Diskuse » Archiv 2019 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 06. 08. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Nehody do 06. 08. 2019

dolů
   autor příspěvek
Pátek, 02. srpna 2019 - 15:29:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19649
Registrován: 5-2002
Agent: Je to ve svý podobě naprosto na hovno.
I kdyby to byla pravda, tak už staří Římani říkali něco o tom, že ta Lexovic důra bydlí v Sedlci...
Pátek, 02. srpna 2019 - 15:55:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6026
Registrován: 7-2007
Hajnej:spáchali převedení PJ na TOTR začátek cesty do pekel, následně ji mohli přibrzdit ostatní - nic...
místo půlměsíčního cyklu tím na sebe přivoláváš nepřetržitej tok změn. Kristepane, ten půlměsíční cyklus prostě není, když chtějí, mohout to cpát každý den. Takže tvůj argument Smolíček Jo, a všichni postupáři se budou s etapama trefovat do prvního a do patnáctýho, aby to mohlo fungovat.
A teď ještě tu o Karkulce...
[rofl] jaksi nemá váhu [lol]
je naopak dost důvodů, proč tabulky měnit jen dvakrát do měsíce, Jo, to určitě, taková dobře složená cisterna s chlorem...to by byl argument pro změnu...[wink]
Když se někdo nechce poučit z chyb, je nucen je opakovat.
Ale kašlem na to. My dva to nevyřešíme, spoludiskutér Makus to ve třech bodech shrnul naprosto dokonale. Jen bych k 1b doplnil "Proč?".
Pátek, 02. srpna 2019 - 17:50:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5870
Registrován: 5-2010
Ad.Mariánky-dnes by to mělo být v Událostech
Pátek, 02. srpna 2019 - 18:33:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2660
Registrován: 5-2008
A co , když ten vlak blbě brzdil?
Don Parmezano
Kalanis
Pátek, 02. srpna 2019 - 18:45:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2254
Registrován: 12-2006
Ohledně bordelu v papírech - ČR v tom není sama: profrčel 120 na 20

Va zkratce: Správce kolejí nacpal 2 dny před průserem pomalou. Fírovi bylo na prvním předzvěstníku blbě a navíc na něj nebylo slušně vidět, takže ho neregistroval. Druhý byl označený způsobem, že nebylo jasné, jestli je pro jeho vlak. A třetí byl 30 km/h. Ten prosvištěl s brzdou ve 200 km/h. Podle vyšetřovatelů má dopravce zajistit fírům přehledný rozkaz.
Doprava nebo něčí kapsy? Je to jedno - tunely jako tunely... K-Report do mobilu
Pátek, 02. srpna 2019 - 19:03:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8896
Registrován: 9-2002
Hajnej:
"Agent: Je to ve svý podobě naprosto na hovno.
I kdyby to byla pravda, tak už staří Římani říkali něco o tom, že ta Lexovic důra bydlí v Sedlci..."

Protože jim to někdo musel vyžvanit.
No a pokud si v tabulkách něco blbě přečtu - to je ve stávající podobě hodně snadný, tak je to jakobych to nečetl. Čím větší pakárna je z těch tabulek něco vyčíst, tím hůř se to pamatuje. Takže asi nejsme ve sporu.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Pátek, 02. srpna 2019 - 19:35:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3138
Registrován: 2-2010
Tak jsem si to poslechla. To je neskutečný, jak si SŽDC včetně ministerstva strkají hlavu do písku. Že se nestydí! A ještě do toho zamotají další složitosti s výpravou vlaků. No fuj!
Pátek, 02. srpna 2019 - 20:25:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3082
Registrován: 7-2006
No hlavní tam bylo jasně řečeno,aby nemuseli platit za Pj .. [angry] Podobnost ze Studénkou čistě náhodná .. [kladivo]

[vypravci]
Zklamání změní člověka k nepoznání ..
Němec_z_ova
Pátek, 02. srpna 2019 - 20:38:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3974
Registrován: 4-2009
A co , když ten vlak blbě brzdil?

Měl předepsaných 50%, skutečných 55% - nebyly započítány EDB obou lok.
Sobota, 03. srpna 2019 - 09:18:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1699
Registrován: 10-2009
Milí přátelé Káčkaři,
sdělovací prostředky hustí občanům denně do hlavy, jak probíhá odklízení (asi) radioaktivního odpadu na trati u Mariánek. Možná, kdyby se narodilo dvouhlavé tele nebo aspoň nějací Marťané přistáli, že by ta reportáž od pešuňku na chebské trati ztratila trochu exkluzivity.
Jsou zde jistě lidé, kteří jsou v TTP jako doma. Tak mě snad opraví nebo doplní. V TTP na konci řádků v různých tabulkách se objevují křížky. Ale taky jen lomítka nebo lomítka plus křížky. Zde bych potřeboval poradit. Co to znamená (já vím, novinka, změna) opravdu a zda je to někde vysvětleno. Taky bych rád věděl, jak dlouho tam ty křížky vydrží, než zmizí. Ke kterému datu změn se ten který křížek vztahuje? Jedná se o to, že pokud se z majlu dozvím o změně TTP a jiných dokumentů, v tzv přehledné tabulce zjistím, kterých tabulek TTP se to týká, v tabulkách samých najdu okřížkovaný řádek, který byl změnou zasažen. Tak jsem si to donedávna vysvětloval. Ale mám dovolenou, nebo marodím. Mezitím vyjde další změna (změny) TTP a jiných dokumentů. Budou ty křížky v jednotlivých tabulkách ještě stále? Nebo tam budou jiné? To by znamenalo, že některé změny mně utekly, že?
Ona ani nemusí být taková pauza v mé službě mezi změnami. Stačí, když se do všech nepodívám a nevypíšu si ty změny. Proč taky, když třeba do Bohumína nejedu, jak je rok dlouhej. Tak když náhodou budu muset, najdu ty okřížkovaný změny ještě třeba po půl roce? Pokud ne, s čím porovnám, že k nějaké změně došlo?
Mechanizmus seznamování s dokumenty upravuje u nás nařízení GŘ. To rozdělilo dokumenty k seznámení do dvou kategorií. Akutní - tam musí strojvedoucí jejich seznámení potvrdit na Zamportálu v době přípravných prací. Píše se tam dokonce, že před směnou. Ale před směnou mám osobní volno, to mě nemůže nikdo úkolovat.
No a pak ty neakutní, na jejich přečtení nám ČD stanovily jeden měsíc od jejich poslání. Například strojvedoucí ČD musí přečíst Směrnice k pravidlům hospodářské soutěže nebo Energetickou politiku ČD či se přečtením tučného dokumentu proškolit o boji proti korupce ve firmě. Asi abychom nebrali úplatky. Nezbývá než věřit, že to pomůže. Upozornění na změny dokumentů SŽDC nejsou obsahem ani těch akutních, ani těch, kde je času dost. (ČD). Ty na tento portál nedostáváme vůbec. Pouze do služební pošty tu a tam přijde majlík s výčtem změn TTP, SJŘ, SŘ, plánků stanic apod. Poté by měla následovat návštěva portálu SŽDC. Podotýkám, že vše jen na normálním velkým PC, protože tabletka, kterou jsme vyfasovali jako jízdní řády, nemá připojení než v depu a její monitorek neumožňuje nějaké normální čtení ani vyhledávání. V depu jsou čtyři PC, pro asi 160 našich a několik desítek cizích čet. Bez možnosti si něco vytisknout.
Poslední pošta tzv SIPS se změnami v dokumentech SŽDC mně přišla na služební majlovou adresu 19.6.2019. Jinak tam chodí třeba nabídky zájezdů, apod. Takže od 19.6. oficiálně k žádné změně dokumentů SŽDC určených strojvedoucímu OCP východ nedošlo. Koukněme teď do vlastních TTP. S těch s číslem 326 jsou v některých tabulkách vpravo vně rastru tabulky nějaké křížky, lomítka nebo lomítka s křížky. Které změny se týkají, od kdy ke změně došlo, to jsem nezjistil. Já tam tu změnu ani nenašel. Proto jsem vzal TTP štreky, kterou snad dobře znám. Zvolil jsem trochu opačný postup a nahlédl do přehledné tabulky změn. Tam žádná změna TTP u trati 326 není uvedena. Tož nevím, som s toho volaaký zmätený. Kde dělám chybu?
Věřím, že ten kluk z ČDC, mají-li tam stejný systém prokazatelného zpravování o změnách stavebně - technického charakteru tratí jako my u matky, bude soudem osvobozen. O tom, co je to "prokazatelné" zpravení nenajdeme nikde ani řádku. Systém, který máme, mně ovšem přijde takový, jako by pošta, kterou musím převzít do vlastních rukou proti podpisu, (ať to pak přečtu nebo roztrhám), byla vyřešena vhozením korensponďáku do mé (nebo sousedovy) schránky. Jsem zvědav, zda tento systém bude soudem uznám jako prokazatelné seznámení.
Je to asi tři roky, když jsem byl jako externista předpisové komise FS pozván na přednášku a besedu se dvěma pány z GŘ SŽDC. Konalo se to na odst. nádr v Praze na JLV. Tam jsme si mohli prohlédnout nové tabulky TTP pro strojvedoucí. Použitelné, přehledné. Ten plevel byl až někde v tabulkách podřadných. Pro strojvedoucí z toho udělali mix tabulek 1, 3a,3b, 6b,7, 8a. Asi tak nějak. Kdyby tohle mohl mít strojvedoucí před svýma očima! Ne v zasraným tabletku, který je sotva použitelný jako SJŘ. I ty jízdní řády, které byly z výchozí až na konečnou už dávno zmizely. Takže ono už se na tom léta pracuje. A asi ještě pár let bude. Přijde mi to jako ten zemědělský výzkumák, který po dvaceti letech pilné vědecké práce vynalezl řezanku. Sedlák by řekl sečku. Ale to by ty tabulky byly moc jednoduché a nedej pámbu taky použité a používané. Tož mně řekněte, oč se tady vlastně jedná?! Záleží vůbec někomu od SŽDC i dopravců, aby k nehodám co pokud možno nedocházelo? Mám pocit, že je to všem úplně buřt.Hlavně mít koho potrestat, a to jen mezi kmány. Hezký víkend přeje P.
Sobota, 03. srpna 2019 - 09:50:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7342
Registrován: 8-2007
Ale to by ty tabulky byly moc jednoduché a nedej pámbu taky použité a používané. Tož mně řekněte, oč se tady vlastně jedná?

No ty tabulky v kanceláří vyhovují.Tam je nikdo za jízdy nepoužívá.[nene]
A už vůbec tam nepotřebují mít dovolenou rychlost,stahovačky ,přejezdy... v jedné tabulce.To by bylo pro ně nepřehledné.Vyrobit funkční tabulky pro strojvedoucí nemá kromě strojvedoucích nikdo zájem.
Sobota, 03. srpna 2019 - 11:34:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 321
Registrován: 3-2016
https://zdopravy.cz/vratte-pomalou-jizdu-zadaly-ceske-drahy-szdc- dva-dny-pred-nehodou-marne-32333/?fbclid=IwAR21ppx1TYPhoTVXJfo5my LRZUbCq5YdWTW6GE2dgxldqgRPgdPSXseNimk
Sobota, 03. srpna 2019 - 12:40:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8914
Registrován: 5-2007
kyklop499: To mi pripomína Cimrmanov, keď riešili zbudovanie pomníku Járovi Cimrmanovi so strážcom parkoviska. Neviem, čo tam vidia iní, ale ja tam jednoznačne vidím, že ČD-C priznáva, že nie je schopné dostáť svojím povinnostiam ohľadom informovania svojich rušňovodičov a snaží sa to prehodiť na SŽDC. A cez IŽD, ktorý je niekde hlboko v hierarchí a na nejaké veľké rozhodovanie nemá oprávnenie...
Sobota, 03. srpna 2019 - 12:59:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1368
Registrován: 5-2009
Neviem, čo tam vidia iní, ale ja tam jednoznačne vidím, že ČD-C priznáva

No já tam teda o Cargu nevidím ani slovo [crazy]
Suzuki Swift Sedan 1.6 16V (1994)

Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se tedy rozhodl přestat číst. (W. Churchill)
Sobota, 03. srpna 2019 - 13:17:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8916
Registrován: 5-2007
Rt6n26: Tak ČD. V rýchlosti sa mi to poplietlo. Na význame to nič nemení.
balik
Sobota, 03. srpna 2019 - 14:25:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2459
Registrován: 11-2002
Asdf:
Přesně tak, vidím tam totéž. Ve světle (jakkoliv tíživé) povinnosti (...Dopravce musí zajistit, aby byli strojvedoucí a členové obsluhy vlaků, popř. posunových
čet (týká-li se jich změna) o těchto změnách TTP zpraveni způsobem, stanoveným jejich vnitřním předpisem, a to nejpozději před první jízdou v dotčeném úseku dráhy...
) nemůže mít dopravce zájem vytahovat na světlo takovéhle svědectví, zavdávající pochybnost o jeho schopnosti plnit povinnosti při provozování drážní dopravy.
Pan Jtb zřejmě myslí, že prospívá. Což taky nepřekvapuje...
Sobota, 03. srpna 2019 - 15:57:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 5-2019
Podroužek:
"V TTP na konci řádků v různých tabulkách se objevují křížky. Ale taky jen lomítka nebo lomítka plus křížky. Zde bych potřeboval poradit. Co to znamená (já vím, novinka, změna) opravdu a zda je to někde vysvětleno. Taky bych rád věděl, jak dlouho tam ty křížky vydrží, než zmizí. Ke kterému datu změn se ten který křížek vztahuje?"

Je to systém "hledej šmudlo" Každá jednotlivá tabulka má datum účinnosti. Ta změna je k tomu datumu. Takže konkrétně např. k 1.8. je změna TTP na trati 310A - jsou tam ty nový návěstidla v Branticích - to je v tabulce 01 a tam je ta účinnost od 01.08.2019. - t.j. poslední změna. Když pak mrkneš na 02 (postrky a PMD) tak tam jsou taky křížky, ale účinnost 01.04.2019 - to už tam bylo, ale křížky zústaly. A budou tam pravděpodobně do další změny té konkrétní tabulce - pak se změní datum a oběví nové křížky. Samotnému mi není jasný rozdíl mezi křížkem a lomítkem.
V podstatě je to celé nešťastné tím, že to je jen obyčejné PDF-ko. Měla by to být databáze, která teprve na základě kritérií vygeneruje komplet jako teď, nebo vyfiltruje aktuální změny jen podle jednoho nebo více datumů změn - např podle toho kdy tam byl naposled. Tím pádem by měl fíra k dispozici přehledně jen to co se aktuálně změnilo.
Sobota, 03. srpna 2019 - 19:32:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1854
Registrován: 8-2006
Podroužek - [ok]
zOboru
Sobota, 03. srpna 2019 - 21:19:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 105
Registrován: 7-2018
Podroužek: V TTP na konci řádků v různých tabulkách se objevují křížky. Ale taky jen lomítka nebo lomítka plus křížky. Zde bych potřeboval poradit. Co to znamená (já vím, novinka, změna) opravdu a zda je to někde vysvětleno.
Mišin: Samotnému mi není jasný rozdíl mezi křížkem a lomítkem.

Nejsnáze vám pánové asi odpovím úryvkem ze SŽDC Sm 83 - Tvorba a používání Tabulek traťových poměrů:


Jinak podobně jako svislá čára u změny předpisu nebo ZDD vydrží i křížky a lomítka do nejbližší změny. Čili může vydržet 15 dnů, nebo klidně rok. Podle toho, kdy přijde další změna.
Sobota, 03. srpna 2019 - 22:38:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 5-2019
zOboru:
"SŽDC Sm 83 - Tvorba a používání Tabulek traťových poměrů:"

Ok díky tak je to jasné. Jinak tady: https://www.facebook.com/jan.beranek.ct/posts/2409371325985784 je příspěvcích náznak, že možná byl u Mariánek úsek mezi předzvěstníkem a rychlostníkem "proložen" jiným rychlostníkem - podle těch fotek a TTP se mi to nejeví. Nicméně pro zajímavost - setkal jsem se s tím jinde - je to proti zdravému rozumu: https://www.youtube.com/watch?v=lkj0BorcMOE
Sobota, 03. srpna 2019 - 23:04:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19650
Registrován: 5-2002
OC: začátek cesty do pekel, následně ji mohli přibrzdit ostatní - nic
No ano, to tvrdím pořád, že je potřeba se postarat, aby ta započatá cesta byla co nejméně průchozí.

Kristepane, ten půlměsíční cyklus prostě není, když chtějí, mohou to cpát každý den.
Hele, sleduju to už čtvrtej rok a mimořádných změn bylo nula nula prd. Čili pokud by jich mělo nula nula prd bejt i namále, tak by to moje tvrzení o postupářích platit muselo (i kdyby sis hubu vytlemil okolo celý hlavy), protože těch staveb a postupů je na celý sít neurekom.
Jenže oni se většinou trefujou do úplně jinejch kritérií, třeba do tohohle (opsáno ze zápisu z projednávání hmg jedné stavby: při navržení termínů SP byl brán ohled na dokončování SP – TBZ mimo dny víkendů, státních svátků a respektování termínu celkového dokončení stavby.

Agent: pokud si v tabulkách něco blbě přečtu - to je ve stávající podobě hodně snadný
To mi zas tak nepřijde, obzvláště ne u tabulky 6. [nene]
Nebo že by absolvované VŠ studium mělo až zas takový vliv...? [proud]
Sobota, 03. srpna 2019 - 23:20:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19651
Registrován: 5-2002
Podr: Taky bych rád věděl, jak dlouho tam ty křížky vydrží, než zmizí.
Při příští změně. Prostě ukazuje, čím se daná verze liší od té předchozí.
Křížek je nový nebo změněný řádek, lomítko je vypuštěný řádek.

Budou ty křížky v jednotlivých tabulkách ještě stále?
Nebudou. Budou jen u posledních změn. Po zkušenosti s dokumenty ve Wordu se zapnutými revizemi Vám ale garantuju, že kdyby přímo v tabulce byly změny za rok nazpátek (kolik je poznání), tak by se v tom pak opravdu nevyznal ani autor, jak je mu zde předhazováno.

Je dobré mít na paměti, že TTP primárně obsahují aktuální stav. Pochopitelně by bylo lepší, aby se na konci tabulek objevilo shrnutí změn a aby tvořilo historii (tak jako to my programátoři píšeme ke zdrojákům), ale to už bych se opakoval. A myslím, že teď je ideální doba snažit se toho konstruktivními připomínkami dosáhnout (podtrhuji konstruktivními, jinak to skončí tou hlavou v písku).
Sobota, 03. srpna 2019 - 23:33:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8897
Registrován: 9-2002
Ale já jsem na VŠ nestudoval, bo neumim derivovat/integrovat.

Ale zpátky k věci: Zkusit mentálně zpracovat TTP jen pro 525/526 je na jedno celý dopoledne. Mě sere ta selektivita pořadí sloupců a že je to celkově nepřehledné. Víc k tomu nemám. Leda můžu zkusit zase to o ETCS atd.: Ono to spolu nesouvisí jen zdánlivě. TTP mi pomáhají teoreticky si dát dohromady profil tratě. Rychlostně závislý VZ mi klepne přes prsty vypuštěním červený trubky ve chvíli, kdy to předchozí začnu aplikovat blbě.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Sobota, 03. srpna 2019 - 23:51:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2480
Registrován: 8-2010
ad Mišin:
..."proložen" jiným rychlostníkem….
Taková "pastička" byla ještě donedávna mezi Tišnovem a Řikonínem, kde byla V = 110/120 km/h...pak oranžový předvěstník "10" spárovaný s rychlostníkem "100" před vjezdem do Řikonína (= byl situovaný za pravým vjezdovým obloukem), ale ještě před tou "100" byla osazena (= před inkriminovaným obloukem) V = 110/115 km/h - viz krátké video. Dneska po modernizaci Řikonína je už ta "100" nahrazena na vjezdu do Řikonína nově V = 110/120/140 pro Vk a "pastička" tak po x-letech konečně zmizela ...[jidlo]
zOboru
Neděle, 04. srpna 2019 - 12:22:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 106
Registrován: 7-2018
je příspěvcích náznak, že možná byl u Mariánek úsek mezi předzvěstníkem a rychlostníkem "proložen" jiným rychlostníkem

Mě se to naopak jeví celkem jednoznačně. Ale je pravda, že z fotek to není úplně zřejmé. Neboť je snížení o více než 50 km/h, dává se předvěstník 1550 m předem (SŽDC D1, čl. 1349). Když vyjdeme z toho, co nám říká TTP, vyjde nám toto (omlouvám se, že to není v měřítku, ale pořadí na trati a levá/pravá strana souhlasí).

Neděle, 04. srpna 2019 - 12:38:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3139
Registrován: 2-2010
z Oboru: nemáte mít ty rychlostníky v km 420,639 (70,100,95) umístěné vpravo?
zOboru
Neděle, 04. srpna 2019 - 13:06:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 108
Registrován: 7-2018
Haan:
"z Oboru: nemáte mít ty rychlostníky v km 420,639 (70,100,95) umístěné vpravo?
"
Ne, skutečně jsou vlevo - viz fotka uživatele Casey Jones
Neděle, 04. srpna 2019 - 13:41:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3140
Registrován: 2-2010
zOboru: Hmm. Asi k tomu byl oprávněný důvod dle D1, čl.627b).
Neděle, 04. srpna 2019 - 14:35:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4
Registrován: 5-2019
zOboru:
"Mě se to naopak jeví celkem jednoznačně. Ale je pravda, že z fotek to není úplně zřejmé. Neboť je snížení o více než 50 km/h, dává se předvěstník 1550 m předem (SŽDC D1, čl. 1349). Když vyjdeme z toho, co nám říká TTP, vyjde nám toto (omlouvám se, že to není v měřítku, ale pořadí na trati a levá/pravá strana souhlasí)."

je tam chybka v té km poloze předvěsníku na obrázku má být 420,051 teoreticky. V každém případě díky za názorný obrázek. Předpokládám, že to namístě určitě prověřily a zdokumentovali při vyšetřování. Je z toho zřejmé, že nelze jen tak kdekoliv umístit TOR beze změny polohy dalších rychlostníků, aby byla splněna podmínka čl. 197 ... od nejbližšího následujícího rychlostníku. A tím pádem další změny v TTP.
zOboru
Neděle, 04. srpna 2019 - 14:49:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 109
Registrován: 7-2018
Mišin: 422,060 - 1,550 = 420,510 [wink]
Neděle, 04. srpna 2019 - 17:21:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 134
Registrován: 10-2008
Zdravím všechny: Ty proložené rychlostníky nebyly/nejsou výjímkou (porušení D1 čl. 1331). Nebyl jsem tam dlouho, takže současný stav neznám -> mohl být již opraven.....[wink]

Kdo jezdí na "upravené lokálce" Poříčany - Nymburk, tak ví, že do Sadský to bylo na 3 místech 100/60 (most, za předvěstí do Sadský a za vjezdovým na přejezdu (říkalo se mu vrtulník - starší budou vědět)), a ještě jednou to bylo dál za Sadskou. To samé např. vjezd do HK jak od Prahy 70/40, tak i od Pardubic 80/40.
Neděle, 04. srpna 2019 - 17:36:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19652
Registrován: 5-2002
Agent: Zkusit mentálně zpracovat TTP jen pro 525/526 je na jedno celý dopoledne.
Jenže zrovna 525/526 je dost velké specifikum, vzniklé mimo jiné tím, že se na pražských spojkách drží bůhvíjaké (asi historické) členění tratí...
Ostatní tratě takovej guláš ani zdaleka nejsou.
Neděle, 04. srpna 2019 - 17:37:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 190
Registrován: 12-2017
Celkem dobrý článek ohledně hromady u Mariánských Lázní

Komentář: Vykolejení u Mariánských Lázní není o vinících, jen o drážním myšlení

Fíra jel po tomto úseku po 5 měsíční pauze, což jsem si i myslel že tam asi jel někdo, kdo tam to esíčko fakt nečekal. Kdo tam jezdí pravidelně přeci jen tuší že stavební činnost stále probíhá i přesto že se o tom na rozkaze nepíše a to omezení rychlosti očekává. Tady přehlédnutí žlutýho trojůhelníku se holt neututlá jako v jiných případech.
Neděle, 04. srpna 2019 - 18:02:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3226
Registrován: 6-2016
bandita: Pěkně popsané! Jen bych to poslední slovo napsal úplně jinak...

"Představte si, že se ze dne na den zbourá dálniční nadjezd. Silničáři cestu k němu nezahradí; pouze na začátek umístí standardní značku zákaz vjezdu. Je přeci povinností řidiče respektovat značení, takže žádné nebezpečí nehrozí. Právě jsme vytvořili řešení, které je současně legální a naprosto k ničemu."
balik
Neděle, 04. srpna 2019 - 18:02:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2460
Registrován: 11-2002
Juraj Kováč: [ok]
Neděle, 04. srpna 2019 - 18:32:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 10-2017
Opět škoda, že se s diskuzí o zastaralé formě zpravování o stavebně technických změnách parametrů tratě a velmi nepřehledné podobě TTP začíná až po "hromadě." Každý strojvedoucí jistě potvrdí, že hledat užitečné informace v TTP, resp. ZDD je v časovém presu někdy nadlidský výkon.
Neděle, 04. srpna 2019 - 23:47:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8917
Registrován: 5-2007
honzaklonfar: To je ale úplne neporovnateľný prípad. Ja som sa napríklad nedávno dostal do stavu, že ma navigácia poslala do jednosmerky, v ktorej bol dočasne otočený smer jazdy, a ako na potvoru, značka zákaz odbočenia bola zvalená na zem. Našťastie som pri odbočovaní zbadal zákaz vjazdu (nebolo ho moc vidieť) a namiesto odbočenia doľava som absolvoval otočenie o 180°.
Pondělí, 05. srpna 2019 - 07:04:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3227
Registrován: 6-2016
Asdf: Ó nikoliv, to je naopak naprosto přesný příklad. De iure je všechno v cajku, de facto je to vo hubu. Sám o tom píšeš - "značka zákaz odbočenia bola zvalená na zem"!!! Takže bys na ten zrušený nadjezd autem vjel...

Jak píší i další - v 21. století je systém informování fírů nesmyslný. Když to tady pročítám, tak je to podobný paskvil jako "Evropské normy kvality ISO 9XXX", se kterými jsem se pracovně musel potýkat.

A jsem zvědav, jestli se dožiju změny, která podobné průsery bude totálně minimalizovat! Ještě ohledně automobilismu - stalo se Ti někdy, že v místě, kterým projíždíš desítky let, změnili značení (kvůli stavbě, objížďce)? Mně několikrát, naštěstí v obci a bylo to bez průseru. A to samé se stalo tomu fírovi. Jediný rozdíl je v délce brzdné dráhy osobního auta a loženého nákladního vlaku[biggrin]
Pondělí, 05. srpna 2019 - 08:05:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4156
Registrován: 3-2006
Ad honzaklonfar: No ono i ty normy ISO 9XXX, se vyvíjejí. Takže dnes už například by měl subjekt, aktivně vyhledávat možná rizika a navrhovat preventivní opatření.
A tady se přímo nabízí riziko zcizení (zničení) návěsti.

Uvidíme jaké doporučení dá DI. I když se na ně moc nedá a nemají žádnou právní vymahatelnost.
Pondělí, 05. srpna 2019 - 08:53:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1700
Registrován: 10-2009
Lidi,
moc dobrej článek! Juraj Kováč ví, o čem píše. Jen se s kolegou Honzouklonfarem obávám, kdy dojde k nějakým kvalitativním změnám do plusu a zda vůbec. Už jsem dost skeptický. Myslím, že kdyby se tam místo rozsypanýho vápence válely mrtvoly, ani to by s ničím nepohlo. Každé dobré řešení čehokoli je v českých, aspoň drážních, podmínkách dotaženo někam do půlky. Ani sebelepší nápad, pokud se mu podaří překonat všechny klacky pod nohy strkané, nedojde k dokonalosti. Když jsme se o tom před lety bavil s jedním z nejvyšších činitelů současných ČD, řekl mi: "Vy byste chtěl mít všechno dokonalé!" Chápu jeho pohoršení. Jsou to lidé, kteří mají přesně opačný cíl. A přesně v souladu s článkem pana Kováče, jediná starost je, jak všechno přehrát jinam a na jiného. Za nic neodpovídat, nic nerozhodovat.
Pondělí, 05. srpna 2019 - 09:38:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4042
Registrován: 11-2008
ad Podroužek: Uvedený článek bych doporučoval vložit do "knihy normálií" a nechat podepsat každému vedoucímu pracovníku. Včetně různých dozorčích a náměstků.[andel][vypravci]
Pondělí, 05. srpna 2019 - 10:23:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19654
Registrován: 5-2002
GS: škoda, že se s diskuzí o zastaralé formě zpravování o stavebně technických změnách parametrů tratě a velmi nepřehledné podobě TTP začíná až po
No protože pokud se jako obvykle čeká, až to začne nějakej "se" místo těch, kterým nefunkční systém vadí (a které může dostat do průseru), tak holt roli toho "se" musí zastat nějaká ta hromada. To už tak (nejen) u nás chodí...
Pondělí, 05. srpna 2019 - 11:09:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 237
Registrován: 7-2017
Jen taková myšlenka - byl by problém mezi koleje dát magnet, osadit HV nějakým snímačem (asi dočasným, anžto bude ETCS, že), umístit to všude tam, kde jsou dočasné změny?
Že by to jako fírovi řvalo na palubce něco ve smyslu: Bacha, tady je problém!
Prostě záloha toho, že se fíra blbě koukne do TTP, přehlédne předvěst rychlostníku?
Sice by to řvalo všem (i těm, kteří nepřehlédli), ale co už?
Nebo případně něco jako jsou informativní radary kolem silnic, že pokud by fíra v nějaké definované vzdálenosti od dopravního problému jel ještě moc rychle, tak by to na něj spustilo nějaké opičárny ve smyslu ZPOMAL!
Pondělí, 05. srpna 2019 - 12:42:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4157
Registrován: 3-2006
Ad Výpravčíxy: [ok]
Pondělí, 05. srpna 2019 - 14:08:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8919
Registrován: 5-2007
honzaklonfar: Tak ešte raz a pomalšie. Išlo mi o niečo úplne iné. A síce, že tú cestu nešlo zahradiť, je treba po nej stále jazdiť. Len inak. Chápeme sa? Na nadjazd by som nevošiel, pokiaľ by ten nadjazd nebol echt cez horizont. Tak ako som ani nevošiel do tej jednosmerky ale urobil otočku o 180°.

ISO 9xxx nie sú zlé normy, keď sa s nimi správne pracuje. Akonáhle sa s nimi správne nepracuje, tak sa z toho stáva guľa na nohe. My v práci máme ISO 9xxx zavedené a žiadny zaznamenateľný problém nie je.

22michal: Samozrejme, že to ide. Ja sám som veľkým zástancom tohoto riešenia (nasadiť na sieti masovo PZB a tváriť sa pri tom, že to je nie zabezpečovač, ale také ešte o niečo spoľahlivejšie VNPN). Ale aj tak bude stáť nejakú tú jardu a bude to tak zároveň s ETCS.

Podroužek: On je problém v tom, že väčšina tých dobrých nápadov potom v reále nie je ničím iným, než snahou o stavanie pyramídy od hrotu. A to sa robí fakt dosť zle. A začať s tým od základu je strašlivá práca na roky, s nákladmi v stovkách miliónov, ktorú ani nikto nechce robiť, ani na ňu nikto nechce dať peniaze.
Pondělí, 05. srpna 2019 - 14:11:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3677
Registrován: 3-2006
byl by problém mezi koleje dát magnet, osadit HV nějakým snímačem

To už je dávno vynalezeno, jmenuje se to PZB.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Pondělí, 05. srpna 2019 - 14:16:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8895
Registrován: 5-2002
To je spíše SHP. Řve to bez ohledu na cokoliv na všechny :- )
Pondělí, 05. srpna 2019 - 14:23:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8920
Registrován: 5-2007
Tak, keď už by sa investovalo do mobiliek, tak radšej to PZB. Aj keď by to niekde malo fungovať ako SHP.
Pondělí, 05. srpna 2019 - 15:03:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3231
Registrován: 6-2016
Asdf: Asi se stále nechápeme - nejde ani tak o Tvoji cestu/hypotetický nadjezd. Jde o to, co jsi velmi přesně napsal Ty:

"A síce, že tú cestu nešlo zahradiť, je treba po nej stále jazdiť. Len inak." A ta "cesta" je ta přeložka u ML...

Ohledně ISO 9XXX se asi u mého zaměstnavatele "správne nepracovalo, a tak sa z toho stala guľa na nohe." Již jsem zde zmiňoval jakousi směrnici o BOZP (zpracovanou dle ISO 9XXX), která popisovala povinnost se při chůzi přidržovat oběma rukama zábradlí, nebo zakázková výroba 2,5 metru dlouhé šupléry pro kontrolu výlisků z CNC lisu dle ISO 9XXX[rofl]

Ostatně náš "erár" už pochopil, že je dobré DŮRAZNĚ upozorňovat řidiče při nájezdu na dálnici, aby volili "správnou stopu". Co mě zaráží, že stejné značky jsem viděl v Rakousku před 25 lety... A něco podobného by mělo (podle mě) být i u "provizorek" typu přeložka u ML. Samozřejmě ve zdeúředním drážním provedení[biggrin]
Pondělí, 05. srpna 2019 - 15:23:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3556
Registrován: 9-2003
Asdf: Tak ešte raz a pomalšie. Tu nejde o zahradenie cesty ale o to, či stačí splniť zákonom dané minimum alebo sa spraví niečo naviac. Akokoľvek sa s Klonfarom väčšinou nezhodnem, v tomto má 100% pravdu.
NOBLE BRICKS
Pondělí, 05. srpna 2019 - 16:07:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9178
Registrován: 4-2003
by to jako fírovi řvalo na palubce něco

Protahovák na vohejbák.[wink]


Ohledně ISO 9XXX


90 % pakárny si lidi vytváří sami na sebe, na to nepopotřebujete ISO. Důkazem budiž i tato diskuse.


která popisovala povinnost se při chůzi přidržovat oběma rukama zábradlí

Jenže důvodem tohohle není ani tak bezpečnost práce, ale řízení určitýho typu lidí, ze kterých v případě prostoru pro samostatný myšlení vypadne leda průser. A proto je žádoucí jejich "myslivnu" zaměstnat nějakou pakárnou, třeba držením se oběma rukama.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

zOboru
Pondělí, 05. srpna 2019 - 16:45:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 113
Registrován: 7-2018
U vybavení tratě je důležitá také ta druhá část - vybavení vozidel. Interoperatibilní lokomotivy ještě budiž, ale co ty naše, české, staré...? [uhoh][wink]

A dále: vzpomeňte na Křemži. Dopravce není povinen být vybaven TRSkou. S magnety to bude stejné.
Pondělí, 05. srpna 2019 - 17:02:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9179
Registrován: 4-2003
S magnety

Tyhle debaty v byly mimózní už před 10 lety. Já se divím, že Vás to baví....
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pondělí, 05. srpna 2019 - 17:03:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8921
Registrován: 5-2007
honzaklonfar:
Tak ako mali tú jednosmerku zahradiť, keď bolo treba, aby tade prešli autá v protismere? Obdobne, nenapácha SŽDC tým, že bude všetko spravovať 13 mesiacov v rozkaze porovnateľné/väčšie škody (a prípadne nejakú hromadu na konto prehliadnutého riadku v záplave textu), historická skúsenosť velí, že akákoľvek snaha o stanovenie "priorít" v spravovaní (ktorá začne logicky napr. pri o prepadoch rýchlosti o viac než 20km/h alebo 30%) nevyhnutne nakoniec skončí v bode, že je "prioritné všetko".

To zábradlie bude ale problémom tej smernice, nie ISO normy (ak to vôbec nie je nejaký folklór, pretože normy ISO 9xxx vôbec neriešia BOZP). U toho lisu by som to videl podobne, maximálne na nejaké "príliš obecné" rozhodnutie bez možnosti výnimiek v rámci organizácie, ala "všetky výrobky sa musia kontrolovať" (aj keby to nedávalo zmysel).

S4991023: Tu nejde o to či sa robí niečo naviac, ale o to, že to naviac už zasahuje do iných vecí. Tak ako tú jednosmerku nešlo zahradiť, lebo tade museli prejsť autá v protismere, si povedzme otvorene, že ten problém s TTP minimálne z časti vznikol pre to, že sa začala biť požiadavka na to, aby boli rozkazy čo najkratšie (pre fírov, čo jazdia dokola tú istú trať) s požiadavkou na čo najširšie (a teda logicky menej kvalitné) poznanie trate.
McBain
Pondělí, 05. srpna 2019 - 21:22:25  
Administrátor
Číslo příspěvku: 26217
Registrován: 5-2002
honzaklonfar:
""Představte si, že se ze dne na den zbourá dálniční nadjezd. Silničáři cestu k němu nezahradí; pouze na začátek umístí standardní značku zákaz vjezdu. Je přeci povinností řidiče respektovat značení, takže žádné nebezpečí nehrozí. Právě jsme vytvořili řešení, které je současně legální a naprosto k ničemu.""

Zrovna před chvílí mě na zlomek sekundy znejistělo tohle:



I když samozřejmě vím, že "b" je správně [biggrin].
Pondělí, 05. srpna 2019 - 21:39:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1935
Registrován: 4-2006
No to je pěkná hovadina! Odkdy se značka umisťuje vlevo od jízdní dráhy vozidla? Už bych volal na místní odbor dopravy.
V Brně u výstaviště zase bylo na křižovatce v rozporu vodorovné a svislé značení (nalinkovaný pruh skrz hlavní silnici), a ještě to obhajovali.
Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Pondělí, 05. srpna 2019 - 22:06:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5617
Registrován: 9-2005
Ta značka je vpravo od vozovky i tramvajové tratě.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Pondělí, 05. srpna 2019 - 23:18:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1442
Registrován: 7-2017
Cedule ano, ale kdo komu dává přednost? Takhle bych to, mrknutím oka za provozu viděl, že trojúhelník platí pro tram.

(Příspěvek byl editován uživatelem mot.)
jitachru
Úterý, 06. srpna 2019 - 00:08:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1111
Registrován: 3-2017
Stejně to strojvedoucí odnese, tak nevím co řeší.
A žádné zlepšení informovanosti strojvedoucích nikdy nebude.
A proč? Protože byznys. Je kapitalismus, nikoliv socialismus a současné informováni strojvedoucích je prostě úsporné a zavedené a strojvedoucí má dávat pozor, když má tu práci tak rád, vždyť se pro ní narodil, ne přece??! Tak proč něco měnit?
Pikehead
Úterý, 06. srpna 2019 - 08:06:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5320
Registrován: 3-2007
Ok, takže viníkem průserů státem vlastněného dopravce na sto let znárodněné infrastruktuře je "kapitalismus". Co se tady člověk nedozví.

Možná bych připoměl, že během čtyřicetiletého experimentu komunisty nazvaného "socialismus" byla podstata zpravování zcela stejná a na fírovi to bylo možná mnohem víc než dneska. Jediný rozdíl byl, že většina lidí jezdila kolem komína a štreku znali opravdu nazpaměť.