Diskuse » Archiv 2019 » Automobily, lodě a letadla » Youngtimery předcházející | další

Youngtimery

dolů
   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků   
 
Archiv diskuse Youngtimery do 12. 01. 2019 Mirous 60 12-01-19  23:21
Archiv diskuse Youngtimery do 14. 02. 2019 Risan 60 14-02-19  11:22
Archiv diskuse Youngtimery do 01. 03. 2019 Pajzák 60 01-03-19  20:41
Archiv diskuse Youngtimery do 18. 03. 2019 Risan 60 18-03-19  09:23
Archiv diskuse Youngtimery do 26. 03. 2019 Tr_man 60 26-03-19  22:40
Archiv diskuse Youngtimery do 05. 04. 2019 -OndraS 60 05-04-19  21:12
Archiv diskuse Youngtimery do 22. 04. 2019 -OndraS 60 22-04-19  22:03
Archiv diskuse Youngtimery do 21. 05. 2019 transit01 60 21-05-19  16:18
Archiv diskuse Youngtimery do 07. 06. 2019 cendix 60 07-06-19  11:31
Archiv diskuse Youngtimery do 17. 07. 2019 Mirous 60 17-07-19  21:20
Archiv diskuse Youngtimery do 25. 08. 2019 Lokokolo 60 25-08-19  21:26
Archiv diskuse Youngtimery do 21. 09. 2019 -OndraS 60 21-09-19  20:31
Archiv diskuse Youngtimery do 20. 10. 2019 Paveljosef 60 20-10-19  08:48
Archiv diskuse Youngtimery do 25. 11. 2019 Mauricio 60 25-11-19  09:16
Archiv diskuse Youngtimery do 23. 12. 2019 Mirous 60 23-12-19  19:33
   autor příspěvek
Úterý, 24. prosince 2019 - 13:24:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1141
Registrován: 8-2015
Pravděpodobně Jižní Amerika VW Brouk se stabilákem [happy]
Úterý, 24. prosince 2019 - 13:25:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1142
Registrován: 8-2015
Odkazy na různé šílenosti z celého světa:
RU parní rikša / steam trike: https://www.youtube.com/watch?v=7px_BkO-e2s ;
RU rikša s žigulovým motorem / Lada trike: https://www.youtube.com/watch?v=lrp4_cqB8hw
RU elektrická úzkokolejka / electric ng rail Ivanovo 2013: Uralská železnice silikátového závodu Ivanovo: https://www.youtube.com/watch?v=3aH-PH37KIg
China nákladní rikša / cargo trike: https://carnewschina.com/2018/07/19/the-tri-axle-motorcycle-dump- trucks-of-china/
GB Reliant rikša / trike: https://www.auto.cz/reliant-robin-svetozname-plastove-trikolce-je -petactyricet-proc-byla-v-britanii-tak-oblibena-125805 ; https://nodum.org/reliant-tw9-an-ant-which-was-useful-everywhere/ ; http://www.3wheelers.com/regent.html ;
GB Anglické pohřebáky Reliant / funeral cars: https://www.unique-funerals.co.uk/2019/04/only-fools-and-hearses- themed-funeral/unique-funerals-funeral_vehicles_only-fools-hearse -1/ ; http://onlyfoolsandhearsesdorset.co.uk/funerals.html ;
CZ Liberec drezína Multicar 21: http://www.boveraclub.com/vozidla-a-artefakty/ostatni/multicar-m2 1/
Středa, 25. prosince 2019 - 14:21:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9684
Registrován: 5-2002
Vánoční projížďka pro otužilé youngtimeristy 2019

Tak se opět našlo dost lidí, kteří na Štědrý den neměli nic lepšího na práci, než vytáhnout nějaký ten vehikl a jet se projet. Kromě osobáků se zúčastnil také autobus, trambus a véeska...


Takže zase za rok. Akce na 24.12.2020 už visí na FB - https://www.facebook.com/events/1256887777830663/
Vechtr
Čtvrtek, 26. prosince 2019 - 11:19:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 158
Registrován: 12-2015
Ta věc na tom maluchu, to je nějaký packet pro vysoké řidiče?
Něcestujtě s papagájom, ujo Porubjak. Celú cestu čosi tára, cestujúcich sprosto ohovára.
Čtvrtek, 26. prosince 2019 - 19:30:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 374
Registrován: 10-2014
Určitě-vysoký řidič tam uloží demontované sedadlo,aby se mohl pohodlně usadit na zadním.V packetu byla ještě prodloužená nába volantu a nástavec řadící páky,výrobek výrobního družstva invalidů Bialsko-Biala.
Vechtr
Pátek, 27. prosince 2019 - 11:01:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 159
Registrován: 12-2015
Myslel jsem, že je to nějaký nástavec na střechu, jako bývá na transitu. Aby se tam řidiči vešla hlava.
Něcestujtě s papagájom, ujo Porubjak. Celú cestu čosi tára, cestujúcich sprosto ohovára.
Pátek, 27. prosince 2019 - 16:48:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4658
Registrován: 11-2006
Sběratel: zní to skoro jako vtip, ale předpokládám, že je to pravda [proud].

Po Novém roce jde Fiat ke klempířovi, aby se opravil vyhnilý A sloupek a pár prkotin. Zároveň s tím chci vyměnit zadní čelo. Pravděpodobně se kvůli tomu budou muset nalakovat zadní blatníky. Takže celkem zadní blatníky + zadní čelo + přední blatník + lokální oprava na druhém předním blatníku, to je skoro půl auta a tak si říkám, jestli se mi nevyplatí skoro už udělat to celé. Kromě toho, nikdy se nechytne úplně stejný odstín a to auto bude jak harlekýn. Dilema to je, protože jednak jde o peníze, taková celková oprava se asi může nechutně vyšplhat a druhak jde i o ztrátu určité patiny..ta teď babo raď?
Pátek, 27. prosince 2019 - 18:21:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2167
Registrován: 10-2007
Asi jsi to tu už někde psal, ale já si to všechno nepamatuju, mezi tím tu psalo trampoty více youngtimeristů, takže se raději zeptám - je někde původní lak? Pokud ne, tak se neboj to nalakovat celé. Já vím, že momentálně není nový lak v módě, ale patina přijde docela rychle. Nenechávej si to polívat čirým lakem a bude to vypadat dobře.
Pátek, 27. prosince 2019 - 20:29:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4659
Registrován: 11-2006
Zvenku není, původní lak je jen v interiéru, v motorové části a v kufru.
-OndraS
Pátek, 27. prosince 2019 - 20:43:18  
Neregistrovaný host
Mirous: něco podobnýho, tj celolak, mě snad už na jaře čeká na bílým Camaru. Naštěstí, auto na sobě má asi pět vrstev bílé a dvacet vrstev kytu různé kvality, takže není jiná možnost.
Myslím že u tebe nebude jina možnost. Namíchat barvu v dnešní době a nalakovat vyjmenované díly, aby to nebylo poznat, není problém, horší bude, jak to bude vypadat za tři roky, až to vyšisuje, zmokne a zmrzne.
No polož si otázku, kolik na to máš peněz. Polejt auto barvou ti udělají kdekoliv (otázka je taky jak dlouho budeš čekat), horší je to s přípravou.
U svýho auta mám dilema, že levnej lak s odbytou přípravou nechci, ale kvalitní lak zase nestojí pár korun a mám hrůzu z toho, že mě auto nalakovaný za víc jak 50.000 někdo odrbe nákupním vozejkem u nějakýho Obi....
Sobota, 28. prosince 2019 - 23:54:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 662
Registrován: 8-2012
Mirousi, aby to vypadalo dobře, bude lepší celolak. A když už do toho tolik sáhneš, tak by to chtělo zkontrolovat i lemy a prahy a vršky blatníků, aby Ti za nějakej čas nekazily puchýře radost.
Pajzák
Neděle, 29. prosince 2019 - 00:06:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3337
Registrován: 6-2015
Co ti bude platná současná patina na půlce auta? Stejně si myslím, že když se do toho hrábne, objeví se něco dalšího, a z poloviny bude najednou potřeba lakovat 70 % vozu. A to už je fakt lepší to spáchat najednou, i za cenu, že se rok nesvezeš
Já teď mám dilema, jestli před klubovým srazem, který má pořádat žena, nechat jen zapravit povrchovou korozi a šrámy, se kterými jsme auto koupili, nebo ho nechat udělat komplet, a asi pak už do zajímavější barvy, než je stříbrná. Srdce by do toho šlo, hlava mi říká, že auto má 18 let a pomalu 400000 km.
Mauricio
Neděle, 29. prosince 2019 - 11:12:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9337
Registrován: 4-2005
Buďte rádi, že máte jen "malá" auta. Já to mám horší. Dilema, zda opravit povrchovu korozi a šrámy, se kterým jsem auto koupil, polít to barvou ať to nějak vypadá (pro šotouše dobře na fotce) a zdarec, a nebo to nechat udělat komplet vč. vyvaření všeho, to mám také. V mém případě je to ovšem asi takto:

- odstrojení vozidla a dle potřeby opískování postižených částí
- vyvaření spodních příček, držáků mechů apod., podlahy, příček a stěn zavazadlového prostoru + zhotovení nových deklů a jejich zamykacích systémů, zhotovení nových schodů, vyvaření okenních rámů, rámu zadního čela kolem uchycení skla, rámu předního čela
- rovnání a renovace obou nárazníků, přední masky a obou dveří (příp. náhrada)
- dle potřeby náhrada, oprava nebo renovace dalších postižených částí
- náhrada bočního a stropního umakartového obložení za stejný typ v lepším stavu, nová podlaha, renovace podlahové krytiny, příp. oprava/náhrada, renovace ocelových konstrukcí sedaček, instalace sedadla průvodce (instalace kotvení do podlahy), renovace koženkového obložení skříněk nad řidičem, dle potřeby náhrada, oprava nebo renovace dalších postižených částí
- revize a rozchození všech elektro součástí v interiéru vozidla, revize hlavního elektro svazku
- seřízení a kontrola motoru, převodovky, brzd apod., příp. nahrazení potřebných součástí novými
- revize vzduchových hadic, příp. nahrazení potřebných součástí, dle potřeby náhrada, oprava nebo renovace dalších postižených částí
- lak

Což je cca 400tis. To by třeba ani nebyl až takový problém, jen čekací doba na volné kapacity renovátorů je dejme tomu rok (ne, tohle fakt sám nezvládnu) a za tu dobu se cena může třeba klidně zdvojnásobit [lol] V dubnu jest STK a 30 let, tak dle výsledku především s možnou testací se rozhodnu, co dál (STK to prodje bez problémů a bez úplatků). Letos jsem zatím akorát poladil techniku, která na tom byla kupodivu docela dobře, navíc u ní jsem žádné dilema "nechat být a nebo opravit" neměl, protože mít vozidlo, co nebrzdí a nebo má vylágrovanou nápravu, je celkem na nic.

Nicméně aby dilema nebylo tak jednoduché, tak jsem si ho tuhle zdvojnásobil [uhoh][proud]


(vlastní foto zatím nějak nemám, tak jen "ukradnuté" z inzerátu)

Takže to vlastně budu muset řešit 2x. No, komu není rady, tomu není pomoci, jak se říká [lol]

Že já jsem nezůstal u aut. Mohl být klid.


Ale jinak si myslím, že když už lakuju víc jak půlku auta a dělám u toho nějakou rozborku a pak to budu následně skládat (tedy lakuju proto, že dělám například novou plechařinu - nemusíme se bavit nutně o nějaké celkové renovaci), tak bych to přelakoval celé a je klid. Však nikdo neříká, že musíš nechat dělat profi lak za x desítek tisíc. Samozřejmě nemyslím tím, že vezmeme váleček a je klid, ale pro většinu zde diskutujících dosáhneme vhodného výsledku i obyčejnou levnou stříkací pistolí a garáží, ve které se nepráší a je čisto.

Jo a tomu camaru by slušelo třeba tohle. To se mi hodně líbí. Ale moje auto to není, takže... [biggrin] A Multipla je samo o sobě tak úchylný a extravagantní auto, že bych to polil do nějaké pěkné netradiční barvy, třeba vybrat něco ze vzorníku speciálního lakování Škoda - třeba fialová Lavender je pro Multiplu myslím docela dostatečně reprezentativně úchylná [biggrin]

(Příspěvek byl editován uživatelem Mauricio.)
Pajzák
Neděle, 29. prosince 2019 - 11:43:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3339
Registrován: 6-2015
Stačí, že tam žena má potah volantu s myškou Minnie. Aby to ještě bylo fialové, to fakt ne. Když už, tak bych tam chtěl barvu, co se na ta auta dávala.
Mauricio
Neděle, 29. prosince 2019 - 13:16:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9338
Registrován: 4-2005
Ten potah volantu je super!!! Docela jí ho závidím. A nechce mi říct, kde ho vzala. Mne by se do cabria hodil!
-OndraS
Neděle, 29. prosince 2019 - 13:50:44  
Neregistrovaný host
Mauricio: já su asi nechápavej, ale to sis jako jestě koupil devítikilo? No tož v tom případě mám jenom jeden dotaz, a to sice, kde to parkuješ?
Camarům sluší hodně barev, dokonce čím jsem starší, tím víc se mi líbí ty důchodcovský barvy jako hnědá atp. No a ale musím se držet historických faktů, v tomto připadě barev nabízených v roce 88. To cos nalinkoval, je barva ze vzorníku, použít bych ji mohl, je to "dark red metal". No ale nemůžu se zbavit dojmu, že to auto vypadá moc hodnotně, což se nekryje k té prokazatelné největší sockovitosti toho mýho kusu. Takže, už je rozhodnuto, bude to i nadále bílý - ono ostatně i bílý z fabriky vyjelo. Takže jedinej problém je, jak nalakovat prahy. Moc se mi líbí, když jsou u bílýho auta bronzový, nebo stříbrný, ovšem problém je opět s tím, že se to posune na lepší úroveň. Takže asi zůstanou černý, pouze se k nim na kastli doplní černo střibrný proužek.

Když se vratíme k tomu polskýmu Fiatu, stejně se nemůžu zbavit dojmu, že ta aktuální modrá je takova nějaká moc "veselá". Nebo je to foťákem, kterej to přikrášluje?
Pajzák
Neděle, 29. prosince 2019 - 14:01:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3340
Registrován: 6-2015
Potah je např. zde: https://www.ebay.co.uk/c/1248972810

Až potkám švagra, zjistím, kde to sehnal levněji, švagrová to má na Fabii taky.
Neděle, 29. prosince 2019 - 15:07:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 663
Registrován: 8-2012
Na toho Fiata když dá akrylát v odstínu co to má, tak to bude vypadat hezky a bude se to s trochou štěstí i dost lesknout. Bude to pěkný.
Pondělí, 30. prosince 2019 - 01:43:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4660
Registrován: 11-2006
No asi je celolak rozumnější. Teď jen uvidím, jak se bude tvářit klempíř. Ten je vyloženě "šťastnej", že jsem ho uvrtal do takový starý plečky. Otázka je, co vše se ještě vyvrbí. Právě, že na blatníkách už nějaké praskliny laku jsou a v těch místech to začíná reznout. Takže je lepší to udělat při jednom.

Ondra: noo..těžko říct. Je to totiž tak zvláštní lak, že na různém světle a na každé fotce hází trošku jiné odstíny. Na slunci je skoro tyrkysová, ve stínu tmavě modrá, na některé fotce vypadá zase jako petrolejová modř. Nevím, čím to je. Musel bych vidět jiného Fiata stejné barvy. Každopádně odstín je víceméně stejný, jak má být. Tam kde je původní lak, je téměř identický, jen se tak neleskne, ale to je spíš špínou [happy] Pro porovnání dvě fotky, jedna ve stínu, jedna na slunci a pak vnitřek kapoty, kde je původní lak. A nakonec z polských stránek vzorník, kde tato barva pro tento rok výroby figuruje. Nejvíce správně je ale asi skutečně ta předchozí fotka, na kterou si reagoval.I na tom polském vzorníku jse krásně vidět, jak ta barva je pokaždé "jiná". Na výřezu fotky auta, na vzorku nad fotkou a vpravo v seznamu barev. Kdyby tam nebylo označení, klidně bych si myslel, že to může být i ta tmavší o dvě barvy níže.


Mauricio: kdybych měl místo, čas, peníze, řidičák na bus a uměl bych to alespoň trošku opravit, tak by se mi strašně sedmistovková Karosa líbila. Na těch autobusech jsem vyrostl a jejich zvuk jsme s klukama až do mutování v pubertě úspěšně uměli napodobit, dají se sehnat i za dobrý peníz. Ale co Tě vedlo ke koupi devítistovky? to má ještě do veterána daleko, takže pojistka asi bude relativně mastná, autobus to zatím je celkem všední, máš pro něj nějaké využití?


(Příspěvek byl editován uživatelem mirous.)
Pondělí, 30. prosince 2019 - 05:51:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2207
Registrován: 12-2008
Dovolím si nesouhlasit, řada 900 již není všední. Z některých oblastí republiky už starší vozy s motory Renault a LIAZ zmizely, dost zásadně prořídly i novější vozy i motorem Iveco. Povinné ručení je problém i starších vozů, tedy pokud nemáte veteránskou testaci a nebo pojistku pro více vozidel.
Mauricio
Pondělí, 30. prosince 2019 - 10:46:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9339
Registrován: 4-2005
dají se sehnat i za dobrý peníz
No ona ta devítka stála zhruba to, co sedmička. Protože obálková metoda v DP Žilina a už snížená cena, neb se v prvním kole (kupodivu) neprodala. Takže žádný velký peníze to nestálo. To už spíš oživení, pneu, aku, dovozová STK, přihlášení... Strašnej opruz [lol] Alespoň, že se u vývozu nemusí dělat kontrola originality.

Ale co Tě vedlo ke koupi devítistovky?
Nějak jsem nemohl tuhle v noci spát a začal jsem lustrovat bazoš apod., což je nejhorší věc, kterou může člověk dělat [biggrin] Původně jsem nechtěl nic, maximálně nějakou pěknou C934 z prvních sérií. Pak jsem si říkal, že když mám zájezďák, tak linkáč je vlastně zbytečný, a že bych si mohl pořídit nějaký ten měšťák. A protože sedmičkovej je prakticky nesehnatelnej, tak jsem se začal dívat po devítistovkách - nikde žádná nebyla, tak jsem to pustil z hlavy. A protože já obecně v noci špatně spím (nepomáhá ani bonsaj), tak jsem o nějakou tu noc později projížděl stránku DP Žilina, neb jsem dostal echo, že tam je na prodej B932. Po zralé úvaze, tedy po pěti pivech v hospodě, to nakonec dopadlo tak, jak dopadlo - u mezitypu, resp. přechodu mezi B952 a B952E z roku 2003, což mi přišlo jednak jako sběratelsky zajímavější a taky to lze vzhledem k věku ještě využít i na práci. Od té doby jsem si zakázal chodit do hospody a večer před spaním doma odpojuju internet ze zásuvky.

Povinné ručení je problém i starších vozů, tedy pokud nemáte veteránskou testaci a nebo pojistku pro více vozidel.
Protože u "své" pojišťovny mám pojistek dost, tak za tu sedmičku to vychází nějakých 13tis ročně (pochopitelně jen povinné ručení) s tím, že teď přes zimu je stejně v depozitu, devítka vychází na cca 18tis. Ovšem netuším, z jaké základní částky je to počítáno, nicméně výslednou cenu jsem vyhodnotil jako "přijatelnou" a dál to neřešil [proud]

máš pro něj nějaké využití
Uvidíme. Já sám ne, ale nikdy neříkej nikdy, no, vypadá to, že by něco mohlo být formou nějakého pronájmu. Ale je to 15 let starej měšťák s 800tis na krku, takže využití velice omezené.

No tož v tom případě mám jenom jeden dotaz, a to sice, kde to parkuješ?
Zatím v Pozořicích v bývalém JZD, na servis jezdím do Tourbusu, případně do Borsu, a technická podpora je v Prostějově [lol] Tak nějak se pořád dívám po nějaké hale (nebo místu v hale) na pronájem, že bych to strčil pod střechu (alespoň tu sedmičku), ale nějak nic vhodného nenacházím. A když jo, tak za nekřesťanské peníze (a nebo daleko od Brna).

a uměl bych to alespoň trošku opravit
Tak to buď v klidu, protože na tom autobuse stejně nic neuděláš sám, každá prkotina chce alespoň dva lidi. Maximálně nějakou drobotinu. Ale zase na té sedmičce opravíš všechno velkým kladivem (tzv. nutítkem). Například onehdy nechtěla nastartovat, neb se zasekl startér - stačilo se kolem toho 3x projít s nutítkem a už běží jako za mlada. Jen teda Greta by se asi opupínkovala až na špičkách prstů na nohách.



(Příspěvek byl editován uživatelem Mauricio.)