Diskuse » Archiv 2020 » Železnice » Železniční uzel Praha (ŽUP) » Archiv diskuse Železniční uzel Praha (ŽUP) do 18. 04. 2020 předcházející | další

Archiv diskuse Železniční uzel Praha (ŽUP) do 18. 04. 2020

dolů
   autor příspěvek
Středa, 15. dubna 2020 - 00:52:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15940
Registrován: 6-2003
Malý_fotograf:
"České dráhy aktuálně soutěží stavební akci v níž chtějí po koleji vlečky do teplárny Michle propojit ONJ a depo Vršovice. Tuší někdo, je-li v plánu i elektrifikace té spojovací koleje? [happy] (Odhaduji, že ano, jinak by ta investice snad ani nedávala smysl...)"
V soupisu prací je 1520 metrů TV, 30 stožárů TV atd. - takže určitě ano.
Odkaz na zakázku: https://www.tenderarena.cz/profil/zakazka/detail.jsf?id=323517
T4781
Středa, 15. dubna 2020 - 14:13:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 941
Registrován: 2-2010
Rád bych se na něco zeptal. Nejsem odborník přes železnici a nakukuju sem jen občas, ale jedna věc by mně zajímala. V těchto místech jsem si všimnul, že chybí dva mosty. Kdysi dávno (cca +/- 30let tomu nazad) jsem tudyma občas jezdil busem číslo 188 do Malešic. Nějak si nemůžu upamatovat, jestli tam tenkrát byly nebo ne. Pokud ano, proč zmizely? Vždyť přes ně by bylo další napojení do/z ONJ o kterém se tu nedávno debatovalo.
Snad jsem se dobře a srozumitelně vyjádřil [uhoh][rofl]
K6S 310DR - to je zvuk,tomu se nic nevyrovná!
Vyjíždí pomalu,ale jistě a za strašlivého rachotu-tak to je Zamráča
Až pojede kolem Vás,tak smekněte....
Středa, 15. dubna 2020 - 14:25:18  
Moderátor
Číslo příspěvku: 16709
Registrován: 11-2005
Tam byly dva mosty. Jeden do teplárny, druhý do Krče a třetí se postavil se vznikem ONJ.
Pikehead
Středa, 15. dubna 2020 - 15:00:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6062
Registrován: 3-2007
Tzn. žádné další tam nebyly. [happy]
T4781
Středa, 15. dubna 2020 - 15:14:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 942
Registrován: 2-2010
1) do teplárny
2) do Krče
3) do ONJ
https://mapy.cz/s/davudupode

Dobrá, jen tři, ale na další dva je tam připraveno už ode dávna nebo ne? [coze]

Včera jsem tamtudy jel z Kačerova na Hlavní a je to dobře vidět. Nevím, jak to správně říct, ale vypadá to tam, jakoby tam ty mosty kdysi byly, ale sundaly se a nebo že tam měly původně být a nedošlo k tomu.
K6S 310DR - to je zvuk,tomu se nic nevyrovná!
Vyjíždí pomalu,ale jistě a za strašlivého rachotu-tak to je Zamráča
Až pojede kolem Vás,tak smekněte....
T4781
Středa, 15. dubna 2020 - 15:19:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 943
Registrován: 2-2010
Nebylo kdysi dávno v plánu toto?
https://mapy.cz/s/banahuraka
K6S 310DR - to je zvuk,tomu se nic nevyrovná!
Vyjíždí pomalu,ale jistě a za strašlivého rachotu-tak to je Zamráča
Až pojede kolem Vás,tak smekněte....
Středa, 15. dubna 2020 - 15:20:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2156
Registrován: 12-2007
A nebo byly v jiné poloze...
Taky tam bývala zastávka [vypravci]

Jak se dá podívat třeba na starších fotomapách...

http://dveprahy.cz/
Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
[fotic] Hostivař - hlavní * Praha, RoPL * stavební diskuse na ttnz.cz

Středa, 15. dubna 2020 - 15:55:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21966
Registrován: 5-2002
S plánovanými tzv. usměrněnými odjezdy z ranžíru to souviset mohlo...
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Středa, 15. dubna 2020 - 16:03:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10574
Registrován: 4-2003
Hajnej:S plánovanými tzv. usměrněnými odjezdy z ranžíru to souviset mohlo...

Patrně i souviselo, protože jsem zhruba v deseti letech (cca 1989) coural s kamarády po bývalé michelské zastávce a divil jsem se, proč tam vlaky nezastavují. Za pár let jsem se tam vypravil znovu a nějak jsem tuto zastávku nemohl najít. Prostě zmizela ze světa. A na její místo se přesunula trať. A v té době se usměrněné odjezdy stavěly, respektive se jejich stavba již utlumovala.
T4781
Středa, 15. dubna 2020 - 16:19:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 944
Registrován: 2-2010
Jestli tam budete mít cestu, třeba vlakem, koukněte se z vršku na ty mosty, co tam teda nejsou [lol] Stačilo by tam jeden dát, koleje k tomu a další vjezd/výjezd z ONJ by byl hotov [vypravci]
https://mapy.cz/s/cofesegoje
K6S 310DR - to je zvuk,tomu se nic nevyrovná!
Vyjíždí pomalu,ale jistě a za strašlivého rachotu-tak to je Zamráča
Až pojede kolem Vás,tak smekněte....
Středa, 15. dubna 2020 - 16:21:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 78
Registrován: 4-2014
Je to tak, uvedené místo je přípravou pro novou dvoukolejnou trať z Vršovic odjezdové skupiny do plánované odbočky Bohdalec. Místo bylo vytvořeno příčným odsunutím mostů na trati do ONJ a do Krče (proto ta likvidace michelské zastávky, na její místo se přesunula osa traťové koleje do Krče). Příčné posuny mostů se prováděly podle mě někdy na konci 80. let, možná až po roce 89, nevím paměť je ošidná. V místě na fotografii měly být dva nové mosty pro tu připravovanou dvoukolejku z odjezdové skupiny, ta měla vést po estakádě přes vršovické depo a v odbočce Bohdalec se propojit s krčskou tratí.
Středa, 15. dubna 2020 - 17:18:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6208
Registrován: 9-2005
Zdeněk p: dvojkolejky z odjezdu? Těleso ke Kačerově je ale dvojkolejné a na něm jedná kolej. Budu muset najít ten plánek definitivního nepostaveneho stavu uzlu Vršovice.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Středa, 15. dubna 2020 - 18:08:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 79
Registrován: 4-2014
Z odjezdu byly plánovány dvě koleje, třetí kolej šla z osobního, takže kus byla tříkolejka a v místě, o kterém diskutujeme, byly proto potřeba tři mosty. Na odbočce Bohdalec se pak tři koleje spojily do dvou a k odbočce Kačerov byla plánována dvoukolejka. Situační schéma z projektu mám naskenované, ale pro umístění zde je to moc velké. Mohu zaslat, pokud pošleš mail.
Středa, 15. dubna 2020 - 18:26:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 80
Registrován: 4-2014
Tak ještě jsem kouknul do schématu a té dvoukolejky je tam pouze půl kilometru. Ono je možné, že železniční spodek v této oblasti byl připraven jen někde a někde zase ne. Jinak na Kačerově bylo uprostřed plánovaného trianglu stavědlo Kačerov, jeho betonový skelet tam stál dlouhá léta a možná stojí ještě dnes. Ve vrcholech trianglu byly plánovány odbočky a každá měla samostatné jméno. Směrem ke Krči byla plánována odbočka Kačerov, k čekačkám odbočka Michle a k osobnímu a odjezdu odbočka Bohdalec. Takže ta nejdříve tříkolejka, pak půl kilometru dvoukolejka a nakonec zase rozdělení na tři koleje (jedna do odbočky Michle a dvě do odbočky Kačerov) byly součástí odbočky Bohdalec.
Středa, 15. dubna 2020 - 18:30:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6209
Registrován: 9-2005
Nemusíš. Našel jsem schéma na Koridory.cz.
Už je mi to jasný.
Do budoucna by to chtělo ONJ zapojit do osobního dvojkolejně plnohodnotně. A na Kačerov taky dvojkolejku a plnohodnotně zapojenou do osobního. Plnohodnotně ovšem nepůjde zapojit všechny tyto čtyři "traťové" koleje, na to není v osobním místo. Ale aby šly dělat aspoň čtyři trojice současných VC pomocí paralelních spojek. Je to reálné?
Stejně tak je třeba s paralelními spojkami počítat při modernizaci celého úseku Vršovice - Chuchle. A jestli má zůstat jednokolejka mezi Sliačskou a nejbližším zhlavím Čekaček, to se mi taky nelíbí. Tam se dvojkolejka nabízí úplně sama.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Středa, 15. dubna 2020 - 19:32:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 81
Registrován: 4-2014
Tak zapojení ONJ do osobního ve Vršovicích přes vlečku plynárna nebude nějaké podřadné, bude tam trakce, zab. zař. 3. kategorie s elektromotory a souhlasy, v celé délce hlídání volnosti počítači náprav, takže celkem komfort. Pouze se pojede posunovými a ne vlakovými cestami, ale to při rychlosti 40 km/h asi nevadí. Je to celkem kvalitní řešení za hodně rozumné peníze. Stavět někde vedle novou kolej, nový most, projednávat pozemky, dělat na to ÚR a stavebko, to by asi bylo v úplně jiných dimenzích, finančních i časových.
Středa, 15. dubna 2020 - 19:49:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6210
Registrován: 9-2005
Zdeněk p: jde jen o zhlaví Vršovic. Nikoli o samotnou kolej do ONJ. A o to, že nějakou dobu budou jezdit odklony do Berouna přes Vršovice, ROPID chce další linky atd.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Středa, 15. dubna 2020 - 20:04:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21968
Registrován: 5-2002
Q: Do budoucna by to chtělo ONJ zapojit do osobního dvojkolejně plnohodnotně.
Nebylo by účelnější mít to ONJ usměrněné...? Čili starej vjezd/odjezd jenom jako vjezd a bohdaleckou skupinu jenom jako odjezd...?
Já vím, nešlo by to, otočilo by se řazení.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Středa, 15. dubna 2020 - 20:52:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 468
Registrován: 7-2015
V Radotíně už se kuchá zhlaví a připravuje snesení prvního mostu. Silniční doprava tam díky PJ a včasnému stavění z 3 sk dostává dost zabrat i při všech těch současných omezeních. [auto][auto][auto][auto]


Středa, 15. dubna 2020 - 21:31:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 82
Registrován: 4-2014
Q + H: No když se ještě dodělá na ONJ druhá kolej z odjezdu do Edenu (to by snad mohlo být někdy kolem 2025, ale u ČD člověk nikdy neví), tak budou dvě koleje do osobního a dvě do Edenu. Pak by bylo možné se tam současně a nerušeně otáčet v obou směrech (pokud by teda nevadilo to řazení). Takže jak na modelovém kolejišti [happy]
Středa, 15. dubna 2020 - 21:40:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6211
Registrován: 9-2005
Hajnej: sám sis odpověděl. Velký přínos by měla mít taky možnost jezdit z ONJ rovnou do Vršovického depa s to nejlépe přímými spojku z obou konců in ONJ. Třeba i okruh kolem Bohdalce. Akorát nevím, jak moc vyhovuje dneska i v budoucnu uspořádání vršovického depa. Připadá mi takový nacpaný.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Středa, 15. dubna 2020 - 23:02:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21970
Registrován: 5-2002
Q: tak ta spojka do depa nějak udělat půjde (fakt, že až k Lc900 se pojede cestou posunu, tomu nakonec spíš pomůže než uškodí) a díky již zmíněnému Lc900 to bude dvojkolejné zaústění plnohodnotné celkem dost. Jenom se musí změnit technologie ONJ na odjezd soupravy jinudy než doposud.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Středa, 15. dubna 2020 - 23:54:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1326
Registrován: 12-2003
Pánové, celá ta akce se dělá hlavně právě pro to, aby šlo jezdit z Jihu přímo do depa Vršovice. A to bez využití dopravní cesty po SŽ. Bez placení, bez žádání o přidělení trasy atd. To že zde půjde vyjet i do stanice je druhotný efekt. Ono kapacitně "Výtah" (ta kusá kolej co se propoji s ČD vleckou přes ulici U plynárny) ani moc nedovolí, protože zde probíhá celkem rušný posun při sestavování a rozřazovaní souprav. A soupravy by přijížděli a odjížděli přímo do střední skupiny, což mi nepřijde zrovna ideální. Až se ale zrealizuje třetí etapa, vybudováním dalších dvou kolejí pod Bohdalcem, tak vznikne vlastně takový Vjezd 2 jako přijímací skupina. A to už bude lepší.
Teď mi vlastně napadá, že největší účinek bude mít tahle spojka pro mě. Už budu moci vozit Pendolina z koleje 109 přímo ven z Jihu bez mordovani se s dvojitou úvratí [crazy][proud][biggrin]
Okruh kolem Bohdalce je nesmysl, protože depo Vršovice od SV na JZ není přímo průjezdné. Vždycky musíte otočit kousek s jižní točnou. Pro lokomotivy tedy možná, ale pro soupravy nikoliv.
Gatto nero
NEJHEZČÍ ŽABOTLAM BYL POLOMÁČENÝ!
Na ČD pracují dva druhy lidí. Jedni chodí do práce a druzí chodí pracovat. Bohužel, těch prvních je víc.
www.pendolino.cz
Čtvrtek, 16. dubna 2020 - 00:23:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6212
Registrován: 9-2005
Proč cd nepostaví nový výtah západně od dnešního?isto 5am je. A do zhlaví se střední skupiny nezapojí výtah a spojku 900 pomocí DKS?

Když koukám na nemožnost okruhu kol Bohdalce, tak ono by to šlo za depem, ale musel by být odstraněn kus pátý Bohdalce. Kudy měl vést přes depo ten usměrněný odjezd? Mohl by to někdo zakreslit do mapy? Zdeňku p? (PS: díky!).
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Čtvrtek, 16. dubna 2020 - 11:00:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 4-2020
Zdravím, ve Vršovicích začali budovat na všech nástupištích takovou hranatou díru, i na 4. nástupišti, které už bylo dokončeno. Trochu to vypadá, jako by se budoval druhý podchod, což mi přijde jako blbost. Nemáte někdo ponětí, co by to mohlo být? Díky moc.
Čtvrtek, 16. dubna 2020 - 11:28:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7814
Registrován: 1-2007
oliverh: Nemůže to souviset s plánovanou lávkou?
Čtvrtek, 16. dubna 2020 - 11:29:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2157
Registrován: 12-2007
Patky pro provisorní lávku pro pěší přes kolejiště, kterou v rámci mediální masáže po otevření 4. nástupiště, nasliboval už přesně nevím kdo...
Dle plánu má být v květnu, ale kdo ví, kdy bude [andel]

Na nástupišti č. 4 díra není, patka je betonována na stávající dlažbě [vypravci]
Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
[fotic] Hostivař - hlavní * Praha, RoPL * stavební diskuse na ttnz.cz

Čtvrtek, 16. dubna 2020 - 11:31:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 4-2020
Kasme: aha, tak super.. já právě nevěděl, jestli ta lávka bude fakt realizovaná nebo to byl jen nějakej urychlenej nápad po kritice 4. nástupiště. [vypravci]
Čtvrtek, 16. dubna 2020 - 11:35:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1327
Registrován: 12-2003
Usmerneny odjezd schematicky nějak takto.

Tipuju někde mezi rotundama a žst Vrš
Stavět něco zapadne od výtahu? Byl jste tam někdy? Je tam svah tratě 210, nutnost stavět /rozšířit most přes Botic.
Jinak start stavby odložen na 7/2020
Gatto nero
NEJHEZČÍ ŽABOTLAM BYL POLOMÁČENÝ!
Na ČD pracují dva druhy lidí. Jedni chodí do práce a druzí chodí pracovat. Bohužel, těch prvních je víc.
www.pendolino.cz
Čtvrtek, 16. dubna 2020 - 18:54:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3940
Registrován: 6-2016
Pár fotek z Radotína


Čtvrtek, 16. dubna 2020 - 19:57:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 958
Registrován: 6-2015
Vidím dobře na tom mostu 10.1969? [uhoh] Skoro 51 let na něj ani štětkou nikdo nešáhnul? [crazy]
Čtvrtek, 16. dubna 2020 - 20:10:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13444
Registrován: 8-2004
oliverh:
"jestli ta lávka bude fakt realizovaná nebo to byl jen nějakej urychlenej nápad po kritice 4. nástupiště"
Ty dvě věci se vylučují?
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Čtvrtek, 16. dubna 2020 - 20:37:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3941
Registrován: 6-2016
K6S31ODR: Proto jsem to fotil! Za neostrost se omlouvám - na plný "tele" z ruky to ještě ujde...
T4781
Pátek, 17. dubna 2020 - 09:44:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 945
Registrován: 2-2010
Nerad bych se přel nebo šířil bludy, ale cca v letech 93-97 jsem přes Radotín a okolí často jezdil a mám pocit, že se s tím mostem něco dělalo [uhoh]
Původně byly pod ním kočičí hlavy. Jezdil jsem tenkrát s Trambusem, co měl na sobě řetězový kontejner. Projet pod tím mostem bylo dobrodrůžo. Když jsem vezl suť, hlínu nebo tak, vycházelo to. Když jsem byl prázdný, záleželo jak jsem se trefil do vyjetých kolejí a i tak jsem jel krokem a občas to zaskřípalo [biggrin] Myslím, že z Prahy ven to bylo víc v pohodě než opačně. Jednou jsem tam na chviliu zastavil dooravu, protože jsem se prostě nevešel, couvat nebylo kam, tak jsem to rameno musel sklopit za sebe a pak teprve projet [lol]

(Příspěvek byl editován uživatelem T4781.)
K6S 310DR - to je zvuk,tomu se nic nevyrovná!
Vyjíždí pomalu,ale jistě a za strašlivého rachotu-tak to je Zamráča
Až pojede kolem Vás,tak smekněte....
Pikehead
Pátek, 17. dubna 2020 - 11:18:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6064
Registrován: 3-2007
Stavba, kdy se s mostem něco dělalo, začala ještě za totáče, zmíněný úsek se mohl opravovat tak 90-91. Kočičí hlavy nahradil asfalt a silnice se rozšířila na úkor potoka a snad i trochu snížila.
T4781
Pátek, 17. dubna 2020 - 11:22:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 946
Registrován: 2-2010
Pikehead
S poslední větou souhlasím, vozovka se snížila, ale určitě to bylo později než 90-91. Na to vsadím hlavu.
K6S 310DR - to je zvuk,tomu se nic nevyrovná!
Vyjíždí pomalu,ale jistě a za strašlivého rachotu-tak to je Zamráča
Až pojede kolem Vás,tak smekněte....
Viados
Pátek, 17. dubna 2020 - 12:01:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 378
Registrován: 4-2003
T4781:
"Pikehead
S poslední větou souhlasím, vozovka se snížila, ale určitě to bylo později než 90-91. Na to vsadím hlavu."

Jj, podle fotomap na http://dveprahy.cz/ to bylo v roce 1996.


Hope for the best, but be prepared for the worst.
T4781
Pátek, 17. dubna 2020 - 12:56:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 947
Registrován: 2-2010
Vlados
Mohlo by být [ok] Já si myslím, že při téhle akci dostal ten most nátěr, ale... [uhoh]
Stále čekám na nápovědu z publika [rofl]
K6S 310DR - to je zvuk,tomu se nic nevyrovná!
Vyjíždí pomalu,ale jistě a za strašlivého rachotu-tak to je Zamráča
Až pojede kolem Vás,tak smekněte....
Pikehead
Pátek, 17. dubna 2020 - 13:11:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6065
Registrován: 3-2007
Tak jste to trefil - já si tím pádem pamatuju jen dřívější fáze rekonstrukce.

A most neměl důvod dostat nátěr v rámci této stavby, byla silniční a odehrávala se pod ním. Jediný zásah do železnice bylo proražení díry pod náspem na přeložku potoka - krásně viditelné na fotce.

Je to bohužel tak, že poslední větší akcí v Radotíně byla elektrizace (+ reléovka, podchod a nástupiště) + stavba cementárny a předávacího kolejiště její vlečky, což bylo okolo roku napsaného na mostě. Pak (2005?) celkem hezká oprava pláště nádražní budovy, ale to je drobnost.
Pátek, 17. dubna 2020 - 13:53:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3942
Registrován: 6-2016
Viados: Ještě doplním, že se tou stavbou změnil k lepšímu poloměr silniční zatáčky a její šířka. Je neuvěřitelné, že to je už téměř čtvrt století!!!

No a za dalšího čtvrt století by mohla být v Mokropsech ta "odbočka Berounka"[biggrin] To by se to výlukovalo!
T4781
Pátek, 17. dubna 2020 - 13:55:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 948
Registrován: 2-2010
Pikehead
Je to možné, že na něj nesáhli. Jen si pamatuju, že se tam něco dělalo.
K6S 310DR - to je zvuk,tomu se nic nevyrovná!
Vyjíždí pomalu,ale jistě a za strašlivého rachotu-tak to je Zamráča
Až pojede kolem Vás,tak smekněte....
Pátek, 17. dubna 2020 - 16:58:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6213
Registrován: 9-2005
Dělalo se to cca mezi lety 1994 a 1997. Už jsem to zapomněl. Šlo o snížení silnice pod mostem, na most se nesáhlo. Překládal se potok. Nejprve se pod tratí provrtalo vodorovně asi 7 pilotů o průměru snad až metr do tvaru klenby. Vznikla tak jakási milánská klenba. Potom se pod ní vyhrabal a vybetonovat propust. Na něm je datum dokončení. Myslím si, že to datum souhlasí s dokončením silnice. Přitom se rovněž nahradil silniční most na křižovatce Vrážská Karlická Výpadová novým velkým se zvětšenou světelnou křižovatkou.

Dění jsem pozoroval během pěší docházky do školy. [happy]
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Pátek, 17. dubna 2020 - 17:25:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21997
Registrován: 5-2002
Q: se pod tratí provrtalo vodorovně asi 7 pilotů
Sedm pilot, letce tam asi nezavrtávali...
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Pátek, 17. dubna 2020 - 17:47:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1212
Registrován: 1-2011
Však si vzpomeň, před domem stojí zaražený pilot[wink]
Pikehead
Pátek, 17. dubna 2020 - 20:26:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6066
Registrován: 3-2007
Co před domem, dokonce před hájovnou...
Pátek, 17. dubna 2020 - 20:31:22  
Moderátor
Číslo příspěvku: 16712
Registrován: 11-2005
Zdá se mi to nebo se připravuje demolice stavědla na Vyšehradě? Pod Nuselákem. Z vlaku sem si všiml velkého vyklízení...
Pátek, 17. dubna 2020 - 21:13:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 427
Registrován: 2-2009
Šari: pokud ano, je mi velmi smutno.
Bylo tam hezky. Nu což, život jde dál.

(Příspěvek byl editován uživatelem Abdul_z_sb.)
www.solvayovylomy.cz
Sobota, 18. dubna 2020 - 06:32:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7824
Registrován: 1-2007
Hajnej: Jednotné číslo je ta pilota (vzor žena)?
Sobota, 18. dubna 2020 - 06:49:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3945
Registrován: 6-2016
Šari: Cca měsíc/dva zpět bylo bourání zmíněno v nějakém článku o budově ex žst Vyšehrad. Ale uložené to nemám...
Sobota, 18. dubna 2020 - 07:26:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6214
Registrován: 9-2005
Mouka: prej výhradně r.ž. vz. žena. Ve stavařském slangu se moc nepohybuji, tak mi to ujelo.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Sobota, 18. dubna 2020 - 08:36:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 98
Registrován: 2-2018
Mouka, Qěcy: No je to hlavně slovo ze starořečtiny. Mimochodem - rozlišují se piloty svislé a šikmé. Takže vodorovná pilota je věcně nesmysl bez ohledu na pravopisnou chybu.
Sobota, 18. dubna 2020 - 08:47:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6215
Registrován: 9-2005
PP: to je možné. Já zkrátka nevím, jak se nazývají vodorovné vrty tvořící jakousi ležatou milánskou stěnu.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Sobota, 18. dubna 2020 - 08:55:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 22003
Registrován: 5-2002
Mouka: Jednotné číslo je ta pilota (vzor žena)?
Ano.

PP: Takže vodorovná pilota je věcně nesmysl bez ohledu na pravopisnou chybu
A že tedy tuneláři píšou, že začínají výrub pod mikropilotovým deštníkem...?
Což je mimochodem věc funkčně velmi podobná tomu, co popisuje Qěcy.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Sobota, 18. dubna 2020 - 09:03:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6216
Registrován: 9-2005
Tak jsem zapátral. Milánská stěna je zřejmě úplně něco jiného. Nevrtá se, ale hloubí. Ty vrtané velkoprůměrovými pilotami se nazývají pilotovými stěnami. A mohou být piloty na těsno, s rozestupu, i převratné přes sebe. Stejně tak lze vrtat piloty šikmo, či vodorovně. Název vodorovné pilotové stěny jsem nenašel a název vodorovné pilotové klenby taky ne.

Na tom Radotínském potoce jde o vodorovnou předklenbu z pilot natěsno vedle sebe. Pod tím byl vybetonován propust včetně vlastní klenby.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Sobota, 18. dubna 2020 - 09:33:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6217
Registrován: 9-2005
MP deštník nejspíš má mezi pilotami mezery násobně větší průměrů pilot.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Sobota, 18. dubna 2020 - 11:10:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1213
Registrován: 1-2011
Mikropilotový deštník se vrtá šikmo nahoru, nese horninové napětí, které působí kolmo na portálovou stěnu (na hraně portálu pak kombinaci s váhou horniny, výsledná síla běží šikmo dolů a ven)

Pro název je určující průměr, i velkoprofilové piloty můžou být daleko od sebe

K tomu názvu, asi by se dalo použít pilotová klenba, vodorovný směr vrtání je jenom specielní případ šikmého

Zajímavé je použití velkých průměrů, to se moc často v tomhle kontextu nevidí

Nemáte fotku?
Sobota, 18. dubna 2020 - 12:20:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6218
Registrován: 9-2005
Nefotil jsem to, a bohužel se mi ani nepovedlo žádnou najít na webech. Určitě jsou v archivu úřadu MČ Praha 16 a u letopisců.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Sobota, 18. dubna 2020 - 13:08:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 99
Registrován: 2-2018
Podle stavařské literatury je důvodem pro použití pilot potřeba přenést tlakovou sílu (nebo její složku) ve směru osy piloty. Ve vodorovném provedení je tato síla (složka) nulová.
Takže chceme-li být přesní, jak to má pan Hajný rád, nelze výsledek použití mikro(pilotové) technologie na výstavbu vodorovných výztuží nebo kleneb označovat jako (mikro)piloty. Byť se to ve stavařské hantýrce/slangu používá.
Hezké jarní dny.
Sobota, 18. dubna 2020 - 13:22:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6219
Registrován: 9-2005
Jak se správně říká těm vrtům vyplněným zelezobetonem, které nepřenášejí síly v ose vrtu? Typicky vrtané stěny, třeba nad hlaváčem v Praze. Na pilotách většinou stavíme stavbu. Na tomhle asi nic nestojí, nebo konstrukce nového Třebovického tunelu tvaru H s krycí deskou.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Sobota, 18. dubna 2020 - 15:02:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2373
Registrován: 7-2017
Třeba bude něco tady (já to neprojížděl):https://www.pilotservise.cz/specialni-zakladani-staveb/