Diskuse » Archiv 2019 » Železnice » 3. koridor » Archiv diskuse 3. koridor do 18. 04. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse 3. koridor do 18. 04. 2019

dolů
   autor příspěvek
Martyss
Sobota, 30. března 2019 - 13:10:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1563
Registrován: 10-2007
Martyss: Když nechtěl jít do současného systému atestací, tak proč vůbec šel studovat medicínu?
Myslíte, že se tímhle (např. porušování zákoníku práce) škola chlubí?

To pak totéž, jako když někdo jde studovat peďák s tím, že v současném systému českého školství učitelem nebude.
Pokud se na to chcete dívat z pohledu konkrétního absolventa, tak je prostě na trhu práce. Když mu po škole nabídnou jinde v EU nebo v jiném oboru lepší podmínky, tak proč by tady měl dělat Čechům učitele? Znáte to...nabídka/poptávka...
Sobota, 30. března 2019 - 13:29:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3434
Registrován: 5-2002
Jarda Š: Abyste nežil v omylu...už před rokem 1990 šlo učit méně než 20 % absolventů učitelských oborů z univerzitních fakult, z "peďáku" to bylo, pravda, více - "úctyhodných" 60 %.

Tuzemský systém vzdělávání lékařů (způsob výuky* a přístup "učitelů" na fakultách plus atestační praktiky různých mafií) je takový, že je nutné smekat před těmi, co to nějak projdou a nezdrhnou na západ. Nicméně, pan rektor UK si to pochvaluje. Bodejť by ne, když v té mafii jede také...

*Taková předstátnicová stáž, kdy na operačním sále je 30 mediků, ta jim hodně dá. Zejména, když se ze čtyř týdnů zkrátí na dva atd.
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Sobota, 30. března 2019 - 21:31:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18876
Registrován: 5-2002
Q: ale u třecích tlumičů zřejmě princip činnosti
A proč jsem asi psal "na rozdíl od těch tlumičů"...?
Pondělí, 01. dubna 2019 - 10:27:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 223
Registrován: 3-2018
https://zdopravy.cz/szdc-letos-zacne-s-opravou-vypravni-budovy-v- beroune-vyjde-na-230-milionu-26079/

Má celý ten komplex reálné využití, nebo se tam dělá luxusní hotel pro bezdomovce?
Pondělí, 01. dubna 2019 - 15:13:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2491
Registrován: 3-2015
Mě tam postačí po rekonstrukci výpravní budovy v Berouně bohatě trafika a nějaká restaurace nebo a možná i bufet po takové době, nebo aspoň sámoška jako dřív. Snad už zruší ten Marešky Bar takové doupě už dávno mělo být fuč odtamtud.
Pondělí, 01. dubna 2019 - 16:02:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26
Registrován: 6-2018
Podle projektu tam má být celá řada komerčních prostor včetně (zřejmě dvoupatrové) kavárny, dále půjčovna kol, nějaké "čajové kuchyňky" pro personál, kompletně nové WC včetně přebalovacích pultů, uzamykatelné skříňky na zavazadla a podobně. Chybět by také neměla příprava na případné pokladny soukromých dopravců (stávající pokladny se přesouvají).

Co se týče těch administrativních budov, je tam tuším napsáno něco o tom, že jsou plně využity zaměstnanci SŽDC a nájemci (včetně ČD), na čemž se rekonstrukcí nic nezmění. Kdyby se v tom chtěl někdo detailně pohrabat, veškeré dokumenty lze stáhnout zde. Ale upozorňuji, že je to ZIP rozdělený na několik částí a celé to má asi 400 Mb, včetně hodně velkých PDFek s výkresama.
Pondělí, 01. dubna 2019 - 17:20:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 629
Registrován: 7-2017
Oddělené pokladny různých dopravců...ať žije Rakousko-Uhersko před r. 1890! Chudák cestující (zákazník...), aby rozlišoval pokladny podle toho, jestli pojede z Berouna do Jinců nebo Příbrami R či Os. Kam jsme se to dopracovali, ach jo.
Posláno z mobilu. 2.0
Pružinskij
Pondělí, 01. dubna 2019 - 17:26:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3525
Registrován: 4-2015
Mašloune, přestaň plkat, kup si přístroj a pojeď někam vyvařit nějaký fetky! [biggrin][biggrin][biggrin]
West code was broken.

Pondělí, 01. dubna 2019 - 17:34:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3644
Registrován: 3-2006
Nějak jsem tam nepochopil, proč, když se pokladny přesouvají, neotevřou průchod z haly přímo do podchodu. Takhle rvou lidi po schodech do podchodu a po schodech z podchodu.Asi aby lidi měli nějaký pohyb.
Pondělí, 01. dubna 2019 - 18:51:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8625
Registrován: 10-2003
Mořepetr: Schodů tam je stejně a teď už je to vázané na ten výtah.
Jen doufám, že ty komerční prostory nějak rozumně obsadí. Třeba ten prostor po restauraci, nevím, nevím.
Okénka pokladny tam vidím dvě + jedno ztráty a nálezy. Kam by šla konkurence netuším, ale předpokládám, že někam do těch místností kolem zrušeného druhého vchodu do haly vpravo.
Pondělí, 01. dubna 2019 - 19:36:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3647
Registrován: 3-2006
Zapa:
"Mořepetr: Schodů tam je stejně a teď už je to vázané na ten výtah.
Jen doufám, že ty komerční prostory nějak rozumně obsadí. Třeba ten prostor po restauraci, nevím, nevím.
Okénka pokladny tam vidím dvě + jedno ztráty a nálezy. Kam by šla konkurence netuším, ale předpokládám, že někam do těch místností kolem zrušeného druhého vchodu do haly vpravo."

No právě, že mohlo dojít ke zlepšení, když už se nešlo zbavit těch tří úrovní při rekonstrukci prvního nástupiště.

Ty různé pokladny je celkem divný přístup. Trafiku máte také jednu a kupujete různé noviny. Pokud už vybírá SŽDC ošlapné, proč by nemohlo poskytnout službu prodeje jízdenek a to nejen pro dopravce ve stanici zastavující. Například v Berouně, by určitě mohli prodávat i jízdenky IDP.

Další zajímavostí, je to dělení na čekárnu pro vlaky a pro MHD Beroun. Místo integrace, zase po staru, rozdělit dva nesmiřitelné tábory silniční a železniční VHD. V hale musím mít přehled o odjezdech, jak vlaků, tak autobusů, zapomeňme už na to segregování, co je vlakové nádraží a autobusové nádraží, ale mějme jen dopravní terminál.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mořepetr.)
Úterý, 02. dubna 2019 - 20:32:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1722
Registrován: 4-2014
Tak v Chrástu u Plzně probíhá pomalu demolice stanice a vzniká prozatimní torzo.
Koleje č.6 8,10 jsou fuč, z koleje č.6 zbývá už jen kolej č. 6a, postupně mizí i návěstidla a s nimi i trolejové vedení.
odkaz na video:https://www.youtube.com/watch?v=67kg1IHy3cs

Jsem zvědav jak to tam bude pokračovat dál? Samovraty = dopravna D3, nebo tam zůstanou cca 3 dopravní koleje a udělá se nějaké DOZ buď do Plzně nebo do Rokycan. Uvidíme, každopádně s původní kompozicí kolejiště v Chrástu se můžeme již jednou pro vždy rozloučit, i kdyby se Žesnadu podařilo cca za 10 let prosadit výstavbu koleje z Chrástu zpět do Plzně, tak kolejově se už Chrást do současné konfigurace kolejiště nikdy vracet asi nikdy nebude, leda že by se v Praze v baráku na nábřeží našel někdo, který by to SŽDC nařídil, aby došlo k obnovení původní konfigurace kolejiště.



(Příspěvek byl editován uživatelem Luboš_3.21.)
Středa, 03. dubna 2019 - 12:42:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1944
Registrován: 7-2002
https://zdopravy.cz/krizovatku-koridoru-u-prerova-opravi-za-32-mi liardy-sdruzeni-vedene-eurovii-26260/
Středa, 03. dubna 2019 - 13:14:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1413
Registrován: 7-2017
Luboš: Co vím, měly by zůstat 3 koleje a užije se administrativní fígl, aby mohla být zachována nynější traťová, než bude DOZ. [happy]
Čtvrtek, 04. dubna 2019 - 00:53:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1723
Registrován: 4-2014
Tantin27 - díky. Tak to teda vypadá zatím na tři varianty.
První varianta: dvě koleje budou dopravní, aby se tam mohlo vykřižovat a ta třetí bude manipulační.
Druhá varianta: dvě koleje budou dopravní, aby se tam mohlo vykřižovat a ta třetí bude manipulační + nějaký šturc.
Třetí varianta: všechny tři koleje dopravní + nějaký manipulační šturc na místní nakládku.

Vlečka do Ejpovic má být prý zachována.

(Příspěvek byl editován uživatelem Luboš_3.21.)
Čtvrtek, 04. dubna 2019 - 20:05:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 139
Registrován: 8-2009
DOZ v Chrástu nebude. Budova releovky jde k zemi protože azbest. K prvnímu květnu D3, lichoběžníkové tabulky a samovraty. Na DOZ fakt nejsou peníze.
Čtvrtek, 04. dubna 2019 - 21:35:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1415
Registrován: 7-2017
Theo: SŽDC (2018): Na trati 176 plán POVEDu od GVD 2019 předpokládá zavést denně linku Plzeň – Ejpovice – Stupno – Radnice ve dvouhodinovém taktu s výhledem dalšího zahuštění spojů. Tomu se snažíme přizpůsobit dopravní infrastrukturu, např. zachování traťové rychlosti Ejpovice – Chrást u Plzně 90 km/h, výstavbou zastávek Dýšina (v části Dýšina, Nová Huť), přesun zastávky Chrást u Plzně obec před přejezd, kde vznikne malé parkoviště. Dále se snažíme zvyšovat zabezpečení přejezdů tam, kde je snížená rychlost z důvodů nepříznivých rozhledových poměrů. Příští rok bude realizováno nové přejezdové světelné zařízení na čtyřech přejezdech, což přinese úsporu cca 2–2,5 minut. Dopravna Stupno zatím nemá naplánovanou žádnou úpravu kolejiště. Chápeme, že např. doplněním jednoho samovratného přestavníku by šlo zkrátit technologické časy doby úvratě z dnešních 5–6 minut na 3 minuty. Odstranění úvrati nebylo zatím prověřováno. Cílem všech těchto opatření je zachování cestovní doby z Plzně do Radnic přes Ejpovice jako po staré trati přes Chrást u Plzně.
Bugear
Čtvrtek, 04. dubna 2019 - 22:40:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3740
Registrován: 8-2005
SmRad má problém: odvolání opomenutého účastníka proti ÚR
»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
Pátek, 05. dubna 2019 - 09:15:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2850
Registrován: 6-2016
Bugear: To bude zajímavé, protože dotčená firma není z nejstarších[biggrin] Bude to papírová válka...

Datum zápisu 12. 7. 2017
Obchodní firma
LEEL Services s.r.o.
Sídlo
Praha - Radotín, Vrážská 143, PSČ 153 00
Pátek, 05. dubna 2019 - 09:56:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18939
Registrován: 5-2002
Celkem chápu, že se dotyčný vzteká, že si úřad nevšiml, že se tam v průběhu času naplavil, a pominul ho a možná i nějak uťápl na jeho právech souvisejících s pozemkem.
Čemu ale nerozumím, je to, že se zároveň vysírá do rozšiřování mostu tři čtvrtě kilometru daleko na opačném konci stanice...
Pátek, 05. dubna 2019 - 11:54:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5486
Registrován: 9-2005
Pravidla ÚR neznám přesně. Ale s pozemky SŽDC nejspíš pozemky LEEL nesousedí. Areál Jankovky je až za Vrážskou ulicí. Při stavbě se má přesouvat protipovodňová hráz a související prvky. Takže jedině přes to bych viděl možnou účast v ÚR.
Tak si to měl pitomej úřad ohlídat. Takhle to je u nás se stavbami pořád a furt se to svádí hlavně na složité procesy a zlé majitele nemovitostí, NIMBYsty, spekulanty a sousedy.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Pátek, 05. dubna 2019 - 14:25:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18943
Registrován: 5-2002
Q: Tak si to měl pitomej úřad ohlídat
To asi ano, potíž může bejt v tom, že to jeho rozhodování nějakou dobu trvá a nemusí být úplně triviální reagovat na průběžné změny (sám mám v živé paměti, jakou "radost" mi při rozúčtovávání tábora dělalo, když někdo pět minut po dvanácté přinesl nějakej paragon).
Pátek, 05. dubna 2019 - 18:00:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2854
Registrován: 6-2016
Som z teho volaaký zmetěný, súdruh plukovník!

Ten zmíněný pozemek je kolem N 49°59.26942', E 14°22.05183'

(http://sgi-nahlizenidokn.cuzk.cz/marushka/default.aspx?themeid=3& &MarQueryId=2EDA9E08&MarQParam0=2326427101&MarQParamCount=1&MarWi ndowName=Marushka)
Pátek, 05. dubna 2019 - 19:53:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 565
Registrován: 5-2013
Ve stavbě SmRad se má rušit přejezd na dobřichovickém zhlaví žst. Praha-Radotín. Náhradou by měl být rozšířený podjezd ulice Prvomájové, doplněný o protipovodňovou ochranu, aby při rozlití řeky měli obyvatelé z domů kolem nádraží kudy unikat do bezpečí. Příslušný pozemek je dotčen úpravou křižovatky, sítěmi a protipovodňovou ochranou.


Stavba má vedle "velkého" územního rozhodnutí ještě jedno dodatečné, které obsahuje dobřichovické zhlaví Radotína a protipovodňovou ochranu Prvomájové. Právě toto dodatečné ÚR bylo napadené a přišlo o právní moc.
Pátek, 05. dubna 2019 - 20:03:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2855
Registrován: 6-2016
K._A._F.: Jeden "základ" pro protipovodňovou stěnu tam už je - N 49°59.25845', E 14°22.03357', kolmo na Vrážskou. To ho budou měnit (asi kvůli PHS)? Budou ty PHS vodotěcné[biggrin]
Pátek, 05. dubna 2019 - 20:45:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5487
Registrován: 9-2005
HK: donutil jsi mne se na tej katastr podívat.
Pozemek je součástí parkoviště přímo spojeného s pozemkem pod Vrážskou. Sousední kus parkoviště má Stahl, to už asi hodně let. LEEL je Indická skupina v Radotína vlastníci výrobnu chladících zařízení. Část výroby bývalé Janky ZRL. Jinak Janka prosperuje stále v podobném oboru.
Zde se jedná o posunutí protipovodňové zdi tak, aby bylo možné do ulice U Jankovky vjet nejen z Vrážské od nádraží, ale i z podjezdu od Prvomájové. Čili základ pro mobilní přehrazení Vrážské nebude SV od křižovatky U Jankovky x Vrážská, ale východně od podjezdu. Ten bude nový široký dle nynějších norem. A bude při povodní sloužit jako jediné napojení obytné části JV od nádraží, protože přejezd Na Betonce bude zrušen.
Takže pokud úřad nevěděl, že po okraji toho parkoviště LEELu bude prodlužovat protipovodňovou betonovou asi dva metry vysokou zeď, tak to teda asi bude chyba úřadu.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Pátek, 05. dubna 2019 - 20:54:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5488
Registrován: 9-2005
Koukám že jsem předchozí příspěvek skoro hodinu... No prostě ten základ přes Vrážskou se posune o několik desítek metrů k Chuchli až za podjezd. S PHS to nemá nic společného. Zeď proti vodě, betonovou svisle vrubovanou, jistě znáš od pohledu. A je vodotěsná. Průmyslový areál není a nebude chráněn před povodní. Na projektu je tyrkysově. PHS bude nahoře na náspu kolejiště a možná i na podjezdu. Dál k Chuchli naší nebude. Nejde mi rozkliknout ten K.A.F.ův obrázek.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Sobota, 06. dubna 2019 - 05:56:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2856
Registrován: 6-2016
"Nejde mi rozkliknout ten K.A.F.ův obrázek." Mně taky ne... Ty PHS jsem špatně "detekoval", jsou opravdu na druhé straně silnice.
Komis
Sobota, 06. dubna 2019 - 06:40:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 263
Registrován: 2-2019
Já jsem rozkliknul. [happy]
Sobota, 06. dubna 2019 - 07:42:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2857
Registrován: 6-2016
Komis: Rozkliknout na "čitelnou velikost" jde. Ale zvětšovat dál, aby se člověk vyznal ve změti čar vícevrstvého výkresu už ne. Ale chápu, že by pak "zdrojový" obrázek byl datově moc veliký.

Včera jsem se stavbyvedoucím reko II/115 v Černošicích řešil průběh dešťové kanalizace pod silnicí a teprve po "osamostatnění" příslušné vrstvy jsme se v tom v pohodě vyznali (a já mohl pochválit projektanta, že myslel hlavou[biggrin]).
Sobota, 06. dubna 2019 - 10:08:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1116
Registrován: 8-2007
Sivr-imerx Rádio Domasére - rekonstrukce trati
Rekonstrukce trati 180 - průjezd Plzní - 30.3.2019
Rekonstrukce Plzeň hl.n. - 1.4.2019
Trať Ejpovice - Chrást u Plzně - Střapole 30.3.2019
Rekonstrukce trati Beroun - Králův dvůr - 30.3.2019

(Příspěvek byl editován uživatelem bkv.)
Malý_fotograf
Pondělí, 08. dubna 2019 - 16:33:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6890
Registrován: 5-2002
Na facebooku se objevil výstřižek z dokumentace stavby SmRad, který dokumentuje podchod nahrazující přejezd v žst. Radotín.

Dost mi překvapilo, že ač se i v méně vytížených stanicích (Ejpovice, ale třeba i Libeň je méně vytížená) staví výtahy, ale v Radotíně budou rampy. Minimálně u přestupu na bus bych výtah očekával. Rampy k nástupištím chápu tak, že jde o kompromis vůči poloze podchodu coby náhradě za přejezd. Šířka podchodu se mi taky nejeví kdovíjak velkorysá...


Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Pondělí, 08. dubna 2019 - 18:35:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4698
Registrován: 5-2002
Co jsem zaslechl, tak rampy jsou proti výtahům bezporuchové [lol] . Z toho výřezu ale vypadá, že rampy v Radotíně mají smysl - nástupiště by jsi tak daleko neprodloužil.
Malý_fotograf
Pondělí, 08. dubna 2019 - 18:38:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6891
Registrován: 5-2002
Honza_o: Jo, však píšu, že pro rampy z podchodu k nástupištím mám pochopení. Jde mi spíš o případy vstupů na krajích. Na straně k cementárně si dovedu představit celkem normální cestu a schody (než pokračování koridoru), na straně k řece pak výtah a pokračování podchodu k autobusům.
Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Pondělí, 08. dubna 2019 - 20:31:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12666
Registrován: 5-2004
"Dost mi překvapilo, že ač se i v méně vytížených stanicích (Ejpovice, ale třeba i Libeň je méně vytížená) staví výtahy, ale v Radotíně budou rampy"

No a ty stanice s rampou jsou skutečně bezbariérové na rozdíl od výtahů. Do výtahu se totiž nevejde (normálně) třeba kolo a v létě bude lahůdka třeba v Berouně až bude během pěti a méně minut přestupovat třeba od Prahy na Křivoklát 3-4 kočárky a skrz lidi na schodech se bude prodírat nahoru a dolů několik cyklistů. Zlatý šíny na schodechg model Chuchle co tam byly. Ono totiž s těmi koly jezděj i starší lidi pro který těch 15 neforemných kilo není po schodech nejen pohodlný ale ani moc bezpečný. Ale na to se přijde až někdo s kolem škobrtne, spadne dolů a několik lidí vezme s sebou.

Furt ale lepší než třeba ta plošina na klandru třeba v Kolíně kdy při její rychlosti mamina s kočárem pohodlně stíhá taktový přípoj, jen o vlak pozdějc.
Úterý, 09. dubna 2019 - 08:17:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8868
Registrován: 4-2003
no totiž s těmi koly jezděj i starší lidi pro který těch 15 neforemných kilo není po schodech

Na ty už hotový schody se dají i dodatečně domontovat žlábky.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pružinskij
Úterý, 09. dubna 2019 - 09:05:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3544
Registrován: 4-2015
Jo a až půjde OSSPO, klopýtne o horní konec žlábku, hodí tlamu do podchodu a s úspěchem zažaluje SŽDC, že jsme se o něj dostatečně nepostarali. Žlábky nebudou.
West code was broken.

Úterý, 09. dubna 2019 - 10:59:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 103
Registrován: 4-2016
Vždy, když se mluví o bezbariérových zařízení, vzpomenu si na Úholičky [biggrin]
https://drive.google.com/file/d/12prZPdPI9LHj77DVS_EP9UbMWwDYIxvs /view?usp=drivesdk
https://drive.google.com/file/d/1RDNAe9t85zWi30nG3uhhyilahKmVQhvm /view?usp=drivesdk
Úterý, 09. dubna 2019 - 11:20:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5489
Registrován: 9-2005
Pruzinskij: á, alibismus nejvyšší úrovně. Jak příznačné pro Čechy! Z takových postojů je mi na blití, je to jedna ze zásadních příčin, proč se tady skoro nikdy nic nedotáhne do konce.
Řešení druhého podchodu rampou v Radotíně ve zobrazené podobě mi přijde snad nejlepší možné.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Úterý, 09. dubna 2019 - 11:28:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8869
Registrován: 4-2003
Jak příznačné pro Čechy!

Tohle je příznačné pro GB či USA a u nás se to téměř nevyskytuje.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pružinskij
Úterý, 09. dubna 2019 - 11:50:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3546
Registrován: 4-2015
Mně se to zpočátku taky nelíbilo, ale musím přiznat, že logiku to má.
West code was broken.

Úterý, 09. dubna 2019 - 12:50:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5490
Registrován: 9-2005
RŠ: ne. U nás s takovou žalobou neuspěje. Ale mnoho Čechů si myslí, že uspěje a proto alibisticky radši nebude o ničem rozhodovat, nebo různá řešení problémů radši zamítnou, aby nemuseli nést odpovědnost.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Pružinskij
Úterý, 09. dubna 2019 - 13:02:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3548
Registrován: 4-2015
A na základě čeho se tak domníváte, prosím?
West code was broken.

Úterý, 09. dubna 2019 - 13:32:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8871
Registrován: 4-2003
Ale mnoho Čechů si myslí, že uspěje a proto alibisticky radši nebude o ničem rozhodovat,

Mě by zajímalo, kde přijdete do styku s cizinci v takové míře, abyste mohl na základě srovnání vyvozovat takovéto závěry. [uhoh]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Úterý, 09. dubna 2019 - 13:43:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5491
Registrován: 9-2005
Musí mít člověk osobní zkušenost nejlépe ve statisticky vypovídajícím počtu případů, aby si mohl vytvořit solidně vyfutrovaný názor?
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Ythomas_ct
Úterý, 09. dubna 2019 - 14:13:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2730
Registrován: 10-2009
Ad Qěcy:

Musí mít člověk osobní zkušenost nejlépe ve statisticky vypovídajícím počtu případů, aby si mohl vytvořit solidně vyfutrovaný názor?

Myslím, že jste si právě solidně naběhl. Podívejte se, jaký citát má RadekŠ v podpisu... [biggrin]
Úterý, 09. dubna 2019 - 18:43:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5492
Registrován: 9-2005
[biggrin] OK. V mobilní verzi podpisy nejsou.

Každopádně mám určité zkušenosti, zkušenosti kamarádů žijících v cizině dlouhodobě, nějak informace z médií.
Jedna moje zkušenost s úřednictvem městské části plus SŽDC ohledně dodatečného prodělání nájezdů pro kočárky v Radotíně mám zcela konkrétní.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Úterý, 09. dubna 2019 - 21:31:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 566
Registrován: 5-2013
M_f
V Radotíně ve stanici budou dva podchody. Do nového povedou šikmé chodníky ("rampy"), do starého u výpravní budovy schodiště a výtahy.
Středa, 10. dubna 2019 - 06:13:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2862
Registrován: 6-2016
K._A._F.: Mám tomu rozumět tak, že zrušený přejezd na berounském zhlaví půjde předpisově překonat jen po těch rampách a příslušným podchodem?
Středa, 10. dubna 2019 - 07:59:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8872
Registrován: 4-2003
určité zkušenosti, zkušenosti kamarádů žijících v cizině dlouhodobě,

Já taky a právě proto mi to přijde jako šíření stereotypů.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Ghost
Středa, 10. dubna 2019 - 08:26:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2067
Registrován: 1-2011
Dnes ráno "nový" podchod v Berouně, kde udělali soudruzi chybu?
[crazy][kladivo]
Středa, 10. dubna 2019 - 09:02:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 313
Registrován: 1-2012
Tak hlavně že zásuvku našli na první pokus [biggrin]
Středa, 10. dubna 2019 - 14:55:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2867
Registrován: 6-2016
Ghost: Kafe v mojí klávesnici je Tvoje vina[rofl]
Středa, 10. dubna 2019 - 16:14:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5493
Registrován: 9-2005
Ghost: A co je tou šňůrou připojeno, výtah?
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Ghost
Středa, 10. dubna 2019 - 17:22:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2069
Registrován: 1-2011
Dělníci tím měli připojený nějaký přístroj se kterým upravovali schodiště, cosi jako brusku nebo tak něco.
Středa, 10. dubna 2019 - 18:07:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 625
Registrován: 12-2007
Neonym:
"Tak hlavně že zásuvku našli na první pokus [biggrin]"

Asi maji v parte absolutniho sluchare
Středa, 10. dubna 2019 - 18:15:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3658
Registrován: 3-2006
Ad Ghost: [ok][jidlo] Zřejmě to mělo být bezdrátové nabíjení.[proud]
Hlavně aby cestující nezačali takto hledat zásuvky ve vlacích,[rofl]
Čtvrtek, 11. dubna 2019 - 16:15:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 228
Registrován: 3-2018
Neonym:
"Tak hlavně že zásuvku našli na první pokus [biggrin]"
Detektor a kladivo. To umím taky. A taky znám zedníky/obkladače, kteří přes tu zásuvku klidně tu obkladačku prdnou (s vyřezáváním a začišťováním je moc práce).
Úterý, 16. dubna 2019 - 19:11:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 626
Registrován: 11-2004
Tak příhradový most v areálu Škodovky už má asi své hodiny sečteny. Údajně by z něj měla být lávka přes výpadovku na Karlovy Vary...



Most navrhl František Faltus, který od 1. března 1926 působil ve Škodových závodech v Plzni. Proslul zde projekty mostních konstrukcí, které přinášely do té doby novinku – technologii svařování. Podle jeho návrhu vznikl v roce 1931 celosvařovaný příhradový ocelový most v areálu Škodovky, největší ve své době, a v roce 1933 silniční most přes Radbuzu v Plzni (dnešní Tyršův most).
Zdroj: Wikipedia.cz
Čtvrtek, 18. dubna 2019 - 18:07:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1731
Registrován: 4-2014
Má prosím dotaz jak často, popřípadě kolikrát za den se provádí obsluha vlečky cementárny v Berouně? Díky