Diskuse » Archiv 2017 » Modely a modelářství » Staré modely » Archiv diskuse Staré modely do 08. 09. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Staré modely do 08. 09. 2017

dolů
   autor příspěvek
Středa, 23. srpna 2017 - 20:31:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 210
Registrován: 10-2013
777:
"pavel2079:
"Ještě k interiérům. Na webu Bahnbilder.de s obrázky německých vozů je například i jedno foto interiéru velkoprostorového rekovozu (samozřejmě ne toho, o kterém mluvíme) a přijde mi to jako naše klasika.
"Tak tenhle interiér vypadá hrozně. Takhle interiéry osobních vozů DR v 80-tých letech nevypadaly (možná nějaká výjimka?). Šedý - béžový umakart ano, zelené sedačky nikoli."
Tyhle interiéry patřily jen dvouosým a tříosým osobním vozům DR.
Interiéry čtyřosých REKO-vozů jsem našel: Interiér REKO-Wagen. [fotic]
Sedačky v REKO-Wagen - červené.[fotic]
Jiné barvy interiéru REKO-vozů: šedé sedačky. Vedlejší vůz je má okrové.
Patráky měly sedačky červené.[fotic]
V galerii REKO-vozů DR je poměrně málo fotek. [crazy] Např. patráků je cca. třikrát víc.[ok] Dobové fotky REKO-vozů chybí úplně.[crazy]
Středa, 23. srpna 2017 - 21:26:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 481
Registrován: 12-2006
Tady máme barvy dělené, červená a (asi) zelená: http://lokfotos.de/fotos/1991/0810/13588.htm
------------------------------------------------
www.trainmania.info • www.trainmania.rajce.idnes.cz • www.youtube.com/user/trainmaniak
Středa, 23. srpna 2017 - 22:47:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1017
Registrován: 5-2002
Tak tenhle interiér vypadá hrozně. Takhle interiéry osobních vozů DR v 80-tých letech nevypadaly

Ano, tohle je originální interiér tříosých Rekowagenů řady Baag DR, jaké známe z produkce BTTB. Přezdívku Genickschusswagen jistě nedostaly jen tak.
Slovo Genickschuss značí v Němčině velmi zákeřný a esteticky mimořádně nechutný způsob popravy střelnou ránou zblízka do týla zezadu, takže odsouzenec či oběť do poslední chvíle nemá ponětí o blížící se smrti. Oblíbená metoda zejména u mafiánů, loupežných vrahů a totalitních režimů. Tímto způsobem je popraven za své ideozločiny i Winston Smith v románu 1984. Přezdívka vychází z té nerezové vodorovné štangle nad sedadly a třínápravového podvozku, kdy průměrně vysoký cestující dostal na každém styku kolejnic nebo jiné nerovnosti žel. svršku (zákeřně a bez varování) krátce za sebou tři rány do týla.

Trainmaniak:
Jo, to je on, jen tam mají soudruzi z NDR chybu. Model nese označení epochy III - ještě bez UIC čísla, ale v katalogu je evidentně chybně uvedeno epocha IV..

pavel2079:
Díky za info ohledně těch kinematik.
Jinak samozřejmě další markantní rozdíl Modwagen vs Rekowagen je, že Modwagen je kupátkový se sedadly 4+0 s postranní chodbičkou, zatímco rekowageny mají sedadla 2+2 a uličku uprostřed.

Jiné barvy interiéru REKO-vozů: šedé sedačky.

Zrovna tahle 55 80 28-14 947-1 občas na síť SŽDC zavítá (a pro Pavla i za 18.201) - ten vagon má neoriginální interiér dosazený před několika lety, koženky má přečalouněné šedou látkou. Epocha V. muzejní číslo (Režim 55 80).


(Příspěvek byl editován uživatelem Petr Barchánek.)
Bdlm
Středa, 23. srpna 2017 - 23:04:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1402
Registrován: 3-2007
tady je ta nerezová ypsilonka.
Bdlm
Středa, 23. srpna 2017 - 23:07:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1403
Registrován: 3-2007
Jinak ta nerezová ypsilonka na fotce je ve IV epoše.
Středa, 23. srpna 2017 - 23:23:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1018
Registrován: 5-2002
Protože ve III. epoše jsou popisy u DR, DB nalevo vedle dveří, zatímco ve IV. epoše uprostřed a ve IV. epoše obsahují UIC číslo, dnes zvané NVR, zatímco ve III. epoše si každý stát značil vozy po svém. Je s podivem, že tuto podstatnou změnu označení vozidel většina modelárů absolutně nerozlišuje a míchá to dokupy tak, jak to výrobci zrovna práskají.

Jinak ta fotka z webu je Balt-Orient-Express z Berlína přes Prahu dále do Rumunska. Ale za Albatrose už vzhledem k UIC číslům s největší pravděpodobností [nene] . Což ovšem nevylučuje jeho nasazení na stejný rychlík s Albatrosem v čele v epoše III.
Čtvrtek, 24. srpna 2017 - 15:27:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 146
Registrován: 7-2017
sakra to se tu rozjela ale debata!![happy]ale zajímavá![ok]
Čtvrtek, 24. srpna 2017 - 18:44:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 149
Registrován: 7-2017
mimochodem,napadla mě otázka,když skočil výrobce JATT,údajně něco ze sortimentu převzal do výroby Tillig,pokud vůbec.a to i ony Modernizované vozy.v jaké barvě byl potom interiér?stále v modré?
Čtvrtek, 24. srpna 2017 - 21:22:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 482
Registrován: 12-2006
Od roku 2002 má Tillig v katalogu převzatou V60, ale modernizované vozy nikoli, a to ani v následujících letech. Všude jen původní REKO vozy à la BTTB, dokud neudělal nové.
------------------------------------------------
www.trainmania.info • www.trainmania.rajce.idnes.cz • www.youtube.com/user/trainmaniak
Pátek, 25. srpna 2017 - 15:07:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 150
Registrován: 7-2017
aha....ale v katalozích byly nafocené.....ale vedené jako nedostupné...tak nevím.....
Pátek, 25. srpna 2017 - 18:17:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 483
Registrován: 12-2006
V kterých katalozích? Projel jsem od roku 2002 ještě asi další 4 roky, a nic jsem nenašel.
------------------------------------------------
www.trainmania.info • www.trainmania.rajce.idnes.cz • www.youtube.com/user/trainmaniak
Pátek, 25. srpna 2017 - 20:03:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 152
Registrován: 7-2017
honem to nemůžu dohledat,ale některé eshopy je stále nabízejí...od Tilliga..
http://www.ttvlak.cz/vyrobek/modern-osobni-vuz-2-tridy-b4ge-TI956 11/
http://www.ttvlak.cz/vyrobek/modernizovany-obcerstvovaci-vuz-dr-T I95624/a pod...tak nevím....
Pátek, 25. srpna 2017 - 20:08:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 153
Registrován: 7-2017
ikdyž tenhle eshop my nepřipadá moc solidní....aktualizace zastaralá...[uhoh]
Petr_k
Pátek, 25. srpna 2017 - 20:28:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12063
Registrován: 4-2003
Modely po ukončení výroby Jagoschinskim opravdu Tillig nabízel komplet, vč. Mod-wagenů, ale asi jen do vyčerpání zásob origo výlisků. Určitě to bylo v hlavním katalogu 2001, ale tuhle část archlívu mám aktuálně 160 km od gauče.
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Pátek, 25. srpna 2017 - 20:46:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 154
Registrován: 7-2017
tak asi tak nějak to bylo....v každém případě,kdo ještě máte o ně zájem,tak si pospěšte..už nebudou[happy]na burze v Praze na jednom místě se koupit ještě dají!
Sobota, 26. srpna 2017 - 10:07:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 211
Registrován: 10-2013
Trainmaniak:
"Tady máme barvy dělené, červená a (asi) zelená: http://lokfotos.de/fotos/1991/0810/13588.htm"
Dobrý![ok][ok][ok]

zeuke:
"mimochodem,napadla mě otázka,když skočil výrobce JATT,údajně něco ze sortimentu převzal do výroby Tillig,pokud vůbec.a to i ony Modernizované vozy.v jaké barvě byl potom interiér?stále v modré?"
Dlouho jsem to nemohl najít. Zřejmě všechny originály DR nechala sešrotovat a nebo jich zase tolik nebylo. Bufeťáků (2.tř+bufet) bylo údajně jen 20 ks. Tady je jakýsi Typák. Bohužel vyfocený uličkou k divákovi.[crazy][ko]
A tady je archeologická rekonstrukce-muzeální vagon se zelenými sedačkami. Je zřejmě jeden z mála zachovaných a rekonstruovaných ABge současnosti.
Na Drehschibe.de to trochu probírali (neklikat na odkaz přímo, ale zkopírovat jej do adresního řádku prohlížeče, aby to fungovalo): https://www.drehscheibe-online.de/foren/read.php?017,7675406,page =all
Obrázek vozu ABge je si uprostřed stránky fora. Možná se zkusit zeptat tam.
Sobota, 26. srpna 2017 - 12:07:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 484
Registrován: 12-2006
Mea culpa, špatně jsem hledal, omlouvám se. Např. v katalogu 2006/2007 jsou.

Edit: Mám to od gauče blíž [happy], ještě jsem zapátral, jsou v katalogu od roku 2002, stejně jako ta V 60. Takže už máme jasno.




(Příspěvek byl editován uživatelem Trainmaniak.)
------------------------------------------------
www.trainmania.info • www.trainmania.rajce.idnes.cz • www.youtube.com/user/trainmaniak
Sobota, 26. srpna 2017 - 13:20:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 156
Registrován: 7-2017
no,zkrátka abychom to shrnuli,pro vyznavače německých vozidel,ke kterým se řadím i já,jsou tyto vozy jistě zajímavým doplňkem na jejich kolejišti,a jsme rádi že byly alespoň v nějakém omezeném počtu vyrobeny....a jsem rád,že jsem si je také,byť v rychlosti za 5minut ztihl pořídit[ok]
Sobota, 26. srpna 2017 - 13:21:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 157
Registrován: 7-2017
...za 5 minut 12...[wink]
Sobota, 26. srpna 2017 - 14:45:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 212
Registrován: 10-2013
Petr_barchánek:
"Tak tenhle interiér vypadá hrozně. Takhle interiéry osobních vozů DR v 80-tých letech nevypadaly"
Měl jsen na mysli ty čtyřosé.....omlouvám se za jistou nepřesnost......

Petr_barchánek:
"Ano, tohle je originální interiér tříosých Rekowagenů řady Baag DR, jaké známe z produkce BTTB. Přezdívku Genickschusswagen jistě nedostaly jen tak.
Slovo Genickschuss značí v Němčině velmi zákeřný a esteticky mimořádně nechutný způsob popravy střelnou ránou zblízka do týla zezadu, takže odsouzenec či oběť do poslední chvíle nemá ponětí o blížící se smrti. Oblíbená metoda zejména u mafiánů, loupežných vrahů a totalitních režimů. Tímto způsobem je popraven za své ideozločiny i Winston Smith v románu 1984. Přezdívka vychází z té nerezové vodorovné štangle nad sedadly a třínápravového podvozku, kdy průměrně vysoký cestující dostal na každém styku kolejnic nebo jiné nerovnosti žel. svršku (zákeřně a bez varování) krátce za sebou tři rány do týla."
Zřejmě proto je DR brzy stáhly z provozu. Přiznávám, že jsem je v 80-tých letech v provozu u DR nikde neviděl.
Tady je ještě jeden B4ge v kopřivách a ten je už opravdu asi poslední.
Sobota, 26. srpna 2017 - 14:59:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 213
Registrován: 10-2013
Historické kolejiště. Podle té televize v pozadí bych to tipoval na 70-tá léta.
Sobota, 26. srpna 2017 - 15:35:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 485
Registrován: 12-2006
777: K takovému kolejišti kdybych se jako kluk dostal, tak mě prostě klepne pepka. [happy] Jak já byl na ty vláčky ujetej. Tyhle fotky ze 60. - 80. let miluju, to je atmoška. Proto pořád prohlížím staré katalogy. Pán vyfasoval dobrou manželku, vypadá to, že jí to taky bere. [proud] Akurát mi přijde, že se tváří, jako by jí něco zůstalo v ruce: "Jé, já mu urvala spřáhlo..." [wink]
------------------------------------------------
www.trainmania.info • www.trainmania.rajce.idnes.cz • www.youtube.com/user/trainmaniak
Sobota, 26. srpna 2017 - 16:35:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 161
Registrován: 7-2017
[lol][lol][lol]jojo..to je krásný snímek!...taky bych to tipoval tak nějak na přelom 60.-70....jinak si pořád říkám,stejně je to zajímavé,když člověk prohlíží tyhle vozy DDR ...všude vidím návalky,skládací dveře a jiné znaky moderních vozů,ikdyž jsou vlastně relativně staré...u nás tohle nikdy nebylo...
Petr_k
Sobota, 26. srpna 2017 - 17:30:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12065
Registrován: 4-2003
Katalog 2001 jsem nenašel, 2002 vypadá takto:

Výlisky interiéru vypadají modře u všech podtypů.

Vůbec to byla zajímavá doba - Tillig měl v nabídce prakticky komplet sortiment zaniklého JATTu i rodící se sortiment ROCO TT, hromadu vozů LOCO, zajímavé mutace od Zerby a další zajímavé špeky [biggrin]
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Sobota, 26. srpna 2017 - 17:36:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 162
Registrován: 7-2017
to jo...to je pravda....ale v něčem už se nepokračovalo....[sad]
Petr_k
Sobota, 26. srpna 2017 - 17:42:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12067
Registrován: 4-2003
Při povaze starýho Tilliga se ale nebylo čemu divit [wink]
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Sobota, 26. srpna 2017 - 19:31:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 486
Registrován: 12-2006
V katalogu 2001 nejsou: http://as.rumia.edu.pl/tt/kat/katalogi.asp?kat=2001
------------------------------------------------
www.trainmania.info • www.trainmania.rajce.idnes.cz • www.youtube.com/user/trainmaniak
Sobota, 26. srpna 2017 - 21:49:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 163
Registrován: 7-2017
ale,teď jsem nalistoval katalog 2004 a i tam všechny mutace jsou![happy]
Bdlm
Sobota, 26. srpna 2017 - 23:26:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1405
Registrován: 3-2007
Ty vozy mám v H-nule a jsem rád. Dělám IV epochu DR a žádný vůz nesmí mýti stejné číslo. Je to fuška[lol]
Neděle, 27. srpna 2017 - 09:59:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 165
Registrován: 7-2017
hmm...tak to určitě je fuška...také se dělaly u vás se stejnými,a nebo je potřeba je přečíslovat?
Neděle, 27. srpna 2017 - 11:09:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 214
Registrován: 10-2013
V HO se historicky (před 89) podle katalogu TT dělala jen IV. epocha (popisy uprostřed). Jak je to v současnosti netuším.[nene]
Každopádně jde o vozy s nejlepšími jízdními vlastnostmi v HO [ok], které možná předčí i ty ze současné produkce od konkurenčních firem (ROCO, Tillig).
Neděle, 27. srpna 2017 - 11:52:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 167
Registrován: 7-2017
to je pravda...ten katalog mám doma..taky jsem si jich všiml..v ruce jsem je bohužel nikdy neměl..[sad]
Středa, 30. srpna 2017 - 20:28:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 172
Registrován: 7-2017
ad BDlm - tak mě ta konstrukce tak zaujala,že jsem se do ně nakonec pustil[lol]není to úplně podle skutečnosti...ale snažil jsem se alespoň krapet podle fotografií....
Bdlm
Středa, 30. srpna 2017 - 22:21:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1406
Registrován: 3-2007
Už se těším.[jidlo]
Čtvrtek, 31. srpna 2017 - 14:43:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 173
Registrován: 7-2017
no...nebude to úplně podle originálu...obtisky budou od Modellbahndecals.de....tedy pokud to klapne...tak snad...
EIO
Pátek, 01. září 2017 - 18:11:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 54
Registrován: 5-2017
Páni, mám otázku.

Zaujíma ma ako vyzeral štartovací set PIKO s mašinou na obrázku. Ide mi v prvom rade o to aké vagóny obsahoval. Google mi nič nechce prezradiť.[nene] Nemá to náhodou niekto z vás kompletné? Alebo aspoň vedomosť o tom čo tam bolo a aké? Vopred dík za prípadné informácie. [happy]
Podľa http://www.harald-johns.com/SAMMLUNG/4-f.htm to dávali asi iba do setov. Našiel som nejaký pokec k tejto (vraj raritnej) mašine na jednom holandskom diskusnom webe, ale nič zásadné. Je to podobná fantázia výrobcu, len staršia (?) ako bol Ragulin NS a Gorila NS a podobne...


WEB Elektroinstallation Oberlind (Sonneberg), DDR [happy]

Poškodený bol smrteľne zranený a jeho liečenie potrvá šesť až sedem dní.
J. Spišiak, ex Policajný prezident SR [kecal]
Pátek, 01. září 2017 - 19:06:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 217
Registrován: 10-2013
EIO:
"Páni, mám otázku.

Zaujíma ma ako vyzeral štartovací set PIKO s mašinou na obrázku. Ide mi v prvom rade o to aké vagóny obsahoval. Google mi nič nechce prezradiť.[nene] Nemá to náhodou niekto z vás kompletné? Alebo aspoň vedomosť o tom čo tam bolo a aké? Vopred dík za prípadné informácie. [happy]
Podľa http://www.harald-johns.com/SAMMLUNG/4-f.htm to dávali asi iba do setov. Našiel som nejaký pokec k tejto (vraj raritnej) mašine na jednom holandskom diskusnom webe, ale nič zásadné. Je to podobná fantázia výrobcu, len staršia (?) ako bol Ragulin NS a Gorila NS a podobne...
"
O kolik to bylo starší než ten ragulin? Tohle má už totiž nové podvozky z E42 (E11) a starou skříň CC7001. Zřejmě u toho mohly být hračkové verze B4ge (o kterých je diskuze o něco výše) jako bývaly u toho ragulina nebo ES499.0.
Asi to vypadalo takto.[vypravci] Krabice je pořád stejná jen se mění obsah barev vozidel. Tady je B4ge služební a ostatní vozy jsou Y.
EIO
Pátek, 01. září 2017 - 21:59:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 55
Registrován: 5-2017
To by teoreticky šlo. [happy]
WEB Elektroinstallation Oberlind (Sonneberg), DDR [happy]

Poškodený bol smrteľne zranený a jeho liečenie potrvá šesť až sedem dní.
J. Spišiak, ex Policajný prezident SR [kecal]
EIO
Pátek, 01. září 2017 - 22:34:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 56
Registrován: 5-2017
777

Dobrá navigácia. [wink] Narazil som náhodne na toto:



Asi to bude také isté, len vo farbách NS. [jidlo]
WEB Elektroinstallation Oberlind (Sonneberg), DDR [happy]

Poškodený bol smrteľne zranený a jeho liečenie potrvá šesť až sedem dní.
J. Spišiak, ex Policajný prezident SR [kecal]
Neděle, 03. září 2017 - 09:26:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 218
Registrován: 10-2013
EIO:
"777

Dobrá navigácia. [wink] Narazil som náhodne na toto:
Asi to bude také isté, len vo farbách NS. [jidlo]"
Je to psina z CC7001 udělat BB7001.[lol][lol]
EIO
Neděle, 03. září 2017 - 10:07:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 57
Registrován: 5-2017
777

Holanďania na fóre sa na tom tiež bavili. A ešte tomu dať zlé číslo...[lol] Asi bolo treba modernizovať zastaraný pojazd alebo znížiť cenu, tak siahli po tom čo bolo po ruke a dalo sa prispôsobiť do skrine CC7001. Príde mi zaujímavé, že nepoužili gumičkový pojazd z Nohabky "Junior". Takto to malo hnaný len jeden podvozok a jazdné vlastnosti vraj nic moc.

Takže nakoniec ohľadom vzhľadu vagónov včera po úspešnom hľadaní kápli božskou "ruskie tavárišči" [talker]






Tu je väčšina mutácií NS. Na foto chýba ešte E69, ES499 a poschoďáky. Podľa komentára sa jednalo o malosériovú produkciu pre západný trh produkovanú v 80. rokoch. PIKO od konca 50. rokov už neponúkalo nové modely "západných" vozidiel a DEMUSA v polovici 80. rokov požadovala vývozuschopné verzie pre Holandsko, Francúzsko, Rakúsko a NSR. Tak do štart setov dali čo mali v prekolorovanej podobe a bolo.
WEB Elektroinstallation Oberlind (Sonneberg), DDR [happy]

Poškodený bol smrteľne zranený a jeho liečenie potrvá šesť až sedem dní.
J. Spišiak, ex Policajný prezident SR [kecal]
EIO
Neděle, 03. září 2017 - 10:35:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 58
Registrován: 5-2017
Keď už Holandsko... Aj v Nku! [happy]



Obrázok Gorily si ľahko domyslíme...[biggrin]
WEB Elektroinstallation Oberlind (Sonneberg), DDR [happy]

Poškodený bol smrteľne zranený a jeho liečenie potrvá šesť až sedem dní.
J. Spišiak, ex Policajný prezident SR [kecal]
Neděle, 03. září 2017 - 12:24:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 219
Registrován: 10-2013
EIO:
"777

Holanďania na fóre sa na tom tiež bavili. A ešte tomu dať zlé číslo...[lol] Asi bolo treba modernizovať zastaraný pojazd alebo znížiť cenu, tak siahli po tom čo bolo po ruke a dalo sa prispôsobiť do skrine CC7001. Príde mi zaujímavé, že nepoužili gumičkový pojazd z Nohabky "Junior". Takto to malo hnaný len jeden podvozok a jazdné vlastnosti vraj nic moc..........."
Pojezd z NOHAB-ky byť gumičkový v té době již neexistoval. Proto ty dvounápravové podvozky.....
Jako dobrá legrácka [lol][lol] je v barvách NS ta M297.0. Největší počet kusů těchto souprav (8 ks) byl po II. svět. válce stejně v ČSSR.
Ta E69 (u DR jich bylo 5 ks a každá byla jiná [lol]) v NS je taky zajímavá....[lol][lol]
Neděle, 03. září 2017 - 18:58:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 180
Registrován: 7-2017
od pátku jsem tu nebyl ale koukám se tu probírají zajímavá témata!![ok][ok]
EIO
Pondělí, 04. září 2017 - 09:39:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 59
Registrován: 5-2017
777

Pojezd z NOHAB-ky byť gumičkový v té době již neexistoval. Proto ty dvounápravové podvozky..... Aha!

Tu som práve teraz našiel ďalšie zaujímavé informácie o CC7001 PIKO a jej verziách... http://matsam.livejournal.com/1737852.html A sú tam aj fotky rakúskej verzie! Vraj mnohí zberatelia dlho neverili, že taká existuje... [lol]
WEB Elektroinstallation Oberlind (Sonneberg), DDR [happy]

Poškodený bol smrteľne zranený a jeho liečenie potrvá šesť až sedem dní.
J. Spišiak, ex Policajný prezident SR [kecal]
Pondělí, 04. září 2017 - 15:59:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 220
Registrován: 10-2013
EIO:
"777

Pojezd z NOHAB-ky byť gumičkový v té době již neexistoval. Proto ty dvounápravové podvozky..... Aha!

Tu som práve teraz našiel ďalšie zaujímavé informácie o CC7001 PIKO a jej verziách... http://matsam.livejournal.com/1737852.html A sú tam aj fotky rakúskej verzie! Vraj mnohí zberatelia dlho neverili, že taká existuje... [lol]"
Předloha OBB CC7001 určitě neexistovala kvůli jiné napájecí soustavě.....[lol]
EIO
Úterý, 05. září 2017 - 09:40:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 60
Registrován: 5-2017
777

To nič, boli to hračky... Aspoň máme dnes čo zbierať. [wink]
WEB Elektroinstallation Oberlind (Sonneberg), DDR [happy]

Poškodený bol smrteľne zranený a jeho liečenie potrvá šesť až sedem dní.
J. Spišiak, ex Policajný prezident SR [kecal]
Úterý, 05. září 2017 - 14:06:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 128
Registrován: 2-2012
777: U ČSD bylo M297.0 jen 6 a je to dost zoufalá provozní epizoda po roce 1945. Dvoudílný model je paskvil ze své podstaty, protože fa.Gützold vyrobila na svou dobu celkem slušný model třídílné jednotky typu "Leipzig",SVT 137 153,154(hydr.přenos) a SVT 137 233,234(el.přenos)které nebyly u ČSD. Pro rozšíření nabídky udělali i dvoudílnou verzi spojením krajních dílů a motorizací jednoho z nich. Obchodní tahy Demusy, podnik zahr.obchodu bývalé NDR, s hudebními nástroji a také hračkami, chápu a nebudu komentovat. Jako sběratelské odvětví jsou tyto modely bez reálných předloh jistě zajímavé ale s železničním modelářstvím nemají nic společného.
EIO
Úterý, 05. září 2017 - 15:40:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 61
Registrován: 5-2017
Tak a je doma. [happy]



Nejazdený vitrínový kus! [jidlo] Inak nic moc kvalita vyhotovenia. Váhovo veľmi úsporné, pohon na jeden podvozok, síce má bandáže na všetkych kolieskach, ale... Na tie vagóny čo boli v sete to po rovine asi stačilo. [proud]
WEB Elektroinstallation Oberlind (Sonneberg), DDR [happy]

Poškodený bol smrteľne zranený a jeho liečenie potrvá šesť až sedem dní.
J. Spišiak, ex Policajný prezident SR [kecal]
Úterý, 05. září 2017 - 17:10:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 223
Registrován: 10-2013
JXB:
"777: U ČSD bylo M297.0 jen 6 a je to dost zoufalá provozní epizoda po roce 1945. Dvoudílný model je paskvil ze své podstaty, protože fa.Gützold vyrobila na svou dobu celkem slušný model třídílné jednotky typu "Leipzig",SVT 137 153,154(hydr.přenos) a SVT 137 233,234(el.přenos)které nebyly u ČSD. Pro rozšíření nabídky udělali i dvoudílnou verzi spojením krajních dílů a motorizací jednoho z nich. Obchodní tahy Demusy, podnik zahr.obchodu bývalé NDR, s hudebními nástroji a také hračkami, chápu a nebudu komentovat. Jako sběratelské odvětví jsou tyto modely bez reálných předloh jistě zajímavé ale s železničním modelářstvím nemají nic společného."
Vcelku chápu, že Vám nelíbí provedení SVT 137 255 (Hamburg)od Gützolda (Kato nebo Märklin ji má určitě lepší), ale rád bych viděl Vaše provedení či spíše úpravy tohoto nedokonalého modelu do patřičných mezí, aby odpovídal svojí předloze v době jeho vzniku (70-léta). V době vzniku tohohle "paskvilu", něco lepšího totiž nebylo (Märklin ji nevyráběl, Kato neexistovalo). Ani snad v Železničáři nevyšla úprava tohoto "nedokonalého modelu" na dokonalejší (pokud ano, nechte odkaz). Zřejmě ji asi nikdo z tehdejších kolegů modelářů nedělal a model se proháněl po tehdejších kolejištích beze změn a byl modelářskou veřejností vcelku schvalován a přijímán. Pravda je, že tehdy chyběla výkresová dokumentace k SVT 137 255. Jediný výkres SVT 137 255 obsahoval Atlas loko. II z roku 1971 a to jen jeden bokorys, jinak nebylo nic.[ko]
Pavel Číž začínal v 80 letech s odlitky a ani on nenabízel odlitky správného provedení SVT 137 255.

EIO:
"Tak a je doma. [happy]
Nejazdený vitrínový kus! [jidlo] Inak nic moc kvalita vyhotovenia. Váhovo veľmi úsporné, pohon na jeden podvozok, síce má bandáže na všetkych kolieskach, ale... Na tie vagóny čo boli v sete to po rovine asi stačilo. [proud]"
Koukám, že to má pohon jen na jeden podvozek. Na vozy B4ge by to stačilo.
Úterý, 05. září 2017 - 18:09:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 185
Registrován: 7-2017
tak jsem maličko pokročil.....nu,bouře na mozku[lol]zatím jen nástřik
Úterý, 05. září 2017 - 23:26:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 129
Registrován: 2-2012
777: přečtěte si prosím znovu můj předešlý příspěvek a snad jeho obsah pochopíte. Firma Gützold uvedla oba modely SVT 137v několika barevných mutacích již na počátku šedesátých let minulého století, to jen tak na okraj. To , že se někdo narodil dříve a jiný později není jejich zásluha nebo nedostatek ale realita, na kterou by měl každý brát ohled.K výkresům v Atlasu II bych moc nevzhlížel jako k podkladům, jsou nepřesné. VT 137 255 nevím co je ve spojitosti s ČSD a Atlasem II. Zkuste pohledat v německé literatuře o jaký motorový vůz se jedná, napovím jen tolik VT 137 241-270, 442-461. Motor 360 PS a hydraulická převodovka Voith. Výrobce vagonka Dessau a Düwag(1936/1940),určeny pro provoz na vedlejších tratích. V Atlasu II vzadu jako samostatné listy jsou M494.0(SVT 137 853)dělal Liliput, M493.0, M.485.0,M297.0(Kato,Trix a Märklin),M296.0 a M262.1(Brawa), řeč je o velikosti H0. Až si v německých trofejních motorových vozech uděláte jasno můžeme pokračovat. Pokud mám přehled o výrobcích P. Číže, tak neměl takový model v repertoáru.
Středa, 06. září 2017 - 17:38:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 224
Registrován: 10-2013
JXB:
"777: přečtěte si prosím znovu můj předešlý příspěvek a snad jeho obsah pochopíte. Firma Gützold uvedla oba modely SVT 137v několika barevných mutacích již na počátku šedesátých let minulého století, to jen tak na okraj. To , že se někdo narodil dříve a jiný později není jejich zásluha nebo nedostatek ale realita, na kterou by měl každý brát ohled.K výkresům v Atlasu II bych moc nevzhlížel jako k podkladům, jsou nepřesné."
To je do jisté míry pravda, ale lepší nejsou. Vyšla sice jakási monografie M297.004 v Železnici, ale jak skutečně vypadaly ostatní soupravy M297.0 a SVT137 DR a DB se vlastně neví, protože je málo fotek. Navíc soupravy procházely různými rekonstrukcemi. Možná se budete divit, ale docela se to liší.
JXB:
"VT 137 255 nevím co je ve spojitosti s ČSD a Atlasem II."
Tady se omlouvám za špatné číslo, je to VT137 225 a jde o muzeální kus DR (dnes DB) a snad odpovídá i předloze M297.0.
JXB:
"Zkuste pohledat v německé literatuře o jaký motorový vůz se jedná, napovím jen tolik VT 137 241-270, 442-461."
Mám v literatuře (německé) uveden VT 137 225 - jde o muzeální rekonstuovaný kus DR. Fotky jsou jen asi 3 a z různých období, takže vlaková souprava vypadá pokaždé jinak.
JXB:
"Motor 360 PS a hydraulická převodovka Voith. Výrobce vagonka Dessau a Düwag(1936/1940),určeny pro provoz na vedlejších tratích. V Atlasu II vzadu jako samostatné listy jsou M494.0(SVT 137 853)dělal Liliput, M493.0, M.485.0,M297.0(Kato,Trix a Märklin),M296.0 a M262.1(Brawa), řeč je o velikosti H0. Až si v německých trofejních motorových vozech uděláte jasno můžeme pokračovat."
Obávám se, že poněkud pletete. M297.0 ve wikipedii má přenos elektrický. Stejný údaj je uveden také v Atlasu II a u muzeálního kusu VT137 225 také (literatura).
JXB:
"Pokud mám přehled o výrobcích P. Číže, tak neměl takový model v repertoáru."
No tady se shodneme. Je škoda, že nedělal opravenou skříň M 297.0 (alespoň ten zadní díl, přední díl vcelku odpovídá předloze).
Mňo, koukám, že je to docela dlouhé.[ko]
Stručně shrnuto: Je příliš málo podkladů pro tuhle předlohu, než abychom mohli s jistotou prohlásit, že takhle to bylo či nebylo. Přimlouval bych se asi za kitařskou úpravu oken druhé poloviny modelu Gützold.
Čtvrtek, 07. září 2017 - 08:02:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 130
Registrován: 2-2012
777: Nebudu diskusi protahovat, naučte se číst, zkuste číst pomalu. Tvrdíte něco co v mém příspěvku není. Pokud se chcete v německých motorových vozech orientovat ujasněte si co znamená v systému označování Německých říšských drah VT(SVT) 137, je to celá skupina vozidel obdobných vlastností, pak mně možná pochopíte. Nevím čím se profesně zabýváte, ale já mezi lokomotivami prožil valnou část aktivního života a v soukromí kolem mně byla železnice od ranného mládí včetně odborné literatury. Německé motorové vozy jsem vídal při jejich nasazení Vindoboně. A pukud jde o úpravu karoserie modelu Gützold má nejen jiné rozmístění oken v bočnici ale i jiný,Gesicht, tedy čumák, je to typ Hamburg(WUMAG Görlitz), ne Leipzig(LHW Breslau). Zajeďte si třeba do Lipska na Hbf. a podívejte a nafoťte si SVT 137 225, která je v salonní úpravě pro ministra dopravy NDR,bude Spiel und Hobby. Víc to po lopatě z mé strany nejde.
EIO
Čtvrtek, 07. září 2017 - 10:32:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 62
Registrován: 5-2017
Z "historicko-modelársko-zberateľského" hľadiska je to podľa mňa už úplne jedno, či to alebo ono zodpovedalo predlohe a nakoľko to (ne)zodpovedalo. [wink]

Aj toto je z ortodoxno-modelárskeho hľadiska neprijateľná absurdita



ale zberateľsky cenená viac ako obyčajné verzie DR...[happy]
WEB Elektroinstallation Oberlind (Sonneberg), DDR [happy]

Poškodený bol smrteľne zranený a jeho liečenie potrvá šesť až sedem dní.
J. Spišiak, ex Policajný prezident SR [kecal]
Čtvrtek, 07. září 2017 - 15:21:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 189
Registrován: 7-2017
jak já říkám,je to tak ošklivé,až je to hezké....také v TT existují takové absurdity[happy][ok]
EIO
Čtvrtek, 07. září 2017 - 15:48:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 63
Registrován: 5-2017
zeuke

Po umytí bude vyzerať lepšie. [biggrin]
WEB Elektroinstallation Oberlind (Sonneberg), DDR [happy]

Poškodený bol smrteľne zranený a jeho liečenie potrvá šesť až sedem dní.
J. Spišiak, ex Policajný prezident SR [kecal]
Čtvrtek, 07. září 2017 - 20:34:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 192
Registrován: 7-2017
ale jo,proč ne...jen mám někdy strach,že nechtěně smyju toho víc,než jsem měl v ůmyslu....[sad]což se mi už také stalo...
EIO
Pátek, 08. září 2017 - 08:42:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 64
Registrován: 5-2017
Tak o tom tiež niečo viem. Spravidla to nebýva síce problém, ale stalo sa mi to keď litografia na plechu nakoniec nebola litografia... [angry]
A to na karosérie nepoužívam okrem ultrajemnej zubnej kefky Curaprox a bežného saponátu s vodou nič iné. [nene]

WEB Elektroinstallation Oberlind (Sonneberg), DDR [happy]

Poškodený bol smrteľne zranený a jeho liečenie potrvá šesť až sedem dní.
J. Spišiak, ex Policajný prezident SR [kecal]
Pátek, 08. září 2017 - 21:32:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 196
Registrován: 7-2017
přátelé,u Horského je na TT V180 160 !!![jidlo][jidlo][jidlo]