Diskuse » Archiv 2018 » Autobusy a trolejbusy » Doprava v Plzeňském kraji » Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 01. 11. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 01. 11. 2018

dolů
   autor příspěvek
Sobota, 06. října 2018 - 07:42:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11537
Registrován: 4-2006
Jako nedivím se Zemkovi že nic nekupuje.
Příklady dopravců jako TQM kde nakoupili 30 vozů a teď si je můžou nacpat do......
A to kraj ještě drze teď vyhlašuje že jim dopravu přikáže protože Zemek byl na výletě a nestačil podepsat smlouvu. Co mě překvapuje je že kraj místo aby makal na uzavření smlouvy hledá v zákonech jak přikázat dopravu stávajícímu dopravci na půl roku.
Jinde zase vyhazují Le vozy aby kraj mohl mít ty nové lesklé, aby voliči mohli říkat jak se ten kraj o ně stará {ČSAD Karviná.}
Celý ten systém je zvrhlý. Zaklínadlo nejnižší ceny z toho udělalo frašku.
Ústecký kraj vyhlásil že si od příště chce dopravu zajišťovat sám. Zajímavé je že doprava kraje platí 41 korun a kraj Busline platil 27. Kraj sobě nebude účtovat pokuty. Opravdu myšlení krajských úředníků je těžké pochopit.
Všichni nadávají na Busline že si dal takovou cenu. Jistě dal jenže pak zasáhla vláda a zvýšila platy. To dopravce nemohl předpokládat.
Od počátku říkám že tyhle dostihy na cenu přivedou dopravu na buben.
Provoz jen nových autobusů je také kardinální debilita. Prvně to dopravce na počátku velmi zatíží. Za druhé na některých turnusech není takový proběh a ten autobus na sebe nevydělá. Umím si představit že by měli nové vozy být na linkách s vysokým proběhem km a po třeba 3 letech přesunout na ty méně důležité linky. Když se nakoupí všechny autobusy nové tak před koncem zakázky jsou všechny staré. Prostě je to celé postavené na hlavu.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Sobota, 06. října 2018 - 22:36:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18383
Registrován: 5-2002
Dalai vec. Dopravce nakoupi nove vozy na deset let. Jenze do jednoho mu naboura vlak, druhy rozpara protijedouci vlek za nakladnim autem, treti shori kvuli technicke zavade, od nej chyti ctvrty, protoze stoji vedle, do pateho naboura auto plne narkomanu a posle ho do lesa, ... A jak to bude dopravce resit?

P.S.: Vsechny popsane pripady se u nas v kraji staly a ty vozy uz to nerozchodily.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Neděle, 07. října 2018 - 09:20:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11541
Registrován: 4-2006
Martin j ano to co píšeš je velmi reálné až bych řekl že bys mohl být odvážnější v počtu.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Neděle, 07. října 2018 - 11:29:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18384
Registrován: 5-2002
Ano, třeba těch požárů tu bylo víc. Ještě bylo pár vozů vyřazeno po různých nehodách, ale tam je to spíš o tom, že když koupíš z Francie Récreo C955 s půlmilionem kilometrů za 300 tisíc, nevyplatí se ti opravovat po nehodě českou C954 s milionem, pokud je to dražší, než řekněme padesát sto tisíc (laický odhad). Pokud bys stejným způsobem zbořil nový vůz, klidně do opravy ten půlmilion dáš a pořád se to vyplatí.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Martinmarilynmanson
Úterý, 16. října 2018 - 20:54:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10682
Registrován: 12-2007
Řidič se v protisměru střetl s autobusem, z vraku jej museli vystříhat
Be clever - use public transport!
Čtvrtek, 18. října 2018 - 15:27:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 388
Registrován: 7-2017
Tohle není autobus, ale Recreo...a protože Recrea v Plz kraji v dotované dopravě nejezdí (viz anticharta kterou se PoveDlo ihned a za mohutného klakání vydat proti štvavému pamfletu o Recreích), tak doprava neutrpěla žádnou ztrátu.
Posláno z mobilu. 2.0
Pavel2
Čtvrtek, 18. října 2018 - 17:11:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16537
Registrován: 8-2002
včera jsem strávil necelou hodinku focením autobusů na autobusáku ve Zlíně. Recrea se jako u nás překabátily do standardního nátěru ČSAD Vsetín a jezdí úplně běžně jako ostatní Karosy Sory Yutongy old_LE Setry atp. na linkách. na první-druhej pohled jsem poznal asi 3 Recrea, většinou 6Z1 něco. stav vozů na pohled zvenčí vcelku tristní. prostě kvetou, sem tam teče olej, ty léta jsou znát, odhadem globálně horší vozy než v P-kraji. bylo i jedno Crossway Recreo, to tady u nás moc k vidění není.

další velkej doprvace červenožlutej Housa Car, vymetá spoustu prdelí na zlínským venkově. pak Krodos, Vydos, S-A a to je defacto všechno.
asi tam taky ZemkoČSAD čeká co bude po vysoutěžení dopravců. kupovat nový vozy aby si je mohl za dva roky strčit za klobouk to je dnes mimo ekonomickou realitu a udělal by to každej podnik i kdyby mu šéfoval celej ÚV KSČ.

btw ví se kterýmu soukromníkovi patří to žlutý Recreo z nehody výše? známe RZ?
Čtvrtek, 18. října 2018 - 22:24:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3183
Registrován: 6-2011
Pavel2: Kolega Fedos ho identifikoval jako 5P3 4664. Patří KT Busu a je/bylo jedním z pěti vozů jezdící subdodávku pro ČSAD na Horažďovicku. Uvidíme čím jej nahradí. Pro zajímavost zbylé 4 vozy jsou 5P6 4577, 6P8 6400, 6P1 8545 a 6P1 8822. A na smluvkách po Plzni jsem dneska potkal 1AB 6254
TC 51-80

K-anlýza zde!
Pavel2
Čtvrtek, 18. října 2018 - 22:56:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16538
Registrován: 8-2002
ok díky. když to říká Fedos tak to asi bude pravda [wink]
Fedos
Čtvrtek, 18. října 2018 - 22:59:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4419
Registrován: 7-2006
Jen jsem konstatoval, co vidím na fotce... barvy i umístění loga odpovídá KT a ten má snad jen dvě žluté Recrea, rexlexní pruh pak jen jedno.
Pavel2
Čtvrtek, 18. října 2018 - 23:07:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16539
Registrován: 8-2002
no ale né každej má ty detaily vozů tak v malíku [happy]

jinak kolem Strážnice jezdí ČD výluku i Ptáček, zahlídnul jsem jiný žlutý Recreo - 7P4 4863.
ortodoxní vlakoklaaka může být trochu ukonejšena že vůz s tak debilníma sedačkama otravuje lidem život někde jinde [biggrin]
Pátek, 19. října 2018 - 18:25:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1282
Registrován: 1-2009
Výluka ČD je i na Nepomuk. Dneska to byla síla. Protože kolegyně z práce na K-report nechodí, tak její zážitek přetlumočím. Jezdí do práce z Nepomuku každý den a každý den ve vlaku ve svém prázdném kupé sedí jeden morbidně obézní pán vážící tak 200 kilo i s berlemi, plus mínus 45 - 50 let věku. Ten pán sedí v kupé sám proto, protože je extrémní prase, které se snad nikdy nemyje a smrdí jako chodící žumpa. A průvodčí místo toho, aby vyloučila z přepravy cestujícího obtěžujícího jiného západech, tak se mu ještě klaní a to dennodenně a lhostejno jaká posádka má v ten brzký ranní rychlík službu. To ten chlap maká u ČD na docela vysoké vedoucí pozici, nebo proč se k němu takto chovají???
Chování toho týpka je vůbec neomalené, občas někoho praští ruksakem a když dotyčný po něm chce omluvu, tak dělá, že neslyší.

Dneska jeho chování vygradovalo a zrovna v náhradním výlukovém autobusu. Smrad horší než od bezdomovce, bez sousloví "máte zde volno?" si sedne ke kolegyni, kterou svým mohutným tělem natlačí na stěnu/okno autobusu. Během cesty ten dobytek hlasitě říhá (!) a prdí (!) a ne jednou. Řidič autobusu nic nedělá, cestujícího nevykáže, ale o něm zjevně ví, protože otevírá okna autobusu (fakt bezva v 5 stupňové zimě zvenku mít ve voze tak ledový průvan). [angry]

Proč vůbec nikdo toho dobytka s chováním uprchlého chovance pasťáku nikdo nevykáže z přepravy ?!
Martinmarilynmanson
Pátek, 19. října 2018 - 19:11:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10683
Registrován: 12-2007
Já z jiného soudku... Flixbus na výluce [blush]


...a jeden pěkný Axer:

Be clever - use public transport!
Martinmarilynmanson
Pátek, 19. října 2018 - 19:54:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10684
Registrován: 12-2007
Tohle není autobus, ale Recreo
Recreo je holt stavěný pro školáky, ale nejezdí jen v Plz kraji v ZVS... v komfortu si s takovym šukafonem nemá co vyčítat. Myslím, že Recreo si na klasický autobus jen hraje, stejně jako si pan 749.243-2 hraje na člověka... [proud]
Be clever - use public transport!
Pavel2
Pátek, 19. října 2018 - 21:11:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16540
Registrován: 8-2002
tak aspoň že to dnes někdo zadokumentoval obrazem. jel jsem dopoledne okolo nádraží, Flixe nepřehlídnul (to nejde), ale nebyl čas zastavit projít vyfotit. holt KT-bus koupil vůz co jezdil v Reichu flixlinky a třeba se tam taky bude chtít dostat [lol]

jinak to tlustý nemytý prase který zmiňuje 007 bych asi taky těžko rozdejchával a kdybych se v tom voze vyskytnul já asi by se to neobešlo bez konfliktu. možná by došlo na návštěvu MP PM po dojezdu do cíle že je ve voze poněkud aromatickej houmless [biggrin]

znám asi 3 lidi s m > 150 kg a když se takovej tvor odmítá zabývat osobní hygienou, jeho okolí jen trpí. dovolí si jen tolik kolik skousnou jeho náhodní i stálí společníci, takže až ho jednou vyhodí z autobusu nebo i vlaku, je větší šance, že si příště dá pozor.
Martinmarilynmanson
Pátek, 19. října 2018 - 21:22:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10685
Registrován: 12-2007
Pavel2: Spíš to Flixbus (nebo Umbrella) jezdí pro KT Bus a má ho tam napsaný.
Be clever - use public transport!
Pavel2
Pátek, 19. října 2018 - 21:40:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16542
Registrován: 8-2002
MMM - historie vozu je podle mě dle záznamů na s-a taková:

1. koupila fa v D jako novej
2. jezdila pro Flix, tedy oranžovozelenej polep
3. po 3 letech autobus nabídnut k prodeji, třeba skončila lízačka, záruka, pronájem
4. vůz dovezlo jihočeský zastoupení VDL/Bova
5. KT-bus pořídil solidní zánovní vůz, Flixpolep zůstal
6. KT-bus s vozem jezdí všudemožně dle potřeb
Fedos
Pátek, 19. října 2018 - 21:42:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4420
Registrován: 7-2006
MMM: To VDL bylo před nedávnem navráceno od liberecké Umbrelly českému zastoupení VDL, které ho evidentně zapůjčilo ke KT. Pod Flixem jezdilo linky jak v Německu, tak pak krátce tady z Prahy do Liberce.

Ještě pro Pavla.
Pavel2
Pátek, 19. října 2018 - 22:47:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16543
Registrován: 8-2002
Fedos:
takže v Německu ten vůz neměl s Flixem nic společnýho?
dík za odkaz, tyhle fotky jsem neviděl.
Pondělí, 22. října 2018 - 16:46:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 391
Registrován: 7-2017
mmm:v šukafonu (40) narozdíl od Recrea (10+) je kam odložit bundu i batůžek, do šukafonu se vejde 1 kočárek/2 menší a není třeba sedět s koleny v ledvinách cestujícího vpředu. V autobusech se dosud nePoveDlo zavést ani ten kočárek...
Posláno z mobilu. 2.0
Martinmarilynmanson
Pondělí, 22. října 2018 - 16:55:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10687
Registrován: 12-2007
Za to člověk v šukafonu musí sedět do pravého úhlu, v létě je tam vedro, protože nejde pořádně větrat, permanentně smrdí nafta, přes řev motoru není slyšet vlastního slova a záchod připomíná vojenskou latrínu...
Be clever - use public transport!
Pondělí, 22. října 2018 - 18:15:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5443
Registrován: 9-2005
a záchod připomíná vojenskou latrínu...

Tak samozřejmě. V Recreu najdeš nějakou super vypíglovanou...
Pavel2
Pondělí, 22. října 2018 - 20:50:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16549
Registrován: 8-2002
jak jinak [lol]
já mám WC na pumpách, ve firmách kde skládám a v obchodních řetězcích a pokud je pumpa Shell, tak ve křoví (Shell vybírá za hajzlík asi 15 Kč a krom toho má nejdražší PHM).
Martinmarilynmanson
Pondělí, 22. října 2018 - 21:12:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10688
Registrován: 12-2007
M_k: Já taky netvrdím, že Recrea mají WC.
Pavel2: Jak kde, třeba pod CAN leckdy mají stejný ceny jako Benzina u Stavebních strojů, kde mi cena z těch "značkových" pump přijde v Plzni nejlevnější.
Be clever - use public transport!
Pondělí, 22. října 2018 - 22:19:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3192
Registrován: 6-2011
Shell (a i další) mají většinou levno pokud je poblíž ONO nebo PRIM [happy]
TC 51-80

K-anlýza zde!
Pondělí, 22. října 2018 - 23:04:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3194
Registrován: 6-2011
...už tu dlouho nebyla fotka obyčejného autobusu na obyčejném místě

konečná l. 490840


Kralovická zápůjčka v Rokycanech na AN

TC 51-80

K-anlýza zde!
Úterý, 23. října 2018 - 04:54:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7470
Registrován: 12-2005
P2 no to si dobrej kokot.
Na shell je hajzl většinou za dvacku. Ale než bejt prase a srát někde ve křoví to si radši zaplatim za hezkej čistej hajzlík a tu dvacku mi vrátí když si koupim kafe na další cestu.
S tvym přístupem se nemůžeme divit, že je většina parkovišť (hlavně v létě) smrdutá žumpa kde je vážně radost trávit pauzu.
Jestli nemáš dvacku na záchod tak jdi pracovat vole!
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pavel2
Úterý, 23. října 2018 - 10:46:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16552
Registrován: 8-2002
m_100:
je vidět, že sis to zase vyložil po svým a úplně blbě. o chození na velkou se totiž vůbec, ale vůbec nebavím [biggrin]
pokaždý když tam musím velebím vynález čistýho sedacího WC [proud]

to co popisuješ je možná běžný někde v Rumunsku a Turecku, případně dál na jihovýchod. u nás jsou snad jiný zvyklosti.
Vladimír_b
Úterý, 23. října 2018 - 18:00:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2747
Registrován: 6-2008
Nerad narušuji Vaši fekální debatu, ale:
1. pro 749 prostor na kočárek měla už C734 u druhých dveří a n.p. Karosa se tím i chlubil, příp. by se dal kočík složit do kufru...
2. dnes ranní SORO rozstřel v HB narušila 4434! [jidlo] Docela mě překvapuje stále svítící čelní transparent, který nebyl asi nikdy/často použit...
Středa, 24. října 2018 - 14:25:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7472
Registrován: 12-2005
Nejde jen o velkou potřebu. Chcanky smrdí mnohem víc.... Zechcaný smrdutý parkoviště je fakt lahůdka.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Středa, 24. října 2018 - 17:41:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 395
Registrován: 7-2017
mmm: zato Recreo (nebo Iveco Přescestu) s úzkými výklopnými okénky jde větrat o mmmnoho lépe, než 810, jojo. Plácek pro kočárek (RVHP tašku) by i v ultrasockoidním Recreu šlo po vzoru C734 vytvořit , ale musel by objednatel chtít...
Posláno z mobilu. 2.0
Pátek, 26. října 2018 - 13:06:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18391
Registrován: 5-2002
Crosswaye mívají celkem často klimatizace. A 810?
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pavel2
Pátek, 26. října 2018 - 14:19:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16553
Registrován: 8-2002
tam montovali klimu už v roce 1975 když Liaz vylepšil motor ML634 [biggrin]

(Příspěvek byl editován uživatelem pavel2.)
Pátek, 26. října 2018 - 17:19:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 403
Registrován: 7-2017
Krosveje (i jiné vozy) mají klimu. Ale musí fungovat a musí ji kl-aa-kista zapnout. Ovšem proč, když to žere naftu a venku je krásně slunečno a jen 22°C a vpředu máme otevřené okénko. Že je vzadu 30 a totálně vydýcháno, nezájemmm.
Posláno z mobilu. 2.0
Martinmarilynmanson
Pátek, 26. října 2018 - 18:18:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10693
Registrován: 12-2007
I malé děti se učí, že když něco potřebují, mají si o to říct [uhoh]

Ve chvíli, kdy řidič řekne, že klimu nezapne, protože šetří naftu/má pokyn šetřit naftu, tak je to špatně.

(Příspěvek byl editován uživatelem martinmarilynmanson.)
Be clever - use public transport!
Malý_fotograf
Pátek, 26. října 2018 - 18:29:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6740
Registrován: 5-2002
Martinmarilynmanson:
"I malé děti se učí, že když něco potřebují, mají si o to říct [uhoh]"

Snad nemyslíš vážně, že je v pořádku, aby zapnutá klimatizace v rozhicovaném autobusu byla jen na požádání. Tohle cestující vůbec řešit nemá.
Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Martinmarilynmanson
Pátek, 26. října 2018 - 18:31:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10695
Registrován: 12-2007
Mf: Ve chvíli, kdy je venku 40°C, tak ano. Je-li venku 22°C, tak vzadu může být příjemně, ale také nemusí...
Be clever - use public transport!
Malý_fotograf
Pátek, 26. října 2018 - 18:37:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6741
Registrován: 5-2002
Martinmarilynmanson:
"Mf: Ve chvíli, kdy je venku 40°C, tak ano. Je-li venku 22°C, tak vzadu může být příjemně, ale také nemusí..."

Pokud jsem si všiml, tak jsi reagoval na příspěvek, kde se psalo o 30°... Nicméně... Není klimatizace "Air condition", tedy zařízení, který mi udržuje kvalitu vzduchu ve vozidle a pozná kdy ventilovat, kdy topit a kdy chladit? Přece nemůžeme mít vypnutou vzduchotechniku ve vozidle jen proto, že je venku 22°... Co by takový opatření asi udělalo s lidma v hospodě? Chodili by do vydejchaný putyky, která má ventilaci, ale nezapíná jí jen proto, protože je majitel mistr úspor?

(Příspěvek byl editován uživatelem malý fotograf.)
Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Neděle, 28. října 2018 - 13:37:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 405
Registrován: 7-2017
On asi mmm asi ještě nejel aautobusem, nebo je lehce mimmmo. Není třeba při 22°C venku klimou chladit vnitřek vozu, bohatě stačí, když se větrá (vhání vnější vzduch). Ovšem když se nechá klima zcela vypnutá, tak nemůže ani větrat.
Posláno z mobilu. 2.0
Fedos
Pondělí, 29. října 2018 - 17:11:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4421
Registrován: 7-2006
Nenašel by někdo ve svém archivu fotku Ludvíkovo LC 735 1P1 2004 ? [jidlo][fotic]
Pavel2
Pondělí, 29. října 2018 - 20:02:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16559
Registrován: 8-2002
Fedos:
hmmm, vyřazen 5/2008, do mě teda moc nadějí nevkládej... v RZ záznamu ho mám, z 01.03.2007, kdy byl v PM, ale to je údaj od kolegy (a MJ to taky není). to je asi taky důvod proč jsi mi nenapsal rovnou.

jinak mám teď podělanej počítač, odešla základní deska, funguju na hodně provizorním stroji a data sice mám, ale taky jen omezeně, fotky teď nedělám, páč nemám fotošop. návrat do normálního režimu už počítám spíš v řádu týdnů než dnů [ko]
Středa, 31. října 2018 - 11:21:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5448
Registrován: 9-2005
Kupodivu tu ještě nikdo nezaznamenal, že provoz Kralovice zprovoznil "nové" Mikroelektroniky. [happy] V jejich vybavování by mělo následovat Tachovsko. Konec starých plecháčů EmTest 116 se rychle blíží.
Středa, 31. října 2018 - 17:15:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18393
Registrován: 5-2002
Pro zajímavost:

Jezdil jsem teď tři dny jednu vesnickou linku kdesi na konci světa. Naposledy jsem tuhle linku předtím měl někdy na počátku srpna.

Postřehy:

Od ledna začaly platit krajské slevy pro důchodce. Někteří důchodci se to nějak sami od sebe naučili používat, obstarali si Plzeňské karty a začali na ně jezdit. Krom jedné báby jezdící celé léto denně k rybníku s argumentem „já jezdím málo, já to nepotřebuju“ se naučili i platit elektronickou peněženkou, větší část sama od sebe, pár z nich jsem k tomu „donutil“ já, když mi vysvětlili, že ani netušili, že to jde. S tím jsem mohl být spokojen. Čím víc lidí zaplatí kartou, tím míň drobných potáhnu večer na hřbetě domů.

Od července bylo možno pořídit si pro tuhle linku předplatné. Rozvěsil jsem aktivně letáky na všechny frekventované zastávky, kde to místní podmínky umožňovaly, letáky jsem navíc dával lidem, které jsem si pamatoval a věděl jsem, že jezdí denně a víceméně těmi samými spoji, jde tedy o cílovou skupinu.

Září: Agent Bureš zavedl ještě větší slevy pro děti a důchodce.

Současný stav:

Nevezl jsem ani jednoho předplatitele – a že jsem těch našich stálých a pravidelných klientů za ty tři dny potkal většinu. Všichni dál platí hotově.

Všichni důchodci začali zase platit hotově. Všichni, až na jednoho. Ten se na mě opatrně obrátil s dotazem, že u kolegů mu ta jeho karta nějak nejde, tak si to chce otestovat u mě, já prý to s těmi kartami umím líp. Karta fungovala, pán byl spokojen, já taky. Co s tím dělají kolegové a proč to u nich nefunguje, to tak nějak tuším, ale ještě si to u pána ověřím, až ho příště potkám.

Z dalších cestujících jela na kartu s krajskou slevou pouze jedna dárkyně krve a její dcera školačka, které na karty jezdily už předtím.

Dva cestující platili kartou z elektronické peněženky plné jízdné, ale ti snad jezdili takhle už v době, kdy linka ještě nebyla integrovaná.

Kde udělali soudruzi z NDR chybu…
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Středa, 31. října 2018 - 18:53:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5449
Registrován: 9-2005
Jo, to odpovídá. Proč si pořizovat Plz. kartu, když jízdné je tak směšné...
Martinmarilynmanson
Středa, 31. října 2018 - 19:23:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10698
Registrován: 12-2007
Nevezl jsem ani jednoho předplatitele – a že jsem těch našich stálých a pravidelných klientů za ty tři dny potkal většinu. Všichni dál platí hotově.
Ale pak přesně tihle budou nadávat, jak je jízdné drahé. A bohužel, leckdy to není ani o tom, že by nevěděli o předplatném IDP, ale že se nechce...
Be clever - use public transport!
Středa, 31. října 2018 - 20:14:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5450
Registrován: 9-2005
A bohužel, leckdy to není ani o tom, že by nevěděli o předplatném IDP, ale že se nechce...

Jenom to podtrhuje současnou pošetilost politických koblih v podobě v jízdných zdarma (či skoro zdarma) pro určité skupiny obyvatel. Pokud si babka potřebovala 2 x za týden zajet do Domažlic nakoupit či k doktoru, tak těch 4 x 10-15 Kč za týden ji nevytrhlo ani tehdy.

Děcka zas na venkově často jezdí s rodiči či sousedy autem, tj. bus užívají nepravidelně. Rodiče se např. teď nově domáhali pro své děti opět ČSAD karty, páč jim Plzeňka byla k ničemu (když nešlo ani využívat její elektronickou peněženku) a o předplatné neměli zájem.

(Příspěvek byl editován uživatelem M_k.)
Středa, 31. října 2018 - 20:35:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5224
Registrován: 12-2004
http://portal.idos.cz/Down.aspx?f=pdf/L490430_180701_214536.pdf
http://portal.idos.cz/Down.aspx?f=pdf/L490660_180701_214542.pdf

Nejsou někde JŘ těhto linek pro rok 2019??
Středa, 31. října 2018 - 20:42:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18394
Registrován: 5-2002
Nevezl jsem ani jednoho předplatitele – a že jsem těch našich stálých a pravidelných klientů za ty tři dny potkal většinu. Všichni dál platí hotově.
Ale pak přesně tihle budou nadávat, jak je jízdné drahé. A bohužel, leckdy to není ani o tom, že by nevěděli o předplatném IDP, ale že se nechce...


A jsou to fakt lidi, kteří jezdí pravidelně každý den. Pro srovnání - pro jízdu v jedné zóně si kupují jízdenky za 14 Kč (takže měsíčně 2 x 14 x cca. 20 pracovních dní), pro jízdu ve dvou zónách obvykle za 22 Kč (2 x 22 x cca. 20). Kolik to je za měsíc, spočítejte sami.

Pokud si babka potřebovala 2 x za týden zajet do Domažlic nakoupit či k doktoru, tak těch 4 x 10-15 Kč za týden ji nevytrhlo ani tehdy.

K tomu ještě jeden postřeh:

Vozím lidi, kteří vypadají jako důchodci, ale platí plné jízdné. Kolik je jim let doopravdy, netuším. Ale slevu jim nevnucuju.
Vozím lidi, kteří vypadají mladě, ale podle občanky jim fakt bylo 65.
Vozím lidi, kteří nahlásí pouze cílovou stanici a čekají, že sám přijdu na to, že jim je 65 a chtějí jet se slevou. Když na to nepřijdu, tváří se dotčeně, že po nich chci 10 Kč, když oni přece mají platit 2 Kč.
Větu typu "Předložte prosím doklad na věk." je běžnému důchodci nutno zopakovat asi třikrát, než pochopí. Napřed mi totiž třikrát zopakuje, že chce slevu senior 65+ a že mu je 66. Těch, kteří ukazují občanky bez říkání, je minimum. To samé v případě mládeže - ty žluté a oranžové průkazky ukazovali prakticky všichni bez říkání, o občanky abych se každého doprošoval. A když mi nějaké vousaté nebo prsaté dítě tvrdí, že je mu 14 a doklad na to nemá, tak co? Věřit, nevěřit?

A pak samozřejmě ty průpovídky typu...

"To jako na mě není vidět, kolik mi je?" - ne, není. Jste o generaci a půl starší než já, to vidím. A víc nepoznám.

"Vždyť jsem vám tu občanku ukazovala včera, to si mě nepamatujete?" - ne, nepamatuju. Jen za dnešek jsem vezl 150-200 lidí, které si nemám důvod prohlížet a učit se je znát nazpaměť, jezdím čtyři různé linky (nepočítám sezónní turistické), jezdím jen brigádně, jezdím v pěti českých a čtyřech německých okresech, kdežto ta důchodkyně bydlí v jedné Lhotě a na lince k nim do vsi jezdí asi deset řidičů.

"Vždyť jsem vám ten průkaz ukazoval dneska ráno v šest." - jo, ráno v šest jsem jezdil na úplně opačném konci okresu a on ten řidič z Crosswaye 2871, který jede v šest do Plzně, taky nosí brýle, jako já.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Středa, 31. října 2018 - 21:20:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5451
Registrován: 9-2005
ad ZZZ: Jsou ve fázi rozpracovanosti. Zveřejnění cca přelom listopad/prosinec.

Jo, důchodci...Taky si s nimi užívám.

Vozím lidi, kteří nahlásí pouze cílovou stanici a čekají, že sám přijdu na to, že jim je 65 a chtějí jet se slevou.

"...já tady nebudu říkat na celý bus, že je mi víc jak 65 let..." (udržovaná paní)

"...to je jak za normalizace, co po mě chcete občanku, na to nemáte právo...."

"To jako na mě není vidět, kolik mi je?"

Slušně zatím odpovídám, že má povinnost je po něm chtít průkaz a ne odhadovat kolik je asi cestujícímu let. Až mi někdo jednoho dne naštve, odpovím nahlas na celý bus:"Paní, já vás odhaduji tak na devadesát....:-) "

(Příspěvek byl editován uživatelem M_k.)
Středa, 31. října 2018 - 21:26:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5452
Registrován: 9-2005
Ale pak přesně tihle budou nadávat, jak je jízdné drahé.

Určitá část naší společnosti bude nadávat, i když to bude zadarmo. Jen ze své podstaty.
Vyřizoval jsem nedávno stížnost nějaké babičky, jejíž vnuk jednou za čas jezdí autobusem z XY do YZ. Vnuka samotného to asi nějak zvlášť netankovalo, ale babička strašně řešila, že platí za jízdenku 9 Kč, ale neměl by přeci platit jen 8 Kč...???
Čtvrtek, 01. listopadu 2018 - 06:21:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5225
Registrován: 12-2004
Mk:Si tedy dáváte na čas[happy]
Čtvrtek, 01. listopadu 2018 - 06:58:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5453
Registrován: 9-2005
To má své důvody.

1. Čeká se co dráha...
2. Organizátor dopravy posílá seznamy stovek změn v cca říjnu + k tomu časově pracná zábava zvaná úpravy a odladění negativních značek v JŘ. Co bývalý okres to jiné a rovněž termíny jarních prázdnin jsou různé.
3. Tj. u většiny bus dopravců znamenají takové seznamy sdělení grafikonářům, že budou svá odpoledne či víkendy v listopadu trávit v práci, protože jinak mají k tomuto ještě další běžné úkoly. V bus dopravě vládnou trochu jiné poměry než ve státním molochu ČD či SŽDC, takže THP jsou většinou seškrtáni na absolutní minimum.
4. Úředníci na krajském úřadě na schválení změn a změny licencí (ano, neustálé přidávání, odebrání zastávek z linek atd.) chtějí taky nějaký čas. Reálně tedy přelom listopad/prosinec to tak vychází ať chcete nebo ne.
Čtvrtek, 01. listopadu 2018 - 08:47:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5226
Registrován: 12-2004
M k: Já vím jak to chodí, občas ale čekají bus dopravci do poslední chvíle(např. JMK) na konečný výsledek z kraje, který třeba zase čeká na někoho, kdo nemá moc na spěch....
Martinmarilynmanson
Čtvrtek, 01. listopadu 2018 - 08:54:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10699
Registrován: 12-2007
Zzz: 490430 beze změny, na 490660 všechny spoje v Plzni místo na CAN na Terminál Hlavní nádraží, rozšíření počtu víkendových spojů mezi Stříbrem a Tachovem na 4 páry, do Plzně pojedou tři páry z toho.
Be clever - use public transport!
Čtvrtek, 01. listopadu 2018 - 09:44:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1784
Registrován: 4-2003
Dá se už někde zjistit, které linky pojedou na terminál u hl. n., třeba takový Flixbus nebo Regiojet, nebo linky od Klatov, Domažlic?
Martinmarilynmanson
Čtvrtek, 01. listopadu 2018 - 09:56:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10700
Registrován: 12-2007
To bude zveřejněno v průběhu listopadu. Část je vidět z odkaz, další oblast bude co nevidět
Be clever - use public transport!
Pavel2
Čtvrtek, 01. listopadu 2018 - 11:24:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16568
Registrován: 8-2002
to Rokycansko bude koukám hodně zajímavý...
https://www.poved.cz/cz/zmeny-jizdnich-radu-rokycansko-od-9-12-20 18/

a jedna konkrétní otázka na MMM:
když budu chtít jet o víkendu ráno z Doubravky do Strašic a pozdě odpoledne z5 do PM, znamená to, že budu muset přestupovat vlak-bus? docela se bojím odpovědi...
Čtvrtek, 01. listopadu 2018 - 11:26:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5227
Registrován: 12-2004
MMM. Ďakujem veĺmi pekně.
Martinmarilynmanson
Čtvrtek, 01. listopadu 2018 - 11:27:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10701
Registrován: 12-2007
Pavel2: Ano, kromě neděle, kdy ráno pojede přímý bus do Plzně. Já se těch přestupů nebojím, vím, že zde většina lidí přestupuje už dnes, protože těch přímých busů zas tolik nejezdí...
Be clever - use public transport!
Martinmarilynmanson
Čtvrtek, 01. listopadu 2018 - 14:40:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10702
Registrován: 12-2007
Změny - jižní Plzeňsko
Be clever - use public transport!