Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » Železniční uzel Praha » Archiv diskuse Železniční uzel Praha do 27. 12. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Železniční uzel Praha do 27. 12. 2016

dolů
   autor příspěvek
Středa, 21. prosince 2016 - 10:23:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1168
Registrován: 4-2003
Když tady mluvíte o těch zdrojích a penězích, tak za ty peníze, co stála ta rekonstrukce, by se mohla ta čekárna ve staré budově vytápět ještě 300 let.
Také se mohla opravit, naštukovat, ba možná i pozlatit.
Ale to by bylo málo betonové. Stálo by to méně, tedy by se dalo méně odklonit. A nedalo by se to řídit z Balabenky, což je úplně nejdůležitější pro plynulost a bezpečnost dopravy na druhém konci Prahy[pozor].
Středa, 21. prosince 2016 - 10:26:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3091
Registrován: 5-2002
K čemu by byla čekárna, co je tak daleko od vstupu do podchodu?[biggrin]
watslaw
Středa, 21. prosince 2016 - 18:40:43  
Neregistrovaný host
94.112.180.90
Plešoun:
"No tak hlavně že autobusový nádraží a zastávky výše uvedený podmínky splňujou."

Tak zrovna před větrem se zpravidla dá schovat i v té nejzapadlejší vesnické zastávce.
Středa, 21. prosince 2016 - 18:49:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11312
Registrován: 8-2004
watslaw:
"Výrazné zhoršení pro ty, co jdou směrem od ulice U Branek."
Psát o cca 160 metrech jako o výrazném zhoršení je slušná demagogie.[crazy]

Edit:
watslaw:
"Plešoun:
Tak zrovna před větrem se zpravidla dá schovat i v té nejzapadlejší vesnické zastávce."

... a další.[lame][kecal]

(Příspěvek byl editován uživatelem Hroch.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Hroch.)
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
watslaw
Středa, 21. prosince 2016 - 21:46:25  
Neregistrovaný host
94.112.180.90
Hroch:
"watslaw:
"Výrazné zhoršení pro ty, co jdou směrem od ulice U Branek."Psát o cca 160 metrech jako o výrazném zhoršení je slušná demagogie.[crazy] "
Jednak 160m je výrazné zhoršení, jednak nešotouši to dřív měli tak 50m, i když nelegálně. Když už se to celé obehnalo zdí jak v koncentračním táboře, tak to, že výstup na sever je možný jen předlouhou rampou vedoucí přesně na opačnou stranu (východ) je k naštvání, zvlášť když se to prezentuje jako zlepšení.


Hroch:
"Edit:
watslaw:
"Plešoun:
Tak zrovna před větrem se zpravidla dá schovat i v té nejzapadlejší vesnické zastávce."
... a další.[lame][kecal] "
Čekal jste někdy na podzim nebo v zimě v nové Hostivaři na vlak? Byl by víc užitečný přístřešek na nástupišti, nebo ta kusá kolej?
(Neřeším, že se konkrétní profese musely vypořádat s nějakými požadavky jiných organizací, hodnotím dílo jako celek)
Simba
Středa, 21. prosince 2016 - 22:14:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2394
Registrován: 7-2008
Tak samozřejmě, že kdyby se jen trochu víc chtělo, mohlo se to celé vymyslet tak, aby se využila původní budova k tomu, k čemu sloužila naprosto dokonale od roku 1905 (co by sestra uhříněveské).
Ale on se o ty baráky nikdo nechce starat - a to je celé - důkazem je ten půlpřevod od ČD k SŽDC (ta ex-výpravní budovy, které se k dopravním/technologickým účelům či jiným výhodným komerčním účelům - pronájmy - již nepoužívají, nebo budou v blízké době opuštěny, převzít odmítla. Někteří tu stále zapomínají, že s.o. není soukromý oddíl, ale státní organizace a majetek, jež spravuje, je státní).

To, že místní nádražka zajde na úbytě a je další v pořadí je jasné jako facka. Dodnes považuji zrušení stánků na nástupištích hl.n. za velký omyl - a jen proto, že se to tak dnes prostě nedělá a nejede přes to vlak.

(Příspěvek byl editován uživatelem simba.)
ŽELEZNIČNÍ KORIDORY, VČ. 4 I NA FB! - www.koridory.cz
Nápis z kavárny vypovídá o době jasně:
"Ne, wifi u nás opravdu nehledejte. Povídejte si."
Blanka
Středa, 21. prosince 2016 - 22:39:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 294
Registrován: 12-2014
Ad Hostivař: A proč vlastně došlo k posunutí perónů od staré budovy? Jinak docela mě překvapilo, že stará nádražní budova je teď krásně opravená. Štěstím asi je, že tam i někdo zřejmě bydlí v pronájmu, takže stanice nedopadla podobně jako třeba Bubeneč...

Ad Hlavní: Mě zase zaráží, že si na toaletách účtují 20kč.[ko]
Můj Youtube kanál BlanCamCZ s převážně železniční tématikou dostupný zde [masinka]
Středa, 21. prosince 2016 - 22:58:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3098
Registrován: 5-2002
Protože takhle je pohodlnější přestup na MHD.
Kdyby se využila původní budova k tomu, k čemu sloužila naprosto dokonale od roku 1905, tak by se sfáralo do podchodu, prošlo pod kolejemi, vylezlo nahoru k budově a sešlo do Průmyslové, tj. na úroveň podlahy podchodu.
Kreativec
Čtvrtek, 22. prosince 2016 - 12:10:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 222
Registrován: 7-2015
Já mám pocit, že k posunu peronů došlo hlavně protože se prodlužovaly dopravní koleje a roztahovalo zhlaví.
Tolik ve stručnosti.
Čtvrtek, 22. prosince 2016 - 18:18:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11317
Registrován: 8-2004
Jak píše Brr.[wink]
watslaw:
"Čekal jste někdy na podzim nebo v zimě v nové Hostivaři na vlak? Byl by víc užitečný přístřešek na nástupišti, nebo ta kusá kolej? "
Psal jste, že se dá před větrem schovat i v té nejzapadlejší vesnické zastávce a teď akorát kličkujete jinam. Jojo, demagog se nezapře.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Čtvrtek, 22. prosince 2016 - 19:27:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4510
Registrován: 9-2005
watslaw:
"Tak zrovna před větrem se zpravidla dá schovat i v té nejzapadlejší vesnické zastávce."
Pán zřejmě v životě nebyl dál než ve svém rodném městě.
¨Dám jen 3 příklady, že pravdu nemáš ani ve městě typu okresní a bývalé okresní. A abychom nemohli pane watslawe tvrdit, že Plešoun kecá, dám sem rovnou screeny, pořízené z google map:



V případě, že stále budeš tvrdit, že zrovna před větrem se zpravidla dá schovat i v té nejzapadlejší vesnické zastávce pošlu tě bez dokazování, že kecáš, rovnou do [zadnice]
Čtvrtek, 22. prosince 2016 - 21:14:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 710
Registrován: 9-2013
Plzeňská Bleskovka nejprve v Praze Bubnech a pak v Libni už jako soupravový vlak.
odkaz
watslaw
Pátek, 23. prosince 2016 - 23:47:19  
Neregistrovaný host
94.112.180.90
Hroch, Plešoun:
No dobrá, okresní města jsou na tom asi hůř, než ty vesnice. Já jsem si spíš představoval ty vesnice, kde často ta budka je, někde špinavá, někde naopak útulná a dokonce vymalovaná. Nicméně i situace na obrázku jsou podle mně špatně, a v případě Vlašimi o to horší, pokud je to nádraží nové (a ještě horší, pokud tam předtím přístřešek byl).

Příklady vesnic:
Střední Čechy
Vysočina
Podkrkonoší
západní pohraničí
Jižní Čechy

A některá ta okresní zas měla budovu, kde se dalo schovat (a ze které se nemuselo podchodem), byť se leckde nedožila dnešních dnů ve funkčním stavu:
Česká Lípa
Sobota, 24. prosince 2016 - 01:35:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2020
Registrován: 9-2006
Blanka: hlavně by se tam nevešla 2 nová ostrovní nástupiště, aniž by museli redukovat počet kolejí.

prodlužovaly dopravní koleje
kvůli délce nákladních vlaků

roztahovalo zhlaví
kvůli vyšší rychlosti při jízdě do odbočky (50-60-70-80km/h)

Hroch: ve starším návrhu měla být nástupiště a hlavně podchod ještě dál od VB, tak to asi s MHD moc nesouvisí, to je takový synergický efekt.
Sobota, 24. prosince 2016 - 08:38:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 532
Registrován: 6-2010
Vánoční sestřih: České a slovenské parní vlaky v roce 2016
https://youtu.be/Xq1tNmUNaBg

Neděle, 25. prosince 2016 - 14:13:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1217
Registrován: 12-2007
pár fotohádanek pro znalce ŽUP [fotic]



odpověď: poloha snímku na mapě

pár dalších kousků z okolí http://kasme.rajce.idnes.cz/161225/
Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
[fotic] Hostivař, RoPL * stavební diskuse na ttnz.cz
Blanka
Neděle, 25. prosince 2016 - 14:18:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 298
Registrován: 12-2014
Jamessn: Díky za info. Mimochodem, je dnes možné při rekonstrukcích zachovat i původní peróny nebo je už povinností přejít na ostrovní nástupiště, bez ohledu na počet cestujících? Prý jsou nějaké plány i pro Zličín, i když zatím asi spíše jen na papíře...

Jinak co se týče větru, docela by mě zajímalo, jak moc nebo málo chrání cestující přístřešek na Kačerově - překvapily mě ty díry v bočních stěnách.
http://www.koridory.cz/wp-content/uploads//2014/12/DSC059891.jpg
Můj Youtube kanál BlanCamCZ s převážně železniční tématikou dostupný zde [masinka]
Neděle, 25. prosince 2016 - 14:41:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10242
Registrován: 4-2003
Kasme

dobrý místečka jsi prolezl [happy]
Neděle, 25. prosince 2016 - 14:47:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10243
Registrován: 4-2003
Měl bych prosbu,máte někdo link na starou mapu prahy tak ze cca 60 let ??

Konkrétně mě zajímá lokalita kolem depa Kačerov,kudy vlastně vedla ta silnice jejíž zbytky jsou viditelé kolem tratě 210.

Letecké mapy znám,ale já pátrám po klasické mapě abych měl i představu kde přesně končila tramvaj od Budějovické atd ...

Co pro mě třeba byla novinka při študování těch leteckých,že i trat od depa Kačerov směrem do Vršovic vedla trochu jinak než dnes.
Neděle, 25. prosince 2016 - 17:28:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 330
Registrován: 6-2016
Zkus http://www.dveprahy.cz/
Neděle, 25. prosince 2016 - 18:03:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10245
Registrován: 4-2003
honzaklonfar

To právě znm,ale i tak dík za snahu [wink]
Šmajchl
Neděle, 25. prosince 2016 - 19:25:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 708
Registrován: 9-2011
Na http://www.oldmapsonline.org/ se spíš vyskytují starší kousky [sad], ale náhoda je... [wink]
Simba
Neděle, 25. prosince 2016 - 19:25:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2413
Registrován: 7-2008
Jnd: Kačerov se tady řešil už x-krát. Tzv."první" přeložka měla a má souvislost s úpravami v rámci realizované části (před)válečného projektu zdvoukolejnění trati do Vraného nad Vltavou.

(Příspěvek byl editován uživatelem simba.)
ŽELEZNIČNÍ KORIDORY, VČ. 4 I NA FB! - www.koridory.cz
Nápis z kavárny vypovídá o době jasně:
"Ne, wifi u nás opravdu nehledejte. Povídejte si."
Rob
Neděle, 25. prosince 2016 - 21:20:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1368
Registrován: 1-2005
Kasme: dobrá dokumentace! [ok]
Neděle, 25. prosince 2016 - 23:07:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7548
Registrován: 5-2002
No asi je blbost používat Dvě Prahy, kde jsou mapy vedle sebe, když na historických ortofotech je jde přiložit přes sebe. Vlastně by nebyl ani problém přiložit ty staré plány Prahy, pokud by jejich wms služba byla veřejná a složit si to v nějakém open Gis sw (neoficiálně totiž veřejná byla, jen se to pořád mění). Já vyšťoural po veřejném internetu alespoň toto.

Neděle, 25. prosince 2016 - 23:12:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7549
Registrován: 5-2002
A ještě trať směr do Vršovic



a meandry Botiče, kde dnes stojí vagony

Neděle, 25. prosince 2016 - 23:42:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10246
Registrován: 4-2003
Borovička

Jo díky to už je srozumitelnější [ok]

Víte někdo kterém roce byl postaven ten most u Depa Kačerov Slaičská ulice přes trat ??
Neděle, 25. prosince 2016 - 23:47:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10247
Registrován: 4-2003
Hádám teda že to bylo někdy před válkou,zbytky silnice jsou vidět jak kousek u ONJ ,právě toho depa,kde jsem jako malej hodil držku na kole když jsem zavadil o patník té silnice a pak dolu od stanice metra Kačerov kmostům jižní spoky ...
Adam_r
Pondělí, 26. prosince 2016 - 00:07:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1440
Registrován: 10-2003
Mimochodem, je dnes možné při rekonstrukcích zachovat i původní peróny nebo je už povinností přejít na ostrovní nástupiště, bez ohledu na počet cestujících?

Lze, pokud jde o "opravu se zachovanim stavajici pozice koleji a nastupist". Timto zpusobem probiha napr. rekonstrukce Hanusovice - Jesenik (podporena dotacnimi programy).
Simba
Pondělí, 26. prosince 2016 - 02:10:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2414
Registrován: 7-2008
Borovička: [ok] jj, ty zdigitalizované mapy, to je věc, jen to má drobnou vadu na kráse, nic bližšího to o předmětném díle nevypoví [happy]
ŽELEZNIČNÍ KORIDORY, VČ. 4 I NA FB! - www.koridory.cz
Nápis z kavárny vypovídá o době jasně:
"Ne, wifi u nás opravdu nehledejte. Povídejte si."
Pondělí, 26. prosince 2016 - 08:10:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7550
Registrován: 5-2002
e15.cz Praha bude mít nový kontejnerový terminál.

Na rozhraní pražských Malešic, Hrdlořez a Hloubětína vznikne nové kontejnerové překladiště. Postaví ho tam rakouská společnost Rail Cargo Austria, která patří do železničního koncernu ÖBB.
...
Nový kontejnerový terminál Praha-Malešice nahradí stávající překladiště, které bylo situováno v prostorech Nákladového nádraží Žižkov. To je v současné době provizorně přesunuto na terminál v Mělníku
...
Překladiště kousek od malešické teplárny může v závislosti na konkrétní zvolené variantě projektu zabrat i více než osmdesát tisíc metrů čtverečních. V současnosti je pozemek využívaný jako orná půda. Vytvoří se tam prostor pro devět set kontejnerů. Obslužné koleje budou mít délku sedm set metrů.

Terminál bude napojený na železnici i kamiónovou dopravu. Nachází se totiž v těsné blízkosti silniční tepny Průmyslová. Do prostoru překladiště bude dále zajíždět vlak po novém kolejišti železniční vlečky.
Pondělí, 26. prosince 2016 - 08:21:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 714
Registrován: 11-2003
Borovička: Bohužel už se organizují residenti bijící na poplach v hrůze z negativních vlivů překladiště na okolní "poklidnou domáckou až venkovskou zástavbu"
Všichni jsou blázni, jenom já jsem tramvaj T3.
https://www.facebook.com/david.pecina.12
Pondělí, 26. prosince 2016 - 08:46:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2547
Registrován: 5-2002
S ohledem na toto: V současnosti je pozemek využívaný jako orná půda. Vytvoří se tam prostor pro devět set kontejnerů. s nimi naprosto souhlasím.
Těch skladišť a překladišť už je kolem Prahy více než dost.
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Pondělí, 26. prosince 2016 - 08:59:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7552
Registrován: 5-2002
Těch skladišť a překladišť už je kolem Prahy více než dost. - takže stav kamionové dopravy je dostačující a přesun této dopravy na železnici je podle vás nežádoucí.
Pondělí, 26. prosince 2016 - 09:52:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5579
Registrován: 8-2006
Já tam teda čtu, že terminál bude napojen I NA kamionovou dopravu[uhoh], nachází se totiž v těsné blízkosti SILNIČNÍ tepny Průmyslová.
Suchol
Pondělí, 26. prosince 2016 - 09:53:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 236
Registrován: 5-2016
Se stavbou terminálu by bylo vhodné postavit i jeho přímé napojení na žst. Libeň, které by mělo sloužit i pro nákl. tranzit Libeň-Běchovice, tj. jednokolejný tunel pod hřbetem Tábor. Je to takto řešeno?
Suchol
Pondělí, 26. prosince 2016 - 10:23:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 237
Registrován: 5-2016
čelakovičan, Johny11:
Moderní žel. překladiště pro Prahu je třeba, tzv. průmyslový polookruh je pro návaznou kamionovou dopravu jedině vhodný a poblíž snad skoro nikdo nebydlí.
Kde jinde by terminál měl být?
Poklop D400
Pondělí, 26. prosince 2016 - 10:50:47  
Neregistrovaný host
85.71.24.1
čelakovičan: Asi sotva bude někdo nosit obsah kontejneru na hrbu a stejně tak bude sotva někdo šibovat s kontejnerem do nemocnice v Motole po kolejích (a stavět tam vlečku) když jim přivezou 300 nových židlí. A nejen to, třeba v tom kontejneru budou pračky. Že vy zrovna pračku nekupujete? Podělte si počet pražských domácností životností pračky. Ikdyby vydřžela 30 let, tak to dělá 10.000 praček ročně.
V současnosti je pro velkoobjednavatele schůdná přeprava kamionem celou cestu nebo převoz na/z nejbliží překladiště nebo naopak dovoz. Praha je přecejenom největší město v ČR, tak je logické, že velká část zboží poputuje právě do Prahy.
Ano, bylo by to super mít překladiště nikde (nikdo ho nechce blízko) a z něj zboží nepřevážet (protože kamion z překladiště k zákazníkovi je fuj) a tím pádem stavět ke každému zákazníkovi vlečku (ale rozhodně ne ulicí, kde někdo bydlí - on cívku kabelů nepotřebuje a správce VO v Praze ho nezajímá) a přesto by každý kupující zboží dostal. Třeba ty "pitomé" banány.
Trainspot
Pondělí, 26. prosince 2016 - 13:49:09  
Moderátor
Číslo příspěvku: 4679
Registrován: 5-2002
Suchol, Poklop: s tím by se dalo souhlasit, pokud by to překladiště skutečně sloužilo k obsluze zákazníků v okolí. Ale to už dávno není pravda, toto je jen a pouze podnikatelský záměr jednoho z operátorů KD k zajištění přepravy námořních kontejnerů z přístavů k jeho zákazníkům v ČR, na Slovensku a v dalším blízkém okolí. Zatěžovat zde průmyslový okruh dalšími kamiony skutečně z dlouhodobého hlediska nevidím jako rozumné. Bohužel, ty pozemky tu mají již dlouhou dobu a tak snadno se toho nebudou chtít vzdát.
Suchol
Pondělí, 26. prosince 2016 - 14:12:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 242
Registrován: 5-2016
Trainspot:
Jako náhrada překladiště u Želivského ul. je tato lokalita víc než vhodná.
Pondělí, 26. prosince 2016 - 14:53:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2549
Registrován: 5-2002
Dobrám upřesním ještě více pozemek využívaný jako orná půda.,
Tohle mne na tom s..e. Je tu snad kolem Prahy málo brownfieldů? Do většiny těch bývalých fabrik vedla vlečka. Ty se tzv. asanují (státní dotace na odstranění starých zátěží) a staví se na nich developerské projekty. A vedle toho se zabírá nevratně zemědělská půda na skladiště.
A k tomu přesun této dopravy na železnici je podle vás nežádoucí. - tento nový terminál je náhrada za NNŽ, rozhodně nepřivede na koleje nové zákazníky, je to tak, jak píše Trainspot.

Jako náhrada překladiště u Želivského ul. je tato lokalita víc než vhodná.
Ano, to je přesně ono. Opustíme existující překladiště, budeme asanovat brownfield, a postavíme nové doslova a do písmene na zelené louce.
Čímž netvrdím, že bych byl happy z kamionů s kontejnery na Žižkově, ve Vršovicích apod.

Proč se takovéto překladiště neudělá - když už - na ploše bývalého ranžíru ve Vršovicích, vedle Jižní spojky?
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Pondělí, 26. prosince 2016 - 15:16:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1218
Registrován: 12-2007
byl zbourán most bývalé železniční vlečky přes zkušební trať metra v Hostivaři



pár dalších svátečních foto... http://kasme.rajce.idnes.cz/161226/
Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
[fotic] Hostivař, RoPL * stavební diskuse na ttnz.cz
Simba
Pondělí, 26. prosince 2016 - 15:32:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2415
Registrován: 7-2008
Tak ano, někteří "káčkaři" by chtěli mít kontejnerové překladiště a desítky kamionů pod okny a vítali by je nepochybně s nadšením a transparenty [lol] aneb když se mne to netýká, jsem zásadně pro.

Naprosto souhlasím s Johny 11

Něco málo o protestu P-10 a jejích obyvatel je zde:
Praha 10 je proti překladišti v Malešicích
ŽELEZNIČNÍ KORIDORY, VČ. 4 I NA FB! - www.koridory.cz
Nápis z kavárny vypovídá o době jasně:
"Ne, wifi u nás opravdu nehledejte. Povídejte si."
Suchol
Pondělí, 26. prosince 2016 - 15:54:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 244
Registrován: 5-2016
Johny11: Proč se takovéto překladiště neudělá - když už - na ploše bývalého ranžíru ve Vršovicích, vedle Jižní spojky?
Asi proto, že v této části by měl mít MO v budoucnu největší zatížení, je to víc "uvnitř města" než v Praze 10-Hloubětíně a Hrdlořezích a záměr je taky v souladu s platným územním plánem.
00_Hex
Pondělí, 26. prosince 2016 - 16:02:48  
Neregistrovaný host
89.177.105.6
nebo asi proto, co si do územního plánu vybrečeli (a namazali) developeři
Suchol
Pondělí, 26. prosince 2016 - 16:03:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 245
Registrován: 5-2016
Simba:
To je zajímavé, já jsem před časem viděl nějakou studii pro VLC na tomto místě, kde bylo napojení kamionů jen na Průmyslovou ul. Pokud by to mělo být jinak, pak by to ovšem bylo
špatně - kdo to projektoval?
Suchol
Pondělí, 26. prosince 2016 - 16:07:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 246
Registrován: 5-2016
00_Hex, Johny11:
Zábor ZPF pro železnici/překladiště je v tomto místě uvažován v ÚP už desítky let.
Pondělí, 26. prosince 2016 - 17:09:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12635
Registrován: 5-2002
J11: Proč se takovéto překladiště neudělá - když už - na ploše bývalého ranžíru ve Vršovicích, vedle Jižní spojky?
Protože tamtudy mají vést dvě (v budoucnu) tři dvojkolejky a protože se prostor Slatin má zastavět (vedlejším efektem má být i TT z Edenu k michelskému Kauflandu).
Terminál v Malešicích přitom nebude trpět neduhy toho stávajícího uhříněveského, to jest krpál jaxviň a křížení s S9. Navíc jsou Malešice svým umístěním něco jako "nákladní Wilson" a z většiny směrů mají mimoúrovňové odbočení na separé trať - Blatov, Rokytka (po postavení libeňského přesmyku) a Radotín.
Pondělí, 26. prosince 2016 - 18:23:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2550
Registrován: 5-2002
OK, a co areál bývalých VÚ v Běchovicích? Nebo Avia Letňany - ano, jasně, na kopci, neelektrifikovaná trať, ale skoro sto let průmyslový areál. Nebo v Kladně, tam je také málo místa?

Suchol: Tzv. Průmyslový polokruh je dnes fakticky součástí MO. Resp. jakýmsi zárodkem "středního" okruhu mezi MO a PO. To si opravdu pomůžeme. Průmyslová mezi Štěrboholy a Hloubětínem ráno a odpoledne připomíná velmi často parkoviště.

V ÚP je hodně dopravních věcí už od dvacátých let minulého století a od roku 1960. Jen se jaksi realizují nahodile a selektivně, podle toho, kdo si co vyřve nebo zaplatí.
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Pondělí, 26. prosince 2016 - 18:32:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 331
Registrován: 6-2016
Nebyly by nějaké GPS souřadnice toho plánovaného překladiště? Ten obrázek, zabudovaný do katastru bez čísel je "máloříkající"...
Pondělí, 26. prosince 2016 - 18:35:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 332
Registrován: 6-2016
"Nebo v Kladně, tam je také málo místa? "
Místa je tam dost, navíc je tam několik elektrifikovaných tratí a perfektní silniční spojení přes Buštěhrad, nebo přes Přítočno.
Kristovanoho, než něco napíšeš, tak si to trochu prověř...
bandita
Pondělí, 26. prosince 2016 - 19:37:24  
Neregistrovaný host
90.181.10.174
OK, a co areál bývalých VÚ v Běchovicích?

nesmysl, je tam stavební uzávěra, cokoliv postavit velký problém, jakmile úředník zjistí že stavba přinese vyšší počet jízd kamionů stavba se nekoná...
Hlavně si nedovedu představit návoz/odvoz kontejnerů přes Běchovice nebo Počernice.
P_v
Pondělí, 26. prosince 2016 - 19:44:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1633
Registrován: 5-2002
honzaklonfar 331: odkaz
Pondělí, 26. prosince 2016 - 22:47:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2551
Registrován: 5-2002
honzaklonfar: Jen jednodušší lidé uvažují prvoplánově.
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Úterý, 27. prosince 2016 - 08:06:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 334
Registrován: 6-2016
P_v: díky! Nějak tam nevidím ohrožení starých Malešic, ale asi nemám správný úhel pohledu...
Úterý, 27. prosince 2016 - 08:09:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 335
Registrován: 6-2016
Johny11: Sqělé sebezhodnocení! Idealista, který ignoruje nepoužitelné silniční napojení kontejnerového terminálu, může být jinak složitý jako varhany, ale bohužel to ničemu neprospěje...
Otázka závěrem - byls někdy na Kladně autem?
Úterý, 27. prosince 2016 - 08:44:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7554
Registrován: 5-2002
No já byl na Kladně autem zrovna předevčírem. Napojení bych tam na D6 z průmyslové zóny i viděl. Přes 1 kilometr dlouhá spojka, podél které by šlo protáhnout i nějakou tu rychlodráhu. Jen tam na tom Kladně nevidím nikde prostor pro ten terminál. To si žádá docela podlouhlý a dostatečěn dlouhý pozemek. A pochopitelně by to jistě narazilo i na odpor při výkupu pozemků už pro tu silniční propojku. Ale třeba by se majitelé orné půdy nechali ukecat, že to pak po zhodnocení tou spojkou budou nejžádanější pozemky na Kladně.-)
Úterý, 27. prosince 2016 - 11:11:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 337
Registrován: 6-2016
Borovička: Malešický (plánovaný) areál je na ploše cca 1,2 x 0,3 km. To by se na ta pole u Pleteného Újezdu vešlo. I nová silniční přípojka (celkem 3 ks na 2,7 km D6), i nová dvojkolejná elektrifikovaná trať (projednává se desítky let a furt PRD). Pravděpodobnost realizace těchto staveb v měřítku běžného života je strašidelně malá - výkup pozemků, "ochrana přírody", občanské iniciativy, atd...
Moje původní námitky směřovaly na "polobrownfield" v Dubí. Tam je místa neurekom, vlečky tam fyzicky existují (byť většinou neprovozované). Akorát STÁVAJÍCÍ dopravní infrastruktura silniční i železniční je pro takový účel NEPOUŽITELNÁ. Nic víc, nic míň.
Úterý, 27. prosince 2016 - 11:12:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12639
Registrován: 5-2002
J11: Průmyslová mezi Štěrboholy a Hloubětínem ráno a odpoledne připomíná velmi často parkoviště.
To je celkem logickej důsledek chybějící východní části MO (od laňáku na Spojovací).

HK: Nějak tam nevidím ohrožení starých Malešic
Já taky ne, navíc bych viděl jako vysoce rozumnej počin postavit tam konťákovýho Terminátora dřív, než to pole někdo prodá nějakýmu develotrovi, kterej tam vystřihne nějakej Šmoulov, co pak bude blokovat všechno okolo...
00_Hex
Úterý, 27. prosince 2016 - 11:59:24  
Neregistrovaný host
89.177.105.6
Inu tolik omílaný 10. pád koruptiál
kolik, komu