Diskuse » Archiv 2020 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 15. 11. 2020 předcházející | další

Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 15. 11. 2020

dolů
   autor příspěvek
Pátek, 13. listopadu 2020 - 12:32:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5290
Registrován: 2-2004
poznamka: Automobilová doprava se prostě s ohledem na home office začala zarovnávat. Trend už byl lehce znát před covidem, ale třeba v květnu, kdy po první vlně začaly intenzity dosahovat téměř maxim, to skutečně vedlo k zásadnímu přesahu problémů mimo špičky. A k většímu výskytu problémů zejména na komunikacích okolo tunelů, kde historicky zbylo nejvíc vyhrazených pruhů s časovým omezením.

(graf meziročních srovnání variací 2019 a 2020 - už loni to bylo slušně srovnané a letos je to ještě více a očekává se, že to bude totéž i přístí rok - číslo udává počet procent aut, které z celodenních intenzit jedou v dané hodině dne).

A teď, když si vezmete prognózu na jaro 2021 doufejme po covidu. Bohužel všichni tuší, že podíl lidí v ID vzroste, možná v maximech až o 10 % a běžný stav během roku bude typický stav v měsíci říjnu a to pak vybíhají kolony i do časů úseků, kde se běžně nevyskytují. Také v posledních letech stále častěji přibývalo celý den visících mimořádností "zpoždění v autobusové síti", protože během dne se busy už prostě s ohledem na tento stav vůbec nedokázaly srovnat. Dříve se to po špičkách většinou dařilo.

Pokud jde o cyklisty, bohužel vyznačení cyklo v autobusových pruzích je drtivou většinou lidí absolutně nepochopeno. Cyklisté jsou tam vyznačení proto, že by po dvoupruhové komunikaci, kde má bus vyhrazený pruh vpravo, museli jet prostředkem, při pravé straně levého pruhu, což prostě není možné. Nebo by na všech městských komunikacích, kde je buspruh vpravo, musel být osazen z důvodu bezpečnosti zákaz vjezdu cyklistů. Tj. nikdo netoužil po tom dát cyklisty do buspruhů jako nějaký bonus, nebo pro vytvoření velkých cyklopruhů, kde se busům pletou, ale prostě cyklisté na ty komunikace mohly, a když vznikal buspruh, prostě bylo potřeba vyřešit, aby tam mohly při pravé straně u chodníku projet i nadále. To je celé.

Orky: Všechny buspruhy od roku 1995 vznikaly v návrzích jako trvalé s celotýdenní platností ve dne i v noci. Omezování platnosti bylo vždy na výjimečné dohodě či příkazu. Politicky to nikdy nikdo nerozporoval, proto aktuální změna neměla původně žádný politický podtext. Nikomu do včerejška nevadilo, že 2/3 pruhů mají celotýdenní platnost a nikde kvůli tomu kolony nevznikaly.

Byla dohodnuta průřezově ODO MHMP, TSK, DP, Policie a ROPID na společné pracovní skupině už někdy v roce 2016 na základě studie, která ukázala, že dodržování trvalých pruhů je výrazně vyšší než těch s časovým omezením. Ty s časovým omezením navíc právě po jednáních s MČ vznikaly tam, kde jsou aktuálně mimo špičku největší problémy - Duškova, Vrchlického, Evropská, Spojovací. Ty problémy začaly narůstat právě po roce 2015 s otevřením Blanky a regulacemi tunelů kdykoli během dne. Také proto přibylo těch mimořádností a zdržení v místech, kde je buspruh, ale neplatný.

S ohledem na to, že dále výrazně přibylo změn těch časů, začaly se stále vydávat a realizovat mírné změny, prostě na základě společné dohody všech městských organizací ODO MHMP požádalo TSK o sjednocení značení, aby všechny pruhy měly prostě pravidla taková, jak bylo zamýšleno od začátku. A proběhl úřední proces úplně mimo ROPID, který vedl ke stanovení, které bylo už vydáno, tj. včera nebylo možné navrhovat úpravu, jen nabídnout, že se o jakékoliv rádi budeme rádi bavit. Politici nemohou nařídit státní správě změnu toho, co už vydala (a co mimochodem řádně bylo vyvěšené a některé městské části normálně požádaly, aby některé buspruhy, třeba Čs. exilu, trvale řešeny nebyly, a bylo jim vyhověno). Tj. politici mohou pouze požádat o nové stanovení dle parametrů, které městské části požádají mít. A přesně to jsem městským částem nabídl.

V tom procesu nejsme sami a jak bylo řečeno, je tam i řada buspruhů, které nevznikaly kvůli Ropidu a busům primárně, ale tam, kde jsou dvoupruhové komunikace, kde MČ nechtěly zúžení, ale trošku bezpečnější přechody přes 2 pruhy, kde se buspruhem snižuje počet vozidel v tom bližším a většinou tak chodec bez přítomnosti busu přecházení "jeden pruh". Vozovka ale není zúžená. Zrovna tato místa také přispěla k tomu, že by měla být vyhrazeny VJP trvale. Jinak by tam musel být semafor, nebo to zúžení, nebo zrušený přechod.

Další věc, kterou sleduje především ODO MHMP, a která je předmětem sporů, je to, zda delší doba vyhrazení, je vhodná či nevhodná pro cyklisty, kteří tudy jedou, více užitečná, nebo naopak být nemá.

Ovšem tyhle faktory musí okomentovat jiní.

Jedinou chybou bylo to, že si průřezově městské organizace od roku 2016 myslely, že jde vlastně pouze o sjednocení značek, protože k 26 kilometrům buspruhů trvale vyznačených dosud žádná argumentace včerejšího rozsahu nepřicházela. Jo, kdyby všechny pruhy byly s časovým vymezením a měnily se všechny, ale těch 26 km dosud zcela normálně fungovalo. Navíc v těch zbylých 13 km právě jsou především ty úseky, kde to je v posledních letech mimo špičky opravdu problém.

(Příspěvek byl editován uživatelem Martin Šubrt.)
Pátek, 13. listopadu 2020 - 12:37:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4123
Registrován: 12-2007
Bram: Děkuji za informaci.
Pátek, 13. listopadu 2020 - 13:01:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5291
Registrován: 2-2004
9001: Při tom delším intervalu snad je pro ty cestující o to víc důležitější, aby ten bus jel, ne? Pokud bychom přistoupili opravdu v téhle situaci na všechny pruhy 7-10 a 15-18, klesne v průměru pravidelnost autobusové dopravy o 5 % denně. A současně samozřejmě zase o fous víc lidí vezme to auto. Pokud to stále hůře pojede i v tom sedle, tak to přece stále méně lidí bude využívat. Navíc aktuálně se to pak nesrovná už ani do těch špiček, kde výhledovému stavu už ani ty dnešní buspruhy moc nepomohou, když se to přelije i všude okolo. Přece když jede MHD, tak ubývá i aut a zrychlují i ta. Stačí si rozebrat Strakoncickou, jak tam postupný vznik buspruhů snížil výskyt těch extrémních kolon.
Pátek, 13. listopadu 2020 - 13:29:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1055
Registrován: 7-2010
Pražské zastupitelstvo ve čtvrtek odmítlo návrh, aby BUS pruhy platily nepřetržitě, tedy i v noci a o víkendech, kdy je provoz minimální. Noční platnost BUS pruhů podporoval náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr z Praha sobě. Z nejasného důvodu o navrhované změně náměstek Scheinherr nediskutoval ani se členy Výboru pro dopravu HMP. Na výboru zazněla informace jen v bodě různé, kde náměstek ředitele ROPIDu Martin Šubrt řekl, že ROPID podporuje platnost BUS pruhů v noci a o víkendech, ale že návrh vzešel z cyklo komise!

Zastupitelé Pirátů a Praha sobě byli ve čtvrtek proti zařazení bodu o BUS pruzích na jednání zastupitelstva. Chtěli platnost nočních BUS pruhů prosadit bez zastupitelstva. Jak probíhalo celé jednání na zastupitelstvu, o tom jsem si povídal s Jiřím Koubkem (TOP 09), starostou městské části Praha Libuš a zastupitelem hl. m. Prahy. Dozvíte se, co se povedlo prosadit společnými hlasy TOP 09, KDU-ČSL, ODS a ANO, a také jaký je názor dopravní policie.

Dopravní podcast (83): … s Jiřím Koubkem o BUS pruzích na pražském zastupitelstvu
http://mhd86.cz/2020/11/13/dopravni-podcast-83/

www.MHD86.cz[tramvaj] Dopravní magazín o městské hromadné dopravě. Dopravní akce. Komentáře, názory.
www.OMH86.cz[kecal] Osobní web vašeho oblíbeného komentátora.
Pátek, 13. listopadu 2020 - 14:04:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19804
Registrován: 8-2005
Bram - taky že vedou. to je celý co k tobě dodám.
OPTIMÁLNÍ VYUŽITÍ VOZŮ T2 A T3 - V ZIMĚ LINKA 41, V LÉTĚ LINKA 42: Pohořelec - Prašný most-Stross-Nám.rep.-VN-ND-Starom.-Malostr.-Hrad-Pohořelec
poznámka
Pátek, 13. listopadu 2020 - 14:20:11  
Neregistrovaný host
Martin Šubrt:
a) vůbec neberete v úvahu, že buspruhy se zřizovaly jako prostředek na protáhnutí autobusů ucpanými ulicemi tam, kde se tvořily vláčky. Není důvod je držet tak, kde autobus jede po desetiminutách po ulici, ve které se netvoří popojíždějící kolona. Jinak směřujete k tomu, že ulicemi, kde jezdí autobusy nebudou smět auta vůbec.

b) se zahrnutím cyklistů do buspruhů nemáte pravdu, vždy to bylo předchozími primátory (tahle šaškárna začala za druhého Bémova období) prezentováno jako opatření na podporu "cyklomobility".

c) "Další věc, kterou sleduje především ODO MHMP, a která je předmětem sporů, je to, zda delší doba vyhrazení, je vhodná či nevhodná pro cyklisty, kteří tudy jedou, více užitečná, nebo naopak být nemá." Netvrdíte o kousek jinde, že buspruhy nebyly určeny pro cyklisty? Jeden pomatený cyklista a dva autobusy za hodinu v průměru v době 19 - 06 je důvodem pro samostatný jízdní pruh

c) lžete ve věci "trvalé platnosti" buspruhů. V návrzích možná tak vznikaly, ale v realitě ne. Jezdím po Praze desítkay let a denně. První buspruhy vznikaly zásadně jao špičkové a teprve následně se začaly objevovat "výhradní". Snad s výjimkou některých míst kolem konečných, mám pocit, že něco takového bylo na ČM.

d) "A teď, když si vezmete prognózu na jaro 2021 doufejme po covidu. Bohužel všichni tuší, že podíl lidí v ID vzroste, možná v maximech až o 10 % " Při způsobu, jakým to vedete není divu. Ve světě se přidávají spoje, aby se lidé rozředili. V Praze se šetří. OK, volba je jasná. Dokud bude cesta autem rychlejší (nyní 25 minut proti hodině MHD, mám velkou rezervu), tak mne MHD nezajímá (pro rejpaly, do začátku března jsem do práce jezdil autem výjimečně).

e) "Pokud bychom přistoupili opravdu v téhle situaci na všechny pruhy 7-10 a 15-18, klesne v průměru pravidelnost autobusové dopravy o 5 % denně." Super - jak souvisí šestihodinový režim s celým dnem? Sčítáte hruška a jablka.

f) "Stačí si rozebrat Strakoncickou, jak tam postupný vznik buspruhů snížil výskyt těch extrémních kolon." [rofl][rofl][rofl] to se ani nedá komentovat

No, měl jsem o vás lepší mínění. Chápu, že jste to vyžral za vrchnost (pan ředitel měl politickou rýmičku?), ale vy jste o tom sociálním inženýrství zjevně přesvědčen.

Každá akce vyvolává reakci. Oni si lidé nechají dělat na hlavy jen do určité doby.
Mladějov
Pátek, 13. listopadu 2020 - 14:52:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15413
Registrován: 3-2007
poznámka:
"Martin Šubrt:
No, měl jsem o vás lepší mínění."


Jo, to je od anonyma opravdu fér přístup.
Won ten MŠ se aspoň nebojí se pod své názory podepsat a i tady o nich pod svým jménem a za sebe diskutovat.

Házet bahýnko z díry umí každej srábek, pardon.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Pátek, 13. listopadu 2020 - 15:36:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3461
Registrován: 3-2004
Já bych zopakoval: buď je buspruh na dvoupruhu potřeba, nebo ničemu nevadí, tak jednoduché to je. Aneb: "Chceme mít dva pruhy v noci, nebo jste fašisti, bolševici a sociální inženýři zároveň, jelikož možnost vybrat si na Evropské v 11 večer pruh je základní lidské právo." [kladivo]

Ovšem vyloženě mě fascinuje, kolik rozbrojů (u údajných podporovatelů veřejné dopravy) dokáže taková záležitost vzbudit. [happy] Jak stárnu, tak mi přijde čím dál méně pochopitelné, za jakou svatou krávu tu automobil dokážeme považovat. A píšu to jako majitel vozu a ze služebního vozu (tč samozřejmě stojícího [happy]).
Emil Švec
Pátek, 13. listopadu 2020 - 15:38:39  
Neregistrovaný host
Poznámka: Ale jev, kdy jedeš autem 25 minut a MHD hodinu, je zapříčiněn tím že se vůbec nebere v potaz nějaké rozšiřování okruhů a dálnic. Ono se pořád jede v tom starém a nikoho to nezajímá. S MHD v Praze se naposledy udělalo něco pro zrychlení před desítkami let. Nyní jsou to věci jako preference, které ale ani neumíme seřídit. Politika státu jde proti normálním lidem a stále více a rychleji je vytlačuje pryč z přirozených sídel do neobsloužitelných končin. Za tohle ROPID nemůže. To je na politické rozhodnutí a ať se to líbí nebo ne, každý politik je pouze odrazem nás všech. Bém, Krnačová, Hřib jsou jen kus každého z nás.

A Martina obdivuji za jeho duševní sílu vzdorovat a obhajovat svůj názor.
Mladějov
Pátek, 13. listopadu 2020 - 15:45:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15416
Registrován: 3-2007
A když tam ten pruh není v některých obdobích dne třeba, proč by se jím nemohlo jezdit - třeba už jen kvůli selskému rozumu, opotřebení pruhů ap. ?

Já třeba jezdím pravidelně autem po Černokostelecké a ten buspruh z města je časový a zcela OK.
Proč se maj za křižovatkou cpát oba směry ZBYTEČNĚ do jednoho pruhu, a to i když svítí zelená v křižujícím směru ? Proč se musí ZBYTEČNĚ zvyšovat počet kolizních míst ?
Omezení dělat podle skutečné situace v místě a ne blbě paušálně. Je to ovšem víc práce.

Jo, pokud jste hlasatelem teorie, že automobilovou dopravu je třeba dusit za každou cenu, pak jo.

(Autor jezdí po Praze skoro výhradně VHD).
poznámka
Pátek, 13. listopadu 2020 - 16:31:04  
Neregistrovaný host
Emil Švec - nikoliv, ve směru kterým jezdím se za 32 let nic nezměnilo. Tedy kromě obstrukcí typu třicítky, buspruhy, retardéry. Stejně tak MHD (bus, metro, tram/pěšky).

Ústečák - představte si, že raději jedu při pravém okraji vozovky, než uprostřed (obvyklé uspořádání vozovky tam, kde je buspruh jedním směrem). Třeba taková Novopetrovická, kaminon s kontejnerem proti, zezadu šílený autobusák, pro kterého sedmdesátka není omezení, ale výzva. Podotýkám, že mám najeto kolem půl milionu kilometrů za svůj život, aniž bych byl profesionální řidič.

Podmínkou pro čtení toho tady a přispívání je být "podporovatelem veřejné dopravy"? A nesouhlasit se sociálním inženýrstvím je podpora auta jsko svaté krávy. Ale jděte. A nedošlo vám, že je to pro spoustu lidí nutnost?

Martin Šubrt: Mohl byste svůj graf rozšířit o data za celých dvacet čtyři hodin a o data víkendová? Vždyť bojujete o buspruhy CD/CT. Fakt mne to mrzí, k čemu se uchylujete....

A ještě k replice o cyklistech v buspruhu - jestli vám jde o buspruhy pro busy, abyste neměli větší nepravidelnosti než celodenních 5 % (nepochopitelné číslo, ale budiž), tak asi budete muset jít proti komisi pro cyklodopravu - protože holt se jinak potáhne autobus za kolečkářem. Jako dnes ráno. Bus zastaví na červené, kolem něj se protáhne kolečkář a postaví se před něj. No, padne zelená, auta v levém pruhu se rozjedou a busík čeká, až kolečkář naskočí a rozešlape to... Jak u debilů. Prostě božstvo na kolečkách jede.

Mladějov 15416 Přesně. A co se týká anonymity - pardon, mám k ní důvod. Ale klidně se můžeme někdy potkat, až otevřou občerstvovny. Ostatně, vy se také nejmenujete Mladějov, že? Nevšiml jsem si, že by můj předchozí post bylo házení bahýnka. Dovolil jsem si vyjádřit zklamání z postojů pana MŠ, kterého jsem považoval za odborníka. I vzhledem k tomu, že znám historii poslední výměny ředitele na Rotopedu, tak jsem mu fandil. Bohužel tedy zklamámní. Tak pardon, že jsem si dovolil to ventilovat veřejně.
Pátek, 13. listopadu 2020 - 16:47:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19805
Registrován: 8-2005
Taxi demone odškrtni další splněnou věštbu. Zdroj FB Ropidu
Pátek 13. přináší pro někoho nepříjemnou, pro jiné zas naopak možná přijatelnou zprávu.
Na základě podrobného projednání se zástupci MČ Praha 4 nedojde od soboty 28. listopadu k zahájení provozu tramvajové linky 19 a ke změně trasy linky 24. Tato změna je odložena na neurčito.
Zástupci MČ Praha 4 souhlasí s možností provozování nové tramvajové linky v trase Kubánské náměstí - Nádraží Vršovice - Náměstí Bratří Synků - Pražského povstání - Pankrác, nicméně pouze za předpokladu, že současně zůstane v plném rozsahu mezi Pankrácí a Nádražím Vršovice v provozu i autobusová linka 193.
S ohledem na to, že v okolí zastávek Nuselská radnice či Palouček nabízejí linky 18 a 193 vysoce nadstandardní nabídku spojů v kontextu celkové poptávky (i mimo období epidemie covid19), není zde navýšení počtu provozovaných linek v aktuálním odůvodněné.
Na finálním řešení obsluhy nového úseku tramvajové tratě ke stanici metra Pankrác budeme v dalších týdnech pracovat a doufáme, že bude k dispozici cca na přelomu května a června 2021 v okamžiku, kdy skončí na jaro naplánovaná rekonstrukce tramvajové tratě od Nuselské radnice až na Pražského povstání.
Děkujeme za pochopení.

(Příspěvek byl editován uživatelem Káem.)
OPTIMÁLNÍ VYUŽITÍ VOZŮ T2 A T3 - V ZIMĚ LINKA 41, V LÉTĚ LINKA 42: Pohořelec - Prašný most-Stross-Nám.rep.-VN-ND-Starom.-Malostr.-Hrad-Pohořelec
Mladějov
Pátek, 13. listopadu 2020 - 16:55:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15421
Registrován: 3-2007
poznámka:
" jede.

Mladějov 15416 Přesně. A co se týká anonymity - pardon, mám k ní důvod. Ale klidně se můžeme někdy potkat, až otevřou občerstvovny. Ostatně, vy se také nejmenujete Mladějov, že? Nevšiml jsem si, že by můj předchozí post bylo házení bahýnka. Dovolil jsem si vyjádřit zklamání z postojů pana MŠ, kterého jsem považoval za odborníka. I vzhledem k tomu, že znám historii poslední výměny ředitele na Rotopedu, tak jsem mu fandil. Bohužel tedy zklamámní. Tak pardon, že jsem si dovolil to ventilovat veřejně."

Tak já jsem "registrovaný uživatel", který pod svým nickem zde vystupuje už dlouho, takže to je rozdíl od "neregistrovaných uživatelů", kteří často jen anonymně na někoho házej bahno. Zřejmě to není až tak váš případ, ale sem chodila dřív hromada neregistrovaných pičovatelů, co každého jen nesmyslně napadali, tak jsem možná na to trochu citlivější.
Klidně s vámi (a pár dalšími) někdy posedím, o to nic a vaši anonymitu budu respektovat i dále, ale mně prostě Martin Šubrt nepřipadá jako osoba, ke které by bylo fér se chovat tímto způsobem. Vše k tomuto.

Cpaní cyklistů dopředu na každé křižovatce je fakt mor, to s vámi souhlasím.
Pátek, 13. listopadu 2020 - 17:01:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5292
Registrován: 2-2004
poznámka: Nebojujeme. Pořád nechápete situaci ve včerejší debatě. Úředním postupem mimo politickou reprezentaci bylo vydáno stanovení na sjednocení značení vyhrazených pruhů a vyznačení jako trvalých zbylých 13 km k již dlouho platícím 26 km. Problém včera byl v tom, že to je VYDANÉ stanovení k realizaci, které prošlo všemi připomínkami a proběhly všechny lhůty. A teď má být realizováno. Protože nikoho nenapadlo, že to s ohledem na bezproblémové fungování těch 26 trvalých km je problém. Za nás nemáme vůbec žádný problém s PD 6-20 akorát včera jsme rozhodnutí správního úřadu nemohli kreativně měnit, takže jsme nabídli práci dle jednotlivých míst, kterou Zastupitelstvo potvrdilo. Pokud včera ten problém vznikl, tak opravdu nemáme důvod se jakkoli bránit tomu, aby to bylo 6-20. Ale určitě trvám na tom, že problém mezi špičkami je zcela reálný a to je také důvod, proč jsme u toho byli. Pokud se to včera stalo politickým problémem, tak úplně normálně ty pruhy vezmeme, s MČ je projdeme a navrhneme tam stavím aby to večer a o víkendu neplatilo. Včerejší problém byl, že politická reprezentace nemůže rozhodnutí úřadu změnit, zastavit, kreativně vylepšit. Musí vzniknout nový podnět a žádost o stanovení naprosto v souladu s postupem, co jsem nabídl.

Jinak s Vámi obecně ve všem souhlasím. Na včerejším návrhu se v posledních letech při přípravě shodlo cca 30 lidí, jiní zpracovali žádost, další obrázky, další to vydali a odůvodnili. My jako ROPID protože jde o buspruhy prezentujeme celé to spektrum názorů. A do včerejška bylo naprosto jednotné. Porto také, když vystupujete veřejně, hovoříte za celou skupinu lidí, kteří to z nějakého důvodu připravovali. Nyní vědí, že to nebylo vhodné a normálně to vyřeší novým stanovením, které večery a víkendy nebude obsahovat. Včera ta obhajoba byla o tom, proč tohle vzniklo, ne o tom, že to tak musí být. Ostatně kdyby byla opozice o dva dny dříve na Výboru pro dopravu ZHMP, tak tam jsme se už zavázali to na základě podnětu pana předsedy výboru předložit a sám pan ředitel PKD zde uvedl, že se budeme zabývat naprosto všemi připomínkami všech, a to nyní i po všech lhůtách a jakýkoli podnět ke spokojenosti MČ vyřešíme.

(Příspěvek byl editován uživatelem Martin Šubrt.)
Pátek, 13. listopadu 2020 - 17:28:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5293
Registrován: 2-2004
KM: Projednávání trvalo obecně přes měsíc a doufám, že tedy potvrzujeme, že stanoviska MČ respektujeme.

Aspoň tedy mohou zde přítomní zkusit problém vyřešit:

Vstupní podmínky jsou následující:
1) Na úvrať na Pankráci nesmí linky 11, 14 či 18, protože jsou dlouhé a současně na druhém konci nemají obratiště s kapacitou pro dlouhé přestávky. Střídané přestávky z hlediska covid19 i doby po něm by měly spíše ubývat. I při střídaných přestávkách však třeba na linkách 14 a 18 jsou pauzy na obou konečných nedostatečné i pro běžné dorovnání krátkodobých MÚ či zpoždění nad 5 minut. Střídání nefunguje ani při ukončení 18 a 28 střídavě u Vozovna a na Pankráci, pauzy jsou pořád krátké. navíc by pak v nástupní stála tramvaj se zavřenými dveřmi ve špičce cca 15 minut.
2) Trvale by tam neměla jet linka 18 kvůli potkávačkám u ND.
3) Počet vozů KT pro obsluhu linky na Pankrác by měl být co nejnižší.
4) Na Paloučku by neměly jezdit 3 linky.
5) V Nuslích by nemělo jet 5 linek.
6) Nová linka nemůže na Palackého nám., Karlovo nám. nebo do Ječné.
7) Kvůli cestě podél linky C nedává smysl linka z Pankráce a Pražského povstání na IPP.
8) Mělo by zůstat spojení Pankráce s Nádražím Vršovice.
9) Mělo by to stát obecně stejně jako dnes, max. o 10 milionů více za celý rok. Něco nového je potřeba kompenzovat něčím zrušeným.
10) Zrušení obsluhy Na Veselí je nepřijatelné.
11) Interval 16-20-16/30-40 Na Veselí je nevhodný.
12) Musí zůstat 193 v současné trase i parametrech.
13) Dvojnásobné intervaly 193 dolů nejsou akceptovatelné.
14) Jiné varianty kompenzace 193 formou nějaké levnější doplňkové linky k nádraží nejsou akceptovatelné.
15) Klimatický závazek žádá nahrazovat autobusy tramvajemi. Elektrifikace busu podél příští rok nové TT není reálná.
16) Obnova linky 19 z Kubánského náměstí na sever není reálná v dohledné době, neboť někdy příští rok bude na dlouhou dobu uzavřen kvůli zásadní opravě most na Krejcárku.
Pátek, 13. listopadu 2020 - 17:42:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 90
Registrován: 8-2020
Buspruhy by se daly řešit takovým tím přístupem, jako "vyhrazená místa pro důchodce" v tramvajích. Jede tam autobus - ven okamžitě, nic tam nejede - nikoho to nezajímá. Tím by odpadl ten problém kličkování z pruhu do pruhu ve večerních hodinách.

Bohužel, něco takového je těžké udělat v zákoně (narozdíl třeba "záchranných uliček" na dálnicích) a lidé neznají míru.
Pátek, 13. listopadu 2020 - 17:44:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5416
Registrován: 12-2007
Nemohla by tam jezdit jedna hysterka v intervalu hodina, aby nevyhrála P4 a nemohla tam udělat parkovací místa? Nebo něco v tom smyslu, třeba 19 v intervalu aby to stálo 10 mega?

Osobně si myslím že zasáhne nějaká autorita a bude souběh 19 a 193.

(Příspěvek byl editován uživatelem gabuliatko.)
Pátek, 13. listopadu 2020 - 17:44:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3803
Registrován: 4-2007
Hurá, šotoušci z Ropidu snad s tou 19 ostrouhaj.
Pátek, 13. listopadu 2020 - 17:46:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19807
Registrován: 8-2005
MŠ jinými slovy, těch 250 metrů je zbytečný pomník podobně jako byly Modřany a jsou Barrandov a Lihovar a koleje mezi budovama NM. Nechte jezdit 19 v trase Pankrác - Vozovna Pankrác a bude to. Nebo veďte 193 z PP jako kdysi 134 na Výtoň a Palačák. To by možná P4 zkousla. [kecal]

(Příspěvek byl editován uživatelem Káem.)
OPTIMÁLNÍ VYUŽITÍ VOZŮ T2 A T3 - V ZIMĚ LINKA 41, V LÉTĚ LINKA 42: Pohořelec - Prašný most-Stross-Nám.rep.-VN-ND-Starom.-Malostr.-Hrad-Pohořelec
Pátek, 13. listopadu 2020 - 17:51:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3804
Registrován: 4-2007
Km: ta 193 na Palačák by byla super. Ale to ny se ukázala zbytečná 21 už moc viditelně.[lol]
Pátek, 13. listopadu 2020 - 17:53:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19808
Registrován: 8-2005
A kdybyste zrušili dvojku, a udělali metrolinku 18, tak by 21 získala opodstatnění, petřiny by nebyly předimenzovaný, na půlce osmnáctek by mohly být T3 a na půlce KT (to už by snad DPP zkousnul) a k vozovně i na kusou byste měli standardní interval. Ajo, to by se neměly na čem prohánět T2 [kladivo][tramvaj] Anebo udělejte s P4 kompromis, že jim tu 193 necháte v kladiva a večer a v sone tam bude půlka 18 s krásnym intervalem 30-40 nebo tedy ta 19 nakonec v plný kráse jak jste plánovali.

(Příspěvek byl editován uživatelem Káem.)
OPTIMÁLNÍ VYUŽITÍ VOZŮ T2 A T3 - V ZIMĚ LINKA 41, V LÉTĚ LINKA 42: Pohořelec - Prašný most-Stross-Nám.rep.-VN-ND-Starom.-Malostr.-Hrad-Pohořelec
Pátek, 13. listopadu 2020 - 18:17:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5294
Registrován: 2-2004
KM: Kde 3-4 klouby na Palačáku odstavíš? Proč by měla být 18 metrolinkou, když je od Paloučku na Synkáč vytížená méně než 14 i 11? Jak bys metrolinku 18 ukončil na malé Podbabě, kde je problém i se dvěma standardními linkami, za 8 druhou 18 určitě P6 nevymění, silnější směr je tam Letná a Nám. Republiky. Petřiny v normálním stavu průběžně žádají na dvojce soupravy. Bez nich to ještě funguje, ale bez 2 by už 1 měla v určitých čtvrthodinách velké potíže. Jak uděláš pauzy na úvrati při intervalu 8 minut, to máš stejnej problém jako se samotnou 18, které potřebují být na tomhle konci na pauze aspoň 3. Ani střídání v intervalu 16 na oba konce nevychází.
Pátek, 13. listopadu 2020 - 18:39:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1057
Registrován: 7-2010
Chápu, že šotouši a radní Scheinherr jsou teď smutní, ale přiznejte si, že linka 19 v navržené trasa byla paskvil a běžným cestujícím by cestování zhoršila. A MHD je tady pro cestující, ne pro šotouše.

Šotouši a radní Scheinherr jsou smutní, linka 19 nevyjede. Cestujícím zůstane přímá linka 193
http://mhd86.cz/2020/11/13/sotousi-a-radni-scheinherr-jsou-smutni -linka-19-nevyjede-cestujicim-zustane-prima-linka-193/

www.MHD86.cz[tramvaj] Dopravní magazín o městské hromadné dopravě. Dopravní akce. Komentáře, názory.
www.OMH86.cz[kecal] Osobní web vašeho oblíbeného komentátora.
Pátek, 13. listopadu 2020 - 19:14:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15625
Registrován: 10-2004
MŠ: Díky za obsáhlé vysvětlování Tvého příspěvku 5290, ale to určitě nebylo určeno mně, neboť jsem zde na toto téma nic nepsal.
K bodům: Zde je jednoznačně vidět čára, kde končí body odborné a kde začínají body, ke kterým bych položil otázku "Proč?" a chtěl bych vidět čísla. A ta čára je mezi body 7 a 8. Takový bod 15 už zavání šotoušskou potřebou bezhlavě obhajovat tramvaje pod rouškou klimatického závazku, ač víme, že ekologizace dopravy může jít i jinými cestami. Dopravní rozum i ekonomika velí jednoznačně nechat současný stav. A myslím si, že kdybych se Tě zeptal někde neveřejně, tak se domnívám, že bys mi to potvrdil.
Pátek, 13. listopadu 2020 - 19:24:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3805
Registrován: 4-2007
MŠ: A kde ukončíte na Pankráci 3-4 klouby? Když na Palačáku by se "nevešly"? Mimochodem pauzy by se daly vybírat na Šeberáku, ne?
Pátek, 13. listopadu 2020 - 19:35:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 875
Registrován: 4-2006
Yes, dobré zprávy občas chodí i v pátek třináctého. Tady máš to projednáno, Orky. [happy]

Teď to hlavně udržet v současném stavu a nehledat za každou cenu možnosti, jak po pahýlu jezdit.

Klouby na Palačáku se odstaví u Stadionu Strahov místo 176. [satan] (Pak by ale měla 193 končit někde na Pankrácké pláni, a ne až v Kunraticích.)
I am the passenger, and I ride and I ride...
Pátek, 13. listopadu 2020 - 19:48:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15626
Registrován: 10-2004
A vždyť bylo projednáno, ne? Doprojednáno a na základě toho celá akce zrušena.
193 ve svazku se 138 a 203 je neekonomický paskvil, který by se měl řešit. Když už nic jiného, tak celotýdenně do standardních vozů. A další navyšování busů v této oblasti považuju za zbytečně - tedy nechat 176 jak je, 193 v relaci Vršovice - Pankrác taky. A kdo chce jet z týhle oblasti na Karlák, ať si přestoupí na 18, nebo na Synkáči na 14.
Pátek, 13. listopadu 2020 - 19:58:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1033
Registrován: 1-2015
Káem:
"veďte 193 z PP jako kdysi 134 na Výtoň a Palačák. To by možná P4 zkousla. [kecal]"
To se to kecá, ale blbě. Bylo by to fajn, ale to neprojde. Taky jsem navrhoval linku 134, aby jezdila zase kolem Terebky a Ostrčiláku, pod trať, pak Benátskou, Štěpánskou, Žitnou na Jiráskovo náměstí. Jako jezdívala dřív.
"Pravda zvítězí, ale dá to fušku."
Jan Masaryk

Nejdebilnější výrok v historii: "Nevěřte všemu, co je na internetu, to už říkal Masaryk". Jakub Michálek (Piráti)
Pátek, 13. listopadu 2020 - 20:04:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5295
Registrován: 2-2004
Dj_la_défense: Na Pražského povstání nebo na Vyšehradě před Kongresovým centrem. Právě Vyšehrad byl pro 193 navržen s ohledem na to, že pak u nové zastávky Pražského povstání u metra mezi křižovatkami by přestup 19 a 193 byl v jedné zastávce. Ve směru z centra určitě, ve směru do centra by to chtělo trošku jednání s Policií.

Šeberák připravuje úpravu prostoru obratiště a žádá o to, aby zde více než 1 autobus během dne nebyl. Samozřejmě překryv dvou tam být musí, při intervalu 6 minut, ale tak na druhé straně při potřebné pauza přes 20 minut to jsou ty 3-4.
Pátek, 13. listopadu 2020 - 20:16:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8731
Registrován: 2-2006
Buspruhy CDCT nedávají smysl a jakékoliv obhajování typu "časové omezení reálně znamená, že se na nějaký buspruh prdí a v kapse se vozí výmluva s nepřehlednými dodatkovými tabulemi a podobně" je bohapustá výmluva.
Buspruhy CDCT způsobují kolony, protože razantně snižují kapacitu komunikace. Ve špičce PD to zkousnu, protože na funkční a pravidelné MHD mám osobní zájem, ale mimo špičku jde prostě o neodůvodnitelný nesmysl.
Automatická kontrola dodržování buspruhu rozhodně není všespásná, protože do buspruhu legálně za určitých podmínek smím a obávám se že kamera není schopna takové případy vyfiltrovat.

Káem: Číslo příspěvku jako důkaz věštby !
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Na trolly se nereaguje !!!
Pátek, 13. listopadu 2020 - 21:46:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 80
Registrován: 11-2018
Takže než bude k Hvězdově jezdit tramvaj, tak se trať prodlouží a dočasná zastávka a Y přežívání se nikdy k pravidelné dopravě nedostanou.
Sobota, 14. listopadu 2020 - 06:42:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11624
Registrován: 4-2003
Přiznám se, že i já jsem velmi rád, že neskutečná bejkárna na Pankráci s linkou 19 a zkrácením linky 193 neprošla. To by byl výsměch všem cestujícím, co linku 193 využívají a políček do tváře tramvajím. Takhle by se akorát zařídilo, že by protažení tramvajové trati dále ve směru na Budějovickou bylo navždy zablokováno [crazy][angry][sad].
Sobota, 14. listopadu 2020 - 08:35:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15628
Registrován: 10-2004
Bram: Souhlas. Ale samotné prodloužení tratě ještě o pár set metrů dál na Budějovickou by byla jenom o něco málo menší bejkárna. Ta trať má smysl pouze jako celek na Dvorce s otevřeným Dvoreckým mostem a vedením tramvajové linky z Pankráce na Smíchov. Dokud tohle nebude projednané a s velkou pravděpodobností realizace, tak každý metr trati jsou vyhozené peníze. Stačí se podívat na počty cestujících v autobusech 134 a 193.
Ale na druhou stranu se ta 193 zbytečně hrotí. Samotný součet nástupů na Pankráci a Pražského Povstání dává 55% poptávky na úrovni stanice Pražského Povstáni a když se to dá dohromady, tak celé roztržení 193 by dalo přestup navíc nějakým 1000-1300 cestujícím na den a vedení 193 na Vyšehrad, jak píše MŠ výše, by ty počty zřejmě ještě snížilo. Jenže 193 na Vyšehrad by oproti ponechání na Vršovice i k 19 už ušetřilo prakticky drobné. Prakticky každá nová dopravní stavba přidá některým cestujícím přestupy a v některých případech to jsou podstatně větší počty než v případě 193. A taková travajová trať do Libuše a s tím související zkrácení 165 přidá přestup cca 1500 cestujícím za den na úrovní stanice Levského a 1200 na úrovni Polikliniky Modřany a některým dokonce 2. Jsem zvědav, jak se k tomu koordinátor postaví. A jsme na území Prahy 12, která si taky klade neúměrné požadavky, viz přeimenzovaná Točná nebo významný odpor k pásmu na 165 ve směru na Zbraslav.
Sobota, 14. listopadu 2020 - 09:40:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4125
Registrován: 12-2007
Orky: Tramvajová trať do Libuše má smysl až bude do Libuše jezdit metro D, a někteří cestující z něj přestoupí na tramvaje do Modřan. Samozřejmě, že až se v té době postaví, tak se zruší linka č. 165 mezi zastávkami Libuš a Nádraží Modřany, protože tak velký souběh s tramvajovou tratí bude zbytečný. Protože však metro do Libuše bude kdovíkdy, tak opravdu v současné době nemá význam stavět tramvajovou trať do Libuše.
Smithers
Sobota, 14. listopadu 2020 - 11:08:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 747
Registrován: 12-2007
Takže sečteno a podtrženo, silnější hlas než magistrát má městská část Praha 4, která dopravu neplatí. Tohle se velmi vymstí.
Sobota, 14. listopadu 2020 - 11:40:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15630
Registrován: 10-2004
Wagon: Trať do Libuše nebude mít valný význam ani po otevřetí trasy D. Reálně se to vyplatí lidem ze samotné východní části sídliště od Poljanovovy ulice na východ. Jaké bude zjištění, až se zjistí, že reálná poptávka je na úrovni autobusové linky ve standardních vozech v intrevalu 6/15/7,5.

Smithers: Poslední slovo stejně musí mít ten magistrát, protože ten to platí a musí na to dát razítko. Takže výsledek je ten, že magistrát se na základě výsledků jednání rozhodl požadavek na změnu stáhnout. Žádná městská část, ani ROPID nemá právo zakázat magistrátu jeho rozhodnutí.
Sobota, 14. listopadu 2020 - 11:56:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8708
Registrován: 6-2004
Orky: Jenže ten přestup musí mít nějaký přínos...

Barrandov je asi nejlepší příklad. Sice přibyl přestup na tram, ale tram je takovým přínosem v rychlosti dopravy, že pár trvalých brblalů celkem dobře umlčíš, protože většina bude bouchat šampus.

U metra už není mnohdy o čem diskutovat. Poskakování v kolonách k Českomoravské a nebo na ČM přestoupit do metra a jet v klidu?

Ani jedno u té 19 prostě není a nebude... Jak sám správně píšeš smysl má, kdyby se opravdu stavělo JASNĚ dál. Potom lze oželet, protože to bude jedna z etap... Ale takhle?

Smithers: To už tu bylo a víme jak to dopadlo ;-). Chce to kompromis mezi magistrátem a MČ, ale tady to je totální hovadina ze strany města. Ač to MŠ okecává hezky, což mu jde, tak je to prostě debilita.
Sobota, 14. listopadu 2020 - 12:23:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15631
Registrován: 10-2004
9001: Plně souhlasím. Já jsem jednoznačně rád, že to takto dopadlo. Já jen říkám, že jsou tady oblasti, kam to spěje k podobnému sporu a to třeba Libuš je.

Co to je kompromis a kdo o něm má rozhodovat? Vždycky bude mít poslední slovo objednavatel, který bude ovlivňován svými potřebami a potřebami vlivných zájmových skupin. V tomhle souhlasím s Mouserem, že ideálně by hlavní slovo měl mít tým odborníků, opřený o aktuální čísla a o čísla odhadů v rámci plánované výstavby. Jenže jak to dopadlo, když tým odborníků skutečně dostal velkou volnost, jenže byl ovlivňován místo čísel a vývoje svými vizemi často bez ohledu na skutečné přepravní potřeby, jsme tu už měli.
Sobota, 14. listopadu 2020 - 15:12:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8709
Registrován: 6-2004
Orky: Kdyby to řešili odborníci od začátku, tak už od začátku řeknou, že tenhle pahýl je na xxx ;-). A pak by se nemuselo řešit nic dalšího...
Sobota, 14. listopadu 2020 - 15:18:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 92
Registrován: 8-2020
Někdy se to postavit musí, peníze na to zřejmě byly uvolněny, takže proč ne? Akorát by teda měly koleje zůstat slepé a ne tam dělat šturcy, které se nevyužijí do té doby, než se trať bude prodlužovat.
Sobota, 14. listopadu 2020 - 16:08:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8710
Registrován: 6-2004
Daarzyn67: Mě přijde, že město zjistilo, že má mraky peněz do konce roku a neví co s nimi... Všude uzavírky, aby se prostě love utratily...
Sobota, 14. listopadu 2020 - 16:09:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 81
Registrován: 11-2018
Ano. Bude to vtipné. Zastávka a ukončení Y, které se budou zase bourat aniž by se využily k dopravě. Možná kdyby magistrát byl schopnej a zrekonstruoval celou trať až na Budějovickou vcelku, kde by byla zřízena první konečná s přestupem na busy řady 300 a vejš.
Sobota, 14. listopadu 2020 - 18:39:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 93
Registrován: 8-2020
Počkejte, to už tam postavili Yčko a nástupiště? Potom s vámi souhlasím, že to jsou vyhozené prachy. Stačilo to postavit tak, aby se koleje daly prodloužit, stejně tam žádná tramvaj dnes nepojede.

Nebo je trať plánovaná tak, aby šla použít při neplánovaných výlukách? V takovém případě proti sobě máme cenu za stavbu+bourání vs náklady na náhradní autobus oproti tramvaji. Kolikrát by musel ten autobus jezdit, aby se to vyplatilo?
Sobota, 14. listopadu 2020 - 18:55:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15633
Registrován: 10-2004
Zapomínáte, že ta trať má sloužit jako náhradní doprava za zavřenou stanici metra Pankrác, takže se to nástupiště využije. Ještě by se mohla na Pražského Povstání udělat spojka a jezdit jenom Pankrác - Pražského Povstání. Tramvajová linka v délce 450 metrů by byl světový unikát. [happy]
Sobota, 14. listopadu 2020 - 19:29:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9206
Registrován: 5-2002
Ještě by se měl zprovoznit ten pahýl (další slepé střevo) tam u Muzea a 19 trasovat z Paknkráce na Muzeum. Někdo by tím jel, nikdo ny se nepohoršoval, teda pokud se kvůli tomu nepřekope půlka linkového vedení v Praze.

A to déčko. Není vůbec zafinacované, dneska se to ještě maluje, ale zítra už to tam nebude namalovat z čeho. Dojdou peníze. Ani ty fondy EU už to nedaj.
Sobota, 14. listopadu 2020 - 20:06:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5296
Registrován: 2-2004
9001: Tenhle pahýl je na XXX, ale ještě před cca dvěma roky se kreslily situační varianty s obratištěm na parkovišti u Polikliniky Budějovická. Ale za lokalizační studii se kolegové prostě přes veškerou snahu nedostali.


Všichni se o to snažili proto, aby bylo při uzavírce Pankráce na cca rok možné tramvají jet z obou okolních stanic metra a z Nuslí až k Poliklinice. A současně, aby se po dokončení dalo reálně diskutovat o Jeremenkově. To bez tohoto mezikroku najednou prostě možné není. Tušilo se, že se to nedá stihnout, ale zkusilo se to.

Nakonec se Budějovická stala neprojednatelnou a jelikož se uzavírka Pankráce blíží a letos prostě nastala rekonstrukce Na veselí a přilehlé křižovatky, prostě bylo možné k ní přilepit alespoň řešení s vazbou na tramvaj směrem k centru. V době uzavírky Pankráce to určitě pomoci může.

A mezi Budějovickou a Hvězdovou se vyjednává jediný pro P4 "přijatelný" kompromis, a to pár set metrů dál k poště a prostě konec...

Všichni vyčítají, že se TT nestaví, ale i tady je vidět, jak to jde pomalu. Takže noví lidé na DPP, kteří se do toho zakousli, tak prostě ty projekty posouvají po etapách, s povoleními, s vyjednáváním, s kompromisy. Ano, ty etapy přinášejí i velice složitá řešení obsluhy, obousměrné vozy, jejich počty, dopad na okolní provoz. To nikoho netěší, ale pravděpodobně to je jediná možnost, jak se někdy dobrat k nějakému cíli.

Chápu, že je to vnímáno, jako touha někoho si postavit koleje za každou cenu. Za mě jsem ale takovou tendenci v tomhle případě vůbec nezaznamenal. Ke Hvězdově se prodloužení připravovalo už nejméně tak 8 let a vždycky se věšelo na reko Na Veselí a souvislost s D, tj. tohle probíhá prostě podle dlouhodobého plánu.

Za aktuální situace, pokud nelze vyřešit ani Pankrác, tak ale vůbec nemá smysl napínat jakékoli síly na Budějovickou či Jeremenkovu, ty pak jsou úplným sci-fi. Ten původní plán počítal s Hvězdovou a pak s Budějovickou, ale prostě to je aktuálně neprojednatelné, takže končíme tady. A pošta jako další krok logicky vypadá také blbě. Ovšem to je dnešek, před rokem a půl byla situace jiná a Budějovická se zdála tou další etapou, ne pošta...

(Příspěvek byl editován uživatelem Martin Šubrt.)
Sobota, 14. listopadu 2020 - 21:08:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15634
Registrován: 10-2004
Martin_Šubrt:
"9001: Tenhle pahýl je na XXX, ale ještě před cca dvěma roky se kreslily situační varianty s obratištěm na parkovišti u Polikliniky Budějovická. Ale za lokalizační studii se kolegové prostě přes veškerou snahu nedostali."
Takže další parkovací místa v háji bez náhrady, tedy další červený hadr na býka.
Martin_Šubrt:
"Všichni se o to snažili proto, aby bylo při uzavírce Pankráce na cca rok možné tramvají jet z obou okolních stanic metra a z Nuslí až k Poliklinice. A současně, aby se po dokončení dalo reálně diskutovat o Jeremenkově. To bez tohoto mezikroku najednou prostě možné není. Tušilo se, že se to nedá stihnout, ale zkusilo se to. "
Chceš říct, že tohle nezajistí linka 193, v době zavření stanice metra třeba posílená nějakou X-C Budějovická - Pankrác - Pražského Povstání?
Martin_Šubrt:
"Nakonec se Budějovická stala neprojednatelnou a jelikož se uzavírka Pankráce blíží a letos prostě nastala rekonstrukce Na Veselí a přilehlé křižovatky, prostě bylo možné k ní přilepit alespoň řešení s vazbou na tramvaj směrem k centru. V době uzavírky Pankráce to určitě pomoci může."
Dobře, nějaká etapa 0, už jich je v Praze několik. Ale proč tam probůh rvát linku 19, která tako skazí víc za větší peníze než přidá? Pomůže zavřené stanici metra jak? Lidi z Pankráce bude potřeba dovézt pár set metrů na vedlejší stanici metra, místo toho bude jezdit tramvajová linka X-C až na Synkáč s množstvím vzduchu?
Martin_Šubrt:
"A mezi Budějovickou a Hvězdovou se vyjednává jediný pro P4 "přijatelný" kompromis, a to pár set metrů dál k poště a prostě konec..."
Dokud nebudu mít projednanou a připarevnou trať v nějakém rozumné a smysluplné délce tak, aby to dávalo alespoň trochu smysl, tak ji nezačnu stavět. Tak když máme pitomé zákony tak to holt bude trvat 15 let.
Martin_Šubrt:
"Všichni vyčítají, že se TT nestaví, ale i tady je vidět, jak to jde pomalu. Takže noví lidé na DPP, kteří se do toho zakousli, tak prostě ty projekty posouvají po etapách, s povoleními, s vyjednáváním, s kompromisy. Ano, ty etapy přinášejí i velice složitá řešení obsluhy, obousměrné vozy, jejich počty, dopad na okolní provoz. To nikoho netěší, ale pravděpodobně to je jediná možnost, jak se někdy dobrat k nějakému cíli."
Vyčítají, protože se na to mnoho let úplně kašlalo. Šuplíky bez projektů, pozemky nevykoupené, s dotčenými subjekty neprojednávané... A teď se to snaží dohnat pahýly a hned na nich provozovat tramvaje.
Sobota, 14. listopadu 2020 - 21:30:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5297
Registrován: 2-2004
Dokud nebudu mít projednanou a připravenou trať v nějakém rozumné a smysluplné délce tak, aby to dávalo alespoň trochu smysl, tak ji nezačnu stavět. Ano, tak se "postupovalo" posledních 20 let a evidentně kolegové zjistili, že to takto bohužel nefunguje, že někde prostě musí jít postupně krok za krokem, aby se časem dostali k cíli.

Chceš říct, že tohle nezajistí linka 193, v době zavření stanice metra třeba posílená nějakou X-C Budějovická - Pankrác - Pražského povstání?
193 to nezajistí určitě, to bude na XC v intervalu cca 3-4 minuty, které bude hodně složité někde otočit a odpauzovat, protože okolo Budějovické místo není a na PP jsou protesty i proti víkendovým otáčením XC dvakrát ročně.
Sobota, 14. listopadu 2020 - 21:43:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4126
Registrován: 12-2007
Martin Šubrt: A jaké tedy řešení nabízí Praha 4 až bude nějakou dobu uzavřena stanice metra Pankrác? Je na radnici této městské části vůbec někdo schopný spolupracovat na technicky i ekonomicky přijatelném řešení, anebo je radnice Prahy 4 jenom prodlouženou ruku odmítačů čehokoliv?
Sobota, 14. listopadu 2020 - 21:50:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 94
Registrován: 8-2020
Až (jestli) se ta TT prodlouží, pak by neuškodilo na pár měsíců tam tramvaj zavést. Bude to něco stát, ale možná se to místním bude líbit, zjistí se vytíženost autobusu a tramvaje a podle toho se udělá kompromis [happy]
Sobota, 14. listopadu 2020 - 22:40:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 727
Registrován: 4-2019
Možná se Praha 4 inspirovala ve starém Římě:
"Ostatně soudím, že tramvaj na Pankráci musí být zničena."
Tenkrát to ovšem bylo Kartágo …
Sobota, 14. listopadu 2020 - 22:46:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8711
Registrován: 6-2004
Orky: X KN - IPP nemělo o moc delší trasu ;-).

Martin_Šubrt: Upřímně, tohle je jako, když řešíme něco na firemní poradě s centrálou... Celý den povídání (lepší slovo není slušné ;-)) o ničem a vlastně k ničemu se nedobereme... Realita je taková, že sice radní pro dopravu dělá hodně velkou podporu pro MHD, resp spíš pro tramvaje, protože šotouší,ale výsledky jsou více než tragické.... Pahýly o ničem, zavařené srdcovky, které se na 99% nedožijou provozu a koleje na Muzeu.... Jo pardon. Barrandov, ale ten aspon nikomu neuškodí...

Proč by X-C musela mít 3-4 minuty? Když ted to chcete řešit 2T po 8/10/8? A ta ještě navíc dojede jenom k Pankráci?a zbytek stejně zůstane na původních linkách...

Navíc proč ta smyčka? Když už je dost obousměrných vozů, tak úvrat mohla být před Vyskočilovou a mohlo být pro problému....I to parkování by šlo pořešit s minimálním úbytkem míst...

Jak píše částečně Orky... To radši nic než blbosti...

P.S. Skoro jako bych si vybavil, když jsme smáli, že při otevření metra na Černý most se projížděli 2 stanice a nebo, že IV.C má dvě etapy.... Ale tam to pořád měla nějakou přidanou hodnotu a hlavně s jasným projednaným cílem co dál.... Ale tohle?
Neděle, 15. listopadu 2020 - 07:04:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6353
Registrován: 7-2011
No tak nebude nic, no. Když to nechtějí. Nebude tramvaj, bude zavřený, protože rozvrtaný metro a díky tomu nebudou ani busy. A až se budou občánci bouřit, s klidem Angličana bych jim oznámil že snaha byla, navrhovaných variant bylo mnoho, leč místní radnice všecko zamítla, jo, co jste si tam zvolili, to máte. A dopravujete se třeba na koloběžce, nazdar. [satan]
Neděle, 15. listopadu 2020 - 08:48:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15635
Registrován: 10-2004
Martin_Šubrt:
"193 to nezajistí určitě, to bude na XC v intervalu cca 3-4 minuty, které bude hodně složité někde otočit a odpauzovat, protože okolo Budějovické místo není a na PP jsou protesty i proti víkendovým otáčením XC dvakrát ročně."
To nelze srovnávat. Autobusy nahrazující metro o prázdninách vozí násobně větší počty, jsou tam davy lidí. Tady bude potřeba otočit linku po 3-4 minutách a i množství lidí tam bude významně menší. Pokud by tam fakt nešlo dělat pauzy, tak by se holt jezdilo pauzovat na Kačerov do garáží, tak daleko to není. Ty autobusy by tam při takovém intervalu stačily 4 a pátý kvůli pauzám.
Wagon:
"Martin Šubrt: A jaké tedy řešení nabízí Praha 4 až bude nějakou dobu uzavřena stanice metra Pankrác? Je na radnici této městské části vůbec někdo schopný spolupracovat na technicky i ekonomicky přijatelném řešení, anebo je radnice Prahy 4 jenom prodlouženou ruku odmítačů čehokoliv?"
Myslím si, že Praha 4 nemůže blokovat úplně všechno. A i kdyby. Ta tramvaj už tam je postavená a tudíž se využije, holt by to stálo významně větší peníze, než je potřeba. No a pokud by ani to nešlo tak by holt cestující chodili 3/4 km na Pražského Povstání pěšky. Důvod by se dal zveřejnit a oni by to voliči potom svým zastupitelům spočítali u voleb.
9001:
"Proč by X-C musela mít 3-4 minuty? Když ted to chcete řešit 2T po 8/10/8? A ta ještě navíc dojede jenom k Pankráci?a zbytek stejně zůstane na původních linkách..."
Tak KT8 pobere skoro 2x tolik cestujících co kloub. Hlavně i tramvajová linka X-C se dá posílit. Údaj 8/10/8 platil teď bez výluky pro 19.
Neděle, 15. listopadu 2020 - 10:33:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 95
Registrován: 8-2020
Stanice Pankrác bude kompletně uzavřená pro metro? Já jsem myslel, že jenom pro cestující, takže se to dotkne jen těch, co tam vystupují.
Petr_k
Neděle, 15. listopadu 2020 - 11:44:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13148
Registrován: 4-2003
Orky - oni hoši na půdičce nekreslí ND podle poptávky (resp. spíš nevydupávají si, protože kdyby to kreslili skutečně sami, mohli by být osobně odpovědní za těžkou neefektivnost a tedy mohlo by jim být oprávněně vytýkáno, že si jenom hrajou za cizí prachy), ale podle nabídky, kterou je nutno nahradit. Dost odstrašující příklad byl nedávno skončený Barrandov, kdy krom výjimečných případů v ranní špičce jak X12 tak 32 vozily vítr po dvou minutách a třeba X12 si vysloveně na mnoha místech vzájemně překážely. Proto se tady operuje s takovou obludností, jako je trambajové X-C PP-PA s potřebou nahradit 500 míst/spoj, v reálu by to zase vozilo vzduch, protože lidi nejsou blbí a přizpůsobí se, někdo pojede i z druhé strany, někdo rovnou busem, někdo to dojde odjinud a někdo holt znásobí cesty autem.

Ono by jim třeba hodně prospělo, aby museli všechny ty kroky pečlivě vysvětlovat a odargumentovat veřejně, ne jenom na kreportu po jistý formě nátlaku na MŠ.
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Neděle, 15. listopadu 2020 - 11:53:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15637
Registrován: 10-2004
Daarzyn67: Metro bude stanicí projíždět, ale denní obrat (součet nástup+výstup) tam je přes 60 tisíc za den, což je dost velké číslo. Zaokrouhleně metrem do stanice Pankrác tak od centra přijede 20 tisíc lidí denně a od Hájů 10 tisíc denně a stejný počet zase odjede.
Povolená infrastruktura, tedy 200 m pahýl tramvajové trati umožní zavedení drahé náhradní tramvajové linky, protože kvůli 500 metrům bude muset dojet dalších 1,5 km na Synkáč. 193 si tam už nikdo ani při výluce zrušit nedovolí. Od Budějovické pak bude vhodné zavedení nějaké nové posilové linky třeba X134 Budějovická - Pankrác, kde se bude složitě hledat přiměřeně krátký obrat, takže stejně asi bude muset dojet až na Pražského Povstání. Jenže pak by byla vhodná společná zastávka na Pankráci ve směru Pražského Poavstání pro tramvaj i autobus, což nepůjde. Mně z toho vychází, že nejlepší by bylo náhradní dopravu postavit jen na autobusech: Linka X-C Budějovická - Pankrác - Pražského Povstání posílená 193. To celé s nárůstem 5 kloubů.

Petr_k: Pokud vím, tak výlukové JŘ za linky DPP si dělá DPP sám a dává se to ROPIDu na vědomí. Sice to nepovažuju za správné, ale je to tak nastavené a ROPID s tím moc nenadělá. Jiná věc je současný stav svazku 113/331/333, kde jdou JŘ za ROPIDem a kde ROPID jako koordinátor selhal: neproklady s městkou 113, neúpravy návazné 341, vyvěsil JŘ 333 ze zjevnými chybami.
Neděle, 15. listopadu 2020 - 14:00:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 82
Registrován: 11-2018
Tak odpor Prahy 4 je dán pučem na radnici neb po volbách tam byla jiná vláda než je tam dnes. A sorry jako, nelze stavby dopravní infrastruktury pohřbívat jen proto, že se někde změní vedení na radnici. To by nikdo nikde nic nepostavil a týká se to obchvatů, dálnic, železnic apod. Není přeci možné aby se magistrát klepal před místními radnicemi. Magistrát má mít takové vedení, aby se místní radnice klepaly strachy a ne naopak. Praha může finančně místní podusit a výrazně jim znepříjemnit život velkými naschvály. Tak ať tak činí a může se stavět o sto šest.
Neděle, 15. listopadu 2020 - 14:04:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 97
Registrován: 8-2020
Možná by nebylo od věci na webu PID obnovit rubriku "Vysvětlení změn" a vysvětlit, proč k žádné změně na P4 nedošlo [lol]
Neděle, 15. listopadu 2020 - 17:54:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15639
Registrován: 10-2004
3xPražan: Víte, k čemu vedou naschvály a touha se pomstít? K ještě větší zabedněnosti. Magistrát i městské části mají svoje pravomoci a povinnosti vyplývající ze zákona, a ty ojebat nejde.

Daarzyn67: Ale s popsáním celého příběhu od samého začátku a popravdě a bez přibarvování. Myslím si, že by mohly vyplavat na povrch dost zajímavé souvislosti.

Pokud místní tu stavbu nechtějí, tak proč jim jí cpát. Ta stavba má být především pro Prahu 4. Všichni vědí, že postavit trať v ulici Budějovická je problém, že postavit trať v Jeremenkově je problém, ale z hlediska poptávky to není zas tak významná stavba, kterou by nemohly řešit autobusy. Jejich ekologizace se dá řešit baterkama nebo tykadlama a drátama. Tak páteř zůstane 118, no. Tramvajová lobby utře, ale fungovat to bude dost podobně. Praha je plná daleko potřebnějších staveb, kde je třeba místní přivítají.
A jestli Praha tu trať opravdu chce, musí jít cestou informací. Představit vizualizace, jak vyřeší parkovací místa, popsat, co to udělá s hlukem, dopravou, návaznou dopravou, jak to zlepší časové dostupnosti různých míst, jak to bude ze zelení... A když se to bude líbit, má šanci to projít. Pokud se k tomu přistoupí tak, že tady je trať prostředkem komunikace, zlikvidujeme parkovací místa, před poliklinikou bude nádherná smyčka, která obsadí další parkovací místa, jak to vyřešíme, nás nezajímá a nové linkové vedení tramvají vám nic nepřinese, tak se nelze divit, že se to smete ze stolu. Ukažte mi jedinou webovou stránku nebo článek, kde bych jako obyvatel Pankráce našel nějaké informace a mohl říct, tyjo, to je skvělý nápad, to chci.