Diskuse » Archiv 2020 » Železnice » Tratě pod Jedlovou » Archiv diskuse Tratě pod Jedlovou do 03. 11. 2020 předcházející | další

Archiv diskuse Tratě pod Jedlovou do 03. 11. 2020

dolů
   autor příspěvek
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 10:20:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10731
Registrován: 4-2003
takže 844 jezdí za stejnou cenu jako třeba 810?

Vaše dedukce jsou zcela nesmylné.

Už jenom tím, že nějaká řada 844 někde je fikce Berounského a reálně jí ČD nemůžou někde nabídnout, přes to že nejspíš ani nevíte, co to ty odpisy jsou až po neksutečně infantilní (sorry) polemizování o tom co čtu, na co koukám, a co si myslím.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pondělí, 02. listopadu 2020 - 10:34:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 233
Registrován: 4-2020
Radku Š(auere) nebo jak si necháváte říkat pod nickem, už to nepyjde ani ředěný!

To nejsou dedukce, to je fakt. Slyším prvně, že by se za 810 platilo stejně jako za 810.

Ano, 844 je fikce někoho jménem Beroun, ale pak nevím co jezdí v oběhu na Os DC - LBC, když to nejsou 844, které doplňuje řada 843. I když nějaký RŠ možná pod číslem 844 vidí onu 810...fakt nevím.

infantilní (sorry) polemizování o tom co čtu, na co koukám, a co si myslím.

"infantilní, polemizování, co čtu, co vidím, co koukám, co myslím"....Tam už schází jen napsat, že se RŠ posrává a už vyjmenoval vše.
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 11:04:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2642
Registrován: 12-2009
Už jenom tím, že nějaká řada 844 někde je fikce Berounského a reálně jí ČD nemůžou někde nabídnout, přes to že nejspíš ani nevíte, co to ty odpisy jsou až po neksutečně infantilní (sorry) polemizování o tom co čtu, na co koukám, a co si myslím.

A to se dá nějak prokazatelně zjistit, že ČD nejsou schopny koupit nějaký motorák? Já myslím, že pokud to dostanou černé na bílém (budeš jezdit tu, za tolik peněz a koupíš si na to toto) a bude to pro ně +- zajímavé tj. vygeneruje to nějaký zisk, tak že je klidně koupí... Mám za to, že s obdobným systémem, který byl před pár lety u zastavení nákupů (nikdo nevěděl kdo co bude chtít) i ČD docela dost kalkulovalo...

Respektive, asi se s tím muselo kalkulovat všeobecně. Nikdo si nekoupí motoráky, když by ji za rok od vyrobení nemuselo být možné udat. Neb si někdo vymyslí šířku dveří, jiný počet % sklopných sedaček, další počet hlav ve voze na jeden záchod...



(Příspěvek byl editován uživatelem Honnzok.)
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Bkp
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 11:05:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8403
Registrován: 8-2003
Je tak těžké pochopit, že výkony, na kterých dneska řada 844 jezdí jsou s kraji smluvně podchycené, takže je nejde (bez sankcí) nasadit na jiné výkony? Je těžké pochopit, že nejde na trati Plzeň - Domažlice najednou nasadit řadu 854 a Sharky poslat na nějakou nově vysoutěženou linku?
A s jinými jednotkami bych byl opatrný, přece jen už dvě soutěže zkrachovaly a to ne proto že ČD jsou "diskriminované" nutností soutěžit, ale protože v těch soutěžích vyšlo najevo, že na nové jednotky ČD nemají peníze.

edit:
Takže ano, pro ČD je těžké koupit nový motorák.
O tom, že v roce 2019 skončí dlouhodobá smlouva se vědělo deset let dopředu, jak byly ČD připravené? Měly něco vysoutěžené alespoň na úrovni rámcového kontraktu? Skoro ne, určitě ne v motorové trakci. Můžou být jen vděčné, že jim ministerstvo pomáhá v tom, že třeba v roce 2018 nevypsalo soutěž na motorové rychlíky s plněním 2021 - 2036. To by nebylo uvidíme za tři čtyři roky, jako teď.

(Příspěvek byl editován uživatelem bkp.)
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 11:09:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2643
Registrován: 12-2009
Bkp: To by mě zajímalo kde? Já jsem si zatím žádné takové soutěže bohužel nevšiml. Kéž by se to opravdu stalo. Naopak ČD prohrálo na linkách kde nakonec byly poptávané staré mašiny... Naprosto logicky neb to bylo na 3, 5 možná 7 let. Poslední se rozhodovalo mezi 843 která je dokonce novější a 845...

K editu edit: Připravené být asi nemohli, neměli zadání. Nemůžete poptávat něco k čemu nic nevíte. Nové motoráky na linku na 3 roky nikdo nenasadí to bylo podle mě trochu nešťastné. Ty škatulata za to asi moc nestojí. To, že to MD dělá takto s tím toho mnoho neuděláme

(Příspěvek byl editován uživatelem Honnzok.)
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Bkp
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 11:11:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8404
Registrován: 8-2003
Myslel jsem dvě soutěže na nové motorové jednotky (jednou 10 ks Kladno, podruhé až 60 ks), které skončily na nereálných očekávání ČD.
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 11:16:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2644
Registrován: 12-2009
Bkp: Nemám sice zdroj, někde se to snad psalo, že to skončilo na tom, že suma peněz získaná z této linky nepokryje náklady na nákup... Objednatel nebyl ochoten za nové stroje dostatečně zaplatit. Za červené čísla Vám je nikdo nekoupí... Navíc to bylo spíše obecná teze, neb to skončilo dřív než se ty motoráky stihli zasmluvnit, pak už by ČD konat muselo...

A navíc (ale to opravdu lovím někde hodně z paměti, tudíž už to může být zubem času nereálné) tam nebyl tento postup, tam to šlo obráceně. ČD nabídlo, že je schopno za takových podmínek poptat nové stroje a bylo to objednateli nabízeno...

(Příspěvek byl editován uživatelem Honnzok.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Honnzok.)
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Bkp
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 11:20:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8405
Registrován: 8-2003
A co? Evidentně se někdo přepočítal, buď objednatel, nebo ČD. A propos, co ČD bránilo stejně ty motoráky objednat a nabídnout je někde za reálnější cenu? Ostatně Leo taky naslepo pořídil 15 Stadlerů. Blíží se doba, kdy ČD podle smlouvy mají nasadit nové motoráky v JČ kraji a na Vysočině, cena už je daná, k té už se ČD zavázaly. Co když ani ta třetí soutěž nedopadne podle očekávání?
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 11:27:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2645
Registrován: 12-2009
Bkp: To by Vám mohlo i dojít, nicméně, se o tom trochu zmiňuji, a ty důvody proč to nedělají jsou myslím relativně jednoduché...

Jak to měl nebo neměl pojištěné LeoExpres to fakt nevím, ale předpokládám, že pokud by pro ně neměl využití (a mohly by mu zůstat bez přínosně stát) tak je také nekoupí... Možná to měl i nějak domluvené těžko říct, ať už pro ně mohl mít využití sám nebo věděl že o ně má zájem někdo jiný. Ale věřit tomu, že by si je koupil s nějakým větším rizikem, že pro ně nebude mít práci tomu se mi věřit fakt nechce. Vám jo?

Bohužel jsou to soutěže, takže neúspěch je jen jedna ze dvou možností jak dopadne. Ale každý z nás předpokládám do většiny obdobných v životě nastávajících věcí chodí hlavně proto, že předpokládá, že by se mu mohlo podařit vyhrát...



(Příspěvek byl editován uživatelem Honnzok.)
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 11:39:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13076
Registrován: 8-2012
Já myslím, že pokud to dostanou černé na bílém (budeš jezdit tu, za tolik peněz a koupíš si na to toto) a bude to pro ně +- zajímavé tj. vygeneruje to nějaký zisk, tak že je klidně koupí
Jenže k tomu, aby to mohly dostat černé na bílém (= smlouvu o závazku veřejné služby), tak musí nabídnout, co za to budou chtít (bianko šeky "tady máte hromadu peněz a něco za to předveďte" už se nerozdávají). No a aby to mohly spočítat, musí vědět, kolik je jejich nákup bude stát... To by Vám mohlo i dojít.
Toliko k tomu, kdo se přepočítal.
電車オタク
Bkp
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 11:40:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8406
Registrován: 8-2003
Co mi má dojít? Už na Innotransu 2012 podepsaly DB a Pesa dlouhodobou rámcovou smlouvu na dodávku motorových jednotek, díky tomu DB mohly vědět kdy a za jakou cenu můžou ty jednotky nabízet. (Jako vždy u nových vozidel tam bylo nějaké zpoždění, ale to už je věc jiná.) ČD věděly co všechno jim končí v roce 2019 a co to může znamenat. Rámcovku na nové motorové jednotky neměly, mj. spoléhaly (celkem realisticky), že mnozí objednatelé zejména z finančních důvodů dají přednost ojetinám, jenže jim nedošlo, že právě v té motorové trakci se to dá řešit i ojetinami ze zahraničí (opět trestuhodná nedbalost, německé ojetiny na našich, var. slovenských kolejích, opět by nebyly nic nového, stačilo sledovat trh). Teď jsou ČD v situaci, kdy vlastní a ničí jinou vinou nevědí, co vlastně ve výběrkách nabízet, aby jen sebe nechytily do pasti, kdy buď přijdou s nereálně levnou leč závaznou nabídkou, nebo s nabídkou příliš drahou.

Leo věděl, co konec roku 2019 přinese, že to neznamená automatickou prolongaci pro ČD jako před deseti roky, a šel do rizika. V době pořízení těch jednotek nic oficiálně zasmluvněné neměl a pokud neoficiálně, tak i od toho per huba souhlasu na golfu k reálné a závazné smlouvě je nějaká cesta.
Riziko, že pro ně nebude mít práci moc vysoké nebylo, protože hlad po NP ojetinách je mezi objednateli docela slušný.
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 11:55:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2646
Registrován: 12-2009
Pokud T.H. psal svůj příspěvek s očekávání mé reakce. Tak ano, na základě nějakého zadání se to samozřejmě musí propočítat a zjistit ta cena... Nevyplívá mi z toho však, jednoznačná varianta o tom, kdo se seknul. Seknout se mohla ČD pokud počítaly s nižší cenou za motorák, to si v reálu představit dokážu. Ilustrativně nabídnu motorák za 80 milionů podle nějaké zkušenosti a pak se mi přihlásí nabídka nejlevnější za 100mil. tzn. asi konec a nebo se to upraví a zeptám se objednatele na větší sumu peněz, když bude souhlasit není problém když nebude no tak se to nepovede a dopadne to jako v reálu. Ale na druhou stranu mohl mít obdobný problém objednatel, který rovněž nemá zcela neomezené prostředky a například předpokládá, že mu projde nějaká cena (on ji musí někdo schválit v kraji určitě) jenže se pak prokáže, že to buď ono schválení nezískalo, nebo se mohlo objevit i to, že vyhrazené peníze se musí použít jinam, protože něco jiného bylo dražší a nejde s tím už hýbat. Například jiná linka skončila opět s vyšší cenou než byl předpoklad. Takže kdo se vlastně seknul a komu nakonec peníze chyběli těžko říct. Nezastírám, že bych se přiklonil spíš na cenu motoráku ale furt to úplně nezavrhuje tu druhou možnost.
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Bkp
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 12:00:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8408
Registrován: 8-2003
Jenže sehnat motorák za akceptovatelnou cenu je věc dopravce a je to jeden z faktorů, kterým si dopravci mezi sebou konkurují.
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 12:04:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 235
Registrován: 4-2020
Já jen, že původní odkaz zde nebyl na R, ale na Os..

Tak třeba 844.12 a 15 vázané na kraj nejsou. Není reálný důvod je nepřesunout.
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 12:05:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13077
Registrován: 8-2012
Leo věděl, co konec roku 2019 přinese, že to neznamená automatickou prolongaci pro ČD jako před deseti roky, a šel do rizika
Dokonce bych řekl, že právě to desetileté "zabetonování" alternativních nabídek (což měly ČD využít na přípravu a "vyřešení" oněch "starých zátěží" = hromady majetku, který teď zpět prodávají státu [happy], ale gumy tenhle čas proseděly s rukama v klíně v sebeuspokojování "vono to ňák dopadne, voni nás padnout nenechaj´ a zas nám to nabagrujou") způsobilo daleko razantnější "vrhnutí se" dalších dopravců do těhle řízení.
(A modrogumáci teď akorát čumí jak tydýti, schůzují a píší dehonestující pamflety...)
電車オタク
Bkp
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 12:11:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8409
Registrován: 8-2003
pdon:
Ano, některé jednotky nejsou vázané na konkrétní kraj kvůli fondům*, ale jsou vázané smlouvou s objednatelem.

*jakkoli to vázací období bylo pokud si dobře pamatuju jen pět let
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 12:14:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 236
Registrován: 4-2020
Na každý pád některé 844 jsou ve své podstatě volné, třeba v PlZ to stojí jen na dodávce panterů.
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 12:16:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11566
Registrován: 4-2003
Bkp: Ano, některé jednotky nejsou vázané na konkrétní kraj kvůli fondům*, ale jsou vázané smlouvou s objednatelem.


Dovolil jsem si zvýraznit to, co je velice důležité, protože na tom stojí a padají modrogumní úvahy typu: Nabídneme pětkrát to, co máme jen jednou a když nebudou skákat v jednom kraji tak, jak zapískáme, potrestáme kraj přesunutím vozidel tam, kde nám ochotně zaskáčou tak, jak my zapískáme.

Snad už to i vedení SOKV Kytlice pochopí [wink].
Bkp
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 12:16:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8410
Registrován: 8-2003
Kdo ví, jak ČD uvažují. O Sharcích tvrdí, že nabídly v několika výběrkách a navíc tu je závazek na jednotky pro JČ kraj a Vysočinu, kde čas nasazení se blíží a stále nic vysoutěženého není.
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 12:19:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2647
Registrován: 12-2009
Bkp: Ano u ojetých je ta kreativita objednatelů možná relativně malá. U nových strojů je to ovšem podstatně těžší, neb tam naopak jak jsem psal, může být kreativita objednatelů poměrně zásadní věcí a může v extrémně nešťastné konstelaci generovat velké nepříjemnosti.

T.H. To je opět dost odvážné tvrzení, že jej proseděli, já mám za to, že toho majetku se stihlo prodat relativně dost. Akorát to možná není taková sranda jako se na první pohled zdá... Ten majetek nebývá zrovna v hezkém stavu co já vím, a nebývá lukrativně v centrech. Naopak bývají to různé skladištní, deponovací prostory většinou v odstrčené části nádražích přip. u trati. To asi zas takový prodejní trhák není. Nějaký takový objekt na prodej od ČD mám v blízkém okolí a je na prodej už dost dlouho... Dobrý příklad nám udává i druhý vlastník Správa železnic. Která není schopna najít využití pro nádražní budovy. Třeba budova v Chocni bývala dlouhá léta zcela prázdná. (I teď, ač jsem se o to delší dobu nezajímal, by to mělo být skoro prázdné - ty patra. A Mariánské Lázně co vzpomínám na tom byly obdobně a dokonce to bylo i někde v mediích.
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Bkp
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 12:20:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8411
Registrován: 8-2003
Navíc připomínám, že jakkoli zasmluvněných a vázaných Sharků je pouhých 31 ks. Teď si uvědomme, kolik jednotek musí být použito na výkony vysoutěžené jinými dopravci než ČD, zejm. v oblasti SV Čechy. Jinak je to fakt podle komunistického hesla nikdo vám nemůže dát ani zlomek toho, co my jsme schopni naslibovat.
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 12:21:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11567
Registrován: 4-2003
Bkp:Kdo ví, jak ČD uvažují.

Vsadil bych na to, že ty, které nejsou zasmluvněné, nebo se uvolní po převzetí dalších linek v Libereckém kraji, se přesunou právě do Jihočeského kraje a na Vysočinu.
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 12:21:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 237
Registrován: 4-2020
Znova, 844 jsou nyní pouze vázané dodávkou panterů do Plzně, pak část 844 lze přesunout. Ale jak vidno je to marné, je to marné...


Dovolil jsem si zvýraznit to, co je velice důležité, protože na tom stojí a padají modrogumní úvahy typu: Nabídneme pětkrát to, co máme jen jednou a když nebudou skákat v jednom kraji tak, jak zapískáme, potrestáme kraj přesunutím vozidel tam, kde nám ochotně zaskáčou tak, jak my zapískáme.

Já se musím smát u hlášek typu: já si myslím, já slyšel, já vydedukoval...

To by mě zajímalo, kde to kdo z ČD kdy psal???
Mladějov
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 12:25:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15326
Registrován: 3-2007
Bram: Přesouvání ovšem povede ke zdánlivému paradoxu, kdy když jim třeba na Os Domažlice - Plzeň teoreticky seberou Sharky jinam, tak nenastane nic jiného, že bude kraj chtít na Plzeň - Domažlice ( a nejen tam) rázem kohokoli, jen ne ČD a udělají pro to cokoli (nastavení vstupních podmínek, osobní kontakty, politické zákulisí).
Takže se pro ČD problémy spíš prohloubí a jejich akcelerace urychlí.

Což zjevně některým "noproblem" šotoušským přesouvátorům asi nedochází, protože ti uměj třeba grafikony a přesouvání, ale promýšlet důsledky svých činů, to už je na ně moc.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 12:29:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 238
Registrován: 4-2020
Domažlická už je pod drátem? Kde se píše o přesouvání 844 z domažlické?

Je vidět, že v Mladějově v Čechám nebo v tom na Moravě se čerpá též z vlastních dedukcí a ještě chybných. A přitom se stačí kouknout do oběhů....
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 12:31:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2648
Registrován: 12-2009
Mladějov: Taková to inovace už jsem měl za to, že je za námi. Snahy náhodnými přesuny vozidel je rozmnožit... Evidentně ne tak docela... Ač nezastírám, že vhodným přesunem vozidel se dá stroj ušetřit. Neb se může podařit lépe seskládat oběhy. Ale otázka zní který z faktorů pak má větší vliv...

(Příspěvek byl editován uživatelem Honnzok.)
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 12:32:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10732
Registrován: 4-2003
pdon: Tak třeba 844.12 a 15 vázané na kraj nejsou.

I kdyby opravdu vázané nebyly, tak odkdy stačí 2 vozy bez záloh na nějakou linku??[uhoh][uhoh][uhoh]

o vidím, co koukám, co myslím"....T

No právě..
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pondělí, 02. listopadu 2020 - 12:34:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13078
Registrován: 8-2012
Tak třeba 844.12 a 15 vázané na kraj nejsou. Není reálný důvod je nepřesunout
No třeba Zlínský kraj má zasmluvněno 5 vozidel 844, které nebyly pořízeny z ROPové dotace, aby byly vázány přímo "krajsky". Určitě mu je jedno, která to jsou konkrétní čísla, určitě to taky nemusí být zrovna sharky, ale jiná odpovídající vozidla (takže 843 asi né, že?). Ale přesto si nemyslím, že by bylo jednoduché 844 "přesunout", nebo se snad chaotickým přesouváním vozidel jejich počet zvyšuje? Čím by je ČD nahradily?
電車オタク
Bkp
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 12:35:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8412
Registrován: 8-2003
pdon:
Kolik je v Plzni Sharků? 9? Kolik jich jezdí do Domažlic? Kolik se jich může uvolnit po dodávce Panterů? Nebo do toho počítáte i chebské Sharky a pokles jejich využití po zahájení provozu sp Plzeň - Vary? To jsme pořád maximálně na nějakých 6 kouscích, takže pokud výstavka nemá být putovní, tak žádný jackpot.
Mladějov
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 12:36:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15327
Registrován: 3-2007
Pdone, to je PŘÍKLAD ( ještě k tomu psaný Bramovi), použil jsem pro ty hloupější a nepozornější ještě slova jako "třeba" a "teoreticky", tak neurážejte lidi, když nechápete (a to je velmi často).
To je totiž jediné, co umíte bezvadně - osobní vysírky jako klepna na pavlači.


Vše k tomuto.


(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 12:42:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 239
Registrován: 4-2020
Ale přesto si nemyslím, že by bylo jednoduché 844 "přesunout", nebo se snad chaotickým přesouváním vozidel jejich počet zvyšuje? Čím by je ČD nahradily?

A zase, já si myslím, já slyším, já vidím...

Tak dáme zase čas na rozmyšlenou, už to zde zaznělo, netřeba se opakovat. Tedy jestli se dočkáme, aby to nebylo jako u toho vápence...před pár měsíci.

Bkp: minimálně nyní by počet uvolněných vozidel pomohl naplnit omyl LK, který kritizuje to, že si dal do smlouvy na 1/3 výkonů na Os řadu 843. I když.... naopak oni v případě R zase tuhle řadu propagují. Takže jejich vztah k 843 je asi jako v případě počasí, jasno, místy oblačno, ale i zataženo...
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 12:46:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 240
Registrován: 4-2020
to je PŘÍKLAD ( ještě k tomu psaný Bramovi), použil jsem pro ty hloupější a nepozornější ještě slova jako "třeba" a "teoreticky", tak neurážej lidi, když nechápeš (a to je velmi často).

Ahá, tak v Mladějově dávají za příklad zadrátovanou domažlickou....To by nás nenapadlo. Třeba teoreticky mohou přistát marťani a 844 nám zabavit jako kořistní stroje.
Příště bychom ty příklady bez scifi faktů, které jen tak realizovaný nebudou.
Mladějov
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 12:47:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15328
Registrován: 3-2007
Opět nepochopil.
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 13:02:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 241
Registrován: 4-2020
Mladějovské myšlení opravdu nechápu...Ale to bude možná jen proto, že někdo nezná realitu a opakovaně jen vypouští své moudra s různými přívlastky, byť si stačí dát dohromady nějaká základní fakta a případně se dotázat svých kolegů.
Takže jak říkám, volná vozidla 844 lze získat nikoliv přesuny a klony, ale pouhou náhradou jinými, nikoliv přesuny a klony, ale dodáním třeba z výroby.
Taková nápověda už snad stačí? Nebo opět nepochopil?

A zpět k původnímu odkazu nikoliv na R, ale na Os. Kdy tohle řešení je aplikovatelné za pár měsíců. Ovšem LK si v případě 843 trošku protiřečí, takže je vůbec otázka, co chce...Možná zadrátovat Křižany B.Potok pro mj i nákladní dopravce, jak LK zcela vážně prezentoval. Jen mi tedy není jasné, pro které nákladní dopravce, když už za ně mluví....

Člověk před volbamï a po volbách nestačí žasnout. [ok] Že já se nedal na politiku, vizionářství a mluvku do médií...
Bkp
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 13:06:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8413
Registrován: 8-2003
pdon:
Tak už nás proboha nenapínejte a usvědčte z neznalosti a napište, kolik Sharků lze po dodání Panterů poslat jinam. K tomu uveďte číslo, kolik Sharků by bylo reálně potřeba, kdyby s nimi ČD uspěly v těch výběrkách, kde je ve stejnou dobu nabízely.
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 13:08:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10734
Registrován: 4-2003
ale dodáním třeba z výroby

[biggrin][rofl][talker]

Třeba teoreticky mohou přistát marťani

Prakticky by ovšem bylo lepší, kdybyste ve vlatsním zájmu aspoň na nějakou dobu přerušil psaní a tím spojené sebezesměšňování.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pondělí, 02. listopadu 2020 - 13:36:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 242
Registrován: 4-2020
RŠ: první člověk, který dostal záchvat smíchu z výroby panterů...A co zkusit změnu lékaře? Ale jak vidno, někoho vzrušuje žena a jiného vlastní blbost a pomyšlení na to, jak nové EJ nahradí ty současné motorové. Že jste se takto nesmál, když jste vlastní blbostí zaměnil trs kžc přes Panský vs Šluknov? Nebo vzrušení přijde jen u panterů nikoliv u 749?

Bkp: to netuším, na ty počty jsem se neptal. Zainteresované můžete oslovit a ti vám dodají ještě přesnější info. I když mám obavu, že zrovna ti dva, kteří by věděli přesněji, tak ty sem už z mnoha důvodů raději nechodí.
Ale jak říkám, minimálně na Os lze výhledově ř. 843 nahradit. Nicméně pokud sám LK neví, co chce prosazovat, pak je to těžké...
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 13:39:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13080
Registrován: 8-2012
minimálně nyní by počet uvolněných vozidel pomohl naplnit omyl LK, který kritizuje to, že si dal do smlouvy na 1/3 výkonů na Os řadu 843
"České dráhy pro Liberecký kraj nově nabídly již nasazení kvalitních nízkopodlažních vozidel, ale jejich návrh vychází za celou dobu desetiletého trvání smlouvy řádově o stamiliony korun dráž."
Reálně tedy budete mít naopak možnost přesouvat 844 odtud [happy].
電車オタク
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 16:18:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 243
Registrován: 4-2020
Však to je logické, už jsem to psal výše. Cena 844 je jiná - vyšší než třeba u starších řad. Pokud LK chce mít co nejlevnější dopravu, pak ať si zaplatí 810. To je otázka priorit.
Nemůžu chtít v autosalonu nejnovější auto, ale za cenu ojetiny.
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 16:44:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13081
Registrován: 8-2012
Pokud LK chce mít co nejlevnější dopravu, pak ať si zaplatí 810
LK nechce mít co nejlevnější dopravu. Takže si nezaplatí 810, ale VT642 u Länderbahnu. To je otázka priorit [happy].
電車オタク
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 16:54:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 245
Registrován: 4-2020
Pak je tedy zbytečné řešit nová vozidla, pokud se objednavatelé vždy spokojí s nějakou i 20 let starou ojetinou. Pak holt budeme Balkánem...
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 17:42:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 835
Registrován: 1-2012
Ale my jsme Balkán. Už třicet let. Jste si nevšimli...?
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 18:24:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13085
Registrován: 8-2012
Pak je tedy zbytečné řešit nová vozidla, pokud se objednavatelé vždy spokojí s nějakou i 20 let starou ojetinou
Mezi dvacet let ojetým desirem a deset let ojetým sharkem není pro objednavatele rozdíl.
Pak holt budeme Balkánem
A co jsme jiného, s těmi áčky/béčky/bédéesky, 810, 854, 842, 814 apod.?
電車オタク
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 18:28:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11573
Registrován: 4-2003
pdon:Nemůžu chtít v autosalonu nejnovější auto, ale za cenu ojetiny.

Řada 844 byla dodávána k ČD v letech 2011 až 2013. Nejnovější 844 je tedy sedm let stará. Není to tedy nové vozidlo, ale ojetina [kladivo].

Modrogumstvem haněná desira jsou povětšinou starší o pouhých pět let. Takže rétorika modrogumstva je: Nové moderní, ale přitom už sedm až devět let jezdící 844 versus zastaralé balkánské ojetiny v podobě dvanáct až dvacet let starých desir.

Blbost modrogumstva tu zase jednou kvete neskutečným tempem [crazy].
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 18:43:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 247
Registrován: 4-2020
Desira z 90 let jsou starší o pouhých 5 let.

To je zase hláška roku. [rofl]

Proto se jich DB asi zbavuje, to dá rozum...
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 18:54:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13089
Registrován: 8-2012
Proto se jich DB asi zbavuje
Kde se jich DB zbavuje? Jdu na nákup!
電車オタク
Pavel_vlček
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 19:03:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 617
Registrován: 3-2005
pdon: Desira z 90 let jsou starší o pouhých 5 let.
To je zase hláška roku.

Nebo taky třeba jenom o tři, že?
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 19:04:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11574
Registrován: 4-2003
pdon:Desira z 90 let jsou starší o pouhých 5 let.

To je zase hláška roku.


Kdy že se tedy desira začaly vyrábět, když odhlédnu od prototypů? V roce 2000, že ano. Kdy byla většina desir dodaná? Po roce 2000. Takže se fakt nediv, když tě považuji nejen já za totálního osla [crazy], když tu meleš, že desira byla vyráběná v devadesátých letech. Moc jich v devadesátých letech tedy vyrobeno nebylo, tak se s tím konečně smiř [wink].


(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 19:24:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 248
Registrován: 4-2020
Kde píšu, že desira byla vyráběna z 90 let? Tak když vezmu rok 2000 a později, dnes máme 2020 ??? Já se s tím holt smířím, že 2000 a 2020 je jen 5 let.
Když zvážím, že dnes si zkoušky na loko udělá na vlastní triko každý jouda, pak holt i ty počty podle toho vypadají.

To je stejný, jako když čtu požadavky LK na výkon HV vs jízdní doby, které záhy sám objednavatel popře tím, že vybere trakčně slabší vozidlo. A na lokálce přes Úštěk se i nadále budou plahočit trakčně bídné 814, kde by zrovna 642 bylo ideální vozidlo.
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 19:28:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11576
Registrován: 4-2003
pdon:Já se s tím holt smířím, že 2000 a 2020 je jen 5 let.

Já se zase asi musím smířit s tím, že neumíš jednak počítat a za druhé jsi prost schopnosti pochopit psaný text.

Když zvážím, že dnes si zkoušky na loko udělá na vlastní triko každý jouda, pak holt i ty počty podle toho vypadají.

Viz výše [biggrin].

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 19:41:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 249
Registrován: 4-2020
Však ano, výroba začala rokem 1998, první 642 v ČR se nasadila na Chebsku v r.2000, posléze na severu ČR v GVD 2003/4.
Dnes máme rok 2020, takže 2020 - 2000 = 5 let. Když přitlačím, tak mi vyjde 7 let. Uděláme tzv zkoušku, nikoliv tu, co někteří na vlastní triko na DU, ale zkoušku výpočtu: 2020 - 7 = že by 2000?

Já se s tím holt smířím, že úroveň rádoby fírů co si udělají zkoušky na vlastní triko prostě klesá...Prostě to přežiju, tedy pokud jednou nebudu zrovna ve vlaku, kdy takový borec bude u nějakého dopravce (naštěstí ne u ČD) rejžovat.
Pavel_vlček
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 19:49:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 618
Registrován: 3-2005
pdon: Však ano, výroba začala rokem 1998, první 642 v ČR se nasadila na Chebsku v r.2000, posléze na severu ČR v GVD 2003/4.
Dnes máme rok 2020, takže 2020 - 2000 = 5 let. Když přitlačím, tak mi vyjde 7 let. Uděláme tzv zkoušku, nikoliv tu, co někteří na vlastní triko na DU, ale zkoušku výpočtu: 2020 - 7 = že by 2000?


Nechte mě tipovat: absolvent vysoké školy života? [biggrin]
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 19:55:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11577
Registrován: 4-2003
pdon:Však ano, výroba začala rokem 1998, první 642 v ČR se nasadila na Chebsku v r.2000, posléze na severu ČR v GVD 2003/4.
Dnes máme rok 2020, takže 2020 - 2000 = 5 let. Když přitlačím, tak mi vyjde 7 let. Uděláme tzv zkoušku, nikoliv tu, co někteří na vlastní triko na DU, ale zkoušku výpočtu: 2020 - 7 = že by 2000?



Hele, já dobře vím, že počty ti moc nejdou, tak zkusíme, zda pochopíš psaný text: Nové moderní, ale přitom už sedm až devět let jezdící 844 versus zastaralé balkánské ojetiny v podobě dvanáct až dvacet let starých desir.

Psal jsem to ve svém příspěvku 11573. Ale jo, jsem zvědav, jak se vypořádáš zejména s popřením tohoto:...v podobě dvanáct až dvacet let starých desir

Opravdu jsem moc a moc zvědavý [biggrin].
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 20:08:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 250
Registrován: 4-2020
Já jsem zase psal, že 642 jsou 20 let stará vozidla...když nebudu počítat první vyrobené v r 98.
To tedy nic moc, když zvážíme že máme r 2020 a u motorových HV se počítala průměrná životnost 25 let.

Vs PESA, která vyjela v GVD 2013 a je trakčně vhodnější na kopce. Nebudu řešit bezpečnostní normy konstrukce. Takže v tomto případě jde o vozidla v provozu cca 7 let.

Ale že by ten rozdíl byl 7 let nebo dokonce 5 let?
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 23:52:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 45
Registrován: 2-2019
Jen bych zde chtěl upozornit, že ten kdo sem chodí pod nic Radek Š není opravdu Radek Šauer. Ten jsem chodí občas pod jiným jménem a vím to jistě
Úterý, 03. listopadu 2020 - 07:10:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13091
Registrován: 8-2012
a u motorových HV se počítala průměrná životnost 25 let
Je logické, že Toníček se bude točit akorát na roku výroby, protože moc nemá na čem jiném se točit. Zaujala mě ale tahle kytlická teorie o "průměrné životnosti 25 let" - to asi někdo vyryl do zdi záchodků v Podmoklích. Co si pod tím mám představit? Že po pětadvaceti letech musím ten motorák vyhodit? (Ovšem pokud to není 810, 843, 854 apod. s tím správným logem, ty jsou v té době samozřejmě v nejlepších letech.)
電車オタク
Úterý, 03. listopadu 2020 - 07:34:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 251
Registrován: 4-2020
Tak stáří vozu hraje prim, ať už v ceně, v odpisech a pod. To bys mohl znát z rodinné školy, kdy prošlé potraviny nutno vyhodit, jinak způsobují zažívací potíže. Nebo snad ČD si ty 753 v LBC skladovalo jen tak pro potěchu šotoušů, když jsi to tehdy obletoval s mejdlíčkem - foťákem?
Máme se snad točit na vzhledu nebo barvě? Nicméně pokud vidím dobře, pak zmiňuji i trakční vlastnosti, které má LK v požadavku.


Že po pětadvaceti letech musím ten motorák vyhodit?

Nepochybně ne, třeba řada T466.0 a nebo 730 jezdí v plné síle a počtu dodnes, že? Stejně jako původní 850, 852 a pod.

V tomto směru se Hádáš trošku mimo mísu. Nicméně otázka zní stále stejně, proč se kraje spíš nezbavují 814 z linky přes Úštěk, kde je skoro ve finále frekvence větší než na nejslabším úseku DC - LB mezi Rynolticema a LBC, kde by stačila i solo 810.
Úterý, 03. listopadu 2020 - 07:43:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13093
Registrován: 8-2012
Tak stáří vozu hraje prim, ať už v ceně, v odpisech a pod
Ale objednatele nezajímá (v nějakém rozpětí) ani stáří vozu, ani odpisy (ostatně na ty je Němeček nejkovanější odborník široko daleko [happy] ), ani vyhození "prošlého" vozidla... Prostě Länderbahn dal lepší nabídku v dané kvalitě, takže nezbývá než LOMCovat s klecovým lůžkem na téma roku výroby (i když u lagůny nebo 854 stačí "udělat generálku motoru, repasi převodovky a ještě ho nechat nalakovat" [biggrin]).
電車オタク
Úterý, 03. listopadu 2020 - 07:58:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 252
Registrován: 4-2020
Aha, a to jsi řekl ty jako neúspěšný politik v LK nebo jako neúspěšný žadatel o práci u ČD? No já jen, že zrovna stáří vozů v těch smlouvách poměrně často figuruje! A jinak viz výše, kde tedy jezdí 850, 852, 735, 730...?

V dané kvalitě? Co je myšleno pod pojmem kvalita? To se uvádí především u potravin a jejich obsahu dalších přidaných složek. U HV je to posuzováno jak?
- výkon - trakční vlastnosti v kopcích
- wifi
- klima
- prostor
- 1 tř.
No já nevím, ale v mnohém mi stále vychází lépe 844.

Hlavní je, že LK trvá na kvalitě 814, to je podstatné a dává to logiku. [biggrin]
Úterý, 03. listopadu 2020 - 08:17:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13095
Registrován: 8-2012
No já bych právě řekl, že v uvedeném vychází desiro podobně a problém je spíš v těch stovkách miliónů korun za deset let navíc (což není ani tak cena za nějaké "lépe", ale především za obrovskou režii). Ale nejsa dlouhodobým chovancem příslušného zaopatřováku se nepochybně mýlím [happy].
電車オタク