Diskuse » Archiv 2020 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 15. 07. 2020 předcházející | další

Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 15. 07. 2020

dolů
   autor příspěvek
Úterý, 07. července 2020 - 09:07:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 983
Registrován: 1-2015
Pamatuji si, jak byla zrušena linka 218 ze Sídliště Na Dědině, která jezdila dřív na Kulaťák. To byl taky hloupý experiment Jáji a Páji. A důsledek známe všichni. Metro ještě nestálo, ale autobusy končily na Veleslavíně, kde se otáčely. Byla tu možnost přestupu na tramvaje, ale lidi radši volili linku 119, která byla už i tak přeplněná. Nejvíc tahle revoluce 2012 ale postihla tramvaje ve všech směrech. Možná negativně, možná pozitivně, to ať posoudí každý sám. Za sebe říkám, že největší blbost, co kdy mohla tahle sebranka udělat, sebrat z Bělehradské šestku a jedenáctku zkrátit na Olšana.
"Pravda zvítězí, ale dá to fušku."

Jan Masaryk
Břevnovák
Úterý, 07. července 2020 - 10:51:32  
Neregistrovaný host
Káem:
"Břevnovák, vy to nějak špatně čtete z mapy, běžte se tam podívat. 123 z Cibule po své trase na Kavalírku a odtud po trase 167 na Homoli (závlek) a bonus je prodloužení na Vypich. [satan]
9001: proč by to bylo po tělese TT? Lidi nebydlej na zastávkách. kdo ví jestli by zastávky ve vrchlickýho dc nepotěšily víc než na Plzeňský."

Tam jsem tak často, že se dívat na mapu fakt nemusím. A popisovanou trasu 123 jsem pochopil, co jsem moc nepochopil je tohle ... na Cibuli jen každý čtvrtý spoj ... resp. pokud jsem to pochopil, tak je to slušná píííp.
A pak ten závlek ... takže z Kotlářky nahoru, okolo spodních vrátnic obou špitálů, pak horní Motola&Áčko, pak k horní vrátnici Homolky (dnešní konečná) ... a PAK se tam jen otočí a pojede zpátky na Kukulovu a pak na Vypich? A nebo to bylo myšleno tak, že si to mají pacoši ze Šafránecké dojít a bus jede od Motola durch Na Vypich?
Úterý, 07. července 2020 - 12:19:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 600
Registrován: 4-2019
Břevnovák:
"A pak ten závlek ... takže z Kotlářky nahoru, okolo spodních vrátnic obou špitálů, pak horní Motola&Áčko, pak k horní vrátnici Homolky (dnešní konečná) ... a PAK se tam jen otočí a pojede zpátky na Kukulovu a pak na Vypich? A nebo to bylo myšleno tak, že si to mají pacoši ze Šafránecké dojít a bus jede od Motola durch Na Vypich?"
Jako závlek se označuje to, že bus někam zajede, pak se po téže trase vrátí a pokračuje jinam.
Úterý, 07. července 2020 - 14:35:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19654
Registrován: 8-2005
Břevnovák - no v trase 167 se musí jezdit po 5 minutách, Cibulanum stačí 20 minut. Ano, závlek je závlek.
Paes: tak třeba Radotíni si zvykli. 244 nemá žádnej dopravní význam s těma intervalama a Radotínum se dala 245 a 248 a jak jsou šťastný. Thomayerka vypadá stejně jako před 60 lety [smrt]
Orky: Pokud vim, 166 nejméně 3 měsíce Bublovku vynechávala a zbláznil se někdo? Nikdo.
Smysluplné využití retro T3: zimní období linka 41, letní období linka 42: Pohořelec-Hrad-Malostr.-Starom.-ND-VN-Masna-Bílá labuť.
Břevnovák
Úterý, 07. července 2020 - 15:46:58  
Neregistrovaný host
Tak mne tak nezaujal ani ten pojem, o tom už jsem možná i slyšel:-), ale ta trasa ... hlavně jsem si představil jak by to z Rtg vytáčel do Kukulovy nahoru ... i ta malá mrcha 168 tam má co dělat. V kloubu si to neumím představit ... mohl by se mi k tomu někdo znalý, nejlépe kdo s tím jezdí/jezdil, vyjádřit?

Nebo by ta KM123:-) nejezdila v kloubu?

A když se podívám na aktuální JŘ 123 a 167 ... a jen každá čtvrtá KM123 nahoru, protože teď ta 167 fakt nejezdí co 5 min ... tak by mi bylo fakt líto těch zoufalců, co by tím mezi Kavalírkou a Šmukýřkou museli jezdit. [rofl]

Ale jako jo, když na tom budou všichni jako ty ... kua, to ale bude velký rádio [wink]
A až budeš úplně v důchodu, to budou teprve pak návrhy úspor ... jen si to pak nepokaž těma špitálovejma linkama, přece jen se belhat zrovna po tý Bulovce není pro dost pacošů úplně ten správnej rajc.
Úterý, 07. července 2020 - 16:23:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19655
Registrován: 8-2005
Břevnovák: Dal jsem jim Vypich jako bonus, když nebudou chtít, nebudou to mít. Jezdily by to standardní busy. No ted jsou prázdniny, ale koukám, že v sone to má stejný intervaly, takže by ani žádný půlený spoje nemusely bejt [proud]. Já doufám, že se do spárů doktorů nedostanu a trefí mě šlak z nějakýho linkovýho vedení. [satan][kecal]
Btw, myslíš že kdyby v sone ubyly 3 klouby za hodinu mezi andělem a kavalírkou, že by to tramky neodvezly? že bysme na to šli salámovou metodou...
Smysluplné využití retro T3: zimní období linka 41, letní období linka 42: Pohořelec-Hrad-Malostr.-Starom.-ND-VN-Masna-Bílá labuť.
Břevnovák
Úterý, 07. července 2020 - 17:01:27  
Neregistrovaný host
Tam nejde o chtění, to se podle mne fakt snad ani nedá ... i ta klasika by podle mne nevyšla, kloub už vůbec. Pravda je, že když by se dobře dojebal JŘ, tak by ten kloub nebyl potřeba, bo by tím stejně už pak nikdo nejezdil. A při troše snahy by i ten malej stačil:-)))

Jako že by 167 o víkendech zkusmo končila na Kavalírce taky? A to není špatnej nápad, vždyť co na tom Andělu vlastně je ... pád obchodů, nákupák, nějaká ta restaurace a tak. Nic, kam by chtěl člověk o víkendu jet. Úřad je zavřenej a na béčko se dá z Motola na A a na Můstku přestoupit. Přestup je to fajn, člověk se hezky projde a o víkendu to metro jezdí prakticky furt. [lol]

A S65 by to určitě dost pomohlo:-))).
Úterý, 07. července 2020 - 17:04:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19656
Registrován: 8-2005
O těch víkendech jede z Kavalírky na Anděla 5 tramvajovejch linek (9 je za dvě) - je to jen o pohnutí [zadnice] z busu na tramvaj. Právo na přímou jízdu neni lidský právo.
Smysluplné využití retro T3: zimní období linka 41, letní období linka 42: Pohořelec-Hrad-Malostr.-Starom.-ND-VN-Masna-Bílá labuť.
Břevnovák
Úterý, 07. července 2020 - 21:23:13  
Neregistrovaný host
Tak o víkendu je 123 na Kavalírku už teď. 167 bych osobně nechal, byť je mi to někde. A skutečným důvodem není pohodlí Homolkářů, ale zase oba špitály, resp. jejich pohotovosti.
Úterý, 07. července 2020 - 21:36:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1049
Registrován: 1-2007
Pozn. Tuším, že během výluky Kukulovy ulice autobusy z Weberovy do Roentgenovy ulice jezdily, tuším že tam snad byl jednosměrný provoz Roentgenova-Kukolova-V úvalu.

Jen taková poznámka mezi linkami směr metro Kačerov vs. Nusle je přestup hrana hrana (doba přestupu se dá počítat ve vteřinách), takže si myslím, že není potřeba měnit linkové vedení.

V oblasti by chtělo spíše řešit nepravidelnost na úseku Kačerov - Želivského, kdy v pracovní dny linky 150/139 jezdí v pracovní dny kolikrát za sebou, protože naberou zpoždění již na křižovatce Želivského/Vinohradská a další posbírají cestou do Modřan.

(Příspěvek byl editován uživatelem Paes.)
Úterý, 07. července 2020 - 23:44:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8578
Registrován: 6-2004
Káem: Jenom zapomínáš na to pro koho tu MHD je ;-). Občan prdeli pohne tak maximálně do IAD, pokud ho budeš nutit přestupovat v kdejaké prdeli ma cestě, ,kterou doted měl v kuse...

A než začneš něco říkat o ekonomice atd. Jasně v pracovní den to zkousne, protože i ten bus jede "rámcově furt", ale o víkendu, kdy tramvaj s intervalem 15 minut navazuje hala bala na bus jedoucí po 20 i když bude mít lítačku v kapse....


Stejný osud čeká i Zdiby, pokud se náhodou povedou dokončit....
Břevnovák
Středa, 08. července 2020 - 10:25:43  
Neregistrovaný host
Tak z W do R jo a z R do K dolů se jezdí furt.
Já měl ale na mysli jet po R od Homolky a pak to vzít K ne klasicky dolů, ale nahoru na Vypich ... tak jak dnes jezdí 168. Tam si fakt neumím představit, jak by to ten kloub vytočil ... jinak, než přes všechny pruhy co tam jsou. Ale třeba to jde, já autobus nikdy neřídil:-).
Středa, 08. července 2020 - 14:49:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19657
Registrován: 8-2005
9001: ale jo, vim pro koho je MHD, ale asi si budeme muset všichni trochu utahovat opasky, 7 let tučných skončilo a nastává pár let hubených. Na autobus po 20 navazuje tramvaj po 5 (3 linky po 15 - jen to umět proložit)
Smysluplné využití retro T3: zimní období linka 41, letní období linka 42: Pohořelec-Hrad-Malostr.-Starom.-ND-VN-Masna-Bílá labuť.
Středa, 08. července 2020 - 16:54:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6190
Registrován: 7-2011
Káem - nojo, jenže to by se muselo (chtít) umět třeba zkoordinovat SSZ a podobné "drobnosti". Podívej se třeba na Hradčanskou (SSZ Špejchar), jak "kvalitně" to tam i přes všechna upozornění, funguje už roky.
Břevnovák
Středa, 08. července 2020 - 16:58:17  
Neregistrovaný host
Takže z té MHD uděláme zase echt socku, protože kdo bude moci, pojede autem. Že to ekonomicky pár let nebude taková hitparáda jako byla je jasné, ale je otázkou, zda to šetření stojí za případný přesun mnohých cestujících z MHD do [auto].

Protože všichni víme, že uvedené restrikce samozřejmě něco ušetří, ale taky mnohým sníží komfort cestování MHD. Jasně, auto si kvůli tomu asi jen tak někdo spešl kupovat nebude, ale pokud jej už má, tak ty náklady na jízdu nejsou taková raketa (většina nákladů je beztak fixních) a i kdybych fakt nevěděl co s volným časem, tak čumět někde na přestupu mne zrovna neuchvátí.
Středa, 08. července 2020 - 17:06:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5312
Registrován: 12-2007
Krom metra už VHD socka je dost dlouho, moc hezky to je vidět nyní kdy mnoho lidí co se octlo neplánovaně venku z metra na Pražského Povstání, volá TAXI.
Podle mých dnešních pozorování by tramvaje v sedle mohly mít i=15.

Největší náklady na cestě autem je najít a zaplatit místo na parkování. To jde poměrně jednoduše a parking na místě k tomu neurčeném se trestá velmi mírně až nijak. Ještě že maj BUSy náhradky na metro hlasitej klakson.
Středa, 08. července 2020 - 17:24:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19658
Registrován: 8-2005
Břevnováku, ten nedostatek prostředků nebudou mít jen tjamvaje a busíky, ale i ty lidi - prostě na pracák se autem nejezdí. To nebude izolovaný, to bude napříč společností a oborama.
Smysluplné využití retro T3: zimní období linka 41, letní období linka 42: Pohořelec-Hrad-Malostr.-Starom.-ND-VN-Masna-Bílá labuť.
Středa, 08. července 2020 - 17:33:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6191
Registrován: 7-2011
Břevnovák:
"tak ty náklady na jízdu nejsou taková raketa (většina nákladů je beztak fixních)"
Hlavně ty náklady v tu chvíli nikdo moc neřeší. Lidi opravdu nepřemýšlí stylem, že z Radotína do Hloubětína to maj buď MHD za 10 korun denně, nebo za stovku jednu jízdu autem, přemýšlí hlavně stylem, že teď je sobota večer, MHD to maj na dvě a půl hodiny s fůrou přestupů, zatímco autem do hodiny i kafem na benzínce.
Středa, 08. července 2020 - 17:44:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19659
Registrován: 8-2005
Bobik: V tuto chvíli. Jako se v tuto chvíli ještě neřešej pidibusíky ale už se řeší nočních 20 minut. Nevěř tomu, že je to poklesem poptávky, těch 20 minut se nám už nevrátí.
Smysluplné využití retro T3: zimní období linka 41, letní období linka 42: Pohořelec-Hrad-Malostr.-Starom.-ND-VN-Masna-Bílá labuť.
Středa, 08. července 2020 - 19:08:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6193
Registrován: 7-2011
Káem - tak zatím těch 20min opravdu ani není potřeba. A pokud nebude ani v budoucnu, tím lépe, protože ta dvacetiminuta byl opravdu značný nepoměr ve smyslu cena/výkon. Jenže zapřičiněnej politicky a tedy se s tím nedalo dělat nic rozumnýho.

Jako já to na jednu stranu všechno chápu, jenom by si "představitelé" měli konečně uvědomit, co vlastně chtějí, jestli "město bez aut", nebo "ušetřit". Tou tragikomedií, co zatím předvádějí, se jim daří akorát nasrat úplně všechny.
Středa, 08. července 2020 - 19:53:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15350
Registrován: 10-2004
Bobik: 20 minut v noci byl zaveden z důvodů přetížení nekterých směrů, poptávka v nocích na nepracovní den je významně větší než na pracovní den. To teď není potřeba a dlouho nebude. A než se vrátí noční potpávka do původní velikosti, je tu přílěžitost hledat řešení, které bude fungovat na půlhodině. Je potřeba připomenout, že celotýdenní půlhodina buď povede k přetíženým víkendům nebo předimenzovaným pracovním dnům.
Praha si v příštích měsících a letech pořídí jenom to, na co bude mít, vypadlo jí 10 mld na příjmech a 2 mld na jízdném. A položka doprava sežere ročně třetinu rozpočtu. Ty když přideš o část příjmu, tak taky budeš hledat úspory.
Středa, 08. července 2020 - 20:29:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6194
Registrován: 7-2011
Orky: Tohle všechno já vím, ale přesto, i za "nejlepších" časů dvacetiminuty, to bylo o tom, že většina těch tramvají jezdila většinu doby co byla venku, silně nevytížená. A právě díky "politickým rozhodnutím" (například nemožnosti zrušení Lazarský apod.), s tím nešlo dělat nic jinýho, než tohleto. Zrovna o nočních tramvajích si troufám tvrdit, že něco málo vím [happy] a ta dvacetiminuta nebyla zrovna ekonomická. Jenže to byla jediná "politicky průchozí" varianta. A tohle je právě ten největší problém, když se do toho cpe politika, tak ekonomika kdesi pláče.
Břevnovák
Středa, 08. července 2020 - 20:34:45  
Neregistrovaný host
Bobik:
"

Jako já to na jednu stranu všechno chápu, jenom by si "představitelé" měli konečně uvědomit, co vlastně chtějí, jestli "město bez aut", nebo "ušetřit". Tou tragikomedií, co zatím předvádějí, se jim daří akorát nasrat úplně všechny."

Tohle do kamene tesat. Buď ať to je ... máme x giga a víc ani floka a za to zajistíme nějakou základní obslužnost a komu to nevyhovuje, tak ať si jede autem, proč ne. A nebo je cílem max omezit IAD a nabídnout alternativu v podobně komfortní moderní MHD, i když to holt něco stojí a furt, krize nekrize.

Styl ... na dobrou MHD nemáme, ale v autech vás nechceme, takže vám to z toho ježdění budeme dělat co největší pakárnu a vona vám i ta osekaná MHD bude nakonec dobrá, jinak kolo a nohy ... to je prostě [cunik].
Středa, 08. července 2020 - 21:29:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15351
Registrován: 10-2004
Břevnovák: Když jsem se tady ptal, jak má Praha získat peníze na to, aby se nemusela omezovat MHD, tak jsem se dočkal jediné odpovědi: Ať se ti ušetří DPP ve svých nákladech. Nikdo nechápe, že udělat opatření, aby DPP ušetřil řádově miliardy, není žádná sranda a že ušetřit obrovské peníze nejde ze dne na den. Tak běžte za zastupiteli, které jste si zvolili, poraďte Adamovi Scheinherrovi, který je za dopravu zodpovědný, když si myslíte, že sebrat ze dne na den 12 miliard je taková hračka. Ale vás zajímá doprava a jaksi nevidíte, že Praha musí poplatit jiné věci. Praha je vylidněná, turisti tu nejsou, lidi ležej na pláži na Lipně a děti jsou na táborech. Teď jsem na to zrovna dneska odpoledne koukal na Kačerovku: 189 v půl šestý po 7,5 minutách vezla 10 lidí. Většina ostatních autobusů po 10 minutách s volnými místy k sezení. Ale prázdninové omezení busů je likvidační tragedie...
Čtvrtek, 09. července 2020 - 11:34:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6195
Registrován: 7-2011
Orky: Ale Břevnovák říká přesně to, co si myslím taky. Buď je politickým cílem omezit IAD, ale pak to znamená, že MHD bude mnohdy a mnohde (hlavně na koncích) docela nevyužitá a bude něco stát. Nebo je holt potřeba šetřit, protože nejsou příjmy, ale pak to znamená, že IAD moc neomezím, protože lidi zkrátka na dlouhý intervaly a nefunkční přestupy budou kašlat a pojedou autem.

Snažit se omezovat IAD, snažit se zároveň šetřit a přitom na nějaký vymáhání pravidel kašlat je cesta akorát do pekla. A otravovat politiky je k ničemu, já ty naše otravuju furt, jenže kromě výmluv a protiřečení si, se člověk ničeho nedočká. A zvolit někoho jinýho? KOHO? Je snad na obzoru někdo alespoň trošku rozumnej? Já bohužel vidím jenom buď zloděje, nebo ideologický cvoky, co nechápou realitu.
Břevnovák
Čtvrtek, 09. července 2020 - 11:42:26  
Neregistrovaný host
O busech na Kačerově nevím vůbec nic, tam jsem jím jel naposledy před revolucí, takže o tom vím prd. Ale třeba tramvají jezdím do/c centra denně, ve špičce, a když mám kliku, tak si občas na kousek sednu.

Nicméně o tom to opravdu není a nebylo a protože se od vás často ledacos dozvím, tak ještě jednou. Já plně chápu omezenost rozpočtových prostředků, v tom není Praha vůbec sama a zrovna teď je na tom dokonce lépe než řada jiných. Takže beru, že jsou tu snahy šetřit. Ale furt to nemění nic na tom, o čem jsem psal. Že buď se dá říci, časy jsou zlé, Kamile:-), do MHD můžeme dát max tolik a tolik a víc ani floka, takže to proškrtáme a zajistíme aspoň základní obslužnost. A pokud z nějakého důvodu potřebujete něco víc, tak si to zařiďte jak umíte, my vám v tom nepomůžeme, ale aspoň vám nebudeme házet klacky pod nohy a když pojedete [auto], tak z vás nebudeme dělat nepřítele lidu a nebudeme vám dělat čím dál větší pakárnu.

A nebo se řekne, že ta auta ve městě fakt nechceme a že těm, kdo místo nich pojedou MHD zajistíme dopravu v cca takovém rozsahu jako dosud (což neznamená, že se nemohou dělat úpravy, které se měly dělat už před koronou). A holt ty náklady nějak dáme. Tady sice padají sumy 8-10-12 giga, což je samozřejmě hodně, ale furt je to cca sedmina ročního rozpočtu a v minulých letech se zrovna moc neinvestovalo i když peníze byly, takže na překlenutí podobného jednorázového výpadku by ty peníze být měly. Ostatně, je určitě řada těch, kteří na nějaké odměny a podobně letos mohou zapomenout a budou jen na základu a ta cca 1/7 běžného ročního příjmu bude taky v kelu, a taky jim Praha tramvajenku nezlevní a odpad/vodu/daň z nemovitostí neodpustí.

A naposledy opakuji, oba přístupy jsou v pořádku a rozumím jim ... co není v pořádku je jejich kombinace, tj. [auto] = nástroj ďáblův a současně osekaná MHD.
Čtvrtek, 09. července 2020 - 12:13:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15352
Registrován: 10-2004
Bobik/Břevnovák: Ale to já nerozporuju. Kdyby Praha ty peníze měla, taky MHD neomezuje. Ale ona je evidentně nemá, tak co má dělat? Kde je má vzít? Má zavřít školy nebo snížit platy učitelům svých škol, aby mohla MHD převážet ještě větší tuny vzduchu než teď a byl zachován interval?
Břevnovák
Čtvrtek, 09. července 2020 - 13:18:35  
Neregistrovaný host
Cituji sám sebe ... to je vždy fajn[rofl].

A pokud z nějakého důvodu potřebujete něco víc, tak si to zařiďte jak umíte, my vám v tom nepomůžeme, ale aspoň vám nebudeme házet klacky pod nohy a když pojedete [auto], tak z vás nebudeme dělat nepřítele lidu a nebudeme vám dělat čím dál větší pakárnu.

První půlka se zjevně daří:-))), ta druhá půlka mi od vrchnosti ale zatím poněkud chybí.
poznámka
Čtvrtek, 09. července 2020 - 14:24:35  
Neregistrovaný host
Orky:
"Bobik/Břevnovák: Ale to já nerozporuju. Kdyby Praha ty peníze měla, taky MHD neomezuje. Ale ona je evidentně nemá, tak co má dělat? Kde je má vzít? Má zavřít školy nebo snížit platy učitelům svých škol, aby mohla MHD převážet ještě větší tuny vzduchu než teď a byl zachován interval?"

Třeba přestat přimalovávat nesmyslné cyklopruhy odnikud nikam? Dále a dále omezovat možnosti parkování? Vytvářet umělé překážky na ulicích? Nenastavovat SSZ tak, že nasírá řidiče, ale nepreferuje ani tu MHD? Těch věcí je asi milion...

Za Krndy se tu po dvou letech psalo "zlatej Bém"... No, vypadá to, že zlatá Krnda. Což je naprosto šílené.
Čtvrtek, 09. července 2020 - 14:44:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19660
Registrován: 8-2005
Abysme to uvedli na pravou míru - dvacet minut bylo zavedeno proto, že si DPP nechal zku*vit Lazarskou tak, že se do ní víc jak 3 vozy nevejdou, čímž dostal argument, že na nočních linkách NELZE mít soupravy nebo článkový tramvaje (ale když mu nevyjdou oběhy, tak jedno kolo článková tramvaj ráda odjede, že jo, 92,94). Stejně tak je tabu i nízkopodlaha na nočních tramvajích a to tak dogmaticky, že i na Barrandov vytáhli 5 T6 a honěj je jen v noci, aby náhodou nevyjela wana. Prostě u tramvají platí víc než kde jinde NIKDY SE TO NEDĚLALO, NENI NA TO PŘEDPIS A PROČ PRÁVĚ MY. Přitom místo 20 minut by stačily v sone soupravy na 91,94 a 99 a to by bylo celý. Zajímavý, že busy článkový a nízkopodlažní jezděj desítky let.
Smysluplné využití retro T3: zimní období linka 41, letní období linka 42: Pohořelec-Hrad-Malostr.-Starom.-ND-VN-Masna-Bílá labuť.
Čtvrtek, 09. července 2020 - 14:57:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19661
Registrován: 8-2005
ad Poznámka - ne, furt se říká Zlatý Bém. O Krndě nebyla řeč nikdy.
ad Orky: Já se v 21,30 málem nevešel na Krejcárku do 136.
Smysluplné využití retro T3: zimní období linka 41, letní období linka 42: Pohořelec-Hrad-Malostr.-Starom.-ND-VN-Masna-Bílá labuť.
Čtvrtek, 09. července 2020 - 15:14:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 988
Registrován: 3-2007
Káem:
"... že i na Barrandov vytáhli 5 T6 a honěj je jen v noci, aby náhodou nevyjela wana..."

Abychom TOHLE uvedli na pravou míru: Každý den jsou na 32 dvě noční pořadí. Zastávkové jizdní řády sice ukazují negarantované spoje, pravda, ale od začátku výluky byly T6 na noční pořadí vypraveny celkem 11x a to následovně:
10.6. obě pořadí - 8658 a 8747
12.6. obě pořadí - 8748 a 8658
14.6. /52 - 8658
15.6. obě pořadí - 8739 a 8716
16.6. /51 - 8658
22.6. obě pořadí - 8658 a 8748
23.6. /52 - 8739

Celkem od 1.6. do dnes vyjelo 78 nočních pořadí, tudíž T6 vyjely pouze na cca 14% pořadí. To znáš jen z mapy, viď? [lame]
Vokovice!

Anvilia *2007
Čtvrtek, 09. července 2020 - 15:20:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19662
Registrován: 8-2005
Děkuji za upřesnění. Hrůza mi nedovolí být po skončení denního provozu na Barrandově, zejména když muj oblíbený bar Na Modré zavírá kolem půlnoci. Ale znám to právě ze studia JŘ na sloupku na modrý.
Smysluplné využití retro T3: zimní období linka 41, letní období linka 42: Pohořelec-Hrad-Malostr.-Starom.-ND-VN-Masna-Bílá labuť.
Čtvrtek, 09. července 2020 - 18:51:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6196
Registrován: 7-2011
...Káem:
"že si DPP nechal zku*vit Lazarskou..."
Ale tak já chápu, že ti starší už na tom nejsou s pamětí nejlépe, ostatně, všechny nás to čeká. [biggrin] Nicméně zkurvení Lazara bylo přesně to pitomý politický rozhodnutí. Vzpomeň, řešilo se to i na nějakým srazu, MŠ snad byl tenkrát ještě na TSK-ÚDI a ti z toho kvetli všichni. A všechny rozumnější a/nebo kompromisnější řešení právě politici smetli ze stolu, takže vzniknul tenhle paskvil. Zkracování zastávek je to samý v bledě modrým, však stačí se podívat, co vyvedla P666 s Kulaťákem (Vítězné nám. hlavně DC).
Pátek, 10. července 2020 - 22:11:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 984
Registrován: 1-2015
To, že si nechal DPP zkurvit Lazarskou...to je ono. Prostě koho napadla tahle debilní móda mít jenom ostrůvek pro jednu soupravu???? To je na zbláznění. Jako zkracování zastávek je ta nejhorší možná varianta. Dementi.
"Pravda zvítězí, ale dá to fušku."

Jan Masaryk
Pátek, 10. července 2020 - 23:20:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8580
Registrován: 6-2004
Pepan.1981: Tak ono se třeba jednou dočkáme VN a tam bude místa dost :-))))
Sobota, 11. července 2020 - 06:24:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6198
Registrován: 7-2011
Pepan.1981:
"Prostě koho napadla tahle debilní móda mít jenom ostrůvek pro jednu soupravu????"
Hádej, můžeš třikrát. Koho asi, když se tím mimo jiné "vyřešilo" spousta nedostatečných parkovacích míst. [wink]
A tam, kde nevyřešilo, je to typická ukázka současného politického myšlení ve stylu nahrazování (drahých) policajtů (levnými) fyzickými zábranami. Viz Kamenická, například - proč dělat bezbariérovou Vídeň a zachovávat zastávku na dvě soupravy, když "to není potřeba" a zároveň se tím naženou auta do zúženého prostoru na kolejích, čímž se přece zároveň zpomalí. Že to v praxi tak úplně nefunguje a že to je mnohdy řešení ve stylu odstraníme jeden problém za cenu vzniku problému jiného, nikoho moc netrápí. Hlavně, že ovčánci vidí, jak je o ně postaráno (hle, myslíme na potřebné a zřídili jsme vám bezbariérovou zastávku). Ale ono je to vlastně jedno, na Maninách Vídeň sice je, ale jako by nebyla, protože spousta to stejně objíždí po kolejích. Přece nebudou kvůli nějaký blbý zastávce zpomalovat, no ne? [crazy]
Neděle, 12. července 2020 - 18:05:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 985
Registrován: 1-2015
9001:
"Pepan.1981: Tak ono se třeba jednou dočkáme VN a tam bude místa dost :-))))"
To mě tolik netrápí, to už tady nebudu.
"Pravda zvítězí, ale dá to fušku."

Jan Masaryk
Neděle, 12. července 2020 - 18:06:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19663
Registrován: 8-2005
Netahej sem problém zastávek obecně - tady jde o to, že DPP a Ropid měli předpokládat, že noční doprava poroste a od toho jsou to odborníci, aby o tom politiky přesvědčili. Ostatně, podívejme se na Brno, kolik busů se jistě navíc vejde do tram zastávek a který se nevejdou (61) stojej kolmo. To je v Praze nemyslitelný. Že by třeba jedna linka stála ve Spálený občasný,druhá proti ní (před výhybkou spálená x lazarská , dispečeři vystrčili [zadnice] z auta a osobně dohlídli na to že všichni správně přestoupili a pak dali pokyn k rozjezdu. Tady se to hodí na prvního v řadě, přičemž ten ve spálený zc ani netuší, jestli všichni vůbec přijeli.

(Příspěvek byl editován uživatelem Káem.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Káem.)
Smysluplné využití retro T3: zimní období linka 41, letní období linka 42: Pohořelec-Hrad-Malostr.-Starom.-ND-VN-Masna-Bílá labuť.
poznámka
Neděle, 12. července 2020 - 18:23:19  
Neregistrovaný host
Nic není jednoznačné...
Koho asi, když se tím mimo jiné "vyřešilo" spousta nedostatečných parkovacích míst.
Když se jiná parkovací míst azrušila například z důvodu vytváření "ostrůvků pro chodce" i tam, kde být nemusí a jsou zbytečná...

je to vlastně jedno, na Maninách Vídeň sice je, ale jako by nebyla, protože spousta to stejně objíždí po kolejích. Přece nebudou kvůli nějaký blbý zastávce zpomalovat, no ne?
Kolik těch "Vídní" v Praze? Nejsou na ně zvyklí ani řidiči, ani cestující. Spousta řidičů se do nějakých pravidel od dob autoškoly ani nepodívala a tohle je relativní novinka (reaůtivní v tom smyslu, že tu máme lidi, kteří absolvovali autoškolu před 20 - 50 lety. A cestující? Na Albertově je naprosto běžné, že lidé stojí u hrany, i když žádná tramvaj není v dohledu. Protože jsou přeci na "zastávce".

Největší průšvih je v otm, že tak, jak se mění politická reprezentace, tak se mění i osazenstvo "iperitů" a podle toho to vypadá. Tu opajcujeme někde něco, tu někde něco jiného...koncepce je dobré slovo do volebních programů, ale jakmile se dostane k moci jiná parta, tak prohlásí ty předchozí za blbce a vítězoslavně vyleze zpátky na stromy. Cílem je pochopitelně utrácet peníz eza nezávazné studie, zadávané kamarádům, nikoliv něco řešit. [sad]
Neděle, 12. července 2020 - 19:00:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19664
Registrován: 8-2005
Typický je Letenský náměstí. DC je Vídeň, takže lidi maj stát na chodníku, ZC je mys, takže lidi mužou až ke kolejim. Je to tak blbý, že P7 musela rozvěsit letáky Jak správně stát na zastávce tramvaje.
Smysluplné využití retro T3: zimní období linka 41, letní období linka 42: Pohořelec-Hrad-Malostr.-Starom.-ND-VN-Masna-Bílá labuť.
Neděle, 12. července 2020 - 20:07:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 605
Registrován: 4-2019
poznámka:
"Kolik těch "Vídní" v Praze?"
Jenom v Holešovicích vím o osmi. Mezi Orteňákem a Tuzarovou je spíš vzácnost uvidět nějakou jinou …
Na Letenském náměstí je ve směru od Strossu zákaz vjezdu mimo MHD, takže ten chodník ke kolejím je jediné logické řešení. V opačném směru je zákaz pro motorová vozidla s podtabulkou, takže teoreticky přes tu Vídeň nějaké auto může jet, ale v praxi jsem ho tam ještě neviděl.
Neděle, 12. července 2020 - 20:34:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19665
Registrován: 8-2005
a to já jo. Přes Vídeň, lidi hrozili a křičeli, pak po kolejích a několikrát taky kompromis - jedna strana koleje, druhá videň. Nižší auta až do konce ovšem neprojedou [auto][proud]
Smysluplné využití retro T3: zimní období linka 41, letní období linka 42: Pohořelec-Hrad-Malostr.-Starom.-ND-VN-Masna-Bílá labuť.
Pondělí, 13. července 2020 - 05:53:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6202
Registrován: 7-2011
pdk:
"takže teoreticky přes tu Vídeň nějaké auto může jet, ale v praxi jsem ho tam ještě neviděl."
Po ránu je tam fůra zásobovačů. Navíc, "díky" genitálnímu oddělení chodníku od vozovky sloupky, tam nemají kam uhnout do boku a tím pádem dost překáží, takže není vyjímkou vystupovat do auta, nebo v rychlosti hledat jiný dveře. Jinak nelegálně tam dost aut jezdí taky, ale ty to berou spíš po kolejích.
Káem:
"a od toho jsou to odborníci, aby o tom politiky přesvědčili."
Byť celkově lze s tezí souhlasit, nesmíš zapomínat, že to může být i dvousečné. Buď se skuteční odborníci částečně podvolí (a prosadí, nebo zkorigují alespoň něco), nebo se jich politici zbaví a natahaj se tam všelijací rádobyodborníci z leknutí typu OMG. Navíc pořád to závisí na "kvalitě" příslušného politika - a ta obecně není nijak valná. Takže, co je ve výsledku lepší?
poznámka:
"Když se jiná parkovací místa zrušila například z důvodu vytváření "ostrůvků pro chodce" i tam, kde být nemusí a jsou zbytečná..."
Všechno souvisí se vším - proč se asi zrušila a vytvořily ty ostrůvky? No protože je to jednak levnější než policajt a jednak se to dá prezentovat coby "starost o bezpečí chodců" (zlepšení rozhledových poměrů). Což je zároveň i odpověď na to, proč se to zřizuje i tam, kde by nemuselo - dobře se to dá "prodat", ovčan to sežere a ještě zatleská.
Ploki
Pondělí, 13. července 2020 - 11:00:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 862
Registrován: 2-2012
Káem:
"Já se v 21,30 málem nevešel na Krejcárku do 136."
Není nad to si v pondělí ráno přečíst dobré vtipy [rofl][proud]
3xx jsou zkáza pražské MHD! Resp. pro ty, kteří cestují pouze po Praze. Koho baví čekat frontu na autobus? A pak vytahovat tramvajenku?
Pondělí, 13. července 2020 - 12:18:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 966
Registrován: 7-2010
Ambiciózní vítězný návrh na přebarvení všech vozidel pražské MHD radní tak dlouho tajili, až návrh prosákl ven v době, kdy vedení Prahy omezuje provoz městské dopravy. „Ideální načasování“.

Na jednu stranu kritický komentář k přístupu radních...

Přebarvit pražskou MHD? Teď, když nejsou peníze na provoz?
http://mhd86.cz/2020/07/13/prebarvit-prazskou-mhd-ted-kdyz-nejsou -penize-na-provoz/


a na druhou stranu únorový komentář, že jednotný vizuál je potřeba...

Pražské MHD chybí přes 25 let jednotný vzhled vozidel. Teď je šance to napravit
http://mhd86.cz/2020/02/20/prazske-mhd-chybi-pres-25-let-jednotny -vzhled-vozidel-ted-je-sance-to-napravit/

www.MHD86.cz[tramvaj] Dopravní magazín o městské hromadné dopravě. Dopravní akce. Komentáře, názory.
www.OMH86.cz[kecal] Osobní web vašeho oblíbeného komentátora.
Pondělí, 13. července 2020 - 14:01:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19667
Registrován: 8-2005
Ploki: Až v tom buse pojedete, pak pište, ano? Já vim že od stolu se netlačíte. Někdy tu MHD použijte.
Smysluplné využití retro T3: zimní období linka 41, letní období linka 42: Pohořelec-Hrad-Malostr.-Starom.-ND-VN-Masna-Bílá labuť.
Ploki
Pondělí, 13. července 2020 - 14:47:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 863
Registrován: 2-2012
Zde na diskuzi kecám do autobusů a do oblastí, které znám. Není to tak dávno, co jsem 136 jezdil téměř každý den. Dokonce i přes Krejcárek a marně vzpomínám, zda jsem někdy při průjezdu této zastávky v busu neseděl. 136 je vytížená z Flory na Žižkov, ale přes Krejcárek už rozhodně ne. Takže kromě zcela náhodné mimořádné situaci nevěřím, že by se do ní na Krejcárku nikdo nevešel.
3xx jsou zkáza pražské MHD! Resp. pro ty, kteří cestují pouze po Praze. Koho baví čekat frontu na autobus? A pak vytahovat tramvajenku?
Pondělí, 13. července 2020 - 14:59:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19668
Registrován: 8-2005
Hovořím o prázdninách, kdy to má od 21,00 int 20. Věřím, že nedávno, při int 15 to bylo lepší. Toto bylo ve směru Ohrada a byl to jednoznačně stupeň 4. Až se tam objevím, vyfotím.
Smysluplné využití retro T3: zimní období linka 41, letní období linka 42: Pohořelec-Hrad-Malostr.-Starom.-ND-VN-Masna-Bílá labuť.
Pondělí, 13. července 2020 - 20:14:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1553
Registrován: 9-2005
Káem: Ale vodvezlo se to, ne? [biggrin]
Úterý, 14. července 2020 - 09:07:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 986
Registrován: 1-2015
Jiří_T: Jo ale za jakou cenu???? Že to bylo stupeň 4N (nepobírá)
"Pravda zvítězí, ale dá to fušku."

Jan Masaryk
Úterý, 14. července 2020 - 09:29:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 968
Registrován: 7-2010
Superprázdninové jízdní řády způsobují problémy plánovačům na ROPIDu. Nový standardizovaný interval 20 minut se nehodí na všechny autobusové linky a tak vznikají paskvily.

Cestující z linky 140 přišly o kapacitní autobusy, ROPID je převedl na linku 188
http://mhd86.cz/2020/07/14/cestujici-z-linky-140-prisly-o-kapacit ni-autobusy-ropid-je-prevedl-na-linku-188/

www.MHD86.cz[tramvaj] Dopravní magazín o městské hromadné dopravě. Dopravní akce. Komentáře, názory.
www.OMH86.cz[kecal] Osobní web vašeho oblíbeného komentátora.
Smithers
Úterý, 14. července 2020 - 12:06:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 732
Registrován: 12-2007
Omh: no a linka 140 nepobírá? Pokud pobírá, tak je celý článek o ničem. Stejně tak se dá mluvit o prokladu 2 a 3 nebo 2 a 18 - sólo vs. souprava. Pokud to funguje, tak proč to řešit.
F.v.
Úterý, 14. července 2020 - 13:04:42  
Neregistrovaný host
A hlavně 140 je z jiný garáže než 188.Pane Omh ,udělejte si napřed v tomto jasno,a neopakujte věci,co napíšou bulváři.
Úterý, 14. července 2020 - 13:29:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5316
Registrován: 12-2007
Jaký vliv mají peníze na výpravu z jednotlivých garáží?
Hádám že se snažíte na článku najít a kritizovat něco, co tam není.
Jva
Úterý, 14. července 2020 - 13:31:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4521
Registrován: 6-2002
"Cestující ... přišlY" - nebavme se o kapacitě, ale o diskriminaci. Nebo spíš o debilitě "novináře"?
Cynik - tak říká optimista realistovi...
Úterý, 14. července 2020 - 13:38:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5317
Registrován: 12-2007
Řeknete mu to do očí?
Úterý, 14. července 2020 - 14:30:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19669
Registrován: 8-2005
Smithers - ale ono to nefunguje. Ani 2-3 ani 2-18. Dvojka je jen pro ukájení šotoušů ve středu a v sobotu , na nic jinýho neni dobrá.
GAb: CIT: Jaký vliv mají peníze na výpravu z jednotlivých garáží? Třeba režijní náklady na jízdy z a do garáží versus "rovnoměrná" vypravenost ze všech garáží?
Smysluplné využití retro T3: zimní období linka 41, letní období linka 42: Pohořelec-Hrad-Malostr.-Starom.-ND-VN-Masna-Bílá labuť.
Středa, 15. července 2020 - 10:09:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 760
Registrován: 7-2007
A nepromitaji se do zmeny rozdilne naklady na provoz/odpisy Sd vuci Kb?
Loxodonta urbana
Středa, 15. července 2020 - 10:19:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 987
Registrován: 1-2015
Omh:
"Cestující z linky 140 přišlY
"
Když dva dělají totéž, není to totéž, takže Ondřeji, nauč se pravopis to za prvé a za druhé, hledáš problém tam, kde evidentně není. Ona 188 je vypravována z Kačerova, nikoliv z Klíčova, ale to ti asi nikdo neřekl.
"Pravda zvítězí, ale dá to fušku."

Jan Masaryk