Diskuse K-report » Archiv 2016 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 07. 04. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 07. 04. 2016

dolů
   autor příspěvek
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 13:05:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 499
Registrován: 1-2015
Co se týče Holešovic, rozhodně by byl lepší modrý návrh. Dvojí spojení na Anděl není třeba, navíc modrá 14 nabízí Karlák (když už neni ta Bulovka) a Vršovice jsou taky plus.
Mir. Šlosarová
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 13:05:58  
Neregistrovaný host
37.188.236.132
Integro Ü a ostatní:
Alternativní návrh p. Ing. Šubrta z dubna 2014 jsem nám. pro dopravu p. Dolínkovi i MÚ Prahy 10 poslala já a to proto, že návrh ROPIDU byl v tisku chválen a přitom by ve Strašnicích došlo k dalšímu zhoršení dopravy (14 jen ve špičce prac.dnů, zrušení 13 atd.).
Aby nedošlo k dalším nesrovnalostem a možným konspiračním teoriím, tak s p. Ing. Šubrtem mám společné pouze to, že v určité době jsme oba bydleli na Vinohradech, on někde u IPP, já u nám. Jiřího z Poděbrad.
V roce 2001 jsem se přestěhovala do Strašnic, mezi krematorium a Vinohradské hřbitovy a tehdejší linkové vedení tramvají v této oblasti považuji stále za ideální. V září 2012, kdy začaly linky 5 a 26 jezdit ve společné trase - přes Letnou - se obslužnost MHD ve Strašnicích prudce zhoršila. Při každém fotbalovém zápase na Spartě byl ve Strašnicích přerušen tramvajový provoz minimálně na půl hodiny až hodinu a nechtěl-li jste čekat musel jste chodit ze stanice Želivského pěšky. Dále jízdní řád linek 5 a 11 byl nastaven tak, že ve stanici Flora ZC 5 předjížděla 11 a vy po vystoupení z 11 jste mohl akorát odjíždějící 5 zamávat a čekat i 20 minut na další 5. Protože se mi to nelíbilo, vyměnila jsem si i několik e-mailů s tehdejším nám. pro dopravu a ROPIDEM a také začala sledovat zdejší diskusi.
watslaw
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 13:15:16  
Neregistrovaný host
193.29.76.37
Přiznám se, že mě všechny 3 nárvhy zklamaly, příjde mi, že základní myšlenky se daly aplikovat důsledněji s větším užitkem.

Směrový návrh:
1a) 19 - Palmovka-Strašnice ok, ale z Vysočan do Strašnic nebo na Zahraďák jedou busy a rychleji, to by chtělo aspoň prohodit konce 10 a 19.
1b) Dále v sedle ještě přetíženější Hrad (delší interval, ale stejně linek).
2c) Neproložitelné 9 a 5

Střední návrh:
2a) nechápu posilování Pohořelce, ale ponechání Hradu.
2b) 23 - proč? Pokud bude navazovat na 26, nebude navazovat na 25 na druhé straně. U pásmované 22 není problém vybrat, které spoje pásmovat.

Páteřní návrh vůbec páteřní není:
3a) 3 linky na Buranově, WTF?
3b) pochybné "proklady" páteř-nepáteř (2 a 4)
3c) V páteřním systému by do Hostivaře jela sama 2, na Nádraží Strašnice sama 5 a celá přes Floru, do ÚD jen 7, Spojovací a Řepy jen 9, ale interval 3/4/3/6/7,5
Integro Ü
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 13:19:21  
Neregistrovaný host
90.182.204.80
watslaw: brilantně řečeno[ok]
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 13:24:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3521
Registrován: 5-2003
No, co k tomu... první dojem:

MODRÝ NÁVRH:
- označit za návrh "základních úprav" něco, co zvyšuje dopolední interval na 12 minut, chce velkou dávku odvahy, na druhou stranu chápu, že řada úseků potřebuje posílit hlavně ve špičce a je potřeba na to někde vzít
- označit za návrh "základních úprav" něco, v čem je zase 25 linek (místo 21) chce ještě větší dávku odvahy; vyloženě na profackování je to zavedení 23 (dublující 22 téměř kompletně, zvlášť ve špičce), pokud dám 13 na Spořilov, tak bych z toho taky mohl udělat pásmovanou 11 (vážně se mi nechce věřit, že by Černokostelecká fakt tak nutně potřebovala na Želivského 2 linky... zvlášť když 15 nemá být sólo); a vůbec - proč pásmovaná 22 jsou dvě linky, zatímco pásmovaná 14 je jedna linka (mohla by být 19 na Spořilov a Lehovec, nechápu jak se tahle příležitost minula)
- 15 je vůbec ta Jarešova 14 (proč to není 14? ale dobře, očíslování je to poslední, co je potřeba na tom kritizovat)
- a chceme 7 v Košířích a chceme 16 na Barrandově, protože se nám to líbí
- víkendový sólodrom (i když možná vlastně ne tak moc horší než dneska, z hlavy těžko říct)
- k těm Maninám: fakt nevím, jestli to stojí za to, když tím zase vezmu nejkratší cestu do centra Orteňáku
- i tady druhá linka ke Gongu, nejpalčivější kapacitní problém pražských tramvají
- nejtragičtější je hlavně ten směr toho vývoje, bůvíkolik hvězdiček, co kdy jede kam jen tehdy (pásmování bych pochopil u vídeňského návrhu, ale tam je ho paradoxně míň)
Celkový dojem: * (zvlášť s přihlédnutím k tomu, jestli to má jenom drobně upravit dosavadní stav, tak je to tragédie)


ORANŽOVÝ NÁVRH:
- ten už jsem tu sepsul jednou, tak nevím, jestli má cenu to nějak opakovat
- hlavní problém vidím to, že tam jsou věci, které obratem vyvolají změny, takže ten návrh by vydržel tak do prosince (platil-li by od 1.9.): 21 bude prázdná, 3 nebude pobírat, 22 nebude pobírat směrem na hrad (zatímco do 18 nikdo nepoleze)
- zoufalé ukočení 5 (co s ní) na Vápence
- 7 do Košíří/ů/-, 16 na Barrandov - prostě jsme si to vysnili, tak to tak bude a budeme dělat, že anketa v Radlicích nebyla (zatímco na Maninách a Bělohorské se nám výsledky ankety hodí)... ale fajn, v návrhu příležitostí to chápu víc než v návrhu základních úprav
- totální přeházení na P6
Celkový dojem: ** (když unikl jenom ten, tak jsem fakt nevěřil, že návrh základních úprav může být ještě horší; tady to aspoň dává tak nějak celkově smysl)


ZELENÝ NÁVRH:
- na některých větvích bude asi slabinou nejednotný interval (Žižkov, Hostivař); naopak někde by to umožnilo rozumně vyhovět počtem spojů (Petřiny, Divoká Šárka)
- 5A/5B je trochu zoufalství, zvlášť když mám v okolí potenciálně využitelnou 1 nebo 11 (třetí linku z Junction fakt můžeme obětovat... co M10 na Spojovací, M11 do Kobylis a 1 do Hostivaře?), ale chápu, že by pak asi nevyšly peníze; když už takhle, tak 12 a 16 by taky mohly skoro být 12A/12B
- 14 se mi jeví tak nějak zbytečná (nešlo by to na obou koncích bez ní a ty peníze využít jinak?)
Celkový dojem: *** (i pokud se nelíbí, tak aspoň vyhovuje zadání... kromě Barrandova, na který už žádná silnější linka nezbyla)


Kdyby to připravil starý ROPID, tak si myslím, že modrý návrh je schválně tak blbý, aby si MČ radši vybírali mezi oranžovým a zeleným, a ten oranžový je tak blbý, aby si museli vybrat ten zelený... ale takhle jsem zmaten.[biggrin]
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 13:28:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2933
Registrován: 4-2007
Neodpustím si jedovatou slinu.
-Koukám, že bez převlékání to neumí ani MŠ, který hojně kritizoval 14/24 (ne, že by neměl pravdu).
-MŠ se podařilo vpašovat tu 6 Vršovice-IPP. (vždy na Otakarce si říkám, že by to krásně vyřešilo trasování všech linek přes Otakarku a nějakou zastávkou na Synkáči v ulici Na Zámecké, když šel najednou nový oblouk na Florenci, jistě by se dalo upravit i toto)
-Maniny se nakonec s vypjetím sil podařilo napojit na to nejcentrovanější centrum a to na Václavák.

Jinak teda když vidím ty návrhy nejsrozumitelnější je asi zelený, jsem výhradně proti metrolinkám, protože zkrátka efekt 4 minut nefunguje, ale na druhou stranu je to změna systému. To ostatní je pouze opětovné šotoušké pohrávání a vykazování činnosti a vpašování svých potřeb to znamená 12 na nábřeží, něco na Maniny a 6 IPP-Vršovice.
No nic hodně zdaru, ZELENÝ neprojde pro jeho radikálnost, takže bude muset vymyslet nějaký kompromis mezi MODRÝM a ORANŽOVÝM, protože oba dva jako celky stojí také za vyliž kapsu, protože se tam sahá do míst do kterých není třeba.

Jinejma slovy nejlepší návrh jsem měl JÁ[lol][lol] (pro ty méně důvtipné, pro které je linkové vedení alfou a omegou jejich světa, dělám si legraci sám ze sebe)
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 13:44:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1890
Registrován: 12-2007
Začínám mít dojem, že ať to kluci za daných podmínek udělají jakkoliv, vždycky se tady najdou mraky kverulantů, kteří jim to omlátí o hlavu... [sad]

Ten oranžový návrh je asi nejrozumější a líbí se mi nejvíc. A mj. nechápu, proč někdo tvrdí, že "22 nebude pobírat směrem na Hrad, zatímco do 18 nikdo nepoleze". Polezou, úplně stejně jako dneska lezou do 22.
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 13:49:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17
Registrován: 4-2015
Taky u mne nakonec zvítězila zvědavost nad pochybami o OMHově novinářské etice a podíval jsem se.

A krucinál, mně se líbí nejvíc vídeňský návrh! (Nebo by se mu taky dalo vlastenecky říkat brněnský.) V pořadí a asociacích souhlasím s Hekym. Návrh základních příležitostí je strašný maglajz. Tolik vysvětlivek najednou jsem snad neviděl od posledního pohledu na devadesátkový jízdní řád ČSAD. Ten "kvedlací" návrh příležitostí mi teda přijde o dost přehlednější.
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 13:57:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 500
Registrován: 1-2015
218: 14 bude pásmovaná jen o víkendu... A Orteňák pojede na Václavák místo 16-ti minut 18, to asi stojí za to. Navíc hodně lidí jede na Republiku.
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 14:02:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18
Registrován: 4-2015
Gabuliatko 3909: Tak nahoru napište že to je pracovní verze dokumentu připravovaného k datu tiskové konference a OMG bude mít po senzaci.

Tady právě těsně utekl úplně výstavní bych. Škoda ho.

218: Kdyby to připravil starý ROPID, tak si myslím, že modrý návrh je schválně tak blbý, aby si MČ radši vybírali mezi oranžovým a zeleným, a ten oranžový je tak blbý, aby si museli vybrat ten zelený... ale takhle jsem zmaten.[biggrin]

To mě taky napadlo, ale pak mě napadlo, že starý ROPID by ten metrosystém možná navrhoval při zachování jednotného intervalu a dopadlo by to mnohem hůř [biggrin]

MettP: Vždyť zelená 14 nejen že nemá být pásmovaná, ale ani by fyzicky nebylo kde ji pásmovat.
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 14:11:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3522
Registrován: 5-2003
Antar:
Polezou, úplně stejně jako dneska lezou do 22.
Zvlášť na Malostranském náměstí, že...

Lyoňan:
To mě taky napadlo, ale pak mě napadlo, že starý ROPID by ten metrosystém možná navrhoval při zachování jednotného intervalu a dopadlo by to mnohem hůř
To je asi pravda. Je to vlastně paradox - minulý ropid miloval páteře a nebyl schopen připravit rozumný metronávrh, současný ropid miluje směry a není schopen připravit rozumný směrový návrh.[biggrin]
Ale ono to souvisí i s tím časem přípravy. Nějakých návrhů příležitostí (resp. jejich obdob) tady dokáže vymyslet každý 5 za odpoledne a pokaždé s tím půjde znova šoupnout, jinak to prohodit... ale ty návrhy budou vlastně všechny totožné (zvlášť jestli budeme pracovat s jednotným intervalem). Zapracuju jednu připomínku, objeví se jiná a točím se pořád dokola. A ono je to ve výsledku jedno, klidně bychom se mohli vrátit do roku 94, jen připlácnout posilovou 13 na Barrandov a odjezdí se to vlastně taky.
Zatímco metronávrh se dá, když na něm budu půl roku pracovat, celkem vymazlit, abych z něj odstranil ty největší nelogičnosti.

(Příspěvek byl editován uživatelem 218.)
Integro Ü
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 14:12:15  
Neregistrovaný host
90.182.204.80
A teď dál bude tedy co? Bude se konat nějaké referendum prostého lidu, která barva je nejhezčí, tj. který návrh realizovat? Nebo o tom bude hlasováno jen na radnici? Popř. lze ještě připomínkovat jednotlivosti a vytvořit nějaký návrh finální, třeba fialový?
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 14:15:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7045
Registrován: 5-2002
Pokud se dohodlo, že i na popud městských částí bude zachovna směrovost, tak vídeňský návrh se opravdu do Prahy nehodí. Pro přátele přestupů bych připomněl naprosto blbě vyřešené přestupy na spousta přestupních bodech, které nikdo neřeší (i v relaci tramvaj autobus). A ten návrh základních úprav, to je takový mišmaš, že bych to nazval návrh možností nikdy nekončích dalších šotonápadů. Takže to, co ukázal Dolínek je vlastně z té dílny nejlepší a zbývá už jen návrh čtvrtý, který platí více jak 1 rok a zřejmě někoho svrbí, že už se dlouho neměnilo linkové vedení.
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 14:17:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2098
Registrován: 3-2011
Tak hlavně se měli ptát i řidičů tramvají [biggrin]

To trošku nevyšlo.
Navštívené tramvajové provozy v roce 2016 - Erfurt (5x), Gotha, Nordhausen, GOP, Wroclaw

Najeto po Evropě v roce 2016 : 2915 km
Jevec
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 14:20:04  
Neregistrovaný host
90.183.77.36
Mělo se (asi tak i bude) zachovat současné tramvajové schéma s tím, že by se pouze ucelila řada linkových čísel 1 až 22. Tím pádem může vzniknout čtvrtý finální návrh bez nově vzniklých škod na celkovou doposud kvalitní povrchovou a spravedlivou dopravu ze všech sídlištních aglomerací se samotným průjezdem centrem (ve směru nejstarší pražské kolejové linky).
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 14:24:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7046
Registrován: 5-2002
Ještě bych těm návrhům zazlíval, že necitlivě mění léta zažitá čísla linek do určitých lokalit. Třeba 18 na Petřinách zmizí po 30 letech a bude vrácena 20, kterou po 30 letech už nikdo nepamatuje. A na Pankrác také nepojede, tam ale jsou zvyklí na všechna čísla .-) Pro část lidí by zachováním čísílek do jejich čtvrti byly změny alespoň o něco srozumitelnější. Ale záměrem je lidi zmást, aby nehledali staré linky v nových. Tím ale, vzhledem k tomu, že Ropid má v šuplíku dalších 100 návrhů budeme tramvajemi kvrdlat opakovně každý druhý rok tak, až nikdo nebude vědět kam to jede. Pak se zruší čísla linek vůbec a každý si jen nastuduje jméno konečné (a i ty se dají měnit). V busech už tato situace nastala. Změny po x měsících dokola dokola a stále dokola.
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 14:26:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19
Registrován: 4-2015
218: Tak chceme, aby ten návrh miloval jeho autor, nebo aby fungoval? [lol]

K těm přestupům (ad Borovička): Když kouknu na hlavní přestupní uzly, tak je tam všude procento nutných přebíhání stejné jako dnes.
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 14:31:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18481
Registrován: 8-2005
Nejsilnější proud kaštanů je na 22 v úseku Malostranské náměstí - Hrad. A právě tento úsek byl roztržen. 23 posiluje jen na Malostranskou a 18 od Malostranský. Od stolu vychází samozřejmě že je to na soupravy a místa a vozokm a peníze stejný jako metrolinka 22, ale v praxi to bude jinak. pozná se to po prvním týdnu provozu a pak teprve nastańe ten pravej řev. Na tohle někdo dojede, pokud to rychle nezmění
Druhej problém bude Bráník. Nyní dvě linky po 10 minutách večer a 7,5 v sone, takže i když se jedna posere, do 10 minut něco přijede. Nově tam budou 4!!! linky a už od podstaty tvorby grafikonu a prokladů se všechny nerovnoměrnosti sejdou tam, takže odjezdy budou večer: 00,02,04,06,20,22,24,26,40,42,44,46. čili interval 2-2-2-14. Až teprve lidi zjistěj že jim čtvrt hodiny nejede nic tam, kde jim to jezdilo co 5 minut procitnou a dojede na to ten , kdo ještě ustál tu 22.
[new][pozor] ABYSME NEZAPOMNĚLI NA BUSY: 177 Chodov-Skalka, 195 int3/5/8/8 a přes staré Letňany, 158 zruš, 136 zruš, 213 int3/5/8/8 klouby, 139: KOMOŘANY-BĚLOCERKEVSKÁ-ORIONKA A PO BÝV 136 STŘÍŽKOV A PO 177 KOBYLISY A PO 505 SÍDL.ČIM.183 od Střížkova:Šimůnkova-vozovnaK.-Sídl.Čim. 169 přes sídl čim a posílit [lame]
Jevec
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 14:40:24  
Neregistrovaný host
90.183.77.36
Přesně tak je zažitá dvanáctka a čtrnáctka na Barrandově. I malé děti ví, že 12 jede na Malou Stranu a dál v Hol.. okolo Fučíkárny a 14 přes vodu na Václavák a bez složitého přestupu projít Jeruzalémskou z Jindřišské na vlak na Hlavák a nebo až pomalu na perón na Masaryčku.
Stejně podobně si lidé i v odříznuté Libni okolo Bulovky od hlavních směrů obou linek metra zvykli na trojku, kde předtím jezdila 24 a ještě dávno předtím: 10, 12, 14 a 31.
Ploki
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 14:44:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 384
Registrován: 2-2012
=> Martin_Šubrt
Pokud chceme návrhy připravit na web, musíme je jaksi na ten web dát do podstránek a tam to připravovat. Odůvodnění a naodkazování dá jaksi práci. Ale co se dá dělat, musíme se s tím poprat.
Nevím, jak vypadá backend vašeho webu. Nevím, jestli tam máte přepínač na zveřejnění článku nebo možnost přes zabezpečení zobrazit článek pouze určitým uživatelům. Každopádně se divím, že nemáte možnost napsat článek (včetně odkazů a dalších interaktivních věcí) na localhostu před vystavením na internet. Mít v dnešní době pouze jedno jediné prostředí jakéhokoliv systému (= produkční prostředí) je celkem archaické a být provozovatelem takového systému (u vás webu), vážně bych přemýšlel o inovaci.
Inovace to nemusí být nějak drastická. Ve vašem případě příspěvkové organizace s "omezeným" rozpočtem by zcela stačilo zkopírovat produkční prostředí na některý počítač ve vnitřní síti společnosti (nemusí být ani server). Zde by pak šly připravovat všechny články před zveřejněním na ostrém prostředí.
Linka 183 patří pouze na Průmyslovou, ne jako primární napaječ Čimic od metra! Linka 136 je sice v kloubech, ale znamená větší zlo, protože nová nejdelší linka v Praze na cestě z Jižního města projíždí přes několik kritických míst.
kp
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 14:46:39  
Neregistrovaný host
94.142.238.244
Tak jsem zhodnotil dopady všech 3 variant na naši rodinu.J=já, M=manželka Do práce jezdíme tramvají cca v 6:00 +- 3 minuty
varianta základ:
M - nyní přímo - nově s přestupem
J - nyní s přestupem - nově nelze - jedině přes metro a ze Strašnické zpět do centra linkou 7 (o víkendu interval nyní 20 minut!!!)
varianta vídeň:
M - nově s přestupem
J - nově opět s přestupem, ale s propastným prodloužením (2 x napříč celým městem)
varianta příležitost:
M - nově stále přímo, ale s nutností běhat pěšky do kopce jednu stanici tramvaje. Přestup použít nelze, z následující zastávky je totiž v uvedeném směru na pracoviště nutno urazit ještě větší vzdálenost.
J - stále s přestupem
Vypadá to celkem beze změny, ale bohužel jde ve všech případech o výrazné zhoršení.
Do práce jezdím o více než hodinu dříve, tak abych si mohl sednout, přečíst knížku, a tramvají do které si sednu chci dojet co nejdál, pokud možno více než 2/3 celkové vzdálenosti. Po tom co přestoupím se rád posadím, ale protože se mi to pravidelně nepodaří, tak úsek po přestupu musí být co nejkratší. Bohužel u všech 3 variant jsem nucen přesedat přesně opačně! Ve třetině cesty musím do linek, které do přestupní stanice přijíždějí po projetí větší vzdálenosti již plně vytížené. Podobnou situaci znám totiž již ze současnosti -kolem 8 ráno z n. Míru do Vršovic - pravidelně jsem cestoval na schůdkách!!!
Ještě to propočítám časově, ale to až zase příště!
Mnohdy jsem nucen cestovat nejprve v protisměru do nevytížené stanice, a teprve tam nasednout do požadované linky, a čekat až na frekventované stanici někdo vystoupí. To vše samozřejmě dle objemu a váhy přepravovaného nákladu!
Žirafa
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 14:46:54  
Neregistrovaný host
193.85.233.102
Jediný oranžový návrh příležitostí tak nějak zachovává současnou úroveň dopravní obsluhy, ostatní návrhy nenápadně prodlužují intervaly. Modrý návrh se opravdu nemůže jmenovat "základní úpravy", když radikálně prodlužuje intervaly a hraje si s čísly. Zelený návrh sice trochu čistí nadbytečnou nabídku na radiálách Prahy 6, ale zavedením 6-minutového intervalu omezuje nabídku v Podolí, na Spořilově, na Žižkově atd.
Řešením opravdu není žádná číselná revoluce, ale posílení tramvají ve směrech, kde mají rychlodrážní charakter (Barrandov, Modřany/Podolí, Řepy, Hostivař), tj. zavést k tomu příslušné P+R parkoviště, přesměrovat BUS linky a zároveň omezit směry, kde tramvaje sledují metro a není naděje na zvýšení jejich využití (Kolbenova, Petřiny atp.). Ať se to někomu líbí nebo ne, je třeba preferovat kolejovou dopravu (tramvaje, metro) tam, kde je již vybudována a kde za ní platíme fixní náklady (tj. Ropid by daleko lépe udělal, kdyby zrušil pásmo na Ládví, odstranil bus souběhy na Proseku/na Ládví atp.). Je nutné se dívat na MHD jako celek, nekreslit hranice mezi městskými částmi (díky jejich protichůdným zájmům), nekreslit hranice mezi jednotlivými trakcemi (chceme to mít jako v Rusku? nad metrem tramvaj 8A a o blok vedle ještě trolejbus 8B...). Zkrátka, Ropid musí mít ty koule a nehrát si jen s čísly a pásmovat, to už tady předvedlo předchozí duo...
Jevec
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 14:58:33  
Neregistrovaný host
90.183.77.36
Oranžová vůbec nezachovává stávající přímé spojení Barrandov-Václavské náměstí, které je dnes rychlejší než s přestupem na B (další nový přestup ze 16 směr VN bude prodlužovat čas (hlavně o víkendech !!!), kde na rozdíl od jiných sídlišť přímé spojení na Barrandov zanikne a do Modřan s linkou 3 a do Řep s linkou 9 nespravedlivě zůstává.
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 15:04:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2934
Registrován: 4-2007
Jevec: Hele už to řekni, co ty máš na tom Václaváku? Teď už jsem fakt zvědavej.[lol] Že ty si nějaká náplava a pod pojmem centrum si představuješ Mekáč ve Vodičkový...[lol]
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 15:05:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3910
Registrován: 12-2007
Ploki: dá se to dělat tak jak to dělaj akorát se nesmí najít nějaká čmuchající krysa.
Bohužel tohle pak způsobuje že všici schovávaj informace na které sice nejsou veřejné odkazy ale tak nějak se toleruje že na ně někteří vidí.
Žirafa
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 15:06:14  
Neregistrovaný host
193.85.233.102
Kolik lidí z Barrandova opravdu potřebuje na Václavské náměstí? Posedět si v tramvaji v Myslíkově - ano, i tak se dá trávit den. Linka z Barrandova na IPP a Vinohrady přináší daleko více benefitů a rozšiřuje oblast, kam se z Barrandova dostat. Co na jeden z návrhů tak mohou říkat Radlice, když se jim nabízí pouze přímé spojení na Malou Stranu? Kolik lidí asi potřebuje využít toto přímé spojení. Samozřejmě, oranžový návrh není bezchybný, lze s ním v korekcích pracovat, zatímco ostatní návrhy jen skrytě omezují provoz tramvají v Praze. Prodloužit interval v sedle pracovního dne a říci tomu "základní úprava" je eufemismus hodný předchozího Ropidu.
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 15:11:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2099
Registrován: 3-2011
Troufnu si tvrdit, že lidí z 3 jezdí do centra více než lidí 14 z Barrandova. Když vidím tu mizérii v obsazenosti linky 14 v Myslíkové.
Navštívené tramvajové provozy v roce 2016 - Erfurt (5x), Gotha, Nordhausen, GOP, Wroclaw

Najeto po Evropě v roce 2016 : 2915 km
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 15:13:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7047
Registrován: 5-2002
Žirafa: Tramvaje na Petřiny nesledují metro. Sledování není 1 bod na 3 kilometrech délky.
Jevec
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 15:14:27  
Neregistrovaný host
90.183.77.36
Chcete snad srovnávat Barrandov s Radlicemi?
To snad není možný? Na Barr bydlí víc jak 130000 obyvatel a v Radlicích je možnost dojít na metro Radlickou i pěšky!.. a nebo na druhou stranu na Smíchov!
Mění se tady schéma dopravy a Barrandov má mít největší újmu? To není možný, tohle to?!
A tou Myslíkovou ve 14 je to rychlejší než v sobotu ráno čekat při přestupu na Smíchově na metro i 10 minut!!! za tu dobu je tramvaj na VN !
Holt neznalý často neví..
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 15:18:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2935
Registrován: 4-2007
Jevec: 130 000?[lol][lol] Ty jsi vůl... Kdyby tam bylo 130 000 lidí, tak vám tam natáhnou metro. A z těch 130 tisíc jich 129 tisíc denně jezdí na Vencla, viď?
Žirafa
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 15:19:02  
Neregistrovaný host
193.85.233.102
Je to o prioritách...zatímco 22 mezi Újezdem a IPP jezdím vždycky s nosem namáčklým na dveře, tak v Myslíkově i na Petřinách mívám tramvaj skoro celou pro sebe a mohu si vybírat, na kterou stranu si sednu.
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 15:20:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1891
Registrován: 12-2007
218:Polezou, úplně stejně jako dneska lezou do 22.
Zvlášť na Malostranském náměstí, že...


Malostranské náměstí je jen jedna ze zastávek v centru. Kromě toho, kdyby tam byly nějaké problémy, je taky možnost prohodit 18 a 23. Tedy 18 přes Újezd a Karmelitskou a 23 po nábřeží a přes Staroměstskou. [wink]

Jevec: 130 000 lidí na Barrandově? Jestli má to tvoje sídliště 20 000 obyvatel, tak je to hodně. Tak velké zase není.

(Příspěvek byl editován uživatelem antar.)
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 15:23:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18482
Registrován: 8-2005
Málo platný, mě se líbí ten zelenej. A tak nějak jsem se uklidnil, když je to venku. [crazy] ani mě nějak nebaví zkoumat co jsem říkal, čeho jsem se bál, co mě překvapilo. Snad jen ta 2 je jasnej výraz neznalosti praktického provozu. To je smutný od takových lidí.
[new][pozor] ABYSME NEZAPOMNĚLI NA BUSY: 177 Chodov-Skalka, 195 int3/5/8/8 a přes staré Letňany, 158 zruš, 136 zruš, 213 int3/5/8/8 klouby, 139: KOMOŘANY-BĚLOCERKEVSKÁ-ORIONKA A PO BÝV 136 STŘÍŽKOV A PO 177 KOBYLISY A PO 505 SÍDL.ČIM.183 od Střížkova:Šimůnkova-vozovnaK.-Sídl.Čim. 169 přes sídl čim a posílit [lame]
Jevec
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 15:24:59  
Neregistrovaný host
90.183.77.36
Ve 14 asi těžko! Už musíte jet od Labutě, abyste si kolikrát až na Andělu našel uvolněné místo k sezení! A na Smíchovské nádraží přivstupivší si v určitých časech nesednou nikdy. Snad jedině, když se tramvaje občas nahromadí v tzv. vláček všech linek za sebou, tak v poslední soupravě si sednout lze.
Jevec
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 15:29:25  
Neregistrovaný host
90.183.77.36
30000 obyvatel, omlouvám se, jednička se tam vzteky přiklepla.
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 15:38:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1892
Registrován: 12-2007
Snad jen ta 2 je jasnej výraz neznalosti praktického provozu.

Třeba by to šlo i bez ní.[biggrin] Prostě na Petřinách jen jedna linka (20), stejně to tam vozí vzduch a všichni jsou v metru. A 6 ukončit v opačném gardu, tedy z centra Vltavská - Orteňák - NádrHol - Výstaviště. [satan]
Ale existují jisté objektivní důvody, proč na Petřinách musí být 2 linky.
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 15:45:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3523
Registrován: 5-2003
Lyoňan:
Tak chceme, aby ten návrh miloval jeho autor, nebo aby fungoval?
Chceme, aby ten návrh milovali všichni![biggrin]

Antar:
Kromě toho, kdyby tam byly nějaké problémy, je taky možnost prohodit 18 a 23.
To je právě ten problém toho návrhu, tam se dá v podstatě všechno s čímkoli prohodit a výsledek je stejnej. Taky můžu prohodit tu 18 a 23 na P6, nebo můžu u hradu přidat 20 (byť mine Hradčanskou), nebo můžu... no prostě jedinej smysl toho návrhu je, že si s ním můžu v případě dalších připomínek hrát až do aleluja.

A k tomu Barrandovu (o fous lepší než Maniny, protože tam aspoň bydlí nějaký významný počet lidí, ale taky pořád dokola): Do centra nejcentrovatějšího má Barrandov metro (i když s přestupem, tak celkem komfortním na pražské poměry), hlavní rozdíl proti Podolí je ten, že Podolí má metro až na Palačáku (tam už nikdo do centra přestupovat nebude). Na druhou stranu mi přijde lepší nechat 10+16 ve svazku a Barrandovu dát navíc 4 místo 6. A 14 tam nechat (v Radlicích i Košířích je 14 zbytečnější).
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 15:47:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18483
Registrován: 8-2005
Antar:údajně že to bylo opravený z fondů EU a že po opravě tam nesmí bejt slabší provoz. To samý co Myslíkova. Ale to není problém, problém je představa, že lze dvě proložený linky ve svazku účinně a účelně posílit třetím příprcem a že je to potřeba. To je na tom to smutný
[new][pozor] ABYSME NEZAPOMNĚLI NA BUSY: 177 Chodov-Skalka, 195 int3/5/8/8 a přes staré Letňany, 158 zruš, 136 zruš, 213 int3/5/8/8 klouby, 139: KOMOŘANY-BĚLOCERKEVSKÁ-ORIONKA A PO BÝV 136 STŘÍŽKOV A PO 177 KOBYLISY A PO 505 SÍDL.ČIM.183 od Střížkova:Šimůnkova-vozovnaK.-Sídl.Čim. 169 přes sídl čim a posílit [lame]
Ploki
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 15:49:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 385
Registrován: 2-2012
Hlubočepy měly v roce 2014 něco málo přes 22 000 obyvatel. A mezi ně jsou započteni i usedlíci ze Žvahova, Zlíchova a dalších částí, takže tam nahoře na "skále" může žít maximálně 17 000 lidí.
Pro naprostou většinu z nich je nejrychlejší způsob dopravy za svými cíli tramvaj na Smíchov nebo Anděl a zde přestoupit, jelikož tramvaj je neskutečně pomalý dopravní prostředek.
Pokud bych měl jet z Anděla na Smíchov, v 80% případů si vyberu metro. Než se tramvaj touto krátkou cestou "docrcá", je rychlejší si dokonce i postát na eskalátorech na Andělu a ve špičce si dokonce i dopřát ten luxus nechat si ujet metro.
Rychlost tramvaje přes Palackého most a okolí Karláku také nepatří k největším.
A pouze Jevec se rád kochá výhledem na naše krásné město z okénka tramvaje...
Linka 183 patří pouze na Průmyslovou, ne jako primární napaječ Čimic od metra! Linka 136 je sice v kloubech, ale znamená větší zlo, protože nová nejdelší linka v Praze na cestě z Jižního města projíždí přes několik kritických míst.
Jevec
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 15:55:11  
Neregistrovaný host
90.183.77.36
Podolí má Jeremenkovou a nebo od Podolské vodárny metro za 10 minut také autobusem. a další jiné pražské čtvrti mají směrové alternativy..
Takže stále ubírání Barrandovu... a nezáviďte nám tramvaj, zatím ještě s dobrým spojením bez přestupu. Snad to tak nadále zůstane, Magistrát hl. města Prahy to na Barrandově docela dobře zná (na rozdíl tady od přispěvovatelů).
Jevec
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 16:02:14  
Neregistrovaný host
90.183.77.36
Ploki: další neznalý )) kdo zkusí tramvaj od Anděla ke Smíchovu, už nikdy do metra nevleze a jak pak nadává při výlukách, že tam dočasně musí.
Ó bóže, lidé, nejdřív jděte do terénu a pak diskutujte !
Někomu se zdá tramvaj někde pomalá, prosím, neberu mu to, ale nepodsouvejte nesmysly ostatním co se týče Barrandova, Smíchova atd.
Když pojedu do Vysočan do metra přelezu, jestli jedu do centra, nikoliv !
170
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 16:02:57  
Neregistrovaný host
195.113.241.229
A chudak Barrandov nemá 170 vedoucí na C...
Jevec
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 16:09:28  
Neregistrovaný host
90.183.77.36
170 přes Barranďák s deseti i více minutovým zpožděním ve špičce, takže má jen lokální význam. Tento spoj je méně spolehlivý než v dané lokalitě IAD. Je to lokální linka pro místní mezi Braníkem a Budějovickou (s bonusem z Barrandova). Linka opravdu vhodná na výlet.
Jevec
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 16:12:07  
Neregistrovaný host
90.183.77.36
To už má smysl expresní linka 125, bohužel na Kačerově nestaví.
LvP
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 16:36:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 438
Registrován: 10-2012
218: 7 do Košíří/ů/-, 16 na Barrandov - prostě jsme si to vysnili
Ještě jednou a snad naposled: Smyslem rozpletení 10 a 16 je zajistit, aby při poměrně častém sjetí se všichni (tj. hlavně cestující do Košíř a na Barrandov) necpali do první soupravy, kterou by tak ještě víc zpozdili. Návrh předpokládá, že košířští si počkají na 10 a barrandovští na 16 bez ohledu na to, která pojede dřív.
V případě 14 do Radlic nebyl záměr zatím zveřejněn, ale odhaduji, že to má co dělat s potřebou zajistit rozumný interval i při nižší kapacitě (hlavně o víkendech) a zároveň netahat soupravy po Kolbenově, když to není potřeba. Milovníci historie mohou být také spokojeni, jelikož 14 jezdila do Radlic od roku 1990. Někdy začátkem století byla výlukově a pak i trvale odkloněna, místo ní ale jezdila Radlicemi X14.

totální přeházení na P6
Vysvětlení podal Martin Šubrt o pár desítek příspěvků zpátky.
———
Dj_la_défense: Koukám, že bez převlékání to neumí ani MŠ, který hojně kritizoval 14/24 (ne, že by neměl pravdu).
Pokud se budeme snažit splnit většinu požadavků, tak to bez převlíkání vážně nepůjde. Jednou z možností je linka z Letné přes oblouk u lékárny, pak okolo Holešovic a z Vltavské přes Hlávkův most. Jenže se tím nevyřeší nízká kapacita mezi Strossmayerovým náměstím a Vltavskou.
Další, skoro bych řekl blbou možností, je takzvaný žilinský systém (když už tu zavádíme zahraniční řešení). Linka Sídliště Petřiny → Nádraží Strašnice by měla číslo 2, linka Radošovická → Sídliště Petřiny číslo 6.
———
Integro Ü: Popř. lze ještě připomínkovat jednotlivosti a vytvořit nějaký návrh finální, třeba fialový?
Ano, lze. A pravděpodobně tomu tak i bude.
———
Jevec: Mělo se (asi tak i bude) zachovat současné tramvajové schéma s tím, že by se pouze ucelila řada linkových čísel 1 až 22. Tím pádem může vzniknout čtvrtý finální návrh bez nově vzniklých škod na celkovou doposud kvalitní povrchovou a spravedlivou dopravu ze všech sídlištních aglomerací se samotným průjezdem centrem (ve směru nejstarší pražské kolejové linky).
Nechápu potřebu mít souvislou číselnou řadu. Ve směru nejstarší kolejové linky (která mimochodem na Barrandov nikdy nejezdila) už jednatřicet let jezdí metro. V rámci spravedlivého přístupu bych prosil přímou linku ze sídlišť Novodvorská, Lhotka a Libuš na Václavák.
———
Borovička: Ještě bych těm návrhům zazlíval, že necitlivě mění léta zažitá čísla linek do určitých lokalit. Třeba 18 na Petřinách zmizí po 30 letech a bude vrácena 20, kterou po 30 letech už nikdo nepamatuje.
To vyřešíme snadno: Nic se měnit nebude, tramvaje se pouze asi tak čtyřikrát za půlkolo převlíknou. Všude budou původní čísla, ale přitom to pojede tam, kam bude potřeba. A všichni budeme spokojeni.
———
Jevec: Přesně tak je zažitá dvanáctka a čtrnáctka na Barrandově. I malé děti ví, že 12 jede na Malou Stranu a dál v Hol.. okolo Fučíkárny a 14 přes vodu na Václavák a bez složitého přestupu projít Jeruzalémskou z Jindřišské na vlak na Hlavák a nebo až pomalu na perón na Masaryčku.
Malé děti nevědí, co je Fučíkárna, a nová čísla se naučí rychle. Kromě toho bych malé dítě nepustil přes Sherwood.

Už musíte jet od Labutě, abyste si kolikrát až na Andělu našel uvolněné místo k sezení!
Pokud si potřebujete sednout, zkuste požádat někoho z mladších spolucestujících. Nebo si zavolejte dodávku Society. Chápu, že existuje několik zcela zásadních důvodů, proč ani jedno z toho nejde.

Ach jo, začíná se mi stýskat po diskuzi o Maninách.

"Tak dlouho jsem krmil sysla, až mi fujara spadla do rákosí!" — Václav Havel: Zahradní slavnost
Jsem jediný, komu tenhle citát zapadá do současné diskuze?
"Život začíná každé ráno v tramvaji, která je již několikátou generací nikoli dopravním prostředkem, ale jakousi mlýnicí lidstva. Vejdete dovnitř jako slušný, učesaný člověk, a vystoupíte jako vandrák, jenž se právě vyhrabal ze stohu." – František Nepil: Jak se dělá chalupa.
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 16:38:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1893
Registrován: 12-2007
218: Taky můžu prohodit tu 18 a 23 na P6, nebo můžu u hradu přidat 20 (byť mine Hradčanskou), nebo můžu... no prostě jedinej smysl toho návrhu je, že si s ním můžu v případě dalších připomínek hrát až do aleluja.

A není to spíš výhoda? [wink] Kdyby se ukázalo, že něco není úplně vhodné a byly by stížnosti, tak to můžu doladit nebo vrátit. A bez dodatečných nákladů.
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 16:45:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2936
Registrován: 4-2007
LvP: A co znamená to "většinu požadavků", to že si dejme tomu 30 lidí vyřvalo spojení Maniny-Florenc?[lol]

Zkrátka je to směšný. Svým způsobem nechápu, proč má Ropid potřebu do toho LV sahat, stejně se nic nevyřeší. Zelený návrh nemá šanci projít a to ostatní je jen posouvání číslíček. Nechápu, proč v tom oranžovém návrhu musela být totálně rozjebaná Praha 6, když ty změny nic neřeší. Každá větev chce linku na Letnou a na Malostranskou, tak proč nějaká 23 a 18?

Tyhle změny jsou jen kosmetické hraní dnešní garnitury a prosazování si svých zájmů, stejně vyjde jakýsi mix oranžového a modrého, což ve finále bude představovat prohození nějakých pár čísel.
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 16:47:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18484
Registrován: 8-2005
Todle je perdla největší:
CIT"totální přeházení na P6
Vysvětlení podal Martin Šubrt o pár desítek příspěvků zpátky. "

To si právě jen MŠ myslí že podal vysvětlení. Ony na to musej bejt dvě strany a myslim že obyvatelé P6 takové vysvětlení naprosto nepochopí. Ještě bude veselo [proud]
[new][pozor] ABYSME NEZAPOMNĚLI NA BUSY: 177 Chodov-Skalka, 195 int3/5/8/8 a přes staré Letňany, 158 zruš, 136 zruš, 213 int3/5/8/8 klouby, 139: KOMOŘANY-BĚLOCERKEVSKÁ-ORIONKA A PO BÝV 136 STŘÍŽKOV A PO 177 KOBYLISY A PO 505 SÍDL.ČIM.183 od Střížkova:Šimůnkova-vozovnaK.-Sídl.Čim. 169 přes sídl čim a posílit [lame]
Žirafa
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 16:53:24  
Neregistrovaný host
193.85.233.102
Tolik bych nerelativizoval, je velký rozdíl mezi modrým a oranžovým návrhem. Zatímco oranžový si více méně zahrává s čísly a ponechává stávající intervaly, modrý je během sedla prodlužuje a svou zamotaností není vůči tramvajím vůbec user friendly.
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 16:58:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3524
Registrován: 5-2003
Antar:
Kdyby se ukázalo, že něco není úplně vhodné a byly by stížnosti, tak to můžu doladit nebo vrátit. A bez dodatečných nákladů.
Proč to na mě působí ve stylu: když kvedlá tenhle ROPID, tak je to výhoda, když kvedlal předchozí ROPID, tak to byla nevýhoda?

LvP:
totální přeházení na P6. Vysvětlení podal Martin Šubrt o pár desítek příspěvků zpátky.
To že to dokáže ROPID vysvětlit, ještě neznamená, že to není jeden z největších mínusů toho návrhu.
Ploki
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 17:03:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 386
Registrován: 2-2012
=> Jevec
Z Anděla na Smícháč jezdím minimálně dvakrát týdně. Taková frekvence by už mohla znamenat znalost situace...
Linka 183 patří pouze na Průmyslovou, ne jako primární napaječ Čimic od metra! Linka 136 je sice v kloubech, ale znamená větší zlo, protože nová nejdelší linka v Praze na cestě z Jižního města projíždí přes několik kritických míst.
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 17:07:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2937
Registrován: 4-2007
Mám takový všeobecný dotaz. Proč se stále trvá jako na jediné lince z Trojské na 17? Kdysi mi bylo řečeno, že 14 tam šla proto, aby bylo spojení této oblasti s Republikou a Masaryčkou a tedy metrem B. Teďka tam jezdí 17, která je sice rychlá, ale prakticky nikam nejezdí. Současnou ML 17 bych ukončil na Výstavišti a nahoru poslal 24, když už tam jezdí stejně jen jedna linka.
Smithers
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 17:18:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 492
Registrován: 12-2007
Tak si taky ulevím:
každá změna navíc = těžší projednání a riziko, že to celý politik roztrhá. Takže odpusťme si hraní s čísly se sporným dopadem. V oranžovém mohla 18 zůstat na Pankráci, v zeleném 3 do Kobylis apod. V zeleném navíc účelové přečíslování, aby byla souvislá řada = za mě špatně, těžko se prodává
Modrá + oranžová = dlouhé intervaly o víkendu, částečně kompenzované mnoha sóly. Do budoucna neudržitelné.
Modrá: prodloužení intervalu v sedle u 9 a 22. Nepřijatelné.
Oranžová - jde to proložit? A jde to proložit při výlukách? A bude to někdo prokládat při výlukách?
Zelená - pěkná práce s intervaly. Beru riziko sjetí při nehodách, ale většina páteřních tratí má linek víc.
Za mě rozhodl víkend - zelená má pěkné intervaly většinou 7.5-10. Super zlepšení.
LvP
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 17:26:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 439
Registrován: 10-2012
Jevec: Mimochodem, na hlavák to budete mít pohodlnější tou 16. Dojedete na IPP, seběhnete jedny schody a sjedete jedním eskalátorem, o dvě stanice dál vyjedete eskalátorem přímo do haly bez toho, abyste musel jít půl kilometru pěšky od tramvaje.

Dj_la_défense: A co znamená to "většinu požadavků"
Spojení Letná – Ortenovo náměstí, Pražská tržnice – Ortenovo náměstí, Ortenovo náměstí – Náměstí Republiky, Maniny – centrum, posílení spojení Letná – Vltavská, a to všechno za stejné nebo menší peníze. Možná jsem ještě na něco zapomněl.

218: To že to dokáže ROPID vysvětlit, ještě neznamená, že to není jeden z největších mínusů toho návrhu.
O tom se můžeme bavit. Ale bylo už vysvětleno, proč se plánuje 23 do Evropské, 18 ke Hradu, 1 do Podbaby apod. Jenže u některých diskutérů mám pocit, že se podívali do plánku, ale vysvětlení si už nepřečetli.

Dj_la_défense: Současnou ML 17 bych ukončil na Výstavišti a nahoru poslal 24, když už tam jezdí stejně jen jedna linka.
Linka ukončená na Výstavišti od centra je v podstatě zabitá. Současná 17 poskytuje zajímavé spojení z Kobylis do té části centra, kam se nedá jednoduše dostat metrem.
"Život začíná každé ráno v tramvaji, která je již několikátou generací nikoli dopravním prostředkem, ale jakousi mlýnicí lidstva. Vejdete dovnitř jako slušný, učesaný člověk, a vystoupíte jako vandrák, jenž se právě vyhrabal ze stohu." – František Nepil: Jak se dělá chalupa.
Jevec
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 17:33:07  
Neregistrovaný host
90.183.77.36
Ploki: tak si to užívejte, vaše volba, ale nenuťte ostatní ke sfárání, než sjedete na Andělu dolů eskalátorem na perón metra a než mimo špičku nebo v so,ne přijede souprava, tramvají stihnete stejnou trasu na Smíchov tam i zpátky. Zkušenost mnohých zdejší lokality.
Tramvají je to i se dvěma mezizastávkami necelých 5 minut a metrem jen samotná jízda necelé 2 minuty: Nutno připočítat čas ke sfárání na Andělu, kde jen jízda na eskalátoru trvá víc jak minutu! plus další vyfárání na naštěstí už na tak hluboké stanici Smíchovské nádraží. Tady jízda metrem je dobrý tělocvik, žádná jiná přidaná hodnota a čas se metrem neušetří, naopak. A teď si představte někoho staršího, fyzicky méně zdatného.. holt na takový výlet do metra na jednu stanici musí mít člověk čas. A podobné je to i na jiných místech linky B.
Na druhou stranu buďme za to rádi, aspoň se i tady umocňuje důležitý význam tramvajové funkce, jak lokálního, tak i páteřního povrchového systému.
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 17:35:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18485
Registrován: 8-2005
Další perdla: CIT:"Jenže u některých diskutérů mám pocit, že se podívali do plánku, ale vysvětlení si už nepřečetli. "
Ale to udělá 101% důchodců na P6, co s tim poběžej na úřad MČ [rofl]
[new][pozor] ABYSME NEZAPOMNĚLI NA BUSY: 177 Chodov-Skalka, 195 int3/5/8/8 a přes staré Letňany, 158 zruš, 136 zruš, 213 int3/5/8/8 klouby, 139: KOMOŘANY-BĚLOCERKEVSKÁ-ORIONKA A PO BÝV 136 STŘÍŽKOV A PO 177 KOBYLISY A PO 505 SÍDL.ČIM.183 od Střížkova:Šimůnkova-vozovnaK.-Sídl.Čim. 169 přes sídl čim a posílit [lame]
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 17:37:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3525
Registrován: 5-2003
Jinak návrh změn, které jsou skutečně jenom "základní", by mohl vypadat třeba takhle:


- nepodařilo se dostat sólo na Petřiny, musela by tam jít ta 2 (->viz Jarešův loňský návrh)
- nevím, jestli by 6 nechyběla na Národní třídě a na Albertově jako posila. Pak by 6 musela zůstat v dnešní podobě jako posilová špičková linka (ne na Spořilov) a to, co je v návrhu jako 6, by muselo dostat jiné číslo (nejradši bych tomu dal číslo 23, aby konečně přestaly ty snahy s půlením 22)
- dokonce je tam i 16 na Barrandov, takže dobrý [biggrin]
- edit: ještě mi pak došlo, že 1 může zůstat a do Kobylis se dá hodit ta na Palmovce bezprizorní 12...

PS: mzda za půl roku polovičního úvazku se dá na ROPIDU vyzvednout kde? (Stačí mi třetina, když jsem udělal jen jeden návrh). Jinak nevím, jestli ten modrý návrh není přepracovaný, protože se na něm dělalo moc dlouho. Je snad jasné, že na návrhu "základních úprav" nemůžu dělat půl roku. Začnu vrtat... a vrtám... a vrtám...

(Příspěvek byl editován uživatelem 218.)
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 17:44:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 501
Registrován: 1-2015
Teď jsem si všiml poměrně alarmující věci v oranžovym návrhu. 14 v sólech i v pd, to si někdo myslí, že by jediná linka z Holešovic do centra, navíc naplněná tranzitem z Vysočan, mohla bejt v sólu? Taky bych chtěl vidět, jak by to zvládla na Václaváku... Přitom na Žižkově, kde je problém akorát při vláčkování 9 by se nesmyslně vozila dvouvozá 15. Nesmysl. Jedině by se to dalo zvládnout tak, že by do Vysočan jela 12 a 14 končila na Palmovce. A hrozná je ta nekoncepčnost, v jednom návrhu 14 vlastně polometrolinka v pd 2T a v druhym osekanej příprc.
Jevec
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 17:47:36  
Neregistrovaný host
90.183.77.36
Tenhle návrh by byl nejpřijatelnější, snad bych jen prohodil 20 za 12 na Barr. (aby se nebortila tradice, kolem Smíchovského nádraží vždy 12 jezdila).
Čtvrtek, 07. dubna 2016 - 17:54:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 502
Registrován: 1-2015
Rozhodně je lepší modrej návrh. Akorát ty Modřany... Proč nemůžou jet do Modřan taky tři standartní linky, jak požaduje MČ, když to podle oranžovýho návrhu jde? Sice je krásný, že bude 21 na Národní, ale pokud bude končit v Braníku, bude z ní poloviční užitek. Do Modřan 3, 17 a špičkovou 21 a v Braníku ukončit 27 Braník - Výstaviště. Radši číslo navíc než všude hvězdičky.