Diskuse » Archiv 2019 » Železnice » Podorlické tratě » Archiv diskuse Podorlické tratě do 16. 12. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Podorlické tratě do 16. 12. 2019

dolů
   autor příspěvek
Středa, 20. listopadu 2019 - 22:42:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3251
Registrován: 6-2007
T458 1141 po příjezdu s 13 vozovým vlakem Pn 59098
Vedle stojí odstavená 814 097-2 + 914 097-1 od Sp 1762

Radekedar
Čtvrtek, 21. listopadu 2019 - 16:44:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2484
Registrován: 6-2008
Copak dělá čmelák v Polici nad Metují? Dnes jsem jej tam zahlédl kolem 11:45 – jmenuje se Jindřich.
Čtvrtek, 21. listopadu 2019 - 17:45:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1418
Registrován: 9-2004
To, co vidite o příspěvek výše jelikož kvůli přechodnosti dále nemůže.
Středa, 27. listopadu 2019 - 20:27:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 48
Registrován: 8-2017
Letohrad několik dní před ukončením podzimní etapy:



Pátek, 29. listopadu 2019 - 03:10:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4929
Registrován: 3-2004
Tak Leoš prý našel zázemí pro motorovou jednotku v Žamberku v Agru.
Pátek, 29. listopadu 2019 - 07:34:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 638
Registrován: 2-2007
Honzasl: zatím tam nejspíš jezdí zbrojit a přes noc je odstaven v Žamberku (v Letohradě ve stanici z důvodu výluky není kde, i když do depa má už taky možnost přístupu, nevím zda to není zpoplatněno - depo je vedeno jako vlečka ČD).
Šmajchl
Pátek, 29. listopadu 2019 - 18:12:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 830
Registrován: 9-2011
Petrjablo:
"Honzasl: zatím tam nejspíš jezdí zbrojit a přes noc je odstaven v Žamberku (v Letohradě ve stanici z důvodu výluky není kde, i když do depa má už taky možnost přístupu, nevím zda to není zpoplatněno - depo je vedeno jako vlečka ČD)."
Jasně že platí - jednak Zařízení služeb ČD a.s. za vjezd na dráhu, ale i přídělci kapacity - Univerzitě Pardubice. Cena závisí na četnosti návštěv, resp. včasnosti podání žádosti o kapacitu dráhy.
Pátek, 29. listopadu 2019 - 23:40:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2282
Registrován: 12-2009
Dovolím si upozornit na jednu víkendovou derniéru.....

(Příspěvek byl editován uživatelem Honnzok.)
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Sobota, 30. listopadu 2019 - 23:36:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4932
Registrován: 3-2004
Za sebe ale musím pochválit nové řešení v Letohradě, dvě koleje jsou přístupné bez podchodu a celé to vypadá uživatelsky docela přívětivě.

Ovšem vyžaduje to, aby na 021 jezdila jen obouhlavá vozidla, která se vejdou na 1. kolej. Na šibování s krabičkami to moc dělané není...
Vagonet
Neděle, 01. prosince 2019 - 17:40:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 339
Registrován: 7-2017
LET stále hledá personál...(jestli bude jezdit stejně kvalitně, jako udělal "nástěnku" v UnO, tak potěš...)
Neděle, 01. prosince 2019 - 17:51:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 520
Registrován: 6-2019
Folii někdo ukradl?
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Vagonet
Pondělí, 02. prosince 2019 - 06:43:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 340
Registrován: 7-2017
Stejná nástěnka na protější stěně je pod fólií, ale tady asi žádná nebyla nebo jj ukradli modří spiklenci[biggrin]
Bilbo
Pondělí, 02. prosince 2019 - 20:17:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 207
Registrován: 5-2012
hele, výkřik do tmy - stále jim nevěřím, stále skeptický, prostě to jak jezdí žluťák na slovensku mi neříkejte že paštikář bude u nás lepčí [crazy]
Čtvrtek, 05. prosince 2019 - 09:59:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1597
Registrován: 7-2002
Z ÚO na Lichkov pojede na dvě fůry Vectron s dřívím, přesněji přijede z Týniště a z ÚO pak na dvakrát, první tak kolem poledne.
Čtvrtek, 05. prosince 2019 - 21:26:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 311
Registrován: 3-2013
https://nachodsky.denik.cz/zpravy_region/nadrazi-zeleznice-vlak-v yluka-info-tabule-odjezd-zpozdeni-nahradni-doprava251119.html

Není to tak dlouho, konkrétně 3.10., co jsem si tady na diskuzi přečetl:
„je vlastně vůbec štěstí, že se do takových lokálek vůbec lejou prachy (taky by mohly přijet buldozery a srovnat to se zemí…“

Asi jsem pořádný nevděčník, ale já takovéto lití za štěstí rozhodně nepovažuji. Řekl bych naopak, že na ty buldozery máme zaděláno díky výlukám, které trvají roky a které odvedly cestující z velké části natrvalo především do aut. Ano peníze se lijí, ale naprosto bez efektu pro nás obyvatele regionu.
Pátek, 06. prosince 2019 - 20:40:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 621
Registrován: 4-2013
Nevíte někdo, které vlaky budou zaintegrovány na nově označené trati 019 (ČEská Třebová - Lanškroun/Zábřeh na Moravě). V úseku Česká Třebová - Zábřeh na Moravě jezdí jen osobní vlaky a expresy. Rychlíky do Luhačovic/Zlína apod. v Zábřehu nezastavují.Tak budou integrovány některé expresy?

Nevíte někdo něco bližšího? IDOS mlčí v poznámkách dole pod trasou spoje po rozkliknutí...

(Příspěvek byl editován uživatelem juki.)
Sobota, 07. prosince 2019 - 08:56:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1339
Registrován: 1-2006
Videosen:

Na cem se zaklada Vase tvrzeni o trvalem presunu do aut? Na nejakych relevantnich pruzkumech z drahy nebo ze silnic nebo, jako obvykle, na pocitech a momentalni potrebe argumentace?

V pripade Jaromere jde o konkretni problemy (archeologicky pruzkum pod zhlavimi ve stisnenem prostoru), ktere se beznych investic ve vetsine pripadu netykaji. Clanek je pouze o vyuziti zaveru vyluky k prezentaci konkretniho politika. Nepopiram existenci konkretnich popisovanych problemu, ale medializovany jsou az v okamziku, kdy neprijemny stav, povede-li se, konci. Navic pouze destruktivni kritika bez konkretnich navrhu co delat.

Co delat? Vzit dalsi miliardu a kvuli trem autobusum frekvence zajistovat provoz v plnem rozsahu za kazdou cenu? Riskovat bezpecnost provozu skrze komplikovanou stavbu - kolize s prostredky stavby, jizdy bez zabezpeceni pri prepinani sem a tam? Jit do toho, ze se sice bude jezdit, ale diky pomalym jizdam nebude mozne garantovat nic a zpozdeni budou stejne? Proc pri poctech, ktere tam jezdi?

Vasemu problemu "co ja mam z investic do drahy, ktere mne omezuji" rozumim, ale domnivam se, ze nasledujici roky ukazi, ze to byly vetsi investice do Vasi trati posledni - zdroje pro trate v regionech vyschnou a bude to o tom, v jakem stavu je trat z hlediska toho, jak dlouho ji bude jeste mozne udrzet...

Co Vam prinasi Jaromer? Jen dalsi nezbytny krok k primym vlakum HK - Broumov kracenim stanicnich intervalu. Jeden z mnoha kroku, z nichz ten hlavni je na strane kraje - objednavka... je to malo? Jaromer je o tom, ze se na Vasem problemu pracuje. Pomalu, ale v ramci moznosti pracuje.
Sobota, 07. prosince 2019 - 16:19:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 67
Registrován: 9-2016
Dnes se v Letohradě konal další ročník Mikulášské jízdy s Lízou tj. 423.009. Až čas ukáže, jestli to byl poslední ročník či ne. Tak jen dokumentačně.



Nejhorší je smrt z nudy, proto jsem furt v . . .
Sobota, 07. prosince 2019 - 16:24:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 68
Registrován: 9-2016
Navazující akce je oslava 120let trati Dolni Lipka - Štíty. Světelné podmínky pro můj fotoaparát nevhodné. Alespoň tedy dokumentečně.



Nejhorší je smrt z nudy, proto jsem furt v . . .
Pondělí, 09. prosince 2019 - 00:04:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 312
Registrován: 3-2013
Vhd sl: „Na cem se zaklada Vase tvrzeni o trvalem presunu do aut? Na nejakych relevantnich pruzkumech z drahy nebo ze silnic nebo, jako obvykle, na pocitech a momentalni potrebe argumentace?“


Moje tvrzení se zakládá na mé zkušenosti, kterou jsem získal dlouhodobým, vlastně nepřetržitým pobytem v prostředí o kterém je řeč. Navzdory věku ještě solidně vidím a umím počítat, během výluk zaznamenávám značný pokles cestujících a mám vážné obavy, že ten, kdo nemusí, ten se na sedačky vlaku už nevrátí. Proč si to myslím? Protože jsme v regionu, který je na dopravě moc a moc závislý a že se ta železniční stala díky výlukám nespolehlivá. Ta nespolehlivost je bohužel vlastně jedinou jistotou. Tedy mají-li lidi možnost výběru, tak skočí do auta. A to ještě nestojí obchvat.



„Vasemu problemu "co ja mam z investic do drahy, ktere mne omezuji" rozumim, ale domnivam se, ze nasledujici roky ukazi, ze to byly vetsi investice do Vasi trati posledni - zdroje pro trate v regionech vyschnou a bude to o tom, v jakem stavu je trat z hlediska toho, jak dlouho ji bude jeste mozne udrzet...“


O rozhodnutí EU vím, ale o nějaké neudržitelnosti bych si netroufl psát, nepředbíhal bych, situace se neustále mění a věcí na ovlivnění je moc.
Možná, že by bylo dobré zdroje využívat lépe, třeba když se něco „rozďoube“, tak to taky smysluplně dodělat. Dám příklad – terminál v Broumově-technika-rozoraný terén-balík peněz-otravování lidí kolem… Vy by jste si postavil první patro domu, udělal střechu, pak chvilku bydlel, pak opět pozval firmu, pak rozboural střechu… ?


„Clanek je pouze o vyuziti zaveru vyluky k prezentaci konkretniho politika. Nepopiram existenci konkretnich popisovanych problemu, ale medializovany jsou az v okamziku, kdy neprijemny stav, povede-li se, konci. Navic pouze destruktivni kritika bez konkretnich navrhu co delat."


Pokud jde o politika, kterého mám i já na mysli, tak ten už před „revitalizacemi“ oživil myšlenku spojky, několikrát byl u ministra, věci věnoval bez jakékoli odměny hory času, tak ten šel do věci kvůli dráze. Bez politiky není peněz a bez peněz nejsou vlaky. Tak, jak se o něm už poněkolikáté vyjadřujete, tak jen dáváte najevo to, že o něm nic nevíte.


„Co Vam prinasi Jaromer? Jen dalsi nezbytny krok k primym vlakum HK - Broumov kracenim stanicnich intervalu. Jeden z mnoha kroku, z nichz ten hlavni je na strane kraje - objednavka... je to malo? Jaromer je o tom, ze se na Vasem problemu pracuje. Pomalu, ale v ramci moznosti pracuje.“


Tímto tvrzením si nejsem tak jistý, mám takové obavy, že přestupování vlivem podchodů časové výhody smázne, ale třeba se mýlím.
Celé akce, kvůli kterým bylo nutné zavádět takovéto výluky, jsou naprosto nedostatečné k tomu, aby byla železnice konkurenceschopná silnici. Proti obchvatu Náchoda bych odhadoval potřebu zkrácení jízdních dob na kolejích tak na půl hodiny, proti D11 to si ani odhadnout netroufnu. Jinak se, ať tady budete psát na obhajobu cokoli, stane železnice podružnou dopravou. Ano jde, a stále půjde o rychlost!
Podle mého názoru se měla mezi Hradcem a Jaroměří při jednom položit druhá kolej, to by určitě mělo hmatatelný význam i pro nás. Začít někde a někam postupovat.
Pondělí, 09. prosince 2019 - 00:21:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 381
Registrován: 12-2011
https://sumpersky.denik.cz/zpravy_region/opustene-nadrazi-ozilo-d avy-prilakal-je-parni-vlak-20191208.html?fbclid=IwAR1tnh5JgVvWhgx DwEeS-aBRguz9llMe-o6s6SFY0gvcj61BlrsRYp67HxU
Pondělí, 09. prosince 2019 - 05:38:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 538
Registrován: 3-2018
"Uvidíme, jestli Leo Expres, který na tuto trať nastupuje, bude mít jiný přístup než České dráhy. Je snadné něco zavřít a nechat to zchátrat, jako tohle nádraží, než přemýšlet, kde se stala chyba a jak to využít lépe." Pořád dokola ty naivní představy, že soukromník na rozdíl od zlého státního dopravce bude jezdit do Štítů nebo v pracovní dny mezi Lipkou a Hanušovicemi na své riziko... Určitě se na to hrozně třepe...
Pondělí, 09. prosince 2019 - 09:26:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1340
Registrován: 1-2006
Vase obavy nemaji racionalni zaklad. Obecne ano, po zprovozneni D11 a obchvatu Jaromere dojde k presunu urcite casti na silnici. Pujde ale o omezeny pocet, protoze ten, kdo v cilove destinaci nezaparkuje, velmi brzy prijde na to, ze to neni to prave orechove. Hradec se bude branit.. ale tento Vami popisovany stav se stavem s vylukami nesouvisi - prijde tak jako tak. Draha je s prestupem do NAD (nikoliv nespolehliva, mate integraci a primou NAD do Nachoda, takze moznosti je tam spousta, docasne. S dokoncenim toho nejproblemovejsiho na stavbe pojede dal jako driv a bude konkurenci stani v kolonach nebo velmi brzkym vyjezdum. Vase vyvody nejsou presne, nepracujete s daty dlouhodobe a v sirsim meritku. Muze to byt i o tom, ze se vybezek vylidnuje, nebo o tom, ze konkretnim lidem prestalo stat dojizdeni za to. Duvody ubytku mohou byt i v odchodech do duchodu s tim, ze mladi uz odesli. Ne, neda se to hodnotit jen podle vizualni informace z vlaku v dobe vyluky.

Smysluplne to dodelate v pripade, ze budete mit prostredky. Nebudete-li mit, mate moznost rozestavet a doufat nebo nedelat nic. Dobrou zpravou by melo byt to, ze byl zajem neco delat.

Ze se neco stale meni je to, k cemu upirate svou viru. Stat nema zajem davat vic nez na udrzbu drahy, vetsina penez byla jen z cerpani zdroju EU. Z tech uz to nepujde. U pujcek se bude chtit zaruka, ze se to vrati usporami, coz ale predpoklada predikci toho, ze bude koho vozit. Soucasna studie CEDOP se snazi najit co tak vozit, kdyz to jen oblasti za Nachodem nevyslo. Ma sanci sehnat zasadni pocty prepravovanych i s Trutnovem? Osobne jsem skeptik, i z toho, jak dlouho to trva a jak vypadaji dilci vystupy. Pokud zapracuji prodlouzeni D11 a obchvaty, frekvence, ktere budou o predikci toho, co vozit, podle mne dale klesaji, coz sam i potvrzujete... navratnost tam neni a v republice je na draze vice investic s lepsimi vysledky vlozenych penez...

Muj nazor je, ze pokud bude z 1.koridoru stazena nakladni doprava na VOChoc, je zdvoukolejneni mezi Hk a Jaromeri iluze, proti ktere bude stat statni zajem na prepravu po zeleznici. Mimourovnove reseni v hk neni realne, vic se do zhlavi nevejde at je na sever jedna nebo dve koleje. Je rozumne udelat s dostavbou silnicnich staveb autobusovy bypass do Nachoda/Hronova s rozumnou kapacitou i intervalem. Draha zde neni resenim. Ostatne i tyto stavby/investice tak stat lepe vyuzije... draze pro vybezek zustane smer pres Tyniste dal, kde muze byt konkurenceschopna.

Pokud jde o politika, pusobi to na mne jako dalsi kapitola serialu o vzajemne podpore politika a konkretniho media. Je mi jedno co ten clovek dosahl, jeho vyjadreni v clancich nikdy nejsou konstruktivni, coz je v kraji zvykem, ale coz mne nejak nebere. Jen dalsi kritik bez schopnosti zabrat pri prezentaci svych nazoru sirsi nahled nez max. regionalni. Mozna casem prekvapi, ale spis to po zvoleni nebude uplne ono - proste jen zjisti ze hlavou zed neprorazi. Jak nemam v oblibe Cervicka, tak musim konstatovat, ze ten se dopravou zabyva povsechne do posledniho prdu a ma vysledky. Nekritizuje, pracuje. Predstava nahrady kritikem, zamerenym na verejne sledovane problemy, me nelaka...

Chcete vse a hned, ale velmi pravdepodobne nebude nic. je na case vymyslet spis smerem jak obydlenost zvysit bez drahy. Mozna pak casem prijde preklopeni na drahu proto, ze to s vetsim poctem dojizdejicich, ktere autobusy nepoberou, zacne vychazet. Ted ne a podle stavu objednavky (volne rychle trasy na jaromer zatim jsou) nema kraj zajem.
Úterý, 10. prosince 2019 - 10:02:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 800
Registrován: 3-2009
Ted ne a podle stavu objednavky (volne rychle trasy na jaromer zatim jsou) nema kraj zajem.
Po docela dlouhé době bude letos jedna z nich využita, a to ve špičkových časech, přímým vlakem (Broumov) - Meziměstí - Hradec Králové.
Kromě toho se bude obrat v 11h v HK jezdit i o víkendu (vazba na Broumov bude),v pracovní dny se zase zalepí díra Starkoč - Broumov - obrat v 9 hodin v Broumově).
Myslím, že je to po letech bez úprav/velmi dílčích změn docela významné.

Tedy mi nepřijde úplně logické zrovna teď tvrdit, že kraj nemá zájem...
Úterý, 10. prosince 2019 - 13:40:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1341
Registrován: 1-2006
Rostav:

Jedna vlastovka jaro nedela. Je-li prostor pro dvouhodinovy takt plus hodinu alespon do Jaromere na prestup, je jeden par gestem ze strany politika a pokusem co to s tou trati udela, bude-li zatizena na maximum, ze strany technologa. Ustoji to? Pokus, co rozhodne neni o zajisteni financovani ciloveho stavu.

A dale, proc zrovna Broumov a ne Dvur a Paka? Kraj ma nebo bude mit problem jak uspokojit vsechny. Politicky se asi neda rict protezujme Broumovsko na ukor spadu Dvora a prostor v kapacite severniho zhlavi i ve financovani obojiho pravdepodobne nebude...

Kraj na mne pusobi tak, ze preslapuje. Zda se ze ceka na D11, ktera s tim nejak pohne, s tim, ze pak se uvidi. Zda se, ze v rovine financovani argumentuje nedostatecnou infrastrukturou misto uspokojeni pozadavku na prime rychle spojeni (i expresnim busem). A vybezek se vylidnuje. Bude pak, resp. je nyni, jeste pro koho? Jaka je vekova skladba majoritnich skupin cestujicich VHD v regionu?

Jsem zvedav na reakci kraje na zprovozneni D11 k Jaromeri. Ocekaval bych takt primych spoju po dalnici, pokud je na draze "vyprodano". Skeptik ve mne ale vidi spis stav beze zmeny kvuli financovani.

Neni to nic proti praci projektantu dopravy v kraji, spis postesk, ze v rovine politicke neni vyuziti nove vybudovane infrastruktury uplne snadnou zalezitosti (financovani krajem).
Úterý, 10. prosince 2019 - 13:42:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2297
Registrován: 12-2009
Jeden aktuální postřeh, minimálně od neděle funguje v Jaroměři informační systém. Dnes zde již bylo "modernizováno" i hlášení a hlásí "Andula". Včera ještě původní tuším mužský hlas...
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Úterý, 10. prosince 2019 - 14:17:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2298
Registrován: 12-2009
Jéje, chtěl jsem přidat fotku tabulí na nástupišti, ale nějak k tomu nedošlo tak dodatečně


Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Úterý, 10. prosince 2019 - 16:04:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1598
Registrován: 2-2010
Ad honzzok: nikde na tabulích nevidím položku zpoždění nebo skutečný odjezd.???
Posláno z mobilu. 2.0
Pesimista vidí v tunelu tmu. Optimista vidí na konci tunelu světlo. Realista vidí světla vlaku. A strojvůdce vidí tři debily na kolejích.
Youtube kanál: https://www.youtube.com/user/TravelTrainProd
Flickr: https://www.flickr.com/photos/144608621@N07/
Blog: https://travelproductioncz.blogspot.cz/
Úterý, 10. prosince 2019 - 16:31:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2299
Registrován: 12-2009
Trs2004: Očekávám, že to bude svítit na druhém řádku, někde pod časem pravidelného odjezdu...
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Úterý, 10. prosince 2019 - 18:51:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 22
Registrován: 3-2018
Kabely v husím krku jsou provizorní nebo trvalý stav? To nešlo protáhnout nohou?
Úterý, 10. prosince 2019 - 19:25:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 313
Registrován: 3-2013
Vhd sl: "A dale, proc zrovna Broumov a ne Dvur a Paka?"
Pravděpodobně proto, že tam, kde má Dvůr a Paka sousední města, tam je u nás hranice.
Úterý, 10. prosince 2019 - 23:13:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 622
Registrován: 4-2013
Jaktože, se všude hlásá že na tarif IREDO bude se moci dojet do Zábřehu na Moravě, a nikde v jízdním řádu na tabulce JŘ 2020 s číslem trati 019 (Česká Třebová - Lanškroun/Zábřeh na Moravě) nejsou zveřejněny čísla u dalších zastávek do Zábřehu a končí čísla zón u zastávky Tatenice jako doposud?

Jinak tarif IREDO bude na tomto úseku platit jen v osobních vlacích že? Protože klasické R v Zábřehu nezastavují (Luhačovičáci, Zlíňák)
Radekedar
Středa, 11. prosince 2019 - 15:48:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2494
Registrován: 6-2008
juki: Nevím, do jaké verze jízdního řádu se díváte, já jsem se podíval na web SŽDC a vidím tam toto:

Takže IREDO do Zábřehu bude.
Středa, 11. prosince 2019 - 20:26:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 801
Registrován: 3-2009
pokusem co to s tou trati udela, bude-li zatizena na maximum
To může být také pravda, ovšem pokud by se ukázalo, že se to nezvládne, tak rozhodně lepší zkusit na jednom páru (který má navíc „k dobru" nekřižování v lichou celou hodinu „sám se sebou"), než rozjet systém, který by pak boural i to ostatní.
Ne vždy to, co lze zkreslit do GVD, reálně funguje (a naopak - někdy slušně funguje i to, co už je z hlediska technologa SŽDC zcela na hraně).
Vyzkoušet si to na špičkovém vlaku je logické z hlediska technologie i zájmu cestujících.

A dale, proc zrovna Broumov a ne Dvur a Paka?
Kdyby byl Dvůr, ptal byste se naopak [happy] Nejde všechno najednou.

Kraj ma nebo bude mit problem jak uspokojit vsechny.
To souhlas, na jednokolejce HK - Jaroměř určitě.

Pokus, co rozhodne neni o zajisteni financovani ciloveho stavu.
Vzpomenňte na to, jak začínaly spěšňáky na 032, několik let jen 1 pár v kladiva a dnes, po cca 10 letech, nám přijde úplně normální, že se jezdí celodenně včetně víkendů. Celé to trvalo „jen" nějakých cca 7 let (neberte za slovo, nechce se mi to dohledávat, možná trochu více, možná méně).
Sp Náchod - Choceň jezdily mnoho let ve 3 párech a teď jich bude 5. Pořád to není zázrak, ale jde to nahoru.

Je normální, že se takovéto věci nedělají z ničeho hned do plného stavu.
Středa, 11. prosince 2019 - 22:23:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 623
Registrován: 4-2013
Radekedar: To museli upravit až dnes, včera to tam nebylo v JŘ nebylo. A idos od 15.12.o tom tedy zatím mlčí
Čtvrtek, 12. prosince 2019 - 17:16:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 624
Registrován: 4-2013
Koukám, že je tedy úsek Česká Třebová - Zábřeh na Moravě na IREDO akorát osobními vlaky co tam pendlují asi 9 páry za den, jedním ranním rychlíkem a večer Ex 120 Valašským expresem platí nově IREDO už ze Zábřeha do Přelouče, který se chová večer jako rychlík a zastavuje v Chocni, Přelouči.....
Čtvrtek, 12. prosince 2019 - 21:51:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1342
Registrován: 1-2006
RosťaV:

ad. pokus: víceméně souhlas... s tím, že případný úspěch u cestujících v souběhu s neúspěchem v kapacitě infrastruktury nemusí dopadnout dobře, protože i v případě, že by došlo ke zdvoukolejnění, se velmi pravděpodobně úsek HK - Předměřice bude kapacitou stále prakticky chovat jako utlačovaná jednokolejka... fyzika pod mostem je sviňa...

ad. Dvůr x Náchod: Je-li požadavek, měla by dlouhodobá koncepce dávat odpověď jak. Dává? Autobusová páteř na Dvůr?

Obecně souhlas s tím, že ne do plného stavu, ale vítal bych koncepci s postupnou tvorbou frekvence autobusovou páteří tam, kde bude infrastruktura, s postupným přechodem na kapacitnější drážní dopravu v okamžiku, kdy to na něj bude. Opačný postup postupně vytlačí do autobusů (v horším do IAD) zbytek mezi HK a Jaroměří nespolehlivostí spojení na přetížené jednokolejce, jejíž rozšiřování má ekonomické i technické limity. Ekonomické limity objednatele závislé na politické situaci chápu.

(Příspěvek byl editován uživatelem Vhd_sl.)
Pátek, 13. prosince 2019 - 08:56:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 802
Registrován: 3-2009
fyzika pod mostem je sviňa...
To souhlas, kéž by se to podařilo nějak vyřešit, abychom měli opravdu dvě dvoukolejky, které se tak chovají v celé trase.

Je-li požadavek, měla by dlouhodobá koncepce dávat odpověď jak. Dává? Autobusová páteř na Dvůr?
Odpovím trochu nepřímo - během roku 2019 byly zavedeny 3 páry nových autobusových spojů v relaci HK - Dvůr ( - Trutnov). Jejich příjezdy do HK jsou 5:40,11:32,17:32, odjezdy z HK 5:55, 14:25, 18:30. V dalších časech tam jezdí jiné spoje, často i komerční, takže není tak jednoduché tam udělat systém, každopádně ale ta nabídka tam jde nahoru.

Naopak na trase od Náchoda došlo za poslední rok ke zrušení 3 párů přímých autobusů do HK v trase přes Jaroměř...

Takže to, co popisujete (nejprve autobusy a pak vlaky) se víceméně děje, i když postupně. Vždycky platí, že by se dalo dělat víc, ale není to tak, že by se v tomto směru nedělalo nic.
Z Broumova by páteřní autobus měl (resp. má) problém například při průjezdu Náchodem, zejména odpoledne ve směru HK - Broumov. Nemyslím si, že by expresní autobus ve špičce uměl dosáhnout lepší jízdní doby než vlak, a pokud ano, tak opravu jen o jednotky minut. Ze Dvora ten autobus taky není zázrak, ale má výhodu, že jede z města, kdežto na vlak se musí na nádraží, sídla směr Náchod - Broumov mají obecně nádraží lépe umístěná.

Opačný postup postupně vytlačí do autobusů (v horším do IAD) zbytek mezi HK a Jaroměří nespolehlivostí spojení na přetížené jednokolejce, jejíž rozšiřování má ekonomické i technické limity.
Tak obecně souhlas, donekonečna tam na jednokolejce další vlaky tlačit nepůjde, ale jaký je ten ještě spolehlivý počet, to se od stolu těžko zjistí.
Jsem zvědavý na spolehlivost i frekvenci v novém Sp vlaku... samozřejmě vyhodnocovat je třeba až po nějakém čase.
Sobota, 14. prosince 2019 - 09:29:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 212
Registrován: 7-2017
Všiml jsem si, že od nového grafikonu je vyznačena u Sp Starkoč-Broumov 1. třída. To znamená tedy konec Regionov na tomto rameni? Ví někdo, co tam bude jezdit?
D.S.
Sobota, 14. prosince 2019 - 09:48:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 132
Registrován: 12-2017
Hon:
"Všiml jsem si, že od nového grafikonu je vyznačena u Sp Starkoč-Broumov 1. třída. To znamená tedy konec Regionov na tomto rameni? Ví někdo, co tam bude jezdit?"
854+954
Sobota, 14. prosince 2019 - 11:15:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 214
Registrován: 7-2017
D.S.: Díky za rychlou odpověď!
Sobota, 14. prosince 2019 - 16:26:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1343
Registrován: 1-2006
RosťaV:

... kéž by se to podařilo nějak vyřešit, abychom měli opravdu dvě dvoukolejky...

Tak určitě by to šlo. Jen zrušit Jičínskou, vygumovat z HK myčku, depo, vlečky a místní práci nákladní dopravy + prosadit, že k nové dvoukolejce přes Kukleny na Kaštance budou čtyři koleje místo jedné, kousek od Březhradu mimoúrovňové křížení dvou dvoukolejných tratí alá Plzeň a na Plačicích přesmyk jedné koleje... [jidlo]

Takže zpět k příslušnému papíru s vizemi a začít škrtat, protože snáze se z územního plánu HK drážní záměry gumují. Resp. nutit dopravce ke spojování, rozpojování a deponování atp. mimo HK. Pak už tu dvoukolejku na Jaroměř (a vše na ní závislé) ani nebude proč stavět a postačí letmé křižování mezi Předměřicemi a Smiřicemi.
Sobota, 14. prosince 2019 - 23:03:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7216
Registrován: 12-2011
Do Ústí nad Orlicí dorazil narychlo sehnaný konvoj skleníků až z dalekého Humenného. Švestky ještě nekvetou [biggrin]
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Neděle, 15. prosince 2019 - 10:35:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 282
Registrován: 8-2013
024 je v GRAPPu úplně prázdná..?
Neděle, 15. prosince 2019 - 12:12:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9150
Registrován: 5-2007
jih: Áno, do filtru "dopravcovia, ktorých vlaky sú prístupné bez prihlásenia" nikto nepridal (neobjednal pridanie) dopravcu LEO Express Tenders. Niečo podobné, ako keď tam mesiac chýbali railjety.

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
Neděle, 15. prosince 2019 - 12:37:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9
Registrován: 3-2018
Tak 026 jak se říká severní větev, po celý den ve skluzu přesně jak se předpokládalo , jistě to pan bývalý policejní ředitel bedlivě sleduje ze svého sídla, když si to takto vymyslel (854+954), většina před tímto varovala , ovšem to bylo, jo o tom hrachu a stěně
Neděle, 15. prosince 2019 - 14:31:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 309
Registrován: 7-2003
H750: a není to spíš způsobené výlukou Jaroměř - Skalice a tím neustálého přenášení zpoždění? Už se ani nejezdí v jiných časových polohách a všechny vlaky od Skalice na Starkoč jsou opožděné čekáním na busy.
Neděle, 15. prosince 2019 - 16:13:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13159
Registrován: 8-2004
Petrik:
Také si myslím.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Neděle, 15. prosince 2019 - 17:21:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 124
Registrován: 8-2018
... kéž by se to podařilo nějak vyřešit, abychom měli opravdu dvě dvoukolejky...

já neznám podrobnosti, co se týče prostorových možností pod mostem, ale není šance právě v těchto dnech a měsících s tím něco dělat, když se ví, že most půjde k zemi?
Neděle, 15. prosince 2019 - 18:11:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 633
Registrován: 4-2013
Koukám, že v novém knižním jízdním řádu je pár nedoruzumění:

V Pardubickém kraji rozšířili dojezd na tarif IREDO:
Na trati 238 o úsek Vítanov - Žďírec n/Doubravou čísla nové zóny v Jř vedle stanice jsou. Ale v hlavičce nad tabulkovou mají IREDO úsek Pardubice hl.n. - Vítanov

To samé:
Na trati 019 o úsek Tatenice - Zábřeh na Moravě. A stále v Jř končí čísla zón v Tatenici....

A nebo na trati 042 kde nově by mělo IREDO být v úseku Martinice v Krkonoších - Jilemnice tak v hlavičce je napsáno že to jen v IDOLu...
Flaizer
Neděle, 15. prosince 2019 - 18:12:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1454
Registrován: 10-2009
S tím novým JŘ a dopravcem mi jen naskakují vzpomínky na "lepší časy" [rofl]
Neděle, 15. prosince 2019 - 18:16:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1578
Registrován: 2-2009
Flaizer: A žehličky na osobce
Nejkrásnější pohled na svět je ze sedla jízdního kola
Flaizer
Neděle, 15. prosince 2019 - 18:44:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1455
Registrován: 10-2009
nojo, ty taky ale hlavně budou ještě v dobrém vzpomínat na tolik proklínané motorové krabičky, lokomotiva s vagóny má přecijenom jiný smysl než vozová jednotka ale těch krabiček bylo alespoň hodně na každém rohu, dnes je prostě +1 a šmitec, když není kde vzít tak se nejede [proud]
Tak ještě něco ve vzpomínkovém koloritu... [vypravci]




kolorit Týniště nad Orlicí
Neděle, 15. prosince 2019 - 18:48:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6432
Registrován: 11-2009
Radec5:
" A žehličky na osobce"

Bejvávalo .... [satan]
Neděle, 15. prosince 2019 - 19:09:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 634
Registrován: 4-2013
https://www.idnes.cz/pardubice/zpravy/leo-expres-pardubicko.A1912 15_145857_pardubice-zpravy_bur jezdí se do středy u Leoexpresu na trati Ústí nad Orlicí - Králiky. S jednotkami má problém ve stoupání u Králik [crazy]
jitachru
Neděle, 15. prosince 2019 - 21:23:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1226
Registrován: 3-2017
Juki: a to ČD s 814 neměly snad?

Jinak se zeptám, která 810 zůstala k dnešnímu dni v depu ve Třebové a které šly pryč? Má někdo prosím informace? Vím jen že nejspíš zůstala 245 a ještě některá?

(Příspěvek byl editován uživatelem jitachru.)
Neděle, 15. prosince 2019 - 22:58:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 637
Registrován: 4-2013
jitachru: Tady se někdo bavil o ČD a regionovách? Oni se to ví.... zas mimo téma. Tak radši mlčte
Neděle, 15. prosince 2019 - 23:31:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7599
Registrován: 9-2003
Jitko,814 opravdu se "stoupáním u Králík" neměly problém.. Ostatním se omlouvám za mimotéma.. ach jo..
..pořádná mašina má kotel a komín..
Pondělí, 16. prosince 2019 - 00:01:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 638
Registrován: 4-2013
Alf: To nic.......

Chci se zeptat ještě LeoExpres jezdící z Ústí do Králik, uznává také síťovou jednodenní papírovou jízdenku IREDO? Nebude s ní problém u přestupu třeba z rychlíku ČD v Ústí na ty jejich osobáky?
D.S.
Pondělí, 16. prosince 2019 - 06:25:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 133
Registrován: 12-2017
juki:
"Alf: To nic.......

Chci se zeptat ještě LeoExpres jezdící z Ústí do Králik, uznává také síťovou jednodenní papírovou jízdenku IREDO? Nebude s ní problém u přestupu třeba z rychlíku ČD v Ústí na ty jejich osobáky?"

Předpokládám, že uznávána je, když ji uznávají i autobusáci.