Diskuse » Archiv 2020 » Železnice » Nákladní doprava » Archiv diskuse Nákladní doprava do 17. 09. 2020 předcházející | další

Archiv diskuse Nákladní doprava do 17. 09. 2020

dolů
   autor příspěvek
Středa, 03. června 2020 - 10:34:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10293
Registrován: 4-2003
asi jediné možné vysvětlení...

Tyhle dojmologie mi připomínají jedno odpoledne asi před 16 lety, kdy jsem se znaven na poli uvelebil na půlhodinu v odpoledním stínu pod traktorem a lehce zdřímnul. A mezitím přišel pán s chlapečkem a pravil: "vidíš to jaký jsou jezeďáci, jen se tady flákají a nic nedělaj...".
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pikehead
Středa, 03. června 2020 - 10:49:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6244
Registrován: 3-2007
To není dojmologie, to byla otázka.

Pokud máte lepší vysvětlení tohodle plýtvání lidským i fyzickým kapitálem (viz poznámka Qěcyho o vozech, plus držet střepy při životě taky není úplně zadarmo) pro doručení výrazně mizernějšího výstupu, tak sem s ním. [biggrin]
Středa, 03. června 2020 - 11:26:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10826
Registrován: 4-2003
Pikehead:z čehož je mimořádně dojemná brzděnka a její sofistikovaný výpočet

Co je tak mimořádně dojemného na brzděnce? Ta se prostě po provedené zkoušce brzdy vyplnit a spočítat musí a její výsledné údaje porovnat s tím, co je uvedeno jako hodnota potřebných brzdících procent v tabelárním jízdním řádu. Pokud jsou spočítaná brzdící procenta nižší, než to, co uvádí tabelární jízdní řád, je třeba snížit rychlost vlaku a předat tuto informaci dále na patřičná místa.

Brzděnky se prostě nezbavíš a její vyplnění není nic zdlouhavého a těžkého. A ten její mimořádně sofistikovaný výpočet zvládnu dokonce i já [biggrin].


RadekŠ:Tyhle dojmologie mi připomínají jedno odpoledne asi před 16 lety,

Něco k věci, tedy krom prázdného žvanění, by nebylo?!?

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Středa, 03. června 2020 - 11:32:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10294
Registrován: 4-2003
No já hlavně nechápu, proč máte potřebu něco hodnotit na základě dojmologie z jednoho ad-hoc videa
a bez jakýchkoliv hlubších souvislostí.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 03. června 2020 - 11:40:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10827
Registrován: 4-2003
RadekŠ:No já hlavně nechápu, proč máte potřebu něco hodnotit na základě dojmologie z jednoho ad-hoc videa
a bez jakýchkoliv hlubších souvislostí.


Něco snad hodnotím? Že jsem si nevšiml [nene].
Pikehead
Středa, 03. června 2020 - 12:02:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6245
Registrován: 3-2007
Bram: Hodnotím asi já... [biggrin]

Já vím, že zejména v tom případě Lv to nebude nijak sofistikované, ale jestli by třeba většina těch papírových agend nešla nacpat do tabletu. Data o vlaku někde musí existovat, dispečink je předpokládám zadává do systémů SŽDC, takže tablet může jen říct: Milej Andy, tady jsem ti spočítal brzděnku, je to OK?

Ostatně i macecha snad má brzděnku v POPce, ne?

RadekŠ: Jak jsem vám psal, nešlo mi o hodnocení, ale o pochopení proč se (údajně čím dál vzácnější) lidská síla kombinuje s pro dnešek dost neadekvátní technikou a technologií přepravy (proč má pro ucelený vlak z Jihlavy do Německa význam nějaká Kutná Hora a Děčín)?

A nevím, kde vidíte hranici pro "hlubší souvislosti", kdo je má? Ekonom ČD Cargo? Já jsem se je pokoušel tady rámcově dozvědět, ale prozatím děkuju i na vzpomínku z polních prací roku 2004.

(Abych vás uklidnil, tak dvě další videa (jedno posun z Mělníka a jedno maňas na Zličín) působí poměrně logicky, i jako laik jsem pochopil co a proč se na nich odehrává a nemám k nim žádných zásadních otázek. A potěšilo mě, jak celkově pozitivně Andy mluví o rekonstrukcích z CZ Loka.)
Středa, 03. června 2020 - 12:27:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10830
Registrován: 4-2003
Pikehead:Já vím, že zejména v tom případě Lv to nebude nijak sofistikované, ale jestli by třeba většina těch papírových agend nešla nacpat do tabletu. Data o vlaku někde musí existovat, dispečink je předpokládám zadává do systémů SŽDC, takže tablet může jen říct: Milej Andy, tady jsem ti spočítal brzděnku, je to OK?

Vypočítat bzděnku může výpočetní technika, ale podepsat jí musí strojvedoucí osobně. Třeba časem půjde vyplnit a podepsat elektronicky a bude se také odesílat k archivaci do databáze dopravce mailem, nebo přes nějakou aplikaci, ale zatím je to tak, jak to je.

Fakt je problém dopsat pár údajů do papírové brzděnky a podepsat jí? Mám za to, že nikoliv [wink].
Středa, 03. června 2020 - 12:52:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10295
Registrován: 4-2003
lidská síla kombinuje s pro dnešek dost neadekvátní technikou

Protože se to tý firmě na určitý kšefty furt vyplatí a proto mi za humnama s mnohem stašíma bobinama jezdí IDS, RM-lines či Unido či Cargomotion se šestikolem. IDS ještě teďka naposledy generálkuje jednu 121 do veletržního nátěru. Přitom všechny tyhle firmy (vyjma RM) mají každá několik Vectronů. Ale to se tady řešilo u zeminy.

klidnil, tak dvě další videa

Tak si pusťte třeba něco Pejana (IDS), kde to je od bobiny až po vectrona. Tam neuvidíte přepřah po 80km, ale zase pro změnu strojní jízdy přes půl státu.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 03. června 2020 - 14:47:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9745
Registrován: 5-2002
ad Radek_Š: Přitom všechny tyhle firmy (vyjma RM) mají každá několik Vectronů.

Včetně RM, protože je součástí holdingu EP Cargo, kam spadá například i Lokotrain.
Desiro
Středa, 03. června 2020 - 17:08:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3516
Registrován: 2-2004
RŠ tady fakticky pokládá otázky na optimální cenotvorbu versus nákladová struktura.

Už jenom ta cenotvorba by byl námět na pěknou diplomku, doktorandskou práci. Jenže s tím se firmy nebudou chtít chlubit.
Středa, 03. června 2020 - 17:16:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4034
Registrován: 9-2003
Pikehead: Třeba v Německu je požadavek na to, aby brzděnku u netrvalé soupravy vozidel negenerovala výpočetní technika ale spočítal si ji fíra sám, dán předpisem "aby si fíra při počítání uvědomil, jak asi mu to bude brzdit".
NOBLE BRICKS
Středa, 03. června 2020 - 17:20:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4035
Registrován: 9-2003
Desiro: On taky každou chvíli nějakej diplomant po nás tu cenotvorbu "на блюдечке с голубой каёмочкой" chce, nechápaje, to je to nejhlubší firemní "howknow" a že to nejde jen tak navalit do excelu.
NOBLE BRICKS
Středa, 03. června 2020 - 18:03:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10297
Registrován: 4-2003
RŠ tady fakticky pokládá otázky na optimální cenotvorbu versus nákladová struktura.

Takhle to právě nebylo vůbec myšleno. Protože předpokládám, že řada přeprav je +-"komodita".

A přestava o diplomce na základě jakýchkoliv indivindi firemních dat je totální úlet, k tomu se prostě student nikdy nedostane.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Ythomas_ct
Středa, 03. června 2020 - 23:07:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2921
Registrován: 10-2009
Ad RadekŠ:
...na základě jakýchkoliv indivindi firemních dat je totální úlet, k tomu se prostě student nikdy nedostane.
...což platí obzvlášť od doby, kdy se do vysokoškolského zákona - zřejmě v rámci té deklarované podpory prolínání teorie a praxe - dostalo, že závěrečná práce nesmí být utajena po dobu delší jak 3 roky. To si pak každý dobře rozmyslí, co tam může dát. A zdaleka nejde jen o ekonomiku...

Ad S4991023:
"aby si fíra při počítání uvědomil, jak asi mu to bude brzdit"
Myšlenka dobrá, ale obávám se, že v některých případech (a není vyloučeno, že tyto případy budou čím dál častější) si tohle ten dotyčný prostě není schopen uvědomit...
Pikehead
Čtvrtek, 04. června 2020 - 08:04:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6247
Registrován: 3-2007
Pro mně je teda zásadní informace to, že ČD Cargo si z důvodu udržení obratu drží i tyhle low-end kšefty, kde se snaží konkurovat garážistům typu IDS (a nevím jak to dělaj: HQ v Karlíně, SAP, PKS, stravenky... jim v tom moc nepomáhá. [happy] ). Druhá zásadní informace je, že moderní stroje je navzdory jejich (odhaduju dvoj až trojnásobné) produktivitě velmi těžké dostatečně vytížit a tím uživit, penalizace jakýchkoliv prostojů je u nich neúnosně vysoká.
Čtvrtek, 04. června 2020 - 09:28:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10299
Registrován: 4-2003
kde se snaží konkurovat garážistům typu IDS

Kteří mají dneska garage na Kladně a v Děčíně a k tomu desítky lokomotiv.[biggrin]

Já tedy za garážistu považuju tak možná Východočeskou dráhu, ale ta si očividně místo na trhu najde a vyřeší i blouznění jiných o duálních kolomotivách.

Peníze nesmrdí a řekl bych že ani úvahy o tom co je dobrý a co je špatný podnikání fakt nefungujou.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Čtvrtek, 04. června 2020 - 11:26:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11918
Registrován: 8-2012
ČD Cargo si z důvodu udržení obratu drží
Oprava: z důvodu udržení zaměstnanosti. Protože ty garážovky to rozhodně nedělají tak, že se na tom mění personál každých šedesát kilometrů. (A to včera stál zamčený vectron 383.008 na vlaku v Kostomlatech minimálně celý den, takže ani vytížení moderních vozidel není takový problém.)

P.S. jak je vidět, ono i to dřevo se dá dělat jinak, než každý den vozit do koncové stanice lokálky dva uhláky a stejně tak dva odvézt. Takže třeba severovýchodní Čechy křižují "drancováky" s lokomotivami od garážovek, kde vznikne ucelenka do druhého dne... to je využití [happy].
電車オタク
Čtvrtek, 04. června 2020 - 12:12:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1691
Registrován: 11-2005
Každopádně ten přesun nákladní dopravy ze silnic na dráhu lokálky potřebuje a Východočeská dráha
svými drancováky těžko všechny cancoury zachrání...
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Čtvrtek, 04. června 2020 - 13:12:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11919
Registrován: 8-2012
Zazní i obvyklá mantra "řeky se stékají z potůčků"? [happy]
Vzhledem k tomu, že tu ty lokálky jsou a přesun jaksi nenastává, tak to zřejmě nebude ta hlavní potřeba. Přesun nákladní dopravy ze silnic na "dráhu" totiž potřebuje především změnu myšlení (mj. o těch "řekách z potůčků") a dva véesáky denně to nespraví.
電車オタク
Čtvrtek, 04. června 2020 - 13:22:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1692
Registrován: 11-2005
I dva véesáky nahradí čtyři auta, takže pro nás/životní prostředí výhra[wink]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Čtvrtek, 04. června 2020 - 13:59:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9401
Registrován: 5-2007
Miram: Ak to ťahá 742 alebo rovno 75x s nejakým rozladeným motorom, tak ani nie.

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
Čtvrtek, 04. června 2020 - 15:58:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1693
Registrován: 11-2005
Ale stále ano[ok]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Úterý, 09. června 2020 - 16:33:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10314
Registrován: 4-2003
ono i to dřevo se dá dělat jinak, než každý den vozit do koncové stanice lokálky dva uhláky

Kdyby jen dřevo.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Úterý, 09. června 2020 - 16:47:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1150
Registrován: 6-2019
ono i to dřevo se dá dělat jinak, než každý den vozit do koncové stanice lokálky dva uhláky

Jj, např. Kraslice a Oloví do SRN v podání KDS a jediné mašiny.
(předpokládám, že kdyby se to nevyplatilo, tak to nejezdí, u státního dopravce si tím jistý rozhodně nejsem).
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Středa, 10. června 2020 - 10:51:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6996
Registrován: 5-2010
Mám dotaz.V pondělí vezlo ČDC od Lanžhotu do Bádu (Pn43390) s cílovkou Leipzig-Schönefeld, ucelenku ložených krytých vozů řady Hccrrs (ty žlutočerné) ARS Altmann pro přepravu automobilů.
Byl to nějaký náhodný výstřel nebo nějaká nová přeprava?
Dj_cargo
Středa, 10. června 2020 - 13:55:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1992
Registrován: 11-2005
Drak_ze_skalky:
" Byl to nějaký náhodný výstřel nebo nějaká nová přeprava?"

Jednorázovka.
Středa, 10. června 2020 - 14:14:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6998
Registrován: 5-2010
Hmm škoda, díky.
Středa, 24. června 2020 - 04:54:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 986
Registrován: 3-2004
K intermodálnímu vlaku PKPCI Paskov - Herne začalo před pár dny jezdit křídlo (nebo spíš křidélko [happy]) o čtyřech vozech (osm návěsů LKW Walter) z Obrnic s připojením ke kmenovému vlaku na Střekově.
Čtvrtek, 25. června 2020 - 07:45:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15
Registrován: 10-2018
Aktualizovány pomůcky GVD
Jirka_most
Neděle, 28. června 2020 - 18:50:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 401
Registrován: 2-2007
Železniční boss: Vagony státního dopravce jsou životu nebezpečné
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zeleznicni-boss-vagony-statnih o-dopravce-jsou-zivotu-nebezpecne-110070#seq_no=2&source=hp&dop_a b_variant=0&dop_req_id=PGvhxxiv0hq-202006281641&dop_source_zone_n ame=zpravy.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku &utm_campaign=
Pondělí, 06. července 2020 - 23:27:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1640
Registrován: 7-2002
K tomuto tématu doporučuji zde ...
Pátek, 31. července 2020 - 21:34:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9961
Registrován: 5-2002
Něco jsem hledal a tak jsem se začetl do jednoho archívu z roku 2013 :-)
micek
Úterý, 11. srpna 2020 - 17:17:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 308
Registrován: 11-2015
Seznam Zprávy: Lodě stojí, vlaky jedou. Pandemie překreslila mapu dálkové přepravy

Pandemie překresluje mapu dálkové přepravy. Zatímco ta lodní a letecká čelí omezením, na železnici to žije. Za poslední měsíc vyrazilo na trase Čína–Evropa 976 vlaků, tedy o 62 procent víc než loni, a sázejí na ně i české firmy.


No uvidíme co z toho bude trvalé a co jen dočasný výkyv...
Sobota, 15. srpna 2020 - 17:29:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 756
Registrován: 8-2017
micek 308:
Nevím jestli je dobře to oslavovat, pořád je to jenom dovoz z Číny a kdoví jak dlouho jim to vydrží. Na začátku roku bacil, teď pro změnu plavou.
Neznamy
Úterý, 25. srpna 2020 - 08:49:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 724
Registrován: 1-2005
V úseku Č. Budějovice - Ševětín se chystá rušení současné tratě podobně jako u Plzně přes Chrást. Ozve se alespoň tady Žesnad včas, nebo opět až pozdě?
Úterý, 25. srpna 2020 - 09:05:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1655
Registrován: 7-2002
No uvidíme co z toho bude trvalé a co jen dočasný výkyv

jojo, muže to být spíš o větší setrvačnosti útlumu a nějakého oživení frekvence lodní dopravy. Ale ČR se to beztak moc netýká, Metrans rozjel pravidelnou linku před rokem a během korony měl tak jeden vlak týdně navíc, ČD Cargo v zásadě nikdy pravidelnou linku nerozjelo a i v rozhovoru v aktuálním ŽM uvádí, že tu na to není trh (a z mnohých dřívějších vlaků do Lovo část nebo třeba i celé stejně pak jely do Německa).
Ale o zpětné vytížení se teď docela slušně stará kůrovec :-)

nebo opět až pozdě
... když bylo pro Chrást včas, žesnad ještě neexistoval
Úterý, 25. srpna 2020 - 09:19:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1328
Registrován: 6-2019
No a jaký argument by byl pro Nemanice - Ševětín?
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Úterý, 25. srpna 2020 - 09:59:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10080
Registrován: 5-2002
Ozve se alespoň tady Žesnad včas, nebo opět až pozdě?

ŽESNAD.CZ se zde rozhodně neozve. Nevidíme žádný významný rozvojový potenciál v prostoru Českých Budějovic a přilehlých tratí, který by takový požadavek opodstatnil na rozdíl od tratě Praha - Plzeň.
Tento názor píši jako soukromá osoba prodchnutá celým životem železnicí, nikoliv jako zaměstnanec dopravce nebo člen nějakého spolku.
Úterý, 25. srpna 2020 - 14:24:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 836
Registrován: 9-2007
https://www.vlaky.net/fotoblog/994/jezevcik-class-66-v-petrovicic h/
Úterý, 25. srpna 2020 - 17:48:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6507
Registrován: 9-2005
Zpětné vyřízení kůrovcem do Číny? Jedině pokud to dříví jezdí v námořních kontejnerech. Nebo pokud v těch klanicových výměnných nástavbách jezdí k nám něco jinýho.

(Příspěvek byl editován uživatelem Qěcy.)
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Úterý, 25. srpna 2020 - 21:06:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3066
Registrován: 8-2009
Kůrovce už dávno expedují v kontejnerech, už tu byly někde i foto.
Život je hořký. Bohudík !
Nebudu si měnit nick proto, že jsem se přestěhoval[kecal]
Středa, 26. srpna 2020 - 09:20:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1658
Registrován: 7-2002
Jedině pokud to dříví jezdí v námořních kontejnerech

No však samozřejmě. Před pár týdny toto téma vyventilovalo oficiální tiskovou zprávou i ČD Cargo, ale jinak už je to stará věc, viz třeba ŽM 8/19, str. 25 a teď opět ten rozhovor v nejnovějším ŽM. Tak jako i s jiným zbožím, pořád je to hlavně o kombinaci vlak - loď, ale teď už sem naopak jezdí z východu i vlaky s prázdnýma bednama k nakládce dřeva. Tohle byl jeden z prvních.

(Příspěvek byl editován uživatelem kade.)
Středa, 26. srpna 2020 - 10:08:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11142
Registrován: 4-2003
Qěcy:Jedině pokud to dříví jezdí v námořních kontejnerech.

Věř tomu, že to tak jezdí a jezdí toho mnoho. Moje přítelkyně, která dělá v logistice u firmy Mars, si mne nejednou postěžovala na to, že nemají pro své přepravy k dispozici dostatek kontejnerů, protože ty jsou vytíženy přepravou dřeva do Číny. Přeprava dříví do Číny s sebou nese ještě další problémy: Kontejnery jsou po přepravě dříví mnohdy pěkně zahnojené a také občas bohužel i poškozené...
Středa, 26. srpna 2020 - 10:34:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6519
Registrován: 9-2005
Já vím, že to už několik let v kontejnerech jezdí. Jen jsem si myslel, že nejde o masovou záležitost. Nepátral jsem po tom, ale fotek z nákladní dřeva do námořních kontejnerů jsem viděl jen pár a je to víc, jak rok. Kde se ty kontejnery nakládají? V jakém množství?
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Mladějov
Středa, 26. srpna 2020 - 10:39:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14915
Registrován: 3-2007
Qěci, ty bys zaměstnal na ty odpovědi zdatnou sekretářku [biggrin]

Stejně je šílený vozit les přes půl zeměkoule [crazy]
Telini
Středa, 26. srpna 2020 - 10:56:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 653
Registrován: 10-2006
Qěcy:
"Kde se ty kontejnery nakládají?"

V lese [wink]: https://www.youtube.com/watch?v=f4pN8u3xkzk&feature=youtu.be&t=15 7
Středa, 26. srpna 2020 - 11:04:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11145
Registrován: 4-2003
Qěcy:Jen jsem si myslel, že nejde o masovou záležitost.

Na uzavřeném kontejneru prostě není vidět, čím je ložen [wink].
Středa, 26. srpna 2020 - 11:25:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6521
Registrován: 9-2005
Nevím, proč mě nenapadlo, že to nakládají rovnou v lese. Možná i proto, že se letos po různých českých lesích vyskytuji mimořádně často, viděl jsem asi sto nakládek dřeva, ale do kontejneru nikdy a na nádražích taky nikdy.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Středa, 26. srpna 2020 - 11:39:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3778
Registrován: 6-2007
Dost často se do kontejnerů ložilo dřevo různě na manipulačních plochách na nádražích, a pak to jelo na autech někam na terminál. Naposledy viděno ve Žďáru nad Sázavou.
Já byl na jaře u nakládky několika vlaků do Gdaňsku, tam to jelo v uhlácích, následovala překládka do kontejnerů a pak na loď do Číny.
[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Středa, 26. srpna 2020 - 11:53:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1661
Registrován: 9-2011
Já viděl loni nakládku dřeva do kontejnerů v Opavě-Palhanci. Dělo se tak na place kovošrotu, kde byl dočasně zřízen sklad dřeva. Do kontejnerů tam byly nakládány delší kmeny. Pak se to vozilo autem někam směrem na Ostravu. Kde se to překládalo na vlak se mi ale nepodařilo zjistit.

(Příspěvek byl editován uživatelem Jacob.)
Němec_z_ova
Středa, 26. srpna 2020 - 14:21:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4170
Registrován: 4-2009
Na uzavřeném kontejneru prostě není vidět, čím je ložen.

Taky si občas nějaký kontejner otevřeme.

Mufloni nepatří na koleje[pozor][pozor][pozor]
Telini
Středa, 26. srpna 2020 - 20:18:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 654
Registrován: 10-2006
Ještě jedno video nakládky v terénu: https://youtu.be/UxAh4Gr-sGA
Čtvrtek, 27. srpna 2020 - 23:12:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4005
Registrován: 4-2006
Dřevaři si pronajali třeba část terminálu v Brně, kde se nakládá dřevo do kontejnerů, které pak jdou rovnou na vlak.
Úterý, 15. září 2020 - 18:19:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1749
Registrován: 11-2005
Od 1. ledna 2021 smí do Německa jen "tiché vozy", začátek roku bude asi zajímavý...[wink]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Úterý, 15. září 2020 - 18:43:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9587
Registrován: 5-2007
Miram: No, keď vidím ako na to všetci dopravcovia vehementne zbroja, tak by som sa toho až tak nebál. Vlastne čo si všímam, tak väčšina prepráv do SRN jazdí v "tichých" už dnes.

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
Ythomas_ct
Úterý, 15. září 2020 - 23:01:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2947
Registrován: 10-2009
Ad Miram:

Od 1. ledna 2021 smí do Německa jen "tiché vozy", začátek roku bude asi zajímavý...[wink]

Také bych v tomhle nějaký zásadní problém neviděl; oni to Němci už deklarují celkem dlouho a snad byli schopni dát dopravcům i nějakou tu podporu, pokud se nepletu. Podívejte se, kdo a s čím dnes jezdí do Německa. Nové vozy už pouze s "K" (příp. na kotoučích, zejména pokud to má významněji jezdit i ve Švajcu); odvážlivci přezbrojují na "LL" také celkem intenzivně. Zbylé vozy s litinou nám holt budou dále hlučet maximálně tady a směrem na východ (a tím mj. přispívat v různých záměrech k nutnému rozsahu protihlukových opatření)...
Mcx
Středa, 16. září 2020 - 19:09:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2347
Registrován: 2-2006
Ano, Evropa nejen na silnici si podřezává větev, to zvýšení nákladů v Německu kompenzují z části ve Švajcu zcela a my jsme kde .....v ř.....
Dnes všichni ví, že je to cesta do prd...., ale je politicky nekorektní říci, že to tam vede.
Prostě na co sáhne EU to vede do prd....

(Příspěvek byl editován uživatelem MCx.)
Web:
parostroj.net
ostramo.parostroj.net
Středa, 16. září 2020 - 19:16:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12567
Registrován: 8-2012
Bodejť, Dráha přece má dělat kravál, dřív (bylo líp) to nikomu nevadilo a komu se to nelíbí, ten je zločinec.
電車オタク
Středa, 16. září 2020 - 21:31:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6615
Registrován: 9-2005
EU jsme i my, čili pokud kritizujete EU, tak kritizujete i Česko, resp. ty české eurokomisaře a jiné zástupce.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Mcx
Čtvrtek, 17. září 2020 - 20:30:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2348
Registrován: 2-2006
Qěcy - že by paní Jourová a železnice ??

(Příspěvek byl editován uživatelem MCx.)
Web:
parostroj.net
ostramo.parostroj.net