Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » Železniční uzel Praha » Archiv diskuse Železniční uzel Praha do 25. 04. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Železniční uzel Praha do 25. 04. 2016

dolů
   autor příspěvek
Středa, 13. dubna 2016 - 10:46:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 660
Registrován: 2-2006
Sonic: na přivolávačku z Hostivaře (a podle plazení 2556 i do) už včera qečeru.
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala.
Středa, 13. dubna 2016 - 11:59:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1635
Registrován: 9-2005
Mně by se zastáffka králoffské Vinohrady docela líbila, nemuselo by tam zastavovat ffšechno. Horem ta cesta trvá docela dlouho. Podobně Pernerova v Karlíně, tam by možná měla význam ještě větší.
Středa, 13. dubna 2016 - 12:29:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4341
Registrován: 9-2005
Tááák, tady máme tu jednu zastávečku, co si prosím budete ještě přát milostivá?
Luboš_3.21
Středa, 13. dubna 2016 - 15:22:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 699
Registrován: 4-2014
Simba - zřejmě k té Klímovic šílenosti nedošlo proto, že soudruzi z UV se pustili do velmi finančně náročné přestavby Vltavy (vodní dílo Orlík) a pak si vysnili první DOZ v Československu na trati Plzeň - Cheb, takže bylo málo peněz, pak přišel rok 1968 a soudruzi z UV pak měli úplně jiné starosti - normalizace a zatočit z odpůrci režimu, no a na Klímovic čmáraninu se pak jaksi zřejmě zapomělo.
Středa, 13. dubna 2016 - 15:48:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5620
Registrován: 4-2003
Luboš_3.21:Simba - zřejmě k té Klímovic šílenosti nedošlo proto, že soudruzi z UV se pustili do velmi finančně náročné přestavby Vltavy (vodní dílo Orlík) a pak si vysnili první DOZ v Československu na trati Plzeň - Cheb, takže bylo málo peněz, pak přišel rok 1968 a soudruzi z UV pak měli úplně jiné starosti - normalizace a zatočit z odpůrci režimu, no a na Klímovic čmáraninu se pak jaksi zřejmě zapomělo.


Ta přestavba by byla reálná tak leda v Rumunsku, kde se třeba kvůli megagigapaláci jistého diktátora srovnaly se zemí celé čtvrti a nikdo se nikoho neptal, jestli s tím bude souhlasit. To za éry naší slavné KSČ by nebylo reálné, i kdyby byl dostatek peněz.
Středa, 13. dubna 2016 - 17:30:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 36
Registrován: 2-2009
SOnic: výluka autobloku mezi Uhří a Hostvaří je od včerejška od 8:00, kdy s řízla optika. Autoblok dnes přezkoušen, ale do provozu půjde až zítra. Všechna návěstidla ve stanici Hostivař se již ovládají z definitivního zařízení, zítra se začnou přepojovat výhybky. Deska nouzových obsluh v pátek nebo v sobotu, podle toho jak to rychle půjde.
Středa, 13. dubna 2016 - 19:07:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1041
Registrován: 12-2007
a nějaký obrázky z aprílové Hostivaře

náklad nejel žádný [sad] takže je na tahu Jnd nebo někdo jiný...

http://kasme.rajce.idnes.cz/ho-160413/
Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
Fotky RoPL * Hostivař * web Hostivař.EU * tunel Blanka - mo.ttnz.cz
Čtvrtek, 14. dubna 2016 - 00:41:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1928
Registrován: 9-2006
Nedělní odklony v úseku Hostivař - Vršovice

a úterý na malešické [happy]
Čtvrtek, 14. dubna 2016 - 20:57:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1043
Registrován: 12-2007
tak jsem šel náhodou kolem...

bedny mi ujeli před nosem a po 20 minutách jsem odcházel a potkal sypáky... [crazy]

http://kasme.rajce.net/ho-160414


jo a pokračování je opět o 6 dní dál [happy]

Datum ukončení příjmu nabídek 28.04.2016 09:00:00

https://www.vhodne-uverejneni.cz/zakazka/optimalizace-tratoveho-u seku-praha-hostivar-praha-hl-n-ii-cast-praha-hostivar-praha-hl-n- 1
Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
Fotky RoPL * Hostivař * web Hostivař.EU * tunel Blanka - mo.ttnz.cz
Kreativec
Čtvrtek, 14. dubna 2016 - 23:21:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 130
Registrován: 7-2015
Dotaz č. 532... To je ta zadávací dokumentace tak odfláknutá nebo někdo usilovně už půl roku trolí?
Tolik ve stručnosti.
Pátek, 15. dubna 2016 - 01:01:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1044
Registrován: 12-2007
Kreativec: je to krapet složitější stavba... [happy]

......

Vrcholí přípravy na rekonstrukci Fantovy budovy, dostane novou fasádu
14. dubna 2016 10:03

Křídla orlů se uvolňují a štukové plastiky praskají. Rekonstrukce Fantovy budovy na pražském Hlavním nádraží se brzy přesune ven. Podle restaurátorů budova nejvíce utrpěla nešetrnou rekonstrukcí v sedmdesátých letech. Oprava vyjde na devatenáct milionů korun.

http://praha.idnes.cz/vrcholi-pripravy-na-rekonstrukci-fantovy-bu dovy-dostane-novou-fasadu-1mo-/praha-zpravy.aspx?c=A160414_223919 2_praha-zpravy_rsr
Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
Fotky RoPL * Hostivař * web Hostivař.EU * tunel Blanka - mo.ttnz.cz
Kreativec
Pátek, 15. dubna 2016 - 08:03:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 131
Registrován: 7-2015
Složitější stavba... No dobrá, ale skončí to vůbec někdy? Má takhle dlouhý proces doplňování obdobu? A proč se ty dotazy trousí tak pomalu, to přece nemůže být normální, že si někdo teprve čtyři měsíce po skončení původní soutěžní lhůty přečte původní zadávací dokumentaci a najde tam nejasnosti. Předpokládám tedy, že dotazy nepřišly všechny najednou, to by snad takhle neposouvali termín vždy o týden.
Tolik ve stručnosti.
Lexa_karel
Pátek, 15. dubna 2016 - 11:55:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1013
Registrován: 12-2009
Napadá mne jenom úmyslné prodlužování termínu tak, aby byly volné stavební kapacity po skončení rozdělaných akcí.
Tragické nasazení stavařů na úseku Sudoměřice - Chotoviny toho budiž důkazem.
Pátek, 15. dubna 2016 - 13:45:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 95
Registrován: 8-2014
Lexa: To moc pravděpodobné není, protože žádné akce (např. SuVo kvůli EIA) se zahajovat nebudou, takže volné kapacity budou.
Pátek, 15. dubna 2016 - 22:22:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1045
Registrován: 12-2007
Ukončení kolejových prací

http://hostivar.eu/index.php/aktualni/48-ukonceni-kolejovych-prac i


Malba na protihlukových stěnách

http://hostivar.eu/index.php/aktualni/49-malba-na-protihlukovych- stenach
Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
[fotic] Hostivař, RoPL * web Hostivař.EU * stavební diskuse na ttnz.cz
Pátek, 15. dubna 2016 - 23:29:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9786
Registrován: 4-2003
Dnes mi začala "popracovní" šotosezona ... tak hned dokument místa kde dříve byly keře a brzy bude zed ...



A slíbil jsem i náklad tak tady je [happy]



V červenci tam bude hezké místečko s nadhledem na nedělní rekreák ...
Jo a přijeli na mě policajti,že tam udajně někdo hází šutry na vlaky. Ale byly v pohodě a popřáli mi hezké pofocení ...))
Sobota, 16. dubna 2016 - 15:02:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1046
Registrován: 12-2007
Hostivař: polední obsáhlejší report z celé stavby, ale proti staničení...

http://kasme.rajce.idnes.cz/ho-160416/
Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
[fotic] Hostivař, RoPL * web Hostivař.EU * stavební diskuse na ttnz.cz
Sobota, 16. dubna 2016 - 17:20:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1047
Registrován: 12-2007
ještě video https://www.youtube.com/watch?v=ss0qZrP0F94

zas jednom osobáky u nástupiště [sad]
Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
[fotic] Hostivař, RoPL * web Hostivař.EU * stavební diskuse na ttnz.cz
Sobota, 16. dubna 2016 - 20:40:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9789
Registrován: 4-2003
Bude tady také zed nebo ne ??
http://kasme.rajce.idnes.cz/ho-160416/#P4166279.jpg
Sobota, 16. dubna 2016 - 20:56:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9791
Registrován: 4-2003
Škoda,že mě nenapadlo,dělat tady časosběr ... na zahrádce je toho stále více ...)))

http://kasme.rajce.idnes.cz/ho-160416/#P4166410.jpg
Rob
Sobota, 16. dubna 2016 - 22:27:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1308
Registrován: 1-2005
Kasme: pěkná reportáž i video - opravdu prima k detailnímu náhledu situace v Hostivaři a jeho blízkém okolí - to nemá chybu. [ok]
Trochu mně udivilo, že "městská" linka nekončí u nástupiště 2B - na kusé koleji - tam bych tu 810 viděl nejlépe, ale je vedena k nástupišti 2A.
Co se týká těch pozůstalých neplatných návěstidel v trianglu, tak asi nikomu nevadí [blush]
Kreativec
Sobota, 16. dubna 2016 - 22:29:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 133
Registrován: 7-2015
K prodlužování staveb je článek zde. Sice se to týká primárně ŘSD, ale mnohé věci znějí velmi povědomě i pro železnici.
Tolik ve stručnosti.
Neděle, 17. dubna 2016 - 09:33:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 777
Registrován: 12-2007
Kreativec: O tomto článku z deníku Referendum se ministr dopravy Dan Ťok vyjádřil v tom směru, že zmíněné organizace spíše blokují různé stavby. Pokud se týká výkupu pozemků, tak jsem nedávno napsal Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, že by mohl vykupovat všechny pozemky, kde by měly být stavby ve veřejném zájmu, tzn. že by se to týkalo nejenom dopravních staveb, ale také třeba vodohospodářských s tím, že po dokončení příslušné stavby by pozemek pod touto stavbou včetně potřebných manipulačních ploch byl předán vlastníkovi této stavby, v našem případě SŽDC a zbytek ploch by ÚPZSVVM buď jinak využil, předal jiným institucím anebo prodal. Kromě toho, že by na zmíněném úřadu mohlo být specializované oddělení, které by lépe zvládlo proces výkupu, tak dalším důvodem může být to, že vlastník stávajícího pozemku by nemusel chtít prodat jen potřebný pozemek pro dopravní stavbu, ale celý pozemek, který by byl třeba využit jenom z jedné třetiny. Takže pozemek by byl vykoupený celý, a nepotřebné části pozemku by se po skončení stavby jinak zhodnotily. Zmíněný úřad mi napsal, že můj nápad by mohl být předmětem jednání příslušných organizací.
Neděle, 17. dubna 2016 - 11:21:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1048
Registrován: 12-2007
ještě pár postřehů z Hostivaře: na všech krajích stanice už jsou cedule s názvem (4x)
na 2. nástupišti už na pragotronech nezabírá jeden řádek "zkušební provoz"
uvítal bych informaci, že kolem peronu projede vlak, myslím že jsem to zaznamenal v Holešovicích

Jnd: mám za to, že tam zeď nebude, navíc je to tam budozerem urovnáno a ponechána jen cestička k protlaku
stavby PHS už jsou snad rozjeté všude, takže tam kde nejsou kolíky nebo nějak rozryto už nic nebude

Jnd: u lávky bydlí sběratel, ale třeba až to tam stavba ukončí, tak to trochu poklidí [happy] [happy]

Rob: díky, jsem rád, že to nedělám zbytečně [happy]
video: náklad jsem potkal jen jeden a chtěl jsem hlavně fotky, příště snad bude doprava i počasí příznivější
a hlavně už se ty vlaky nebudou ploužit [vypravci]

městská linka: podle mě je to v pořádku, pokud tomu něco nebrání, tak proč nestanicovat pod střechou a blíže podchodu

návěstidla v trianglu: zmizela stará předzvěst od Malešic včetně upozorňovadel
předzvěst od Vršek leží a dočasný vjezd je na svém místě


Kreativec, Wagon: hlavní, ale ne jediný problém je v legislativě
obecně prospěšné stavby nejdřív postavit a pak řešit problémové pozemky, ale to je do jiné diskuse než ŽUP
Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
[fotic] Hostivař, RoPL * web Hostivař.EU * stavební diskuse na ttnz.cz
Pikehead
Neděle, 17. dubna 2016 - 15:59:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2272
Registrován: 3-2007
Hezký fotky, snad někoho napadne očesat ze staré výpravní budovy ten dnes zbytečný infosystém.

A sběrač je zralý na Bohnice, a budovu uklidit a pronajmout někomu normálnímu, tohle je ostuda...
Neděle, 17. dubna 2016 - 17:04:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4342
Registrován: 9-2005
u lávky bydlí sběratel
Nooo, já bych ho nazval jinak. Kdo ho zná, ví. Pikehead je blízko k tomu slovu
Simba
Neděle, 17. dubna 2016 - 19:44:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2205
Registrován: 7-2008
Pokud platí nájem, je každýmu zvenku s prominutím ho.no do toho, jaký čurbes má kdosi kdesi na dvorku (i když to tedy znovupoužitelně tedy moc nevypadá). Zajímat to může nanejvýš pronajímatele. Nebo to může koupit milionář Pike, aby věděl, jaká je to slast bydlet za zdí u koryta.
ŽELEZNIČNÍ KORIDORY, VČ. 4 I NA FB! - www.koridory.cz
Nápis z kavárny vypovídá o době jasně:
"Ne, wifi u nás opravdu nehledejte. Povídejte si."
Emil Švec
Neděle, 17. dubna 2016 - 21:01:36  
Neregistrovaný host
84.246.166.25
No, člověk by čekal, že v nejzápadnější výspě Slovanů v 21. století už budou lidi naučeni pořádku. Nikoliv, on ho ještě vehementně obhajuje [crazy] Krásná vizitka pro Matičku stověžatou, když turista vidí zahradu budoucího klienta nejmenované kliniky
Neděle, 17. dubna 2016 - 21:18:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11173
Registrován: 5-2002
Simba: aby věděl, jaká je to slast bydlet za zdí u koryta
Aha, čili místo ošklivé protihlukové zdi je lepší hezkej protihlukovej bordel...?
Pondělí, 18. dubna 2016 - 00:58:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 179
Registrován: 7-2013
Upřímně, co má někdo na svém pozemku, může být všem naprosto ukradené. Dokud to nezamořuje okolí nebo nějak neohrožuje, je to jeho věc. Je až s podivem, kolik existuje lidí, kteří by rádi kecali druhým do života. Že by relikty minulosti?
Pondělí, 18. dubna 2016 - 06:27:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4343
Registrován: 9-2005
co má někdo na svém pozemku, může být všem naprosto ukradené

No právě. On to totiž NENÍ pozemek toho, kdo tam ten binec dělá. Nevíte a kecáte.
Pondělí, 18. dubna 2016 - 06:47:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11182
Registrován: 5-2002
Když už se netrefil s tím "svým pozemkem", nemá pravdu aspoň v tom "všem ukradené"...?
Pikehead
Pondělí, 18. dubna 2016 - 09:17:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2274
Registrován: 3-2007
No minimálně by se o to měl zajímat majitel, protože jestli tohle je zvenčí, tak by mě zajímalo, jak to vypadá uvnitř a kolik tak asi bude stát (státní firmu) návrat do použitelného stavu...

Kromě toho město má nějaká pravidla intravilánu, například v Praze se od 90. let nesmí chovat slepice. Tohle se nedá označit jinak než skládka a na zahradách se skládky zakládat nemají.

Veselá historka z natáčení: ještě za totáče za námi přijel známý z Kanady, měli jsme ne zcela posekaný trávník a v něm kvetoucí pampelišky. Řekl nám, že kdyby tohle měl na zahradě v Kanadě, zavolají na něj sousedi policajty. :-)
Pondělí, 18. dubna 2016 - 11:33:19  
Neregistrovaný host
94.113.251.98
"Řekl nám, že kdyby tohle měl na zahradě v Kanadě, zavolají na něj sousedi policajty"

Proč mi to jen připomíná ZVS??? Ještě chybí králičí bobky, srovnané dle velikosti (Š + G)!!!
prag
Pondělí, 18. dubna 2016 - 15:53:36  
Neregistrovaný host
193.85.175.214
Občanská demokratická diktatůra .. prej se to ve švajcu osvědčuje. Asi bych tam žít nemoh, mam rád vysokou trávu ;-)
Pondělí, 18. dubna 2016 - 19:31:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1610
Registrován: 11-2005
Jak to nyní vypadá s úsekem Praha-Běchovice - Úvaly?

Když jsem tam v pátek jel, tak kolejnice (alespoň ve 2.TK) dle zvuku byly již přebroušené. Laníčka v troleji definitivní, rychlostníky osázené pod igelitem.
Jen jsem si všimnul ještě těch bobků coby provizorních nástupišť v Klánovicích, které by měly být odstraněny, ale jinak to vypadalo dost hotově.

Alespoň by tu PJ50 mohli zvýšit na PJ100. Při zkracování zpoždění by se to hodilo. Kdy bude možné jezdit definitivních 160?
Donner au train des idées d'avance...
Pondělí, 18. dubna 2016 - 20:45:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10896
Registrován: 8-2004
Rail2005:
Alespoň by tu PJ50 mohli zvýšit na PJ100.
Kde jste přišel na to, že je tam 50-ka? [crazy][nene]
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Pondělí, 18. dubna 2016 - 21:02:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1611
Registrován: 11-2005
Já tam jel v pátek podle GPS 50 km/h. Tak možná před námi něco jelo...
Donner au train des idées d'avance...
Pondělí, 18. dubna 2016 - 22:35:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11184
Registrován: 5-2002
Rail: Laníčka v troleji definitivní
V nulté ještě ne-e. [nene]

Alespoň by tu PJ50 mohli zvýšit na PJ100.
V krajních kolejích je PJ 100, v nulté PJ 80.

Kdy bude možné jezdit definitivních 160?
V TTP už 160 je, tedy předpokládám po dolaníčkování a rychlé pantografce.
Úterý, 19. dubna 2016 - 21:53:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10899
Registrován: 8-2004
Potvrzuji Hajného.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Středa, 20. dubna 2016 - 21:02:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1049
Registrován: 12-2007
odpolední Hostivař
SUM 1000 CS
náklad přes celou 8. SK
info cedule o stavbě od BUS zastávky odstraněna
a pár dalších postřehů...

http://kasme.rajce.net/ho-160420
Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
[fotic] Hostivař, RoPL * web Hostivař.EU * stavební diskuse na ttnz.cz
mot
Čtvrtek, 21. dubna 2016 - 18:19:27  
Neregistrovaný host
46.135.90.18
Dnes kolem 14 kasírovali na 7. nástupišti hlavního nádraží.
Čtvrtek, 21. dubna 2016 - 21:51:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1051
Registrován: 12-2007
Hostivař: dnes jen pár fotek... http://kasme.rajce.net/ho-160421

zaměřil jsem se na video, které bude "za chvíli" [happy]

do Prahy se jezdilo po šesté, kvůli poruše výhybky 11
přes výhybky už se jezdí pěkně rychle
Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
[fotic] Hostivař, RoPL * web Hostivař.EU * stavební diskuse na ttnz.cz
Bugear
Čtvrtek, 21. dubna 2016 - 23:03:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3396
Registrován: 8-2005
Ze ZTP Praha hl.n. (mimo)-Vyšehrad (včetně):
Traťový úsek ve variantě 1.1 SH prostorově respektuje stávající koridor kolejiště, tzn. trať Praha hl.n-Praha-Smíchov zůstává dvoukolejná, přičemž výhybna Vyšehrad se mění na ŽST Praha-Smíchov, obvod Vyšehrad v rozsahu dvoukolejových spojek a odbočné výhybky pro trať do Vršovic. Stávající jednoduché kolejové spojky v úrovni pod Nuselským mostem budou demontovány, čímž mimo jiné dojde ke snížení hlukové exhalace z pojíždění výhybkových konstrukcí. Poloha kolejí zůstane na současném drážním pozemku. Začátek úseku navazuje na již zrekonstruovanou kolej ve Vinohradském tunelu I., na konec úseku navazuje Rekonstrukce mostů pod Vyšehradem. Věcné a technické řešení bude respektovat nedávno rekonstruovaný mostní objekt přes Bělehradskou ulici.
Řešení umožní zavést rychlost 60 až 70 km/h v celém úseku Praha hl.n.-Praha-Smíchov. Návěstidla budou rozmístěna po cca 500 m jako cestová tak, aby bylo dosaženo co nejkratších provozních intervalů a potřebné kapacity dráhy.


Ze ZTP Rekonstrukce ŽST Praha Smíchov:
Řešení musí umožnit budoucí úpravu na stav STŘED 2.1 podle podkladové ASP. Úsek od začátku stavby po ulici Nádražní (včetně) by ve výhledovém stavu byl zetříkolejněn a mezi ulicemi Hořejší nábřeží a Nádražní umístěn na mostní estakádu, proto je třeba práce v tomto úseku navrhnout jen v nezbytném rozsahu. Ve vlastní železniční stanici je třeba neznemožnit budoucí snadné zapojení třetí koleje od Vyšehradu do 3. a 5. SK.

Ze ZTP Rekonstrukce železničních mostů pod Vyšehradem:
Součástí stavby není žádné nástupiště, ale řešení musí umožnit realizaci (souběžnou nebo následnou) nové dvoukolejné zastávky Praha-Výtoň podle doprovodné dokumentace. Tato zastávka bude mít dvě vnější nástupiště délky 200 m a musí vyhovovat všem závazným dokumentům.
»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
Čtvrtek, 21. dubna 2016 - 23:59:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1052
Registrován: 12-2007
slíbené video provozu v Hostivaři... https://www.youtube.com/watch?v=JkD-y0tdsLc [vypravci]

je to skoro půl hodinky... snad se nebudete nudit [crazy]
Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
[fotic] Hostivař, RoPL * web Hostivař.EU * stavební diskuse na ttnz.cz
Pátek, 22. dubna 2016 - 00:45:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1934
Registrován: 9-2006
nenudí, Eso s Easy mi připomnělo odklony uhlí do Lince ...

Praha Hl.n. 21.4.



Pátek, 22. dubna 2016 - 01:10:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1935
Registrován: 9-2006
Hostivař 21.4.






p.s. 40. pořad Pozor vlak je tentokrát z Hostivaře, u titulků na konci je bonus [biggrin]

(Příspěvek byl editován uživatelem JamessN.)
Sobota, 23. dubna 2016 - 11:50:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 99
Registrován: 8-2010
Trochu řečnická otázka k hlaváku.. Zajímalo by mě, jak v českých podmínkách zůstane ta prosklená část zastřešení aspoň trochu "čirá". Aby to nedopadlo tak, že než se opraví celá hala, tak první opravené části už budou tam, kde byly před rekonstrukcí[lol] Údržba v ČR je všeobecně dost bídná. Na hlaváku stojí ještě za povšimnutí například popraskaná dlažba, které nikdo nevěnuje pozornost a s podivem je, že to není tak dávno, co zde probíhala rekonstrukce nástupišť 1-4.[angry]
Simba
Sobota, 23. dubna 2016 - 17:55:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2206
Registrován: 7-2008
Pjetro04: tj.otázka hodná spíše Saurona, než "káčka" [lol], ale reálně zkuste tiskové oddělení v Dlážděné, už dlouho tu nebylo nic humorného
ŽELEZNIČNÍ KORIDORY, VČ. 4 I NA FB! - www.koridory.cz
Nápis z kavárny vypovídá o době jasně:
"Ne, wifi u nás opravdu nehledejte. Povídejte si."
mot
Sobota, 23. dubna 2016 - 19:07:11  
Neregistrovaný host
46.135.79.252
Popraskaná dlažba? No a co? V Plzni popraskal ten americkej pomník, tak ho musejí dát pryč. A prej za to můžou Němci, protože v kamenolomech začali používat odstřely. Tady je to na zemi, na nikoho to nespadne a člověk má čumět, kam šlape [lol]
Sobota, 23. dubna 2016 - 21:24:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1053
Registrován: 12-2007
Hostivař: výluka sudé skupiny, včetně S41
natahování troleje nad 12. SK a další drobnosti...

http://kasme.rajce.net/ho-160423

ještě bude vídeo, ale asi až ráno... [happy]
Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
[fotic] Hostivař, RoPL * web Hostivař.EU * stavební diskuse na ttnz.cz
Neděle, 24. dubna 2016 - 10:32:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1054
Registrován: 12-2007
slíbené pohyblivé obrázky...

něco osobáků, rychlíků, nákladů a ÉŽetů... [happy]

https://www.youtube.com/watch?v=BM3TQBag4gw


já vím, poslední dobou moc změn vidět není, ale tak nějak mi zrovna návštěva Hostivaře vychází...

ÉŽeti krom tahání troleje nad 10. a 12. SK prováděli "ukolejňování stožárů TV" a další drobnosti
Eurovia pracovala na nakládkové ploše mezi VB a TB
pracovalo se i na trativodu kolem malešické koleje
špička trianglu byla zas o něco uklizenější, ale nepotřebná návěstidla stále stojí

ten náklad prázdných vozů, co projížděl odbočkou Záběhlice směr Vršky 16.06, mi přišel extrémně dlouhý. Dalo by se zjistit jak byl dlouhý?
Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
[fotic] Hostivař, RoPL * web Hostivař.EU * stavební diskuse na ttnz.cz
Dalo.
Neděle, 24. dubna 2016 - 16:06:23  
Neregistrovaný host
213.168.191.132
31 vozů * 19,7 m
Lib
Neděle, 24. dubna 2016 - 16:12:48  
Neregistrovaný host
89.102.65.202
Ad Kasme: Byly to placky na odstavení do Vršek čekacích kolejí. I s lokotkou to mělo 624m. Jelo to kolečko Hostivař, Vršky, Libeň, Malešice, Vršky čekací... Kde jsou ty časy, kdy se normálně jezdilo přes Záběhlice rovnou.....
Lib
Neděle, 24. dubna 2016 - 16:15:05  
Neregistrovaný host
89.102.65.202
A ano, bylo to 31 vozů....
Neděle, 24. dubna 2016 - 16:41:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7119
Registrován: 5-2002
Kde jsou ty časy, kdy se normálně jezdilo přes Záběhlice rovnou.....

Do čekaček fakt ne.
Neděle, 24. dubna 2016 - 16:54:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 379
Registrován: 6-2010
Video: Noční návrat z Drážďan 498.104 a 475.111 průjezd stanicí Praha Bubny a odjezdy samostatných souprav ze stanice Praha Libeň.
https://youtu.be/s1T7mBpf4W8


Lib
Neděle, 24. dubna 2016 - 19:34:35  
Neregistrovaný host
89.102.65.202
Ad Pš: to víš, že jsem myslel vjezd a né přímo čekačky....
Neděle, 24. dubna 2016 - 19:47:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1055
Registrován: 12-2007
Zajímavé kolečko [happy]

Tak mě asi zmátlo to záběhlické esíčko nebo prázdné placky a přišel mi delší než byl...

Každopádně díky za info
Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
[fotic] Hostivař, RoPL * web Hostivař.EU * stavební diskuse na ttnz.cz
Pondělí, 25. dubna 2016 - 11:28:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 55
Registrován: 9-2014
Nechci být rejpal, ale ty trativody bez geotextilie, podsypu a vyrovnávacích tvárnic moc fungovat nebudou (viz poslední Kasmeho fotky). Doufám, že takhle nefušujou celou stavbu.