Diskuse » Archiv 2020 » Autobusy a trolejbusy » Doprava v Plzeňském kraji » Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 20. 06. 2020 předcházející | další

Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 20. 06. 2020

dolů
   autor příspěvek
Pondělí, 15. června 2020 - 10:08:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 566
Registrován: 4-2019
Paes:
"PDK: Já jsem měl na mysli spíše Autobusovou Dopravu Kohout, zajišťující nyní jednu linku na Křivoklátsku, dříve to byly linky dvě, jež obsluhovalo, jedno vozidlo, kde se JŘ v určitých úsecích překrývaly."
Kohout má kromě 579 i několik spojů na 577 (ten rakovnický pár nepočítám). Jestli jsou spoje vedeny na jedné lince nebo dvou, je spíš věc organizátora. V PID panuje spíš tendence spojovat víc linek do jedné, takže některé linky nabývají poněkud "splaškový" charakter.
Lutana nejspíš zapomněli přidat do seznamu dopravců, ale na 431 ho vidím.
Pondělí, 15. června 2020 - 10:41:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4164
Registrován: 6-2011
https://zdopravy.cz/autobusove-souteze-na-jihu-gw-bus-miri-za-obh ajobou-budejovicka-prichazi-zemek-50928/

ČSAD se reinkarnovalo

(Příspěvek byl editován uživatelem 6332.)
Maxipes_Fík
Pondělí, 15. června 2020 - 11:06:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3272
Registrován: 12-2005
Kdypak budou polohy povedených autobusů vidět v idosu třebas?
Jinak jak to dnes dopoledne sleduju z okna, jezdí se o cca 5 min. pozdě, vidím to na prvopočáteční seznamování se řidičů i cestujících s odbavením...
Maxipes_Fík
Pondělí, 15. června 2020 - 11:52:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3273
Registrován: 12-2005
Koukám teď v 11.35 čekala 411 na R 10 minut., ač v 11.52 jede 450 též na Nepomuk, město.
Chtělo by to systém trochu vyladit ♡
Pondělí, 15. června 2020 - 14:16:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5685
Registrován: 9-2005
Fando, vážně myslíš, že by se Jeho POVEDené Šotoveličenstvo MMM někdy snížilo ke komunikaci s takovým ubohým červem z provozu? Natož aby respektovalo desítky let zavedenou praxi a nevymýšlelo krávoviny?

Typicky tvé pindy...[kladivo]

Na téma historie komunikace POVED-ČSAD lze někdy zabrousit u piva, faktem je, že je to trochu ožehavé téma.
Nicméně za mé éry na dopravním útvaru ČSAD (poslední 2 roky) jsem zavedl praxi, že před změnami JŘ se vzal služební "Rudý Ďábel", naložil se MMM + John 512 a vyrazilo se na jih do mého rajónu na kolečko hovorů s vedoucímu, dispečery, příp. odboráři a řidiči. Podotýkám, že Nepomuk pode mne nepatřil. [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem M_k.)
Pondělí, 15. června 2020 - 14:32:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18878
Registrován: 5-2002
Jinak jak to dnes dopoledne sleduju z okna, jezdí se o cca 5 min. pozdě, vidím to na prvopočáteční seznamování se řidičů i cestujících s odbavením...

To je ještě dobrý. Já dojel z Úterý s půlhodinou.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pondělí, 15. června 2020 - 14:58:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5686
Registrován: 9-2005
Já dojel z Úterý s půlhodinou.

Pane MJ - takže bez prémií...[proud]
Pajzák
Pondělí, 15. června 2020 - 15:06:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3926
Registrován: 6-2015
To by mělo být i na pokutu, když jsi přijel už v pondělí.
Pondělí, 15. června 2020 - 16:24:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6066
Registrován: 12-2004
Pajzak: Kolikrát ty jsi dojel z úterý do pondělí,? Vždyť se stal zázrak lidičky!
Pajzák
Pondělí, 15. června 2020 - 16:26:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3927
Registrován: 6-2015
On je občas zázrak dojet z Vyškova nebo Slavkova dom...[cunik]
Pondělí, 15. června 2020 - 16:41:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6067
Registrován: 12-2004
Musíš vlakem na hlavak a tam prestoupit na cyklovlak do Jevicka
Pondělí, 15. června 2020 - 16:57:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4165
Registrován: 6-2011
Dojet z úterý do pondělí se dá, ale chce to dostatečnou zásobu chlastu [kladivo]
Pondělí, 15. června 2020 - 19:37:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4166
Registrován: 6-2011
Poslední 2 autobusy Rokycanské provozovny byly dnes odvezeny do Kralovic


Pondělí, 15. června 2020 - 19:51:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2041
Registrován: 9-2007
To Recreo je v Dobřívu ne...a stávalo na parkovišti před hospodou, kde je vidět "nový modrý"...?
Pondělí, 15. června 2020 - 20:51:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4167
Registrován: 6-2011
Ano je to Dobřív, ano vzadu je 8P2 9637 který teď jezdí Cheznovice-Rokycany. Man odjel brzy ráno na linku, a recreo potom do Kralovic :-)
Maxipes_Fík
Pondělí, 15. června 2020 - 21:12:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3274
Registrován: 12-2005
Tak nakonec se s linkou 411 na nástupiště 2 pohnulo, děkujeme na nePOVED.



Z Přeštic se na nepomucko, na lince 434 podíval i MAN, jinak místní výkony Iveca a Desktra na lince 454, víkend 411 ♡

(Příspěvek byl editován uživatelem Maxipes Fík.)
Pondělí, 15. června 2020 - 21:13:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2042
Registrován: 9-2007
Dotaz - měl by někdo stažený ze stránek ČSAD poslední JŘ MHD Stříbro ?
Chtěl jsem si ho včera stáhnout, ale už byly nedostupné.
Příp. dík
Pondělí, 15. června 2020 - 21:18:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1780
Registrován: 1-2013
666:
Na stránkách města ještě zatím je:
http://www.mustribro.cz/ruzne/jizdni-rad-mhd/
Pondělí, 15. června 2020 - 21:28:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2043
Registrován: 9-2007
Ju o tom vím, ale má takové "rozklepané" písmo a je nějaký neúplný....např. chybí i nějaké číselné poznámky
Pondělí, 15. června 2020 - 22:05:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1903
Registrován: 5-2005
666 496380
Tak to je ta ČSAutobusováDoprava národní podnik...
Pondělí, 15. června 2020 - 22:29:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7973
Registrován: 12-2005
se vzal služební "Rudý Ďábel", naložil se MMM + John 512 a vyrazilo se na jih do mého rajónu na kolečko hovorů
A gdo vám ho pujčil?

Plakáty nás informují: Přijď pracovat k dráze, pakliže ti vyhovují rychlost šmír a saze. (Dobeš) [masinka]
Pondělí, 15. června 2020 - 23:36:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4170
Registrován: 6-2011
Cirka po 8 letech od opuštění linkou 470520 by 15.8.2020 v 9:57 měla být opět obsloužena zastávka Slabce, Kostelík, Pila (cca 600m od krajské hranice). A změní se i pár dalších věcí, které se dotknou P-kraje.

(Příspěvek byl editován uživatelem 6332.)
Čumil
Úterý, 16. června 2020 - 00:07:45  
Neregistrovaný host
Dneska jsem byl vyzkoušet nové autobusy, a paráda. I ve srovnání s vlaky, jel jsem do Rokycan, a na lokálce do Radnic 814.302, do Mirošova odjíděla 810.418 (minulý týden byla na fb dokonce fotka červené 810.383 tamtéž). Autobusy vypadají skvěle, a s tímhle je to super kontrast. Doufám že počáteční mouchy vychytáte, a velkou změnou ukážete ostatním krajům jak se to dělá [vypravci][ok][new]
Čumil
Úterý, 16. června 2020 - 00:09:09  
Neregistrovaný host
Z toho co jsem tu četl, tak chyby jsou hlavně v nekomunikaci dopravce s krajem (a naopak), to snad není problém spravit
Maxipes_Fík
Úterý, 16. června 2020 - 06:41:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3275
Registrován: 12-2005
Nepomuk odjezd 23.30 - 411 a NAD za Os 8923 ♡


LiborV
Úterý, 16. června 2020 - 15:03:36  
Neregistrovaný host
Čumil:
"Z toho co jsem tu četl, tak chyby jsou hlavně v nekomunikaci dopravce s krajem (a naopak), to snad není problém spravit"

Věřím, že chyby v komunikaci se postupně omezí. Jde o to, aby informace mezi jednotlivými provozy dopravce a POVEDem proudily rychle, přesně, spolehlivě. K tomu je třeba, aby se ustálila komunikace mezi konkrétními lidmi. A k tomu trocha času bude potřeba.
LiborV
Úterý, 16. června 2020 - 16:47:05  
Neregistrovaný host
Maxipes_Fík:
"
Z Přeštic se na nepomucko, na lince 434 podíval i MAN, jinak místní výkony Iveca a Desktra na lince 454, víkend 411 ♡

"
Máte již někdo osobní zkušenost se svezením (řízením) Dekstrou v rámci IDP? Jaké jsou vaše dojmy z jízdy, kapacity i vhodnosti pro vybrané trasy? Budu rád za diskusi. Děkuji
LiborV
Úterý, 16. června 2020 - 16:51:54  
Neregistrovaný host
Pilot_frenk:
"MMM:
Se mnou určitě ne. To bych o tom musel vědět. A pokud bylo něco předem dohodnuto, ke mě se tato informace nedostala, jakožto k minulému a současnému dispečerovi garáže Nepomuk. Nicméně ze stanoviště číslo 2 i před změnou dopravce odjížděla většina spojů směrem do města. Toto stanoviště je nejblíže kolejím a jak jsem psal výše je vidět na koleje."

Věřím, že Vaše znalosti jsou pro hladký rozjezd nového systému potažmo dopravce důležité. Je něco co je i pro vás jakožto znalce regionu a dopravy při změně systému obzvláště náročné? U Vás v Nepomuku máte většinu řidičů, kteří přešli od ČSAD a své linky dobře znají, nebo máte i nějaké nováčky pro, které je to ještě vše o chlup složitější, než si na trasy zvyknou? Díky za odpověď :-)
LiborV
Úterý, 16. června 2020 - 17:01:26  
Neregistrovaný host
Pilot_frenk:
"Ať koukám jak koukám a to brýle nepotřebuji, na tištěném JŘ nikde nevidím konkrétně u Nepomuk, žst. číslo odj. stanoviště, jako to bylo na tištěném JŘ ČSAD. Pak při vyvěšení bych podle něj postupoval. Jak jsem psal výše, na Nepomuckém terminálu jsem do vitrín dával JŘ já osobně.
Jak mám připomínkovat cokoli k JŘ, když do mého služebního mailu nikdy nic nedošlo?"

Frenku, přesně to co popisujete se při velkých změnách bohužel dost často stává. Obě strany chtějí komunikovat, ale emaily se nedostanou k těm správným lidem. Moc Vám proto přeji, aby se vám povedlo propojit, tak aby informace od vás z provozu i z POVEDu (potažmo vedení Arrivy) proudily ke spokojenosti všech zúčastněných. Ověřit, kam ty informace a emaily určené pro vás vlastně chodily. Případně co se technciky stalo, že nechodily pokud byla emailová adresa správná. Tohle se bohužel stává (a nemělo by) když se některé věci řeší s mnoha lidmi a není prostor pro to, aby spolu komunikovali pouze 2 a to i osobně.
LiborV
Úterý, 16. června 2020 - 17:05:33  
Neregistrovaný host
M_k:
"Fando, vážně myslíš, že by se Jeho POVEDené Šotoveličenstvo MMM někdy snížilo ke komunikaci s takovým ubohým červem z provozu? Natož aby respektovalo desítky let zavedenou praxi a nevymýšlelo krávoviny?

Typicky tvé pindy...[kladivo]

Na téma historie komunikace POVED-ČSAD lze někdy zabrousit u piva, faktem je, že je to trochu ožehavé téma.
Nicméně za mé éry na dopravním útvaru ČSAD (poslední 2 roky) jsem zavedl praxi, že před změnami JŘ se vzal služební "Rudý Ďábel", naložil se MMM + John 512 a vyrazilo se na jih do mého rajónu na kolečko hovorů s vedoucímu, dispečery, příp. odboráři a řidiči. Podotýkám, že Nepomuk pode mne nepatřil. [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem M_k.)"

Jak se to kolečko osvědčilo (co se ukázalo jako jeho největší přínos)? Je reálné něco podobného třeba i v trochu změněné podobě aplikovat i v budoucnu?
Úterý, 16. června 2020 - 18:44:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4172
Registrován: 6-2011
LiborV:
"Věřím, že chyby v komunikaci se postupně omezí. Jde o to, aby informace mezi jednotlivými provozy dopravce a POVEDem proudily rychle, přesně, spolehlivě. K tomu je třeba, aby se ustálila komunikace mezi konkrétními lidmi. A k tomu trocha času bude potřeba."

Systém vypadá že nyní bude komunikace muset fungovat, resp. že bude třeba předávat víc informací než dřív. Tak snad bezproblémů a brzy [happy]

LiborV:
"Máte již někdo osobní zkušenost se svezením (řízením) Dekstrou v rámci IDP? Jaké jsou vaše dojmy z jízdy, kapacity i vhodnosti pro vybrané trasy? Budu rád za diskusi. Děkuji"

Na Rokycansku jezdí tři. Linky IDP 211, IDP 239, IDP 242. Od konce, na 242 kapacitně naprosto vyhovuje - tam by aktuálně stačila Felda, 239 jezdila půlka autobusu i dřív a vyhovovalo to, 211 by měl jezdit velký autobus - MHD Rokycany, ale ono celé tohle MHD je spíš k zlosti než k používání, takže v současnosti bus dostačuje (ale linka má větší potenciál při úpravě vedení, jř...)
Úterý, 16. června 2020 - 18:47:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13037
Registrován: 4-2006
MK na to řeknu jediný, proč to máš dělat ty. To má být obráceně, ne, že ty je vezmeš za ručičku a budeš s nima to objíždět. Bohužel takto to funguje.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

busline.ic.cz. doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


Nový web VHD FOTO.CZ
Úterý, 16. června 2020 - 19:12:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 277
Registrován: 11-2006
LiborV:
Začnu jízdou jako řidiče s Dekstrou. Já mu od začátku říkám "Kotrmelec", ale asi ten bus přejmenuji na "Koza", protože přesně tak skáče na nerovnosti silnice, což trasa Nepomuk-Kladrubce a Nepomuk-Chlumy je. Taky se už po dvou dnech začíná rozpadat. Na stěně za řidičem jsem dnes už několikrát utahoval vruty. Plusem je 8-mi kvalt oproti 4 rychlostem Crosswaye a velikost busu, který se otočí na pětníku.
Řidiči mi zůstali stejní, se kterými jsem spolupracoval za ČSAD. To způsobilo v podstatě hladký rozjezd. Řidiči trasy znají a až na malé výjimky jezdí tam, kde doposud jezdili, tedy až na trasu Sp. Poříčí-Rokycany. Tam nikdo z nich nejezdil, tahle trasa je pro nás všechny novinka. Problémem rozjezdu byly pouze Telmaxy. S těmi nikdo nepracoval a první den s nimi bylo několik problémů. Dnes v podstatě bylo vše již v pohodě.
A komunikace? Zde jen napíšu, že POVED spíše komunikoval buď s vedením na Doubravce a nebo pokud to byla naše garáž, tak s vedoucím provozu. Jenže on už v této práci na garáži nepokračuje a pracuje pro Arrivu v Plzni. Nevím, jestli tuhle informaci někomu předal a uvedl, že moje osoba bude ta hlavní na garáži či ne. Nicméně e-mailová adresa byla vždy jmeno.prijmeni@csadplzen.cz a v případě Nepomuka, pokud někdo napsal na nepomuk@csadplzen.cz, přišel mail nám oběma.
Snad jsem alespoň trošku odpověděl na otázky.
Úterý, 16. června 2020 - 22:52:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4173
Registrován: 6-2011
Dnes byl do garáže stažen poslední starý autobus - 6P5 4990 z linky na Spálené Poříčí.


(Příspěvek byl editován uživatelem 6332.)
Martinmarilynmanson
Úterý, 16. června 2020 - 22:52:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11124
Registrován: 12-2007
Tak nakonec se s linkou 411 na nástupiště 2 pohnulo, děkujeme na nePOVED
Není zač [wink]

MK na to řeknu jediný, proč to máš dělat ty. To má být obráceně, ne, že ty je vezmeš za ručičku a budeš s nima to objíždět. Bohužel takto to funguje.
Mě se líbí, jak si z jedné věty vytvoříš automaticky závěr, že se na to organizátor vys... Někdy se jelo do garáží, někdy k nám, někdy na centrálu.

Zde jen napíšu, že POVED spíše komunikoval buď s vedením na Doubravce a nebo pokud to byla naše garáž, tak s vedoucím provozu.
Jiná komunikace byla ze strany vedení dopravce zakázána.



Jinak děkuji všem, co drží palce při rozjezdu, dnes vyzkoušeno x spojů a pouze jednou zpoždění na trase [vypravci]
Be clever - use public transport!
Martinmarilynmanson
Úterý, 16. června 2020 - 22:55:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11125
Registrován: 12-2007
Koukám teď v 11.35 čekala 411 na R 10 minut., ač v 11.52 jede 450 též na Nepomuk, město.
Chtělo by to systém trochu vyladit ♡
Nebude pak problém, že autobus ujel vlaku? [biggrin]
Be clever - use public transport!
Úterý, 16. června 2020 - 23:43:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2183
Registrován: 4-2003
Jinak děkuji všem, co drží palce při rozjezdu, dnes vyzkoušeno x spojů a pouze jednou zpoždění na trase

palce držím, ale ohlasy na facebooku IDPK tak pozitivní nejsou, i když je to dáno tím, že se spíše ozve někdo s negativní zkušeností. Hodně podnětů směřuje k odbavení - nefunkční strojky, řidiči s tím neumí zacházet, neznají tarif, nutí lidi platit, i když mají zakoupené předplatné - tím bohužel otrávíte spustu lidí. Ono je to těžké, když tarif není pořád snadno dohledatelný na stránkách - jen tzv. informace o tarifu, tarifní poradce nefunguje, nikde pořád není zveřejněný tarif od 1.7. atd.
Středa, 17. června 2020 - 06:29:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6
Registrován: 5-2020
Dnes ráno odjížděla z Tylovky nová Setra, směr Tachov, s dírou ve dveřích, překrytou kartonem a potravinářskou fólií. TUTOSETAKYNEPOVEDLO 👎
Středa, 17. června 2020 - 07:37:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5687
Registrován: 9-2005
MK na to řeknu jediný, proč to máš dělat ty. To má být obráceně, ne, že ty je vezmeš za ručičku a budeš s nima to objíždět.

Jak jsem psal, tohle je spíše na pivo. V zásadě lze říci, že u mnohých kolegů z ČSAD byla nevole/nechuť/neschopnost s POVEDem diskutovat o navrhovaných změnách napřímo a věcně. Údajně existoval snad i nějaký letitý příkaz ze strany vedení ČSAD, že se POVED má bavit je s dopravním útvarem na Správě, přičemž ta následná komunikace byla velice těžkopádná. Já jsem tohle dogma cíleně nabořil a snad s pozitivním výsledkem.

V zásadě lze říci, že se pak ukazovalo při přímé konfrontaci, kdo je neschopa a kecal (včetně některých řidičů...), anebo má přeci jenom trochu "šéma".
Středa, 17. června 2020 - 09:54:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7225
Registrován: 5-2002
Co vůbec to ČSAD na Vary, http://www.csadplzen.cz/mainindex/44008001_200831.htm , přežije to i září , nebo spíš ne? Je to asi zajímavý počin, ale nejezdí studenti, kterým by se rychlejší spoj hodil nejvíc...
Středa, 17. června 2020 - 14:50:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18879
Registrován: 5-2002
Máte již někdo osobní zkušenost se svezením (řízením) Dekstrou v rámci IDP? Jaké jsou vaše dojmy z jízdy, kapacity i vhodnosti pro vybrané trasy? Budu rád za diskusi. Děkuji

Já se s tím svezl jen po dvoře, ale pokud se chceš svézt taky, poradím ti hledat v Blovicích a v Kasejovicích.

MK na to řeknu jediný, proč to máš dělat ty. To má být obráceně, ne, že ty je vezmeš za ručičku a budeš s nima to objíždět. Bohužel takto to funguje.

Neremcej [wink] I tohle je v podmínkách ČSAD pokrok! [happy]

Zde jen napíšu, že POVED spíše komunikoval buď s vedením na Doubravce a nebo pokud to byla naše garáž, tak s vedoucím provozu.
Jiná komunikace byla ze strany vedení dopravce zakázána.


A teď si představ, že když dnes přijde řidič s podnětem, je na Poved předáván podnět společně s telefonem na řidiče, aby si to spolu dokázali probrat ti nejpovolanější.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Středa, 17. června 2020 - 15:51:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5688
Registrován: 9-2005
A teď si představ, že když dnes přijde řidič s podnětem, je na Poved předáván podnět společně s telefonem na řidiče, aby si to spolu dokázali probrat ti nejpovolanější.

Tohle ale není moc dlouhodobě vhodné. I tady platí, že když se sejdou dva řidiči na jedné lince, málokdy se shodnou. Jeden si něco vylobbuje, druhý se bude pokoušet to za pár týdnů znegovat.
Petr_k
Středa, 17. června 2020 - 16:06:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13069
Registrován: 4-2003
Nejspíš tam MJ vypadla část věty pokud je podnět uznán vhodným řešení, tedy prvotní filtrace probíhá tak jako tak uvnitř. Druhotnou filtraci by měl zajistit protikus v POVEDu. Alespoň to naučí přehnaně iniciativní řidiče přemýšlet o důsledcích, následcích a výsledcích a ty pasivní snad odnaučí tupě přijímat každou chujovinu. Ovšem teď je důležitý podchytit a usměrnit nadšení a naučit spolupráci i věčně nespokojený brblaly (i to brblání je sem tam qěci), jinak se to nikam neposune a dopadne jako ČSAD - statickej moloch, uspokojenej sám sebou a dusící ve jménu eliminace potenciálních slepých uliček jakýkoliv vnitřní rozvoj.
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Středa, 17. června 2020 - 16:26:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18880
Registrován: 5-2002
M_k: To už je ale jejich problém, jak se spolu dohodnou, co je dopravci do toho [wink]

Petr_k: Samozřejmě, filtrace je nutná. Potkal jsem v DP řidiče, který požadoval, aby se jř linky 52 do Chrástu měnil v zimě v závislosti na tom, jestli je sníh a nebo ne [proud]

Ovšem teď je důležitý podchytit a usměrnit nadšení a naučit spolupráci i věčně nespokojený brblaly

Řidičů je v Plzni asi 80. A je mezi nimi dost těch, kteří chodí do práce s nadšením a baví je to, s takovými lidmi se skvěle spolupracuje. Podobný přístup jsem zažil v pardubickém DP. A naopak, PMDP na mě působí dojmem, že jakákoliv iniciativa jednotlivce je tam spíš nežádoucí a že ideální zaměstnanec je ten, který drží hubu a krok a nevyčnívá z davu.

Pro zajímavost. Dneska volal na dispečink řidič Arrivy pan V., že mu tedy do toho jako nic není, ale že se prochází po terminálu u hlavního nádraží, a vidí, že v čas Č má jet bus ve směru S a že nejede. A že jsou tu lidi a je jich tam hodně. Začalo se telefonovat a zjistilo se, že řidič, který ten spoj měl jet, si někde něco popletl a myslí, že za něj jede někdo jiný.

Výsledek: Spoj odjel, i když se zpožděním. Lidi věděli, na čem jsou, protože pan V. je informoval. Arriva nedostane pokutu za vynechaný jeden pár spojů. Pan V. má velké významné plus, takže jestli někdy něco provede, bude se to posuzovat jinak, než u notorického průseráře.

Kdyby takoví byli všichni, bylo by na světě krásně.

P.S.: Když jsem tuhle jako řidič DP na výluce upozornil dispečera, že si mi cestující říkali, že na zastávce XY je stržený leták s informací o výluce a oni nic nevědí, začal na mě ječet, že jestli si jako myslím, že má teď čas sebrat se a jet to tam nalepit, tak to tedy rozhodně nemá.
Pokud si myslíte, že tohle byla jediná příhoda svého druhu, takže by se z toho neměly vyvozovat závěry.... Nebyla. Bylo jich víc. Mnohem víc.

A v tom je, milé děti, rozdíl mezi PMDP a plzeňskou Arrivou.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Středa, 17. června 2020 - 16:41:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5689
Registrován: 9-2005
Kdyby takoví byli všichni, bylo by na světě krásně.

No vidíš, já když upozornil interně jistého zaměstnance Arrivy pana A.P. na některé chyby, tak mi příště veřejně vynadal do "prudilů"...[happy][wink]

To už je ale jejich problém, jak se spolu dohodnou, co je dopravci do toho

Já myslím, že je to strukturálně špatně. Jízdní řády např. primárně ke schválení předkládá dopravce, který ručí za jejich správnost a realizovatelnost. Ne organizátor. Organizátor nemá co řídit jednotlivé zaměstnance dopravce, zejména bez vědomí jejich vedoucích. A obráceně. Takže i za mé éry byl pokyn - s MMM a spol. ať se napřímo baví dispečeři či vedoucí provozů, o zásadních věcech je však nutné mi minimálně informovat s tím, že podstatnější zásahy do JŘ či omezení provozu spojů mi musel vždy zadat/schválit POVED. Dispečeři na provozech si úpravy a návrhy změn museli vykomunikovat se svými řidiči.

A v tom je, milé děti, rozdíl mezi PMDP a plzeňskou Arrivou.

Uvidíme za 5 let, až nadšení současných nadšenců v Arrivě vyprchá pod dennodenním přívalem všednosti. [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem M_k.)
Maxipes_Fík
Středa, 17. června 2020 - 21:23:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3277
Registrován: 12-2005
Kdypak uvidíme polohu povedených autobusů v idosu?
Když už to funguje i u DPP ♡
Středa, 17. června 2020 - 22:18:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5936
Registrován: 2-2005
začal na mě ječet, že jestli si jako myslím, že má teď čas sebrat se a jet to tam nalepit, tak to tedy rozhodně nemá. 

Až ti budou zvonit dva telefony zároveň, za zády pět řidičů, kteří chtějí něco důležitého a do toho chodí maily typu "předělejte ihned...," tak ti nějaký stržený jízdní řád taky bude u [zadnice]
MHD je pro lidi ! ! !
Čtvrtek, 18. června 2020 - 00:16:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7975
Registrován: 12-2005
Taxem se taky svez hentou arivou. Jako jo hele dobrý. Sice sem si díky nezvyku na LE autobusy připadal jako v katedrále. Kdesi nad hlavou rechny a nad nima se klene strop v nedohlednu. Jelo to na čas. Smrdělo to novotou. Akurát jeden vosel platil kreditkou což se strojku nelíbilo a nelibost dal na jevo sežvejkanim a nevydánim lupenu. Řidič musel strojek rozebrat a lupen mu sebrat násilim. Jinak asi dobrý.
Jenom mě překvapilo jak novej autobus drnčí, ťuká, klepe a vrže.... Aspoň mame vzpomínku na čtvrt století starý karosy...



Ráno to zkusim za střízliva a za světla až si pojedu k hospodě pro auto [satan]
Plakáty nás informují: Přijď pracovat k dráze, pakliže ti vyhovují rychlost šmír a saze. (Dobeš) [masinka]
Pavel2
Čtvrtek, 18. června 2020 - 02:12:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17946
Registrován: 8-2002
t_15: a to je problém říct (vyfoť to, zdokumentuj a) zavolej mi za 10 minut/půl hodiny?

btw: do Dejšiný a Nový Huti jezdí v kladiva okolo 13h tříosá Sestra? nevozí tam moc kubíků vzduchu? nebo záhy přejíždí na extrémně natřískanej spoj? prostě mě to jen zaujalo.
Čtvrtek, 18. června 2020 - 05:56:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18881
Registrován: 5-2002
btw: do Dejšiný a Nový Huti jezdí v kladiva okolo 13h tříosá Sestra? nevozí tam moc kubíků vzduchu? nebo záhy přejíždí na extrémně natřískanej spoj? prostě mě to jen zaujalo.

Obvykle to tak je. Je turnus, v turnusu je jeden spoj, kde ten velký bus fakt potřebuješ (resp. je po tobě požadován) a zbytek je tam "jen tak". Mimochodem, tenhle turnus je třeba psaný na krátkou Setru.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Maxipes_Fík
Čtvrtek, 18. června 2020 - 09:33:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3279
Registrován: 12-2005
Velký Sestry bych čekal na 321, 424, 722...
Ale celkově by asi nejen mě něco z oběhů nových autobusů zajímalo ♡

Třebas Nepomuk je komplet Iveca a Desktra na 454, víkend 411.
MAN pak na 2 spojích z Přeštic, linka 434, Nepomuk žel.st. 5.25 - 6.15 a 15.20 - 15.40.
Druhej výkon na 434 má taky Iveco.
Maxipes_Fík
Čtvrtek, 18. června 2020 - 17:19:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3280
Registrován: 12-2005
MAN na 434 v 15.40 ♡
A 448 s 455 někdy předtím...


Čtvrtek, 18. června 2020 - 20:40:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7976
Registrován: 12-2005
Taxem to zkusil za světla. Tuten vůz tolik nerachtal. Ale zase problém se strojkem, zase ho musel řidič otevírat. Zajímavý že za 2 jízdy ve dvou vozech dva zádrhele na strojku.

Plakáty nás informují: Přijď pracovat k dráze, pakliže ti vyhovují rychlost šmír a saze. (Dobeš) [masinka]
Čtvrtek, 18. června 2020 - 21:15:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1785
Registrován: 1-2013
Vážení kolegové, dovolím se zeptat: co znamená u pojmenování dopravce zkratka BL v "provozovna BL_Plzeňsko"?

http://www.portal.idos.cz/Down.aspx?f=pdf/L470222_200614_266083.p df
Čtvrtek, 18. června 2020 - 21:20:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1014
Registrován: 5-2007
Busline Plzeňsko
Čtvrtek, 18. června 2020 - 21:56:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1786
Registrován: 1-2013
Mazda_6: dík!
Maxipes_Fík
Sobota, 20. června 2020 - 17:22:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3285
Registrován: 12-2005
Tak dnešní zkušenost s Arrivou...:

Spoj linky 422 do Blovic v 16.30 z Terminálu do 17.10 neodjel, informace na webu nikde žádné, telefon na dispečink nefunkční, oficiální stížnost odeslaná!
Beru že se mohlo cokoliv stát, ale stěžuji si na absolutní nedostupnost informací!

Našel jsem si na projížďku alternativní spoj s docházkou na vlak, terminál na jízdenky prý nefunkční, ale řidič si nechal v hotovosti zaplatit, je to v pořádku? Odvedl řidič tržbu...
Zapátrejte POVEDenci, jaký spoj v 17.10 to byl, kdo neměl tržby, nebo je odvedl poctivě, ale nějak se mě nechce konkrétně udávat ◇
Malý_fotograf
Sobota, 20. června 2020 - 18:04:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7254
Registrován: 5-2002
8P2 9680 na Maxipsově fotce má koukám už výzdobu. Znamená to, že jsou autobusy přidělené?

Martin_100:
"Jenom mě překvapilo jak novej autobus drnčí, ťuká, klepe a vrže.... Aspoň mame vzpomínku na čtvrt století starý karosy..."

Mé jediné setkání s busem Plzeňský kraj proběhlo včera. Šel jsem po Slovanské, za mnou se začalo ozývat rachtání jako by jel DT Expres do garáže otočím se a kdepak, nová [zetra] 13 m. [uhoh] Ale těším se na svezení. [jidlo]
Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Sobota, 20. června 2020 - 18:28:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4191
Registrován: 6-2011
Znamená to, že jsou autobusy přidělené?

Většina ano, nějaké jsou zálohy, někde se střídá víc řidičů na víc busech
Sobota, 20. června 2020 - 23:54:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18882
Registrován: 5-2002
Maxipes Fík: Můžu tě ujistit, že některé výpadky se dají udělat tak šikovně, že si nikdo ničeho ani nevšimne, takže není co publikovat [uhoh]
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!