Diskuse » Archiv 2020 » Železnice » Tratě v Ústeckém kraji » Archiv diskuse Tratě v Ústeckém kraji do 07. 06. 2020 předcházející | další

Archiv diskuse Tratě v Ústeckém kraji do 07. 06. 2020

dolů
   autor příspěvek
Čtvrtek, 07. května 2020 - 23:30:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2778
Registrován: 4-2011
A proč tam ten rychlostník není?
Pátek, 08. května 2020 - 14:05:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 268
Registrován: 12-2017
A proč tam ten rychlostník není?
aby výpravčí musel psát rozkazy [proud], furt dokolečka a do zblbnutí [happy]
Pátek, 08. května 2020 - 14:55:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7687
Registrován: 8-2007
Mirek2:
"Lovosičák: Myslel jsem si že to takto dopadne. Je to nejschůdnější řešení."
Teď už stačí jen vybudovat přes místo sesuvu pěší lávku a může se zrušit NAD.Vlak přijede pŕed místo sesuvu,cestující přejdou 200 metrů do další soupravy za sesuvem a pojedou dál.[happy]
Sobota, 09. května 2020 - 12:51:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2779
Registrován: 4-2011
Apollo_17: bylo by to zajímavé řešení.
bandita: dřív tam určitě byl, tak jestli ho někdo ukradl, tak snad není problém ho tam dát, třeba jen provizorně namalovaný na překližce a zatlučený do země na tyči.
Sobota, 09. května 2020 - 20:11:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7490
Registrován: 12-2011
tak snad není problém ho tam dát, třeba jen provizorně namalovaný na překližce a zatlučený do země na tyči.

Bože bože [nene]

Ale na prémiovou jízdu do Chotiměře bych tu 810 dal, ať je co šotit [happy]
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Neděle, 10. května 2020 - 18:19:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 334
Registrován: 3-2018
https://zdopravy.cz/az-150-km-h-rekonstrukce-trati-z-usti-do-chab arovic-vyjde-na-44-miliardy-48491/
Neděle, 10. května 2020 - 20:34:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 360
Registrován: 6-2009
To já spíše to omezení rychlosti nechápu, vždyť dnes vlak může vjet do Chotiměře rychlostí 50 km/h. Výhybky jsou přece drženy v EZ a pro rozsvícení odjezdového návěstidla v Lovosicích je podmínkou jej mít uzamčen, takže se jedná o zabezpečené výhybky. V opačném směru přece si vyžádá svolení, až když klíč po skončení posunu uzamkne. A v tomto směru je navíc pojíždí po hrotu, a ty lze pojíždět rychlostí až 60 km/h.
Pondělí, 11. května 2020 - 14:17:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2780
Registrován: 4-2011
intelpetr: no co se vám na tom nelíbí? Je to stanice s elektromechanikou, tak tam čtyřicítka je asi odjakživa. A proč by tam teda ten rychlostník nemohli dát?
Pondělí, 11. května 2020 - 19:17:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 361
Registrován: 6-2009
Jinak už vyšla i změna TTP a opravdu bude rychlost 40 km/h návěstěna rychlostníky. Plus ještě jsou tam pokyny z dokumentu, na který tady Lovosičák odkazuje.
Úterý, 12. května 2020 - 03:00:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1315
Registrován: 11-2006
Neměl byste náhodou někdo fotku/y ovládacích pultů na St.4, případně St.2 Ústí západ, dokud ještě stavědla existovala? Díky!
Úterý, 12. května 2020 - 20:50:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24
Registrován: 6-2018
Ostravské_tornádo:
" Spíš nechápu, proč se během rekonstrukce horňáku neudělal chodník podél kolejí k těm závorám pod Mostnou horou, kde všichni chodili téměř přímo po té manipulační koleji,"

Chodník zde v plánu je, ale až v rámci do nekonečna odkládané modernizace trati dál do Liběšic, do toho se má jednat o rozvojovou lokalitu ( společně s prostorem kolem řepné koleje). Někdo začíná mít prý zálusk na odkup a zastavění pozemků mezi tratí a ulicí Libereckou, nevím jestli chtějí zabrat částečně i prostor pro zamýšlený chodník.
Úterý, 12. května 2020 - 22:07:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1908
Registrován: 9-2013
Někdo začíná mít prý zálusk na odkup a zastavění pozemků mezi tratí a ulicí Libereckou

A opět ten bláznivý jev, zastavět i sebemenší volný kus pozemku.[angry] Zajímalo by mě, co by tam ten eventuélní zájemce chtěl postavit?[kladivo]
Středa, 13. května 2020 - 17:07:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5
Registrován: 11-2019
Ahoj, nevěděl by někdo, co teď jezdí na krátkých osobácích z Děčína do Dolního Žlebu? (Myslel jsem, že je místo nich NAD, ale podle IDOSu už zase jezdí...) Díky!
Středa, 13. května 2020 - 18:03:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6872
Registrován: 5-2010
Na Žlebech pendluje vždy jedna 810 dnes např. 810 181.
Středa, 13. května 2020 - 21:20:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 25
Registrován: 6-2018
Rychloběžka:
"Někdo začíná mít prý zálusk na odkup a zastavění pozemků mezi tratí a ulicí Libereckou

A opět ten bláznivý jev, zastavět i sebemenší volný kus pozemku.[angry] Zajímalo by mě, co by tam ten eventuélní zájemce chtěl postavit?[kladivo]"

Na tom kousíčku co má být zamýšlený chodník podél trati jsem to samozřejmě nadsadil. Ale mezi tratí a Libereckou jak jsou teď zahrádky je zálusk na stavební pozemky, takovýchto volných ploch v širším centru Litoměřic již mnoho neni, tak se není čemu divit. Vešly by se tam 2-3 rezidenční novostavby, ve hře je i demolice wechtru u býv. stan. výhybkáře II. Nic méně pokusím se dohledat článek, kde je psáno že se zde s chodníčkem počítá v rámci modernizace trati do Liběšic, i když projekt asi už byl několikrát přepracován.
Čtvrtek, 14. května 2020 - 12:00:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6875
Registrován: 5-2010
Krabička 810 181 dne 22.4. 2020 v Dolním Žlebu.
Čtvrtek, 14. května 2020 - 13:57:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 346
Registrován: 3-2016
Zdravím.
Když už se tu tak rozběhla diskuse o trati č.097 Lovosice - Chotiměř - Radejčín - Úpořiny - Řetenice se spoustou pěkných, dnes už vlastně historických, fotek i fotek aktuálních dokumentujících opravné práce v Chotiměři, tak bych měl dotaz a prosbu.
Nejsem z tohoto kraje a nepracuji u "Dráhy", takže mám i omezený přístup k různým dokumentům (Prováděčky, Předpisy, Grafikony atd.).
Na této trati jsem jel pouze 2x v životě (v r.2006 a 2010).
Neměl by, moc prosím, někdo schémata kolejišť stanic z doby, kdy např. Radejčín byl ještě plnohodnotnou stanicí, kdy stanicí byly i Žalany, Bystřany v Čechách či Teplice-zámecká zahrada???
Zajímalo by mě, jak tehdy v těch stanicích a nákladištích (např. Dobkovičky) vypadalo kolejiště, kolik tam bylo dopravních kolejí, jaká tam byla návěstidla... Taky by mě zajímalo, jestli Žim byla stanice s více dopravními kolejemi, kde se dalo i křižovat, nebo jestli to bylo jen nz.?
Neměl by, prosím, někdo schémata všech těchto žst. a nz.?
Pokud ano, mohl by to sem někdo, prosím pěkně, dát, nebo mi to poslat do mailu? kyklop499@seznam.cz
Předem děkuji všem za jakékoliv info.
Kyklop499
Čtvrtek, 14. května 2020 - 18:08:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5139
Registrován: 11-2007
Kyklope, tohle je zapeklitá otázka, neboť za těch více než 100 let se postupně věci měnily. Např. vjezdová návěstidla, původně mechanická vč. předvěstí byla nahrazena světelnými a doplněna i světelnými návěstidly odjezdovýmy (s výjimkou Žimu, který se změnil na zast. s nákladištěm.) Navíc někdy od 80. let nebyly stanice
s vyjímkou Chotiměře a Zámecké zahrady obsazeny výpravčími ale pouze hradláři. Dnes již je i Zámecká zahrada pouhou zastávkou, vjezdová a odjezdová návěstidla jsou snesena. Pokud jde o kolejiště, tak základní úprava spočívala ve dvou dopravních kolejích, zbytek byl dle potřeby veden jako manipulační. Vlečky byly v Zámecké zahradě, Bystřanech, Žalanech. Nákladiště pro lom v Dobkovičkách je oboustraně zaústěno do tratě.
Čtvrtek, 14. května 2020 - 18:30:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 347
Registrován: 3-2016
Rudolf_33:

Děkuji moc.
Chápu, že konfigurace kolejišť a zab. zař. včetně návěstidel ve stanicích se během staletí změnila i několikrát, ale dejme tomu, že by mě nejvíc zajímal stav právě okolo těch 80.-90. let 20. stol., zkrátka těsně předtím, než to tam šlo takhle "do kopru", prostě jak to bylo před degradací žst. na nz. nebo na zast.

Doufám, že jsem to vysvětlil aspoň trochu srozumitelně. [happy]

Kdybyste měl, alespoň něco, budu Vám vděčný.
Ještě jednou moc díky.
Kyklop499
Pátek, 15. května 2020 - 20:45:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 780
Registrován: 10-2007
Dotaz : Kozí dráha se prý vyřezává od náletu , takže jen to nebo nějaká oprava?
Autobusem nikdy !Vlakem to je svezení...
Jedině Metal Šmajdalfe
Pátek, 15. května 2020 - 20:50:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1913
Registrován: 9-2013
Stav žst. Řetenice ke dni 13.5.2020:



Pátek, 15. května 2020 - 20:55:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1914
Registrován: 9-2013
Jerry66: Prořezávka byla uskutečněna zatím jen kvůli průzkumu stavu trati. SŽ zatím dělá všechno pro to, aby se na tuto trať provoz nevrátil.[kladivo][angry]
Neděle, 17. května 2020 - 22:46:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6
Registrován: 11-2019
Tak jsem dnes projel ty Žleby, a skutečně perfektní, takhle retro orchestrionem jsem už dlouho nejel (ještě koženky)!

Jen tedy nevíte, jaký je tam mrav? Průvodčí tam není, tak by si měl asi cestující koupit lupen u strojvůdce, ale orchestrion dojel do Děčína slušně plnej (cca 25 lidí) a za celou cestu si nešel koupit lístek VŮBEC NIKDO :-D (jeli většinou čundráci, co pokračovali na Prahu, nevěřím, že měli všichni nějaké DÚK předplatné :-D).
Úterý, 19. května 2020 - 19:24:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26
Registrován: 6-2018
Rychloběžka:
"Jerry66: Prořezávka byla uskutečněna zatím jen kvůli průzkumu stavu trati. SŽ zatím dělá všechno pro to, aby se na tuto trať provoz nevrátil.[kladivo][angry]"

Odepsaný je na 98% úsek Telnice-Oldřichov. Jinak bych neřekl že SŽ se snaží zlikovidovat kozinu za každou cenu. Zazněl mimo jiné návrh, aby se v Jílovém doponovaly vozy z Ryka, které zabírají koleje v DC. Byl jsem nedávno osočen, že mi kozina leží v žaludku, ale není tomu tak.
Úterý, 19. května 2020 - 22:47:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1255
Registrován: 2-2006
Vaclav.Babinsky: o tom se uvažovalo už v roce 2016 a stále nic. A to jen proto, že by se vozy do Jílového nedostaly zadarmo...
Čeština je freeware, ale ne opensource.
Jaký je Váš národní dopravce? ¤¤¤ Databáze vozů //RegioJet
Upozorňujeme cestující, že příspěvek může obsahovat stopy nadsázky, cynismu a pouze vlastní názor diskutujícího.
Úterý, 19. května 2020 - 23:15:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1140
Registrován: 5-2009
Děčína slušně plnej (cca 25 lidí) a za celou cestu si nešel koupit lístek VŮBEC NIKDO :-D
Ta prasárna, co tam minutu po zavření hranic jezdí, je spíš zralá na odškodnění, než aby za to někdo platil, nemyslíte? [wink]

Každopádně dostat se do Německa bez vozu bylo celkem dost pracné.
Středa, 20. května 2020 - 10:43:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2785
Registrován: 4-2011
Klavirista: Odškodnění, že se konečně svezou pořádným vlakem? Ta cedule na dveřích je hustá.
Středa, 20. května 2020 - 13:27:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 152
Registrován: 9-2012
Správa železnic, s.o. již zveřejnila na svém webu nový jízdní řád tratě 097 Lovosice - Teplice v Čechách, platný od 1. 6. 2020.

JŘ 097 Lovosice - Teplice v Čechách, platný od 1. 6. 2020

Vlaky dopravce AŽD Praha, s.r.o. v počtu 7 párů spojů pojedou v sobotu, neděli a státní svátek od 6. 6. do 1. 11. 2020 v trase Litoměřice horní n. - Lovosice - Chotiměř a zpět. [vypravci]
Čtvrtek, 21. května 2020 - 10:56:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2401
Registrován: 12-2007
[ok]

OT: Najednou to teda může být SŽDC? [proud][proud]
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Rybák
Čtvrtek, 21. května 2020 - 11:16:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1335
Registrován: 5-2008
Klavirista:
"Ta prasárna, co tam minutu po zavření hranic jezdí, je spíš zralá na odškodnění, než aby za to někdo platil, nemyslíte? [wink] "
A co by tam pro těch 20 lidí na 14 minut jízdy mělo být? Panter nebo Syslograf? [crazy] Taky by nemuselo jezdit po dobu zavření hranic nic.
Čtvrtek, 21. května 2020 - 11:38:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 919
Registrován: 10-2008
Ad Chotiměř... No když se chce a finanční tlak se sejde s politickou vůlí tak jde vše :-))) Vsadím se že tato ¨T¨ linka vydrží i po roce 2021, kdy ostatním skončí smlouvy a agentura JPP se nechala slyšet že již nebudou prodlouženy a ende .... neb no many :-(
Čtvrtek, 21. května 2020 - 11:45:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10794
Registrován: 4-2003
Rybák:A co by tam pro těch 20 lidí na 14 minut jízdy mělo být? Panter nebo Syslograf?

Regionova. Ale to zarytý obhájce starých (nikoliv však dobrých) pořádků Rybák nemá šanci pochopit [crazy].
Čtvrtek, 21. května 2020 - 11:53:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2789
Registrován: 4-2011
R_1463Úpa: Co s tím mám SŽDC společného?
Bram: Regionova je na to zbytečná. 810 to zvládne.
Čtvrtek, 21. května 2020 - 12:11:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 52
Registrován: 9-2017
Sebu:
"Ad Chotiměř... No když se chce a finanční tlak se sejde s politickou vůlí tak jde vše :-))) Vsadím se že tato ¨T¨ linka vydrží i po roce 2021, kdy ostatním skončí smlouvy a agentura JPP se nechala slyšet že již nebudou prodlouženy a ende .... neb no many :-("

Já jsem četl vyjádření Ústeckého kraje, že za celosezónní provoz těch víkendových vlaků do Chotiměře po dvou hodinách zaplatí celkem 100 000 Kč, což pokryje tak akorát náklady na naftu. Vychází to v průměru na nějakých 30 - 35, max. 40Kč na km podle mých výpočtů.
Čtvrtek, 21. května 2020 - 12:45:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10795
Registrován: 4-2003
Ostravské tornádo: Regionova je na to zbytečná.

Aha, to jsou mi věci [nene].

810 to zvládne.

A stojednatřicítka nebo věžák by to zvládly také [crazy].
Čtvrtek, 21. května 2020 - 13:14:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 321
Registrován: 1-2019
Sebu:
"Ad Chotiměř... No když se chce a finanční tlak se sejde s politickou vůlí tak jde vše :-))) Vsadím se že tato ¨T¨ linka vydrží i po roce 2021, kdy ostatním skončí smlouvy a agentura JPP se nechala slyšet že již nebudou prodlouženy a ende .... neb no many :-("

Vše bude záviset na výsledku krajských voleb, které proběhnou letos. Pokud vznikne koalice ANO + KSČM + SPD, tak bych se takového scénáře neobával. S ohledem na současné preference (a na obvyklé výsledky stran v Ústeckém kraji) lze takový scénář očekávat.

Hejtman bude asi někdo z ANO (Bubeníček už beztak hejtman být nechce), Komínek (KSČM) by si mohl ponechat post radního pro dopravu. Takže by to mohlo klapnout.

Horší by byl úspěch ODS nebo nějaké podobně zaměřené strany.

Takže přátelé, koukejte mazat k volbám [wink]

jarosmichal96:
"Já jsem četl vyjádření Ústeckého kraje, že za celosezónní provoz těch víkendových vlaků do Chotiměře po dvou hodinách zaplatí celkem 100 000 Kč, což pokryje tak akorát náklady na naftu. Vychází to v průměru na nějakých 30 - 35, max. 40Kč na km podle mých výpočtů."

Během víkendu jedna souprava stála hodinu v Lovosicích (do Mostu se jezdí jen po dvou hodinách), takže protažení do Chotiměře neznamená v podstatě žádné vícenáklady.
Čtvrtek, 21. května 2020 - 13:30:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10
Registrován: 4-2020
Samé JPP. Jiné JPP hovoří o tom, že Komínek to má spočítané. Spekulovat nebudu, v jeho případě to vidím 50 na 50. Otázka zní, zdali to bez něj bude horší nebo lepší? Každopádně se svým vzděláním a znalostmi tam nemá co dělat.
Čtvrtek, 21. května 2020 - 13:33:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 322
Registrován: 1-2019
pdon:
"Samé JPP. Jiné JPP hovoří o tom, že Komínek to má spočítané. Spekulovat nebudu, v jeho případě to vidím 50 na 50. Otázka zní, zdali to bez něj bude horší nebo lepší? Každopádně se svým vzděláním a znalostmi tam nemá co dělat."

Tak já Komínka hodnotím podle výsledků jeho práce, nikoliv podle nějakých pofidérních titulů. A z toho mi vychází, že Komínek je asi nejlepší radní pro dopravu, který byl doposud ve funkci.

Chápu, jeho stranická legitimace na mnohé působí jako rudý hadr na býka.
Čtvrtek, 21. května 2020 - 14:11:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 920
Registrován: 10-2008
Pan H. : No s tím bych i docela souhlasil .... :-) Lidé kterým nechal pod sebou volnou ruku to DÚK docela rozchodili a šlape to... Samo ne vše je dokonalé.... Ještě kdyby to ti ostatní více používali.... Ale to by to muselo být zdarma :-)))
Čtvrtek, 21. května 2020 - 14:14:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11
Registrován: 4-2020
Jakou vazbu má stranická legitimace vs vzdělání? Jako že kvůli ní nemohl dostudovat? Chudák... Nikde jsem nezaznamenal, že by v nemocnici mohl operovat doktor bez řádného vzdělání a dalších věcí s tím spojených. Mnohé podobné platí též v podnikatelské sféře.
Ano, výsledky hovoří jasně. Ten dobrý výsledek je např. prázdná syslovka do Litvínova? A další nesmyslné spoje. Co třeba ty srandy s autobusy? Nebo po X měsících je to promlčeno? Má smysl pokračovat?
Čtvrtek, 21. května 2020 - 14:17:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12
Registrován: 4-2020
Ano, a tím že to veřejnost nepoužívá, je čí chyba? Veřejnosti nebo zadavatele objednávek u dopravců? Pak je evidentně někde chyba.

(myšlena doprava obecně, ne rudý, žlutý a ani modrý, aby se toho nějaký trubec nechytil)
Čtvrtek, 21. května 2020 - 14:31:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 323
Registrován: 1-2019
pdon:
"Jakou vazbu má stranická legitimace vs vzdělání? Jako že kvůli ní nemohl dostudovat? Chudák... Nikde jsem nezaznamenal, že by v nemocnici mohl operovat doktor bez řádného vzdělání a dalších věcí s tím spojených. Mnohé podobné platí též v podnikatelské sféře."

Jsou lidé, kterým Komínek vadí jen proto, že je v KSČM.

Dále si uvědomte, že Komínek zastává politickou funkci, na základě toho, že byl zvolen v minulých volbách. V samotném oddělení dopravní obslužnosti jsou pak odborníci, nikoliv politici.

pdon:
"Ano, výsledky hovoří jasně. Ten dobrý výsledek je např. prázdná syslovka do Litvínova? A další nesmyslné spoje. Co třeba ty srandy s autobusy? Nebo po X měsících je to promlčeno? Má smysl pokračovat?"

A to víte, že se profláklo propojení Rafaje (ÚOHS) a Vařila (BusLine)? Jak je možné potom ÚOHS a jeho rozhodnutím věřit, když je jasné, že Ústecký kraj a BusLine měly rozepře?

Důkaz: https://zdopravy.cz/mf-dnes-sef-uohs-rafaj-letel-s-varilem-z-busl ine-na-vylet-do-amsterdamu-30392/

Prázdná syslovka do Litvínova? Není divu, když tam teď je výluka a jezdí NAD. To samozřejmě nikoho soudného přitáhnout nemůže. Nehledě na to, že projekt přímých vlaků Ústí - Litvínov se plánoval ještě před Komínkem.
Čtvrtek, 21. května 2020 - 14:44:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13
Registrován: 4-2020
- jak říkám, řeč není o barvách
- ano, podobně v UK byl třeba Šulc, že? Také za nic nemohl a vše šlo pod jeho taktovkou
- busy, jedna z mnoha...jsou i jiné
- a výluka tam je kolik let? já jen, že 814 a 440 na tom s obsazeností vyjma časů v sedle byly dosti podprůměrné
- a co noční vlaky, Mělník, Č. Lípa a jiné, tam je též výluka? Ještě jinak, co některé vložené Os, jak do Chomutova, Děčína nebo Litoměřic.
Čtvrtek, 21. května 2020 - 15:00:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 324
Registrován: 1-2019
pdon:
"ano, podobně v UK byl třeba Šulc, že? Také za nic nemohl a vše šlo pod jeho taktovkou "

Jo, to by se Vám líbilo, že jo? Děkuji, nechci [ko] Naštěstí je Šulc již politická mrtvola.

pdon:
"busy, jedna z mnoha...jsou i jiné"

Rozumím, všechny vlaky se měly přiklepnout ČD a platila by tam režijka. Množství soukromých dopravců nejsou modré gumy dodnes schopné překousnout.

Jasně, některé věci jsou fakt diskutabilní, jako např. RegioJet, který v Ústeckém kraji nepředvádí zrovna nejlepší kvalitu. Ale to se snad zlepší po dodávce elektrických jednotek z Polska.

pdon:
"a výluka tam je kolik let? já jen, že 814 a 440 na tom s obsazeností vyjma časů v sedle byly dosti podprůměrné"

Celý minulý rok byla výluka v úseku Louka - Litvínov. Neustálé zásahy v podobě výluk (byť jsou nutné) cestující odrazují.

pdon:
"a co noční vlaky, Mělník, Č. Lípa a jiné, tam je též výluka? Ještě jinak, co některé vložené Os, jak do Chomutova, Děčína nebo Litoměřic."

Flamendráky jsou super věc. Vy nejezdíte na společenské, kulturní akce nebo nepijete s přáteli v hospodě, že nemáte potřebu jet pozdě večer domů? To je mi Vás líto.
Čtvrtek, 21. května 2020 - 15:00:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 921
Registrován: 10-2008
Ano, něco je totál úlet a zbožné přání ... Ale opačně zase někde musím vytvořit nabídku a časem se nabalí poptávka ... No a když ne, tak pá,pá ... No a teď asi nastane holt ta doba pá,pá.
Čtvrtek, 21. května 2020 - 15:23:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14
Registrován: 4-2020
Ten nick je přesný. Na to už se nedá odpovídat, zvláště pokud někdo vkládá do vět něco, na co apeluji a to opakovaně, aby vůbec nezmiňoval, protože o tom řeč není.

Debil má jednu výhodu, nikdy nepochopí, že je debil.
Čtvrtek, 21. května 2020 - 17:13:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12
Registrován: 12-2019
1. června změna JŘ - víkendové vlaky do Chotiměře a otevření Negrelliho viaduktu. Přelepky najdete na http://prelepky.wz.cz
Pátek, 22. května 2020 - 12:34:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2792
Registrován: 4-2011
Bram: jasně, parní loko s jedním Rybákem.
Jistě že je chyba, že všechny vlaky nemají ČD.
Středa, 27. května 2020 - 09:01:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35
Registrován: 10-2011
Zdravím, chtěl bych se zeptat kdy byla vytrhána druhá kolej z Děčína východu nákl. do Prostředního Žlebu. Do dneška jsou za přejezdem ve městě vidět dřevěné pražce. Díky
Středa, 27. května 2020 - 19:58:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6917
Registrován: 5-2010
Po sedmi letech se vrátí vlaky na trať Českým středohořím, víkendový jízdní řád počítá se sedmi páry spojů
Tajemný_em
Čtvrtek, 28. května 2020 - 18:41:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4041
Registrován: 5-2002
arkey5:
"Zdravím, chtěl bych se zeptat kdy byla vytrhána druhá kolej z Děčína východu nákl. do Prostředního Žlebu. Do dneška jsou za přejezdem ve městě vidět dřevěné pražce. Díky"

Asi tři roky zpět jsme to tu řešili: až do Prostřeďáku dvě koleje nikdy nevedly, most za tunelem byl odjakživa jen jednokolejný, ač jeho základy (pilíře a opěrné zdi) s dvoukolejkou počítaly. Někdejší "druhá" kolej od Východu byla vlečka do loubského přístavu, která uhýbala dolů v tom stísněném meziprostoru na rozhraní tunelu a mostu. Takže kvádrberským tunelem vedly koleje dvě, i když to byla spíš splítka, kde se vlaky nemohly míjet kvůli omezenénu průřezu. Dle některých údajů a poznatků se takto jezdilo ještě počátkem 60. let, přesná data bohužel chybí.

(Příspěvek byl editován uživatelem tajemný_em.)
"Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára da Cimrman
Čtvrtek, 28. května 2020 - 20:25:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6922
Registrován: 5-2010
Tady je pěkná mapka žel.uzlu Děčín, včetně zrušených nebo přeložených tratí.
Čtvrtek, 28. května 2020 - 21:22:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 22232
Registrován: 5-2002
DzS: Tady je pěkná mapka
Taky´s mohl místo "tady" napsat "v Hudcově atlase"...
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Čtvrtek, 28. května 2020 - 21:46:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6923
Registrován: 5-2010
Jj je to tak, Hudec a autorský kolektiv.
Sobota, 30. května 2020 - 12:46:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1954
Registrován: 9-2013
Práce na obnově Chotiměře a celkově tratě z Lovosic se pomalu blíží do finále, viz níže:
Chotiměř 29.-30.5.2020



Sobota, 30. května 2020 - 13:14:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2808
Registrován: 4-2011
Tak to vypadá, že jsem se radoval zbytečně, že si po dlouhý době zase poslechnu klapání styků Opárenským údolím. protože to vypadá, že to naputovali a svařili. Pro víkendový sezónní provoz udělali svršek kvalitnější, než byl celou dobu, zvlátní.
Sobota, 06. června 2020 - 13:18:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27
Registrován: 6-2018
Stav nouze, nebo se AŽD rozhodlo překvapit cestující? Od rána mi jezdi v Litoměřicích za barákem na některých spojích sestava 749+2 balmy. Nebo je to u příležitosti zahájení provozu chotiměřského semmeringu?

(Příspěvek byl editován uživatelem Vaclav.Babinsky.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Vaclav.Babinsky.)
Sobota, 06. června 2020 - 14:41:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1967
Registrován: 9-2013
Vaclav.Babinsky: Ano, je to tak, jde o akci spojenou s oživením provozu do Chotiměře, viz fotky níže.

Návrat vlaků do Chotiměře- 6.6.2020.



Neděle, 07. června 2020 - 09:45:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3328
Registrován: 3-2004
Bardotka byla krásným překvapením. [happy]

Neděle, 07. června 2020 - 10:07:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 931
Registrován: 10-2008
No ty přejezdy v Lovo s nulovým rozhledem a sneseným a neobnoveným PZS budou asi chuťovka ...... Značka o obnovení provozu je dobrý nápad.... díky za report.
A koukam asi že si někdo nechal poradit a místo rozkazů je v Chotiměři rychlostník... palec nahoru :-)