Diskuse » Archiv 2018 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 19. 09. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Nehody do 19. 09. 2018

dolů
   autor příspěvek
Sobota, 15. září 2018 - 08:48:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9087
Registrován: 8-2012
co mě musel předjet + dalších 10 aut přede mnou, abych ho na hlavní dojel a držel si odstup jen jedno auto
Takže vy jste jich předjel jen devět a to vás na tom sere nejvíc? [crazy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 15. září 2018 - 09:04:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1572
Registrován: 10-2009
Lidi,
už několik let se na Káčku přemílají přejezdy a jejich (ne)bezpečnost. Kdo a co šofér, kdo a co tzv. dráha. Já však stále čekám, že pánové kritizující přejezdy nás poučí, jak by měl ten který přejezd vypadat, aby byl bezpečný. Jak by měl vypadat bezpečný provoz na nich, na přejezdech.
Co by tedy navrhovali a zda mají taky nápad, jak přesvědčit ostatní o svém návrhu. Zatím jsem se jenom dozvěděl, že chybovat (u řidičů) je lidské a přirozené a že ajznboňáci jsou taky debilové. Což o to, je to možné. Ale co dál? A napadá mě taková hříšná myšlenka: Není život sám životu nebezpečný?
Tak už to chodí, že lidé dělají chyby a taky za to občas zaplatí. Někdy, jak už to v životě taky hojně bývá, platí účet někdo jiný. To už se však dostávám k jakési laické filozofii. Mě by fakt zajímalo, jak vypadá bezpečný přejezd a bezpečný provoz na něm. A zda už takový někde funguje. Děkuji.
Omlouvám se, pokud rozpoutám další mlácení dávno prázdné slámy, (dožínky nebudou) a toho hrachu k házení už taky velké zásoby nemáme. Veselou mysl přeje Váš Podroužek.
Sobota, 15. září 2018 - 09:40:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1921
Registrován: 11-2012
T_._H_.: Ne, já furt nevím, proč všeci maj tendenci jezdit stylem brzda-plyn, úplně zbytečně pálit palivo navíc nesmyslným zrychlením s následným ostrým bržděním, když jim za cenu téměř nulového náskoku letí spotřeba hore.
To říkám furt: Kdyby lidi jezdili plynule a ne jak jezdci F1, tak jsou ty celkové emise úplně někde jinde a nemusí se furt vymýšlet hovadiny do motorů...
Kočátko říká, že poctivý analog je lepší než digitální náhražky.
Pohrdám všema, co si nechaj kálet na hlavu jakožto aj těma, kdo jim na tu hlavu kálí...
Sobota, 15. září 2018 - 10:12:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1445
Registrován: 10-2007
už několik let se na Káčku přemílají přejezdy a jejich (ne)bezpečnost.
Tohle je spíše do přejezdů než do tohoo vlákna...
Sobota, 15. září 2018 - 10:18:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9088
Registrován: 8-2012
proč všeci maj tendenci
Čili jen další zevšeobecnění, jak je pro zdejší šotokomunitu neřidičů a svátečních řidičů typické... no jo, no.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 15. září 2018 - 10:48:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 66
Registrován: 12-2017
Pavel: Ne, já furt nevím, proč všeci maj tendenci jezdit stylem brzda-plyn, úplně zbytečně pálit palivo navíc nesmyslným zrychlením s následným ostrým bržděním

nejsou to všeci, z mého pozorování 75% řidičů jezdí tak nějak normálně, zbytek holt jede stylem brzda - plyn bo je mu u [zadnice] spotřeba a cena benzinu, nebo naopak druhý extrém že někdo jede "svátečního klobouka" a nervozita většiny lidí plazící se za nim potom logicky leze nahoru...Takže ano pokud někdo valí celou cestu 70 tak si o to předjetí přímo říká.
Sobota, 15. září 2018 - 13:05:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3124
Registrován: 9-2003
Ono je paradoxní, že ti, co kloboukují mimo obec 70, jedou pak těch samých 70 i ve vesnici.
NOBLE BRICKS
Mladějov
Sobota, 15. září 2018 - 13:11:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12758
Registrován: 3-2007
Ani ne. Spíš mne sejří ti, co nedokáží jet ani těch 50 a jedou třeba 42, 45 a před sebou mezeru jako kráva, do které najíždějí další a další včetně kamionů. Jízda mou "oblíbenou" Kutnohorskou, speciálně od Vyžlovky na Prahu je pak opravdu utrpením, protože nikde nepředjedeš.
Sobota, 15. září 2018 - 13:37:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1446
Registrován: 10-2007
Ani ne. Spíš mne sejří ti, co nedokáží jet ani těch 50 a jedou třeba 42, 45 a před sebou mezeru jako kráva, do které najíždějí další a další včetně kamionů.

Jo, jo největší prdel je vztekat se nad "debily" na přejezdu, kteří předpisy nedodržují. Pak se vztekat na někým, když ta stejná pravidla dodržuje....[ok]
Mladějov
Sobota, 15. září 2018 - 13:48:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12759
Registrován: 3-2007
Už byste mohl jít, vy překrucovači, konečně s těmi vašimi paličskými žvásty do [zadnice]. Bohužel jsou tady lidi, co s vámi tu vaší nesmyslnou hru budou hrát, protože si hrajou rádi na poučovatele - podobně jako vy. Donekonečna. Přejezdy a "vinu dráhy" do všeho serete (to se slušněji říct nedá) akorát vy. Asi jste nějak postižený, podobně jako Kogvíl s církví [crazy].

Mně třeba sejří, že nemyslících blbů na silnicích neubývá, ale dokážu si s tím, stejně jako třeba s těmi vašimi přejezdy, co jste z nich tak v [zadnice], poradit.

Vy jste, a to je symptomatické, tady nikdy žádná řešení nenavrhl, vy se jen vysíráte trvale do těch, co se vám snaží některé aspekty vysvětlovat - asi se rád povyšujete nad ostatní.

Já s váma diskutovat nebudu, protože to nedává smysl. Že to po x letech tady nepochopí třeba Hajnej, mne při jeho inteligenci a trvalé přítomnosti púoněkud udivuje - on si asi pořád myslí, že na vás platí nějaké argumenty. Ono všechno má svou mez, pane.
Sobota, 15. září 2018 - 19:22:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1447
Registrován: 10-2007
Vy jste, a to je symptomatické, tady nikdy žádná řešení nenavrhl,
Pane kolego, hoďte se s vyjadřováním do klidu. Řešení jsem jasně navrhl. Máte ho v historii. Bylo okomentováno slovy "nejsou peníze", "nikdy se to tak nedělalo".

vy se jen vysíráte trvale do těch, co se vám snaží některé aspekty vysvětlovat - asi se rád povyšujete nad ostatní.
Jak jsem vám napsal výše. Zaujalo mě, že řidiči, kteří předpisy nedodržují a sčuchnou se s vláčkem, tak jsou "debilové". Naopak, když máte, co jste chtěli, a předpisy dodržují, tak jsou taky "debilové", "blbové"...atd. Přiznám se, to mi přišlo řekněme neobvyklé..
FiJi
Sobota, 15. září 2018 - 20:13:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 151
Registrován: 1-2017
Hajnej:
"Však je taky jejich účel úplně jiný"
To je fajn. Ale řeč byla o účelu zabránění nehodě na přejezdu.


Hajnej:
"Na co si tu hraješ? To si fakt myslíš, že tu neumíme takovéhle elementární převody jednotek?"
Nepsal jsem vám, reagoval jsem na komentář Výpravčíhoxy. A ten by mne asi nepoučoval, že auto musí jet přes přejezd 30 km/h, kdyby si spočítal, že právě o rychlosti 30 km/h přes přejezd jsem psal.

Takže je fajn, že umíte takovéhle elementární převody jednotek z hlavy, teď ještě zkuste v hlavě udržet kontext diskuse alespoň při čtení jednoho komentáře s citacemi.
Sobota, 15. září 2018 - 20:16:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9096
Registrován: 8-2012
Já s váma diskutovat nebudu, protože to nedává smysl. Že to po x letech tady nepochopí třeba Hajnej, mne při jeho inteligenci a trvalé přítomnosti púoněkud udivuje
Hajnej potřebuje diskuzně zvítězit (ješitnost) a neuvědomuje si, že s blbostí se vyhrát nedá.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 15. září 2018 - 21:31:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 28
Registrován: 6-2018
TH, Martyss, FiJi: až budete intelektuálně sahat Hajnému po kotníky, tak vás možná začne někdo brát vážně.
Sobota, 15. září 2018 - 22:22:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3720
Registrován: 5-2004
T.H., připomnělo https://www.xkcd.com/386/ [biggrin]
Neděle, 16. září 2018 - 01:25:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1922
Registrován: 11-2012
T_._H_.:
Nejedná se o zevšeobecnění, ale o statistiku podloženou pozorováním, neboť jako servisák něco málo po Moravě najezdím.

Čili jen další zevšeobecnění, jak je pro zdejší šotokomunitu neřidičů a svátečních řidičů typické... no jo, no. Stejně jako jste Vy teď na zevšeobecnění reagoval zevšeobecněním... no jo, no...

bandita, Mladějov:
Co se ježdění 45 či 80 km/h týče, tak zde vidím hlavní problém v nepřesnosti tachometru a připosranosti řidičů. Na budíku mám 50 km/h, na radaru vidím nějakých 40něco km/h a GPS či policajti vidí něco podobného. Já osobně nejezdím podle tachometru, ale podle otáčkoměru, který jsem si právě v palici skalibroval pomoci GPS a radarů.
Kočátko říká, že poctivý analog je lepší než digitální náhražky.
Pohrdám všema, co si nechaj kálet na hlavu jakožto aj těma, kdo jim na tu hlavu kálí...
Neděle, 16. září 2018 - 07:58:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9098
Registrován: 8-2012
o statistiku podloženou pozorováním
Statisticky vypozorováno, že všici... tak to buď máte problém s očima, nebo jste prostě jen hysterka, když to není zevšeobecnění.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Neděle, 16. září 2018 - 09:37:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 67
Registrován: 12-2017
Pavel: Nejedná se o zevšeobecnění, ale o statistiku podloženou pozorováním, neboť jako servisák něco málo po Moravě najezdím
tak v tom případě jezdíte klobouka 70, nu a z toho jasně vyplývá že Vás tedy zákonitě všici předjíždějí, to pak jo a Vaše statiskika skutečně nelže.

Co se ježdění 45 či 80 km/h týče, tak zde vidím hlavní problém v nepřesnosti tachometru a připosranosti řidičů. Na budíku mám 50 km/h, na radaru vidím nějakých 40něco km/h a GPS či policajti vidí něco podobného.
Já to spíše vidím že někteří kloboučníci se drží hesla čím "pomaleji tím bezpečněji" v kombinaci že někteří žijí mimoňský způsob života, což od určité úrovně může být dost průser. Viděl jsem dědka s feldou co projel křižovatku na červenou za plnýho provozu, asi 30tkou jako by přejížděl polňačku. Nemyslím s že by to byl "debil", ale prostě vůbec nezaregistroval že projíždí kolem něčeho čemu se říká semafor.

Když se vrátím k žel. přejezdům, tak znám případ že řidička vezla v autě psa, který ji začal dělat na zadní sedačce bordel, tak po něm šáhla, nastala situace že jednou rukou řídila, duhou rukou řešila psa a to zrovna v okamžiku před přejezdem, kde blikaly červený jak o závod, ve výsledku ženská vjela přímo pod vlak. Nemyslím si že by byla "debil" ale prostě udělala fatální chybu a šanci na reparát už nedostala... (K. Řečice 3 roky zpět)
Neděle, 16. září 2018 - 11:48:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1923
Registrován: 11-2012
Tak já klobouka nejezdím, na okreskách nasadím tachometrové kilo, na dálnici kilo čtyřicet, cihlu na plyn a jedu sledujíc cestu. Jen, když vím, že budu třeba za příští zatáčkou odbočovat a chytnu před sebe někoho jedoucího těch třeba 80 km/h a nedá se rozumně předjet, tak už to za ním doplachtím, protože nemá smysl se před něj rvát a ihned brzdit. A to je přesně ta situace, kdy se tam často někdo vecpe, abych ho stejně na další koloně či světlech dojel.
Prostě jezdit na max se dá aj s rozumem.
Kočátko říká, že poctivý analog je lepší než digitální náhražky.
Pohrdám všema, co si nechaj kálet na hlavu jakožto aj těma, kdo jim na tu hlavu kálí...
FiJi
Neděle, 16. září 2018 - 12:36:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 152
Registrován: 1-2017
bandita:
"Já to spíše vidím že někteří kloboučníci se drží hesla čím "pomaleji tím bezpečněji""
Zároveň si ovšem spousta řidičů bůhvíproč myslí, že mají právo jezdit rychle a že je nikdo nesmí zdržovat. Jenže žádné takové právo nemají, zákon zakazuje zdržovat dopravu bezdůvodně pomalou jízdou – ale pokud ten řidič k pomalejší jízdě má (rozumný) důvod, je to v pořádku, a řidiči za ním holt musí počkat, až budou moci bezpečně přejet.

bandita:
"Nemyslím si že by byla "debil" ale prostě udělala fatální chybu a šanci na reparát už nedostala..."
Takových situací je na silnici spousta – třeba chvilková zdravotní indispozice, která způsobí vybočení do protisměru, kde zrovna jede kamion. Takovým situacím dnes rozumně zabránit nejde. A pak jsou situace, kde by tu šanci na reparát bylo možné zařídit poměrně snadno, a je hloupé, když to tak není – a to je případ třeba zadních závor na přejezdech.
Neděle, 16. září 2018 - 12:43:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3841
Registrován: 3-2010
starý_Ivoš
TH, Martyss, FiJi: až budete intelektuálně sahat Hajnému po kotníky, tak vás možná začne někdo brát vážně.

=======================
Ivo Myslivče, samochvála smrdí...
Neděle, 16. září 2018 - 17:26:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1080
Registrován: 8-2007
a to je případ třeba zadních závor na přejezdech.
On je s nimi nějaký problém? Když už jsem takový blbec, že zůstanu stát před nimi, tak přeci zařadím jedničku a jedu. Závora je na to stavěná a poškození laku na autě bude od závory jistě menší než od vlaku.
Neděle, 16. září 2018 - 19:01:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8476
Registrován: 4-2003
ale pokud ten řidič k pomalejší jízdě má (rozumný) důvod, je to v pořádku,


To že se někdo vleče po státovce furtpětsšedesát obec-neobec je věc mentálního nastavení. Stačí si s těma lidma do toho auta sednout - oni se prostě rozjeli a dál nevnímají, protože kolikrát nejsou zvyklí používat hlavu.

Já takový lidi skousnu, ale Vy jim nemusíte dělat pitomýho advokáta.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Neděle, 16. září 2018 - 20:04:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17566
Registrován: 5-2002
TH: Takže vy jste jich předjel jen devět
Z toho "abych ho na hlavní dojel" se dá usuzovat, že mezitím byla křižovatka, na které se těch devět vydalo jiným směrem a PV je tudíž vůbec nemusel řešit (a nejspíš to i z místní znalosti věděl a proto zůstával v klidu a nemagořil).

a to vás na tom sere nejvíc?
Možná bys už fakt měl přestat si své mindráky projektovat do jiných... [wink]

Hajnej potřebuje diskuzně zvítězit (ješitnost)...
...kteroužo potřebu lze kvantifikovat někde v řádovém rozpětí 1 miliTH až 1 centiTH, kde 1 TH je etalonem potřeby dosíci se diskuzního vítězství za každou cenu, třeba i za tu, že se chová jako čuräk.

neuvědomuje si, že s blbostí se vyhrát nedá
Jak pravil už klasik, vyhrát se skutečně nedá, ale neznamená to, že se nemá bojovat.

PV: Já osobně nejezdím podle tachometru, ale podle otáčkoměru, který jsem si právě v palici skalibroval pomoci GPS a radarů.
Uniká mi smysl toho, proč sis kalibroval otáčkoměr a ne rovnou tachometr...?

JxL: Ivo Myslivče, samochvála smrdí
Koukám, že u blba jako Ty je nad jeho intelektuální schopnosti přijít na to, že "starý Ivoš" je někdo úplně jiný než já.
A hlavně když se na K-r podíváš pořádně, tak zjistíš, že od sobotního rána (či spíš už od pátečního večera) až do teď jsem sem nenapsal jeden jedinej příspěvek, protože jsem měl zajímavější program.
FiJi
Neděle, 16. září 2018 - 21:39:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 153
Registrován: 1-2017
Bkv:
"Závora je na to stavěná"
Což ovšem řidiči neví. Navíc přeci všichni řidiči jsou debilové, tak nemůžete spoléhat na to, že budou přemýšlet.
Pondělí, 17. září 2018 - 08:29:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3842
Registrován: 3-2010
Hajnej, vždycky mě potěší, když nějaký nadutec a mentální impotent jako ty chytne na první našlápnutí.
Pondělí, 17. září 2018 - 12:07:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1867
Registrován: 2-2010
Pendolino Košičan někde na Kysucích [kiss][auto]
Garfield
Pondělí, 17. září 2018 - 13:13:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12755
Registrován: 10-2004
Zrážka expresu Pendolino s osobným autom
Pondělí, 17. září 2018 - 13:44:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6809
Registrován: 8-2007
Zase ta prokletá zadní závora na přejezdu[biggrin].
Pondělí, 17. září 2018 - 15:47:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8486
Registrován: 4-2003
Ta je horší než trpaslíci a třídní nepřítel. Kdoví esli ho pod ten vlak nestrčila.

Já bych to na ní řekl panu primáři při vizitě!!


[biggrin]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pondělí, 17. září 2018 - 17:10:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17572
Registrován: 5-2002
JxL: ždycky mě potěší
No spíš se teď celkem marně snažíš okecat, že sis myslel, kdovíco jsi "neodhalil", a ono se zase jednou ukázalo, že jsi totálně mimo mísu.
Pondělí, 17. září 2018 - 18:09:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8667
Registrován: 9-2002
FiJi skoncil konecne pod nejakym vozidlem, ze tady dneska neotravuje ?

Minule jsem zapomnel dopsat, ze jsem na pubertaka rval z okna, ze priste ho rozjezdim po asfalte jako psi hovno. Fyzika plati pro vsechny a co kdyz on vykroci ve chvili, kdy uz to neubrzdim ? Bylo to doslova o tri metry. Takovyhle situace me serou, protoze z toho budu mit co ? No pruser...
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Pondělí, 17. září 2018 - 19:29:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3843
Registrován: 3-2010
Hajnej No spíš se teď celkem marně snažíš okecat, že sis myslel, kdovíco jsi "neodhalil", a ono se zase jednou ukázalo, že jsi totálně mimo mísu.
========================================
Chlapečku, na to, abys věděl, co si myslí někdo jiný, zdaleka nemáš a to pořád hlupáky jako ty opakované "být mimo mísu" je furt lepší, než si nasrat do kalhot, jak to děláš ty, ubožáčku...
Pondělí, 17. září 2018 - 20:11:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 680
Registrován: 11-2012
Agent: Vidis to? Kdyz ne FiJi tak Jirik.

Obcas nad tema komentarema zasnu a rikam si zda se smat nebo brecet.
Pondělí, 17. září 2018 - 20:16:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1924
Registrován: 11-2012
Hajnej:
Ten otáčkoměr mám skalibrovaný obrazně v palici. Ručně jsem na to nešahal. Prostě sledovat očima hodnotu 1500 je pro mě příjemnější než si pamatovat kolik mám vlastně k těm rychlostem připočítat. Momentálně je na pořadu dne výměna filtrů a kapalin...
Kočátko říká, že poctivý analog je lepší než digitální náhražky.
Pohrdám všema, co si nechaj kálet na hlavu jakožto aj těma, kdo jim na tu hlavu kálí...
Pondělí, 17. září 2018 - 20:46:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3129
Registrován: 9-2003
PV: Já tedy nevím, co je na tom pamatování tak složitého. Do stovky jezdím tachometrových +5, nad kilo +10 a pokuty neplatím (info pro Martyzze).
NOBLE BRICKS
Pondělí, 17. září 2018 - 20:57:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 29
Registrován: 6-2018
Jiříčku, ty už jsi zpátky? Už jsi vystřízlivěl? Už tady bez tebe bylo smutno, nebylo skoro čemu/komu se zasmát.
Nechceš jít zase radši na pivo?
Pondělí, 17. září 2018 - 21:06:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8488
Registrován: 4-2003
Prostě sledovat očima hodnotu 1500 je pro mě příjemnější

http://www.eshop-rychle.cz/fotky2948/fotos/_vyr_323ne_3.jpg [biggrin]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pondělí, 17. září 2018 - 21:50:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 41
Registrován: 7-2017
Lepší fotky Pendolina z Čadce:

https://www.railpage.net/fotografie/sc-241-pendolino-narazilo-do- auta-na-priecesti/
Úterý, 18. září 2018 - 09:17:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 562
Registrován: 8-2005
Mimořádnost v provozu

Střet vlaku Os 9705 s nákladním automobilem na přejezdu P 2114 mezi stanicemi Kralupy nad Vltavou předměstí a Olovnice

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10217403786717226&set=gm. 10156204256859930&type=3&theater&ifg=1
Úterý, 18. září 2018 - 09:50:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3064
Registrován: 5-2002
Já myslím, že fotka v téhle zprávě je zcela vypovídající:
https://www.novinky.cz/krimi/483627-v-kralupech-se-srazil-vlak-s- kamionem-ctyri-zraneni.html

A už se těším, jak ti dva zdejší trolové budou vysvětlovat, že je to vina dráhy a nedostatečného zabezpečení přejezdu.
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Úterý, 18. září 2018 - 10:24:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2938
Registrován: 2-2010
Johny11:
"Já myslím, že fotka v téhle zprávě je zcela vypovídající...
A už se těším, jak ti dva zdejší trolové budou vysvětlovat, že je to vina dráhy a nedostatečného zabezpečení přejezdu."
A třetí trol se k těm dvěma přidává: uvědomujete si, že takhle lehký "kočár" železniční, může za určitých klimatických podmínek (prach, listí...) na pojížděných tratích s řídkým provozem, ztratit šuntovací schopnost třeba jen v určitých místech a vůbec neuvést (nebo až pozdě) přejezd do výstrahy? Počkala bych na závěry šetření.
Úterý, 18. září 2018 - 10:30:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3066
Registrován: 5-2002
Milá paní Haan. Když se na tu fotku podíváte pořádně, tak vidíte co? Šraňky dole.
Tahle trať není s řídkým provozem a je sucho...
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Úterý, 18. září 2018 - 10:41:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2939
Registrován: 2-2010
Johny11: inu, dobře vidím. Jen nevím, kdy ty šraňky spadly. A stav koleje v celé délce přibližováku taky ne. [wink]
Úterý, 18. září 2018 - 11:34:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7
Registrován: 1-2012
Vono když se k tomu přidá, že spouštění je počítači náprav, tak to zdejší atmosféru asi taky moc nepozvedne, co? Pak ten stav koleje je, nějaké cizí slovo, třeba irelevantní?

Princezna
Úterý, 18. září 2018 - 12:00:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 681
Registrován: 11-2012
Haan:Mám vás za slušného diskutéra i když někdy jdete i do extrému. Ale máte to sama zapotřebí, dělat tady trolla?
Petr_hradecký
Úterý, 18. září 2018 - 12:12:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2127
Registrován: 4-2015
Nahlédnutím na živé video na idnes.cz jsem snadno zjistil, že PZZ bylo v činnosti...
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Úterý, 18. září 2018 - 13:09:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2940
Registrován: 2-2010
Princezna: měla jsem upřesnit, že jsem měla na mysli KO, nikoliv PN, aby stav koleje nebyl irelevantní.
Persink: nic nebrání tomu, aby i "slušný" člověk měl blbý (=chybný) názor. Proto je tady spousta odborníků, kteří ho (mě) dokáží usměrnit. A za to jim patří dík.
Úterý, 18. září 2018 - 13:25:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8431
Registrován: 5-2007
Petr_hradecký: To, že v okamihu stretu alebo po ňom vidíte PZZ v činnosti, nemusí nutne znamenať, že v ňom bolo aj pred ním, aj keď pravdepodobnosť opaku sa dosť limitne blíži nule.
Petr_hradecký
Úterý, 18. září 2018 - 14:16:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2129
Registrován: 4-2015
Ano, ano, jistě. Jen že se tu mluvilo o možné ztrátě šuntu a možném neuvedení přejezdu do výstrahy...
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Úterý, 18. září 2018 - 15:24:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17580
Registrován: 5-2002
J11: Když se na tu fotku podíváte pořádně, tak vidíte co? Šraňky dole
Kdysi dávno, ještě před zřízením kontroly doby anulace, se někde stala nehoda, jejíž příčinou byla směrová past. Tam šraňky byly nakonec dole taky, ale až si vlak našlápl za přejezdem...

Podobně se choval přejezd v Hlubočepích: nejdřív kratičká výstraha, které si nikdo nevšiml, anulace a po překročení doby její ukončení a nová výstraha, tentokrát už do úplného uzavření přejezdu.

Proto dává smysl ptát se na konkrétní výbavu toho přejezdu, aby se vědělo, jak je ta která indicie relevantní.
Úterý, 18. září 2018 - 17:29:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1448
Registrován: 10-2007
Do stovky jezdím tachometrových +5, nad kilo +10 a pokuty neplatím (info pro Martyzze).

Pane kolego, bavlili jsme se o teoretické situaci, kterou jste nadhodil. Pokuty neplatíte celkem logicky, protože na malém překročení rychlosti se moc vydělat nedá, tak se všichni zaměřují na střední překročení rychlosti..
Úterý, 18. září 2018 - 17:49:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 139
Registrován: 2-2014
Tak ta Ćadca byla klasika.Pán zůstal uvězněný mezi šraňkama a aby si nepoškrábal auto šel pomoct spolujezdkyni přizvednout závoru.Naštěstí se do auta nestihl vrátit,ale auto stejně "poškrábaný" trochu má[lol]
Úterý, 18. září 2018 - 19:21:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3067
Registrován: 5-2002
Kdysi dávno, ještě před zřízením kontroly doby anulace, se někde stala nehoda, jejíž příčinou byla směrová past. Tam šraňky byly nakonec dole taky, ale až si vlak našlápl za přejezdem...

Ano. Ale z inkriminované fotky je patrné, že ten vlak se jaksi za přejezd vůbec nedostal. Leda, že bych to špatně vyhodnotil a ta stodvaapadesátka nejprve projela a pak zákeřně do toho hodného kamionu nacouvala [biggrin].
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Úterý, 18. září 2018 - 19:26:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1566
Registrován: 12-2006
Nějak nechápu ty Hlubočepy. Co je to za kravinu?
Tass
Úterý, 18. září 2018 - 19:52:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 624
Registrován: 10-2006
Podívejte se do xichtoknihy do skupiny Železnice a vlaky, krásná ukázka dementů za volantem. Jeden vjede na přejezd tak, že mu spadne zavora na střechu. Ale necouvne, nevyleze, zůstane stát. A druhej dement to natáčí, ale nic neudělá.
TASS je zplnomocněn prohlásit, že 3x3 je 9, pakliže Nejvyšší sovět nerozhodne jinak...
Úterý, 18. září 2018 - 20:21:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2989
Registrován: 3-2006
Jeneč:
"Nějak nechápu ty Hlubočepy. Co je to za kravinu?"
https://zpravy.idnes.cz/inspekce-opakovala-srazku-se-svatebcany-f dh-/domaci.aspx?c=A031111_143411_praha_ton
Úterý, 18. září 2018 - 20:38:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1567
Registrován: 12-2006
Vždyť říkám, že je to kravina. To nebyla chyba přejezdu, ale strojvedoucího, který projel vjezdové návěstidlo na stůj. To, jak popisují průběh nehody ( "Až nyní se podařilo prokázat, že nákladní vlak projel na návěstidle znamení "stůj" a že se do doby, než se dostal k přejezdu, stihly závory zase zvednout," řekl na místě mluvčí drážní inspekce Jan Kučera.)si nějak nedovedu prakticky představit jak by se to mohlo stát a jak by to ty závory za těch pár vteřin mohly stihnout.

Přejezd byl otevřený, protože na vjezdu měl vlak na stůj. Protože strojvedoucí návěstidlo projel, spustila se ihned po projetí návěstidla na přejezdu výstraha, ale protože tehdy bylo návěstidlo myslím jen cca 50 metrů od přejezdu, auta z přejezdu nestihla odjet.
Úterý, 18. září 2018 - 22:57:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17582
Registrován: 5-2002
Jeneč: Nějak nechápu ty Hlubočepy. Co je to za kravinu?
Normální zkrácení přibližováku návěstidlem na Stůj, které ten vlak projel. Pak už byl děj tak, jak jsem psal (to ukončení se vztahuje k anulaci, ne k výstraze).
Středa, 19. září 2018 - 09:30:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5671
Registrován: 9-2011
auta z přejezdu nestihla odjet
Spíš nastal syndrom "teď to začalo blikat, tak to ještě stihnu". Na "odjetí z přejezdu" je 5 sekund dost (v tomto konkrétním případě, aby někdo nevytáhl čtyřkolejnej přejezd a 22 m dlouhej kamion plížící se pětikilometrovou rychlostí).