Diskuse K-report » Archiv 2016 » Automobily, lodě a letadla » Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd. předcházející | další

Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd.

dolů
   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků   
 
Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 20. 01. 2016 Martin_100 60 20-01-16  13:11
Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 01. 02. 2016 Martin_100 60 01-02-16  17:42
Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 19. 02. 2016 Martin_100 60 19-02-16  20:58
Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 26. 02. 2016 Mirous 60 26-02-16  15:18
Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 03. 03. 2016 Martin_100 60 03-03-16  23:03
Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 22. 03. 2016 mardob 60 22-03-16  14:44
Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 09. 04. 2016 George 60 09-04-16  10:38
Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 20. 04. 2016 Risan 60 20-04-16  10:06
Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 09. 05. 2016 Martin_100 60 09-05-16  22:40
Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 27. 05. 2016 Martin_100 60 27-05-16  12:55
Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 14. 06. 2016 Zlin__24tr 60 14-06-16  20:42
Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 24. 06. 2016 Bobesh 60 24-06-16  13:27
Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 13. 07. 2016 Paveljosef 60 13-07-16  06:24
Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 17. 08. 2016 mardob 60 17-08-16  12:32
Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 21. 09. 2016 Pavel2 60 21-09-16  01:22
Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 07. 10. 2016 Bobesh 60 07-10-16  13:01
Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 25. 10. 2016 šmolko 60 25-10-16  09:39
Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 30. 10. 2016 Doktor 60 30-10-16  18:23
Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 08. 11. 2016 šmolko 60 08-11-16  19:11
Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 20. 11. 2016 Strom 60 20-11-16  12:18
Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 11. 12. 2016 Vodič_216 60 11-12-16  21:35
   autor příspěvek
PI
Neděle, 11. prosince 2016 - 21:59:39  
Neregistrovaný host
81.90.173.55
Vodič: LeBra. Má to chránit karoserii před odletujícími kamínky. Ve skutečnosti se ty kamínky dostávaj pod to, odírá se to tam a navíc plesniví. Je to hlavně jako frajeřina. Znalejší jistě doplní.

Dneska jsem měl na předváděcí akci E-ONu možnost svézt se s Teslou model S. Auto je to krásný, zevnitř i z venku, zrychlení je fenomenální, to je teprve zážitek, když to člověku po sešlápnutí pedálu skutečně málem urazí hlavu. Ale když mi jejich šofér předváděl, jak skvěle funguje ten autopilot, a málem s náma ten krám narazil do svodidel, byl to nepříjemnej pocit. Když k tomu připočtu, že to má dojezd jenom 400 km s nemožností "natankovat" kde je libo, a završím to cenou tři milióny, je to zatím takové zajímavé doplnění automobilismu a bude třeba ještě hodně práce, než to bude skutečně plnohodnotně každodenně využitelné.
Neděle, 11. prosince 2016 - 22:12:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6576
Registrován: 3-2007
Poznám to pod názvom LeBra (jedna z firiem, čo to vyrábajú?) - celkom bežná sranda v USA, má to chrániť kaptu od kamienkov atď. Občas to možno vidieť aj na celom predku auta - vrátane nárazníka, masky a časti predných blatníkov.
Dáva sa to väčšinou na zimu.

Pri tej príležitosti sa podelím o svoje "nové" mestské a prímestské približovadlo - keďže 2.0 TDI Euro 5 v manuáli nie je s mestom veľký kamarát...
Z môjho pohľadu taký malý youngtimer, Audi A4 s motorom 1,8 T 110kW, 5st. automat (Tiptronic), modelový rok 2000 - úplne posledná verzia B5ky.
Je po dvoch majiteľoch, ktorí ju mali po cca. po 8 rokov, ešte na pôvodných značkách a má skutočných 149tkm. Ani jeden diel nebol lakovaný, dokonca ešte aj čelné sklo je pôvodné. Snáď ma radosť neprejde po plánovanej 150tkm prehliadke v Audi...


Pondělí, 12. prosince 2016 - 11:38:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4512
Registrován: 10-2008
Tomino: Pocitam, ze ale o tu povodnu registraciu prides a nahradi ju nejake BL-čččNp
Inak motoricky dobra volba [ok], Tiptronic OK, pokial sa pravidelne menil olej a nikto s tym nejazdil ako [cunik], ale to tazne zariadenie tomu urcite neprospelo...
Ved uvidis po servise. Snad nic strasneho. [ok]
Pondělí, 12. prosince 2016 - 12:24:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1656
Registrován: 10-2007
a bude třeba ještě hodně práce, než to bude skutečně plnohodnotně každodenně využitelné. (Tesla S)

Tak já mám hned tři kamarády, kteří svou Teslu každodenně využívají. Ale asi budou nějací exoti, že nepotřebují jet denně víc jak 400 km. To mimochodem znamená sedět půl dne za volantem.
Pondělí, 12. prosince 2016 - 12:47:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6616
Registrován: 12-2005
Risane to jako že tesla ujede 400 za 12 hodiny? Ty vole to se pak nedivim že to lidi nechtějí. Já cestu do brna (300km) zvládam náklaďákem s omezovačem za 3 a půl hodiny cca. Fuj tak to má tesla ještě hodně co vylepšovat.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pondělí, 12. prosince 2016 - 13:24:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6577
Registrován: 3-2007
Smolko: Dakujem, hej, ta znacka ma trochu jeduje, lebo tym to auto strati kuzlo... A tazne bolo namontovane len teraz na jar - a nikdy nepouzite. Zaujimava investicia [happy]
Pondělí, 12. prosince 2016 - 14:13:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1657
Registrován: 10-2007
Martine, ne každý jezdí jen po dálnici a ne každý pracuje 24 hodin denně.
Pondělí, 12. prosince 2016 - 16:12:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 460
Registrován: 10-2007
Teslu, respektive jejich „autopilota“, si vzal nedávno do klávesnice D-fens.
-OndraS
Pondělí, 12. prosince 2016 - 16:14:29  
Neregistrovaný host
95.82.137.200
LeBru mám na Camaru taky. Už dlouho a jenom ten horní díl, a to z toho důvodu, že to kreje hnusnej lak v rohu kapoty. Jinak zcela přesně, dostává se pod to bordel a drhne to lak daleko víc než nějaký odletující kamínky. Mám i tu zbylou část přes celej čumák, ale po instalaci vypadá auto jako nějaká děvka v latexu [happy]
Sám bych si to nekoupil, zbylo to po kámošovi kterej prodal svoje auto a zapoměl to prodat k tomu.

Ty dvě trubičky na tom horním dílu jsou tam k tomu, aby když je ženská ohnutá přes kapotu, aby se měla čeho držet, a pak taky k tomu, že to při rychlejší jízdě dělá aerodynamickej vír a tolik se nezasírá okno když jedete za zabláceným náklaďákem. Teda resp je to moje subjektivní domněnka, třeba to tam není k ničemu.
Pondělí, 12. prosince 2016 - 16:45:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 461
Registrován: 10-2007
To mi připomíná broučí wirbulátor :-)
PI
Pondělí, 12. prosince 2016 - 18:00:04  
Neregistrovaný host
81.90.173.55
Tak já mám hned tři kamarády, kteří svou Teslu každodenně využívají. Ale asi budou nějací exoti, že nepotřebují jet denně víc jak 400 km. To mimochodem znamená sedět půl dne za volantem.

No, když jedu na dovolenou, tak ujedu 400 km, ani nemrknu okem. A rozhodně ne za půl dne.
PI
Pondělí, 12. prosince 2016 - 18:17:10  
Neregistrovaný host
81.90.173.55
Jabberwocky: Díky za odkaz, D-F čtu nepravidelně a tohle mi uniklo. S jeho názorem se plně ztotožňuji. Obzvláště se mi líbí slovní spojení Teslí sekta. [happy]
Pondělí, 12. prosince 2016 - 19:29:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3776
Registrován: 11-2006
Jabberwocky: myslím, že si to byl Ty, který mi kdysi dával doporučení na kvalitní klempírnu v Praze, co vede nějaká holka (Katka?). Neměl bys kontakt? Děkuji.

(Příspěvek byl editován uživatelem mirous.)
Pondělí, 12. prosince 2016 - 21:42:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 464
Registrován: 10-2007
Slečna Katka Makalová, ukázky práce a kontakt včetně e-mailu a telefonu zde. Za sebe a svoje vozy jen a jen doporučuji. Klempířinu si tam ostatně nechává dělat i nejméně jeden testační komisař :-)
Úterý, 13. prosince 2016 - 09:38:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1658
Registrován: 10-2007
PI: No, když jedu na dovolenou, tak ujedu 400 km, ani nemrknu okem. A rozhodně ne za půl dne.

Oni nejezdí na dovolenou denně, to bude tím. A když už na dovolenou jedou, tak třeba letadlem. Někdy taky vlastním (dva z nich mají více než jedno). Pravda, jejich letadla zatím nejsou elektrická. Ale nějaká elektrická se už v našem okolí objevují, takže pak asi budou lidi moci zasvěceně říkat, že bude třeba ještě hodně práce, aby to bylo každodenně využitelné. Že by se měl někdo z těch inženýrskejch sakra snažit a makat, aby pán byl spokojen a nemusel slevovat ze svého pohodlí. Sice běžně letí tak maximálně hodinu, než ho prostata donutí sednout, ale chce to mít připravený, kdyby chtěl jet na dovolenou. V tom případě se bude pohybovat pekelně rychle a bude cestovat pekelně daleko, přičemž se nenechá omezovat nějakým nabíjením.

Připomíná mi to oblíbenou českou touhu po velkém kufru. Sice hrdý majitel kombíka denně vozí akorát tlačenku ke svačině, jenže co kdyby se jednou v životě stěhoval?
PI
Úterý, 13. prosince 2016 - 12:05:21  
Neregistrovaný host
178.255.168.5
Běžně se před dovolenou v Tatrách rozmýšlím, jestli vytáhnu z hangáru červený nebo modrý tryskáč nebo dám přednost vrtulníku.
Úterý, 13. prosince 2016 - 15:57:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1659
Registrován: 10-2007
Hele, mně na tom vadilo hlavně to generalizování - aby to bylo "plnohodnotně každodenně využitelné," přičemž měřítkem bylo nejspíše jakési "moderní" vozidlo se spalovacím motorem, které má ty správné vlastnosti pro náš život.

Každá věc má svoje výhody a svoje nevýhody. Je to jen výrobek plný kompromisů. Přesto takové věci lidé užívají, například proto, že si na ně zvyknou, nevadí jim nebo se při jejich způsobu užívání věci ty nevýhody až tak dramaticky neprojevují.

Nevýhoda "nemůžu s tím jednou za rok přes půl Evropy" pro ně není podstatná. Myslím si, že dokonce docela dost lidí tu vlastnost běžných aut, překonat velké stovky až tisíce kilometrů bez větších přestávek, nevyužije nikdy, ale dětinsky trvají na tom, aby byla přítomna v každém autě.

Bylo by fajn si uvědomit, že ani ta dnešní auta, která považujeme za "plnohodnotně každodenně využitelná" možná ani taková nejsou, a spíš si společnost ochočila tak, abychom se při jejich používání vyhýbali jejich nevýhodám a těžili z výhod. Dnešní auto se spalovacím motorem je výsledkem evoluce, ale ne jen evoluce toho vlastního krámu. Vývojem pod vlivem automobilsimu prošla i společnost, životní styl lidí, infrastruktura atd. Elektromobily jsou asi na začátku něčeho takového. Nejen auta se přizpůsobují lidem, ale i lidé se přizpůsobují autům. Nemyslím si, že společnost je nyní "správně" nastavena a auta se odteď musí jen přizpůsobovat tomu, na co si lidi zvykli.
Úterý, 13. prosince 2016 - 21:09:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4513
Registrován: 10-2008
Keby stat vyraznejsie podporoval kupu elektromobilu a som v stave kupovat nove auto, tak je to pre mna jasna volba. [kladivo]
-Toho casu jazdim malym autom, denne zhruba 20+20km (max 30+30km).
-95% tejto trasy tvori mesto
Teda postacilo by mi vozidlo z najmensej kategorie s dojazdom kludne okolo 100km alá VW e-up!
-mam vlastne statie pri rodinnom dome s elektrickou pripojkou (moznost vlastnej nabijacky)
Teda v klude si ho nabijem doma a nemusel by som vyhladavat nabijacie stanice po Bratislave
-dovolenky riesim letecky a ziadne cestovanie za rodinou cez pol republiky sa v mojom pripade nekona
Úterý, 13. prosince 2016 - 22:20:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 416
Registrován: 10-2014
Hoši, rekonstruuji svou užitkovou verzi 2CV ( pro hnidopichy AK 400 )


a říkal jesm si: "chlape, tenhle vehikl si přímo říká o elektrický pohon, je to lehký, rám to má dutý a takový motůrek o 50kw se tam schová jako nic!"

zašel jsem tedy za místním guruem přes elektromobily, byl by to máček... baterky z Tesly, motůrek jako z angličáku, tichý, ekologický a na ty moje pojížďky...super. Bratru 200 kilo. Prachy by nebyly problém, ale legislativa je v plenkách, co se přestaveb týče,muselo by se to udělat na manipulačky, mít kamaráda na STK...na to já seru a tak tam frknu 602ccm benál a jedu vesele dál po staru...A počkám si na super výkonné kondenzátory a příznivější politickou situaci...s Babišem na věčné(řepné) časy a nikdy jinak![wink]
Úterý, 13. prosince 2016 - 22:50:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1513
Registrován: 4-2014
Pro mě nemůže být elektromobil plně využitelný už jen z důvodu, že bydlím v paneláku. Už se vidím, jak každý večer tahám ze třetího patra prodlužovačku. A nebo jak je u každého parkovacího místa před barákem dobíjecí stojan.
Středa, 14. prosince 2016 - 00:25:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6618
Registrován: 12-2005
Jožine to je krása doufam že zachováš tu úžasnou povrchovou patinu [jidlo][jidlo][jidlo]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Středa, 14. prosince 2016 - 07:03:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2001
Registrován: 9-2005
. A nebo jak je u každého parkovacího místa před barákem dobíjecí stojan.
Asi tak. Polovina národa nebydlí ve vlastním baráku s garáží a než se pro ně postaví u každého parkovacího místa dobíjecí stanice, uběhne ještě několik generací...
Uprostřed letošního července s námi můžeš vyrazit na tématickou výpravu po slovenských MHD. Bližší informace pod nickem
Středa, 14. prosince 2016 - 09:33:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1660
Registrován: 10-2007
No, je to v podstatě to, co jsem psal výše. Společnost si zvykla na to pohodlí, že je normální, koupit si soukromé auto a postavit je na veřejný pozemek. Jestli jim stát chce regulovat provoz jejich auta, tak to je řev - auto je jejich vlastnictví, jakým právem chějí omezovat dispozici s jejich věcí? Ale pokud mají pro svoji věc zajistit místo, tak to je jim státní (obecní) majetek dobrý. Co dobrý - stát má přece zajistit místo, kam mohou rozestavovat ty svoje soukromé majetky. A ještě jim k tomu vybudovat infrastrukturu, dobíjecí stanice.

No jasně, co mají dělat - peníze mají jen na byt v paneláku, na pozemek s garáží už prostě nemají. A vůbec, vlastnit další nemovitost je nepohodlné. Musí se to udržovat, jsou to další starosti. A taky je přece děsně nepohodlné a nepraktické chodit pro auto do garáže, když přece správně je vyjít ze dveří a tam, na veřejném pozemku, mít připravené svoje nedotknutelné soukromé auto. A auto je přece nutnost, vlastně by to mělo být skoro jedno z těch lidských práv, co se o nich teď pořád mluví. Tím by se vyřešila garance minimálních nákladů na pořízení a provoz auta, protože jinak by mohli být lidé, kteří na to prostě nemají. A životní styl bez auta si dnes nikdo nedokáže představit. Auto prostě musí být - každý dnes umí vysypat na požádání sto a jeden důvod, proč musí mít auto. Že je něco špatně, na to při pohledu na sídliště obsypané hrozny aut přijde každý. Ale většinou úvaha končí na tom, že se někdo nepostaral lidem o místo pro jejich soukromá auta. Šlendrián, no.

Aby bylo jasno - já nejsem zastáncem nějaké regulace, každému jeho auto přeju a přál bych mu i prostor, v němž by je mohl svobodně provozovat. Jen upozorňuju na to, že společnost je v jakémsi stavu, který má svoje mouchy, že současný stav není žádný ideál, k němuž bychom měli poměřovat jakýkoli pokrok, jakoukoli změnu (ve stylu až to nové zapadne do našich zaběhaných schémat, tak to budeme ochotni akceptovat). Jasně, pokud chci svobodný pokrok, pak nové věci musí zapadat do potřeb svobodných lidí, vnutit jim to shora nadělá další spoustu škody. Tato idea má ovšem zásadní předpoklad - že ti svobodní lidé, co činí svoje svobodné spotřebitelské volby, nejsou zparchantělí, zpohodlnělí, sebestřední a deformovaní svým prostředím.
Středa, 14. prosince 2016 - 10:15:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3777
Registrován: 11-2006
Jabberwocky: díky, věděl jsem, že je někde na virtu, ale nemohl to opět najít. [ok]
Středa, 14. prosince 2016 - 13:22:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6620
Registrován: 12-2005
Risane ty asi bydlíš v baráčku a máš buď stání na dvorku nebo garáž.
Kdybys sám bydlel v paneláku asi bys taky parkoval někde v okolí svýho domu. Nějak si neumim představit že by všechny auta ze sídliště měly vlastní garáž někde poblíž. To je prostorově nemožný. Stejně tak by asi nemělo smysl mít garáž někde 10 km od baráku. A jak bys to řešil s návštěvou u příbuzných a podobně? To jako že by každá domácnost musela mít garáž i pro návštěvy aby auto nestálo na veřejným pozemku?
Poděkujme stavitelům z doby před revolucí (i po ní) že k bytovym domům nestavěli podzemní nebo jiný stání pro auta. My co máme v panelákách byty už asi těžko zaplatíme stavbu podzemních garáží pod našima domama.
Na druhou stranu mám z tvých řádků skoro pocit že kdo nemá na dům nemá mít právo vlastnit auto. Že bys byl snad rád aby auto bylo symbolem bohatství a exkluvita namísto věci denní spotřeby?
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Středa, 14. prosince 2016 - 14:14:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1661
Registrován: 10-2007
Martine, pro ty, kdo čtou pravou hemisférou, jsem připojil poslední odstavec. Ale bylo to asi naivní. Nenuť mě, abych definoval systém s pravidly, za kterých soukromé auto může stát na veřejném místě a za kterých ne. Možné to jistě je, ale není to cesta, kterou bych doporučoval. Přesto to možná někdo časem vymyslí v zoufalé reakci na orgie sobectví, které se kolem nás rozpoutávají. První vlaštovky se už objevují. Bohužel. Třeba modré zóny, které jdou zdánlivě opačným směrem, ale nenechme se mýlit. Mimochodem, ještě po druhé světové válce to lidi přirozeně chápali a do technického průkazu se uvádělo, kde auto "bydlí." Dnes už tam takovou kolonku nenajdeme a drtivá většina lidí by nechápala, o co jde. Že by ten pokrok?

Ano, mám parkování v domě a kromě toho ještě další garáže na pozemcích nesouvisejících s pozemkem, na kterém je dům. Nebylo to jednoduché, stálo to spoustu peněz a práce a ještě z toho všeho platím daně. Na místech okolo, které já nezabírám, stojí auta lidí z vedlejší ulice. Zadarmo. Vlastně tak trochu i za prostředky, které jsem já vynaložil, aby tam to místo vůbec měli. Nemám s tím problém a neočekávám on takových lidí nic jiného, než že budou alespoň držet hubu a šoupat nohama, když přijde řeč na to, kdepak odložili svoje auto, když jsou doma. Auta mi doma zabírají prostor, který bych mohl využít jinak, například bych si mohl koupit nějaké další věci, které by se mi líbily. Auto bych postavil ven a ostatní - parkujte si, kde chcete.

S aurgumentem, že auta lidí z paneláku by nemohla mít svoje stání, protože by se to nikam nevešlo, na mne nechoď. Teď se taky někam musí vejít. Akorát to není na náklady majitele, ale na náklady těch ostatních. Rozprodat ulice na soukromá stání by asi nebylo dobré. No a že kdyby to nebylo hned pod nosem, tak to nemá smysl, to je opět potvrzení toho všeho, kvůli čemu to celé zde píšu. Mít auto u nosu není přirozené právo, ale pohodlí, které má svoje náklady. Je jen dojem dnešních lidí, že to musí být samozřejmé a zdarma. Když jsi mne nakonec obvinil z elitářství, tak já Tě klidně na oplátku obviním z bolševismu. Opravdu se domnívám, že mít auto je luxus a něco to stojí. Ono se to nezměnilo, jen to lidi zapomněli. Dnešní dostupnost motorismu je mimo jiné také vykoupena tím, že řada nákladů se takto exteralizuje.
Středa, 14. prosince 2016 - 15:05:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6621
Registrován: 12-2005
Já ti rozumim ale tvoje představy jsou bohužel docela utopické [wink]
Ano po válce kdy jedno auto připadalo na (cucam z prstu) 1000 lidí bylo snadný každýmu z nich dopřát vlastní garáž. Ostatně ve filmu (mam pocit) Hlavní výhra taky výherce škody felicia (resp. 450) řeší kam s vozem po jeho převzetí. Já bych bral někde v rozumný vzdálenosti oplocený hlídaný parkoviště za nějakou rozumnou cenu jako to je na sídlištích v praze. ale to zde bohužel nikde není. Taky zároveň odmítam mít auto někde xy kilometrů daleko protože to pak jeho vlastnictví ztrácí veškerej smysl. A zde se oklikou dostáváme k tomu že v idelánmím světě podle tebe má nárok na auto pouze ten šťastlivec kterej má dům s pozemkem nikoli majitel bytu v bytovce.
Ano t3 taky neparkuju na veřejnym místě ale udělal sem mu stání na chatě. Zaprvé aby byl o něco líp chráněnej před nenechavci a zadruhé aby tu nezabíral místo u paneláku. Ale spotřebák parkuju někde poblíž abych s ním moh jezdit tam kam potřebuju, třeba na tu chatu. přecijen mít i spotřebák na chatě by bylo dost kontraproduktivní.
Jestli parkuju zadarmo nebo ne to je ovšem na delší debatu. Přecijen provoz vozidla je zatížen několikanásobným zdaněním a z těch vybraných daní stát staví silnice chodníky i parkoviště.
Stejně tak bys moh po chodcích požadovat asby nějakym způsobem platili za chůzi neb chodníky taky něco stojí. Kdybysme tutu debatu rozvedli ad absurdum došli bysme k závěru že člověk nejen že nemá vlastnit auto ale ani nemá vycházet z bytu a svou osobou zabírat veřejnej prostor. Ovšem když bude veřejnost zavřená celej život v domech bude třeba nějakýho veřejnýho protosroru?
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Středa, 14. prosince 2016 - 15:21:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1003
Registrován: 1-2013
Zprvu jsem myslel,že ten,co mu to sramoval,byl aspoň tak slušný,že když už nenechal lísteček,tak mu aspoň strčil značku za stěrač

Teď si spíš myslím,že to udělal nějaký kolemjdoucí,asi jako bych to udělal já
Středa, 14. prosince 2016 - 20:43:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3778
Registrován: 11-2006
Mimo nějakých 12ti let jsem vždy bydlel v paneláku na jednom sídlišti. Už co jsem byl malý, až do dnešních dnů, tu obyvatele žádali výstavbu garáží s tím, že místa je tu hromada a všichni by si to sami zaplatili. Nikdy nám nebylo vyhověno. Takže tady ani jiná možnost není, byť snaha byla. Následně se vymyslel systém tyček, kdy každý, kdo chtěl mít "své" místo, zaplatil poplatek, dostal tyčku aby mu tam nikdo nemohl vjet. Také bych měl dodat, že parkoviště, které tu dodnes je, je z vyskládaných panelů a na svoje náklady a svýma rukama jej tehdy postavili místní domorodci, aby neparkovali své Trabanty na hlíně. Jeden z nich byl i můj táta. Ono v roce 85 to bylo trošku něco jiného, než dnes. Dneska se nikdo ptát nebude, jestli se na tom někdo nadřel a nebo do toho vložil nějaké peníze. Na druhou stranu, platíme daně a ne zrovna malé. Platíme ve státních podnicích atd. Z toho všeho jdou peníze do státního rozpočtu a z toho se tvoří silnice a parkovací stání.

Ono ani RD není jistota stání. Krásným příkladem je místní starosta, který vyhlásil boj proti špatně parkujícím autům a přikázal městapu, že má přestat tolerovat to, co tu desítky let tolerováno bylo a najednou se musel dodžovat pruh široký 3, resp.6 metrů. A ehjle, starosta nemá vjezd na svou zahradu a třikrát mu přistála pokuta. A najednou se zase vše může. A pak Risane poukazuješ na luxus. Člověk by z toho skoro řekl, že socky bydlící v paneláku, ať nemají auto. Jenže spousta lidí chce bydlet v paneláku. Já jsem toho zatím zářný příklad. Děti zatím nemám a v paneláku mám veškeré pohodlí. Přijdu z práce a nemusím se o nic starat. Krom toho mám chalupu, kde dřu každej víkend. Nepotřebuju dřít ještě přes týden po práci na baráku. Jediný důvod, proč si ten dům pořídím je, že tu nemám garáž. A nechci jí proto, že stojím na veřejném prostoru, ale proto, že mi tu auta furt obechcávají psi a blbci omlacují dveřmi lak.

Mimochodem, na mém pozemku vedou dráty NN, protéka tudy potok a kvůli bezpečné vzdálenosti od tratě jsem na deseti metrech značně omezen. Zrovna před týdnem mi ČEZ bez upozornění vlezl na pozemek a prořezal třešně. Takže když stát omezuje mě, je to v pořádku?
Středa, 14. prosince 2016 - 22:55:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 419
Registrován: 10-2014
Martin 100 Bohužel patina půjde do kopru, zůstane akorát původní malovaná espézetka a jinak nové prahy, podlahy, zadní čelo, překopanej nákladovej vnitřek...ono to tak nevypadá, ale je to docela napadeno korozí a navíc to auto chci používat na běžné každodenní ježdění kombinované s propagací. Můj sen, až praštím s prací, je ten, že budu objíždět fesťáky a prodávat zmrzlinu[happy]
Středa, 14. prosince 2016 - 22:57:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1780
Registrován: 3-2011
Už byla dost tma, ale takovýhle pohled na fábii mezi dvěma S-Class se jen tak nevidí [happy]

Nevědět je špatné. Nechtít vědět je mnohem horší.

Vítejte v zemi neomezených možností.
Středa, 14. prosince 2016 - 23:16:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 420
Registrován: 10-2014
A ještě si představ, jak by se tam mezi nimi vyjímal původní Fiátek 500[happy]


Vypůjčeno z netu[happy]
Čtvrtek, 15. prosince 2016 - 09:47:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4516
Registrován: 10-2008
Mirous: Přijdu z práce a nemusím se o nic starat. Krom toho mám chalupu, kde dřu každej víkend. Nepotřebuju dřít ještě přes týden po práci na baráku.

Uz sa odklaname od povodnej temy, ale z vlastnej skusenosti ti mozem povedat, ze cez pracovny tyzden spravis na dome h*vno. Vsetko ta pocka na vikend.
Mozno zo zaciatku, ale potom z toho vytriezvies. [wink]
Čtvrtek, 15. prosince 2016 - 11:00:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1662
Registrován: 10-2007
Je mi líto, že to vypadá, jako bych navrhoval nějaké řešení. Já vím, že drtivá většina lidí věří na to, že problémy způsobené nedostatkem vychování (zjednodušeně řečeno) mají nějaké řešení v nějakém nastavení systému nebo předpisů. Denně na té hloupé snaze celý náš svět havaruje, ale lidi prostě i v mých příspěvcích hledají nějaké řešení. Psal jsem proto, abych ukázal, že to, co považujeme za axiomy našich životů, je jen momentální stav naší kultury, který vznikl v lepším případě živelně a neřízeně, v horším případě je výsledkem tlaku kapitálu na spotřebu a řízeného vytváření poptávky. Co jsem napsal a působí kontroverzně, mělo sloužit k vyprovovkování úvah nad těmi axiomy našich životů, nikoliv v k vybudování zákopů mezi námi a zahájení přestřelky. Proto končím s tímto tématem.
Čtvrtek, 15. prosince 2016 - 12:04:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1515
Registrován: 4-2014
Společnost si zvykla na to pohodlí, že je normální, koupit si soukromé auto a postavit je na veřejný pozemek.

"Pozemní komunikace jsou takové dopravní cesty, které jsou určeny k užívání veřejností, tedy kýmkoliv. V mezích zvláštních předpisů upravujících provoz na veřejných pozemních komunikacích a za podmínek stanovených tímto zákonem smí každý užívat veřejné pozemní komunikace bezplatně obvyklým způsobem a k účelům, ke kterým jsou určeny."
Tzn. když pojedu po silnici, nebo budu na ni parkovat, budu dělat v podstatě to samé, budu užívat veřejnou pozemní komunikaci. To už bys rovnou mohl svoji větu přeformulovat "společnost si zvykla na to pohodlí, že je normální koupit si soukromé vozidlo a jezdit s ním po veřejné komunikaci". Stát mi jako svému občanovi, platícímu daně, umožňuje užívat bezplatně silnice, chodníky včetně jejich příslušenství, jako je např. parkoviště. No, bezplatně, že si to stát na mě, jako na motoristovi někde vybere, to fakt nemám strach. A že jednou vedle dálničních známek budem kupovat i známky na ostatni silnice, tomu bych taky věřil. Vždyť mýtné brány už stojí nejen na dálnicích [biggrin]
Z druhé strany, i na tom, co píšeš, taky něco je, s čím by se dalo souhlasit. Uvedu příklad za sebe. Ve čtvrti, kde bydlím, bývalo parkování na povolenky. Ta platila v kalendářním roce na blok ulic v místě bydliště žadatele, stálo to nějaké kačky. Neměl jsem žádný problém tohle jednou ročně vyřídit pro dvě auta. Předloni toto zrušili a od té doby tu parkuje kde kdo. V těsné blízkosti domu je několik úřadů, nemocnice, střední škola, raději bych dál platil.

(Příspěvek byl editován uživatelem bobesh.)
Čtvrtek, 15. prosince 2016 - 16:20:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1663
Registrován: 10-2007
No tě pic, po tom všem, co jsem napsal, vytáhneš zákon? Asi se fakt neumím vyjádřit tak, aby mě lidi pochopili. Bobeshi, pro mě je celý ten Tvůj příspěvek úplně mimo to, co jsem se snažil napsat. Obě jeho části. Ani v souladu s tím, co jsem se snažil říct, ani proti tomu, prostě mimo.
Čtvrtek, 15. prosince 2016 - 16:50:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3779
Registrován: 11-2006
je jen momentální stav naší kultury, který vznikl v lepším případě živelně a neřízeně, v horším případě je výsledkem tlaku kapitálu na spotřebu a řízeného vytváření poptávky

A přesně o to si myslím, že jde. Peníze jsou Svět a Svět jsou peníze. O ničem jiném to bohužel dnes není. Na Světě jsou stovky nejvlivnějších a nejbohatších, kteří chtějí být ještě více bohatší a ještě více vlivněší. A vzniká tak celý kolotoč všech návazností. S ním i spojený masový automobilismus. Když jsem byl malý, auto jsme měli jedno. Spousta rodin tu auto nemělo vůbec. Později jsme měli auta dvě, ale furt to byly nějaký rozpadající se ojetý šunty za pár korun. A byly jsme velká výjimka. Dvě auta tu neměl skoro nikdo. Jenže byl jinej živnotní styl. Nebyl zdaleka tak hektický jako dnes. Auta stála majlant a výplaty byly o hodně nižší. Dneska je tlak na to, prodat co nejvíce. Vybavené auto dnes stojí to, co tehdy Felicie v základu. Plat je přitom vyšší. A reklama všude kolem. Do lidí se to hustí a lidi kupují (nejen auta). Třeba v těch devadesátkách jsme měli ve třídě dvě spolužačky, které byly z bohatých rodin. Ale tak nějak zdravě a byly dvě, na celej ročník. Ostatní jsme měli +- stejné prd a nikdo si nic nezávidel a nemusel poměřovat. Jenže dneska mi připadá, že se šíleně poměřuje a hledí na to, co kdo má, kolikrát byl za rok v Chorvatsku a čím jezdí. Auto dneska dává i jistý společenský kredit. A tak lidi opět kupují a ten luxus, jak ho nazýváš, je tak automatický, jako že ráno jdu na záchod.
Čtvrtek, 15. prosince 2016 - 17:13:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1516
Registrován: 4-2014
No a teď mi vysvětli proč!?
Pátek, 16. prosince 2016 - 15:38:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1664
Registrován: 10-2007
Pro odlehčení asi už vyčerpaného tématu nabídnu jeden odkaz na článeček doc. Vorlíka z pražské architektury, který se problematikou dějin průmyslové architektury, a tedy i parkování a garáží, zabývá. Kdo chce, nechť klikne a připomene si noblesu prvorepublikových měststkých garáží s někdy až neuvěřitelně propracovanými službami:

Ku plnění pneumatik slouží dva automatické stojany s nařiditelným tlakem na ciferníku a akustickým signálem napájené z centrálního kompresoru. Benzin dodávají dvě automatická čerpadla s elektrickým pohonem, vydávající při odběru kontrolní lístky s udáním množství a ceny odebraného benzinu... Ku promazávání vozů slouží 4 americké přístroje Graco, s tlakem promazávacího oleje do 500 Atm. Další ošetření vozů umožňuje řada speciálních přístrojů, jako přístroje ku promazávání per, proplachování a plnění motorů, rychlostních skříní, diferenciálů olejem, filtrování oleje, leštění a voskování laku, střech, vysávání prachu atd.... Ve výjezdu z garážní budovy namontován jest přístroj ke zkoušení brzd, který při průjezdu vozu výjezdem, automaticky na 4 cifernících označuje stav jednotlivých brzd, dříve než zákazník vyjede z garáží.

Odkaz: http://www.casopisstavebnictvi.cz/vznik-velkokapacitnich-garazi-v -obdobi-prvni-republiky-a-jejich-architektura_N337
Čtvrtek, 22. prosince 2016 - 12:53:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1011
Registrován: 1-2013
Tak z tohodle tuhne krev v žilách!
A to doslova.

Po dvou měsících přijela zase motorka. V Amsterdamu je skoro 10C ,tak ho ranních -5 ,tedy spíš jeho motorku zaskočilo. Marně se ji pokoušel nastartovat. Je na cestě do Singapůru. Říkám,tak honem dolů směr Turecko. No teď jedu (nemohl si vzpomenout,či vyslovit) na Ukrajinu a pak do Ruska nebo Turecka. Tak ať se rozhodne dobře. V Jakutsku je aktualne -50. Ve dne.
Jinak nechvátá. Do Singapůru počítá,že dojede v létě.
Všimněte si ,místo vyhřívaných řidítkových boxů-provizorní obal od PET.
Tak jestli už nastartoval,vzpomeňte na hrdinu jak se mrazivým Českem v lehké bundičce posouvá někam směrem k cíli.
Miluju krásný bláznovství.
Čtvrtek, 22. prosince 2016 - 13:06:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6628
Registrován: 12-2005
Ty vole to je magooooor. Jetli je tuto oblečení ve kterym jede takovou dálku tak je cvok (sám sobě nebezpečnej) .... No a zadruhý jeho prdel musí bejt pobitá plechem. Tuto je enduro na blbnutí kolem komína. Na tom se po 150 km nedá už ani sedět.
I na transalpu po 200km nevim jak si ulevit a koukam abych už byl u cíle a to je cestovní enduro na dálky dělaný. Tuto si neumim představit.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Čtvrtek, 22. prosince 2016 - 16:17:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1012
Registrován: 1-2013
Vyčítám,že jsem neměl čas aspoň s tou baterkou mu nějak pomoc. To oranžový na ruksaku u popelnice-to je ještě ta zimnější bunda. Každá matka by řekla,dítěti,které jde jenom do školy v takové-vem si prosimtě pořádnou bundu!

To ten Igor-to je jiná výbava! Ale vyjel jenom tu sobotu,co bylo +10. Já na kole koneckonců též. Tak jsme se aspoň potkali. Kouzelný je ten žlutý soudek na vodu vepředu. Výborně se s ním musí zatáčet.
A jedna skorovánoční z pozaokna "pražské kavárny".
Čtvrtek, 22. prosince 2016 - 20:40:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6629
Registrován: 12-2005
No já mam právě motohadry z Cordury a upřímě si neumim představit že bych bez nich jel dál než na oběd. Přecijen už sem se párkrát vyválel (vždycky v lese na měkkym naštěstí) a tak sem byl za pevný hadry s výztužema opravdu rád. Nehledě na nějakej povětrnostní komfort.

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pátek, 23. prosince 2016 - 00:35:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5766
Registrován: 2-2005

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Pajzák
Pátek, 23. prosince 2016 - 06:22:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 506
Registrován: 6-2015
[biggrin][ok]
Pátek, 23. prosince 2016 - 14:28:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1014
Registrován: 1-2013
Martin_100 -jak se jezdí s takovým soudkem,čítám tak 40ti litrovým? A jak se taková motorka Igora Brezovara zvedá?
A ještě z idnes,co našeho NL hrdinu ten den čekalo na D1 (u Humpolce v táhlým kopci)

Pátek, 23. prosince 2016 - 22:44:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6630
Registrován: 12-2005
Hele to co má igor na předku neni soudek ale nepromokavej vak ve kterym má stan a další spací potřeby ... aspoň to teda píše na svym webu.
Jinak na zvednutí takový motorky už musíš mít pořádnej grif. Pravděpodobně z ní nejdřív sundá co nejvíc zátěže když neni nikde nikdo kdo by mu pomoh jí zvednout tak jak je v plný polní.
Ale vono se to nezdá. Muj transalp má suchou váhu mam dojem 190kg. Pokaždý když sem s nim praštil sem ho zvedal sám a naprsto v pohodě. Základ je umět si k tomu stoupnout. Nejsem žádnej kulturista (do divadla nechodim) a zvednu to v pohodě ani nevim jak. Základ je si k ležící motorce přidřepnout zády. Pak za zády jednou rukou chytneš "spodní" stranu řídítek (prostě ten heft na kterym to leží a druhou to chytneš třeba za nosič nebo když máš držáky bočních kufrů tak taky za ten co je dole. Pak se zvedneš nohama ze dřepu tim si motorku nadhodíš a uděláš úkrok pozpátku čimž si motorku opřeš o zadek, ještě trochu přizvedneš. To už ses dostal do fáze kdy celkem vyvážene stojí takže jí necháš o sebe opřenou pustíš nosišč, otočíš se a chytneš si motorku oběma rukama a máš hotovo. Výhoda je když máš (většina moderních strojů má) boční stojánek - tzv policajt a motorka leží levym bokem (na něm je vždycky policajt přidělanej) nahoru. To ti ulehčí práci protože si policajta vyklopíš ještě na ležící motorce a jak jí zvedneš tak jí můžeš rovnou usadit na stojánek aniž by hrozilo že to přepadne na druhou stranu když nevychytáš sílu zvedání.

A věř mi že když zvedáš padlou mašinu a shodíš si jí na druhej bok tak si pak nadáš do starých zviřat co se pásli v poli a nebyli to lvi [biggrin]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Úterý, 27. prosince 2016 - 14:15:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1524
Registrován: 4-2014
Pánové, sledujete Grand Tour? Dneska jsem zhlédl šestý díl, tohle mě opravdu pobavilo. Pletli vánoční svetry se jménem svého oblíbeného auta. McLaren P1, Jaguar E type a NISSAN GT.R.

Ti tři se prostě nezapřou.
Úterý, 27. prosince 2016 - 16:49:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6635
Registrován: 12-2005
No už se těšim až se to dostane do televize doufam že to bude brzo [biggrin][satan]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
-OndraS
Úterý, 27. prosince 2016 - 17:57:57  
Neregistrovaný host
95.82.137.200
Martine, ale ono to v televizi už je, jenom sis nezaplatil ten správnej program, takže ti aktuálně nezbyde než čumět na 40 let starý pohadky nebo silvestry s Menšíkem [biggrin]

Navrhuju pročež zalýzt do garáží a dělat něco smysluplnýho, třeba něco renovovat. V TGT se stejně opakujou vtípky z TG, tohle s tím penisem už je koneckonců obehraný, měli to už mimojiné na dveřích té dýzlové závodní bawky.
Středa, 28. prosince 2016 - 12:51:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6638
Registrován: 12-2005
Hmm vono se dělá dost blbě když ti mrznou kulíky a v rukavicíchou houno uděláš [uhoh]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Čtvrtek, 29. prosince 2016 - 18:33:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1016
Registrován: 1-2013
Po Praze jezdí bílé nebo černé civilní škodovky,které někdy neblikají vůbec,někdy jen malé podélné v chladiči a někdy všude možně.Za kouřová skla vidět není.

Někdo říká,že to je NBU ,jiný Úřad vlády. Tak dnes docela překvapivě z toho vyskákali uniformovaní polís.
Čtvrtek, 29. prosince 2016 - 23:02:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1377
Registrován: 5-2006
Pokud by někoho zajímala LED technologie světel aut, trochu jsem se v tom pošťoural a s pomocí kolegů na centrále ve Francii jsem sepsal pár informací:

http://rnews.cz/?p=2233
Nejlepší vzdělání, které můžete dostat, je pozorovat opravdové mistry při práci.
Michael Jackson
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Pátek, 30. prosince 2016 - 10:58:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1525
Registrován: 4-2014
Jirko, pěkné počteníčko. A co, že se to tak hřeje? Já měl vždycky za to, že ledka je oproti žárovce studená.
Hladík
Pátek, 30. prosince 2016 - 11:09:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2504
Registrován: 10-2008
Když už se začalo téma na LED v Renaultech...
LED žárovky H4, které jsou homologované pro provoz na pozemních komunikací a jsou plnohodnotná náhrada za halogenové žárovky už mám déle jak rok a měl jsem je už ve Felicii. Tam svítili velmi dobře, jenže Felda měla v parabolách hrany, které pak na zemi dělala nerovnoměrný svit (bylo to patrné už u klasické halogenky). Zatímco Felda odešla, LED H4 jsem si ponechal pro nového Logana. U Logana mě potrápila navíc i dvouvláknová žárovka T20 pro Denní/potkávací světla, ale i za tu se mi podařilo najít adekvátní náhradu, která vypadá obdobně jak H4 a fungují na stejné technologii. U Logana jsem nadmíru spokojený, nebo Logan má velmi velké paraboly a světlomety jsou osazeny zešika kvůli zaoblení karoserie a výsledek je více než úžasný - LEDky svítí krásně i do boku a v noci téměř nemusím použvat dálkové světla. Nijak LEDky neoslňují a Policie také s tím nikdy neměli problém - popřípadě mám pro ně nachystanou malou příručku s homologizací. Je pravda, že ta technologie se teprv začíná objevovat a ještě to tak neznají. Ale zase to má obrovskou výhodu - ještě jde o poměrně stejně jednoduchý systém jak původní světla a přibilo k nim pouze chlazení. V případě že nějaká přestane svítiti lze ji jednoduše vyměnit. Za přední světla (H4 + dvouvlákna T20) jsem dal přibližně 3 tisíce korun
Výrobce dokonce poskytuje 2 letou záruku. Měl jsem ještě jendu sadu H7, kterou sem měl v DAFu a v Itálii mi jedna začala problikávat a odešla. Výrobce chtěl pouze video jak žárovka blbne a bezproblému reklamaci uznali
[happy]

Rád bych udělal fotky i těch LED žárovek, ale zrovna nemám auto doma ale odstavené daleko v garáži - nebo po 2 měsících a necelých 4 tisíc kilometrů mi kamínek na dálnici praskl čelní sklo [crazy][biggrin]
Pátek, 30. prosince 2016 - 16:45:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1378
Registrován: 5-2006
Bobesh: Díky za pochvalu. LEDky docela hřejí. Zkus si někdy pustit diodu na telefonu a nechat ji svítit minutu, dvě.. Bude teplá. Navíc zde ve světlech se používají vysoko-svítivé diody, které hřejí ještě více. Ale subjektivně dotekem na světlo bych řekl, že teplota halogenů je mnohdy větší. Ony totiž diody mají lépe udělaný odvod tepla do chladičů. Než žárovka ti hřeje do prostoru. Koukal jsem i na baterku, která má vysoko svítivou diodu (výkon 1000lm) a je u ní upozornění, že hřeje ( viz. foto).

Hladík: To mě docela zajímá! Na RN se mi ozvalo zprávou několik čtenářů, kteří taktéž zkoušeli výměnu halogenů za LED a vždy to spělo k jejich spokojenosti. Bohužel (bohudík?) jsem vyměnil auto a místo halogenů mám xenony a tak nemám možnost to vyzkoušet. Když nafotíš, pošleš fotky na fb RN, tak to může být i zajímavý tip pro majitele Dacii. Ti nás sledují také. Osobně jsem už měl několik aut s full LED světly a svítí to dobře, ale problém nastává u deště, sněhu, plískanice... To černá cesta intenzivní bílou pohltí a to je konec. A mlhovky nevím proč, ale v žádném autě co mělo LED světla nefungovaly. Po zapnutí je bílé LED světlo přehlušilo a nešlo poznat, že vůbec svítí. To jak u Megane, tak Kadjaru, Talismanu.. Nechápu to. Až budu mít další auto na focení a test tak schválně zkusím vyfotit, protože z pozice řidiče mezi zapnutými mlhovkami a vypnutými není rozdíl.


Nejlepší vzdělání, které můžete dostat, je pozorovat opravdové mistry při práci.
Michael Jackson
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Pavel2
Pátek, 30. prosince 2016 - 23:05:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14662
Registrován: 8-2002
jirka_m:
fotky jak vypadá svícení LEDkama právě za deště, mlhy, na sněhu bys po ruce neměl? [wink]
co ten duhovej efekt? to optikou odstranit nejde?

a ta cena LED světel... je prostě strašná. jaká je plánovaná životnost/kdy se budou měnit celý světlomety za ty šílený rakety?
Sobota, 31. prosince 2016 - 12:48:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1379
Registrován: 5-2006
Pavel2:
"jirka_m:
fotky jak vypadá svícení LEDkama právě za deště, mlhy, na sněhu bys po ruce neměl? [wink]
co ten duhovej efekt? to optikou odstranit nejde?

a ta cena LED světel... je prostě strašná. jaká je plánovaná životnost/kdy se budou měnit celý světlomety za ty šílený rakety?

"

Bohužel.. co jsem s auty jezdil, tak buď sníh nebyl nebo jsem neměl potřebný foťák a mobil to vyfotit nedokázal :-(. Ale máme v plánu v průběhu zimy další vozy s LED světly, tak snad se poštěstí.

Duhový efekt, byl jen u Kadjara (všude jinde to má fialový okraj, ale to je vlastnost diod). Prvně jsem si myslel, že ty diody jsou výrazně slabší, protože oproti Espace a Talismanu to byl skutečně velký rozdíl. Ale poté mi ve Francii řekli, že mají jen jednu techniku a mění jen čočky podle potřeby světlometu.

Životnost je poměrně vysoká, určuje se to hodinama. Teď si přesně nevzpomenu jak to je třeba u Renaultů, nechci psát nesmysly, ale spíše to je otázka co takový třetí majitel ojetiny. Nebude kupovat jen vybojku, jak dřív, ale rovnou celý reflektor.. Na nového Kadjara stojí LED Pure Vision nový 18 tisic/kus. Ale doba si to dnes žádá a neptá se co bude za deset let..
Nejlepší vzdělání, které můžete dostat, je pozorovat opravdové mistry při práci.
Michael Jackson
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News