Diskuse » Archiv 2020 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 26. 08. 2020 předcházející | další

Archiv diskuse Nehody do 26. 08. 2020

dolů
   autor příspěvek
Čtvrtek, 20. srpna 2020 - 10:50:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2659
Registrován: 11-2004
T_._H_.: Děkuji, měl jsem za to, že pozitivky by měly právě proto být v nějaké vzdálenosti od návěstidla, aby se riziko snížilo (ano je to závislé od rychosti vlaku). A nebo, že pokud je blízký úsek obsazen tak by měla vypnout pozitivka. No pro mě z toho každopádně vyplývá, že v Děhylově (přejezd hned za stanicí) už nebudu na bílou jezdit 50.
Slova jsou jen schránky pro významy, jednou je bílá černá, a jindy ani černá černou není


Čtvrtek, 20. srpna 2020 - 11:00:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2685
Registrován: 12-2007
Napr. v Brandýse na zápskej je priecestie s pozitivkou, jedna koľaj vlečková, krytá výkoľajkou, ako v Mstěticích.
Keď újdu vozy z vlečky (akože už ušli), tak preletia cez výkoľajku (akože preleteli) a biela si bliká kľudne ďalej…

Pre šoféra jediná výhoda - tá biela ho, podľa mňa, z toho dostane.
Čtvrtek, 20. srpna 2020 - 11:51:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2624
Registrován: 7-2017
Pre šoféra jediná výhoda - tá biela ho, podľa mňa, z toho dostane.
Trefí-li ho na komoru, tak je mu to houby platné - život/y už to nevrátí.
Čtvrtek, 20. srpna 2020 - 12:10:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2686
Registrován: 12-2007
Život mu to sice nevráti, ale nebude spoluvinník a min. poisťovňa nebude krátiť plnenie...
Čtvrtek, 20. srpna 2020 - 12:37:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2597
Registrován: 4-2014
A není to v těch Mštěticích, tak, že při posunu na vlečku a z vlečky uzavírá přejezd signalista?, takže to by i dávalo smysl, proč se ten přejezd neuzavřel, když přes něj jeli ty splašené vagony z vlečky.

Některé přejezdy ve stanicích, přes které vede vlečková kolej, tak vlečková kolej je vybavena z obou stran seřaďovacím návěstidlem, takže nejdříve musí proběhnout obsluha seřaďovacího návěstidla (výpravčím, signalistou nebo posunovou četou z pomocného stavědla), které přejezd uzavře a pak se na seřaďovacím návěstidle rozsvítí návěst "Posun dovolen", takže i v tomto případě, kdyby se vozy z vlečky samovolně rozjeli, tak se přejezd také neuzavře, protože nikdo neobsloužil seřaďovací návěstidlo z vlečky a samovolně rozjeté vozy, tu obsluhu bohužel neumí.
Čtvrtek, 20. srpna 2020 - 12:46:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 958
Registrován: 2-2010
Tratovak: Spoluviník jsem použil v odpovědi na žertovnou otázku, ve vážné debatě bych to tak neřekl. Ano, řidič porušil předpis ale váhu té spoluviny posuzoval či bude posuzovat dopravák či soudce. No a ta váha může být v tomto případě nulová, nepodstatná či nějak podobně zformulovaná.

Soudní rozhodnutí z toho svatebního přejezdu (konečné) jsem nenašel. U okresního soudu byl strojvedoucí uznán vinným trestným činem obecného ohrožení a uložen trest odnětí svobody v trvání tří roků a zákazu výkonu funkce strojvedoucího v trvání pěti let. Dovolal se s tím (mj), že střet mohl být odvrácen, kdyby řidič zastavil vozidlo před přejezdem, tak jak mu ukládá zákon. Uvedl, že není možné vjet do chráněného prostoru přejezdu, je-li v provozu varovná signalizace, ale ještě nejsou spuštěny závory.
Nejvyšší soud ale toto konkrétně nezkoumal a vyhověl dovolání z důvodu započítání osob v autech, které zastavily před přejezdem do počtu ohrožených osob a tedy kategorizaci obecného ohrožení. KOnkrétní situace na přejezdu z toho jasná tedy není.

Ještě jednu zajimavou (či spíše překvapivou až nelogickou)věc nejvyšší soud uvedl jako podstatnou do nového projednání - prověřit podíl zavinění výpravčího, který nepostavil vlakovou cestu, která už měla být postavena. Další projednání jsem v judikátech nenašel.

Luboš: Ano, PZZ obsluhuje signalista.
Čtvrtek, 20. srpna 2020 - 13:46:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7964
Registrován: 1-2007
Luboš: Základní problém bude podle mě v tom, že vozy vykolejily na výkolejce a tedy mezi výkokolejkou a přejezdem již nejely po kolejích. I kdyby tam byly počítače náprav, či kolejové obvody, tak se jedná o zařízení sloužící ke zjištění volnosti/obsazenosti koleje a ty vozy po kolejích nejely. Osa nad PN nic moc nenaindukuje a dvojkolí jedoucí po pražcích/štěrku nespojí vodivě obě kolejnice (teoreticky by si osa mohla škrtnout o izolák, ale to už je spekulace a závisí na konkrétním případu).
Čtvrtek, 20. srpna 2020 - 13:57:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 22653
Registrován: 5-2002
JH: ono i na predmesti pri pomalejsi jizde to "zasveholi" pekne slysitelne
Já to kdysi slyšel z Monte Carla do Ventimigie, ale v paměti mi uvázlo hlavně to cinknutí.

Mayg: je tam odstavec který mě trochu zarazil
Pisatel toho odstavce by nám měl vysvětlit, jak může plech blikat...
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Čtvrtek, 20. srpna 2020 - 14:52:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9213
Registrován: 9-2002
Mořepetr:
"Ad Agent: Také jsem to kdysi vzdal, přitom Francouzština bývala v železničních kruzích na vysokém postu. Ještě že jsou překladače [blush]
Zaujalo mne ale to vylepšení pro zimní období (mazání petrolejem) tady je to i s výkresem odkaz"
Tak proto je to tak špinavý. Zajímavý věci.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Čtvrtek, 20. srpna 2020 - 15:13:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 126
Registrován: 4-2016
Cca před rokem (nebo dvěma?) jsem byl svědkem na přejezdu v Praze-Ruzyni, že přejezd šel najednou do výstrahy a během několika sekund začaly padat závory a projel vlak. Docela jsem na to civěl a později se mi tomu zpětně už ani nechtělo uvěřit.
Jako nejlogičtější vysvětlení mě napadlo, že selhala vzdálená detekce, která aktivuje výstražná světla, a zareagovala až ta těsně před přejezdem. Ale dál jsem to (raději) nezkoumal.
Čtvrtek, 20. srpna 2020 - 15:27:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4075
Registrován: 9-2003
Ono se někdy stává, že jde přejezd do výstrahy jiank, než najednou? Postupně? Jako že třeba začnou pomaloučku žhavit vlákna žárovek výstražníků, pak se k tomu přidá jemné cinkání, taková ouvertura?
Teď se ještě dozvíme, že těch "pár sekund" bylo třicet a bude z toho zcela standardní chování přejezdu.
NOBLE BRICKS
Čtvrtek, 20. srpna 2020 - 15:29:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 127
Registrován: 4-2016
S4991023: Běžte si prosím trollit jinam
Čtvrtek, 20. srpna 2020 - 19:06:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5151
Registrován: 5-2002
Pro laika může vypadat neuvěřitelně, že závory padají těsně před vlakem. Ale pokud předtím proběhla řádná výstraha, tak je to v pořádku.
Čtvrtek, 20. srpna 2020 - 19:14:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 992
Registrován: 6-2015
Mayg: Ano, a mám to potvrzené - otec (+81) mého vedoucího povídal že "bílé" nevěří. Žil ve Stratově a jezdil na motorce často přes přejezd mezi Rozkoší a Kostomlaty n/L. Povídal že tak průměrně jednou za šest let se stalo a osobně to zažil, že blikala "bílá" a vlak jel přes otevřené šraňky.
Ondra_z_Měcholup
Čtvrtek, 20. srpna 2020 - 19:50:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 8-2020
K6S31ODR: To se mi taky stalo, tehdy relativně nové PZZ (jen světla, bez závor) na silnici přes trať Humpolec-Havl.Brod, blikala bílá a najednou zprava šukafon s bafíkem (je tam les a oblouk, takže byl vidět až na poslední chvíli), brzda na podlaze a skončil jsem čumákem necelej metr od projíždějícího vlaku [coze] Od té doby taky bílé nevěřím.
Čtvrtek, 20. srpna 2020 - 19:59:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2627
Registrován: 7-2017
Pro laika může vypadat neuvěřitelně, že závory padají těsně před vlakem. Ale pokud předtím proběhla řádná výstraha, tak je to v pořádku.
Jestli dobře rozumím Adamovi, tak výstraha řádně neproběhla. Jen se mu tam připletlo slovíčko "najednou".

(Příspěvek byl editován uživatelem mot.)
Čtvrtek, 20. srpna 2020 - 20:02:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4409
Registrován: 5-2004
Mayg:
"No pro mě z toho každopádně vyplývá, že v Děhylově (přejezd hned za stanicí) už nebudu na bílou jezdit 50."
Ono to bohužel nejde uplatnit na každý přejezd, protože u těch s pozitivkou dost často s její funkcí počítá při návrhu potřebných rozhledů, kde se pak pro vlak počítá rychlost 5 km/h na Op a pro auta klidně i se zastavením, takže minimálně pro přilehlou kolej té pozitivce věřit musíte. :/
Čtvrtek, 20. srpna 2020 - 20:05:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9214
Registrován: 9-2002
Já jsem se setkal jednou s lok., u který lhal rychloměr na st. 2 o cca 20%. Začal jsem se po tom pídit, když se mi zavíraly závory prakticky před nosem a všude na předvěsti výstraha. Když jsem se pak díval na proužek, nestačil jsem se divit... Tak jsem raději proužek odevzdal roztrhanej. Ale hlášení neoficiální cestou zafungovalo, o tejden později už lok. neukazovala kraviny. Jestli mě paměť neklame, tak průserovej stroj 141.057...
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Čtvrtek, 20. srpna 2020 - 20:10:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7965
Registrován: 1-2007
David Jaša: 10 km/h.

A máme tu další opatření: Na 40 vedlejších tratí se vrátí výpravčí, jinde bude moct být jen jeden vlak na trati

Chápu správně, že do Malšic, Vyššího Brodu, Mšena, Kubovy Hutě, Lenory, Čkyně, Strunkovic nad Volyňkou se skutečně vrátí výpravčí?
Čtvrtek, 20. srpna 2020 - 20:45:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4410
Registrován: 5-2004
Mouka:
"Chápu správně, že do Malšic, Vyššího Brodu, Mšena, Kubovy Hutě, Lenory, Čkyně, Strunkovic nad Volyňkou se skutečně vrátí výpravčí?"
Předpokládám dočasně, než se tam udělá zabzař, které bude zavázané do DOZ?

Aktuálně.cz:
"Na většině z nich budou dopravny vybaveny zabezpečovacím zařízením a osazeny světelnými návěstidly. Dále zde budou instalovány balízy pro zajištění budoucí komunikace s mobilními částmi systému ETCS," uvedl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda. Takzvané balízy jsou umístěny v kolejišti a díky nim lze sledovat průjezd vlaků."
Takže L1 LS bude? Mohlo by přibýt nejen na budoucích exD3. [happy]
Pezos
Čtvrtek, 20. srpna 2020 - 20:58:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1762
Registrován: 4-2014
Podle zdopravy.cz:

Správa železnic dnes představila plán na výhledové zabezpečení tratí, na kterých je v současnosti zjednodušený způsob řízení dopravy podle předpisu D3...
Termín naplnění plánu Správa železnic neuvedla.


Tedy klidně to může být tak, že na D1 se trat převede až po vybudování ZZ.
Čtvrtek, 20. srpna 2020 - 21:01:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9543
Registrován: 5-2007
Mouka: Ja by som očakával, že to budú robiť jednoducho postupne a D3 sa bude skracovať a skracovať až z nej jednoho dňa bude DOZ.
Čtvrtek, 20. srpna 2020 - 22:20:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 959
Registrován: 2-2010
Pezos: U karlovky pamatuji ještě "bude to D2". Takže žádná změna, postupujeme podle plánu [happy]
Čtvrtek, 20. srpna 2020 - 22:46:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 960
Registrován: 2-2010
David_jaša: Spíše bych tipl křižování jen ve Vimperku. Podstatné (i) u těch ostatních bude také to "termin neuvedli".
Čtvrtek, 20. srpna 2020 - 22:53:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2598
Registrován: 4-2014
Tak jsem koukal na ten seznam těch tratí a spousta stanic se degraduje z Žst. na Nz. - třeba taková Heřmanova Huť, Rožmitál pod Třemšínem a další koncové stanice na takovýchto krátkých cancech.
Zajímavá bude i trať Domažlice - Tachov, tam sedí dirigent v Poběžovicích a v Boru, takže odhaduji že na úseku Bělá - Bor - Tachov, kde dirigent sedí v Boru se udělá v dopravnách Třemešné nějaký DOZ zjednodušený bastl řízený z Boru, Stráž se degraduje na Nz., protože tam se nekřižuje, samotný Bor nejspíš taky nějaký reléový zjednodušený bastl a Sedliště také nějaký zjednodušený DOZ bastl ovládaný z Boru. Uvidíme.
Takže, když to tak laicky vezmu ať žije rovnák na vohejbák.

(Příspěvek byl editován uživatelem Luboš_3.21.)
Čtvrtek, 20. srpna 2020 - 23:46:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 211
Registrován: 10-2018
Nejlepší rovnák je přejet to parnim válcem.
Pátek, 21. srpna 2020 - 07:26:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7967
Registrován: 1-2007
Oficálně přímo od SŽ: Koncept Správy železnic na zabezpečení tratí se zjednodušeným řízením provozu
Pátek, 21. srpna 2020 - 07:38:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1864
Registrován: 1-2013
Do oficiálního seznamu přímo od SŽ se dostala i trať Chuchelná - Kravaře ve Slezsku, jenomže tam se nejezdí (od začátku letošního GVD) podle D3, ale podle D1 (typu Mochov).
Takže se předělá z D1 na D1?
Pátek, 21. srpna 2020 - 09:16:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12380
Registrován: 8-2012
Doufejme, že papaláši na SprŽel jen sbírají politické body pro své udržení ve funkcích a jinak to časem vyšumí. Chtít "ETCS-light" na předpokládaná vozidla na D3 (810, 814, různé dvounápravové ojetiny ze západu) a chtít to dovybavení pak zaplatit po objednatelích totiž znamená většinové převedení provozu na gumová kola.
電車オタク
Pátek, 21. srpna 2020 - 10:40:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2024
Registrován: 4-2006
Staví se na pár kilometrech, ale průšvihů kopec:

Ve středu: https://tn.nova.cz/clanek/stavebni-stroj-se-u-brna-srazil-s-osobn im-vlakem-zemrel-delnik.html

A o den později: https://zdopravy.cz/dalsi-naruseni-zeleznicniho-provozu-stavebnim -strojem-vlak-v-troubsku-lizl-nakladak-57956/
Zlámalíkovy mašinky: tt120.zlamal.cz
Regpetrs
Pátek, 21. srpna 2020 - 13:10:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 410
Registrován: 2-2007
V Litni bude přednost zprava.
Pátek, 21. srpna 2020 - 14:23:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5174
Registrován: 3-2006
Regpetrs:
"V Litni bude přednost zprava."

Není tam i dnes?
ridic_vlaku
Sobota, 22. srpna 2020 - 07:15:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 171
Registrován: 5-2019
Přednost zprava? Funguje to u letadel, lodí, tramvají a občas i u aut. Proč by to nemohlo fungovat v Litni u osmsetdesítek? :-)
Sobota, 22. srpna 2020 - 10:34:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 22660
Registrován: 5-2002
ŘV: Protože 810 nemá červený a zelený poziční světlo...?
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Sobota, 22. srpna 2020 - 10:44:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2632
Registrován: 7-2017
A tramvaje a auta jo?
Sobota, 22. srpna 2020 - 11:05:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5184
Registrován: 3-2006
ridic_vlaku:
"Přednost zprava? Funguje to u letadel, lodí, tramvají a občas i u aut. Proč by to nemohlo fungovat v Litni u osmsetdesítek? :-)"

Řečeno v úvozovkách, dřív byla výměna zamčena tak že šlo projet na Lochovice a dnes je od Litně, takže od Lochovic je to "přednost zprava".[lol]
Sobota, 22. srpna 2020 - 14:09:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7970
Registrován: 1-2007
Mořepetr: Od Litně je vždy. Měl jste na mysli, že je dnes v základní poloze od Třebaně?
Dřívě jezdily všechny vlaky v celé trase Třebaň - Lochovice (a zpět), takže bylo principielně jedno, jestli budou házet při jízdě od/do Lochovic, nebo od/do Třebaně. Teď jezdí poměrně dost vlaků jen z Třebaně do Litně a zpět, tak je logicky základní poloha na Třebaň.
Sobota, 22. srpna 2020 - 14:31:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2603
Registrován: 4-2014
Mouka - Já jsem zvědav na ten nový způsob, kdy Třebaň - Liteň má být podle D1, takže se dá očekávat výskyt výpravčího v Litni?, nebo se Liteň vybaví nějakým zjednodušením DZZ bastlem ovládaný z Třebaně?, protože dál z Litně na Lochovice má dál platit D3.
Sobota, 22. srpna 2020 - 14:40:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 963
Registrován: 2-2010
Pokud chce někddo sázet na výskyt výpravčího kdekoliv, kde dnes není, tak jdu proti. Na jistotu.
Sobota, 22. srpna 2020 - 15:37:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1874
Registrován: 1-2013
Luboš_3.21:
"Mouka - Já jsem zvědav na ten nový způsob, kdy Třebaň - Liteň má být podle D1, takže se dá očekávat výskyt výpravčího v Litni?, nebo se Liteň vybaví nějakým zjednodušením DZZ bastlem ovládaný z Třebaně?, protože dál z Litně na Lochovice má dál platit D3."

Liteň má být obsazena výpravčím = dirigujícím dispečerem pro úsek Liteň - Lochovice, kde zůstane D3. Jedním z důvodů je skutečnost, že v r. 2022 má být Zadní Třebani rozsáhlá výluková činnost, tudíž třebaňský výpravčí bude mít dost starostí se svojí stanicí, proto se mu dirigování lokálky odebere. Toto řešení lze považovat za celkem rozumné.
Sobota, 22. srpna 2020 - 15:42:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5189
Registrován: 3-2006
Mouka:
"Mořepetr: Od Litně je vždy. Měl jste na mysli, že je dnes v základní poloze od Třebaně?
Dřívě jezdily všechny vlaky v celé trase Třebaň - Lochovice (a zpět), takže bylo principielně jedno, jestli budou házet při jízdě od/do Lochovic, nebo od/do Třebaně. Teď jezdí poměrně dost vlaků jen z Třebaně do Litně a zpět, tak je logicky základní poloha na Třebaň."

Ano tak jsem to myslel. Mimochodem ten zbytek návěstidla od Lochovic je zřejmě už zlikvidovaný?
ridic_vlaku
Sobota, 22. srpna 2020 - 17:00:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 173
Registrován: 5-2019
Ad Liteň: Snad je to jen můj pocit, nikoliv jistota, že lokálka bývala dirigována z Lochovic, posléze z Březnice?
Ale návrat výpravčího do Litně vítám, z nostalgie. Já už tam teda pamatuju v denní směně jen dvě dámy - pokladní a pakrovou. A muškáty za okny, torza mechanických vj. návěstidel na záhlaví a ve šturcu dva uhláky dovezené pielstickem... Ale spíš budoucnost odhaduju na nějakou distribuovanou Esu napojenou k Třebani.
Sobota, 22. srpna 2020 - 17:20:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5190
Registrován: 3-2006
Liteň ČSD
Sobota, 22. srpna 2020 - 17:57:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4293
Registrován: 6-2016
Mořepetr: Pěkný! Okolí stanice se hodně změnilo - včera jsem tam jel na kole z Bělče po zelený. A znova si představoval oblouk tratě, který by zrušil stávající úvrať...

Teď, když to bude D1, tak by to mohlo vyjít[rofl]
Sobota, 22. srpna 2020 - 18:06:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5192
Registrován: 3-2006
Ad honzaklonfar: Aby spíš D1 "nezakroutila krkem" tomu zbytku s D3. Ještě loni se při přestavbě "hl.n" ve Všeradicích, se povídalo o hodinovém taktu až do Hostomic.
Sobota, 22. srpna 2020 - 18:34:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2605
Registrován: 4-2014
Ano, dříve Liteňka dirigována z Lochovic a po konečné výpravčího v Lochovicích to převzala Březnice. No pokud tam bude zpět výpravčí, tak tam asi dají nějakou mobilní buňku přímo k výměně, aby to výpravčí neměl daleko, až bude tu výměnu chodit házet směrem na Lochovice. Oni budou i zajímavé i další tratě, kde se bude v D3 dopravnách montovat nějaký zjednodušený DZZ bastl a tahat kabely do dirigující stanice, odkud to bude dirigent ovládat.
Ovšem pokud to u SŽ chtějí mít na všech tratích hotové co nejdřív, tak to už aby v pondělí někde začali, protože pokud budou ty tratě D3 předělávat, tak jako staví tunel z Prahy do Berouna tak to zabezpečení tratí D3 nebude hotové ani na konci roku 2099.
Sobota, 22. srpna 2020 - 21:44:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5195
Registrován: 3-2006
Zajímavé, bude tedy Liteň řízena z Třebaně a následně z CDP, stejně jako odbočka Třebaň? Nebo bude Liteň řízena z Březnice jako je to dnes? odkaz

Zřejmě zas někdo udělal jen tabulku a jak píše Luboš_3.21 do do 22. století možná něco dají dohromady.[andel]

(Příspěvek byl editován uživatelem Mořepetr.)
Sobota, 22. srpna 2020 - 22:29:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 22670
Registrován: 5-2002
MP: bude tedy Liteň řízena z Třebaně a následně z CDP, stejně jako odbočka Třebaň?
Vzhledem k tomu, kolik teď vzniká různých provizorní koridorizační odboček, bych tu Liteň (jako vzdálenou součást Třebáně) až zas tak nereálně neviděl...
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Sobota, 22. srpna 2020 - 22:45:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5197
Registrován: 3-2006
Ad Hajnej: Také bych to tak viděl.
Neděle, 23. srpna 2020 - 00:13:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1875
Registrován: 1-2013
do 22. století možná něco dají dohromady
Samozřejmě že je čas, protože v tom konceptu je doslova uvedeno "výhledově".
Bilbo
Neděle, 23. srpna 2020 - 15:53:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 224
Registrován: 5-2012
celý ten proces přehazování odpovědnosti mi připomělo jednu scénku z jednoho úchylnýho socanskýho filmu https://youtu.be/ZcWdQHHwGvs?t=341
Neděle, 23. srpna 2020 - 16:20:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5198
Registrován: 3-2006
Ještě, že aspoň "výhledově"[andel]
Neděle, 23. srpna 2020 - 16:31:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2615
Registrován: 4-2014
Mořepetr -Správná trefa. V červnu běžel seriál na ČT1, takže vedení SŽ nabíralo inspiraci a předseda Mrázek = náš vzor. Jenže bohužel v případě SŽ bude termín " Do na zimy" na několik dalších desetiletí či dokonce stoletích.

(Příspěvek byl editován uživatelem Luboš_3.21.)
Pikehead
Úterý, 25. srpna 2020 - 13:43:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6438
Registrován: 3-2007
Tak dát Pražskou pětku do sekce Nehody je opravdu majstrštyk. [biggrin]
Úterý, 25. srpna 2020 - 14:12:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3723
Registrován: 4-2007
https://www.denik.cz/z_domova/srazka-vlaku-jesenny-zelezny-brod-t anvald-liberec-spalov.html

Dnes je 30 let od tragické nehody u Spálova.
Středa, 26. srpna 2020 - 12:25:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 79
Registrován: 10-2018
Dnes ráno se srazil u Plzně autobus s kamionem, jeden mrtvý a několik zraněných. Jaká budou opatření, aby se omezil vliv lidského faktoru a snížil počet mrtvých a zraněných ? Na slnicích asi žádná...
Středa, 26. srpna 2020 - 12:33:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3779
Registrován: 6-2007
Bude potřeba zavést monitoring řidičských průkazů, aby se zamezilo tomu že by si řidič kamionu nebo autobusu před šichtou třeba zajel autem na výlet, nebo do obchodu na nákup... [crazy][biggrin][lol]
[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Středa, 26. srpna 2020 - 12:33:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10094
Registrován: 5-2002
Bude zaveden MLRA (monitorink licencí řidičů autobusů), bodový systém už mají, tak jim budou odebírat dvojnásobek bodů a ještě je třeba tam někam zabudovat ohlašovací povinnosti...
Tento názor píši jako soukromá osoba prodchnutá celým životem železnicí, nikoliv jako zaměstnanec dopravce nebo člen nějakého spolku.
Středa, 26. srpna 2020 - 15:06:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4085
Registrován: 9-2003
Se budou hlásit z motorestů. Aby neojebávali s mobily, budou za tímto účelem obnoveny telefonní automaty.
NOBLE BRICKS
Středa, 26. srpna 2020 - 15:07:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7973
Registrován: 1-2007
Třeba u DPmB musí řidič vozit evidenci odpracované doby v aktuálním měsící pro potřebu kontrolních orgánů.