Diskuse » Archiv 2019 » Železnice » Podorlické tratě » Archiv diskuse Podorlické tratě do 21. 08. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Podorlické tratě do 21. 08. 2019

dolů
   autor příspěvek
jitachru
Neděle, 04. srpna 2019 - 12:57:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1109
Registrován: 3-2017
Běžný úředník na dráze bere méně než strojvedoucí po započtení všech příplatků.
Ano, když se strojvedoucí jde domů každou druhou noc sotva vyspat a sotva ví, jak vypadá jeho/její manžel/manželka a děti, tak si nějaké ty peníze navíc vydře. Ale jde spíš o základní plat, čili pokud by strojvedoucí jezdil jen Po-pá od 7:00 do 15:00 a nelezl by do [zadnice] nadřízenému, tak má možná polovinu úřednického platu. Proto by bylo tedy spravedlivé, aby úředníci měli pracovní dobu např. od 3:30 do 11:30 nebo např 19:00-23:00 - 5,5 hod. neplacený pobyt na nocležně - 4:30-8:30, v opačném případě pokud strojvedoucí bere v čistém 30.000 včetně prémií, měl by úředník brát tak 12.000 včetně prémií.
A za a další - úředník není zatížen bodovým systémem narozdíl od strojvedoucího.

Jinak se v politickém názoru asi shodneme.

Můžeš tu myšlenku o znárodňování nějak rozvést?
Například - na co je tady tolik bank a pojišťoven? Proč neexistuje jedna státní? Takhle jsou to další úředníci navíc, což vlastně kapitalismus vyžaduje.

Obdobně je to na dráze. Proč infrastrukturu má někdo jiný? Proč pomalu co trať, to jiný dopravce, který s tím druhým nekomunikuje?
Neděle, 04. srpna 2019 - 20:20:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 920
Registrován: 12-2007
jitachru: pokud bychom postupovali v souladu s ústavním pořádkem tohoto státu, tak stát by si vyvlastnit banky a pojišťovny nemohl dovolit. Pokud by znárodnil bez náhrady, pak nejsme v souladu s Listinou základních práv a svobod.
Jenom prosím, v tvém vlastním zájmu, než něco napíšeš, tak se podívej do příslušného zákona (v tvém případě většinou zákon č. 40/2009 Sb. a 2/1993 Sb.) - hlavu používat nemusíš (to už od tebe nikdo ani nečeká).
Llama here, llama there, I see llamas everywhere.
Neděle, 04. srpna 2019 - 20:38:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 377
Registrován: 10-2010
Jitachru: jaký pojišťovny myslíš? Zdravotní tam je to složitá otázka. Pokud pojišťovny pro pojišťování
lidí, vozidel atd. Tak zjednodušeně řečeno víc nabídek = nižší ceny.
Oddělení dopravce od kolejí mělo vytvořit konkurenci v dopravě a snížit ceny případně zkvalitnit služby. Asi i ČD se chytli za nos. Vzájenmé uznávání jízdních dokladů? Uvidím jak to bude fungovat až začne Leoš jezdit do Kyšperka. V Británii jsme byl zatím jednou, ale vlakem jsem se svezl, mohl jsem si na internetu vybrat jestli chci levnější jízdné na konkrétní vlak, nebo dražší kdykoli s kýmkoli.
To se mi líbilo.
Neděle, 04. srpna 2019 - 23:24:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7565
Registrován: 9-2003
"úředník není zatížen bodovým systémem narozdíl od strojvedoucího." ??[crazy] Co je to za blábol.. Ťok o tomto ťokal,ale většinou bylo uznáno,že to není zrovna ideální řešení problému nehodovosti atd..
..pořádná mašina má kotel a komín..
Pondělí, 05. srpna 2019 - 00:36:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8918
Registrován: 5-2007
jitachru: Nezabúdajte na to, že fírovi skončí šichta a má padla, kdežto ten úradník často pracuje aj keď nie je v kancelárii. Keď si fíra vezme týždeň dovolenky, má týždeň dovolenky, jeho prácu musí urobiť niekto iný. Keď si vezme týždeň dovolenky úradník, má o týždeň menej na to, aby urobil svoju prácu.
Pondělí, 05. srpna 2019 - 07:14:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1548
Registrován: 2-2010
Ad Asdf: a vy už jste viděl nějakého úředníka, který pracuje alespoň v pracovní době?
Posláno z mobilu. 2.0
Pesimista vidí v tunelu tmu. Optimista vidí na konci tunelu světlo. Realista vidí světla vlaku. A strojvůdce vidí tři debily na kolejích.
Youtube kanál: https://www.youtube.com/user/TravelTrainProd
Flickr: https://www.flickr.com/photos/144608621@N07/
Blog: https://travelproductioncz.blogspot.cz/
Pondělí, 05. srpna 2019 - 10:03:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 84
Registrován: 8-2018
Takhle jsou to další úředníci navíc, což vlastně kapitalismus vyžaduje.

nejprve by bylo asi vhodné, abyste napsala, kdo že je podle Vás všechno úředník, prostě definici tohoto pojmu. Pokud do jednoho pytle házíte lidi z ministerstev, obcí, pojišťoven, bank, či všemožných soukromých firem atd., tak nemícháte jablka s hruškami, ale rybíz s banánem

a vy už jste viděl nějakého úředníka, který pracuje alespoň v pracovní době?

a Vy jste viděl nějakého úředníka, co nepracuje v pracovní době?
jitachru
Pondělí, 05. srpna 2019 - 10:18:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1110
Registrován: 3-2017
Asi i ČD se chytli za nos
Ano a proto mají největší nedostatek strojvedoucích v historii.

ale většinou bylo uznáno,že to není zrovna ideální řešení problému nehodovosti atd..
Tady nejde o řešení problému nehodovosti, ale o to mít nad strojvedoucími maximální moc. A kým kromě strojvedoucích bylo uznáno, že to není vhodné řešení? Novým ministrem?

Nezabúdajte na to, že fírovi skončí šichta a má padla,
Hm, nebo se mu na posledním spojí někde v Králíkách vykaká mašina nebo mu tam skočí zoufalec a je v práci další 3 hodiny zadarmo, než toho zoufalce vyluxují z pražců nebo mu z Třebové přiveze někdo nahradí stroj.

Keď si fíra vezme týždeň dovolenky, má týždeň dovolenky, jeho prácu musí urobiť niekto iný.
Ano a když jezdí v týdnu třeba tři nebo čtyři dny, musí si vzít všech sedm i na dny, kdy má turnusové volno.
A za druhé není, kdo by jeho práci vzal za něj, takže ostatní klidně udělají 70 hodin v týdnu, z nichž dostanou zaplaceno jen 50.

(Příspěvek byl editován uživatelem jitachru.)
Pondělí, 05. srpna 2019 - 15:06:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4891
Registrován: 3-2004
Mě by jenom zajímalo, jestli ma Jíťa nedostatky v humanitním nebo technickém vzdělání... [happy]
Pondělí, 05. srpna 2019 - 17:06:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8922
Registrován: 5-2007
Ja by som Jíťu pozval na pivo/víno/kofolu/kafe/čaj/čo si vyberie. Uvidíme. [happy]
Pondělí, 05. srpna 2019 - 20:17:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6993
Registrován: 12-2011
Kdoví, jaký vousatý šotouš by ve skutečnosti přišel [rofl]
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Pondělí, 05. srpna 2019 - 20:41:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8924
Registrován: 5-2007
intelpetr: Áno, aj s touto variantou sa, prirodzene, počíta.
Pondělí, 05. srpna 2019 - 22:18:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9182
Registrován: 4-2003
Áno, aj....

[proud][lol][biggrin][rofl]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pikehead
Pondělí, 05. srpna 2019 - 23:06:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5318
Registrován: 3-2007
Asdf: To jsme měli v práci jako oblíbenou metaforu - zatímco za tramvajáka, který odejde na dovolenou, jezdí v té době někdo jiný, my to musíme dohnat po návratu.

Jinak bonne chance ohledně vašeho rande s obltloustlým natvrdlým střevem z prdelákovic. Já věřím, že chlap nedorazí, ale i tak si s tím materiálem nebudete vědět rady. Možná doporučuju vybavit se poslední a předposlední Dráhou, vyšly tam články o Dzbelu a Chornicích, jsou tam i barevné fotografie šukafonů a dalších historických hnacích vozidel Skupiny ČD. Tím by se mohla půlhodina zabít, kdyby vám bylo blbý to rozpustit po pěti minutách.

Ještě jeden tip: na rumunský filmy není, na tom si už nejmenovaný kolega vylámal laminát. Zkuste jugoslávskou nebo východoněmeckou produkci.
Úterý, 06. srpna 2019 - 02:06:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8925
Registrován: 5-2007
Pikehead: Dráhu kvôli tomu kupovať nebudem, ale vybavím sa obrázkami JOPky z Chornice a Brantic, JOPky D3kového dohľadu v Hrochově Týnci a Chrudimi-městě a podľa plánkov naprojektujem monitor JOPky pre Martinice v Krkonoších. Uvidíme, aká bude reakcia.
Úterý, 06. srpna 2019 - 11:12:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 266
Registrován: 3-2013
Pikehead: „To jsme měli v práci jako oblíbenou metaforu - zatímco za tramvajáka, který odejde na dovolenou, jezdí v té době někdo jiný, my to musíme dohnat po návratu.“

Jenomže on ten pracovník v provoze žádnou dovolenou nemá, on má díky přesčasům pouze náhradní volno, ještě jinak, má nezaručenou možnost se v jistém velmi krátkém čase věnovat např. rodině. To u drtivé části u úředníků neplatí. Jestliže potom někdo v pracovní době může něco dohnat, tak o co jde?
Posuzovat tyto profese asi není jednoduché, ale protože jsem se okolo dráhy motal bezmála půl století, tak se o to pokusím. Strojvedoucí když udělá něco špatně, je potrestán. Úředník a politik (ti, kteří mají na něco vliv) když něco zmastí, tak jediným kontrolorem je uživatel veřejné dopravy. Ten ale nikoho potrestat nemůže, a ani se s tím nebude zatěžovat, ten zvolí jinou možnost dopravy, hupsne do auta. Tady nevidím jediný motiv, proč by úředník měl cokoli dohánět. Možná, že by u některého bylo dobré, aby měl dovolenou celý rok, ledacos by se nezhoršilo.
Pikehead
Úterý, 06. srpna 2019 - 23:13:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5328
Registrován: 3-2007
Asdf: Dráha je náhodou super, doporučuju i předplatné. Kvalita článků je o ligu jinde než na webu a jsou tam maximální šotoúchylárny typu závorářská stanoviště na síti ŽSR. [happy]

Videosen: Cože? Pracovník v provozu nemá zákonnou dovolenou v délce 4 týdnů? (V inzerátech ČD jsem viděl +2 navrch.) A jinak svět není o dichotomii řidič vozidla vs. úředník (ve státní správě), existuje i spousta dalších profesí, kde odpovědnost za výsledky určitě je, jinak bychom to po návratu z dovolené nedoháněli, že...
Úterý, 06. srpna 2019 - 23:45:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8928
Registrován: 5-2007
Pikehead: No práve. To už radšej ten MišMaš. [kladivo]
Středa, 07. srpna 2019 - 08:52:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9197
Registrován: 4-2003
Jenomže on ten pracovník v provoze žádnou dovolenou nemá

To máte nějaký hodně divný vydání Zákoníku práce.[biggrin]

a jsou tam maximální šotoúchylárny

Jako číst neustále dokolečka o odklonech, umístení lokomotiv v..., proužkách a podobně mě předstalo intelektuálně naplňovat tak před 20 lety.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 07. srpna 2019 - 09:32:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1639
Registrován: 7-2017
Pikehead:
"Dráha je náhodou super, doporučuju i předplatné..."

Dráha je v poslední době především propagační tiskovina některých nejmenovaných soukromých firem...
Středa, 07. srpna 2019 - 10:29:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 38
Registrován: 8-2017
Přestavba Letohradu (v pondělí)

Středa, 07. srpna 2019 - 10:43:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 267
Registrován: 3-2013
Asdf: „Keď si fíra vezme týždeň dovolenky, má týždeň dovolenky, jeho prácu musí urobiť niekto iný.

Pikehead: „Cože? Pracovník v provozu nemá zákonnou dovolenou v délce 4 týdnů?“!

RadekŠ: „To máte nějaký hodně divný vydání Zákoníku práce.“

Pánové, ubezpečuji Vás, že mám stejné vydání. V tomto případě považuji Zákoník práce za cár papíru a držím se reálného stavu. Je to prostá matematika. Jestliže odpracuji za rok víc norem než je potřeba na dovolenou, tak zcela logicky dovolenou nadělávám, za mojí maličkost to totiž dělá kolega.
Podle mého názoru aby měla dovolená vůbec smysl (obzvláště u profese, která vyžaduje stoprocentní pozornost), tak by musel v nepřetržitém provoze existovat dostatečný počet vystřídačů. A to desítky let není! Po vojně jsem pracoval jako strojvedoucí a tato realita měla zásadní vliv na to, že jsem opustil práci, kterou jsem měl rád a šel na „osmičky", tam byla dovolená dovolenou. Dráha je můj velký život, ale rodina větší.
Středa, 07. srpna 2019 - 11:46:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1114
Registrován: 7-2017
-CH-
Také nástupiště začínali ze dvou konců a v bodě styku se nesešli?
Něco obdobného se stalo i v Jaroměři a tak musel být vyroben speciální panel (prefabrikát). Dodnes se neví čí to vlastně byla chyba.
jitachru
Středa, 07. srpna 2019 - 23:25:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1114
Registrován: 3-2017
Mě by jenom zajímalo, jestli ma Jíťa nedostatky v humanitním nebo technickém vzdělání... [happy]
Studovala jsem technický obor, tak asi v humanitním vzdělání mám nedostatky ne?

Asdf: a čo keď pojem len tvrdý alkohol ? [proud]

Jenomže on ten pracovník v provoze žádnou dovolenou nemá, on má díky přesčasům pouze náhradní volno, ještě jinak, má nezaručenou možnost se v jistém velmi krátkém čase věnovat např. rodině. To u drtivé části u úředníků neplatí. Jestliže potom někdo v pracovní době může něco dohnat, tak o co jde?
Posuzovat tyto profese asi není jednoduché, ale protože jsem se okolo dráhy motal bezmála půl století, tak se o to pokusím. Strojvedoucí když udělá něco špatně, je potrestán. Úředník a politik (ti, kteří mají na něco vliv) když něco zmastí, tak jediným kontrolorem je uživatel veřejné dopravy. Ten ale nikoho potrestat nemůže, a ani se s tím nebude zatěžovat, ten zvolí jinou možnost dopravy, hupsne do auta. Tady nevidím jediný motiv, proč by úředník měl cokoli dohánět. Možná, že by u některého bylo dobré, aby měl dovolenou celý rok, ledacos by se nezhoršilo.

Takže jak jsem psala. Čili v podstatě jsem měla pravdu.

Pracovník v provozu nemá zákonnou dovolenou v délce 4 týdnů? (V inzerátech ČD jsem viděl +2 navrch)
Spíše nejisté náhradní volno, dovolená je v tomto případě velmi zavádějící pojem.

Po vojně jsem pracoval jako strojvedoucí a tato realita měla zásadní vliv na to, že jsem opustil práci, kterou jsem měl rád a šel na „osmičky", tam byla dovolená dovolenou. Dráha je můj velký život, ale rodina větší.
Přesně, prostě dokud nebude ČD dodržovat tu normu 36 hodin týdně, jak uvádějí, tak rozumný člověk, který má sebe a vlastní rodinu aspoň trochu rád, půjde v dnešní době radši pracovat do fabriky, kde je klid a volný čas. Podívejte Leoš, ten tu normu dodrží, proto taky sehnal lidí hned.
Čtvrtek, 08. srpna 2019 - 01:01:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8943
Registrován: 5-2007
jitachru: Aj s touto variantou sa, prirodzene, počíta, viď posledná možnosť. Aj keď neočakávam, že pijú ten tvrdý alkohol bez brzdy.

Videosen: Lenže on ten úradník technicky nemá ani to náhradné voľno. Mnoho podnikov má pre "úradníkov" ako benefit "neobmedzené" množstvo dovolenky, pretože vedia, že to beztak nikto nebude zneužívať už len z toho titulu, že si nepomôže.
Čtvrtek, 08. srpna 2019 - 22:39:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 268
Registrován: 3-2013
Asdf: Je sice pravda, že termín náhradní volno jsem nepoužil správně, ale na věci to nic nemění. V převážné většině si úředník vybere dovolenou a to je vše, provozní zaměstnanec si volno na zotavenou nadělá, tedy v součtu hodin žádnou dovolenou nemá! Když půjdu na úřad, na dveřích je napsáno dovolená. Když půjdu ke svému lékaři, na dveřích je napsáno dovolená, v nutných případech jděte k jinému lékaři. Když půjdu na nádraží, na vlaku jsem ještě nikdy neviděl nápis dovolená, jděte pěšky.
Pokusím se ještě jinak, otázkou. Proč je v tomto státě dostatek úředníků a nedostatek provozních pracovníků, sestřiček, řemeslníků…? Proč nejdete do provozu, když jsou tam tak suprové podmínky?
Čtvrtek, 08. srpna 2019 - 23:10:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8950
Registrován: 5-2007
Videosen: Áno, on si úradník vyberie dovolenku, takže predtým týždeň kvaltuje aby všetko dokončil, berie si prácu domov, užije si dovolenku, potom sa z nej vráti, nájde si v schránke 350 mailov, začne to vybavovať, do toho riešiť prúsery čo nastali v dobe, keď tam nebol, a kým si to všetko nejak sadne, ide sa z toho po***ť takým spôsobom, že je na tom vo výsledku horšie, než keby tú dovolenku nemal. Prípadne rovno zažíva "ideálnu dovolenku", kde každý deň rieši 2-3 pracovné hovory a po obede si miesto siesty ide vybaviť služobnú poštu. Fakt si to neidealizujte.

Ten lekár, pokiaľ to nie je nejaký "nóbl doktor" je na tom väčšinou podobne ako ten provozní zaměstnanec. Akurát na to musel 6+ rokov študovať. Ostatne každý sa hrnie na to, aby sa stal lekárom.

Naozaj je úradníkov dostatok? Na odborných útvaroch GŘ SŽDC je pomaly väčší podstav než u výpravcov. Ja mám predstavu, že až tomu, čo robím, prestanem stačiť, tak do tej prevádzky pôjdem "na dožitie".
Čtvrtek, 08. srpna 2019 - 23:57:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 269
Registrován: 3-2013
Asdf: "Ten lekár, pokiaľ to nie je nejaký "nóbl doktor" je na tom väčšinou podobne ako ten provozní zaměstnanec."
Obvoďák? Vážně? Tak to žijeme každý v jiné zemi.

Jasně, podle kontrol a podle toho, čím se zabývají je nedostatek úředníků. Místo kilometrovníků se vymýšlejí staničníky, to zrovna na přetížení nevypadá. Hele, já jsem nikde nenapsal, že nemůže nastat případ, kde chybí i úředníci, ale to, že proti provozu panuje nepoměr.

Podle mého názoru na svoji práci naříká nesoudný člověk, protože má možnost situaci řešit.
Pokud vím, tak nikdo nikoho nenutí dělat práci, která ho přetěžuje.

Ještě jednou, když fíra nepozorností způsobí těžkou nehodu, tak jde do báně. Když někdo zmastí stavbu, tak to pouze vyžerou cestující.
Pátek, 09. srpna 2019 - 00:11:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6997
Registrován: 12-2011
Videosen, vy jste správný člověk z lidu. Kdo nemaká rukama a maká hlavou, tak automaticky nic nedělá a je nepřítel pracující třídy nebo jak? A nezapomeňte ještě jako správný slušnočech zanadávat na učitele, jak houby umí a válí se dva měsíce doma.

Dožití na Dráze mě taky napadlo. Bydlení už bude dávno splaceno, děcka budou pryč z domu (na výšce nebo už po ní), manželku bude víc zajímat zahrádka než já, tak proč ne [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Pátek, 09. srpna 2019 - 01:41:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 270
Registrován: 3-2013
Intelpetr, jestli jste to nezaregistroval, tak řeč byla o dovolené z hlediska toho, jestli je člověk v provozu, nebo v pravidelné pracovní době. Lékař, který pracuje hlavou a slouží např. v nemocnici má kupu přesčasů, je v jiné situaci, než lékař na obvodě.
Já jsem hlaně proto, ať si každý vybere svobodně práci, ale ať tady nefňuká, že tamten a támhleten to má lepší a on musí po dovolené tadyto, nebo támhleto.
Pátek, 09. srpna 2019 - 01:48:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 271
Registrován: 3-2013
Intelpetr: ještě, když se podívám na něco, co nám tady na 026 vzniklo, tak si zrovna nemyslím, že se pracovalo hlavou.
Pátek, 09. srpna 2019 - 12:59:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8952
Registrován: 5-2007
Videosen: Neviem, ako je to hore v Sudetoch, ale u nás na južných zemiach chodia slúžiť aj obvoďáci. To, že nejaká zmena vyzerá byť zbytočná neznamená, že niekde inde sa nenarazí na X prúserov, kvôli ktorým sa to musí urobiť.

Viem o mnohých "úradníkoch", či už od SŽDC alebo dodávateľských firiem, ktorí s tým praštili a šli späť do prevádzky a o fúre ďalších, čo sa tým vyhrážajú, alen názor že z boja sa neuteká ich od toho drží. Ono to nie je tak čiernobiele, ako si to maľujete, presne tak, ako by by prestalo byť čiernobiele to tak si zrovna nemyslím, že se pracovalo hlavou keby ste bol tým úradníkom, čo to mal na starosti, Vy.
Pátek, 09. srpna 2019 - 16:12:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 49
Registrován: 7-2017
Otovice nechtěli trať do Polska ,teď brečí.
https://www.idnes.cz/hradec-kralove/zpravy/omezeni-prujezdu-otovi ce-broumovsko-hluk-traktory-lom-ombudsmanka.A190809_494292_hradec -zpravy_the
Pátek, 09. srpna 2019 - 21:59:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3923
Registrován: 4-2006
S200 v úterý v Lichkově

Pátek, 09. srpna 2019 - 22:31:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 270
Registrován: 2-2009
Na 023 v sobotu 814.166 (loutky Chrudim).
jitachru
Pátek, 09. srpna 2019 - 23:52:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1117
Registrován: 3-2017
To likvidují na přání hejtmana ty 810tky již teď? Měla jsem za to, že je sešrotují, až vyjede Leoš, že do té doby se jich pro sichr drží několik navíc, i když vyjedou párkrát za grafikon. Asi už se to nevyplatí a je jednodušší odřeknout spoj.
Sobota, 10. srpna 2019 - 09:26:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4045
Registrován: 11-2008
ad Jitachru: Teda kde vy berete ty informace ? [nene] Tipuji že od nějakého "zhrzelého" bývalého nádražáka, který byl pro nějaký "průs.r" vyhozen od dráhy. [lol] ….Mimochodem, poslal jsem vám e-meil ( prostřednictvím kontaktního formuláře K-reportu ). Dostala jste ho ?
jitachru
Sobota, 10. srpna 2019 - 10:55:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1120
Registrován: 3-2017
Tipuji že od nějakého "zhrzelého" bývalého nádražáka, který byl pro nějaký "průs.r" vyhozen od dráhy. [lol] …
A není těch zhrzených nádražáků nějak hodně? Tipují že většina strojvedoucích by už se nejradši vidělo ve fabrice.

Mail kontrolují jednou za čas, ale kouknu. Děkuji za připomenutí.

Teda kde vy berete ty informace ? [nene]
Toho, že hejtman požaduje zrušení provozu řady 810 neboli šrotu na kolejích porovnatelného s parní lokomotivou, jsou plná média. To také strojvedoucím nepřidá, když se zlikviduje téměř jediná řada, která ještě na českých kolejích za něco stojí.
Pikehead
Sobota, 10. srpna 2019 - 18:37:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5341
Registrován: 3-2007
Vzhledem k volnější diskusi bych si ještě dovolil oponovat, šotoúchylností jsou v Dráze opravdu jen okrajové a díky plnohodnotné redakci článků to má kvalitu, kterou na netu těžko najdete.
Mimochodem, ve vztahu k tomuto vláknu je v čísle 12/2018 popis velké nehody v Jablonném z roku 1944.
Neděle, 11. srpna 2019 - 09:53:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7566
Registrován: 9-2003
hans71 [ok] Přesně.. obnovu trati si zablokovali a stále brečí že jim tam jezdí i auta[wink]
..pořádná mašina má kotel a komín..
Neděle, 11. srpna 2019 - 09:57:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7567
Registrován: 9-2003
https://zdopravy.cz/potvrzeno-leo-express-bude-jezdit-od-prosince -z-prahy-do-vratislavi-32617/
..pořádná mašina má kotel a komín..
Pondělí, 12. srpna 2019 - 13:28:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 272
Registrován: 3-2013
Hans71: „Otovice nechtěli trať do Polska ,teď brečí.“

Nechci se Otovic zastávat, ale situace před deseti lety byla plná hysterie, kterou pomohla rozjíždět některá média. Trať byla státu, a kdyby se Otovice stavěly na hlavu, propojení by nezabránily. Bohužel stát ví o Broumovsku jen, když potřebuje pitnou vodu pro čtvrt milionu lidí. Nejen podle toho jak se u nás „rozvíjí“ dopravní infrastruktura je vidět, jak jsme státu u zadku.


Asdf: „Ono to nie je tak čiernobiele, ako si to maľujete, presne tak, ako by by prestalo byť čiernobiele to tak si zrovna nemyslím, že se pracovalo hlavou keby ste bol tým úradníkom, čo to mal na starosti, Vy.“

Nedovedu si představit situaci, která by mne donutila postavit peron stranou od budovy, která má solidní přístřešek, postavit plochu určenou pro veřejnost mezi uhelné sklady a kovošrot, do prašného prostředí. To není vůbec o nějaké černo-bělosti, to je o selském rozumu a o vůli dokonale se seznámit se situací na místě.
Pondělí, 12. srpna 2019 - 14:10:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8967
Registrován: 5-2007
Nedovedu si představit situaci, která by mne donutila postavit peron stranou od budovy
Pokiaľ nie ste konfrontovaní so všetkými podmienkami, ktoré pri príprave stavby panovali. A to je presne to o čom píšem [kladivo]

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
Pondělí, 12. srpna 2019 - 21:46:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 273
Registrován: 3-2013
Asdf: tou situací jsem měl na mysli, že by mne k nesmyslnému řešení někdo nějak nutil, nikoli okolnosti, které jsme si dávno tady už vysvětlili. Chtěl jsem napsat, že práce je dost a tak bych raději jednal podle svého přesvědčení, nebo šel jinam.
Domnívám se, že jsme si vysvětlili, že by se nemusela kvůli nástupišti (jak jste napsal) rušit 3. kolej pro náklady, dále, že jsme zjistili, že by při přechodu strojvedoucího na druhé stanoviště nedošlo ke zpoždění následného vlaku, že by bylo místo na uklízení soupravy směr Náchod a že by to bylo i bezpečnější, že by se při takto realizovaném kolejišti dalo posunovat v podstatě jako za stara,
že by se v budoucnu dalo případně prodloužit i ostrovní nástupiště. O tom všem se tady diskutovalo dost dlouho, a pokud vím, tak jste s ničím dalším nepřišel.
Jeden člověk kdysi říkal, že všechno jde, když se chce, jen mrtvá koza se musí táhnout.
Úterý, 13. srpna 2019 - 14:42:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8968
Registrován: 5-2007
Videosen: Ja mám dojem, že sme si to nevysvetlili, len sme sa zasekli na stave, z ktorého sa nedalo pohnúť. Zvlášť do "nedošlo ke zpoždění následného vlaku" sme si naozaj nevysvetlili a určite nie to, že by tam ostalo miesto na predĺženie nástupišťa.
Úterý, 13. srpna 2019 - 16:55:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1685
Registrován: 3-2011
Dame si neco z provozu,dnes ráno do Rokytnice v O.h Mn s 742 095+ 5xEanos+Daak,osobka režii 810 353;-)
Úterý, 13. srpna 2019 - 19:35:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1280
Registrován: 1-2006
Videosen:

Stále jste to, co tu vydáváte za prostorové řešení Hronova, ani nenačrtl do něčeho s měřítkem (mapy?). Pokud by se tak stalo, vypadlo by z toho, že všem vyhovět nejde, což je pro Vaše tvrzení poněkud nevhod... [sad] Zamyšlení nad dobou jízdy mezi hradlem na Malém Poříčí a Hronovem, versus jízda od vjezdu k nástupišti a odstoupení na odstavení proti srsti, také radši neproběhlo (zařízení se přeci dá upravit/zkomplikovat cesťáky navíc, které si užijí fírové až jim dispečer omylem postaví na krátkou...).

Ten, kdo navrhuje bez vnímání omezujících podmínek, má ideální řešení vždycky a hned. Realita je pak o něčem jiném - o kompromisech...
Úterý, 13. srpna 2019 - 22:41:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 529
Registrován: 5-2007
Všichni v Hronově vědí, že odsunem nástupišť do pozice Hronov-uhelné sklady vznikl prostor, tak any mohla ve smysluplné rozteči vzniknout zastávka blíže centru se jménem Hronov-zastávka/park, takže není co dál řešit a rozhodně to byl dobrý krok [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem Werkie.)
Středa, 14. srpna 2019 - 09:50:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 39
Registrován: 8-2017
Včerejší Letohrad:

Halbstadt
Středa, 14. srpna 2019 - 19:20:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1499
Registrován: 9-2006
Železniční muzeum Meziměstí
Pátek, 16. srpna 2019 - 19:49:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 296
Registrován: 9-2016
Ona řada 810 za nic nestojí. Na některých tratích je to i důvod proč cestující raději přešli do autobusů. Třeba taková Kozí dráha by měla potenciál. Ale nesměly by tam jezdit 810. Také důvod proč tam dnes nejezdí nic.
Pátek, 16. srpna 2019 - 19:55:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 406
Registrován: 3-2018
Lukáš_Smolka: V původním provedení souhlas. Ale s novými sedadly a polospouštěcími okny (nebo ještě lépe klimatizací) je to přijatelný kompromis minimálně srovnatelný s autobusem.
jitachru
Pátek, 16. srpna 2019 - 21:48:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1133
Registrován: 3-2017
Starý Hanák: ne, byť po modernizaci se za 10 let bude jednat o přes 50 let staré vozidlo, což jsou optikou dnešního dne parní lokomotivy.

to přijatelný kompromis minimálně srovnatelný s autobusem.
Co je přijatelnější? Nová setra za 34 Kč/km, která obslouží centra několika obcí mimo dráhu nebo 40 let starý RegioMouse za 123 Kč/km, který staví v poli?
Ale krom pardubického a Jihomoravského kraje si to nikde v republice očividně neuvědomují.

Lukáši myslíte že by Kozí dráhu zachránila 814 nebo 841?
Pondělí, 19. srpna 2019 - 14:04:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 20
Registrován: 3-2018
Proč není ve vlacích od Hronova před Náchodem informace o výluce na HK? V Náchodě to zazní jen z nádražního hlášení a vlaky dál normálně pokračují na Starkoč...
Halbstadt
Pondělí, 19. srpna 2019 - 18:10:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1500
Registrován: 9-2006
maaca
Vlak výluku nemá, normálně pokračuje do Starkoče. Výluka je až z České Skalice.
Pondělí, 19. srpna 2019 - 19:14:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21
Registrován: 3-2018
To jo, ale návaznost ve Starkoči není, když jede někdo kdo tak často nejezdí a dojede automaticky do Starkoče, tak asi moc nadšenej nebude...
Úterý, 20. srpna 2019 - 03:13:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 347
Registrován: 8-2010
maaaca čp21: to od Teplice n/M-Hronova by měl na přestup v Náchodě na Bus na HK upozornit vlakový průvodčí.
Většinou vlak z NA do Starkoče jede poloprázdný, kde ze Starkoče do Václavic a zpět zajišťuje přepravu do/z Nového Města a Týníště, pak ze Starkoče do NA jede zase poloprázdný,
Zde by to chtěla jiná koncepce dopravy a to ve směru (Broumov)-Meziměstí-Náchod-Václavice-Starkoč-Václavice-Týníště. A protivlak Týníště-Václavice-Starkoč-Václavice-Náchod-Meziměstí-(Broumov), to by dle jízdního řádu vyšlo. Lidi pak nemusí 2x přestupovat ve Václavicích a Starkoči, jen 1x ve Starkoči ve směru na/od Červený Kostelec a Trutnov.
Znalí odborníci, ať mne opraví.
Úterý, 20. srpna 2019 - 10:27:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 348
Registrován: 8-2010
Vandr čp.347: V neděli od 27.4. do 29.9. ještě informace v době výluky Jaroměře řazení vlaku od Teplice n.M. Sp 1763 854+057(přešel od Sp 1872 SKÁLY)+814/914 od Broumova jede zaplněn do Náchoda (zde na HK přestupují lidi na Bus NAD), pak to jede všechno poloprázdné do Starkoče, pak jede celá souprava do/z Václavice Os 15168/15171 k přípoji na/od Nového Města a Týníště a opačně (od přípoje od Červeného Kostelce a Trutnova a opačně), potom to jede poloprázdné Sp 1762 ze Starkoče do Náchoda, zde se soupravy rozpojí 814/914 pokračuje z Náchoda do Broumova, a 854+057 přechází na Sp 1877 do Chocně.
Dá se říci, že ve směru Náchod-Václavice-Starkoč-Václavice-Starkoč-Václavice-Náchod, jede celá souprava v řazení 854+057+814/914 spíše pro FOTOGRAFY.
Úterý, 20. srpna 2019 - 21:57:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 276
Registrován: 3-2013
Vhd sl: „(zařízení se přeci dá upravit/zkomplikovat cesťáky navíc, které si užijí fírové až jim dispečer omylem postaví na krátkou...)."

Co a komu se zkomplikuje, je asi věc názoru. Postavit nástupiště mezi dva zdroje prachu, stranou od suprového přístřešku není sice komplikace pro nádražáka, ale pro cestujícího rozhodně ano! Toho cestujícího se věc (vedro, déšť, námraza na betonu, kterou nikdo nestačí uklidit…) týká u každého vlaku, kdežto uklízení soupravy se týká několika vlaků a to pouze ve všední dny. Ten fíra, když dnes sice nejezdí proti srsti, musí mít oči až na skle, protože uklízí přes přechod, a věřte - nevěřte, lidi se tam motají. A přesně tak, jak jste tady upozorňoval na to, že se u starého zařízení (nehájím ho!) za ty desítky let naštěstí nic nestalo, přesně tak se tady modleme, aby drželi andělé strážní čtyřiadvacítky.

Obrázek mi nejde poslat, nevím, kde dělám chybu, ale věřím, že stačí vysvětlit, že hájím překlopit uklízecí šturc k násypce, násypku obsloužit z druhé strany. Tedy žádná výhybka ani koleje navíc, žádné rušení 3. koleje a plná možnost prodloužení ostrova. To je vše.
Středa, 21. srpna 2019 - 14:16:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4079
Registrován: 9-2007
Motoráky ODEG už zase nejezdí? Minulý i předminulý víkend jezdily do Rokytnice Regionovy, bude tomu tak i tento víkend, nebo se tam v neděli ukáže 650 (841 či jak to u nás je)?