Diskuse » Archiv 2020 » Železnice » Tratě v Českém ráji a Podkrkonoší » Archiv diskuse Tratě v Českém ráji a Podkrkonoší do 14. 12. 2020 předcházející | další

Archiv diskuse Tratě v Českém ráji a Podkrkonoší do 14. 12. 2020

dolů
   autor příspěvek
Neděle, 13. prosince 2020 - 12:10:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2501
Registrován: 12-2007
PŠ: Tomu nerozumím. Proč vagonweb nefunguje?
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Neděle, 13. prosince 2020 - 12:26:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17
Registrován: 12-2019
R_1463Úpa:
"PŠ: Tomu nerozumím. Proč vagonweb nefunguje?
"

Ten odkaz je špatně napsaný...

Je to vagonweb a ne wagonweb
Neděle, 13. prosince 2020 - 12:28:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1742
Registrován: 2-2010
E_1463Úpa: Protože neumí někdo napsat správně adresu: www.vagonweb.cz
Pesimista vidí v tunelu tmu. Optimista vidí na konci tunelu světlo. Realista vidí světla vlaku. A strojvůdce vidí tři debily na kolejích.
Youtube kanál: https://www.youtube.com/user/TravelTrainProd
Flickr: https://www.flickr.com/photos/144608621@N07/
Blog: https://travelproductioncz.blogspot.cz/
Neděle, 13. prosince 2020 - 12:42:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 34
Registrován: 7-2017
Jaydeesq: Stalking je tu. Dalo se to od odpůrců čekat. Ale jo, jen do nich. Nenávist je špatná vlastnost.
Neděle, 13. prosince 2020 - 12:45:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2864
Registrován: 7-2017
Proč hned nenávist, když je to fakt? Jinak mi přijde, že J-q nenávistí k ARR zrovna neoplývá.

(Příspěvek byl editován uživatelem mot.)
Neděle, 13. prosince 2020 - 12:47:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 23476
Registrován: 5-2002
JRC: Nenávist je špatná vlastnost.
Nenávist je především poměrně nákladná emoce a duševně vyrovnaný jedinec s ní proto šetří...
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Neděle, 13. prosince 2020 - 12:53:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 425
Registrován: 4-2020
pdon:
Já nevím, ale pro ty natvrdlé opakuji: ČD má objednáno nemálo EJ, které zrovna ty 844 uvolní.
Pdone, zcela jednoznačně lžete! Už jsme to tady probíraly, nasazení nových Panterů na Plzeňsku a Karlovarsku může uvolnit tak dva tři Sharty maximálně. Na zbytek nemá žádná další z objednaných jednotek vliv, už jen proto, že v takovém Jihočeském, Olomouckém, nebo Moravskoslezském kraji žádná řada 844 nejezdí.
Samozřejmě nečekám, že uznáte svoji chybu, ale píšu to proto, aby ostatní diskutující nebyli uváděni v omyl.


Pro někoho to je omyl, já říkám, že 3x 844 nahradí současnou TP 843 na lince RBK-MB.
Neděle, 13. prosince 2020 - 13:28:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15396
Registrován: 12-2007
Pro někoho to je omyl, já říkám, že 3x 844 nahradí současnou TP 843 na lince RBK-MB.

Ne, nenahradí.
Nahradí je tam Desira firmy Die Länderbahn.

ČD budou muset ty 3x 844 nabídnout jinam (i tak je dost dalších možností, kam je mohou nabídnout).
Neděle, 13. prosince 2020 - 13:31:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2000
Registrován: 7-2017
Jaydeesq
Minulý týden odpoledne a navečer jsem osobně nezaznamenal mezi Libercem a Lomnicí žádné "Desiro" krom jednoho zaparkovaného ve St. Pace u skladiště. Vše s čím jsem se setkal byly 845+945 a to s počtem k sezení 104 nebo 120. (jedna jednotka posprejovaná). Samozřejmě ještě s 845+945 na poznání St. Paka-Pardubice, nebo jen v kratších úsecích.

Tak od rána R mezi Pardubicemi a Libercem celkem v poho až na jedno zpoždění z Jaroměře díky zpožděnému R Krakonoš. Z Paky již takřka na čas (+0,5)
Nyní ale aktuálně R 1064 do Brodu na čas, z Brodu +20 (nezavinil to R 1067), z Turnova +32, Liberec +31.
Trochu se to vše nabouralo.
Aktuálně Os 5410 z Lomnice +32,
Stará Paka +29 +16
Košťálov +15 +23
Semily +22 +20
Železný Brod +20 +24
Turnov +24 +7

R 1069 z Liberce na čas
Jeřmanice křižování +0 +3
Rychnov u Jabl.n.N. +3 +3
Turnov +0 +7
Malá Skála +8 +8
Železný Brod +8 +8

R 1066
Z Pardubic do Jaroměře "jakž takž" do +3'
Do Jaroměře +1, z Jaroměře +5
Dvůr +5 (poprvé dnes neprodlužoval JD) odjezd +6
Horka +7 (843+043+43 dokázal krátit 1-2', 843+043 běžně i 3')
Stará Paka 12:30 +6 (v době odjezdu dnes již po několikáté) 12:31 +1
Košťálov +1
Semily 0 0
Železný Brod -1 odjezd ale 13:05 +8 díky zpoždění protijedoucího
Malá Skála +9 +9
Turnov dle GRAPPu příjezd 13:20 +4 (že by ze Skály byl schopen pokrátit 5'?)
Neděle, 13. prosince 2020 - 13:34:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 427
Registrován: 4-2020
Pro někoho to je omyl, já říkám, že 3x 844 nahradí současnou TP 843 na lince RBK-MB.

Ne, nenahradí.
Nahradí je tam Desira firmy Die Länderbahn.


jenže tohle se týká úplně jiné debaty, která proběhla před dávnou dobou...a měla spojitost se slintem nějakého Svitáka.
Neděle, 13. prosince 2020 - 14:02:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 915
Registrován: 4-2013
Rychlíky Arrivy na úseku Pardubice - Stará Paka. Je nadále uznávána síťová jízdenka IREDO, i když bude vydána u ČD či v autobuse?
Neděle, 13. prosince 2020 - 14:06:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13910
Registrován: 8-2004
Jaydeesq:
" R z MS vyjíždí ve 29, ale Os už je v Turnově ve 23, díky plnému nasazení výkonějších Desir se bude dát bez problémů ty JD dost pokrátit a křiž v Košťálově by neměl být problém"
Os do Turnova by mohl přijet bez narušení R tak o 4, maximálně 5 minut později. Jízdní doba Košťálov - Semily je ale 8 minut. Pokrátit na 30 km 3-4 minuty se mi nejeví moc reálné, natož aby to bylo stabilní. Možná až vzniknou u Líšného a Dolánek automatická hradla.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Jaydeesq
Neděle, 13. prosince 2020 - 14:31:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 654
Registrován: 9-2008
jelikož se o provoz o železnici zajímám a po 030 osobně vlak využívám, tak mě zajímá, jak se daří první den novému dopravci? A je mi jedno zda je to Arriva či někdo jiný, mám tu několik nemístných příspěvků i třeba na ČD. Zvlášť Arriva, která se loni zrovna předvedla, má velkolépé prohlášení o tom jak se vše zvládne perfetkně a na trať se protlačí, když to řekneme slušně lobbingem. Krom toho loňnský start jsem měl možnost poznat trošku důkladněji než jen z veřejné stránky a ty skutečnosti byly ještě horší a ten narážený amatérismus na včerejším parte byl naprosto oprávněný. Takže Arriva je asi u mě víc pod drobnohledem a mohla si naopak pověst vylepšit, třeba i těma slibovanýma dvojicema pro zajištění stability, které jsou někde v oblacích, dvojmo se mělo jezdit i na Ústí, kde by kapacitně stačila jedna jednotka, ale Arriva všude vykřikovala jak dvojmo se lépe zdolá stoupání a zajistí se spolehlivý provoz, když jedna jednotka zdechne. Na to dneska, jim to zdechlo v Brodě a Turnově a bylo z toho zpoždění přes půl hodiny, to není nenávist, pouze sledování skutečností. Tím, že to zdechlo Arrivě neříkám, že by to nikdy se nemohlo stát ani zde opěvovaným ČD.
Jaydeesq
Neděle, 13. prosince 2020 - 14:38:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 655
Registrován: 9-2008
Hroch
pokrátit to možné je, i teď při dodržení odjezdu z MS není problém být v Turnově ve 21 se zastavením v Dolánkách, pro případ zpoždění je v Turnově ale dost vaty, teoreticky když tam R dorazí o 5minut později se vlastně nic neděje, takže o spolehlivost bych se zase tolik nebál na Prahu pokračuje až ve 44, os na Liberec ve 41, R na Pardubice ve 41, ale jak Os tak R14 dokáže pak i případné zpoždění poměrně dobře pokrátit a do odjezdu na Prahu, kde to moc volné není zbývá času nejvíce. I při zpoždění Os od Paky 10minut, už bude R14 v Brodě na čas, a Os do Liberce někde v Rychnově načas..a R do Prahy si doveze do Hradiště tak 2minuty. A to ještě mají dorazit výkonější desira, která dokáží krátit více, ty jd jsou z dob rakví a i rakev tam dokázala něco stáhnout
Jaydeesq
Neděle, 13. prosince 2020 - 16:59:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 656
Registrován: 9-2008
Sp 1488 je komerční vlak nebo proč na něj nešlo zakoupit oneticket? a to ani přes aplikaci mujvlak, v oneticket ho nevyhledá ani ve spojeních, můj vlak na relaci Rychnov-Hrubá Skála nabídl pouze jízdenku čd na úsek Turnov-Hrubá Skála
-aa-
Neděle, 13. prosince 2020 - 17:03:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4621
Registrován: 12-2007
Jaydeesq: Jak se daří novému dopravci? Zatím s nijak zásadními problémy. U jednoho rychlíku v Železném Brodu závada, v Turnově výměna jednotky (ČD měly ráno také závadu v Čachovicích). U jednoho osobáku problémy v Lomnici, po opravě bez problémů. Teď odpoledne vlaky Arrivy spíše chytají zpoždění od vlaků ČD, ale stále se celá síť mezi Šluknovským výběžkem a Orlickými horami drží v hladině několika málo zpoždění od 5 - 10 min. současně (bez ohledu na dopravce). Zatím bych tedy v tomto prostoru hodnotil start nového GVD jako v zásadě bezproblémový (zatím - uvidíme zítra).

Desira pro Liberecko přijela ze Slovenska, v Malešicích byla přes den připravena pro provoz u Arrivy a přejela přes noc na Liberecko. Oslabení kapacity souprav souvisí s covidem. Pořád to není zdaleka tak velký zásek, jaký provedly České dráhy třeba na lince R20, kde zrušili půlku vlaků ve špičce nebo na lince R10, kde dokázaly v odpolední špičce zrušit druhý nejvytíženější vlak ve směru z Prahy.
Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
Neděle, 13. prosince 2020 - 17:11:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2502
Registrován: 12-2007
Tak dobrý, že to dneska neskončilo katastrofou. Je vidět, že díky kritice z minulého roku se poučili.

(I když tajně jsem někde v koutku duše doufal, že dnes dojde na bardoty :-) ) Na 030 by to byla větší rarita než vloni na 070
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Neděle, 13. prosince 2020 - 17:20:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15790
Registrován: 10-2004
-aa-: A zrušily ty vlaky ČD samy nebo si to dohodly s objednavatelem? Pokud je správná odpověď první varianta, je to na vymáhání sankcí dle smlouvy. Pokud je správná odpověď druhá varianta, je potřeba nadávat objednavateli, tudíž MD.
-aa-
Neděle, 13. prosince 2020 - 17:27:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4622
Registrován: 12-2007
Objektivně je nutno dodat, že v letošním roce byl rozsah výkonů nově přebíraných Arrivou výrazně nižší než loni. A zrovna na Liberecku již vyjíždí s již rok v regionu fungujícím pracovištěm.

Stejně jako loni říkám, že nasazení vozů 845 na R14 přinese snad omlazení vozového parku i na jiných vlacích ČD (rakve se posunou nejspíš místo hyder a možná skutečně pomalu začne přicházet doba, kdy tato přes 50 let stará vozidla začnou být vyřazována z provozu). Samozřejmě by se mohla nasadit na R14 modernější vozidla, ale holt každému objednateli podle jeho požadavků a finančních možností. Nová vozidla (či pronajatá Desira) by vyšla o nemálo dráž (a navíc by takovému požadavku nevyhovovala ani vozidla řady 843).

V souvislosti s důsledky covidu si navíc nejspíš budeme muset v nejbližší době zvyknout, že modernizace vozidlového parku (v železniční, ale i v autobusové dopravě) bude poněkud přibrzděna (v některých regionech možná až zastavena) a také je velmi pravděpodobné, že některé tratě budou nahrazeny autobusovou dopravou. Bohužel, vývoj toto vše signalizuje a s každým dnem jakkoli omezené ekonomiky pravděpodobnost těchto jevů narůstá.
Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
-aa-
Neděle, 13. prosince 2020 - 17:32:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4623
Registrován: 12-2007
Samozřejmě se dohodly s objednatelem. I za jinými objednateli přicházeli se svými návrhy, ale Ti jej neakceptovali nebo akceptovali pouze částečně. Tento postoj některých objednatelů byl také vyvolán jarní zkušeností s dopravcem, který v létě po nich požadoval úplnou úhradu neodjetých spojů tak, jako kdyby byly odjety (přičemž kraje byly zpravidla ochotny akceptovat úhradu dočasných fixních nákladů). Z toho důvodu pak mnozí na podzim raději nechaly vlaky jezdit v plném nebo jen málo omezeném rozsahu, aby alespoň bylo snáze možné dodržovat rozestupy.

Každopádně finanční kondice ČD se v posledních měsících poněkud zhoršila, čehož projevem je mimo jiné provedená výměna nejvyššího vedení. Ovšem ono by možná bylo spíše potřeba vyměnit myšlení... (což se s novým vedením může stát, ale jak říká známé pořekadlo, jedna vlaštovka jaro nedělá ... natož když není jasné, zda místo ní nepřiletěl havran z východu ... uvidíme).
Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
-aa-
Neděle, 13. prosince 2020 - 17:35:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4624
Registrován: 12-2007
A ještě co se týká té poznámky o nadávání objednateli - ohledně R10 -aa- toto provedl a byl důrazně varován, že finanční situace je skutečně nedobrá a nejspíš lze očekávat v dohledné době daleko větší a především trvalé redukce. A ještě jednou bohužel musím konstatovat, že tuto skutečnost aktuálně intenzivně vnímám i v reáliích jiných objednatelů.
Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
Neděle, 13. prosince 2020 - 18:27:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13913
Registrován: 8-2004
Jaydeesq:
"pro případ zpoždění je v Turnově ale dost vaty, teoreticky když tam R dorazí o 5minut později se vlastně nic neděje, takže o spolehlivost bych se zase tolik nebál"
Pozoruji, že taková věc jako intervaly postupných vjezdů Vám evidentně nic neříká.[crazy] Nejhorší je, že nejvíc myslí Ti, co toho nejméně ví.
Jaydeesq:
"I při zpoždění Os od Paky 10minut, už bude R14 v Brodě na čas, a Os do Liberce někde v Rychnově načas."
Pozoruji, že si mirek55 a další "kvohnijezdiči" našli kamaráda. Fakt nepovažuji za dobrý nápad uvažovat minimální dosažené jídzní doby za standard, podle kterého se má konstruovat celoroční GVD.[nene][crazy]
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Jaydeesq
Neděle, 13. prosince 2020 - 19:08:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 657
Registrován: 9-2008
Hroch
já nejsem kamarád mirka55, ale nejsem ani kamarád toho smrdět v Turnově 20 minut a předtím čekaní na čas v Semilech, Brodě a MS po 1-2 minutách, ten prostor tam na to je a i díky vatě na ostatních ramenech by případné zpoždění do 10ti minut neznamenalo žádnou apokalypsu, ale bylo by to do dalších stanic srovnáno, problematické by bylo až zpoždění nad 10minut, takže to není žádný koncept k ohni, ale jen pouze využití současné situace, všichni volají po svižnějších vozidlech a když je tu máme, od teď dokonce ještě o 80kW silnější než loni, tak jim necháme jízdní doby pro rakve a prostoje ve stanicích? O postupných vjezdech do Turnova vím moc dobře, ale to by přeci můj koncept vůbec neohrozil, při zpoždění by tam už teoreticky mělo vše být a sjíždí se to tam cca 15minut, takže tam nepřijede 5 vlaků naráz, samozřejmě v případě zpoždění taková situace nastat může, ale to stejně tak i dnes. Odjezdy mohou být současné.

-aa-
jinak ano hodnotím současný nástup arrivy pozitivně, jedna závada to se stane, ačkoliv se kasaly s opatřením, aby to vždy případně dojela druhá jednotka a to se nedostavilo, takže to je škraloup na kráse, nebýt těhle velkohubých prohlášení, že taková věc se nestane, by taková věc byla naprosto v pohodě, navíc poměrně dobře provozně vyřešená
Neděle, 13. prosince 2020 - 19:58:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2002
Registrován: 7-2017
"Teď odpoledne vlaky Arrivy spíše chytají zpoždění od vlaků ČD, ale stále se celá síť mezi Šluknovským výběžkem a Orlickými horami drží v hladině několika málo zpoždění od 5 - 10 min. současně (bez ohledu na dopravce")
Pominu-li dopoledne Brod a Turnov, tak se vyskytlo několik zpoždění i nad 10 minut a nyní R 1353 Křižany +18', R 1354
Mimoň +13 ale i předchozí již měly +13
Osobně mi to připadá jako justament ČD. Není náhodou nějaký předpis, že v Křižanech se musí zkontrolovat činnost brzd? Jinak nechápu ty pobyty Os v Křižanech cca 6'. Případně nekrácení jízdních dob Os, zde zcela běžné snad do včerejšího dne.
Momentálně se něco přihodilo R 1199. Z Bezděčína do Dobrovic prodloužil JD z 3 na 7 minut a ještě si zde postál dalších 11'. Nyní pokračuje s +17' Zpozdil i protijedoucí Os6056 +9
Adamek
Neděle, 13. prosince 2020 - 20:13:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1181
Registrován: 10-2007
Čím dál větší sranda[lol]
Neděle, 13. prosince 2020 - 20:34:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18
Registrován: 12-2019
Tak pokud někdo toto koupi tak bych doporučil silnější léky popřípadě výměnu lékaře..... 😃

To už mě přijde dost....
Neděle, 13. prosince 2020 - 20:52:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13914
Registrován: 8-2004
Jaydeesq:
"O postupných vjezdech do Turnova vím moc dobře, ale to by přeci můj koncept vůbec neohrozil, při zpoždění by tam už teoreticky mělo vše být a sjíždí se to tam cca 15minut,"
Vše?
No já tedy vidím 3 minuty po rychlíku z Tanvaldu vjezd rychlíku od Liberce. Takže to vaše tvrzení: teoreticky když tam R dorazí o 5minut později se vlastně nic neděje jaksi neplatí.[nene]
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Jaydeesq
Neděle, 13. prosince 2020 - 21:41:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 658
Registrován: 9-2008
Hroch
R od Liberce a od Tanvaldu jezdí v podstatě ve stejné minutě, přednost dostane jeden a druhý čeká, oba jezdí 36-37, když by R od Tanvaldu byl zpožděný, tak R od Liberce by tam už měl být, tak v čem by vzniknul problém? když přijede od Tanvaldu o 5 minut zpožděný R, tak dá R do Pardubic tak +2, dříve byl odjezd o minutu později, takže proti loňsku vlastně +1..to je čas, který se dá pokrátit na Malou Skálu, takže v tom opravdu není žádný problém

teda letos v tom je nějaký jakýsi systém, že některé R od Liberce mají příjezd už 36 a některé 39, při stejném odjezdu z Rychnova je ale jasné, kde se případně ty minuty prostojí a v době kdy má od Liberce příjezd až po R od Tanvaldu, by prostě přijel do Tanvaldu s náskokem, jak se už dnes stalo, R od Liberce v 35 a ve 37 od Tanvaldu

(Příspěvek byl editován uživatelem JayDeeSq.)
Neděle, 13. prosince 2020 - 22:33:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1745
Registrován: 2-2010
Tak letošní jř na 030 je celkově nějaký paskvil, páč jak píšete, tak od Liberece do Turnova v 36/39 tak i 40, to vypadá, že jř sestavovali 3 lidi, ten co napsal v těch 36, tak je to kravina, pač ani kdyby chtěl, tak to nestihne, potom tedy hodně uměle natažený jízdní doby z Malý Skály do Turnova za 16 minut, Os za 10 minut i s rezervou a R1075 jediný jezdí ze Semil do Staré Paky za 16 minut, ostatní za 20 (také hodně natažená jd, což je v pořádku), ale proč ten jediný má napsaný skutečný čas jízdy to nevím. A to je jen co jsem si všiml , bude toho určitě více.
Pesimista vidí v tunelu tmu. Optimista vidí na konci tunelu světlo. Realista vidí světla vlaku. A strojvůdce vidí tři debily na kolejích.
Youtube kanál: https://www.youtube.com/user/TravelTrainProd
Flickr: https://www.flickr.com/photos/144608621@N07/
Blog: https://travelproductioncz.blogspot.cz/
Jaydeesq
Neděle, 13. prosince 2020 - 22:47:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 659
Registrován: 9-2008
Trs2004:
"ten co napsal v těch 36, tak je to kravina, pač ani kdyby chtěl"
proč by se to nestihlo? Z Rychnova se to dá zajet za 15minut..stačí tomu trochu pomoct a 80% jízdy samospádem.. i Arriva, která to nemá ještě tak vyjeté dnes byla schopná být už v 35 u perónu
Pondělí, 14. prosince 2020 - 00:03:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 23484
Registrován: 5-2002
Jay: nejsem ani kamarád toho smrdět v Turnově 20 minut a předtím čekaní na čas v Semilech, Brodě a MS po 1-2 minutách
Na efektivně fungující železnici se toho nedosahuje čekáním na čas, ale prodloužením jízdních dob. Při odjezdu načas se tím nevyužitý stabilizační účinek "vaty" převede na úsporu energie.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Pondělí, 14. prosince 2020 - 00:33:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 149
Registrován: 11-2011
R 1065 přijíždí do Turnova už v 8:36 možná proto, aby se stíhal přestup na Sp 1937 do Rovenska. A R 1075 přijíždí do St.Paky asi proto, aby se sladil s příjezdem Sp 1820 od Trutnova, který na rozdíl od jiných trutnovských nepřijíždí v lichá:16-22, ale 19:24 - je tak zachován tříminutový rozdíl na příjezdu od Turnova a Trutnova.
Pondělí, 14. prosince 2020 - 01:36:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1009
Registrován: 9-2007
juki
neděle, 13. prosince 2020 - 14:02:54
číslo příspěvku: 915
Rychlíky Arrivy na úseku Pardubice - Stará Paka. Je nadále uznávána síťová jízdenka IREDO, i když bude vydána u ČD či v autobuse?


Ano, sice to průvodčí dlouze studovala, ale neměla námitky. Jízdenku jsem kupoval v buse na nádraží ve Dvoře, protože pokladna Arrivy neumí tarif Iredo vydat. Tohle je za mě největší mínus celé změny dopravců
Pondělí, 14. prosince 2020 - 06:26:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2504
Registrován: 12-2007
Tak jsem chtěl využít služeb nového dopravce. Tak jako cca jednou měsíčně jsem chtěl jet s bicyklem Jilemnice-Stará Paka-Letovice.
A byl jsem nemile překvapen:

Možnost rezervace místa pro bicykl + pro cyklistu = leda [zadnice]

Tudíž možnost si vybrat vlak, do kterého se vejdu s kolem
a nezůstanu smrdět další dvě hodiny v díře jménem Stará Paka = leda [zadnice]

Zjistit aktuální cenu přepravy bicyklu u arrivy SP-Pardubky = leda [zadnice]

Cena za kolo Jilemnice-Letovice byla za časů ČD 50 Kč, teď = leda [zadnice]


Tak ti MD děkuju, že jsi udělalo zase krok vzad pro jednoduché a levné cestování.

Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Pondělí, 14. prosince 2020 - 07:18:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 23486
Registrován: 5-2002
Úpa: Tak ti MD děkuju, že jsi udělalo zase krok vzad pro jednoduché a levné cestování.
No, my jsme s Arrivou čerstvě místo ČD cestovali letos v lednu do Tanvaldu - a jednoduše a levně to šlo. Akorát jsme tenkrát měli výbavu přiměřenější datu, to jest běžky a ne kola.
Neboli nějaké seriózní závěry ohledně přepravy kol bych si dovolil činit až v době, kdy se bude cyklosezóna reálně blížit.

všem adorovačům arrivy přeju za moje méně pohodlné cestování, aby chcípli
Děkuji za ujištění, že jsem Tě za asociální hovado nepovažoval neprávem.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Pondělí, 14. prosince 2020 - 07:57:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1704
Registrován: 9-2009
Jaydeesq:
"pro Os se tím ještě nepatrně prodloužil už tak šíleně dlouhý pobyt v Turnově, proč někoho nenapadne přeložit křižování ze Semil někam jinam a udělat odlišný koncept?"
A možnost, že se tím Koordinátor dopravy zabýval, ale neshledal změnu jako přínosnou, jste do úvahy nevzal?
Ono totiž přesunout křižování ze Semil do Košťálova nejsou jenom pozitiva.
Je potřeba zohlednit také, že:
1. Přesunu křižování do Košťálova brání existence linky R21 a s ní související technologie, jako mj. skutečnost, že v Turnově se u některých vlaků připojuje na Prahu jednotka. Jistě, existují možnosti řešení: Třeba by LK tuto linku nemusel objednávat do Tanvaldu a "problém existence překážky" by byl z poloviny vyřešen. Nebo by šlo přesunout křižování L3 do Košťálova u některých vlaků... (Obě řešení mi přijdou jako nevhodná.)
2. Traťový úsek Turnov - Železný Brod (Semily) patří v LK k nejvytíženějším. Máte jistotu, že s ohledem na polohu nádraží v Turnově budou všichni cestující využívat vlak i při posunu osobáku? Nemůže se třeba stát, že už vlak nestihnou z práce...?
3. V Turnově je regionální uzel "v půl" zahrnující autobusy. Posun L3 bude znamenat, že vlak z těchto návazností vypadne.
"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Pondělí, 14. prosince 2020 - 08:42:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10867
Registrován: 4-2003
Děkuji za ujištění, že jsem

Kdysi se mě mírně hysterický Úpa pokoušel vystrnadit z vagónu, kde v tu chvílu sedělo asi 5 lidí včetně mně, s oddůvodněním, že se nevejdou. Těch 20 lidí. Přičemž v tu chvíli jich tam bylo asi 5.

Vysvětlovat někomu, že by se vešel a nikdo by ho nenechal stát někde na perónu stejně nemá smysl, on stejně věří jenom tomu, čemu věřit chce. Takže k tomu snad ještě jedna technická poznámka: A stejně je tam pod sedadlem bubák a udělá na něj bububu, stewardka Arrivy má telekopický obušek a bije v Pace na perónu nadbytečné cyklisty, atd. atd.".
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pondělí, 14. prosince 2020 - 09:59:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2865
Registrován: 7-2017
Jak se mi doneslo, v minulých dnech byli inzultováni dva průvodčí, takže ten obuch by se opravdu hodil.
Pondělí, 14. prosince 2020 - 10:01:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2506
Registrován: 12-2007
No u soupravy s 843 se mi v úseku Alt. Paka-Hradubice několikrát stalo, že v rezervačním systému byla všechna kola vymístenkována. Stačilo jet o dvě hodiny později a míst bylo hned několik. Výhodu to mělo, že jsem to zjistil v pohodlí domova a cestu si mohl naplánovat. A měl jistotu.
Tenhle NESYSTÉM arrivy je prostě zhoršení a kromě pár vysíračů to musí každý uznat.

RadekŠ: Jsem rád, že se tady veřejně přiznáváte, že jste vědomě obsadil vymístenkované místo skupině. S takovými lidmi se prostě nemažu. Mám na starost skupinu 20-30 lidí s velkejma báglama a nemíním se s nima po cestě přesidlovatz našich rezervovaných míst na "volná" sedadla s expresní rezervací. Protože máme na rozdíl od ostatních vychování, tak bychom v takovém případě uvolnili místo tomu, kdo na něj má nárok. A snad i blbej pochopí, že 5 lidí ve vagonu při jeho výjezdu neznamená 5 lidí po celou dobu jízdy.

Imho je to argumentační faul. Tady se bavíme o zhoršení služeb na trati 030. Vy jste obsadil vymístenkované sedadlo na trati 270 (001), a to ve vlaku ČD.
Takže jenom snaha zahrabat pod koberec zhoršení kvality služeb na trati 030.
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Pondělí, 14. prosince 2020 - 10:08:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2507
Registrován: 12-2007
Hajnej: Koukám, že na to zhoršení služeb došly argumenty. Použiji TH oblíbenou citaci: A v Americe bijou černochy. Podle sebe soudím tebe. Narozdíl od tebe mám v životě reálné přátele. A i kdybych byl třeba masový vrah, zase je to argumentační faul, který nesouvisí s tématem. Oproti ČD je to prostě zhoršení. Doufám, že to arriva díky této kritice napraví a bude možno si tak jako doposud rezervovat místo pro kolo. A že někde zveřejní cenu za přepravu kola.
Bohužel, přeprava kola se mi zdraží zřejmě více než dvojnásob. A dostanu za to o službu méně. To bohužel člověk, co si vozí [zadnice] stále v [auto], nepochopí.
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Pondělí, 14. prosince 2020 - 10:15:14  
Moderátor
Číslo příspěvku: 16917
Registrován: 11-2005
Úpa: Ovládej se. Amoky o nějakém chcípání si nech laskavě od cesty a piš slušně.
Pondělí, 14. prosince 2020 - 10:29:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10868
Registrován: 4-2003
že se tady veřejně přiznáváte, že jste vědomě obsadil vymístenkované místo skupině.

O tom nic nevím a nejspíš jste místenky neměl, když jste se snažil horlivě obložit místa, protože "přeci bude narváno" (no samozřejmě nebylo...).

S takovými lidmi se prostě nemažu.

No já jsem se ale nikam nehnul. Ke své škodě, protože vedle mě skřehotal jakýsi šimpanz, smrděl a ještě mi vycintal pivo na kalhoty otvírání plechovky.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pondělí, 14. prosince 2020 - 10:39:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2004
Registrován: 7-2017
R 1062
To že odjížděl z Pardubic s +6 a dojel do Jaroměře s +9 pominu. Ne vždy to bylo jeho vinou. Z Jaroměře odjel v 07:54 +9 (čekání na zpožděný R 99932 Krakonoš 07:48 07:50), Dvůr Králové n.Labem +11 (ČD 843+043+043 prodlužovaly minutu 843+043 na čas nebo krátily), odjezd +10. Mostek +10, Horka +9 Paka +8 +6, Semily +5, Brod +4 +3, M. Skála +3, Turnov -1. Zde čekal na zpožděný R od Prahy, odjel s +13, Rychnov u Jabl.n.N. +13, Liberec 10:06 +11.
R 1067 ze stanice Liberec odjel v 10:25 se zpožděním +11 min. To velmi těžko srovná směrem do Pardubic. Dosud ve stoupáních má 845+945 problém udržet JD a pobyty stačit asi nebudou. Něco málo pokrátí v klesáních. Ale k tomu budou i křižování tak se uvidí.
Pondělí, 14. prosince 2020 - 10:41:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2866
Registrován: 7-2017
Šari: Nemělo by se měřit stejným metrem?: "A ten autistickej blb..."
Jaydeesq
Pondělí, 14. prosince 2020 - 11:00:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 660
Registrován: 9-2008
Otto_pospíšil
1) příjezd R21 od Tanvaldu bych zachoval cca +- stávající max s minutovým posunem tzn. příjezd by byl 38-39, loni byl ve 41 a jednotka se připojovala také, takže toto nevidím jako vhodný argument
2) tímto argumentovat při taktové dopravě, která vůbec nereflektuje konce pracovní doby mě taky přijde docela zcestné, stejně tak můžeme najít další, kteří tím dříve naopak pojedou, protože nebudou muset tak dlouho čekat, navíc by byl odjezd místo ve 31 v 25, což není tak zásadní změna
3) toto je jediný možný argument, ale ten uzel tam je takový, že do pohledu do jř se ani skoro nedá najít..pozdější příjezd os by ohrozil max 1-2 autobusy, které by šlo případně minutově možná posunout.
můj návrh by byl odjezd os z Turnova ve 24-25, příjezd 31. je to 32-33minut jd do kostalova a 2 minuty na krizovani, coz by melo v pohode vychazet, s tím, že kdyz by bylo male zpozdeni je vata v turnove a nasledne na navazujicich ramenech, takze nedojde k zadne apokalypse

když už ste tu na "drátě" z jakého důvodu jede R 1151 z Tanvaldu dříve oproti taktu a letos nově předjíždí Os v Brodě a má čekačku v Turnově a Os příjíždí naopak v jeho čase a čekačku v Trunově nemá. Loni jsem si myslel, že tam je udělána návaznost mezi L3 a R21 v Brodě, letos je to však zachováno u všech, tak by mě zajímal důvod toho proč jede dříve a ještě navíc je tam rošáda s os
Pondělí, 14. prosince 2020 - 11:59:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2765
Registrován: 12-2009
Bram:
"Spíš bych to viděl tak, že ČD do dvou let jednak nepořídí žádnou novou/ojetou motorovou jednotku (to je i případě ojetých jednotek u ČD nejspíš nereálné),"


Evidentně jste se Brame úplně netrefil....
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Jaydeesq
Pondělí, 14. prosince 2020 - 12:13:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 661
Registrován: 9-2008
mirek55
v tomhle počasí jednotky dokážou držet jd i do stoupání, dokonce i mírně krátit, ale záleží kdo za tím sedí, jestli někdo, kdo tu trať jezdil a nebo někdo, kdo má jen poznání a jede poprvé či podruhé atd. 845+945 je o něco svižnější než 843+043+043 a krom rozjezdu je do stoupání srovnatelná spíše s 843+043. Na rozjezdu by možná vyhrála i 843+2x043, díky el. přenosu a více hnaným nápravám a zatížení, ale jakmile se rozjede, tak už jede 845 docela pěkně, problém je jen, když to klouže..to pak někdy i hodně velký. Ale 845+945 je taky o cca 15t lehčí než 843+043, takže sice menší výkon, ale když se vezme v úvahu že s 843 se jezdilo max na 80%PT což vychází cca 480kW na dieselu (na trakci 416kW), tak 420kW 845 není zas tak málo, ale má zase horší přenos výkonu, takže na trakci to bude horší, ale to právě hlavně při rozjezdech, kdy se výkon maří do tepla v převodovce
Pondělí, 14. prosince 2020 - 12:14:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 429
Registrován: 4-2020
To je jako známé šotopořekadlo stínových ředitelů ČD:

Bram,TH: Žádnými škatulaty se ještě nikdy nezvýšil počet vozidel.

A je to tu, přesun ojetin z Německa.
Pondělí, 14. prosince 2020 - 12:14:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2007
Registrován: 7-2017
R 1067 dle očekávání do Jeřmanic nepokrátil a udržel si +11'. Zato dolů to valil. Rychnov u Jabl.n.N. +10 +10, Hodkovice n.Mohelkou +9, Sychrov +8, Turnov +6, odjezd +6 (postižení z Turnova R 1147 +6, Os 5408 +5).
(R 1064 je v Žel. Brodě s náskokem -1, jinak z Jaroměře do Dvora pokrátil 1'což mu bylo málo platné protože to odstál a zpoždění nepokrátil). Brod +6 +6, (protijedoucí +7, Os 26206 +5). Semily +6 +6, Košťálov +4, Stará Paka +2 +1. Tak beru zpět Mostek 0, Dvůr Králové n.L. 0 a -1.

R 1066 v protisměru
Jaroměř odjezd +4. Dvůr +4 +4 (neprodloužil JD).
Pondělí, 14. prosince 2020 - 12:16:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 23489
Registrován: 5-2002
Úpa: Koukám, že na to zhoršení služeb došly argumenty.
Zhoršením služeb jsem se zabýval o odstavec výš a tam jsem zůstal u toho, že bych kola v tuto chvíli neřešil.
Asociálním hovadem jsem Tě nazval kvůli něčemu úplně jinému, a sice kvůli tomu, že (nejen) v této společnosti je přát někomu veřejně smrt prostě přes čáru. Natožpak kvůli takové píčovině, že se Ti zkomplikovalo braní kola do vlaku.

To bohužel člověk, co si vozí [zadnice] stále v [auto], nepochopí.
Nejčastěji si vozím [zadnice] v autobuse linky 101. Můžeš si to přijít zkontrolovat, v 8:34 od Klokoně - pokud nejedu služebně jinam.
A tam zas jezdím nejčastěji vlakem - nebo si snad tu KM banku vypisuju v autě a odchytávám náhodně kolemjdoucí konduktéry, aby mi to odepsali (a otiskli pokaždé jiný kleště)...?
Čili pokus o podsuv docela ubohej, to i Ty se někdy zmůžeš na lepší.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Mladějov
Pondělí, 14. prosince 2020 - 12:17:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15592
Registrován: 3-2007
Honnzok: Motorový vůz není jednotka [biggrin]

Holt někdo na O12 konečně pochopil, že česká cesta (doslova za každou cenu) v případě kusového zadání a výroby hnacích vozidel po dvaceti kusech nikam moc nevede (viz třeba i 380) a takto se dají výhodně obejít stále nové a nové předpisy, co tu konstrukci prodražují a vozidlo je pak jako tank a žere také tak (844 [lol]).

Takže OK a za mne spokojenost - zase další modernější a hlavně svižná a čtyřnápravová vozidla, co někde nahradí šukafony a kadiboudy 814.

Ale určitě to tu někdo brzo opičuje.

Edit: Jde to rychleji, než jsem čekal (citát) - pdon si pospíšil.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Pondělí, 14. prosince 2020 - 12:23:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1537
Registrován: 1-2010
Dnes do Jičína na obsluhu Starého Místa dorazila souprava vedená 742.443
Pondělí, 14. prosince 2020 - 12:52:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2008
Registrován: 7-2017
Jaydeesq
Naprosto s vámi souhlasím. Možná bych ještě doplnil, Záleží také na stavu hnacích a přenosových agregátů.
Pondělí, 14. prosince 2020 - 12:57:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2508
Registrován: 12-2007
Hajnej: Samozřejmě, že se nemožnost místenkování kol ukáže až v létě. Teď je sice ideální počasí na bicykl, ale ne pro všechny. Proto na to reaguju už teď a doufám, že do toho léta přijde náprava.
Jinak co říct na to, když někdo adoruje zdražení služby za současného poklesu její kvality??
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Mladějov
Pondělí, 14. prosince 2020 - 13:01:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15593
Registrován: 3-2007
R_1463Úpa:
"
Jinak co říct na to, když někdo adoruje zdražení služby za současného poklesu její kvality??"

Promiňte, nějak se v tom nevyznám: Kdo to byl ?
Pondělí, 14. prosince 2020 - 14:12:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 335
Registrován: 7-2017
V Jičíně na Os5529 " královéhradecká " 814.104
Pondělí, 14. prosince 2020 - 19:07:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13916
Registrován: 8-2004
Jaydeesq:
prostě přijel do Tanvaldu s náskokem, jak se už dnes stalo, R od Liberce v 35 a ve 37 od Tanvaldu
A na ty dvě minuty postupných vjezdů jste přišel jak? Mám pocit, že ty intervaly jste viděl akorát z nějaké cestě k ohni.

díky plnému nasazení výkonějších Desir se bude dát bez problémů ty JD dost pokrátit
by případné zpoždění do 10ti minut neznamenalo žádnou apokalypsu
proti loňsku vlastně +1..to je čas, který se dá pokrátit na Malou Skálu, takže v tom opravdu není žádný problém
kdyz by bylo male zpozdeni je vata v turnove a nasledne na navazujicich ramenech, takze nedojde k zadne apokalypse

Tu pokrátíme 4 minutky, tu minutku dvě. Tu se zpoždění nevadí...[ko] Prostě další "kvohnijezdič", který z dosažitelných minim dovozuje standard. Nemám dalších otázek.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Jaydeesq
Pondělí, 14. prosince 2020 - 19:33:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 665
Registrován: 9-2008
Hroch
podle vas se měly i na 036 s nástupem stadlerů nechat jd pro 810+010 ne? Já tu mluvím o jd pro rakve upravit pro desira, což je vyjezditelný s naprostým klidem a žádnou jízdou k ohni, vyjede to na tom os i 845, což asi uznáte, že není žádný sprinter, tak proč nevyužít desir, když by tu už měly být trvale a výhradně nasazeny? a krom toho s příjezdy R do Turnova nějak hýbat ani nechci, nevím proč ste je do toho nějak zatahoval, jelikož os musí do Turnova stejně přijet před R minimálně na rozdíl jízdy z Malé Skály, takže se v Turnově rozhodně nesjede několik vlaků naráz, resp. ten sjezd R od Tanvaldu a od Liberce tam zůstane stejný..a Os co tam už min 7minut bude to přeci nijak neovlivní. Ty další krácení jsem napsal z důvodu, že tvrdíte, že jakékoliv zpoždění povede ke složení vlaků široko daleko, což by díky času v Turnově a volným jd do okolí rozhodně nevedlo, protože případné vzniklé zpoždění je dobře krátitelné. Ale 20 minutová pauza pro dobírání vody je fajn a na železnici to vždycky tak bylo.. stejně tak, jako mi před lety nikdo nevěřil, že se dá vyjezdit křižování R až v Tanvaldě při zachování vazeb na 030 v obou směrech..a světe div se ono to od včera funguje a funguje to velmi dobře a pro případ zpoždění tam jsou ty hamry jako záloha, takže se nic nesesype.. naopak je to víc stabilní, než když lehké zpoždění spadlo do dlouhého úseku Hamry-Brod..stejně jako tu spousty lidí tvrdilo, že jd na 030 jsou naprosto nereálné a nevyjezditelné a přitom se tam dá krásně ještě krátit..
-aa-
Pondělí, 14. prosince 2020 - 19:34:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4627
Registrován: 12-2007
Dnešní Arriva R14 v číslech - zpoždění na příjezdu do koncové stanice u jednotlivých vlaků (zdroj GRAPP):

Pardubice (vlaky 1061-1073): +5, +3, 0, 0, +4, +4, +1 (1075 nyní Stará Paka 0)
Liberec (vlaky 1060-1070): +1, +11, +2, +1, -2, -1 (1072 nyní Sychrov -1, 1074 nyní Předměřice 0)
Liberec (vlaky 1341-1353): +5, +3, +1, +1, +3, +5, +4 (1355 nyní ÚL sever 0)
Ústí n.L. (vlaky 1340-1352): -3, -1, -3, -3, +4, +7, -4 (1354 nyní Mimoň +8)

Největší zpoždění 11 min. u vlaku 1062 bylo způsobeno čekáním v Turnově na zpožděný 1140 (též Arriva)z Prahy.
Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
Jaydeesq
Pondělí, 14. prosince 2020 - 19:48:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 666
Registrován: 9-2008
5416 jim zdechnul v Hodkovicích, náhrada je ve formě zastavování 1072, opět tohle na 030 funguje v tom je výhoda jednoho dopravce na trati, u čd se tohle řešení také používalo