Diskuse » Archiv 2018 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 05. 05. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Nehody do 05. 05. 2018

dolů
   autor příspěvek
Čtvrtek, 03. května 2018 - 19:04:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1738
Registrován: 6-2016
Tupé Hovado - ty fakt neumíš číst a chápat psaný text. Končím s tebou, škoda opotřebovávat klávesnici...

číslo příspěvku: 1736

"Ty Prachatice (Číčenice - Volary) řeší klíčové slovo Radioblok, který se na zbylých tratích jaxi nevyskytuje"
M_g
Čtvrtek, 03. května 2018 - 19:24:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 909
Registrován: 6-2006
Jistý "tlustý Jirka" urážel všechny, když nebyl schopen najít protiargumenty.
Vidím, že honzaklonfar není o nic lepší.
Čtvrtek, 03. května 2018 - 19:38:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1739
Registrován: 6-2016
M_g: Tučná slova v mém příspěvku 1738 nejsou protiargument? Mohl bys tedy prosím definovat strukturu protiargumentu, která by vyhověla tvé citlivé duši? Nebo si pročteš diskusi a zkusíš pochopit psaný text?

Myslím, že se k VĚTŠINĚ diskutérů chovám velmi slušně, svoje chyby a zapomenutí uznávám. Když si dáš práci, tak zjistíš, že T.H. je teprve DRUHÝM diskutérem, vůči kterému jsem použil jen nepatrnou část své zásoby vševojskových vulgarismů. A věz, že je to zásoba veliká a velkorážná.

K meritu věci nic nemáš, že? Pakliže ano, tak si to rád přečtu!
Čtvrtek, 03. května 2018 - 19:55:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8151
Registrován: 4-2003
jen nepatrnou část své zásoby vševojskových vulgarismů.

Tak to vlastně máme neuvěřitelné štěstí, že v tý dnešní záplavě zamindrákovaných anonymních výlevů tak mírníte.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Strom
Čtvrtek, 03. května 2018 - 20:20:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 571
Registrován: 7-2008
T.H.: hele, když máš potřebu urážet, tak si nejdřív přečti moje texty, nejdřív jsem se ptal, jestli tam TRSku mají nebo ne a radioblok na 197, na ten jsem se ptal taky. Pak někdo psal, že mají vyjímku na TRS, stačí prý mobily.
Pokud tam tedy TRS mají, tak proč jí nepoužil dispečer/výpravčí k zastavení? Tedy jestli TRS to tedy umí a nebo opravdu míchám dva pojmy, jak uvádíš. Pokud ano, tak pak prosím o vysvětlení nebo odkaz k samostudiu, já nejsem až takový odborník. Nejprve jsem se ptal.
Díky
Nejlepší byl zatím topírenský posun v DPOV Nymburk na stroji 703 717[ok]
Čtvrtek, 03. května 2018 - 20:25:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1245
Registrován: 5-2007
Zase_něco: dle tvého výroku soudim, že jsi člověk neomylný, dokonalý. A vlak si viděl možná na obrázku. To mi připomíná některé skolare, na stuj se zastavuje. Já jdu přece do práce s tím: tak dneska něco projedu ...
749 018-8 749 051-9 749 107-9 749 121-0 749 243-2 751 050-6 751 053-0 751 103-3 751 106-6 751 142-1 ... stroje z LD Jihlava
Luboš_ct
Čtvrtek, 03. května 2018 - 22:42:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14410
Registrován: 9-2002
Bytls:
Jak vidno, nevíš o koho jde. Ten dotyčný byl vždy neomylný, neuvěřitelný suverén a proto měl už tolik průserů, že ho nikde nechtějí zaměstnat. Byl jak časovaná bomba, která nyní bohužel vybuchla. Chudáci děti..

Zase něco:
Ten vexl tenkrát nebyla jeho vina (teda pokud to nebyla zase jedna z jeho mnoha lží), za to dráty v Pardubicích.. atd atd
Ferry Corsten - Anahera

*** T R A N C E F O R E V E R ***
Čtvrtek, 03. května 2018 - 23:55:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8165
Registrován: 5-2002
Ten vexl tenkrát nebyla jeho vina

Ale byla. Povídání o falšování archívu ESY v Kolíně si snad fakt nemohl brát vážně.
Pátek, 04. května 2018 - 00:21:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 145
Registrován: 7-2017
Zase něco je totožná osoba, která tady vystupovala pod názvem jednoho domácího zvířete?
Luboš_ct
Pátek, 04. května 2018 - 00:56:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14411
Registrován: 9-2002
Povídání o falšování archívu ESY v Kolíně si snad fakt nemohl brát vážně.
Ne nadarmo měl přezdívku Andersen.. to zkoušel i takovou pohádku?[crazy]
Nicméně asi každej mluvíme o něčem jiném.
a) Kolín byl projetý cesťák (vexl tam snad neřezal?) - snad jeho vina
b) Ten vexl měl být snad ve Žlebu? - toto údajně nebylo na něm..

Určitě budeš vědět víc...
Ferry Corsten - Anahera

*** T R A N C E F O R E V E R ***
Pátek, 04. května 2018 - 08:22:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8167
Registrován: 5-2002
Určitě budu, ale ne tady...
Pátek, 04. května 2018 - 08:26:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4034
Registrován: 5-2009
Falšování ESY....[biggrin][biggrin][biggrin][biggrin]tvl.
Pátek, 04. května 2018 - 09:02:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8152
Registrován: 4-2003
neuvěřitelný suverén a proto měl už tolik průserů,

To samý spáchal před léty nejlepší Vršovický strojvedoucí v Kropáčově Vrutici. Jak fundovaně vysvětlíte tohle?
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Petr_hradecký
Pátek, 04. května 2018 - 09:38:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1633
Registrován: 4-2015
Nechci se nějak plést do fundované diskuse (s vyjímkou pana Š.), ale všichni jsme jen lidi, ne neomylné stroje. Jen některým osobám to jejich ego zabraňuje pochopit ...
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Pátek, 04. května 2018 - 09:53:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1187
Registrován: 1-2007
Jo v USA (ehm Šubrtově) bijou černochy [crazy]

Nejsou lidi, tak GW přišel vhod i fíra s takovými referencemi...
Luboš_ct
Pátek, 04. května 2018 - 10:48:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14413
Registrován: 9-2002
Petr hradecký:
To pochopitelně. To opravdu rozporovat nechci. I já sám jsem už v životě pár chyb udělal, ale jsem si jich vědom a v žádném případě se pak nesnažím všemožnýma lžima je popírat. Pokud v tomto pociťuješ nějaké ego, tak budíž. Jak vidno, nevíš vůbec o koho jde. Já udělal chybu, že jsem si možná zbytečně smočil..

RadekŠ:
Pokud to bylo na mě. Proč bych to měl vysvětlovat? Neznám ho. Ani nevím o co tam tenkrát šlo..
Ferry Corsten - Anahera

*** T R A N C E F O R E V E R ***
Pátek, 04. května 2018 - 10:55:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19687
Registrován: 3-2005
Luboš
Co sis kde smočil[rofl]
To je snad v pořádku, to já denně [satan]
www.MBZS.net
Pátek, 04. května 2018 - 11:26:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1221
Registrován: 4-2003
Luboš čt - víme datum v tom Žlebu ? Předpokládám že v Prostředním...
Petr_hradecký
Pátek, 04. května 2018 - 11:27:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1634
Registrován: 4-2015
Luboš_ct: To bylo primárně na pana Radka Š s jeho poněkud zvláštními názory. Jestli ses v tom nějak našel, tak to opravdu nebyl úmysl a náleží ti omluva. Asi jsem to poněkud bl.bě formuloval, což je přesně důkaz toho, že je člověk omylný tvor...
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Pátek, 04. května 2018 - 11:51:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16431
Registrován: 5-2002
PH: pana Radka Š s jeho poněkud zvláštními názory
Co je poněkud zvláštního na názoru, že je bláhové se domnívat, že když někdo není suverén a dřív žádné průsery neměl, tak už nikdy žádnej neudělá...?
Pátek, 04. května 2018 - 12:41:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7761
Registrován: 8-2012
Hlavní průser je ten, že strojvedoucí projel stůj a odjel na trať. O tom podle mě není žádná diskuze, některým jedincům i odborovým organizacím to dokonce stačí k uspokojení (prakticky až nadšení z toho, že se něco takového stalo) a hejtům o "nezodpovědném dopravci".
Už včera jsem se tu pokusil otevřít téma, že šlo o lidskou chybu, proti které není imunní žádný dopravce (ale když Nechybující Odpovědný Dopravce udělal strojvůdci akorát formální poznání a ten místo do Hustopečí odjel v naprostém klidu na kolej "proti srsti" do Zaječí proti nexáku, bylo ze strany soudruhů federantů ticho po pěšině a žádný emotivní výlev se na jejich webu neobjevil) a tudíž je potřeba ještě něco dodat. Samozřejmě se to setkalo akorát s dalšími nenávistnými komentáři a trollením od obvyklých přispěvatelů. Přesto bych to zkusil ještě jednou, třeba už emoce utichly (i když u konkrétních jedinců předpokládám opět jen hejty).
Je úplně jedno řešit jmenovitě, kdo to projel a jaký má charakter. Od toho jsou prostě zabezpečovací zařízení, aby takovou chybu bez ohledu na kádrový posudek dotyčného eliminovala nebo alespoň zmírnila. Pokud vozidlo dojede kilometr od místa, kde projelo stůj, plnou traťovou rychlostí a aniž by bylo automaticky zastaveno, tak tu prostě žádné zabezpečovací zařízení nemáme. Je úplně jedno, že tu místo toho máme spoustu rovnáků na vohejbáky od (mimochodem federanty též propagovaného) "tradičního a osvědčeného tuzemského výrobce moderních technologií", který si vyrábí co se mu zrovna namane při vědomí, že na to odbyt vždycky bude mít. Není to samozřejmě jeho chyba, on se jen chová racionálně v parametrech prostředí, jaké je nastavené (a jaké pomáhal nastavit, to asi nelze zpochybnit). Dlouhodobě se v ČR ale tím pádem řeší následky místo příčin, vnější projevy místo strukturální podstaty. Nějaké VNPN, kde teprve po projetí návěstidla začne zvonit zvoneček a někdo zmáčkne zastavovací tlačítko, je prostě jen (dovolím si použít dokonalé Mikuldovo přirovnání) interrupce místo antikoncepce. Přesto tomu, že nemáme na většině tratí vůbec žádný zabezpečovač a na třetině sítě akorát cosi na ukazování světýlek, čímž se dá "promačkat", bůhvíproč tleskáme a píšeme "stanoviska", že je to vlastně super a stačí jen vyházet ty ostatní dopravce, aby nastal ráj na zemi. Jo, vlastně ještě nějak musíme ošulit to ETCS... Nepochopitelné, ale je to tak.
Hlupákům, co si ještě i dnes pletou TRS (fakticky duplexní vysílačka na frekvencích kolem 450 MHz) s GS (specificky česká funkcionalita, prakticky kódová zpráva přenášená tou TRSkou) ještě jednou pro zopakování: tento generální stop funguje jen v českém prostředí (protože opět zachraňujeme situaci interrupcí poté, co jsme kašlali na antikoncepci) a přes jeho nespolehlivost (rádiový stín - např. tunel na Wilsonu, špatné nastavení, špatná obsluha) je obsluhující personál utvrzován ve víře v jeho samospasitelnost a zastupitelnost místo regulérního zabezpečovače (uvidíme, jestli se ve výsledcích vyšetřování této nehody dočteme, že krom obsluhy GS zkoušel dispečer DOZ volat hlasovým konferenčním hovorem "vlak XY stůj" nebo ne...). Symptomatické pak je, že se kápo od Federace nedožaduje povinného zabezpečovače, ale povinného generálního stopu... (ruku na srdce, oni odboráři tohle prostředí taky pomáhali dlouhodobě a usilovně vytvářet a dělají to očividně dodnes, když místo zabezpečovače požadují kšeft pro tradičního národního zabezpečováka, místo bezpečnosti honí hlavně kšeft pro Jediného Správného Dopravce). Prostě nepochopitelné (na první pohled, na druhý už samozřejmě chování FSČR dává smysl).
OK - hejtři, nástup.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Luboš_ct
Pátek, 04. května 2018 - 12:42:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14414
Registrován: 9-2002
Petr hradecký:
V pohodě. Já si to stahl na sebe, takže taky omyl[happy]

Čahoun:
O tom Prostředňáku to byly nějaké povídačky, takže zda v tom byl nebo ne vůbec netuším. Spíš si ale myslím, že ne. A datum bohužel nevím. Je to už nějaký rok zpět.

Nezdy, co taky jinýho v tom zaprášeným Egyptu dělat.. no ještě psát na káčko[biggrin]
Ferry Corsten - Anahera

*** T R A N C E F O R E V E R ***
Pátek, 04. května 2018 - 13:01:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2669
Registrován: 3-2006
Ad T_._H_.: S tím nelze než souhlasit.[vypravci]
Smithers
Pátek, 04. května 2018 - 13:27:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 596
Registrován: 12-2007
Toto je oficiální vyjádření SŽDC: „Trať je od 14. dubna 2018 vybavena funkčním TRS, a to včetně funkce Generální stop. Celý systém zareagoval správně na vzniklou situaci – projetí návěsti stůj. Problém je bohužel ve vybavenosti vozidel radiostanicí. Přestože výpravčí okamžitě použila předepsaný nouzový telefonický kontakt se strojvůdci, s ohledem na krátký čas stihla kontaktovat pouze jednoho z nich“.
zdroj: zdopravy.cz
Pátek, 04. května 2018 - 13:44:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 113
Registrován: 8-2009
opět několik odkazů a čtěte:
www.szdc.cz/soubory/zabezpecovaci-zarizeni/ts-2-2014-sz-vnpn.pdf
https://www.dcom.cz/category/produktove-listy/
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&v ed=2ahUKEwi2h5bG--vaAhXEvhQKHc3aC8MQFjAAegQIABAu&url=http%3A%2F%2 Fwww.szdc.cz%2Fdocumentpublisher%2Fdownload%3FdocumentId%3D1%253B %2523d7ad5610-8ee4-43aa-a7e5-b5617ab517d7%26contentId%3D0&usg=AOv Vaw1qexEy1LKrBCPIYhR-rL4Y
dělám to pro Vás, když čtu co se tady píše.
Pátek, 04. května 2018 - 13:59:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2553
Registrován: 3-2004
Pokud vozidlo dojede kilometr od místa, kde projelo stůj, plnou traťovou rychlostí a aniž by bylo automaticky zastaveno, tak tu prostě žádné zabezpečovací zařízení nemáme.

Kde to můžu podepsat? [ok]
Bkp
Pátek, 04. května 2018 - 14:09:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7956
Registrován: 8-2003
Smithers:
" Přestože výpravčí okamžitě použila předepsaný nouzový telefonický kontakt se strojvůdci, s ohledem na krátký čas stihla kontaktovat pouze jednoho z nich“."

To asi mluví za mnohé. Považovat za bezpečné něco, co v situaci, kdy můžou rozhodovat vteřiny závisí na tom, jak rychle se podaří dovolat na několik kontaktů...

Mimochodem, je roztomilé, jak se bezpečností ohánějí dědicové éry, která ani neměla potřebu doopravdy zavádět zabezpečovač.
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Pátek, 04. května 2018 - 14:32:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3601
Registrován: 11-2009
Aniz bych si chtel hrat na generala po skonceni boje, prvni co me napadlo a zaroven zarazilo, kdyz jsem videl fotky, ze ty vlaky maji (aspon na prvni pohled) jen lehce pocuchany cumaky - ve srovnani treba s tramvajema v Ostrave na lesni lince, tohle vyhlizi skoro jako "tukanec v kolone" a ne jako celni srazka v plny rychlosti.

Ma nekdo z vas predstavu, jaka mohla byt rychlost v okamziku narazu? Myslim samosebou v souvislosti s rozsahem poskozeni vlaku...

Co mi prijde napikacu (samosebou krome toho, ze se takova nehoda vubec stala), ze pokud se prokaze, ze bylo mozne stihnout jen hovor jednomu firovi a druhemu uz ne, muze (a velmi pravdepodobne i bude) to byt interpretovano jako "mit vsechny vlaky vybaveny zarizenim reagujicim automaticky na povel GS, nehoda by se nestala" [uhoh]
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Pátek, 04. května 2018 - 14:43:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 114
Registrován: 8-2009
Jsou dopravci, kteří s používáním TRS problém nemají jako LEO expres, RegioJet, AWT, EŽ, SD, IDS a další. No a pak je jeden, který s tím problém má GWTR. Je škoda, že ten tendr nezískal třeba RegioJet. Lepší žlutý než mrkev.

(Příspěvek byl editován uživatelem Theo.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Theo.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Theo.)
Pátek, 04. května 2018 - 15:32:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3506
Registrován: 3-2006
Toto je oficiální vyjádření SŽDC: „Trať je od 14. dubna 2018 vybavena funkčním TRS, a to včetně funkce Generální stop.

Tedy už celé 3 týdny? [coze]

(já to tedy na zdopravy.cz nemůžu najít)
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Pátek, 04. května 2018 - 16:00:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 424
Registrován: 6-2017
Sim:
"Aniz bych si chtel hrat na generala po skonceni boje, prvni co me napadlo a zaroven zarazilo, kdyz jsem videl fotky, ze ty vlaky maji (aspon na prvni pohled) jen lehce pocuchany cumaky - ve srovnani treba s tramvajema v Ostrave na lesni lince, tohle vyhlizi skoro jako "tukanec v kolone" a ne jako celni srazka v plny rychlosti.

Ma nekdo z vas predstavu, jaka mohla byt rychlost v okamziku narazu? Myslim samosebou v souvislosti s rozsahem poskozeni vlaku...

Co mi prijde napikacu (samosebou krome toho, ze se takova nehoda vubec stala), ze pokud se prokaze, ze bylo mozne stihnout jen hovor jednomu firovi a druhemu uz ne, muze (a velmi pravdepodobne i bude) to byt interpretovano jako "mit vsechny vlaky vybaveny zarizenim reagujicim automaticky na povel GS, nehoda by se nestala" [uhoh]"

Špatné je především to, že strojvedoucí projel stůj, řízl výhybku aniž by si toho všiml. To ostatní jsou smutné následky. Mě osobně to velice mrzí a vrhá to na naší firmu hodně špatné světlo, přitom ne vše je tak, jak se tu píše. Pokud jde o střetovou rychlost, byla cca 30km/h , přičemž RS defakto stál. Co se týká toho volání, RS zastavil na příkaz výpravčí, která použila náhradního spojení, tedy vysílačky siplex na kanálu 12 TOS . Vozidlo 628 nezastavilo z důvodu toho, že nikdo nepoužil GS, přičemž je vybaveno TRS a ani jiného spojení. Včera jsem četl na jiném vlákně, že to bylo dle FS obráceně a oni na to vehementně upozorňovali, že kdyby RS mělo TRS, nemuseli se srazit, leč v podání FS, to neodpovídá té dané situaci. Počkejme si, až bude ukončeno šetření a bude k této nehodové události vydaná oficiální zpráva DI. [masinka]
Pátek, 04. května 2018 - 16:15:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7764
Registrován: 8-2012
Blbý je, že hejtři a federanti měli závěry ze svého "vyšetřování" a desetiminutovku nenávisti hotový už včera večer, zatímco závěrečná zpráva bude tak za půl roku a to už na své "závěry" dávno zapomenou...
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 04. května 2018 - 16:47:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 425
Registrován: 6-2017
T_._H_.:
"Blbý je, že hejtři a federanti měli závěry ze svého "vyšetřování" a desetiminutovku nenávisti hotový už včera večer, zatímco závěrečná zpráva bude tak za půl roku a to už na své "závěry" dávno zapomenou..."

Tak jistě, je to typické. Stejně jako se řešili vozy na kola a nějak jsem nezaznamenal, že by se o tom dále mluvilo, když se ukázalo, že federanti byli vedle jak ta jedle a to je jen pár týdnů na zpět.
Pátek, 04. května 2018 - 16:48:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 90
Registrován: 7-2017
Sleduji to tu poctivě a tak se zeptám: proč má jeden (nový) vylomené nárazníky a zdemolované čelo a ten druhý (starší) prakticky nic? Myslel jsem, že ty nárazníky jsou spojené s rámem a maj něco vydržet... Jestli byla rychlost nárazu 30, jak by to vypadalo při 2x 80??
Pátek, 04. května 2018 - 16:50:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 115
Registrován: 8-2009
Kanál 12 není TOS, ale VOS. TOS je kanál 13. Zase chyba http://www.szdc.cz/soubory/radiove-site/1-04-2.pdf
Petr_hradecký
Pátek, 04. května 2018 - 17:03:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1637
Registrován: 4-2015
Sim: "mají jen lehce pochuchaný čumáky"

Jedna ze souprav to má dost nahnuté, neb při srážce prý vypadl do kolejiště motor i s převodovkou... (zdroj:ČT)


Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Pátek, 04. května 2018 - 17:09:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 426
Registrován: 6-2017
Theo:
"Kanál 12 není TOS, ale VOS. TOS je kanál 13. Zase chyba http://www.szdc.cz/soubory/radiove-site/1-04-2.pdf"

Ano samozřejmě máš pravdu, upsal jsem se, omlouvám se.
Pátek, 04. května 2018 - 17:16:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 427
Registrován: 6-2017
Nystrom:
"Sleduji to tu poctivě a tak se zeptám: proč má jeden (nový) vylomené nárazníky a zdemolované čelo a ten druhý (starší) prakticky nic? Myslel jsem, že ty nárazníky jsou spojené s rámem a maj něco vydržet... Jestli byla rychlost nárazu 30, jak by to vypadalo při 2x 80??"

RS je vozidlo lehké stavby s hliníkovým rámem to jednak a za druhé si stačí spočítat váhy obou vozidel, to je prostě dané.
Petr_hradecký:
"Sim: "mají jen lehce pochuchaný čumáky"

Jedna ze souprav to má dost nahnuté, neb při srážce prý vypadl do kolejiště motor i s převodovkou... (zdroj:ČT)

"
Je to vcelku dobře vidět i na fotkách veřejně dostupných, při tom jak 628 Sprintera tlačila před sebou, se zlomilo čelo i s nárazníky, zlomila se podlaha a vypadl celý rám i s motorem a převodovkou. Nahnuté je to tak, že bude nejspíš na odpis.
Pátek, 04. května 2018 - 17:37:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 116
Registrován: 8-2009
Tak a ještě jeden materiál k přečtení:
http://www.szdc.cz/dalsi-informace/dokumenty-a-predpisy/organizac ne-ridici.html?page=detail&docid=1%3B%232b133dff-9e77-4536-acb5-4 32e2efa22f8
doufám, že to četli i v GWTR, je to v rozsahu znalostí.
Pátek, 04. května 2018 - 18:16:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 428
Registrován: 6-2017
Theo:
"Tak a ještě jeden materiál k přečtení:
http://www.szdc.cz/dalsi-informace/dokumenty-a-predpisy/organizac ne-ridici.html?page=detail&docid=1%3B%232b133dff-9e77-4536-acb5-4 32e2efa22f8
doufám, že to četli i v GWTR, je to v rozsahu znalostí."

Tím chtěl pán naznačit co ? V čem je tedy konkrétně problém, když už se tu tahají směrnice SŽDC ? Pořád nechápu tu pointu související z nehodou ?
Bobo
Pátek, 04. května 2018 - 18:34:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14042
Registrován: 5-2002
až tu bude něgdo pomlouvat GS tak trska na něj umí řvát bez ohledu, jesli má napíchlej luft
kolisti = piráti chodníků
<font color="ffff00">neosvětlený cyklista = žádný cyklista</font>
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Pátek, 04. května 2018 - 18:39:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 117
Registrován: 8-2009
toto:
5.7.6 Hnací vozidla pohybující se pravidelně na trati vybavené infrastrukturní částí vlakového rádiového zařízení (systémy GSM-R, SRD, ASCOM nebo síť SRV) musí být vybavena terminálem umožňujícím základní rádiové spojení, a to jak pro hlasovou komunikaci mezi strojvedoucím a osobami podílejícími se na řízení a organizování drážní dopravy, tak pro obousměrný přenos relevantních signálů, povelů, hlášení nebo dat mezi železniční infrastrukturou a hnacími vozidly, tedy terminálem plně kompatibilním a spolupracujícím ve všech funkcích s infrastrukturní částí použitého vlakového rádiového zařízení.
5.7.7 Je-li na hnacím vozidle jako terminál přechodně použit mobilní telefon (v systému GSM-R nebo GSM) nebo přenosná radiostanice (v systémech SRD, ASCOM nebo v síti SRV), musí být takový terminál připojen na pevnou vnější anténu hnacího vozidla, hlavní napájení musí být z dobíjené palubní baterie hnacího vozidla a terminál musí pracovat s vysokofrekvenčním výkonem 8 W v systému GSM-R, případně s vysokofrekvenčním výkonem 5 až 10 W v systémech SRD, ASCOM nebo v síti SRV.
Pátek, 04. května 2018 - 19:00:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 118
Registrován: 8-2009
A ještě dotaz na toffa. Májí vaše Vozidlové radiostanice MESA 23 interní a externí verzi modulu
STOP v mobilní telefonní síti standardu GSM-R v pásmu 900 MHz a v sítích Traťového
rádiového systému (TRS) v pásmu 450/160 MHz?
viz: http://www.szdc.cz/soubory/radiove-site/s-14.pdf a http://www.szdc.cz/soubory/radiove-site/s-32.pdf
Pátek, 04. května 2018 - 19:06:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 430
Registrován: 6-2017
Theo:
"toto:
5.7.6 Hnací vozidla pohybující se pravidelně na trati vybavené infrastrukturní částí vlakového rádiového zařízení (systémy GSM-R, SRD, ASCOM nebo síť SRV) musí být vybavena terminálem umožňujícím základní rádiové spojení, a to jak pro hlasovou komunikaci mezi strojvedoucím a osobami podílejícími se na řízení a organizování drážní dopravy, tak pro obousměrný přenos relevantních signálů, povelů, hlášení nebo dat mezi železniční infrastrukturou a hnacími vozidly, tedy terminálem plně kompatibilním a spolupracujícím ve všech funkcích s infrastrukturní částí použitého vlakového rádiového zařízení.
5.7.7 Je-li na hnacím vozidle jako terminál přechodně použit mobilní telefon (v systému GSM-R nebo GSM) nebo přenosná radiostanice (v systémech SRD, ASCOM nebo v síti SRV), musí být takový terminál připojen na pevnou vnější anténu hnacího vozidla, hlavní napájení musí být z dobíjené palubní baterie hnacího vozidla a terminál musí pracovat s vysokofrekvenčním výkonem 8 W v systému GSM-R, případně s vysokofrekvenčním výkonem 5 až 10 W v systémech SRD, ASCOM nebo v síti SRV."

To jsme nemuseli chodit až k bodu 5.7.6, stačí toto :

2.10 Základním rádiovým spojením se rozumí takové rádiové spojení, které na trati
vybavené příslušnou rádiovou infrastrukturou umožňuje s předepsanou kvalitou 4 ) jak
plnohodnotnou hlasovou komunikaci mezi strojvedoucím a výpravčím příslušným
řízené oblasti a mezi strojvedoucími navzájem, tak datovou komunikaci mezi
pohyblivými a pevnými rádiovými zařízeními (pracujícími případně bez obsluhy).
2.11 Náhradním rádiovým spojením se rozumí rádiové spojení, které musí umožnit
uskutečnění rádiového spojení strojvedoucího s výpravčím příslušným řízené oblasti
z převážné většiny míst tratí v jím řízené oblasti. K náhradnímu rádiovému spojení se
smí používat pouze stanovené typy rádiových zařízení. Druh a typ rádiového zařízení
určeného jako náhradní rádiové spojení určí provozovatel dráhy individuálně pro
jednotlivé tratě s přihlédnutím k úrovni pokrytí příslušných rádiových úseků trati
využitelným signálem. Náhradní rádiové spojení nesmí být trvale používáno místo
základního rádiového spojení.

2.12 Nouzovým spojením se rozumí jakékoliv (popřípadě i rádiové) spojení, které
umožňuje uskutečnění komunikace strojvedoucího s výpravčím příslušným řízené
oblasti v případě vzniku poruchy nebo mimořádnosti na základním nebo náhradním
rádiovém spojení v průběhu jízdy hnacího vozidla.
Pátek, 04. května 2018 - 19:17:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 28
Registrován: 2-2018
Nehodu vlaků u Mříče na Českokrumlovsku prý mohlo způsobit nedostatečné vybavení soupravy:
https://budejckadrbna.cz/zpravy/krimi/19450-nehodu-vlaku-pry-mohl o-zpusobit-nedostatecne-vybaveni-soupravy.html
Pátek, 04. května 2018 - 19:29:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 431
Registrován: 6-2017
carte:
"Nehodu vlaků u Mříče na Českokrumlovsku prý mohlo způsobit nedostatečné vybavení soupravy:
https://budejckadrbna.cz/zpravy/krimi/19450-nehodu-vlaku-pry-mohl o-zpusobit-nedostatecne-vybaveni-soupravy.html"

Nevím proč se tu neustále duplikuje tento výmysl od federantských bafuňářů, proběhlo to tu mnohokrát, nebudu opakovat, co jsem již k tomuto psal.
Pátek, 04. května 2018 - 19:34:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 432
Registrován: 6-2017
Theo:
"A ještě dotaz na toffa. Májí vaše Vozidlové radiostanice MESA 23 interní a externí verzi modulu
STOP v mobilní telefonní síti standardu GSM-R v pásmu 900 MHz a v sítích Traťového
rádiového systému (TRS) v pásmu 450/160 MHz?
viz: http://www.szdc.cz/soubory/radiove-site/s-14.pdf a http://www.szdc.cz/soubory/radiove-site/s-32.pdf"

Pokud vím, tak mají, bohužel MESA není výbavou RS, tedy těch co jsou provozovány na Šumavě, pevně doufám, že se to změní.
Bobo
Sobota, 05. května 2018 - 09:04:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14044
Registrován: 5-2002
tak jak to bylo s trskou? jestli to má plnohodnotný trs, proč [vypravci] volal 12 simlex???????????
kolisti = piráti chodníků
<font color="ffff00">neosvětlený cyklista = žádný cyklista</font>
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Priapos
Sobota, 05. května 2018 - 10:40:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1444
Registrován: 10-2012
Toff:
"Pokud vím, tak mají, bohužel MESA není výbavou RS, tedy těch co jsou provozovány na Šumavě, pevně doufám, že se to změní."


Uvidíte, že najednou to půjde. Kdyby tam totiž MESA byla, projetí a řezání by samozřejmě nezabránila, ale třeba až ke srážce by nedošlo. To je ta pointa, která s nehodou souvisí a kterou jste v souvislosti se směrnicemi SŽDC, které uváděl Theo, nechápal.
Sobota, 05. května 2018 - 10:53:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 434
Registrován: 6-2017
Priapos:
"Toff:
"Pokud vím, tak mají, bohužel MESA není výbavou RS, tedy těch co jsou provozovány na Šumavě, pevně doufám, že se to změní."

Uvidíte, že najednou to půjde. Kdyby tam totiž MESA byla, projetí a řezání by samozřejmě nezabránila, ale třeba až ke srážce by nedošlo. To je ta pointa, která s nehodou souvisí a kterou jste v souvislosti se směrnicemi SŽDC, které uváděl Theo, nechápal."

To zcela chápu, jenže zde GS jak jsem již psal, nebyl použít. Souprava co TRS neměla, zastavila na výzvu výpravčí do vysílačky simplex na kanálu 12 VOS. Souprava co TRS má, nezastavila a narazila do již stojícího RS. Jsem zvědav na výsledky vyšetřování. Nezpochybňuji to, že by měli mít všechny soupravy TRS, ale v tomto konkrétním případě, se uvádějí jiné skutečnosti, než to bylo v reálu. Zbytek ať si každý domyslí, nebo počká na výsledky šetření, které stejně hned tak nebudou.
FiJi
Sobota, 05. května 2018 - 11:56:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 94
Registrován: 1-2017
Kdyby nešlo o zdraví a o životy, byl by to dobrý námět na grotesku. Nemáme zabezpečovač na vlaku, tak zavřeme oči a simulujeme to GS na TRS. Nemáme na vlaku ani TRS, tak zavřeme oči a simulujeme to mobilem. Nemáme ani na dva mobily, aby se vytočila čísla na oba fíry současně, tak zavřeme oči a simulujeme to tím, že se z jednoho mobilu volá na dvě čísla postupně. Hele, nedal by se ten mobil ještě nahradit něčím levnějším, třeba poštovním holubem?
Sobota, 05. května 2018 - 11:58:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 678
Registrován: 10-2008
BoBo : Myslím že zcela jednoduše na to druhé už nezbyl čas...... a vypravčí volila jako první tu nejjednoduší a nejrychlejší variantu.....a doufala že i ten druhý uslyší....asi,nevim,spekuluju....
Sobota, 05. května 2018 - 12:08:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3552
Registrován: 11-2008
Dovede si představit ten šrumec, kdyby SŽDC striktně trvalo na dodržování vybavení vlaku předepsaným spojením a nedovolilo odjezd vlaku ? Náhradní spojení by mělo být jen "náhradní", například při poruše základního spojení ( nebo nějaké mimořádné jízdy )a ne aby na něj vlak jezdil "pravidelně" jak se asi děje v tomto nešťastném případě. [andel] Mimochodem, někdo tu psal, že MUVky a ostatní vozidla SŽDC nemá TRS, nebo GSM-R. [crazy] No v mém obvodu, kde sloužím ( CDP Praha ) tak už běžně jezdí všechny MUVky a MVTV ( dráteníci ) běžně se spojením GSM-R a běžně ho používají. Přenosné telefony GSM-R používají i zaměstnanci údržby jak zabezpečováci, tak traťovka. [vypravci]
Sobota, 05. května 2018 - 12:21:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7779
Registrován: 8-2012
kdyby SŽDC striktně trvalo na dodržování vybavení vlaku předepsaným spojením a nedovolilo odjezd vlaku ?
Tak by největší problém měla ona sama...
Anebo si představte ten šrumec, kdyby zákonodárce striktně trval na vybavení tratě vlakovým zabezpečením místo nějakých následných "interrupčních" rovnáků na vohejbáky!
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Bobo
Sobota, 05. května 2018 - 12:23:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14046
Registrován: 5-2002
Souprava co TRS neměla - takže JE PRAVDA, že né fšechno má trs!
co tam je, že to simplex chytne? ručka?

u nás maj taky fšechny muv trs+gsmr


(Příspěvek byl editován uživatelem bobo.)
kolisti = piráti chodníků
<font color="ffff00">neosvětlený cyklista = žádný cyklista</font>
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Sobota, 05. května 2018 - 12:53:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1109
Registrován: 5-2007
Sebu: A co je složitého zmáčknout tlačítko 5 a 7?

Primárně se používá nejvyšší stupeň, v tomto případě TRS a až poté náhradní spojení přes VOS.Zbytečně se do toho dostal i zaměstnanec SŽDC. Ono je taky otázka, jaké spojení bylo zadáno do KADRu, co pak bylo vidět v TPV/SGVD.
P_v
Sobota, 05. května 2018 - 13:51:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1949
Registrován: 5-2002
Když se dovolali aspoň do jednoho vlaku, aby zastavil, dával jeho strojvůdce zvukovou návěst pro ten druhý vlak?
Sobota, 05. května 2018 - 13:55:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 240
Registrován: 3-2005
Asi se zeptám blbě:
Co by mělo být slyšet za zvuk, když se ,, řízne ,, výměna?
Sobota, 05. května 2018 - 14:22:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2425
Registrován: 5-2008
Tr24:začne zvonit zvonek rozřezu
Don Parmezano
Sobota, 05. května 2018 - 16:09:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 72
Registrován: 7-2017
Někdo tvrdil že je tam přeci to slavné VNPN a to vyšle Gstop samo, bez nutnosti vyťukávat volbu na telefonu. Tož jeden vlak by byl zastaven a druhý byl obsloužen hlasovou výzvou do rádia. Tam je asi souběžně SRV, takže se dá na simplexu dovolat všude..?