Diskuse » Archiv 2020 » Autobusy a trolejbusy » Doprava v Plzeňském kraji » Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 04. 10. 2020 předcházející | další

Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 04. 10. 2020

dolů
   autor příspěvek
Sobota, 12. září 2020 - 23:14:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13126
Registrován: 4-2006
6332 18alexsyky18 mě trochu překvapuje obhajoba čehosi. Kolik je tam lidí je mi jedno to je přece věc vašeho kraje ne? Nebo mi chceš říct že na Idolu není k uživateli přívětivá. Proč to někde jde. Úplně nesnáším tohle hledání důvodu proč něco nejde. P. S. Když nemají lidi já to pro ně bude dělat jako přivýdělek. Za 500 jim ji budu dělat každý týden. 😅
18alexsyky18 problém je tvoje chápání. O mě nejde já si to zjistím. Já se v jízdních řádech vyznám velmi dobře. Kolik lidí zná čísla linek. Ale opět raději žvanit a hledat důvody proč to nejde. Víc ti asi nemá smysl říkat.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

busline.ic.cz. doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


Nový web VHD FOTO.CZ
Sobota, 12. září 2020 - 23:20:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13127
Registrován: 4-2006
Ad Pavel no to by mě zajímalo, Arriva sháněla na Plzeňsko lepiče jízdních řádů. Na co když je nespravuje podle některých jedinců.
P. S. Jsi naivní když si myslíš že se od něj něco dozvíš.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

busline.ic.cz. doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


Nový web VHD FOTO.CZ
Neděle, 13. září 2020 - 08:50:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 248
Registrován: 8-2016
Pavel2 - Takže, když vidim věci reálněji než ty tak jsem hned tiskový mluvčí? Přijde mi to ubohý, co tu predvadis. Opravdu. Proč neprijmes věci od druhých, kteří to vidí třeba jinak a bohužel k tvému egu reálněji? vznes požadavek dle paragrafu 106 a zeptej se na POVEDu. Nehledě na to, že tady píšeš o tom, že je potřeba rolovat stránky. Ty neznáš funkci hledat? Tu zná snad každý.
Co se týče lepiče, tak toho Arriva už má a pracuje.

Ares1- Prosím Tě, k tobě platí to samé. Zkus se někdy na danou věc zaměřit z druhé strany a ne jen z té Pavlovo. Chápu, že Ti asi jeho chování a přesvědčování druhých o opaku imponuje, ale musím ti říct, že ne vždy má Pavel v něčem pravdu a to vím, že se taky dost vyzná..

Chce to spolknout hrdost.
Kopete okolo sebe jak malý děti, když vás někdo uráží, ale že vy tu veřejně píšete o lidech takový nesmysly a vyjadřujete se o nich sprostě, to je úplně jedno.
PS: pořád čekám na tu žalobu. Díky kluci a přeji hezkou neděli.

Jestli někdy udělá poved den otevřených dveří, vy dva tam jeďte.
Pavel2
Neděle, 13. září 2020 - 09:51:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18173
Registrován: 8-2002
18Alex:
ok, děkujeme za další sbírku plků. popravdě ani jsem nic jinýho nečekal. ale Povedenýho DOD bych milerád zúčastnil [wink]

btw1: klávesových zkratek znám dostatek [wink]

btw2: věř, že kolega Ares taky už má taky dost zkušeností aby si dokázal na základě zdejší výměny názorů udělat obrázek.
mě k tomu rozhodně nepotřebuje [happy] [nene]
Neděle, 13. září 2020 - 13:46:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18948
Registrován: 5-2002
Pavel: Odpovím já.

1) Žádný. O to železo se stará SÚS, o vylepšení JŘ dopravci. Seznam všech zastávek v kraji včetně vlakových a MHD má 2876 řádků.
2) SÚS nevím, výlep si řeší každá provozovna sama a je na ní, jak si to z organizuje.
3) Pokud mám správné informace, tak o autobusy se starají dva lidi, kteří ovšem mají v popisu práce i další věci, protože jak už jsme si řekli, příprava jízdních řádů je sezónní záležitost.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Neděle, 13. září 2020 - 17:01:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2266
Registrován: 4-2003
Přijde mi že problému s tabulkou dáváte příliš velkou váhu.

Ono je to jedno s druhým - nepřehledná tabulka, nefungující aplikace přímo na stránkách POVED - mají tam odkaz jako krávu na úvodní stránce na aplikaci "Zóny, obce, zastávky", která má umožnit vyhledávat zastávky a zóny - od spuštění IDPK po 14.6. nefunkční - jistě i tady lze namítnout, že kdesi v nějakém článku aktualit ke změnám zón od 1.7. je odkaz na pdf soubor, kde jsou všechny zastávky a jejich zařazení do zón, a tam že si to každý může i za použití Ctrl+F, hledat dle libosti a kdo to neumí je debil. Ona by nefunkčnost aplikace až tak nevadila, kdyby korektně fungovalo vyhledávání spojení, rovněž od POVEDu. Spojení sice najde, ale do dneška nepracuje s aktuálně platnýni zónami, takže co se týče informace o potřebných zónách a tedy ceně dává chybné informace. Do dneška je stejný problém i v aplikaci Virtuální Plzeňská karta při prodeji jízdenek - klidně prodá jízdenku o dvě zóny dražší, protože do dneška v ní nejsou zařazeny zastávky do správných zón. Zase se dá namítnout, že zařazení zastávky je uvedeno správně v tištěném jízdním řádu vylepeném na označníku, takže každy má možnost si to zjistit, že. Aplikace Tarifní poradce, rovněž na stránkách POVED, do dneška stále nefunkční. Kolik že je potřeba dát POVEDu času k hájení, než se alespoň ta Virtuální Plzeňská karta dostane ke správným datům, aby neokrádala při prodeji jízdenek? Už je to tak měsíc (ale ví se to tam déle), co jsem na POVED posílal připomínku k těmto věcem a zatím žádná reakce, bez které bych se i obešel, pokud už by to bylo spravené.
Roman_j
Neděle, 13. září 2020 - 18:30:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 97
Registrován: 3-2009
označníky
Ze zákona 111/1994 Sb. nedávno vypadla povinnost dopravce zřídit zastávkový označník.
Zastávkový označník je dopravní značka. Konkrétně IJ4b podle prováděcí vyhlášky 294/2015 Sb. (to uvádím, aby nevznikl dojem, že autobusový dopravce ze sebe setřásl své povinnosti). A proto SÚS.
www.revisor.cz - odznaky, předpisy, a jiné

děd_Vševěd2
Neděle, 13. září 2020 - 20:47:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 60
Registrován: 7-2017
Suri: Od října by měl být na webu plně funkčí tarifní kalkulátor jízdného IDPK. [happy]
Neděle, 13. září 2020 - 21:44:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2267
Registrován: 4-2003
děd_Vševěd2: čekal bych, že prvně se dá do pořádku Virtuální PK při prodeji jízdenek, aby nekradla.

Že tarifní kalkulátor konečně bude kalkulovat bude fajn, jen by to chtělo ještě ujistit, ze i správně a že si Poved konečně udělá po třech měsících pořádek v zastávkách a zónách
Zplgul
Pondělí, 14. září 2020 - 18:38:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 136
Registrován: 1-2019
Po velké změně v červnu jsem tu psal, že nevím, proč již první ranní spoj linky 450455 (dříve 450608) po čtvrté hodině ranní z Polánky nejezdí přes Maňovice, ačkoliv tak do té doby jezdil. Pravděpodobně jsem to sem zapomněl napsat, ale před nedávnem byl tento spoj opět vrácen do původní trasy. Ve směru špičky tak nyní jezdí všechny spoje této linky plnou trasu přes všechny obce. [ok]
Maxipes_Fík
Pondělí, 14. září 2020 - 21:10:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3354
Registrován: 12-2005
450448 už má na CIS další změnu 🤪
Pavel2
Pondělí, 14. září 2020 - 23:00:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18174
Registrován: 8-2002
MJ #18948 (+Roman_j):
děkuji ti za odpovědi. myslím, že je z toho hned vidět, kdo má tedy aspoň základní vhled do problematiky a z koho mluví jen hodně moc uražená šotoješitnost [wink]

co se tedy označníků týče... myslíš/te si (s RJ), že bylo od zákonodárce moudrý sejmout z dopravce tu povinnost starat se o označníky? moje zkušenost říká, že pokud je na to energie, čas a prostředky, vždycky je lepší řešit si maximum věcí ve vlastní režii. ale samozřejmě, pokud se chci (před veřejností, akcionáři...) prsit tím, že jsem tzv. štíhlá firma a nemám barák ani dílny plný "zbytečných" zaměstnanců, musím některý činnost outsourcovat, tj. např. starost o HW označníků svěřit SÚSPk.

takže v terénu to pak vypadá tak, že v Poslední Lhotě 01.09. zjistím ceduli tak poškozenou, že to neopravím na místě, musím to zadokumentovat fotograficky i popisem a zadat požadavek, pravděpodobně emailem, na SÚS, aby tam zajeli a dali dokupy. postaru bych v ČSAD vlezl na dílnu a řekl chlapi zajeďte do Poslední Lhoty, cedule i se sloupkem leží a je zohýbaná až běda, vězměte si sebou celej komplet novej HW a možná budete muset i betonovat. potřebuju to udělat co nejdřív, nejpozději do 7 dnů.

pokud jde o ten outsourcing na SÚS, myslím, že nějaký zastávkový mikulášský hole, třeba i ty v supermoderním reflexním provedení, jsou to poslední co je zajímá, protože zároveň pochybuju o tom, že by s přechodem starosti o označníky z dopravce na silničáře u SÚS došlo i k navýšení počtu zaměstnanců. ale samozřejmě smlouvu Kraj/Poved vs. SÚSPk jsem neviděl, takže tady možná plkám kraviny.

ono to možná vypadá jako ptákovina ty označníky, ale starat se dejme tomu o dva tisíce cedulí navíc napříč celým krajem bez rozšíření kapacit je prostě přítěž. jak pro SÚS, tak i pro chlapce na Povedu, kteří mají svých starostí už tak zřejmě nad hlavu...

snad se to časem usadí.

kdybych měl ve svým vlastnictví bílou dodávku, taxe snad i přihlásím jako příležitostnej lepič [happy]
ale zase by záleželo jak by se proplácely ujetý km a strávený hodiny...

podobně to asi bude i s tím webem...
fa B&M vytvořila logickou strukturu, dala webu grafickej xicht, poskytla redakční systém. možná se pak vycházelo z toho, že když je někomu okolo 30 let, není třeba ho školit v práci s počítačem. na druhou stranu znám i lidi mě věkem blízký, co nejsou schopni napsat mail, připojit přílohu anebo udělat excelovou tabulku tak, abych dole na řádku 46 měl skutečně sečtený všechny hodnoty ve sloupci D od řádku 3 po řádek 45 a žádnej nebyl vynechanej [wink]
pokud by si každej svoji práci po sobě zkontroloval, nemusel by se ani on, ani ti, kteří s jeho tabulkou dál pracujou, divit, že nám na konci nesedí počty ks...

když např. vidím, s čím dost často zápasí moje kolegyně, jak obchodní zástupci posílají přílohy mejlem, veřte že mám občas chuť zvednout telefon a zeptat se toho vola/slepice na druhý straně proč mi už potřetí posílá obrázek .jpg.hqx když mu mailserver jasně píše, že dvojitý přípony u nás nejsou povolený (samozřejmě z důvodu ochrany před virama). a tohle je na denním pořádku. vždycky platí, že ďábel se skrývá v detailu.

no a nakonec sem vleze nějakej šotoAlex a bude mě tady povídat něco o tom, že jsem prej arogantní a že on tomu rozumí a já bleju kraviny a na chudáky z Povedu jen házím špínu [biggrin]
Úterý, 15. září 2020 - 20:49:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18949
Registrován: 5-2002
Dopravce tu bude s jistotou 10 let a dál, kdo ví. Kraj i SÚS tu bude o dost déle. Životnost označníku je víc než 10 let. Pokud je označník v majetku dopravce, může si jej dopravce patrně na konci svého působení odvézt. V oblasti Kyšice Dýšina Chrást Smědčice Bušovice zmizely všechny označníky PMDP.
Stačí?
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Roman_j
Úterý, 15. září 2020 - 22:16:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 98
Registrován: 3-2009
Pavel 2: Outsourcing
Tohle slovo chápu tak, že si místo zaměstnanců najmu firmu (typicky strážní firma, uklízecí firma).
Tohle ovšem není outsourcing.
To je povinnost správce osadit dopravní značky, ať jde o přednost v jízdě, zastávku nebo zákaz stání.
Nevidím do karet, ale nemám pocit, že by to dopravce hradil.

Bývá i zvykem, že je v kraji značka zastávky jednotná. Ukázkově mě napadá označník se symbolem stánku na zmrzlinu (asi to měl být autobus) užívaný na zastávkách v IDS JmK.
www.revisor.cz - odznaky, předpisy, a jiné

Úterý, 15. září 2020 - 23:26:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 249
Registrován: 8-2016
Pavel2 - Ještě, že jsi za klávesnicí, kde můžeš psát ty svoje nesmysly, vid? [happy] To jsi celej ty, jak Te tu všichni známe. Kdy bude ta zaloba, Pavlíku?
Occasional Guest
Středa, 16. září 2020 - 01:30:18  
Neregistrovaný host
“18AlexSyky1810.9. 6:02
Co je na ty tabulce k nerozuměni? Pavle, pokud se v tom nevyznás, tak jsi maximálně debil ty.“
Takhle vulgárně a neomaleně se chováte jenom na internetu nebo i v zaměstnání? Vzpomněl jsem si na přísloví o potrefené huse 🙃
Pavel2
Středa, 16. září 2020 - 08:31:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18179
Registrován: 8-2002
MJ + RJ:
díky za pohledy z trochu jiný strany. myslel jsem si, že označníky jsou věc jasná, jednoduchá až černobílá. zjevně je to trochu složitější.

v Rokycanech:

Launoy na tom asi není technicky tak špatně, ale současná doba roušková nepřeje prodeji jakýchkoli autobusů.

v Dobřanech se vyklubal sběratel vozů Iveco Orlandi EuroClass, jsou v různých fázích rozkladu, stejně jako Daily. nejlíp vypadá zlatavej Neoplan.

vozy zleva:
5P8 1175, 7P1 7971, 7AH 6087, 5AF 2074, 5P0 1220. 7AH ve čtvrtek 10.09. jezdil.
Středa, 16. září 2020 - 13:22:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 250
Registrován: 8-2016
Occasional Guest:
"“18AlexSyky1810.9. 6:02
Co je na ty tabulce k nerozuměni? Pavle, pokud se v tom nevyznás, tak jsi maximálně debil ty.“ Takhle vulgárně a neomaleně se chováte jenom na internetu nebo i v zaměstnání? Vzpomněl jsem si na přísloví o potrefené huse 🙃"
A co takhle sem zkopírovat to, čím to Pavlík vyprovokoval? To nejde, že?
Pavel2
Středa, 16. září 2020 - 13:27:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18181
Registrován: 8-2002
každej má nahoře odkaz na archivní příspěvky [crazy]
že v nich někdo neumí CTRL+F není můj boj.
Pavel2
Pátek, 18. září 2020 - 08:51:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18185
Registrován: 8-2002
v úterý 16.09. odpoledne novinka v Přešticích nahoře u kostela/hřbitova:

8P0 7700, Karosa snad Recreo, lepeňák, rovná [zadnice], barva bílá. ČKP zatím mlčí.
chtěl jsem si udělat foto na zpáteční cestě, ale jako obvykle vůz už byl fuč [ko]

fa A jedeme má všechny 3 vozy mimo provoz, RZ nejspíš v depozitu. asi pro ně není práce.
Pavel2
Pátek, 18. září 2020 - 20:29:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18187
Registrován: 8-2002
další novinka/změna. která ovšem proběhla už 04/2018...
https://seznam-autobusu.cz/vuz/67887
Neděle, 20. září 2020 - 08:48:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 251
Registrován: 8-2016
8P0 7700 včera opět stála celý den v Přešticích u kostela.
Pondělí, 21. září 2020 - 22:06:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4366
Registrován: 6-2011
Výluka na t.183: zajímavá směs vozů 5B3 4313, 6AT 7140, 7AC 9573
Čtvrtek, 24. září 2020 - 17:19:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4367
Registrován: 6-2011
Výluka na t.183 - podruhé: Dále je tu 4E8 9325. Dnes potkán cyklovlek 5AJ 2353 (tažen zájezďákem 6AT). A všechny autobusy mají u předních dveří nápis Gumdrop.
Pavel2
Pátek, 25. září 2020 - 08:46:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18191
Registrován: 8-2002
dnes dopravně-politické okénko. snad to bude čitelný i bez úprav:

aneb nic není černobílý a kde je pravda neinformovanej kaštan/volič jen těžko zjistí, pokud se do problematiky nezaboří poněkud hlouběji.
že Z-impérium není zrovna vzorem podnikatelský etiky se všeobecně ví. ale Bernardovo předvolební PR docela připomíná to Babišovo... nezáleží na tom, co se skutečně udělalo/děje, důležitý je jaxe to vyloží [wink] [lame] [ko]
Pátek, 25. září 2020 - 11:21:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2733
Registrován: 2-2005
ad P2:
To, že volební kampaň pana Bernarda platí pan Štrunc se všeobecně ví. A pan Bernard to ani nepopřel. Čím více všetečných otázek jsem na něj měl na FB, tím rychleji přišlo zablokování z jeho strany.Letošní volby mám na víš kde. A pěkně hluboko. O politiku, ať na úrovni poslanecké sněmovny či kraje nebo města, obvodu se už delší dobu nestarám. Jsou věci, s kterýma nehneš. Nejlepší je starat se sám o sebe. O svoji rodinu a nejbližší. S volebními lístky, co nám dorazily do schránky sbírám s chutí hovínka po našem hafovi. Stejně jsou všichni politici umazaní od houven.
Dám si tip:
V plzeňském kraji vyhraje ANO, ale pozici hejtmana přenechají ODS. Jurečko, Štrunc a další vládnou v politice, ne tyto ve volbách nastrčené figurky typu Bernarda, Zarzyckého, Baxy a spol.
Zatím je odeesácká mafie je silnější než ta Babišovo.
A jediné, po mě potěšilo, když jsem náhodou šel kolem televize a tam byla debata z PK, kdy komunistický kandidát odpověděl na kritickou poznámku pana Bernarda na jeho členství v KSČM.

Pane Bernarde, já možná jsem komunista, ale na rozdíl od Vás nejsem trestně stíhaný justicí v Česku a ve Švýcarsku už dlouhých 22 let [proud][lol][lol][proud]

A poslední poznámka:
Daleko více než našich žabomyších politiků by jsme se měli bát politiky EU, poslední nápady na povinné kvóty řízené migrační invaze jaderných injenýrů, lékařů, učitelů mě nahání docela děs a hrůzu.
Pavel2
Pátek, 25. září 2020 - 19:25:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18192
Registrován: 8-2002
Libor_hh:
vidíš, a to jsem zrovna neslyšel, že Bernardovo kampaň platí Štrunc. ale pokud je to pravda, nepřekvapuje mě to.

k EU politice se nemá smysl tady vyjadřovat, s autobusama nesouvisí.
frau Ursula údajně nezvládala řídit ani jedno německý spolkový ministerstvo, tak byla pro jistotu vykopnuta výš. takže škodí většímu počtu lidí. viz Green Deal a jeho vliv na celoevropskou ekonomiku. zaplatíme to my z našich kapes, pokud vůbec budeme moct doma svítit i topit a dobít si svůj elektrovůz.
Pondělí, 28. září 2020 - 21:17:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2268
Registrován: 4-2003
Jak funguje integrace a možnost jezdit po kraji na jednu jízdenku? Pořád blbě - toto se stalo dnes - linka 821, cestující nastupuje na zast. Kdyně,sídl. a hlásí Hostouň - reakce řidiče suverénní "Cože? Houstouň? - tam já nejedu!", následuje cestujícího pokorné "tak tedy Domažlice nádraží". Že si pak musel koupit v Domažlicích pro cestu vlakem dál znovu zónu Domažlice a zaplatí tak o 23 % víc bylo řidiči samozřejmě u prdele. Nechce se mi věřit, že by ještě teď po třech měsících řidič nevěděl, že existuje přestupní jízdné a integrovaná doprava. Přitom požadavek na trasu Kdyně-Hostouň není žádný extrašpek, který by byl problém vydat.

Druhá příhoda se stejným řidičem, tentokrát moje - nastupuju s předem zakoupenou jízdenkou v mobilní aplikaci, nastupuju se zaplým telefonem se zobrazeným QR kódem a přesně podle pokynů, které někde pro cestující vyšly hlásím - "mám předem zakoupenou jízdenku v mobilu a jedu do Domažlice, žel.st." a chci jí přiložit pod čtečku QR kódů. Řidič mi dá pokyn, ať nic nepřikládám, že musí jízdenku nejdříve zadat - takže ji zadá tak, že nakonec vyjede papírová jízdenka do Domažlice, žel.st. s cenou 22 Kč, načež se řidič diví že to vyjelo i s cenou a bere si jízdenku. Pak něco šteluje na pokladně a podle jeho pokynu mám přiložit QR kód ke čtečce - nic se neděje. Tak už pak radím, že jestli je zapnutá čtečka - zase chvíli něco šteluje až to pak po přiložení QR kódu pípne - když řidič nereaguje, tak hlásím už to píplo a načež mi pokyne rukou a jsem vpuštěn do vozidla. Tak nevím, z předchozích cest mi vždycky stačilo přiložit rovnou QR kód, aniž by řidič předtím něco zadával, nanejvýš bylo potřeba jen zapnout čtečku, když to nereagovalo hned.

Tohle, obě dvě příhody, jsou fakt zoufalství, zvlášť když řidič nebyl žádný začátečník, který by nastoupil před týdnem.
Cestovatel
Pondělí, 28. září 2020 - 23:02:56  
Neregistrovaný host
Podobná věc se mi stala naposledy minulý týden u Nezvěstic. Ale už jsem se naučil trvat na vydání jízdenky do cílové stanice, takže to většinou skončí jízdou zdarma "protože mě to opravdu nejde vydat!" Často jezdí na Turistu za 130 Kč, ale toho si vždycky radši běžím koupit na hlavní nádraží do pokladny a pak jen projdu kolem řidiče busu a on spokojeně řekne "takové lístky mám nejradši, nemusím nic dělat".
Úterý, 29. září 2020 - 08:16:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5766
Registrován: 9-2005
Cože? Houstouň? - tam já nejedu!", následuje cestujícího pokorné "tak tedy Domažlice nádraží".

1. Trvat na vydání jízdenky do cílové zastávky
2. Ujistiti se, že řidiči diktuji správný název zastávky. Zádrhel většinou bývá ten, že cestující neznají její přesný název a ještě se potkají s řidičem-střídačem, který místní lokace dosud nezná. Typicky např. většina cykloturistů chce v Brdech na Teslíny. Ale správně si mají objednat Věšín, Teslíny. (Teslíny jsou místní část).
3. Pokud neuspějete, je nutné podat stížnost dopravci. Závada samozřejmě nemusí být nutně na straně řidiče.
Úterý, 29. září 2020 - 09:12:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2269
Registrován: 4-2003
M_k: to jsou hraběcí rady

ad 1) na trvání vydání jízdenky bych trval já a pár dalších asertivních lidí, kteří se trochu vyznají v tarifu, ale velká část lidí to nakonec vzdá a pak nadávají nebo se jenom diví, jak to, že před týdnem to vydat šlo a teď to nejde

ad 2) název zastávky byl sdělen zřetelně, jasně a slyšel ho i řidič, ale ani se vůbec nenamáhal zkusit Hostouň na strojku vyhledat, zadat, ale prostě rovnou odbyto - tam já nejedu a basta.

ad 3) stížnost si musí podat poškozený, já pokud bych se dostal až do situace, že bych neuspěl bych to udělal. Tento člověk to asi neudělá, jen se možná bude cítit podvedený nebo zmatený, pokud i on zaregistroval tu všudevlezlou reklamu na možnost cestování po kraji na jeden doklad apod. když se v praxi setká s tím, že to není pravda a že ho cesta stojí víc než dřív nebo pokaždý jinak. Hlavně by to chtělo ale vymítit přístup některých řidičů, věřím, že malé menšiny, že já jsem pán autobusu a když se ti něco nelíbí tak si jeď jinak - ve výsledku takové chování pak vrhá špatné světlo na linkovou dopravu obecně.

Fakt se mi nechce věřit, že by ještě teď byl nějaký řidič, který by nevěděl, nebyl poučen, o tom, že existuje přestupný tarif a že má možnost, ba povinnost vydat jízdenku i do zastávky nacházející se mimo jeho linku.

(Příspěvek byl editován uživatelem suri.)
Úterý, 29. září 2020 - 09:38:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4375
Registrován: 6-2011
Párkrát se mi též stalo že moji jízdenku "nešlo vydat", většinou na pokladně ČD. Řešil jsem to naváděním člověka v bodech co má mačkat. Osobně by se mi líbilo instalovat na exponovaná místa automaty, kde bych si vše namačkal sám. Jelikož si stejně všechny parametry jízdenky volím sám (slevu, cílovou zónu, začátek platnosti, způsob platby) bylo by to pohodlné.
Úterý, 29. září 2020 - 09:51:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18956
Registrován: 5-2002
Pořád blbě - toto se stalo dnes

Fajn. Dodej číslo linky a číslo spoje, případně osobní číslo řidiče (je na jízdence a nejspíš má formát 400xxx), aby se s tím mohlo pracovat dál.

Tak už pak radím, že jestli je zapnutá čtečka

Ta by měla být zapnutá automaticky...

Tak nevím, z předchozích cest mi vždycky stačilo přiložit rovnou QR kód, aniž by řidič předtím něco zadával,

Řidič musí zadat, kam jedeš. Pokud nastupuješ v Plzni do autobusu do Klatov a máš jízdenku do Přeštic, musí být ve strojku zadaná cílová zastávka Přeštice (pak strojek vyhodnotí jízdenku jako platnou). Pokud by tam měl zadáno Klatovy, vyhodnotí strojek jízdenku jako neplatnou.

Ujistiti se, že řidiči diktuji správný název zastávky. Zádrhel většinou bývá ten, že cestující neznají její přesný název

Můj oblíbený příklad jsou Petrovice. Máš Petrovice u Sušice, Petrovice u Klatov a Újezd,Petrovice u Domažlic. A teď si představ řidiče, který to neví, a cesujícího, který chce jízdenku do Petrovic a nechápe, že řidič není schopný takový jednoduchý požadavek splnit.

Stejně tak máš v kraji dvě obce Jarov, jedna na lince Plzeň-Plánice, druhá někde na sever od Plzně. Já znal třeba jen Jarov na severu...
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Úterý, 29. září 2020 - 10:19:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5768
Registrován: 9-2005
M_k: to jsou hraběcí rady

Nejsou - ověřeno v praxi...

P.S: Veselá historka na téma názvy obcí. Existují např. dvoje Mezholezy. Jedny u Kdyně, druhé u Horšovského Týna (resp. mezi ním a Stříbrem) a oboje v bývalém okresu Domažlice. Záměny jsou zcela běžné. Naposledy např. ve špatných Mezholezích skončila jistá zástupkyně ředitelky nejmenovaného katastrálního úřadu, ač byla na riziko záměny opakovaně upozorněna...[biggrin]
Úterý, 29. září 2020 - 10:24:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2270
Registrován: 4-2003
Martin_j: podrobnosti v emailu

Co se týče čteček, fakt se mi už párkrát stalo, že čtečka nijak nereagovala a píplo to až po tom, co řidič na strojku něco pošteloval. Jezdím většinou se síťovou jízdenkou v mobilní aplikaci, ale i tak hlásím cílovou stanici na daném spoji, jak se to má dělat. Kdyby bylo někde podrobněji popsáno, jak odbavení probíhá, co se při něm děje, tak by se předešlo mnoha nedorozuměním a zdržením - a situacím jako např. kdy po načtení QR kódu a pípnutí řidič mlčí, mlčí a civí, takže se zeptám, jestli je to v pořádku. A odpověď bývá nevím, nic tu nevidím, asi jo, jděte dál.
Roman_j
Úterý, 29. září 2020 - 12:00:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 99
Registrován: 3-2009
Jak na to?
V autobusech při kliknutí do cílové zastávky najít tlačítko "mimo spoj". Tam se pak vyťuká název zastávky (nebo její iniciály), a je to.
Na drážních nádražích na UNIPOK se jde do autobusových zastávek přes vollbu typu jízdenky IDPK v rozevírací nabídce a přes devítku vpravo dole na obrazovce.
Jak na POP, nevím.
www.revisor.cz - odznaky, předpisy, a jiné

Pátek, 02. října 2020 - 19:53:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4385
Registrován: 6-2011


Trochu obecněji o dopravě. V okrese Rokycany je nyní několik uzavírek. V praxi to vypadá následovně. Cesta:
Kařez-Rokycany: nelze po II/117, nelze po II/605 (nelegální objížďka zástavbou). Lze jen přes Těškov po silnici III. třídy
Kařez-Zvíkovec: nelze po II/235 (pro vozidla nad 3,5t vyjma IDPK), nelze po II/234, nelze přes Radnice. Nutno objet přes Těškov a Břasy
Radnice-Kařez: nelze skrz Radnice, nelze po II/234, nutno přes Těškov, ale nelze přes Mýto po II/605. Čili nutno přes Lhotu p.R.

Vzhledem k množství negativních externalit které tímhle každý den vznikají (časové náklady obyvatel, finanční náklady obyvatel, znečištění vzniklé objížďkami s dvouciferným počtem kilometrů...) je otázka co si myslet o člověku který souhlasil se zmíněným souběhem uzavírek... [crazy][proud]
Pátek, 02. října 2020 - 20:19:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2271
Registrován: 4-2003
děd_Vševěd2: Od října by měl být na webu plně funkčí tarifní kalkulátor jízdného IDPK.


říjen a nic....
Pavel2
Pátek, 02. října 2020 - 23:18:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18207
Registrován: 8-2002
6332:
na http://www.dopravniinfo.cz vidím pod všema tutěma uzavírka že to vydal MÚ Rokycany.
přiznej se, komu jsi psal? [wink]
https://www.rokycany.cz/odbor%2Ddopravy/os-2111

aby toho nebylo málo, i D5 je v omezení mezi km 62 (RO) a zhruba 47 (cca Kařízek II), uzavírka 14 km v kuse(!), a to od června 2020 do listopadu. takže na odboru silničního hospodářství v RO a potažmo i ve vedení odboru dopravy zřejmě panuje vysoká inteligence a podobně precizní zřejmě bude spolupráce/koordinace s ŘSD... [crazy]
Pavel2
Pátek, 02. října 2020 - 23:56:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18208
Registrován: 8-2002
taky vám povím jeden veselej příběh:

napsal jsem na několik adres na kraji a Povedu, že tahleta stránka
https://www.idpk.cz/cz/zmeny-jizdnich-radu-bus-od-13-9-2020/
mi přijde stručně řečeno nevhodně zpracovaná:
-čísla linek nejsou rozklikávací a naopak seznam odkazů na JŘ v PDF je až pod tabulkou
-nenosím v hlavě seznam čísel linek a k nim přiřazených tras abych sypal z rukávu že trasa dejme tomu Plasy-Mladotice-Žihle-Blatno-Lubenec je linka 468

mail odešel, nic se nevrátilo, doručenka přišla i nějaký to potvrzení o přečtení.
14 dní ticho po pěšině.

napsal jsem tedy znovu na stejný adresy jestli se čeká až uplyne 15denní úřední doba na odpověď a že bych si to představoval s těma reakcema lehce jinak.

uplynul další pracovní týden a dnes odpoledne přišla z vedení Povedu odpověď, kde mimojiné stojí:
"Od další celostátní změny jízdních řádů bude vždy u čísla linky doplněn název linky uvedený v licenci dané linky."
poprosím vás o součinnost, hlídejte to prosím a pokud to nebude, okamžitě bombardujte Poved.
problém je i v tom, že já fakt nevím, kdy má být ta další celostátní změna (01.12.2020 nebo 30.06.2021 nebo jindy?) [biggrin]

prolinkování seznamu linek na PDF JŘ tak, aby čísla
456782
440368
156825
atd.
byly rovnou rozklikávací by znamenalo třeba 30x ručně vložit odkaz, zatímco teď se ty PDF nahrávají hromadně.

na závěr zlatý hřeb:
"Souhrnný přehled všech linek ve formátu *pdf pod tabulkou nepovažujeme za nepřehledný, byť je nutné z tabulky překliknout níže."
umíte na tohle někdo slušně a věcně reagovat? [crazy]
pro mě tedy tahleta věta vysvětluje mnohé, ale hlavně z toho čtu to, na co tu celou dobu upozorňuju, totiž základní nepochopení toho, jak by měl vypadat uživatelsky přívětivej web. tohle myšlení přestavět, to bude těžkej boj.

chcete se někdo divit, že např. v avizovaným termínu nemáte tarifní kalkulátor kterej by sypal relevantní výstupy?

btw čekám, že první reakce na tenhle příspěvek bude zhrzenej 18AlexSyky, případně nějakej anonymní neregistrovanej host co mě zas napíše moudro že někoho prudím [biggrin]
Peta303
Pátek, 02. října 2020 - 23:57:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2606
Registrován: 6-2005
6332 + Pavel2 (předběhl jsi mě) u té neskutečně ucourané uzavírky D5 je ještě jeden průšvih - dva nájezdy za sebou jsou bez připojovacího pruhu, docela se divím, že ještě nedošlo ke smrťáku. Bohužel ani náznak snahy aspoň u toho rokycanského exitu to prioritně dokončit... :-( Bor současným tempem budou taky dodělávat příští rok.

Jak chuťovku doporučuji zkusit se dostat v páteční odpolední špičce z Prahy, když se uzavře D5 (jako v září při nehodě) - není kudy, uzavírka na každé objízdné trase.

(Příspěvek byl editován uživatelem peta303.)
cynický škarohlíd
Sobota, 03. října 2020 - 00:25:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4388
Registrován: 6-2011
Já nikam nepsal (zatím), ale ohledně Rokycanského odboru dopravy mám z letoška vtipnou historku, kdy jsem chtěl přihlásit auto (bylo to lehce komplikovanější než normálně), a zatímco na jedné ORP mi vedoucí odboru líčil jak to rozhodně nejde, v Plzni bylo během hodiny hotovo....od řadové zaměstnankyně. Přijde mi to svým způsobem smutné...
Sobota, 03. října 2020 - 01:49:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2272
Registrován: 4-2003
Pavel2: 14 dní ticho po pěšině.

oni už se neobtěžujou odpovídat vůbec - do dneška nemám reakci na podnět odeslaný v srpnu přes kontaktní formulář na stránkách POVED, který se týkal mj. nesprávného zařazení zastávek do zón v aplikaci Virtuální Plzeňská karta a z toho plynoucího problému prodeje vadných jízdenek a okrádání. Nejen, že do dneška bez odpovědi, ale ani se do dneška nikdo neobtěžoval aplikaci opravit a udělat v zastávkách a zónách pořádek. To platí i pro povedovský vyhledávač.

Umí někdo vysvětlit, proč vyhledávač POVED ukazuje tyhle nesmysly




zatímco IDOS to může mít správně?



V obou případech se jedná o vyhledání stejného spojení na 5.10. Jediné vysvětlení je, že i po tom, co se už před dvěma měsíci např. poukazovalo na jejich facebooku nebo na to byli upozornění přes kontaktní formulář, tak je jim to úplně u prdele.
Pavel2
Sobota, 03. října 2020 - 06:58:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18209
Registrován: 8-2002
suri:
obvyklá taktika, čeká se že tazatel zapomene že se na něco ptal a věc se nechá vyšumět. ten kdo má odpovídat si ušetřil práci [ko]

6332:
napiš jim na ten úřad, udělej to. aspoň si uvědomí, že veřejnost není hluchá a slepá.

Peta303:
z Phy do PM jsem zatím vždycky dojel bez zádrhelů po D5. jak je to u Boru nevím, tam už jsem nejméně od srpna nemusel, ale teď v řijnu tam pojedu. nájezdy na dálnici bez připojováku jsou vždycky o držku, o tom není sporu.
Sobota, 03. října 2020 - 08:13:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5777
Registrován: 9-2005
Spíše bych rekl, že nestihaji. Jak uz jsem tu nekolikrat naznacoval, na ten objem prace je jich na POVEDu pomerne malo. To se pak blbe reaguje na emaily, ze nekde neco stale jeste neni. 🤐 Neni to omluva, jen vysvetleni.

(Příspěvek byl editován uživatelem M_k.)
Pavel2
Sobota, 03. října 2020 - 10:31:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18211
Registrován: 8-2002
poku po týdnu zjistím, že jsem se ještě nedostal ke složitější odpovědi která vyžaduje přemýšlení [happy] a dohledání nějakých podkladů atp., snad není problém napsat vyčkejte, jste v pořadí, do 14 dnů se vám ozvu...

i s mailem je třeba naučit se pracovat efektivně. jinak mám za rok v poště 200 nepřečtených mailů který už asi nikdy nevyřídím.
Sobota, 03. října 2020 - 11:28:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2273
Registrován: 4-2003
tak jsou i jiné možnosti komunikace - např. proč není možné dát na web a Facebook upozornění/zprávu podobného znění:

"Vážení cestující, zjistili jsme, že aplikace Virtuální Plzeňská karta má nekorektně přiřazené zóny k některým zastávkám, a proto jí prodávané jízdenky, nemusí být správné. Dále upozorňujeme, že vyhledávač spojení na webu rovněž nezobrazuje správně zóny u některých zastávek a dosud nefunguje ani tarifní poradce. Proto pro zjištění správné ceny za jízdenku nebo pro informaci o zařazení zastávky do příslušné zóny použijte informace z papírových jízdních řádů, které jsou vyvěšené na označnících. Na řešení výše popsaných problému usilovně pracujeme a vyřešení předpokládáme do xxxxxx, za podmínky, že ........ Omlouvámne se za vzniklé komplikace".

- od toho ten web snad je. Nejde o to, sepisovat složitě odpovědi, i když i to se má, ale jde o řešení podstaty problému - a tím jsou ty nefungující aplikace použití nesprávných dat - jsou ty chyby tak složitý, že ani po dvou měsících není ani jedna z těch věcí opravená?
Sobota, 03. října 2020 - 12:03:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2735
Registrován: 2-2005
tuto se nePOVEDlo

jsem rád, že lidi se nebojí říci svůj názor, ale měli jít si popovídat s úředníkama na Nerudova 982/25, 301 00 Plzeň 3-Jižní Předměstí a vzít si sebou do ruky nějaký ten klacek.
Sobota, 03. října 2020 - 12:46:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2210
Registrován: 7-2017
Libor: Klacek by měl daňový poplatník vzít spíše na Denisovo nábřeží, za ten pomalu tunel, co tam DP provozuje.
Sobota, 03. října 2020 - 13:06:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4389
Registrován: 6-2011
Z článku jsme se dozvěděli že bus je třeba akorát mezi Zručí a Třemošnou... článek dělá dojem že kraj je řádný hospodář, a dopravní podniky chtějí kompenzovat ztrátu Chrásteckých linek
Sobota, 03. října 2020 - 13:16:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18968
Registrován: 5-2002
problém je i v tom, že já fakt nevím, kdy má být ta další celostátní změna (01.12.2020 nebo 30.06.2021 nebo jindy?) [biggrin]

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=celost%C3%A1tn %C3%AD+zm%C4%9Bna+j%C3%ADzdn%C3%ADho+%C5%99%C3%A1du

Hned ten první odkaz. Google. To neznáš? Moc užitečná věc.

napsal jsem tedy znovu na stejný adresy jestli se čeká až uplyne 15denní úřední doba na odpověď a že bych si to představoval s těma reakcema lehce jinak.

Já tedy nevím, ale není ta lhůta měsíc?

Z článku jsme se dozvěděli že bus je třeba akorát mezi Zručí a Třemošnou... článek dělá dojem že kraj je řádný hospodář, a dopravní podniky chtějí kompenzovat ztrátu Chrásteckých linek

Taky je otázka, proč ty obce zadávají provoz linky 58 přímo dopravnímu podniku a nepokusí se ani o vypsání nějaké soutěže. Takhle ten kapitalismus, soudruzi, nevybudujete [uhoh]
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Sobota, 03. října 2020 - 14:08:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2736
Registrován: 2-2005
ad Tantin27:
Libor: Klacek by měl daňový poplatník vzít spíše na Denisovo nábřeží, za ten pomalu tunel, co tam DP provozuje.

Ve vší slušnosti, nevím, proč neustále napadáte dopravní podnik. Že by nějaká zhrzená láska nebo zkušenost? V dopravním podniku jsou možná o něco málo dražší, ale služby, co poskytují jsou na rozdíl od krajské dopravy na vysoké úrovni. V případě kraje a jeho pochopů z nePOVEDu platí přímá úměra za málo peněz málo muziky. A obětí je obyčejný cestující v krajské dopravě. Lidově řečeno - dopravní podnik dopravu dělat umí a to Vás štve. A tak plivete oheň a síru na Denisovo nábřeží, kde se dá, Vy roli ,, správného hospodáře ,, [rofl][crazy][rofl]

ad Martin_j:
Taky je otázka, proč ty obce zadávají provoz linky 58 přímo dopravnímu podniku a nepokusí se ani o vypsání nějaké soutěže. Takhle ten kapitalismus, soudruzi, nevybudujete

protože viz výše. Dopravní podnik na rozdíl od Vás -soudruzi z nePOVEDu a Arrivy dopravu dělat umějí, víme soudruhu???? U Vás jde o to, jak za směšnou cenu na kilometr za mantrou úspory a řádného nePOVEDeného hospodáře jakoby ušetřit a případně na úkor kvality vykázat i zisk [lol][lol][lol]
Sobota, 03. října 2020 - 14:21:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2212
Registrován: 7-2017
Libor_hh: Nějak ten komfort v SOR NB12 PMDP za ~70/km oproti busům Arrivy za ~40/km stále nezvládám najít.
Sobota, 03. října 2020 - 16:42:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17
Registrován: 7-2020
Libor hh - Mistře, co si takhle zjistit realitu než tu budeš tlachat tyhle nesmysly? Dopravní podnik nedostal zakázáno jezdit tu linku. Jde o to, že mohl svoje časy posunout. Raději zapoj mozek než něco vyplodíš.
Ty a další tihle nejlepší lidi jste fakt k smíchu, když si myslíte, že Vaše pravda je pravda všech.
Sobota, 03. října 2020 - 16:43:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18
Registrován: 7-2020
Tantin27:
"Libor_hh: Nějak ten komfort v SOR NB12 PMDP za ~70/km oproti busům Arrivy za ~40/km stále nezvládám najít."
To mu nevysvětlíš, protože borec je zaslepenej. Je to fakt ubohý co předvádí ty lidi v tý diskuzi na idnesu a i tady.
Co mistr Zarzycký, s tím určitě Libore souhlasíš, viď? to je mistr v krmení.. ála Andrejík.
Sobota, 03. října 2020 - 23:38:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18970
Registrován: 5-2002
Mě by třeba zajímalo, co bude po volbách. To podstatné je asi tady:

https://www.novinky.cz/p/vysledky-voleb/2020/krajske-volby/kraj/3 200-plzensky-kraj

https://www.plzen.cz/pirati-v-plzenskem-kraji-se-spoji-se-stan-bu dou-mit-nejvic-hlasu/

https://www.novinky.cz/volby/kraj/clanek/to-spiknuti-nenavisti-je -neuveritelne-okomentoval-babis-volby-40338183

Pokud jde o vize jednotlivch stran po volbách, zachytil jsem snad jen, že některé strany se daly slyšet, že si posvítí na autobusovou soutěž a třeba tenhle pán plnil svůj FB příspěvky o tom, jak to kraj s těmi autobusy dělá špatně a jak on má k dispozici dopravní podnik plný odborníků a jak oni by to zvládli líp. Jeho poslední příspěvek o autobusech byl z 22.8., kde napsal "Taky jsem veřejně sdělil, že v září nastane problém, až začnou jezdit školní spoje v obvyklém režimu 🚌" Sleduju jeho profil a čekám, co se dočtu o tom problému, co má nastat v září, zatím jsem se nedočetl nic.

(Příspěvek byl editován uživatelem Martin_j.)
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pavel2
Neděle, 04. října 2020 - 08:36:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18213
Registrován: 8-2002
MJ 18968:
Martine, tys dnes asi jedl ftipnou kaši že si ze mě chceš dělat prdel? [wink]
tebou odkazovaná stránka vede na seznam 10 pdf a v druhým od konce (https://www.mdcr.cz/getattachment/Dokumenty/Verejna-doprava/Jizdn i-rady,-kalendare-pro-jizdni-rady,-metodi-(1)/Zmeny-jizdnich-radu -a-kalendare-pro-jizdni-rady/4_2019-190-cis_1_vyhaseni_zmen_jizdn iho_radu_2020.pdf.aspx) teprve stojí nějaký přesný datumy.

kdybys mi z toho pdf sem okopíroval, že změny JŘ se letos dělají k:
neděle 1. března, neděle 14. června, neděle 30. srpna a neděle 13. prosince 2020
a že to vyhlašuje MDČR, tak bych to i pochopil.

jinak mám obavy, jestli ses už trochu nenakazil Povedenou logikou.

uvědomte si laskavě, že lidi co jezdí krajským autobusem, vlakem mají svoje starosti a nenuťte je prosím učit se čísla linek, čísla zón a jiný horší ptákoviny. základní filozofie dopravního systému musí vycházet z toho, že cestující může být úplně blbej a informace jaxe dostat z bodu A do bodu B se mu musí naservírovat až pod nos maximálně polopaticky a v maximálně přívětivý a jednoduchý formě. jinak tu vždycky budou křiklouni (jako já [biggrin]) co ukážou prstem tuto je nahouby, tutomu nerozumím, tohle asi vymyslel nějakej mimozemšťan.

bohužel od 14.06.2020 se Povedená doprava nevyhrabala z takových průserů že např. nesedí čísla zón v kasách v autobusech a na webu ve vyhledávači spojení s tím jak je to v papírových JŘ a Poved tak okrádá lidi o peníze.

Poved v nejlepším případě jen mlčí nebo mlží místo aby dočasně najmul a zaplatil další lidi, který by ty průsery dokázali během relativně krátký doby (měsíc?) dát dokupy. místo toho ty průsery dál valí před sebou jak hovnivál kouli a tváří se, že oni muzikanti.

tuten přístup fakt nechápu [blesk]

takže mě z toho vychází, že na IDPK se šetřilo tak moc, že už není ani na platy uředníků a kancelářských krys v Nerudovce. bohužel ale absence jejich práce je na výsledku dost vidět...
je věcí vedení Povedu aby si ty prachy na kraji vyboxovalo. pokud nevyboxuje, je neschopný a nemá na svých pozicích co dělat, tečka[pozor]
Neděle, 04. října 2020 - 09:11:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5968
Registrován: 2-2005
Sleduju jeho profil a čekám, co se dočtu o tom problému, co má nastat v září, zatím jsem se nedočetl nic.

Možná by ses měl férově zmínit o tom, že problém nenastal hlavně z toho důvodu, že kraj řadu spojů zrušil sám více méně podle principu, že když spoje neexistují, tak negenerují problémy.
MHD je pro lidi ! ! !
Neděle, 04. října 2020 - 09:52:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19
Registrován: 7-2020
Pavel2 - a o jakých problémech prosím přesně povídáš? Že se sem tam nahraje do systému špatný postup a tak se vydávají jízdenky dražší? Myslíš, že někde jinde (a jestli vubec někde nastala tak velká změna) si to nesedalo delší dobu? Hm? Nehledě na to, že existuje něco jako kontaktní místo Arrivy, kde ti rozdíl v rámci reklamace vrátí? Pavle, já bych s tebou rád zašel na pivko. nejen kvuli tomu co tu pořád prezentuješ a že se tu trefuješ do lidí [happy] ale prostě celkově. rád bych pochopil tvé myšlenkové pochody, kdy se tu pořád neustále dohaduješ o něčem o čem nic nevíš a pak se zde najdou tací, kteří ti to umí říct, ale to ty neumíš pochopit no ...
Trollino 15 - Problém nenastal hlavně z toho důvodu, že kraj řadu spojů zrušil sám... Aha, ty jsi taky pobral hodně rozumu, viď? Zjisti si důvod proč ty spoje byly zrušeny a HLAVNĚ JAKÉ SPOJE TO BYLY... proboha.
Neděle, 04. října 2020 - 10:07:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2274
Registrován: 4-2003
Že se sem tam nahraje do systému špatný postup a tak se vydávají jízdenky dražší?

ty chyby v zónách jsou tam od začátku, tj. od 1.7., ví se o tom, POVED na to byl už před hodně dlouhou dobou a opakovaně upozorňován a nic se s tím neděje

že existuje něco jako kontaktní místo Arrivy, kde ti rozdíl v rámci reklamace vrátí

to jako myslíte vážně? tak místo aby se opravily zóny a bylo po problému, tak se radši budou neustále řešit reklamace, který berou čas jak cestujícím, tak těm kdo to vyřizují? Navíc tohle se týká jen jízdenek vydaných v autobusu Arrivy, kde reklamovat blbě vydaný jízdenky z appky?