Diskuse » Archiv 2019 » Železnice » Podorlické tratě » Archiv diskuse Podorlické tratě do 12. 04. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Podorlické tratě do 12. 04. 2019

dolů
   autor příspěvek
Neděle, 31. března 2019 - 17:59:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1220
Registrován: 1-2006
Pohoří - Nové Město 30.3.19:



Neděle, 31. března 2019 - 18:02:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1221
Registrován: 1-2006
Václavice a okolí [happy] 30.3.19:




Neděle, 31. března 2019 - 21:32:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 71
Registrován: 7-2006
Díky za foto dokumentaci.
Pondělí, 01. dubna 2019 - 01:07:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 223
Registrován: 3-2013
Vhd sl: "Vám závidím v úrovni toho, že tam žádný problém nevidíte."
Něco takového jsem někdy napsal? Zeptal jsem se, jestli 20 metrů pro dvě koleje stačí. Pokud ano, nemá smysl o jakémkoli výkupu pozemku psát, pokud ne je k dispozici 80 metrů a pro ně také není cokoli s pozemky řešit.
Protože se domnívám, že je 026 směrováním stále výhodná pro nákladní dopravu, tak si myslím, že je potřebné vytvořit pro ni podmínky.

„Existuje důvod proč by to mělo být realizováno právě teď?“
Řekl bych, že nejméně tři. Jednak jsem toho názoru, že dělat něco nadvakrát je výrazně dražší, že dělat další výluku opět odvede cestující do jiných doprav a hlavně, že při zlepšení podmínek nastane možnost pro nákladního dopravce. Stále mám za to, že se má začít s nabídkou, protože si neumím představit, že by někdo tlačil na správce kolejí, aby něco později dodělával.
Vidíme to jasně v Adršpachu, tam se projevuje v praxi krátký peron a nerealizace odstavné koleje.
Co udělá nákladní dopravce? Bude někde čekat na noční provoz? Bude se nuladvacetšestkou ploužit? Ani jedno, ani druhé. Pojede jinudy a později po výkonu hrábnou kamioňáci, ti pojedou přímo.
Pondělí, 01. dubna 2019 - 18:30:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12754
Registrován: 8-2004
Videosen:
"Protože se domnívám, že je 026 směrováním stále výhodná pro nákladní dopravu,"
Až půjde SŽDC k SFDI pro finance, tak argument "Videosen na K-reportu se domnívá" bude zcela zásadní.[lol]
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Úterý, 02. dubna 2019 - 09:50:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4837
Registrován: 3-2004
že je 026 směrováním stále výhodná pro nákladní dopravu

Čeho, odkud, kam? Nerýpu, ptám se naprosto seriozně.
Úterý, 02. dubna 2019 - 12:26:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11
Registrován: 1-2018
Honzasl: z Meziměstí dřevo, z Teplic voda, z České Metuje dřevo, z Hronova kovošrot, z Náchoda dřevo
do Náchoda uhlí pro teplárnu, do Meziměstí cisterny s hnojivem do ACHP,
takže co se týče nákladní dopravy, není to žádný zázrak
K12V170DR
Úterý, 02. dubna 2019 - 13:07:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 368
Registrován: 4-2014
Ještě z/do Broumova jezdí textil pro Diakonii. Uhlí pro Náchod již ne, teplárna je na plyn.
Do Polska asi těžko, nikdo není zvědavý tahat něco na 4 kotle přes dva kopce s nízkou propustností tratě. Když to jde z Polska jednoduše pod drátama přes Lichkov. A tam to toho taky mraky nejezdí.
Úterý, 02. dubna 2019 - 17:06:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 575
Registrován: 12-2007
754.060 na Sp 1875 z nové lávky v Náchodě

Stránky o železnici na Náchodsku: www.vlakynachod.cz
Staňte se fanouškem vlakynachod.cz na Facebooku! vlakynachod.cz na Facebooku
Úterý, 02. dubna 2019 - 20:58:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1222
Registrován: 1-2006
Videosen:

Otázky položili jiní za mne, není skoro co dodat.

Dlouhé vlaky region sám o sobě v takovém množství nevygeneruje, půjde o tranzit. Sklonové poměry zdá se nejsou nejpříznivější. Trať je využitelná pro odklony za Lichkov, ale vzhledem k tomu, co by se odklánělo, stačí infrastruktura která je/bude dostupná. Dojde-li k protažení Týniště do Hronova ve větší míře, dá se podle mého názoru očekávat, že časem bude objednatel reagovat na zvýšený zájem mezi Náchodem a Hronovem. Ostatně to, co se děje kolem Bělovsi a Poříčí naznačuje, že by z toho časem mohla být Náchodská S-Bahn řešící z pohledu politika kapacitní problémy silnice. Pak už nebude problém v krátkých kolejích pro nákladní dopravu, ale v tom, že se tam nákladka v určitých částech dne kapacitně jednoduše nedostane.

Výluky budou i dál. Neseženete tolik, abyste postavil všechno najednou. Je úplně jedno jestli dnes nebo za pár let po skončení období bez úprav daného podmínkami financování.
Úterý, 02. dubna 2019 - 22:18:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1393
Registrován: 9-2004
Dnešní zátěž do/z Broumova a z Teplic
Středa, 03. dubna 2019 - 20:54:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 51
Registrován: 9-2016
Před pátečním (29.3.2019) oficiálním zahájením rekonstrukce se objevila opravdu velká cedule. Jinak ve stanici vztyčují nové sloupy a bourá se stará trafostanice a přilehlá garáž. Tak jen dokumentačně.




Nejhorší je smrt z nudy, proto jsem furt v . . .
Středa, 03. dubna 2019 - 23:16:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 224
Registrován: 3-2013
Vhd sl: „Dlouhé vlaky region sám o sobě v takovém množství nevygeneruje, půjde o tranzit.“
Souhlas.
„Sklonové poměry zdá se nejsou nejpříznivější.“
Neřekl bych, že 15 promile je nějaký problém a v případě elektrifikace….

K12170DR: „nikdo není zvědavý tahat něco na 4 kotle přes dva kopce“
Jestli mám vnímat 4 kotle jako 4 lokomotivy, tak jsem tady za desítky let i při silném provozu nic takového nezažil. Jezdilo se tudy, protože to bylo v mnoha ohledech o hodně kratší.
Troufnu si napsat, že nikdo z nás neví, jaká bude situace v nákladní dopravě. Proto jsem vyslovil domněnku, že když už se něco dělá tak ať se to dělá s určitou rezervou. A ještě taky proto, že v dobách, kdy se začalo psát o „revitalizaci“, že tato akce se mimo jiné dělá pro zlepšení podmínek pro nákladní dopravce.

„Výluky budou i dál. Neseženete tolik, abyste postavil všechno najednou.“
A to je jako důvod pro to, aby se dělalo polovičatě? Proto je na Václavicích peron bez zastřešení? Proto není deska u každé koleje? Proč se tedy neudělalo o stanici méně, ale pořádně? Pořádně nemám na mysli provedení, to je dle mého názoru suprové.
Každá výluka odrazuje lidi, tak opět netuším, proč nestavět tak, aby bylo výluk co nejméně.

Neodpověděl jste 2x na můj dotaz, jestli 20 metrů stačí pro dvě koleje, takže beru, že stačí. Zeptám se tedy, o co by bylo dražší 3. kolej prodloužit?
K12V170DR
Čtvrtek, 04. dubna 2019 - 07:51:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 369
Registrován: 4-2014
Videosen: Tak se koukni na normativy a pak žvaň. Od čeho se asi dělaly nezavěšený postrky do kilometrů 56,6 a 85,3? Dneska nezavěšený postrk je sprostý slovo a jsou téměř všude zrušený. Hlavně taky dřív fungovaly dvě stanice, Bohdašín a Česká Metuje, kde se dalo křižovat. Dneska na týhle trati procpat nějaký náklad je problém, proto to tu nikdo nevozí, ani soukromníci, když je to "tak ideální a super trať do Polska". Všichni jezdí do Polska z Čech přes Lichkov nebo Petrovice.
A koukni se jak je na tom v Polsku infrastruktura Meziměstí - Walbrzych a Lichkov - Klodzko.
Čtvrtek, 04. dubna 2019 - 11:11:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 225
Registrován: 3-2013
K12V170DR: Nežvaním, to klidně přenechám Vám. Napsal jsem, že na 4 mašiny se tady nejezdilo, takže prosím nepodsouvejte nesmysly! Když tudy jezdily velké náklady (aby nedošlo zase k nějakému nepochopení), Bohdašín už jako stanice půl století neexistoval, byly tam krycí návěstidla a vozily se tam parní lokomotivy na sešrotování.

K12V170DR: „Dneska na týhle trati procpat nějaký náklad je problém,…“

Vidíte, a to je právě to, že se ptám, zda by nebylo dobré, když se dělá nějaká stanice komplet a je tam pozemek, při jedné výluce, protáhnout kolej. Obzvláště, když se na MD jedná o rychlících, které by měly nepochybně vliv na úpravy v Polsku.
Jinak polská mašina (jedna) tahala dvanáct stovek.

K12V170DR : „…když je to "tak ideální a super trať do Polska"
Tohle tady někdo napsal?
K12V170DR
Čtvrtek, 04. dubna 2019 - 18:47:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 370
Registrován: 4-2014
Videosen: Taháš si z textu co se ti hodí. Dokud Bohdašín sloužil jako stanice, tak se tam normálnbě křižovalo, později se používaly nezavěšené postrky, jak jsem psal výše.

Problém procpat vlak je, protože je to jednokolejka, s dlouhými úseky, velkou frekvencí osobní dopravy a velké sklony, v délce stanic takový problém není. Povolená délka vlaku nákladní dopravy je 380 metrů, to je tak odhadem 20 véesáků + dvojče s postrkem a nějaká rezerva. Jen pro představu, jízdní doba přes každý kopec, je téměř 2x tak delší než jízda vlaku osobní dopravy. Z Náchoda do Václavic a opačně je 13, v opačném směru 9min a z Meziměstí do Teplic je 20, v opačném směru 18min.

Jinak polská mašina (jedna) tahala dvanáct stovek.
To tak z PL do Mezáru. Polský mašiny snad nikdy dál na Teplice nejezdily. A v Polsku je to rovina.
Solo brejlák taky z Václavic do Týniště utáhne 1600t, protože to je v podstatě stále z kopce, ale obráceně je norma poloviční.

Vy tady stále propagujete 026, jak je skvělá, více osobních vlaků, lépe a rychleji do Broumova, lepší stanice aby tu bylo více nákladů. Jenže kde nic není, ani smrt nebere a osobně považuji denní Mn za zázrak. Protože když se podívám po okolí, tak všechny Mn jezdí ve vybrané dny. Produkce čehokoliv je minimální, přes dva kopce nikdo nic tahat nebude, když to jde jednoduše tramvají přes Lichkov. Prostě je z toho taková lepší lokálka, kde stačí na většinu vlaků 814 a ráno a večer jede prázdný šoto vlak "Dobrošov".
Pokud se udělá vysokovská spojka, posun a zrychlení to bude, ale jistě nezačnou jezdit houfy lidí za prací denně do HK. Bez ní je zvyšování tratové rychlosti o 5km/h jen vyhazování peněz do kanálu, které nic praktického nepřináší. To vidím větší užitnost v rekonstrukci stanic s perony s hranou 550mm nad TK.
Čtvrtek, 04. dubna 2019 - 23:07:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 226
Registrován: 3-2013
K12V170DR: „Taháš si z textu co se ti hodí.“

Nápodobně. Mám za to, že to dělá v podstatě každý, jen pokrytec si to nepřizná.

K12V170DR: „ Dokud Bohdašín sloužil jako stanice, tak se tam normálnbě křižovalo, později se používaly nezavěšené postrky, jak jsem psal výše.“

Pokud vím, tak Bohdašín sloužil jako stanice zhruba do konce 2. sv. války, přesněji do 10.12.1946. Před tím panoval válečný jízdní řád a ještě před byla krize… Takže kdy se vlastně křižovalo?

K12V170DR: „Problém procpat vlak je, protože je to jednokolejka, s dlouhými úseky,..“

Tentokrát správně. Právě z tohoto důvodu se domnívám, že by koleje pro nákladní dopravu měly být kvůli křižování prodlouženy. Obzvláště, když je velká výluka, pozemek je drážní a firma s technikou je na místě.

K12V170DR: "Povolená délka vlaku nákladní dopravy je 380 metrů,…“

Není to náhodou 680 metrů, pro dvě mašiny přes 700? Jen pro představu, vozili se tudy patra přes 500 metrů.

K12V170DR: „Jinak polská mašina (jedna) tahala dvanáct stovek.
To tak z PL do Mezáru. Polský mašiny snad nikdy dál na Teplice nejezdily.“

Předpokládám, že dnes začíná být naprosto normální mašiny na hranicích neměnit a že i ty mašiny jsou dnes malinko jinde. Poláka (desítky let starého) jsem uvedl proto, že zátěž utáhl.

K12V170DR: „Vy tady stále propagujete 026, jak je skvělá,“

Právě naopak !!! Dvojí úvrať je pro obslužnost Broumovska doslova průšvih, vlaky ztrácí konkurenceschopnost. Dělají se věci, které přinesou našemu regionu jeden jediný peron. Vámi propagovaná hrana 550mm je sice super věc, ale v „revitalizovaných" stanicích je smáznuta přidanými negativy.
Vysokovskou spojku bych do tohoto tématu netahal, ale chcete-li rád Vám popíšu situaci z našeho pohledu, protože dle Vašich poznámek tuším, že o dopravní obslužnosti Broumovska moc informací nemáte. Nic ve zlém.
Pátek, 05. dubna 2019 - 06:11:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9712
Registrován: 4-2003
Videosen:Předpokládám, že dnes začíná být naprosto normální mašiny na hranicích neměnit a že i ty mašiny jsou dnes malinko jinde. Poláka (desítky let starého) jsem uvedl proto, že zátěž utáhl.

Jenže dopravce nepojede s vlakem bezdůvodně někudy (Meziměstí), když jinde (Lichkov) ho to stojí méně, protože je to tam sklonově lepší a hlavně: Je to pod drátem.

Tak třeba když bude Videosen celý rok šetřit, ukecá a uplatí nějakého dopravce, tak ten dopravce mu přes Meziměstí jeden vlak za rok protáhne. Bude to pro něj krásný vánoční dárek. Tak co Vidosne, už házíš korunky do prasátka? [proud][proud][proud]
K12V170DR
Pátek, 05. dubna 2019 - 09:09:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 371
Registrován: 4-2014
Videosen: K12V170DR: "Povolená délka vlaku nákladní dopravy je 380 metrů,…“

Není to náhodou 680 metrů, pro dvě mašiny přes 700? Jen pro představu, vozili se tudy patra přes 500 metrů.


Bohužel, TTP hovoří jasně. Jistě, pokud se postaví JŘ tak, aby vlak křižoval jen v dostatečně dlouhých stanicích nebo jel zhruba mezi půlnocí a čtvrtou ranní, tak není problém udělit vyjímku, ale zbylých 20 hodin to na 99% nikdo nepustí.

K12V170DR: „Jinak polská mašina (jedna) tahala dvanáct stovek.
To tak z PL do Mezáru. Polský mašiny snad nikdy dál na Teplice nejezdily.“

Předpokládám, že dnes začíná být naprosto normální mašiny na hranicích neměnit a že i ty mašiny jsou dnes malinko jinde. Poláka (desítky let starého) jsem uvedl proto, že zátěž utáhl.


A je nějaká ta polská motorová mašina u nás schválená, mimo nějakýho malýho fabloka?? Řekl bych že z motorů to nebude žádná jako jsou SU46, ST43. Leda ST44, ta by tu měla mít i přechodnost, podle dostupných údajů. Opět jednodušší, když jsou v Polsku schváleny naše 121, 130, 140, 141, 163, 18x,... a naopak u nás polské ET22, ET41,... a další moderní mašiny, taurus, traxx, předpokládám že i vectron může do Polska, to tahat přes Lichkov nebo Petrovice.
Utáhl, protože z/do Polska je rovina!!! Na Bohdašín by na to opět bylo potřeba další lokomotiva, těch dvanáct stovek by sama nevytáhla.

protože dle Vašich poznámek tuším, že o dopravní obslužnosti Broumovska moc informací nemáte. Nic ve zlém.
Každý si hájíme své oblíbené místo.
Pátek, 05. dubna 2019 - 18:55:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12758
Registrován: 8-2004
Videosen:
"Proto jsem vyslovil domněnku, že když už se něco dělá tak ať se to dělá s určitou rezervou. A ještě taky proto, že v dobách, kdy se začalo psát o „revitalizaci“, že tato akce se mimo jiné dělá pro zlepšení podmínek pro nákladní dopravce."
Doma máte také rezervní ledničku, pračku, neřku-li rezervní auto i s garáží? I rezervy mají svou mez.
A pokud věříte, čemukoliv, co kdo někam napíše, tak asi nemám víc co dodat.[crazy]
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Pátek, 05. dubna 2019 - 20:45:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 965
Registrován: 8-2017
Nechci se nijak míchat do debaty o trati 026, ale obecně vidím podstatný rozdíl v tom, že když zjistím, že mi nestačí lednička a potřebuji druhou/větší, tak si ji mohu ještě týž den koupit. Když se zjistí nedostatečná kapacita čerstvě modernizované infrastruktury, tak se to nechá vyhnít, ať si objednatel/dopravce poradí jak chce (Janovice, Uherský Brod, ...)
Pikehead
Pátek, 05. dubna 2019 - 21:32:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4899
Registrován: 3-2007
No a teď si to ještě namodelujte líp, totiž že ledničku vám má koupit soused, kterému za uložení jednoho kusu potravin platíte korunu měsíčně (jinými slovy absurdně nízkou částku, která nikdy původní náklad nepokryje), k tomu nevíte, jestli tu větší ledničku budete potřebovat za měsíc, za rok nebo vůbec nikdy, ovšem halasně trváte na tom, aby vám jí koupil.
Pátek, 05. dubna 2019 - 22:08:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 968
Registrován: 8-2017
No tak model ještě zpřesníme: Ledničky vlastní a zapůjčuje prostor v nich výhradně Státní Správa Ledniček, s. o.. Pokud někomu lednička nestačí, má možnost tlačit na SSL, aby mu vyhradila větší prostor. To ale SSL udělá jenom pokud zrovna ledničku vyhazuje a kupuje novou, jindy máte prostě smůlu. Takže buď tam ty potraviny prostě nějak natlačíte, i s rizikem znehodnocení, nebo přejdete na ty trvanlivé, abyste se zbavil závislosti na SSL úplně. SSL pak může ledničku vyřadit bez náhrady, což je zřejmě její cíl.
Pikehead
Pátek, 05. dubna 2019 - 22:16:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4901
Registrován: 3-2007
Ok, ale zpátky k podstatě věci - co za náklady se tou horskou jednokolejkou tak můžou vozit? Vyjadřoval se k tomu nějak Žesnad, nebo jsou to jen vlhké videosny?
Sobota, 06. dubna 2019 - 00:26:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 227
Registrován: 3-2013
K12V170DR: „Bohužel, TTP hovoří jasně.“

Máte pravdu, tady musím opravit údaje. V Podmínkách pro přepravu ucelených vlaků v mezinárodní přepravě vidím 1050 t/ 450 m.

K12V170DR: „A je nějaká ta polská motorová mašina u nás schválená, mimo nějakýho malýho fabloka?“

Jednak se uvažuje o elektrifikaci a potom, jak víte, že se už nebude nic schvalovat?

K12V170DR: „Každý si hájíme své oblíbené místo.“

Určitě, ale to ještě neznamená, že o těch ostatních místech napíšeme polopravdy.

Hroch: „A pokud věříte, čemukoliv, co kdo někam napíše, tak asi nemám víc co dodat.“

Nebylo by lepší napsat konkrétně, o co jde? Takovýchto obecných štěků lze napsat libovolné množství, jak se z nich může někdo poučit? Domníváte se, že takto vypadá korektní debata? Není náhodou místo o diskutujících, o názorech?

Hroch: „Doma máte také rezervní ledničku, pračku, neřku-li rezervní auto i s garáží? I rezervy mají
svou mez.“

Nemám. Dáváte naprosto nesmyslné srovnání, rezerva totiž nemusí nutně znamenat a ani většinou neznamená zdvojování. Když jsem revitalizoval domek (a já opravdu revitalizoval), tak jsem v té době byl před určitou možností pořídit si rodinu. Takže jsem se rozhodl předem zvětšit v domku nějaký ten prostor, nestavěl jsem nový dům pro rezervu. To samé s ledničkou, koupil jsem o něco větší, ani ve snu jsem nepomýšlel na koupi dvou ledniček.
Vrátím se na koleje. Právě protože tady je předhazováno, že trať nemá pro náklady dlouhé koleje, tak mám ten názor, když je relativně snadné je v „revitalizovaných“ dopravnách kolej přiměřeně prodloužit, využít příležitosti parametry zlepšit. Jak jsem už napsal, tu relativní snadnost vidím v pozemku a v terénu a ve stavební kapacitě na místě.

V Adršpachu byla také technika, dostatek pozemků, na 047 dlouhá výluka. Měl jsem asi, jak napsal Pikehead, vlhké videosny, když jsem si představoval, že bude dostatečný peron a odstavná kolej. Videosny se rozplynuly a tak je na dlouho vystaráno.
Sobota, 06. dubna 2019 - 06:51:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1223
Registrován: 1-2006
Videosen:

Jsou dny, kdy diskuzi ze své strany tlumím. Ne proto, že bych s Vámi nebyl ochoten vést nicneřešící debatu o tom, co bylo potřeba k realizovatelnosti (pomíjeje smysl a obhajitelnost), ale proto, že vím, že na ní nebudu mít prostor.

Neporozumění pramení z toho, že jste zaměřen pouze na svůj region. O obhajitelnosti se píše proto, že ty prostředky, za které by se vytvořila rezerva, na síti budou chybět jinde, tam, kde to smysl má. Proto se Vás všichni ptají na to, kolik toho tam dnes je omezováno a kolik se tam čeho výhledově dá vozit, pokud většinu lze snáze odvést přes Lichkov, Liberec, ..., kde proběhlo nebo výhledově třeba proběhne zkapacitnění včetně drátu pravděpodobněji než zde.

Doplním otázky o to, jakou představu máte o výhledu osobní dopravy mezi Hronovem a Náchodem. Kolik toho tam bude jezdit? Tento úsek vnímám jako hrdlo, které je z hlediska využitelnosti trati pro tranzitní nákladní dopravu klíčové. Osobně spíše věřím nárůstu osobky a domnívám se, že s Vysokovskou spojkou je to i Vaše představa. Pak samozřejmě nerozumím kde chcete pobrat kapacitu na to, aby se tam vešla kapacitní tranzitní nákladka. Nebo je ten důvod o tom, že předpokládáte takový nárůst osobky, že ty délky jsou potřeba k tomu, aby v Hronově během křižování Sp a pobytu Os mohl čekat ještě dlouhý náklad?

K proveditelnosti? Pokud prodloužíte třetí kolej směr Náchod, budete muset současnou krajní výhybku zachovat ve stávající poloze, což znamená předsunout výhybku do třetí koleje dále na Náchod. Mezi krajní výhybku a ten propustek se podle mého názoru nevejdete, a pak už je jedno jestli to nastavíte o 80 metrů nebo až k přejezdu. Problémy jsou spíše administrativní (ochranné pásmo, územní plánování, stanoviska sousedů, případně pozemky...) a nejsou nepřekonatelné, bude-li na přípravu stavby cca deset let a bude-li stavba veřejným zájmem. Osobně se domnívám, že pokud nejste schopen prokázat potřebu úprav stávajícím stavem nebo reálným výhledem, nebudete schopen dosáhnout toho, aby to veřejným zájmem bylo. Pak je to o jednom nesouhlasícím. Zbytečné plýtvání energie...

Vámi kritizovaná stavba měla peníze omezené tím, co se za dobu životnosti dá ušetřit na zredukovaných zaměstnancích. Priority investor zvolil v úrovni provozovatelnosti konceptu předpokládaného krajem, coby objednatelem osobní dopravy. Byla připravovaná v polovičním čase než stavby koridorové. Tudíž neměla ani čas ani prostředky na to, aby se udělalo něco navíc.

Přesto, současně se splněním priorit založených na osobní dopravě (odstranění propadů rychlosti, bezpečný pohyb cestujících, krácení provozních intervalů ZZ, příprava na budoucí zavedení rychlostního profilu umožňujícího jezdit s určitými vozidly rychleji...), dokázala pro nákladní dopravu, kde je v Prohlášení o dráze řeč tuším o 600 metrech, znovu a lépe zpřístupnit Bohuslavice, protáhnout Nové Město a ve směru dolů protáhnout Náchod.

Jednoduše bylo provedeno to, co bylo obhajitelné, připravitelné, ufinancovatelné. To, co by se Vám líbilo, se do balíčku z důvodu konkrétního nastavení systému financování staveb na infrastruktuře prostě nevešlo. Osobně se nedomnívám, že je tomu špatně. Prokáže-li se potřeba, najde se investice.

Současně se omlouvám, ale dostal jsem se do období, kdy mám jiné priority než tuto diskuzi.
Sobota, 06. dubna 2019 - 07:41:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 228
Registrován: 3-2013
Vhd sl: Taky nemám moc času, tak jen telegraficky. To, že jsem zaměřen na svůj region, to je naprosto přesné. Jinak bych psal na jiných diskuzích. Nákladní dopravu nepovažuji pro region rozhodující, jen jsem si povzdechl, že když se něco dělá... Ale to by bylo dokola. Hezký den všm.
Sobota, 06. dubna 2019 - 07:59:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4838
Registrován: 3-2004
Když se něco dělá....
To ten okamžik, kdy prostě investor musí umět zkrotit svoje touhy a zvolit vhodný kompromis, který ho alespoň neomezí do budoucna, kdy možná "bude líp". Například tim, že neprodá pozemky...
Sobota, 06. dubna 2019 - 10:37:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12761
Registrován: 8-2004
Videosen:
"Nebylo by lepší napsat konkrétně, o co jde?"
O to, co jsem ve svém předešlém příspěvku citoval, tj. "v dobách, kdy se začalo psát o „revitalizaci“, že tato akce se mimo jiné dělá pro zlepšení podmínek pro nákladní dopravce". Tedy někdy někdo někde (kdo, kde?) napsal o zlepšování podmínek pro nákladní dopravce a Vy to berete automaticky jako bernou minci.
Videosen:
"Právě protože tady je předhazováno,"
Jediný, kdo to tu předhazuje, jste Vy.
Videosen:
"jen jsem si povzdechl, že když se něco dělá..."
... tak to má samozřejmě také druhou možnost, tedy nedělat nic (dlouhodobě). Příkladem budiž trať 070, o níž se tu v uplynulých týdnech psalo opakovaně.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Úterý, 09. dubna 2019 - 04:18:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 426
Registrován: 3-2009
Světelná podívana uprostřed noci v Mladkově. Broušení kolejnic stále ještě probíhá.
https://youtu.be/20T2AEX3WCM
Minulý víkend Lola od Chrocha odpočívající v Jablonném

Úterý, 09. dubna 2019 - 04:59:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 428
Registrován: 3-2009
V úterý Lola byla okolo 3:00 už v plném pracovním nasazeni


(Příspěvek byl editován uživatelem Rambomat .)
Úterý, 09. dubna 2019 - 13:17:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7485
Registrován: 9-2003
V Letohradu proběhla letáčky avizovaná náborová akce dopravce Leo.. Výsledek není jasný , ale každopádně ani pohraničí už není levným zdrojem pracovní síly.. (jak si asi manageři Leo stále naivně myslí..) Viz nabídka na pozici stewarda.. česky "průvodčího" v regionální dopravě..

..pořádná mašina má kotel a komín..
jitachru
Úterý, 09. dubna 2019 - 19:54:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 974
Registrován: 3-2017
Náhodou 116 Kč/hodinu je poměrně solidní. To nebere skoro nikdo ani v Perníkově. Nabídnou toto ČD svým vlakvedoucím ?
Úterý, 09. dubna 2019 - 20:17:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 145
Registrován: 5-2015
jitachru: Za normu, včetně pohyblivých složek, těch 25-26 přistane na účet. Takže prostou matematikou něco přes 150/h. K tomu spousta benefitů, kdy zaměstnavatel přispívá na penzijní připojištění, životní pojištění, po odpracovaní 20? let jednou za dva roky týden dovolené navíc spolu s "kondičně ozdravným pobytem" někde v lázních. Celkově si myslim že ČD nabízí o dost víc. Nehledě že u ČD je 36 hodinová pracovní doba za týden.

Podle toho letáčku, toho LE nenabízí moc, ale zas záleží co po stewardech bude chtít. Třeba ani nebudou mít žádnou nocležnu, dělené směny. Pokud bude stačit zkontrolovat a vydat IREDO a usmát se na cestující, tak si myslím že to je celkem přiměřené. Aspon proti znalostem vlakvedoucího ČD, který toho z přepravy musí umět podstatně více.
Úterý, 09. dubna 2019 - 20:43:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 286
Registrován: 3-2018
jitachru: I ty příplatky za noční a víkendy se mi zdají dost neatraktivní.
Úterý, 09. dubna 2019 - 23:21:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7486
Registrován: 9-2003
Ad.K6S310DR ano,popsal jste to naprosto přesně.Leo stále laboruje nad tím jak omezit dopravní činnost (křižování) na trati dle D3,aby se "steward" pokudmožno nemusel účastnit t.j. nutnost dopravní zkoušky,tím vyšší kvalifikace a tím nutnosti tuto funkci lépe zaplatit.. Zatím stále víc úvah a dohadů než konkrétních odpovědí.V pracovních zdrojích relativně v okolí natahuje platy Škoda auto,ale na druhé straně místní Siemens býv.OEZ i propouštěl..Každopádně zatím o změně zaměstnavatele odchodem od ČD většina lidí neuvažuje..
..pořádná mašina má kotel a komín..
Středa, 10. dubna 2019 - 00:11:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 229
Registrován: 3-2013
Hroch: „Tedy někdy někdo někde (kdo, kde?) napsal o zlepšování podmínek pro nákladní dopravce a Vy to berete automaticky jako bernou minci.“

Beru:
Posuzovací protokol Revitalizace trati Týniště nad Orlicí – Broumov
…. Uvedenými investičními opatřeními je sledováno zvýšení konkurenceschopnosti železniční dopravy vůči silniční dopravě a tím vytvoření předpokladu převedení části nákladní dopravy zpět na železnici. Zároveň …

Nedám odkaz, protože na internetu už to není. Měl jsem materiál uložený, problém byl s hledáním, venku každý den krásně, a k tomu spousta práce.
Středa, 10. dubna 2019 - 01:27:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 4-2019
Na Letohradsku jezdím jako vlakvedoucí u ČD, a to brigádně. Dostávám za to pěkných cca 160 Kč/hod. Vzhledem k tomu, že se bavíme o následujícím GVD (v souvislosti s Leošem), předpokládám, že i na konci tohoto roku budou ČD zvyšovat mzdy. A tak se může stát, že hodinová mzda vlakoše u ČD další rok přesáhne 170 Kč/hod (zvyšování mezd je u ČD standardem každý rok, začínal jsem před 4 lety na hodinové mzdě cca 137 Kč/hod a každý rok došlo ke zvýšení). Jako brigádník (=dohoda o pracovní činnosti) sice nemám žádné příplatky za práci v noci apod., ale při takovéto hodinové sazbě to ani není potřeba.

Myslím si, že v Letohradě je na dráze opravdu fajn kolektiv (ať už jde o vlakvedoucí, strojvedoucí, pokladní, vedoucí zaměstnance (alespoň u vlakvedoucích), ale i zaměstnance SŽDC, nebo třeba zaměstnance nádražky). S příchodem Leoše se tohle všechno nějako změní, něktěří lidé se různě rozutečou, díky rekonstrukci stanice možná skončí nádražka... Tyto skutečnosti mne z toho všeho mrzí asi nejvíc. Škoda, že už to nebude jako dřív. Vzpomínky snad zůstanou.
Ghost
Středa, 10. dubna 2019 - 06:14:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2065
Registrován: 1-2011
the.sound.of.silence:
Ještě bych zmínil, že zrovna na této trati mají ČD i dobrého dopravce NAD na mimořádnosti, který tak nějak patří celkově do té party [wink]
Středa, 10. dubna 2019 - 08:57:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1673
Registrován: 12-2007
Když to řeknu jednoduše: V regionální dopravě se čím dál více setkáváme s provozem ucelených jednotek, kde odpadá objíždění, posun atd. Zkrátka veškeré dopravní činnosti, na kterých by se musel kromě strojvedoucího podílet i další člověk (vlakvedoucí).
Tím pádem se z vlakvedoucích reálně (bohužel) stává zbytečně překvalifikovaný (a tudíž i přeplacený) personál, což alternativní dopravci řeší pozicí stevard/průvodčí, který fakticky žádnou dopravní kvalifikaci nemá (jen nějaké dopravní minimum, aby znal návěst "stůj, zastavte všemi prostředky" a byl schopný "odmávat" výpravu vlaku).
A nižší kvalifikace samozřejmě znamená nižší mzdu (reálně se třeba u toho Leoše pohybuje okolo 25 tisíc hrubého). Pokud vezmete lidi z ulice, uděláte z nich rovnou jen stevardy a všichni budou spokojení. Naopak těžko "zredukujete" stávajícího vlakvedoucího na stevarda, to je samozřejmě kámen úrazu...
Středa, 10. dubna 2019 - 09:00:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4024
Registrován: 5-2004
díky rekonstrukci stanice možná skončí nádražka...

Nádražky se rekonstrukce nemá dotknout.
Středa, 10. dubna 2019 - 09:23:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 203
Registrován: 9-2007
Troufám si říct, že ukončit činnost letohradské nádražky může jen její provozovatel, kterému se podařilo ji profláknout široko daleko a to tak, že tam dojíždějí nejen stravníci na oběd i z Králícka a nejsou to vždy jen důchodci nebo jen ty řemeslníci kteří se kdyžtak nají jinde.. Prostě kdyby někdo ze SŽDC zkoušel ji přeměnit na třeba trafiku jednoho dobře známého řetězce asi by mu to jen tak neprošlo...
Středa, 10. dubna 2019 - 12:24:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7487
Registrován: 9-2003
Rekonstrukce žst.Letohrad se netýká budovy samotné,takže břízolit z r.1968 tam bude strašit ještě minimálně 2 roky,než se má údajně dostat na řadu.V současné podobě jen zmizí dopravní kancelář a vstupní veranda k ní, bude prodlouženo zastřešení a vznikne prostor pro parkování kol + pár drobností.. Nádražka naštěstí funguje a doufáme i bude fungovat i nadále.I když už i zde je znát nedostatek personálu a tím související potíže..Nicméně to důležité pro návštěvníky zůstává - za své peníze dostanete poctivou porci jídla a pití.
..pořádná mašina má kotel a komín..
Středa, 10. dubna 2019 - 17:37:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 147
Registrován: 12-2017
Lokofan:
"Prostě kdyby někdo ze SŽDC zkoušel ji přeměnit na třeba trafiku jednoho dobře známého řetězce asi by mu to jen tak neprošlo..."
Zajímavá teorie. Jak přesně byste vlastníkovi budovy bránil, aby si jí pronajal tomu, komu bude chtít?
Čtvrtek, 11. dubna 2019 - 15:07:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3230
Registrován: 6-2007
Dnes se v Náchodě ukázala asi poprvé lokomotiva řady 731 [masinka][fotic]

Mn 53710 - 731 062-6 se 2 vozy a postrkem 742 092-0
Mn 53715 - 742 092-0 se 7 vozy a postrkem 731 062-6

Čtvrtek, 11. dubna 2019 - 16:47:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4841
Registrován: 3-2004
Ale notak, pánové, s tou nádražkou.

Jako, dobrá jídelna to je, vařej tam poctivě, dělnicky, jedl jsem tam poslední tři roky skoro každou sobotu, co jsem rekonstruoval barák.... za slušné peníze. To všecko jo. Hlavně od té doby, co se tam nekouří to tam vypadá i trochu kulturně.

Ale že by to bylo něco, že by se tam trmácel někdo "z Kralicka", tomu nevěřím, leda nějaký důchodce s režijkou, to možná. Bylo by škoda, kdyby tato jídelna (restauraci si představuji jinak) zmizela, ale rozhodně netrvám na tom, že musí být nutně v nádražní budově.

Mě osobně naopak na nádru chybí slušná trafika se čtivem a prodejna s jídlem do ruky. Netvrdím, že Pont je nejlepší, ale myslím, že Letohrad by si zasloužil podobně koncipované služby, jako jsou k dispozici třeba v České Třebové (tj. včetně té jídelny).
Čtvrtek, 11. dubna 2019 - 18:00:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3251
Registrován: 5-2002
No je fakt že třeba já se tam cestou na dovolenou cíleně zastavil. Určitě ne kvůli cenám, ale já holt trochu ujíždím na té "jedovatě žluté" limonádě, co už se hůř shání.[proud] No a fakt je, že jídlo tam taky není špatný. Ona ta obliba podobných podniků podle mého názoru plyne ne až tolik z těch cen nebo že by lidi tak milovali "design šedesátek šmrncnutý údržbou osmdesátek", co tak hezky ladí s obracejícími hydrami, ale aspoň pro mě z jídelního lístku. Buď mám smůlu nebo je to skutečně rozšířenější jev, ale mám čím dál větší problém dát si běžně v hospodě "znojemskou s rejží". Hrozně často je na výběr, "smažené X nebo smažené Y" a nebo pak zas opačný extrém typu něčeho bezmasého, salát apod. Taková ta úplně klasická česká kuchyně nějak ustupuje nebo co, přičemž právě v takovýchto "napůl závodkách" kolem nádraží se to ještě nadprůměrně drží.
Pružinskij
Čtvrtek, 11. dubna 2019 - 18:23:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3559
Registrován: 4-2015
No to je objev století...[biggrin] Takhle je to už nějakých minimálně 10 - 15 let, snad s výjimkou několika největších měst.

že Letohrad by si zasloužil podobně koncipované služby, jako jsou k dispozici třeba v České Třebové (tj. včetně té jídelny).
Například mezi Ústím (nad Labem) a Chebem je celá řada podstatně, ale podstatně větších měst, ale jídelnu nenajdete nikde, ani v Ústí. Myslet si, že bude v díře typu Letohrad je neuvěřitelně naivní.
West code was broken.

Čtvrtek, 11. dubna 2019 - 19:43:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 288
Registrován: 3-2018
Pružinskij: Tou jídelnou myšlena patrně ona restaurace. Koncept "něčeho do vlaku" v Letohradu zaskakuje Vietnamec naproti nádraží s odpovídající kulturou prodeje. Bohužel. Ale i tak stav oproti např. Ústí nad Orlicí silně nadprůměrný. Jinak mimochodem mě nedávno příjemně překvapila restaurace naproti nádraží v Chocni. Ale to už dost odbočujeme...
Čtvrtek, 11. dubna 2019 - 22:15:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7488
Registrován: 9-2003
Prostě my z Letohradu a okolí na nádražku nedáme dopustit i když má naproti konkurenci..Smažené sračičky tu až tak moc nikdo neshání a trafika je naproti přes ulici..
..pořádná mašina má kotel a komín..
Pátek, 12. dubna 2019 - 01:41:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2717
Registrován: 8-2008
742.058 Mladkov 10.3.2014


Fotogalerie lokomotiv: http://krumpolc.rajce.idnes.cz/


Fotogalerie pohraničního opevnění z let 1936 - 1938: http://ropiky1938.rajce.idnes.cz/

..............................................................
Pátek, 12. dubna 2019 - 07:39:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4842
Registrován: 3-2004
Myslet si, že bude v díře typu Letohrad je neuvěřitelně naivní.

Jídelna tam už je. Kouzlo jejího fungování je v tom, že to není závislá na Dráze, slouží hlavně dělníkům, důchodcům, cyklistům a podobným individuím.
jitachru
Pátek, 12. dubna 2019 - 16:51:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 976
Registrován: 3-2017
Dostávám za to pěkných cca 160 Kč/hod.
Je potřeba porovnat porovnatelné, ne jablka a hrušky.

Dobře, vlakvedoucí budiž, ten to u modrého může mít lepší. Ale strojvedoucí,?
Vezměte v potaz,kolik času jako strojvedoucí celkem necháte v práci a kolik čistého dostanete.
Vzhledem k tomu, že u modrého spíte každou druhou noc zdarma, čili cca 15x5 = 75 hodin zdarma, takže 36hodinovy úvazek je velmi zavádějící, příplatky na stravování neboli tzv diety pro strojvedoucí modrý nezná a pracovní podmínky u modrého - teror, buzerace, to fakt zlatě u černého. A ministr dopravy Ť tomu nepřidá.
Pátek, 12. dubna 2019 - 17:32:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 618
Registrován: 9-2010
příplatky na stravování neboli tzv diety pro strojvedoucí modrý nezná

Nevím z čeho vycházíte, ale příplatek na stravování, popř. stravenky (závisí na počtu hodin mimo domovskou PJ) dostává i strojvedoucí ČD, s tím, že stravné se počítá částečně i do přerušení při dělené směně.
Pátek, 12. dubna 2019 - 17:56:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12764
Registrován: 8-2004
Videosen:
Beru:
Posuzovací protokol Revitalizace trati Týniště nad Orlicí – Broumov

OK, tak to pak jo.
[kladivo][crazy]
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
jitachru
Pátek, 12. dubna 2019 - 18:40:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 978
Registrován: 3-2017
Mark21: ano, a kolik mu to vynese ? 500 Kč/měsíc? To je k pláči. I kamioňák má diety aspoň 5000 a to je doma víc, než strojvůdce u modrého. A kamioňák musí umět jen pravidla silničního provozu a musí umět zacházet s návěsem. Toť vše. Strojvedoucí toho musí umět 3x víc a má asi třetinový plat (u modrého alespoň).
Pátek, 12. dubna 2019 - 19:10:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 289
Registrován: 3-2018
A ministr dopravy Ť tomu nepřidá. Ten už tam dlouho nebude. A bude to z bláta do louže. Jinak pokud berou kamioňáci 3x tolik co strojvedoucí, docela se divím, že ještě někdo strojvedoucího dělá...
750371
Pátek, 12. dubna 2019 - 19:15:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13093
Registrován: 9-2007
jj diety 5tis a pak se tu tlusté hloupé co sedí za volantem diví, že má důchod pár tisíc...A fíra opravdu stravné 500kč nemá...
Ta chru(patá) jita je nějak mimo mísu, ne?
s Ropidem na věčné časy...ámen...
Pátek, 12. dubna 2019 - 19:46:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7489
Registrován: 9-2003
Ad.Honzasl [happy]Nádražka..
" slouží hlavně dělníkům, důchodcům, cyklistům a podobným individuím."
To ano, a ještě zaměstnancům ČD, SŽDC a Policie [lol]
..pořádná mašina má kotel a komín..
Pátek, 12. dubna 2019 - 20:57:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 923
Registrován: 7-2017
Proč tedy kamioňáci utíkají na dráhu udělat si licenci a jezdit (i u modrejch)?