Diskuse » Archiv 2020 » Železnice » Železniční uzel Praha (ŽUP) » Archiv diskuse Železniční uzel Praha (ŽUP) do 13. 12. 2020 předcházející | další

Archiv diskuse Železniční uzel Praha (ŽUP) do 13. 12. 2020

dolů
   autor příspěvek
Čtvrtek, 10. prosince 2020 - 19:56:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2269
Registrován: 12-2007
Eden




Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
[fotic] Hostivař - hlavní * Praha, RoPL * stavební diskuse na ttnz.cz

Čtvrtek, 10. prosince 2020 - 20:10:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2270
Registrován: 12-2007
Vršovice Nusle








Vlak který nestaví ve Strašnicích, už klidně může jet přes Eden 😉
Ale výpravčí v Nuslích říkal, že to dělat asi nebudou, aby nemátli v Nuslích lidi.

Ale třeba expres nebo Arriva nebo náklad nebo souprava může klidně přes Eden a po 3. Koleji

5. Ještě nemá trolej 🤷‍♂️


V podvečer bylo zprovozněno půldruhé a třetí nástupiště ve Vršovicích. Na všechna nástupiště lze dojít po lávce od Vršovic i podchodem od Nuslí. Schodiště z podchodu na 2. nástupiště bude fungovat až příští týden...

Video průchod od 193 na 1. perón, po lávce na druhý, podchodem na třetí a podchodem pryč do Nuslí...

https://youtu.be/3NbxjrKLanA
Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
[fotic] Hostivař - hlavní * Praha, RoPL * stavební diskuse na ttnz.cz

Čtvrtek, 10. prosince 2020 - 21:13:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13899
Registrován: 8-2004
Kasme:
"Vlak který nestaví ve Strašnicích, už klidně může jet přes Eden"
Tak jelikož je až do sobotního večera v nových Nuslích sjízdná jen jedna kolej, tak bych to na nějaké takové experimenty fakt neviděl.[nene]
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Čtvrtek, 10. prosince 2020 - 21:35:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1028
Registrován: 6-2015
Jak to dřív šlo...[ok]

https://vysehradskej.cz/vymena-zeleznicniho-mostu/

https://vysehradskej.cz/vymena-zeleznicniho-mostu-2/

A dnes to nejde a nejde...[nene]
Čtvrtek, 10. prosince 2020 - 21:43:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4496
Registrován: 5-2004
Jde, vždyť se něco principiálně podobnýho právě dělá v Čelákovicích.
Čtvrtek, 10. prosince 2020 - 21:46:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1029
Registrován: 6-2015
Nejde v Praze...
Čtvrtek, 10. prosince 2020 - 21:57:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4091
Registrován: 5-2002
Eden: Ohledně těch návěstidel těsně za peróny budou ještě mrzutosti...

Mimochodem, kdy se vrátí S3 do Vršek?
Čtvrtek, 10. prosince 2020 - 23:30:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 23467
Registrován: 5-2002
TZ: Ohledně těch návěstidel těsně za peróny budou ještě mrzutosti...
Takže navrhuješ co?
1) posunout návěstidla dál od peronu, aby se začala schovávat v oblouku?
2) posunout peron dál od návěstidel, aby to měli lidi ještě o kus dál?
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Čtvrtek, 10. prosince 2020 - 23:53:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4094
Registrován: 5-2002
Navrhl bych 1 a co nejrychlejší ETCS. Tedy kdybych si nemusel vybírat ze špatných možností, tak bych buď /1/ dočasně doplnil OPř (ještě lépe pak takto, nicméně já vím, "pokrok zakázán") nebo to nyní udělal jak je, a v rámci přechodu na ETCS pak hranice úseků přesunul.

Možnost (2) snad raději vůbec nezmiňovat.
Pátek, 11. prosince 2020 - 04:52:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 23468
Registrován: 5-2002
TZ: nebo to nyní udělal jak je, a v rámci přechodu na ETCS pak hranice úseků přesunu
Dovolil bych si to vidět taky tak.

nicméně já vím, "pokrok zakázán"
Projekt je o dva roky starší, než se z doby realizace zdá. Zbytek si domysli za domácí úkol.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Pátek, 11. prosince 2020 - 05:56:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4095
Registrován: 5-2002
K druhému bodu: Já narážím na mnohem starší "zákaz pokroku" ohledně národní zabezpečovačky, tj. že ty "elektronické mechaniky" nelze již u nás zavést.
Pátek, 11. prosince 2020 - 06:19:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4580
Registrován: 6-2016
K6S31ODR: Pěkný počtení o mostu. Ručně poháněné hydraulické zvedáky mě fakt dostaly[happy]
To se to našim předkům pracovalo, když jim do toho nekecali památečníci...
Pátek, 11. prosince 2020 - 07:10:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1484
Registrován: 1-2006
TZ:

Navrhnout byste mohl. Praxe je ale od cca roku 2016, kdy několik federantů zpochybnilo a rozvrátilo normové věci, které zde platily posledních 15 - 50 let, taková, že pokud po zprovoznění přijde fíra a řekne "Nevidím." rozpoutá se aféra. Za poslední roky to dokonce došlo do stavu, kdy už na situování návěstidel nikdo od dopravců nepřijde, aby následně daný dopravce nemusel čelit útokům ze strany jiných dopravců (nebo svých vlastních fírů), že dal palec na něco, co se někomu nelíbí. Dopadem těchto útoků, které dráha nedokázala politicky ustát, je, že neexistuje návrh do polohy, kde by návěstidlo mělo sebemenší vadu v dohlednosti (břevno trakce pohybující se ve výhledu napříč návěstidlem, trakční podpěry v oblouku, které na chvilku zastíní výhled, jedoucí vlak v sousední koleji apod.). Mohla je dráha ustát? Nemohla, znamenalo by to převzít na sebe odpovědnost za projetí v reklamovaných případech. Takže byste navrhl a bylo by Vám po právu odpovězeno, že tudy fakt ne. Nežijeme v ideálním prostředí bez limit řešení.

Čímž se Vaše psaní o tom, co byste udělal, dostává do roviny, kdy kdosi ze zdravotnictví radí epidemiologům co dělají blbě... [crazy]

Daná situace nebude fér ve smíšeném provozu, který bude mít trvání max. 5 let. Jako dopravní technolog si dokážete představit stavy, kdy to bude problém. Pro ostatní, jsou to stavy, kdy na tom návěstidle bude Stůj. Jak četné budou kombinace, při kterých nelze vlaku na zastávce postavit cestu dál, má-li ve zhlavích před ním zůstat kapacita pro VRT a další nárůst počtu vlaků? Jak tomu říkáte? Operativa? Nechci to banalizovat, určitý problém tam dočasně nastane, ale bude opravdu tak četný a tak zásadní?

Pamatuju-li si dobře, tyto polohy návěstidel byly zvoleny cca v roce 2011 - aktualizace dál se tohoto netýkaly. Dnes, po letech vývoje (resp. vyostřování situace ze strany některých), by byl těžký problém pro tento úsek vůbec navrhnout klasické návěstění.

Otevíráte to podruhé. Takže záměr na detailu prokazovat chyby druhých? Opravdu máme zapomenout na korektnost a začít diskutovat o přímých dopadech Vašich řešení na investiční přípravu na klíčových tratích v Čechách? Nemyslím si, že má obojí smysl. Vy svůj názor na svá řešení nezměníte - máte své důvody, které lze chápat, pomine-li člověk své vidění stavu věcí -, jiní také ne, tak proč se o tom bavit. [sad]
Pátek, 11. prosince 2020 - 07:19:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 73
Registrován: 9-2015
Eden bude bez info panelů o odjezdech na nástupištích? Nebo zase zkušební provoz do další rekonstrukce za 50 let?
Pátek, 11. prosince 2020 - 07:34:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2271
Registrován: 12-2007
No ono zatím není kam ty infopanely a další vymoženosti zapojit...

Technologická budova zatím není dokončena [andel]

Nástupiště je pevně dané. Mám za to, že alespoň rozhlas bude funkční. K velké radosti blízko bydlících [vypravci]

A kdo chce, si zobrazí infopanel na mobilu [wink]
Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
[fotic] Hostivař - hlavní * Praha, RoPL * stavební diskuse na ttnz.cz

Pátek, 11. prosince 2020 - 08:27:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4581
Registrován: 6-2016
Kasme: "K velké radosti blízko bydlících [vypravci]" Ono bude záležet na tom, jak ten rozhlas bude udělaný. Když se použije vzor "hlavák", tak by to nemuselo být špatné. Tedy repráky dolů (v ose nástupiště) a ob jeden prohozená fáze. A "všeprozrazující" hlásání, které vyjmenovávalo všechny stanice a zastávky z Prahy do Benešova je už díkybohu minulostí.
Pátek, 11. prosince 2020 - 08:54:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4096
Registrován: 5-2002
Vhd_sl: Vůbec nechápu, proč si to berete tak osobně. Já na to nemám žádný vliv, jen jsem si tak povzdechl. Protože pokud dojde (což očekávám) k prostému nasazení ETCS nad tou zabezpečovačkou tak, jak je tam na těch fotkách vidět, tak prostě k problémům dojde úplně nezávisle na tom, co píše nebo nepíše nějaký Záruba na káčku.
Pátek, 11. prosince 2020 - 12:34:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4199
Registrován: 12-2007
Dle informací z médií měla by být dnes slavnostně otevřena zastávka Praha-Eden, za přítomnosti dvoužidlového ministra Karla Havlíčka. Nevíte někdo náhodou, v kolik hodin se tak má stát? Dodávám, že jsem tuto hodinu hledal na internetu, ale nikde jsem jí nenašel. Já jenom, abych případně nepromeškal živý přenos tohoto otevření. Předem děkuji těm, kteří znají přesnou hodinu. Nebo to bude jako s rozsvěcováním vánočního stromku, aby se lidé neshromažďovali kvůli covidu, a přesná hodina bude tajná?
Pátek, 11. prosince 2020 - 13:28:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 258
Registrován: 7-2005
Otevírací muvky jedou:
Pátek, 11. prosince 2020 - 15:08:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 593
Registrován: 11-2006
Místo perónu parkoviště papalášů. Před budovou se to už snaží ten IGK provoz omezovat, ten pokrok...
Posláno z mobilu. 2.0
”Je lepší držet hubu a nechat ostatní, ať si myslí že človek je idiot, než otevřít hubu a odstanit všechny pochybnosti.”
Pátek, 11. prosince 2020 - 15:24:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11717
Registrován: 4-2003
Bezbarvý petr:Otevírací muvky jedou:

Na této koleji bych ty MUVky viděl spíše jako uzavírací [proud].
Pátek, 11. prosince 2020 - 15:32:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 264
Registrován: 10-2018
honzaklonfar:
"K6S31ODR: Pěkný počtení o mostu. Ručně poháněné hydraulické zvedáky mě fakt dostaly[happy]
To se to našim předkům pracovalo, když jim do toho nekecali památečníci..."

Je to třeba vidět v nějakym dobovym kontextu, například že "ručně pohánějící" pracovní síly bylo levně k projamutí hafo, a že kolem Výtoně i na Smíchovský straně byla spousta volnýho místa na zřízení staveniště, protože se to sice přesouvalo za víkend, ale montáž nových konstrukcí i rozebírání starých jistě trvalo mnoho měsíců. Kdysi jsem viděl fotku ze stavby Lucerny, cca ve stejný době, kdy se materíál z té kaverny těžil tak, že si ho třicet lopatistů postupně přehazovalo o podlážku lešení výš a ten poslední to fofroval na koňskej povoz ve Štěpánský. Lidi byli levný a vděčný za každej groš.
Pátek, 11. prosince 2020 - 15:42:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4582
Registrován: 6-2016
Prag: Jako absolvent svépomocné družstevní výstavby (nedaleko od toho mostu) mám o fyzické práci slušnou informovanost. A proto jsem to psal.

Včetně přehazování "o patro výš" při budování výkopu pro vodovodní přípojku v ulici Marie Cibulkové, nebo "transportu betonu" do věnce prvního patra té stavby pomocí fanky na dlouhé násadě[biggrin]

To volné místo pro "zařízení staveniště" jistě byla výhoda. Ale dneska se to asi bude řešit jinak, technika "trochu" pokročila.
Pátek, 11. prosince 2020 - 15:44:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2852
Registrován: 7-2017
Lidi byli levný? Musíte na to koukat v kontextu doby, co by asi tak mohli kupovat. Auta, TV, PC, mobily, dovolené v Egyptě....nic z toho nebylo. Jídlo, šaty, bydlení. A páni podnikatelé taky nežili z nějakých dotací, ať už ojro či místních.

(Příspěvek byl editován uživatelem mot.)
Pátek, 11. prosince 2020 - 21:13:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13905
Registrován: 8-2004
Tomáš_záruba:
"Protože pokud dojde (což očekávám) k prostému nasazení ETCS nad tou zabezpečovačkou tak, jak je tam na těch fotkách vidět, tak prostě k problémům dojde úplně nezávisle na tom, co píše nebo nepíše nějaký Záruba na káčku."
... stejně jako na naprosté většině zbytku sítě.
Jistě - dá se každý projekt dokola a dokolečka neustále aktualizovat a vylepšovat a nic nestavět, ale já to za správnou cestu nepovažuji.[nene]
V kontextu toho, kdy se ta stavba připravovala, mi přijde to strefování se do návěstidel jako naprostý úlet.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Pátek, 11. prosince 2020 - 21:44:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 23469
Registrován: 5-2002
Prag: Kdysi jsem viděl fotku ze stavby Lucerny, cca ve stejný době, kdy se materíál z té kaverny těžil tak, že si ho třicet lopatistů postupně přehazovalo o podlážku lešení výš a ten poslední to fofroval na koňskej povoz ve Štěpánský.
Nějak takto podobně si to přehazují čtyři bagry v zářezu u Střelic...
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Pátek, 11. prosince 2020 - 22:50:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13499
Registrován: 4-2003
Dnes cestou z práce ... za ty léta mám asi hezčí fotky ze Strašnic ,foták nezaostřil uplně jak bych potřeboval ,ale pokud tohle má být uplně poslední fotka co jsem tam za ty léta udělal tak s potkávačkou spokojenost ..


Jeffer
Sobota, 12. prosince 2020 - 08:30:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 935
Registrován: 1-2005
Z iného konca Prahy: Na Bubnech mizne veľkou rýchlosťou stavadlo nad Negrelliho viaduktom.

Na Masaryčce zase nižšou rýchlosťou budovy skladov.
Grrrrrr... Gorrrrr... Gorila! (14. 2. 2003 v Košiciach na stanici na R604 Dargov do Bratislavy)
Sobota, 12. prosince 2020 - 09:50:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4100
Registrován: 5-2002
Hroch: V kontextu toho, kdy se ta stavba připravovala, mi přijde to strefování se do návěstidel jako naprostý úlet.
Já se ale do ničeho "nestrefoval", je mi jasné jak to vzniklo. Proč si hned každý myslí, že když na něčem vidím určitý nedostatek, že vlastně říkám něco jako "autor je debil"??? Vhd_sl totéž. To bude nějaká vada doby internetové, tahle potřeba hledat ve všem nějakou soutěž, vítězství či prohru, adoraci nebo dehonestaci... To jako nic mezi "je to úplně super" a "stojí to pěkně za H" není nebo jak?
Sobota, 12. prosince 2020 - 10:17:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1485
Registrován: 1-2006
TZ:

Podívejte, mne popudilo to, že jste, přes všechno, co o tom víte, opakovaně přistoupil ke zkratce, která na nezainteresované působí tak, že je něco špatně. Není, pouze posunem daného oboru v čase došlo k vývoji a ke změně náhledu.

Pokud byste dodal odhad proč a jaká četnost bude u příslušné kombinace proměnných, která povede k tomu, že se poslední dveře nevejdou k nástupišti, neřeknu ani popel. Dost z těch proměnných je ale i v této chvíli neznámých - např. možnosti dojezdu konkrétních jednotek pod AVV k EoA (návěstidlu) - a možnosti udělat to jinak byly a jsou minimální s ohledem na vyhrocení stavu mezi odbojnějšími fíry a dráhou.

Nedodal, pouze opakujete, že je to špatně... Pak, v kombinaci s únavou z přetížení náročným závěrem roku, se ježim, protože mi není jasné, proč to dokola opakujete. Pavlovův reflex ani alzheimera u Vás nepředpokládám.

Většina afér vzniká tak, že si někde někdo něco přečte a nepochopí to, protože mu chybí většina informací. Nevím proč by měla vzniknout aféra namířená proti těm, kteří se na tom podíleli, kolem Edenu.
Sobota, 12. prosince 2020 - 10:27:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 23470
Registrován: 5-2002
Vhd: např. možnosti dojezdu konkrétních jednotek pod AVV k EoA (návěstidlu)
Pokud se neuplatní CR1385 (nebo kolik), jenž obsahuje to, o čem tu už několik let mluvím, tak nebudou o moc lepší, než ty, které má fíra.
To spíš víc ovlivní krátká doba odezva brzdy u těch jednotek.

TZ: To bude nějaká vada doby internetové, tahle potřeba hledat ve všem nějakou soutěž, vítězství či prohru, adoraci nebo dehonestaci
Spíš je vada všechno honem honem odeslat - zkus si svůj příspěvek přečíst ještě jednou s odstupem času.
A Vhd má pravdu v tom, že sis nevybral zrovna nejvhodnější dobu, tyhle týdny jsou opravdu hrozné.

(Příspěvek byl editován uživatelem Hajnej.)
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Sobota, 12. prosince 2020 - 12:02:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1486
Registrován: 1-2006
Hajnej:

Hm, to nezní optimisticky. Uvidíme.

Představoval jsem si to nějak tak, že se AVV bude držet těsně pod křivkou Indication a řekněme kousek před EoA/návěstidlu se Stůj, kdy už to klesá k rychlosti, ve které už dál nejede, nahodí obdobu uvolňovací rychlosti a křivku s detekcí překročení rychlosti vymění za souběh s křivkou nouzového brzdění (s dostatečnou rezervou). Ale nevidím do toho. Pak je podle mne tou neznámou, v závislosti na vozidle, rychlost, kterou je ještě možné udržet před zastavením. Ta bude rozhodovat o tom, jak blízko EoA se dostane a nakolik to bude problém.

Za související neznámé, krom aplikovaných brzdných křivek, spolupráce AVV a nasazení/možnostech ASVC, považuji i délku jednotky - může se změnit dopravce a/nebo nasazovaná jednotka -, umístění dveří vůči konci vlaku ap.. Prostě těch neznámých je tam příliš na to, aby se dalo říci co v budoucnu bude a co nebude dělat problémy. Je to pouze o tom, že moc velká rezerva není.

Na tom bych ale úzkosti nestavěl - brod je ještě daleko, zkušenosti přijdou s nasazováním ETCS do konkrétních jednotek, s propojením AVV s ETCS, s dalšími věcmi. Řešení je výhradní provoz s benefity, takže je to potenciální problém jen na omezenou dobu, která beztak nebude moci být příliš dlouhá...

edit: Jasně, ve výše uvedeném jsem začal zamotávat nulovou uvolňovací rychlost. Výraz "křivka nouzového brzdění" lze nahradit u nenulové uvolňovací rychlosti křivkou směřující do EoA - nepředpokládám, že by AVV mířilo za EoA.

(Příspěvek byl editován uživatelem Vhd_sl.)
Sobota, 12. prosince 2020 - 13:18:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1734
Registrován: 2-2010
Může mi někdo vysvětlit, proč některé sloupy el.vedení ve Vršovicích jsou šedé a některé černé? děkuji

Pesimista vidí v tunelu tmu. Optimista vidí na konci tunelu světlo. Realista vidí světla vlaku. A strojvůdce vidí tři debily na kolejích.
Youtube kanál: https://www.youtube.com/user/TravelTrainProd
Flickr: https://www.flickr.com/photos/144608621@N07/
Blog: https://travelproductioncz.blogspot.cz/
Sobota, 12. prosince 2020 - 13:30:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2272
Registrován: 12-2007
Protože jsou některé nové a některé staré, probíhá rekonstrukce stanice [andel][crazy][vypravci]

Za pár dní už budou jen nové...
Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
[fotic] Hostivař - hlavní * Praha, RoPL * stavební diskuse na ttnz.cz

Sobota, 12. prosince 2020 - 15:26:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1735
Registrován: 2-2010
a které z nich jsou nové, páč ty šedé i černé jsou nad novými kolejemi?
Pesimista vidí v tunelu tmu. Optimista vidí na konci tunelu světlo. Realista vidí světla vlaku. A strojvůdce vidí tři debily na kolejích.
Youtube kanál: https://www.youtube.com/user/TravelTrainProd
Flickr: https://www.flickr.com/photos/144608621@N07/
Blog: https://travelproductioncz.blogspot.cz/
Sobota, 12. prosince 2020 - 16:08:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2860
Registrován: 7-2017
Může mi někdo vysvětlit, proč některé sloupy el.vedení ve Vršovicích jsou šedé a některé černé?
Čeho všeho si lidi nevšimnou [coze].
Sobota, 12. prosince 2020 - 16:37:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4588
Registrován: 6-2016
mot: Všímavost je užitečná vlastnost. A kdo ji má, tak ten zaregistruje i zdánlivé maličkosti[happy]
Sobota, 12. prosince 2020 - 17:00:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 519
Registrován: 7-2017
Prostě při rekonstrukci Negrelliho viaduktu zbylo několik stožárů TV v celkem dobrém stavu, tak si je EŽ schovala na horší časy, no a když v Nuslích pochybělo, zapíchali je tam. Stožár jako stožár, hlavně že to udrží trakci. Rádo se stalo.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bobmaster.)
Sobota, 12. prosince 2020 - 17:11:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1736
Registrován: 2-2010
ad Bobmaster: Děkuji za info.
Pesimista vidí v tunelu tmu. Optimista vidí na konci tunelu světlo. Realista vidí světla vlaku. A strojvůdce vidí tři debily na kolejích.
Youtube kanál: https://www.youtube.com/user/TravelTrainProd
Flickr: https://www.flickr.com/photos/144608621@N07/
Blog: https://travelproductioncz.blogspot.cz/
Sobota, 12. prosince 2020 - 17:36:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3880
Registrován: 5-2002
Kromě trati přes Strašnice taky končí odklony benešovských Sp přes Malešice.
Sobota, 12. prosince 2020 - 17:58:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 265
Registrován: 10-2018
Pokud je trubka v cajku, proč ji znova nepoužít. Třeba se to postupně přetře na stejno [wink]
Pikehead
Sobota, 12. prosince 2020 - 18:19:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6754
Registrován: 3-2007
Ono to dokonce ani není "znovu použití", prostě jim zbylo pár černých sloupů z jiné stavby. Ano, estét by je napíchal někam do širé trati... [happy]
Jirka
Sobota, 12. prosince 2020 - 18:26:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 594
Registrován: 5-2002
A prvním vlakem zastavujícím ve Vršovicích u 3. nástupiště je 9068.

(Příspěvek byl editován uživatelem Jirka.)
Jirka.
Pikehead
Sobota, 12. prosince 2020 - 19:08:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6755
Registrován: 3-2007
A kdyby jen to, včera okolo půl osmé večer přijel k druhému (té "nové" části) regiošuk z Pacifiku a vystoupila z něj jedna překvapená paní. [happy]

Od zítra tedy bude standard 2. a 3. nástupiště?
Sobota, 12. prosince 2020 - 19:59:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4105
Registrován: 5-2002
Hajnej: zkus si svůj příspěvek přečíst ještě jednou s odstupem času
Vhd_sl: mi není jasné, proč to dokola opakujete
Napsal jsem v reakci na 2 hodiny staré fotky, které tu byly zveřejněny, pouze Eden: Ohledně těch návěstidel těsně za peróny budou ještě mrzutosti... Což budou (ostatně se o nich následně bavíte) a nevím, co by se na tom změnilo, kdybych to nenapsal. A už vůbec nechápu, jak tohle mohlo někoho naježit. To jsem nicméně neměl v úmyslu, tak pokud to někomu ztopoření bodlin přece jen způsbilo, tak se mu omlouvám za neúmyslné rozrušení.
Pikehead
Sobota, 12. prosince 2020 - 20:05:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6758
Registrován: 3-2007
No a když se nám rok tak pěkně chýli ke konci, copak je nového s mostem na Výtoni?
Loni touto dobou se čekalo na posudek ze Švajcu, ten dorazil, ovšem i po něm si každá ze stran myslí něco úplně jiného a o třetí koleji je nejasno zcela.
Sobota, 12. prosince 2020 - 20:09:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1487
Registrován: 1-2006
Železniční uzel Praha 26.8.2020 02:25 ...
Tomáš_záruba:
"Kasme: To návěstidlo takhle těsně za perónem, a ještě v klesání, to v kombinaci s ETCS nebude úplně dobré..."
Nejde o to psát nebo nepsat. Bavte se o čem chcete a jak chcete. Jde o to, že se zde opakujete, přesto, že Vám bylo vysvětleno, + opět do toho jdete zkratkou, která podstatu problému, tedy četnost případů, kdy a za jakých podmínek ten problém může prakticky nastat, zjednodušuje na konstatování, že je něco špatně.

Nechme to spát.
Sobota, 12. prosince 2020 - 20:29:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4106
Registrován: 5-2002
A to si mám jako pamatovat, co jsem psal v srpnu? :-) No potěšující snad aspoň je, že viditelně zůstávám konzistentní, ač jsem nyní považoval vnitřně tu věc za záležitost pro mě zcela novou. No tak asi to teda bude ten Alzheimer, ostatně mě z něj tak trochu usvědčil už KAF ohledně BEtunelu.[uhoh]

Každopádně jsem si tedy zcela jistý, že "nezúčastněný pozorovatel" si aktuální a ten letní příspěvek dohromady nedá, a tedy "panika ze soustavného upozorňování na možné nedokonalosti" určitě nevznikne.
Sobota, 12. prosince 2020 - 21:38:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 23471
Registrován: 5-2002
TZ: Napsal jsem ... pouze "Eden: Ohledně těch návěstidel těsně za peróny budou ještě mrzutosti"
A to nicméně já vím, "pokrok zakázán" psal kdo? Tuttle? Nebo máš selektivní zapomnětlivost...?
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Sobota, 12. prosince 2020 - 21:58:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4107
Registrován: 5-2002
Promptně vysvětleno, že se vztahuje obecně k těm rakouským opakovačkám (nebo jak to přeložit) a nikoli konkrétnímu projektu.
Sobota, 12. prosince 2020 - 22:12:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 23472
Registrován: 5-2002
TZ: Promptně vysvětleno, že se vztahuje obecně k těm rakouským opakovačkám
Promptně ... a zcela mimo. Protože to sice pomalu, ale pokračuje.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Sobota, 12. prosince 2020 - 23:34:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4110
Registrován: 5-2002
Můžeš být konkrétnější?
Sobota, 12. prosince 2020 - 23:50:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 23473
Registrován: 5-2002
TZ: Rozhodně to není v poloze, že by ty napodobovače někdo zakázal, takže Tvé rádobyironické komentáře typu "pokrok zakázán" jsou a) mimo mísu a b) právě tím, čím spoustu lidí nasereš.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Neděle, 13. prosince 2020 - 01:01:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2273
Registrován: 12-2007
Praha-Strašnice zastávka, Praha-Vršovice, Praha-Eden

Pár lidí se rozloučit a přivítat dorazilo [crazy][vypravci][fotic]





Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
[fotic] Hostivař - hlavní * Praha, RoPL * stavební diskuse na ttnz.cz

Neděle, 13. prosince 2020 - 01:19:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4111
Registrován: 5-2002
Hajnej: Tak jak to teda je, ony přece jen budou? Není pravda, že tohle (a "milion" dalších věcí, co se nabízely v národní zabezpečovačce) počínaje cca přelomem tisíciletí už nemohlo být, protože "to by byl rozvoj něčeho konkurenčního k ETCS"? A proč (čím přesně) to někoho (koho?) naštve?
Mluvit v hádankách je chvíli zábava, ale pak by to chtělo trochu projasnit myšlenky.
Neděle, 13. prosince 2020 - 01:27:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16183
Registrován: 6-2003
Z GRAPPu už zmizla trať přes Strašnice.
Neděle, 13. prosince 2020 - 01:34:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10664
Registrován: 5-2002
ad Kasme: Bleka jsem nikde nezahlédl...

Před chvílí jsme se s dcerou vrátili domů.

Obřadní šampus vypit v první třídě na trase Praha hl.n. - Mnichovice [biggrin]
Tento názor píši jako soukromá osoba prodchnutá celým životem železnicí, nikoliv jako zaměstnanec dopravce nebo člen nějakého spolku.
Neděle, 13. prosince 2020 - 02:59:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2274
Registrován: 12-2007
"F" [andel]

V Mnichovicích jsem koukal zepředu jestli nenastupuješ [wink]

Pak už bylo všude moc lidí...

Do první třídy psi nesmí [vypravci]
Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
[fotic] Hostivař - hlavní * Praha, RoPL * stavební diskuse na ttnz.cz

Quex
Neděle, 13. prosince 2020 - 08:53:09  
Administrátor
Číslo příspěvku: 8046
Registrován: 5-2002
Z GRAPPu už zmizla trať přes Strašnice.

Z dopravního pohledu je tam tedy od 0:00 výluka, takže oficiálně se tam nedá už jet?
"...bude potřeba zvládnout zákony po našem..."
Neděle, 13. prosince 2020 - 09:16:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4955
Registrován: 9-2005
Jako "vlak" už ne