Diskuse » Archiv 2018 » Železnice » Tratě pod Beskydy » Archiv diskuse Tratě pod Beskydy do 01. 04. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Tratě pod Beskydy do 01. 04. 2018

dolů
   autor příspěvek
Pátek, 09. března 2018 - 16:48:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 232
Registrován: 7-2015
Tak jsem slyšel, že 814.063 definitivně dojezdila. A je provozní 814.003?
Pátek, 09. března 2018 - 16:57:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 137
Registrován: 1-2017
Trojka po nehodě určitě provozní není, údajně modrá. [uhoh]
Neděle, 11. března 2018 - 11:44:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9323
Registrován: 6-2004
Dotazy k žst. HOLEŠOV a trati 303:

současná vzdálenost předvěst(Sfinx)-vjezd je 700 nebo 800 m? Zdá se mi, že to druhé... Zábrzdná vzálenost tady má být 700 m?
Proč byla skutečná vzdálenost (myslím stav "před" změnou polohy vjezdu od Hulína) cca 900 m?

Jaká přesně staniční zabezpečení jsou v dopravnách Holešov-Branky?
Umožňují tato současná szz zapojení do dálkového ovládání? (ne, že bych to naší trati přál.. )
Neděle, 11. března 2018 - 13:00:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7190
Registrován: 1-2007
Fany: Viz Plánky stanic.
Neděle, 11. března 2018 - 19:49:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9324
Registrován: 6-2004
ano, přemýšlím, proč je ta vzdálenost taková (a byla ještě delší), hrály v tom roli obvody či bývalý světelný přejezd, dnes již zrušený?

Dle materiálu "Plánky stanic":

Př S 22,496

S 23,340

c o ž není 700 m



Další dotaz: světelný přejezd Alexovice je aktivován až jízdou vlaku, nebo už postavením "VOLNO" na odjezdech žst. Třebětice?
Neděle, 11. března 2018 - 22:40:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3268
Registrován: 6-2007
Branky, Kunovice, Osíčko, Holešov je releovka, Bystřica je elektromechanika, tedy v případě dálkoviny by se asi určitě všecko předělávalo.

Nicméně doufám že zde bude dálkovina co nejdříve, zrovna tady by to opravdu pomohlo provoz urychlit a zlepšit, dnes to bývá celkem katastrofa, a vše co je navíc tady projede horkotěžko.

Plus by pomohlo alespoň automatické hradlo (nebo dokonce výhybna) mezi Bystřicou a Holešovem .
[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Neděle, 11. března 2018 - 23:03:37  
Moderátor
Číslo příspěvku: 15551
Registrován: 11-2005
Matijoso: Opakovaně píšeš o OL1. Můžeš mi ve zkratce nastínit, o čem je řeč?

Vojtag: Dálkovina: Já říkám jen houšť, jen houšť![vypravci]
Pondělí, 12. března 2018 - 01:12:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 3-2018
Můj subjektivní dojem je, že celý průser 754 013 ve Val Mezu pana "fíry" byl sníh a kotouče... Se ví - že bez zahřátí to na draka brzdí - a pokud si to člověk včas neuvědomí -že kotouče neohřál - je na průser zaděláno raz-dva... Páni kolegové fíři - zpytujme svědomí- komu se nám to nestalo... Mám za to - že si to pak člověk pamatuje hodně dlouho - jak to pořád jede a nebrzdí... A též věřím, že to pro dotyčného je "škola" na celý život - a že se mu to již nestane... Jakožto nám všem... Aneb - přeju všem stálou bezproblémovou zelenou
Úterý, 13. března 2018 - 07:51:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 3-2018
Pricinou pruseru ve ValMezu RIDICE Danecka bylo predevsim hrube poruseni predpisu V15 a D1 a technologie prace (byt byl mraz a lehce snih, tyto dve okolnosti na to vliv nemeli). Masina v pici, vozy taky - ale dotycny tvrdi, ze vse OK. Bohuzel dotycny si zadne ponauceni z toho nevzal a minuly tyden udelal v Brne na hl.n. dalsi pruser s 814 :-( Proste mlade arogantni hovado, co si mysli, ze si muze dovolit vse. Nic nezna, nevi, ale machr a FRAJIREK na slovo vzaty - to jo! :-D
Úterý, 13. března 2018 - 12:12:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 810
Registrován: 3-2013
Šari - Už jsem to psal = OL1 odvětrání lokomotivy prvním způsobem (přímé odbrzdění brzdových válců přes záklopku) OL2 odvětrání lokomotivy druhým způsobem = tlačítkem OL2 ovládáš ep ventil, kterým vypouštíš řídící vzduchojem, čili loko ani nebude brzdit do doby než se znovu nenaplní.
vypravci-valmez - tak to byste měl uvézt jaký průser, jelikož o žádném nevím a můžu ubezpečit všechny, že kdyby zrovna mě se nějaký stal, bude velké haló, ale třeba se vykonstruuje další případ jako z Valmezu a pohádka o obuté mašince. Mimoch. teda trol který si založí účet jen aby mě vytáčel mě nechává klidným [kladivo]
Modřanskej - díky za smysluplný, objektivní příspěvek, škola to samozřejmě je, u 754 013 je lehká nevýhoda sdružené jízdní páky, kdy není možné si ve výkonu lehkým snížením kotouče zároveň ohřát. Můžu ubezpečit, že takové zastavení štve nejvíc samotného mě, ale uplně nejvíc mě pak vadí snůška lží tady.
Úterý, 13. března 2018 - 21:20:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 3-2018
matijoso:
Rozčiluj se tady, jak chceš, ale podle mě na takové výkony s velkou loko (754) nepatříš! [ko] Klidně se stavěj na hlavu, ale prostě ne. Jiní s podobnou "praxí" jako máš ty (tzn. skoro žádná praxe) drandí maximálně lehké výkony s 810, nebo topírny, noční krátké směny,... Zatímco jiní dělají lehké děvy (přípravy, vychystávání, doprovody sunutých vlaků), mistr matijoso vezme Brejlovce a 4 Bymky a jede si jak divoké prase. Traťový výkon přes půlku Moravy. To člověk těžko chápe, koho máš za kamaráda, že ti šetří takové směny. Jiní mladí strojvedoucí by se svůj úkol snažili splnit zodpovědně, na 100%, a ty - co směna, to nějaká anomálie, bota. Hlavně že byl teda přeleštěn pluh [andel]

754 013 je lehká nevýhoda sdružené jízdní páky, kdy není možné si ve výkonu lehkým snížením kotouče zároveň ohřát -> Děkujeme za další lekci z tvých odborných znalostí. Ve výkonu stroje přibrzďovat průběžnou brzdou soupravu... To, co popisuješ, umí řada 843 tlačítkem OJV na klávesnici. Ale určitě se to nedělá tak, že necháš rvát mašinu ve výkonu, co to dá, a do toho přibrzďovat soupravu. Ostatně nevidím důvod, proč by na 754.013 nešly kotouče kultivovaně ohřát (během jízdy výběhem). Ty jsi měl být na topírně nebo na posunu, jako jiní, na 754 s Sp nepatříš. [wink]
Úterý, 13. března 2018 - 21:48:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12071
Registrován: 11-2002
beata_chroma: Rozčiluj se tady, jak chceš, ale podle mě na takové výkony s velkou loko (754) nepatříš. Ty jsi měl být na topírně nebo na posunu, jako jiní - evidentně tu má někdo nějaký mindrák. Nějaký "těžký hrdina"... [crazy][lame][ko]
Středa, 14. března 2018 - 07:02:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 3-2018
Tak ty FRAJERE Danecku nevis, co jsi udelal? Aby ne, kdyz jsi zase v ruce drzel mobil a serfoval jsi na fb! Rozjeti posunu s 814 bez sjednani posunu a hlavne bez svoleni od vypravciho!!! (poruseni predpisu Z11). A kdyz uz se das ty prase jako posun do pohybu, tak pri rozjezdu piskni na upozorneni pohybu. Vis o tom, ze jakekoliv zachyceni osoby v souvislosti s pohybem vozidla a jeji sebemensi zraneni je zaroven MU dle predpisu D17? Ale o tom, co se deje okolo tebe nemas ani tucha, kdyz stale mobilujes! Ani nic nehlasis, jak by jsi mohl ...
A mas se zastavit do boudy na tretim nastupisti. Tam ti s radosti hodi cubu do ksichtu za minuly tyden - treba se uz ty dobytku konecne vzpamatujes!!!
Středa, 14. března 2018 - 09:56:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 811
Registrován: 3-2013
beata - tak kdyby sis stoupl k trati, zjistíš, že od nás tam jezdí všichni letmo fíři, někdo víc někdo míň ale všichni, určitě si nikdo směny nedrží a na to druhý nereaguju, to jsou poznatky získané na základě nějaké umělé diskuse a lží tady na Káčku, asi velká závist.
výpravčí - tak dlouho mě nic tak nerozesmálo jako toto, za první se hlásím vždycky, za druhé nepiš kraviny, v Brně mě dává svolení signalista, ne výpravčí, takže jsi mimo. Nebudu tady na ty lži dál reagovat, je to jako redakce Blesku tady. Tak se loučím, jestli to někomu pomůže, tak se rozlučme s konstatováním, že já jsem ten nejhorší koho ČD za posledních 100 let přijali, já vím svoje. Nashle [andel]
Středa, 14. března 2018 - 13:09:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 97
Registrován: 4-2012
A co si konečně přiznat, že jsi to pokakal vlastni vinou?
Ne to je lepší si pořád vymýšlet báchorky. 😂😂😂
Kdo neví, co je HOLPORT, jako by nežil.[masinka]
Středa, 14. března 2018 - 16:00:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 3-2018
Fany, Vojtag: Vzhledem k tomu, že tady zjevně všichni rozumí lokomotivám, ale zab. zař. nikdo, musím reagovat. V Bystřici není žádná eletromechanika, ale "klíče". Tj. zab. zař. mechanické, ruční stavění výměn. Vzhledem k nevhodně umístěným stanovištím (nikoli stavědlům, zejména St.I) to generuje neúměrné intervaly křižování. Jediná elektromechanika na trati VM - Kojetín je v Kojetíně. Dále v úseku Branky - Holešov je jen telefonické dorozumívání. Dálkovina je v nedohlednu, minimálně do doby rekonstrukce stanice Bystřice, ale spíše později. Lepší propoustnosti by pomohla zejména právě rekonstrukce stanice Bystřice, AH nebo výhybna v Jankovicích by až takový význam neměly.
Středa, 14. března 2018 - 17:50:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1262
Registrován: 8-2010
Už jenom chybí, aby tu zaznělo, jací ti mladí dnes jsou, to za nás teda nebylo, potřebovali by vojnu, jenže ji to ožralé hovado po ,,revoluci" zrušilo... [biggrin]
Jen jako nezasvěcený laik mám pocit, že debata obsahuje docela interní záležitosti, které znějí jako závažná obvinění, signována však hrdiny za monitory [crazy]
Středa, 14. března 2018 - 18:00:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9330
Registrován: 6-2004
Starý_Hanák: ano, dnešní doba je uspěchaná, odpovědi je třeba více promýšlet, díky za upřesnění..
Mimochodem:
jaké přesně staniční zabezpečovací zařízení (nestačí mi slovo "reléovka") je v Holešově?
Ano, Kojetín, dle některých "skanzen", ale stará dobrá mechanika... [wink]

Jinak tiše žasnu, když to tady čtu, fíra při výkonu na mašině může být na mobilu, na FB atd.?
To snad ne!
Tiše toleruji, ale vadí mi, když např. při prodeji jízdenek v osobní pokladně , u holiče a možná i jinde zahlédnu v rukou pracovníka mobil (nedávno: pán se posadil, holička ho nechala sedět a až si dopsala SMS vedle jeho hlavy, jala se jej stříhat..) V pracovní době daného člověka tam mobil nemá co dělat, to je bez diskusí...v čase jeho přestávky OK

(Příspěvek byl editován uživatelem Fany.)
Středa, 14. března 2018 - 18:31:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 3-2018
Fany: Ze SŘ: "ŽST Holešov je vybavena SZZ 2. kategorie typu TEST s PCN a se skupinovými
odjezdovými návěstidly."
Středa, 14. března 2018 - 18:34:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9331
Registrován: 6-2004
Děkuji, co je TEST (Typové Elektrické STavědlo) vím, co je PCN si musím nastudovat..

K mým dalším otázkám také, prosím, znáte odpověď (příspěvek 9324)? Děkuji
Středa, 14. března 2018 - 19:14:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1118
Registrován: 4-2004
Starý_hanák: v Bystřici si předává DK a stanoviště obsluhu návěstidel pomocí hradlových závěrů. Takže to bude takový roztomilý kříženeček.
Kojetín - Kroměříž AHr 88, Kroměříž - Hulín 83, Hulín - Třebětice AHr 88, Třebětice - Holešov AHr. 82a
Ještě jednou se podívejte do NJŘ. Tam to minimálně po oddílu mezi Holešovem a Bystřicou nevolá, ale křičí!
Středa, 14. března 2018 - 19:33:19  
Moderátor
Číslo příspěvku: 15557
Registrován: 11-2005
PCN jsou počítače náprav.
Středa, 14. března 2018 - 19:58:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 211
Registrován: 3-2015
Chci se zeptat,754.059 je už zpět v ČT nebo ještě ne?
A ještě oznamující info:Dneska odjela na 1306 754.051 zpět do Prahy.
Středa, 14. března 2018 - 20:39:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 3-2018
Jezisek: Tam to minimálně po oddílu mezi Holešovem a Bystřicou nevolá, ale křičí! To si právě vůbec nemyslím. Pokud by tam oddíl byl, jenom dobře, ale životní nutnost to v žádném případě není. Pro osobní dopravu význam velká 0, jediný význam pro nákladní dopravu pro ad-hoc vlaky nebo pro případ nedostatku času na obsluhu Hlinska (obsluha těsně před následným Os vlakem).
Kočkopes
Středa, 14. března 2018 - 21:57:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 211
Registrován: 10-2017
Co se tak dívám na NJŘ, tak AHr mezi Holešovem a Bystřicí při současné stavbě grafikonu by pomohl tak jednomu vlaku brzy ráno. A i kdyby se měnila celá koncepce GVD, tak i při současném stavu trati je jízdní doba Holešov - Bystřice 13 minut, a v dnešní době vám nikdo ty vlaky dřív než 20 minut po sobě nenakreslí, takže pohoda. A mezera mezi vlaky i s křižováním, kdy mezi příjezdem vlaku a odjezdem protijedoucího by byly jen 2 minuty, je 30 minut a to snad stačí. Aby to nebylo jedno z dalších zbytečně postavených hradel.
Středa, 14. března 2018 - 22:44:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7204
Registrován: 1-2007
Jinak tiše žasnu, když to tady čtu, fíra při výkonu na mašině může být na mobilu, na FB atd.?
To snad ne!


Tak jasně, že nemůže, ale když jseš na mašině sám, těžko se to dokazuje.
Čtvrtek, 15. března 2018 - 08:31:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1119
Registrován: 4-2004
No když pohoda, tak pohoda. Na papíře. A vlaky nám občas jezdí zpožděné, musí jezdit Sv při mimořádnostech, třeba.
Ad-hoc... jezdí jich do Osíčka málo? Co třeba služební vlaky?
Absence kapacitního spojení může být do budoucna velký problém.
Čtvrtek, 15. března 2018 - 15:01:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9596
Registrován: 12-2009
754.059 je už zpět v ČT nebo ještě ne?
Ne, má kontrolu jímek, stojí.

jseš na mašině sám, těžko se to dokazuje.
Po nehodě to zas takový problém není.
Pátek, 16. března 2018 - 09:50:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7209
Registrován: 1-2007
Ohl: Pokud se k tomu sám fíra nepřizná, no nevím.
Pátek, 16. března 2018 - 11:24:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12073
Registrován: 11-2002
Mouka: dneska jde z mobilu dostat kde co, aniž se Ti to líbí nebo ne. Řadu věcí na sebe navíc lidi nabonzují sami, aniž k tomu potřebují zásah operátora či orgánů činných v patřičném řízení. Si vem třeba příspěvky na web, FB atp. Většinou je tam na vteřinu přesně napsáno, v kolik jsi to odesílal.. [wink]

A pokud to myslíš tak, že by fíra mlčel, co dělal, zase, stačí pár dobře mířených otázek a i kdyby chtěl lhát, musel by být hodně fikaný, aby se do toho nezamotal. Aneb - vysvětlil nějak rozumně, jak jsi mohl třeba v poledne přehlédnout dobře viditelnu Wapku do které jsi prásknul, stojící na koleji, na níž vjíždíš, i když by bylo při včasné reakci v pohodě ubrzditelné (když to vezmu nadneseně).. [crazy][proud]

PS: ono asi tak zásadní problém není třeba přečtení SMS (to zabere pár vteřin), či krátký telefon (nemá se to, ale jde o něco, rovnající se délkou úkonu třeba obsluze vysílačky), ale plnohodnotné surfování, koukání na videa a tak. A to se, dle slov známého cvičného, skutečně děje. A někteří se tomu ještě diví, jako "co je za problém"...?! [crazy]
Sobota, 17. března 2018 - 12:16:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9334
Registrován: 6-2004
...A to se, dle slov známého cvičného, skutečně děje... to snad ani raději nevědět...

Četl jsem někde, že zaměstnavatelé (obecně) jsou "na prášky" z faktu, že průměrný Čech/Moravák/Slezan "čekuje" svůj mobil každých 18 minut... Jak se asi má pak soustředit na výkon práce...a že kvůli tomu zavádějí (kde to neodporuje zákonu) "práci pod kamerami" atd. atd. Nedávno jsem viděl mladíka ve Zlíně, pracoval s kolečkem,
vyvážel suť v nějakém objektu - no ale dvoje kolečka a MOBILPAUZA - a to jistě nebude ojedinělý případ... Budiž, tady snad nikoho a nic neohrozí, ale na mašině?
Na spoustě pozic (obecně) za pár let "nebude mít kdo dělat", mladé (nelze generalizovat, vím) totiž
povinnosti nelákají a téměř všude je hlavním smyslem každodenních činností zábava, ne povinnost... Toto "nastavení" bude třeba změnit..
Sobota, 17. března 2018 - 22:51:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3278
Registrován: 6-2007
A ono někdo sedí třeba tomu strojvedoucímu za krkem a hlídá na co tam čumí? Já na mašině používám tablet i mobil a většinu tam jsem dost často, neboť tam komunikuju s dispečinkem, kolegy, mám tam jízdní řády, dokumentaci k vlaku, různé provozní aplikace, kontakty a podobně. Čili jsou to plnohodnotné pracovní pomůcky a stále lepší, než se hraba v hromadách knížek, papírů a dokumentů. Holt už ten pokrok trochu pokročil, aspoň někde. Plus se tam dá pustit třeba muzika a hned jde ta práce lépe od ruky [proud]. Ale jasně, mladí sou na hovno, jenom se baví, neví co to je zodpovědnost, práce a život a tak dále. Klasika.
[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Neděle, 18. března 2018 - 07:59:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9600
Registrován: 12-2009
mám tam jízdní řády, dokumentaci k vlaku, různé provozní aplikace, kontakty a podobně. Čili jsou to plnohodnotné pracovní pomůcky
To by člověk neřekl, že tohle vše je potřeba stále za jízdy sledovat.
To potom opravdu není čas na FB.
Neděle, 18. března 2018 - 08:14:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3279
Registrován: 6-2007
Jízdní řád snad není potřeba za jízdy sledovat? Papírový i tak nemáme, protože ho máme vygenerovaný zvlášť na každý vlak, a není ho kde vytisknout.
[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Úterý, 20. března 2018 - 01:05:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1995
Registrován: 1-2007
Na spoustě pozic (obecně) za pár let "nebude mít kdo dělat", mladé (nelze generalizovat, vím) totiž
povinnosti nelákají a téměř všude je hlavním smyslem každodenních činností zábava, ne povinnost...

Tyto představy, "kdo to bude dělat," nás mohou nechat zcela chladnými. Existuje průmysl 4.0, probíhající robotizace zcela ve všem, takže i když ta omladina na mobilech vymře samovolně a "stará garda" už bude dávno pod zemi, tak se ty vlaky stejně odvezou... AŽD bude testovat na Švestkové dráze, samořiditelné auta nejsou již nic nového (ano - dnes první mrtvý; z kolika dopravních nehod na světě...) a metra již dávno jsou. Ono třeba v Praze na C-éčku je vtipné, jak přijíždí souprava, kde zatím "pilot" spí a jediná jeho povinnost je zmáčknout tlačítko a spát dále [biggrin]

ono asi tak zásadní problém není třeba přečtení SMS (to zabere pár vteřin), či krátký telefon (nemá se to, ale jde o něco, rovnající se délkou úkonu třeba obsluze vysílačky), ale plnohodnotné surfování, koukání na videa a tak.

V době začínajících telefonů bylo určitě také to přečtení SMS stejně "kacířské" jako dnes ten FB. Ostatně jako si lidé mysleli, že je budou tahat jen koně, než přišel Ford s auty[vypravci]

(Příspěvek byl editován uživatelem Páňula.)
Vše je jen o lidech. Železnice nevyjímaje.[kladivo]
Čtvrtek, 22. března 2018 - 10:00:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2533
Registrován: 7-2002
Dle sledovačky 814.188 na Os3125? Snad bylo důvodem něco jiného než sabotáž fírů (ve smyslu že to třeba bylo plánované nasazení)[proud]
"Velké vláčky" - http://www.lokomotivy.net; "Malé vláčky" - http://kzm.lokomotivy.net
Čtvrtek, 22. března 2018 - 10:44:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12091
Registrován: 11-2002
Tridvatri: byla, ale pouze z Frenu do Frýdlantu.[wink] Jinak - dnes na BIU 771.110.
Čtvrtek, 22. března 2018 - 18:21:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 142
Registrován: 1-2017
byla, ale pouze z Frenu do Frýdlantu
To asi není tak úplně zcela kompletní informace, že ... ale proč se o něco dělit. [crazy]
Čtvrtek, 22. března 2018 - 20:59:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2616
Registrován: 9-2003
Ráno ve Frenštátu neschopná 754.059 před 3123. Nízké napětí baterií. Proto asi to nasazení regionovy.
Pátek, 23. března 2018 - 18:57:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1814
Registrován: 1-2007
Dave: Tak to je jasný..... Fíra si nabíjel mobil a tu baterku vyšťavil [proud][proud]
Sobota, 24. března 2018 - 08:07:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7238
Registrován: 1-2007
VIDEO: Přejel koleje na červenou, ohrozil stovku lidí. Řidič autobusu může jít do vězení až na pět let
Sobota, 24. března 2018 - 09:01:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9628
Registrován: 12-2009
Ostradik
Jako znalce se tě ptám- co byly příčina?
Neděle, 25. března 2018 - 16:10:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3229
Registrován: 10-2008

Úterý, 27. března 2018 - 16:30:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5541
Registrován: 4-2004
"Zelená" ( 721.555 ) a "modrej" ( 720.039 ) v akci s loženými cisternami. Přejeme hezký poslech [jidlo]
1.12.2017, Holešov, video - Patrik T. Sekčák

https://www.youtube.com/watch?v=DKb4j8gQlDA&feature=youtu.be
Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat…
Plzeňští strojvůdci - popisy, rady, návody a fotogalerie
Pátek, 30. března 2018 - 00:12:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 237
Registrován: 7-2015
Menší dotaz: Ráno na prvním os do Ostravice měla jet 814.187 jenže tu pro poruchu nahradila 814.167, když jsem projížděl do Ovy v Os 3105 byla odstavena bokem se zarážkami. Jenže když jsem se spokojeně vracel domů, tak jsem měl ve Frýdlantu skočit na Os3170 na kterém kupodivu byla 814.187, řekl jsem si ok nic jí není v pohodě pojedu, avšak hned po vyjetí bylo hned jasné, že není ok. Motor se držel ve vysokých otáčkách a víc jak 30 jsme nejeli. Mezi Čeladnou a Frenštátem jela pěkně, ale při stání ve Frenu motor chvílemi běžel dobře, ale chvílemi se dusil. No a u Vúd v Bordovicích za silné vibrace motor zdechnul a nahodit už nešel. Zajímalo by mně, co jí bylo, jelikož 187 zdechla během měsíce už po druhé, jestli ne po třetí!
Pátek, 30. března 2018 - 01:27:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 144
Registrován: 1-2017
187čka je holka tak trochu nešťastná, těch poruch tam bylo poslední dobou co tak doplňuju sledovačku více, snad vlastně nejvíce ze všech.

Mezi 9 a 11 co jsem byl ve Frýdlantě se v ní zrovna někdo šťoural a hořečnatě někam telefonoval, ale více méně to bylo jak píšeš - start - stop ... start - stop ... Nicméně jiná možnost (pokud nepočítáme odtah) jak jí dostat do Mezříča než 3170tka co? Není ...

Pátek, 30. března 2018 - 11:11:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 238
Registrován: 7-2015
DeadFish: Tak chápu, že pokud si opravář řekl, že to opravil a že dojede, tak ok, ale pochybuji, že v době opravy fungovala jak má. Kdyby ve Frýdku byla aspoň záloha, jenže zrovna tam nic nebylo. Tím jak zdechla jsme zdrželi hned další dva vlaky 3107,3108 a já než bych se dočkal 3108 která musela počkát ve Frenu než s hodinou dojede 3107. A já si musel narychlo sehnat odvoz!
Pátek, 30. března 2018 - 22:25:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9637
Registrován: 12-2009
To je škoda, že se neopravují v Bohumíně, hned by se našlo mnoho znalých ostradíků atd, jak je to s údržbou.[wink]
Sobota, 31. března 2018 - 07:01:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9356
Registrován: 6-2004
Dotaz: dnešní "Matěj" má odj. z Rožnova v 11 a v 15 hodin: odjede, jakmile SHARK "před ním" (odj. 10:48 a 14:48 z Rožnova) provede odhlášku ze Stříteže? Jak přesně probíhá ta odhláška, něco "ve stylu Zdounky"? Jinak?

Díky za info
Sobota, 31. března 2018 - 07:45:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3296
Registrován: 6-2007
Je tam pro ty vlaky rozkazem zavedená normální ohlašovací povinnost jako na každé jiné D3. A jestli se ještě neuvedlo do provozu ohlašování radiostanicí, tak stále přes mobil.
[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Sobota, 31. března 2018 - 14:27:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9357
Registrován: 6-2004
A co to "krycí" ve Stříteži, na to jsem pozapomněl, čili žádný systém "ZDOUNKY", fíra nikam ven z vlaku ve Stříteži nemusí, řekl bych.... A za jakých přesně postupů lze ve Stříteži křižovat? Tipuju, že je to něco jako "oddíl", to krycí od Rožnova... Je/není tam i nějaké počítadlo náprav?



(Příspěvek byl editován uživatelem Fany.)
Sobota, 31. března 2018 - 17:10:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3297
Registrován: 6-2007
Nevím co je systém "Zdounky" , ale na obou tratích se jezdí normálně podle předpisu D3. Ve Stříteži ven nemusí, ale může. Jednak je venku vedle příštřešku sloupek s ovládáním krycích návěstidel (například pokud nejde dálkový ovladač na soupravě hlavních klíčů), a taky je stále venku telefonní budka, odkud se lze dovolat v případě že jinou možnost spojení nemáme (mobil). Obvykle je tam ovšem u všech vlaků ohlašovací povinnost zrušena a nikam se nevolá. "Jako oddíl" funguje celá dopravna Střítež už ze své podstaty - rozděluje úsek VM-Rožnov. Krycí návěstidla se týkají pouze přejezdů v přilehlých úsecích a strojvedoucí si před odjezdem ze Stříteža ( nebo během průjezdu) a před odjezdem z Rožnova na těchto návěstidlech vyvolá návěst volno, která se rozsvítí v případě, že jsou přejezdy v dotyčném úseku v pořádku. Křižování taky probíhá stejně jako jinde na D3, a počítače náprav tam jsou, v ovládacích úsecích přejezdů.
[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Sobota, 31. března 2018 - 17:17:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9359
Registrován: 6-2004
Ano, díky za upřesnění (ad Zdounky=fíra pokaždé musí ven z vlaku a volat)

A ještě se znovu polopatisticky zeptám: dnešní pára 9:10 z Mezu byla tak 9:35 v Rožnově a až teprve POTOM (ne na čas 9:25) mohl odjet SHARK z VM? Zajímá mne, zda je tam (z obou směrů) možnost odjezdu je-li předchozí vlak "už za" dopravnou Střítež... o to mi v otázce šlo...

(Příspěvek byl editován uživatelem Fany.)
Sobota, 31. března 2018 - 17:26:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3298
Registrován: 6-2007
Jestliže měli s pařákem nařízenou ohlašovací povinnost ve Stříteži, tak se z tama ohlásili do VM, a pak mohl být z VM vypraven následný osobní. Ano, ta možnost je, už z principu toho jak funguje provoz na tratích řízených dle D3.
[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Sobota, 31. března 2018 - 18:53:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12111
Registrován: 11-2002
Ohl: škoda, že se neopravují v Bohumíně - kolik že je v Bohumíně aktuálně provozních brejlí? Včetně 059? Prý na prstech jedné ruky by se daly spočítat..

To jen pro pořádek, až zase vyjedou šukafóny... [proud][crazy]
Sobota, 31. března 2018 - 20:49:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 22
Registrován: 3-2018
Fany: Ve Stříteži je nařízena ohlašovací povinnost, následný vlak může být vypraven po ohlášení parního vlaku, že dojel do Stříteže, tj. teoreticky včas.
Sobota, 31. března 2018 - 23:27:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9639
Registrován: 12-2009
provozních brejlí
Nevím, jak zrovna teď, ale na prstech jedné ruky se daly ve čtvrtek spočítat neprovozní. Jedna už nevyjede, jedině jako předělaná na novější verzi, druhá těžko říct(není tam), třetí až se odhalí závada a čtvrtá s běžnýma závadama, co se opraví každou chvíli(pokud už není).
Sobota, 31. března 2018 - 23:52:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2819
Registrován: 2-2004
Tou co již nevyjede je myšlena která? 77 ?
http://badber.blog.cz/
Neděle, 01. dubna 2018 - 09:53:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1817
Registrován: 1-2007
Jo a pokud se páté neudělá zase díra v zalepeném bloku co? Sice jako neprovozní se dají spočítat na jedné ruce ale nesmíte být nešikovný truhlář....Jinak už by člověk potřeboval ty ruce dvě že? A valmez má problém jak neprovozní 814 nahradit a čím ji stáhnout zpět, kdežto Bohumín má problém jak udržet 4x754 v provozu při stavu 8-10 kousků v depu....
Neděle, 01. dubna 2018 - 10:03:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2535
Registrován: 7-2002
Ostradik: myslím že tvá pátá se rovná s Ohlovou druhou [wink]
"Velké vláčky" - http://www.lokomotivy.net; "Malé vláčky" - http://kzm.lokomotivy.net