naše weby

Výpravní budova 16/H
aktualizace 2. 12. 2023
Tranzitní koridory
popisy, tabulky, foto...
Historie českých SPZ
aktualizace 12. 1. 2007
Elektrizace ve Slezsku
historie, mapy, tabulky

naši partneři

praktické

RSS 2.0RSS 2.0
mobilní verze

tiráž

© Společnost přátel kolejové dopravy,
2004–2024
ISSN 1801-6189
celá tiráž | přispěvatelé
ochrana osobních údajů
redakce@k-report.net

aktuality » starší aktuality

Aktuality (starší aktuality)

Je zde celkem 2082 aktualit.

Omezit výběr na území
9. 3. 2009, Milan Smrčka
Volání z vlaků se zatím nezlepší

Jednání mezi ČD a mobilními operátory doposud nevedla k dohodě. Telekomunikační společnosti mají zájem ve vozech instalovat zesilovače signálu a přispět tak ke zlepšení jinak slabého pokrytí uvnitř vlaků. Podle Petra Šťáhlavského je problém v tom, že nová zařízení nepřinesou drahám žádný zisk.

Detaily uvedly Lidové noviny.


7. 3. 2009, Martin Jarath
Osobními vlaky do Žacléře dnes opět naposledy

V poslední době došlo ve vývoji situace související s osobní železniční dopravou na trati Trutnov – Královec – PKP s odbočkou do Žacléře k několika nečekaným zvratům. Vývoj je popsán v článku na Dopravním webu.


6. 3. 2009, Milan Smrčka
Tramvaj ŠKODA 15T vyráží do města

Ve čtvrtek 5. března byla na dvoře plzeňské vozovny Slovany složena dlouho očekávaná tramvaj ForCity pro Prahu. V ulicích Plzně by měla zhruba dva týdny kroužit v rámci zkušebního provozu.

Podrobnosti a fotgrafie na webu Plzeňské tramvaje.


5. 3. 2009, Jan Bonev
Eurotunnel vyplatí poprvé dividendy

Společnost Groupe Eurotunnel provozující podmořské železniční spojení mezi Francií a Velkou Británií loni dosáhla zisku 40 mil. EUR (zhruba 1 miliardy korun). Po obrovských ztrátách a restrukturalizaci dluhu v roce 2007 je to první výsledek, který firmě umožní vyplatit akcionářům dividendy. Výsledku firma dosáhla i přes loňský zářijový požár, který omezoval provoz až do února 2009.

Zprávu přinesl deník E15.


5. 3. 2009, Jan Bonev
MD chce očíslované přejezdy už v létě

Ministr dopravy Petr Bendl požaduje od SŽDC už dlouho připravované očíslování přejezdů provést do konce letošního července. Toto opatření by mělo umožnit snadnou identifikaci místa v případě nehod a uváznutí aut na trati. Ministerstvo připravuje i další novinky.
... celá aktualita


2. 3. 2009, Martin Jarath
Řidiči jsou od ledna bez dozoru, hned zrychlili

Jako by se v obcích a městech zrušila nejvyšší povolená rychlost 50 kilometrů v hodině. Tak to vypadá na silnicích dva měsíce poté, co strážníci přestali měřit rychlost.

Nepřekvapující výsledky přinesl pokus MF Dnes.


1. 3. 2009, Milan Smrčka
Ministr Bendl uvažuje o zrušení soutěže na údržbu tratí

Nedávno vyhlášené výběrové řízení by vedlo k převedení asi 4 000 zaměstnanců SŽDC k soukromé firmě. Tento velký krok se nepozdává ministru dopravy, který dnes uvedl, že možná zruší celý tendr.

Podrobnosti v Deníku.


1. 3. 2009, Milan Smrčka
Projekt bezdomovecké čekárny narazil

Na bohumínském nádraží už přes dva měsíce funguje speciální čekárna pro bezdomovce, kterou město zajistilo ve snaze ušetřit běžné cestující problémů s lidmi bez obydlí. Informace se však natolik rozšířila, že do Bohumína cestují i bezdomovci z okolních měst a pro získání místa v čekárně neváhají použít ani fyzické násilí.

Zprávu přinesl Český rozhlas.


27. 2. 2009, Milan Smrčka
Krumlovské nádraží nebude památkou

Půlroční tahanice o zápis nádraží v Českém Krumlově na seznam kulturních památek skončily. Ministerstvo kultury rozhodlo proti této snaze, která přibrzdila modernizaci nádražní budovy, připravovanou ve spolupráci Českých drah a města.

Podrobněji se tématu věnuje zpravodajský web ČT24.


26. 2. 2009, Jan Bonev
Kolabující slovenské Cargo dostane státní peníze

Dominantní nákladní dopravce na Slovensku se kvůli poklesu výkonů dostal do potíží. V lednu dosáhnul meziroční pokles v souvisosti s hospodářskou krizí 45 %, poklesly zejména přepravy pro hutnictví. Slovenská vláda včera schválila pomoc firmě ve výši v přepočtu 3,8 mld. Kč.

Informace uvedl server SME.sk.