Diskuse » Archiv 2020 » Železnice » Tratě v Ústeckém kraji » Archiv diskuse Tratě v Ústeckém kraji do 14. 03. 2020 předcházející | další

Archiv diskuse Tratě v Ústeckém kraji do 14. 03. 2020

dolů
   autor příspěvek
Úterý, 10. března 2020 - 18:09:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 36
Registrován: 6-2019
Nevíte, kdy a jak dlouho byla trať 126 zavřena? Kdo a proč ji chtěl rušit? Proč přestali jezdit Bezdrevy jsem dohledal a mám i nějaká vyjádření v kopiích. Leze na mne investigativně novinářské jaro, uvýtám námět[wink]
Úterý, 10. března 2020 - 20:00:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10396
Registrován: 4-2003
Ostravské tornádo:No ten nejhezčí úsek tratě 126 už zk**vili vloni, tak teď už je to celkem jedno.

K žádnému zkurvení nedošlo, ba naopak byl ten nejhezčí úsek pěkně opraven [wink].


To, že svršek je z roku 1970 není přece žádný problém

To problém je a ne zrovna malý. Vše má svoji životnost, jsou tam shnilé dřevěné pražce a kolejnice už mají také svá nejlepší léta za sebou. Kdo ví, zda tam místy nejsou třeba kolejnice pamatující třeba prezidentování TGM [wink].


Problém je, že Rakovník - Svojetín je stykovaný, a to se má ty styky ideálně jednou za půl roku nebo rok podbíjet, tady to podbíječku nevidělo asi několik desetiletí, pak to vypadá jak na Velvarce před rekonstrukcí.

Čili je daleko rozumnější kolejnice hned po pokládce svařit, aby tento problém vůbec nevznikl [wink].


v Lovosicích byly před rekonstrukcí, Lovosice - Žalhostice, kolejnice z roku 1940 a taky to jezdilo.

Na trati Ledečko - Zruč nad Sázavou byly kolejnice jen o pět až deset let starší, silně opotřebované a patrně také defektoskopicky vadné. Výsledek byl, že trať byla delší dobu mimo provoz a z větší části musel být materiál vyměněn.
Úterý, 10. března 2020 - 21:22:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2751
Registrován: 4-2011
Bram: Tady na koridoru jsou některé úseky staré jen 10 let a už se vyhazujou, čím to asi je, že? Čili staří kolejnic je naprosto irelevantní parametr.

Čili je daleko rozumnější kolejnice hned po pokládce svařit, aby tento problém vůbec nevznik:Což tenkrát asi nešlo, protože platily uplně jiný předpisy, byla jiná technologie stavby, jiné možnosti. Dneska se, až na vzácné výjimky, dělá BK všude, protože je to paradoxně levnější to svařit, než vrtat díry do kolejnic a montovat tam styky a pak odpadnou i ty problémy s projížděním, prosedáním a vytvářením blaťtáků, nutnost častého podbíjení atd.
Akorát jízda po takové BK je uplně o ničem. Tím totálně zazdili ten nejhezčí úsek Domoušice - Hřivice.
Středa, 11. března 2020 - 06:59:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10398
Registrován: 4-2003
Ostravské Tornádo:Tady na koridoru jsou některé úseky staré jen 10 let a už se vyhazujou, čím to asi je, že?

Jde o úseky staré nikoliv deset let, ale dvacet let. A pokud jde o výměnu kolejnic, tak ta se na úsecích s oblouky menších poloměrů provádět musí, tam to jinak nejde [nene].

Čili staří kolejnic je naprosto irelevantní parametr.

Stáří kolejnic samozřejmě relevantní parametr je, samozřejmě spolu s tím, na jak zatíženém úseku byly použity.

Což tenkrát asi nešlo, protože platily uplně jiný předpisy, byla jiná technologie stavby, jiné možnosti.


Což i tenkrát šlo, jen se to moc nedělalo. Soudruzi od ČSD vydávali peníze po malých částkách raději, než aby něco udělali pořádně. Velký rozdíl byl mezi železniční sítí ČSD a DR, přitom jak ČSSR, tak NDR byly země socialistického bloku. Zatímco železniční síť ČSD byla naprosto zoufalým oraništěm a hnojištěm, tak železniční síť DR se svým stavem blížila stavu sítě západoněmecké DB. Stačilo přejet v Dolním Žlebu státní hranici a utichly okamžitě rány od podvozků tak typické při jízdě po síti ČSD a vlak se celkově zklidnil a ztišil. Někde tedy asi soudruzi z ČSSR dělali velkou chybu [biggrin].


Dneska se, až na vzácné výjimky, dělá BK všude, protože je to paradoxně levnější to svařit, než vrtat díry do kolejnic a montovat tam styky a pak odpadnou i ty problémy s projížděním, prosedáním a vytvářením blaťtáků, nutnost častého podbíjení atd.


To není nic paradoxního, to je přístup řádného hospodáře, který udělá věc sice dráž, ale pořádně, aby se k tomu nemusel v rámci údržby stále vracet a krvácet na velkých nákladech za údržbu.


Akorát jízda po takové BK je uplně o ničem. Tím totálně zazdili ten nejhezčí úsek Domoušice - Hřivice.

Když Tě do [zadnice] s takovým dementním názorem nepošle nikdo ze SŽ(DC) a od dopravců, tak to bohužel musím udělat tedy já [sad].

Ostatně většina tratí okolo Rakovníka prochází opravou, není důvod, aby se na nich ničila vozidla poskakováním po vytlučených stycích a cestující si tento nežádoucí jev řádně užívali. Ostatně už se těším na to, jak se zklidní od května i jízda vozidel mezi Roztokami a Berounem, kde proběhne těžká střední oprava a tedy to tam přestane tak mlátit [wink].
Středa, 11. března 2020 - 14:01:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2752
Registrován: 4-2011
Bram: Samozřejmě že nemáte pravdu.

Ne 20 ale 10 let, jak jste sám řekl, v obloucích se kolejnice mění třeba i po kratší době. Nebo chcete říct, že když ta kolejnice bude někde 50 let ležet bez pojíždění, tak za 50 let bude na vyhození? Nebude.
Jak jsem již říkal, zřízení BK není dražší, nebo jen o málo, než zřízení styku. Přeci jen to nestačí jen stavařit, musí se udělat nadvýšení kolejového lože v obloucích, osadit pražcové kotvy, zajistit upínací teplotu, a tak dále. Dřív se dělaly 25metrovvé pásy, aby se s tím dalo s tehdejší mechanizací pracovat. Dneska se dělají standardně 75metrové pásy, v Rakousku i delší a ty třinecký 75metrový pásy se ve stabilní svařovně svařují "PRSMou" až do 150metrových pasů (nebo i staré regenerované kolejnice). Na místě se pak svaří buď thermitem nebo mobilní PRSMou (jen v případě nových kolejnic, staré ta mobilní PRSMa nějak neumí svařovat).

Takže je celkem i běžný, že se vezmou tyhle hrozný kolenice z tratí Rakovník - Svojetín, převezou se do stabilní svařovny, tam se podrobí defektoskopii, vyřežou se všechny vady a styky, přebrousí se na požadovaný profil a svaří třeba do 150metrových pásů, které se tam znovu použijí. Na úsek Domoušice - Hřivice se měly použít takto regenerované kolejnice z tratě Louny - Lovosice, které jsou složené v Lenešicích, ale protože se zakázka zadávala o několik měsíců dříve(vlivem té nehody), než bylo v plánu, tak zhotovitel řekl, že svařovny to v tak krátkém termínu nestihnou, proto se použily kolejnice nové.

Za komunistů se na hlavních tratích (na lokálkách teda asi ne) jelo systémem plánované obnovy, to znamená, že podle zatížení a frekvence v dané koleji, bylo stanoveno, za jak dlouho se svršek kompletně vymění. Na Pravobřežce to bylo, myslím, kolej, co jezdí plné uhláky, po 6 letech, ta druhá, co jezdí převážně vyrovnávkové, po 10 letech. S..t se na to začlo až po revoluci. Pracovalo na tom spousta vězňů.

A co se týče toho úseku Zbečno - Žloukovice, tak tam to zrovna moc neskáče, jsou i horší úseky, co se zatím nedělají.

A co se týče toho ucmrndávání, tak to je dnešní strategie, že místoto toho, aby se třeba s obnovou pár let počkalo a udělalo se to celý najednou z Loun až do Rakovníka v nějaké jedné delší výluce, tak se to dělá x let vždycky jenom nějaký kousíček, na který jsou zrovna peníze, a to ještě zpravidla ne všechno, protože na něco už peníze nejsou, tak se něco vynechá, něco zjednoduší. Hezký příklad je třeba Kácov, kde se udělal nový svršek (traťová kolej), staniční koleje, ale výhybky se nechaly starý a nástupiště v původní výšce.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ostravské_tornádo.)
Středa, 11. března 2020 - 14:41:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 197
Registrován: 1-2019
M250.0:
"Předtím měly Os do Rumburka přípoj na Ex, takže zlepšení maximálně pro nějaké minoritní relace z nácestných stanic rychlíku. Rzohodně nic, kvůli čemu bylo potřeba zhrošit denní dojíždění z Benešova nebo přestupy v Rybništi. "

Důvody, proč Ústecký kraj chce mít v Děčíně přípoje na R, jsou dva:

1) ve vlacích EC neplatí jízdenky DÚK, ve vlacích R ano
2) kromě R z Prahy se navazuje i na Os z Chomutova, což zajišťuje přípoj i z toho směru (předtím tam přípoj nebyl)

Benešov nad Ploučnicí má i nyní velmi slušnou obsluhu. Vlak do Děčína jede minimálně jednou za hodinu (kromě Os tam jezdí také R).

M250.0:
"Ale je, v minimální variantě mohla 114 jezdit o půl hodiny protočeně."

V úseku Čížkovice - Lovosice by vznikl konflikt s vlakem Švestkové dráhy z Mostu.

M250.0:
"Byla by zachována vazba Rakovník - Lovosice"

Ta funguje i dnes, akorát přestupní doba se prodloužila z 29 na 43 minut. Celkový čas cesty se ale nezměnil, protože k prodloužení přestupní doby došlo zrychlením tratě.

M250.0:
"Přímé spojení Louny - Žatec by dávalo větší smysl než Most - Žatec (oklika, mizerné polohy nádraží -> vozí vzduch), na 126 by vyšlo křižování základního taktu až do Svojetína, kde by netrvalo s ručně stavěnýma výměnama tejden, prostě samá pozitiva a sociální jistoty."

Spojení Most - Žatec přes Postoloprty představuje především přípoj od rychlíku z Ústí, proto to jezdí tak, jak to jezdí. Smluvně je to beztak nastaveno tak, že RegioJet tam bude jezdit v elektrické trakci, což jaksi vylučuje jízdu do Loun.

Můžou ale fungovat dvě vlakové linky. Louny - Žatec a Most - Žatec. To není problém.

Co se týče změn jízdního řádu na 126, v současné době by to nebylo žádoucí. Hlavní problém je ten, že by narostl počet souprav (na 2 h takt Most - Rakovník dnes stačí pouze dvě). Pokud by se z Mostu jezdilo v S:30, nebyl by tam mimo špičku přípoj od Ústí nad Labem. Když dnes se jezdí v X:00, navazuje tam Os (pravda, v tomto GVD to nevychází, ale je to dočasný stav způsobený rekonstrukcí 130, až bude dokončena, přípoj bude opět zajištěn).
Středa, 11. března 2020 - 14:56:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2753
Registrován: 4-2011
Pan_Hloupej: Díky AH Vchynice, stačí aby vlak LoLo a Švestkové dráhy jel cca v 5minutovém rozestupu a žádný konflik nebude.

Přestupní vazba Lovosice - Rakovník je teď důležitější než dřív, protože se už nedá jezdit přes Ústí a Most, jednak to kvůli výlukám nenavazuje a taky se nedá využít výhod tarifu ČD. Takže varianta přes Libochovice je teď asi nejpreferovanější.
Středa, 11. března 2020 - 15:52:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 198
Registrován: 1-2019
Ostravské_tornádo:
"Přestupní vazba Lovosice - Rakovník je teď důležitější než dřív, protože se už nedá jezdit přes Ústí a Most, jednak to kvůli výlukám nenavazuje a taky se nedá využít výhod tarifu ČD. Takže varianta přes Libochovice je teď asi nejpreferovanější."

Když by se vlaky Most - Rakovník posunuly o 30 minut, tak by pak zase nefungovala návaznost Libochovice - Most v Lounech. Nelze mít Lenešice v X:00 a Louny v X:00 zároveň.

Posun o 30 minut není vhodný i s ohledem na kapacitu úseku Obrnice - Most. Tři vlaky za sebou (ze Žatce, Lovosic, Loun) tam nelze takto těsně procpat.

Situace je taková, že v Lounech nemůžou v žádném případě vycházet přípoje ve všech směrech.
Středa, 11. března 2020 - 16:17:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1563
Registrován: 8-2017
PH: ve vlacích EC neplatí jízdenky DÚK, ve vlacích R ano
To je fakt hodně blbej důvod a vypovídá spíš o neschopnosti/neochotě se domluvit. MD může být celkem jedno, ve kterém vlaku ti cestující na DÚK pojedou a přeplňování toho EC by to rozhodně nezpůsobilo.

kromě R z Prahy se navazuje i na Os z Chomutova, což zajišťuje přípoj i z toho směru (předtím tam přípoj nebyl)
Ale byl, ne na osobák, ale na rychlík.

Benešov nad Ploučnicí má i nyní velmi slušnou obsluhu. Vlak do Děčína jede minimálně jednou za hodinu (kromě Os tam jezdí také R).
Každý má tu hranici použitelnosti VHD někde jinde, osobně bych se na to při hodinovém intervalu asi vykašlal, zatímco půlhodina už by měla šanci. Myslím si, že nejsem sám.

V úseku Čížkovice - Lovosice by vznikl konflikt s vlakem Švestkové dráhy z Mostu.
Nevznikl, je tam AHr.

Ta funguje i dnes, akorát přestupní doba se prodloužila z 29 na 43 minut. Celkový čas cesty se ale nezměnil, protože k prodloužení přestupní doby došlo zrychlením tratě.
Ano, funguje tak výborně, že je rychlejší jet přes Kladno. Takhle si funkčnost teda nepředstavuju.

Spojení Most - Žatec přes Postoloprty představuje především přípoj od rychlíku z Ústí, proto to jezdí tak, jak to jezdí.
To je linka 733 taky. To, že je to přípoj na rychlík tomu samo o sobě smysl nedodává.

Smluvně je to beztak nastaveno tak, že RegioJet tam bude jezdit v elektrické trakci, což jaksi vylučuje jízdu do Loun.
No a ty smlouvy nastavoval kdo?

Hlavní problém je ten, že by narostl počet souprav (na 2 h takt Most - Rakovník dnes stačí pouze dvě).
Nenarostl, viz můj #1561. Počet souprav určuje špička, ne sedlo.

Pokud by se z Mostu jezdilo v S:30, nebyl by tam mimo špičku přípoj od Ústí nad Labem.
Pokud bude pokračovat trend rozšiřování poštu spěšných vlaků na 130, tak za chvíli budou jezdit po celý den, dnes chybí v pracovní dny do celodenního provozu jenom 2 páry. Kromě toho na 126 je v úseku Most - Louny město celodenní hodinový interval, takže z Loun by přípoje zajištěny byly.

Když by se vlaky Most - Rakovník posunuly o 30 minut, tak by pak zase nefungovala návaznost Libochovice - Most v Lounech.
To nefunguje ani teď, půlhodinový přestup prostě není funkční vazba.

Tři vlaky za sebou (ze Žatce, Lovosic, Loun) tam nelze takto těsně procpat.
Žatec je tam jenom do počtu a i kdyby se trvalo na jeho zachování, tak může být volný, tam není kam spěchat. Švestkovku by taky šlo o půl hodiny protočit a mělo by to dost výhod (třeba i tu vazbu Libochovice - Most), ale nutné to není.
Středa, 11. března 2020 - 16:18:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2754
Registrován: 4-2011
Pan_Hloupej: o 30 minut vlaky linky U11.
Středa, 11. března 2020 - 17:46:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 199
Registrován: 1-2019
M250.0:
"To je fakt hodně blbej důvod a vypovídá spíš o neschopnosti/neochotě se domluvit. MD může být celkem jedno, ve kterém vlaku ti cestující na DÚK pojedou a přeplňování toho EC by to rozhodně nezpůsobilo. "

Ústecký kraj by samozřejmě měl zájem o uznávání jízdenek DÚK ve vlacích EC, dokonce se chtěl domluvit i s DB na uznávání jízdenek Labe-Elbe v úseku Ústí - Dresden. Ovšem bylo to zamítnuto, takže do Německa lze s Labe-Elbe jet jen osobákem.

M250.0:
"Ale byl, ne na osobák, ale na rychlík. "

Trvalo to zbytečně dlouho. Dřív bylo nutné jet chebským R a pak z Ústí libereckým R nebo EC. Natahovaly to přestupní doby.

Přímý osobák cestu z Teplic do Děčína zvládne za tři čtvrtě hodiny. To je stejný čas jako při použití spojení s přestupem R/R v Ústí.

M250.0:
"Každý má tu hranici použitelnosti VHD někde jinde, osobně bych se na to při hodinovém intervalu asi vykašlal, zatímco půlhodina už by měla šanci. Myslím si, že nejsem sám. "

Půlhodina tam stejně nebyla, protože mimo špičku jezdil Os z Rumburka pouze každé dvě hodiny (a tak je tomu i nyní). Takže v některých případech jel další vlak tak jako tak až za hodinu.

M250.0:
"Ano, funguje tak výborně, že je rychlejší jet přes Kladno. Takhle si funkčnost teda nepředstavuju."

Teď jsem se koukal do IDOSu. Nejvýhodnější spojení Lovosice - Rakovník mi to hází přes Louny. Zanedbávám kombinace s těsnými přestupy vlak/bus, na které se nelze v praxi spolehnout.

M250.0:
"To je linka 733 taky. To, že je to přípoj na rychlík tomu samo o sobě smysl nedodává."

Linka 733 nejezdí přes Postoloprty.

M250.0:
"No a ty smlouvy nastavoval kdo? "

Ústecký kraj. Ale elektrické vlaky Most - Postoloprty - Žatec jsou logické, protože dráty už tam dávno jsou. A jak jsem již psal, je to napáječ k rychlíkům do/z Ústí.

M250.0:
"Pokud bude pokračovat trend rozšiřování poštu spěšných vlaků na 130, tak za chvíli budou jezdit po celý den, dnes chybí v pracovní dny do celodenního provozu jenom 2 páry. Kromě toho na 126 je v úseku Most - Louny město celodenní hodinový interval, takže z Loun by přípoje zajištěny byly. "

No jo, pracovní dny. To fungovat bude. A jak vyřešíte přípoj o víkendu?

M250.0:
"To nefunguje ani teď, půlhodinový přestup prostě není funkční vazba. "

Ve směru z Libochovic do Mostu 26 minut, v opačném směru 27 minut. To vazba je a funguje to.

M250.0:
"Žatec je tam jenom do počtu a i kdyby se trvalo na jeho zachování, tak může být volný, tam není kam spěchat."

Jste zhrzený režijkář nebo šotouš, že nemáte rád Jančuru a chcete jeho vlaky zrušit?

Pokud jste režijkář, mám pro vás řešení. Ústecký kraj nabízí zaměstnancům všech dopravců a SŽ roční síťovou jízdenku za 480 Kč, která platí všude. Nejen ve vlacích, ale dokonce i v autobusech a MHD (s výjimkou Mostu a Litvínova).

Pokud Vám nepomůže ani to, tak spánembohem.

M250.0:
"Švestkovku by taky šlo o půl hodiny protočit a mělo by to dost výhod (třeba i tu vazbu Libochovice - Most), ale nutné to není."

Myšlenka je to zajímavá, ale současná časová poloha Švestkové dráhy má následující výhody:

1) z Lovosic do Žatce je o půl hodiny rychlejší jet přes Most než přes Louny
2) Lovosice a Litoměřice mají napojení na chebské R, v Mostě je přípoj dál směr Chomutov
Středa, 11. března 2020 - 18:47:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10399
Registrován: 4-2003
Ostravské tornádo:Samozřejmě že nemáte pravdu.

Pravdu mám, ale navíc Ty neumíš ani pochopit, o čem vlastně píšu. Přečti si můj příspěvek ještě jednou, oběhni větší hromadu dřevěných pražců třeba třikrát a pak teprve reaguj [wink].

Nebo chcete říct, že když ta kolejnice bude někde 50 let ležet bez pojíždění, tak za 50 let bude na vyhození? Nebude.

Nevím nic o tom, že by se po kolejnicích mezi Rakovníkem a Domoušicemi padesát let nejezdilo [nene].

Proti bočnímu ojetí kolejnic nepomůže krom jejich otočení nic. Proti nadměrnému snížení hlavy kolejnice jejím ojetím nepomůže vůbec nic.


Jak jsem již říkal, zřízení BK není dražší, nebo jen o málo, než zřízení styku. Přeci jen to nestačí jen stavařit, musí se udělat nadvýšení kolejového lože v obloucích, osadit pražcové kotvy, zajistit upínací teplotu, a tak dále.

Tady si sám sobě nějak podivně protiřečíš a není moc jasné, co chceš sdělit. Co je to třeba stavaření, nadvýšení kolejového lože v obloucích?


Dřív se dělaly 25metrovvé pásy, aby se s tím dalo s tehdejší mechanizací pracovat. Dneska se dělají standardně 75metrové pásy, v Rakousku i delší a ty třinecký 75metrový pásy se ve stabilní svařovně svařují "PRSMou" až do 150metrových pasů (nebo i staré regenerované kolejnice). Na místě se pak svaří buď thermitem nebo mobilní PRSMou (jen v případě nových kolejnic, staré ta mobilní PRSMa nějak neumí svařovat).

Myslíš si (asi naivně), že toto nevím?


Za komunistů se na hlavních tratích (na lokálkách teda asi ne) jelo systémem plánované obnovy, to znamená, že podle zatížení a frekvence v dané koleji, bylo stanoveno, za jak dlouho se svršek kompletně vymění. Na Pravobřežce to bylo, myslím, kolej, co jezdí plné uhláky, po 6 letech, ta druhá, co jezdí převážně vyrovnávkové, po 10 letech. S..t se na to začlo až po revoluci. Pracovalo na tom spousta vězňů.

Vyměnila se kolejová pole, která se běžně pokládala do rozhrnutého hnoje (nevyčitěný štěrk, který zasypal odvodnění [crazy]), dosypal se nový štěrk a podbíjelo se. Byla to rychlá obnova, ale příliš dlouho nevydržela a tratě tak byly chronicky ve špatném stavu. Prostě prasárna na druhou [crazy].


A to ještě radši nepočítám ani silně nekvalitní svary, které byly zanedlouho vytlučené. Dnes se nic takového naštěstí neděje [wink].

A jestli píšeš, že na pravobřežce se na to začalo srát až po revoluci, tak to akorát pěkně kecáš. Pravobřežka na tom po celá devadesátá léta byla mezi Mělníkem a Ústím výrazně lépe, než trať Ústí - Kralupy před koridorizací.

A co se týče toho úseku Zbečno - Žloukovice, tak tam to zrovna moc neskáče, jsou i horší úseky, co se zatím nedělají.

Úsek Zbečno - Žloukovice je z menší části opraven, tak to tam neskáče. Ale ten větší zbytek nikoliv a úseky Roztoky - Zbečno a Žloukovice - Beroun také na opravu čekají. A poskakuje to tam pěkně...

A co se týče toho ucmrndávání, tak to je dnešní strategie, že místoto toho, aby se třeba s obnovou pár let počkalo a udělalo se to celý najednou z Loun až do Rakovníka v nějaké jedné delší výluce, tak se to dělá x let vždycky jenom nějaký kousíček, na který jsou zrovna peníze, a to ještě zpravidla ne všechno, protože na něco už peníze nejsou, tak se něco vynechá, něco zjednoduší.


Čekáním na Godota by došlo akorát k tomu, že by tratě chátraly a chátraly a pak by následoval červený terč. Jo a ještě před tím by z vlaků zcela utekli lidé a už by nebylo potřeba nic obnovovat [crazy]. Takže lepší je nakonec ta salámová metoda...

Hezký příklad je třeba Kácov, kde se udělal nový svršek (traťová kolej), staniční koleje, ale výhybky se nechaly starý a nástupiště v původní výšce.

Výhybky v Kácově byly v dobré kondici, tak se nechaly. Aby v Kácově byl ostrov o výšce 550 mm nad TK by bylo potřeba přesunout penízky ze škatulky oprava do škatulky investice. Stěžuj si na SŽ(DC), proč to má takhle blbě zaškatulkované. Co já s tím? Mne se to také nelíbí a můžu stejně jako Ty akorát poštěkávat na k-reportu [proud].
Středa, 11. března 2020 - 18:55:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13356
Registrován: 8-2004
Bram:
"Jinak s úvahami na kvedlání bych počkal až na to, co vše přinese oprava trati Rakovník - Domušice."
S ohledem na to, pod které oblastní ředitelství to spadá, tak bych - dle dosavadních zkušeností - žádné zázraky nečekal.[nene][sad]
Ale třeba příjemně překvapí.
Ostravské_tornádo:
"Čili je daleko rozumnější kolejnice hned po pokládce svařit, aby tento problém vůbec nevznik:
Což tenkrát asi nešlo, protože platily uplně jiný předpisy, byla jiná technologie stavby, jiné možnosti."
Taky bylo mj. výrazně zaneřáděnější lože.
Ostravské_tornádo:
"jestli to mají udělat za 2 měsíce, to si máknou, když úsek Domoušice - Hřivice se dělal 3 měsíce, a to se do stanic nešáhlo"
Tak otázka, jak dlouho z doby výluky se skutečně dělalo, když výluka začala nehodou bez připravenosti k pracím.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Středa, 11. března 2020 - 19:05:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13357
Registrován: 8-2004
Bram:
"Aby v Kácově byl ostrov o výšce 550 mm nad TK by bylo potřeba přesunout penízky ze škatulky oprava do škatulky investice. Stěžuj si na SŽ(DC), proč to má takhle blbě zaškatulkované."
550 mm nad TK se umí i z oprav - když se chce.
Bram:
"Takže lepší je nakonec ta salámová metoda..."
Já bych tu salámovou metodu tak nevyzdvihoval.[nene][nene]
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Středa, 11. března 2020 - 19:18:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10400
Registrován: 4-2003
Hroch:Já bych tu salámovou metodu tak nevyzdvihoval.

Nevyzdvihuji jí, jen bych to shrnul takto: Lepší než drátem do oka [wink].


S ohledem na to, pod které oblastní ředitelství to spadá, tak bych - dle dosavadních zkušeností - žádné zázraky nečekal.

Bezpodmínečně pryč musí tyto úseky:

https://mapy.cz/s/netenadole
https://mapy.cz/s/latofumoka
https://mapy.cz/s/neketuvura

Ty si vyloženě koledují o červený terč [coze].

Tenhle úsek https://mapy.cz/s/golutuboce by mohl být možná zachráněn výměnou hmoždinek v betonových pražcích VÚS 62 (plus výměna shnilých dřevěných pražců pod styky) a výměnou kolejic.

Zbytek TSO a svařit [wink].
Středa, 11. března 2020 - 19:24:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13359
Registrován: 8-2004
Bram:
"Bezpodmínečně pryč musí tyto úseky:
Ty si vyloženě koledují o červený terč."
Myslel jsem to z hlediska nějakého zvyšování rychlosti apod.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Středa, 11. března 2020 - 20:28:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13158
Registrován: 5-2004
On usek zavodi - hyskov je taky "chutnej" a divim se ze tam neni nakejch 20 a pod. Dreveny prazce rozkopatelny polobotkou, betonovy praskly vejpul.

Jinak pravobrezka byla ve slusnym stavu tam kde to bylo pod litomericema. Nymburk byla katastrofa odnepameti..
Středa, 11. března 2020 - 20:45:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10401
Registrován: 4-2003
Hroch:Myslel jsem to z hlediska nějakého zvyšování rychlosti apod.

Kounov - Mutějovice je již traťová rychlost 70 km/h a ne 50 km/h. Mimochodem, všechny předvěsti mezi Rakovníkem a Domoušicemi mají čtyři upozorňovadla. Podle mne jsou tam již dlouho, takže tady patrně buď již 70 km/h bylo, nebo se s touto rychlostí už dlouho počítalo. Nejspíš tam už tato rychlost byla, jinak by v GVD 1981/1982 nemohla být jízdní doba z Rakovníka do Chrášťan mnoha vlaků pouhých 10 minut (v opačném směru dokonce 9 minut), když dnes je to minut 13.
Středa, 11. března 2020 - 21:00:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2755
Registrován: 4-2011
Hroch: Ta výluka byla, vinou nehody, samozřejmě podstatně delší, ale oprava byla plánovaná (nezávisle na nehodě) na výluku 90N.

Bram: Stavbařit, to byl zamozřejmě překlep, nebo automatická oprava, či co, mělo být samozřejmě svařit. Proti výškovámu a bočnímu ojetí kolejnic samozřejmě pomůže broušení a otočení.

Mícháte jabka, hrušky a švestky dohromady. Proč by se nemělo na trati 50 let jezdit?
Co s těmi vyzískanými pražci, co jsou v Lounech předměstí? Nevím, co se s níma zamýšlí, že už je dávno neodvezli na Celio.

S tím pokládáním za komunistů, do nekvalitně připraveného štěrku a zničení odvodnění, by se dalo souhlasit. Ale s těmi sváry moc, ne. Na koridorech z konce 90. let jsou taky pěkně projetý a praskají, že to musí zajišťovat upravenou kolejnicovou spojkou a v nejbližších výlukách to převložkovat.
Středa, 11. března 2020 - 21:18:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10403
Registrován: 4-2003
Ostravské tornádo:Proti výškovámu a bočnímu ojetí kolejnic samozřejmě pomůže broušení a otočení.

To pomůže tehdy, kdy je o kolejnice průběžně postaráno a nejde to neustále. Hlava kolejnice musí mít nějakou minimální výšku a boční ojetí se otočením dá řešit pouze jednou. Prostě vše má své meze.


Co s těmi vyzískanými pražci, co jsou v Lounech předměstí?

Mne jsou úplně ukradené. Pro mne za mne ať se tam dalších dvacet let rozpadají [wink].


S tím pokládáním za komunistů, do nekvalitně připraveného štěrku a zničení odvodnění, by se dalo souhlasit.

S tím souhlasit musíš, protože to tak prostě bylo.


Ale s těmi sváry moc, ne.

Takže mne asi během jízdy po kvalitně svařené trati z éry dřívbylolípu nejspíš zvonilo v uších [biggrin].


Na koridorech z konce 90. let jsou taky pěkně projetý a praskají

Nevymejšlej si. Minimálně na úseku Úvaly - Poříčany bych si toho musel v minulosti všimnout. A nic takového se tam nedělo. Spíš je větší problém s pražci, kdy pražec B91 vydrží výrazně méně než B91S či mnohem starší SB8.
Středa, 11. března 2020 - 21:37:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7626
Registrován: 8-2007
Bram:Podle mne jsou tam již dlouho, takže tady patrně buď již 70 km/h bylo, nebo se s touto rychlostí už dlouho počítalo.
Jo 70 km/h tam bylo.Snížená byla z důvodu špatného stavu na konci 90.let díky doktríně "udržování železnice ve stavu postupného chátrání",které prosazoval ministr Stráský a Říman.
Středa, 11. března 2020 - 22:01:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2756
Registrován: 4-2011
Bram: Takže mne asi během jízdy po kvalitně svařené trati z éry dřívbylolípu nejspíš zvonilo v uších [biggrin]. Tím chcete říct jako co? Já přece nikde neříkám, že sváry z doby "dřívy bylo líp" jsou kvalitnější než dneska, byla taky jiná technologie thermitového svařování (správně aluminotermické svařování), než je dneska a někde se po nich pořád jezdí. Ty z 90. let na koridoru Lovosice - Ústí, ty jsou svařované už tou dnešní technologií a byly projeté už za 10 let, asi nějaké špatné složení těch směsí v té době, je teda taky pravda, že některé ty nejhorší úseky se tam od té doby nikdy nebrousily.

Co se týče kolejnic k regeneraci, tak ano, pokud už tam není co brousit, tak ani stabilní svařovna z ho..a bič neuplete. Což na lokálkách, kde projede 2x do hodiny 810 nebo Regína a jednou za den nějaký náklad o pár vozech, na tom tak špatně nebývají. A ty oblouky, kde je horní pás bočně ojetý a spodní roztlačený s převalkem, se většinou vyhodí. Jen tak mimochodem, když se dělala oprava Vraňany - Lužec nad Vltavou, tak tam se použily kolejnice vyzískené ze Stromovky, jak se stavěla Podbaba a z Bubenče dělala výhybna. Ty jsou tuším z 80. let a byly v dost blbým stavu, ve svařovně se regenerovaly a jsou teď tam u Lužce.

A co se týče těch koridorových pražců, jak skoro všechny v 1. traťový, mezi Hněvicema a Roudnicí a možná i Roudnicí a Hrobcema popraskaly, tak to byla spíš nějaký výrobní vada, taky mám pocit, že nový dostaly od ŽPSV zadarmo. A zase, ta výměna se dělala asi ve 4 etapách ve 2letých intervalech, místo aby se to udělalo všechno při jedný výluce. Nejspíš to byla asi poslední práce, na které se použil SUM 1000CS, který vloni v Lovosicích nabořili a opravovat se už asi nebude.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ostravské_tornádo.)
Čtvrtek, 12. března 2020 - 05:42:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10405
Registrován: 4-2003
Ostravské tornádo: Tím chcete říct jako co?

Tím chci zopakovat, že kolejnice svařené přímo na trati za éry dřívbylolípu byly svařené velice špatně.


Ty z 90. let na koridoru Lovosice - Ústí, ty jsou svařované už tou dnešní technologií a byly projeté už za 10 let, asi nějaké špatné složení těch směsí v té době, je teda taky pravda, že některé ty nejhorší úseky se tam od té doby nikdy nebrousily.

Nehoupeš mne zase jako už několikrát?


Apollo 17:Jo 70 km/h tam bylo.Snížená byla z důvodu špatného stavu na konci 90.let díky doktríně "udržování železnice ve stavu postupného chátrání",které prosazoval ministr Stráský a Říman.

Jenže tam to chátrání trvá do dnešního dne a Stráského a Římana tu už přes dvacet let nemáme, přičemž první už prdí do hlíny. Spíš ta před skoro čtvrt stoletím zavedená padesátka někomu vyhovovala natolik, že se na trať mohlo vesele kašlat až do dnešní doby [crazy].

Ale jinak pokud už tam sedmdesát jednou bylo, tak by snad neměl být problém tu sedmdesátku obnovit i tam, kde není dosud TZZ, zejména mezi Svojetínem a Chrášťanami [wink].
Čtvrtek, 12. března 2020 - 09:57:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1564
Registrován: 8-2017
PH: Natahovaly to přestupní doby.
Musím říct, že vám nerozumím. Půlhodinovou přestupní dobu v Lounech považujete za funkční vazbu, ale rozdíl 25 minut v obskurní relaci Teplice - Česká Kamenice povkládáte za důvod rozkvedlat proklady i vazby.
Dalším stupněm bude požadavek na vazbu Bohosudov - Česká Kamenice?

Půlhodina tam stejně nebyla, protože mimo špičku jezdil Os z Rumburka pouze každé dvě hodiny (a tak je tomu i nyní). Takže v některých případech jel další vlak tak jako tak až za hodinu.
Takže je vlastně v pořádku, když pojede až za hodinu po celý den? Lidi většinu svých cest realizují ve špičce (proto se to jmenuje špička), takže právě interval během ní je zásadní, nějaké dvě díry během dopoledne nejsou zas tak podstatné.

Teď jsem se koukal do IDOSu. Nejvýhodnější spojení Lovosice - Rakovník mi to hází přes Louny. Zanedbávám kombinace s těsnými přestupy vlak/bus, na které se nelze v praxi spolehnout.
V tomhle směru možná jo, kvůli podivné ose symetrie na 093, v opačném směru je skutečně nejrychlejší cesta přes Kladno a Kralupy.

Linka 733 nejezdí přes Postoloprty.
To sice ne, ale o úseku Most - Postoloprty jsem nic nepsal. Tam by buď mohl zůstat pendlující šukafon, nebo bych možná radši zvážil ohnutí linky 572 545 přes Počerady do Postoloprt.

Ale elektrické vlaky Most - Postoloprty - Žatec jsou logické, protože dráty už tam dávno jsou.
Ještě, že s touhle logikou kraj nepožaduje elektrické vlaky i do Března u Chomutova. Řekl bych, že linkové vedení by se mělo tvořit podle přepravních potřeb, ne podle toho, kam někdo (kvůli nákladní dopravě) pověsil špagát.

A jak jsem již psal, je to napáječ k rychlíkům do/z Ústí.
Žatec napájí líp bus. Postoloprty viz výše.

No jo, pracovní dny. To fungovat bude. A jak vyřešíte přípoj o víkendu?
Mezi Louny a Mostem je hodinový takt i o víkendu. Z obcí zpoza Loun by se do Ústí dalo dostat přes Lovosice. Takže zbývají zase jenom marginality typu Hřivice - Bílina.

Jste zhrzený režijkář nebo šotouš, že nemáte rád Jančuru a chcete jeho vlaky zrušit?
No jistě, čekal jsem kdy se racionální diskuze o systému pokusíte posunout do osobní rovniny, nejlíp s podsuvem ohledně preference barvy, ale tuhle hru si hrajte s někým jiným.

Ve směru z Libochovic do Mostu 26 minut, v opačném směru 27 minut. To vazba je a funguje to.
Jezdí tím lidi v počtu, který se nedá spočítat na prstech nešikovného truhláře? Těžko, nedokážu si představit člověka, který stráví hodinu (tam a zpět) čekáním.

z Lovosic do Žatce je o půl hodiny rychlejší jet přes Most než přes Louny
což není argument ve chvíli, kdy navrhuji ještě rychlejší přímé spojení Lovosic a Žatce.

Lovosice a Litoměřice mají napojení na chebské R, v Mostě je přípoj dál směr Chomutov
Na Chomutov by byl přípoj i osobákem. To, že nebude spojení z Litoměřic do Karlových Varů považuji za menší problém, než že vlak neřeší relaci z obcí podél Švestkové dráhy do Prahy.
Optimální by bylo zastavit všechny vlaky v Lovosicích, ale bohužel ministerstvo lpí na nadvlacích a význam pro místní vztahy ho zas tak nezajímá.
Čtvrtek, 12. března 2020 - 13:10:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 200
Registrován: 1-2019
M250.0:
"Musím říct, že vám nerozumím. Půlhodinovou přestupní dobu v Lounech považujete za funkční vazbu, ale rozdíl 25 minut v obskurní relaci Teplice - Česká Kamenice povkládáte za důvod rozkvedlat proklady i vazby.
Dalším stupněm bude požadavek na vazbu Bohosudov - Česká Kamenice?"

To je obskurní, navazovat na Podkrušnohorskou magistrálu, páteř celého Ústeckého kraje? Naopak, současný stav je super, z Teplic, Bíliny, Mostu je o jeden přestup méně.

M250.0:
"Takže je vlastně v pořádku, když pojede až za hodinu po celý den? Lidi většinu svých cest realizují ve špičce (proto se to jmenuje špička), takže právě interval během ní je zásadní, nějaké dvě díry během dopoledne nejsou zas tak podstatné. "

Samozřejmě, že každé řešení má svoje pro a proti. Akorát tady je pozitiv víc než negativ. I s ohledem na to, že MD, ČD a DB nemají zájem na platnosti DÚK a Labe-Elbe v EC (Ústecký kraj má zájem). Když budu vycházet z toho, co je teď, tak je to nejlepší možný stav.

Jak z Rumburka a České Kamenice, tak z České Lípy (resp. Žandova, tam končí DÚK) je přípoj do Ústí zajištěn na integrovaný R do Ústí a Prahy a k tomu ještě funguje vazba dál na Most.

Chápu, že ten proklad v úseku Benešov - Děčín by se hodil, ale to by se možná hodilo zajistit autobusovou linkou 437 (Verneřice - Benešov - Děčín). Tato linka nemusí navazovat v podstatě na nic, může fungovat izolovaně. Vazbu na 452 ve Verneřicích není třeba držet (z Lovečkovic do Děčína se dá jet i přes Malé Březno s přestupem na linku 450).

M250.0:
"V tomhle směru možná jo, kvůli podivné ose symetrie na 093, v opačném směru je skutečně nejrychlejší cesta přes Kladno a Kralupy. "

Nejrychlejší? Jen o 5 minut. To je zanedbatelné.

M250.0:
" ale o úseku Most - Postoloprty jsem nic nepsal. Tam by buď mohl zůstat pendlující šukafon, nebo bych možná radši zvážil ohnutí linky 572 545 přes Počerady do Postoloprt. "

O pendlující šukafony kraj nemá zájem, těch jezdilo pod dráty už dost a lidi to akorát odrazovalo. Až přijdou nové Pesy pro RegioJet, bude to nesrovnatelné zlepšení i proti tomu, co tam jezdí teď (přiznejme si, že ty 628 bez modernizace nejsou žádná sláva).

M250.0:
"Ještě, že s touhle logikou kraj nepožaduje elektrické vlaky i do Března u Chomutova. Řekl bych, že linkové vedení by se mělo tvořit podle přepravních potřeb, ne podle toho, kam někdo (kvůli nákladní dopravě) pověsil špagát. "

Tak úsek Žatec - Chomutov je řešen hodinovým prokladem rychlíků z Plzně a Os (dříve Sp), některé jedou jen ze Žatce, jiné až z Lužné. Možná, že kdyby byl zadrátovaný i úsek Březno - Chomutov, tak by to vypadalo jinak. Ale situace je taková, jaká je.

M250.0:
"Mezi Louny a Mostem je hodinový takt i o víkendu. Z obcí zpoza Loun by se do Ústí dalo dostat přes Lovosice. Takže zbývají zase jenom marginality typu Hřivice - Bílina."

Třeba spojení Louny - Bílina nebo Louny - Teplice marginální není. Jezdí tam i přímá autobusová linka 504, bohužel jen v pracovní dny.

O víkendu by se hodil vlak, až skončí modernizace na 130, tak přestupy v Mostě na Os budou zas fungovat.

M250.0:
"Jezdí tím lidi v počtu, který se nedá spočítat na prstech nešikovného truhláře? Těžko, nedokážu si představit člověka, který stráví hodinu (tam a zpět) čekáním."

Když to vezmu čistě z pohledu pravidelné dojížďky, tak je dostačující to, že vlaky z Lovosic jezdí až na Louny město. Původně se předpokládalo, že se bude v Lounech na hlavním čekat půl hodiny, než se pojede do Postoloprt, tak aspoň se udělalo toto, aby to zrychlení mělo aspoň nějaká pozitiva.

Vazba Libochovice - Most je z tohoto pohledu stejně marginální jako zmiňovaná Lovosice - Rakovník, akorát se domnívám, že vazba, kterou chci zachovat já, má přece jen větší potenciál.

M250.0:
"což není argument ve chvíli, kdy navrhuji ještě rychlejší přímé spojení Lovosic a Žatce. "

Tak si to spočteme.

Jak by to vycházelo přes Louny:

Lovosice S:00 - Libochovice S:30/L:30 - Louny L:00 - Postoloprty L:20/S:40 - Žatec L:40/S:20

cca 1 hodina 40 min

Jak to dnes vychází přes Most:

Lovosice S:30/L:30 - Libčeves L:00 - Most L:30/S:30
Most L:30/S:30 - Postoloprty S:00 - Žatec L:20/S:40

cca 1 hodina 40 min

Takže celkový čas by vycházel stejně, rozdíly nejvýš v řádu minut.

Ale souhlasím s tím, že Os Lovosice - Louny by se měly do Žatce protáhnout, protože by mohl vzniknout přípoj na rychlíky. Současně s tím bych ale zachoval Os Most - Postoloprty - Žatec.

M250.0:
"Na Chomutov by byl přípoj i osobákem. To, že nebude spojení z Litoměřic do Karlových Varů považuji za menší problém, než že vlak neřeší relaci z obcí podél Švestkové dráhy do Prahy.
Optimální by bylo zastavit všechny vlaky v Lovosicích, ale bohužel ministerstvo lpí na nadvlacích a význam pro místní vztahy ho zas tak nezajímá."

Asi takhle - na současném konceptu je super i to, že se dá dostat bez přestupu do Litoměřic jak z Mostu, tak z Loun.

MD lpí na nadvlacích, tak není divu, že Ústecký kraj na to reaguje tak, jak reaguje. Tedy i tak, že z Rumburka je v Děčíně přípoj na R, nikoliv na EC.

Celý provozní koncept na Švestkové dráze je v podstatě opsanou bakalářskou prací jednoho studenta na ČVUT. V rámci možností, které jsou k dispozici teď, je to asi to nejlepší, co mohlo vzniknout.

Jasně, směr do Prahy není ideální, na R se čeká půl hodiny. Ale řekl bych, že přímé spojení do Litoměřic je důležitější než návaznost do Prahy.
Čtvrtek, 12. března 2020 - 15:51:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1566
Registrován: 8-2017
To je obskurní, navazovat na Podkrušnohorskou magistrálu, páteř celého Ústeckého kraje?
Jo. Jak často někdo z České Kamenice/Mlýnů/Kytlice potřebuje něco v Teplicích? Ve srovnání s Prahou, kam by bylo lepší spojení tím expresem naprosto zanedbatelné počty.

I s ohledem na to, že MD, ČD a DB nemají zájem na platnosti DÚK a Labe-Elbe v EC (Ústecký kraj má zájem).
Tak by se holt jezdilo na traťovku nebo časem SJT, z toho by se svět nepoložil. Je to vůbec zajímavá představa regionálních papalášů, že dopravu je potřeba řešit přednostně uvnitř kraje, bez ohledu na to, jak to vypadá za jeho hranicemi - pak z toho vypadávají pakárny jako třeba v MSK Opava - Rýmařov, nebo tady upřednostňování spojení do Teplic před spojením do Prahy.

To je zanedbatelné.
Na tom jsem chtěl hlavně demonstrovat, že kvůli nefunkčnosti přímé trasy to i brutální oklikou vychází srovnatelně.
Podobně jako cílem svého času hodně diskutovaného srovnání spojení Vídeň - Berlín přes nás a okolo nebyla péče o cestující v této relaci, ale ukázka, jak je přímější spojení mizerné.

O pendlující šukafony kraj nemá zájem, těch jezdilo pod dráty už dost a lidi to akorát odrazovalo. Až přijdou nové Pesy pro RegioJet, bude to nesrovnatelné zlepšení i proti tomu, co tam jezdí teď (přiznejme si, že ty 628 bez modernizace nejsou žádná sláva).
Polohy nádraží v Mostě a Žatci se ale příchodem pes nezlepší, takže nějaký významný nárůst nelze očekávat.

Třeba spojení Louny - Bílina nebo Louny - Teplice marginální není.
Tak potřetí: Z Loun do Mostu jede vlak každou hodinu celodenně, celotýdně, tudíž uvedené vazby by zachovány byly i při dvouhodinovém taktu navazující rychlíkové linky.

Vazba Libochovice - Most je z tohoto pohledu stejně marginální jako zmiňovaná Lovosice - Rakovník, akorát se domnívám, že vazba, kterou chci zachovat já, má přece jen větší potenciál.
Za stejný čas, jako se dnes jezdí Libochovice - Most přes Louny by se mohlo podle toho, co navrhuji, jezdit přes Čížkovice.

MD lpí na nadvlacích, tak není divu, že Ústecký kraj na to reaguje tak, jak reaguje. Tedy i tak, že z Rumburka je v Děčíně přípoj na R, nikoliv na EC.
V Děčíně ty EC ale zastavují, v tom je ten podstatný rozdíl. Výmluvy na nezbytné regionální kartičky vyřeší SJT.

na současném konceptu je super i to, že se dá dostat bez přestupu do Litoměřic jak z Mostu, tak z Loun
Jasně, vždycky je to něco za něco. Ale mít všude rychlé přestupy považuji za důležitější než mít někde přímé spojení, ale jinde přestup nepoužitelný. Čili s poslední větou nesouhlasím.
Krom toho přímé spojení do Litoměřic může zajistit linka 661, jedoucí dnes víceméně v souběhu s tím vlakem.
Čtvrtek, 12. března 2020 - 19:55:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21644
Registrován: 5-2002
Kpt.St: Byl podán i přísudek?
Ten taky, ale průser byl v chybějícím předmětu.

Vlčoun: Nebývalo tam 70 ještě v dobách kdy se nevědělo že to nejde?
Jak kde. Taky tam byly trvalé třicítky v místech, kde dnes už nejsou.

M250: Jinak bez TZZ maximálně 60.
TZZ, PZZ - holinky jako hodinky...

OT: to se má ty styky ideálně jednou za půl roku nebo rok podbíjet
Jasně, lidí je jak sraček a peníze rostou na stromě.

čím to asi je, že?
Že by chybným odečítáním a intenzitou provozu...?

Což tenkrát asi nešlo, protože platily uplně jiný předpisy
Prapůvod nebyl ani tak v těch jiných předpisech, jako spíš v tom, že nikoho nenapadlo udělat pražec s pořádnou čelní plochou. To, co mají SB-něco, je výsměch a ne čelní plocha.

Akorát jízda po takové BK je uplně o ničem.
Ano, tuduc-tuduc to nedělá, takže šotomasturbační potenciál je výrazně menší. Ale neboj, dá se to léčit. Doporučil bych Ti něco na eu-, buď eukalyptus nebo eutanázii.

správně aluminotermické svařování
To jako myslíš, že Bram tenhle pojem nezná...?

Ty z 90. let na koridoru Lovosice - Ústí, ty jsou svařované už tou dnešní technologií a byly projeté už za 10 let, asi nějaké špatné složení těch směsí
Hlavně se šlo na větší nedostatek převýšení, než dřív (130 mm oproti 100 mm).

Bram: K žádnému zkurvení nedošlo, ba naopak byl ten nejhezčí úsek pěkně opraven
Že já si nevsadil (na to, co má OT na müsli)... [proud]

Velký rozdíl byl mezi železniční sítí ČSD a DR
A to kurva že velkej...
Když jsem v osmdesátkách přijel do Žitavy, tak jsem čuměl jako puk a nechápal...
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Čtvrtek, 12. března 2020 - 20:22:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14866
Registrován: 12-2007
Výmluvy na nezbytné regionální kartičky vyřeší SJT.
Ne v případě vnitrokrajského spojení v rámci platnosti i na MHD či v návaznosti na linkové autobusy.
(Ledaže by SJT platil i na tu MHD a linkové autobusy)

tady upřednostňování spojení do Teplic před spojením do Prahy.
Jiný název pro stejnou situaci - upřednostnění spojení v rámci jednotného tarifu IDS (který u EC, jak správně bylo zmíněno, neplatí) před RYCHLEJŠÍM spojením do Prahy (pozn. spojení do Prahy je zajištěno i tím rychlíkem, na který Os vlaky z/do Rumburka navazují nyní).
Čtvrtek, 12. března 2020 - 20:26:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1568
Registrován: 8-2017
TZZ, PZZ - holinky jako hodinky...
Měl jsem za to, že na tratích s TZZ (sic!) 1. kategorie se nesmí zvyšovat rychlost nad 60 km/h, ale je pravda, že se to ke mně doneslo jako JPP. Tohle tedy není pravda? Nebo to někdy pravda byla, ale už se to zase smí? Přejezdy jsou jiná věc, tam se muselo na tu šedesátku dokonce snižovat.
Myslel jsem, že je to například důvod, proč je šedesátka mezi odb. Jeneček a Středoklukami, kde před shnitím v devadesátkách byla osmdesátka. [happy]
Čtvrtek, 12. března 2020 - 20:43:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13361
Registrován: 8-2004
M250.0:
"Měl jsem za to, že na tratích s TZZ (sic!) 1. kategorie se nesmí zvyšovat rychlost nad 60 km/h, ale je pravda, že se to ke mně doneslo jako JPP. Tohle tedy není pravda?"
Je to pravda.
M250.0:
"bohužel ministerstvo lpí na nadvlacích a význam pro místní vztahy ho zas tak nezajímá"
Já bych zase řekl: "Ještěže lpí." Stejný argument by se mohl použít i pro zastavení třeba railjetů v Českém Brodě. To byste také chtěl?

Ohledně Děčín - Rumburk ale s Vámi souhlasím. Krom přípojů v Děčíně a prokladů do Benešova se tím rozvrtaly také vazby na Jedlové.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Čtvrtek, 12. března 2020 - 22:06:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21649
Registrován: 5-2002
Hroch: Je to pravda.
Fí ha, to jsou věci...
Odkdy...?
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Čtvrtek, 12. března 2020 - 22:33:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3518
Registrován: 5-2002
Hajnej: To už celkem dávno, ne? Tak cca 7 let, možná déle. Výjimka je pro "vydržené případy", akorát tedy nevím, zda TORky (zasahující celý mezistaniční úsek) se chápou jako "PJ" nebo v případech jako trať 126 bude nutné to TZZ doplnit, kde není.
Čtvrtek, 12. března 2020 - 22:34:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1569
Registrován: 8-2017
Hroch: Mezi Lovosicemi a Českým Brodem vidím několik podstatných rozdílů. Zastavení railjetů v Českém Brodu by nesloužilo k obsluze oblasti zvíci 40 000 obyvatel (100 000 když připočítám Most), nezvýšilo by významně atraktivitu železniční dopravy v oblasti (nesnížilo by interval na polovinu), způsobilo by přetěžování těchto vlaků a zdržení cestujících mezi dvěma největšími městy ČR.
Pátek, 13. března 2020 - 06:19:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10411
Registrován: 4-2003
Hroch:Já bych zase řekl: "Ještěže lpí." Stejný argument by se mohl použít i pro zastavení třeba railjetů v Českém Brodě. To byste také chtěl?

Řekl bych, že M250.0 to vysvětlil ve svém příspěvku 1569 velice dobře, takže k tomu nemám co dodávat. Tedy krom toho, že Ministerstvo dopravy by si tento fakt mělo uvědomit. Nakonec by patrně vzhledem k hmotnosti souprav a používaným lokomotivám v čele těchto vlaků ani nemuselo dojít k prodloužení jízdní doby, protože už tu byly kratší jízdní doby vlaků z Prahy do Německa za éry daleko méně výkonných strojů než dnes. V tomto případě za éry řady 371, pro které byl velmi zubatý rychlostní profil trati Praha - Děčín docela problém vyjet [wink].
Pátek, 13. března 2020 - 06:27:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10412
Registrován: 4-2003
Tomáš Záruba:To už celkem dávno, ne? Tak cca 7 let, možná déle.
Výjimka je pro "vydržené případy", akorát tedy nevím, zda TORky (zasahující celý mezistaniční úsek) se chápou jako "PJ" nebo v případech jako trať 126 bude nutné to TZZ doplnit, kde není.


Tak to by mne zajímalo, jak to s tratí 126 nakonec dopadne [proud]. Holt z Mutějovic do Domoušic by se jezdilo jen šedesát, což by zase tak nevadilo, ale mezi Svojetínem a Chrášťanami už díky délce mezistaničního úseku ano. Ale i tak by to bylo oproti dnešnímu stavu určité zlepšení [wink].
Pátek, 13. března 2020 - 08:16:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3752
Registrován: 5-2002
železniční síť DR se svým stavem blížila stavu sítě západoněmecké DB.
Až na to, že na DR byl problém tzv. Alkalischwellen, což byly pražce z nějakých mizerných surovin, co byly náchylné k praskání.

https://www.bahninfo-forum.de/read.php?8,107198

Oodkaz kvůli čárce je nutné překopírovat.
Pátek, 13. března 2020 - 08:30:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2757
Registrován: 4-2011
Bram: Já vás někdy houpal za nos? Tak to jó [rofl]

Tím chci zopakovat, že kolejnice svařené přímo na trati za éry dřívbylolípu byly svařené velice špatně.
Byly svařený tak, jak tehdejší technologie uměly a zas tak špatný nebyly, když i po 30 letech se po tom jezdí.

Pokud se vám něco nezná na tom, že sváry na koridoru z konce 90. let stojí pěkně za prd, tak se po nich projeďte nebo si úsek projděte. Ale ono je to nakonec dobře, aspoň má člověk pocit, že jede vlakem. A zrovna včera jsem si všiml v Hrdlech v 2. TK prasklý svár a zajištěný spojkou.
Pátek, 13. března 2020 - 15:40:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10419
Registrován: 4-2003
Ostravské tornádo:Byly svařený tak, jak tehdejší technologie uměly a zas tak špatný nebyly, když i po 30 letech se po tom jezdí.

Jsem ten poslední, kdo by se oháněl tím, že jsem starší, ale tady fakt už musím: Ty jsi patrně výrazně mladší člověk než jsem já a to, v jakém sračkách byla infrastruktura za éry ČSD, jsi patrně nezažil. I já to mám ze jen svých mladších let. Až od poloviny devadesátých let, kdy začaly být uváděny do provozu první úseky koridoru, se situace pomalu začala zlepšovat. Mimo jiné proto, protože začalo být velké množství výzisku. Pokud to jen trochu šlo, použil se jinde. A světe div se, pokud bylo postaráno o odvodnění, štěrk vyšištěn, tak i výzisk z koridorů po znovupokládce slouží dodnes. Jen musely být vyřezány nekvalitní svary z éry dřívbylolípu. Viz třeba nultá kolej v Senohrabech či v Uhříněvsi. Nebo větší část dolního Posázavského pacifiku je na výzisku z koridoru. Opět po vyřezání všech svarů z éry dřívbylolípu.


A jak píše Hajnej, který je o zhruba desetiletí starší než já, tak vůbec nejde o to, že by se svařování v osmdesátkách neumělo, ale že se na to u ČSD narozdíl od DR těžce sralo: A to kurva že velkej...
Když jsem v osmdesátkách přijel do Žitavy, tak jsem čuměl jako puk a nechápal...





Pokud se vám něco nezná na tom, že sváry na koridoru z konce 90. let stojí pěkně za prd, tak se po nich projeďte nebo si úsek projděte.

Ty se tam radši projeď, ale jinak než prstem na mapě a pak tu něco vyprávěj [crazy].


Ale ono je to nakonec dobře, aspoň má člověk pocit, že jede vlakem.

Jen díky tomu, že nějací početně zanedbatelní pomatenci chtějí slyšet tuduc tuduc a mít z toho orgasmus, mají odcházet do kytek vozidla a infrastruktura. Proboha proč??? [coze][uhoh][sad][crazy][angry]

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Pátek, 13. března 2020 - 17:41:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10082
Registrován: 4-2003
tiletí starší než já, tak vůbec nejde o to, že by se svařování v osmdesátkách neumělo, ale že se na to u ČSD narozdíl od DR těžce sralo

Nejen DR, ale i třeba hlavních tratích PKP. Nebo třeba u RŽD, kde ČS4T nasadila za Brestem směr Baranoviči obligátních 140 s hromadou kočárů na spřáhle a jen to ševelilo.

Zrovna na trati 090 proběhly v druhý půlce osmdesátek rozsáhlý opravný práce strojem SUM 1000CS a strojem na odporové svařování kolejnic (stejným jako v SSSR). K žádným zázrakům to na rozdíl od výše uvedených příkladů nevedlo.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pátek, 13. března 2020 - 18:22:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9404
Registrován: 5-2002
ad Bram: Jen musely být vyřezány nekvalitní svary z éry dřívbylolípu.

Potvrzuji. V roce 2000 jsme dělali obnovu tratě Kraslice - Kraslice st.hr. z "nezničitelného" výzisku R65 na SB8 a všechny původní sváry musely opravdu pryč.

Pravděpodobně kvalita termitového svařování udělala v devadesátých letech obrovský pokrok.
Pátek, 13. března 2020 - 19:19:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13366
Registrován: 8-2004
M250.0:
"Zastavení railjetů v Českém Brodu by nesloužilo k obsluze oblasti zvíci 40 000 obyvatel (100 000 když připočítám Most), nezvýšilo by významně atraktivitu železniční dopravy v oblasti (nesnížilo by interval na polovinu), způsobilo by přetěžování těchto vlaků a zdržení cestujících mezi dvěma největšími městy ČR."
Připočítávat k Lovosicím Most, který to má do Lovosic stejně daleko jako do Ústí (a chebáky přes něj i jezdí) je nonsens. Atraktivitu samozřejmě railjet zvýšit může, protože by jel bez zastavení (tj. nejen rychleji, ale i pohodlněji - i absence nácestných zastávek je pohodlí). A zastavení v Lovosicích samozřejmě též zdrží stávající cestující.
Tomáš_záruba:
"akorát tedy nevím, zda TORky (zasahující celý mezistaniční úsek) se chápou jako "PJ" nebo v případech jako trať 126 bude nutné to TZZ doplnit, kde není"
To také nevím.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Pátek, 13. března 2020 - 21:31:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1571
Registrován: 8-2017
Tohle asi nemá cenu dál pitvat. I těch 40 000 lidí mi přijde dostatečné. Nad zastavením v Táboře, který je na tom srovnatelně, se nikdo nepozastavuje a i v té kontroverzní Třebové drtivá většina vlaků nadále staví.
No a co teprve taková Ex2 zastavující v Mohelnici a Července.
Zkrátka pokud jsou k tomu dobré důvody, tak má smysl zastavit vyšší vrstvu i v na pohled málo významných městech. Podívejte se, kde všude třeba ty EC staví mezi Berlínem a Hamburkem.
Pátek, 13. března 2020 - 21:49:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14867
Registrován: 12-2007
Nad zastavením v Táboře, který je na tom srovnatelně, se nikdo nepozastavuje
Rozdíly vidím mj. ve:

- vzdálenosti ČB od Tábora vs. Lovosic od Ústí (první jmenované nevhodné realizovat Os vlakem, druhé jmenované Os vlakem bez problémů)

- vzdálenosti Prahy od Ústí vs. Prahy od ČB (první jmenované co do vzdálenosti je opodstatněné pro jízdu bez zastavení; druhé jmenované již o to méně)

Podívejte se, kde všude třeba ty EC staví mezi Berlínem a Hamburkem.
... a to coby linka s vyšším počtem zastavení ve srovnání se spoji ICE na téže trase, které zde jezdí i bez jakýchkoliv zastavení mezi okrajem Berlína a okrajem Hamburku.

(Příspěvek byl editován uživatelem David.)
Sobota, 14. března 2020 - 00:09:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21662
Registrován: 5-2002
Bram: Pokud to jen trochu šlo, použil se jinde.
To se dělalo i za dřívbylolípu, údajně se mělo krajních 5 m ufiknout a středních 15 m se vařilo dohromady. Akorát samozřejmě toho výzisku nebylo tolik.

Jen díky tomu, že nějací početně zanedbatelní pomatenci chtějí slyšet tuduc tuduc a mít z toho orgasmus, mají odcházet do kytek vozidla a infrastruktura. Proboha proč???
Protože je to ultrašotouš. Nikdo normální nemůže považovat 460 za nejlepší panťák.

M250: Nad zastavením v Táboře, který je na tom srovnatelně, se nikdo nepozastavuje
Když si to srovnáme, tak nám vychází Tábor jako Ústí, Veselí jako Děčín a Budějice jako Drážďany.
A mezi Prahou a Táborem má smysl stavět leda v Benešově, tak si vyber, jestli to mají být Kralupy, Roudnice nebo Lovosice...

No a co teprve taková Ex2 zastavující v Mohelnici a Července.
No jo, ale to jsou Ex z leknutí, odpovídající na 090 těm R.
Rychlejší vrstvy tam už taky nestaví.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Sobota, 14. března 2020 - 06:39:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10420
Registrován: 4-2003
Hajnej:Když si to srovnáme, tak nám vychází Tábor jako Ústí, Veselí jako Děčín a Budějice jako Drážďany.

To srovnání silně pokulhává, protože Tábor je třetinový proti Ústí nad Labem a navíc Lovosice spolu s Litoměřicemi jsou na počet obyvatel zhruba to samé, co Tábor. Tady prostě neplatí pouze kilometrické měřítko [nene].


Hroch:A zastavení v Lovosicích samozřejmě též zdrží stávající cestující.

Opakuji: Lenochod 371 na vlacích z Prahy do Německa již nejezdí [nene].
Mladějov
Sobota, 14. března 2020 - 07:36:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14516
Registrován: 3-2007
Hele, lenochode, k líným 371 asi tolik, že to JD stíhalo, sám jsem si to zkusil: Z Prahy do Ústí vcelku ostře, ale žádná divočina a díky malé vatáži před Ústím příjezd -4, dál do DC tak akorát.

Takže "nestíhatelné" JD a "lenochod", to jsou takové šotoblafy, sorry.
To, co se po těch mašinách chtělo, ve své době splnily a dneska na 160 km/h z Prahy do Staráku s pěti vozama stačej s prstem v nose.


Já jen aby se tady některé pohádky ovčích babiček zase moc neuchytily [proud]

Jinak po 090 dnes jezdí "pomalíky" Praha-Děčín v hodinovém taktu, což je velmi slušné a jsem proti tam zastavovat EC či "ústecké střely" do Podkrušnohoří + problémy s jejich případně potřebnými odklony a až přeplněností EC v sezoně.

Jednou za hodinu R považuji pro Roudnici či Lovo za velmi slušné (a dobře, že se ta dvouhodina zahustila na hodinu). Plus Os v elefantech a první ranní a poslední "střely" zastavující jako pomalíky = zcela OK.

Dělat ze všeho couráky je blbý trend, nakonec to dopadne jako u ROPIDu[sad]

Ke svařování termitem - v osmdesátkách se používala ve velkém "klasická" technologie s formou a nasypáním termitu ke sváru, a díky častým lomům kolejnic na koridorech i velmi často a za nestandardních podmínek, takže výsledkem byly nestandardní svary.

Dnes je snaha používat svářečky či zajímavá "udělátka" např. od fy Elektrothermit , aby probíhalo za kontrolovaných podmínek (teplota, čistota svařovaných ploch, předpětí).


(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Sobota, 14. března 2020 - 08:27:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10423
Registrován: 4-2003
Mladějov:Hele, lenochode, k líným 371 asi tolik, že to JD stíhalo, sám jsem si to zkusil: Z Prahy do Ústí vcelku ostře, ale žádná divočina a díky malé vatáži před Ústím příjezd -4, dál do DC tak akorát.


Sim tě, Ty jsi asi nepochopil, o čem jsem psal, takže v kostce asi toto: Lenochod 371, který se dost pomalu rozjížděl nad 120 km/h, stíhal jízdní doby, které byly o pár minut kratší než dnes. Takže je mi fakt záhadou, proč by výkonnější lokomotivy nestihly zajet dnešní delší jízdní doby mezi Prahou a Ústím i se zastávkou v Lovosicích.
Mladějov
Sobota, 14. března 2020 - 08:45:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14518
Registrován: 3-2007
Pochopil, ale já reagoval na ty (tvoje) plky okolo toho. Sorry.

Byly časy, kdy MD prosazovalo s EC nestavět ani v Děčíně, jen tak mimochodem.
Sobota, 14. března 2020 - 08:54:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1419
Registrován: 5-2002
Do Prahy jsem se něco najezdil a ještě najezdím.
Můj rekord Holešovice-ÚL na vlaku s 371 + 6 vozů je 57,5 minuty (bylo to nějaké zpožděné večerní EC do Drážďan, už je to fakt dávno). S tím, co jezdí dnes (řadu jsem si ještě nezapamatoval) 55 minut.
A s 9 vozovým EC 371 zdaleka tak svižná nebývala :-)
Sobota, 14. března 2020 - 08:56:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10426
Registrován: 4-2003
Mladějov: Pochopil, ale já reagoval na ty (tvoje) plky okolo toho. Sorry.

Tak teď mi není zcela jasné, na co jsi to vlastně reagoval.


Byly časy, kdy MD prosazovalo s EC nestavět ani v Děčíně, jen tak mimochodem.

Jojo, EC to byl nadvlak a podle tehdejších úředníčků na MD by bylo patrně nejlepší, kdyby mezi Prahou a Drážďany nestavěl nikde [crazy].

Nic proti, ale vyloženě dálková relace v podmínkách ČR je (Cheb - Plzeň -) Praha - Ostrava. I mezistátní dálkové relace Praha - DD - Berlin, Praha - Brno - Vídeň/Budapešť, Praha - ČB - Linec a Praha - Plzeň - FiW a dále mají u nás charakter regionálních spojů. Přičemž přemýšlím, zda Praha - Brno je relace dálková nebo regionální. Tam se to poněkud tluče [proud].

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Mladějov
Sobota, 14. března 2020 - 09:26:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14520
Registrován: 3-2007
Hele, charakter - necharakter, s tím se dá dost kouzlit, stejně jako argumentovat kategoriemi a nějakými ex post vymyšlenými úřednickými definicemi těchto.

Každopádně projíždění rychlé vrstvy Praha - Úl doplněné hodinovkou těch zastávkových R vidím jako dostačující obsluhu pro 090, 170 a mírně předimenzované pro 220 (čemuž odpovídá i "ohnutí" některých R do Velenic).

Samozřejmě bydlící v Lovo nebo Kralupech (zdravíme známé tamní diskutéry !) mají asi názor opačný.
Sobota, 14. března 2020 - 10:04:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13369
Registrován: 8-2004
M250.0:
"Podívejte se, kde všude třeba ty EC staví mezi Berlínem a Hamburkem."
Jak správně poznamenal David. Podívat je potřeba též na ICE. A přesně stejnou funkci jako ICE mezi Berlínem a Hamburkem plní EC a chebské R mezi Ústím a Prahou.
Nejsou důležitá nějaká písmenka v hlavičce vlaku v kursbuchu ale funkce toho vlaku a to včetně kontextu s ostatními vlaky.
M250.0:
"I těch 40 000 lidí mi přijde dostatečné."
Mně zase ne.[proud]
M250.0:
"No a co teprve taková Ex2 zastavující v Mohelnici a Července."
Vzhledem k tomu, že jde podle všeho o nejdůležitější dálkovou linku na sever Slovenska, tak považuji též za blbost vyrábět z ní rychlou regionálku uprostřed trasy, ale to značně odbíháme od tématu.
Bram:
"Opakuji: Lenochod 371 na vlacích z Prahy do Německa již nejezdí."
To si opakujte jak dlouho chcete, ale s diskutovaným to nesouvisí.
(Dnes jezdí na EC Vectrony a Vectron bez Lovosic a Vectron s Lovosicemi rozdíl je. Na to nezměníte nic.)
Mladějov:
"Dělat ze všeho couráky je blbý trend,"
Souhlasím.
Mladějov:
"stejně jako argumentovat kategoriemi a nějakými ex post vymyšlenými úřednickými definicemi těchto"
Přesně.[ok]
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Sobota, 14. března 2020 - 14:02:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1852
Registrován: 9-2013
Už delší dobu se nám tu neobjevily žádné fotky, dovoluji si tedy zdejší prostředí oživit fotograficky tzv. Švestkovou dráhou a to konkrétně z Třebívlic, z nadhledu:

Třebívlice 14.3.2020
Foceno z pahorku nad solanským hřbitovem, pod vrchem Kvítel.

Sobota, 14. března 2020 - 15:31:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7378
Registrován: 12-2011
Teď mě napadla při pohledu na Třebívlice otázka: Nechalo AŽD v některých stanicích manipulační koleje pro možnou nakládku nebo se s tím na trati nepočítá? Ten přejezdník vzadu bez pozitivního světla vypadá také zajímavě.

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Sobota, 14. března 2020 - 15:55:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 395
Registrován: 8-2010
Dotaz: jak funguje doprava na trati 083 Děčín-D.Poustevna-Šluknov-Rumburk
a zpět přes peáž B.Schandau-Sebnitz, v Německu, že se nesmí vystoupit. Děkuji.
Sobota, 14. března 2020 - 16:11:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5137
Registrován: 11-2007
Vandr: dle webu DÚK linka U 28 v úseku Dolní Žleb - Dolní Poustevna není v provozu. Úsek Děčín - Dolní Žleb je nahrazen mikrobusem po cyklostezce.
Sobota, 14. března 2020 - 18:11:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 327
Registrován: 3-2009
přejezdník ????
Sobota, 14. března 2020 - 18:56:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1133
Registrován: 5-2009
A přesně stejnou funkci jako ICE mezi Berlínem a Hamburkem plní EC a chebské R mezi Ústím a Prahou.
Tak to je opravdu úsměvný příměr co do velikosti těch měst i jejich vzdálenosti a taky typu vlaku.
Já bych Lovo přirovnal třeba k Riese (zastávka ICE ;-), i když v Lovo a okolí používá hromadnou dopravu samozřejmě mnohem víc lidí. V Riese jsem směr Lipsko (tedy skutečně platící cestující, ne ti na lítačku) nikdy víc než jednotky nastupujících nezažil. Jestli to EC někde stavět nemá, tak je to Bad Schandau.

vzdálenosti ČB od Tábora vs. Lovosic od Ústí (první jmenované nevhodné realizovat Os vlakem, druhé jmenované Os vlakem bez problémů)

A cenu absurdního porovnání vyhrává toto: 3 minuty navíc lidi z Ústí vyženou z vlaků, zatímco z Lovosic do Prahy je přece normální jet hodinu a půl. Autem to trvá jen třetinu.

Samozřejmě bydlící v Lovo nebo Kralupech (zdravíme známé tamní diskutéry !) mají asi názor opačný.

To je pořád dokola. Je na dráze, jestli chce být vůči jiným druhům dopravy konkurenceschopná nebo ne. Z Litoměřic by byl vlak při napojení na pravidelnou rychlou vrstvu do Prahy bezkonkurenční. Teď když jedu dále z 087 (Úštěk atd.) do Prahy, tak je přípoj v Lovo do Prahy sice krásný, ale jízdní doba dvě hodiny. To je k ničemu.

Směr Německo není v Ústí přípoj. Osobáky dojedou do Drážďan za dvě hodiny. Tou dobou jste autem už někde před letištěm - ale berlínským, ne drážďanským.[wink]

Nejsmutnější je rychlík z Ústí 21:15 do Prahy, který už v Lovo nestaví a taky sobotní osobák z Prahy okolo 22:00, kterému v Lovo ujede o 3 minuty vlak do Úštěka. Na mail ohledně tohoto se kraj ani nenamáhal odpovědět.
Sobota, 14. března 2020 - 20:20:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14869
Registrován: 12-2007
Tak to je opravdu úsměvný příměr co do velikosti těch měst i jejich vzdálenosti a taky typu vlaku.
Hlavně je nesmyslný jakýkoliv příměr typu "v Německu mezi X a Y je to takto = je správně, aby v Česku mezi A a B to bylo taky tak".

To samé co do přirovnávání Lovosic k Riese (to by "Ústím" byly Drážďany a "Prahou" Lipsko?).

zatímco z Lovosic do Prahy je přece normální jet hodinu a půl. Autem to trvá jen třetinu.
Jestli třetinu (Opravdu? Jaký je pražský referenční bod v této věci?), pak ani zastavení expresů nepomůže, protože to bude pořád pomaleji.

Mimochodem, taková Roudnice je taky u dálnice. A expresy tudy jen projíždějí. Dle stejného uvažování, tzv. zasloužila by si jejich zastavování i ona. A ty další 3 minuty přece taky (skoro) nikoho neodradí.

Teď když jedu dále z 087 (Úštěk atd.) do Prahy, tak je přípoj v Lovo do Prahy sice krásný, ale jízdní doba dvě hodiny.
A bylo by tak tomu i po eventuálním zastavení expresů v Lovosicích, pokud by se neměly časové polohy Os-087 posunout o půl hodiny, čímž by ale nově úplně minuly uzel v České Lípě.
Sobota, 14. března 2020 - 20:29:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13374
Registrován: 8-2004
Klavirista:
"Tak to je opravdu úsměvný příměr"
Usmívat se můžete. [happy]
Klavirista:
"zatímco z Lovosic do Prahy je přece normální jet hodinu a půl"
Proč píšete takové bludy? Rychlíkem každou hodinu 1h 2 minuty do Holešovic.
Klavirista:
"Je na dráze, jestli chce být vůči jiným druhům dopravy konkurenceschopná nebo ne."
Souhlas. A výrobou couráků z každého spoje to nebude.
Klavirista:
"Z Litoměřic by byl vlak při napojení na pravidelnou rychlou vrstvu do Prahy bezkonkurenční. Teď když jedu dále z 087 (Úštěk atd.) do Prahy, tak je přípoj v Lovo do Prahy sice krásný, ale jízdní doba dvě hodiny."
A jedete tedy z Litoměřic nebo z Úštěka? Nebo z Lovosic?
Z Litoměřic to opravdu není dvě hodiny a z Úštěka Vám EC nepomůže, když na něj není z Úštěka přípoj.

Chtělo by to přicházet s nějakými skutečnými argumenty.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)