Diskuse » Archiv 2019 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 23. 01. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Nehody do 23. 01. 2019

dolů
   autor příspěvek
Úterý, 08. ledna 2019 - 22:01:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3359
Registrován: 3-2006
Hajnej:
"L: takovej kančí guláš byl pak velké zpestření "na vsi"
Náš mladej v sobotu vyhrál v tombole kance. [cunik][jidlo][ok]
(jsme se jednou ocitli u Mořepetra v revíru a hned toto)"

Tak to měl štěstí bývalý ředitel vyhrál (už je to nějaký rok) v tombole na mysliveckém plese kadibudku.[biggrin]

Je pravda, že tady toho je, zdický fírové by mohli vypravovat.
Jinak je pravda, že se to dřív moc neřešilo.
Tedy řešilo. Mám v paměti, jak Bezdrev vzal srnku hned na výjezdu ze Zdic. Jel dál, zalarmoval ale depo a jela se "vyzkoušet" mašina. Nojo, ale muvka od traťovky provedla "úklid" dřív[biggrin]
Pružinskij
Středa, 09. ledna 2019 - 05:43:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3274
Registrován: 4-2015
Jinak je pravda, že se to dřív moc neřešilo.
A dneska se to řeší, jen prasečí hlava Bram do světa vytroubí svojí neznalost, že:
A koho pak se bude strojvedoucí ptát? Někoho ze SŽDC, třeba Pružinského? Ale prdlajs. Pokud to není nic, co brání v další jízdě, pokračuje se dál.

aby to následně, o 12 hodin později relativizoval:
První věc, když zastavím, je informování odpovědné osoby dopravce (pak ještě SŽDC), že se něco takového stalo. Pak vozidlo prohlédnu a na základě takové prohlídky a konzultace s odpovědnou osobou dopravce se postupuje dále. Protože mohla (ale také nemusela) vzniknout pojistná událost.
A až teprve potom, co si tohle vyřídím s odpovědnou osobou dopravce, se mohu začít zajímat o to, jak pojedu dál. Tj. že se budu zajímat o povolení k další jízdě. Ovšem musím splnit výše uvedenou podmínku. Na to mi je jakékoliv povolení od kohokoliv od SŽDC zcela k ničemu. To je prostě až ten úplně poslední krok, ke kterému vůbec nemusí dojít, protože vozidlo může být neschopné.


Tak se vymlouvají zbabělé krysy a na jeho chlebodárce to vrhá ještě lepší světlo, než je obvyklé. [wink]

Ješitný zakomplexovaný osel prostě zůstane navždy ješitným zakompexovaným oslem a to ani vysoká škola nespraví
Jen si poslužte, my známe váš problém.
West code was broken.

Středa, 09. ledna 2019 - 06:10:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2002
Registrován: 11-2012
Na druhou stranu, dá se to domluvit aj jinak, aneb fíra výpravčímu osobně na stanici: "Prosím tě, zavolej do XXXX, že budu prodlužovat jízdní doby." "Proč?" "No, trefil jsem kanca a nechcu to tam nechat." Venku mrzlo, takže pohoda.

Mořepetr: Jak hodně je po republice rozšířená přezdívka "mrchožrouti"?[biggrin] Měla by platit právě pro MUVkaře a jiná rychle zastavující vozítka.

Jinak pamatuju, jak nám tak před dvaceti lety šlohli auto, po půl roce se kdesi ve škarpě našlo, ale s rozmlácenou maskou. Tak se s tím tata sral celý den a pak to vyjel otestovat, no nenabral tou maskou zajíca? Tak byla zvěřina...
Kočátko říká, že poctivý analog je lepší než digitální náhražky.
Pohrdám všema, co si nechaj kálet na hlavu jakožto aj těma, kdo jim na tu hlavu kálí...
Středa, 09. ledna 2019 - 07:19:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9665
Registrován: 4-2003
Pružinskij:Tak se vymlouvají zbabělé krysy a na jeho chlebodárce to vrhá ještě lepší světlo, než je obvyklé.

Neotáčej to opětovně tam, kde to nikdy nebylo. Opravdu se nikoho ze SŽDC na to, zda vlak je po technické stránce schopný další jízdy, ptát nebudu - to je věcí dopravce. Jestli to nechápeš, tvůj problém.

A to ještě nelze zapomenout na to, že situace, do které by mne samozvaný řiditel zeměkoule Pružinskij tak rád nacpal, tj. ututlání mimořádnosti, ani reálně nejde provést. To by dnes šlo snad ještě někde na détrojce (na kterou ale nemám zkoušky [biggrin]) se zanedbatelným provozem, bez PZS a se zrušenými ohlašovacími povinnostmi. Skoro vždy, když jsem neplánovaně někde zastavil, tak ještě dříve, než jsem se obrazně řečeno rozkoukal, jsem měl dotaz vysílačkou či přes telefon od výpravčího/dispečera, co se děje a proč nejedu dále. Dnes, v době DOZ, velkého množství přejezdů s PZS, nad kterými mají výpravčí/dispečeři kontrolu (a tedy většinou do dvou minut poznají, zda vlak je či není v pohybu), nedostatečné kapacity tratí se silným provozem (je za mnou několik dalších vlaků), prostě ututlání čehokoliv není možné. Nehledě na to, že když bych ohlásil zastavení jen dopravci a nepožádal si pak SŽDC po vyřešení problému o souhlas k další jízdě, tak mi bude vytčen tento postup i u dopravce - evidentní porušení předpisu SŽDC D1. Dispečeři dopravce s dispečery SŽDC v případě mimořádností spolu čile komunikují. Navíc ze své zkušenosti vím, že celkové zdržení při mimořádném zastavení spojené obhlídkou vozidla trvá minimálně deset minut. Už jen z tohoto důvodu nějaké tutlání problému není reálné. Viz situace, která se mi stala někdy před více než rokem mezi hlavním nádražím a odbočkou Balabenka - neschopnost vozidla s technických důvodů, okamžité nahlášení problému SŽDC (mimo jiné i proto, aby se za mnou nehromadily další vlaky a nemělo to vliv na provoz větší, než jen nepoužitelnost koleje 302, 302a a 302b - tady jsem byl rychlejší já, než výpravčí) a dopravci, provizorní oprava (záležitost tak na dvacet minut) a po opravě dohodnutí se s výpravčím na pokračování další jízdy směr Vysočany.


jen prasečí hlava Bram

Hele, já moc dobře chápu, že trpíš silným společenským nedoceněním a jinými komplexy, tak buď od té dobroty a pořeš si to laskavě nějak sám a ne skrz mne či jednoho z mých chlebodárců [wink].


Pro mne to jen znamená, že si musím dávat větší pozor na to, na co vlastně reaguji, protože Pružinskij číhá za rohem a čeká na svojí příležitost. Jako kdybych se s takovými jedinci v životě nikdy nesetkal [crazy].


Jen si poslužte, my známe váš problém.

Používání tzv. pluralu maiestaticu značí samo o sobě, že je u dotyčného nastaveno něco velmi špatně [biggrin].

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Pružinskij
Středa, 09. ledna 2019 - 07:58:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3275
Registrován: 4-2015
Jak hodně je po republice rozšířená přezdívka "mrchožrouti"
Slyším to poprvé.

Neotáčej to opětovně tam, kde to nikdy nebylo. Opravdu se nikoho ze SŽDC na to, zda vlak je po technické stránce schopný další jízdy, ptát nebudu - to je věcí dopravce. Jestli to nechápeš, tvůj problém.
Ajaj. Zbabělá pouštní liška se vykrucuje a zavádí řeč jinam. Ve stručnosti:
Bilbo Pytlík elitního dopravce se přiznal, že nezná ani základní předpisy při střetu s překážkou na provozované dopravní cestě. Pod tíhou argumentů mmj. staršího a výrazně zkušenějšího kolegy Oldcerry si uvědomil svoji tupost a snaží se řeč zavést jinam. [crazy][crazy][crazy]

A nevykecá se z toho, ani tím, když bude buranoidně tykat na potkání (jak mají podobné existence obvykle ve zvyku).

Opakuji - to je vaše značka, vaše reklama.

pluralu maiestaticu
Jéje, ono to umí i cizí slova! [proud]
West code was broken.

Středa, 09. ledna 2019 - 09:18:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1553
Registrován: 7-2002
Používat kapsové vozy lze jen po nějakých nezávislých bezpečnostních kontrolách. Detaily jsem nezjišťoval.

jj, ale když jsem to opatření pročetl, tak mi to vyznělo, že jde opravdu jen o kontroly funkčnosti upevňovacího mechanizmu, provedené za určitých podmínek a do 14 dnů. Souběžně ovšem DB Cargo zastavilo provoz pivního vlaku, tak tam nevím, jakou si sami dají podmínku pro obnovení provozu. Detaily zjišťuji [happy]
Středa, 09. ledna 2019 - 09:29:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3360
Registrován: 3-2006
Pavel_Večeřa:
"Na druhou stranu, dá se to domluvit aj jinak, aneb fíra výpravčímu osobně na stanici: "Prosím tě, zavolej do XXXX, že budu prodlužovat jízdní doby." "Proč?" "No, trefil jsem kanca a nechcu to tam nechat." Venku mrzlo, takže pohoda.

Mořepetr: Jak hodně je po republice rozšířená přezdívka "mrchožrouti"?[biggrin] Měla by platit právě pro MUVkaře a jiná rychle zastavující vozítka."

Tak tady se to asi přezdívka neujala

Pavel_Večeřa:
"
Jinak pamatuju, jak nám tak před dvaceti lety šlohli auto, po půl roce se kdesi ve škarpě našlo, ale s rozmlácenou maskou. Tak se s tím tata sral celý den a pak to vyjel otestovat, no nenabral tou maskou zajíca? Tak byla zvěřina..."

Tak to bylo dobré.
Táta zas před nějakými 25 lety, když jel v noci na nehodu, trefil srnku Š 1000 MB, zastavil, ale nikde jí neviděl, tak jel dál. Auto svítilo a jelo.
Pak to říkal policajtům u nehody, tak tam poslali ráno myslivce, ale ten taky nic nedohledal, asi srnčí kaskadér. Jen jsem měl o víkendu co dělat, dvířka u rezervy byla promáčknutá až na ní. Kdyby tam ta rezerva nebyla, tak se srnka svezla autem.
Středa, 09. ledna 2019 - 10:41:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 184
Registrován: 9-2007
ad Dánsko: údajně nebyl obsluhou při nakládce zajištěn čep návěsu v torně (nebo jak se tomu nadává), tedy to vypadá na chybu obsluhy. Dělali k tomu nějaký pokus v rámci vyšetřování.Zákaz pro přepravu návěsů na kapsových vozech platí "dokud dopravce nepřijme příslušná opatření..." A zároveň zpřísnili podmínky pro vpuštění a rychlost vlaků na mostě v závislosti na síle větru.
Středa, 09. ledna 2019 - 13:28:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3332
Registrován: 9-2003
BraM: Měl jsem Tě za celkem chytrého kluka, musíš ze sebe nutně dělat blba jen proto, že nemáš Pružinského rád?
On Ti nepsal nic o tom ,že by Ti ON Měl dávat souhlas k další jízdě. On Ti napsal, že nesmíš pokračovat dál bez souhlasu, Tys to i potvrdil ale z principu budeš na něj útočit a vznikne komedie typu "ješitný zakomplexovaný osel útočí na zbabělou pouštní lišku vulgo Bilbo Pytlíka elitního dopravce".
NOBLE BRICKS
Středa, 09. ledna 2019 - 14:29:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3028
Registrován: 7-2006
První věc, když zastavím, je informování odpovědné osoby dopravce (pak ještě SŽDC), že se něco takového stalo.

První koho bys měl kontaktovat je výpravčí/dispečer dané trati,jak velice správně píše výše Jenda ..pak až to ostatní ..a to z důvodu včasného zásahu v řízení dopravy v daném úseku .. Ano tam kde je vidět pohyb vozidel si jeden všimne,ale ne vždy hned,bo řídí více úseků či se věnuje jiné své činnosti,kterou má v náplni své práce .. [vypravci]
Zklamání změní člověka k nepoznání ..
Středa, 09. ledna 2019 - 16:36:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 526
Registrován: 7-2017
Pár přejetých zvířátek a už se LOMCuje! Přímo ukázkově a na maxla, jakoby snad Pružinskij navštívil okolí PJ Kytlice a nakazil se tamní nefalšovanou, tzv. SuDetskou LOMCovačkou, cha-cha, chá!
Posláno z mobilu. 2.0
Středa, 09. ledna 2019 - 18:40:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2561
Registrován: 6-2016
Nesežrali živočicha a nepokračovali ihned v jízdě[rofl]
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/lavina-v-rakousku-zablokovala- trat-a-zavalila-kamzika-zeleznicari-ho-vyprostili-63759?dop-ab-va riant=4&seq-no=1&source=hp
Jirka_most
Čtvrtek, 10. ledna 2019 - 13:07:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 358
Registrován: 2-2007
Na libereckém nádraží vjel vlak na nástupiště: Desítky cestujících v ohrožení
https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi/587942/na-libereckem-nad razi-vjel-vlak-na-nastupiste-desitky-cestujicich-v-ohrozeni.html
Čtvrtek, 10. ledna 2019 - 13:15:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 740
Registrován: 2-2010
Pánové, pro vaši diskuzi je podstatné, zda:
- se jedná Mimořádnou událost šetřenou podle předpisu D17 (pak platí zákaz dalšího pohybu do svolení vyšetřovatele a samozřejmě prvotní je ohlášení MU na ohlašovací pracoviště, tedy výpravčímu nebo dispečerovi);
- nebo se o MU nejedná (pak výpravčího zajímá jen zdůvodnění případného zpoždění a samozřejmě případná překážka na trati).

O tom, zda se jedná o MU rozhoduje dopravce podle toho, zda došlo k poškození DV apod.

(Příspěvek byl editován uživatelem Amper.)
Mladějov
Čtvrtek, 10. ledna 2019 - 13:15:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13415
Registrován: 3-2007
Takže abychom to rádio Jerevan trochu urovnali : Bez jakéhokoli zranění, motor s vozem prorazil zarážedlo a zastavil o půl vozu dál.
Pravděpodobné vysvětlení: když je hodně sněhu, tak se u 843 kotouče (ještě teplé od předchozího brzdění) brodí dole sněhem, ten roztaje ve vodu, za chvíli je z ní led a ten destičky nerozmačkaj, nebo až za chvíli, kdy už je pozdě. 843 je na to náchylná a ještě tomu napomáhá její EDB a součinování (to je na delší výklad) - podobně byl před pár lety průser na zubačce se stejnou řadou.
Taky to bylo dneska na Sp a ne na Os, takže nejspíš ten led.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Čtvrtek, 10. ledna 2019 - 13:53:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1310
Registrován: 11-2005
Mě by třeba zajímalo, kde je hranice velikosti sražené zvěře, od níž je strojvedoucí povinen zastavit a ohledat poškození na HDV. Moucha? Asi ne, těch si na masce vozí každá mašina tisíce. Kanec? Určitě ano. Myš, potkan, veverka, kočka, kuna, zajíc?? Je to někde napsáno?
Čtvrtek, 10. ledna 2019 - 14:07:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3319
Registrován: 5-2002
Libcha:
"Mě by třeba zajímalo, kde je hranice velikosti sražené zvěře, od níž je strojvedoucí povinen zastavit a ohledat poškození na HDV. Moucha? Asi ne, těch si na masce vozí každá mašina tisíce. Kanec? Určitě ano. Myš, potkan, veverka, kočka, kuna, zajíc?? Je to někde napsáno?"

Vždyť to píše Amper o příspěvek výše... nejde o velikost zvířete, ale o velikost poškození vozidla nebo jiné relevantní důsledky srážky. Rozhodující je strojvedoucí, který je svéprávný a tudíž odpovědnýza to, zda zastaví, vozidlo/vlak ohledá, či nikoliv.
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Čtvrtek, 10. ledna 2019 - 14:07:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18193
Registrován: 5-2002
ML: ještě tomu napomáhá její EDB
Když už teda urovnáváme i ti Rádie Jerevan, tak trochu srovnáme i tohle - EDB jednak nechává kotouče celkem chladné, takže toho prašanu moc neroztaví, a jednak brzdí nezávisle na tom, jestli je na kotoučích led nebo ne.
Zajímavé bude zjištění, jestli byl použit čisticí režim nebo ne.
Čtvrtek, 10. ledna 2019 - 14:56:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 555
Registrován: 6-2017
Hajnej:
"ML: ještě tomu napomáhá její EDB
Když už teda urovnáváme i ti Rádie Jerevan, tak trochu srovnáme i tohle - EDB jednak nechává kotouče celkem chladné, takže toho prašanu moc neroztaví, a jednak brzdí nezávisle na tom, jestli je na kotoučích led nebo ne.
Zajímavé bude zjištění, jestli byl použit čisticí režim nebo ne."

Přesně tak, na trati Kořenov Tanvald nesčetněkrát profrčeli několik zastávek, právě z důvodu, že měli namrzlé kotouče, jenže tam je to trochu jiný kalup. Každopádně to půjde za strojvedoucím, pokud nebude zjištěna závada na vozidle. Do toho šturcu jezdí myslím pravidelně a od vězďáku dost času na to, aby si mohl včas zastavit. Uvidíme, co vyšetří DI. Jinak docela štěstí, že nevzal i tu střechu, moc nechybělo. [vypravci][masinka]
Čtvrtek, 10. ledna 2019 - 16:11:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 486
Registrován: 8-2017
no hele, mě se loni v zimě na interpanteru stalo, že ač jsem měl vypnutou EDB (stejně elektricky brzdili jen 2 podvozky), a hobloval kotouče kde se dalo, tak ze 120 km/h od odb. Zádulka po vjezd. návěstidlo do České třebové na rychlobrzdu.

ze 130 na 120 (před odb. Zádulka) to brzdilo normálně
Čtvrtek, 10. ledna 2019 - 18:10:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 30
Registrován: 3-2018
Toff: na žebříku to nebylo nesčetněkrát, ale dvakrát. Zato celkem rekordní rychlostí [happy]

a otázečky:
- ještě odpadá u 843 EDB při použití rychlo brzdy? Nebo to bylo po těch sjezdech z kopce upraveno?
- zdá se mi to, nebo v LBC nedávno otočili 943? Měl jsem pocit, že byly všechny na druhou stranu.
Čtvrtek, 10. ledna 2019 - 18:39:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1313
Registrován: 11-2005
Johny11: Vždyť to píše Amper o příspěvek výše

Konkrétně píše:

Amper: O tom, zda se jedná o MU rozhoduje dopravce podle toho, zda došlo k poškození DV apod.

Jenže:

Bram: Na to, abych mohl zjistit, jak (a zda vůbec) je vozidlo poškozené, musím zastavit. Bez toho to prostě nejde.

Můj dotaz tedy směřoval k tomu, za jakých podmínek vůbec strojvedoucí (má povinnost?) zastaví na trati, aby zjišťoval případné poškození HDV. A to obzvlášť uvážíme-li, že i když zjistí HDV nepoškozené, točí se kolem toho spousta úkonů. Nebo platí? :

Asdf: Najprv podľa toho, ako moc fíru náraz vydesí.

A co se stane, když důsledky nárazu podcení, HDV poškozené bude, ale on o tom nebude vědět, a přijde se na to později (v horším případně nastane nějaký následný malér s tím spojený) ?
Čtvrtek, 10. ledna 2019 - 19:25:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18198
Registrován: 5-2002
T: ještě odpadá u 843 EDB při použití rychlobrzdy?
Existuje na to úprava (zkoušeli jsme ji v Olomouci), ale netuším, zda bude nasazována plošně.
Čtvrtek, 10. ledna 2019 - 20:12:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 556
Registrován: 6-2017
Turnovak:
"Toff: na žebříku to nebylo nesčetněkrát, ale dvakrát. Zato celkem rekordní rychlostí [happy]

a otázečky:
- ještě odpadá u 843 EDB při použití rychlo brzdy? Nebo to bylo po těch sjezdech z kopce upraveno?
- zdá se mi to, nebo v LBC nedávno otočili 943? Měl jsem pocit, že byly všechny na druhou stranu."

Nechci tě obviňovat ze lži, ale opravdu to bylo mnohem vícekrát než dvakrát, jen dvakrát se to řešilo oficiálně, zdroje informací jsou opravdu dobré. [biggrin]
Čtvrtek, 10. ledna 2019 - 20:31:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 190
Registrován: 1-2012
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/494140-nemecky-strojvedo uci-rychlovlaku-projel-stanici-pak-nadychal-2-5-promile.html
Čtvrtek, 10. ledna 2019 - 22:11:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5933
Registrován: 7-2007
Libcha: Viz můj 5931! Druhý odstavec druhá a třetí věta!
za jakých podmínek vůbec strojvedoucí (má povinnost?) zastaví na trati, aby zjišťoval případné poškození HDV. Strojvedoucí je dostatečně kvalifikovaná osoba, aby posoudil zda při nárazu došlo k poškození drážního vozidla. Tzn že i zvuk nárazu, další pazvuky po, či syčení unikajícího vzduchu mu dá informaci zda je poškození vážnější. když zjistí HDV nepoškozené Tak to ohlásí a požádá o pokyn k další jízdě.
A co se stane, když důsledky nárazu podcení, HDV poškozené bude, ale on o tom nebude vědět, a přijde se na to později (v horším případně nastane nějaký následný malér s tím spojený) ? I to se čas od času uděje...posoudí se jestli opravdu mohl (měl) závadu zjistit, ale v drtivé většině se z toho věda nedělá. Ono se za tu jízdu různých pazvuků ozve, to bychom stáli furt.
Co myslíš následným malérem? Že mu další cestou třeba upadne kohout od hlavního vzduchojemu (napálil v kile zajíce) a litina šroubení v mrazu nepotřebuje moc...To se prostě občas může stát, z toho se věda nedělá...Je však blbé, je-li třeba prasklé čelní sklo, nebo poškozená ližina a nic nikde...samozřejmě ani na toto nemusí strojvedoucí za jízdy přijít, ale těžko se to vysvětluje, zvláště když se dokáže, že pak jel na jiný sběrač, nebo se to sklo rosype...
Pokud po střetu strojvedoucí zastaví, ohlásí a pak nic nezjistí a po pokynu pokračuje dále, splnil všechny náležitosti, má za 1. Pokud nezastaví, tak si to trochu bere na hrb, ale hlavu mu nikdo neutrhne, pokud není pochybení očividné, až do nebe volající...
Čtvrtek, 10. ledna 2019 - 22:12:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1543
Registrován: 5-2007
Slovenský vlak a nejspíše český kamion - Čadca. Pravděpodobně 8 zraněných, mrtví žádní.:
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/494154-vlak-na-prejezdu- u-cadce-smetl-kamion-zrejme-cesky.html
Čtvrtek, 10. ledna 2019 - 22:26:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1153
Registrován: 8-2004
M_p: ad Dánsko: údajně nebyl obsluhou při nakládce zajištěn čep návěsu v torně (nebo jak se tomu nadává), tedy to vypadá na chybu obsluhy. Dělali k tomu nějaký pokus v rámci vyšetřování.Zákaz pro přepravu návěsů na kapsových vozech platí "dokud dopravce nepřijme příslušná opatření..." A zároveň zpřísnili podmínky pro vpuštění a rychlost vlaků na mostě v závislosti na síle větru.

Jakpak jste na tohle prisel?
Jo, udelali pokus. A tim pokusem zjistili, ze ten uzamykaci mechanismus neudrzi naves proti nadzvednuti i kdyz je spravne uzamcen. Cep zajistuje naves proti pricnym i podelnym posunum, vertikalne nikoliv. Proto zakazali prepravu navesu na techto vozech dokud se problem nevyresi.
Pátek, 11. ledna 2019 - 08:56:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 185
Registrován: 9-2007
jp: Dánský DÚ k tomu vydal dvě opatření, z čehož jedno je určeno pro dopravce a zakazuje použití kapsových vozů v DK dokud dopravce nepředloží jak kontroluje a realizuje zabezpečení čepu návěsu v torně kapsového vozu. Proto jsem měl zato, že jde o chybné zajištění. Nicméně ta příčina zatím nikde oficiálně sdělena nebyla tak je to pořád trošku dohadování. Máte zcela pravdu v tom, že to tedy mohlo být i správně zajištěno, ale zajištění z titulu svého provedení nefungovalo vertikálně.
Pátek, 11. ledna 2019 - 09:54:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18201
Registrován: 5-2002
Čili shrneme-li to, nastala situace, že se původní správné upevnění ukázalo nedostatečným a je potřeba specifikovat (nebo už bylo specifikováno?) nové (důkladnější) správné upevnění.
Pátek, 11. ledna 2019 - 10:55:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1555
Registrován: 7-2002
Proto jsem měl zato, že jde o chybné zajištění.
Jo takže to byla jen spekulace na základě toho opatření?
Jak už jsem psal výše, mně znění toho opatření (na webu Trafikstyrelsenu veřejně visí a není dlouhé, jen je pouze v Dánštině [happy] , mužete to zkusit ještě někdo ) vyznívá jen tak, že je vyžadováno provést do 14 dní od jeho vydání kontrolu upevňovacího mechanizmu nezávislou osobou, způsobilou atd.. (zjednodušeně). Vůbec žádné požadavky na nějaké technické úpravy. Což mi příjde i logické, viz výše moje reakce na názor Miroslava Zikmunda (tedy mj. že nevíme výsledek vyšetřování a co bylo skutečnou příčinou a že za statisíce dosavadních přeprav přes Storebaelt za posledních dvacet let, mnohdy i za horších povětrnostních podmínek, se nic nestalo ).
Pátek, 11. ledna 2019 - 11:45:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1154
Registrován: 8-2004
M_p: pricina zatim sdelena nebyla, ale vysledky testu vozu ano. Bo Haaning, sef zeleznicni jednotky nehodove komise, prohlasil po testech, ze navesy mohou byt na kapspovych vozech nedostatecne zajistene prestoze jsou nalozeny v souladu s platnymi predpisy a kralovsky cep uzamcen. Test ukazal, ze i presto muze byt ve skutecnosti naves neuzamcen a predstavovat bezpecnostni riziko. Znamena to take, ze osoby, ktere kontroluji uzamceni navesu na vozech, mohou predpokladat, ze je vse v poradku i kdyz tomu tak neni. Staci?
Oni to zkratka zamknou, ale nemaji sanci zjistit jak moc to drzi nebo nedrzi.

Neoficialne potom jeste rikal pracovnik terminalu, ze ty navesy bezne z vozu vykladali bez otevirani zamku. Tak to by potom bylo jasne, i kdyz to nemusi znamenat, ze tam ten cep volne planda u kazdeho vozu.
V pivovaru se navesy z vozu nesundavaji.

Mimochodem, v Dansku neni drazni urad. Je to dopravni, stavebni a bytovy urad (Trafik-, Bygge- og Boligstyrelsen).
Pátek, 11. ledna 2019 - 12:00:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1155
Registrován: 8-2004
Kade:
Krome zminene nehody v Hamburgu se neco podobneho stalo jeste v Norsku u stejneho typu vozu. Ale nestavalo se to kazdy den ci kazdy tyden, ze by spadl naves z vozu. (U te norske nehody byla pricinou udrzba zamku, nebylo to namazane)
Je k tomu potreba shoda mnoha okolnosti. Pokud je ten naves nalozeny, tak jej pomaha na voze drzet hmotnost nakladu i kdyz jej uzamykaci mechanismus nedrzi poradne. Pokud nefouka, tak se nic nestane ani kdyz je naves prazdny a uzamykaci mechanismus jej nedrzi poradne.

Problem nastane pokud se sejdou vsechny tri nepriznive okolnosti: prazdny naves, bocni vitr, spatna funkce uzamykaciho mechanismu.
Pátek, 11. ledna 2019 - 12:17:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1556
Registrován: 7-2002
Test ukazal, ze i presto muze byt ve skutecnosti naves neuzamcen a predstavovat bezpecnostni riziko.
Vida, dík, tak to jsou zajímavé informace, které věřím, že už nějaké znepokojení nad samotným principem přeprav v kapsových vozech mohou vyvolat....
Pátek, 11. ledna 2019 - 13:10:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1156
Registrován: 8-2004
Dalsi info: Hector Rail uz predlozil potrebnou dokumentaci a jako prvni dostal povoleni pro prepravu navesu na kapsovych vozech pres Dansko.

Snizeni hranice prumerne rychlosti vetru, pri ktere dojde k omezeni maximalni dovolene rychlosti nakladnich vlaku zustava v platnosti. Nova hranice rychlosti vetru je 15 m/s. Pri teto rychlosti vetru dojde k omezeni maximalni rychlosti nakladnich vlaku na moste na 80 km/h. (drive to bylo 21 m/s)

(Příspěvek byl editován uživatelem j p.)
Pátek, 11. ledna 2019 - 13:30:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1557
Registrován: 7-2002
jj, čtu tam (volně přeloženo) 15 m/s a boční vítr = nákladní doprava citlivá na vítr 80 km / h , 20 m/s a boční vítr = nákladní doprava citlivá na vítr zakázána, 3) 25 m/s = jakákoliv nákladní doprava zakázána. Na původní hodnoty jsem v diskuzích narazil víckrát , ale pak už se mi je nechtělo dohledávat... [happy]
Pátek, 11. ledna 2019 - 17:48:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 62
Registrován: 7-2017
https://www.railpage.net/fotografie/vykolajenie-bobiny-140-074-v- zst-chocen/

No nechápu, proč nepoužil EDB[nene]
Jinak byla vyhlášena soutěž - "KDO DOJEDE DÁL"[proud]
Pátek, 11. ledna 2019 - 20:14:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 893
Registrován: 7-2009
Jednalo se o sunutý posunový díl. Bohužel to nedopadlo zcela dle původních představ dopravce RM Lines [crazy] Lépe nepitvat !
Sobota, 12. ledna 2019 - 08:39:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14
Registrován: 12-2016
Že se na sněhu děje brzdění trochu jinak bývalo i ve V15. Pomalu se všechny ty zažité bezpečnostní prvky vytrácejí. Není to nakonec tím, že sníh je bílý a bylo by to moc rasistické?
Sobota, 12. ledna 2019 - 09:19:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18204
Registrován: 5-2002
MH: Není to nakonec tím, že sníh je bílý a bylo by to moc rasistické?
No že by se na černým uhelným blátíčku brzdilo o tolik líp, to se taky zrovna říct nedá...
Sobota, 12. ledna 2019 - 19:23:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5890
Registrován: 9-2011
No nechápu, proč nepoužil EDB
A to já zas jo. [wink]
Všichni jste volové. Servít
Pondělí, 14. ledna 2019 - 12:41:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3898
Registrován: 11-2008
Ona Bobina nejakou EDB má? [lol][crazy]
Pondělí, 14. ledna 2019 - 12:43:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1545
Registrován: 5-2007
"Kácející terorista" - 4 roky nepodmíněně, zatím nepravomocné.
https://www.idnes.cz/praha/zpravy/jindrich-balda-rozsudek-hrozi-o bvineni-z-terorismus-pokacel-stromy-na-koleje.A190111_150328_prah a-zpravy_rsr
Pátek, 18. ledna 2019 - 22:27:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 65
Registrován: 7-2017
FACEBOOK

"Bodaj by sme aj my mali takých kokotov!" dodám, že menej...
Sobota, 19. ledna 2019 - 12:28:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 62
Registrován: 3-2018
Brr. Tolik dementů pohromadě[blush]
Neděle, 20. ledna 2019 - 15:40:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18
Registrován: 12-2017
Na Novem spojeni srazka s kolemjdoucim.
(Bohuzel) videno z EC379.
Neděle, 20. ledna 2019 - 19:12:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 898
Registrován: 7-2009
ferova konkurence

Při pohledu na eskalaci demence se mi vybavuje nesmrtelný bonmot z legendárních Postřižin :
" Kdo pil - umřel, kdo nepil - taky.
Kdo ale pije náš májový ležák, tomu se umřít nechce."
Pondělí, 21. ledna 2019 - 18:32:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 980
Registrován: 7-2005
ZAO -zase jeden sebevrah.
Pondělí, 21. ledna 2019 - 18:48:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 62
Registrován: 12-2017
Dneska říkali v rádiu o nějakých ujetých vozech už snad v pátek, prý bez následků. Více jsem nestihl pochytit... Ví někdo více?

Michal
Pondělí, 21. ledna 2019 - 22:25:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12
Registrován: 10-2018
Dopravní závada v pátek v ŽST Chodov -2 vozy ujely směrem na Karlovy Vary. Prý ujely asi 7 km.
Pondělí, 21. ledna 2019 - 22:26:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 66
Registrován: 7-2017
https://prima.iprima.cz/zpravodajstvi/22012019
Čas - 25:12

Žst. Chodov je stanice s DOZ !

(Příspěvek byl editován uživatelem ferova_konkurence.)
Pondělí, 21. ledna 2019 - 23:06:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18305
Registrován: 5-2002
FK: Žst. Chodov je stanice s DOZ !
Jasně, instalace DOZ zvyšuje gravitaci. Příčina nalezena, šotovyšetřování skončeno. [crazy]
Úterý, 22. ledna 2019 - 08:44:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17
Registrován: 12-2016
V Karlovarském kraji máme poslední dobou jen dopravní závady. Mimořádní události jsme zrušili. Kdo má na svědomí tuhle demagogii a zatajování průserů. Dost mi to připomíná zpravodajství ČT1. Pokud by to bylo z Ruska, tak bychom byli detailně informováni i o tom, jaké měly vagony oblečené trenýrky.
Úterý, 22. ledna 2019 - 09:14:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15
Registrován: 8-2017
https://www.libereckadrbna.cz/zpravy/krimi/17484-foto-ve-vratisla vich-se-srazil-vlak-s-nakladnim-autem-pro-cestujici-miri-evakuacn i-autobus.html
Grzegorz.
Úterý, 22. ledna 2019 - 17:37:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 68
Registrován: 7-2017
Obávám se, že nezdravá konzumace K-Reportu začíná mít dopady na jinak zcela (duševně) zdravé a rozumné lidi....[lol]

Že je stanice s DOZ, tak faktická "gravitace" by měla být právě nižší, neboť u odstavených vozidel má být zajištěna boční ochrana vlakových cest....
Jestli byla nebo nebyla, to se časem určitě dozvíme.
Jsem zvědavý, jestli to budem mít ve škole...
Středa, 23. ledna 2019 - 10:38:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3411
Registrován: 5-2002
Jsem teda laik, ale nevím o tom, že by se za odstavenými vozy automaticky házely vexle, pokud to není zapotřebí pro průjezd dalšího posunujícího dílu nebo vlaku a nebo ta výměna neslouží jako odvrat a tp... ale rád se nechám přesvědčit.
Středa, 23. ledna 2019 - 10:42:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3021
Registrován: 2-2010
ferova konkurence: víme, ze které SK to v Chodově ujelo? A zda to ujelo až po již ukončeném posunu, či v průběhu jeho trvání?

(Příspěvek byl editován uživatelem Haan.)
Středa, 23. ledna 2019 - 14:33:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1254
Registrován: 11-2006
Pavel_reiser:
"Jsem teda laik, ale nevím o tom, že by se za odstavenými vozy automaticky házely vexle, pokud to není zapotřebí pro průjezd dalšího posunujícího dílu nebo vlaku a nebo ta výměna neslouží jako odvrat a tp... ale rád se nechám přesvědčit."

Běžné to rozhodně není. Ale v některých stanicích se to používá pro ty odvraty (ale taky ne všude). Např. na odb. Brno-Černovice se po zrušení cesty automaticky hází výměna 1 z 2.TK od Slatiny do odvratu, stejně tak v Osíčku se sama hází do odvratu výměna 10 (začíná tam táhlé klesání směrem na Bystřici pod Hostýnem). Ve Vršovicích na Odjezdu (bývalé St.6) se zase rozezní zvonek a rozbliká indikace výměny, pokud odvratné výměny do pískových kolejí nejsou delší dobu (v řádu sekund) přestaveny do plusu a zároveň není přes ně postavena posunová cesta (tedy alespoň to tak bývalo před právě probíhající rekonstrukcí).
Btw, ví někdo o dalších případech? Např. nevím, jak běžné je to u elektronických stavědel, viz právě Chodov.

(Příspěvek byl editován uživatelem Sonic.)
Středa, 23. ledna 2019 - 17:12:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 70
Registrován: 2-2009
Běžné to sice není, ale třeba DOZ na Hrbaté hlásí dispečerovi po určité době, aby na Berouně-Závodí přestavil výhybku 11 do +.
Středa, 23. ledna 2019 - 17:31:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3384
Registrován: 3-2006
Tak už někdo zaslal i video těch ujetých vozů FB Prima

Bohužel dnes už okolo tratě není nikdo, kdo by tam hodil aspoň čubu.