Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » Železniční uzel Praha » Archiv diskuse Železniční uzel Praha do 19. 02. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Železniční uzel Praha do 19. 02. 2016

dolů
   autor příspěvek
Čtvrtek, 04. února 2016 - 08:22:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5339
Registrován: 4-2003
Lexa_Karel:To, že nevidíte v tykání na internetové diskusi nic špatného ještě neznamená, že to tak vidí i ten druhý - je to otázka vzájemné úcty.

Smiř se s tím, že na internetových diskusích jsou pravidla volnější. Neřeším, kolik Ti je let ač zrovna v Tvém případě jsem si téměř jist, že jsi starší. Vykání neřeším, protože neřeším věk diskutujících.

V záležitosti MŠ jste hodně daleko za hranicí dobrého vkusu.


Viz výše - Marcel Štancl se projevoval (nejen) na můj vkus hodně zvláštním způsobem, jeho věk jsem tedy odhadoval sám pro sebe na člověka lehce po dvacítce a bylo to evidentně špatně. To, co jsem tu o něm uvedl (jeho pracovní zkušenosti a jejich délka) mělo posloužit tomu, aby si ho nikdo s ohledem na jeho skutečný věk zbytečně nedobíral. A to platí i pro mne. Je to takto doufám jasné, nebo je to potřeba vysvětlit podrobněji?
Čtvrtek, 04. února 2016 - 08:30:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2743
Registrován: 5-2002
Kdy se bude v Hostivaři provádět další podbití v 1. a 2. koleji? V 1. koleji to s vlakem v jednom místě nad novou betonovou zdí dost silně škubne, řekl bych, že čím dál víc. Patrně jeto vliv sedání materiálu. Stejně tak to hupne při jízdě přes podchod.

K-rep je jedna z mála internetových diskusí, kde si lidi vykají. Tak to respektuju a vykám jim taky. Na druhou stranu, na Czech Airways nebo drehscheibe-online si lidi tykají a řekl bych, že diskuse jsou tam přesto slušnější, než co se občaas vidí zde.
Čtvrtek, 04. února 2016 - 09:08:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 689
Registrován: 11-2003
Mosquitoe : ano je. do poslední chvíle se používala. a měla by tedy ( pokud na ni nezačali uřadovat sběrači) být nadále sjízdná. výhybky se na ni nerušili, jen spojovací kolej vlečky pramen červený dvůr. ale výhybka + 1 kolejové pole odbočující, by tam měla stále být.
Všichni jsou blázni, jenom já jsem tramvaj T3.
https://www.facebook.com/david.pecina.12
Lexa_karel
Čtvrtek, 04. února 2016 - 16:25:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 994
Registrován: 12-2009
Bram: nezlobte se, to že si stanovíte pro sebe nějaká vlastní kriteria pro tykání, je pro mne spíše známkou křupanství. Možná časem pochopíte, že otázka tykání není otázka věku, ale vzájemné úcty a tedy i úcty k sobě samému.

Vaše péče o MŠ je sice dojemná, ale zní falešně.
Čtvrtek, 04. února 2016 - 17:50:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5247
Registrován: 6-2005
Lexa_karel:
Doufal jsem, že už to utichlo. Nestalo se tomu tak, tak přece jen ještě něco napíšu. Tím "hnout se z místa" jsem neměl na mysli nějaké vzdělávání nebo tak něco, ale naopak snahu o to zkusit v sobě najít sílu a schopnost k tomu si připustit, že "mé pravdy" nemusí být obecně pravdivé.

Čím více někdo žije ve "svých pravdách", tím méně respektuje okolí a tím méně respektu a úcty se mu ze strany okolí na oplátku dostává. Je to smutné, ale je tomu často tak.

Zdravotní omezení může přijít v jakémkoliv věku, o tom se s Vámi nebudu přít. Zároveň si ale myslím, že životní zkušenost stáří může být předávána různým způsobem a obrovsky oceňuji, když se někdo umí postavit do role "mudrujícího starce", což je často úžasné sledovat v podání Honzy Klonfara a mnohdy i v podání Vašem.

Pokud někdo svým projevem spíše destruuje kontinuitu diskuze (a tady se tomu nějakou dobu tak dělo), tak si myslím, že je v pořádku mu to slušným způsobem sdělit. Pokud mi někdo do klávesnice vkládá něco, co jsem nikde nenapsal, vymezím se (a to jsem udělal velmi slušným a zcela neútočným způsobem). Pak už je na něm, zda a jak je schopný s touto informací naložit. O věku pana MŠ jsem neměl nejmenší tušení. Pokud jsem se jeho nebo Vás nějak dotkl, omlouvám se oběma. Tím už bychom to snad mohli definitivně uzavřít ...
Indivisibiliter ac inseparabiliter
NE tendrům ve VHD
Čtvrtek, 04. února 2016 - 23:44:55  
Neregistrovaný host
89.176.66.131
Bram:
Na jedné straně ve mě vaše informace o MŠ vytvořila přesně ten dojem, co jste chtěl, že tohoto pána si dobírat nebudu. Sám od sebe bych o něm nic nehledal.

Na druhé straně jste to ale opravdu mohl uvést nekonkrétně. Jen naznačit, že může jít o staršího člověka, který má důvod to vidět jinak. S tím, abyste tu proti jeho vůli uváděl detaily o něm, rovněž nesouhlasím.

Myslím, že byste to opravdu mohl vymazat. Většina z nás pochopila a není potřeba, aby to tu viselo. Je to netaktní.
Pátek, 05. února 2016 - 06:34:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1407
Registrován: 7-2012
To že si někdo musel vyhledat, že jsem 25 let projektoval a dnes se starám o provoz, aby normálním věcem věřil mi nijak nevadí.

vadí mi stráta soudnosti jiných lidí

Bravo, Marceli. Třikát bravo!!!
1) Nikde jsem nenapsal, že mi vadí Mšenka.

NE tendrům ve VHD:
Nechtěl už byste s tou Mšenkou a jejím trvalým vytahováním a kolovrátkováním jít do [zadnice]?

Marceli, je hezké, že jste to pod sebe tak hezky zkopíroval. Je tomu ale tak, že z té druhé věty neplyne to, že bych vyjádřil svůj jakýkoliv názor na Mšenku. Pokud ho tam Vy vidíte, tak si ho tam vkládáte sám.

Nemyslím si, že sem vkládám něco co nikdo nevyjádřil. Pokud sem někdo napíše něco co je pravda nijak mi to neuráží. Pokud někdo napíše děte do [zadnice] a pak tvrdí opak je to o něčem jiném.
Pátek, 05. února 2016 - 09:21:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5342
Registrován: 4-2003
Marcel Štancl:To že si někdo musel vyhledat, že jsem 25 let projektoval a dnes se starám o provoz, aby normálním věcem věřil mi nijak nevadí.


To jsem velmi rád [wink].



Lexa_Karel:Vaše péče o MŠ je sice dojemná, ale zní falešně.

To není žádná péče, to jsem si jen tak kratochvilně zadal do vyhledávače Marcel Štancl a objevily se určité informace. Na základě nich jsem přístup k tomuto člověku zkorigoval.

nezlobte se, to že si stanovíte pro sebe nějaká vlastní kriteria pro tykání, je pro mne spíše známkou křupanství.

Já se na Tebe nezlobím, mne je to totiž úplně jedno a klidně si to mé tykání každému označ jak chceš, třeba i jako křupanství [wink].


NE tendrům ve VHD:Na druhé straně jste to ale opravdu mohl uvést nekonkrétně. Jen naznačit, že může jít o staršího člověka, který má důvod to vidět jinak.


Ano, to jsem mohl, leč nicméně mne to v danou chvíli nenapadlo a opravdu jsem nečekal, co tím zde rozpoutám.


S tím, abyste tu proti jeho vůli uváděl detaily o něm, rovněž nesouhlasím.


Pokud někdo něco někde na veřejně dostupném místě zveřejní sám o sobě ze své vůle, musí počítat s tím, že nemůže tyto věci považovat za neveřejné a naopak musí očekávat, že je někdo může převzít a uvést je i jinde [wink].
NEJKRÁSNĚJŠÍ INŽA
Pátek, 05. února 2016 - 12:44:46  
Neregistrovaný host
212.24.147.202
Máme tady strašně chytrého až to BOLÍ. Viz jiná vlákna Bram.}
Pátek, 05. února 2016 - 12:44:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9590
Registrován: 4-2003
Měl bych dotaz:

Koukám na tuhle fotku ...

http://lokomotivy.net/zobraz2.php?rada=r751&loko=18401&cislo=

A zdá se mi ,že tam odbočuje nějaká vlečka na které stojí wapka. Byla tam opravdu vlečka nebo je jen optický klam a je to normální kolejiště ??
Vlečka do teplárny je na opačném zhlaví proto je mi to divné ...
Pátek, 05. února 2016 - 13:17:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5346
Registrován: 4-2003
NEJKRÁSNĚJŠÍ INŽA: Máme tady strašně chytrého až to BOLÍ. Viz jiná vlákna Bram.


Je vidět, že s mojí chytrostí máš problém. To bys ale neměl nechat jen tak a měl bys to léčit [biggrin].
Pátek, 05. února 2016 - 13:43:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 978
Registrován: 12-2007
Jnd: to vypadá na napojení vleček kolem Černokostelecké...


Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
Fotky RoPL * Hostivař * web Hostivař.EU * tunel Blanka - mo.ttnz.cz
Pátek, 05. února 2016 - 13:50:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9591
Registrován: 4-2003
Kasme

Jo to bude ono .. a díky za zajímavý odkaz .. ani jsem, nevěděl,že něco takového je ... znal jsem akorát "kontaminace" ..
Pátek, 05. února 2016 - 15:21:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5351
Registrován: 4-2003
Kasme, to je pěkné porovnání. Děkuji také, alespoň jsem si doplnil znalosti o dřívějším napojení vleček v Malešicích [wink].
Pátek, 05. února 2016 - 18:06:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4270
Registrován: 9-2005
ani jsem, nevěděl,že něco takového je

V článku Zapomenuté železniční projekty II. jsou z webu dveprahy.cz vyrobeny tři překryvné snímky a moc se mi to líbí. Praha u mě tímto velice zabodovala.
Pátek, 05. února 2016 - 18:35:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4271
Registrován: 9-2005
Nahlášení nástražného výbušného systému ve stanici Praha hl.n. Probíhá zásah Policie ČR
Provoz ve stanici Praha hl.n. zastaven.
zdroj: mimořádnosti ČD

Edit: Provoz ve stanici Praha hl.n. v 18:50 hod. obnoven. Vlaky dálkové dopravy budou ze stanice Praha hl.n. odjíždět v 19:05 hod.

(Příspěvek byl editován uživatelem Plešoun.)
NE tendrům ve VHD
Pátek, 05. února 2016 - 19:21:59  
Neregistrovaný host
89.176.66.131
Vrátíme se k tématu vlákna:

Ví někdo, zda součástí budoucí zastávky vlaku Malešice/Depo Hostivař bude i podchod směrem do Novostrašnické a tedy konečně vytvořen přístup z této části města na metro?
Pátek, 05. února 2016 - 19:40:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1408
Registrován: 7-2012
Budoucí perony Malešice budou pod tramvajovým mostem. Uprostřed peronu budou schody které půjdou přímo na most. Dostupnost tramvajové + autobusové zastávky Černokostelecká. Kousek pěšky depo Hostivař.
Pátek, 05. února 2016 - 20:14:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10697
Registrován: 8-2004
NE tendrům:
Zastávka Malešice / Depo Hostivař není v současnosti sledována.
(Podle mne je nutnou (nikoliv postačující) podmínkou vybudování přesmyku v Libni, aby mělo smysl se o zastávce bavit.)

Jen naznačit, že může jít o staršího člověka, který má důvod to vidět jinak.
Nejde o "vidění jinak". Jde o to, že subjektivní názory jsou vydávány za obecné pravdy.
Je možné, že má dotyčný už něco za sebou a pro styl a obsah jeho příspěvků mohou být objektivní zdravotní důvody. Nic to ale nemění na tom, že jsou ty příspěvky obtěžující.

(Příspěvek byl editován uživatelem Hroch.)
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
NE tendrům ve VHD
Pátek, 05. února 2016 - 21:12:19  
Neregistrovaný host
89.176.66.131
Marcel_Štancl:
To že na jedné straně budou schody k tramvaji nevylučuje na druhé straně podchod.

Hroch:
To jistě, ale zajímalo by mě, zda je nějaký projekt, jak ta zastávka má vůbec vypadat a jak řeší propojení s metrem. (aniž bych chtěl urážet MŠ, myslím něco skutečného)

Trať je zde 3 kolejná, takže by zastávka žádná kapacitní brzda být neměla. Vím, že podporujete spíše nákladní dopravu, ale toto místo mi připadá bezproblémové. Problémový bude jednokolejný tunel, kde co si pamatuji, nevyšlo zdvojkolejnění jako ekonomické, ale pokud se povede prosadit po postavení přesmysku prodloužení eSka v kladiva do Hosti, tak pak zastávka u Depa je už kapacitní detail.
Pátek, 05. února 2016 - 21:56:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1409
Registrován: 7-2012
Hroch není obtěžující?
Pikehead
Pátek, 05. února 2016 - 22:01:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1982
Registrován: 3-2007
Aha, a problém úrovňového křížení té tříkolejné trati při jízdě z Malešic do Libně nevidíte?

Přesmyk by vám ten vlak po vlastní koleji přivedl až do Libně, pro stávající směrování tangenty prakticky bezkolizně se směrem Kolín-Hlavní.
Sobota, 06. února 2016 - 05:21:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1411
Registrován: 7-2012
Pikehead nechci tady rozvášnit diskuzi zda je nutné udělat nejprve přesmyk Libeň - Malešice nebo vlastní Malešice. Obojí je krátkodobé řešení. Řěkne li se A) musí se říci i B)

Za totality bylo jedno které kole patří ČSD a které vlečkařům . Nyní si pošta s dráhou dělá "pomyšlení" výpravčí nesmí stavět cesty na koleje pošty , za to se jim revanžuje jiným způsobem... Je nutné řešiti obojí přesmyk + žst. Malešice.
Sobota, 06. února 2016 - 07:15:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10810
Registrován: 5-2002
MŠ: Je nutné řešiti obojí přesmyk + žst. Malešice.
To nepochybně je, nicméně přesto bych si dovolil "maličko" upřednostnit ten přesmyk...
Sobota, 06. února 2016 - 10:10:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1412
Registrován: 7-2012
Nejsem proti, ale uvidíš sám co řeknou na estakádu různí "památkáři" a další kecalové o estetice mostu.
A samotné Malešice nebudou bez problémů. Není tam sice reaktor, kamenolom ani šroubárna,ale.....
Sobota, 06. února 2016 - 11:48:13  
Neregistrovaný host
94.113.251.98
Marcel_Štancl: uvádět památkáře v uvozovkách není europozitivní!!! Zamysli se nad sebou, soudruhu!!!

A teď vážně - tu verbež je nutné (podobně jako verbež ochranářskou) vypráskat dlouhým bičem. Ať si svoje TEORIE realizují za SVOJE peníze. Koupí si nádraží a zrestaurují ho. Koupí si další triangl a budou tam za svoje podporovat hnízdění datlíka tří i čtyřprstého.
Ale házení vidlí do převodů těm, kteří je de facto platí je opravdu velká lumpárna.
Pro všeobecné obveselení reálný příběh - město Černošice DAROVALO lávku přes Berounku hlm Praze. Její oprava/rekonstrukce/znovupostavení bude dlouholetým hitem nejen internetových diskusí - angažují se ochránci přírody i neoficiální klub za staré Černošice[biggrin] Na vítěze v souboji "reko lávky x optimalizace 171" by si vsadil jen velký odvážlivec. Šance na dožití se reálného výsledku je minimální[biggrin]
Sobota, 06. února 2016 - 15:28:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5248
Registrován: 6-2005
Marcel Štancl:
Já Vám nabídl omluvu a Vy jste se ji rozhodl minimálně pro zatím nepřijmout. Na to máte samozřejmě plné právo. Ale já pak mám vcelku pochopitelně právo Vám k tomu ještě něco dalšího napsat.

Nemyslím si, že sem vkládám něco co nikdo nevyjádřil. Pokud sem někdo napíše něco co je pravda nijak mi to neuráží. Pokud někdo napíše děte do [zadnice] a pak tvrdí opak je to o něčem jiném.

Já jsem poslal do Kotěhůlek pana "Netendráčka" s jednou konkrétní tématikou, tj. kolovrátkováním jeho pohledu na Mšenku. Neposlal jsem tam pana "Netendráčka" jako osobu, ani jsem tam neposlal Mšenku jako trať. Zde podle mne leží jádro našeho sporu a zde se my dva nemůžeme shodnout.

Vy jste se mne následně zeptal Proč Vám vadí Mšenka?. Mohl jste to však udělat jinak. Mohl jste se zeptat např. Jaký máte názor na Mšenku? Slovo "vadí" jste si tam vložil sám. Jsem si velmi jist, že ani Vy ani nikdo jiný na celém k-reportu ani nikde jinde nenajde jediný můj příspěvek vyjadřující můj názor na Mšenku. Není to jednoduše možné, neb jsem žádný takový nikdy nenapsal.

A k tomuto:
vadí mi stráta soudnosti jiných lidí

Jsem rád, že jste to zmínil a to hned ze dvou důvodů.
1) Připouštíte, že Vám něco vadí. Nechte tedy i ostatním prostor pro to, aby něco mohlo vadit jim.
2) Taktéž připouštíte, že existuje něco jako "ztráta soudnosti". Vítám to, že jste ochoten toto připustit.

Na závěr: Navrhuju se rozejít smírem a velkoryse a gentlemansky navrhuji, abychom se o tu ztrátu soudnosti podělili, 60 % půjde za mnou a 40 % za Vámi. Mně to přijde férové. Co na to říkáte Vy?
Indivisibiliter ac inseparabiliter
Sobota, 06. února 2016 - 15:39:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5249
Registrován: 6-2005
honzaklonfar:
tu verbež je nutné (podobně jako verbež ochranářskou) vypráskat dlouhým bičem. Ať si svoje TEORIE realizují za SVOJE peníze. Koupí si nádraží a zrestaurují ho. Koupí si další triangl a budou tam za svoje podporovat hnízdění datlíka tří i čtyřprstého.

Jestli já Vás nepřechválil. [biggrin]

Podívejte se, na ochranu přírody mohou být různé pohledy a házet celej ten sektor do jednoho pytle je obecně chybně. A jak jste jinde schopnej velmi pěkně rozlišovat, tak tady se Vám to nějak nedaří.

Hnát se ze strany investora i ze strany ať už státní nebo nestátní "dobrovolné" ochrany přírody do nějakých extrémů, je principiálně blbě. Stejně tak je blbě se tvářit, že ochranu přírody má dělat jen neziskový sektor a to jen za své. Podobně je blbě, pokud se velké ochranářské spolky mají tendenci stavět do pozice "státe nasyp, my za Tebe děláme to, co je tvým úkolem ze zákona".

Nějakej kus života jsem strávil v jednom z velkých celostátních spolků zabývajících se ochranou přírody a dovoluju si to soudit podle vlastní letité zkušenosti (3 funkční období v pozici člena širšího celorepublikového vedení).
Indivisibiliter ac inseparabiliter
Sobota, 06. února 2016 - 18:25:35  
Neregistrovaný host
94.113.251.98
Mibl: v názoru na "ochranu" památek a přírody se asi neshodneme. Sorry...

Vzpomínáte na blokaci dálničního obchvatu Plzně? Vzpomínáte na placené prudiče na Velké pardubické? Byl jste v poslední době na Poledníku a v okolí? Co říkáte památkové ochraně Libeňského mostu? Kouknete se občas na budovu bývalé žst. Vyšehrad?

Ochrana památek a přírody v tomto státě nechrání, ale BUZERUJE!

Končím, abychom neplevelili
Sobota, 06. února 2016 - 19:42:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5250
Registrován: 6-2005
Ve všech těchto bodech se shodneme, ale to neznamená, že neexistuje celá řada lidí, kteří k tomu přistupují rozumně a střízlivě. Šmahem to hodit do všechno na jednu hromadu je stejné jako prohlásit, že fotiči, projizděči a hobbysti tvořící alternativní jízdní řády jsou všichni stejní. Nejsou.

Tím to taky uzavírám. Respektuji, že tady se v obecné rovině neshodneme. Museli bychom jít případ od případu, mnohde bych Vám řekl, že nevím dost, abych byl schopen se k tomu vyjádřit, a máte pravdu, že sem to nepatří.
Indivisibiliter ac inseparabiliter
Sobota, 06. února 2016 - 21:36:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2223
Registrován: 3-2004
Vzpomínáte na blokaci dálničního obchvatu Plzně?
Já si nějak matně vzpomínám, že plzeňská radnice podezřelě chvatně rozparcelovala a rozprodala pozemky, na kterých měl stát původní obchvat... A to za účelem "vystrčení" D5 dál od města (kde už samozřejmě nikdo nebydlí, a tak tam dálnice nikoho otravovat nebude) [kladivo]
Neděle, 07. února 2016 - 22:54:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 110
Registrován: 8-2013
VLAKY / Praha Hl.n. a Praha Vršovice 7.2.2016
Pondělí, 08. února 2016 - 21:19:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 473
Registrován: 9-2013
Dnes okolo oběda v Praze Libni
https://youtu.be/nMQMd8NMUFM
Středa, 10. února 2016 - 09:16:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 101
Registrován: 1-2009
Věděl by někdo, zda se má v rámci koridorizace něco dělat s železným mostem ve Vršovicích? Bude se zvedat, trať se zahloubí, postaví se most nový, nebo se ponechá stávající stav? :-)
Středa, 10. února 2016 - 11:14:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10827
Registrován: 5-2002
Randy: máš na mysli most nejbližší hradlu Železný most nebo nějaký jiný železný most (např. Modrý most)...?
Středa, 10. února 2016 - 16:35:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 102
Registrován: 1-2009
Ad Hajnej: Mám na mysli obloukový most v ulici Moskevské :-)
Středa, 10. února 2016 - 16:54:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4275
Registrován: 9-2005
Ivo a jakou barvu má Železnej most? [wink] (ten u Hr.)
Středa, 10. února 2016 - 20:05:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 984
Registrován: 12-2007
všechny okolní mosty jsou šedivý [sad]


Hostivař

kácelo se u lávky

vyrostly další kusy PHS u malešické koleje

noční foto http://kasme.rajce.idnes.cz/ho-160210/
Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
Fotky RoPL * Hostivař * web Hostivař.EU * tunel Blanka - mo.ttnz.cz
Středa, 10. února 2016 - 21:12:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 223
Registrován: 5-2013
Randy
Silniční železný modrý most zůstane, koleje pod ním proti dnešku mírně zahloubí.
Středa, 10. února 2016 - 22:29:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10830
Registrován: 5-2002
Plešoun: Ivo a jakou barvu má Železnej most?
A víš že vlastně ani nevím? Na to, že tamtudy vede moje výpadní cesta směr D1 (nebo Kaufland) je to docela ostuda...

Jo, tamten solitérní barák s trojúhelníkovým štítem jsme onehdá trefili dobře:
Středa, 10. února 2016 - 22:46:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9608
Registrován: 4-2003
Most je modrý po nedávné rekonstrukci a býval šedivý.
Barák je snad hotelovka,ale bývala to elektrotechnická nebo tak něco ... ne že by to bylo důležité,ale říkala mi to máma pač tam chodila na střední .. což taky není důležité [happy]
Středa, 10. února 2016 - 23:10:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9609
Registrován: 4-2003
A nějaký fotodokument ...

Čtvrtek, 11. února 2016 - 07:29:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9611
Registrován: 4-2003
Náhodou ,nemáte někdo fotku toho osamoceného baráku co byl v místě dnešní ONJ ??

Bylo to vidět z mostu ulice Záběhlická si na to pamatuji dodnes.

Možno vidět na fotomapě z roku 1996 http://www.dveprahy.cz/
Čtvrtek, 11. února 2016 - 16:51:16  
Administrátor
Číslo příspěvku: 71698
Registrován: 4-2003
Na Smíchově se asi blíží definitivní konec Pragotronů, ráno už probíhalo hlášení o nefunkčnosti (i když ještě fungoval).
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Čtvrtek, 11. února 2016 - 19:20:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 61
Registrován: 2-2007
Na tom Smíchově ale třeba na 2. nástupišti pravidelně ukazuje Rakovník místo Praha hl.n., takže na 100% už nefunguje [happy]
signalista1
Čtvrtek, 11. února 2016 - 20:20:14  
Neregistrovaný host
109.81.210.57
To:JND. V archivu je leccos, jen to najít :-).
Čtvrtek, 11. února 2016 - 20:29:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9613
Registrován: 4-2003
signalista1

Super ... dík, jsem na to vždy vzpoměl při pohledu na podobné fotky ze světa.
[happy]
Čtvrtek, 11. února 2016 - 21:18:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1369
Registrován: 4-2003
MZ: na Smíchově na 3. nástupišti už dneska visí nový infopanely namísto dosavadních pragotronů, zatím ale nefungujou. Vypadají ale na jiný typ než ty ex-Olomouc v podchodech
Úterý, 16. února 2016 - 20:21:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2306
Registrován: 10-2005
Dnešní ranní špička na hlaváku.
Pokus o denní timelapse, bohužel přenos z kamery stál místy za vyliš si [zadnice] [sad]

(Příspěvek byl editován uživatelem Václavs.)
Provoz posledního pravidelného vlaku v "klasice" v Japonsku bude ukončen 21. 3. 2016 v 6:07 ráno[pozor]
Tehdy naposledy zastaví expres "Hamanasu" na nádraží v Sapporu, čímž skončí éra nočních expresů projíždějících tunelem Seikan (1988 - 2016) a začne [new] éra Seikanu jako součást vysokorychlostní tratě Hokkaido Šinkansen.
Úterý, 16. února 2016 - 20:55:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8082
Registrován: 10-2003
Suri: Včera odpoledne už na 3. nástupišti "pragotrony" funkční, dneska se montovaly na 2.
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Úterý, 16. února 2016 - 21:44:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2761
Registrován: 5-2002
Nedělala se nějaká údržba v 1. koleji nad novou zdí v Hostivaři, případně není tam nová pomalá? Ještě nedáno to tam s vlakem škublo, postupem času čím dál silněji, a teď nic.
Středa, 17. února 2016 - 12:14:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 990
Registrován: 12-2007
Hostivař: Podbíjet by se mělo v sobotu.

Dnes začala pomalá kvůli práci na opěrné zdi.
Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
Fotky RoPL * Hostivař * web Hostivař.EU * tunel Blanka - mo.ttnz.cz
Čtvrtek, 18. února 2016 - 11:17:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1513
Registrován: 4-2003
Smíchov 3. nástupiště (u koleje.) jsem včera zastihnul funkční(9:25). Po peróně pracovalo několik chlapů na demontáži staré kabeláže a na definitivním uchycení kabeláže nové.

Dnes ve stejnou dobu již stará kabeláž byla pryč a nová v nových chráničkách.
Čtvrtek, 18. února 2016 - 15:18:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 991
Registrován: 12-2007
Hostivař a okolí 18.2.2016

pracuje se hlavně na PHS a kabelech...




další foto http://kasme.rajce.net/ho-160218
Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
Fotky RoPL * Hostivař * web Hostivař.EU * tunel Blanka - mo.ttnz.cz
Čtvrtek, 18. února 2016 - 15:58:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9621
Registrován: 4-2003
Ta zed u silnice je teda na howňáka.

Neuvidím od Milionu na vlaky ... a takové krásné strategické místo na relax cestou z práce to bylo ...
Čtvrtek, 18. února 2016 - 16:25:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9623
Registrován: 4-2003
A už to bude rok co padla machanická odbočka v Záběhlicích ...

watslaw
Čtvrtek, 18. února 2016 - 18:35:36  
Neregistrovaný host
193.29.76.37
Teda nechápu, jakej smysl má kácet ty stromy 5m od trati a stavět PHS v místech, kde je třímetrovej protisvah a na něm by ten hluk dále tlumily ty stromy a keře.
Mirko
Čtvrtek, 18. února 2016 - 18:36:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3539
Registrován: 6-2006
Teda já si nemůžu pomoct, ale takhle hnusnou odbavovací boudu sem ještě neviděl [ko]. To si vyloženě řiká pořádný grafitti.
Má videa na YouTube Moje Zonerama fotogalerie PUMPA Sázava - motorbike ride

#KeepFightingMichael, R.I.P. Lemmy Kilmister
Čtvrtek, 18. února 2016 - 20:37:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5266
Registrován: 8-2007
watslaw:Teda nechápu, jakej smysl má kácet ty stromy 5m od trati a stavět PHS v místech, kde je třímetrovej protisvah a na něm by ten hluk dále tlumily ty stromy a keře.

Smysl je několikerý.
1.PHS nespadne na trať při větru,mokrém sněhu atd..
2.Z PHS na podzim nepadá na kolej listí,které se rozjezdí a sníží součinitel adheze na méně než 0.1
3.Z PHS nevyběhne divočák,nebo jiný živočich.
Rob
Pátek, 19. února 2016 - 07:41:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1265
Registrován: 1-2005
Jnd: jo pozorování vlaků v Hostivaři nejen od Miliónu skončilo. Také při pohledu na stavbu zdí vzpomínám na pěkná pozorovací a fotomísta místa z cesty podél trati směrem k záběhlickému trianglu. Holt všude bude beton a jen beton..[sad] Ať už to má účel jakýkoliv (jak zmiňuje Apollo17), tak je to hnus - ale to bych opakoval stále opakované. Nutno to vzít jako realitu. [sad]