Diskuse » Archiv 2019 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 23. 03. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Nehody do 23. 03. 2019

dolů
   autor příspěvek
Mladějov
Sobota, 16. března 2019 - 13:31:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13676
Registrován: 3-2007
Tak jaksi ČD nemohou na Mirelu něco "dotahovat do konce", výrobcem je HMH a tady mám obavu, by se muselo celé zařízení v SR znovu certifikovat (včetně Rakouska, ČR a Maďarska).
Sobota, 16. března 2019 - 14:07:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 502
Registrován: 8-2017
Lakro - přesně tak, mělo by, jenže to by se k současnýmu LVZ musela přidat druhá nosná (info o rychlosti a zpětná kompatibilita se staršími verzemi), přidat balízy (jako orientační body), a přesné měření ujeté vzdálenosti nezávislé na nápravách (kvůli skluzu/smyku)

jistě, někdo namítne, že je tu ETCS, jenže, ETCS je bodový zabezpečovač, a pokud je doplněn RBC, tak ta používá GSM-R, a jelikož je použito GRM-R, tak všichni strojvedoucí moc dobře vědí, jak "bezvadně" tento systém funguje (tedy pokud na něm jezdí)
Sobota, 16. března 2019 - 14:31:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3375
Registrován: 9-2003
Practicus: Ty plácáš hrozné píčoviny o ETCS. To je z Nářků?
NOBLE BRICKS
Sobota, 16. března 2019 - 17:28:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3883
Registrován: 3-2010
Jsem naštěstí už víc jak rok v penzi, ale větší píč*vinu než ten slovenský nepodělek zvaný MIREL jsem snad za 43 roky u dráhy nezažil. Kolik dostal ten mafián z GŘ , co to koupil, do kapsy? Bylo to docela otravné čekat, kdy mi to ve 120 křápne. A to jsem měl jen ten další "dobrý kup", věčně posr*anou 841, takže zdržení bylo cca minutu...
Sobota, 16. března 2019 - 19:20:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 206
Registrován: 6-2005
Jak Apollo_17 psal o té poučné nálepce, tak to byla asi tato [happy]

Upozornění: Tento text neprošel jazykovou ani obsahovou korekturou a může být čten pouze na vlastní nebezpečí! [crazy]
Sobota, 16. března 2019 - 19:35:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 121
Registrován: 7-2007
Jirkaxxxl: [ok]

Matně si vzpomínám, jmenovalo se to PAKS. Byl to zázračný zlepšovací návrh. Nakonec soudruzi přiznávali, že to sice stojí za h...o, ale když to stálo tolik peněz, budeme to používat [crazy]
Sobota, 16. března 2019 - 19:46:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7178
Registrován: 8-2007
Kejml:Jo bylo to ono.Řešení série nehod zaviněných strojvedoucími před 30 lety.
Sobota, 16. března 2019 - 20:34:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8821
Registrován: 4-2003
Nakonec soudruzi přiznávali, že to sice stojí za h...o,

Jaký soudruzi? PAKS vnikl bastlířtvím samodomodepo počátkem devadesátých let a nejspíše se tehdy nenašel nikdo, kdo by ty " zlepšovatele" poslal do[zadnice]e.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Sobota, 16. března 2019 - 22:02:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 122
Registrován: 7-2007
[proud] Nadsázka - soudruzi mohli být v úvozovkách. Ale s těmi penězi to tak bylo.
Sobota, 16. března 2019 - 22:45:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1594
Registrován: 5-2007
Na Slovensku vjel polský kamion na přejezd i přes signalizaci zab.zar. a srazil se s nákladním vlakem. Viníkem je řidič kamionu, ovšem strojvedoucí nadýchal 0,71 promile a jak přiznala ZZSK již do práce přišel opilý. Článek najdete na seznam.cz (novinky cz.) Píšu z mobilu nejde - mi dát přímý odkaz.
Sobota, 16. března 2019 - 22:48:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18717
Registrován: 5-2002
750.371: Myšlenka mirelu by nebyla špatná, kdyby byla dotažena do konce
Řeknu to jinak: myšlenka dělat ochranné křivky by nebyla špatná, kdyby se pracovalo se skutečnou polohou návěstidla.
Ale myšlenka cucat křivka z palce na 1000 resp. 2000 metrů od nějaké události na kódu je úchylná od samého počátku.

což je u ČD utopie
ČD s tím nemají celkem nic společného.

Pract: ETCS je bodový zabezpečovač, a pokud je doplněn RBC, tak ta používá GSM-R, a jelikož je použito GRM-R, tak všichni strojvedoucí moc dobře vědí, jak "bezvadně" tento systém funguje
Prosím Tě, ohledně Tebe a ETCS by bylo nejlepší, kdyby sis dal bobříka mlčení. Takovouhle koncentraci píčovin na řádek textu jsem už hodně dlouho neviděl...
Pezos
Neděle, 17. března 2019 - 09:53:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1301
Registrován: 4-2014
Jarda_krapas: S osobním vlakem. Policie má na Facebooku video zachycující moment srážky, kromě jiného je tam vidět, že kamioňák nebyl jediný, pro koho červená není zeď [crazy]

Poláka již obvinili z obecného ohrožení, fíra dostane padáka a policie ho taky prošetřuje (nejspíš zkoumají ohrožení pod vlivem návykové látky).
Poliaka, ktorý zavinil nehodu na čadčianskom železničnom priecestí, obvinili
Neděle, 17. března 2019 - 11:23:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 248
Registrován: 9-2008
ad Kejml: trochu jsi mě předběhl, šel jsem pro toto upozornění na jistotu, asi to sem nepatří ale mám uložená i jiná upozornění z těch dob...
Úterý, 19. března 2019 - 07:24:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1554
Registrován: 10-2007
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/srazka-na-prejezd u-na-slovensku-chyboval-ridic-polskeho-kamionu-strojvudce-byl-opi ly-40274532?seq-no=6&dop-ab-variant=1&source=article-detail


„Řidič kamionu vjel do cesty vlaku. Nehodu nezpůsobil strojvedoucí,“

„V pondělí s ním bude rozvázaný pracovní poměr pro mimořádně závažné porušení pracovní disciplíny. Na tom nic nezmění ani zmíněný fakt, že za nehodu nemohl,“


Bylo by zajimave porovnat, zda by byl strojvedouci podobne obhajovan, pokud by byl ridicem silnicniho vozidla pri stretu dvou silnicnich vozidel.
Úterý, 19. března 2019 - 10:18:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18753
Registrován: 5-2002
Mss: Bylo by zajimave porovnat, zda by byl strojvedouci podobne obhajovan, pokud by byl ridicem silnicniho vozidla pri stretu dvou silnicnich vozidel.
Já tedy v Tebou vytučněném textu nevidím žádnou "obhajobu" strojvedoucího, ale toliko prosté konstatování, že jeho opilost nebyla v příčinné souvislosti s nehodou. Naopak tam vidím, že ho za chlast vyrazili zcela zaslouženě, bez ohledu na (ne)zavinění té nehody.[nene]
Asi bys už s tou svojí ublíženeckou mantrou měl jít do [zadnice], Márty, začínáš čím dál víc připomínat kolovrátek (včetně IQ [crazy])...
Úterý, 19. března 2019 - 13:49:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1555
Registrován: 10-2007
Já tedy v Tebou vytučněném textu nevidím žádnou "obhajobu" strojvedoucího
Pane doktore, bohužel nemohu za to, že tam nevidíte selhání krizové komunikace.
Úterý, 19. března 2019 - 13:55:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18760
Registrován: 5-2002
Mss: bohužel nemohu za to, že tam nevidíte selhání krizové komunikace
Zato vidím jiný věci, třeba jeden zaseknutej gramofon... [biggrin]
Úterý, 19. března 2019 - 17:45:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1647
Registrován: 10-2009
Tedy já nevím, co je to selhání krizové komunikace, ale taky jsem nenašel žádnou obhajobu strojvedoucího.
Ostatně jej tak jako tak vyhodili. Chlast nepatří ani za volant, ani za kontrolér. P.
Úterý, 19. března 2019 - 18:08:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 147
Registrován: 12-2017
Ostatně jej tak jako tak vyhodili. Chlast nepatří ani za volant, ani za kontrolér

Spíše se divim že dneska ještě někoho napadne nastoupit na mašinu po několika pivech. Buď ten blbec musí mít IQ 70 nebo je mu celej drážní systém u [zadnice]
Úterý, 19. března 2019 - 18:23:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 57
Registrován: 6-2018
Tak nevím, čím někteří lidé přemýšlejí.
https://indrova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=705439
Úterý, 19. března 2019 - 18:46:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8673
Registrován: 5-2002
Hlavou to není : - (
Úterý, 19. března 2019 - 19:33:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 98
Registrován: 7-2017
Ale to přeci není o přemýšlení (naopak zde u pána docela zafungoval "selský rozum", kterým vyhodnotil situaci), ale o neznalosti jednoznačně definovaných pravidel, podle kterých se nyní řídí technizovaná civilizace (např. pravidla silničního provozu, apod.).
Úterý, 19. března 2019 - 19:52:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18764
Registrován: 5-2002
A taky to ukazuje současný způsob uvažování: nevadí, že vím kulový, hlavně že mám sledovanost.
Totéž v bleděmodrém ostatně vtělil už Ladislav Pecháček do "jedničky" Básníků: Televize má čarovnou moc. Dneska jsou lidi ochotni vystrčit na kameru i prdel, jen když bude pod ní na obrazovce napsáno, že je jejich.
Úterý, 19. března 2019 - 21:52:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1910
Registrován: 4-2006
PŠ: Ale důležitej je tam stejně ten česnek, nějaký závory řešíte jen vy [biggrin][biggrin][biggrin]
Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Úterý, 19. března 2019 - 22:31:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18769
Registrován: 5-2002
Jojo, medvědí česnek - a medvědí střevo. [wink]
Úterý, 19. března 2019 - 22:35:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8675
Registrován: 5-2002
ad Zlámalík: PŠ: Ale důležitej je tam stejně ten česnek, nějaký závory řešíte jen vy

To je asi proto, že jsem musel pákrát vidět, jak to na konci vypadá a ty střeva fotit a dávat do zprávy [angry]

Smaily jsem zaznamenal a maso jím...
Středa, 20. března 2019 - 07:01:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2786
Registrován: 6-2016
Našel jsem jediné šraňky ve Svinově, které ČÁSTEČNĚ odpovídají popisu (N 49°48.84223', E 18°12.40098', koleje jsou jen 4 a je to v obvodu stanice). Což vysvětluje dlouhé doby, po které jsou šraňky spuštěny (je to podmínka pro následné stavění). Skalpovaný pán jednal dle dynamického stereotypu a nedával pozor, kecaje s jiným pánem. Příště už to neudělá.

Nicméně rozhořčení té paní nad zdánlivou nečinností dráhy po dlouho dobu chápu. Je to ekvivalent dodržování "30" před mateřskou školkou v 02:00. Stejně tak chápu, že při současné konfiguraci kolejiště a platných normách s tím nic v oboru reálných čísel nejde dělat...
Středa, 20. března 2019 - 14:03:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1911
Registrován: 4-2006
PŠ: však já vím... V tomhle jsme zajedno.
Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Středa, 20. března 2019 - 15:00:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8784
Registrován: 9-2002
Slepičí mozek, co na to říct ? Jak můžou bejt koleje stažený 20 minut ? Neplete si ta drůbež pojmy a průjmy ? Nehledě na to, že to dělá hromada přejezdů s dvěma nebo více kolejemi.

Už jsme to tady (asi i opakovaně) řešili a výsledek byl akorát "hodně dlouho šraňky dole."
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Středa, 20. března 2019 - 15:48:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6081
Registrován: 9-2011
Jak můžou bejt koleje stažený
Staženejch může bejt věcí....
Kalhot(k)y, písničky/filmy/programy, hlasitost, návrhy, vlasy...
A taky třeba půlky [zadnice] [proud].
A i [masinka], abychom byli on-topic.

(nápad pro admina: k [masinka] ještě přidělat ikonku vagonku [wink])
Všichni jste volové. Servít
Smithers
Středa, 20. března 2019 - 15:52:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 638
Registrován: 12-2007
V úseku: Olomouc hl.n. – Blatec

20. března 2019 13:35
Dopravní závada jiného dopravce

Kdo to byl tentokrát?[sad]
P_v
Středa, 20. března 2019 - 19:00:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2125
Registrován: 5-2002
Aleš_Liesk.:
"(nápad pro admina: k [masinka] ještě přidělat ikonku vagonku [wink])"
[masinka]🚃🚃🚃🚃🚃🚃
Čtvrtek, 21. března 2019 - 09:32:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1599
Registrován: 5-2007
V tištěné Mf Dnes je titulní článek o tom, že za nehodami často stojí strojvedoucí s malou praxi, rozebírají zrušeného železniční školství atd. Uvádí i příklady, např. za lednové vykolejení v Liberci může strojvedoucí které, jezdil rok a byla to jeho první směna na namrzlé kolejí, za srážku v Brně nejspíše může přeškolený 51lety výhybkář, opět jezdil rok.
Statistika DI od roku 2013, projetá návěstidla podle délky praxe strojvedouciho (počet případů):
Praxe Do 5 let - 203x
6 až 15 let - 1031x
16 až 25 let - 55x
26 až 35 let - 128x
Čtvrtek, 21. března 2019 - 09:54:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18787
Registrován: 5-2002
Nedávno jsem se setkal se situací, kdy strojmistr volal během jízdy fírovi, jestli by nevzal nějaké vlóžo. Přijde mi to poněkud přes čáru, protože tohle nelze považovat za služební hovor (jízdy daného vlaku se to rozhodně netýkalo) - a zrovna ten strojmistr by měl vědět, že fíra je t.č. za kniplem. Navíc ten fíra stejně nebyl schopen říci, zda v pátek něco nemá (míněno rodinného).
Mám za to, že v tomhle by si měl zaměstnavatel taky trochu udělat pořádek...
Čtvrtek, 21. března 2019 - 10:09:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3380
Registrován: 9-2003
Jarda_krapas: Zoufalá snaha najít viníka, aby se alespoň mohlo říct "něco se udělalo", podporovaná i některými členy profesních sdružení. Zrovna u nás jsou strojvedoucí nad 50 let s praxí do 5 let zcela bezproblémoví. Problémoví jsou rutiněrští mistři světa.
K těm počtům projetí by ještě patřila distribuce strojvedoucích podle věku a podle praxe v celkovém počtu.

(Příspěvek byl editován uživatelem S4991023.)
NOBLE BRICKS
Čtvrtek, 21. března 2019 - 10:16:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8676
Registrován: 5-2002
ad Jarda Krapas: nevím, kde jste získal vaši statistiku, ale já mám k dispozici poměrně hodně odlišné údaje.
Součet za roky 2013 - 2018:
Praxe 0 - 5 let --> 227 MU
Praxe 6 - 15 let --> 111 MU
Praxe 16 - 25 let --> 57 MU
Praxe 26 - 35 let --> 135 MU
Praxe nad 35 let --> 81 MU

Ale nic to nevypovídá, pokud neznáme skutečný počet činných strojvedoucích v jednotlivých skupinách.
A ten neznáme, známe pouze počet vydaných licencí...
Čtvrtek, 21. března 2019 - 12:40:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1600
Registrován: 5-2007
Ty počty jsou přímo v článku v tabulce a jde jen o projetá návěstidla. Jako zdroj je uvedena Drážní inspekce. Článek ale nevyznívá nijak zle, spíše konstatuje všeobecný neutěšený stav všude...
Jinak souhlas:-)
P.S. Jako obvykle u článku "ilustrační foto", z podhození vozu R u tuším J.Hradce, jak jel napříč a potkal se s protijedoucím R který stal u návěstidla. Zrovna za tohle strojvedoucí nemohl:-)
Čtvrtek, 21. března 2019 - 12:52:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18788
Registrován: 5-2002
JK: tuším J.Hradce
Nebyly to Horažďovice...?
Čtvrtek, 21. března 2019 - 14:07:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5449
Registrován: 9-2005
A já se domnívám, že podstatnou příčinou nárůstu projetých červených je (kromě vyššího počtu bonzujicich kremikovek) vyšší počet jízd k červené. Kdyby bylo vždy postaveno, k projetí červené by nemohlo dojít.

(Příspěvek byl editován uživatelem Qěcy.)
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Čtvrtek, 21. března 2019 - 14:33:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3885
Registrován: 3-2010
strojmistr volal během jízdy fírovi, jestli by nevzal nějaké vlóžo
=================================
Myslivče, posadil bych tě na místo strojmistra ČD v dnešní době, kdy nemá lidi, nemá mašiny a někdo mu do toho náhle vypadne. To není jako flákárna u AŽD. Seš obyčejnej práskač, dej si pár facek, nádivo.
Čtvrtek, 21. března 2019 - 15:12:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18794
Registrován: 5-2002
JxL: posadil bych tě na místo strojmistra ČD v dnešní době, kdy nemá lidi, nemá mašiny a někdo mu do toho náhle vypadne
Nic z toho není důvodem, proč odvádět pozornost fíry voláním v záležitosti, která nijak nesouvisí z řízením předmětného vlaku. Buď si dá tu práci zařídit, aby fírům volal, když nejedou, a nebo holt nikoho nesežene a ta vypadlá šichta prostě nepojede - a pak už konečně někdo začne řešit, že nejsou lidi. Dokud to stojí na tom, že se to "nějak" udělá, tak to lepší nebude.

Seš obyčejnej práskač
Nejsem, protože jsem neuvedl, kdy a kde to bylo. Nedávno může bejt taky třeba před měsícem.
Zato Ty jsi neobyčejnej blbec, ale to už tady stejně všichni víme, takže nic novýho.
Čtvrtek, 21. března 2019 - 17:34:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 619
Registrován: 7-2017
Do takového telefonu se dá také říci, že jedu-zavolám až..., nebo se dá nevzít a zavolat až bude klid. Ale lepší je se rozvzteklit na maxla, ev. vzteky rozkousat klávesnici, že.
Posláno z mobilu. 2.0
Čtvrtek, 21. března 2019 - 19:31:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 125
Registrován: 7-2007
Hajnej: (... a pak už konečně někdo začne řešit, že nejsou lidi. Dokud to stojí na tom, že se to "nějak" udělá, tak to lepší nebude.) [ok]

Ano, a to samé se dá říct i o mašinách - proč má strojmistr stále dělat "zachraňovače" dráhy a posílat do provozu dle předpisů neschopné stroje.
Čtvrtek, 21. března 2019 - 21:36:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 252
Registrován: 7-2017
Za mých mladých časů kandidát strojvedoucího. >>> Tři měsíce techn. kurz v Gelnici, 6 týdnů dopravní kurz ve Strečně, tři měsíce dílenský zácvik a tři měsíce "brzdový zácvik" na lokomotivě. Po roku jsem na bývalé SVD v Blavě složil zkoušku č.8 a na druhý den jsem rukoval jako hotový fíra na vojnu k žel. vojsku , kde jsem obdržel stroj T 334 816.
Za pět měsíců jsem byl zpět v civilu, dva roky jsem poctivě "hobloval" na II.stan. záloze. Po té době jsem se ocitl na trati. . . . . A zde je "jádro pudla " s nynější proklínanou pracovní dobou fíry. Měli jsme tůry 32 hod . . .tzn. 16 hod Mn.vl do Žiliny, tam 7hod. odpočinek, a 16 hod. zpět. Za dva dny jsme měli výkon 32hod. Po nich bylo 3 dny TV, a další stejně dlouhá směna (noční) po které bylo též 3 dny TV.
Později jsem se ocitl ve směnném obsazení na Sergejích, kde jsme museli odjezdit od 12 do 15 hod výkonu. Po patnácti hod.výkonu, pokud nás někde na trati nevystřídali, jsme mohli "zamknout", ale to se dělo málo, většinou každá četa raději "potáhla", aby měla co největší výkon. Ten se běžně pohyboval okolo 18-20 hod. Několikrát se mi ale stalo, že výkon či služba na mašině těžce pokořila 20 hod hranici. Nejdelší šichtu na kterou se nedá zapomenout jsem měl kuriózně v den svých narozenin, činila 27:15 hod. Tehdy nás vl. dispečer honil mezi Blavou a Žilinou, až jsme se ocitli po téměř 23 hod výkonu ve Štúrově. Tam jsme se domáhali dalšího, zpátečního vlaku. Dispečer nás ale zahnal do depa s tím, že už máme prý "dost" hodin a na mašinu jede nová četa. Jeli jsme tedy rg. domů do svého depa, kde nás u točny očekával strojmistr s tím, že nemáme chodit dál, protože se prý kvůli nám nenechá zavřít, ale výkon nám do minuty uznal.
Takové výkony jsme dělali až do doby, kdy některá moudrá hlava vymyslela, že výkon strojvedoucího nesmí překročit (mimo rg. jízdy) 12 hod. To byl pro nás, kteří jsme dojížděli do depa na každou směnu, mnohdy ze značné vzdálenosti (třeba já to měl 32km) konec. Udělat pár hodin, které mi mnohdy nepokryly ani výkon na dva dny, znamenalo stejně jako dnes být téměř každý den na mašině. Naštěstí toto "vylepšení" práce fíry mě zastihlo až v samém závěru mé kariéry na dráze.
Ale je pravdou, že tehdy se dělaly i přesčasy. Běžně činily okolo 50 hod měsíčně a párkrát jsem měl i 100hod. což s normální prac. dobou 177 hod. činilo dohr. 277 hod. za měsíc, takže ten měsíc jsem si moc volna neužil.
O kvalitě a techn. stavu lokomotiv jsem psal už dříve. Jisté je jedno, že tehdy se poctivě (alespoň u mot.lokomotiv) dodržovaly kilometrické proběhy a s nimi i související periodické prohlídky, což údajně v této době nějakým pravidlem či kriteriem není?
Tak to tenkrát bylo, berte to jen jako informaci, jak to kdysi na štrece chodilo. Když ale sleduji vaši zdejší debatu o současné situaci, jak na dráze, tak na mašinkách mám dojem, že "líp už bylo"?. . . . . . . [masinka]
Čtvrtek, 21. března 2019 - 22:07:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7184
Registrován: 8-2007
Kolenač:Jisté je jedno, že tehdy se poctivě (alespoň u mot.lokomotiv) dodržovaly kilometrické proběhy a s nimi i související periodické prohlídky, což údajně v této době nějakým pravidlem či kriteriem není?

Kilometrické proběhy se prodloužily.Kdysi měly motoráky(810,843) do MO 800-1200 km,dnes 3000 km,Peršingy třeba 10000 km.Tam je pak někdy problém se zdržema,které to nevydrží.
Jinak mnohdy není čas na řádnou opravu,nebo není náhradní díl.Z těchto důvodů někdy vyjede do provozu vozidlo,které není ve 100 % stavu.Počet záložních vozidel je proti minulosti mnohem menší.V depu(kterých je desetina oproti minulosti) žádná vozidla nepostávají.
Pátek, 22. března 2019 - 15:21:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3886
Registrován: 3-2010
Myslivec: Ty jsi neobyčejnej blbec, ale to už tady stejně všichni víme, takže nic novýho.

========================
Všichni ne, jen ty a těch pět sluníček, co ti tady pochlebuje, jelimánku. A jestli já jsem neobyčejnej, ty seš obyčejnej ,tedy blbec a práskač.
Pátek, 22. března 2019 - 20:23:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 621
Registrován: 7-2017
Při podobných návalech vzteku podávají Opatrovnící svým Svěřencům léky na uklidnění, gumový model ř.750 k rozkousání a k roztrhání remitendu časopisu Dráha. Prý to (alespoň dočasně) pomáhá. Možná to pomůže i zde...
Posláno z mobilu. 2.0
Pátek, 22. března 2019 - 21:29:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 253
Registrován: 7-2017
Pro uklidnění přidám jednu příhodu z dob minulých, kdy jsme si též spílali, ale snad jen občas při střídání na mašině. . . Tehdy ještě internet neexistoval.
Patřili jsme jako PLD pod depo Leopoldov, a protože to disponovalo víc jak třiceti Sergeji, ale nedostatkem fírů , byli jsme po krátké instruktáži zařazeni do směnného obsazení na těchto strojích, což někdy přinášelo mezi četami drobné neshody řešené slovně. Pouze jednou náš fíra po slovní urážce od Leopoldováka zareagoval fyzicky,exekuci ale provokatér přijal bez námitek, kupodivu si ani nikde nestěžoval.
Tato příhoda se ale udála na jiném stroji, na "dispečerce" T 669 1012. Měli jsme nástup do služby v 17 hod. Noční směna probíhala v poklidu. Nad ránem okolo 4.45 hod jsme jeli okolo našeho depa, do kterého zrovna kráčel kolega i s pomocníkem, který nás měl po 12 hod. vyměnit. Jeli jsme tehdy s Pn.vl. směr Žilina.
Kupodivu, což se málokdy stávalo, měli jsme ale "zelenou uličku" až do Žiliny. V předn.Žilina došel pod mašinu výpravčí a řekl nám že jedeme dál, protože na tento vlak který směřoval do Ostravy nemá dispečer šestikolák. Z žilinského depa prý nám posílá pilota. Řekl jsem výpravčímu, že na Čadcu máme poznání, ať pilot zůstane v depu. Po pár minutách jsme odjeli bez pilota nahoru na Kysuce.
Deset minut za námi se do Žiliny os. st. dohnal rychlík i s četou, která nás měla v Žilině vystřídat. Fíra dotazem u dispečera zjistil, že už jsme odjeli z Žiliny předn. nahoru na Kysuce. Domáhal se pilota s tím, že pojede za námi dále rg. a někde v Čadci a nebo v Kys.N. Meste nás vystřídá. Dispečer jej ale vyvedl z omylu, řekl mu, že když jsem pilota nepotřeboval já, nedá ho ani jemu.
Naštvaný fíra i s pomocníkem seděl na lavičce na prvním nástupišti v Žilině, spoléhal na to, že to někde zamkneme, dispečer vyměkne, a nakonec mu toho pilota přeci jen dá.
Zanedlouho jsme dojeli do Čadce, kde jsme na konec vl. obdrželi postrk a pokračovali dál přes Mosty u Jabl. do Třince. Tam nás od vl. odvěsili. Domníval jsem se, že buď z Třince vezmeme nějaký vlak nazpět, anebo pojedeme do Žiliny Lv. Za chvilku přišel výpravčí, donesl nám vlakopis a koncovky s tím, že jedeme do Českého Těšína pro vlak. Tak tam jsem tedy poznání neměl, a nikdy jsem tam ani nebyl (nakonec poznání jsem neměl musím přiznat ani z Žiliny po Třinec). Po půlhodině jsme přijeli do Těšína, zajeli jsme ještě do depa dozbrojit naftu a olej. Udivily mě tam polské stroje s velkými pozičními světly a stejně tak i nadrozměrným reflektorem.
V poklidu jsme nazbrojili mašinku a vyčkávali na hranici depa na vlak, který měl přijet z Polska.
Byl jsem v přesvědčení, že kolega za námi jede nějakým vlakem, a vystřídá nás buď v Těšíně a nebo nejpozději v Třinci. Ten však nadále okupoval lavičku na žilinském prvním nástupišti. Po hodině se vlak z Polska objevil. Zajeli jsme na něj, postáli další hodinu. Bylo po jedenácté hodině, měli jsme už 18 hod. výkonu. Po další půlhodině jsme se pohli s vl. 44231 směr Třinec. Tam jsme kvůli čekání na postrk strávili další hodinku. Po třinácté hodině jsme se vyšplhali i s postrkem na Mosty, dojeli do Čadce, kde se postrk vyvěsil.Odstáli jsme tam a v Kys.N. Mestě kvůli sledu os.vl a rychlíků další drahný čas. Do Žiliny jsme se dokutáleli v čase 16.50 hod. tedy v době, kdy jsme byli na mašině bez pár minut 24 hod. Na přednádraží už nás očekával zcela nepříčetný kolega i se svým pomocníkem, kteří se tam mezitím z os. nádraží přesunuli pěšky. Přišel posunovač, mašinu odvěsil od vlaku s tím, že ji má nový fíra odstavit v depu, protože už má 12 hod. výkonu a dispečer ho nechtěl na další vlak pustit. My jsme slezli z mašiny dolů a šli do os. stanice, odkud jsme hodlali jet rychl. č. 506 domů. Čekali jsme na peróně na rychlík, když se tam zanedlouho objevili i kolegové , kteří nás měli ráno vystřídat.
Po chvilce pětsetšestka přijela. V každém rychlíku tehdy měly lok. čety vyhrazené vždy první kupé pro sebe. Nastoupili jsme do něj, a tehdy fíra, který oproti nám holubům měl pár let do důchodu spustil" No dočkajte, ja budem ako k***t sedet 12 hodin na lavičke v stanici, a sopliaci sa budú na mašine vyvážat". Tak to pokračovalo celou cestu až do T.Teplé, kde jsme přijeli v 19 hod. Tehdy jsme měli tůru dlouhou 26 a půl hodiny. Fíra-střídač si ráno stěžoval náčelníkovi depa, ale nějak nepochodil . . . . . . . . . . [masinka]
Pátek, 22. března 2019 - 22:06:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 45
Registrován: 3-2018
Tak nevím, až mi někdo bude vykládat jak náročnou práci plnou plnění různých úkolů daných předpisy ti strojvedoucí mají, tak si vzpomenu na toho, co jsem dnes viděl ve vlaku z LBC do TNV (18:26 JBC), kterak během příjezdu držel u ucha mobilní telefon a vydržel s ním až do odjezdu... no dobrá více jsem ho nesledoval, protože mi bylo jasné, že to byla jen ta výjimka...
Sobota, 23. března 2019 - 06:34:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 294
Registrován: 2-2014
Turnovak: tento Váš teplý bonz bylo jen výjimečné napráskání nebo je to styl Vašeho života? Ale možná se Vám lepší usíná když alespoň jednou za den někomu zavříte. Tak kdo to bude asi dnes?
Sobota, 23. března 2019 - 07:40:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7185
Registrován: 8-2007
Kolenač: Po půlhodině jsme přijeli do Těšína, zajeli jsme ještě do depa dozbrojit naftu a olej.

Tak to nevím,kde jste byli,ale v Českém Těšíně si posledních 50 let žádné depo nevybavuji(navíc s polskými lokomotivami).Polské stroje zajížděly do nákladního obvodu a tam přepřehaly.
Sobota, 23. března 2019 - 08:15:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3387
Registrován: 9-2003
Jirka3XL: Zato ty jsi blbec úplně obyčejnej.
Kolelač: A to vzpomínáta na staré zlaté časy?
Hund: Ani v posraným osobáku si nedovolím držet za jízdy telefon a krafat do něj. Tak se zamysli, která strana má větší hovno na hlavě - zda udavač nebo udávaný.
NOBLE BRICKS
Sobota, 23. března 2019 - 08:29:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1157
Registrován: 9-2005
Nevím,co se tady řeší.Ještě před 3 rokama,než jsem odešel do důchodu,Jsem měl telefon u ucha za jednu hodinu minimálně 5x.Většinou volal dispečer,pokladna nebo depo.Zrušte služební telefony a nebudete vídat strojvedoucí s telefonem u ucha.
Sobota, 23. března 2019 - 09:21:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3977
Registrován: 11-2008
Bohužel se najdou jedinci, nejen strojvedoucí, co ten telefon neodloží z ruky za žádnou cenu. Jak často může trvat služební hovor déle jak 10 minut ? Podle mne není ani tak problém v tom "soukromém" telefonování, ale v tom, že blokují telefon, který je určen i k "nouzovému volání". Jak se pak může například výpravčí dovolat, v případě nějaké krizové situace ? Například, když fíra projede "Stůj" a výpravčí se na něj nemůže 10 minut dovolat, neb obsazeno. [crazy] Ale není to jen problém strojvedoucích. Měl jsem kolegu výpravčího, co dokázal jedním telefonem telefonovat a na druhém psát SMS a to vše v době kdy vykonával službu hlavního výpravčího v uzlové stanici.[crazy][lol]
Sobota, 23. března 2019 - 10:07:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 939
Registrován: 7-2017
Hund: jestlipak byste byl der Hund na fíru, který by s mobilem na uchu "projel"?
Sobota, 23. března 2019 - 13:59:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8787
Registrován: 9-2002
Neschopnost vypnout/ztišit/odložit mobil je neschopnost normálně fungovat. Nemine tejden, abych někoho nezjebal jak psa, zejména za mobil za volantem, nebo nějaký jelito, co neumí zvednout oči z displeje a zkouší, jestli to ubrzdim. Naposled to byl nějakej pubertální spratek, co na mě bafnul na kole, v ruce telefon a eště jel jednosměrkou proti srsti. Krom toho, že si namlátil při pádu, tak doufám, že si i roztřískal i ten svůj posranej telefon.

Asi by to mělo dělat víc lidí, ne jen já.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Sobota, 23. března 2019 - 14:03:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1592
Registrován: 2-2010
Pánové řešíte tady situace jeden na druhého.Nebylo by třeba vybavit fíry hansfrei?Když je ten mobil potřeba tak by to asi něco řešilo --ne?
K12V170DR
Sobota, 23. března 2019 - 14:17:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 364
Registrován: 4-2014
Marf72: Handsfree nic neřeší. Základní problém, je, že telefonování odvede pozornost, fíra přehlídne předvěst a průser je na světě. Tohle úplně nenávidim, když se blížím ke stanici, telefon od výpravčího, 3x to vytípnete a po čtvrté volá po vysílačce s nějakou kravinou typu, "vy tady měníte mašiny?, střídáte se na ose?, dobíráš postrk?,...". Obvykle něco co by se vyřešilo, hned jak zastavím a než mi náklad povolí, tak jsme domluveni.

Místo fíry si ještě dosadte dispečera dopravce, to jsou někteří taky koumáci s nutnou potřebou mluvit ted, hned a bezodkladně. Strojmistry sem si naučil, že když vytípnu, zavolám co nejdřív to půjde.
Sobota, 23. března 2019 - 14:36:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 295
Registrován: 2-2014
Laminátka: jsou lidi co mají hovno na hlavě a pak ti co ho mají v hlavě.
mot: moc posloucháte Ťoka a chce to i jiné zprávy než Primu. Normální lidi ví že telefon je jen zástupný problém a je jen věci dopravce, jak si používání telefonů, tabletů a notebooků upraví ve svých předpisech.
Sobota, 23. března 2019 - 15:52:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1593
Registrován: 2-2010
K12V170DR -myslel jsem to v dobrým .Tak mě hned neukamenuj.[wink]Jasně pokud tam je toho plno tak je to na zbláznění.