Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » Železniční uzel Praha » Archiv diskuse Železniční uzel Praha do 04. 02. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Železniční uzel Praha do 04. 02. 2016

dolů
   autor příspěvek
Pátek, 29. ledna 2016 - 17:33:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4269
Registrován: 9-2005
Theodore, moc pěkné fotky z Phantoma [ok] Jen dej bacha na předpisy ať po tobě někdo neskočí za porušení předpisů
Theodor
Pátek, 29. ledna 2016 - 17:56:44  
Neregistrovaný host
94.230.147.196
Děkuji. Legislativních omezeních jsem si vědom, nicméně po diskuzi s právníky příliš obav nemám. Člověk nesmí narušit hranici letového prostoru a ohrozit tak letecký provoz a musí si dát pozor na ochranu soukromí.... létání nad cizím majetkem ve městě je ale do značné míry diskutabilní, neb o hranici mezi veřejným prostorem a soukromým majetkem ve výšce 100 metrů se dá polemizovat. Ale ano, při striktnějším výkladu by problémy nastat mohly....
Modelář
Pátek, 29. ledna 2016 - 19:12:21  
Neregistrovaný host
90.178.240.215
Theodore, pěkné fotky [ok]

V prvé řadě jde bezpečnost. Nesmí se nikdy nesmí létat nad lidmi. Jsem modelář - letadla - a u hobby produktů dronů 100% platí, že ti jednoho dne model spadne. Otázkou je kam (na koho) a z jaké výšky. Zkus si někdy zajít na modelářské dny, nikdy se nelétá nad lidmi či cizím majetkem - pokud to nemáš s vlastníky domluveno. U letadel je výhodou to, že pokud se ti pokazí motor nebo servo (pokud to není zrovna výškovka), model se dá obvykle nějak přistát. Phantom ti při závadě kteréhokoliv motoru půjde k zemi jako kámen.
Pátek, 29. ledna 2016 - 19:13:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 973
Registrován: 12-2007
Hostivař: opravdu rostou sloupy PHS kolem malešické koleje a odpolední "Stránčičáci" jezdí do Prahy přes Malešice...

foto http://kasme.rajce.net/ho-160129

video https://www.youtube.com/watch?v=96dLzhjZjHk

snímky z videa


Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
Fotky RoPL * Hostivař * web Hostivař.EU * tunel Blanka - mo.ttnz.cz
Pátek, 29. ledna 2016 - 20:46:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10688
Registrován: 8-2004
Bram:
zastávkou na Výtoni v nesmyslném místě zbytečně nemordovat
Které má být to nesmyslné místo?
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
NE tendrům ve VHD
Sobota, 30. ledna 2016 - 03:14:48  
Neregistrovaný host
89.176.66.131
Marcel_Štancl:
Je to horší než jste napsal. Těch požadavků EU u Praha-Beroun je víc:

1) Požaduje 180 a ne jen 160. 160 stačilo v OPD1.

2) Je třeba se sladit s plánem ZOO Praha odchovat v povodí Berounky čerstvě narozené mládě hrocha. A jak je známo "v noci hroši vylézají z vody, aby se na březích a v jejim širokém okolí napásli čerstvé travy." Takže stavba nemůže probíhat ani v noci a musí se odložit do doby, než bude malý hrošík dostatečně vyvinutý a nebude hrozit úhyn kvůli hluku ze stavby.

3) EU požaduje, aby se před zahájením stavby odkryla moje pravá identita. Celé jméno a zda jsem byl či nebyl Stunts. A do té doby nepošle EU na Praha-Beroun ani cent. Rád bych pomohl, ale bohužel svou pravou identitu neznám ani já. [sad]
Sobota, 30. ledna 2016 - 05:49:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1400
Registrován: 7-2012
Kolik let bude možná údržba zab. zař. Dobřichovice, Řevnice, Karlštejn, Smíchov? Asi rozšíříme v Hlásné Třebáni a na Karlštejně chov koní inteligenty budeme vozit do Prahy na koni blbce kteří stavbě brání koně sami naházejí do Berounky.
Sobota, 30. ledna 2016 - 09:14:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 773
Registrován: 2-2006
Rád bych pomohl, ale bohužel svou pravou identitu neznám ani já.

To je u magorů běžné.
Komisaři Evropské unie, polibte si prdel!!
Sobota, 30. ledna 2016 - 14:37:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 186
Registrován: 1-2011
Na tom hlavaku je pekne videt rozdil, kde je to puvodni, a kde nove. A musim uznat, ze je to patrne i na nastupisti. Vic svetla, clovek se tam hned citi jinak
NE tendrům ve VHD
Sobota, 30. ledna 2016 - 18:05:16  
Neregistrovaný host
89.176.66.131
Jáchyme, vy jste do tohoto vlákna zašel kvůli mě? To je od vás pěkné. [happy]

Pro vaší zajímavost (speciálně vám se to bude zdát super a jako budoucnost), bych vás odkázal do vlákna Německo, kde jsem dal odkaz s mapkou na to, že Sasko hodlá do roku 2025 zrušit všechny krušnohorské lokálky. Je to celkem vtipné v kontrastu s tím, že u nás obnovujeme Mšenky pro 100 lidí a tam se budou masivně rušit tratě s klidně 500 lidmi denně, do měst co mají ne 1420 lidí, ale třeba 22 000. I takovým městům, z pohledu Německa, stačí bus.

Doporučuji se vám tam přestěhovat, tady v ČR budete pořád trpět. Protože tady lidi volí levičáky a ti se často nechají ukecat, ať se opraví Mšenka, pak ta trať kde spadnul svah, jindy třebas Pečky nebo Kytlice.

V pečlivém Německu se všechno, co vozí pod 1000 lidí denně, ruší, tam by se vám líbilo a nemusel byste sledovat, jak se vaše daně rozhazují za takové chujoviny jako Mšenky. [happy]
Sobota, 30. ledna 2016 - 19:08:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5238
Registrován: 6-2005
NE tendrům ve VHD:
Nechtěl už byste s tou Mšenkou a jejím trvalým vytahováním a kolovrátkováním jít do [zadnice]? Vtipný to není, zábavný taky ne a na obecního klauna si moc hrát neumíte. Takže vlastně jen podsouváte a kolovrátkujete. Už je to dost otravný ...

Člověk před Vánocemi zválcuje jednu bandu "grázlíků" a, hle, co se nestane? Jejich prostor fofrem zaplní někdo jinej. Podejte si prosím s Marcelem Štanclem ruce a někam se oba zdekujte. Nebo, a to by jistě bylo lepší, se nad sebou zamyslete a začněte psát jiným stylem. Oba jste toho schopni. O tom nepochybuji. [wink]

P.S.: Opravdu jsem sem nepřišel kvůli Vám. Tak zajímavej vážně nejste.
Indivisibiliter ac inseparabiliter
Sobota, 30. ledna 2016 - 20:57:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1401
Registrován: 7-2012
Proč Vám vadí Mšenka? Vyhoďte si peníze z okna za VRT Dresden - Praha s 50 kilometrama tunelů celkem.

Co pasuje Vám nevnucujte ostatním.
Mladějov
Sobota, 30. ledna 2016 - 21:00:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7734
Registrován: 3-2007
Mibl : Pane diskusní kolego..neumíte moc odhadnout lidi [wink]
Sobota, 30. ledna 2016 - 22:33:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15546
Registrován: 6-2003
Teď večer jsem ve větru a dešti jsme museli strávit 20 minut v Hostivaři na nádraží a bylo to otřesné, absolutně se nebylo kde schovat před větrem. Čekárna zavřená v pět, v podchodu fičák jak kdyby příjíždělo metro - jediné klidnější místo jsem našel u severního východu hned za rohem na rampě, kde je na několika metrech větrný stín a kde jsme se nakonec choulili u zdi. Nástupiště kompletně mokré, pršelo jednak na schodiště a těmi prosvětlovacími dírami ve stropě krom fičení pršelo i do podchodu. Projektanty i investory bych za trest v tu chvíli nejraději přivázal v podchodu nebo na nástupišti, ať si ten svůj výtvor užijí, tak jako my. Vítejte ve 21. století.[angry]
djst
Neděle, 31. ledna 2016 - 08:49:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 349
Registrován: 8-2014
Poborskij: No, a to je teprv začátek...
Přesně to se stává při DOZifikaci (lokálek především) ve stanicích, kde dosud byl jen výpravčí, který prodával lístky a "provozoval" čekárnu. Výpravčího odstraní, pokladníka tam nedají (to zvládne vlaková četa), čekárnu nemá kdo kontolovat a provozovat, tak se prostě zamkne. No a taková ta módní betonová kostka, co ji dávají na zastávky (viz nové zastávky na 122), tu tam nepostaví, protože tam přeci je čekárna (jako by se nevědělo, že bude trvale zavřená). Takže se taková stanice dostává na úroveň neobsazené zastávky bez přístřešku.
pokud mi chcete poslat mail, klikněte zde
Davos
Neděle, 31. ledna 2016 - 12:01:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 90
Registrován: 2-2012
No, průvan v podchodu bude problém asi všech stanic kde je podchod otevřen na obě strany. Řešením by byly automatické dveře, ale jak dlouho vydří funkční??
Neděle, 31. ledna 2016 - 14:14:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5239
Registrován: 6-2005
Bravo, Marceli. Třikát bravo!!!
1) Nikde jsem nenapsal, že mi vadí Mšenka.
2) Nikde jsem netvrdil, že je správně postavit souhrnných padesát kilometrů tunelů z Prahy do Drážďan.
Pokud tímto způsobem reagujete na příspěvky všech ostatních, tak není divu, že diskuze s Vámi je jaksi poněkud řekněme ehmm ... "mimoběžná".

Mladějov:
Tak jako existuje řečnická otázka, tak jistě může existovat i řečnické vyjádření údivu. [happy] Myslím, že každý bývalý či současný předseda SVJ Vám s klidem podepíše prohlášení, že do pozice kverulanta a problémáře se vždy někdo najde. A kdyby se náhodou odstěhoval, tak se jeho role ujme někdo z dosud relativně "bezproblémových". To už tak prostě funguje. S tím nemám větší problém. Ale myslím si, že je fajn, když to má přiměřenou úroveň a důstojnost.
Indivisibiliter ac inseparabiliter
Mladějov
Neděle, 31. ledna 2016 - 14:26:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7745
Registrován: 3-2007
SVJ = sdružení vlastníků (bytových) jednotek ? [biggrin]

Já chtěl říct, že Marcela asi nepředěláte a že to nedělá (bohužel) schválně.

NE_všemu : Ty drby se Saskem vám už byly velmi podrobně vyvráceny, proč je zas opakujete znovu a znovu ? To nemá smysl. Rád šokujete ?
Neděle, 31. ledna 2016 - 18:31:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 349
Registrován: 6-2010
Trocha historie: Unikátní video ze zátěžových zkoušek mostu u Hlavního nádraží v Praze 475.111, 475.179, 498.022 a 555.0153 6.12.2004 https://youtu.be/YaLIhNDKrQA


Neděle, 31. ledna 2016 - 19:25:11  
Neregistrovaný host
94.113.251.98
Mibl: k těm potížistům/blbcům/magorům - někteří absolventi MFF tvrdí, že v rámci MEZINÁRODNÍ spolupráce statisticky dokázali, že výše zmínění jedinci se v CELÉ LIDSKÉ POPULACI (tedy v té, která disponuje matematicko-fyzikálními fakultami) vyskytují v poměru 1 (potížista) : 7 (normálním lidem). Což je tragédie, protože 7 miliard lidí buď už na Zemi žije (nebudu to hledat), nebo se obyvatelstvo k tomuto číslu blíží mílovými kroky...
Iiii
Neděle, 31. ledna 2016 - 20:58:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3133
Registrován: 5-2002
honzalokfar: třeba platí tento poměr jen mezi matfyzáky :-)
NE tendrům ve VHD
Neděle, 31. ledna 2016 - 21:07:12  
Neregistrovaný host
89.176.66.131
Mladějov:
Drby se Saskem? Tématicky to sem nepatří, takže se vyjádřím jen technicky: Zkuste v citovaném vlákně ty články otevřít a přečíst si jejich datum. A dále si všimnout, že jsou to nové články, není to poprvé, co jsem o té problematice psal. Navíc jediný, kdo to vyvracel, byl T.H., což je člověk, který pokud jste si všimnul, pravdu nehledá a akorát se staví vůči všemu do opozice, aby se mohl hádat. Pokud vám přijde, že když tenhle člověk napsal, že nemám pravdu, tak to něco vypovídá, budiž. Koneckonců, pro vás je to dobré, až za 2 roky zjistíte, že to není drb a začíná zavírání, aspoň se poučíte z toho, že brát cokoli od něj vážně je jako brát vážně pohádky. Chybami se člověk učí, i vy.


djst:
A teď to vezměte ekonomicky. Lokálky jdou v Evropě vesměs do zadku. A my, co za ně křičíme, to maximálně zpomalujeme, rozhodně se ten proces nezastavil.

A nejdou do zadku jen lokálky, busy také. A to mají proti lokálkám směšné náklady. Přesto zanikají ve velkém. A ve velké části Evropy fungují už jen sporadicky, i do obcí o třeba 2000 lidech.

A vy chcete čekárny na vesnicích a v těchto malých městech?

Z čeho je chcete platit?

Ještě víc na úkor počtu spojů?

Některé věci nemají šanci, je dobré si to přiznat. A pokud aspoň něco má přežít, musí jako první padnout to, co většina opravdu nepotřebuje. Že nic nepojede je pro lidi bez auta větší problém, než to, že 5x do roka jim na ten čas, kdy jezdí, vyjde déšť. To mi věřte.

Do vesnice kde mám chalupu, se autobusy za Ratha zrušily. Máme tam fajn krytou zastávku, kam opravdu neprší. Ale já nechci vstávat v 4 ráno na ranní pondělní bus a jet z chalupy do práce rovnou, i s věcmi z chalupy. Tak chodím 2km po silnici do místa, odkud přeci jen ještě na Prahu dálkař v neděli jezdí. Je to sice cedule u silnici pod stromy, bez boudy. Ale něco tam jezdí. Někdy mě tam hodí autem známý.

A vy řešíte čekárny. K čemu? V době, kdy do spousta míst veřejná doprava zaniká.
Neděle, 31. ledna 2016 - 21:18:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10689
Registrován: 8-2004
Iiii:
U jiných supin bude ten poměr ještě nepříznivější.

Mibl:
že diskuze s Vámi je jaksi poněkud řekněme ehmm ... "mimoběžná".
Nejen.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Mladějov
Neděle, 31. ledna 2016 - 21:44:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7747
Registrován: 3-2007
NE : Tak snad je důležité, jestli to, co říká, má smysl a ne, že to říká někdo, koho nemáte rád, tak to považujete automaticky za nepravdu či dokonce úmyslnou lež - já teda nechápu motiv.

Mmch jsem jel před Vánoci po staré silnici 170 z Teplic přes Cínovec do Drážďan a koukal se po mnoha letech na úsek, kudy vedla povodní zničená Wesseritztalbahn (mezi K.Kipsdf a Dipp.) a když obnovují drážku s nulovým praktickým využitím na nudli vedle frekventované silnice prakticky pořád v intravilánu obcí (takže ani turisticky nic moc), tak fakt nemám strach z vašich oblíbených výronů emocí o plošném rušení a vašich oblíbených výrocích.
Vy si snad ve vyvolávání hysterie poněkud libujete, že ?


Jo a jel jsem autobusem a solidní scéna s migranty, co se u bývalé nové celnice, kde je dnes ubytovna, cpali v počtu asi 20 do busu (výlet do Drážďan) a nechtěli platit jízdné.
Jen tak pro zajímavost.
Neděle, 31. ledna 2016 - 22:31:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5240
Registrován: 6-2005
Jenže já mám dojem, že už jsme ve stavu, že to nevyvolává hysterii, ale soucit. Pro někoho, kdo jako svou diskuzní strategii volí toto, je to poněkud smutný výsledek. [sad]
Indivisibiliter ac inseparabiliter
Pondělí, 01. února 2016 - 05:32:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1402
Registrován: 7-2012
Bravo, Marceli. Třikát bravo!!!
1) Nikde jsem nenapsal, že mi vadí Mšenka.

NE tendrům ve VHD:
Nechtěl už byste s tou Mšenkou a jejím trvalým vytahováním a kolovrátkováním jít do [zadnice] ?

(Příspěvek byl editován uživatelem Marcel_Štancl.)
Pondělí, 01. února 2016 - 06:08:18  
Neregistrovaný host
94.113.251.98
Iiii: jako výše zmíněný "funkcionář v oblasti bytového družstevnictví" musím bohužel konstatovat, že nejen mezi matfyzáky...
Také 39 let praxe v oblasti "sdělovací a zabezpečovací techniky" mě přesvědčilo, že i zde je experimentálně zjištěný poměr minimálně dodržen, ve vyšších řídících sférách pak jasně překročen.
Pondělí, 01. února 2016 - 15:45:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5241
Registrován: 6-2005
Marceli, je hezké, že jste to pod sebe tak hezky zkopíroval. Je tomu ale tak, že z té druhé věty neplyne to, že bych vyjádřil svůj jakýkoliv názor na Mšenku. Pokud ho tam Vy vidíte, tak si ho tam vkládáte sám.

Zkuste začít číst tak, že budete číst jen to, co je tam napsané. A začněte přemýšlet nad tím, co jste si tam dosud sám doplňoval. Nebude to lehké, ale nikdy není pozdě se o to aspoň pokusit.

Já teď bojuju s něčím podobným: Kombinace naivity a odvahy mne pracovně poslala do Států a já první den s ohledem na silný "jižanský" přízvuk nerozumněl některým lidem ani větu "What is your name?" Ale nevzdal jsem to a výsledky přišly mnohem dříve než bych čekal. Pravda, mohl jsem si říct "jsem dospělej, všechny školy jsem už přece vychodil a nemá cenu se sebou něco dělat". Ale já to neštěstí neudělal a teď jsem za to rád.

Zkuste udělat to samé (1) to je přiznat si, že člověk se něco může naučit v libovolném věku; 2) připustit, že okolní svět může vypadat i jinak, než si člověk na základě dosavadních životních zkušeností myslel) a třeba za to taky jednou budete rád. A nevěřte Mladějovovi, že ve Vašem případě je to bez šance. [wink]
Indivisibiliter ac inseparabiliter
Pondělí, 01. února 2016 - 16:23:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5326
Registrován: 4-2003
Mibl: to je přiznat si, že člověk se něco může naučit v libovolném věku


Jen ne zdaleka každý má zájem se sebevzdělávat. Mnozí to považují za zbytečné, což je ovšem k jejch škodě. Na druhou stranu je potřeba říci, že se mezi námi potuluje mnoho jedinců, kteří jsou vůči jakémukoliv vzdělávání plně imunní [crazy].


Myslím, že každý bývalý či současný předseda SVJ Vám s klidem podepíše prohlášení, že do pozice kverulanta a problémáře se vždy někdo najde. A kdyby se náhodou odstěhoval, tak se jeho role ujme někdo z dosud relativně "bezproblémových". To už tak prostě funguje.

Jakožto současný předseda výboru SVJ v panelovém domě o 92 bytech toto nemohu nepodepsat. Mám tam opravdu různá stvoření, některá i hrůzná......

Mám tam i jednu Máňu, která také ví, co je směroplatné a prý spolupracovala celý život s právníky. Toto je úsměvná záležitost. Méně úsměvná záležitost je, když mám v jednom vchodě majitele bytu, který ač má rakovinu tlustého střeva, tak chlastá jak dán a i díky tomu kálí nejen po bytě, ale i po domě. Raději ani nebudu rozmazávat, kdo to po něm na chodbách uklízí, abych měl jako předseda výboru SVJ klid [crazy][angry][crazy].
NE tendrům ve VHD
Pondělí, 01. února 2016 - 16:45:34  
Neregistrovaný host
89.176.66.131
Mladějov:
Když se řídíte tím, že kdykoli mi někdo oponuje, má automaticky pravdu on a ne já, jako lokálkový fanatik či co, tak je zbytečné vám k tomu víc psát. Sám do 2 let zjistíte, kdo si o tom něco skutečně zjistil a kdo se jen baví tím, že se dohaduje kamkoli vleze. Co je T.H. zač tu ví asi každý, kdo tu chvíli je a když mu hodláte věřit, tak je to vaše blbost, ne moje.

Pokud vás Sasko zajímá, doporučuji otevřít aspoň ty poslední články. Ve kterých se dost jasně píše, že VVO očekává snížení peněz a starostové jsou naštvaní, že na druhou nejvytíženější trať v Krušných horách nebylo vypsáno výběrko na další provoz. A nebo se řiďte T.H., který všude byl a všechno zná, a tak o všem ví víc a stačí mu jen otevřít odkazy, co jsem já mu naservíroval až pod nos, aby poznal, že se mýlím.

Víc je to vaše věc. Tohoto vlákna se to netýká a zmínil jsem to kvůli cameu Jáchyma, co kvůli mě zavítal na návštěvu, ne kvůli vám. [happy]
Pikehead
Pondělí, 01. února 2016 - 16:46:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1970
Registrován: 3-2007
Bram: pokud se ta věta s imunitou vztahovala na kolegu Štancla, tak se k tomuto názoru přikláním a Mibla považuju za nevyléčitelného optimistu. :-D

Ad bydlení - v normálních zemích se lidi při pocitu, že bydlí mezi neúnosnými vágusy, odstěhují do lepší čtvrti. Kde taková čtvrť je v Praze ale dodnes netuším. Mám jen pracovní teorii, že novostavby by mohly být určitým sítem.
Pondělí, 01. února 2016 - 17:11:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5327
Registrován: 4-2003
Pikehead:pokud se ta věta s imunitou vztahovala na kolegu Štancla, tak se k tomuto názoru přikláním a Mibla považuju za nevyléčitelného optimistu. :-D

Zásah, potopeno [wink].



Ad bydlení - v normálních zemích se lidi při pocitu, že bydlí mezi neúnosnými vágusy, odstěhují do lepší čtvrti.

V normálních zemích by si s jedním elementem (či eventuálně několika elementy), který to posrává (do slova a do písmene) těm ostatním, bylo možné v mezích zákona velmi rychle zatočit.....
Mladějov
Pondělí, 01. února 2016 - 17:55:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7765
Registrován: 3-2007
NE : Překrucujete a nevím proč.
Proč máte rád ty katastrofické vize typu "rušej hromadně lokálky ?" Vždyť to není pravda ani v Německu a ani v ČR.

V normálních zemích by si s jedním elementem (či eventuálně několika elementy), který to posrává (do slova a do písmene) těm ostatním, bylo možné v mezích zákona velmi rychle zatočit...

No to je totiž přesně problém pseudoteoretiků lidských práv či čeho, co žijou v domku v lepší čtvrti a prostě problémy obyčejného sousedského soužití s neomaleným wolem (když to takto musím říct) neřešej.

Fakt stačí kouknout, jak se tohle řeší třeba ve Švýcarsku a v Česku.
Pondělí, 01. února 2016 - 20:38:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 88
Registrován: 8-2013
před pár lety na "hlaváku"...
NE tenrům VHD
Pondělí, 01. února 2016 - 20:43:18  
Neregistrovaný host
89.176.66.131
Mladějov:
Nedávejte mi do pusy, co jsem nenapsal. Ve vláknu Německo jsem naopak psal, že tak brutální redukci jako Sasko nedělají ani Italové, a že ti přitom posledních 5 let redukují dost a mají k tomu narozdíl od Němců důvod. Ale nic víc katastrofického jsem nepsal a nenaznačil. Pana Jáchyma Mšenka sere, tak jsem ho chtěl potěšit připomníkou, jak úchylná investice by to z pohledu nedalekého Saska byla a jak krásně prošla. Já si občas rád udělám radost, toť vše. On kvůli mě tak krásně zašel. [happy]

Ale zpátky vážně - pokud vycházíte z toho, co jsem napsal pro pana djst, tak jste to pochopil úplně špatně. To se zabývalo VÝHRADNĚ budoucností. Rokem třeba 2040 či tím, jak do roku 2050 udržet do řady míst aspoň autobus.

Což ale není katastrofická vize. Ani vy přeci nečekáte, že se lokálka do Mšena, nebo Žlutic a dost možná ani takové tratě jako Česká Lípa-Litoměřice, udrží v kolejové podobě za 34 let. Kde bude nákladka, tam je šance na nějaké nostalgické a turistické vlaky, to je ale vše.

Můj reálný důvod (pokud si odmyslíme rýpání do rýpajících Jáchymů), proč držet tratě jako Mšeno, jsem vám popsal v jiném vlákně a nebudu to spamersky opakovat zde.

Panu djst jsem chtěl vyjádřit, že čekárny na nádražích, byť hezká a milá věc, jsou pro 20 nebo 50 lidí za den totální plýtvání peněz. Už proto, že těhle 50 lidí ve vlaku udrží spíš nízké jízdné, než to, zda budou mít čekárnu. To byla pointa. Nic katastrofického za tím nehledejte.

Teď se mimo Sasko nikde žádné apokalyptické zrušení lokálek nechystá. Takže mi do té pusy nedávejte, co v ní nikdy nebylo. Větou "lokálky jdou v Evropě vesměs do zadku" mám na mysli to, že se každý rok nějaká ruší, aniž by se obnovovalo*, ne že se chystá masivní zrušení třetiny evropské sítě za rok.

*a než mi začnete tvrdit, že se obnovuje a kecám, tak ano, občas se něco obnoví, ale jde vesměs o tratě, které byly zavřeny neuváženě či kvůli zchátrání, nikoli o lokálky. Nedávno se obnovila dost slušná trať pro příměsto z Edinburghu, u Paříže se obnovilo Gisors-Serqueux (dle Buekeru zavřeno) a uvažuje se obnovit Orléans-Chartres a už se konečně pracuje na obnově tratě mezi Francií a Švýcarskem - Belfort-Delle se stanicí u VRT pod Belfortem, čímž se současná mezera mezi tratěmi v té oblasti zmenší z 97km na 37 a 60. Ale nic z toho nejsou lokálky srovnatelné s aspoň Česká Lípa-Litoměřice, natož s Mšenkami.
Pondělí, 01. února 2016 - 20:43:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10692
Registrován: 8-2004
Bram:
Zásah, potopeno [wink].
[ok]
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Mladějov
Pondělí, 01. února 2016 - 20:54:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7783
Registrován: 3-2007
Hm, jste docela divnej - já bych řekl, že vlaky a obecně veškerá veřejná služba má fungovat tam, kde jí někdo (rozumný počet lidí) využívá.
Ať už je to vlak, bus, domov důchodců.
Jednoduché.
A každý rozumný člověk uzná, že někde musí vést hranice, od kdy bus, od kdy vlak a od kdy třeba Anruf-taxi.
Vy podle vlkm i třeba naprosto nepoužitelných vlaků posuzujete úroveň sociálních služeb té země - to je přece naprostý nesmysl.
4581111
Pondělí, 01. února 2016 - 20:59:24  
Neregistrovaný host
37.221.251.249
Zas na druhou stranu,způsob čekání,jak zde byl popsaný včera,z Hostivaře,optimální taky nebude.A že jsou zavřený čekárny tipu Čáslav a jim podobných,trochu na levačku je.To jen malá vsuvka.
Priapos
Pondělí, 01. února 2016 - 22:23:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 871
Registrován: 10-2012
Mibl:
A nevěřte Mladějovovi, že ve Vašem případě je to bez šance.

Mýlíte se. Znám ho, setkal jsem se s ním, Mladějov pravděpodobně též a proto také vím, že to zkrátka a dobře nejde. Důvod vím, ale nesdělím. Nemohu.
Mladějov
Pondělí, 01. února 2016 - 22:26:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7789
Registrován: 3-2007
Tak panu Miblovi šlo zřejmě o motivaci.
Změňme prosím téma.
NE tendrům ve VHD
Úterý, 02. února 2016 - 00:21:52  
Neregistrovaný host
89.176.66.131
Mladějov:
Proč divnej? Hranice určitě ano, od rozvážení chatařů po samotách tu veřejná doprava opravdu primárně není.

Ale jak jste sám uznal vedle, bus se po zrušení vlaku nemusí dlouho udržet. A Anruf-Taxi je právě už jen krůček od objednání ničeho.

Ono se to špatně vysvětluje na ČR, kde je Anruf-taxi spíš zajímavost, ale státy na západ od nás tu vlakovou i autobusovou dopravu brutálně zredukovaly i v obcích o 10.000 lidech, zdaleka ne jen v obcích velikostí Mšena.

A já bych v obcích velikosti Mšena právě aspoň ty busy udržet chtěl a to i o víkendu a večer. A do obcí o +-500 lidech bych busy chtěl udržet aspoň ve všední dny.

Vy máte hranici zřejmě nastavenou jinak, to chápu. Něco to stojí, můžete mít pocit, že ty peníze lze jinde utratit lépe.

Každopádně cesta k tomu, co chci já, vede přes to, že držím co nejdéle vlak, jako určitou finanční rezervu v systému.

Francouzský scénář je samozřejmě nevyhnutelný. V roce 2050 možná ještě ne, ale asi si nikdo nedovedeme představit, že tu v roce 2100 budeme prohánět kvanta motoráčků a busů mezi městečky a vesnicemi, když tu budou možná nejen automatická auta, ale i legalizováno do nich posadit dítě či opilce. A nějaká veřejná obecní automatická auta s elektronicky placeným jízdným, budou v pohodě schopná na svůj provoz vydělat i bez dotací, narozdíl od dnešního pojetí veřejné dopravy formou firem s rozsáhlým managmentem a stále rostoucími platy řidičů a strojvedoucích.

Ale čím pomaleji budeme tu veř. dopravu omezovat na ona stále levnější a levnější řešení, tím z ní udržíme větší rozsah pro dejme tomu ten rok 2050. Kdy asi ještě ta plná legalizace poslat automatickým autem dítě či člověka bez řidičáku, nebude.

A o to mi jde.
Dillinger
Úterý, 02. února 2016 - 10:55:53  
Neregistrovaný host
89.176.84.87
Kdo by chtěl sledovat hlavák živě, ale pozor na prokrastinaci!
http://slowtv.playtvak.cz/praha-hlavni-nadrazi-0lw-/hlavni-nadraz i.aspx?c=A151218_145728_hlavni-nadrazi_plap
Mladějov
Úterý, 02. února 2016 - 11:24:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7804
Registrován: 3-2007
Hm, totální nepochopení. Vy si prostě stanovíte nějakou adm hranici (obec o +- 500 lidechh atd) a tohle je přece nesmysl.
Vás totiž vůbec nezajímá, kolik lidí tou současnou VHD jezdí, kolik vás to stojí a bude stát už vás vůbec nezajímá a vůbec neřešíte, tak pak je strašně jednoduché a laciné si hrát na nějakého spasitele..čeho ?

Já nevím, tohle by vám asi uměl vysvětlit třeba tady pan Pospíšil, tedy někdo, kdo má praktické zkušenosti, ale nezlobte se, to, co povídáte, nemá vůbec žádné zpětné vazby na skutečnost a na potřebu lidí jet VHD, to je tak někam do volebního programu nějaké partaje. Vůbec neřešíte nic konkrétního, jen obecné proklamace.

Co se týče automatických vozidel, tak je to sice hezká, ale zase spekulace.
"veřejná auta budou v pohodě schopná na svůj provoz vydělat i bez dotací"

Hm, totální vycucání z prstu. Jen vaše touhy a představy.

Mmch já mám doma např. celý ročník časopisu VTM z roku 1961 (nedávno koupeno za 200.- v antikvariátě), moc hezky se to čte a tam jsou tyhle představy taky, ale že to bude už před 2000.

Všechno veřejného a sdíleného vždycky ztroskotá na lidech, na zlých úmyslech, škodičích.

Takže je problém i veřejné sdílení bicyklu, natož auta.
Ba naopak se se stoupající agresivitou a demotivací a frustrací množí potřeba mít všude ochranku, policajta, kameru za zadkem, skutečnost jde právě opačně, jste naivní.

Jako myšlenky jsou to hezké..v tom 1961 to byl takový příjemný optimismus, jak se technologicky všechno vyřeší a jak bude lidem fajn..ale ono to jde zevnitř, jen peníze někde vysáté (EU, stát) toho moc neřeší.
Úterý, 02. února 2016 - 11:29:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10789
Registrován: 5-2002
Bram: Jakožto současný předseda výboru SVJ v panelovém domě o 92 bytech
Jakožto bývalý předseda baráčnického družstva si dovoluji projevit hlubokou soustrast.

My zas máme v baráku mudrce, podle kterého je 250 Kč/GJ nehorázná pálka, kdežto kWh za bůra je za pusinku, takže má zavřený topení a topí si elektrikou...
Úterý, 02. února 2016 - 11:50:23  
Neregistrovaný host
94.113.251.98
Bram: na jednom ze 4 baráků jsme před lety měli podobný případ. Ale naštěstí jsem to nemusel uklízet.
Jak praví klasik - i s takovými soudruhy musíme pracovat... Bohužel jen na těch nejnižších řídících úrovních. Ti nejmoudřejší nahoře nemusí, mají na to lidi. A tak jim zbývá čas na vymýšlení europíčovin[uhoh]
Úterý, 02. února 2016 - 12:56:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5329
Registrován: 4-2003
Tak v případě jakéhosi Marcela Štancla (snad je to ten, který zde diskutuje) jsem na veřejně přístupných sítích (Linkedin) našel toto:

Pracovní zkušenosti

SZDC s.o.
Návěstní dozorce
SZDC s.o.

do současnosti


projektant
SUDOP PRAHA a.s.
1985 – 2010 (25 let)


Asi fakt nekecal, když říkal, že byl projektant. Ovšem je zvláštní, jak se projevuje.......

Ale to je nakonec každého věc a já to beru tak, že na Marcela Štancla je lepší reagovat v klidu a věcně a pokud nepochopí, dále to neřešit a nechat ho být. Kdo ví, co za jeho projevy stojí.......
Úterý, 02. února 2016 - 13:14:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5330
Registrován: 4-2003
Hajnej:Jakožto bývalý předseda baráčnického družstva si dovoluji projevit hlubokou soustrast.

Díky za projevy hluboké soustrasti. Však nevím, jak dlouho to předsedování ještě psychicky a fyzicky vydržím........

Jen pro zajímavost: Náš panelák byl postaven na soukromých pozemcích, které nebyly majetkově vypořádány a bylo to potřeba vyřešit. Takže jsem v plynulých měsících zařizoval, aby 92 vlastníků bytů odkoupilo pozemky od šesti vlastníků. Asi nemusím psát, že to bylo celkově totální psycho a Dr. Radosta v Kulovém blesku organizující dvanáctisměnu, tuto akci měl oproti mne nejspíš jako příjemnou procházku růžovou zahradou...........

Tak zas zpět k železnici, je to poněkud příjemnější téma, kde se snad pracuje i s lepšími soudruhy, než které zmiňuje honzaklnfar.......

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Úterý, 02. února 2016 - 17:29:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10792
Registrován: 5-2002
Bram: Však nevím, jak dlouho to předsedování ještě psychicky a fyzicky vydržím.
Termín bude oznámen manželkou. [satan]
Úterý, 02. února 2016 - 21:42:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1405
Registrován: 7-2012
Manželku nechte raději na pokoji.
Vraťme se spíše k té Praze. Hostivař - Hlavní je před realizací. Masarykovo n. - Bubny se bude muset řešit, Pozemky okolo Masny jsou prodané a negrelák spadne pokud se s ním nic neudělá.....
Vysočany - Čelakovice - Lysá se bude dělat peronizace a spoustu úprav.

Ale co s tím Zbytkem Vyšehrad - Radotín na to je třeba věštecké koule. Nevím jestli se někdy řešila nějaká optimalizace Vysočany - Všetaty?

pro letiště kbely se šlo vždy raději jinam.
Úterý, 02. února 2016 - 22:13:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 764
Registrován: 1-2006
Bram:

v případě jakéhosi Marcela Štancla (snad je to ten, který zde diskutuje) jsem na veřejně přístupných sítích (Linkedin) našel...

Trošku přemýšlím, co zveřejňováním informací o diskutujících v tomto vlákně sledujete a co Vás k tomu vede. Ještě se zdůrazňováním, že je to přeci veřejně dostupné. S jakým pocitem obohacujete toto fórum o to, co jste vyslídil? Vítězství? Nad Marcelem??? Bože... Skoro na úrovni jásání nad tím, že jste předběhl starou babku o holích. Blahopřeji...

Marcelovi lze jistě vytknout mnohé. Holt každej stárneme a s léty se člověk, zejména když chytá jednu facku za druhou, utvrzuje ve svých pravdách tak, že občas tak trochu ztrácí soudnost a často sní víc než je zdrávo. Bohužel už lepší nebude. Je to ale důvod k tomu, abyste se do něj veřejně navážel? Nejde se nad to prostě povznést a přát tomu člověku, že má ve svých letech koníček, kterým žije? Brát jej takového, jaký prostě je?
Úterý, 02. února 2016 - 22:29:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2417
Registrován: 3-2004
Jen takový dotaz ke Slow TV na hlaváku. Je to teda paráda, byť krmítko mám ještě radši [happy] , ale proč že to Choceň TV fungovat nemohla a tohle je v pohodě? Nerejpu, vážně by mě to zajímalo, má-li to racionální základ.
Slovan!
Středa, 03. února 2016 - 02:56:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5243
Registrován: 6-2005
Vhd_sl:
S tou poznámkou o "utvrzování se ve svých pravdách" jste se ho moc nezastal. Jen jste přidal další zpětnou vazbu.

Odpovědnost za vyvolání tohoto flamu nesu nejspíše já, tak kritiku směrujte na moji hlavu.

Na druhou stranu si stojím za tím, čím sem to uvedl. Každý se můžeme hnout z místa bez ohledu na věk. A něco tolerovat více méně znamená trpět něco, co nám vadí. A tam máme každý tu laťku jinde.
Indivisibiliter ac inseparabiliter
Středa, 03. února 2016 - 06:43:11  
Neregistrovaný host
94.113.251.98
Byl zmíněn Vyšehrad - po cca měsíci jsem jel do Prahy železnou drahou a specielně si prohlédl bývalou staniční budovu. Je tam toho k "památkovému chránění" čím dál víc (bezďáci tam opět vesele hnízdí). Také na střeše je spousta nepůvodního materiálu, který jistě neprošel schválením památkových ochranářů. Budoucnost tohoto architektonického sqostu nevidím růžově (dopadne jako špirituska na Zlíchově, její borcení rovněž z vlaku sleduji).
Středa, 03. února 2016 - 08:14:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5332
Registrován: 4-2003
Vhd sl:Trošku přemýšlím, co zveřejňováním informací o diskutujících v tomto vlákně sledujete a co Vás k tomu vede. Ještě se zdůrazňováním, že je to přeci veřejně dostupné. S jakým pocitem obohacujete toto fórum o to, co jste vyslídil? Vítězství? Nad Marcelem??? Bože... Skoro na úrovni jásání nad tím, že jste předběhl starou babku o holích. Blahopřeji...


Jen bych k tomu dodal: Chytrému napomož a hloupého nakopni.

Kdybys to nechápal, tak jsi ten druhý případ.

V případě Marcela Štancla jsem tu uvedl jen to, co je jinde veřejně dostupné a nešlo mi o nějakou výhru nad ním. Nemám potřebu si cokoliv dokazovat a už rozhodně ne na lidech, jako je on. Já ho navíc osobně neznám, ale byl zde (nejen můj) podiv nad tím, jak se projevuje a div si nemohli všichni ukroutit hlavu, když uváděl, že dělal projektanta a nikdo, krom těch, kteří ho znají, mu to nevěřil.

Zjevně tedy projektanta dělal a nechme ho tedy všichni být - třeba jen tím, že mu věcně bez emocí odpovíme. Už jsem to tu psal. Bohužel pro lidi jako jsi ty, je to nutné napsat znovu. Já Marcela Štancla nechám rád dál snít jeho sny. Nikomu tím přeci neškodí [wink].
00Hex
Středa, 03. února 2016 - 10:28:14  
Neregistrovaný host
89.24.103.6
Uveřejňovat osobní data na internetových diskuzích je chucpe[blesk]
Středa, 03. února 2016 - 10:43:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 378
Registrován: 5-2008
Nevím, jestli se ptám na správném místě, kdyžtak mě prosím nasměrujte.

Je ještě použitelná výtažná kolej na NNŽ a dá se z ní přímo projet do dvorany k rampě?

Nedávno jsem na to koukal a u pěšího nadpodchodu u Penny marketu to vypadá, jako by tam už dobrých pár desítek let neprojela podbíječka. Taky se tam prý nějak rušily nebo snad i trhaly výhybky …
The access to this webpage is paid. Please insert a coin.
http://mq.ucw.cz/
Středa, 03. února 2016 - 20:41:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 765
Registrován: 1-2006
Bram:

Pokud potřebujete razítka na to, že jsem starej hlupák, stavte se. Rád potvrdím. :-P

Můj příspěvek, ač byl motivovát Vaším (sorry, nějak tu tykačku směrem k Vám nedávám) pro mne nepochopitelným krokem proti konkrétnímu člověku, nebyl ani tak o konkrétním případu, ale o zamyšlení, kde je svoboda projevu v internetových diskuzích, pokud je zcela běžné lustrování diskutujících a propojování jejich soukromých osobních názorů (určených pro danou diskuzi) s jejich osobním či pracovním životem.

Není to jen o Vás, je to obecným nešvarem napříč netem, a mně osobně to prostě vadí. Jiný náhled na okolí lze akceptovat - každý žijeme v trošku jiném prostředí - omezování svobody v pořádku není. ;-)
Středa, 03. února 2016 - 21:46:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5338
Registrován: 4-2003
Vhd sl, zkus se zamyslet opravdu nad tím, co píšu a vzít v potaz, že když někdo něco někde má zveřejněno, tak když tyto údaje uvedu jinde, nic přeci nezveřejňuji. Hlavně to nebylo za účelem poškození Marcela Štancla, to je snad zřejmé ihned z toho příspěvku, kde jsem uvedl odkaz na jeho pracovní život.


Ad tykání - na internetové diskusi na něm nevidím nic špatného, v osobním styku ale dodržuji pravidla slušného chování a není li dohodnuto tykání, vykám. A jsem naopak rád, pokud mi na internetu nikdo nevyká [wink].


Pokud potřebujete razítka na to, že jsem starej hlupák, stavte se. Rád potvrdím.

To nepotřebuji, jen už konečně pochop, že mým zájmem nebylo nikoho poškozovat [wink].

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Lexa_karel
Středa, 03. února 2016 - 22:58:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 993
Registrován: 12-2009
Bram, Mibl: V záležitosti MŠ jste hodně daleko za hranicí dobrého vkusu.

Jsem tak nějak na hraně sedmdesátky a mohu Vás oba ubezpečit, že se sice každý hejbneme z místa, drtivá většina však s věkem či zdravotním stavem tím opačným směrem než bychom si mi sami nebo okolí přálo.

Jestli si myslíte, že se Vám nemůže žádné zdravotní postižení přihodit, tak jste zcela mimo realitu lidského života.

Bram: To, že nevidíte v tykání na internetové diskusi nic špatného ještě neznamená, že to tak vidí i ten druhý - je to otázka vzájemné úcty.
Čtvrtek, 04. února 2016 - 07:06:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 976
Registrován: 12-2007
podvečerní středeční Hostivař

roste PHS kolem malešické koleje
zbouraná zídka mezi VB a TB
Ešusy směr ODKLON





další foto http://kasme.rajce.net/ho-160203
Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
Fotky RoPL * Hostivař * web Hostivař.EU * tunel Blanka - mo.ttnz.cz