Diskuse » Archiv 2020 » Autobusy a trolejbusy » Doprava v Plzeňském kraji » Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 11. 08. 2020 předcházející | další

Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 11. 08. 2020

dolů
   autor příspěvek
Pátek, 31. července 2020 - 13:05:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4256
Registrován: 6-2011
Milanm: 4.7 jsem jel odpoledne ze Sušice do Plzně, a chtěl jsem jízdenku až do Rokycan...prý to po nějaké aktualizaci Telmaxu nešlo, ale standardně by to jít mělo. Nicméně na jízdence jsem měl "255 všechny zóny", takže jsem s tím normálně jel i vlakem do Rokycan - do 4h platnosti jsem se vešel
Pátek, 31. července 2020 - 14:10:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1996
Registrován: 4-2003
Někdy na začátku července jsem jel busem z Libkova do Plzně a přímou jizdenku mi řidič neprodal, že to nelze prej.
Brejlovec. Bez diod, bez uic, bez kundálu, bez šípovýho pluhu, bez klimazitace, bez najbrta. Nic víc, nic míň.
http://trainweb.cz/autor/Václav+Petrů | https://www.youtube.com/user/savikVP
Pátek, 31. července 2020 - 15:27:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2226
Registrován: 4-2003
už jste někdo zkoušel říct řidičovi autobusu, který nejede do Plzně o jízdenku do Plzně a jak jste uspěli

teoreticky to není problém, vystavit lze jízdenku z jakéhokoliv zařízení do jakékoliv zastávky v rámci IDPK. Prakticky to problém bývá velký, protože např. - cestující nezná přesný název zastávky, kam chce jet, obsluha pokladny neumí zastávku vyhledat, POVED má bordel v zařazení zastávek do zón nebo v algoritmech a výsledkem jsou nesmyslné jízdenky za neakceptovatelné ceny - viz níže, apod. a neúměrně dlouhé odbavování.

Nicméně na jízdence jsem měl "255 všechny zóny"

to je v pořádku, protože pro 7 a více zón už se vydává vždy síťová jízdenka na 4 hodiny 72 Kč - to je mimochodem super věc v novém tarifu

jel busem z Libkova do Plzně a přímou jizdenku mi řidič neprodal, že to nelze prej.

jestli jsi jel přes Klatovy, tak to je na 6 zón a vydat ti to měl už v tom busu z Libkova až do Plzně. Ale protože to byl začátek července, tak spíš byl problém v neznalosti a neschopnosti ovládat pokladnu a najít tam Plzeň. Pokud už jsme v této oblasti, tak si ale můžeme ukázat zrůdnost toho, jakou si dal POVED práci se správným nastavením na krátké cestě např. Loučim - Janovice nad Úhlavou. Loučim (vlak) je v zóně 090/110, Janovice nnad Úhlavou (vlak) je v zóně 090, celá trasa je v zóně 090, cesta trvá cca 15 minut na 11 km - přesto z pokladny a appky nedostanete jednozónovou jízdenku za 12 Kč, jak by jeden předpokládal i podle výsledků z vyhledávače spojení, ale vnutí vám to rovnou třízónovou za 32 Kč a není možné to jakkoliv změnit - vždy to započítá zóny 090, ale i 110, přestože Loučim je hraniční zastávkou ve dvou zónách a jako bonus dostanete nesmyslně i zónu Klatovy, s kterou ta cesta nemá nic společného. A jestli tuhle a podobné zlodějny hodlá POVED tolerovat další měsíc do 30.8., než milostivě provede aktualizaci SW, tak jak to nazvat jinak než lemplovství....

On má POVED vůbec obrovský bordel v zařazení jednotlivých zastávek do zón, jak je prezentován v různých částech webu IDPK a různých souborech a z toho určitě pramení taky spousta problémů - tak např. v "Seznamu zastávek IDPK od 1. 7. 2020", který je ke stažení jako pdf zde, má zastávka Loučim přiřazeny zóny 090 a 110, zastávka Libkov zónu 090, ale např. ve vyhledávači spojení IDPK má zastávka Loučim jen zónu 110 a Libkov je uváděn jen v zóně 110 a spusta dalších podobných případů. Aplikace Zóny, obce, zastávky IDPK pro jistotu nefunguje vůbec.

(Příspěvek byl editován uživatelem suri.)
Sobota, 01. srpna 2020 - 09:18:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2752
Registrován: 9-2005
Včera jsem chtěl právě zkusit říct v autobuse ze Spáleného Poříčí do Nezvěstic o jízdenku do Plzně. Ale dotyčný řidič neodbavoval a tak jsme všichni cestující měli jízdu gratis.
Takže mě cesta vyšla pouze na 12 Kč za cestu vlakem z Nezvěstic do Plzně a už šlo platit POPkou z elektronické peněženky na PK.
Sobota, 01. srpna 2020 - 09:28:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2998
Registrován: 2-2009
Prostě si řekněme, že celý systém odbavovàní v Plzeňském tarifu je jedním z nejsložitějších v ČR. Navíc pro řidiče o to více, že v době výdaje vyskytují zbytečná okna s hlášením, které jsou pro něj zbytečná a doposud se s tím nic nedělá. Taktéž vyhledávání cílových stanic mimo linku je zbytečně zdlouhavé . Jde to udělat jednodušeji, ale to by se o to museli ti, kdo toto uváděl v PK v život trochu rozhlédnout jinde.
Maxipes_Fík
Sobota, 01. srpna 2020 - 12:25:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3328
Registrován: 12-2005
Tak třebas autobusem Nepomuk město - Klatovy, což jsou 3 zóny, zpravidla za nějakých 80 minut., čili do 90 min., 3 zóny, za 32.-
POVED stále neomaleně a drze prodává za 52 !!!
Protože do trasy započítává všechny možné i nemožné zóny v okolí :D
Jediné řešení je alespoň 2 jízdenky za 22.-



A o naprosté zbytečnosti tarifu pro jedinou prdelní zónu si taky myslím svoje, ač je dejme tomu větší...

Opět se to nePOVEDlo ○□◇
Roman_j
Sobota, 01. srpna 2020 - 15:17:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 91
Registrován: 3-2009
6332: jsem měl "255 všechny zóny"
255 je jedna z "nadzón" pro síťové jízdné,
podobně 253 a 254.
A podobně 199 (nezobrazuje se).

Milanm: říct řidičovi autobusu, který nejede do Plzně o jízdenku do Plzně
Jelikož za takových podmínek nelze použít nepřestupní jízdenku do 10 km, pak na konkrétní plzeňské cílové zastávce nezáleží a řidič může zadat jakoukoli zastávku začínající slovem Plzeň. Tady se uplatní výhradně zónové jízdné.
www.revisor.cz - odznaky, předpisy, a jiné

B932E
Sobota, 01. srpna 2020 - 16:05:47  
Neregistrovaný host
Maxipes_Fík:
"Opět se to nePOVEDlo ○□◇"
IREDO nebo JIKORD na vás a bude klid... [lame]
Sobota, 01. srpna 2020 - 18:14:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18925
Registrován: 5-2002
Taktéž vyhledávání cílových stanic mimo linku je zbytečně zdlouhavé .

Existuje jeden poměrně jednoduchý způsob. Každá zastávka v kraji má svoje jedinečné číslo. Stačí tedy zapamatovat si jedno (čtyřmístné) číslo jedné libovolné zastávky např. v zóně 001 a jízdenky tisknout do téhle zastávky. V reálu je úplně jedno, jestli je na jízdence napsaná jako cílová zastávka "Plzeň,CAN" nebo "Plzeň,U Darebáka", ta i ta jízdenka mají stejnou platnost a při načtení QR kódu se chovají stejně.

Kdybychom žili v ideálním světě, měl by řidič možnost zadat cílovou zastávku jak abecedním vyťukáním jména konkrétní zastávky, tak číselným kódem konkrétní zastávky, tak i zadáním cílové zóny bez ohledu na zastávku, kam cestující reálně jede. Poslední varianta je bohužel z kategorie scifi. Ředitelka Povedu se na školení dala slyšet, že je požadováno, aby řidiči zadávali přesně cílovou zastávku, ale to je požadavek naprosto odtržený od reality. Praxe odjinud ukazuje, že řidiči se něčím takovým nezatěžují a při prodeji jízdenky např. z Prahy do Kotěhůlek prodávají jízdenky buď do poslední zastávky v zóně Kotěhůlky a nebo do nějaké významné zastávky v centru obce, protože proč by se učili nazpaměť číselník všech zastávek na území zóny Kotěhůlky, že jo...
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Neděle, 02. srpna 2020 - 06:57:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2999
Registrován: 2-2009
Tož ředitelka Povedu hurá za volant autobusu a může se předvést. Možná by písničce došlo co za kravinu vynalezli. Totēž nesmyslná hlášení typu ,,přes .....,, jsou řidiči spíše na obtíž. Jedu danou linku, která má dané zastávky a od toho se odvíjí cena jízdného. Pokud chce cestující přidat něco dalšího, je to přes název zastávky, v ideálním případě by to mohlo fungovat tak jako v Ol kraji přidáním zóny. Ale proč řidičúm ulehčit práci, že. Aspoň je je zač buzerovat.
Neděle, 02. srpna 2020 - 08:17:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2497
Registrován: 8-2012
Nevím, mě všechny ty zóny v tomdle podání přijdou na relativně malým území spíš jako zlo, kdyby byla zóna Plzeň a druhá mimo Plzeň a prodávalo se jízdný jen na čas, buď jen z Plzně dál a nebo jen na území mimo Plzeň, mohlo by to být daleko jednodušší
Neděle, 02. srpna 2020 - 14:01:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 239
Registrován: 8-2016
Vlada749 - v tomhle bych neviděl to, že chce někdo někoho buzerovat, ale v tom, že se dle těch dat pak vyhodnocuje, jestli do těch zastávek někdo jezdí a pak se třeba obslužnost na těchto zastávkách upravuje dle počtu cestujících.

Glory - ano, bylo by to lepší, ale teď je potřeba si uvědomit, že by byl problem s jízdným a jeho výší.
Neděle, 02. srpna 2020 - 15:42:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2229
Registrován: 4-2003
v tomhle bych neviděl to, že chce někdo někoho buzerovat, ale v tom, že se dle těch dat pak vyhodnocuje, jestli do těch zastávek někdo jezdí a pak se třeba obslužnost na těchto zastávkách upravuje dle počtu cestujících.

Ta data stejně nebudou nikdy přesná - kupř. často využívám síťovou jízdenku, kterou si kupuju v appce, ale abych si jí koupil, tak potřebuju zadat nějakou nesmyslně dlouhou trasu přes mnoho zón, abych se k ní dostal - pak samozřejmě z dat POVED z jistí, že např. je často využívaná trasa dejme tomu Velečín - Přimda, přestože reálně jedu úplně odjinud jinam. Zjistit, které zastávky jsou jak využívané má POVED jiný nástroj a sice automatické sčítací rámy, které byly v podmínkách výběrka - i by mě zajímalo, jestli a jak to funguje, jestli to vůbec funguje a jak se data využívají.

(Příspěvek byl editován uživatelem suri.)
Roman_j
Neděle, 02. srpna 2020 - 18:10:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 92
Registrován: 3-2009
Martine, mám jít nškam ohlásit, že jsem v uplynulém měsíci oproti cíli na jízdence vystoupil 3x na dřívější zastávce?
www.revisor.cz - odznaky, předpisy, a jiné

Neděle, 02. srpna 2020 - 19:40:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1442
Registrován: 1-2009
Aneb jak fungují přestupy na Terminálu....Jedeme nedělním autobusem, který jede od Liblína, na Terminálu nám jede další autobus za 15 minut, to bysme měli stihnout. Jenže bus nabral zpoždění 20 minut. Lidi stojí, je tam spousta vodáků od Berounky. Když má být to slavné GPS a dispečink, tak říkáme řidiči, aby zavolal na dispečink a ten druhý autobus pozdržel, nechce se nám na Terminálu čekat další skoro 2 hodiny. Jenže řidič vysílačku nemá a číslo na dispečink netuší. Ale máme štěstí, i ten návazný autobus je zpožděný, takže ho stíháme. Resp. stihli jsme ho proto, že na linku najel z Doubravky asi jako náhrada za vadný vůz.
Neděle, 02. srpna 2020 - 20:14:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2232
Registrován: 4-2003
James_bond: tak říkáme řidiči, aby zavolal na dispečink a ten druhý autobus pozdržel, nechce se nám na Terminálu čekat další skoro 2 hodiny. Jenže řidič vysílačku nemá a číslo na dispečink netuší

To je přesně ukázka toho, jak sami přispíváte jen k dalšímu prohloubení nepravidelnosti. Právě proto, že vozidlo posílá údaje o poloze automaticky a že dispečink je má k dispozici, váš požadavek, aby řidič už tak zpožděného spoje sám něco zařizoval a někam volal vede k dalšímu zbytečnému zpožďování - i jen ta diskuse o vašem požadavku s řidičem mohla znamenat + 1-2 minuty dalšího zpoždění. Pochopte už konečně, že když budete řidiče neustále krom odbavení zdržovat dodatečnými požadavky, dotazy, nebudete mít připravený přiměřený obnos prachů, nebudete pořádně vědět, kam chcete jet, nebudete mít v ruce připravený potřebný průkazy, ale dlouho je budete lovit v tašce až při odbavení, vyptávat se na spojení, jenom způsobíte to, že pak něco dalšího ujede nejen vám, ale berete si jako rukojmí i ostatní spolucestující. Úkolem dispečinku v tomto případě je sledovat provoz a poslat spojům na Terminálu zprávu s požadavkem na čekání. Problém by to neměl být zvlášť o víkendu, kdy těch spojů jezdí realativně málo, měly by na sebe navazovat a čekat.
Neděle, 02. srpna 2020 - 22:00:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7
Registrován: 7-2020
James_bond:
"Aneb jak fungují přestupy na Terminálu....Jedeme nedělním autobusem, který jede od Liblína, na Terminálu nám jede další autobus za 15 minut, to bysme měli stihnout. Jenže bus nabral zpoždění 20 minut. Lidi stojí, je tam spousta vodáků od Berounky. Když má být to slavné GPS a dispečink, tak říkáme řidiči, aby zavolal na dispečink a ten druhý autobus pozdržel, nechce se nám na Terminálu čekat další skoro 2 hodiny. Jenže řidič vysílačku nemá a číslo na dispečink netuší. Ale máme štěstí, i ten návazný autobus je zpožděný, takže ho stíháme. Resp. stihli jsme ho proto, že na linku najel z Doubravky asi jako náhrada za vadný vůz."
A co takhle zapojit mozek a třeba juknout na net kde je dohledatelné tel číslo na infolinku povedu, tzn nápojka na dispečink? Nene, raději budu nadávat.
Neděle, 02. srpna 2020 - 22:02:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18926
Registrován: 5-2002
Takový dialog se dá ve dvou větách vyřešit i za jízdy.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pajzák
Neděle, 02. srpna 2020 - 22:15:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4098
Registrován: 6-2015
Případně odeslat že strojku SMS o předpokládaném zpoždění, jako tomu je (v případě MSP) už řadu let v JMK. Dispečer pak z inverzního JŘ ví, kterým kurzům poslat zprávu o zpoždění a čekání.

(Příspěvek byl editován uživatelem Pajzák.)
Neděle, 02. srpna 2020 - 22:35:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3000
Registrován: 2-2009
James bond: Nedělní spoj Liblín. Na dojezdu do Liblína měl tento již zpoždění, a to tak, že ve chvíli pŕíjezdu měl téměř odjezd. Bohužel když se bus setkà v nejúžßím místě s volném, který nemohl počkat o pár metrú dál na jeho prújezd, tak nic nenaděláte, + k tomu cestující, jenž dodnes mají proměn s použitím karty, a to nejen plzeňský. Nástup cestujících cca 13, kteří možná že zásady mají dvoustovce? Sem tam platba platební kartou cca + 7, o agenturám křižovatka traktor s nářadím zabírající celou šíři vozovky, poté OA prostředkem silnice a nechme ke kraji, takže bus pomaličku se protahuje kolem aby neurazil zrcátko, pak Zruč s rozdrbanou silnicí a máme dřívějších 15. Na terminál staženo na 12. A krev z vaší strany, u řidiče s žádostí nikdo nebyl. Plus k tomu všemu? Po zdejších cestách se musí jet0 rozumně, jinak by to nebylo asi pro ty cestující nic příjemného. Ne každý je zvědav na to, aby se mu bus rozsypal za jízdy.
Neděle, 02. srpna 2020 - 23:18:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8
Registrován: 7-2020
Pajzak - takto to ale funguje i zde.
Pajzák
Neděle, 02. srpna 2020 - 23:22:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4100
Registrován: 6-2015
To byla odpověď Surimu, který v takovém řešení vidí neskutečný problém.
Neděle, 02. srpna 2020 - 23:37:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9
Registrován: 7-2020
Omlouvám se.
Pavel2
Pondělí, 03. srpna 2020 - 03:09:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18083
Registrován: 8-2002
Vlada749 #3000:
tys asi nepoužil náhled před odesláním, co? [crazy]
mohl bys to prosím napsat ještě jednou a srozumitelně česky?
Maxipes_Fík
Pondělí, 03. srpna 2020 - 06:34:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3330
Registrován: 12-2005
V sobotu jezdil na 411 MAN z blovického turnusu, ale musím říci že z pohledu cestujícího je Iveco komfortnější ♡


Pondělí, 03. srpna 2020 - 07:11:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2498
Registrován: 8-2012
Maxipes_Fík: mě ten Man přijde jako to nejhorší z toho s čím Arriva jezdí. U Crossů mě jen překvapilo, že jsou jen 10,5 - ano, teď to stačí, ale budou jezdit 10 let a přeci chceme dostat lidi z aut, co když by se to někde povedlo? Pumpička si nepostačí
Pondělí, 03. srpna 2020 - 09:24:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3001
Registrován: 2-2009
😂 Jj Pavle2. Nějak tak. No k nedělnímu Liblínu. Do Liblína dorazil spoj o 6 min později, důvodem je bohužel netolerance a spěch řidiče OA, kterýžto nemohl počkat na křižovatce a vjel do nejužšího místa, kde s hrůzou zjistil, že musí asi sto metrů couvat a evidentně mu to činilo problém. Na otoč dvě minuty, nàstup cca 13 osob, z nichž téměř každý platí dvoistovkou. V Kloubech na křižovatce vyčkåní prújezdu traktorů s pluhem, jenž zabírá celou plochu vozovky, určitě proti němu nevyjedete. Pak pár vozidel v místě, kde není možné vyhnutí. Takže někdo musí počkat, a kdo je jasné. Rozkopaná Zruč a zpoždění 15minut, staženo na 12. Za řidičem nikdo nebyl, tudíž kec. a takto vzniká info šum..
Pondělí, 03. srpna 2020 - 09:28:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2234
Registrován: 4-2003
To byla odpověď Surimu, který v takovém řešení vidí neskutečný problém.

V takovém řešení problém vůbec nevidím, ostatně strojky by takové zprávy měly umět posílat, myslím, že v zadání to taky bylo. Otázka ovšem je, jestli to řidič ví a umí ovládat, protože kdyby to věděl, tak to jednoduše udělá a nebude vykládat o tom, že nezná číslo na dispečink. Vědí vůbec řidiči, co všechno ty strojky dokážou a jak se ovládají? Asi by nebylo ideální, aby se řidič dalších pět minut hrabal ve strojku ve snaze najít možnost odeslání zprávy na dispečink. Mě úplně stačí někdy vidět ty zápasy řidičů se strojkem, když jde jen o obyčejné odbavení a vydání jízdenky.
Pajzák
Pondělí, 03. srpna 2020 - 09:39:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4101
Registrován: 6-2015
Cheese: Není se zač omlouvat, naopak, já děkuji za potvrzení domněnky, že to jde. [happy]

Suri: Dispečer tam fakt nesedí proto, aby sledoval každou výchylku z JŘ, která navíc nemusí být hned zřejmá, protože technika. A proto mi přijde naprosto v pořádku, když řidič při očekávaném větším zpoždění odešle zprávu, což zabere dohromady asi tak 10 sekund, ale lidem toužícím po přestupu to ušetří třeba dvě hodiny.

Jinak musím pochválit řidiče, se kterými jsem se během minulého týdne setkal, za neuvěřitelnou vstřícnost a ochotu řešit jakýkoli problém. Blíže to specifikovat raději nebudu, ale děkuji.
Pondělí, 03. srpna 2020 - 10:03:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2235
Registrován: 4-2003
A proto mi přijde naprosto v pořádku, když řidič při očekávaném větším zpoždění odešle zprávu, což zabere dohromady asi tak 10 sekund

ale to já nerozporuju a naopak s tím můžu jen souhlasit, ale jen za podmínky, že to zabere právě těch 10 sekund. Zatím jsem byl až příliš často svědkem toho, jak řidič svádí urputný boj se strojkem při odbavování, končící třeba několikanásobným restartem strojku nebo rezignací a jízdou bez odbavení cestujících a tudíž bez tržeb pro kraj a porušením smlouvy. A jestliže jsou zatím řidiči schopni horkotěžko prodávat jízdenky a odbavovat, tak si nemyslím, že další vychytávky SW a HW strojků by zvládali levou zadní za 10 sekund.
Pondělí, 03. srpna 2020 - 11:22:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18927
Registrován: 5-2002
U Crossů mě jen překvapilo, že jsou jen 10,5 - ano, teď to stačí, ale budou jezdit 10 let a přeci chceme dostat lidi z aut, co když by se to někde povedlo?

A ty myslíš, že ty Crosswaye jezdí teď někde přeplněné? Zatím ať jsem jel kam jsem jel, všude Crossway i s rezervou bohatě stačil.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Maxipes_Fík
Pondělí, 03. srpna 2020 - 11:54:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3332
Registrován: 12-2005
Až na tu Modravu, ale to je asi jenom sezónní...
Nicméně taky by Arriva zvládla poslat do Sušice 2 větší autobusy alespoň na léto □
Pondělí, 03. srpna 2020 - 13:30:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5740
Registrován: 9-2005
Nicméně taky by Arriva zvládla poslat do Sušice 2 větší autobusy alespoň na léto

Jel jsem s ním v sobotu odpoledne zpět na Plzeň. Lidí do 20 ks...
Pondělí, 03. srpna 2020 - 19:25:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 204
Registrován: 3-2018
Já bych se tedy ještě přimlouval za naše vodáky... docela dost jich jezdí z HD do Sušice (952) a když vidím ty jejich zklamaný obličeje, jak projíždějí kolem svých aut, zaparkovaných na Pražský a musí od sámošky toho půl kiláku zpátky...což obnovit aspoň na sezónu (VI až IX) zastávku na Pražský?[wink]
Pavel2
Pondělí, 03. srpna 2020 - 20:59:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18084
Registrován: 8-2002
Vlada749 #3001:
ok, to už je lepší [ok]

někdy se prostě na cestě daří... minulej čtvrtek jsem mazal odpoledne narychlo (osobákem) z PM za Příbram, schválně jsem jel přes Plzenec a Šťáhlavy, abych se vyhnul věčně narvaný ose Nepomucká - Olympia Písecká - Losiná - klikatá odbočka na Nezvěstice a co se nestalo... za Nezvěsticema a Žákavou vláček asi 30 aut vč. IDPK autobusu, chvíli to pomalu jelo, chvíli vůbec. příčina? 3 kombajny přejížděly z pole na pole. co naděláme? jsou žně a zemědělci tu techniku v daným místě z pole A na pole B jinudy nedostanou.

že je mezi držitelema ŘP hromadu pitomců co si nevidí dál než na špičku vlastního nosu víme. ve městě (zdaleka nejen v Plzni) je to vidět na křižovatkách - někde se něco staví, tudíž omezení, auta se nahrnou na zelenou do křižovatky, ale paxe to najednou zastaví, auta zůstanou v prostoru křižovatky a padne zelená jinýmu směru, takže pak nejede vůbec nikdo. přitom stačí tak málo - sledovat provoz a ne např. mobilní fb.
Pondělí, 03. srpna 2020 - 23:06:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10
Registrován: 7-2020
U linek okolo Kvildy lze konstatovat, že by se opravdu dva busy na jeden spoj místy i hodily.
Bambule
Úterý, 04. srpna 2020 - 22:02:43  
Neregistrovaný host
Tak jsem se dneska pobavil cekam na bus na borech prijel zpozdenej patnact minut odjezd mel byt ve 3, ridic neprijemnej, 4 lidi, dve storna. Zjistil jsem ze nemam plzenskou kartu s nahranym studentem tak platim hotove a ukazuju oranzovej studentskej prukaz a ejhle, mam to za plnou cenu a na jizdence je napsany student, nakonec platim platebni kartou aspon 😂 pry aby se veichni naučili pouzivat plzenskou, mozna se to tu uz resilo, kdyžtak se omlouvam, ale tohle me zaskocilo...
Úterý, 04. srpna 2020 - 23:24:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5944
Registrován: 2-2005
Téměř jistě jsi neplatil plnou cenu...ale v zóně 001 mají studenti bez PK prostě smůlu a platí MHD tarif, takže za nebabišovskou cenu 18 Kč plus doplatek dle Babiše za vnější zóny.

Takže student třeba ze Zbůchu bez PK platí 21, dospělý 26, což už jako plná cena vypadá, i když není.
MHD je pro lidi ! ! !
Středa, 05. srpna 2020 - 07:45:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12
Registrován: 7-2020
Bambule - pokud jsi jel 543, tak se nediv. [happy] V Líních je pořád to omezení a bus má pouze 3 minuty na obrat na Borech.
Středa, 05. srpna 2020 - 08:01:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5742
Registrován: 9-2005
pry aby se veichni naučili pouzivat plzenskou, mozna se to tu uz resilo, kdyžtak se omlouvam, ale tohle me zaskocilo...

Však oni nás donutí ty karty mít všechny, aby se pak mohlo prezentovat, jaký je to úspěšný projekt...[kladivo] Až na důchodce, pro ty se zase vymýšlí výjimka...[coze](brzy se dozvíte).
Středa, 05. srpna 2020 - 19:14:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2239
Registrován: 4-2003
M_k: Až na důchodce, pro ty se zase vymýšlí výjimka...[coze](brzy se dozvíte).

Už jsme se dozvěděli, více zde.

Co na to říct, když už všechny seniory donutili ten opruz s pořízením PK podstoutpit a všichni ji mají, tak to zrušíme. Že pro mimoplzeňské seniory pořízení PK znamenalo obvykle velké komplikace vím ze zkušeností z vlastní rodiny.

Z jiného soudku - s očekáváním jsem čekal, že nová verze mobilní aplikace, která byla teď uvolněna pro android přinese nápravu alespoň v podobě správného zařazení zastávek do zón a opravených algoritmů pro nákup jednorázových jízdenek, ale neopravilo se nic a zlodějna pokračuje dál.
Čtvrtek, 06. srpna 2020 - 08:03:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5743
Registrován: 9-2005
Že pro mimoplzeňské seniory pořízení PK znamenalo obvykle velké komplikace vím ze zkušeností z vlastní rodiny.

Mohli jezdit za peníze. Jako ostatní normální lidi...[happy]

Jen jsem zvědavý, když se teď otevřela pandořina skříňka, kdy někdo přijde s dotazem, proč tedy vlastně i děti do 18 let musí mít v Plzni PK...[happy]
Roman_j
Čtvrtek, 06. srpna 2020 - 12:00:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 93
Registrován: 3-2009
M_k: otevřela pandořina skříňka

Nemyslím, že by se otevírala nějaká pandořina skříňka.
Tyto slevy jsou věcí nějaké komunální politiky a logiku to mít nemusí.
Ale na druhé straně považuji za správnou možnost prokázat věk též občanským průkazem.
Opak by mi připomněl asi pět let starou událost, kdy se znepotřebnily S-karty (bankovní karty se sociální podporou od státu) a hledalo se pro ně použití. Zde jedním z návrhů bylo, že S-kartami bude sociální případ prokazovat svoji totožnost při jednání s úřadem práce.(???!)

Jedna nelogická blbost je tady už při kombinaci krajských a státních slev studentům.

(Příspěvek byl editován uživatelem roman_j.)
www.revisor.cz - odznaky, předpisy, a jiné

Čtvrtek, 06. srpna 2020 - 13:54:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4265
Registrován: 6-2011
Výluka na t.176 - vozy 7P0 4342, 7P7 3112
Čtvrtek, 06. srpna 2020 - 17:38:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18928
Registrován: 5-2002
Jedna nelogická blbost je tady už při kombinaci krajských a státních slev studentům.

Na jižní Moravě se to řeší takhle:

Jedeš ze Znojma do Brna. To je deset zón, z toho dvě brněnské. Buď máš celou cestu s Burešovou slevou, pak ale nesmíš přestoupit na MHD. A nebo máš zóny 100+101 za plnou cenu a pak si klidně přestupuj až do konce platnosti jízdenky.

Mimochodem, postřeh z praxe a poměrně častý případ. Jede student do/z Plzně a chce studentskou jízdenku. Naťukám to do strojku, vyskočí cena 18+3=21. Chci studentský průkaz. Student vytáhne průkaz nějaké plzeňské střední školy. Zeptám se ho, jestli čistě náhodou nemá taky Plzeňskou kartu. Má. A dokonce s předplatným. Přiloží kartu, strojek uzná předplatné a jízdenka je najednou jen za 3 Kč.

A z jiného soudku. Jedu takhle autobusem jako cestující do Úterý. Jednu dvě vesnice před Úterým přijde slečna za řidičem a proč prý má dospělou jízdenku, když je student do 18 let. Problém byl ten:

Slečně je 16, na slevu má nárok. To je OK. Jízdenku kupovala z Plzeňské karty, takže by strojek měl poznat, že slečně je pod 18 a má nárok na Burešovu slevu. Nepoznal. A kde byla chyba, milé děti? Plzeňská karta měla pětiletou platnost do 8/2020. Jenže na kartě je profil uživatele a tam měla slečna nastaveno, že je "student 15-18" jen do začátku července 2020! Jasná chyba dobíjecí baby v dopravním podniku. Bohužel taková chyba, že to cestující nepozná, protože profil uživatele si nemůže běžným způsobem sám nikde zobrazit.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Maxipes_Fík
Čtvrtek, 06. srpna 2020 - 20:42:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3335
Registrován: 12-2005
Je to tady zkrátka poněkud nePOVEDený bordel □◇■
Čtvrtek, 06. srpna 2020 - 21:39:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5744
Registrován: 9-2005
A z jiného soudku. Jedu takhle autobusem jako cestující do Úterý. Jednu dvě vesnice před Úterým přijde slečna za řidičem a proč prý má dospělou jízdenku, když je student do 18 let. Problém byl ten

Znám i jiné kombinace tohoto průšvihu. Včetně verzí ohledně jízdenek důchodce pod a nad 65 let...Raději se zde nebudu rozepisovat.

Nicméně to přesně odkopává problém kontaktních míst Plzeňské karty. Ty PMDP jakž takž, ale jaký bordel vládne v těch regionálních...Přitom kontrola toho, co tam vlastně "baba" nahrála či nenahrála je pro většinu uživatelů omezená či prakticky nemožná.
Čtvrtek, 06. srpna 2020 - 23:25:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2240
Registrován: 4-2003
M_k Přitom kontrola toho, co tam vlastně "baba" nahrála či nenahrála je pro většinu uživatelů omezená či prakticky nemožná.

Ono není možné zjistit nahrané profily na eshopu Plzeňské karty? Nevím, ptám se, protože nejsem vlastníkem toho krámu.
Čtvrtek, 06. srpna 2020 - 23:38:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5745
Registrován: 9-2005
Ono není možné zjistit nahrané profily na eshopu Plzeňské karty? Poraď to např. své babičce...[happy]

No, já je tam v e-shopu např nevidím. Resp. vidím, že tam mám časový kupon - dospělý. Ale fór některých těch stížností byl v tom, že lze technicky nahrát časový kupon pro 001 odlišný od toho, co má cestující aktivované jako zákaznický profil. Za ČSAD Mijoly četly časové kupony, ale z SW důvodů nečetly profily. Mikroelektroniky zase karty četly natvrdo se vším všudy. Takže studentka jela jednou z Plzně do Třemošné za Y, jindy za X, pokud se na lince objevovaly busy různých provozoven. A maminka si po čase přišla stěžovat. Tehdy se to myslím vyřešilo úpravou dat na kartě u PMDP.

(Příspěvek byl editován uživatelem M_k.)
Čtvrtek, 06. srpna 2020 - 23:48:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2241
Registrován: 4-2003
Poraď to např. své babičce...

Svý to radit nebudu, ale ta tvoje přece může podle tebe jezdit za peníze, jako ostatní normální lidi [wink]
Maxipes_Fík
Pátek, 07. srpna 2020 - 09:41:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3336
Registrován: 12-2005
Některý lidi maj na kartě třeba 3 profily, řekl bych že toto není zrovna v pořádku, že to sytém umožňuje.
Dělá to pak bordel při odbavení ○
Pondělí, 10. srpna 2020 - 14:43:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4269
Registrován: 6-2011
Výluka na t.184 Poběžovice-Klenčí zajištěná vozy 6AX 1988 a 7AU 1116. Moc příjemné svezení, pokud vám teda včera amputovali nohy, rádi chodíte do sauny v oblečení, a rádi saturujete masochistické potřeby bolestí zad...
Pondělí, 10. srpna 2020 - 15:35:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4270
Registrován: 6-2011
Výluka na t.185 Pocinovice-Klatovy s 8P2 2412 (kombinace nefunkční klima a žádná okna nebo pár vyklápěček i zde), dále v Janovicích 7P3 7585, 8AA 9659, 8P3 5713, 6AS 2630 a 7P2 4540
povedlo
Pondělí, 10. srpna 2020 - 22:35:45  
Neregistrovaný host
https://plzensky.denik.cz/zpravy_region/ctvrty-plzensky-obvod-vyj ednal-zmeny-v-doprave-20200810.html?fbclid=IwAR2n7eMBK1MJoatxJXjl ZKzlJwFDSHTpi4vdltG1bt22BmucK0tVN8W9560

Toto se povedlo?
taky názor
Pondělí, 10. srpna 2020 - 23:49:27  
Neregistrovaný host
V Plzni 4 jsou cestující tak chudí že nemají na jízdenky a musí lézt na černo zadem? Doufám že tam bude revizor každej den [wink]
Úterý, 11. srpna 2020 - 09:27:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2054
Registrován: 9-2007
Nemyslím, že musí jezdit na černo, že je to o tom, ale zkrátka mají "lítačku na MHD" a jsou v Plzni, tak třeba nechtějí stát frontu před dveřmi, v dešti apod., chtějí naskočit, sednout si a jet.
Úterý, 11. srpna 2020 - 14:50:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5746
Registrován: 9-2005
Nemyslím, že musí jezdit na černo, že je to o tom, ale zkrátka mají "lítačku na MHD" a jsou v Plzni, tak třeba nechtějí stát frontu před dveřmi, v dešti apod., chtějí naskočit, sednout si a jet.

No, v těchto končinách se revizoři PMDP objeví "jednou za uherský rok" a tak se nelze divit, že místní na pořádek nejsou zvyklí. Sám jsem byl svědkem diskuze řidiče Arrivy s cestujícími (důchodci), kteří stále nepochopili, že tady se skutečně jezdí na Plzeňskou kartu a ne jen na občanku. Z toho vznikají největší zdržení.

Byl jsme se tam podívat v pracovní dny mezi 14:30 až 16 h. Mezi Doubravkou a Červ. Hrádkem mezi 3 až max. 11 cestujících, dodržení JŘ ze strany Arrivy bezproblémové. S ohledem na délku linky a počet cestujících by tady nástup předem neměl zásadně vadit...

(Příspěvek byl editován uživatelem M_k.)
Úterý, 11. srpna 2020 - 17:56:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5951
Registrován: 2-2005
Já jako řidič jsem tam taky nikdy nenabral víc než pár minut, které se dají ale krásně dohnat mezi Továrničkou a Doubravkou. Nikdy jsem nepřijel pozdě.

Podle mě to má za cíl dokázat, že někdo dělal něco špatně. Kdokoli, cokoli, bez ohledu na realitu.
MHD je pro lidi ! ! !
taky názor
Úterý, 11. srpna 2020 - 19:18:19  
Neregistrovaný host
Kombinace ANO a ODS je jako zapít oběd ve školní jídelně vodou ze záchoda (jedno horší než druhý). O racionálním přístupu k čemukoli nemůže být řeč (pouze emotivní žvásty). Pokud cestující stojí v dešti a čekají na odbavení smůla, v celém kraji to tak chodí. Pokud tam stojí protože nejsou schopni pochopit systém odbavování, mohou zakoupit nějakého průvodce, pokud jsou negramotní mohou zkusit infolinku. Pokud se nelíbí, může Kočová a další papaláši ze své kapsy dotovat DP s o 20kč/km vyšší cenou (a já zapomněl, tyhle strany berou jen z cizích kapes...)
Úterý, 11. srpna 2020 - 23:43:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2245
Registrován: 4-2003
Konečně byl zpracován a publikován základní jednoduchý a polopatický materiál, jak používat IDPK (jak se chovat a co dělat při odbavení), ale proč je to proboha omezeno na tištěný krajský plátek, kde je to na na konci na str 18, místo toho, aby už to dávno viselo na internetových stránkách IDPK. Tam bohužel od července chcípnul pes a většina aplikací nefunguje nebo funguje s chybnými a zavádějícími informacemi.

Abych jen nekritizoval, za posledních pár dní po cestách na Domažlicku musím kvitovat spokojenost s komfortem, přesností spojů i s jejich frekvencí, rozsahem a provozem i v okrajových částech dne a o víkendu a celkově možnost užívat nezávislého cestování. Ale povídá se mezi řidiči něco o tom, že teď se vyhodnocuje využitost jednotlivých spojů, a kde jezdí málo lidí (díky koronaviru a prázdninám prakticky všude), budou se spoje od podzimu škrtat - tak se jenom děsím toho, že se proškrtáme k exČSAD jízdním řádům nebo i víc, kdy to opět bez auta nepůjde.