Diskuse » Archiv 2020 » Autobusy a trolejbusy » Doprava v Plzeňském kraji » Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 31. 07. 2020 předcházející | další

Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 31. 07. 2020

dolů
   autor příspěvek
chapunechápu
Sobota, 18. července 2020 - 21:57:22  
Neregistrovaný host
Tak jsem se díval na jízdenky pro studenty a překvapují mě následující věci

Na netu v eshopu ČD lze koupit jízdenku Plzeň-Mirošov za 12 kč

Ale dle IDPK si mohu vybrat jelikož moc lidí to asi nenapadne a řeknou Plzeň-Mirošov zaplatí si krásných 49 kč hlavního nebo 21 kč z Doubravky

By mě zajímalo proč jízdné tutose(NE)povedlo je dražší než to z eshopu a obávám se, že kasy na vlakovém nádraží asi neumí nabídnout ani tuto možnost jako je v eshopu.
Sobota, 18. července 2020 - 23:59:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2147
Registrován: 7-2017
chapunechápu: Ani jedno z těch čísel není podle tarifu IDPK nebo TR10? [uhoh][kladivo]

Nebo myslíte Babišenku za 25 % ve vnějších?
Potom by sedělo těch 12 Plzeň–Mirošov dle TR10, ale je to za 23 podle IDPK tarifu Plzeň–Mirošov nebo za 5 korun na Doubravku… [kladivo]
Chapunechapu
Neděle, 19. července 2020 - 09:25:51  
Neregistrovaný host
Je v tom samozřejmě počítána babisenka jenže v Rokycanech je přestup jen z rychlíku na osobák a v rychlíku nelze mít jízdenku z Doubravky

Vycházel jsem z eshopu čd a tarifního poradce idpk
Zplgul
Neděle, 19. července 2020 - 20:18:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 104
Registrován: 1-2019
Ohledně toho tarifu. Připadá mi docela zvláštní způsob, jakým je jízdné počítáno. Např. v Jihočeském či Ústeckém kraji jsou 75% slevy na jízdném na příměstských linkách počítány tak, že se vezme celková cena jízdenky a vydělí se čtyřmi. Modelový příklad:

Jedu z nádraží v Českých Budějovicích na nádraží do Tábora. Jedu klasicky dle kilometrického tarifu, plné jízdné stojí 70 Kč, zlevněné 17 Kč.
Nebo jedu z Ústí nad Labem do Chabařovic nebo do Přestanova. Nastoupím tedy do spoje na některé ze zastávek v zóně 101 (Ústí n. L.) a jedu do zóny 123 (Chabařovice) nebo 122 (Přestanov). Plné jízdné stojí 22 Kč, zlevněné 5 Kč. Jedná se o trasu mezi obcemi, nikdo neřeší, že část trasy se uskutečňuje přes území Českých Budějovic či Ústí nad Labem. Tak je to podle mě logické. Cestující se zkrátka potřebuje dostat někam za město a nastoupí na zastávce, která je pro něj nejvýhodnější, přičemž daný spoj nevyužívá jen po městě jako MHD.

V Plzeňském kraji je ale situace jiná. Opět modelová situace:

Jedu z plzeňského CANu do Kůští, tedy dle zón 001 a 121. Plná cena mě vyjde 26 Kč, zatímco cestující 15 - 26 let či senior nad 65 let bez PK uplatňující "75% slevu" zaplatí 21 Kč. Člověk nemusí vyhrávat na matematických olympiádách, aby si spočítal, že rozdíl není 75 %. Pokud to chápu správně, sleva se počítá pouze ve vnějším pásmu, ale nikoliv za cestu po Plzni. To mi přijde poměrně nelogické. Cestující, který využívá příměstskou dopravu, zřejmě nejede z Kůští do Malesic, ale pravděpodobně potřebuje do centra Plzně. Osobně si myslím, že by dávalo smysl na příměstské dopravě poskytovat slevu v celé délce trasy, i když částečně vede po území města.

Nicméně je možné, že se v něčem pletu. V takovém případě mě, prosím, opravte.
Neděle, 19. července 2020 - 22:48:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18921
Registrován: 5-2002
Jizdenka umožňuje přestup na MHD, proto se cena na území Plzně řídí tarifem MHD.

Na jižní Moravě to řeší tak, že studentská jízdenka např. ze Znojma do Brna na 10 zón má dvě různé ceny. Brno jsou dvě zóny 100 a 101, rozdíl je v tom, jestli se tyhle zóny počítají podle tarifu DP Brno nebo podle tarifu agenta Bureše. V prvním případě je umožněn přestup na MHD, v druhém případě ne.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
chapunechápu
Neděle, 19. července 2020 - 23:08:41  
Neregistrovaný host
Stačilo by uznání zastávek ve vlaku třeba taková cesta Plzeň-Dobřany v rychlíku musí být koupena jízdenka Plzeň-zastávka - Dobřany a v osobáku jde zpáteční Valcha-Dobřany, kterou lze použít i v rychlícíh.

Stejně tak Doubravka-Rokycany (Ex6+R16) nebo Koterov-Nepomuk (R11) či Orlík-Kaznějov (R25) a vlastně už i Křimice-Stříbro (Ex6)
Zplgul
Neděle, 19. července 2020 - 23:43:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 108
Registrován: 1-2019
Martin_j:
"Jizdenka umožňuje přestup na MHD, proto se cena na území Plzně řídí tarifem MHD."

Děkuji za odpověď. Možná by nebylo špatné nabízet levnější variantu bez možnosti přestupu na MHD i v Plzeňském kraji. Sice existuje i nepřestupní jízdenka, ta je ale myslím platná jen na vzdálenost do 10 km.
Pondělí, 20. července 2020 - 06:08:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18922
Registrován: 5-2002
On je tu ještě jeden tarifní úlet.

Příklad: Jedu z Manětína do Plzně. Vystupuji na Košutce, protože tam bydlím v docházkové vzdálenosti od konečné. Košutka je hraniční zastávka zón 001 a 021. Pokud mám předplatné, stačí mi zóna 021. Pokud jedu na jízdenku za hotové, strojek mi vnutí jízdenku obsahující i zónu Plzeň, kterou nepotřebuju, protože na MHD nepřestupuju. Je to o 14 korun dražší a úplně zbytečně.

(Příspěvek byl editován uživatelem Martin_j.)
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pondělí, 20. července 2020 - 06:42:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5734
Registrován: 9-2005
On je v tom bordel dobrej nejen u Arrivy. Zkoušel jsem na MOPAJi si koupit za pomoci EPIK Plzeňské karty jízdenku IDPK do Plzně (předplacená zóna 001). Neuspěl jsem. Kromě toho, že nešlo použít EPIK, tak mi MOPAJ odmítal uznat zónu 001.
A průvodčí mi jízdenku vystavoval snad 2 minuty...Až večer pojedu z Plešnic, strojvedoucí ze mne bude mít radost...
Roman_j
Pondělí, 20. července 2020 - 12:12:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 89
Registrován: 3-2009
Martine, podle mého chápání tarifu bys zónu 001 neměl platit (bez ohledu na předplatné 001 ano-ne), protože Košutka je hraniční zsstávka 001/021. Tzn. jedeš-li z venkova, vztahuje se na Tebe jako poslední 021, jedeš-li z města (z venkova z jiných směrů), vztahuje se na Tebe jako poslední 001.
Proto jsou ty hraniční zastávky dvou-(tří)zónové.
Tolik podle tarifu. Není tedy ve strojku programová chyba?
www.revisor.cz - odznaky, předpisy, a jiné

Pondělí, 20. července 2020 - 13:17:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5735
Registrován: 9-2005
Není tedy ve strojku programová chyba?

Samozřejmě, že je...
Pondělí, 20. července 2020 - 14:36:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2148
Registrován: 7-2017
Roman_j: Je, a pravděpodobně je v algoritmu, který je i webově, protože stejná chyba je v i aplikaci PMDP...
Pajzák
Pondělí, 20. července 2020 - 16:42:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4065
Registrován: 6-2015
Co tam máte za odbavovací zařízení, smím-li se ptát?
Děkuji předem za odpověď.
Pondělí, 20. července 2020 - 18:31:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13092
Registrován: 4-2006
Telmax teď to bylo v TV
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

busline.ic.cz. doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


Nový web VHD FOTO.CZ
Pondělí, 20. července 2020 - 19:28:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2993
Registrován: 2-2009
Nejreálnějším tarif je kilometrový, kde opravdu cestující zaplatí co projel. Plzeňský tarif je prozatím jeden z nejhorších, který znám. Navíc nejsou zde problémy dle mého, že se tomuto ,,srovnání,, věcí ve strojku věnuje externí firma a nikoli zaměstnanec Arrivy ako je to zvykem jinde. Aktualizace se spouští samovolně, výpadky a sekání programu ve strojcích, to se má řešit okamžitě, nikoli způsobem zde zavedeným.
Pondělí, 20. července 2020 - 20:56:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2749
Registrován: 9-2005
M_k:
"Až večer pojedu z Plešnic, strojvedoucí ze mne bude mít radost..."
Strojvedoucí Tě nejspíše pošle si jít sednout...jako mě v pátek.
Pondělí, 20. července 2020 - 21:08:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2750
Registrován: 9-2005
Mám ještě dotaz...jedu z Volduch busem do Rokycan a dále vlakem do Plzně. Stačí říct řidičovi, že jedu do Rokycan na Plzeňskou kartu, přiložím a vyjede mi doklad o zaplacení a průvodčímu stačí dát Plzeňskou kartu ke kontrole? A nebo musím řidičovi busu říct přímo, že jedu do Plzně? Na PK mám nahranou roční Plzeň.
Pondělí, 20. července 2020 - 21:55:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18923
Registrován: 5-2002
Roman J.: Taky jsem myslel, že je to chyba, ale A.P. mi vysvětlil, že je to v pořádku.

Vlada749: Kilometrový tarif má zas tu nevýhodu, že připlácíš za záblesky do Robčic, Stýskal, Horní Břízy sídliště, Střížovic, ...
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Zplgul
Pondělí, 20. července 2020 - 22:35:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 109
Registrován: 1-2019
Jinak, ještě uvedu, co mě zaujalo v JŘ na Nepomucku. Konkrétně linky 450608 a 450612 (nově 450455 a 450456).

Linka 450612 nikdy moc nejezdila, vesměs jen pár spojů denně, o prázdninách je dokonce standardně v provozu jen dva dny v týdnu. Do konce původních JŘ prázdninové spoje jezdily v pondělí a ve čtvrtek, nyní linka 450456 jede v pondělí a ve středu. Má to nějaký důvod? Přišlo mi rozumnější, když jezdila v pondělí a ve čtvrtek, protože to bylo oproti současnému stavu v týdnu lépe rozložené.

Dále mě docela zaujalo, že bude tato linka jezdit o prázdninách v poledne do Bezděkovce pouze na zavolání. Tato opatření chápu spíš na začátku či na konci trasy, ale uprostřed mi to připadá poměrně divné. Chápu, lze tak ušetřit za naftu, ale pokud autobus bude místo závleku čekat v zastávce do času, tak se cesta pro cestující pocitově spíš ještě prodlouží. Vzhledem k tomu, že ve zbytku trasy v tomto směru asi nelze čekat nástup cestujících, bych možná v tomto případě dal i do zbylých zastávek symbol telefonu, či informaci, že spoj může odjíždět dříve, aby v případě kratší trasy nebylo nutné na trase zbytečně čekat.

Co mě překvapilo asi nejvíc, je fakt, že ráno linka 450455 nově nejede přes Maňovice, ačkoliv tam donedávna jezdila (spoj vedený po 4. hodině ranní z Polánky do Nepomuku). Toto zkracování trasy celkem chápu proti směru špičky, kdy je málo pravděpodobné, že by tam někdo mohl jet, nicméně pokud jde o spoj, který jede ve směru špičky (tedy ráno veze lidi z vesnic na nádraží do Nepomuku), přijde mi to docela nelogické. Zvlášť, když ta trasa přes Maňovice není zas o tolik delší. První spoj z Maňovic tak nově jede až po 7. ráno. Jediná varianta na spojení se světem brzy ráno je tak nyní jít pěšky na vlak do Milče, což je ale docela daleko.

Jako zajímavost uvedu, že ke zhoršení obsluhy Maňovic došlo už v roce 2017, kdy byla zrušena linka 434115 jedoucí přes zastávku Maňovice, rozc. 1.0, která zajišťovala spojení i ve zcela okrajových částech dne (ráno ještě před 4. hodinou a večer skoro o půlnoci). Se zrušením této linky se dá do Maňovic dostat už víceméně jen ve špičce. Nicméně je nutno uvést, že tyto spoje byly nahrazeny vlaky, takže o zhoršení se v tomto případě jedná pouze v oblastech, které nejsou v okolí vlakových zastávek, jinde došlo naopak ke zlepšení.
Pondělí, 20. července 2020 - 22:52:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2994
Registrován: 2-2009
Martine J.: jde to ošetřit, tak jako jinde. Na Moravě to funguje. Ale chápu, krajský úřada je pánbůh.
Pondělí, 20. července 2020 - 22:58:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4246
Registrován: 6-2011
Zplgul:
"Jako zajímavost uvedu, že ke zhoršení obsluhy Maňovic došlo už v roce 2017, kdy byla zrušena linka 434115 jedoucí přes zastávku Maňovice, rozc. 1.0, která zajišťovala spojení i ve zcela okrajových částech dne (ráno ještě před 4. hodinou a večer skoro o půlnoci). Se zrušením této linky se dá do Maňovic dostat už víceméně jen ve špičce. Nicméně je nutno uvést, že tyto spoje byly nahrazeny vlaky, takže o zhoršení se v tomto případě jedná pouze v oblastech, které nejsou v okolí vlakových zastávek, jinde došlo naopak ke zlepšení."

Linka 434115 byla kdysi zavedena právě místo zmíněných vlaků (třeba mě někdo doplní kdy). Sic autobus vždy cestující pohodlně pobral (byl poloprázdný), v prosinci 2017 se kraj rozhodl že dá přednost dražšímu řešení v podobě prázdného vlaku.
Zplgul
Pondělí, 20. července 2020 - 23:13:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 111
Registrován: 1-2019
Myslím, že linka 434115 vznikla v prosinci 2014 a skončila už v září 2017, ale ruku do ohně za to nedám.
Pajzák
Úterý, 21. července 2020 - 06:24:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4068
Registrován: 6-2015
Měl bych dotaz. Když pojedu o víkendu vlakem ze Kdyně na Špičák přes Janovice nad Úhlavou kombinací osobáku a rychlíku, dá se na to koupit jednotlivé jízdné IDPK, nebo tam je kvůli rychlíku nějaké omezení?
Roman_j
Úterý, 21. července 2020 - 06:57:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 90
Registrován: 3-2009
ad martin_j: Taky jsem myslel, že je to chyba, ale A.P. mi vysvětlil, že je to v pořádku.
- To mi tedy vysvětli. To není řečnická otázka, to je dotaz.

Vezmu-li to geometricky z druhé strany.
Jedu tramvají linky 4. "Vystupuji na Košutce, protože tam bydlím v docházkové vzdálenosti od konečné. Košutka je hraniční zastávka zón 001 a 021."
Podle logiky CML bych musel vystoupit už u Plzeňky, neboť Košutka je již 001/021 a tam už bych musel mít jízdenku P+V, ale já mám jen roční 001. To je asi nesmysl, že?
www.revisor.cz - odznaky, předpisy, a jiné

Úterý, 21. července 2020 - 08:22:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 611
Registrován: 4-2019
Martin_j:
"Kilometrový tarif má zas tu nevýhodu, že připlácíš za záblesky do Robčic, Stýskal, Horní Břízy sídliště, Střížovic, ..."
Tohle mají dobře ošetřeno např. ve Zlínském kraji. Viz citát z jř linky 947100:
TARIFNÍ OPATŘENÍ: Cestujícím tranzitujícím úsekem linky mezi zastávkami Horní Lideč,u žel.st. - Horní Lideč,škola nebude závlek o délce 1 tarifní kilometr a mezi zastávkami Valašské Příkazy,rozc. a Študlov,točna o délce 6 tarifních kilometrů tímto úsekem započítáván do ceny jednotlivého jízdného.
Úterý, 21. července 2020 - 08:34:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2221
Registrován: 4-2003
Pajzák: Když pojedu o víkendu vlakem ze Kdyně na Špičák přes Janovice nad Úhlavou kombinací osobáku a rychlíku, dá se na to koupit jednotlivé jízdné IDPK

samozřejmě jízdné IDPK. Rychlíky v úseku Klatovy - Železná Ruda-Alžbětín jsou plně v objednávce kraje a odbavení v nich je jako ve Sp a Os. Navíc ve všech pravidelných vlacích všech kategorií v územním rozsahu IDPK platí tarif IDPK, tedy i jednotlivé jízdné, a to i v Ex a IC (mezi zastávkami na území IDPK)
Úterý, 21. července 2020 - 08:42:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 612
Registrován: 4-2019
Martin_j: Podle mne je podobná cesta použita jako příklad na webu POVEDu https://www.idpk.cz/cz/jak-zjistim-ktere-z-ny-potrebuji-/
Pajzák
Úterý, 21. července 2020 - 08:50:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4069
Registrován: 6-2015
Suri: Díky. A stačí si tedy u vlakvedoucího koupit papírový lupeň? Nemám a nemíním si pořizovat jakoukoli kartu.
LiborV
Úterý, 21. července 2020 - 10:12:59  
Neregistrovaný host
Plzeňský kraj moc neznám. Léta jsem jezdil co by dítě každý rok do Plas. Znám trochu i jejich okolí. Tuším, že jsem tam před lety vídal i kloubové autobusy. Byly na některé lince v provozu ještě těsně před změnou dopravce? Pokud ano, tak na jakých linkách? Jaké jsou u vás v kraji nejvytíženější linky a jak to tam ve špičkách zvládají 15 metrové vozy? Děkuji za odpověď
LiborV
Úterý, 21. července 2020 - 10:19:00  
Neregistrovaný host
Vaše nové krajské vozy mají na některých trasách WiFi, nabíječky mobilů i klimatizaci. Jakou máte zkušenost s WiFi. Je funkční? Na jakých linkách se s ní lze setkat? A co zásuvky/nabíječky jsou funkční? Co se týká klimatizace vím, že ji v rámci snahy ušetřit PHM řidiči mnoha dopravců nezapínají. Jak je to v Plzeňském kraji? Děkuji moc za odpověď
Úterý, 21. července 2020 - 10:42:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2222
Registrován: 4-2003
LiborV: co se týče busů a pohody v nich, tak je to ze zkušeností dobrý - klimatizace se používá, v busech bývá příjemná pocitová teplota, nabíječky taky bývají funkční, problém je jen s wifi - ta sice většinou jede, ale nemá připojení k internetu, takže je na nic - ještě se mi nepodařilo narazit na bus s wifi, který by připojení k internetu měl. Největší potíž bývá s odbavením, nefunkčními strojky, neschopností obsluhy, neschopností cestujících přesně se vyžvejknout, co chtějí, což ve vzájemné kombinaci vede k dost nepříjemným a fatálním zpožděním a bohužel omezené funkčnosti a použitelnosti systému VHD jako celku.

Pajzák: papírový lupen prodá normálně průvodčí ve vlaku, žádná karta není potřeba.
Úterý, 21. července 2020 - 11:04:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5736
Registrován: 9-2005
v busech bývá příjemná pocitová teplota

Jak kdy. Už jsem narazil na jednu mrazírnu. Když do toho člověk vleze ropařenej, zpocenej, tak nic moc. Ale chápu, že se svou averzí vůči klimatizaci asi budu v menšině. V Plzni se např. ve vedrech vyhýbám lince [tramvaj] 1 a domů raději jezdím [tramvaj] 4. [happy] I když se pak o něco více projdu.

Největší potíž bývá s odbavením, nefunkčními strojky, neschopností obsluhy, neschopností cestujících přesně se vyžvejknout, co chtějí, což ve vzájemné kombinaci vede k dost nepříjemným a fatálním zpožděním a bohužel omezené funkčnosti a použitelnosti systému VHD jako celku.

Nic nečekaného, i když rozsah problémů překvapil i mne. Jak vypadá zmatená komunikace se značnou částí cestujících jsme v ČSAD věděli už dříve. [kladivo] A v kombinaci s 50 stránkovým Tarifem IDPK má Arriva o zábavu postaráno.
Pajzák
Úterý, 21. července 2020 - 12:53:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4071
Registrován: 6-2015
Suri: Děkuji ti i podruhé.
Pavel2
Úterý, 21. července 2020 - 13:05:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18068
Registrován: 8-2002
Suri wifi:
to si děláš prdel?

to je jak z Marečku podejte mi pero!
"Chodí to výborně, ale neseje to." [biggrin]
Úterý, 21. července 2020 - 13:41:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2223
Registrován: 4-2003
Pavel2 - třeba jsem měl s tou wifi jen smůlu, ale z cest linkou 424, kde vozidla wifi mají, tak wifi vždy bylo bez internetu. Ne že by mi to teda nějak extra vadilo, wifi měla nějaký smysl v době, kdy mobilní internet byl obtížně dostupný, dnes je už skoro všude LTE a každý má možnost si nějaký tarif pořídit. I Praha už na to přišla a zrušila wifi v tramvajích (stejně to bylo pomalé a téměř nepoužitelné) a hotspoty ve stanicích metra a soustřeďuje se na pokrytí tunelů a stanic kvalitním LTE, což přinese nakonec mnohem víc muziky než nepoužitelná wifi na baterky. Nefunkční wifi (byť je to ve smlouvě a tudíž by to mělo fungovat) není tím zásadním problémem, co IDPK aktuálně trápí, to jsou zpoždění a nefungující návaznosti.
LiborV
Úterý, 21. července 2020 - 14:21:48  
Neregistrovaný host
Suri, Pavel2, M_K: Děkuji moc za odpovědi. Zpoždění díky, kterým nefunguje návaznost přestupů je opravdu velký problém. Rozumím tomu správně, že dříve dělalo jízdní řády ČSAD a nyní Poved? Znamená to, že lidé, kteří je uměli tvořit přešli do POVEDu, nebo je dělá někdo jin, třeba s menšími zkušenostmi a horší znalostí kraje? Pokud jsou mé úvahy liché, nebojte se mě opravit. Četl jsem i stížnosti některých starostů, že na některých linkách místo slibované Dekstry jezdí větší vozy, a jim to ucpává úzké uličky centra města ( stěžoval si pan starosta Stříbra). Dle něho dokonce vozy IDP zabírají parkovací místa pro automobily. Tušíte jakou situaci ze svého města myslí? Zde je odkaz na článek ze kterého vycházím: https://zdopravy.cz/arrive-hrozi-v-plzenskem-kraji-sankce-nevyjel y-desitky-spoju-55175/.

Již jsem se ptal o trochu víše, jak zvládají 15 metrové vozy provoz na nejvytíženějších linkách v kraji. Je to na nich v pořádku?
Úterý, 21. července 2020 - 14:41:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5737
Registrován: 9-2005
V posledních letech ČSAD dělalo jízdní řády (páč ty dopravce předkládá) a POVED si určoval většinu změn (převážně na základě požadavků starostů). Někdy se po vzrušenějších diskuzích některé shodili, jiné "podmínečně" zapracovali s tím, že ukáže praxe.

Poslední JŘ ČSAD zjednodušeně řečeno POVED vzal, mírně či někde více dopracoval v souladu s představami z výběrka a Arriva předložila ke schválení. Současný provoz Arrivy s ohledem na okolnosti nelze považovat za plně standardní - problematická fukčnost odbavovacích strojků, tarifu, provizorní oběhy vozidel, personálního obsazení, dopad koronavýýýýru na frekvenci aj. Takže bych nějaké závěry z toho, co se v jízdních řádech povedlo a co bude nutné ještě upravit nechal na září. To bude možné i vyhodnotit údaje z dispečerského systému sledování vozidel, což zatím nešlo.

(Příspěvek byl editován uživatelem M_k.)
Návštěvník z Prahy
Úterý, 21. července 2020 - 19:29:06  
Neregistrovaný host
Dobrý den všem, je prosím někde na internetu možné zjistit kolik stojí lístek z Kařezu (vlak) do Petrovic u Sušice? Navštívil jsem stránky idpk, ale ceny jízdenek jsou zřejmě tajemství, které se mi nepodařilo vyčíst.
Pajzák
Úterý, 21. července 2020 - 19:43:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4073
Registrován: 6-2015
Tam se dozvíš počet zón. A pak se musíš podívat do tabulky, kolik to stojí. Vychází mi to má 72 Kč. Taky jsem ten systém vyhledávání spojení nepochopil.

(Příspěvek byl editován uživatelem Pajzák.)
chápunechápu
Úterý, 21. července 2020 - 20:03:31  
Neregistrovaný host
Přemýšlím, že pojedu na prameny Vltavy takže autobusem z Plzně až na Kvildu proč mi jako studentovi nabízí tarifní poradce jízdenku za 44 a aplikace za 33 kč?

Respektive jaký je rozdíl mezi časovou 240 minut a mezi denní síťovou?
Návštěvník z Prahy
Úterý, 21. července 2020 - 20:05:14  
Neregistrovaný host
Takže si musím sám spočítat zóny a sám z tabulky (která je teda chytře ukryta, ale už jsem ji našel) určit cenu jízdenky? Ať žije výpočetní technika 21. století!
Nicméně děkuji za pomoc.
Pajzák
Úterý, 21. července 2020 - 20:15:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4075
Registrován: 6-2015
Tak celodenní už z podstaty svého názvu platí jaksi déle než 240 minut, že.[happy]
chápunechápu
Úterý, 21. července 2020 - 21:04:12  
Neregistrovaný host
Pajzák asi se nechápeme, ale ptám se na to proč mi tarifní poradce nabízí celodenní síťovou a aplikace na 240 minut, když bude využita stejná linka.
Pajzák
Úterý, 21. července 2020 - 21:09:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4076
Registrován: 6-2015
Jo tak. To ti nepovím. Vychází to do 4 hodin?
Úterý, 21. července 2020 - 21:36:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 825
Registrován: 12-2007
Návštěvník z Prahy:
"Takže si musím sám spočítat zóny a sám z tabulky "
V aplikaci Virtuální karta si můžete zadat odkud - kam a cenu Vám to ukáže včetně možnosti nákupu jízdenky.

Snad IDP časem přibyde v IDOSu v plně funkční formě narozdíl třeba od DÚK, kde nefunguje ukazování ceny, v IDOLu zase přesměrování zastávek v rámci uzlu aj.

(Příspěvek byl editován uživatelem Cisalpino.)
Don't take life too seriously. You'll never get out alive.
chápunechápu
Úterý, 21. července 2020 - 22:09:18  
Neregistrovaný host
Pajzák ano vychází to na 2 hodiny 39 minut
T4783363
Čtvrtek, 23. července 2020 - 21:04:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1176
Registrován: 2-2006
Dnes dopoledne jsem viděl na D5 domažlické Karosy KTI 66-57 a 5P5 6860. Sjely na Rudnou a pak na 101 směr Unhošť. Tak mě napadá, jestli to nebyla poslední cesta do Dříně...
Pavel2
Čtvrtek, 23. července 2020 - 23:24:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18069
Registrován: 8-2002
jako že by v Domažlicích neměli kovošrot? [wink]
to by se mohly vozit rovnou do Hrádku u Rokycan, bylo by to hned "doma", ale je potřeba vůz odstrojit a zbavit se oken, plastů, těsnění, oleje, rozebrat motor na jednotlivý druhy kovů...
spíš bych tipoval přesun na nový působiště, byť by to měla být něčí zahrada a účel použití chatka/sklad/včelín [happy]
5P5 6860 ještě loni nevypadala zle: https://seznam-autobusu.cz/dokumentacka/234748?carId=38224
Pátek, 24. července 2020 - 04:21:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18924
Registrován: 5-2002
Tak protože ČSAD posílalo své vozy na likvidaci do Kladna zcela běžně...
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Zplgul
Pátek, 24. července 2020 - 10:08:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 114
Registrován: 1-2019
Martin_j: Děkuji za Vaši odpověď ohledně provozu linky 450612 (dnes 450456) v některých dnech v týdnu. Příspěvek poté asi zmizel v rámci spadnutí káčka, kdy se některé příspěvky nepodařilo obnovit, nicméně stihl jsem si ho přečíst (pouze jsem neměl čas reagovat).

Ještě bych byl rád, pokud by někdo věděl, proč již ranní spoj linky 450608 (dnes 450455) ve 4:30 z Polánky nejede přes Maňovice, přestože jde o špičkový směr. Obec tento spoj nechtěla, nebo se to např. vyhodnotilo dle dosavadní nízké poptávky? Děkuji za případné odpovědi.
Maxipes_Fík
Středa, 29. července 2020 - 22:00:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3327
Registrován: 12-2005
Proč se nePOVEDla zóna 053 Žihobce, že musí mít svůj tarif...
Ono se po té zóně koná tolik cest, že je potřeba zrovna odtud vybírat od lidí více a mít speciál tarif pro jednu zónu.
Řekl bych že tuto se opět nePOVEDlo 😃


Středa, 29. července 2020 - 23:08:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5941
Registrován: 2-2005
Vždyť to tam máš napsaný...z důvodu velikosti té zóny [crazy]
MHD je pro lidi ! ! !
Středa, 29. července 2020 - 23:59:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 624
Registrován: 4-2019
Trollino_15:
"Vždyť to tam máš napsaný...z důvodu velikosti té zóny [crazy]"
No právě - podle mapky zón https://www.idpk.cz/cz/planky-a-schemata-ks/ to vůbec nevypadá, že by byla větší než ostatní [coze]
Čtvrtek, 30. července 2020 - 01:06:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2224
Registrován: 4-2003
To se fakt nepovedlo. Už jen od pohledu takové zóny Nýrsko, Přimda, Planá aj. budou větší než Žihobce. A hned je v tarigu o tabulku víc, o výjimku víc a už tak složitý tarif se ješté víc zamotá.
Čtvrtek, 30. července 2020 - 16:04:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5942
Registrován: 2-2005
Že to je zamotané nepopírám.

U těch Žihobců snad jde o to, že tam je nějaká linka objíždějící všechny osady v té zóně a cestující by se nevešli do časové platností nebo tak něco.
MHD je pro lidi ! ! !
Čtvrtek, 30. července 2020 - 18:29:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 203
Registrován: 3-2018
Ony ty Žihobce jsou vlastně uzel.

Můžeš tam jet od Bešetína, od Bukovníka, od Rozsedel a od Dražovic.

Prostě taková menší Sušice....akorát, že s takovou tarifní politikou tam už kromě zoufalců, busšotoušů, penzistů a školáků asi nebude jezdit vůbec nikdo.

Což byl možná i účel...měl tam namalovaný spoje, ale jezdili mu tam lidi[biggrin]
Čtvrtek, 30. července 2020 - 23:34:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2225
Registrován: 4-2003
Můžeš tam jet od Bešetína, od Bukovníka, od Rozsedel a od Dražovic. Prostě taková menší Sušice

to ale ještě pořád není důvod pro speciální zacházení se zónou, která územně nijak nevybočuje. Určitě to není jediný případ, kdy by nějaká cesta, byť s přestupem v rámci jedné zóny přesáhla časovou platnost jízdenky pro jednu zónu. Normálně se to dělá tak, že se koupí jízdenka i pro další zónu/pásmo, aby byla dodržena nejen zónová/pásmová platnost, ale i časová - např. v PID to tak funguje - potřebuju-li jezdit delší čas, koupím si jízdenku na víc pásem, i když územně ji nepotřebuju. Bohužel v IDPK jsem zatím nenašel způsob, jak si jednoduše koupit jednotlivou jízdenku pro konkrétně vybrané zóny.

Průser bohužel je, že dodneška jsou nějak blbě nastavený algoritmy pro výdej jízdenek, takže např. u hraničních zastávek zařazených do více zón pokladny a apka vydávají pro cesty v rámci jedné zóny klidně jízdenku dvou, třízonovou za nehorázný peníze a přitom cesta trvá pár minut, nabízí to nesmyslné kombinace a trasování a nelze to nijak obejít a umravnit - a to už trvá měsíc a zatím zádný náznak úpravy, upgradu...
Pavel2
Pátek, 31. července 2020 - 00:55:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18077
Registrován: 8-2002
IT oddělení nestíhá, dejte jim čas...
100 dní od 14.06. a pak to prej pofrčí jak z praku [wink]

...vy mladý byste chtěli všechno hned [biggrin]

Pátek, 31. července 2020 - 07:54:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5739
Registrován: 9-2005
už trvá měsíc a zatím zádný náznak úpravy, upgradu...

Údajně k 30.8. (s aktualizovanými JŘ) se má udělat nějaké větší SW bum, které tyto chyby by mělo vyřešit. Proč to nejde opravit dříve jsem nepochopil.
Pátek, 31. července 2020 - 11:33:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2751
Registrován: 9-2005
Zdravím,
už jste někdo zkoušel říct řidičovi autobusu, který nejede do Plzně o jízdenku do Plzně a jak jste uspěli?
Dám příklad...jedu busem ze Spáleného Poříčí do Nezvěstic a dále vlakem do Plzně, řidiči řeknu o jízdenku do Plzně a vydá mi ji.
Funguje to takto nebo jsou problémy?