Diskuse » Archiv 2020 » Železnice » Tratě v Českém ráji a Podkrkonoší » Archiv diskuse Tratě v Českém ráji a Podkrkonoší do 25. 06. 2020 předcházející | další

Archiv diskuse Tratě v Českém ráji a Podkrkonoší do 25. 06. 2020

dolů
   autor příspěvek
Čtvrtek, 18. června 2020 - 09:27:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 99
Registrován: 11-2010
RM Lines s 20ti červenými,loženými vozy právě přes Nový Bydžov.
Čtvrtek, 18. června 2020 - 09:40:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 762
Registrován: 2-2013
Mot: Jen to prostě jelo zpožděný, dneska opět ve svém obvyklém čase, 9:33 odjezd z Bělohradu.
Čtvrtek, 18. června 2020 - 10:41:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2503
Registrován: 7-2017
Jo, viděl jsem, modrý batoh.
Čtvrtek, 18. června 2020 - 10:47:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 40
Registrován: 8-2017
Právě do Trutnova přijela 754.016 s 854.222 ( do depa na opravu ) a 754.016 pojede zpět do Brna.
Čtvrtek, 18. června 2020 - 11:07:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1742
Registrován: 7-2017
Tak někdo vymazal část věty a pravděpodobně i upravil text, nebo jsem nenapsal správně svoji myšlenku. Tedy opravuji.
..ač to praktici předvídali, že za 3-5 let se nakládka třeba znásobí. Tím bylo myšleno v době redukce, ne od dnešní kalamity zpět.

T_._H_.
Kecáte nesmysly. Ani v jednom případě uvedených nakladišť nemáte pravdu. Ve všech došlo k určitému omezení kolejišt, nebo k přístupu k nakládkové koleji.

Redukce počtu kolejí pro nakládku a odstavení vozů, případně okleštění nebo zrušení přístupu k nakládkové koleji.
Když to vezmu od Turnova, Tak Železný Brod, Semily, Košťálov, Stará Paka, Horka u Staré Paky, Mostek, Bílá Třemešná, Dvůr Králové nad Labem, Kuks. na 040 Martinice v Krkonoších, Nová Paka, Lázně Bělohrad, Šárovcova Lhota.
Taktéž v Lomnici nad Popelkou. Nevím které číslo tratě (dle KJŘ) zde napsat, když došlo nedávno ke změně a jsou do tohoto nádražíčka zaústěny dvě tratě (046 a 064). Asi bude lepé dle GVD napsat 542.
Nevím, zda by se tam i dříve poskládalo na kolejiště dvacet vozů.
Prcekzlipy
Čtvrtek, 18. června 2020 - 13:37:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3976
Registrován: 11-2007
Hajnej : např.Chřibská, Rybniště. Mikulášovice taky na dvě věci...Asi jak D.Poustevna, kde se nedá ani objíždět... Litoměřice se probírali už dříve.
Čtvrtek, 18. června 2020 - 13:46:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2504
Registrován: 7-2017
Nic netrvá věčně. Jednou i ty smrky dojdou a zase bude dobře [lol].
Čtvrtek, 18. června 2020 - 15:07:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2894
Registrován: 9-2003
V Nové Pace právě posunuje Mn 742.215 s jedním Esem a dvěma sypáky.
Z nejhoršího jsme uvnitř!
Čtvrtek, 18. června 2020 - 15:33:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 96
Registrován: 8-2019
A další sypáky si odložila ve Staré Pace.
Čtvrtek, 18. června 2020 - 18:41:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13572
Registrován: 8-2004
mirek55:
"Tak někdo vymazal část věty a pravděpodobně i upravil text, nebo jsem nenapsal správně svoji myšlenku. Tedy opravuji.
..ač to praktici předvídali, že za 3-5 let se nakládka třeba znásobí. Tím bylo myšleno v době redukce, ne od dnešní kalamity zpět."
Takže to již v roce redukce předvídali praktici přes kůrovce... Jistě.[crazy]

A jistě každý z moderátorů nemá co na práci než aby upravoval Vaše příspěvky.[lol][crazy]
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Nechic
Čtvrtek, 18. června 2020 - 19:20:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2709
Registrován: 4-2010
Nevíte proč jezdí bus už z Paky, když výluka je až ze Dvora?
K12V170DR
Čtvrtek, 18. června 2020 - 19:56:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 421
Registrován: 4-2014
Nechic: Nestíhalo by se objíždět v DK. A řidičáky nejsou. A bus má z Paky lepší jízdní dobu než ze Dvora.
Nechic
Čtvrtek, 18. června 2020 - 22:52:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2710
Registrován: 4-2010
Ok, dík, to mi asi nedošlo, že by se nedala udělat oboustranná rakev. Jo a teď mi došlo, že se vlastně jede busem do HK, ne do Jaroměře, to mi vůbec nedošlo. Já plánuju cestu do DK, tak jsem nad tím přemýšlel jinak.
Pátek, 19. června 2020 - 09:35:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 97
Registrován: 8-2019
V 9:49 mají odjet RM Lines se dřevem z Libuně, v 10:03 v Jičíně, dále Ostroměř, Chlumec nad Cidlinou, Opatovice-Pohřebačka
Pátek, 19. června 2020 - 10:19:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1457
Registrován: 1-2010
Výše zmíněná souprava v Jičíně
Pátek, 19. června 2020 - 12:32:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 98
Registrován: 8-2019
Ve Staré Pace je připraveno dvojče batohů s loženými vozy Faccs, čekám jízdu směr Trutnov, jedná se o štěrk, který včera přivezla 742.215 z Košťálova, štěrk bude sloužit k rekonstrukci železničního svršku mezi Pilníkovem a Hostinným.
Sobota, 20. června 2020 - 14:29:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 366
Registrován: 2-2018
5508....
Sobota, 20. června 2020 - 17:52:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1050
Registrován: 5-2006
5514:


11905:
Honza215
Sobota, 20. června 2020 - 18:48:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3682
Registrován: 8-2005
041 + WARTG: nádraží Hradec a depo bylo od 11:05 do 12:10 postihnuto výpadkem elektrické energie, takže nebylo možné vystavit 814ky z depa a tohle bylo to jediné, co dokázalo vyjet [happy]
Sobota, 20. června 2020 - 20:27:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1051
Registrován: 5-2006
Honza215: diky za upřesnění[ok], příjemné nahrazení a zašlá sláva hlavně hyder na 041

Ještě doplním rychlofotky:



Rozjezd v 18 v netypickém postavení:


Humprecht měl +18 min., na něho už nebyl čas čekat...
Klv
Sobota, 20. června 2020 - 23:58:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1521
Registrován: 6-2006
Na co potřebuje JARO tu 810ku? Chtějí si z toho vyrobit nějakou supermuvku na postřik tratí?
Neděle, 21. června 2020 - 08:32:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1052
Registrován: 5-2006
Kiv: něco takového jsem zaslechl...
Neděle, 21. června 2020 - 14:07:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1743
Registrován: 7-2017
Dnes přejel 15505 do Martinic pěkně zaplněn. Jen polovinu vozu 810 zaplnila dvacetičlenná skupina dospěláků s velkými krosnami z jakého si soukromého přechodu Krkonoš, zbytek běžná frekvence malých skupinek a jednotlivců.
Autobusový spoj 670991-107 odjížděl od Martinického nádraží směr Zlaté Návrší zcela prázdný.
Zatím jsem nezaregistroval, že by organizátor dopravy učinil nějakou propagaci tohoto spoje s "návazností" na vlakové spoje v Martinicích, či Jilemnice.
Skupinka cestujících přestoupila z vlaku od Chlumce do motoráčku Os15506 který odjel z Martinic v 11:10 (zpoždění z důvodu výluky u Jaroměře) a dorazil do Jilemnice v 11:16, místo v 11:10. Z vlaku se vybatolila skupinka a jala se hledat autobusovou zastávku směr Vítkovice, kde dle jejich sdělení měl odjíždět v 11:18 (+10 minut čekat na vlakový spoj) autobus. Autobusovou zastávku po chvilce hledání a doptávání našli. Autobus ale nikoli. U nádraží Jilemnice chybí nějaké vodítko, kde se vlastně ona autobusová zastávka nachází. Elektronické (i turistické mapy) ji zatím stále ukazují pod nádražím (u nových schodů), nikoli směrem k městu, v záliv u domu č.p.299. Ona totiž není jak od nových schodů, tak od křižovatky nádražní ulice s ulicí legií vidět, a tak cestující bloumají a pátrají. Řidič autobusu také očividně nevyčkal pod nádražím do 11:28.

Někde udělali soudruzi z NDR chybu.
Neděle, 21. června 2020 - 22:25:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1679
Registrován: 9-2009
Váhal jsem, zda má smysl reagovat na další várku nesmyslů od uživatele M55, ale nakonec jsem rozhodl, že udělám výjimku... Píšu sem spíše kvůli lidem, kteří se něco chtějí dozvědět. Upozorňuji M55, že toto není diskuze s ním.

Autobusový spoj 670991-107 odjížděl od Martinického nádraží směr Zlaté Návrší zcela prázdný.
Zatím jsem nezaregistroval, že by organizátor dopravy učinil nějakou propagaci tohoto spoje s "návazností" na vlakové spoje v Martinicích, či Jilemnice.

Já tedy hodlám dělat nějaké závěry po sezóně (a možná spíše až po té příští), nikoliv v době, kdy se lidé zcela nevzpamatovali z omezení způsobené koronavirem, a navíc u turistické linky, která je vázána na počasí, přičemž zrovna předpověď na dnešek k výletu nevybízela...
Co se týče propagace: Někdy je třeba se zamyslet, zda není chyba na přijímači. K lince 991 vyšla tisková zpráva, informace jsou na webu iidol.cz i na Facebooku. K dispozici jsou letáky a měly být distribuovány na TIC v Krkonoších. O propagaci se stará dále "Krkonoše - svazek měst a obcí" a navrch nechal KORID doobjednat letáky i do spěšných vlaků na trati 040.
Mimochodem, myslícímu člověku je jasné, na koho je primárně zaměřena nabídka spojení ke spěšňákům. Jedná se již o region mimo působnost LK (ale přesto do něj propagační předměty míří).
Ale jak to nedostal každý za stěrač svého auta, tak to asi neexistuje...

Skupinka cestujících přestoupila z vlaku od Chlumce do motoráčku Os15506 který odjel z Martinic v 11:10 (zpoždění z důvodu výluky u Jaroměře) a dorazil do Jilemnice v 11:16, místo v 11:10. Z vlaku se vybatolila skupinka a jala se hledat autobusovou zastávku směr Vítkovice, kde dle jejich sdělení měl odjíždět v 11:18 (+10 minut čekat na vlakový spoj) autobus. Autobusovou zastávku po chvilce hledání a doptávání našli. Autobus ale nikoli. ... Řidič autobusu také očividně nevyčkal pod nádražím do 11:28.
Pokyn pro linku 991 je jasný. Jede-li autobus z Martinic, čeká na přípoje v Martinicích. V Jilemnici má čekačku, pokud začíná na Vejrychovsku, což není tento případ. Autobus odjel z Martinic v 11:11 po příjezdu obou vlaků a řidič pokyny dodržel.
Těžko lze predikovat iracionální uvažování cestujících (pokud si je M55 nevymyslel), kteří absolvují schválně o přestup víc a v místě pro ně neznámém* jen proto, aby si zvýšili hladinu adrenalinu v krvi. (Btw.: BUS projel v 11:19, tj. přestup by se stihnout dal.) Obyčejný cestující přestoupí rovnou v Martinicích, kde snad ani nelze ten autobus nenajít.
("Naštěstí" v místě byl "expert", který na vše dohlédl a lidem nepomohl...)
* Já, když jedu někam, kde to neznám, využívám moderní technologie a místo předem prozkoumám přes street view. Ale jestli chce někdo aspirovat na dopravní obdobu Darwinovy ceny, budiž...
"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Pondělí, 22. června 2020 - 10:38:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 367
Registrován: 2-2018
Otto_pospíšil:[ok]
Pondělí, 22. června 2020 - 13:40:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13282
Registrován: 5-2004
"Já tedy hodlám dělat nějaké závěry po sezóně (a možná spíše až po té příští), nikoliv v době, kdy se lidé zcela nevzpamatovali z omezení způsobené koronavirem"

Podle toho jakej byl šrumec už od pátku i včera a to navzdory občasnému dešti se ve Středočeským kraji lidi vzpamatovali. Jestli to nebude tím že zde nebyly provedeny tak drastické škrty jako v kraji Libereckém (viz Harrachov kam jely 2 páry vlaků) a kdy kraj definoval mimořádnost do 31.8.
Pondělí, 22. června 2020 - 20:27:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12066
Registrován: 8-2012
Hele dřívbylolípáku, na hřebenech Jizerských hor a Krkonoš napršelo o víkendu tolik, že z toho bylo pár 2. stupňů povodňové aktivity (Smědá, Kwisa, Witka) a další výstrahy na Bóbr, Jizeru i Lužickou Nisu. Že se v tomhle občasném dešti nedostavili Středočeši hoblovat Zlaté návrší bude jistě způsobené drastickými škrty...
電車オタク
Pondělí, 22. června 2020 - 20:53:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 764
Registrován: 2-2013
Ano, občasný déšť kvůli kterému dokonce podmáčením spadlo pár stromů, a až do nedělního večera se kvůli tomu na 030 jezdilo na "foukáčky"
Pondělí, 22. června 2020 - 22:45:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 22365
Registrován: 5-2002
TH: v tomhle občasném dešti...
... se i celkem nedaleko od Vlčounova doupěte zvedla hladina Ejpovického jezera odpouštěnou Klabavou.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Úterý, 23. června 2020 - 11:52:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1747
Registrován: 7-2017
Váhal jsem, zda má smysl reagovat na další várku nesmyslů od uživatele Otto_pospíšil, ale nakonec jsem rozhodl, že udělám výjimku. Píšu sem spíše kvůli lidem, kteří se něco chtějí dozvědět. Upozorňuji Otto_pospíšila, že toto není diskuze s ním, ale podání skutečných, neskreslených informací, jak v předchozím příspěvku, tak v tomto.

Vlivem špatného počasí byly shodou náhod o víkendu plné vlaky v okolí Krkonoš.

Co se týče propagace:
-Tisková zpráva k nové lince mohla klidně vyjít na webu iidol.cz i na Facebooku. To je ale asi málo. Kdo to čte, či sdílí z cestujících mimo LK jedoucích do Krkonoš?
-Při včerejším průzkumu osobním a telefonickém u výpravčích, vlakvedoucích i místních cestujících jsem zjistil neinformovanost o tomto spoji.
-Propagaci jsem nikde na nádražích, ve spěšných a osobních vlacích neobjevil.
-Sic spoj existuje krátce od 6. 6. 2020, ale to považuji za zásadní trestuhodný nedostatek. Nevím, kam tedy zamířily ony propagační materiály.
-Doporučuji dát i do dalších spojů mířících od Liberce a Pardubic směr Stará Paka.
-Proč například nemohou v Martinicích hlásit drážním rozhlasem, že mimo Os směr Jabloneček je možné využít i přímý autobus směr Horní Mísečky, Zlaté návrší? V Jilemnici to bohužel nelze.
Přidám drobný příměr:
Po započatí koncertu či programu, například v Sedmihorkách, by se jaly organizátoři rozvážet a vylepovat plakáty a zadávat výlepovým firmám, případně roznášet letáčky.


-Jinak pokyn pro cestující autobusové linky 991 v dle JŘ je jasný. Čekací doba v Jilemnici pod nádražím 10 minut, u výše uvedených spojů 5 minut. Nemám rád když někdo zkresluje fakta uvedená přímo na tištěném jízdním řádu. Že to autor se svým vzděláním myslel jinak je bohužel jeho problém a velký nedostatek. Včera kontrolními dotazy cestujících bylo jasně prokázáno.

-Otázkou je, jak nedělní cestující vyhledávali spoj. Pokud jej zadali do IDOSu například z Brna na Horní Mísečky, pak jim tam mohl naskočit přestup na autobus v Martinicích, ale také v Jilemnici, záleží který čas odjezdu z výchozího místa dali a pak se jim díky různým okolnostem podařilo přijet v jiný čas.
On totiž pro neznalé ten autobus odjíždí z Martinic v Krkonoších směr Zlaté návrší pouze v 9:00 a 11:05, ostatní odjíždějí z Jilemnice,,pod žel.st. (která bohužel byla přemístěna jinam). V minulosti (ještě v devadesátých letech) byla zastávka směr Horní Mísečky - Zlaté návrší a Benecko přímo u výpravní nádražní budovy v Jilemnici.
Pokud vyhledávali vlakový spoj pouze do Jilemnice, jedno zda v IDOLu, nebo na stránkách ČD a následně návazný spoj z Jilemnice na Horní Mísečky, který do 6. 6. přímý neexistoval, krom krátce jednoho utajeného a opět pro nevyužívání zrušeného.
Pokud vyhledávali vlakový spoj do Martinic v Krkonoších, jedno zda v IDOLu, nebo na stránkách ČD a následně nějaký spoj na Horní Mísečky, ukázal jim IDOL i v případě jedoucího autobusu nejdříve jízdu vlakem do Jilemnice a následně přestup na autobus na Vítkovice.

Klidně si to může kdokoli ověřit.
Zde ještě obrázky z "Map cz" o zastávce pod nádražím, která tam bohužel není. GOOGL ji raději neuvádí vůbec.

Na turistické mapě umístěné přímo na nádraží vidí cestující také zastávku autobusů v místech, kde ji nenalezne.

Prosím mohl by mi někdo vysvětlit význam věty:
"* Já, když jedu někam, kde to neznám, využívá moderní technologie a místo předem prozkoumám přes street view.
Nebo ten dotyčný jen tak plácá nesmysly a uživatel 041 mu z neznalosti pochlebuje.

Závěrem:
Jsem jedním z propagátorů (prosazovatelů) obnovení autobusových přípojů od vlaků směr Horní Mísečky, Zlaté návrší a Benecko.


(Příspěvek byl editován uživatelem mirek55.)
Nechic
Úterý, 23. června 2020 - 14:14:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2711
Registrován: 4-2010
Mirek55:
1. Máte v IDOS zaškrtnuté PREFEROVAT VLAKY PŘED AUTOBUSY, jinak to vyhledává normálně. Ale byl bych rád, kdyby IDOS uměl brát v potaz garantované přípoje.
2. V tištěném jízdním řádu máte jasně vypsané, které spoje čekají na vlak v Martinicích a které v Jilemnici, tak nevím o co vám jde.

Výsledek celé přestřelky: Naučte se používat IDOS. Kkdyž v něm máte těsný přestup, tak se podívejte na trasu spoje a poznámky k tomu náležící. I v IDOS máte vyčkání busu na vlak (btw vyčkává někdy někdy vlak na bus?)

(Příspěvek byl editován uživatelem Nechic.)
Úterý, 23. června 2020 - 15:41:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2513
Registrován: 7-2017
Stejně sranda. Člověk jede na dvoudenní výlet, ale aby dělal přípravu jak na půlroční pobyt někde v Amazonii [biggrin].
Kdo tam jezdí, za kolik, místenka, jízdenka, přestupní-nepřestupní, předem nebo ve vlaku/buse....
Už chybí jen to letecké, co všechno si sebou nesmí vzít.

(Příspěvek byl editován uživatelem mot.)
Úterý, 23. června 2020 - 15:50:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1749
Registrován: 7-2017
Nechic mám dojem, že jste z Roztok, pokud se nepletu, tak to tady asi znáte.
Co je v tištěném JŘ autobusu jsem zkopíroval o nějaký příspěvek výše.
"Všechny spoje vyčkají příjezdů vlaků maximálně 10 minut". Není psáno zda v Martinicích, či Jilemnici.
U určených přípojů je v Jilemnice psáno 5 minut.
Jelikož se jednalo v neděli o spoj 107, který není psán v Jilemnici v poznámce s maximální dobou čekání 5 minut, musí počkat i v Jilemnici těch deset minut po pravidelném příjezdu vlaku, případně by měl vyčkat ještě přestupu cestujících. Bylo by značně nefér odjet nejpozdnějšího času odjezdu, ač by cestující k němu utíkali co by jim tělesná schránka a zavazadla dovolila. V neděli očividně nečekal, neb si špatně vyložil dobu čekání, nebo mu ji objednavatel špatně napsal.
Pokud to někdo takto napsal do poznámek JŘ pro veřejnost, tak to pak platí.
Taktéž se můžete přijet podívat do Martinic, či Jilemnice, co je i zde na JŘ psáno v poznámkách, pokud to někdo od včerejška nepřelepil. (Mám to ofocené).

O mé používání IDOSu nemějte péči. Neměl jsem zaškrtnuté preferování vlaků před autobusy.
Naopak si myslím, že jste neměl použitu nástupní stanici Martinice v Krkonoších vlakové nádraží (to je taková čelní ikonka kolejového vozidla bez zpětných zrcátek), ale použil jste pouze Martinice v Krkonoších (ikonka s baráčkem), nebo (podobná ikonka čela autobusu, nafouknutější se zpětnými zrcátky)
, což vám ukázalo odjezd autobusu z Martinice v Krk.,,křiž., která je u hřiště na výjezdu z Martinic směr Jilemnice vzdálené od nádraží nejkratší cestou cca 1,1 km = cca 20 minut chůze.

Prosím zkontrolujte si to ještě jednou co nejdříve, než to někdo na IDOSu opraví a pak dejte vědět, jak jste dopadl. Věřím, že mi nakonec dáte za pravdu.

Jinak na IDOSu je uveden "Přesun asi 3 min". Přičemž Mapy cz uvádí k nové autobusové zastávce 198 m = 5 minut, z ulice (místa) před drážní výpravní budovou po hlavní silnici, nikoli po chodníku. Pokud k tomu přičteme vybatolení se z vlaku, přejití z kolejiště před drážní budovu na silnici přejití na chodník a pak zase zpět k autobusové zastávce s ignorací přechodů pro chodce, nebude stačit ani 10 minut. A to nesmí být v ulici Legií žádný provoz. Prostě to zase dobře vymyslel nějaký architekt, či projektant neznalý místní situace od stolu.



(Příspěvek byl editován uživatelem mirek55.)
Petr_hradecký
Úterý, 23. června 2020 - 16:08:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3776
Registrován: 4-2015

Otto_pospíšil:
"* Já, když jedu někam, kde to neznám, využívám moderní technologie a místo předem prozkoumám přes street view. Ale jestli chce někdo aspirovat na dopravní obdobu Darwinovy ceny, budiž..."

Ta "moderní technologie" na Mapy.cz (spousta lidí totiž na internet chodí přes Seznam a používá Mapy) po zadání "Jilemnice, pod žel.st." posílá totiž tazatele semka:



Foto je z roku 2015, tedy před "humanizací" ulice Čsl. Legií (zastávka tam byla léta, co jsem se kolem ní najezdil), screen je pořízen dnes, schválně jsem tam nechal systémovou lištu a přidal takovou malou šipku [wink].

Řečené místo po rekonstrukci (na panem O.P. doporučovaném Street View) vypadá takto (2019).



A zastávka "Jilemnice, pod žel. st." směr Zlaté návrší je úplně jinde...



Jen to někde jaksi zapomněli zanést do map...

(Příspěvek byl editován uživatelem petr_hradecký.)
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Úterý, 23. června 2020 - 16:57:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1750
Registrován: 7-2017
Doplnění:
Jinak na IDOSu je uveden "Přesun asi 3 min". To uvádí i Mapy cz, k již neexistující zastávce po již neexistující pěšině z místa před výpravní budovou. Již nikdo nepočítal s tím, že se nejdříve musí cestující vybatolit z vlaku a dojít před budovu. Nové schodiště, případně nová krásná bezbariérová pěšina je na místo bývalé zastávky dovede po poněkud delší cestě, aby cestující nakonec zjistil, že tam žádná zastávka dle elektronických vyhledávačů není a začne tedy pátrat.
Pokud se vydá frekventovanou ulicí směrem k městu narazí na ni, ale ujde cca 300 m za dobu cca 8-10 minut a to ještě po vozovce. Pokud bude mít štěstí a přejde mimo přechod chodník na druhou stranu ulice a pak zase zpátky k zastávce autobusů, cesta se časově prodlouží a přípoj je kdesi v dáli.
Pokud již bude znalý situace, půjde dále po nádražní ulici ke křižovatce a zpět k zastávce. Ujde cca 250 m, ale v žádném případě to nedá méně než za 5 minut, spíše déle.
Prostě přípoj "ala nepoužitelný paskvil". To si zase budou moci dát organizátoři dopravy za rámeček.

Naštěstí z opačného směru se snad vlaky budou stíhat, i když ta sudá:49 nic moc.
Úterý, 23. června 2020 - 17:24:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1680
Registrován: 9-2009
Už chybí jen to letecké, co všechno si sebou nesmí vzít.
V podstatě nechybí. Je tam odkaz na SPP a navíc je výslovně uvedeno, že si s sebou nemůžete vzít kolo...[happy]

---
Na další výlevy M55 reagovat nehodlám. Ono bohatě stačí pro pochopení myšlení tohoto člověka, že si pro spojení z Martinic do "někam, kam vlak nejede" vybere jako výchozí bod vlakové nádraží.

Ovšem abych si z toho "kýble nudy" odnesl i nějakou konstruktivní věc, znovu prověříme, kde se zadrhla propagace, a navrch zajistíme orientační mapku pro přesun mezi žel.st. a přesunutou zastávkou.
Rozhodně nebudu tvrdit, že není co zlepšovat a vše je na 100 %. Přeci jen do přípravy vletěl koronavir a dlouhou dobu reálně hrozilo, že se tu koncepci nepodaří zavést a je otázka, zda by BLLK na té relaci při současných počtech cestujících komerčně vydržel.* Není to takový "vejvar", jak bývalo zvykem...
* Resp. taky reálně hrozilo, že by již na komerční provoz nedostal licenci.

---
Až bude opraven mostek v Martinicích, budou jezdit všechny spoje (toho 2-h taktu) do/z Martinic.
"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Úterý, 23. června 2020 - 17:32:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13284
Registrován: 5-2004
Ono kdyz v martinicich nikdy (v historickym obdobi od 60-tejch let) nebyl zato byl az nekdy do devadesatych let nez si autobusy zacaly hrat na extra system nenavazujici na vlaky) v jilemnici, tak to bude par let trvat nez si lidi zvyknou. Nerkuli bez propagace v mistech odkud na ten prestup lidi vlakem jedou.

No a kdyby kraj liberecky se stejnou vehemenci s jakou budoval treba zastavku desna pustinska budoval zastavku u prejezdu u byvale normy, byl by tam neprehlednutelny prestup temer hrana hrana nejen na misecky ale i benecko ci pokud nahodou neco jede i na krizlice nebo lhotu.
Nechic
Úterý, 23. června 2020 - 17:48:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2712
Registrován: 4-2010
mirek55:
"Nechic mám dojem, že jste z Roztok, pokud se nepletu, tak to tady asi znáte.
Co je v tištěném JŘ autobusu jsem zkopíroval o nějaký příspěvek výše.
"Všechny spoje vyčkají příjezdů vlaků maximálně 10 minut". Není psáno zda v Martinicích, či Jilemnici.
U určených přípojů je v Jilemnice psáno 5 minut."

Máte pravdu, ta poznámka tam dole je, není tam psáno jakého vlaku ani kde, to je opravdu chyba (měl by čekat i v Hrabačově?). A z Roztok nejsem, moje kořeny se pohybují kolem Jestřabí v krk., Poniklé a Sytové


O mé používání IDOSu nemějte péči. Neměl jsem zaškrtnuté preferování vlaků před autobusy.
Naopak si myslím
:

" ale použil jste pouze Martinice v Krkonoších (ikonka s baráčkem), nebo (podobná ikonka čela autobusu, nafouknutější se zpětnými zrcátky)
, což vám ukázalo odjezd autobusu z Martinice v Krk.,,křiž., která je u hřiště na výjezdu z Martinic směr Jilemnice vzdálené od nádraží nejkratší cestou cca 1,1 km = cca 20 minut chůze.

Prosím zkontrolujte si to ještě jednou co nejdříve, než to někdo na IDOSu opraví a pak dejte vědět, jak jste dopadl. Věřím, že mi nakonec dáte za pravdu. "

Já hledal spojení s přestupem. Hledal jsem ze Staré Paky, Trutnova, Železného Brodu obojí nabídlo přestup z vlaku v Martinicích na bus



Jinak na IDOSu je uveden "Přesun asi 3 min". Přičemž Mapy cz uvádí k nové autobusové zastávce 198 m = 5 minut:
" nikoli po chodníku. Pokud k tomu přičteme vybatolení se z vlaku, přejití z kolejiště před drážní budovu na silnici přejití na chodník a pak zase zpět k autobusové zastávce s ignorací přechodů pro chodce, nebude stačit ani 10 minut. A to nesmí být v ulici Legií žádný provoz. Prostě to zase dobře vymyslel nějaký architekt, či projektant neznalý místní situace od stolu.



(Příspěvek byl editován uživatelem mirek55.)"


Celkově tu dochází k rozkolu, kdy si objednavatel myslí, že "to je jasný, že v Martinicích" a IDOS nějaké scénáře ukazuje jako přestup v Jilemnici i když je to nesmysl a Petr_vlček má pravdu, že autobus z Martinic a ještě od nádraží je zvykově úplně netradiční věc, pokud to není NAD
Nechic
Úterý, 23. června 2020 - 17:51:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2713
Registrován: 4-2010
Otto_pospíšil: Vzal bych si z toho i úpravu té poznámky, to je prostě chyba (jakého vlaku, v jaké zastávce?). Pokud to znamená "to je jasné, že výchozí, zbytek by přece byl ve značce spoje nebo zastávky", tak nezapomeňte, že to čtou i normální lidé.

Drobná propagace by neuškodila hlavně na nádražích.
Úterý, 23. června 2020 - 21:04:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13595
Registrován: 8-2004
mirek55:
"O mé používání IDOSu nemějte péči."
[rofl][rofl][rofl][rofl]

Jasně, "Skupinka cestujících přestoupila z vlaku od Chlumce" bude při hledání spojení do hor zadávat do IDOSu jako výchozí bod Martinice v Krkonoších (nádraží).[lol]

Vy nás tady prostě zase jenom lakujete - jako obvykle. Ale je pravda, bez toho by to asi byla nuda.

Nechic:
"nezapomeňte, že to čtou i normální lidé"
Normální lidé dneska v drtivé většině nehledají spojení v jízdních řádech ale v IDOSu a podobných aplikacích. A ten jim to nalézá zcela korektně (jak jste se sám přesvědčil).[wink]
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Úterý, 23. června 2020 - 21:41:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 99
Registrován: 8-2019
Mohu vznést dotaz? Potřeboval bych zjistit nějaké informace ohledně výluk Trutnov-Pilníkov a Pilníkov-Hostinné. První výluka by měla začít 25.6.2020 a končit 9.7., druhá má začít 25.6. a končit 24.7. (informace z dokumentu SŽ Plán dočasných omezeních kapacity dráhy 2020). ČD zajím v tomto období neuvádí žádné omezení. Jedná se pouze o to, že to někdo nezadal do systému nebo tyto výluky nebudou probíhat, popřípadě jak to tedy bude?
Telini
Úterý, 23. června 2020 - 22:22:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 640
Registrován: 10-2006
A všimli jste si někdo z pobouřených, že v těch mapách je to špatně, že na Mapy.cz vpravo dole existuje takového tlačítko "Nahlásit chybu"? [crazy] To nahlášení pak zabere pár desítek vteřin.
Středa, 24. června 2020 - 09:27:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1751
Registrován: 7-2017
Pane Pospíšil jaké výlevy. Předpokládal jsem, při vašem vzdělání, že rozumíte dopravě.
Též pane Hrochu.
Tak ještě jednou
Od vzniku tratě (Jilemnice, Rokytnice) do devadesátých let minulého století existovaly od nádražní budovy v Jilemnici město, později již pouze Jilemnice, přípoje ve směru Benecko, Horní Mísečky, v letním období s pokračováním na Zlaté návrší a dalších směrů. Původně dostavníkové, později autobusové.
Po přerušení této návaznosti a zrušení této autobusové zastávky ("Jilemnice u nádraží"), krom krátkodobého výstřelu do tmy organizátorem dopravy (se zřízením zastávky na frekventované silnici pod nádražím), byli nuceni cestující pěšky klopýtat na autobusové nádraží vzdálené nějakých 20 minut až půl hodiny (cca 800 m dle použité trasy). Měli několik možností. Po frekventovaných silnicích které museli několikráte přejít, nebo po místních komunikacích, kde museli minimálně 2x přejít frekventované silnice. Tam čekali dost dlouho na nějaký přípoj tímto směrem. Bohužel směr Horní Mísečky (výrazné sportovní a turistické středisko) byl organizátorem dopravy okleštěn (o víkendech) takřka na nulu. Místní autobusová společnost alespoň zavedla zlomek komerčních spojů z Jilemnice k Jilemnické boudě (Horní Mísečky), aby dále mohla komerčně jezdit na Zlaté návrší.
To mělo za následek pokles cestujících ve vlacích, ale i návštěvníků v této oblasti Krkonoš. Na Horní ale i Dolní Mísečky se dostali především vlastníci aut, v omezeném množství parkovacích míst. Mělo to také samozřejmě dopad i na služby.
Po 20 letech usilovné práce se podařilo obnovit autobusové spojení, sic pouze ze skryté zastávky "Jilemnice pod nádražím", ve dvou případech jej organizátor dopravy vypravil od nádraží v Martinicích, čímž vnesly do spoje trochu zmatky.
Samozřejmě bude dobu trvat, než návštěvníci hor, ale i místní zvyknou na tuto hybridní mutaci.

Možná, ale to jen spekuluji, nedělní skupinka jela jako obvykle do Jilemnice a někde v průběhu jízdy začala na chytrém mobilu vyhledávat další spojení směr Vítkovice a ejhle ona byla návaznost přímo z pod nádraží v Jilemnici.
Jisté je, když někdo pojede cíleně do Martinic na nádraží vlakem a například (v 10:40) někde mezi St. Pakou a Roztokami začne pomocí nejpoužívanějšího vyhledávače IDOS vyhledávat spojení z Martinic od nádraží do Vítkovic, IDOS mu v základu nabízí vlaky (ten tam nemá nataženy koleje). Zvolí další ikonku, což jsou vlaky + autobusy + MHD. Pokud si v rozšířeném hledání nezruší vlaky nabídne mu v tomto případě nejdříve vlak z Martinic do Jilemnice a dále přestup v Jilemnici na autobus (jedoucí přímo od nádraží v Martinicích). Možná i tak se to stalo nedělní skupince. Mohlo to být ale i jinak. Třeba to měli tak původně naplánováno, protože věděli, že autobus na ně má čekat v Jilemnici 10 minut, a očividně šli nejdříve směr neexistující autobusová zastávka, kterou si nejspíše "vyguglovali" v místech kde již není.
Jinak díky skupince hledající autobusovou zastávku se rozproudila (i po drážní linii) iniciativa propagace po dvaceti letech obnoveného spoje směr Horní Mísečky s přípoji na vlaky. Bohužel zatím bez propagačních materiálů KORIDU, ale aspoň pomocí internetu a seznamování cestujících s touto možností.
Představa je umístit se svolení "SŽ" V Martinicích na nástupišti velký banner s časy odjezdů z tohoto nádraží a něco podobného s mapkou cesty k stávající zastávce pod nádražím.
Svazek Krkonoš opět bude muset vstoupit do jednání s organizátorem dopravy s žádostí o posunutí odjezdů spojů z pod Jilemnického nádraží, aby byl přestup reálný, když to již sám organizátor nezvládl v prvopočátku.
Jen si nedovedeme představit jak řidič autobusu na zastávce zjistí příjezd vlaku. Nejspíš na chytrém telefonu a podle odcházejících lidí od nádraží.

Jinak včera v 18:50 nedorazil do Martinic k vlakům. Asi neměl frekvenci a tak to zapíchl někde dříve.
Středa, 24. června 2020 - 10:14:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1752
Registrován: 7-2017
Petr_vlček
Jen upřesním.
Než byla zbudována trať z Martinic do Rokytnice, jezdily návazné spoje směr Jilemnice, Benecko, Vítkovice, Horní Mísečky, Vysoké n.J., Harrachov (tedy Nový Svět) právě z tehdejší stanice Jilemnice, později přejmenované na Jilemnice-Martinice a ještě později pouze na Martinice. Protože Martinic se vyskytovalo na železničních tratích více, byla nakonec přejmenována na Martinice v Krkonoších.

Jinak od vzniku tratě z Pardubic do Liberce byl krom jiných provozován z Horek u St. Paky (dle dnešního názvu) od zde se křižujících vlaků (od r. 1858) návazný spoj směr Studenec, Martinice Jilemnice, Hrabačov, Vítkovice, Mísečné (Horní a dolní Mísečky). Teno spoj prakticky existoval do devadesátých let minulého století. Zajímavé je, že se nedochoval, nebo není znám, žádný doklad, že by zajížděl v Martinicích k nádraží. Pouze stavěl u Tuláčkova hostince, ale na nádraží v Jilemnici město (později Jilemnici) zajížděl. Z Horek jezdili v letní a zimní sezoně o víkendech dokonce dva autobusy někdy posilovány o další, od nádraží v Jilemnici byl přistavován další posilový autobus. Ty doby se již nevrátí. O víkendech pobíral frekvenci se Studence na výlety směr Horní Mísečky, dnes pouze s přestupem a to jedním krkolomným (15:20/15:20). Tím ale asi málo kdo pojede na denní tůru.
Středa, 24. června 2020 - 11:38:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1753
Registrován: 7-2017
Pane Pospíšil jak mám chápat při vašem vzdělání a zaměstnání vaši větu:
.. Ono bohatě stačí pro pochopení myšlení tohoto člověka, že si pro spojení z Martinic do "někam, kam vlak nejede" vybere jako výchozí bod vlakové nádraží..
To si mají dotyční cestující po příjezdu na nádraží v Martinicích vybrat nějakou obec kde nejezdí vlaky? Například nejblíže položený Studenec? Dojít pěšky do Studence (třeba až na Špici), nebo si rozkliknout aby zjistil, že ten autobus také staví v Martinicích na křižovatce kam musí také dojít pěšky? Pak v Jilemnici na autobusovém nádraží přestoupit na autobus směr Horní Mísečky? Zatím co mohl jet přímo od Martinického nádraží?
Nebo zvolit ve vyhledávači v Martinicích autobusovou zastávku mimo nádraží?
Co když si vyberou Martinice v Krk.,,Kult.dům?
Skutečně si jste jist svým povoláním?

Logicky uvažující cestující, když přijede do Martinic na nádraží, tak si dá jako další výchozí bod do vyhledávače Martinice nádraží a cílové místo jeho dalšího putování. Vyhledávač mu běžně nabídne nejbližší spoj i s případným pěším přesunem. Bohužel v tomto případě mu nabídne nejdříve vlak do Jilemnice a následně přestup na autobus směr Vítkovice (ač autobus začíná také v Martinicích na nádraží). Totéž může udělat i turista který přišel po turistické cestě.
Pokud si zvolí pouze obec Martinice, nabídne mu to spoj z Martinic od Křižovatky, kam musí dojít pěšky a mezi tím okolo něho autobus směr Vítkovice projede. Proč ten vyhledávač neumí najít ten autobus přímo od nádraží v Martinicích?
Kde tedy je ta chyba?
Středa, 24. června 2020 - 11:48:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1754
Registrován: 7-2017
Hroch
Nechci vás podceňovat. I v IDOSu naleznete po rozkliknutí jízdní řád včetně poznámek k danému spoji, případně JŘ v PDF. Možná tam zjistili oni cestující, že autobus v Jilemnici pod nádražím má čekat těch deset minut jak tvrdili.
Já jsem to v tu dobu nevěděl, ověřil si to až později.
Pro mne je důležité zabránit podobným dalším nepříjemným zkušenostem cestujících, aby čekali na další spoj směr Vítkovice 2 hodiny a tím se jim zkomplikovalo výletování po Krkonoších.
Středa, 24. června 2020 - 12:10:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1458
Registrován: 1-2010
Naruším zdejší odbornou debatu aktuální fotografii soupravy ARRIVA v Jičíně
Středa, 24. června 2020 - 12:50:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 368
Registrován: 2-2018
Sato:Rušíš!!! [crazy]
flink
Středa, 24. června 2020 - 16:03:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 47
Registrován: 7-2017
mirek55: Problém je, že každý používá IDOS jinak a mnoho lidí si neuvědomuje zásadní rozdíly v jeho možnostech a ve způsobu hledání. Pokusím se to demonstrovat na několika přikladech.

Jede-li cestující odjinud, má si v IDOSu hledat spojení v celku. Pokud se spoléhá na hledání spojení až při přestupu a nezná místní přestupové relace, pak se mu sadno může stát, že bude chtít přestupovat ve špatném "domělém uzlu" nebo si neuvědomí nutnost přestupu na jiný druh dopravy. U většiny lidí je normální hedat spojení rovnou na celou trasu. Když se někdo cítí jako dobrodruh, holt si musí umět poradit a nenechat se nachytat. Zkrátka, na hledání spoje z Martinic, když ve skutečnosti cestuji odjinud, není nic logického. Naopak to přináší řadu dalších komplikací, se kterými je třeba počítat a o kterých se dočtete dále.

Najde-li se pěší turista nebo někdo člověk, co hledá spojení až po příjezdu do žst. Mart. v Kr., pak má opět na výběr několik možností:

1) hledat spojení ze stanice Mart. v Kr. To vždy hledá spojení vlakem, protože autobusy žádnou "stanici" nemají, zastávka se jmenuje Mart. v Kr.,, žel.st.. Při vyhledávání je typ dopravního prostředku jasně zobrazen ikonou. Už zmíněná autobusová zastávka je před budovou a trvání uživatele na pokračování v cestě vlakem je nelogické.

2) hledat spojení z obce Martinice v Krkonoších. Upřednostní autobus* pro eliminaci přestupu navíc a vyhledá ho ze zastávky Mart. v Kr.,,křiž., protože jde o aplikací upřednostněnou zastávku. Upřednostnění souvisí s polohou zastávky vůči obci a frekvencí spojů v ní. Pokud uživatel nehledá pomocí své polohy, IDOS prostě nemá jak zjistit, která zast. je pr něj v momentě vyhledávání vhodnější.

3) hledat spojení podle polohy. Poloha nabídne žst. i aut. zast.*, takže si uživatel může všimnout, že lze vyhledávat spojení autobusem. Pokud uživatel nezná místní poměry, je nesmyslné, aby trval na další cestě vlakem.

Samozřejmě, nečekání na přípoj i přes poznámku o čekání je chybou, ale zároveň je nesmysl absolvovat na trase o přestup navíc, když takový přestup ani nepřináší časovou výhodu nebo vatu.

Mnoho lidí dále neví, že víceslovné názvy obcí stačí zadávat ve zkráceném tvaru z částí těchto slov či jen prvních písmen oddělených mezerami. Martinice v Krkonoších lze rychle hledat pomocí "ma vk" i "m v k". Takové hledání nabízí dobrý výčet existujících stanic a zastávek v obci*.

*Za předpokladu, že uživatel neomezil vyhledávání na konkrétní typ dopravního prostředku.

(Příspěvek byl editován uživatelem flink.)
Středa, 24. června 2020 - 16:54:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1656
Registrován: 2-2010
Jízda 628.229 - zkušební jízda Arriva vlaky
Video 24.6.2020, zkouška na trati Turnov Jičín, video z Podulší a Jičína:

https://youtu.be/UCiS_zRYXpo

Pesimista vidí v tunelu tmu. Optimista vidí na konci tunelu světlo. Realista vidí světla vlaku. A strojvůdce vidí tři debily na kolejích.
Youtube kanál: https://www.youtube.com/user/TravelTrainProd
Flickr: https://www.flickr.com/photos/144608621@N07/
Blog: https://travelproductioncz.blogspot.cz/
Středa, 24. června 2020 - 17:32:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 543
Registrován: 10-2005
Nechic:
"A z Roztok nejsem, moje kořeny se pohybují kolem Jestřabí v krk., Poniklé a Sytové"

Tak to máme stejně.
Trochu mimo leitmotiv bych se rád zeptal; když jilemničtí budovali takovou úžasnou zastávku (z auta jsem si toho vlastně nikdy moc nevšiml)... proč vlastně se neupravil přístup busu přímo k nádraží, výjezd ve směru od benzínky tam je a sjezd taky? Nevejde se tam? Normy? §1? Už jsem tam léta nešel, možná si to pletu s Jablonečkem, ale v 70., 80. letech nezajížděl takto autobus až k budově?
Středa, 24. června 2020 - 19:25:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13285
Registrován: 5-2004
"Jede-li cestující odjinud, má si v IDOSu hledat spojení v celku"

To ale taky není až tak úplně ono neb to dokáže najít mnohdy naprostý voloviny v podobě o 3 minuty kratší jízdní době s bonusem dvou přestupů navíc z čehož alespoň jeden je velmi nejistý...

Vzpomínám kterak jsme jeli z Pece do Rokytnice (ještě než začal krkat Krkobus) a "pokus o Idos" skončil smíchem nad nalezenou trasou bus Pec - Hořice, bus Hořice - Jičín a bus Jičín - Rokytnice (kde bylo v Jičíně asi 5 minut na negarantovaný poslední spoj...). No jeli jsme "normálně" - tedy busem do Trutnova, pak vlakem do jablonečku a busem do Rokytnice...

V Jablonečku kdysi busy zajížděly kolem baráku dozadu a točily se na place mezi magacínem a hajzlíkama. Vystupuvalo a nastupovalo se ca na úrovni budovy u verandy.

Ono se zajíždělo běžně i k nádraží v Rokytnici, kdy bus zajel čumákem mezi hajzly a magacín (dnes nějaká truhlárna) kde proběhl výstup/nástup, poté vycouval šikmo za staniční budovu a jel nahoru.
Petr_hradecký
Středa, 24. června 2020 - 19:41:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3778
Registrován: 4-2015
Telini:
"A všimli jste si někdo z pobouřených, že v těch mapách je to špatně, že na Mapy.cz vpravo dole existuje takového tlačítko "Nahlásit chybu"? "

Ovšem, že jsem si všiml. Koukám, zase jeden uvědomělý.[uhoh] Velké firmy platí týmy, co se jim starají o weby. Co z toho budu mít já? Tak leda dobrý pocit a na to se dnes nehraje. Taky asi proto je na Mapách zastávka stále na místě, kde bývala a ne tam, kde teď je...
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Středa, 24. června 2020 - 20:29:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 544
Registrován: 10-2005
Petr_vlček:
"V Jablonečku kdysi busy zajížděly kolem baráku dozadu a točily se na place mezi magacínem a hajzlíkama. Vystupuvalo a nastupovalo se ca na úrovni budovy u verandy. "

Tak na to jsem se pochopitelně neptal, když jsem tam na vlak čekával v zimě třikrát týdně.
Středa, 24. června 2020 - 20:34:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 22373
Registrován: 5-2002
PH: Tak leda dobrý pocit a na to se dnes nehraje.
Tak hlavně, že to umíš dobře okecat...
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Telini
Středa, 24. června 2020 - 20:59:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 641
Registrován: 10-2006
Petr_hradecký:
"Ovšem, že jsem si všiml. Koukám, zase jeden uvědomělý.[uhoh] Velké firmy platí týmy, co se jim starají o weby. Co z toho budu mít já? Tak leda dobrý pocit a na to se dnes nehraje. Taky asi proto je na Mapách zastávka stále na místě, kde bývala a ne tam, kde teď je..."

Ntvl! Seznam ti (a nejen ti) tu službu poskytuje zadarmo! Takže za nahlášení špatné polohy zastávky nemáš nárok na medaili ani složenku, leda na ten dobrej pocit. Ale za ty kecy spíš na velký [zadnice].
Středa, 24. června 2020 - 22:10:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13596
Registrován: 8-2004
Telini:
"Ale za ty kecy spíš na velký [zadnice]."
Souhlas.
mirek55:
"Též pane Hrochu.
Tak ještě jednou"
I když to budete opakovat ještě stokrát, z pohádek pravdu neuděláte.
mirek55:
"Logicky uvažující cestující, když přijede do Martinic na nádraží, tak si dá jako další výchozí bod do vyhledávače Martinice nádraží a cílové místo jeho dalšího putování.
...
Kde tedy je ta chyba?"
Logicky uvažující cestující si najde celé spojení předem. Chyba je tedy v tom, že vymýšlíte nesmysly (vč. nucení turistů chodit v Martinicích na nádraží) a neumíte pracovat s IDOSem.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Petr_hradecký
Středa, 24. června 2020 - 22:13:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3779
Registrován: 4-2015
Telini:
Ale jdi, ty drndo... [lol]
...zadarmo... je tak leda vzduch, kterej dejcháme. Okolo internetu se pohybuju od té doby, kdy byl dostupný jen na vytáčeném připojení 33,6 za velký peníze.

Opakuju pro ty jednodušší: velké společnosti si platí týmy lidi, aby spravovali weby, vyhledávali chyby atd. Že mají někde tlačítko "Nahlásit chybu" je spoléhání na dobrou vůli uživatele. Nic povinného nebo vynutitelného.

Něco jiného jsou komunitní weby jako třeba zrovna Káčko. Pokud vznikne chyba nebo problém, nahlásím ho bez keců. Ale nebudu suplovat něčí placené ajťáky... Pokud nevidíte rozdíl, pánové Telini a Hajnej, diskuse je zbytečná.

Nenechte se dále zdržovat mojí maličkostí.
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Středa, 24. června 2020 - 22:22:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1681
Registrován: 9-2009
No a kdyby kraj liberecky se stejnou vehemenci s jakou budoval treba zastavku desna pustinska budoval zastavku u prejezdu u byvale normy
Pane Vlčku, ono je potřeba říct, že budování zastávek na Tanvaldsku bylo sice s nějakou odbornou pomocí KORIDu, ale financování zastávek bylo v režii měst, jinak by se od Matky dráhy nedočkala města ničeho.
Nu a stejnou nabídku mělo (a má) i město Jilemnice, dtto Jablonec nad Jizerou. Města o zastávku sice stojí, ale financovat je nechtějí... Na tento přístup mají svaté právo. V minulosti byla obava o to, zda bude na trati nějak dlouhodobě objednávána doprava. Budoucnost tratě je od konce roku 2018 dána Studií, která byla zpracována pro "Krkonoše - svazek měst a obcí" v roce 2018. (Teď zbývá jen "detail" - zasmluvnit dopravu po roce 2021...)
"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Pajzák
Čtvrtek, 25. června 2020 - 06:47:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3965
Registrován: 6-2015
PH: Tak až někdy večer pojedeš 50 km pro návštěvu, co kvůli blbě vyznačené zastávce zmeškala v pro ni neznámém místě připoj, poděkuj takovým, jako jsi ty.
Fakt bych chtěl vidět ajťáka, co celé dny projíždí republiku a hledá špatně zaměřené zastávky.