Diskuse » Archiv 2018 » Železnice » Lipenka, Bechyňka, šumavské lokálky (ŠED) » Archiv diskuse Lipenka, Bechyňka, šumavské loká... do 20. 06. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Lipenka, Bechyňka, šumavské loká... do 20. 06. 2018

dolů
   autor příspěvek
Úterý, 19. června 2018 - 14:50:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1312
Registrován: 7-2010
Ptal jsem se primo zamestnance autobusove spolecnosti, co by poslal pro 130 lidi, aby se vsichni posadili i s vecma. Rekl, ze bud 3 kratke autobusy, nebo 2 kloubaky. Pro 100 lidi tedy 2 kratke autobusy. Jeden autobus pro 130 sedicich neexistuje.

...a pak k tomu dalsi vec, vodaci. Kdo by prosim pekne pres letni sezonu cekal v Borsove vodaky? [blush]

Jen dodam ohledne brzd cyklovozu. Uz je to dlouho, co jsem se okrajove zajimal, jeste pred zapocetim stavby. Brzdit to udajne nejak melo. Je to nejmodernejsi Gabina pod sluncem, dle vseho.
Úterý, 19. června 2018 - 15:04:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 96
Registrován: 8-2017
"Brzdit to udajne nejak melo. Je to nejmodernejsi Gabina pod sluncem, dle vseho."
Mělo to rekuperovat do motoráků přes wifinu. [happy]
Úterý, 19. června 2018 - 15:28:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11998
Registrován: 5-2004
Dvě cvikovský tramvaje maj 130 míst k sezení (za předpokladu že se nevezou žádný kola...).

Dřívější soupravy 842+2x054+842 nebo 2x patro s hytlákem měly sedadel ca dvojnásobek.

Takže pokud by dřív dojel do Boršova vlak o tehdejší kapacitě a obsazenosti z toho případu tak by to pobral s nějakejma +5 než by se to tam naládovalo.

Neudělali někde soudruzi objednatelé chybu?
Úterý, 19. června 2018 - 15:56:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8264
Registrován: 5-2002
Ano. Páni objednatelé objednali 130 míst a to dopravce plní. Tečka.

A operovat pouze místy k sezení v autobusu na vzdálenost 8 km je taktéž velice úsměvné. To jste nikdo u NAD ČD nestál v autobusu?

Vy tu Mrkev nemít, tak jste si jí museli vymyslet [biggrin]
Úterý, 19. června 2018 - 16:35:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 97
Registrován: 8-2017
Bram:

"To není nic nového, takto přetejkaly i vlaky ČD."

Na tomhle vlaku jezdily od dubna do podzimka dvě kvatra s dvěma vleky. Do 300 míst k sezení moc nechybělo, o množství místa pro stojící a bagáž nehovořím. Úplně vidím ty cestující, jak za jízdy přetékají, stejně jako celý internet přetéká nebetyčnou moudrostí, kterou Bram jako Kim Ir Sen rozdává nezištně dělníkům, rolníkům i pracující inteligenci.

Petr Šimral:

"Ano. Páni objednatelé objednali 130 míst a to dopravce plní. Tečka."

Přesně tak. A také říkali, že proti ČD ušetří 300 milionů asi za 100 let. A to je svatá pravda. Psal to pan Sůra.

"A operovat pouze místy k sezení v autobusu na vzdálenost 8 km je taktéž velice úsměvné. To jste nikdo u NAD ČD nestál v autobusu?"

Žijete včerejškem a dneškem. Žijte zítřkem. Jč kraj vyhlásil, že bude jako první v republice požadovat i v regionálních vlacích dětské kino. Jak to bude s NAD se neuvádí, ale myslím, že v autobusech bude povolena místo kina estráda, což GW s přehledem plní už dnes.

"Vy tu Mrkev nemít, tak jste si jí museli vymyslet"

Ale néé... Prostě bychom si dělali prdel z Jančury a z Metransu. Vaši zásadoví kolegové k tomu svým komediálním obdarováním přímo vybízejí. Asi jako osazenstvo četnické stanice v Saint Tropéz... [happy]

---

Jinak na jaře tu sýčkové a škarohlídi falešně prorokovali, že GW Tram bude mít problém s koly a kapacitou. A Toff a další světlonoši pravdy moudře říkali: počkejte a nechte se překvapit. A jak řekli, tak se i stalo. Dnes není nikdo, kdo by nebyl překvapen. [happy]
Úterý, 19. června 2018 - 16:40:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9130
Registrován: 4-2003
neregistrovat je normální:Úplně vidím ty cestující, jak za jízdy přetékají, stejně jako celý internet přetéká nebetyčnou moudrostí, kterou Bram jako Kim Ir Sen rozdává nezištně dělníkům, rolníkům i pracující inteligenci.

Blbec neregistrovat je normální se nějak prostě musí za každou cenu projevit, nejlépe zasmrděním [crazy]
Úterý, 19. června 2018 - 16:49:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1314
Registrován: 7-2010
PŠ: Svym zpusobem plni co ma, to jim nikdo neupira. Nicmene ze je to fakt malo a to malo bylo dohodnuto kamaradsky, je vec druha.
Úterý, 19. června 2018 - 17:09:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 567
Registrován: 2-2016
Nejlepší by bylo, kdyby 194ku dali zpět ČD. Šestimotorový vlak je přece jen zvláštním druhem technické onanie. Gw by mohlo vozit třeba znovu obnovenou Netoličku - když jsou tak božsky levnější, jistě by to šlo (nejlépe až do ČB, protože obrat Netolice - Týn byla Žemličkovsky účelová kravina, na které dědek dělal reklamu svým dogmatům - já Docent První Rušitel říkal, říkal, říkal, že s tím žádnej jezdit nebude, nebude, nebude), Mirošovku (Příkosice - Nezvěstice), Radnickou, Heřmanku, či podobné trasy. Tam bych jejich angažmá chápal - nedlouhé trasy s vyšší četností spojů.
Jejda, mám poslední dobou nějak logické sny[proud]
Je to smutná perspektiva svý prachy utrácet
Stát se votrokem piva zlehčovat zákon sto dvacet
Úterý, 19. června 2018 - 17:16:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 236
Registrován: 9-2014
Prcek:
"„Ani v rámci Českých drah není možné čekat na zpožděný vlak více než deset minut. Navíc studenti měli přenosnou jízdenku, se kterou mohli za hodinu pokračovat společně dál.“"

Vypíchl bych slovo VLAK. Jestliže Os z Nového Údolí přijel včas, tak byl přípoj na rychlík zachován a nebyl jediný důvod čekat. S návaznými vlaky přece nelze čekat na to, jestli náhodou nepřijede další část cestujících nějakým souběžně jedoucím autobusem, nota bene jestli se tento nebude ještě pro nějaké cestující vracet. Pokud by dispečer ČD na něco takového kývl, mohlo by se to ošklivě obrátit proti němu. Ono by totiž zase jiným cestujícím mohl v důsledku zpoždění rychlíku ujet přípoj v Praze, a ti by si mohli oprávněně stěžovat, přičemž dispečer by takovéto nepředpisové čekání asi těžko obhájil.


Tantin27:
"V jakém režimu tyhle posilové busy jezdí? To se mám ptát Dráždního úřadu?"

A nejen tam. Situací by se měl podle mě zabývat zejména dopravní úřad pro autobusovou dopravu, kterým je Krajský úřad. Už jsem to tady jednou rozebíral.


Petr_Šimral:
"Ano. Páni objednatelé objednali 130 míst a to dopravce plní."

Ano máte pravdu, nedostatečnou kapacitu vlaků nelze v žádném případě svalovat pouze na dopravce, pokud splňuje požadavky smlouvy. Hlavní odpovědnost nese objednatel.

(Příspěvek byl editován uživatelem Honza_V..)
Úterý, 19. června 2018 - 18:30:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 373
Registrován: 10-2005
R_206:
"Do Ds se 150 kol klidne veslo..."
Mohl by prosím někdo místní osvětlit, JAK se tam vešlo? Byly tam háky, kolejničky, apod., nebo se to skládalo, jak to vyšlo? A jak to bylo s přístupností?

PS. Jen zvědavost, v našem regionu jsou nejvýše upravené Baafx.
Úterý, 19. června 2018 - 18:39:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1315
Registrován: 7-2010
Haky s kolejnickama v Ds nejake jsou, ale neni jich moc. Jednoduse se kola skladala dle stanice urceni tak, ze se o sebe vzajemne opirala. Jen bylo treba nejakych zkusenosti a logistickeho smysleni. Prakticky v dobach naporu casto byval jeden clen cety v Dsku a kola rovnal i behem jizdy, aby se ve stanicich jen vse vylozilo a rychle padilo dal.
Úterý, 19. června 2018 - 18:42:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8267
Registrován: 5-2002
ad R_206: Nicmene ze je to fakt malo a to malo bylo dohodnuto kamaradsky, je vec druha.

Jak málo a jak dohodnuto kamarádsky?

Toto bylo součástí vyhlášeného výběrového řízení a platilo to pro všechny.

To, že GWTR pro někoho pošle extra autobus považujte za hrubou nástavbu.

V případě, že bych osobně šel do výběrka a vyhrál jej, tak oznámím kraji, zda toto chce zaplatit a pokud nedostanu kladnou odpověď, tak tam prostě více nebude, protože není objednáno a mě to nikdo nezaplatí...

Takže z toho plyne, že GWTR poskytuje drsný nadstandard a ještě ho všichni "jebete" [sad]
Bdlm
Úterý, 19. června 2018 - 18:59:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1525
Registrován: 3-2007
Petře,ale zákazník hezky ostrouhá a je to v naprostém pořádku💩
Úterý, 19. června 2018 - 19:10:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11999
Registrován: 5-2004
"Toto bylo součástí vyhlášeného výběrového řízení a platilo to pro všechny"

Ovšem jen čirou náhodou se v zadání nejen že snížila o polovinu a víc kapacita ale snížila se zcela náhodou zrovna na násobky míst cvikovských tramvají a nikoli jiných vozidel.
Úterý, 19. června 2018 - 19:43:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8268
Registrován: 5-2002
Ovšem jen čirou náhodou se v zadání nejen že snížila o polovinu a víc kapacita ale snížila se zcela náhodou zrovna na násobky míst cvikovských tramvají a nikoli jiných vozidel.

O čiré náhodě můžeš jen spekulovat. Já tam vidím jen to, že mám zajistit 130 míst k sezení. V rámci přípravy výběrového řízení je mi naprosto lhostejné, jestli půjdu k VGB do Neumarku nebo se domluvím se Stadlerem na RS1 a budu za ním tahat 010. Oboje podmínky splní...

Ostatně, být to před deseti lety, kdy jsme ještě měli o osobní dopravu zájem, tak jsem u VGB stál frontu taky a bylo by mi naprosto lhostejné, kdo JČK radil při definování výběrka. Počítal bych jen peníze a výsůednou cenu...
Úterý, 19. června 2018 - 19:59:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 77
Registrován: 7-2017
Petr Vlček: Áá, tvůrce konspiračních teorií. Nenapadlo vás, že těch 65 je docela běžná kapacita jednoho motoráku? 842 má třeba 64 míst. RegioShuttle má cca okolo 70. To je ale náhodička.

(Příspěvek byl editován uživatelem Knorr.)
Úterý, 19. června 2018 - 20:21:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1316
Registrován: 7-2010
PŠ: Schvalilo se schvalne mene lidi, tedy 130, ackoliv se moc dobre vedelo... A VR spis ani VR nebylo, kdyz probehlo tak, jak probehlo a GW jako posledni mohl upravit nabidku, coz mi prislo nejvice nefer vuci Arrive.

Nevim jak Vy, ja mam zeleznici rad jako celek. GW sice plni co ma, ale je to s prominutim pekna kurvarna na lidi, kteri to odnesou. A nakonec sednou do aut. At ten vlak vezou treba Zeleznice Senegal, ale at je dostatecna kapacita. Treba ve Vasem pripade; kontejner v Hamburku pri nejhorsim jeden den pocka, az bude kapacita do Uhrinevsi. Clovek ovsem takovouto vlastnost nema.
Úterý, 19. června 2018 - 20:30:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8277
Registrován: 8-2012
Na tomhle vlaku jezdily od dubna do podzimka dvě kvatra s dvěma vleky
K nejen vaší smůle se to v těch plánech řazení furt dá dohledat: 8110, což je čas dnešního 8108 (okolo půl čtvrté v Budějovicích), jezdil 2016 i 2017 jako 842+Bdtn757 (souprava od 8105 pro 8111). A speciálně ve všední den (uvedený incident se stal ve čtvrtek) by se posilováním Dráha rozhodně nezalamovala (zatímco GWTR posilu dodal, jak jste si jistě všimli).
Musíte používat neprokazatelné lži, vždyť vám to furt melduju [happy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 19. června 2018 - 20:41:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 209
Registrován: 7-2011
T_._H_.: jenom opravím, něco Vám tam vypadlo v tom řazení. Jezdila souprava 842+Bdtn757+Bdtn757+842 [vypravci]
Jestli ta poslední vaše věta se týká vás, tak máte pravdu... Dotyčný se dvěma kvatry a dvěma vleky to popsal stejně jako já v porozunější verzi pro neznalce označení vozů...
Úterý, 19. června 2018 - 20:44:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 237
Registrován: 9-2014
Ano, dá se to dohledat.
http://www.zelpage.cz/razeni/17/vlaky/cd-8110?obdobi=2017-04-14:2 017-10-01

Pouze je třeba zadat správné roční období[proud]
Úterý, 19. června 2018 - 20:49:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8278
Registrován: 8-2012
Nejlepší by bylo, kdyby 194ku dali zpět ČD
No to je přece jasný, o tom tu všechny ty hejty za posledního půl roku jsou [happy].
Za čtrnáct a půl roku to můžou zkusit "dostat zpět"...
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 19. června 2018 - 21:01:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8270
Registrován: 5-2002
ad R_206: Nevim jak Vy, ja mam zeleznici rad jako celek.

Taky jsem měl podobný názor. Převedení tratí pod soukrommé provozovatele v roce 1997 jsem bral jako nesmysl. Ale co se stalo? ČD nebylo schopné udržet "mou" lokálku v provozuschopném stavu (ostatně jsem již o tom zde psal a dnes jí neprovozuje "Šimral", ale GWTR). A funguje to dodnes.

Za důležité považuji říci, že zájem platícího cestujícího je velice podružný, rozhodující je role objednatele. A tím je vyhlašovatel výběrového řízení. Pokud vyhlásil 65 / 130 míst k sezení, tak přes to nejede vlak.

Pár výběrek jsme se zúčastnili a vždy jsme řešili pouze zadání objednatele. V případě, že bychom vyhráli a změnily se požadavky, tak logicky natáhneme ruku a ještě to nebude hned (to opravdu na železnici nejde).

A z tohoto pohledu dělá GWTR více, než je po něm žádáno...
Olaff
Úterý, 19. června 2018 - 22:00:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 6-2018
T_._H_.:
"Nejlepší by bylo, kdyby 194ku dali zpět ČD
No to je přece jasný, o tom tu všechny ty hejty za posledního půl roku jsou [happy].
Za čtrnáct a půl roku to můžou zkusit "dostat zpět"..."

Jednak technická poznámka, oni tihle fandové ČD zcela pomíjí fakt, že o tyto tratě, nemá národní dopravce žádný zájem. Celý ten cirkus dělají jen pobláznění šotouškové, zaměstnanci od ČD, kterým to připadá nespravedlivé a v neposlední řadě se angažují odbory. Je to legrační, když to tu člověk čte. [happy]
Úterý, 19. června 2018 - 22:18:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1317
Registrován: 7-2010
PŠ: Kdybyste tu trať vyhrál Vy, tak tady takový rozruch nebude. Já jsem místní, mám známé na patřičných místech a vím, jak to přibližně celé bylo. Že je to jedna veliká špína. Kéž by to vyhrála nějaká firma transparentně - a o tom to celé je. Pak věc druhá, povedlo se to popostrčit té správné firmě, jejíž ředitel místo aby byl rád a byl ticho, tak ještě hlásí rozumy všude kolem. Z mého pohledu je kritika na dopravce a objednavatele v podstatě to samé, jdou si na ruku atd., škoda slov.

Olaff: Dle dlouhodobých zpráv je tomu skutečně tak. Nicméně současný vývoj naznačuje nějakou změnu - víc naznačovat nemohu, nechme se překvapit.
Úterý, 19. června 2018 - 22:36:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8274
Registrován: 5-2002
Kdybych tu trať vyhrál "já", tak podle toho, co sleduji, by to bylo násobně horší, než co předvádí GWTR. Protože bych se držel pouze a jen objednávky JČK a nic jiného bych neřešil...
Ale otázkou je, jestli bych za těchto podmínek dokázal být levnější - pravděpodobně ano (i s nákupem RS 1 VGB).
Úterý, 19. června 2018 - 22:39:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 99
Registrován: 8-2017
Petr Šimral:

A) "ČD nebylo schopné udržet "mou" lokálku v provozuschopném stavu (ostatně jsem již o tom zde psal...)"
B) "Pár výběrek jsme se zúčastnili a vždy jsme řešili pouze zadání objednatele. V případě, že bychom vyhráli a změnily se požadavky, tak logicky natáhneme ruku a ještě to nebude hned (to opravdu na železnici nejde)."

Možná si to neuvědomujete, ale popsal jste i situaci, ve které byly ČD. Když už se tady vracíte k tomu, jak jsme tu oba před pár dny probírali počátky privatizace provozu. Vaše věta A byla zapříčiněna větou B. Ano, nebyla sice výběrka, ale stát dlouhodobě nutil ČD k poskytování služeb v rozsahu, který nebyl ochoten financovat. Financovaly se přímé náklady, bez odpisů či jakéhokoliv způsobu reprodukce základních prostředků (dnes HIM) - tedy vozidel a tratí. Obrovská vnitřní zadluženost, spočívající ve zchátralosti železnice z dob komunismu, se dále zvyšovala. A ČSD/ČD dělaly co popisujete - natahovaly ruku. Leč marně. Tomu Vámi popisovanému stavu lokálky z roku 1997 předcházelo mnohé.
Již v roce 1991 připravil tým ministra Nezvala dosti diletantský (leč o to razantnější) návrh na zrušení cca 1/3 železniční sítě, který měl být udržen v tajnosti a pak relizován metodou bleskové války. Považuji si za zásluhu, že jsem tehdejšího ústředního ředitele Malinu přesvědčil o nutnosti připravované rušení zveřejnit, aby se vyvolala diskuse, a pod jeho záštitou jsem tak učinil. Pod tlakem veřejného mínění MD plán odvolalo, ale byl to jeden z mnoha důvodů, proč ministr Nezval udělal z ředitele Maliny obětního beránka a viníka špatného stavu železnic a odvolal jej - ač viníkem byl stát. (V roce 1992 stihnul Nezval protočit tři ústřední ředitele ČSD.)
Ministr Stráský měl posléze představu, že když už tu ta infrastruktura je, měla by se využít po zbývající životnost a poté postupně odumřít bez jednorázových rušicích akcí, které by vyvolaly odpor veřejnosti. Situace, kterou popisujete v roce 1997, byla důsledkem. Po mnoha letech marného "natahování ruky" a dofinancovávání objednávané dopravy z nákladní dopravy (což vedlo i k její devastaci a útěku klientů na silnici, později i k nákladním soukromníkům) přistoupily k plánům redukce osobky samy ČD.
Nejsem stoupencem státního provozu lokálek. Již okolo toho roku 1991 jsme se třeba s Honzou Šatavou a dalšími rozumnými lidmi z nábřeží bavili o tom, že základní síť by měla být unitární železnice, ale lokálky stát provozovat neumí a měl by je vhodným způsobem privatizovat místním provozovatelům (tak obskurní státní molochy, jako Arriva, jsme si ani neuměli představit - spíš něco takového, jako o pár let později JHMD). Kraje nebyly, rozsah provozu se řešil centrálně na MD, okresní hejtmani a starostové to neplatili a neměli žádnou odpovědnost, ale do všeho diletantsky krafali. Sám jsem připravoval s nějakými skupinkami zájemců nějaké technické a ekonomické záměry na tratě Nýřany - Heřmanova Huť, Tábor - Bechyně a hradecké úzkorozchodky - vše tehdy mělo být realizovatelné včetně infrastruktury. Provoz by byl tramvajového charakteru, samovraty atd,. Tehdy neslýchané, později se leccos realizovalo i u ČD. Bohužel, změna legislativy i budoucí objednávka veřejné dopravy byly nejasné a bez toho to nemělo smysl. Proto jsem v roce 1993 začal podnikat ve zcela jiném oboru a v době, kdy se alespoň JHMD povedly, už jsem byl zcela mimo dění. Vy jste své dílo o pár let později, na rozdíl ode mne, dotáhl k realizaci.
Rušení tratí považuji za správné jenom tam, kde to ani soukromník ve spolupráci se samosprávou nedokáže provozovat.
Soukromý provoz na Šumavě nepovažuji za primárně špatný, ale špatně realizovaný.
Navíc jako původem jihočech, který měl vždy blízko k ODS i na krajské úrovni, vím své o vývoji jihočeské mafie i o tom, co se z ní zejména po tolerančním spolčení s ČSSD stalo za svoloč.
Pokud tady někdo obhajuje z ideologockých důvodů to, co se kolem předem několik let plánovaného vítězství Jihotransu dělo, tak si buď nevidí do,pusy, nebo klesl na úroveň té svoloče.
BmbČ
Úterý, 19. června 2018 - 22:43:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7798
Registrován: 1-2007
Kapacitu na 194 neobjednával nějaký člověk z druhé strany republiky, který není v obraze. Byli to lidé žijící přímo zde, možná dokonce přímo v CB, kteří museli vědět, jak to na trati 194 v létě chodí. Podle mne to bylo přiohnuté jako [cunik]
Jít na nádraží s obavou, že půlku cesty prostojím, nebo se vůbec do vlaku lepšího, než byl vlak ČD nevejdu, není dobrá představa, spíš odrazení od cestování s novým dopravcem. [sad]
Už před 150 lety si cestující ve vlacích mohli vybrat, zdali budou při přepravě sedět, nebo stát. V tom případě s podstatně levnějším jízdným. Po 150 letech není na výběr. V lepším případě stojíš jak hůlka za plnou palbu. Pokrok nezastavíš. [sad]
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Olaff
Úterý, 19. června 2018 - 22:49:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 6-2018
R_206:
"PŠ: Kdybyste tu trať vyhrál Vy, tak tady takový rozruch nebude. Já jsem místní, mám známé na patřičných místech a vím, jak to přibližně celé bylo. Že je to jedna veliká špína. Kéž by to vyhrála nějaká firma transparentně - a o tom to celé je. Pak věc druhá, povedlo se to popostrčit té správné firmě, jejíž ředitel místo aby byl rád a byl ticho, tak ještě hlásí rozumy všude kolem. Z mého pohledu je kritika na dopravce a objednavatele v podstatě to samé, jdou si na ruku atd., škoda slov.

Olaff: Dle dlouhodobých zpráv je tomu skutečně tak. Nicméně současný vývoj naznačuje nějakou změnu - víc naznačovat nemohu, nechme se překvapit."

Lidi na patřičných místech zná kde kdo, jak to tu postupně pročítám, všichni hned vědí vše a je jim vše zcela jasné. No nic ve zlém, ale patříte zrovna k těm, co jen kalí vodu a jestli budou či nebudou změny se uvidí, leč postoj ČD je jasný a zdejší diskuze bláznů na tom nic nezmění. Ještě jedna poznámka k dopravci GWTR. Ohnivé diskuze probíhali stejně, jako když tento dopravce začínal provoz rychlíků Plzeň - Most. Byli problémy, dost průšvihů a nakonec vše utichlo, dnes se o tom ani nemluví. Nechci být prorokem, ale mám pocit, že za čas tohle vyšumí. Jezdit se bude i nadále a nikomu to ani nebude divné. Jen pár bláznů čas od času nezapomenou kopnout, či něco ošklivého poznamenat, protože nikdo jiný, to za ně neudělá. Tak to na světě chodí, jen ti nejlepší z nejlepších vidí tu opravdovou pravdu a křivdu, která ulpěla na křídlech národního dopravce. Už vás moc nezůstalo, měli by vás dát do programu chráněných osob, kterým jde jen o blaho všech. Sice nemůžete více naznačovat, ale je jasné, že na vás to tu celé stojí či padá. [happy][crazy][andel][vypravci]

(Příspěvek byl editován uživatelem Olaff.)
Úterý, 19. června 2018 - 22:53:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8275
Registrován: 5-2002
Jít na nádraží s obavou, že půlku cesty prostojím, nebo se vůbec do vlaku lepšího, než byl vlak ČD nevejdu, není dobrá představa, spíš odrazení od cestování s novým dopravcem.

Znovu opakuji: není to o dopravci, je to o zadání objednatele...
BmbČ
Úterý, 19. června 2018 - 23:17:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7799
Registrován: 1-2007
Znovu opakuji: není to o dopravci, je to o zadání objednatele...
Rozumím tomu, ale dopravce je první na ráně. [wink] Ten realizuje mou potřebu.

Jezdit se bude i nadále a nikomu to ani nebude divné.
Ano, věřím tomu, sedne si to, protože objednaná kapacita úspěšně (pokud se nic nezmění) vyžene lidi z vlaků a zvlášť na 194 pak v létě nebudou taková cestovní dusna. Peníze opět vyhrály. Časem bude zajímavá statistika počtu přepravených osob za éry ČD a několik let poté.
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Olaff
Úterý, 19. června 2018 - 23:22:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 6-2018
BmbČ:
"Znovu opakuji: není to o dopravci, je to o zadání objednatele...
Rozumím tomu, ale dopravce je první na ráně. [wink] Ten realizuje mou potřebu.

Jezdit se bude i nadále a nikomu to ani nebude divné.
Ano, věřím tomu, sedne si to, protože objednaná kapacita úspěšně (pokud se nic nezmění) vyžene lidi z vlaků a zvlášť na 194 pak v létě nebudou taková cestovní dusna. Peníze opět vyhrály. Časem bude zajímavá statistika počtu přepravených osob za éry ČD a několik let poté."

Ano a koho to bude zajímat ? Zase jen těch pár zdejších bláznů, co jim to nedá spát. A třeba to bude vše jinak, jak tu někdo poznamenal a nesmí to ani naznačit, či se může sát, že ani váš odhad nebude ten správný a kdo to vlastně ví ? [vypravci]

(Příspěvek byl editován uživatelem Olaff.)
Úterý, 19. června 2018 - 23:26:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8276
Registrován: 5-2002
Rozumím tomu, ale dopravce je první na ráně. [wink] Ten realizuje mou potřebu.

Nikoliv, špatná myšlenka.

Dopravce realizuje potřebu objednatele. Cestující jsou v principu dopravci lhostejní. Má smysl se snažit teprve v případě, že na doplňujícím řešením vydělá. A to je docela složité. Jednodušší je držet se objednávky a já osobně bych více na této trati nedělal...

Tak buďte rádi, že mě Viamont vyhodil již v roce 2001... [biggrin]
Úterý, 19. června 2018 - 23:28:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 648
Registrován: 7-2017
Petr_Šimral: To máte pravdu, že je to chyba objednavatele, ale řešit to něčím, co je v právním vakuu (na jakou licenci ten autobus jede?), navíc když to potom způsobuje další problémy (spravedlivě rozhořčení cestující v ČB), je podle vás v pořádku? Tady by měly padat hlavy u objednatele a (už si tu smlouvu nepamatuji) smlouvu, pokud je jak, vypovědět, a ZNOVU vysoutěžit s REÁLNÝMI požadavky.

Jenže reálná poptávka by cenu vyšroubovala mnohem výše... A to asi nebylo žádoucí - GWTR by možná mělo potíž sehnat ekvivalent souprav, které tam dříve jezdily.

(Příspěvek byl editován uživatelem Tantin27.)
Úterý, 19. června 2018 - 23:31:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1318
Registrován: 7-2010
Olaff: Mám takové osobní krédo, že když se mi něco nelíbí, mluvím o tom všude, řeším to s každým... Zde diskuzi čte mnoho vlivných. Takže ano, kalím vodu - s vidinou, že se něco změní, že každá další soutěž kdekoliv v ČR z tohoto budiž ponaučením.

PŠ: není to o dopravci, je to o zadání objednatele - objednatel a dopravce jsou jedna ruka...

A ano, jistě byste dokázal být levnější. Navštívil jsem wep Zelpage a koukal na fotku ze Sumavy za dob CD. Prostym vypoctem mi vyslo, ze GW nyni poskytuje pouze 44% mist k sezeni v porovnani s CD...bude taky na 44% nakladu CD? [happy]

P.S. Mam jistou zkusenost s obchodem, byt ne v branzi zeleznicni. Pokud bych mel vyhrat soutez na dodavku produktu a dopredu bych vedel, ze nebudu poskytovat kvalitni produkt s ohledem na uzovatele (malo mistú, ani aby ten produkt neposkytnul, byt by dle smlouvy bylo vse v poradku.

(Příspěvek byl editován uživatelem R_206.)
Úterý, 19. června 2018 - 23:38:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8277
Registrován: 5-2002
ad R_206: mýlíte se.

Objednatel popsal svou objednávku v rámci výběrového řízení a na tuto objednávku mu přišly odpovědi.

Nejnižší nabídka vyhrála.

Nic více, nic méně.

Přihlásit se mohl "téměř" každý...
Úterý, 19. června 2018 - 23:43:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1319
Registrován: 7-2010
Mne je skoro trapne Vam s nasobne vetsimi zkusenostmi nejak oponovat... Ale nebylo tomu uplne tak. Ano, vyhral nejlevnejsi, ale za jakych podminek bylo GW umozneno byt nejlevnejsi lehce smrdi. Nicmene to je spis tema do hospody, tim bych to tu asi tak nejak uzavrel [happy]
Středa, 20. června 2018 - 00:11:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 649
Registrován: 7-2017
R_206: Je dost nepřesné ty náklady porovnávat takhle - GWTR šetří třeba na průvodčích mimo sezónu a tak podobně (tak, jak to chce objednatel).
Středa, 20. června 2018 - 00:49:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1320
Registrován: 7-2010
Jasne, statisticky je to blbost, protoze zavislost neni linearni. Spise to cislo zarazilo i mne samotneho. O to hur ze GW nekde nedrzi ani predepsane pocty prepravitelnych cestujicich...
Středa, 20. června 2018 - 06:14:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 238
Registrován: 9-2014
Olaff:
"Ohnivé diskuze probíhali stejně, jako když tento dopravce začínal provoz rychlíků Plzeň - Most. Byli problémy, dost průšvihů a nakonec vše utichlo, dnes se o tom ani nemluví."

Rozdíl mezi Mostem a Šumavou je ale mj.v tom, že na lince Plzeň-Most objednalo MD od GWTR přibližně stejnou kapacitu vlaků jako předtím objednávalo od ČD.
Olaff
Středa, 20. června 2018 - 06:41:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4
Registrován: 6-2018
Honza_V.:
"Olaff:
"Ohnivé diskuze probíhali stejně, jako když tento dopravce začínal provoz rychlíků Plzeň - Most. Byli problémy, dost průšvihů a nakonec vše utichlo, dnes se o tom ani nemluví."
Rozdíl mezi Mostem a Šumavou je ale mj.v tom, že na lince Plzeň-Most objednalo MD od GWTR přibližně stejnou kapacitu vlaků jako předtím objednávalo od ČD."

Jeden z nás má krátkou paměť. Tímto vaším tvrzením, bych si nebyl tak jist. Pamatuji si, jak se požadavek na kapacitu na lince Pl-MO snížil a mnohým kritikům to nebylo vhod. Vzpomeňte třeba páteční a nedělní zdvojené soupravy na některých spojích. [vypravci]
Středa, 20. června 2018 - 07:41:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8283
Registrován: 8-2012
Pokud bych mel vyhrat soutez na dodavku produktu a dopredu bych vedel, ze nebudu poskytovat kvalitni produkt
Takže se nakonec z úst Jediných Spravedlivých dozvíme, že ČD schválně přestřelily svou nabídku dvounásobně, protože "dopředu věděly, že nebudou poskytovat kvalitní produkt"...
s ohledem na uzovatele (malo mistú
To je v jaké řeči, transkripce z korejštiny? [happy]

(Ale vývoj naznačuje změnu - bez falešných nadějí by to totiž nešlo, i když nesmíte ani naznačovat vyfabulovanou lepší budoucnost.)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 20. června 2018 - 07:53:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 239
Registrován: 9-2014
Olaff: To jsem nevěděl, já tu trať z Plzně na Žatec zase tak moc neznám. Vycházel jsem z toho, že kdykoliv jsem v Plzni viděl Mostecký rychlík (myslím tím ještě za doby provozu ČD), tak byl v řazení 843 + 1 přívěs.
Středa, 20. června 2018 - 08:08:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1899
Registrován: 6-2016
"Objednatel popsal svou objednávku v rámci výběrového řízení a na tuto objednávku mu přišly odpovědi.
Nejnižší nabídka vyhrála. "

Tak to jistě de iure bylo. Ale tento koncept "není nejvhodnější", jak se přesvědčila spousta obecních zastupitelstev při realizací dopravních staveb a inženýrských sítí. Moje informace říkají, že se začíná vracet pojem "c.a k. dvorní dodavatel", tedy reference příslušných dodavatelů.

Pakliže by to "prosáklo" i na železnou dráhu, tak GWTR bude mít s referencemi zpočátku "trochu problém"...
Středa, 20. června 2018 - 08:09:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 58
Registrován: 7-2017
Zdravím,

musím přiznat, že Petr Šimral má ve všem pravdu, jen by ještě bylo zajímavé zjistit, zda někdo z objednatelů v rámci nabídky upozornil na fakt, že poptávka je špatně. Protože v rámci přípravy nabídky každý z uchazečů provádí kalkulaci, měl by si tedy prověřit mimo jiné příjmy. Logické by tedy bylo vozit se vlaky stávajícího dopravce a zjišťovat frekvenci. V této fázi přípravy by měl uchazeč zjistit, že něco není v pořádku a upozornit na to. Pokud i toto proběhlo, pak so myslím, že je GW zcela z obliga. Pokud jsem profík a něco nabízím, měl bych se takto zachovat. Samozřejmě od objednatele to nezprošťuje odpovědnosti za nesprávně zpracovanou poptávku.
Středa, 20. června 2018 - 08:41:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8285
Registrován: 8-2012
tento koncept "není nejvhodnější"
Možná je "vhodnější" koncept výhra nejvyšší nabídky + bakšiš zadávajícímu bokem, jenže právě kvůli tomu, že se kradlo ani se poledne nedrželo, musel přijít zákon o zadávání veřejných zakázek. Nicméně jihočeská soutěž nebyla "nejnižší nabídka", ale multikriteriální.
GWTR bude mít s referencemi zpočátku "trochu problém"...
Když vynecháme toužebná přání pana Klonfara, v čem by měl mít "trochu problém" s referencemi?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Olaff
Středa, 20. června 2018 - 08:53:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5
Registrován: 6-2018
Honza_V.:
"Olaff: To jsem nevěděl, já tu trať z Plzně na Žatec zase tak moc neznám. Vycházel jsem z toho, že kdykoliv jsem v Plzni viděl Mostecký rychlík (myslím tím ještě za doby provozu ČD), tak byl v řazení 843 + 1 přívěs."

V klidu, nikdo nezná vše. To snížení kapacity proběhlo na základě požadavku MD a dost dobře si pamatuji ten humbuk na jiném vlákně k-reportu. Od té doby uplynula nějaká doba a vše vyšumělo do ztracena. Proto si dovedu představit, že i zde to časem přestane být aktuální a za rok dva se tu skoro nic nedočteme. Vlaky tak nebo tak jezdit budou, problémy spojené z provozem více či méně budou taky a vcelku je jedno o kterého dopravce jde. Jakožto praktik, si nemyslím, že je vše v pořádku a nikdy ani být nemůže, protože provoz na železnici prostě problematický je sám o sobě a mnohdy to není jen o dopravcích. [vypravci]
Středa, 20. června 2018 - 08:56:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12000
Registrován: 5-2004
"Objednatel popsal svou objednávku v rámci výběrového řízení a na tuto objednávku mu přišly odpovědi.

Nejnižší nabídka vyhrála.

Nic více, nic méně"

Jistě.

A proč objednatel popsal svou objednávku tak že (minimálně) v létě je kapacita zcela nedostatečná? Mnohdy se tu argumentuje že místní ZDO musí objednávat místní celek v podobě kraje protože "centrálně to z Prahé nikdo neumí". Zde je ovšem příklad že to neumí ani místní. Zejména když nejde o žádnou "novinku" ale službu dosud provozovanou v nějakém množství.

Takže jsou v podstatě tyto možnosti:
- vypisovatel je pitomec
- vypisovatel záměrně omezil kapacitu na méně než polovinu

To první moc nesedí takže spíš to druhé. A pak je otázka proč to udělal...

No a přímo se nabízí že kdyby vypsal původní kapacity z režimu zima/léto tak by nabídky byly na výrazně větší love, se zadanými podmínkami nejspíš i větší než byly dosavadní za co jezdily ČD.
Středa, 20. června 2018 - 09:36:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8289
Registrován: 8-2012
To první moc nesedí takže spíš to druhé. A pak je otázka proč to udělal
No a vlček už samozřejmě má minimálně půl roku i odpověď, není-liž pravda?
(Ale ano, můžete dokola naznačovat, jaké je to jedno velké spiknutí, to je vaše plné právo. A proč to vlastně ČD k velké lítosti (polo)režimkářů tak brutálně přestřelily, to byste věděl? Mně se líbí ta konspirační teorie, že se Šumavy chtěly cíleně zbavit, ale to bych je asi přecenil.)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 20. června 2018 - 09:38:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9134
Registrován: 4-2003
T. H.:Když vynecháme toužebná přání pana Klonfara, v čem by měl mít "trochu problém" s referencemi?

Také by mne to zajímalo. GWTR existuje samo o sobě sedm let, když to vezmu i s přímým předchůdcem, kterým byl Viamont, tak to teď před měsícem bylo celých dvacet let. Takže sedmiletá reference je málo? Dvacet let je snad ještě méně?!?


neregistrovat je normální: Ano, nebyla sice výběrka, ale stát dlouhodobě nutil ČD k poskytování služeb v rozsahu, který nebyl ochoten financovat.

Hele, ty jeden obskurní dřívbylolípáku, ČD (a před ním i ČSD) nebylo ochotno vyčíslit, co kolik stojí. Dlouhá léta se tomu vyčíslení bránily s tím, že to nejde a že je vše nutné brát jako celek. Dlouhá léta nebylo páky, která by s tím hnula.


Po mnoha letech marného "natahování ruky" a dofinancovávání objednávané dopravy z nákladní dopravy (což vedlo i k její devastaci a útěku klientů na silnici, později i k nákladním soukromníkům) přistoupily k plánům redukce osobky samy ČD.

Velmi vtipná pohádka, ale útěk klientů na silnici se děl z jiných důvodů. Nalitím několikanásobného množství peněz do tehdejších ČD by nedošlo k tomu, že by se změnilo jejich antizákaznické chování (my jsme dráha a vy přepravci se samozřejmě zařídíte podle nás) na prozákaznické, ke kterému vývojem situace dospělo dnes naštěstí ČDC.

Rušení tratí považuji za správné jenom tam, kde to ani soukromník ve spolupráci se samosprávou nedokáže provozovat.

Rušení tratí (samozřejmě s předchozí nabídkou na odprodej třeba pro muzejní účely) přichází v úvahu tam, kde není ani do budoucna reálné, že by byla poptávka taková, aby mělo smysl provozovat osobní vlaky v celotýdenním dvouhodinovém taktu. Nebo tam, kde klesla nákladní doprava na nulu a není šance na změnu.


Nejsem stoupencem státního provozu lokálek.

Vývoj za dvacet let (od doby, co Viamont převzal kraslickou trať) postoupil dále - objednatel zhodnotí prostřednictvím svého organizátora dopravy potenciál dané tratě a dopravu se tam buď rozhodne objednat, nebo ne. Vyhlásí výběrové řízení, kam se přihlásí (obvykle) více zájemců, jeden bude vybrán (to mohou být klidně i ČD) a provoz se objedná a samozřejmě i zaplatí.

Proč by ČD nemohly provozovat dopravu na lokálkách? Přihlásí li se do výběrových řízení a ta s adekvátní nabídkou (ne ten úlet, co předvedly u nabídky v Jihočeském kraji) vyhrají, tj. mají zajištěno dlouhodobé financování, tak v čem je problém?!? Mají se na výběrová řízení na lokálkách vykašlat jen proto, že nějaký neregistrovat je normální není stoupencem státního provozu lokálek?!?



Sám jsem připravoval s nějakými skupinkami zájemců nějaké technické a ekonomické záměry na tratě Nýřany - Heřmanova Huť, Tábor - Bechyně a hradecké úzkorozchodky - vše tehdy mělo být realizovatelné včetně infrastruktury. Provoz by byl tramvajového charakteru, samovraty atd,.

Jenže ono je nakonec lepší, když infrastrukturu vlastní stát, stará se o ní a zajišťuje její financování. Má li to být jinak, klade to na provozovatele infrastruktury dost velké nároky po odborné stránce. A to je zejména v dnešní době naprostého nedostatku odborně zdatných lidí docela problém..... Úplně stačí deficit odborníků na SŽDC, takhle by se ještě akorát prohloubil....


A jít provozovat trať Nýřany - Heřmanova Huť, kde to málem dopadlo díky stavu infrastruktury stejně, jako mezi Mladoticemi a Kralovicemi, by mohl jen sebevrah. Ostatně díky tomu, v jakém stavu trať Nýřany - Heřmanova Huť byla, postupně umřela nákladní doprava. S šestnácti tunami na nápravu se silniční dopravě konkuruje velmi dobře, že ano [crazy].


tak obskurní státní molochy, jako Arriva, jsme si ani neuměli představit

Co je na Arrivě tak obskurního?!? Její majitel, či něco jiného?
Středa, 20. června 2018 - 09:42:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3602
Registrován: 1-2010
-BmbČ - dopravce je první na ráně. Ten realizuje mou potřebu.
-Petr Šimral - Nikoliv, špatná myšlenka.
Objednatel by měl být první na ráně, ale kdo z běžných cestujících půjde vysvětlovat či hádat se na kraj? Názory či pomluvy si vymění s dopravcem, obvykle s průvodčím či nějakým zástupcem dopravce na mailu/telefonu.

Příklad - Když půjdete koupit do obchodu mrkev, ale nebude, protože jí dodavatel nedodal, co uděláte? Ano, půjdete do jiného obchodu, kde tu mrkev mají, protože jí chcete teď (případně, pokud jiný obchod není, uděláte si u tohoto "černý puntík"). Že jí v prvním krámě dodavatel nedodal vás příliš nezajímá, to ať si vyřídí odběratel a dodavatel mezi sebou [wink]
Středa, 20. června 2018 - 09:52:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 150
Registrován: 12-2017
Ále dyť se toho zasejc tolik nestalo. Ňákej ten projetej klacek, jeden ťukanec, nepobraná frekvence, nehlášená NAD a klasickej známej českej bordýlek. Nic neznámého, že? Akorát tomu díky výběrku "Lepšího Dopravce" mělo odzvonit. Takže až se stane nedejBože hromada se smrťákem, můžou ouřadové říct "Ale stojí nás to méně".[crazy]
Středa, 20. června 2018 - 09:54:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8291
Registrován: 8-2012
útěk klientů na silnici se děl z jiných důvodů
To za prvé, a za druhé se pohádky o tom, jak je osobní doprava financovaná z chudinky nákladní, ukázaly v plné nahotě hned v okamžiku faktického oddělení carga od calatori - první roky byl provar ČDC vskutku gigantický a i později si občas muselo vypomoci účetní kreativitou.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 20. června 2018 - 10:02:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12001
Registrován: 5-2004
TH: a jste schopen místo blbejch keců uvést alespoň nějaký relevantní argument proč objednatel předpokládal že na základě jím vypsaného výběrka poklesne počet přepravených cestujících o polovinu?

PS: možná poklesne po letošních zkušenostech v dalších letech, o kolik toť otázka.
Středa, 20. června 2018 - 10:06:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8292
Registrován: 8-2012
a jste schopen místo blbejch keců uvést alespoň nějaký relevantní argument proč objednatel předpokládal že na základě jím vypsaného výběrka poklesne počet přepravených cestujících o polovinu?
Nejsem, pořád čekám na správně ideologický výklad, jak za to může GWTR (popř. Regiojet a další fujfuj soukromníci).
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 20. června 2018 - 12:00:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3179
Registrován: 5-2002
Bram > Možná to chtělo vychladnout, než napsat tohle zbytečné osobní napadání...

Mě přijde, že spousta zastánců starých dob (myšleno nadneseně dob ČD) nikdy nic nikde nekupovala. Vy snad kývnete každému na jakoukoliv nabídku ? Máte neomezené finanční zdroje ?

Já vidím jako viníka situace kraj (kupujícího). Kdo nastavil parametry ? Kraj. Tak má, co si zaplatil. Tady musím jedině souhlasit s Petrem Šimralem. Proč by měl v pozici dopravce dělat něco navíc. Maximálně tak pro zlepšení image firmy.

Dokud to provozovaly (tak trochu) netransparentní ČD, kde se náklady (na nyní chybějící služby - např. často zmiňovaná kapacita) evidentně hradily z něčeho jiného, než z plateb od kraje, tak to všem i současným vševědoucím vyhovovalo. Cecík s plnotučným je pryč, je to, co se zaplatilo.

Ne každý je stát, že si může dovolit zatnout sekeru s tím, že to možná někdo někdy zaplatí.

Sorry, ale připomíná to v tomto kontextu tak trochu řvaní našich "spoluobčanů", že chtějí mít stejný (hlavně finanční) standard, jako ti, co chodí každý den do práce na šestou...
Středa, 20. června 2018 - 12:06:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3180
Registrován: 5-2002
Bram > O Heřmanku jsme se svého času též zajímali. Byla to trať z pověstného seznamu tratí na zrušení/privatizaci. Její zůstatková hodnota byla tuším několik málo desítek tisíc. To odpovídalo šílenému stavu svršku. Ale : minimální stavby (tzn. jen přejezdy, propustky, žádný most), vede mezi rozumnými sídly, tvoří tradiční spojení, blízko krajského města, kam by šlo protáhnout některé přímé spoje, potenciál pro nákladku a když jí nezasype budoucí dálnice D5, tak už snad přežije úplně vše.

Jako možný start pro garážovku velikosti tři motůrky a jedna T211 to nebylo nejhorší.
Středa, 20. června 2018 - 12:10:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 651
Registrován: 7-2017
TH: Když ho chcete, tak vám ho dám: Může za to nepřipravené otevření trhu.
Oranžový_petr
Středa, 20. června 2018 - 12:21:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 241
Registrován: 7-2005
https://smlouvy.gov.cz/smlouva/811729
Vše jde najít, tak abyste nemuseli psát blbiny o tom, co kraj a dopravce může a musí.
Středa, 20. června 2018 - 12:40:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8297
Registrován: 8-2012
Může za to nepřipravené otevření trhu
Jak může "nepřipravené otevření trhu" za objednávku kapacity vlaků na Šumavě? A jak za "nepřipravené otevření trhu" může GWTR?
Ono je to totiž jako vždycky, "trh" se tady prostě otevřít nechce, ale protože do toho strká rypák Uhnije, tak se to nemůže úplně odsabotovat, dělá se jako že se chce, že se to připravuje, že je všechno na spadnutí, vyhodí se i nějaké fiktivní termíny a linky... a pak se to ale fakt jen čirou náhodou zase "nestihne", takže se to přes veškerou snahu bohužel zas "musí" nabagrovat Jedinému Správnému. No a deset let klid.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Olaff
Středa, 20. června 2018 - 13:06:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6
Registrován: 6-2018
Pavel_reiser:
"Bram > Možná to chtělo vychladnout, než napsat tohle zbytečné osobní napadání...

Mě přijde, že spousta zastánců starých dob (myšleno nadneseně dob ČD) nikdy nic nikde nekupovala. Vy snad kývnete každému na jakoukoliv nabídku ? Máte neomezené finanční zdroje ?

Já vidím jako viníka situace kraj (kupujícího). Kdo nastavil parametry ? Kraj. Tak má, co si zaplatil. Tady musím jedině souhlasit s Petrem Šimralem. Proč by měl v pozici dopravce dělat něco navíc. Maximálně tak pro zlepšení image firmy.

Dokud to provozovaly (tak trochu) netransparentní ČD, kde se náklady (na nyní chybějící služby - např. často zmiňovaná kapacita) evidentně hradily z něčeho jiného, než z plateb od kraje, tak to všem i současným vševědoucím vyhovovalo. Cecík s plnotučným je pryč, je to, co se zaplatilo.

Ne každý je stát, že si může dovolit zatnout sekeru s tím, že to možná někdo někdy zaplatí.

Sorry, ale připomíná to v tomto kontextu tak trochu řvaní našich "spoluobčanů", že chtějí mít stejný (hlavně finanční) standard, jako ti, co chodí každý den do práce na šestou..."

Jenže tohle se některým lidem nerado poslouchá či čte, i když máte pravdu. [ok]