naše weby

Výpravní budova 16/H
aktualizace 15. 10. 2022
Tranzitní koridory
popisy, tabulky, foto...
Historie českých SPZ
aktualizace 12. 1. 2007
Elektrizace ve Slezsku
historie, mapy, tabulky

naši partneři

praktické

RSS 2.0RSS 2.0
mobilní verze

tiráž

© Společnost přátel kolejové dopravy,
2004–2023
ISSN 1801-6189
celá tiráž | přispěvatelé
ochrana osobních údajů
redakce@k-report.net

aktuality » do lovosic přijel první vlak z terstu

Do Lovosic přijel první vlak z Terstu

autor: Milan Smrčka
vloženo: 20. 7. 2008

Dne 17. července 2008 přijel do Lovosic poprvé ucelený vlak kombinované dopravy z italského Terstu. Zpočátku se bude jednat o jeden pravidelný odjezd vlaku týdně v každém směru, frekvence vlaků se ale bude postupně zvyšovat, a to v závislosti na míře zájmu zákazníků o tento nový produkt.

První přepravy tvoří prozatím zásilky námořních kontejnerů z přístavu Terst, zároveň je však signalizován i zájem silničních dopravců a speditérů o kontinentální přepravy mezi Itálií a Českou republikou, a to především o přepravy cisternových kontejnerů.

Vlak bude odjíždět podle jízdního řádu z Terstu vždy v pondělí večer a do Lovosic přijíždět v úterý večer. V opačném směru z Lovosic jsou odjezdy plánovány na středeční večer s příjezdem do Terstu ve čtvrtek večer.

Zavedením uceleného vlaku Lovosice – Terst se dále zvýšil význam nově vybudovaného a ještě dále rozšiřovaného terminálu kombinované doprravy ČD-DUSS v Lovosicích. Lovosice se tak postupně stávají strategicky důležitým uzlem na evropské síti vlaků kombinované dopravy. Zavedením vlaku Lovosice – Terst se zvýšil počet zemí, se kterými mají Lovosice spojení vlaky kombinované dopravy z osmi na devět a počet napojených terminálů se zvýšil na 37.