Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Nákladní doprava předcházející | další

Nákladní doprava

dolů
   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků   
 
Archiv diskuse Nákladní doprava do 06. 03. 2017 Bkp 60 06-03-17  20:43
Archiv diskuse Nákladní doprava do 14. 04. 2017 voloda 60 14-04-17  11:05
Archiv diskuse Nákladní doprava do 17. 07. 2017 voloda 60 17-07-17  16:09
Archiv diskuse Nákladní doprava do 02. 12. 2017 Němec_z_ova 60 02-12-17  20:57
   autor příspěvek
Němec_z_ova
Sobota, 02. prosince 2017 - 21:09:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3717
Registrován: 4-2009
A jak to dělají jiní dopravci?

V mém "oblíbeném" Polsku (u KC) pro strojvedoucího přijede domů taxík, odveze jej někam do džungle k vlaku, vyzvedne "opotřebovaného" strojvedoucího a toho vyklopí v místě bydliště. Čerstvý strojvedoucí po ujetí 30 až 70 km je někde vystřídán a odvezen zpět domů. Směnu má placenu od opuštění domova po návrat zpět. A to je prosím dcera ČDC[uhoh]

To jen my tady jsme odsouzeni se chodit dívat na některé "divné"[lol] strojmistry.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Sobota, 02. prosince 2017 - 22:59:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2351
Registrován: 5-2008
Němec_z_ova: Před mnoha a mnoha lety byla v depu Maloměřice pozice " avizér" s přiděleným autem a měla v náplni práce rozvoz a svoz čet z vlaků , které stály v "dipozici" okolo Brna
Troy_McClure
Neděle, 03. prosince 2017 - 17:47:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 29
Registrován: 5-2016
pro strojvedoucího přijede domů taxík, odveze jej někam do džungle k vlaku, vyzvedne "opotřebovaného" strojvedoucího a toho vyklopí v místě bydliště

Běžná praxe u "jiných" dopravců v ČR, zejména při nástupech a koncích v pozdních nočních nebo brzkých ranních hodinách. Proč se toto neaplikuje i u ČDC - protože se to tak nikdy nedělalo[biggrin].
Neděle, 03. prosince 2017 - 17:53:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8211
Registrován: 4-2003
Troy_McClure:Běžná praxe u "jiných" dopravců v ČR, zejména při nástupech a koncích v pozdních nočních nebo brzkých ranních hodinách. Proč se toto neaplikuje i u ČDC - protože se to tak nikdy nedělalo[biggrin].

To zase na ČDC spí? Vždyť ač tágo není levné, tak je to pořád levnější a operativnější, než jízda strojvedoucího z domova a domů z nějaké horní dolní, kde se střídá, navíc v nějakou nesmyslnou noční dobu, kdy VHD prostě nejede. Mne by zajímalo, jak si to třeba ČDC řeší v Prachovicích.....
Neděle, 03. prosince 2017 - 18:07:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1245
Registrován: 4-2014
Myslím, že ČDC je úplně jedno, jestli ten vagon jde z bodu A do bodu B den, dva, nebo třeba i celý týden. Podle toho tak vypadá, kdo může tak své zboží naloží na kamion, protože je to rychlejší a nemusí se bát, že třeba zboží z Břeclavi určené pro Znojmo pojede v podání ČDC oklikou přes Jihlavu, ale tím kamionem to pojede přímo.
Za vše hovoří příspěvek č.911 od Koudsk, který tu situaci popsal velmi přehledně, výstižně a pravdivě.
Úsměvné na celé situaci je to, že Ministerstvo dopravy pořád brečí, že má přetížené a plné silnice kamionů, bohužel pokud se této prapodivné přepravě v podání ČDC nepodívá pořádně na zub, a neudělá tam pořádek, tak ty silnice plné kamionů budou pořád a situace se bude nadále zhoršovat.
Neděle, 03. prosince 2017 - 18:42:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11794
Registrován: 9-2007
Jenže ČDC v noci v Prachovicích nestřídá ani omylem, to není IDSC, která se v půlnoci cpe na Agro Dobronín a diví se, že tam nikdo není.

Nicméně ČDC "tágo" používá, tedy služební auto, třeba když ved. PP MB pan Š (navrhovatel známého R LBC-PH) jede se slečnou z Carga na výlet do Košťálova, aby na vlastní oči viděl, jak ten Mn nedojede, protože se šetřil plat druhého fíry.

Obecně u ČDC ryba smrdí od hlavy viz výše. Jenže pak se nelze divit, že Haldirové a spol. třeba z Libně posílají rajky do UL místo NBK, protože se nečtou opatření. Podobně jako rajky do Podbořan přes Plzeň, Cheb a Most ! Je to hodně o lidech, někdo to je průser, jinde i na pochvalu, viz nedávno Protivín.
s Ropidem na věčné časy...ámen...
František_plášek
Neděle, 03. prosince 2017 - 22:28:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1452
Registrován: 9-2006
Jenže ČDC v noci v Prachovicích nestřídá ani omylem, to není IDSC, která se v půlnoci cpe na Agro Dobronín a diví se, že tam nikdo není.

Antoníne, Antoníne..sice mlhavě tuším /z vyprávění/ proč Vám tak neustále ležíme v žaludku...ale není to už po těch letech jedno? A i to (z Vašeho pohledu) blbé IDSC ví, že

A) v Prachovicích se v noci nestřídá - ano bylo to o ČDC ne o IDSC

B) nevím, kdy jste naposled viděl IDSC cpát se v noci na AGRO Dobronín, ale v noci tam nejezdíme, max.večer. A kupodivu tu obsluhu zvládneme....že by šlo jen o domluvu s vlečkařem? Ale mohu se mýlit (nemyslím si jako někteří, že jsem ředitelem zeměkoule a neomylný robot), nejsem naštěstí v práci nonstop.
Pondělí, 04. prosince 2017 - 11:18:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11796
Registrován: 9-2007
Komu nám? Jako výpravčím? Kupodivu já 99,9% mám zrovna od Sždc...
Samozřejmě, že obsluha jde dělat i v noci, ale ono by se to do rána nějak zkazilo, až přijde do podniku další personál? Nebo viz Brniště a návoz kyseliny, kde se zapomnělo na noční výluku služby a defakto i areál Diama... atd. Mám pocit, že někdy méně znamená více a netřeba to takto drtit a nasírat okolí. Nakonec co si budeme povídat, ani jedna z výše uvedených obsluh není čistě IDSC. Otázka je, co tento styl honem, honem, ať se kola točí přináší?

Snad bych to pochopil v momentě, kdy je objednaná trasa a dopravce jí neprojede nebo projede právě v době nočního klidu a vše je penalizováno, ale při současných podmínkách? Nemluvě o připravenosti, která mnohdy postrádá smysl, hlavně v momentě, kdy sždc volá strojvedoucímu a on je doma v posteli, ale v systému má 041, což v překladu znamená, už to sviť, už teď je pozdě, mám rád,když se kola točí a je jedno kam...

V tomto zlaté ČDC! A světe div se, sždc to vidí mnohdy podobně, byť přiznávám(e), že ČDC zase boduje někdy v rychlosti - viz sériový jezdci.

Mmch nedávno jsme se pobavili u jednoho nejmenovaného EXD: do Wendysu, pak plán do Bakova...nakonec vylíčil, že chce jet. Na dotaz kam: už to sviť, já jedu...A kam? Čili sám pořádně nevěděl a to co bylo v plánu byl guláš. Takže na ochlazení myšlenek si postal 60min. na Srní. A evidentně to pomohlo, pak už se vědělo, že Všetaty a Bakov myšleno NBK.
s Ropidem na věčné časy...ámen...
Pondělí, 04. prosince 2017 - 15:21:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1599
Registrován: 4-2010
750371
Co sleduji, tak je otázka jak to vychází s normama dobíraček. Vlaky nemají neomezenou kapacitu. Což mohl být případ Libně a rajek. Kde to mohlo být o volbě to procpat přes Ústí kde v obou vlacích vycházel prostor. Nebo sestavit vlak navíc. Což jsou významné náklady navíc. Popřípadě to nechat na další den. To může způsobit, že někdy je zátěž odvezena nepříliš standartním způsobem.
Pondělí, 04. prosince 2017 - 16:03:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11797
Registrován: 9-2007
To bych ještě pochopil, ale pokud nacpeš cca 10 rajek (bylo jich ale tuším víc) do Berouna, tak kde máš jistotu, že ti to poberou Pn do Plzně, Pn do Chebu, Pn CH-MO a pak Mn MO-CV bez postrku...nemluvě o závleku + času dodání. Takže v tomto směru úsporu nevidím a věřím, že v násl. dni nebo dvou by to Pn do UnL pobralo nebo šlo vytvořit přetěž pouze po Hněvice. Tohle z vaší strany už byl vrchol "zvrhlosti" přičemž předpokládám, že někdo měl myšlenku, že to pojede přes Blatno, byť tam byla měsíční výluka.

A k těm rajkám pro Diamo na UnL to bylo vyloženě neschopností reagovat na ROV, neboť při více vozech se v relaci BE-NBK mohl udělat separát, což se mnohdy dělo. Nicméně nakonec se to přes patřičný místa pořešilo.

Vytěžování vlaků chápu, to bylo třeba nedávno na realaci do Vlastce, byť mám pocit, že by to vyšlo i přes Březnici.

A ještě mě napadá další příklad, když kolega v MB nechal z Pn sundat vůz pro JC, neboť v NBK nikdo nechápal, že je výluka TUR-JC. Na závěr pecka byla na začátku roku Lomnice n P, kdy vůz jel z NBK do HK a z HK za pár dní solo hrbatou zase do NBK. Přičemž někteří opravdu věří tomu, že jezdí Mn HK-St.Paka přes Horku...Víc to raději pitvat nebudu, protože z pohledu zákazníka je tohle na ... slušný výraz neznám.
s Ropidem na věčné časy...ámen...
Pondělí, 04. prosince 2017 - 16:17:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11798
Registrován: 9-2007
To, že je to v lidech i jednotlivcích o tom žádná... Před dávnou dobou jsem řešil jednu zásilku přes zákaznické centrum, přičemž debata skončila celkem neslavně, paní měla pocit, že jí na dálku napadám, přičemž záhy na tomto postu díky bohu pro nás všechny skončila...nejspíš se blbostí vznesla do oblak...
Takže tudy cesta nevede.

Pak to lze řešit přes nákladní pokladny, vozovou atd. byť zase myšlenky někdy končí v obvodu PP ČDC a těžko vysvětlovat, že z Horky opravdu Mn nepojede a že ten Lojza Vomáčka z HKC opravdu nemá poznání na Lomnici nebo dokonce PMD3...

Naopak jsou PP ČDC, kde zákazník dostane opravdu odbornou radu, odpověď a dokonce personál má přehled o dění, kde se vůz nachází, jakým spojem dojede a jaké omezení - výluky budou v následujících týdnech.

Takže tolik osobní zkušenosti.
s Ropidem na věčné časy...ámen...
Pondělí, 04. prosince 2017 - 18:02:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1601
Registrován: 4-2010
750371
V případě Libně to bylo spíše pochybení. Velice snadné pochybení pokud mezi sebou lidi dobře nekomunikují. Příjde nějaké opatření ale když se to nepředá další směnám, tak v případě našlapané směny se to snadno přehlédne. Protože dotyčný řeší aktuální věci na které ostatní spěchají a příliš neprohledavá co mohlo přijít během doby kdy neměl směnu.
Prcekzlipy
Pondělí, 04. prosince 2017 - 19:16:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3459
Registrován: 11-2007
A to je správně? Nebo spíš,kolik to dotyčného stálo,když neudělal, co měl? Nebo se to zametlo pod stoleček a jedeme dál...? Jestli je to v pořádku,tak je to při nejmenším podivné... Hlavně,že dotyčný zaměstnanec dostane od svého chlebodárce medaily za zásluhy a věrnost [biggrin]
Pondělí, 04. prosince 2017 - 19:29:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11799
Registrován: 9-2007
To by museli vyházet 1/2 Libně, protože se to dělo před rokem i letos...a za ty Podbořany totéž.
s Ropidem na věčné časy...ámen...
Pondělí, 04. prosince 2017 - 20:31:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1602
Registrován: 4-2010
Pochopitelně to není správně. Jen to je možné vysvětlení.
Tom_tužín
Pondělí, 04. prosince 2017 - 21:45:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 924
Registrován: 6-2005
Jen čistě technicky - dnes jsem v Brodku spočítal ty dlouhodobě odstavené velké uhláky (vozy Eas-u). Bylo jich tam 14, k tomu ještě pár plošiňáků, ty už jsem spočítat nestihl (při 140 Km/h na to není moc času). Tolik upřesnění k mému příspěvku na začátku diskuse, kdy byla řeč o tom, jestli jsou k dispozici nějaké vozy na dřevo (kůrovcová kalamita + větrná smršť).
Úterý, 05. prosince 2017 - 20:03:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 649
Registrován: 7-2008
Prosím kohokoli, kdo by k tomu mohl něco vědět: pod číslem 53101 jede z Pardubic souprava plošiňáků naložená nějakými hliníkovými polotovary, dá li se to tak nazvat. Via Petrovice u Karviné, cílovka v poznámkách Dzerzhinskaja - Novaja. Věděl by někdo o co jde přesně? A zda je to jednorázovka nebo něco častějšího?
Telini
Úterý, 05. prosince 2017 - 22:29:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 569
Registrován: 10-2006
Asi tohle http://www.fansct.com/cz/novinky/fans-prijal-jednu-z-nejvetsich-v yzev-ve-sve-historii-na-ruskem-trhu/
Úterý, 05. prosince 2017 - 22:44:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 650
Registrován: 7-2008
Telini: jo, tohle by podle fotek odpovídalo, děkuji...
Středa, 06. prosince 2017 - 18:23:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3798
Registrován: 4-2006
Potvrzuji, jedná se o akci pro FANS. Další vlak by mohl jet už tento týden.
Čtvrtek, 07. prosince 2017 - 14:25:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 651
Registrován: 7-2008
S200: peťo, pokud o tom víš víc, mohl bys mne informovat přes mail wipet@seznam.cz? Telefonní kontakt na tebe bohužel zmizel v nenávratnu. Po mailu ti své číslo samozřejmě rád ochotně dám...
Středa, 20. prosince 2017 - 11:10:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 247
Registrován: 1-2013
Tak už ČDC koupilo "nové" lokomotivy pro přepravy po Rakousku na svoji licenci [proud]

Edit: Jedná se o odprodej lokomotiv do Rumunska, ale nebylo by špatné, kdyby si koupilo i nějaké kousky ČDC pro provoz v Rakousku [happy]
Zdroj fotky je FB.


(Příspěvek byl editován uživatelem Kůčis.)
Lokomotivy řady 350 [vypravci]
Čtvrtek, 21. prosince 2017 - 08:06:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13
Registrován: 8-2015
Kůčis:
"Jedná se o odprodej lokomotiv do Rumunska"

Do Rumunska?
„souhláska-samohláska“, tedy pro BA, BE, BI(Y), BO, BU, CA, CE, … atd.
Čtvrtek, 21. prosince 2017 - 15:38:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 248
Registrován: 1-2013
Ano do Rumunska, aspoň to tak psali na FB.
Lokomotivy řady 350 [vypravci]
Čtvrtek, 21. prosince 2017 - 16:18:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14
Registrován: 8-2015
A co tam s něma budou dělat?
„souhláska-samohláska“, tedy pro BA, BE, BI(Y), BO, BU, CA, CE, … atd.
Čtvrtek, 21. prosince 2017 - 16:21:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3808
Registrován: 9-2004
Nevím to na 100%, ale myslím si, že jsou to lokomotivy pro Grampetcargo Austria, které byly opraveny v dílnách Reloc Craiova. Zůstaly na snížený kmitočet, v Rumunsku byly, mají rumunského majitele, ale jezdit budou v A (DB, CH...).
Pátek, 22. prosince 2017 - 08:17:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15
Registrován: 8-2015
Kubrt:
"Nevím to na 100%, ale myslím si, že jsou to lokomotivy pro Grampetcargo Austria, které byly opraveny v dílnách Reloc Craiova. Zůstaly na snížený kmitočet, v Rumunsku byly, mají rumunského majitele, ale jezdit budou v A (DB, CH...)."

Tak to je ovšem jiná. Díky za vysvětlení.
„souhláska-samohláska“, tedy pro BA, BE, BI(Y), BO, BU, CA, CE, … atd.
Pátek, 22. prosince 2017 - 08:40:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1523
Registrován: 7-2002
Grampet je velmi silný hráč rumunské železnice , patří jim velká část tamního železničního průmyslu a největší soukromý dopravce GFR, mají svého dopravce i v Maďarsku a Chorvatsku, Grampetcargo Austria už má nějaký čas licenci taky, ale zatim trakci spíš jen nakupovali. Ty lokomotivy šly do Rumunska už v roce 2016 (mj. tři se vezly společně s konvojem 1014), toto tedy vypadá na první hotové po "přebarvení" (a tedy nějaké opravě), vím o 18, ale kdoví kolik jich koupili celkem. A jinak viz ŽM 12/16, str. 27.
I když tedy ty barvy jsou jiné, než je standardní nátěr u dopravců skupiny, tak uvidíme...

(Příspěvek byl editován uživatelem kade.)
Desiro
Pátek, 22. prosince 2017 - 10:56:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3226
Registrován: 2-2004
Mně bylo přímo Grampetcargo Austria řečeno, že ty lokomotivy jsou pro ně a jejich servis v D AT.

Grampetcargo jezdí mj. s LokoTrainem.
Pátek, 22. prosince 2017 - 11:15:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1524
Registrován: 7-2002
Tak vyborně. No mužou se dít věci, Grampet/GFR drží některé docela objemné zakázky generované rumunským průmyslem.
McBain
Neděle, 24. prosince 2017 - 21:52:57  
Administrátor
Číslo příspěvku: 25613
Registrován: 5-2002
Dnešní [auto][auto][auto][auto][auto][auto][auto][auto][auto][auto][auto][auto][auto][auto][auto][auto][auto][auto][auto][auto][auto][auto][auto][auto][auto] do Jenče.