Diskuse » Archiv 2018 » Autobusy a trolejbusy » Arriva Česká republika » Archiv diskuse Arriva Česká republika do 02. 10. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Arriva Česká republika do 02. 10. 2018

dolů
   autor příspěvek
Středa, 19. září 2018 - 21:51:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11511
Registrován: 4-2006
Hm to jsou takový ty řidičský povídačky bez reálných dat. Dejte data ne doměnky řidičů. Bohužel je nemáte.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Středa, 19. září 2018 - 21:53:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1853
Registrován: 9-2007
Ale vždyť jsme to tak v tom státě "chtěli"....
Státní ČSAD moc zavánělo "komunismem" a tak se muselo stůj co stůj zprivatizovat, jako vše co bylo státní, nad čím měl stát dozor nebo z toho příjem,... je dnes obvykle zahraniční...
Proto se na náměstí tleskalo, aby se na západě měli ještě lépe[rofl]

Tím nechci říci, že nám to nic nepřineslo, ale tady zrovna ne.
xxxxx
Středa, 19. září 2018 - 22:36:14  
Neregistrovaný host
666 : To je přesné... Teď by to nejraději kraje vrátily zpět jedné firmě. Dokud si ale někdo neuvědomí, že musí pracovníka zaplatit, aby neutekl jinam a další se o práci ucházeli, nebude dost lidí nikdy. To platí ve všech profesích a je zajímavé, že některé firmy mají lidí dost.

Jinak, u nás má generál "jenom" nového Kodiaqa, samozřejmě v plné výbavě[biggrin] staví asi desátý barák, na dovolenou si lítá kdovíkam...já mu to přeju...ale, když se loni přidávalo za čekání, tak prohlásil, "že jsou nenažraní a když jim tohle nestačí, tak co by ještě chtěli". Mno, mám za to, že by za ty peníze ani nevstal z postele.

Ale a to mě vyloženě ser*e, ukrajincům (nebo co jsou to zač) koupili služební auto, ať mají čím jezdit do práce, platí jim hotel (ne ubytovnu...) a nechají je jezdit převážně silnější turnusy, aby si vydělali. Taky bych chtěl služebáka a nechat si proplácet složenky....
Středa, 19. září 2018 - 22:38:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11512
Registrován: 4-2006
Které firmy mají lidí dost.?
Stačí mi 3.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Řidič arriva
Středa, 19. září 2018 - 23:17:28  
Neregistrovaný host
Ares : jasné oni to dopravu provozují z lásky k cestující veřejnosti nikoliv pro zisk [crazy] zkuste si najít něco také sám místo šíření neobhajitelnych bludů. Stačí zadat do vyhledávače například arriva a zisk . Porad tady akorát vymyslíte důvody proč to nejde zlepšit, co hůř ještě jste s tím dokonce smířen - nepochopitelné ale říkáme tomu ovcanska poslušnost... to ze je tento stav neudržitelný je asi zřejmý všem mimo vás a manažerům arriva spolku.
Pajzák
Středa, 19. září 2018 - 23:34:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2130
Registrován: 6-2015
Ono totiž toho Ukrajince na místě nic nedrží. Když nebude mít servis, ze dne na den se sebere a pojede tam, kde je tráva zelenější. Zatímco domorpdec má rodinné i jiné vazby a holt radši zůstane za cenu mírného nepohodlí. To není nic objevnèho, to je jen logické. Brigádníkovi taky vyjde dispečer spíše vstříc než kmenovému zaměstnanci s přiděleným vozem a turnusem.
Středa, 19. září 2018 - 23:38:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11513
Registrován: 4-2006
tak seber a jdi pryč. Proč tam jsi? Abys tady bulel jak malej harant. Pokud chceš Arrivu poškodit tak musíš odejít pryč a tím ji zasadíš ty a podobní největší ránu. Ale chyběj Koule co.
Podepsat se pod svůj názor neumíš a budeš mi tady říkat o něčem že se bojím?
P.S. víš vůbec co je zisk a jak se rozděluje?
a P.S. 2 a Almužno moc ti nepomůže se schovávat.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Řidič arriva
Středa, 19. září 2018 - 23:48:15  
Neregistrovaný host
Ares : Ani ne tak koule jako dva a půl roku do důchodu a proto si to tykání vyprosuji. To je vlastnost vás mladších když není dle představ se vším praštil a jít jinam s pocitem toho ze mate koule. Ale o radu vás nežádám už to dojezdily ale ne se zavřenými ústy po 22.letech na autobuse jen proto ze vám se můj názor nelíbí ..
Sambiliong
Čtvrtek, 20. září 2018 - 06:24:07  
Neregistrovaný host
Aresi, dneska budou v Arrivě rozdávat zdarma hajzlpapír. Proč? Protože vedení firmy rozhodlo, že místo výplaty sežerete vlastní hovno. Tak tobě a stejně smýšlejícím přeji dobrou chuť. Jo a nezapomeň být loajální s firmou, tak můžeš třeba podat zlepšovák, že by to dávali třeba místo ochranného krému na ruce, i tak by se dalo ušetřit. Nazdar a Nasrat tobě a obdobným.
Čtvrtek, 20. září 2018 - 11:27:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1081
Registrován: 8-2007
a proto si to tykání vyprosuji.
V tomhle věku bys mohl pamatovat, že tykání je na internetu od jeho počátků v Česku standard. [wink]
Pajzák
Čtvrtek, 20. září 2018 - 11:35:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2131
Registrován: 6-2015
Asi první fotky RTO LUX v novém kabátě.[ok]
Fkam
Čtvrtek, 20. září 2018 - 12:06:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3283
Registrován: 3-2011
Tak u Arrivy by mohl pracovat snad jen nějaký sadomasochista. Je smutné, že v dnešní době lidi nemají na výběr a musí doslova otrokařit u takových firem.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Čtvrtek, 20. září 2018 - 13:43:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11515
Registrován: 4-2006
řidič Arriva Pane O..e a jak mám vědět kolik vám je? Když máte problém se podepsat a uvést tedy věk. Pokud je někdo registrován mohu se podívat kolik mu je. Milý zlatý mě také táhne na 50. a nevadí mi když mi někdo tyká. Rozhodně v tom nehledám argument.
Tím že si napíšete další příspěvek jiným jménem si to nevylepšíte.
Co fasovali zdarma v Arrivě je mi úplně jedno.
Apropo pokud máte 2 roky do důchodu bylo by mi to jedno ať se firma třeba postaví na hlavu.
A nebo jste se převlékl almužno.
ad Fkam také mi to tak přijde dnes kdy o práci nezavadíš a otročíš u jedné firmy. Zejména v Praze.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Fkam
Čtvrtek, 20. září 2018 - 13:49:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3284
Registrován: 3-2011
Tak v Praze to taky není žádný med. Nevím tu o nějaké slušné firmě, která by nabízela dobré pracovní podmínky pro řidiče. Možná Flixbus, RJ, Eurolines, ale jinak je to pořád strašná bída.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Čtvrtek, 20. září 2018 - 14:06:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 49
Registrován: 11-2017
Fkam: Ono těžko o tom diskutovat s někým jako je Ares1, kdo zná autobus leda tak z fotky, a práci na něm jen z vlhkého snu. Jeho zdravotní postižení (jak sám doznal) mu nedovuluje doživotně řídit vozidla nad 3,5 tuny, tedy praxe i zkušenost v tomto oboru mu chybí, za to drzost a arogance (a to i ke starším) má na rozdávání. Zbytečná debata plná nevyžádaných rad a vizí od laika, akorát nevíme proč tu tak nuceně tu ariiví chamraď obhajuje, napadá mě snad jen těžký mindrák z toho že za volant autobusu nikdy neusedne, nebo ta vrozená debilita.

(Příspěvek byl editován uživatelem almužny_forever_1.)
Čtvrtek, 20. září 2018 - 17:43:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11517
Registrován: 4-2006
za to ty jsi autobusový odborník viď. Už s tím běž do [zadnice]
Zatím tady jen pliveš, jinak nic. Mě moje práce baví. Jediný kdo je zde vrozeně debilní jsi ty.
Spíš nám vysvětli jak je to s tím tvým bonzáctvím na kolegy.
Já už to mám v mejlu a je to zajímavé čtení. Asi to sem dám ať lidi vidí co jsi za pa......
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Já XXIII.
Čtvrtek, 20. září 2018 - 18:08:33  
Neregistrovaný host
Ares1: Ono to zdaleka není jen o penězích. Konkrétně třeba obě firmy jezdící ZDO na Rychnovsku na tom s řidiči nejsou vůbec špatně... což jistě víte, když máte takový přehled. A to jsou hned vedle Kvasin - zrovna tam bych "dostatek řidičů" opravdu nečekal, ale je to tak.

Zato některé jiné firmy, i když jsou v oblasti, kde zas tolik "dobře placených pozic" není, tak mají problémy, třeba proto, že se k řidičům vedení chová strašně a tak už si to prostě nenechají líbit - protože je pravda, že dnes mají na výběr. Nechci nikoho jmenovat...
xxxxx
Čtvrtek, 20. září 2018 - 19:40:03  
Neregistrovaný host
Fkam: Tak zrovna u Flixbusu (Umbrela u nas) aby si mel alespon dve karty do tachografu... Neni to tak dlouho, co k nam odtamtud jeden prisel a to proto, ze ho dispecer chtel poslat pres pul evropy zpatky, po ani ne trihodinove pauze. Co vim, tak to neni prvni, ani posledni.
Sobota, 22. září 2018 - 19:43:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2914
Registrován: 2-2009
Fkam: Jmenoval jste RJ. No možná by jste to měl u nich zkusit. Pak nám můžete poreferovat.[proud]
Fkam
Sobota, 22. září 2018 - 20:26:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3290
Registrován: 3-2011
U RJ mám kamaráda, co u nich jezdí už asi 10 let a je spokojen. Předtím jezdil u DPP a tam odešel po třech letech. [happy]
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Autobusakkkkk
Pátek, 28. září 2018 - 18:07:02  
Neregistrovaný host
Reportáž TV Prima - aneb když pan mluvčí lže a říká, že řidiči lžou. :D Pěkná groteska.
950104
Pátek, 28. září 2018 - 18:46:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1801
Registrován: 2-2010
Pan mluvčí je odtržen zcela od reality. Měl by si to jít zkusit než otevře hubu. [ko][ko][ko]
Jva
Pátek, 28. září 2018 - 20:36:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4197
Registrován: 6-2002
Pan mluvčí je tam od toho, aby papouškoval názory jiných, vystavoval za ně ksicht a následně si vyžral dopady papouškování. Jaké jsou jeho osobní názory nadřízené nezajímá (a příjemce sdělení se to nedoví). Čili jde jen o to mít na takovou funkci žaludek (nejlépe ještě se u toho usmívat). Takže sice pláčete pěkně, ale na špatném hrobě.
Cynik - tak říká optimista realistovi...
Sobota, 29. září 2018 - 00:04:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 972
Registrován: 1-2013
Jva: [ok]
Ano, pan mluvčí zpívá (musí zpívat) píseň toho, koho chleba jí.
Neděle, 30. září 2018 - 11:40:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2917
Registrován: 2-2009
Takže pane tiskový mluvčí příklad:
Nástup ráno 8.04, konec směny 23.06. Tj 15.02 h. Pět dní za sebou, od pondělí do pátku. Tvrdý výkon 7,55, zbytek v čekání a z toho ještě 3.10 vedeno jako odpočinek, aby se zákon nažral. Na jednom místě zdržovna (cca 2.50 h), na ostatních pouze ve vozidle. Ať je horko nebo mráz, to je každýmu fuk, na záchod do hospody, pokud ovšem je a nebudou mít připomínky. A takovýchto směn máj řidiči mnoho. Jen když vememe tuto, je řidič v práci 75 h a nějakou minutu, nezapočítáno cesta do a z práce. Pokud je řidič takto, tak za dva týdny má normu, téměř, myslíte si, že je potom jako další dva týdny doma? Naivní myšlenka.
Ano normo hodiny jsou 158 až 175 dle měsíce, ale to se počítají hodiny ve výkonu, nikoli v čekání. Tož asi tak pro některé nevěřící panáky.
Kdo mohl už zdrhnul
Neděle, 30. září 2018 - 22:38:02  
Neregistrovaný host
Nepokrytě lhát do medíí - tzn uvádět většinovou společnost v omyl za pomoci lži z důvodů osobní obohacení je těžká charakterová deformace která by měla být v morální společnosti zákonem trestána. To že je to v této společnosti a současném zřízení bráno jako norma o jejím stavu dost vypovídá, ovšem v její neprospěch. Omluvat to tím že je to jeho práce, je stejné jako omlouvat nájemného vraha tedy jedince který se k takovým skutkům sníží - také je to práce za účelem zisku, ovšem je to podobně amorální, neetické a do slušné společnosti to nepatří stejně jako tenhle lidsky zkřivený charakter a parchant s názvem Roman Herden, který je schopen udělat před veřejností z tisíců zaměstnanců na pozici řidičů lháře, díky vlivu medií a svému postavení ve kterém se neštítí zjevně ničeho ani sprosté a amorální lži .
Pajzák
Pondělí, 01. října 2018 - 07:00:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2149
Registrován: 6-2015
Slyšeli jsme slovo Boží... Amen.
Fkam
Pondělí, 01. října 2018 - 08:22:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3305
Registrován: 3-2011
Tak pan tiskový mluvčí musí mít opravdu slušnou náturu, tohle povídat a sám ze sebe nezvracet. [coze]
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Pondělí, 01. října 2018 - 08:40:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 55
Registrován: 11-2017
Pajzák : víc k této problematice a ulhaným kolaborantům ze skupiny DéBé nemáš moravská nicko? Tak se seber a vypadni.

Takže čau lidi,
předně FTV Prima projevila zájem o pokračování v natáčení celé kauzy aby tak rozuzlila kdo nám tady vlastně lže. Samozřejmě že máme k dispozici dostatek podkladů v podobě výplatních pásek které jakož to důkazní materiál udělají z charakterového mrzáka Herdena usvědčeného lháře. Mimo to kdyby si chtěl o jeho lživém výroku někdo z vás popovídat osobně, rád po mailu sdělím kde ho lze v soukromí bez rušivého obecenstva na rozhovor zastihnout, a zapůjčím i větší kladivo na upravu lebeně které poslouží k nápravě zjevných charakterových vad. Lhát a podvádět z titulu funkce, stejně jako kolaborovat s nacistickým DéBé aprátem, pro vlastní zisk (dokonce za cenu poškození pracujících) se musí nekompromisně přestat vyplácet. [wink]
Pajzák
Pondělí, 01. října 2018 - 09:03:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2150
Registrován: 6-2015
Že má někdo IQ prasklé gumy, která byla zjevně na jeho počátku, a nechápe funkci tiskového mluvčího, opravdu není moje vina.
Fkam
Pondělí, 01. října 2018 - 09:14:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3307
Registrován: 3-2011
To nemá s funkcí tiskového mluvčího co dělat, prostě lže a je jedno jestli je to jeho názor nebo tlumočí názory firmy (o to hůř).
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Pondělí, 01. října 2018 - 09:18:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 56
Registrován: 11-2017
Pajzl: Tvoje vina není že si narodil v české asii , kde si odstřižen nejen od zásadních informací, sféry vlivu a kde žerete i s rodinou od pravěku kořínky a dokonce vás ten stav uspokojuje natolik že jste všichni v tom kekelu vlastně spokojený, ale že tvá máter naprosto zjevně po tvém vylíhnutí zanedbala edukaci ohledně morálního jednání a etiky v lidské společnosti, což zapříčinilo že si charakterový mrzák a pokřivený nositel stejných charakterových vad jako ty postavičky z "DeBility kampeny" které zde obhajuješ, a jejíž jednání se ti tak díky tvé omezenosti a pokřivení výchovou jeví jako normativ, což pro nás ve většinové společnosti normativ chování není. Někdy to může mí pro život s ostatními morálně a eticky nezmrzačenými jedinci dost neblahé důsledky. Veřejně lhát a očerňovat ostatní jen pro vlastní prospěch v podobě zisku je prostě amorální dno a póvl stejný jako ty.


(Příspěvek byl editován uživatelem almužny_forever_1.)
Pajzák
Pondělí, 01. října 2018 - 09:26:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2151
Registrován: 6-2015
Z tebe by byl úžasný lyrický básník. Sice by ty básně neměly hlavu ani patu, ale ta košatost výrazů by některé kritiky přivedla do extáze.
Pondělí, 01. října 2018 - 09:38:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 57
Registrován: 11-2017
Pajzl: To že mému sdělení zjevně nerozumíš, a tak nejsi schopen vyprodukovat do diskuze jakoukoliv adekvátní reakci není ovšem má vina, ale opět těch co tě povili a dali k zápisu někam do školy kde ti tak bylo poskytnuto evidentně pouze nekvalitní a nedostatečné vzdělání což přispělo k dovršení tvé osobnostní zkázy, které ti dále v životě neumožňuje chápat rozvitý psaný text ale jen jednoduché větné "skřeky", natož pak na něj smysluplně reagovat. Proto je s tebou diskuze o čemkoliv dál opět naprosto bezcenná. Takže teď ámén a odchod.
Pajzák
Pondělí, 01. října 2018 - 09:56:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2152
Registrován: 6-2015
Jojo, mazej. Konečně jsi to pochopil.
Pondělí, 01. října 2018 - 10:15:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10893
Registrován: 3-2005
ad.749: Z hlediska legislativy je to OK. Nehodlám se v tuto chvíli bavit o jiných aspektech. ˇ

A pokud bychom si rozebrali vyjádření tiskového mluvčího, tak bych rozhodně nenapsal, že lhal.
VDL Futura - Coach of the Year 2012!!!
VDL Citea - Bus of the Year 2011!!!
SOLARKA
Pondělí, 01. října 2018 - 11:18:44  
Neregistrovaný host
ad VDL: Z hlediska legislativy o.K. ?????, Tak prosím si osvěžte délku směn při práci v noci což skutečně je v době od 22 hod. do 06 hod. A délka směny i s čekáním nesmí být delší než 13 hod. bez práce v noci, to se pak délka zkracuje na buď 11 nebo jen 9 hodin. Tak trochu samostudia prosím.
Pondělí, 01. října 2018 - 13:42:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 828
Registrován: 7-2003
Prosím pěkně, jak přesně souvisí rozmazená fotka nedatované výplatní pásky někoho z ČAD Blansko s vyjádřením tiskového mluvčí Arrivy?
Pondělí, 01. října 2018 - 14:07:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10894
Registrován: 3-2005
ad.Solarka: Napiš, prosím, rozdíl mezi prací v noci a noční prací. Díky.
VDL Futura - Coach of the Year 2012!!!
VDL Citea - Bus of the Year 2011!!!
Pondělí, 01. října 2018 - 14:18:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11529
Registrován: 4-2006
Solarka komu se dá věřit tobě nepodepsanému anomymu nebo člověku který má znalosti legislativy {magiq}
7036 no to víš on Hájek je trošku mimo a tak mele páté přes deváté. Nebo možná už Arriva koupila ČAD.
AD pajzák já už nevím jestli ten člověk je tak blbej nebo to hraje. [biggrin]
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Student PF
Pondělí, 01. října 2018 - 17:10:59  
Neregistrovaný host
AD VDL : Maximální délka směny řidiče v autobusové dopravě činí 13 hod. a 15:02 hod je legislativně v pořádku ???? Za práci v noci se považuje práce mezi 22:00 a 6:00. Dle obecné úpravy zákoníku práce je u zaměstnanců, kteří odpracují v noci více jak tři hodiny v průměru za 26 týdnů zaměstnavatel povinen dbát, aby jejich směny (nejen noční, ale jakékoli) nepřesáhly 8 hodin. U zaměstnanců v dopravě zároveň nikdy nesmí směna překročit 13 hodin, a pokud se jedná alespoň částečně o noční směnu (tedy i kratší než výše zmíněné tři hodiny v průměru), tak 10 hodin. Solarka měl asi tohle na mysli, jedná se však o starší úpravu, která již není v platnosti.
Pondělí, 01. října 2018 - 17:39:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10895
Registrován: 3-2005
Co se počítá do délky směny řidiče u linek do 50 km? A kde vzhledem k poskytnutý údajům je to pochybení?
VDL Futura - Coach of the Year 2012!!!
VDL Citea - Bus of the Year 2011!!!
Student PF
Pondělí, 01. října 2018 - 18:04:20  
Neregistrovaný host
AD VDL :No to jako legislativní znalec by jste měl vědět, tak prosím můžete licitovat.
Pondělí, 01. října 2018 - 18:42:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10896
Registrován: 3-2005
Já to vím, proto se ptám, kde je to pochybení. Já ho tam nevidím, ale samozřejmě se mohu mýlit.
VDL Futura - Coach of the Year 2012!!!
VDL Citea - Bus of the Year 2011!!!
Rozhodčí
Pondělí, 01. října 2018 - 19:42:59  
Neregistrovaný host
Asi to nevíte, protože pak by jste v diskusi o něco výše nenapsal tuto odpověď : "

Pondělí, 01. října 2018 - 10:15:41

Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10893
Registrován: 3-2005
ad.749: Z hlediska legislativy je to OK. Nehodlám se v tuto chvíli bavit o jiných aspektech.

Nebo jste úmyslně lhal ?
Pondělí, 01. října 2018 - 21:20:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10897
Registrován: 3-2005
Nemusíš pořád střídat přezdívky, není problém poznat pisatele. Chtěl jsem pouze, abys napsal, v čem je legislativní chyba. Já ji tam nevidím. Z napsaného od Vlada749 plyne (alespoň pro mě), že je dodrženo 8 hodin vcelku odpočinku (skoro 9), další část přes 3 hodiny je tam také, takže 12 hodin splněno. Výkon 7:55.

(Příspěvek byl editován uživatelem magiq.)
VDL Futura - Coach of the Year 2012!!!
VDL Citea - Bus of the Year 2011!!!
Nezavislý novinář
Pondělí, 01. října 2018 - 21:45:22  
Neregistrovaný host
Dobrý večer,
sleduji tuto vaší diskuzi se zájmem, která se ale bohužel pro mne odvrátila od podstaty, a proto se ná vás zkusím obrátit se svým dotazem přímo. Vynechme teď prosím legislativní stranku věci - opravdu jsou řidiči autobusů linkové dopravy v ČR 300 a více hodin v práci. Lže tedy firma Arriva ústy svého tiskového mluvčího nebo nespokojení řidiči přehání? Téma je to velice zajimavé a proto se snažíme fakta ověřit z více zdroju kdy jeden může být i tato diskuze. Děkuji za Vaší reakci i názor především od zaměstnaců společnosti Arriva.
Drjekyll_and_mrhyde
Pondělí, 01. října 2018 - 21:57:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 321
Registrován: 12-2008
Jak chceš psát článek, když nic nevíš? A hlavně ani evidentně vědět nechceš. Jak poznáš, že ti nelžou? Běž odsud pryč, úroveň tu je sice už hodně nízká, ale nemusíš ji ještě snižovat.
Student PF
Úterý, 02. října 2018 - 06:58:29  
Neregistrovaný host
Pokud se týká délky směny, tak u řidiče nesmí být delší jak 13 hodin, to co se do toho počítá je tedy úplně vše co je uvedeno nezi začátkem a koncem, takže pokud vezmu turnusový list (vozák, puťovku atd, takže pokud tam mám začátek např. ve 4.00 hod. dále tam, mám, několik, spojů, pak klidně odpočinek 3 hod, dále nějaký spoj, atd, tak konec nesmí být déle než ( pracoval jsem mezí 4 - 6 hod. = práce v noci 2 hod. ) ve 14 hod. směna max. 10 hodin, pokud bych pracoval od 6 hod. může být max. konec v 19 hod. protože jsem v noční době nepracoval.
Úterý, 02. října 2018 - 07:30:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10898
Registrován: 3-2005
A jak ti tvé tvrzení podporuje Nařízení vlády 589/2006, § 3, odstavec c?
VDL Futura - Coach of the Year 2012!!!
VDL Citea - Bus of the Year 2011!!!
Úterý, 02. října 2018 - 08:33:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3299
Registrován: 12-2005
Znám dopravce, který má začátky a konce turnusů následující:
1) začátek 3:50 konec 17:47, jízdy 10:36, nejdelší přestávky 1:27
2) 4:30-23:08, jízdy 9:07, nejdelší přestávka mezi spoji 2:00
3) 4:40-20:55, jízdy 8:29, nejdelší přestávka mezi spoji 1:12
4) 4:26-23:16, jízdy 9:24, nejdelší přestávka mezi spoji 1:07
5) 3:50-23:08, jízdy 10:39, nejdelší přestávka mezi spoji 2:35

Na těchto turnusech se většinou střídají 2 řidiči a zrovna tihle řidiči, co to jezdí, jezdí u toho dopravce nejdéle. Upozorňuji, že Arriva to opravdu není a ty turnusy jsou horší než ten zmiňovaný 8-23.
Úterý, 02. října 2018 - 09:34:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10899
Registrován: 3-2005
Tebou uváděné jsou samozřejmě standardní ranní+odpolední, tedy pro dva řidiče. Výše zmiňovaný je na jednoho.
VDL Futura - Coach of the Year 2012!!!
VDL Citea - Bus of the Year 2011!!!
Fkam
Úterý, 02. října 2018 - 09:42:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3311
Registrován: 3-2011
A taky je prý doba mezi směnami stanovena minimálně na 9 hodin, potom nechápu jak je možné, že kamarád dostal mezi službami volno pouze 7:45. [blush]
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Úterý, 02. října 2018 - 09:50:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10900
Registrován: 3-2005
ad.Fkam. Nezlob se na mě, ale je tvůj příspěvek teď a tady nutný? Takto napsané je to pouhý výkřik do tmy. Navíc znepřehledňuje konkrétní debatu, kde je čekáno na objasnění chyby.
VDL Futura - Coach of the Year 2012!!!
VDL Citea - Bus of the Year 2011!!!
Úterý, 02. října 2018 - 10:00:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3300
Registrován: 12-2005
Magiq: Nene, vždy to v jeden den jezdí 1 řidič, žádné střídání tam neprobíhá, bohužel nemám vysledováno, jak řidiči jezdí, jestli dlouhý krátký nebo jinak - turnusy 3 a 4 k tomu mají ještě víkend, turnus 5 pak krátkou sobotu. Řidič z prvního turnusu by to měl jezdit 3x až 4x týdně. Turnus 2 může občas dostat i víkend, ale není to pravidlem.
Úterý, 02. října 2018 - 10:05:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10901
Registrován: 3-2005
ad.švarc: Někdy je lépe méně psát a více myslet...
VDL Futura - Coach of the Year 2012!!!
VDL Citea - Bus of the Year 2011!!!
Fkam
Úterý, 02. října 2018 - 11:05:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3312
Registrován: 3-2011
Jen jsem podotkl, že Zákoník práce dostává na zadek bez ohledu na firmu. Takže pokud se tak děje jinde, věřím, že i u Arrivy.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Úterý, 02. října 2018 - 11:26:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3301
Registrován: 12-2005
Magiq: Dopravce jsem nejmenoval, ale stoprocentně se to děje u více firem, navíc v době, kdy je nedostatek řidičů, o to více.

Spíš problém je v tom, že ty turnusy dělají neschopní lidé - ať je to na kraji nebo u dopravců. Ono kdyby se turnusy dělali rozumným stylem - tzn. např. ranní (4-13), odpoledni (13-23), šejdry typu (5-9 a 13-18 příp. podobný časy) a víkendy dát taky nějak rozumně a ne, že začnu v 6 a končím ve 21 a mám jízdy 5 hodin, tak by také řidiči tolik neprskali.
Dnešní paskvily typu začnu ve 4:30 končím v 19:00 a odjezdím nějakých 7,5 hodiny a zbytek stojím fakt není optimální - teď beru, že nejdelší přestávka mezi spoji je okolo 1,5 hodiny. Neříkám, že to vždy jde udělat dokonale, ale občas fakt nechápu ty paskvily v turnusech - stačí se podívat na některé vozový jízdní řády dopravců v PID.
U nás v Kolíně je takový bonusový turnus, že ráno přijede vůz z Městce Králové do Kolína, pak jede jedno krátké kolečko v 6:40 končí v Kolíně a další spoj jeden v 14:50 z Kolína do Městce a pak má konec někdy po 18:00, chudáci ti řidiči, co musí čekat těch 8 hodin v Kolíně, při tom by klidně ten řidič mohl jet nějaké spoje dopoledne v Kolíně a ušetřil by se i vůz a řidič. Další příklad nesmyslů v Kolíně, řidič odjede ráno krátký spoj, po 5:00 přijede do Kolína a další spoj jede až v 6:45, při tom by ten ranní krátký spoj mohl jet jiný vůz a zde by se ušetřila ta čekačka.
Víkendový turnus linky 423 v Pidu je taky luxus - nástup okolo 6:00 a konec po 20:00 - řidič jede 4 páry spojů po cca 25 minutách, takže výkon není ani 4 hodiny, jestli to jezdí 1 řidič to nevím.
Úterý, 02. října 2018 - 12:31:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4372
Registrován: 8-2002
Problém v ranní a odpolední vidím v tom, že pokud má dopravce minimální čas na přistavení, tak aby to byla plnohodnotná ranní a plnohodnotná odpolední, tak autobus musí ráno, dopoledne, odpoledne i večer co nejvíc jezdit. Jenže - obce mají také nějaké požadavky, autobusy mají na sebe vzájemně navazovat a dělat přípoje na vlaky a od vlaků, různé školy začínají a končí v různých časech a to vše je potřeba nějak zohlednit v jízdním řádu. Na noční některé firmy požadují, aby se k fabrice přijelo už 30 minut před začátkem pracovní doby, naopak z odpolední můžete odjet nejdřív 20 minut po konci pracovní doby - a jen tímto, pokud v okolí není žádné další místo, které by bylo záhodno obsloužit, čekáte večer 50 minut.
Čili udělat oběh (turnus) tak, aby jak ranní, tak odpolední dávala 8 hodin jízdy, je možné jen u části turnusů. Někteří dopravci to třeba řeším tím, že do turnusu přidělí ještě nějaké vícepráce a třeba je dopoledne řidič k dispozici dispečerovi nebo se mu protáhne úklid apod.
Dopoledne je poptávka cestujících nižší, takže pokud jede ranní a odpolední a dopravce chce naplnit FPČ řidičům, co jezdí ranní a odpolední, tak pro změnu někdo jiný musí stát.
Pokud by bylo počítáno do odjeté směny vše včetně čekání do FPČ, tak naráz vzroste potřeba řidičů odhadem tak o třetinu. A teď otázka, co s tím...
Úterý, 02. října 2018 - 13:09:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3302
Registrován: 12-2005
Petr_nosek: Spíš jsem tím chtěl říct, aby to bylo podobné jako třeba u Dopravních podniků, kde se platí směna jako celek, ať čekám či jezdím. Ale máš pravdu, že by asi stoupla potřeba řidičů, ale nemyslím si, že by to byla třeba 1/3 navíc, odhadem max. 10%, ale tím, že by řidiči měli smysluplnější směny, zas by mohlo mít zájem o povolání řidiče více lidí.

V příloze mám turnusy ČSAD UO, nejsou oficiální a možná ani ne pravé, spíš jsem si jen kdysi zkoušel - jedná se o vysoutěžené spoje, které vyhrálo před cca 4 roky ČSAD UO, u prvních 3 turnusů to krásně vychází na ranní a odpolední. Turnus 6 a 7 jsou takové ty ničemné turnusy, minimálně s tím 6 turnusem by šlo určitě něco udělat, aby to nějak vyšlo na ranní a odpolední.
application/vnd.openxmlformats-officedocument.spreadsheetml.sheet
csadUO.xlsx (21.6 k)