Diskuse » Archiv 2019 » Železnice » Trať Břeclav - Přerov a „Zlínka“ » Archiv diskuse Trať Břeclav - Přerov a „Zlínka... do 23. 09. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Trať Břeclav - Přerov a „Zlínka... do 23. 09. 2019

dolů
   autor příspěvek
Čtvrtek, 29. srpna 2019 - 15:52:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10008
Registrován: 6-2004
Jo, jo, kéž by se opět dělal gvd centrálně ... a byl vytvářen v režii zkušených cca 50letých expertů z provozu..
Čtvrtek, 29. srpna 2019 - 16:03:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1702
Registrován: 7-2017
Ostatně soudím, že dnešní počet, podoba a pravomoci samosprávných krajů jsou důsledkem snahy vytvořit co nejvíce hnojišť pro přemnožené politické kohouty; proto navrhuji obnovit zemské zřízení. [kladivo]
Pezos
Čtvrtek, 29. srpna 2019 - 16:35:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1475
Registrován: 4-2014
Fany:
"ale když není takt, tak se tomu "dá vyhnout" a jet v jinou denní dobu... "
Místo odpoledne přece může jít v 8 ráno. Protože každý je šotouš co celý den sedí na zadku.[crazy]
Čtvrtek, 29. srpna 2019 - 17:50:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10010
Registrován: 6-2004
Fany: Mluvíte o KOVEDu? ne, ne, mluvím obecně
Čtvrtek, 29. srpna 2019 - 19:02:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 786
Registrován: 3-2009
Fany:
Je třeba uspokojit veškeré potřeby cestujících
To nejde, nikdy neuspokojíte všechny.
Nelze zároveň vézt každého cestujícího rychle, přímo, zajistit všechny vazby, jezdit ve všechny časy - taková přání jak zcela mimo realitu jste.

což je proti zdravému rozumu, je třeba mít všude přípoje, v klidu tam nechat (přestupní žst.) veškeré návaznosti, jako bývaly do r. 2008, než všude začal tady TAKT
Máte pocit, že zrovna Zlínský kraj je příkladem kraje, kde se jezdí v taktu?
Například trať 282 v taktu rozhodně není a že by díky tomu měla dobré přípoje, to se říct nedá..
Naopak tam, kde se jezdí v taktu, to aspoň tak nějak funguje, třeba vazby v té Bylnici jsou víceméně v taktu (v sudou celou hodinu).

Jestliže v jednom kraji je počet cestujících každoročně nižší a nižší, tak asi někde bude chyba. Jakpak se ten kraj jenom jmenuje... kraje s taktem si vedou výrazně lépe. Chce to trochu větší rozhled.

Takt sám o sobě neznamená, že jsou, nebo nejsou přípoje. Podívejte se například na Chlumec nad Cidlinou. Jezdí se tam v taktu a přípoje jsou... nebo zkuste třeba Moravany, Hradec Králové, Turnov, Úpořiny a spoustu dalších (vybíral jsem, jak mi to přišlo, určitě by se našly i jiné, možná i vhodnější, příklady).
Pátek, 30. srpna 2019 - 11:42:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 119
Registrován: 7-2018
dědek_hank: Dobrý nápad. Pak by se mohl PID rozšířit na celé území Čech a IDS JMK na celé území Moravy.

Malý příklad ze zahraničí. Švýcarsko, které má rozlohu jako Morava a naše část Slezska, žádné kraje nepotřebuje. Skládá se z kantonů, které jsou velké jako naše okresy. Má celostátní IDS a nejlepší veřejnou dopravu na světě. Dá se tam hodně přiučit, což je všeobecně známo.
Sobota, 31. srpna 2019 - 06:45:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10013
Registrován: 6-2004
Máte pocit, že zrovna Zlínský kraj je příkladem kraje, kde se jezdí v taktu?

ano, na 303 je to už od r. 2008, kdy naposledy byl jř pestý a dle mého gusta... pak se už "taktovalo", všude, kde to jde.... (na trati Vsetín-Velké Karlovice to naštěstí nejde...)
Domin
Sobota, 31. srpna 2019 - 16:32:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 920
Registrován: 7-2008
Trať 331 Otrokovice - Vizovice, úsek Lípa nad Dřevnicí - Vizovice, následky vykolejení vlaku (Os 14226 ve stanici Vizovice), provoz zastaven cca do 23:00 -> zavedena NAD

Ví někdo něco bližšího?

(Příspěvek byl editován uživatelem Domin.)
Sobota, 31. srpna 2019 - 17:58:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 120
Registrován: 7-2018
https://t.tyden.cz/rubriky/domaci/v-lipe-u-zlina-vykolejil-osobni -vlak-nikdo-nebyl-zraneny_531024.html
Trupman
Středa, 04. září 2019 - 13:53:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1624
Registrován: 12-2005
Esox:
" Je sice pravda že to po zrušení těch zastávek žádná tragédie nebude, ale i tak je vyklízení pozic železnice v hustě obydleném území s podivem, když v jiných městech zastávky v jejich centrech přibývají. Tady se děje přesný opak."

Mně důvod rušení zastávek přijde úplně jasný, říká to hned na začátku videa. Proste ocamcáď pocamcáď je rychlíková trať a dál je už lokálka. Takže od Otrokovic po Zlín střed má úředníček napsáno v hlavičce papíru "rychlíková" a tak zadá projektantovi ať mu udělá rychlíkovou. Ten vezme nějaký normy a začne rušit zastávky. A se někdo zeptá proč mu ruší zastávku, tak dostane odpověď, že ono to jinak nejde, poněvadž tady je napsaný rychlíková.

Takže osobní vlak jedoucí od Vizovic bude cestou do Zlína stavět u každý vrby (kdo zná železnici Desná za Šumperkem, tak ví, že jde regiopanťákem zastavovat i u každýho patníku) a pěkně zastoupí i místní dopravu, tak za Zlín střed už bude stavět jen dvakrát. Sídliště u Malenovic a u Otrokovic profrčí, stejně tak profrčí obchoďáky a teoretický krajský špitál.

Ve jménu navážení přímých rychlíků a krajských osobáků (např. z Přerova nebo z Kromca) až do Zlín střed se omezí funkce potřebného "s-bahnu" pro Zlín.
Byl tu potenciál, že vlak zastoupí trolejbusy stojící v kolonách, ale to bude platit jen pro vybrané zastávky. Víc lidí nyní bude muset přemýšlet, kde přestoupit, a tak se na to vykašle a stejně dál pojede autem. O pohodlí přestupování v "terminálu" střed, podle toho, jak je prezentován ve videu, raději ani nemluvit.
Jedinečná možnost udělat rychlej přestup z nástupiště o úroveň výš na estakádu přímo na možné zastávky... a je to zabitý. Dál se lidi budou muset tahat přes obchoďák a autobusák... jak bude okolí tohoto místa při typické české údržbě vypadat any nepřemýšlím. Člověk by řekl, že po desetiletích snah dělat různý šílený podchodovo-obchoďákový terminály, měnící se v zanedbaný vágusovský doupata, se už konečně poučíme. A ono ne a ne.
Moje dopravní fotogalerie na Phototrans
Středa, 04. září 2019 - 19:29:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 575
Registrován: 1-2014
V pondělí jela dopoledne na NEX 742 701, bohužel se mi v rychlosti fotka nepovedla.
Čtvrtek, 05. září 2019 - 16:28:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21
Registrován: 1-2015
Trupman: Ten text máte plný účelových tvrzení. Na rychlíkových tratích nejezdí osobáky? Navíc nebudou na trase Zlín - Otrokovice jen 2 zastávky, budou tam minimálně 3 (a pokud bude nová krajská nemocnice v Malenovicích, nevěřím, že krom rychlíků tam nebude zastavovat vše ostatní. Minimálně zrušení Louk dává dokonalý smysl, nikdy tam skoro nikdo nenastupuje, za to zdržení to nestojí. Samozřejmě, že těch asi 20 lidí z Louk, kteří tím vlakem nyní jezdí, bude naštvaných. Ale další tisíce ostatních částí trati budou rády.

Máte asi pravdu s tím terminálem, kde je vidět, že je to nejspíše celé v gesci Zemka - minimální snaha o ergonomii, hlavní je prohnat všechny přestupující z vlaku na bus přes "nákupní centrum".

(Příspěvek byl editován uživatelem mirra_cze.)
Trupman
Pátek, 06. září 2019 - 09:47:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1627
Registrován: 12-2005
Na rychlíkových tratích nejezdí osobáky?
Tvrdím něco takového?
Píšu, že trať, která je označená jako "rychlíková", se projektuje podle jiných norem s účelem dát té trati jiné parametry než regionální trati. A tady se k tomu tak přistoupilo - tedy z trati se skvělým potenciálem S-bahnu se snaží udělat nějaký "koridorový cancour".
Celá absurdita tohoto řešení pak vyvstane, když osobák Otrokovice-Vizovice bude krásně obsluhovat území východně od Zlín střed, ale západně od Zlín střed už ne.

Navíc nebudou na trase Zlín - Otrokovice jen 2 zastávky, budou tam minimálně 3
Z videa plyne, že zůstane Zlín-Prštné a Zlín-Malenovice, tj. 2.
Moje dopravní fotogalerie na Phototrans
Sobota, 07. září 2019 - 06:57:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16
Registrován: 4-2010
Že včerejší mimořádné události na Os 4232

YouTube
Sobota, 07. září 2019 - 13:16:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 760
Registrován: 1-2014
Trupman:
A co bude branit tomu, aby i do Vizovic jezdily Sp vlaky?
Sobota, 07. září 2019 - 13:25:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 761
Registrován: 1-2014
Bylo by dobre si uvedomit, ze vyhledovy system na Zlince je kompromisem, pri kterem nebyla vule omezit trolejbusovou dopravu Ot-Zl tim, ze se z vlaku stane S bahn, coz se samozrejme nabizelo. S odstupem casu se mi zvolena varianta rychleho vlaku versus pomaleho tbusu velmi zamlouva, ale jak jsem naznacil vyse, ocenil bych i rychle vlaky z Vizovic.
Sobota, 07. září 2019 - 14:27:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 577
Registrován: 1-2014
Díky té mimořádce jsem včera musel o hodinu později neplánovaně dojet do Bystřice na noční.
672
Sobota, 07. září 2019 - 15:37:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 750
Registrován: 11-2007
Trupman:
"Byl tu potenciál, že vlak zastoupí trolejbusy stojící v kolonách, ale to bude platit jen pro vybrané zastávky."
Od té doby, co je až do Otrokovic čtyřpruh už (a zatím) nejsou kolony žádným pravidlem. Trolejbus má jízdní dobu 25 minut, zpoždění ve špičce max. 5 minut. Větší zpoždění nastává jedině, když je někde nějaké omezení, nejčastěji v důsledky dopravní nehody.
Navíc si myslím, že vlak stejně nemůže trolejbusu konkurovat, co se týče docházkové vzdálenosti, když má pořád 2x-3x míň zastávek. Takže je potřeba se zaměřit na parametr rychlost, a to v relacích, kde to bude vyhovovat většině cestujících.

Momentálně je z hlediska docházkové vzdálenosti nejlepší místo pro přestup vlak - trolejbus zastávka Zlín-Prštné; podle videa dojde k posunu zastávky Zlín-Malenovice, takže i zde bude možné pohodlně přestupovat.

Než více zastávek vlaku by spíš prospělo vzájemné uznávání dokladů ČD a DSZO na trase Zlín - Otrokovice, ale to je sci-fi, protože vždycky se jeden z nich (ne-li oba současně) bude cítit poškozený.
trajflyzlin.blog.cz – rozsáhlá fotogalerie zlínské MHD
Přehledy zlínských trolejbusů
Neděle, 08. září 2019 - 10:42:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 579
Registrován: 1-2014
To uznávání jsem jednou zažil, ale při mimořádnosti minulý rok, kdy u Terna byl sražen člověk a dispečeři ČD domluvili náhradní dopravu u vozidel MHD.
Hook
Pondělí, 09. září 2019 - 17:07:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2281
Registrován: 3-2005
V návrhu nového GVD ten podvečerní Os 4242 Otrokovice - Hodonín, s posledním zastavením v Nedakonicích a jízdní dobou 50 minut (slovy: padesát minut) je co, nějaká vyhlídková záležitost, nebo skrytá blokáda koridorové trati?
Normální Os pendl Přerov - Břeclav to dělá za 45 min. se všemi zastávkami a navíc ještě 8 minutovým pobytem ve Starém Městě...
Pondělí, 09. září 2019 - 17:57:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 423
Registrován: 3-2018
Hook: Myslím, že je to regionova...
Priapos
Pondělí, 09. září 2019 - 21:30:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1653
Registrován: 10-2012
Hook:
"V návrhu nového GVD ten podvečerní Os 4242 Otrokovice - Hodonín, s posledním zastavením v Nedakonicích a jízdní dobou 50 minut (slovy: padesát minut) je co, nějaká vyhlídková záležitost, nebo skrytá blokáda koridorové trati?
Normální Os pendl Přerov - Břeclav to dělá za 45 min. se všemi zastávkami a navíc ještě 8 minutovým pobytem ve Starém Městě..."


Normální Os to ujede za 51 min.
Pondělí, 09. září 2019 - 21:43:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 581
Registrován: 2-2011
Hook:
Podle hlavičky vlaku kde je kolo a vozíčkář, dlouhé jízdní doby to tipuju na regionovu.
Hook
Pondělí, 09. září 2019 - 22:07:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2282
Registrován: 3-2005
Priapos

Máte pravdu, 51 min.
Asi to opravdu pojede 814, z Hodonína zpět až do Přerova, odsud noční Sp do Zlína a ve 3.15 do depa v Otr.
Asi...
Trupman
Úterý, 10. září 2019 - 08:55:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1628
Registrován: 12-2005
Mor české železnice.

Že vůbec někoho napadne tohle hlučný, nepohodlný a pomalý vozidlo nasadit na koridorový Os, nehledě na to, v jakou dobu a jak (ne)vytížený spoj to je.

Jasně, pravidelného cestujícího už na dráze asi nic nepřekvapí a bude rád, že se nějak dostane tam, kam chce. Ale nepravidelný cestující, nedejbože zhýčkaný a očekávající nějaký standard, na tohle narazí jednou a už si sakra dá pozor, aby znovu jel vlakem. [zadnice]
Moje dopravní fotogalerie na Phototrans
Úterý, 10. září 2019 - 10:57:16  
Administrátor
Číslo příspěvku: 73319
Registrován: 4-2003
Jaký standard? Jako že místo šplhání do stísněného Bymáku (ve srovnání s Bdt bych o hlučnosti u 814 na koridoru fakt nemluvil...) pojede aspoň částečně nízkopodlažním vozidlem? A že to místo 120 pojede jen 80, to si všimne málokdo, tím spíš v noci. (Variantou 814 navíc nejspíš nebylo nic - tahat velkou klasiku je vyhazování peněz oknem.)
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Trupman
Úterý, 10. září 2019 - 14:55:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1629
Registrován: 12-2005
Koridorový standard 21. století, tj. RegioPanter nebo něco podobnýho.
Standard, ve kterém očekávám tepelnou pohodu uvnitř vozidla, hlučnost která mi nerve uši, nevydrncanost, místo na zavazadla a dostatek prostoru pro cestující, který mě nebude nutit sdílet čtyřsedačku se třema dalšíma lidma (tj. to, čemu objednavatelé rádi říkají "zbytečně prázdné vozidlo").

Připomíná mi to moji jízdu do Wroclawi přes Lichkov, resp. zpáteční jízdu. Já jsem moc dobře věděl, do čeho jdu, takže přesedání z Impulsu KD do RegioHnoje ČD v Lichkově mě nepřekvapilo. Ale ti chudáci mezinárodní turisti, když to viděli... pochybnosti a šok z toho, kam to vůbec dojeli a kam pojedou.

Podobné zážitky mám kdysi z večerního dojíždění z Brna do Olomouce. Nevím, jestli to Olomoucký kraj už nepřehodnotil, ale tehdy jelo z Nezamyslic do Prostějova Tornádo a z Prostějova do Olomouce Regiohnůj, přičemž Tornádo zůstalo odstavené v PV a po nějakém čase se vracelo do Nezamyslic.
Ono v tabulkách koordinátora IDS to vypadá pěkně - vozidlo bezbariérové, nízká kapacita pro méně vytížené spoje, navíc dopravce ušetří na jalových kilometrech a možná mi tak sníží cenu. Ale pro cestujícího je to peklo.
A teď ta představa, že je něco podobného na koridoru a ne na jednokolejkách typu Lichkov-UnO nebo Prostějov-Olomouc, to je hrozné.

RegioHnůj patří jako znouzectnost na ty nejkratší a nejpomalejší regionální tratě. Jakékoliv objevení se na osobáku na koridoru je jenom potenciální zdroj výsměchu k tomuto sockoidnímu druhu dopravy a odrazování nových cestujících.

(Příspěvek byl editován uživatelem trupman.)
Moje dopravní fotogalerie na Phototrans
Úterý, 10. září 2019 - 19:10:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26
Registrován: 2-2018
trupman- regionova se střídá se sharkem jezdí po koridoru třeba z KM do zlína a div se, že ve zlíně na vystupování s kočárkem je lepší regionova, protože nemá ten vysunovací schod. Tak kde není nádraží, tam je lepší regionova.
Hook
Úterý, 10. září 2019 - 20:24:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2283
Registrován: 3-2005
petr.r

Tady je ale řeč o pravděpodobném nasazení 814 na koridorové trati.
V tomto bodě souhlasím s Trupmanem, že je to zkrátka ostuda.
Nezlobte se, ale v roce 2020 nemá takovéto vozidlo na koridoru co pohledávat. 814 je dnes už záležitostí pouze lokálek, nic víc.
Úterý, 10. září 2019 - 21:04:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7047
Registrován: 12-2011
Já bych to tolik neprožíval. Je to večer, vlak nebude příliš obsazen a Regiobedna nestojí tolik jako klasika s lokomotivou. Ale špunt to bude větší než ten soukromník s motorákem na koridoru, jak tu před nějakým časem někdo lamentoval.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Úterý, 10. září 2019 - 21:30:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 427
Registrován: 3-2018
intelpetr: Ano, ale 814 nejede v době špičky, nýbrž v sedle, kdy to až tolik nevadí... Navíc vytíženost koridoru Praha - Česká Třebová a Hodonín - Staré Město je nesrovnatelná.
Úterý, 10. září 2019 - 21:41:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 785
Registrován: 11-2006
Zase tak strašný to není. Jeden nestandartní vlak denně se dá přežít. Jsou horší věci na světě. Třeba, že nejede vůbec nic, nebo jízda vlakem na Balkáně je taky zážitek a v klidu se dá přežít. Na světě zuří války, lidi nemají co jíst, nemají pitnou vodu, jsou brutální záplavy, zemětřesení, tajfuny, miliardy lidí žijou v bídě. Myslím že tohle by bylo dobrý si uvědomit a říct si že se vlastně nemáme tak špatně a že teda jedna regionova je vlastně prkotina a brát to s nadhledem. Já jí jezdím velice často a žiju. Nic mě nechybí, neohluchl jsem a dokonce můžu dýchat občas i vzduch zvenčí a ne jen ten umělý z klimatizace plné všemožných bakterií, nemluvě o tom ž když je venku 35 a ve vlaku 20, ta pak člověk má problém hlasivkami a nachlazením. To není moc výhra.
Hook
Úterý, 10. září 2019 - 22:02:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2284
Registrován: 3-2005
\i Zase tak strašný to není. Jeden nestandartní vlak denně se dá přežít.}

Jistě, přežít se to dá, to je pravda.
Ale s podobnou logikou by mohli dráhy vyrukovat další grafikon, kdyby tam poslali třeba muzeální M131.1, to taky přežijete, i kdyby to jelo o půlhodiny déle...
Celkem chápu argument, že tam nebylo v podstatě co jiného, než žlutý regiokřáp poslat, běžného cestujícího to ale asi moc zajímat nebude.
Podotýkám, že v 814 jsem si odjezdil 10 let, takže vím, o čem toto vozidlo z pohledu běžného cestujícího je...
Úterý, 10. září 2019 - 23:09:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1140
Registrován: 8-2017
Trupman: nevydrncanost, místo na zavazadla
Tak to asi spíš jen to něco podobnýho. Jel jste tím škodováckým zázrakem vůbec někdy?
Úterý, 10. září 2019 - 23:14:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 786
Registrován: 11-2006
M250. Jj, panter, to je něco, každou chvíli mám pocit, že vykolejí, sedět nad podvozky je obzvlášť nepříjemné. O nepohodlných sedačkách, na kterých si člověk tak akorát ničí páteř nemluvě. A ta klima, to už jsem zmínil. Špatný vzduch, nebo totální kosa. Ať žije vlak hodný 21. století [proud]. Je to zkrátka šmejd.
Středa, 11. září 2019 - 06:20:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10023
Registrován: 6-2004
Tak např. i ze Zábřehu jezdí pod drátami vlaky směr ČT

A také KM-Zlín apod.

(Příspěvek byl editován uživatelem Fany.)
balik
Středa, 11. září 2019 - 13:59:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2470
Registrován: 11-2002
Proč chodit daleko, přímo na zdejší trati přece celodenně jezdí šukafóny 425X-426X (Hodonín-Břeclav). [angry] .
Středa, 11. září 2019 - 17:44:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 582
Registrován: 2-2011
Já myslím, že cestující, kteří by ten vlak mohli využívat a jeho časová poloha by jim sedla budou rádi když ho vůbec kraje zaplatí. A bude jim uplně šumák jestli pojedou v regionově nebo v panteru.
Čtvrtek, 12. září 2019 - 16:49:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27
Registrován: 2-2018
hook- píši o nasazení na koridoru nebo jak si to myslel? Já píši, že v dnešní době 814 je nenahraditelná a že na ten koridor patří. Spíš nepatří 810 na lokálky.
Hook
Pátek, 13. září 2019 - 22:20:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2285
Registrován: 3-2005
petr.r

814 v současnosti samozřejmě nahraditelná je, viz. např. Stadler v kraji Vysočina.
Regionova 814 ve výkonech najížděných kompletně na koridorové trati nemá absolutně co pohledávat.
Stát nevlomil miliardy peněz daňových poplatníků do modernizace těchto tahů proto, aby na nich dělala na výkonech jako je plánovaný Os 4242 ostudu vozidla, považovaná dokonce i samotným objednavatelem pouze za dočasnou náhradu již zcela nevyhovujících původních 810.
Řada 810 na krátké lokálky naopak patří, byla tak nakonec i konstrukčně koncipována - tzn. jako náhrada za M131.1, a s alespoň nezbytnou modernizací, spočívající v úpravě interiéru, polospouštěcích oken atd., a přepravou odpovídajícího počtu cestujících na krátké lokální trati je akceptovatelným vozidlem - neříkám ideálním, ale pro krátké lokálky s minimálními nároky je to akceptovatelný stroj.
Pátek, 13. září 2019 - 23:32:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7055
Registrován: 12-2011
Něco z cestování s tzv. Národním dopravcem.

https://www.facebook.com/udalostibrno/videos/504276650370565/
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Komis
Sobota, 14. září 2019 - 00:50:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 508
Registrován: 2-2019
Něco podobného jsem zažil ve vlaku v obráceném gardu - chlapeček zůstal ve vlaku a rodič na nástupišti. Naštěstí se podařilo vlak ještě zastavit a chlapečka na pokraji zhroucení vyndat z vlaku.
Sobota, 14. září 2019 - 08:50:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10
Registrován: 4-2018
Průvodčí tak malé soupravy vlaku by měl sledovat co se děje při výstupu a nástupu lidí. Je to jeho vážné pochybení a bylo štěstí, že to ještě takhle s batoletem dopadlo.
Sobota, 14. září 2019 - 09:13:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1439
Registrován: 3-2007
Průvodčí to sledovala. A když vystoupil ten kluk, tak se už ohlédla na druhou stranu a odmávla to.
Sobota, 14. září 2019 - 11:19:03  
Administrátor
Číslo příspěvku: 73378
Registrován: 4-2003
Naštěstí z toho existuje poměrně kvalitní video, takže odpadnou různé srdceryvné báje z obou stran.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Sobota, 14. září 2019 - 15:07:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 366
Registrován: 6-2009
Viděl jsem aktualizovaný návrh JŘ 2019/2020 a ten původní odvážný až skoro revoluční se spoustou spěšných vlaků Vizovice - Přerov a zpět a dalších je podle předpokladu pryč...[proud] Zatím zůstává pouze noční spěšňák Přerov - Zlín, ale i ten určitě brzy zmizí...Takže opět klasický rozsah dopravy na zlínce na jaký jsme zvyklý...[zadnice]
Sobota, 14. září 2019 - 17:51:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 581
Registrován: 1-2014
Ono se toho moc nebude měnit i na 303, jen ním tam zatím mají nějaké končáky v Bystřici jezdit i o vákendu.
Sobota, 14. září 2019 - 19:03:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 127
Registrován: 7-2018
Trainfun: Linky Zlín - Přerov a Zlín - Veselí nad Moravou opravdu jaksi zmizely... Ovšem v aktuálním návrhu jsem oproti současnému stavu zaznamenal rozšíření víkendového provozu na 30-minutový takt mezi Otrokovicemi a Zlínem. Jestli to vydrží se uvidí.
Sobota, 14. září 2019 - 22:00:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 336
Registrován: 12-2006
Řekl bych, že KOVED po kroku vpřed udělal 2 kroky zpět.
Neděle, 15. září 2019 - 09:35:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 29
Registrován: 2-2018
No hodně lidí je rádo, že to zmizelo, nebot tych sharků nemá čd nazbyt a už se ztrácejí kde jezdily. ČD mělo uplně z kraje vypadnout a sním i ty 810, kde se nenastoupí s kočárkem.
Ten jízdní řád se mění neustále, jednou jak jsem se díval, tak tam vypadlo přímé spojení km-zlín, asi ty sharky(regionovy) ten přerov. A krajská jízdenka bude nebo nebude, v září měla být osvěta od kovedu.
Pondělí, 16. září 2019 - 09:20:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 22
Registrován: 1-2015
To jako místo přímého spojení do KM bude v rámci kraje naprosto zbytečné přímé spojení na Přerov? Proboha k čemu? Vlaky Ova-Pha nádraží v Přerově objíždí, a jediný reálný přestup v Přerově je na nepoužitelné spoje mezi Brnem a Ostravou a pak místní loudaly. Kdyby raději vznikly přípoje na Pendolina v Olomouci - ale to bych asi musel žít v jiné zemi.
Pondělí, 16. září 2019 - 13:31:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5457
Registrován: 6-2010
Kdyby raději vznikly přípoje na Pendolina v Olomouci - ale to bych asi musel žít v jiné zemi.
[ok]

Os do KM budou.

(Příspěvek byl editován uživatelem Tom754.)
Pondělí, 16. září 2019 - 19:24:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10034
Registrován: 6-2004
Ono se toho moc nebude měnit i na 303

je tam zkráceno čekání v Hulíně, dále pár přidaných vlaků (denně), snad zůstanou... Hlavně bych na odjezdech z ValMezu všude dal zn. "vlak nečeká na žádné přípoje" ... a už nekreslil nikde zn. X , jinak zase hrozí
víkendové "dvouhodinové díry"...
Úterý, 17. září 2019 - 06:21:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5459
Registrován: 6-2010
Připoj ve VM snad bude. Proč kreslit značku, když drobnou úpravou se dá nedostatek řešit.
Úterý, 17. září 2019 - 17:49:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 582
Registrován: 1-2014
Taky doufáme, že některé ty vaky co mají jezdit denně zůstanou
Úterý, 17. září 2019 - 19:39:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10036
Registrován: 6-2004
Tom754:

myslím tím pochopitelně čekání např. u současného Os 3910 z VM do KM, nač čeká na zpožděný Os od Hranic atd.
Ať je jasné, že návaznost od Vsetína/Hranic na KM je zaručena jen v případě nezpožděného příjezdu oněch vlaků (včetně Ex od Žiliny)

Vůbec jsem nemyslel, že by ve Valachách pro cestující nenavazovala relace Frenštát-ValMez-Kroměříž
Pátek, 20. září 2019 - 17:50:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7066
Registrován: 12-2011
Pokoušel jsem se pořídit něco schopného u hraničního mostu v Hodoníně. Bohužel se tu nic moc kloudného vymyslet nedá a na vedlejší teplovod jsem nelezl. Ale atmosféra starých dobrých časů roku 2004 je příjemná.

"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Pondělí, 23. září 2019 - 18:13:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 130
Registrován: 7-2018
Vtírá se obava, zda na modernizaci Zlínky budou peníze.
https://zdopravy.cz/nove-dopravni-stavby-zapomente-penize-nebudou -ani-na-ty-stavajici-34633/
Pondělí, 23. září 2019 - 18:35:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 367
Registrován: 6-2009
Brodensis: Jo tak to se dalo čekat...Už když jsem viděl tu báječnou vizualizaci jsem si říkal - pěkné, ale tohle nebude ani za 10 let aby vůbec kdy...[crazy] Alespoň kdyby kraj zmodernizoval zlínské nádraží, když už nic jiného, peníze na kongresové centra, neustálé rozšiřování UTB a podobné hovadiny jsou, ale na tohle ne, on už je to asi památkově chráněný objekt z roku 1899 [proud]
Jinak dotaz - v sobotu jsem okolo 11.hod zahlídl z auta na nádraží v Malenovicích nějaký motorák od Arrivy, nevíte co to bylo za akci? [masinka]
Pondělí, 23. září 2019 - 18:41:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10046
Registrován: 6-2004
kdyby kraj zmodernizoval zlínské nádraží

přesně tak, urychleně to řešit...