Diskuse » Archiv 2020 » Železnice » Tarif » Archiv diskuse Tarif do 05. 03. 2020 předcházející | další

Archiv diskuse Tarif do 05. 03. 2020

dolů
   autor příspěvek
Pondělí, 03. února 2020 - 13:06:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2391
Registrován: 6-2007
To pravidlo o nočních vlacích platí obecně, netřeba řešit jednotlivé dopravce:

https://www.interrail.eu/en/terms-conditions/interrail-pass-condi tions-of-use
Pondělí, 03. února 2020 - 14:37:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1553
Registrován: 11-2005
Takže jde ve 23:59 cestovního dne nastoupit v Pise (s příplatkem za lehátko) a v 15:48 volného dne dojet do Syrakus [lol]
Pondělí, 03. února 2020 - 14:44:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2392
Registrován: 6-2007
Ovšem zrovna v Itálii je příplatek za lehátko 41 EUR, zatímco SuperEconomy lze koupit i za 49,9 EUR. Sice máte s Interrailem flexibilitu, ale ne dokonalou, protože na poslední chvíli to lehátko bývá vyprodané.
Pondělí, 03. února 2020 - 15:10:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 765
Registrován: 6-2019
Libcha - úvaha je to dobrá, ale IMHO je IR na TI GH (k h....). Na dálkovku všude povinné místenky za 10,- éček k sezení, lehátko od těch zmíněných 41. ICN na sezení nejsou žádná hitparáda - dal jsem to předloni, kvůli ranžírům u Neapole - a i v listopadu se celou cestu furt střídali lidi v kupé, takže představa, že v tom kupé se dá trochu vyspat... no, nic moč. Itálie je asi typická země, kde se spíš vyplatí ty Otou zmíněné supervčasné nevraté. A to nemluvím o spoustě privátních dopravců, kde IR asi taky neuznávají.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Pondělí, 03. února 2020 - 15:34:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2393
Registrován: 6-2007
Místenka pro IC by ale měla být jen za 3 EUR a teoreticky ani není povinná. V praxi ji ale na mnoha linkách stejně chcete, např. denní IC na Sicílii jsou často vymístenkované.
Pondělí, 03. února 2020 - 21:37:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1555
Registrován: 11-2005
Tak jo, ale třeba na takové ICE 208 by se to vyplatit mohlo [happy]
Úterý, 04. února 2020 - 22:42:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15
Registrován: 9-2018
Zdravím, já vůl si ve slabší chvíli a stresu koupil zpáteční Včasnou jízdenku do Warszawy a neuvědomil si, že jsem si měl rovnou koupit tu variantu s lůžkem. Teď je problém, že lůžko je jen tam a zpátky mám sedačku. Myslel jsem, že to pořeším později a ono houby, už to (lůžkový příplatek zpět) u ČD dokoupit nejde. Vážně neexistuje jiná možnost než to strpět na sedačce nebo koupit novou jízdenku? Díky za tipy.
Středa, 05. února 2020 - 06:58:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2630
Registrován: 3-2011
Bohužel, u těchto nevratných včasných do Polska to opravdu jinak nejde. K jakékoli VJE dodatečně jiná služba než ta, která s ní byla původně zakoupena, dokoupit nelze.
Nevědět je špatné. Nechtít vědět je mnohem horší.

Vítejte v zemi neomezených možností.
Středa, 05. února 2020 - 10:42:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 769
Registrován: 6-2019
Dříve to šlo, tohle je malé "vylepšení". Nicméně pokud pán pojede mimo pátky, tak i v té dvojce se to dá přežít...
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Středa, 05. února 2020 - 16:06:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1556
Registrován: 11-2005
Možná by to šlo ještě otrikovat koupí příplatku u pokladny v Polsku. Sice to legální asi není, ale Polák by to nemusel vědět, a není to zas takové porušení, za které by vás vyhazovali z vlaku (službu normálně zaplatíte).
Pátek, 07. února 2020 - 18:43:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 39
Registrován: 7-2017
O příštím víkendu valentýnská sleva na SVJ - ovšem pouze za ČD body (100 bodů namísto obvyklých 300):
https://www.cd.cz/cs/e-shop/valentyn/default.htm
Středa, 19. února 2020 - 10:28:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 843
Registrován: 6-2019
E-shop Národního dopravce neumí na 4.3. najít přímé lůžko Praha - Varšava. Je to normální nebo dělám někde v obsluze chybu?
(např. vagon 369 mečící WLAB ...)
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Středa, 19. února 2020 - 10:38:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2394
Registrován: 6-2007
WLABmz (349), vám nestačí?

WLABmee (347) jezdí jen v letní sezoně. 369 je lehátko Bcmh, nikoliv lůžko.
Středa, 19. února 2020 - 11:02:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 845
Registrován: 6-2019
Já hledám cokoliv, ale nenacházím nic přímého. Nejspíš chyba v obsluze, ale nevím kde. Zadám Praha - Varšava, datum a najít spojení (žádná jiná omezení) a nalezne mi to s přestupy. Když vyloučím přestupy, tak hláška: Žádné spojení pro zadané datum. Podívejte se níže na spojení v nejbližším datu.
Ještě zkusím jiný prohlížeč.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Středa, 19. února 2020 - 11:13:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 846
Registrován: 6-2019
Tak ve Firefoxu už to chodí...ovšem jen do zadání podmínky "zaměstnanecké jízdné", pak už to samostatnou rezervaci neumožní (jinak za asi 368 Kč). Což může mít důvod třeba v tom, že ČD nechtějí mít vagon vyprodaný režisty, což se asi dá pochopit. Jak ale zabrání tomu, že si to za hodinu nekoupím na fyzické prodejně, to teda netuším (beztak tam musím kvůli R 51).
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Středa, 19. února 2020 - 17:43:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 849
Registrován: 6-2019
A prakticky u fyzické pokladny? Za 14,- eur, respektive 361 Kč, což je snad ještě méně než bývalo. Pokud tedy je rezervace vydaná správně, obsluha mi tvrdila, že žádný TK není třeba.

Horší je to s R (IC PKP/UZ) 51/52. Poku to tu čte pan Matijak, tak s tímhle jsem si fakt neporadili a ZUJ mlčí... Ale je divné, že by vlak vůbec nešel u ČD koupit, kdy např. Ww - Kijev ještě nedávno šla.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Středa, 19. února 2020 - 20:13:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 78
Registrován: 7-2017
Dobrý den, nevíte, jak získat místenku zdarma v eshopu, pokud mám na In kartě týdenní časový doplatek do 1. třídy? Eshop mi nedovolí vybrat jízdenku, napíše nesoulad třídy s vybraným jízdním dokladem. V minulosti tam byla nabídka "mám časový doplatek", ta již nyní není. Pokud zadám 1. třídu, tak mi eshop automaticky nabídne jízdné v 1. třídě, což také není řešení. Děkuji.
Pajas2
Středa, 19. února 2020 - 20:20:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1087
Registrován: 10-2009
Liberečák: Musí to být nastaveno u oblíbeného cestujícího. U vyhledání spojení se vybere jízdenka 1. třídy a je to.
Středa, 19. února 2020 - 21:31:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 79
Registrován: 7-2017
Ad Pajas2: Díky moc! To by mě nenapadlo. [biggrin]
Čtvrtek, 20. února 2020 - 12:49:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 243
Registrován: 12-2007
Měl bych taky jeden dotaz k místenkám, rád bych zakoupil jizdenku s místenkou (2 dospělí a 3 děti) na vlak 116 z Olomouce do Prahy. E-shop ČD mi však k výběru místenky nenabídne vůz č.350 s oddílem pro děti. Dá se tedy místenka do tohoto vozu koupit aspoň na pokladně? Předpokládám, že to bude mít něco dočinění s tím, že vůz jede už z Polska z Varšavy.
Předem děkuji za nějaký tip.
Komis
Čtvrtek, 20. února 2020 - 15:02:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 734
Registrován: 2-2019
Vzhledem k tomu, že jsou pro děti vyhrazeny jen tři oddíly vozu 350, moc bych se na to nespoléhal a koupil třeba oddíl ve voze 348. Nemusíte vybírat jen vozy z plánku, ale volbou Sedadlo - konkrétní místo si můžete vepsat např. vůz 348, sedadla 52,53,54,55,56.
Pátek, 21. února 2020 - 07:19:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2634
Registrován: 3-2011
AŠM 849: Pan Matijak to tu čte a podařilo se mu rezervaci pro vlak 51 bez problémů dostat (z Wrocławi stojí 16€, z pozdějších stanic, například Przemysłu, 12€). Ovšem na zpáteční vlak 52 se mi to z technických důvodů (počítám že na straně PKP/UZ jako obvykle) nepovedlo. Jdou pouze lůžka, jiné vozy tam snad ani nejsou řazené.

Edit: Nakonec se mi podařilo vymámit i rezervaci na zpáteční vlak 52, ale pouze při zakoupení celého oddílu (celý T3, celý double/single). Proč nejde koupit třeba jen jedno lůžko v T3, se mě neptejte, případně odpovím: Polsko [lol]

(Příspěvek byl editován uživatelem Matijak.)
Nevědět je špatné. Nechtít vědět je mnohem horší.

Vítejte v zemi neomezených možností.
Pátek, 21. února 2020 - 08:24:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 853
Registrován: 6-2019
Aha, zajímavé... takže chyba nebyla na Vaší kolegyni ve Františkových Lázních, ale v systému :-)
Nakonec jsem nakoupil samostatnou rezervaci lůžka do Varšavy za 364 Kč (šlo jen u pokladny, ne v e-shopu) na EN Chopin (zkontrolováno podle ZUJ - OK).
Dále autobus Lublin - Volodymyr Volyňskyj za 246 Kč přes nějaký ukrajinský "bussystem" web na dopravce Viktoria Trans Zakhid.
A konečně zpáteční cestu na ten proklatý R 52. Lvov - Krakov na webu UZ za nějakých 1150 Kč nebo za 404 Kč jen do Přemyšle. Vzhledem k buzení polskými orgány je to stejně fuk, takže v Přemyšli přesun do B11mnouz PKP IC a v kupé dospat. K tomu pár hotelů a bude z toho pěkný výlet.

Zajímavé je, že ten noční R ze Lvova o něco zlevnil - ptal jsem se kolegy a před pár lety platil na kase ve Lvově za stejnou cestu do Přemyšli více než pětikilo českých. Výprodej moc nepokračuje, co tak sleduju obsazenost toho polského lůžka, tak za poslední týden prodány 3 místa ze 27.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Nechic
Pátek, 21. února 2020 - 08:59:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2689
Registrován: 4-2010
Ahmad: Já dal za ten nočník Lvov-Przemysl 700 hřiven na pokladně ve Lvově. Byl jsem blbej a poprvý na Ukrajině a už to neudělám, ale jako zkušenost dobrý [biggrin]
Pátek, 21. února 2020 - 10:09:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2635
Registrován: 3-2011
Zrovna nedávno se mi nějaké jízdenky, vydané ve Fr. Lázních, dostaly do ruky a byly vydané zcela špatně [proud] Ale nechci nikoho hanit, třeba to zkrátka byl nějaký chvilkový zkrat. Každopádně ten vlak do Lvova, co tu zmiňujete, po mně zatím ještě nikdo nechtěl, takže nemám bližší zkušenost. Ale evidentně to prodat jde, i když s omezeními.
Nevědět je špatné. Nechtít vědět je mnohem horší.

Vítejte v zemi neomezených možností.
Pátek, 21. února 2020 - 10:43:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 857
Registrován: 6-2019
Ony se tam holky dost střídají (nejsou lidi ani do pokladen...), takže je to sázka do loterie. Ale nakupuji tam rád, nikde žádné fronty...
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Pátek, 21. února 2020 - 11:34:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2636
Registrován: 3-2011
Samozřejmě, že nejsou. To je všude napříč dráhou, a nejen na pokladnách. Předpisů by člověk měl znát hodně (zvlášť v mezinárodce; a ideálně zpaměti), zatímco to ohodnocení tomu úplně neodpovídá. Pak už nezbývá, než být srdcař jako já, koho to i přesto baví, nebo to neřešit [kladivo] I proto mi přijde, že množství špatně vydaných jízdenek není malé - ale zas je nutné mít k práci kolegů nemalou shovívavost a pochopit, že ne vždycky jde všechno udělat perfektně. Také jsem několikrát odbavil špatně, ať už z neznalosti, stresu a podobně.
Mimochodem, několikrát se mi stalo (a nejen mně), že cestující chtěl úmyslně odbavit špatně, většinou z důvodu, že to třeba bylo o něco levnější, a i po upozornění, že je to neplatné, jsem se dočkal odpovědi typu “Já si to v tom vlaku obhájím.” Takže asi tak. [wink]

(Příspěvek byl editován uživatelem Matijak.)
Nevědět je špatné. Nechtít vědět je mnohem horší.

Vítejte v zemi neomezených možností.
Pondělí, 24. února 2020 - 11:04:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1713
Registrován: 5-2010
Matijak: tak zrovna u místenek přes čáru do Polska z Bohumína jde víceméně jen o doporučení, Polák to údajně nevyžaduje. Sám jsem to vyzkoušel před třemi roky - na pokladně mi řekli, že bych měl mít místenku, ale polského průvodčího to nezajímalo.
Osobní blog na iDNES.cz (někdy i s reportážemi o cestách)
Osobní vizitka
Připravovaný web o severním okolí Brna

Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
Pondělí, 24. února 2020 - 13:13:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2638
Registrován: 3-2011
Miropiro: Ano, i z mojí zkušenosti jsou v tomhle Poláci celkem benevolentní, každopádně znáte jedno z klasických drážních dogmat o tom, že předpis je přece svatý [crazy]
Nevědět je špatné. Nechtít vědět je mnohem horší.

Vítejte v zemi neomezených možností.
Čtvrtek, 27. února 2020 - 08:27:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2641
Registrován: 3-2011
To tak jednou vyrazí premiér vlakem a je z toho malá tarifní válka. [biggrin] odkaz
Nevědět je špatné. Nechtít vědět je mnohem horší.

Vítejte v zemi neomezených možností.
Nechic
Pátek, 28. února 2020 - 21:26:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2695
Registrován: 4-2010
Kamarádka jede z Pece do Tišnova a stavuje se v Brně. Pojede na IREDO síťovku a z Letovic by bylo fajn jet na IDSJMK. Může to v tom panterovi koupit?
Pátek, 28. února 2020 - 23:07:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 752
Registrován: 10-2010
Ano, může, průvodčí jízdenky IDS JMJ prodávají.
Nechic
Sobota, 29. února 2020 - 11:13:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2697
Registrován: 4-2010
Díky, pak je to jednoduché [happy]
Pikehead
Sobota, 29. února 2020 - 11:25:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5935
Registrován: 3-2007
To je fakt záhada, ta samá POPka umí vydávat IDOL, olomoucký přestupní, IDS JMK, jen v PIDu je to zaseklý. Asi tu máme nějakou geopatogenní zónu nebo skvrny na slunci nebo co...
Sobota, 29. února 2020 - 11:27:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11146
Registrován: 8-2012
NECHCE SE. To není žádná záhada. Stejně tak se Dráze dlouho nechtělo v IDOLu.
電車オタク
Sobota, 29. února 2020 - 11:55:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1715
Registrován: 5-2010
T_._H_.:
"NECHCE SE. To není žádná záhada. Stejně tak se Dráze dlouho nechtělo v IDOLu."
IDS jízdenky zvládají České dráhy až letos [wink]
Osobní blog na iDNES.cz (někdy i s reportážemi o cestách)
Osobní vizitka
Připravovaný web o severním okolí Brna

Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
Sobota, 29. února 2020 - 17:46:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7339
Registrován: 12-2011
ŠotoPID je takový ideální kraj, kde TR10 zůstává posvátný a kdo chce jet na PID, musí si jako prosebník o něho říct, ideálně se ještě před pokladnou uklonit. Dokud Dráha nedostala v JMK nůž na krk, byl zde tento bordel taky [happy] Dnes jsem jel z Uherského Hradiště a byl jsem překvapený, kolik lidí si před odjezdem šlo cvaknout IDSky. Dráha nic samovolně neudělá, to musí chtít objednatel.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Pikehead
Sobota, 29. února 2020 - 18:02:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5937
Registrován: 3-2007
Možná se IDSK opatrně zeptal a z Nábřeží přišlo, kolik by to stálo a výsledek je tak vyděsil, že se už více neptali. [biggrin]

Někdy se divím, jak to má Nábřeží ve středních Čechách a na Ostravsku ošéfované. To i ti stréci na Hané po pohodlné letargii a spokojeném pochrochtávání prozřeli a plot z GTW ocenili snížením dosypu.
Sobota, 29. února 2020 - 18:28:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11152
Registrován: 8-2012
Problém šotoROPIDu (a dnes i IDSK) je v tom, že to byli a jsou buďto rovnou ex-modráci (Procházka, Štěpán), nebo "kamarádi", na které se přece nedělá bububu, když mají ty objektivní problémy. Jinak by za ty prachy, co do toho Praha (ta je přece jen trošku akčnější) a StčK (tragédie odborná i personální) vrážejí, třeba na hrbaté byla dávno desira (a teď spustí obvyklí advokáti litanii, jak jsou desira na hovno a že nejlepší je rozvrzaná hypernova s otevíracími okny [happy] ).
電車オタク
Sobota, 29. února 2020 - 18:30:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 2-2020
intelpetr:
"ŠotoPID je takový ideální kraj, kde TR10 zůstává posvátný a kdo chce jet na PID, musí si jako prosebník o něho říct, ideálně se ještě před pokladnou uklonit. Dokud Dráha nedostala v JMK nůž na krk, byl zde tento bordel taky [happy] Dnes jsem jel z Uherského Hradiště a byl jsem překvapený, kolik lidí si před odjezdem šlo cvaknout IDSky. Dráha nic samovolně neudělá, to musí chtít objednatel."

Asi tak :-)
Jsem zvědav, kdy se v Praze a Středočeském kraji dočkáme, že se bude dát kompletní tarif PID zakoupit ve vlaku a bude to ta automatická verze, ne až na přímé vyžádání cestujícího. Nebo alespoň, že cestující dostane automaticky tu výhodnější variantu (většinou právě PID).

Ale můj odhad je tak 5 let minimálně.
Sobota, 29. února 2020 - 19:03:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1719
Registrován: 5-2010
intelpetr:
"ŠotoPID je takový ideální kraj, kde TR10 zůstává posvátný a kdo chce jet na PID, musí si jako prosebník o něho říct, ideálně se ještě před pokladnou uklonit. Dokud Dráha nedostala v JMK nůž na krk, byl zde tento bordel taky [happy] Dnes jsem jel z Uherského Hradiště a byl jsem překvapený, kolik lidí si před odjezdem šlo cvaknout IDSky. Dráha nic samovolně neudělá, to musí chtít objednatel."
A tak to je více než dobré, že se Uherské Hradiště tak zapojilo. Spádovost směrem na JMK je prostě znát, ještě by to chtělo mít busy přes Buchlov. Ale každopádně - to znamená, že v Uherském Hradišti je označovač IDS JMK [wink]?
Osobní blog na iDNES.cz (někdy i s reportážemi o cestách)
Osobní vizitka
Připravovaný web o severním okolí Brna

Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
Sobota, 29. února 2020 - 19:21:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7340
Registrován: 12-2011
Miropiro:
"Ale každopádně - to znamená, že v Uherském Hradišti je označovač IDS JMK?"

Ano, dokonce dva.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Pikehead
Sobota, 29. února 2020 - 22:46:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5943
Registrován: 3-2007
T.H.: Mne se zdá, že Středočeský kraj a Ostravsko musí být pro ČD finanční spásou a bůhvíco dělají, aby si tyhle speciální vztahy na cash cow udrželi.

Jakmile jim někdo začne vystrkovat růžky, požadovat dodržování řazení moderních vozidel, nebo se moc šťourat do čísel jako v Brně, tak jsou na daném trhu v kelu.

V Praze by hodně pomohlo, kdyby jim sebrali zbytek motorové trakce (na kterou historicky serou a zjevně srát vždy budou) plus pro srovnání přístupu a financí i jednu velkou ešusovou trať.
Neděle, 01. března 2020 - 00:09:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7343
Registrován: 12-2011
STČK a MSK podle toho taky vypadají, jsou to kraje asi s nejhorším vozovým parkem (Hydry, Šukafony, Regionovy forever). JMK se od ČD dokázal oprostit, nedal se zastrašit výhružkami odborů a podle toho to také vypadá - 32 nových elektrických jednotek. Ještě by to chtělo nějak vyřešit nezávislou trakci. MSK si vydupal jen pár pushpullů na Frýdeckou trať, jinak to budou pořád šukafony a panťáky forever. Světlé zítřky čeká i Plzeňsko, ale tam se ještě bitva proti odpůrcům musí vyhrát.

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Pikehead
Neděle, 01. března 2020 - 11:49:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5946
Registrován: 3-2007
Ale musím říct, že JMK to teda trvalo hodně dlouho, na to jak se jim IDS JMK povedl. Nicméně aktuálně jsou asi o kousek dál, i díky diskusím o číslech a přechodu na brutto režim.

V Praze je průser, že jakákoliv další strategie v oblasti dopravců i vozidel je zcela v nedohlednu - když už nic jiného, tak pro MSK se těch pár kousků aspoň už staví a za pár měsíců budou jezdit.
Neděle, 01. března 2020 - 12:36:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11163
Registrován: 8-2012
Průser Prahy je IMHO hlavně ten "kraj s dírou uprostřed", protože to je naprosto extrémní tragédie (podívejte se na SID) a Praha holt může hospodařit jen na "svém" úseku.
電車オタク
Neděle, 01. března 2020 - 16:01:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 495
Registrován: 9-2015
Včera jsme slavnostně opatřili první PID jízdenky z POPky. Na Die Länderbahn.
Jazykový koutek: Správně česky se říká: Na Die Länderbahn, na Der Länderbahn, na der Länderbahn? A německy? Bei der Die Länderbahn Gesselschaft?
Pondělí, 02. března 2020 - 17:11:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 998
Registrován: 9-2007
Máte někdo zkušenost se seniorským jízdným na trase Vigo (ES) - Porto (PT) a nákupem on-line? Stačí zde k prokázání občanka?
Úterý, 03. března 2020 - 00:19:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18
Registrován: 10-2012
Prosím o radu.

Cesta Praha - Lázně Bělohrad pro dva dospělé (bez slev). Ten den tam i zpět (ideálně sobota - jakákoliv cca do měsíce).

Přijde mi šílené, že cena je 668 Kč (2x 334).

PID končí v Poděbradech a s jízdenkou Poděbrady - Lázně Bělohrad jsem na podobné ceně jako z Prahy (bez PIDu). Děkuji.

Poradíte jak se dostat alespoň pod 500 Kč za cestu Praha - Lázně Bělohrad - Praha.
D.S.
Úterý, 03. března 2020 - 06:26:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 150
Registrován: 12-2017
Skupinová víkendová jízdenka region Středočeský za 319 Kč platí do Chlumce, 4x IREDO za 54Kč. Celkem 535Kč
Úterý, 03. března 2020 - 07:15:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1636
Registrován: 1-2013
Domnívám se, že pod 500 Kč se nedostanete, ani kdybyste jeli obě cesty autobusem. Bus (linka 690270) Praha, Černý Most - Lázně Bělohrad 133 Kč jedna cesta pro jednoho = celkem 532 Kč (a to nepočítám metro na Č. Most).
Jičíňák
Úterý, 03. března 2020 - 10:16:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 31
Registrován: 4-2013
Kdyby Vám šlo pouze o cenu (a ne počet přestupů a čas strávený cestou), měl jste tramvajenku pro pražská pásma a aplikaci PID Lítačka, mělo by to jít takto:
62 Kč PID do Rožďalovic / Městce Králové
60 Kč IREDO Rožďalovice / Městec Králové - Lázně Bělohrad
Tedy celkem 488 Kč. [happy]
Babilon
Úterý, 03. března 2020 - 10:33:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4336
Registrován: 12-2007
Přijde mi šílené, že cena je 668 Kč
668 Kč za 500 km mi nijak zvlášť šílené nepřijde.
Úterý, 03. března 2020 - 15:02:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 753
Registrován: 10-2010
Vrácení částečně nevyužité aplikace IN 100 z důvodu na straně cestujícího:
Chápu to dobře, že je vrácena poměrná část snížená o 100 Kč, tedy např. když cestující roční IN100 za 19 990,- vrátí po 30 dnech, je mu vrácena částka ((365-31)/365)*19990 - 100 = 18 192 Kč ?
Priapos
Úterý, 03. března 2020 - 18:14:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1757
Registrován: 10-2012
Tobik:
"Vrácení částečně nevyužité aplikace IN 100 z důvodu na straně cestujícího:
Chápu to dobře, že je vrácena poměrná část snížená o 100 Kč, "


Ano.
Úterý, 03. března 2020 - 22:22:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19
Registrován: 10-2012
Pánové, všem děkuji za reakce.

D.S. - IREDO - koupím ve vlaku u průvodčího bez přirážky (v obsazené stanici Chlumec)?
Jaroslav_T - máte pravdu
Jičíňák - dobrý tip
Babilon - Praha-Teplice-Praha 340 Kc/266 km, Praha-Lázně Belohrad-Praha 668Kc/252 km - ano, přijde mi to drahé...

(Příspěvek byl editován uživatelem nemam_rad_Btx763.)
Středa, 04. března 2020 - 07:31:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4978
Registrován: 5-2002
Co ještě skupinová víkendová jízdenka za 679 Kč? Pro 2 osoby starší 15 let.
Pikehead
Středa, 04. března 2020 - 07:32:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5959
Registrován: 3-2007
Asi by to (s pražskou tramvajenkou) šlo i za 475 s KHK víkendovou skupinovou.

Za ušetřených 13 korun máte i májku a dva rohlíky, čili se do rozpočtu vejdete i s obědem. Halíře dělají talíře.
Jičíňák
Středa, 04. března 2020 - 10:13:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 32
Registrován: 4-2013
Pikehead: [ok] [proud] Výborně, a to je proti té mé šílenosti klasicky s jedním přestupem v Chlumci.

Navíc za jízdenky ČD lze sbírat body; když pojede pán na tento výlet posedmé, bude mít tu ČD část zdarma, což je, jestli dobře počítám, efektivně sleva 7,7 % a jedna cesta vyjde vlastně jen 438 Kč. [happy]
Čtvrtek, 05. března 2020 - 08:46:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11183
Registrován: 8-2012
A kdyby si neměl čím dát vrtat koleno, tak ať se ozve - mám tu jednu osmičku vrták, co trochu hází, tak mu ho věnuju, do chrupavky to bude stačit.
電車オタク