Diskuse » Archiv 2020 » Modely a modelářství » Modely v měřítku TT » Archiv diskuse Modely v měřítku TT do 16. 12. 2020 předcházející | další

Archiv diskuse Modely v měřítku TT do 16. 12. 2020

dolů
   autor příspěvek
Neděle, 15. listopadu 2020 - 21:35:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2048
Registrován: 4-2006
12503- NGAUGE

TGW

Měrka N (9) Software pro čištění fólií pro motorová vozidla N

návod k použití

Děkujeme, že jste si zakoupili tento produkt od společnosti Hiroyuki Tsugawa. Před použitím si pečlivě přečtěte tento návod k použití.

Vlastnosti produktu ● Tento produkt byl vyvinut za účelem odstranění nečistot na povrchu informačního zpravodaje vozidla, což je jedna z provozních vad síly měřidla N (9).

Čistič fólií pro motorová vozidla. Může být použit pro rozchod N a motorová vozidla bez ohledu na výrobce. ● Gumové motorové vozidlo pro národní použití houby (dále jen energizující látky), která má jak kvalitu, tak čisticí účinek

Z vozu můžete jemně odstranit nečistoty, aniž byste je rozbili.

..

・ Účinky se liší v závislosti na zvážení. Pokud je dodáván s gumou, před použitím gumu vyměňte. ● Pracovní délka energizujícího hadříku je 175 m, takže můžete nový kufrový stroj vyčistit najednou.

Poznámka (přečtěte si prosím)

● Cílový rok 12 let nebo starší (Použijte prosím do 12 let.

Produkt má také ostré části. Dávejte pozor, abyste se nezranili.

● Nepoužívejte k jiným účelům než k čištění fólií. ● Ostrov má rozchod N. 2 měřidlo (

Nedělejte z něj jediné auto, které se nepohybuje kvůli pohybu, jako jsou tandery a zákazníci. Pro silné čištění si pořiďte 506 čističů fólií software-kun typ 2 N)

● Před použitím si prosím pečlivě přečtěte tento návod k použití a návod k použití připojený k liště napájecího zdroje. ・ Vzhledem k tomu, že měřidlo N není považováno za poškozené kvůli zemi, je třeba s tímto výrobkem zacházet.

Pracujte prosím při psaní poznámek.

Po potvrzení, že nečistoty byly odstraněny, prosím ukončete práci. Pokud o tom nepřemýšlíte, udělejte to.

● Dávejte pozor, abyste jód nevytvářeli, ani když budete tahat levou a pravou spojitou látkou atd. Pokud dojde ke zkratu, můžete si ublížit na těle a současně způsobit potíže se samotným softwarem.

Pokud dojde ke zkratu, zastavte práci a okamžitě „okamžitě odstraňte“.

● Používejte tento výrobek ve vozidle k výrobě vozidla. Abyste zabránili zkratu, zakryjte před použitím kovové díly vinylovou páskou. Zvláštní pozornost je třeba věnovat použitému vozidlu.

Pokud při tom ucítíte jeden z napájecích zdrojů nebo je-li aktivováno zpětné napájení, okamžitě přestaňte pracovat a odstraňte zpěv. Během čištění, dlouhodobé nepřetržité používání nebo použití vyššího než kladného napětí způsobí motor motorového vozidla. Také pokud uvolníte automobil pod napětím, když je pod napětím, může to způsobit problém.

Pamatujte, že nepotřebujete těžký hadřík, jako jsou 2 wharches, a pokud použijete energizující hadřík, čisticí prostředek na plasty na tělo, elektrický čisticí prostředek atd., Může dojít k poškození produktu. 10 Náhrady a dlouhodobá údržba Čištění různými příčinami, například bez údržby

Efekt je jiný.

Pokud po použití tohoto produktu nevidíte žádný účinek, zvažte jiné metody. * Sokoto připevňuje nečistoty k energizující látce a odstraňuje ji. Výkon přeplněného hadříku v důsledku ulpívání nečistot Spodní část vozidla není vadou produktu.

Pokud se vliv těchto faktorů zhorší výkon napájecího hadříku, vyměňte uzemnění.

U náhradních dílů si prosím kupte „90027. Soft BN2 Spare 2 Pieces“ prodávané samostatně. ● Podrobnosti o výměně napájecího hadříku viz

Co připravit

Rezervovat

Kromě produktu si připravte následující položky.

● Powback pro rozchod N (s bezpečnostním zařízením), napájecí kabel ● Lišta (produkt, který může zpívat napájecí kabel)

(Produkt, který lze připojit k napájecímu vaku)
Zlámalíkovy mašinky: tt120.zlamal.cz
Neděle, 15. listopadu 2020 - 21:38:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2049
Registrován: 4-2006
Chtěli jste to :-D
Fotku jsem uložil a přeložil přes Google Lens.
Jdu pracovat při psaní poznámek, abych nevytvořil jód a necítil jeden z napájecích zdrojů. Musel bych zpívat, a to se nesmí [biggrin]
Zlámalíkovy mašinky: tt120.zlamal.cz
Neděle, 15. listopadu 2020 - 22:40:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 156
Registrován: 8-2008
Ladis-63: A jak to teda funguje? Ono to jezdí po té houbě, problém pro TT je, že jednou stranou to jede jen po okolcích? Ta houba není tak měkká, aby se to do ní zabořilo?
http://mojett.cz - moje stránky o stavbách všeho kolem TTčka

Leptané stavebnice autobusů Karosa a dalších v H0, TT a N [new]
M_g
Neděle, 15. listopadu 2020 - 23:22:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1298
Registrován: 6-2006
Tak měkká není.
Pondělí, 16. listopadu 2020 - 16:49:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 358
Registrován: 8-2017
Vovo: funguje to tak, že do mezery mezi přípravkem a houbou postavíš model, tak že houby se dotýkají jen plochy okolků, či nákolků a ty se čistí. Jelikož je to dimenzované na eNko tak v TT musíš do mezery dát první jednu stranu a pak druhou. V "N" čistíš obě najednou. Mašinku tam postavíš, držíš, pustíš proud a furt držíš, až máš jednu stranu čistou, tak zaboříš do mezery druhou stranu a čistíš. Tak že z těch 7,5 mm šířky houby využíváš ten cca 1 mm. Škoda, že jsem nekoupil ty náhradní houby, vytvořil bych něco přímo na TT.

M_g
Pondělí, 16. listopadu 2020 - 17:26:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1299
Registrován: 6-2006
Pokud o něčem takovém přemýšlíte, tak si dovolím upozornit, že na stejných stránkách je takovýto výrobek i pro H0 i náhradní "lišty".
Rozdíl je u náhradních dílů v délce. (stejně tak i u vlastního zařízení, kde se k tomu přidává i rozchod)
A na délce záleží... :-)
Úterý, 17. listopadu 2020 - 19:09:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 390
Registrován: 3-2010
Trošku jsem si zamodelařil...https://golemuv-svet.webnode.cz/vozy-v-tt/sluzebni-vozy/sluzebni- vuz-zb-2-31369/
Čtvrtek, 19. listopadu 2020 - 10:07:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 655
Registrován: 12-2006
Na http://www.trainmania.info/vozy.html#es_5520 je nový příspěvek k vozu Es 5520 DR od Tilliga.


------------------------------------------------
www.trainmania.info • www.trainmania.rajce.idnes.cz • www.youtube.com/user/trainmaniak
Sobota, 21. listopadu 2020 - 01:15:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2051
Registrován: 4-2006
Kolegové, dovolím si upozornit na novinky u mne na webu - pustil jsem se do realizace bláznivého nápadu na kolejiště na okně. Viz https://tt120.zlamal.cz/mala-paka-kolejiste-na-okno/



A tamtéž je jedna idea na stavbu kolejiště pořádného - ale to si, jak to tak vidím, nechám na důchod [biggrin]
Zlámalíkovy mašinky: tt120.zlamal.cz
Středa, 25. listopadu 2020 - 07:40:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 656
Registrován: 12-2006
Zdravím, na http://www.trainmania.info/kolejiste_nove.html#stavedlo přibyla další část povídání a fotek budov na kolejiště Schwarzbach.


------------------------------------------------
www.trainmania.info • www.trainmania.rajce.idnes.cz • www.youtube.com/user/trainmaniak
Středa, 25. listopadu 2020 - 23:13:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 393
Registrován: 3-2010
Trošku jsem si zamodelařil...
https://golemuv-svet.webnode.cz/vozy-v-tt/osobni-vozy/vuz-ci4-139 8/
Čtvrtek, 26. listopadu 2020 - 10:00:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1128
Registrován: 7-2007
Dobrý den, jdu s neskromným dotazem: neměl by někdo "navíc" - neuvažoval by někdo o prodeji sergeje a brejlovce roco v TT? Samozřejmě za rozumných podmínek.
Čtvrtek, 26. listopadu 2020 - 10:11:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 75
Registrován: 1-2017
Asi nikdo znalý trhu nebude tak uvažovat. Vzhledem k ukončení výroby, prodejní cena 4000,- se změnila zvýšenou poptávkou k 10000,- Na Aukru i víc. Za původní cenu prodávat by byl úplný blázen.
Zato Ludmilu nemůžu prodat ani za 3500.
Pavel
Čtvrtek, 26. listopadu 2020 - 11:07:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1129
Registrován: 7-2007
No právě, obnovení výroby se nedočkáme :-(
Čtvrtek, 26. listopadu 2020 - 17:10:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4498
Registrován: 1-2010
To už tak je - kdo ho má, neprodá, a nebo za hodně vysokou cenu. Vím, že je Roco dobrý model, ale vůbec bych se nebál jít do Kuehna (případná zakázková/vlastní úprava na 754 by byla stále levnější, než Roco), poměr cena/výkon je u něj velmi slušný, jen se tedy nepovedla ta krátká kinematika. Mám dva trutnovské od DS i Bardotku a vzhledově jsou opravdu pěkné, i se mi líbí víc než Roco.
Jednoduché přehledy některých lokomotivních řad
"Béčka & interiéry" - přehledy provozních vozů AB, B, Bd, BDs a jejich interiérů [new]
Čtvrtek, 26. listopadu 2020 - 18:45:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 139
Registrován: 8-2017
Co se týče sergeje Roco, máme dva, ale jednoho jsem neměl chuť prodat, ale spíše s tím prásknout o zem. Po nějakém čase ježdění (v digi) začal vyluzovat prapodivné zvuky. Rozebral jsem ho tedy na prvočinitele včetně motorku, kde jsem vše vyčistil a převody znovu promazal. Vydrželo to chvíli a zanedlouho s tím začal znovu. Zajímavost je, že to dělá pouze v jednom směru. Tedy jsme ho otočil (nejen fyzicky, ale i v digi) a je pokoj. Stejnou vlastnost vykazuje i ragulin od stejné firmy.
Vašut
Pátek, 27. listopadu 2020 - 08:21:25  
Moderátor
Číslo příspěvku: 1917
Registrován: 5-2002
pavel2079 Jestli mi paměť dobře slouží, tak některé (starší?)série měly problémy v uhlíkách. což způsobovalo děsné zvuky a hlavně špatný chod.
Kdo spí, nezlobí...
Pátek, 27. listopadu 2020 - 15:22:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 643
Registrován: 5-2013
Ty origo uhlíky byly takové jako perníkové, drolily se a bylo na problémy zaděláno, konstrukce držáků uhlíků je taková nedomyšlená a vyměnit je, je opravdu s prominutím voser, uhlík je titěrný, pružinka jako živá a obojí umí zapadnout do útrob motoru. Vyměnil jsem je za uhlíky FLEISCHMANN 6518 a byl klid.
Pátek, 27. listopadu 2020 - 15:49:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 86
Registrován: 9-2006
Postavil jsem pluhy Privat 230 a 430 a k tomu nějaké ty traktory...


Pátek, 27. listopadu 2020 - 21:44:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6
Registrován: 10-2020
Zdravím mám velikou prosbu, scháním nutně jaký koliv kontakt na pana Molatu. Předem moc děkuji.
Sobota, 28. listopadu 2020 - 00:35:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10
Registrován: 10-2013
Pavel Molata Markvartovická 1327 Ludgeřovice 747 14.Tel.606 224 101
Sobota, 28. listopadu 2020 - 07:31:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7
Registrován: 10-2020
Děkuji (Gulda)
Sobota, 28. listopadu 2020 - 22:36:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 364
Registrován: 8-2017
Gulda: Když to vezmu s nadsázkou, tak GDPR ti asi nic neříká......... Že je pan Molata z "Prajzské" mě překvapilo, já myslel, že je odněkud z Čech.
Jinak se mi velice líbí, že v Ludgeřovicích je ulice Markvartovická a v Markvartovicích je ulice Ludgeřovická. A je to pořád jedna a ta sama cesta. A ani nepostřehneš, že jsi projel z Markvartovic do Ludgeřovic[proud]
Neděle, 29. listopadu 2020 - 16:10:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11
Registrován: 10-2013
nevím co je GDPR
Neděle, 29. listopadu 2020 - 17:55:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4505
Registrován: 1-2010
GDPR je zkratka světových zákonů o ochraně osobních údajů a je dnes hodně v módě ji používat, lepší by asi bylo napsat lidsky ochrana osobních údajů. Zkrátka zveřejnění něčí adresy a tel. čísla bez jeho souhlasu na veřejně dostupném webu není zrovna v pořádku, je to asi jako byste papír s těmito údaji vylepil na lampu někde na náměstí a dotyčný o tom nevěděl.
Jednoduché přehledy některých lokomotivních řad
"Béčka & interiéry" - přehledy provozních vozů AB, B, Bd, BDs a jejich interiérů [new]
Neděle, 29. listopadu 2020 - 19:47:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1246
Registrován: 5-2002
Adresa pana Molaty byla poprvé zveřejněná v Modeláři před 30ti lety, to číslo mám ještě někde schované a vygooglovat se dá i s číslem mobilního telefonu během pár vteřin.
From station to station, back to Düsseldorf City
Meet Iggy Pop and David Bowie
Trans-Europe Express
Neděle, 29. listopadu 2020 - 20:14:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4506
Registrován: 1-2010
Pak je to v pořádku, v tomto směru (kdo má jaké údaje kde zveřejněné) nejsem zas vzdělaný já. Tak je to jen pro Guldu jako vysvětlení.. [wink]
Jednoduché přehledy některých lokomotivních řad
"Béčka & interiéry" - přehledy provozních vozů AB, B, Bd, BDs a jejich interiérů [new]
Neděle, 29. listopadu 2020 - 20:33:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12
Registrován: 10-2013
...gůgl o nás ví úplně všechno, tak mě nějaký GDPR absolutně nezajímá...
Neděle, 29. listopadu 2020 - 21:51:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 367
Registrován: 8-2017
Guldo: Já to napsal trochu v nadsázce. Ale kdyby došlo na lámání chleba a pan Molata tě za zveřejnění jeho adresy,na těchto stránkách, zažaluje, tak budeš v pr.... To, že jeho adresa byla někdy, někde před xxx léty zveřejněna, jako argument neprojde. Od 25.5.2019 u nás byla oficiálně, díky milované EU, zavedena GDPR, čili ochrana citlivých osobních údajů. Pokud by tady ty údaje napsal on sám, tak je to v naprostém pořádku, ale nikdo jiný by neměl. A že je to na gůglu? Zase záleží, kdo to tam vložil.
A už dost, jdeme modelařit[jidlo]
Pondělí, 30. listopadu 2020 - 17:21:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4507
Registrován: 1-2010
Jaký tovární pojezd, nebo jeho podvozky s převodovkami, by šly použít do žehličky/jezevce (řada 210/S458) z leptu? Co jsem tak koukal, tak je všechno vysoké; nízké podvozky s převodovkou od MTB (T466, 714) mají malý rozvor a v BR218 od Tilliga se mi taky zdají vysoké..
Samozřejmě můžu jít do mosazi, ale pokud by existovala možnost továrního pojezdu, šel bych radši do něj.
Jednoduché přehledy některých lokomotivních řad
"Béčka & interiéry" - přehledy provozních vozů AB, B, Bd, BDs a jejich interiérů [new]
Středa, 02. prosince 2020 - 11:48:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 394
Registrován: 3-2010
Tak něco ze včerejška. Krom příjemného posezení a rozhovoru s kamarádem (a majitelem kolejiště) zbyla trocha času i na ježdění a focení. Na fotu je to, co jsem stihl za koronu postavit (až na tu 354, 7 - ta je kupovaná). Jinak vše made in Golem (Též su na jedné fotografii). Podle nádražíčka jistě poznáte, kam a ke komu jsem jel. :D

Středa, 02. prosince 2020 - 14:14:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 370
Registrován: 9-2004
Na fotce s "lízátkem" pod krkem jsi ty? To bych nepoznal, měl jsem tě za tridenťáka, tyhle protestantské manýry mě dost překvapily...

Jinak modely krásné, navíc tentokrát i hezky vyfocené[wink]
Středa, 02. prosince 2020 - 15:03:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 395
Registrován: 3-2010
Ad Renoath: Na machrovinky bylo moc zima. Celokrkový kolárek je studený na nošení a protože mě neživí církev, ale operní zpěv v divadle, tak jsem dal přednost teplému šatu. Konzervativně jsem tam však jel celý černý a se Saturnem Trideňták opravdu nejsem - jsem obyčejný katolický duchovní východního obřadu. Fotky modelů fotil Vláďa, protože je na to vybaven. Přisvěcoval si to lampou a tak mě samotného překvapilo, jaké hezké fotky se dají s těmi modely udělat. Abychom jen nepsali, tak jsme projeli mašinu, co jsem zakoupil, tříosák, co jsem postavil já a uhláček, co postavil Vláďa.
Středa, 02. prosince 2020 - 16:01:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 832
Registrován: 11-2003


Další podivné vozidlo z produkce našich dílen. Ze dvou rozříznutých karoserií BTTB pater a podvozku ypsilonky vzniklo toto vozidlo. A co bylo cílem tohoto cvičení? Ověřit nově zakoupené pomůcky , a postupy. Výsledek: řezání kastlí za pomoci pokosnice proběhlo snadno a rychle, tmelení pomocí tmelu tamya také. Stejně tak maskovací páska od stejné firmy splnila svůj úkol na jedničku.
https://www.facebook.com/david.pecina.12
Středa, 02. prosince 2020 - 16:24:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2053
Registrován: 4-2006
David: sorry, ale ty podstřiky na hranách barev pro pásku moc nehovoří... [coze]
Zlámalíkovy mašinky: tt120.zlamal.cz
Středa, 02. prosince 2020 - 16:37:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 833
Registrován: 11-2003
Zlámalík: Dobrý postřeh. Ale oproti dřívějším výsledkům je to dost velký pokrok. Nicméně na maskování ještě zapracuju
https://www.facebook.com/david.pecina.12
Středa, 02. prosince 2020 - 19:16:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1227
Registrován: 8-2004
Zlámalík + David_pecina:
Podstriky tam sice jsou, ale rekl bych, ze uz se to dostava na vyssi uroven, nez vyrobky jiste nejmenovane firmy.
Zkousel jste striknout po zamaskovani trochu podkladove barvy, aby vam "utesnila" pripadne nedokonalosti maskovani?
Středa, 02. prosince 2020 - 19:25:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 834
Registrován: 11-2003
J_P: zajimavá myšlenka. to budu muset vyzkoušet.
https://www.facebook.com/david.pecina.12
Čtvrtek, 03. prosince 2020 - 13:12:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 76
Registrován: 2-2013
J-P,
To je docela super nápad [ok]
"a přitom taková blbost"[proud]
Čtvrtek, 03. prosince 2020 - 16:15:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1995
Registrován: 5-2011
David_pecina 834:
To nezkoušejte, tím, že to takhle nastříkáte budete mít o to víc zubatý přechod, jelikož tam bude zcela zbytečná vrstva navíc. Je to ohraná písnička, ale základ je tenká vrstva barvy (ne vždy lze splnit kvůli krytí barev, žlutá obecně dost blbě kryje, dávat ji na cokoliv kromě bílé/světle šedé je o nervy atd.) pokud stříkáte sprejem, tak je navíc nutná souvislá vrstva barvy, aby nevznikla krupice, která se taky velmi špatně maskuje. Dále je nutné vědět, jaké barvy v závislosti na výrobci kryjí jedna druhou.
Rozšířenou zaručenou radu – od světlých po tmavé se lze částečně řídit, nicméně to není dogma. Světle šedá bude krásně krýt i na tmavých odstínech.
Stříkat kolmo k bočnici je nutné u členitých povrchů (bočnice 720, 721, 725, 726, 740, 742 a dalších) opět tím eliminujete zafoukání barvy pod pásku.

V lakování máte problém v tom, že maskujete přechod dvakrát. Nemělo by se stát, že se Vám mezi šedou střechou a modrou na bočnici objeví bílá. Zrovna toto schéma není nikterak složité a lze jej lakovat více postupy:
1) bílá, světlá modrá, tmavá modrá, tmavě šedá
2) tmavě šedá, světle modrá, tmavě modrá, bílá
3) světle modrá, tmavě modrá, bílá, šedá

Vždy je nutné myslet na to, aby se nemusel přechod barev maskovat dvakrát. Existují samozřejmě výjimky, třeba klíny v blescích u brejlovců typicky 754.012, 754.018 atp., u kterých červený resp. černý klín je nalakován až poslední a je třeba dávat pozor, aby maskovací páska kopírovala přechod bílé a žluté. Prakticky je toto jediný případ, kde toto pravidlo porušuji za více než 10 let lakování všeho možného.
www.lhotisazejmi.webnode.cz

Když víš, že to nejde, tak řekni někomu, kdo neví, že to nejde a ten to udělá.
Emil Švec
Čtvrtek, 03. prosince 2020 - 16:42:55  
Neregistrovaný host
Najbrt je moje vášeň a se spreji postupuji tak, že celý model jde do světle modré. Tahle barva od jakéhokoliv výrobce je oříšek, prostě mi podtéká. Pak dělám od oken dolů tmavě modrou a pak bílou. Případně opačně s tím,že modrý proužek má možnost podteci na obou stranách. Ale většinou se povede. A střecha na závěr.

Je to primitivní, není to modelářské,ale na výsledek se dá i dívat. Když mi nešly proužky,tak jsem nastříkal samolepící papír a přilepil. Ale to už je historie...
Čtvrtek, 03. prosince 2020 - 19:32:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 835
Registrován: 11-2003
Zejmi: já to teda stříkal barvou ve spreji v pořadí: celá kastle šedivou ... zamaskovat střechu .... bílá .... zamaskovat spodek pod okny .... světle modrá .... zamaskovat vršek nad proužkem + odmaskovat dveře ... tmavomodrá. tam kde to šlo , třeba u okapu, jsem pásku přetahoval přes spodní vrstvu maskování. v pruběhu jsem pasky nesundával... až všechno naráz.
https://www.facebook.com/david.pecina.12
Sobota, 05. prosince 2020 - 15:17:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 397
Registrován: 3-2010
Trošku jsem si zamodelařil... Některé vozy jsou sice již vyfoceny výše, ale článek o nich je od nynějška zde: https://golemuv-svet.webnode.cz/vozy-v-tt/nakladni-vozy/nakladni- vlak-csd-dil-i/
Sobota, 05. prosince 2020 - 22:42:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1228
Registrován: 8-2004
Zejmi: Proc hned ten negativismus? Nekomu to funguje, jinemu ne. Kazdy pouziva jine barvy a jinou maskovaci pasku. Jen jsem se ptal, jestli to zkousel. Nikde jsem nepsal, ze se to tak musi delat. At si to kazdy sam vyzkousi a posoudi sam, zda je to pro jeho ucely vhodne ci nikoliv.
Kdyz se stejne musi delat nekolik tenkych vrstev cilove barvy, tak ta jedna tenka vrstvicka podkladu (resp. zamaskovane barvy) na celkove tlousce nateru tolik neprida.
Pátek, 11. prosince 2020 - 08:48:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 87
Registrován: 9-2006
Zetory 1:120

Pátek, 11. prosince 2020 - 18:09:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 377
Registrován: 8-2018
U toho ukt by bylo dobré sundat zrcákta, spodní skla v kabině vyměnit za plech. Dát zespoda traktoru brnění, přidělat rám ke kabině. V lese bys skla vespod kabiny hnedka rozbil. Tyhle traktory taky často mají místo tyček u schůdků silný řetěz. A taky zabezpečit tyč řízení, aby se neohnula při najetí na pařez.

(Příspěvek byl editován uživatelem Zadar_Volaj.)
Můj web:Kolejiště Trutnov tt

Ekoblázni přestaňte [kecal][kecal][kecal] do zemědělství.
Regpetrs
Pátek, 11. prosince 2020 - 19:09:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 498
Registrován: 2-2007
Golemklusacek: Kdo by vozil poloprázdné uhláky? Chtělo by to dosypat něčím jemnějším, tahle velikost uhlí je možná pro I, ne pro TT. Ale jinak pěkné.
Sobota, 12. prosince 2020 - 09:43:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 88
Registrován: 9-2006
Zadar_Volaj: V klidu, u toho UKT mam rizeni predelane na Orstu, nic se nemuze stat ;-)
Neděle, 13. prosince 2020 - 14:32:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1229
Registrován: 8-2004
Regpetrs:
Uhli se dodavalo v ruznych frakcich, v ruzne velikosti. Pro nektere ucely se hodilo uhli jemne a pro jine ucely naopak ve vetsich kusech.
Dodnes se energeticke uhli dodava ve frakci podle prani odberatele: 10-30 mm, 30-50 mm, 30-80 mm, 50-200 mm. Golem ma odberatele, ktery potrebuje jeste vetsi kusy.
A ze ty vozy nejsou vrchovate plne? Behem prepravy uhli z deravych vozu postupne ubyvalo. Chudi lide chodili sbirat uhli podel trati jeste v 80. letech 20. stoleti.
Doporucoval bych vsak podivat se jak vypada naklad uhli ve skutecnosti a na zaklade ziskanych znalosti naklad upravit. Melo by to byt polomatne. Takhle leskle uhli neni.
Neděle, 13. prosince 2020 - 16:27:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2906
Registrován: 7-2017
J_p:
"Takhle leskle uhli neni."

Leda po dešti... Nebo ještě mokré z prádla.
Neděle, 13. prosince 2020 - 17:08:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 371
Registrován: 8-2017
Uhlí není lesklé? Viděli jste vůbec opravdové uhlí? Dědku, že ty řekneš takovou kravinu.... Naopak uhlí lesklé je!!! A proto nemám rád, když někdo nahrazuje uhlí nějakýma nahrážkama. Já používám do vagonků uhlí opravdové a zásadně ho nelakuju, abych nezkazil ten jeho přirozený lesk. Pokud se něco neleskne, tak je to koks!Což na dálku většina současníků nerozezná. Zrovna nemůžu najít žádnou fotku, kde by bylo uhlí pěkně vidět. Ale klidně můžu zítra opravdové uhlí nafotit a hodit tu fotku. Dneska už nestíhám, bo jdu do práce[smrt]
Regpetrs
Neděle, 13. prosince 2020 - 20:53:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 500
Registrován: 2-2007
J-P:Golemova frakce je XXXL. A že by během přepravy ubylo půl vagónu? No, možné to je, ale asi ne typické.
Neděle, 13. prosince 2020 - 21:30:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2909
Registrován: 7-2017
Ladis-63 371: Tak lesklé hnědé uhlí jsem ještě neviděl... Zvlášť prach, ale ani ořech, když je suchý, lesklý není.
M_g
Neděle, 13. prosince 2020 - 23:42:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1319
Registrován: 6-2006
Energetické uhlí lesklé bývá.
Pondělí, 14. prosince 2020 - 06:42:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 372
Registrován: 8-2017
Dědku omlouvám se, já Ostravák si pod pojmem uhlí představuju jen černé. Hnědé skutečně lesklé není[biggrin]
Pondělí, 14. prosince 2020 - 09:59:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1230
Registrován: 8-2004
Ladis-63 nepochopil psany text.
Kdo napsal, ze uhli neni leskle?
Ja jsem napsal, ze TAKHLE uhli leskle neni. To znamena, ze uhli je leskle jinak.
Jsou v nem jednotlive leskle plosky, ale ze by odrazelo svetlo vsemi smery jako zrcadlo, to nikoliv. Vsak to Ladisova fotka s nakladem uhli potvrzuje.
Podarilo se mi to simulovat tenkou vrstvou polomatneho laku. V nekterych vozech a tendrech mam ale taky skutecne uhli, ktere se tady sice netezi, ale obcas sem zajede parni lokomotiva. [happy]
odkaz
Pondělí, 14. prosince 2020 - 11:30:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1254
Registrován: 5-2002
Na stránkách prototypy.cz byla u té malé dvounápravové elektrické mašiny, co sloužila na vlečce ve Svitavách, fotka právě dvou těchto vozů ložených uhlím v běžném provozu. Vypadaly, jako by se měly každou chvíli pod váhou nákladu doslova rozpadnout. Bohužel, prototypy.cz přestaly fungovat, tak to nemůžu nalinkovat.
From station to station, back to Düsseldorf City
Meet Iggy Pop and David Bowie
Trans-Europe Express
Pondělí, 14. prosince 2020 - 20:13:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 42
Registrován: 1-2011
Co se týče uhlí, jsme nikda neuhli.[happy]
Úterý, 15. prosince 2020 - 11:56:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 659
Registrován: 12-2006
Zdravím vás, do článku o vozu Es DR jsem přidal ještě zmínku a fotky verze ČSD: http://www.trainmania.info/vozy.html#es_csd


------------------------------------------------
www.trainmania.info • www.trainmania.rajce.idnes.cz • www.youtube.com/user/trainmaniak
Středa, 16. prosince 2020 - 11:41:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 373
Registrován: 8-2017
J-p: Ladis pochopil text tak blbě, jak blbě jsi ho napsal. Kdybys napsal, že uhlí se leskne jinak... nebylo co řešit. Lesk uhlí se taky odvíjí od jeho kvality, čím kvalitnější, tím lesklejší. To co jsi tam ukázal v tom kbelíku moc kvalitní není, typuji Polsko, ne li Austrálie. MY!! uzavíráme doly a vozíme uhlí z Austrálie, to mi hlava nebere, ale EU to tak chce...........
Tady posílám fotky opravdového uhlí, kde je vidět rozdíl v lesku a nadrceného uhlí, co mám do modelů. Kdyby měl někdo zájem, domluvíme se[wink]. Chápu, že tato debata, pro modeláře současných epoch moc zajímavá není, tak se omlouvám.