Diskuse » Archiv 2019 » Železnice » Tratě pod Beskydy » Archiv diskuse Tratě pod Beskydy do 13. 12. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Tratě pod Beskydy do 13. 12. 2019

dolů
   autor příspěvek
Neděle, 10. listopadu 2019 - 13:07:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10628
Registrován: 12-2009
Zpoždění a moc lidí.
V pátek dvě školní třídy a všichni do jedněch dveří.
Proč s tím jízdní řád nepočítá? Zas...ný průvodčí, zasluhuje pořádně zinvektivovat.
[proud]
Neděle, 10. listopadu 2019 - 13:55:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7928
Registrován: 2-2006
Ladis-63:
"Ovšem čím mě dorazila, bylo tvrzení, že vlak od Studénky měl zpoždění, protože do něho nastupovalo moc lidí!!! "
Tento víkend probíhá v Jistebníku výlov Bezruče - největšího krajského rybníku. Toto je jen prosté sdělení, z jakého důvodu zřejmě byla zvýšená frekvence cestujících od Studénky.
Neděle, 10. listopadu 2019 - 19:11:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 506
Registrován: 3-2018
...a křižování udělali dobře, protože vlak končící ve Frenštátě bez přípojů nikam nespěchá, zatímco vlak na Ostravu má v dalších stanicích přípoje a využije jej více cestujících. Ale pokud raději řídíte, znečišťujete ŽP zpoldinami, čekáte v zácpách na silnici, prosím. Je to volba každého. A když jsem pak viděl, jak si fira odvěšuje soupravu od mašiny a křehká průvodčí nese v každé ruce čubu, aby to podložila, tak mi vážené ČD polibte A na tom je jako co špatně? To je zcela vnitropodnikový problém, do kterého cestujícím nic není. Ano, ČD mohou mít stevardky místo vlakvedoucích, ale taky za poloviční mzdu...
Pondělí, 11. listopadu 2019 - 05:47:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10132
Registrován: 6-2004
A kde jsou všichni ti posunovači? Nebo "nejsou"?
Pondělí, 11. listopadu 2019 - 08:15:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13330
Registrován: 11-2002
Fany: jsou v místech, kde jsou potřeba a využití, ne, kde jednou za hodinu vyvěsí a svěsí kupli. Ta doba je už dáááávno fuč. Navíc i ti, co tam občas s bumlákem dojedou jsou Carga a ti operovat u vlaků ČD nebudou.

Celý popsaný příběh, jakože má dráha máslo na hlavě často taky (a kritiku zaslouží), vypovídá spíše o másle na hlavně pisatele. Měl vůbec zjištěno, jak mu ty vlaky jedou nebo přišel na nádraží a čekal na první vhodný vlak tím směrem a přepokládal automaticky i navazující spoje?! Na jednu stranu to vypadá, že něco zjištěno měl, na druhou stranu tam nepasuje to "prudění" krz zpoždění 10 minut u spoje, kdy mu přípoj stejně jel až po půl hodině. Někdo ale prudí už z principu...

Výmluva krz hodně lidí mu může připadat ujetá, ale pokud občas jezdí VHD, tak by mohl vědět, že někteří se fakt courají, výlety jsou kapitola sama pro sebe a snaha o co nejrychlejší spoje s sebou nese i nutnost co nejkratších pobytů. Což ve chvíli silné frekvence bývá problém. Ale kdyby zase byly pobyty delší, vlak by často zbytečně postával v nácestných stanicích a zase by bylo zle, že se zbytečně courá.

Čekání ze zpožděné křižování - už tu bylo shledáno jako důvodné, navíc vzhledem k jízdní době v tom úseku by se to do toho Frenu nestihlo, aby onen čekající zpožděný vlak neměl sekeru ještě větší. Nakonec - pokud čekal na přípoj, je to stejná situace, jako se toho dožadoval pisatel v Kunčicích.

A poslat dopravce do jistých míst jen proto, že se mu nezdá, jakou činnost jeho zaměstnanec vykonává, to je taková třešnička, hezky dotvářející celkový obraz.[lame]
Pondělí, 11. listopadu 2019 - 11:24:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 207
Registrován: 8-2017
Milý Jeno: V podstatě jsi odpověděl nádherně. Ale já jedu vlakem cca 3x ročně, víceméně z lásky k železnici.
Mohl bych jet[auto]. O nějakém znečišťování ovzduší nepřemýšlím, když jsem viděl, co šlo z výfuku "brejlovce", který táhnul celé 4 vagony, skoro prázdné. Mě opravdu aktivistka Greta za osrdí nechytila. Ta lokomotiva mě snad vozila ještě v létech 79-83 minulého století na internát do VM (znalci mi mohou oponovat, že v té době jezdila, třeba, kolem Bratislavy, ale na principu to nic nemění).
Opravdu nevím proč bych musel kvůli tomu, že chci jet občas vlakem, studovat jízdní řád, jsem cestující, který ví , že má v Kunčicích přestoupit. Ale paní průvodčí by ho (ten jízdní řád) alespoň částečně v hlavě mít měla. Stačilo říct:"Pane nebojte se v Kunčicích máte dost času na přestup".
A to že jsem se tak nějak, trošičku, zastal zaměstnanců ČD je opravdu jen můj subjektivní pocit. Klidně je sedřete z kůže. Pokud ještě budete mít koho[andel]
Pondělí, 11. listopadu 2019 - 18:39:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 694
Registrován: 10-2007
Ladis-63 : není třeba studovat jízdní řád.. idos nebo aplikace muj vlak to udělá za vás.Ta vlakvedoucí tam ten vlak nepodkládá čubami každou šichtu .Nejvíc znečištuji živ. prostředí letadla a lodě tak nějaký 12 válcový ČKD je pohoda.
Autobusem nikdy !Vlakem to je svezení...
Jedině Metal Šmajdalfe
Pondělí, 11. listopadu 2019 - 22:22:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 289
Registrován: 7-2006
Poklop_D400:
"Naprosto úžasné jsou ty 20min čekačky v Kroměříži směr ValMez. Napřed se přijede ze Zborovic, nějakou dobu potom z Kojetína a z Hulína. Vlak ze Zborovic se vydá do Hulína a vlak z Kojetína čeká, až zahřmí. Teda až se Regionova (sólo 810) docourá do Hulína okružní výletní jízdou. 5,5 kilometru vzdušnou čarou, 10 minut mezi následnými vlaky. Chtělo by to tam výhybnu nebo alespoň automatické hradlo. A narovnat ten oblouk vycházející z původní trasy na rychlost 120 km/h. Ale to se 150 let nestalo, netřeba spěchat."

V rámci rekonstrukce a elektrizace trati Kojetìn-Hulín dojde ke změně trasování některých nevyhovujících úseků (napřímení), mělo by dojít i ke zřízení dopravny "Hulìn-Handrlík" a dopravny "Postoupky". V Kojetíně bude vybudováno nové ostrovní nástupiště, vlaky z/do Hulína už nebudou jezdit kolizně s vlaky Brno-Přerov, uspořádání kolejiště v Hulìně bude změněno tak, že bude možnost s vlaky Přerov-Břeclav vjíždět nově i současné 2.nástupiště.
Úterý, 12. listopadu 2019 - 12:09:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 516
Registrován: 3-2015
Dneska na 323 v provoze 750.715,716,717 a 718.
Středa, 13. listopadu 2019 - 11:02:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1439
Registrován: 6-2009
Leč po prvním vlaku 716 zdechla...

Dnes je psaná na 3132 754.015.
Středa, 13. listopadu 2019 - 11:45:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 518
Registrován: 3-2015
A zase jsem v Olomouci.
Vechtr
Středa, 13. listopadu 2019 - 18:48:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 155
Registrován: 12-2015
Nepamatuje nějaký "znalec poměrů", proč byla zbudována žst. Třebětice? Jsou mi na ní divné tři věci. Je dost blízko Holešova i Hulína, je v ní plnohodnotné RZZ AŽD71 a ne nějaký TEST, jak by člověk u takové malé staničky očekával, a hodně divný je ten šturc na hulínském zhlaví, ten do takových stanic opravdu nebylo zvykem dávat. Připadá mi to, jako by to byla příprava na vybudování spojky s ferdinandkou směrem na jih, mimo žst. Hulín. V 70. a 80. letech se takové spojky kvůli armádě budovaly.
Něcestujtě s papagájom, ujo Porubjak. Celú cestu čosi tára, cestujúcich sprosto ohovára.
Středa, 13. listopadu 2019 - 20:40:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 510
Registrován: 3-2018
Vechtr: Slyšel jsem, že to souviselo se sklady paliv v Osíčku.
Středa, 13. listopadu 2019 - 21:27:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 290
Registrován: 7-2006
Vechtr:
"Nepamatuje nějaký "znalec poměrů", proč byla zbudována žst. Třebětice? Jsou mi na ní divné tři věci. Je dost blízko Holešova i Hulína, je v ní plnohodnotné RZZ AŽD71 a ne nějaký TEST, jak by člověk u takové malé staničky očekával, a hodně divný je ten šturc na hulínském zhlaví, ten do takových stanic opravdu nebylo zvykem dávat. Připadá mi to, jako by to byla příprava na vybudování spojky s ferdinandkou směrem na jih, mimo žst. Hulín. V 70. a 80. letech se takové spojky kvůli armádě budovaly."
"Ano, souviselo to s plánovanou chrášťanskou spojkou, která by umožñovala přímou jízdu nákladních vlaků do dopravny Zàhlinice mimo stanici Hulín, která je z manipulačního hlediska zcela nevyhovující pro spojení Holešov - Tlumačov". Primární určení bylo pro sklady hmotných rezerv Loukov.
Pátek, 15. listopadu 2019 - 19:23:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10136
Registrován: 6-2004
vlak z Kojetína čeká, až zahřmí.
jen ať čeká...

určitě lepší později odjet (od nového GVD) z KM a omezit čekání v Hulíně

Mimochodem, relace KM-Bystřice je využívána mnohem více, než např. Kojetín-Bystřice...

A realita dnes? Os 3919 tradiční dlouhé čekání v Hulíně a hned nato v Třeběticích (když by křižování vycházelo časově až v Holešově, proč se o to výpravčí nepokoušejí? Je to čistě na jejich libovůli?) - čili cesta z KM do Holešova děs... tak ještě vydržet do 15. 12., potom se to zlepší... snad...
Sobota, 16. listopadu 2019 - 12:00:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 70
Registrován: 2-2018
Zlínský kraj a doprava to je veliké neštěstí, už týden je bombarduji o chybě ve zlínském tarifu, automat mě vrací e-mail, že tato adresa už neexistuje přitom ji beru z ofiko stránek. Otevře se vám na stránce KOVED nový zlínský tarif? Já jsem si ho stáhnul, ale pořád je s chybou, takže neplatný.
Sobota, 16. listopadu 2019 - 12:31:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10138
Registrován: 6-2004
Možná stačí bezplatně letáky do každé domácnosti... ať lidé vědí vše s předstihem.. hlavně na 303 bude nárůst spojů, toť velké pozitivum (myšleno o víkendech)
Sobota, 16. listopadu 2019 - 13:25:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 72
Registrován: 2-2018
jo to je, ale oni v mrakodrapu by měli taky něco dělat a né jenom aby tisková mluvčí dala do novin, že bude nový tarif. Třeba já nevím, jak si budu od 15. prosince kupovat jízdenku třeba KM-Velké Karlovice. Na diskuzích by se to dalo vyhledat, ale já platím daně někomu jinýmu a chci to mět napsaný stručně z mrakodrapu.
Úterý, 19. listopadu 2019 - 12:47:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 602
Registrován: 1-2014
V Třeběticích je TEST, říkal mi to člověk z OŘ Olomouc.
Úterý, 19. listopadu 2019 - 20:46:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 517
Registrován: 3-2018
Jiri: Ze staničního řádu: ŽST Třebětice je vybavena ZZ 3. kategorie - reléové ZZ.
Úterý, 19. listopadu 2019 - 23:25:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 603
Registrován: 1-2014
Je to možné, poptám se kolegy, co tam autorizoval.
Středa, 20. listopadu 2019 - 17:14:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3390
Registrován: 10-2008
Dnešní rychlé "vyvětrání" Matěja ve Val. Meziříčí: [masinka]


Středa, 20. listopadu 2019 - 18:07:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3392
Registrován: 10-2008
Ještě jedno dnešní setkání


Čtvrtek, 21. listopadu 2019 - 05:58:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10143
Registrován: 6-2004
DOTAZ: odjel vlak 3919 z Hulína teď někdy "načas" ?
Pátek, 22. listopadu 2019 - 08:12:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5490
Registrován: 6-2010
Teď byla výluka Brodek-Dluhonice, takže osobní často čekal na zpožděný rychlík z Prahy/Olomouce
Neděle, 24. listopadu 2019 - 10:58:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 172
Registrován: 9-2015
Wien:
V Hulíně by bylo nejlepším řešením zbourání celé nádražní budovy a její vystavění zhruba v místě nynějších tří kolejí směr Holešov/Kroměříž. Tím by se celé kolejiště přemístilo před budovu, vystavělo nové ostrovní nástupiště a u budovy. Odpadly by oblouky na nadjezd a směrem na Holešov.
Je to stanice na koridoru, takže by se to snad i zatím ještě zaplatilo. Jinak ale s elektrizací Zlínky a úseku Kojetín - Hulín je asi s placením z EU fondů konec. Nakonec se to celé odsouvá, nějak nevěřím, že by zrovna tento úsek opravdu za 2 roky začal, když by se Zlínka nestavěla. Ale třeba je to napadne aspoň rozdělit na 2 části, když do Zlína je to celostátní dráha.
Úterý, 26. listopadu 2019 - 23:58:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 291
Registrován: 7-2006
janka:
"Wien:
V Hulíně by bylo nejlepším řešením zbourání celé nádražní budovy a její vystavění zhruba v místě nynějších tří kolejí směr Holešov/Kroměříž. Tím by se celé kolejiště přemístilo před budovu, vystavělo nové ostrovní nástupiště a u budovy. Odpadly by oblouky na nadjezd a směrem na Holešov. Je to stanice na koridoru, takže by se to snad i zatím ještě zaplatilo. Jinak ale s elektrizací Zlínky a úseku Kojetín - Hulín je asi s placením z EU fondů konec. Nakonec se to celé odsouvá, nějak nevěřím, že by zrovna tento úsek opravdu za 2 roky začal, když by se Zlínka nestavěla. Ale třeba je to napadne aspoň rozdělit na 2 části, když do Zlína je to celostátní dráha.
"
Ano, i tato varianta byla ve hře, ale "památkáři". Demolicí stávající hlavní výpravní budovy a technické budovy na říkovickém zhlaví by došlo k přesunu výpravní budovy do polohy současného 2.nástupiště nebo do úrovně terénu - jako ve Vídni na novém hl.n.). Celkem měla nová konfigurace kolejiště a nástupišť obsahovat 4 otrovní nástupiště, z toho dvě (druhė a třetí) by byly s uspořádáním severní/jižní část. Ze vše nástupišť by byl možný vjezd/odjezd všemi směry. Ale to je ve hvězdách...
Tom_tužín
Středa, 27. listopadu 2019 - 11:58:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1076
Registrován: 6-2005
Problém Hulína v podstatě spočíval v tom, že tady přes léto jednu kolej blokoval rychlík Bohumín - Brno, který tady měl přestup na výlukové autobusy. Nebýt toho, tak koleje v Hulíně stačily, byť "akorát".

Dotaz - proč vlastně ty Bohumínské rychlíky nekončily v Říkovicích? Na rozdíl od Hulína by tam blokování jedné koleje ničemu nevadilo, přestupující cestující by se nemuseli prodírat davem lidí z jiných vlaků a přestup by tak byl daleko komfortnější. Účelu by bylo dosaženo, pokud předpokládám, že do Hulína jsou ty rychlíky odkloněné z důvodu dobré vazby na dálnici D1 směr Brno, protože D1 končí právě v Říkovicích. Rychlý nájezd autobusů NAD na dálnici by tak byl zajištěn v Říkovicích shodně jako v Hulíně.
Kočkopes
Středa, 27. listopadu 2019 - 14:13:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1046
Registrován: 10-2017
Ono je třeba občas předjet třeba náklad nebo osobní nějakým rychlejším vlakem, takže v Říkovicích je pro tyto případy málo kolejí. Když už, tak spíš to zaříznout v Tlumačově, tam je kolejí i perónů dost, ale to už je zase dál od D1.
Středa, 27. listopadu 2019 - 16:00:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 109
Registrován: 7-2017
Aktuálně z Frenštátu, rekonstrukce nádražní budovy je v plném proudu, okna jsou kromě čekárny vyměněna, ze zadní strany se už nanáší omítka, ze předu probíhá pokládka zateplení a také střecha se postupně pokrývá.
Středa, 27. listopadu 2019 - 18:27:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 292
Registrován: 7-2006
Tom_tužín:
"Problém Hulína v podstatě spočíval v tom, že tady přes léto jednu kolej blokoval rychlík Bohumín - Brno, který tady měl přestup na výlukové autobusy. Nebýt toho, tak koleje v Hulíně stačily, byť "akorát".
Dotaz - proč vlastně ty Bohumínské rychlíky nekončily v Říkovicích? Na rozdíl od Hulína by tam blokování jedné koleje ničemu nevadilo, přestupující cestující by se nemuseli prodírat davem lidí z jiných vlaků a přestup by tak byl daleko komfortnější. Účelu by bylo dosaženo, pokud předpokládám, že do Hulína jsou ty rychlíky odkloněné z důvodu dobré vazby na dálnici D1 směr Brno, protože D1 končí právě v Říkovicích. Rychlý nájezd autobusů NAD na dálnici by tak byl zajištěn v Říkovicích shodně jako v Hulíně."

Odpověď přímo z ČD:

Dobrý den,
při výlukách na trati 300, a využívání stanice Hulín jako přestupní stanice vlak/bus, narážíme v této stanici na limity infrastruktury. Kapacitnější stanice Přerov není bohužel vhodná z důvodu omezení silniční infrastruktury (nevyhovující přednádražní prostor a nedostačující kapacity pozemních komunikací). Stanici Říkovice a Tlumačov, kde bychom nebyli alespoň limitováni předjížděním Os vlaků má bohužel zcela nevyhovující přednádražní prostor.

Co se týče změny obratů, tak se obáváme, že by ve většině případů toto řešení nepřineslo významnější efekt, jelikož z důvodu omezené kapacity máme k dispozici pouze jednu kolej na příjezd i odjez vlaku, k tomu toto řešení vyvolává potřebu další soupravy(včetně personálu), vložené do systému. Toto řešení by bylo vhodné využít až při zpoždění cca 25 a více minut, které zatím (i přes značné komplikace při rekonstrukci dálnice D1) pravidelně nenastávají. Tato změna by naopak ve stanici navyšovala množství dopravních úkonů, které by při zpoždění cca 5 až 15 min. značně komplikovaly provoz na trati 330 (včetně blokace koleje odstavenou soupravou).

CDP Přerov neakceptuje požadavek na vjezd spojů/souprav k nástupišti č.2, na kolej 1b.

Ovšem vzhledem ke stále častějším mimořádnostem na dálnici D1 tuto výluku sledujeme a dle průměrné výše zpoždění nevylučujeme přehodnocení současného modelu náhradní dopravy.

Děkujeme za zaslání poznatku a využívání služeb Českých drah.

S pozdravem a přáním hezkého zbytku dne
Středa, 27. listopadu 2019 - 18:33:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 293
Registrován: 7-2006
Tom_tužín:
"Problém Hulína v podstatě spočíval v tom, že tady přes léto jednu kolej blokoval rychlík Bohumín - Brno, který tady měl přestup na výlukové autobusy. Nebýt toho, tak koleje v Hulíně stačily, byť "akorát".

Dotaz - proč vlastně ty Bohumínské rychlíky nekončily v Říkovicích? Na rozdíl od Hulína by tam blokování jedné koleje ničemu nevadilo, přestupující cestující by se nemuseli prodírat davem lidí z jiných vlaků a přestup by tak byl daleko komfortnější. Účelu by bylo dosaženo, pokud předpokládám, že do Hulína jsou ty rychlíky odkloněné z důvodu dobré vazby na dálnici D1 směr Brno, protože D1 končí právě v Říkovicích. Rychlý nájezd autobusů NAD na dálnici by tak byl zajištěn v Říkovicích shodně jako v Hulíně.

A mimo jiné: v plánech SŽDC na výluky v roce 2020 je opět počítáno se stanicí Hulín jako koncovou/výchozí pro vlaky R Bohumín - Hulín (odklon) - Brno. Pochybuju, že si žlutý ksindl vybojuje stanici Přerov jako končící a výchozí stanici, byl by sám proti sobě."
Středa, 27. listopadu 2019 - 21:16:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 291
Registrován: 7-2015
Tak se nám pod Beskydy vrátila z dílen i 842.010, oproti 842.025, která po dílnách přijela bez tahu a ve srovnáni před dílnami je na tom stejně a možná i hůř, udělali 010 o měsíc rychleji, tak snad to neodflákli.
Tom_tužín
Středa, 27. listopadu 2019 - 22:19:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1077
Registrován: 6-2005
Kočkopes:
On by to tam ten obracející rychlík zase tak zásadně neblokoval. Provozní problémy dané zablokováním koleje jsou podle mně rozhodně větší v Hulíně než Říkovicích.

Wien:
Díky za informace. Moc jsem nepochopil, co je nevyhovujícího na přednádražním prostoru v Říkovicích, když se tam otáčí i linkový autobus. Mimo jiné ten plácek u nádraží, který NAD využívá v Hulíně, mi připadne podobný, ne-li horší než Říkovicích, minimálně vlivem složitějšího proplétání se uličkami mezi rodinnými domky.

S tím Přerovem to nakonec není až tak dramatické, samozřejmě jsou tam kolony, ale spíše na severu, výjezd na jih k Lověšicím je od autobusáku rychlý, od pekárny navíc čtyřpruh a Moštěnice má obchvat. Přerov by měl výhodu jak v dostatku místa pro vlaky, tak i autobusy, + navíc komplet bezbariérové řešení. Nevýhodou by byl trochu delší přestup od vlaku k autobusu.
Bugear
Středa, 27. listopadu 2019 - 23:17:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3795
Registrován: 8-2005
@Tom_tužín: A vleze se na ten říkovický plácek 15 busů, ideálně tak, aby nezablokovaly místní obsluhu? Respektive pokud ne, je někde poblíž použitelná odstavná plocha? Z letecké mapy to tak nevypadá.
minimálně vlivem složitějšího proplétání se uličkami mezi rodinnými domky
WTF? Standardní příjezd je D55-Holešovská-Višňovce. Ostatně nevím, jaká hitparáda je ve špičce levé odbočení D1-I/55, i když tam se dá sjet už u Hulína a po staré přes Břest.
»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
Tom_tužín
Čtvrtek, 28. listopadu 2019 - 01:55:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1078
Registrován: 6-2005
Bugear:
A na ten Hulínský plácek se vejde 15 busů, aniž by zablokovaly místní obsluhu? Pokud má BUS standardně délku 12 m a ta rozšířenější cesta, kde lze odstavit, má délku 80 m, tak se tam těch busů vejde max. 6. A totéž se vejde i na plácek v Říkovicích.

Netuším, co je WTF. Asi neovládám jazyk tohoto kmene. Zato vím, že Holešovská / Višňovce je standardní příjezd pro autobusy, ale běžných linek, nikoliv NAD. Autobusy NAD jezdí ulicemi Smetanova / Sokolská, to jest z druhé strany nádraží, kde je právě ten příjezd mezi domky. Obdoba např. Olomouce, kde jezdí také běžné linky před nádražím a NAD stojí za nádražím, s příjezdem uličkami mezi domky.

Levé odbočení D1 - I/55: Byť tam nejezdím úplně často, tak kdykoliv jsem tudy jel, tak jsem tam nikdy žádnou větší kolonu nezaznamenal, a to ani v čase, kdy byly silnice kousek dál (Hulín, Přerov) celkem ucpané.
Čtvrtek, 28. listopadu 2019 - 07:44:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4870
Registrován: 5-2002
Kdyby v Říkovicích rychlík zastavil na první koleji u budovy tak by odpadlo pochodové cvičení. Autobusy by mohly stát na ploše bývalého nákladiště, jestli je ten plácek ještě zpevněný. 15 autobusů si tam nedokážu představit, ale v Hulíně je to taky blázinec [rofl] .
Bugear
Čtvrtek, 28. listopadu 2019 - 22:47:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3796
Registrován: 8-2005
@Tom_tužín: Já už se tam něco napřestupoval, a nikdy to nebylo na Sokolské, vždy na plácku před nádražím. Ostatně proč by je někdo na Sokolskou vůbec posílal, když je na druhé straně takový luxusní prostor.
»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
Tom_tužín
Čtvrtek, 28. listopadu 2019 - 23:15:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1080
Registrován: 6-2005
Bugear:
Já jsem naopak naposledy absolvoval přestup na Sokolské, je to cca 2 roky. Každopádně celá NAD Přerov - Brno mne poznamenala takovými zážitky, že jsem si raději dobrovolně zavedl vlastní NVD (náhradní vlakovou dopravu) přes Břeclav, a to RegioPanterem a bez přestupu.
Bugear
Čtvrtek, 28. listopadu 2019 - 23:28:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3797
Registrován: 8-2005
Asi nějaká výjimka potvrzující pravidlo. Před opravou D1 Brno-Vyškov to byl docela otřes, ale teď už to je pohoda, člověk většinou dojede dřív než kdyby žádná výluka nebyla.
»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
Pátek, 29. listopadu 2019 - 02:05:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 294
Registrován: 7-2006
Tom_tužín:
"Bugear:
Já jsem naopak naposledy absolvoval přestup na Sokolské, je to cca 2 roky. Každopádně celá NAD Přerov - Brno mne poznamenala takovými zážitky, že jsem si raději dobrovolně zavedl vlastní NVD (náhradní vlakovou dopravu) přes Břeclav, a to RegioPanterem a bez přestupu."
Přestup na ulici Sokolská byl jen z toho důvodu, že na výluky Brno-Hulín jsou dislokovàny autobusy náhradní dopravy od Českých Budějovic přes Klatovy, Most, Děčín, Liberec, Trutnov, až po Bruntál či Třinec, prostě vše co se kde sežene a řidiči nejsou místní, řídí se podle navigace a ta je občas na Sokolskou nevedla.
Pátek, 29. listopadu 2019 - 05:57:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 526
Registrován: 3-2018
Tom_tužín: Taky jsem to tak jednou udělal a už někde kolem Hodonína mi to přišlo tak příšerně nekonečné, dlouhé a nudné (a to jsem měl čtivo i mobil), že jsem si říkal, že příště raději rychleji autobusem přes výluku...
Sobota, 30. listopadu 2019 - 10:07:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 110
Registrován: 7-2017
Tak nám končí jízdenky v celkem hodně stanicích: Hnojník, Dobrá u FM, Lískovec u FM, Baška, Pržno a Veřovice. [ko]
Sobota, 30. listopadu 2019 - 10:14:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 542
Registrován: 3-2015
Martek: ještě Lískovec a Paskov.
Pondělí, 02. prosince 2019 - 20:20:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7948
Registrován: 2-2006
Dopravní terminál Frýdlant nad Ostravicí
Úterý, 03. prosince 2019 - 21:50:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 20
Registrován: 7-2017
Je už známo co bude vozit Sp na 325? Místní vrakoidní 810? Nebo 814? Díky.
Úterý, 03. prosince 2019 - 22:20:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7954
Registrován: 2-2006
Chronosphere:
"Je už známo co bude vozit Sp na 325? Místní vrakoidní 810? Nebo 814? Díky."
842 + přípojný vůz.
Úterý, 03. prosince 2019 - 23:42:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 162
Registrován: 1-2017
Chronosphere:
"Je už známo co bude vozit Sp na 325? "
Semolina:
"842 + přípojný vůz."
A nějaké navýšení stavů se očekává? [masinka] je 5, vozů je 5 + 5 = nulová záloha (... a kde je záloha za sharky ...)

Případně nějaký úhyn 810 a 814, kde nastane rapidní pokles výkonů?
Středa, 04. prosince 2019 - 08:22:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5496
Registrován: 6-2010
... a kde je záloha za sharky ...

Jeden je záložní, jinak 2x814
Středa, 04. prosince 2019 - 11:47:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21
Registrován: 7-2017
Díky za odpovědi,no podle toho jak píše DeadFish,vypadá to spíše na 814,842 tak tak zvládnou frýdlantskou,ale i to bude na místní poměry revoluce,posledních 35 let tam snad nic jiného než 810 nejelo.A ještě nedávno pravidelně i hypermoderní 810 002 🚞
Středa, 04. prosince 2019 - 19:39:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 532
Registrován: 3-2018
Přesné informace nemám, ale počítám, že nějaké kvatro Valmez dostane. Na štramberské Sp určitě 814 nepošlou, navíc je to oběhově svázáno s 323. A taky kvůli dynamice na koridoru... V případě nedostatku kvater může ještě zaskočit 742.
Čtvrtek, 05. prosince 2019 - 16:45:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 698
Registrován: 10-2007
Brnu zbydou 842 ky takže přijdou .. do valach.742ky jezdí pokud nějake kvatra zdechnou a ono se to stane ..
Autobusem nikdy !Vlakem to je svezení...
Jedině Metal Šmajdalfe
Čtvrtek, 05. prosince 2019 - 22:23:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1377
Registrován: 8-2017
Brnu 842 nezbydou, viz odkaz.
Pátek, 06. prosince 2019 - 10:06:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 551
Registrován: 3-2015
Jak jsou na tom po technické stránce Katři? Všiml jsem si, že pořád v oběhu jezdí minimálně jedna čtverka, začíná být i pravidlo že jezdí i více čtvrtek než 750.7.
Pátek, 06. prosince 2019 - 10:17:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13
Registrován: 10-2019
Ajexg:
"Jak jsou na tom po technické stránce Katři? Všiml jsem si, že pořád v oběhu jezdí minimálně jedna čtverka, začíná být i pravidlo že jezdí i více čtvrtek než 750.7."
Naprosto s klidem můžu říct, že ty 750.7, původně Šumperské, jsou v docela dost špatném stavu a navíc bohumínská dílna, možná ani fírové, ty mašiny neznají, proto to vypadá tak, jak to vypadá. Navíc v Bohumíně stále chybí jedna 750.7, nejspíš 719, kterou ještě Brno nepustilo
Pátek, 06. prosince 2019 - 21:44:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10698
Registrován: 12-2009
750.7, původně Šumperské, jsou v docela dost špatném stavu
Nějaké problémy mají, ale snad se vyřeší. Zatím se projevily jen nezávažné závady, které ale způsobily odstavení.
Největší problém zatím byla 717, která si zničehonic usmyslila zabrzdit smykem.

A fírové taky občas ještě tápají.
Pondělí, 09. prosince 2019 - 08:26:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14
Registrován: 10-2019
715 též není nejlepší a 716 už vůbec. Zatím nejlépe si vede 718, která jezdí skoro denně už od doby, co dorazila do Bohumína. Na 716, co jsem zaslechl, zlobí karty v regulátoru a 715 zase po zapnutí motoru stopovala motor. A to že jsou všechny obuté asi zmiňovat nemusím.. [biggrin]
Pondělí, 09. prosince 2019 - 13:24:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10717
Registrován: 12-2009
Všechny jezdí víceméně bez závažných problémů. Kromě 716:
byly problémy v září, už je přes karty OK. Teď ale vadný tr.motor.

Právě 718 ale byla obutá. Samovolně brzdila.

Obuté už bylo na soustruhu.
Úterý, 10. prosince 2019 - 08:24:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15
Registrován: 10-2019
Škoda, že nejsou všechny 750.7 v podobném stavu, v jakém je měl Trutnov, hned by to bylo lepší no...
Pátek, 13. prosince 2019 - 06:51:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 558
Registrován: 3-2015
Dnes by měla mít naposledy 754.047 výkony do Beskyd. Zítra by měla být přepravená na R 848 do Brna.