Diskuse » Archiv 2020 » Železnice » Nákladní doprava » Archiv diskuse Nákladní doprava do 20. 03. 2020 předcházející | další

Archiv diskuse Nákladní doprava do 20. 03. 2020

dolů
   autor příspěvek
Dj_cargo
Středa, 01. ledna 2020 - 07:41:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1983
Registrován: 11-2005
Němec_z_ova:
"Tak jsem si trochu započítal. Úkol zní: dovézt denně 15 000 tun řepy do cukrovaru Dobrovice.
Podmínky: hmotnost řepy 640 kg/m3 (ve skutečnosti 560-720 kg/m3), náklad zarovnán se skříní - bez násypných kuželů, normativ délky nákladního vlaku v úseku Nymburk - Dobrovice max 574 m."

Hezká analýza, bohužel v ní chybí jedna podstatná informace - kde by se toto nakládalo.
Němec_z_ova
Středa, 01. ledna 2020 - 09:09:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4035
Registrován: 4-2009
M_g: Na to "parkoviště" v sousedství Dobrovice jsem úplně zapomněl.

Dj_cargo: Těch informací tam chybí více, hlavně kde to vyložit, kde vzít vozy (Eanosy jsem použil ty větší od TSS). A že těch vozů musí být více, než mnou uvedený denní obrat.
Příspěvek měl za úkol ukázat příznivcům drážní dopravy obtížnou proveditelnost. Byť bych to na kolejích viděl rád.
Středa, 15. ledna 2020 - 21:52:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6360
Registrován: 5-2010
Nějaké postřehy z Elbtalu v novém GVD:Tradiční "Waltři" relace Rostock Seehafen-Brno jih a zpět, na německém území, nově místo DBC (383 ČDC) v režii HSL Logistik (Traxx 186) v Děčíně poté přepřah, většinou pro 383 ČDC.
[pozor] A novinkou je i vozba loženého autovlaku (Volkswagen) z Wolfsburgu? k nám, na patrových vozech společnosti ARS Altmann v režii švédského Hectorrailu, dnes např.s Taurusem 242 504 (182 504) z Bádu pak v režii ČDC, dnes do Nymburka a relačně pak dál.
Pátek, 17. ledna 2020 - 10:24:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6363
Registrován: 5-2010
Tak včera jel od Německa pro ČDC, Taurus Hectorrailu pro změnu s prázdnou soupravou pater Altmann.
Úterý, 28. ledna 2020 - 17:15:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6398
Registrován: 5-2010
Tak těch vlaků ČDC/Hectorrail a opačně, bude více.Postřehl jsem ještě loženou Žilinu (Kia) a dokonce nějakou loženou od Lanžhotu (DNV?).A jak jsem psal od Německa jsem zaznamenal, jak ložené tak prázdnoty.
Pátek, 07. února 2020 - 19:11:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 731
Registrován: 10-2007
Němec_z_ova: řepa se vozí u čdc většinou v Easech , naložení 20 vozu trvalo vetšinou 5 až 9 hodin záleží jak to vozili k vlaku a to byl jeden nakladač. Nevím jak dlouho to trvalo vyložit v cukrovaru v Hrušovanech..
Autobusem nikdy !Vlakem to je svezení...
Jedině Metal Šmajdalfe
Úterý, 18. února 2020 - 16:24:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6494
Registrován: 5-2010
ČD Cargo pokračuje v expanzi do zahraničí, získalo německou licenci
Pátek, 21. února 2020 - 15:12:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8
Registrován: 5-2018
Ahojte znalí, poradí mi někdo nebo řekne - rád bych našel relace, na kterých jezdí AWT (dnes už PCI). Odkud kam (né ad hoc - takže ty, které jsou v ročním jízdním řádu) a jak často? Jde se k tomu vůbec dostat? Zatím prohledávám "Pomůcky GVD 2020 ČR+SR" a nepodařilo se mi nic objevit, hledám špatně?
Díkes
Čtvrtek, 27. února 2020 - 19:05:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6528
Registrován: 5-2010
Polský nákladní železniční dopravce Lotos vstupuje na české koleje
Čtvrtek, 27. února 2020 - 19:13:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6529
Registrován: 5-2010
Toto je také zajímavé.Hamburská VTG Rail Logistics převzala většinový podíl ve slovenském Carbo Railu.
Čtvrtek, 12. března 2020 - 19:42:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 719
Registrován: 8-2017
Zdravím,
měl bych k současné situaci menší dotaz, možná je to předmětem nějakého utajení, možná ne. Existují v případě dalšího omezování mezinárodního styku záruky že nedojde k zastavení mezinárodní železniční dopravy nákladu i pro běžnou potřebu obchodní výměny? Přece jenom nemusí při tomto druhu přepravy dojít k žádnému fyzickému kontaktu mezi lidmi na ní se podílejícími a přece jenom v současnosti řešíme zdravotní krizi a nikoliv válečný konflikt.
Neděle, 15. března 2020 - 13:03:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 156
Registrován: 12-2012
Zdravím,
Chci se zeptat zda nemá někdo aktuální Plán řadění nákladních vlaků ČD Cargo.Účel vlaky ve Staničáři do simulace,popř do OpenRails.Děkuji
Neděle, 15. března 2020 - 15:15:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11298
Registrován: 8-2012
Existují v případě dalšího omezování mezinárodního styku záruky že nedojde k zastavení mezinárodní železniční dopravy nákladu i pro běžnou potřebu obchodní výměny?
Ne a ani by nic takového nešlo vymáhat (jak? armádou?). EU se právě technicky rozpadla a teď už si každý stát očividně jede po své lajně, vždyť se rozhlédněte. Šílení a zároveň nadšení politici z toho, jak obrovskou moc nad vším je možné jednoduše získat. Chaotické, nedomyšlené rozhodování (Slováci v prvním opatření úplně zapomněli na výjimku pro přeshraniční železniční nákladní dopravu a tím ji na půl dne paralyzovali) střídané "akčními" vystoupeními v televizi, jak mají všechno pod kontrolou (Bureš žvatlající husákovštinou, že do každé nemocnice, kde chybí respirátory, je osobně doveze). Prostě teď jdeme donaha a každý za sebe.
Jediné, co ještě drží jakoukoli mezinárodní nákladní dopravu v provozu, je právě ta politická hrůza ze zastavené obchodní výměny, která by jednak měla závažné ekonomické důsledky, ale v některých případech i reálně hrozila narušením zásobování.
電車オタク
Neděle, 15. března 2020 - 18:52:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10428
Registrován: 4-2003
T. H.:Šílení a zároveň nadšení politici z toho, jak obrovskou moc nad vším je možné jednoduše získat.

Velice jsem se obával, kdy okamžik převzetí moci novodobými autokraty v jednotlivých státech EU nastane a jaká záminka se k tomu najde. Koronavirus je opravdu ideální záminka, která když se ovcím dobře prodá a jako že se dobře prodala, tak po příštích volbách už u nás ANO nebude potřebovat koaliční partnery [crazy]. Navíc Babiš náš stát svými rozhodnutími ekonomicky tak destabilizuje, že se z toho budeme docela dlouho léčit, kdežto jeho imperium posílí [coze]. A ta ekonomická destabilizace bude trvat výrazně déle, než léčba z koronaviru, který sice pár slabších a starších lidí pokosí, ale jinak si na něj zanedlouho vybudujeme imunitu...
Neděle, 15. března 2020 - 19:08:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9408
Registrován: 5-2002
No, teď je ještě třeba vyvolat předčasné parlamentní volby někam na červenec a dostane 70% a bude mít ústavní většinu.

Má oblíbená kniha, Jan Drnek, Země zaslíbená, aneb Mystifikované dějiny národa českého vydaná roku 2011, poslední kapitola Skleníková strategie od strany 362 se bohužel naplňuje již skoro více než stoprocentně.
Pondělí, 16. března 2020 - 00:55:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7177
Registrován: 5-2002
No Churchil to po válce taky nedostal...

Na druhou stranu, co jiného zbývá? EU absolutně k ničemu, politicky - za dobrých časů likviduje vlastní průmysl, energetiku, řeší kraviny jako startstop v autě... A teď zajistila co ?

Reálně z ní teď funguje akorát volný pohyb zboží - to, co každý potřebuje a nad čím nikdo nepřemýšlí a neváhá.

Menší zlo než jak je to teď asi není, tedy jestli někdo za menší zlo nepovažuje Itálii- dělat totéž, ale pozdě...

Nebo byste to někdo vyřešil celé líp? Jak konkrétně?
Pondělí, 16. března 2020 - 01:08:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6131
Registrován: 9-2005
Jediné co mi vadí velmi a vím jistě, že to naše vláda nezvládla, jsou zcela chybějící ochranné pomůcky a to i pro lidi v první linii. A pak ty jejich kecy kolem toho. Čili jsem si jen potvrdil diletantismus Bureše a spol.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Pondělí, 16. března 2020 - 01:12:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6132
Registrován: 9-2005
A k EU: dokud nebude mít místo národních ministerstev obrany, financí a zahraničí alespoň tato ministerstva centrální, tak nebude nikdy moci operativně fungovat. Bude to jen byrokratický moloch, který bohužel vyvažuje ta pozitiva, která EU má.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Pondělí, 16. března 2020 - 01:28:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9292
Registrován: 5-2007
H_k: EÚ nie sú "oni", nie je žiadna tretia sila, je to politická a administratívna organizácia, ktorá navrhuje a realizuje tie politiky, ktoré jej umožnia jej jednotliví členovia. EÚ zajistila všetko to, na čo má v oblasti zdravotníctva a krízového riadenia kompetencie. Teda dohromady nič. Naopak, aktuálne máme unikátnu možnosť sledovať, ako by za normálneho stavu fungovala Európa, keby EÚ nebolo. A žiadna hitparáda to veru nie je.
Pondělí, 16. března 2020 - 07:37:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10429
Registrován: 4-2003
H k:Nebo byste to někdo vyřešil celé líp? Jak konkrétně?

Koronavirus se šíří a jeho šíření nic nezastaví, maximálně se nějakými drastickými opatřeními trochu přibrzdí jeho šíření. Pouze riziková skupina, tj. starší lidé a někteří slabší jedinci by měli zůstat doma. Nic jiného se dělat nedá. Navíc vůbec nikdo neví, kolik lidí je ve skutečnosti infikovaných.


Qěcy:Jediné co mi vadí velmi a vím jistě, že to naše vláda nezvládla, jsou zcela chybějící ochranné pomůcky a to i pro lidi v první linii. A pak ty jejich kecy kolem toho.

To nezvládla zcela určitě, protože to ani zvládnout nechtěla a z Bohuslava Svobody dělala dlouho akorát pitomce: https://zpravy.aktualne.cz/domaci/nemam-radost-ze-jsem-byl-prvni- rika-poslanec-ods/r~fbf5831c654011eaaabd0cc47ab5f122/


Čili jsem si jen potvrdil diletantismus Bureše a spol.

Kdepak, to se dá daleko lépe popsat takto: Ovce bylo třeba v rámci zachování jejich bezmezné podpory (jde nám přeci hlavně o politické body a zdraví ovcí nás až zas tak moc nezajímá [crazy]) udržovat v klidu co nejdéle tím, že budeme tvrdit, že jsme na vše připraveni a kdyby něco, tak máme vše potřebné. A až situace došla do stavu, kdy to je problém, tak se to ovcím podá tak, že veškerá omezení jsou pro ně dobrá a zároveň si tím vyzkoušíme, co všechno reálně snesou a co z toho můžeme použít i v budoucnosti a třeba i nějaké to omezení zachovat, i když se problém postupně utlumí.

A Bureš si mne ruce, protože problémek se svým imperiem teď bez většího zájmu médií (a tedy i ovcí) spláchne z povrchu zemského [crazy].


Asdf:Naopak, aktuálne máme unikátnu možnosť sledovať, ako by za normálneho stavu fungovala Európa, keby EÚ nebolo. A žiadna hitparáda to veru nie je.

To opravdu žádná hitparáda není. Smutné je pozorovat, kolika ovcím se tato hitparáda tak líbí, což vyjadřují hlasitým souhlasným bečením [crazy].

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Pondělí, 16. března 2020 - 07:47:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1065
Registrován: 8-2011
Smutné je pozorovat, kolika ovcím se tato hitparáda tak líbí, což vyjadřují hlasitým souhlasným bečením
Nejen bečením, ale i vymýšlením dalších postihů, omezení, zákazů...
Desiro
Pondělí, 16. března 2020 - 07:56:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3448
Registrován: 2-2004
Každá krizová situace odhalí předchozí slabá místa. A není radost na to koukat.

To, že to vydává rozkazy Bureš namísto ústředního krizového štábu je plně v souladu s jeho potřebou mít všechno pod palcem (a je to něco jiného, než řídit). Otázkou ale je, zda by měl Hamáček jako jeho předseda lepší výsledky a já o tom nejsem přesvědčen.

Všechna ta oddělovací opatření (karanténa) mají za úkol marginalizovat dopady nedostatku ochranných prostředků. Tam je ten problém. Pokud si dnes jako železničáři stěžujeme, že jich není dost, tak je to vykoupením skladů občany a opatřením vlády, která si je zrekvírovala pro sebe.

Karanténní opatření na hranicích jsou potřeba taky, protože by klidně mohla začít bujet nemocniční turistika jako v Itálii, kdy nemocní odjedou ze svého regionu jinam a přitáhnou tam nákazu a obsadí jako první místní nemocnice.

Brusel neudělal nic dobrého, akorát se pokusila situaci zhoršit pokusem o opětovné otevření hranic.
Pondělí, 16. března 2020 - 08:25:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6610
Registrován: 5-2010
Ve stínu koronaviru: USA přesouvá do Evropy obrovské množství vojáků, letadel a tanků.
Pondělí, 16. března 2020 - 08:41:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10430
Registrován: 4-2003
Tak tohle už tu fakt dlouho nebylo [crazy]. Je třeba skákat na lep ruským agentům, trollům a jejich posluhovačům?!? [uhoh]
Pondělí, 16. března 2020 - 08:46:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7178
Registrován: 5-2002
Koronavirus se šíří a jeho šíření nic nezastaví

Nic nezastaví pouze lidskou blbost. [happy] Reálná nakaženost se nezjistí nikdy, ale dá se velmi dobře odhadnout podle úmrtnosti. Ani tu blbou chřipku nechytnout nikdy všichni.

maximálně se nějakými drastickými opatřeními trochu přibrzdí jeho šíření.

No, můžem to všichni chytit naráz, položí to nemocnice, a dav lidí bude umírat na nesouvisející onemocnění...

Jestli to by jako bylo lepší podle K-Reportu...

Samozřejmě je hrůza že někdo chce asi i po nádražácích čistit vlaky a nádraží, a nemyslí se tím projet hardem na podlahu celou soupravu nebo podlahu v hale - ale snad to brzo pomine, to přece nejde, to všichni víme...
Pondělí, 16. března 2020 - 12:16:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10431
Registrován: 4-2003
H k:Nic nezastaví pouze lidskou blbost.

Což je v případě pana H k vidět zcela jasně [wink].


Samozřejmě je hrůza že někdo chce asi i po nádražácích čistit vlaky a nádraží, a nemyslí se tím projet hardem na podlahu celou soupravu nebo podlahu v hale - ale snad to brzo pomine, to přece nejde, to všichni víme...

Nejen nádražáci ať se snaží. Ať se snaží veškerá prasata [wink].
Pondělí, 16. března 2020 - 13:07:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7628
Registrován: 8-2007

A Bureš si mne ruce, protože problémek se svým imperiem teď bez většího zájmu médií (a tedy i ovcí) spláchne z povrchu zemského


Hlavně,že je nalezen viník.To budou některé ovce bečet radostí.Ani nemusí chodit na náměstí se zrzavým milionářem(chvilek).[biggrin]
Pondělí, 16. března 2020 - 13:29:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1137
Registrován: 5-2002
HK Reálně z ní teď funguje akorát volný pohyb zboží
Qěcy zcela chybějící ochranné pomůcky

Volný pohyb zboží funguje, jen pokud je to pro Němce výhodné. Němci naprosto bezohledně zabraňují zásobování vnitrozemských zemí nejnutnějším proviantem, tj. životně důležité věci se musí vozit letecky, vizte mediálně známé kauzy zadržených respirátorů pro Slováky (přístav Hamburk) a ČR (státní hranice). Příště pro roušky do Číny jen letadlem.
From station to station, back to Düsseldorf City
Meet Iggy Pop and David Bowie
Trans-Europe Express
Pondělí, 16. března 2020 - 15:33:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11301
Registrován: 8-2012
vizte mediálně známé kauzy zadržených respirátorů pro Slováky (přístav Hamburk) a ČR (státní hranice)
...zatímco kdyby ten kontík byl tady a na něm napsáno "export Německo", tak ho počínaje 4.3. zadrží česká strana (nařízení čj. MZDR 5503/2020-8/PRO). Co řešíš? Viz výše, EU se technicky rozpadla a teď už jede každý na sebe.
No a fake news o americké armádě v Evropě? To je spíš vizitka toho, kdo to žere a šíří dál.
電車オタク
Priapos
Pondělí, 16. března 2020 - 16:45:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1763
Registrován: 10-2012
T_._H_.:
"No a fake news o americké armádě v Evropě? To je spíš vizitka toho, kdo to žere a šíří dál."



Cvičení Defender Europe 20 je tedy fake news?
Pondělí, 16. března 2020 - 17:28:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6615
Registrován: 5-2010
No a fake news o americké armádě v Evropě? To je spíš vizitka toho, kdo to žere a šíří dál.
Nechápu?To cvičení má samozřejmě proběhnout, jen za dané situace asi v omezené míře.
Také fake news?
Pondělí, 16. března 2020 - 17:42:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11302
Registrován: 8-2012
Fake news je to, že z toho "sdílejtenežtosmažou" kremlobotí server dělá "obsazování Evropy" a válku proti Rusku za hrdinného odporu Putlera "ve stínu koronaviru" (ovšem pouhých 63 nakažených Rusákům jistě věří celý svět, stejně jako osm Turecku a nulu Severní Koreji). Odkaz na army.mil je v pořádku, ale tam se nic o "pokraji války" nepíše, takže je otázkou, proč to Troll_ze_skalky nenalinkoval hned na začátku. A odpověď je očividná.
電車オタク
Pondělí, 16. března 2020 - 18:24:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10432
Registrován: 4-2003
Drak ze Skalky:Nechápu?To cvičení má samozřejmě proběhnout, jen za dané situace asi v omezené míře.

Mne tehle žvást ruských trollů o cvičení na válku přišel poprvé na mail už někdy před pěti lety. Mám za to, že i se stejnými fotkami [angry].
Pondělí, 16. března 2020 - 20:27:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11303
Registrován: 8-2012
Tak a je po válce s Ruskem... co na to trollové a jejich papouškové teď?
電車オタク
Pondělí, 16. března 2020 - 21:09:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6616
Registrován: 5-2010
No vždyť jsem psal, že v dané situaci to bude v omezené míře o tom se již psalo.
Nebýt toho humbuku kolem Covidu 19, tak dorazí v plné parádě ne?
Úterý, 17. března 2020 - 08:19:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11304
Registrován: 8-2012
Samozřejmě že by se ono cvičení konalo, to je snad logické a nikdo netvrdí opak. Mě zajímá, jestli tu kremelskou propagandu o připravované válce proti Rusku a udatném odporu tatíčka Vladimíra Vladimiroviče (což je narativ určený pro ruské publikum) hodláte papouškovat dál?
電車オタク
Úterý, 17. března 2020 - 10:29:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1613
Registrován: 11-2005
Teda, z vás tady ta nenávist úplně střííííká...[proud]
No hlavně že si ČESMAD proloboval výjimky a na mě tady může prskat nemytý turek :-/
Vlaky stojí, auta jedou...[zadnice]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Úterý, 17. března 2020 - 10:42:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11309
Registrován: 8-2012
Kde stojí nějaké nákladní vlaky?
(Auta v Náchodě, Bohumíně, Chebu, Folmavě moc nejedou. Krásná ukázka toho, kdyby se vrátily hranice.)
電車オタク
Úterý, 17. března 2020 - 10:46:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 927
Registrován: 6-2019
Fronta až k Chebu...
Nově otevřen Boží Dar pro pendlery.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Úterý, 17. března 2020 - 11:53:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 207
Registrován: 1-2019
Miram:
"Teda, z vás tady ta nenávist úplně střííííká...[proud]
No hlavně že si ČESMAD proloboval výjimky a na mě tady může prskat nemytý turek :-/
Vlaky stojí, auta jedou...[zadnice]"

Nákladní železniční doprava přes hranici je povolena.
Úterý, 17. března 2020 - 13:30:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1138
Registrován: 5-2002
...zatímco kdyby ten kontík byl tady a na něm napsáno "export Německo", tak ho počínaje 4.3. zadrží česká strana

To jsem si nevšiml, díky.

EU se technicky rozpadla a teď už jede každý na sebe.
To si myslím už dávno a chřipková pandemie je jen katalyzátor.
From station to station, back to Düsseldorf City
Meet Iggy Pop and David Bowie
Trans-Europe Express
Úterý, 17. března 2020 - 19:11:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1066
Registrován: 8-2011
No hlavně že si ČESMAD proloboval výjimky
Žádný stát v Evropě nezakázal dopravu zboží z území jiného státu ,dokonce Německo a Rakousko zrušilo víkendové zákazy jízd kamionů. To má ten Česmad sakra dlouhý prsty .
Středa, 18. března 2020 - 08:44:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11320
Registrován: 8-2012
Policisté v Lovosicích zabavili spekulantům statisíce respirátorů
Tak co, Barchu, "volný pohyb zboží funguje, jen pokud je to pro Čechy výhodné. Češi naprosto bezohledně zabraňují zásobování"? Nebo teď ta situace už vypadá jinak?
電車オタク
Středa, 18. března 2020 - 11:46:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 208
Registrován: 1-2019
T_._H_.:
"Policisté v Lovosicích zabavili spekulantům statisíce respirátorů
Tak co, Barchu, "volný pohyb zboží funguje, jen pokud je to pro Čechy výhodné. Češi naprosto bezohledně zabraňují zásobování"? Nebo teď ta situace už vypadá jinak?"

Oko za oko, zub za zub.
Bkp
Středa, 18. března 2020 - 11:53:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8211
Registrován: 8-2003
To není žádné oko za oko, to je jen o tom, kdo měl první příležitost. Mohla ji mít kterákoli strana.
Středa, 18. března 2020 - 17:29:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1139
Registrován: 5-2002
Chápu, že toho máš teď moc, ale nedávej mi, prosímtě, do pusy něco, co jsem vůbec neřekl. To by mě mrzelo. Nesnižuj se prosímtě na úroveň zdejších vysíračů, kteří "vložili TH něco do pusy a pak to slavnostně vyvraceli" Konstatoval jsem jen, že Němci zadržují zboží tranzitující k nám a na Slovensko. Mezi tím se mimochodem ozvali i Švýcaři a Italové (zejména u těch posledně jmenovaných to od Němců považuju za naprostou ohavnost).

U nás je pokud vím jen zákaz prodeje, ale nevím o případu, že by naše orgány zadržovaly tranzitující zboží (tím nepíšu, že k tomu nemůže dojít).

Spekulantem je CTE Cargo Sped, nečesky znějící jména jednatelů viz rejstřík: https://rejstrik-firem.kurzy.cz/06803628/cte-cargo-sped-sro/
Tolik k nějakému pokusu o nacionalizmus.
From station to station, back to Düsseldorf City
Meet Iggy Pop and David Bowie
Trans-Europe Express
Středa, 18. března 2020 - 19:01:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11331
Registrován: 8-2012
Mě na tom sere právě ten tvůj nacionalismus: "pro Němce výhodné", "Němci bezohledně". Protože zadržují všichni (zadržovali by, kdyby měli co, jenže estébák byl ještě na začátku března děsně happy, máme toho plný sklady, žádná krize nehrozí... a dneska v divadelních fundusech místo kostýmů šijou roušky).
電車オタク
Středa, 18. března 2020 - 21:09:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1140
Registrován: 5-2002
stojí stojí, jenže kdyby seděl, stejně by nepustil [proud]
From station to station, back to Düsseldorf City
Meet Iggy Pop and David Bowie
Trans-Europe Express
Čtvrtek, 19. března 2020 - 12:42:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3865
Registrován: 9-2003
https://dennikn.sk/minuta/1791235/
NOBLE BRICKS
Čtvrtek, 19. března 2020 - 15:30:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1142
Registrován: 5-2002
To není žádná lavina, to na nás jen spadlo větší množství sněhu.

Proč musíte být v opozici? To "uvedení na pravou míru" (výměna slovesa "zhabali" za "dočasne zadržiali") jen potvrzuje Hádyho slova o tom, že EU se technicky dávno rozpadla a každý jede sám za sebe. Jako, Igore, pormiň, ale dočasně zadržet prostředky v boji proti epidemii je skoro stejné svinstvo, jako když Yossarian během letu nad Boloňu zjistil, že mu Milo sebral padák a láhev se slačeným vzuduchem na nafouknutí plovací vesty.
From station to station, back to Düsseldorf City
Meet Iggy Pop and David Bowie
Trans-Europe Express
Čtvrtek, 19. března 2020 - 20:59:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9294
Registrován: 5-2007
Patr Barchánek: Áno, narazilo sa na oblasť, v ktorej EÚ nemá takmer žiadne kompetencie, takže každý ide na seba. Aspoň máme unikátnu možnosť vidieť, ako by vyzerala Európa bez EÚ.
Čtvrtek, 19. března 2020 - 22:28:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7180
Registrován: 5-2002
Co vůbec nákladní doprava, jak se teď
jezdí na koridorech? Nepadají rychlostní rekordy, ve dne?
Pátek, 20. března 2020 - 06:52:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11353
Registrován: 8-2012
Na rychlostní rekordy ND ještě furt jezdí moc okýnek - třeba ROPID se ve vzduchovozičství přímo vyžívá. Na to je lepší stávka.
Ale on pokles rychle přijde i v té nákladce, když nebude co vozit.
電車オタク
Pátek, 20. března 2020 - 09:18:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 72
Registrován: 9-2016
https://zdopravy.cz/jsme-uz-casto-rychlejsi-nez-kamiony-rikaji-ze leznicni-nakladni-dopravci-45101/
Pátek, 20. března 2020 - 12:11:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3866
Registrován: 9-2003
PB: Ne, to není to samé. Já se nestačím divit, jak rychle takhle chytrý kluk upadl do spárů spikleneckých teorií.
NOBLE BRICKS
Pezos
Pátek, 20. března 2020 - 14:25:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1636
Registrován: 4-2014
Petr_barchánek:
"Konstatoval jsem jen, že Němci zadržují zboží tranzitující k nám a na Slovensko"
Pellegrini o kontajneri v Nemecku: Nikto na Slovensku sa k nemu nehlási
Premiér Pellegrini hovorí, že Nemecko je ochotné pustiť na Slovensko kontajner so zdravotníckym materiálom, ale nikto sa u nás k nemu nehlási. Reagoval tak na statusy končiaceho poslanca Jaroslava Pašku z SNS, ktorý od víkendu šíri, že Nemecko zabavilo slovenské ochranné pomôcky.

Tak komu to vlastně zabavili?
Pátek, 20. března 2020 - 14:39:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 117
Registrován: 7-2017
Příklad rouškové solidarity višegrádské skupiny. Pomůžeme si navzájem jak je to jen možné navzdory eurodiktátu [proud]:
https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/moravskoslezsky-kraj-rousky-k oronavir-vondrak-madarsko.A200320_130301_ostrava-zpravy_jog
"Jako drogový dealer si při shánění ochranných pomůcek proti koronaviru prý někdy připadá moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák. Reagoval tak na fakt, že kraji v Maďarsku na letišti zabavili zásilku půl milionu roušek"
... Třeba má pan hejtman za nejlepšího kamaráda rudovlasého Einsteina Reného, který o ničem neví......



(Příspěvek byl editován uživatelem kuna.)
Pátek, 20. března 2020 - 15:52:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11358
Registrován: 8-2012
Opět "advocatus diaboli": kdyby se v Praze objevily roušky pro župu Hajdú-Bihar, tak je necháte vyvézt do Maďarska?
電車オタク
Pátek, 20. března 2020 - 16:06:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6629
Registrován: 5-2010
Státem zabavené respirátory v Lovosicích byly Červeného kříže. Mířily do Itálie
Pátek, 20. března 2020 - 18:05:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11359
Registrován: 8-2012
Z jednoduchého nacionalismu "výhodné pro ..., ...i bezohledně" začínají vylézat zajímavá dilemata, že?
電車オタク