Diskuse » Archiv 2018 » Autobusy a trolejbusy » Doprava v Plzeňském kraji » Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 14. 11. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 14. 11. 2018

dolů
   autor příspěvek
Pavel2
Čtvrtek, 01. listopadu 2018 - 15:02:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16569
Registrován: 8-2002
MMM:
to je teda bomba. takže místo abych z Těšínský pěšky došel ke Stav strojům nebo k Pietasu budu muset na trolejbus, ten mě odveze k nádraží, tam si sednu na vláček, pofrčím do RO, tam přelezu do busu a ten mě vyklopí ve Strašicích.

to ti řeknu rovnou že buď mě někdo do našeho muzea odveze autem/autobusem nebo se na takovýhle cestování pěkně vyseru [angry]
aneb proč to dělat jednoduše když to jde i složitě.
Martinmarilynmanson
Čtvrtek, 01. listopadu 2018 - 15:32:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10703
Registrován: 12-2007
No, většina lidí, která nemá bus zastávku ČSAD už takhle cestuje dnes, vzhledem k tomu, že přímo jede pár busů... apropó, můžeš dojít do Doubravky na zastávku
Be clever - use public transport!
Čtvrtek, 01. listopadu 2018 - 15:42:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3347
Registrován: 12-2005
Ušetří se těmito změnami alespoň nějaké autobusy (řidiči) nebo je to tak, že někde něco zruší a někde zase přidá a denní výprava zůstane stejná.
Čtvrtek, 01. listopadu 2018 - 16:09:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1800
Registrován: 5-2006
Vozím lidi, kteří nahlásí pouze cílovou stanici a čekají, že sám přijdu na to, že jim je 65 a chtějí jet se slevou.

Nebo ještě jinak.
Nastoupí postarší cestující, přiloží Plzeňskou kartu ke čtečce a mlčí.
Řidič: Kam jedete, paní?
Cestující mlčí
Řidič: Paní, potřebuju vědět, kam jedete, jinak vám nemůžu dát jízdenku
Cestující: Za tři koruny
Ř: To mi není nic platný, potřebuju vědět, kam jedete a co máte na té kartě
C: Do Plzně
Ř: Na CAN? To je za 14. Vy máte předplatné?
C mlčí, zpoždění narůstá.
Ř: Paní, když mi neřeknete, co po mě chcete, já vám to nemůžu dát. Máte předplatné nebo chcete platit z karty?
C: Jo.
Ř: Předplatné?
C: Jo.
Ř pro jistotu: když jedete tramvají, kupujete si jízdenku?
C: Jo, kupuju, z té karty.
Ř: Aha. Takže předplatné tam není, chcete platit kartou. Kolik vám je let?
C mlčí
Ř: Já to potřebuju vědět, abych věděl, jaký vám mám dát lístek.
C: To vidíte na té kartě, ne?
Ř: Nevidím
Cestující dá kartu pryč od snímače a začne si ji prohlížet: Dyť to tu bylo
Ř: Nebylo a není. Už vám bylo 65?
C: Je mi 67. Natáhne ruku k tiskárně.
Řidič naťuká rychle seniorské jízdné a zadá platbu kartou: Dejte tam ještě jednou tu kartu
C: Už jsem ji sklidila.
Ř: Tak buď kartu nebo tři koruny, jinak vám ten lístek nemůžu dát.
Cestující podá řidiči připravené tři koruny, ten zruší platbu kartou, zadá seniorské hotově a zavře dveře. Zpoždění + 3 minuty.

Řidič přijede do garáží, převtělí se do dispečera, otevře poštu a najde v ní tři stížnosti, že řidiči nesprávně odbavili seniora...
Martinmarilynmanson
Čtvrtek, 01. listopadu 2018 - 18:22:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10704
Registrován: 12-2007
Švarc: Mělo by se ušetřit v pracovní dny (to nejdůležitější), naopak o víkendech bude směn o něco více. Ony jsou nyní ty požadavky dosti náročné co do rozsahu provozu. Prostě od 4 ráno do 00 večer musí být plný provoz, špička se z 5 -7 a 14-16 rozšířila na 5-9 a 13 - 19. Ale očekávám, že během let se se zvyšující se automatizací postupně budou ty ranní spoje, kde se vyjíždí okolo čtvrté, nebo dokonce po třetí hodině, rušit. Už dnes je ta poptávka velmi slabá.
Be clever - use public transport!
Čtvrtek, 01. listopadu 2018 - 18:27:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18395
Registrován: 5-2002
Slušně zatím odpovídám, že má povinnost je po něm chtít průkaz a ne odhadovat kolik je asi cestujícímu let. Až mi někdo jednoho dne naštve, odpovím nahlas na celý bus:"Paní, já vás odhaduji tak na devadesát....:-) "

Vzpomněl jsem si na ten vtip, jak se probudí muž po divokém večírku a dívá se, co to leží v posteli vedle něj. Pak se zeptá: "Ty, poslyš, kolik je ti let?" "Tak schválně, kolik bys mi tipoval?" "Hele, nevymýšlej si. Tak dlouho žádný člověk žít nemůže!"

2. Organizátor dopravy posílá seznamy stovek změn v cca říjnu + k tomu časově pracná zábava zvaná úpravy a odladění negativních značek v JŘ. Co bývalý okres to jiné a rovněž termíny jarních prázdnin jsou různé.

Já ti poradím takový malý trik.

Máš spoje, které jedou v konkrétní den v týdnu. Třeba jen po+st. Nebo jen po+čt. Nebo jen pá. Nebo ještě úplně jinak. (Typicky - dopolední spoj pro důchodce k doktorovi a na úřady.)

Pak máš spoje, které jedou jen ve školním roce v určité dny. Typicky - škola Kotěhůlky má dva dny v týdnu odpolední vyučování a ostatní dny krátké. Příklad zde.

Pak máš spoje, které jedou v +c denně a v -c třeba jen po+st.

Dneska se to dělá tak, že pro každou tu kombinaci dní máš extra negativní značku, kde vyjmenováváš všechny státní svátky, které připadly dejme tomu na pondělí a středu ve které to nejede.

Metodou "žáves" jsem zjistil, že mi stačí tři negativní značky:

a) nejede 1.1., velikonoce, 1.5., 8.5., 5.-6.7., 28.9., 28.10., 17.11., 24.-26.12.
b) jede v +c, nejede 1.1., velikonoce, 1.5., 8.5., 5.-6.7., 28.9., 28.10., 17.11., 24.-26.12.
c) jede v -c, nejede 1.1., velikonoce, 1.5., 8.5., 5.-6.7., 28.9., 28.10., 17.11., 24.-26.12.

A je to. Pokud je spoji jedoucímu v pondělí a středu dám tuhle poznámku, program se s tím popere správně a nemá problém s tím, že 28.10. vyšlo letos na neděli, takže zmiňovat tam tenhle datum je v podstatě zbytečné.
Jen je mi trošku záhadou, proč to takhle nikdo nedělá.

to Rokycansko bude koukám hodně zajímavý...
https://www.poved.cz/cz/zmeny-jizdnich-radu-rokycansko-od-9-12-20 18/


MMM: Chlapci, já vám tak závidím, že v té jisté obci nedělá starostu ten samolibej blb, co tam byl před sedmi lety. Ani nevíte, o co jste přišli, že se s ním nemusíte vybavovat...[uhoh]

Změny - jižní Plzeňsko

Docela mě baví, jak se tam pořád drží ta "Plzeňská linka", takže vlaky jedou dopoledne leckdy 20 minut po sobě [happy]

Pavel2:

MMM:
to je teda bomba. takže místo abych z Těšínský pěšky došel ke Stav strojům nebo k Pietasu budu muset na trolejbus, ten mě odveze k nádraží, tam si sednu na vláček, pofrčím do RO, tam přelezu do busu a ten mě vyklopí ve Strašicích.


Ehm. A kdy jsi tam TY jel naposledy veřejnou dopravou? Pokud vím, když už tam jednou dvakrát do roka jedeš, veze tě někdo autem [wink]

Řidič přijede do garáží, převtělí se do dispečera, otevře poštu a najde v ní tři stížnosti, že řidiči nesprávně odbavili seniora...

Moc hezká příhoda, taková ze života.

Přidám podobné.

Ve Zbůchu přijde cestující, nahlásí cílovou zastávku, já nastavím strojek. Cestující přiloží kartu a vytiskne jízdenku. Cestující chce nejít peněženku, aby do ní mohla vrátit kartu, takže se začne šacovat. Kartu odloži na strojek a vytiskne ještě jednu jízdenku.

Nastoupí cestující, nahlásí, že ZTP do Staňkova a než stihnu cokoliv, přiloží kartu ke strojku. Pak se ta paní diví, že má jízdenku do Domažlic za plnou cenu (protože to bylo zrovna v tu chvíli nastaveno, protože tam jel ten pán před ní.

Když nějak bojuju se strojkem, protože neznám TČ všech zastávek na kraji lesa na rozcestí, hodní cestující mi pomáhají tím, že mi napovídají cenu. Což je mi jaksi k ničemu, protože do strojku se jak známo zadává TČ zastávky a tarif.

Ovšem pozor - stal se zázrak. Nastoupila takhle jednou cestující, nahlásila, že chce do Jiřičné a že to je číslo 16. A opravdu, Jiřičná je TČ 16. Neuvěřitelné!
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Martinmarilynmanson
Čtvrtek, 01. listopadu 2018 - 18:46:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10705
Registrován: 12-2007
MJ: Tak směr Blovice je využití PL značné, což je dobře. A mimo jiné to umožňuje dělat více přípojů, než jen ve standartní časy rozjezdu vlaků po celé. Což třeba pro takové Spálené Poříčí znamená, že mají spoje prakticky po půl hodině (ve špičce). Kvůli křižování to jezdí cca 20/40 místo 30/30.

A nějaké fotky z pomalu končícího AN v Habrové:

Be clever - use public transport!
Čtvrtek, 01. listopadu 2018 - 19:54:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 727
Registrován: 3-2009
martin_j: S těmi negativkami to není žádný nový objev, minimálně v KHK a PK se používá jedna negativka pro všechny spoje, které jedou jen určité dny v týdnu a pomocí ní se vyloučí všechny svátky připadající na pracovní den. Viz například linka 610590, spoje 7 a 8, které mají v poznámace mj. že nejedou 1.5. a 8.5. (což byly úterky), ale přitom ty spoje by stejně neměly jet, protože jezdí 1-3-5. Ale je to tam právě proto, že je jednotná negativní značka.
Takže to, že jste to nikde neviděl neznamená, že se to nepoužívá [happy]
Pavel2
Čtvrtek, 01. listopadu 2018 - 21:01:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16570
Registrován: 8-2002
MJ+MMM:
pravda je, že já takhle PM-Strašice nebo naopak cestuju tak max. 2x do roka. ale jestli jsem to měl 5 minut pěšky na autobus tak teď to budu mít v nejlepším případě 15 minut pěšky na vlak nebo 10 minut trolejbusem + čekání na něj.

asi mě to auto moc zmlsalo, na tom jistě něco bude. ale pěkně to vysvětluje proč ten, kdo jezdí autem každej den do veřejný dopravy nepáchne.
Čtvrtek, 01. listopadu 2018 - 21:06:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5454
Registrován: 9-2005
Metodou "žáves" jsem zjistil, že mi stačí tři negativní značky:

No. Já jich mám na letošek těch kombinovaných 1,2,3...atd. asi 13...Na Tachovsko+Domažlicko (jednotný termín jarních prázdnin) je neg. značek celkem asi 30. V tom jsou i speciality, např. taková linka 400280 s omezením sjízdnosti silnice + k tomu to ostatní. Tu vyplodit, tak to je docela hlavolam.

(Příspěvek byl editován uživatelem M_k.)
Čtvrtek, 01. listopadu 2018 - 21:19:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5455
Registrován: 9-2005
Viz například linka 610590, spoje 7 a 8, které mají v poznámace mj. že nejedou 1.5. a 8.5. (což byly úterky), ale přitom ty spoje by stejně neměly jet, protože jezdí 1-3-5.

Já bych tedy řekl, že tohle by se právě dělat ale nemělo. Viz příslušné metodické pokyny.
Pátek, 02. listopadu 2018 - 10:53:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3201
Registrován: 6-2011
PMU 44-35 se vrátila po opravě do provozu. Nyní je pruhovaná (PMU 44-35)
TC 51-80

K-anlýza zde!
Pátek, 02. listopadu 2018 - 15:30:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18398
Registrován: 5-2002
Takže to, že jste to nikde neviděl neznamená, že se to nepoužívá

To rád slyším [happy]

ale jestli jsem to měl 5 minut pěšky na autobus tak teď to budu mít v nejlepším případě 15 minut pěšky na vlak nebo 10 minut trolejbusem + čekání na něj.

No tak to jsi ty. Někdo jiný zas bydlí u vlakové zastávky a má to dál na ten autobus, takže změnu uvítá. A já zas bydlím taky někde jinde a je mi v podstatě jedno, čím jedu, vlak i bus mám stejně daleko, protože oboje pojede od nádraží.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Vladimír_b
Pátek, 02. listopadu 2018 - 17:59:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2751
Registrován: 6-2008
Dnes na odpoledním škodováku do Štěnovic jel klouboSor se skibusem na střeše. Tzn. Man chcíp? [lol] A novinka to asi taky nebude...
Pátek, 02. listopadu 2018 - 23:28:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18399
Registrován: 5-2002
Dnes na odpoledním škodováku do Štěnovic jel klouboSor se skibusem na střeše. Tzn. Man chcíp? [lol] A novinka to asi taky nebude...

MAN jezdí v pracovní dny v 6 a 22. Ve dvě odpoledne jezdí B961 z Přeštic. Pokud se tedy něco nezměnilo.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pátek, 02. listopadu 2018 - 23:41:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18400
Registrován: 5-2002
Koukni na jižní Moravu:

https://www.idsjmk.cz/mapa/Plan-site-sever.pdf
https://www.idsjmk.cz/mapa/Plan-site-jihozapad.pdf
https://www.idsjmk.cz/mapa/Plan-site-jihovychod.pdf

A konkrétně třeba na Znojemsko. Máš páteřní linku 108 Brno - Znojmo, která jezdí fakt často. Na ní jezdí tříosáky a jezdily tam i dřív. Na tuhle linku pak v Pohořelicích, Miroslavi a Znojmě navazují další regionální autobusy. Na http://iris.bmhd.cz/ se můžeš podívat, jak to tam vypadá online.

V obdobném duchu je to organizované i jinde - páteř je vlak a autobusové linky číslo 10x (a na nich jezdí celkem často tříosáky). Na ně pak navazuje to ostatní.

Malé rejpnutí: Ze Znojma do Brna to trvá busem asi hodinu. Když tam jezdily vysokopodlažní Arwaye, měla ta linka nějakou úroveň. Současné nízkopodlažní busy mají míň míst k sezení, takže dost lidí stojí. Nemají kufry, takže nedělní večerní spoje do Brna mají na plošince u prostředních dveří hromadu zavazadel, to na úkor místa k sezení a stání pro cestující. Když je zima a sníh a na zemi břečka... Domyslíte si. Ale je to nízkopodlažní, bez toho by to dneska nešlo!!!

A třeba tady...
http://www.ostbayernbus.de/ostbayernbus/view/mdb/kursbuch/mdb_239 486_7710.pdf
je to organizované úplně stejně. Ranní spoj má v Schöbnergu přípoj do/z Grafenau, nějaké busy potkává i v Zwieselu a Regenu. Odpoledne cestou zpět totéž - přípoje jsou v Tittlingu, Schönbergu, Regenu a Zwieselu.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pavel2
Pátek, 02. listopadu 2018 - 23:45:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16580
Registrován: 8-2002
modrobílýho MANa jsem vídával slýchával vždycky krátce před 22. hodinou když vyjížděl z hnízda na to jedno kolo [happy]
ale teď už je zimní čas, dřív tma, bývám dřív doma a okna mám zalígrovaný, tak nevím jestli stále kvoká.
Neděle, 04. listopadu 2018 - 15:42:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1362
Registrován: 7-2002
Můj snímek pruhované PMU 44-35 má už nějaký ten pátek u sebe Pavel2, ale na Seznam autobusů se kvůli jeho potížím s výpočetní technikou zatím nedostal...
Neděle, 04. listopadu 2018 - 20:04:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18402
Registrován: 5-2002
Takže už jen 44-34 má ty původní barvy...

http://seznam-autobusu.cz/vuz/31741
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
snoopy
Neděle, 04. listopadu 2018 - 20:44:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 40
Registrován: 5-2013
Na druhou do Štěnovic jezdívá autobus 55ky, co pokračuje na Tlučnou v 15:15, většinou tedy ten druhý sor
Pondělí, 05. listopadu 2018 - 08:55:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3205
Registrován: 6-2011
Autobusů z pruhem už by mělo být jen 6, v létě změnila barvy i PMV 31-85
TC 51-80

K-anlýza zde!
Pondělí, 05. listopadu 2018 - 19:40:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18404
Registrován: 5-2002
Jasně, ale zbytek jsou SORky.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pondělí, 05. listopadu 2018 - 19:56:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3208
Registrován: 6-2011
No i ty už jsou raritní
TC 51-80

K-anlýza zde!
Úterý, 06. listopadu 2018 - 08:17:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1801
Registrován: 5-2006
snoopy: BINGO :-)
Úterý, 06. listopadu 2018 - 19:34:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18405
Registrován: 5-2002
http://portal.idos.cz/Down.aspx?f=pdf/L000241_181106_219120.pdf

Ode dneška má Flixbus začít jezdit linku Plzeň - Košice. Linka je v IDOSu asi půl roku s omezením "spoj jede až od listopadu". Podle té negativní značky to vypadá, jako že to bude jezdit slovenský dopravce a že mu budou o vánocích oba busy bydlet doma na Slovensku.

Byl jsem tedy dnes na CANu zhruba od 8:10 do 8:40. Vyhrál jsem kontumačně. Zelený autobus se nedostavil.

Když jsem učinil dotaz u Flixbusu, zeptali se na mé číslo rezervace. Odpověděl jsem, že jízdenku jsem si chtěl koupit u řidiče. Na to už se neobtěžovali odepsat.

Inu, je to naivní představa, předpokládat, že autobus Flixbusu pojede hned v první den tak, jak má [rofl]
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Středa, 07. listopadu 2018 - 06:01:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1272
Registrován: 6-2008
https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=3984443
Středa, 07. listopadu 2018 - 11:02:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18406
Registrován: 5-2002
Dnes se Flixbus dostavil:



Poslední MAN v Plzni:



A tohle bude od prosince taky minulostí, linka bude končit v Rokycanech a z ušetřených kilometrů se zkrátí interval v úseku Rokycany - Strašice - Cheznovice.


Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Martinmarilynmanson
Čtvrtek, 08. listopadu 2018 - 11:06:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10712
Registrován: 12-2007
Suri: Terminál Hlavní nádraží
Be clever - use public transport!
Čtvrtek, 08. listopadu 2018 - 13:19:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1786
Registrován: 4-2003
Díky, už jsem na to ráno koukal. K tomu se vkrádají další otázky - bude terminál využívat jen POVEDem organizovaná doprava (v letáčku jsou jen linky v závazku veřejné služby) nebo budou moci terminál využívat i linky mimo ZDO? Takže sice např. linka 550 Stod-Zbůch-Plzeň na Terminál, zatímco 400321 Domažlice-Plzeň, která je mimo ZDO na CAN? Co ostatní dálkové linky mimo ZDO, zejména Praha-Plzeň - budou mít zákaz na Terminál?

Jinak mi to přijde jako docela bída od prosince 2019, alespoň vzhledem k tomu, co se v uplynulých letech o tom napsalo a ani od 2020 to nebude o mnoho lepší. Pokud to bude i bez dálkových linek a linek mimo ZDO tak to bude další mínus.
Čtvrtek, 08. listopadu 2018 - 14:49:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6788
Registrován: 5-2002
Je divný že tam nebude jezdit třeba varská linka, ale na divnosti ve VD už jsme zase zvyklí... [happy]

Soukromé dálkovky asi záleží na rozhodnutí dopravců, vypadá to že kapacita pro ně tam bude, především RJ do Prahy by mohl zkrátit jízdní dobu, a při příjezdu cca x.55 / odjezdu x.10 ušetřit bus v oběhu a ještě mít dobrou vazbu na vlaky...
Čtvrtek, 08. listopadu 2018 - 14:51:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6789
Registrován: 5-2002
Bude ta linka z Tachova stavět ještě jinde po Plzni, kolem CANu nebo tak někde ?
Čtvrtek, 08. listopadu 2018 - 14:58:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 899
Registrován: 10-2008
H_k: terminál bude s nejvyšší pravděpodobností dlouhodobě pouze pro spoje v ZVS PK. Spoje v komerci mají smůlu. Až bude dokončena přeložka I/20, přesunou se na terminál i další linky (současná 460800 v PD, 460030 komplet, 440080, atd atd), přičemž tím budou využita v současné době prázdná odjezdová stání. Linka z Tachova bude ještě stavět v zast. Plzeň,,CAN Tylova.
Čtvrtek, 08. listopadu 2018 - 15:43:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18407
Registrován: 5-2002
Soukromé dálkovky asi záleží na rozhodnutí dopravců, vypadá to že kapacita pro ně tam bude, především RJ do Prahy by mohl zkrátit jízdní dobu, a při příjezdu cca x.55 / odjezdu x.10 ušetřit bus v oběhu a ještě mít dobrou vazbu na vlaky...

To není dobrý nápad.

Přijede autobus opravdu pokaždé v :55? To asi ne.
Myslíš, že za 15 minut se stihne vyložit 50 lidí i s bagáží, uklidit po nich autobus a naložit 50 lidí i s bagáží? Já myslím, že ne.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Čtvrtek, 08. listopadu 2018 - 15:56:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6790
Registrován: 5-2002
Ad příjezd - po té dálnici to není taková hrůza, a pokud se to sere, tak už rozdíl CAN / vlakáč stejně není... A odpoledne v časech typu 14 - 17 by jim odpadlo poskakování průtahem nebo probojovávání se Tylovkou a zasekanou Americkou...

Ad vykládka / nakládka - zrovna u RJ bych si myslel že jo , ale egal, ať se dopravce zařídí jak mu to vyhovuje... Třeba na Varech taky RJ začal odjíždět v půl místo v celou...
Čtvrtek, 08. listopadu 2018 - 17:19:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 424
Registrován: 7-2017
SA jezdí přeci vždy včas, říkal sám nejžlutější. Jeho řidiči znají objížďky objížděk, dispečink na vše dohlíží. T.č. na D5 u Berouna 10km obousměrná uzavírka (v max 80), ve které až dva bagry kopají rýhu pro kabel...
Posláno z mobilu. 2.0
Čtvrtek, 08. listopadu 2018 - 17:25:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 425
Registrován: 7-2017
U Stavebních strojů opakovaně okolo 14.30 viděna opravdická hranatá zelenobíĺá dvoudveřová linková Karosa ČSAD Plzeň, směřující Sv k pivovaru, zřejmě kamsi na linku. To je skoro jako když na dráze vyjede 810+010, klaaky-klak! :-)
Posláno z mobilu. 2.0
Čtvrtek, 08. listopadu 2018 - 17:39:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 428
Registrován: 7-2017
U Stavebních strojů opakovaně okolo 14.30 viděna opravdická hranatá zelenobíĺá dvoudveřová linková Karosa ČSAD Plzeň, směřující Sv k pivovaru, zřejmě kamsi na linku. To je skoro jako když na dráze vyjede 810+010, klaaky-klak! :-)
Posláno z mobilu. 2.0
Čtvrtek, 08. listopadu 2018 - 18:56:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1289
Registrován: 1-2009
Tak to potvrzuji. Příměstské sedmikilo jsem viděl před pár dny jet odkudsi z jižního Plzeňska po Slovanské.
Čtvrtek, 08. listopadu 2018 - 21:15:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5459
Registrován: 9-2005
To je skoro jako když na dráze vyjede 810+010

Netrefil ses sice skoro o 12 let, ale dejme tomu...
Martinmarilynmanson
Čtvrtek, 08. listopadu 2018 - 21:21:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10713
Registrován: 12-2007
Hk: Časem tam varská linka jezdit bude, patrně od 2020, z linek od severního Plzeňska tam bude rozhodně jezdit jako první. Koneckonců, je stavěna s ohledem na návaznosti na uzel s:00 na hlavním nádraží. Linky na Tachov budou stavět ještě na CAN Tylova, jak píše Johny512.
Dálková doprava mimo ZVS časem. Zatím tam nejezdí busy od Přešticka a Zbůchu, protože chybí točka Kaplířova u nové tramvajové trati a bylo by nesmyslné měnit lidem dvakrát trasu po městě. On se postupně bude rozšiřovat provoz na daných linkách, takže tam bude celkem rušno.

Ad C734:

Be clever - use public transport!
Čtvrtek, 08. listopadu 2018 - 22:35:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3215
Registrován: 6-2011
Dnes večer jsem potkal velmi stylově vánočně vyzdobenou SORku se zelenými pruhy. Náhodně blikající oranžové diody na přední směrové tabuli byly zatím nejoriginálnější výzdoba co jsem potkal. Nevadí že je to rozbitý, pozitiva jsou nedozírná [biggrin][biggrin][satan]
TC 51-80

K-anlýza zde!
Pátek, 09. listopadu 2018 - 11:10:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6791
Registrován: 5-2002
Spoje v komerci mají smůlu.

No spíš cestující mají smůlu.

Škoda že se to neprojektovalo rovnou dvoupatrový, koncept dvou autobusáků by nás zase vracel zpátky kde už to jednou bylo...
Pavel2
Pátek, 09. listopadu 2018 - 12:36:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16590
Registrován: 8-2002
jednou se dočkáme i toho, že kraj bude platit městskou linku, která bude objíždět těch několik autobusáků rozesetých po okraji města [biggrin]

a tím pádem by nějaký nový "ČSAD" mohlo provozovat vlastní trolejbusy nezávislý na PMDP, aby tedy ta doprava byla ekologická. Plzeň musí být vždycky v něčem jedinečná, no ne? [lol]
Martinmarilynmanson
Pátek, 09. listopadu 2018 - 15:24:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10715
Registrován: 12-2007
H_k: Já mám vizit přemostit Šumavskou ulici [biggrin]
Be clever - use public transport!
Pátek, 09. listopadu 2018 - 17:46:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6792
Registrován: 5-2002
No a popravdě kdyby se taky z přednádraží nedělalo primárně parkoviště pro osobáky, tak bus dálkovka by mohla být tam... Jenže ne, další garáže jsou neskutečných asi 300 metrů daleko...[uhoh]

Pak by to prostě už rovnou byl centrální dopravní bod a CAN by tedy mohl se vší ctí padnout, mít dva autobusáky v centru je prostě k ničemu, bude to lidi akorát mást...
Pátek, 09. listopadu 2018 - 19:15:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18409
Registrován: 5-2002
Nezapomeň na to, že CAN je majetek ČSAD a pokud se nějaký dopravce rozhodne jezdit tam, tak tam jezdit bude.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Martinmarilynmanson
Neděle, 11. listopadu 2018 - 12:57:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10716
Registrován: 12-2007
Autobus s plzeňskými fotbalisty havaroval - pět zraněných
Be clever - use public transport!
Neděle, 11. listopadu 2018 - 21:14:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6793
Registrován: 5-2002
Nezapomeň na to, že CAN je majetek ČSAD a pokud se nějaký dopravce rozhodne jezdit tam, tak tam jezdit bude.

Jo to jo - ale to "dopravce se rozhodne" zase platí jenom o dopravě o které si rozhodnuje dopravce - tedy komerčka na Prahu a možná nějaké návozy do fabrik můžou mít charakter spíše rámcové objednávky. Veškerá ZDO,do které padají už i Vary, je v režimu "kraj rozhodne", i když to jde do extrémů kde už to spíš škodí. (viz nová výběrka a požadavky na "100% nových busů", aby se u toho hezky fotilo, a podobně... )
Neděle, 11. listopadu 2018 - 23:39:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18410
Registrován: 5-2002
ale to "dopravce se rozhodne" zase platí jenom o dopravě o které si rozhodnuje dopravce - tedy komerčka na Prahu a možná nějaké návozy do fabrik můžou mít charakter spíše rámcové objednávky

Komerční jsou:

- mezinárodní linky všeho druhu
- žluté a zelené busy na Prahu
- AKV
- Vráťa & his boys
- Arriva a ČSAD na Domažlice

Jiné subjekty, než kraj, platí:
- všechny možné smluvky (Sony Štěnovice, MD Chotěšov, montovny u D5 v okrese TC a další)
- linku 55+66 do Vejprnic
- noční linky provozované ČSAD
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pavel2
Pondělí, 12. listopadu 2018 - 20:05:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16592
Registrován: 8-2002
nehoda u Věšína:
takže Recreo 7P1 2333 můžeme odepsat, to už nikdo spravovat nebude. jen tak pro zajímavost jsem pročetl sbírku podivných komentářů na Novinkách a zaujalo mě jen tohle:

Lukáš Losleben, Plzeň | Ne, 11. listopadu 2018, 14:19:34 | Souhlasím | Nesouhlasím | +9/0
V tom autobuse jel můj bratr. Řidič se měl prý vyhýbat kočce a vylítl ze silnice. Takže odsuzování řidiče je zde na místě. Kluci jsou v pořádku až na par lehčích zranění.


pokud by to byla pravda, je řidič pablb. vyhýbat se s autobusem kočce, navíc v tomhletom místě, je pro mě nepochopitelný [uhoh]
silnice tam není zrovna široká, končí tam úsek zatáček a je třeba tam jezdit s rozmyslem.
Pondělí, 12. listopadu 2018 - 20:28:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18411
Registrován: 5-2002
pokud by to byla pravda, je řidič pablb. vyhýbat se s autobusem kočce, navíc v tomhletom místě, je pro mě nepochopitelný [uhoh]

Nevím, kolik zvířátek jsi už sestřelil (já dvě srnky, nízkoletícího holuba*, nějaké drobné ptactvo, nějaké ježky a hada s malým h), ale když ti něco skáče do cesty, instinktivně se tomu nejspíš budeš snažit vyhnout a nebudeš nad tím nijak přemýšlet.

* - On ten holub letěl asi dvacet metrů nad zemí. Ale nevšiml si, že vletěl nad most a že je nad zemí jen metr a půl a že zrovna jede trolejbus [satan][andel]
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pondělí, 12. listopadu 2018 - 21:26:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 901
Registrován: 10-2008
Od prosince z Plzně do Zruče v pracovní dny ve špičce každých 30 minut (dnes skoro hodina), o víkendech každou dvouhodinu (dnes cca dvojnásobek). Celotýdenní návaznosti na železniční uzel v celou směr Praha, Domažlice, Most, ČB, atd. odkaz

(Příspěvek byl editován uživatelem johny512.)
Pondělí, 12. listopadu 2018 - 21:54:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7510
Registrován: 12-2005
M_j hele já zatim naštěstí nic netrefil. Jednou divočák trefil mě. Před jednim sem zabrzdil a druhej jak byl rozběhnutej tak mě trefil do předního kola a polámal plastovej podběh. Ale vole jenom brzdim nikam volantem netočim. To může opravdu udělat jenom vosel. Kolega (dej mu pan Bůh klidný nebe) takhle kvůli srnečce u budějic udělal kotrmelec do pole s 19ti tunou. Kdyby srnečku trefil odnes by to nárazník možná světlo... prostě 20 litrů max. Stejně to kreje pojišťovna takže by z kešeně vytah dvojku a nazdar. Takhle To bylo půl kabiny a celá nástavba. Škoda do statisíců s 10% spoluúčastí.... [satan]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Roman_j
Pondělí, 12. listopadu 2018 - 22:27:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 67
Registrován: 3-2009
ad martin_j
"že CAN je majetek ČSAD"

Není.
Jednak je Zetgroupu (budiž, je to v rámci koncernu)
a jednak Zetgroupu patří jen budova a smyčka za budovou na nádražní ploše, tj. příjezdový pruh a odjezdový pruh okolo nástupiště 1-9

viz
https://nahlizenidokn.cuzk.cz/VyberParcelu.aspx
vyplň katastální území Plzeň (Plzeň město) 721981
a parcelní čísla např. 9153 / 21 nebo 9153 / 14 - to je ZG
avšak parcelní číslo 9153/1 - to je města Plzeň - a to je většina nádražní plochy a dnes již i parkoviště.
www.revisor.cz - odznaky, předpisy, a jiné

Přepravní řád zakazuje kouření na všech zastávkách (s výjimkou prostor vyhrazených pro kouření). To pod sankcí až 1500 Kč od dopravce. Přepravní řád je přísnější než protikuřácký zákon.
Pondělí, 12. listopadu 2018 - 22:39:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3223
Registrován: 6-2011
Taky se přidám. Já zatím trefil dvě srnky, v jeden večer. Kritizovat je hrozně jednoduchý, zvlášť když tam člověk sám nebyl. Taky jsem se vyhýbal, i myši, psovi... Když to jde, tak je fajn ty zvířata nerozválcovat....no a někdy to moc nejde. Nicméně i mistr tesař se utne a my nevíme jak přesně to bylo. Podstatný je že jsou bez následků živý
TC 51-80

K-anlýza zde!
Pondělí, 12. listopadu 2018 - 22:47:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5469
Registrován: 2-2005
To může opravdu udělat jenom vosel.

To je sice pravda, ale kdo si to nezažije, tak ten instinktivní pohyb volantem stejně nezvládne jen tak potlačit. Mě taky trvalo jednu dvě srnky, než jsem se jim přestal vyhýbat točením volantu.

A když jsem takhle před jednou srnkou neuhnul, tak ve stejný den nějaký kluk u Rokycan dostal smyk a náraz do stromu už nerozdýchal. [smrt]
MHD je pro lidi ! ! !
Úterý, 13. listopadu 2018 - 00:37:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18412
Registrován: 5-2002
Johny512:

Plzeň – Tymákov – Lhůta

Linka je spojena s linkou do Nadryb, nově jako linka 460010.


Co to má za smysl? (Svůj soukromý tip mám, ale radši se zeptám u zdroje.)
Každopádně mě překvapuje, co jste si dokáželi vymyslet, projednat, prosadit a že vám to prošlo. Zrovna v téhle oblasti jsem se pokoušel zlikvidovat současný stav, kdy jedou z Plzně odpoledne ve stejný čas do Zruče dva tři autobusy, které se pak dál větví do různých směrů - a jakási obec tam měla strašný problém s tím, že jsem zrovna ten JEJICH spoj chtěl posunout o 15 minut později. A když jsem argumentoval, že je to kvůli prokladu mezi Plzní a Zručí, málem mě utloukli vidlemi s výkřiky, že pro Zruč se dělá první poslední a pro ně nic a jak k tomu přijdou. Nakonec jsem je musel podplatit přidáním jednoho páru spojů navíc, aby zmlkli.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pavel2
Úterý, 13. listopadu 2018 - 07:11:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16593
Registrován: 8-2002
na všech školeních řidičů a snad i v autoškolách nám tlučou do hlavy:
před zvířetem brzdit ale NEUHÝBAT[pozor]

jelikož protože brzda + volant z rychlosti 80, 60 km/h atp. = smyk a tímpádem daleko víc starostí, přeloženo do češtiny většinou daleko větší průser než při střetu se zvířetem. zpravidla vyválení se v pangejtu, škoda obrovská, s velkou šancí na zranění řidiče, případně spolucestujících nebo rozsypání nákladu.

mám za sebou srnku, trefená LP rohem na zadek, už to nerozdejchala. z cca 90 km/h jsem to zbrzdil odhadem na 50, ale i tak to byla pěkná rána, plasty se kupodivu nerozskočily. zviřátko likvidoval myslivec. pak cosi velikosti zajíce, hodně dlouho jsem přemýšlel co to bylo. ve 4h nad ránem (rozednívalo se), táhlej kopec dolů, rána do oblasti PP kola a auto jelo dál. posléze nalezena promáčklina v PP dveřích. pak nějakej pták v čelní masce dole v oblasti chladiče, ten šel dolů vapkou. a nějakej magor v PM na Rokycanský po mě hodil cosi jako jablko, rána do kapoty (zbyla malá boule) a odraz do čelního skla, vydrželo. zbyly fleky co šly dost špatně umýt, idiot nenalezen ani místo odkud útočil. a nedávno na Masarykovce potmě v dešti jedna skoro sejmutá bába, vůbec jsem jí neviděl, až na pravý straně auta jak popoběhla. rychlost max. 50 km/h, ale kdyby nepopoběhla, zabrzdil jsem až cca 10 metrů za ní. to by byl průser jak vrata, babka by to už rozdejchat nemusela...

ono se to snadno kecá když člověk za tím volantem neseděl, ale vyhýbat se kočce s autobusem plným lidí je prostě hovadina.

dobrý školení může být škola smyků - rozjezd na max 40 km/h, kluzná plocha politá vodou, plná brzda. a zkuste si zatočit s volantem [biggrin]

večer jsem našel někde ve zprávách, že jakejsi idiot vybržďoval auto na 4pruhu někde u Mostu a pak i ruční brzdou - s hodně velkým štěstím to nenapálil do svodidel, nakonec ho lapili cajti.
Úterý, 13. listopadu 2018 - 11:10:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3224
Registrován: 6-2011
dobrý školení může být škola smyků - rozjezd na max 40 km/h, kluzná plocha politá vodou, plná brzda. a zkuste si zatočit s volantem

Jo, to je hodně dobrý. Letos jsem to dostal jako dárek od mladý...jednak jsem se něco naučil a za druhý to byla fakt zábava [ok]

večer jsem našel někde ve zprávách, že jakejsi idiot vybržďoval auto na 4pruhu někde u Mostu

Kdysi jsem předjížděl nějakýho Němce, tomu se to nelíbilo, tak mi vyjel do pruhu kterým jsem jo předjížděl. Pršelo, v rámci možností jsem přibrzdil. Některý lidi fakt nemyslí, tenhle by si zrovna zasloužil aby ho někdo sestřelil...
TC 51-80

K-anlýza zde!
Martinmarilynmanson
Středa, 14. listopadu 2018 - 09:02:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10718
Registrován: 12-2007
MJ: Stávající vedení Plzeňského kraje, na rozdíl od toho minulého, veřejnou dopravu podporuje, a to se pak hned jinak optimalizuje doprava a kreslí jízdní řády [happy]
Be clever - use public transport!