Diskuse » Archiv 2018 » Autobusy a trolejbusy » Pražské autobusy » Archiv diskuse Pražské autobusy do 28. 10. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Pražské autobusy do 28. 10. 2018

dolů
   autor příspěvek
4135
Úterý, 16. října 2018 - 20:51:44  
Neregistrovaný host
Jo, technický návod k dispozici je, ale nějaké doporučení jak hodně chladit už třeba ne. A v návodu stojí zjednodušeně zapnout na automat a ideálně se v tom neštrachat :D Pak půlka nastaví mrazák a druhá to dá o 2 stupně níž a nedělá to v praxi nic.
Pokud to nemá dostatečný výkon uchladit interiér na rozumný kompromis, poběží to u mně na vnitřní cirkulaci, jak to bude stíhat, okamžitě to přepínám na přívod zvenku. A výparník bude vždycky semeniště bakterií, za jakýhokoli provozu, i se zablokovaným vnitřním okruhem, péče o klimu není jen koupit a říct zapínat/vypínat. Ale už vybavení busu zároveň otevíracími okny místo dvojitými značí to, že dopravce hodlá na údržbu kašlat.
Pajzák
Středa, 17. října 2018 - 09:46:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2214
Registrován: 6-2015
Vantju:
"Co to zase ROPID blázní, po letech budování koncepce jednotného nátěru s hlavním smyslem sjednotit autobusy PID v Praze bez ohledu na to, zda to je nebo není příměsto, se podvolí DýPý a městské autobusy budou mít odlišný nátěr, než příměstské? [crazy]

Jinak se mi standardy líbí, ale tuto změnu jsem teda zrovna nepochopil. Více zde."
Jestli ten článek správně chápu, nejedná se o rozdělení na vozy DP a neDP, ale o vozy na MHD a příměsto. Tím pádem by vozy DP jezdící příměsto měly mít modré střechy, zatímco vozy jiných dopravců na MHD bílé.
Jen bych se pak asi ptal, jestli se to bude týkat i MHD na Kladně, v Berouně apod.
Středa, 17. října 2018 - 10:17:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1743
Registrován: 3-2004
Ad 258
Jedná se o dočasné řešení než bude provedena oprava komunikace na školním pozemku uvnitř areálu. Poté bude linka 258 jezdit přímo do areálu školy na Žvahově. Uvažuje se i možnost vedení přímo ulicí Pod Žvahovem rovnou z Hlubočep...
Muž na radnici a žena za pultem
Středa, 17. října 2018 - 11:03:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3521
Registrován: 9-2007
No právě, to je jedna věc, přejezdy autobusů z PHD na MHD jsou věc druhá. Proto se přece snaží všechny IDS sjednotit nátěr vozového parku, aby cestující nemusel řešit, zda jede příměstem nebo městem, protože třeba do Vinoře sice jezdí MHD, ale primárně se tam cestuje linkou 375. No prostě mi to přijde jako nesmysl a mrzí mě, že IDS je na české poměry pořád jen "někdo, kdo kecá do fungování VHD" a ne instituce, mající na starost kompletní VHD v kraji, od plánování po provoz, jak by to bylo ideální. Teda aby mě někdo netahal za slovo, tím nemyslím, že by měl ROPID provozovat i autobusy, ale že by neměl ustupovat např. dopravcům nebo politickému nátlaku. ROPID by měl být respektovaný tým expertů, což tedy snad je a proto nevidím důvod, proč by měli odborně vzdělaní lidé ustupovat těm, kteří dané problematice či otázce natolik nerozumí.
Ml636
Středa, 17. října 2018 - 12:13:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5915
Registrován: 11-2006
Ropid a ustupovat? Pokud vím, tak se celá léta akorát tak ustupuje Ropidu. [biggrin] Osvícení experti na dopravu u nás neexistují. Maximálně v počtu prstů jedné ruky na celou republiku a z toho je ještě část odstavena mimo veřejný sektor skrz politické preference apod..
Rebel Yell
Kejvačka
Středa, 17. října 2018 - 20:45:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2252
Registrován: 10-2004
Na 326/30 jezdí v těchto dnech tříosý Solaris 9T5 9830 zapůjčený ze Satalic [wink] Nikdy dříve tříosý vůz na linkách Vršovic / Malešic nejezdil, pokud je mi známo. [fotic]
Karosa řady 700 - nejlepší autobus
Strom
Středa, 17. října 2018 - 22:45:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 659
Registrován: 7-2008
Když se bavíte k těm klimatizacím, tak bych měl dotaz k osobnímu autu. Najezdím ročně mezi 12-18 tis. km. Klimatizaci používám dle teplot od dubna-května do září-října. Vždy v otevřeném okruhu a s ventilací střešním okénkem. Po kolika kilometrech mám měnit kabinový filtr klimatizace? Cestuji ze 2/3 sám, zbylá 1/3 se spolujezdci. Nebo jak vůbec poznám, že filtr je už zralej na výměnu? A teplotu nastvuju max o 5 st. nižší, než je venkovní, ne "lednici".
Díky
Nejlepší byl zatím topírenský posun v DPOV Nymburk na stroji 703 717[ok]
Čtvrtek, 18. října 2018 - 07:21:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2192
Registrován: 9-2005
V létě jsem jel minimálně 4x klimatizovanou 119 na/z letiště a klimatizace byla vždy zapnutá a co víc - tak, že nebyla nepříjemná. Nejsem zrovna milovník klimatizace, spíše její odpůrce, ale musím uznat, že fungovala správně. Ve voze nebylo ani horko jako kdyby tam nebyla vůbec ani zima jako to někde taky dokážou. Přechod při nástupu/výstupu nebyl nepříjemný.
Nabízím seriózní zaměstnání v oboru železniční zabezpečovací techniky v oblasti Praha. Stačí elektrotechnické vzděláni a řidičák, zbytek Tě už naučíme - napiš na mail pod nickem
Strom
Čtvrtek, 18. října 2018 - 11:12:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 660
Registrován: 7-2008
Houmr: Je to daný taky tím, že klimatizace v městském provozu nedokáží většinou chladit na nastavenou teplotu z důvodů četnějšího stanicování atd. Vůbec teplota ve městech a na komunikacích ve městech je vyšší a i konečné zastávky nejsou moc zastíněné, takže vozidlo je pořád na slunci. Takže myslím, že i to je jeden z důvodů. Do vlaku si v létě dost často beru košili, mikinu nebo tenký svetr z důvodů nadměrného klimatizování.
Nejlepší byl zatím topírenský posun v DPOV Nymburk na stroji 703 717[ok]
Ml636
Čtvrtek, 18. října 2018 - 11:37:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5916
Registrován: 11-2006
Strom: drtivá většina výrobců předepisuje měnit kabinový filtr spolu se vzduchovým, případně okolo 30 tis. km. Já doporučuji měnit filtr dle nájezdu a dle způsobu ježdění (město-prach/mimo město-méně prašnosti,více listí) a vůbec není na škodu vyměnit ho max. za 15-20 tisíc.
K tomu ho ještě mezi výměnami asi 4x vyndám a vyklepu, protože nasbírá různé drobné nečistoty, občas i jehličí, malé listy apod.
Při každé výměně kabinového filtru, někdy i mezi výměnami, vystříkám klimatizaci, výparník i výdechy, pěnovým desinfekčním čističem. Ideální dostat se ke skříni topení, pod ní nacpat hadr, nebo ubrousky, aby rozpuštěná pěna například nenatekla do nějaké řídicí jednotky (např. u novějších VW řj airbagů).
Jestli je zapojené chlazení přihrádky, tak oddělat hadici, většinou je jen nasazená - a pěnu nastříkat i tímhle otvorem.
To jsem asi odpověděl i na nezdodpovězené otázky. Ale aspoň je to komplet. [biggrin]
Rebel Yell
janoro
Čtvrtek, 18. října 2018 - 11:46:18  
Neregistrovaný host
Ml636: Servisni manual pro novy VW rika menit kabinovy filtr po 90 tisicich km. Coz mi prijde naprosto silene. Menim jej kazdy rok zhruba po 15 tisic a uz miva celkem dost. Zvlast, jezdim-li hodne po Praze.
Ml636
Pátek, 19. října 2018 - 00:56:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5917
Registrován: 11-2006
Přesně tak. Já ho měním po těch 20-25 tis. maximálně 30, ale to ho mezitím několikrát vyklepávám, jak jsem psal. Dělám si to zásadně sám, včetně čištění klimatizace. Když jsem to jedinkrát svěřil autorizovanému, poměrně velkému a známému servisu, tak kabinový filtr otočili proti předepsané montážní poloze a čištění a desinfekci klimatizace neprovedli. Ještěže mám přirozené tušení a zkontroloval jsem si to. Co si člověk neudělá sám, to jako by neměl. Platí to i na autobusech.
Vzduchový filtr měním také po max. 30 tisících, nejlépe ještě dříve, protože už začíná černat. Výrobce nezajímá, v jakém stavu bude motor, až cca skončí doba prvního leasingu po výrobě auta a také chtějí být lepší, než konkurence. Tak proč honit lidi do servisu na výměny dříve, případně jim do manuálu napsat, jak na regeneraci filtru pevných částic? To přece nejde, mohli by utéct ke konkurenci, která se prsí, že to má jinak. Totéž platí s proměnnými intervaly výměn oleje. Že jsou Longlife oleje prasárna, která se po 50 tisících má vylejt a přejít na pevný interval výměn, motoráři vědí. Ale proč to psát zákazníkům, kteří chtějí jezdit a nestarat se...? Do skončení operáku to vydrží a potom... Ať si nový majitel dělá co chce, záruka skončila.
Mě do 50 tisíc na VW čeká EGR ventil, ten se prostě zasekne, i kdyby se nad ním člověk denně modlil, to je dané. Rozvody udělat o cca 50 tkm dříve, včetně vodní pumpy, samozřejmě přejít na pevný interval výměn, zpátky na Longlife už potom přejít nikdy nelze. DPFko je v pořádku, občas ho projedu diagnostikou, když má zákaz komunikovat s řidičem přes nějaké z menu jízdních parametrů. Včas se ukáže, jestli se regeneruje, případně jestli zlobí něco jiného, co by mohlo dávat systému špatné hodnoty a DPFko zničit.
Všechno se dá, jen to chce vyhovět a nevěřit všemu, co bedákají prodejci, vyměňovači v autorizovaném servisu a "chytré" časopisy.
Rebel Yell
Pátek, 19. října 2018 - 19:55:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 87
Registrován: 4-2016
Kdypak mají dorazit první NB12? [happy]
Kejvačka
Sobota, 20. října 2018 - 11:48:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2254
Registrován: 10-2004
Nová linka 253 od pondělí 22. 10. (linka = spoj):

http://portal.idos.cz/Down.aspx?f=pdf/L100253_181022_219642.pdf

Zajišťuje ji 228/1, tedy téměř výhradně SOR CN 8.5.

Adam108: První dorazily už před mnoha lety.
Karosa řady 700 - nejlepší autobus
EuroŠvestka
Sobota, 20. října 2018 - 18:08:37  
Neregistrovaný host
Školní linka?
Sobota, 20. října 2018 - 20:23:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 198
Registrován: 4-2011
Adam108:
"Kdypak mají dorazit první NB12? [happy]"

Těžko říct, kdy dorazí ty nové s klimatizací (pokud nepočítám testovaný vůz 3801).
"Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí." - Karel Čapek

seznam-autobusu.cz - evidence vozů DP Karlovy Vary

"Sorry jako." - Andrej Babiš, 2017
Sobota, 20. října 2018 - 22:13:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 345
Registrován: 1-2012
Do konce roku první kusy
Kejvačka
Neděle, 21. října 2018 - 07:32:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2256
Registrován: 10-2004
EuroŠvestka: Samozřejmě. Je neuvěřitelné, že školáci nemohou dojít ten kousek pěšky.
Karosa řady 700 - nejlepší autobus
Neděle, 21. října 2018 - 10:03:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1979
Registrován: 12-2007
Kejvačka:
"EuroŠvestka: Samozřejmě. Je neuvěřitelné, že školáci nemohou dojít ten kousek pěšky."

Ó, kde jsou ty doby, kdy mi máma zakazovala jezdit do školy jednu stanici tramvají...
Dnešním školákům se spíše zakazuje přecházení přes silnici. Je jiná doba, já vím, ach jo...
kubiqcz
Pondělí, 22. října 2018 - 04:24:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 143
Registrován: 4-2013
[kecal] Na 240 dnes Aranea se Solárkem [fotic] Viděno při průjezdu Uhříněvsí směr Petrovice a na panelech 240 Č.M.)
Nevěděl by někdo, kde parkují své busy? Vídám Solárka v Uhříněvsi celkem často při nájezdu na nějakou linku...
Edit: A na 227 třídveřový Vembloud.

(Příspěvek byl editován uživatelem Kubiqcz.)
Kejvačka
Pondělí, 22. října 2018 - 08:53:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2257
Registrován: 10-2004
kubiqcz: To je tím, že parkují v Uhříněvsi. Areál u zast. Fruta.
Karosa řady 700 - nejlepší autobus
Pondělí, 22. října 2018 - 13:03:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2194
Registrován: 9-2005
Ó, kde jsou ty doby, kdy mi máma zakazovala jezdit do školy jednu stanici tramvají...
I já jsem od první třídy chodil do školy sám. Bohužel, od té doby těch nástrah při cestě do školy přibylo, zejména kolem těch škol je jaksi těch aut víc. Ale chápu to, i já jsem jednou ráno v Brandýse po cestě do Čelákovic (kam normálně nejezdím) na přechodu málem v malé rychlosti srazil školáka, protože jsem ho proti vycházejícímu slunci neviděl. Kdežto za našich mladých let nemusela být na přechodu přednost, protože se zkrátka počkalo, až ty dvě auta a autobus přejedou...
Nabízím seriózní zaměstnání v oboru železniční zabezpečovací techniky v oblasti Praha. Stačí elektrotechnické vzděláni a řidičák, zbytek Tě už naučíme - napiš na mail pod nickem
Pondělí, 22. října 2018 - 14:11:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 202
Registrován: 8-2010
7012: Díky za potvrzení dodávek prvních nových vozů NB12. Pokud to není tajné, ví se na které provozovny první vozy zamíří? Pokud se nebudou hromadně vozy přesunovat po garážích tak se mně zdá, že z těch standardních vozů by přednostně měly jít do Vršovic a do Hostivaře, ale je to je jen můj odhad z cest po Praze a nepočítá s například přesunem autobusů CityBus (například do Vršovic), aby nebyly po všech provozovnách (mimo Hostivaře).
http://www.youtube.com/user/tom88CZ?feature=mhum
Pondělí, 22. října 2018 - 20:21:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 10-2018
Dobrý den, rád bych se zeptal, zda někdo ví jak dlouho bude přibližně jezdit Karosa C934E u Arrivy a u JŠ (Jaroslav Štěpánek). Já mám tyto vozy rád, sedačky jsou podobné sedmistovkám, motor, atd.

Poslal jsem fotky obou autobusů, mnou pořízené. Omluvte, prosím kvalitu. [uhoh]
DĚKUJI za odpověď![ok]
kubiqcz
Úterý, 23. října 2018 - 02:45:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 144
Registrován: 4-2013
Kejvačka: Děkuji
Úterý, 23. října 2018 - 09:18:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 688
Registrován: 7-2010
Prej nedostatek řidičů :D DPP s nimi plýtvá. Posílá je na externí zakázky do Neratovic, či do Kolína :D
http://mhd86.cz/2018/10/23/dpp-plytva-s-ridici-autobusu-posila-je -do-neratovic-ci-do-kolina/
www.MHD86.cz[tramvaj] Dopravní magazín o městské hromadné dopravě. Dopravní akce. Komentáře, názory.
www.OMH86.cz[kecal] Osobní web vašeho oblíbeného komentátora.
Úterý, 23. října 2018 - 10:17:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1861
Registrován: 9-2007
To je zase cint….
A ti řidiči jsou v tom středočeském kraji na rekreaci nebo v lázních...?
Asi vozí lidi , ne, pokud to někomu nedochází.
Vidím to, že DPP je v PIDu a ty linky na železnici také, takže Ropid to potřebuje odvozit...prostě ti lidé se potřebují nějak dostat do Prahy, když to nejde po kolejích....a že to nemá zajímat Prahu?
Omyl, ti lidé ze středočeského kraje jezdí do Prahy pracovat a je rovněž ve velkém zájmu Prahy, aby všichni tito lidé nepřijeli svým autem, takže počínání DPP není úplně od věci si myslím...možná na rozdíl od názoru "televizního odborníka na dopravu"
Úterý, 23. října 2018 - 10:26:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1744
Registrován: 3-2004
To je spíš problém Ropidu, že nemá podobnou smlouvu jako ČD a neobjednává u Dopravního podniku operativní zálohu na mimořádné události pro všechny dopravce.

Pak bych tu kritiku chápal, ale takto kritizovat ČD, že si najímají autobusy Dopravního podniku nechápu. Kdo jiný než největší dopravce jako DP má dostatek záložních autobusů.
Muž na radnici a žena za pultem
Úterý, 23. října 2018 - 10:41:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14479
Registrován: 10-2004
Moje připomínka k tomu článku zde. Primárně to nepotřebuje odvozit ROPID, ale dopravce, který ty výkony slíbil v rámci smluv. Řešit nedostatek řidičů je dlouhodobý problém a úspora pár řidičů v rámci výluk za dráhy na několik dní, které je potřeba zajistit, tím řešením není.
Zlin__24tr
Úterý, 23. října 2018 - 13:43:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3347
Registrován: 3-2005
A pak tam máme linky které asi jen vozí vzduch. Uvídíme jak dlouho (jestli se zruší, či bude i někoho vozit).
Je pravda, je to jen výluková, ale ta by měla trvat cca rok.

(operativní mobilofoto)

http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:. ICQ: 271 444 785
Úterý, 23. října 2018 - 13:45:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1296
Registrován: 2-2011
Dneska jsem viděl postávat u krčské nemocnice jednoho řidiče DPP, asi měl padla. Hrubeši, napiš taky o tomhle nějaký srdcervoucí článeček.. Takový plejtvání řidičema.. [lol][lol]
Kejvačka
Středa, 24. října 2018 - 05:12:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2261
Registrován: 10-2004
TransportSplash: C 934E Arrivy je dnes na tůráku 211/34, ale je náhradní a může být leckde. Štěpánkova bývá na 223/27, ale nevím, do jaké míry pravidelně.
Karosa řady 700 - nejlepší autobus
usv24cnj24c
Středa, 24. října 2018 - 17:10:41  
Neregistrovaný host
Když se před pár měsíci přešlo na ten nový MOS kam vlastně přišly ty stovky starých kas? rád bych si jednu vzal domů, či odkoupil za symbolickou cenu. a označovač lístků k tomu, včetně servisní a flash karty pro přenos dat.
Středa, 24. října 2018 - 19:17:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4
Registrován: 10-2018
+Kejvačka
Díky moc.[ok]\
Tak příště z 353 na 211 :D
Ml636
Středa, 24. října 2018 - 20:02:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5919
Registrován: 11-2006
S tím plýtváním řidičema je to bohužel dost trefná pravda. Rok od roku se prodlužují délky směn, není dne, aby byla směna kratší než 9 hodin. Většinou jsou to směny 10:20 - 11:00. Desetihodinová směna se pomalu stává velkou výhodou. Řidič DPP je vytížen pomalu víc než manažer, ale s platem uklízečky.

A je to proto, že DPP má spousty kšeftů okolo. To vše dává dohromady jen kvůli tomu, že mezi námi je spousta kolegů, kteří nejdou z volna jednou dvakrát za rok, aby vyhověli. Ale chodí z volna zcela pravidelně, protože "je práce úžasně baví, nic lepšího není".
Jenže tihle kolegové, zpravidla věkově do 25 let, zbéčkaři, rychlokvašky s kvalifikačními dohodami, nejsou totéž, co člověk, který už dlouhé roky bouchá denně ty samé linky, ty samé nervy, ty samé zastávky. Čím dál rozbitější silnice, údržba pérování na autobusech po záruce je taky nepříliš důsledná, sedačky také stojí za houby. A to jsem ještě slyšel možná drb, že do nových "Step C" busů se sedačkami ISRI, jsou jako náhrady určeny sedačky staršího typu.

Myslím, že si tihle kolegové neuvědomují, jak moc a moc nám všem ostatním škodí. Jak moc oddalují ochotu vedení otevřít jednání o zlepšení pracovních podmínek, případně o finančních kompenzacích za tyto naprosto nemožné ždímací šichty, které už nemají ani pořádné mezipauzy. 4 hodiny lítáte jako hadr na holi, počítá se s tím, že se vám nebude chtít stranou jít dál, než k nejbližšímu patníku a že nebudete mít zpoždění, leckdy ani minutu. Nedá se to. Prostě se to už nedá. V dobách, kdy jsem před 6 lety odcházel k jinému zaměstnavateli, to byly zlaté časy![kladivo] A už tenkrát se nadávalo na délky směn oproti minulosti. Byly to zlaté směny. Jedenáctka maximálně jednou, dvakrát do měsíce. Dneska? Klidně 3x do sedmidenního turnusu. Řekněte někdo, kdo jezdíte a nejste šotoušci, že nemám pravdu.[sad]
Rebel Yell
Pajzák
Středa, 24. října 2018 - 20:09:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2234
Registrován: 6-2015
A kdo rozhodl, že to kazí ti špatní těm správným? Co když to vezmu z opačného pohledu a kazí to pracovití a obětaví těm líným a vychcaným?
Středa, 24. října 2018 - 20:20:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4802
Registrován: 12-2007
Většinou sou to směny 10:20 až 11:00
mam bujnou fantazii, ale zat tak ne
podle mne jsou většinou směny okolo 9 hodin, pokud někdo tuší co to je Gaussova křivka tak ten vrchol bych viděl někde 9:15 s dobou řízení někde okolo 7:15 hodin

Zda je to málo nebo hodně nehodnotím, jen prostě pokud někdo napíše vyloženou nepravdu tak si dovolím se ozvat.

Já vím ... hodina sem ... hodina tam
Fkam
Středa, 24. října 2018 - 20:32:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3336
Registrován: 3-2011
Tak to si pamatuji moc dobře. Když jsem k DPP nastupoval, měl jsem i služby pod 7 hodin, většinou ale kolem 8,5 - 9,5 hodin. Po pěti letech jsem byl na službách v průměru kolem 10 hodin. A služba pod 9:30 byla velmi zřídka. Ideálně odpolední před volnem s koncem po půlnoci a po dni volna nástup ve 3:30 [biggrin]
O nočních ani nemluvě, začátky typu 18:30 apod.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Středa, 24. října 2018 - 20:41:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 771
Registrován: 1-2007
Tuším, že Martinové z ropidu několikrát psali, že pokud by DP Praha měl nějaké problémy s odježděním, tak by došlo k omezení výkonů, ale DP Praha žádnou takovu prosbu (žádost) neposlal.
Středa, 24. října 2018 - 20:42:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 85
Registrován: 11-2017
Zajímavý ale už zde typický že příspěvky pražských dopraváků zde vždy ponejvíce zpochybňují nezainteresovaní a od pražské hromadné dopravy “lidé” profesně naprosto mimo...
Petr_k
Středa, 24. října 2018 - 21:04:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12504
Registrován: 4-2003
Směny jsou stále dost nevyrovnaně rozházené, není pravdou, že "skoro všecko" má přes 10 hodin (sedmiapůlhodinovek je furt hromada, hlavně na kloubech). Víc jsme bití my na příměstech (která jsou očividně pro DPP přítěží, podle toho, jak se stále neřeší nefunkční MOS) a na pidibusíkových příprcech, které jezdí od 4 ráno (nástup po 3:30) do půl jedné v noci (konec okolo 1:30; samozřejmě do sedmi ráno a po osmý večer vozí akorát luft), pak to logicky naskakuje k 200 hodinám měsíčně jedna-dvě (nestěžuju si, volno mi pak musí dát, takže nikdo neotravuje škemráním o udělání šichty z volna), naopak, kdo jezdí městské linky s krátkým intervalem, tak má stále kolikrát problém udělat i základní hodiny (ale zato se těch 7,5 hodiny kolikrát honí v kuse, až se potkává, protože JŘ se poslední dobou až nepříjemně často mění ve zbytečný cár papíru díky hustotě provozu a mizerný práci dílny).

ROPID by se měl začít vrtat v efektivitě vynakládaných prostředků místo vytváření krásna v JŘ, pak se teprve začnou dít zajímavý věci.
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Středa, 24. října 2018 - 21:28:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7730
Registrován: 6-2004
Otázka je co chce lid :-) Znám dost lidí co radši má rádo krátký dlouhý týden aneb když v té práci jsem tak je mi celkem jedno jestli 8 nebo 12 hodin. Ale to je zase člověk od člověka.

Petr ovšem uhodil hřebíček...Linky typu 136/177 atd jsou mnohdy mimo JŘ a to dost výrazně... A třeba i ted 145/162/169 díky Ústecké jsou taky libovka... a takových linek by se po Praze asi našlo víc...
Středa, 24. října 2018 - 21:40:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4803
Registrován: 12-2007
almužno, když seš tak chytrej vem všechny vozáky, udělej průměr hodin a ten nám sem napiš
vona statistika je dost svině, to za prvé a za druhé musí být mezi koncem večerního a začátkem ranního šejdra určitá pauza, takže běžnej šejdr prostě těch 10 hodin nepřeleze
a protože je hodně linek co maj šejdrů půlku tak ...

asi sis nepřečetl muj předposlední řádek, nezpochybnuji že to je nebetyčná dřina, nezpochybnuji že se utahujou šrouby, nezpochybnuji že je celkově řidičů málo a že je hodně řidičů 50+
ale napsat že je většina směn přes 10 hodin je prostě nesmysl

jinak to není tak dlouho co si jinde lidi stěžovali že maj krátký směny a že jich je hodně, tak se nejprv domluvte mezi sebou a pak řešte

Petr_k: tudy cesta nevede, krásno je základ všeho. Jen v reálu moc nefunguje.
Petr_k
Středa, 24. října 2018 - 21:43:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12505
Registrován: 4-2003
9001 - lid toho chce... někomu se těch 7,5 h denně ve stresu asi i líbí, ale zas se mu pak nelíbí, že ve výplatě mu dali míň proti tomu, kdo jezdí denně 10 hodin v relativním poklidu [biggrin]
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Čtvrtek, 25. října 2018 - 11:39:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 570
Registrován: 12-2007

Tak abychom mluvili konkrétně - aktuálně za září přes 197 hodin (fond byl 160!) a průměrná délka směny 9:52. A ne - nechodím z volna. Ano, jsou to hodiny pouze z diagramu. A ano, ten je dělaný na cca. 40 hodin týdně. Tak ať si to každý přebere...
Sobota, 27. října 2018 - 15:44:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6510
Registrován: 12-2011
Toto hodně potěšilo.

"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Sobota, 27. října 2018 - 17:20:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14488
Registrován: 10-2004
Petr_k:
"ROPID by se měl začít vrtat v efektivitě vynakládaných prostředků místo vytváření krásna v JŘ, pak se teprve začnou dít zajímavý věci."
Nojo, jenže Praha chtěla přidávat a dopravci se nebránili. A tak ROPID dle přání městských částí přidával. Efektivita Prahu moc netrápila. A tak nám za poslední volební období třeba autobusová doprava DPP nabobtnala o 5,5%. V řadě případů úplně zbytečně. Musím říct, že Dolínek měl hroznou kliku, že ta časovaná bomba nevybuchla. A pravděpodobný nový radní pro dopravu Adam Scheinherr to vůbec nebude mít jednoduché, obzvlášť když o dopravě toho moc neví. Z hlediska dopravního plánování není problém nalézt rychlé řešení, které musí spočívat na efektivitě a které znamená pokles výkonů právě někde na úrovni těch 5-6%. A tohle řešení, pokud se dobře připraví, nemusí znamenat zhoršení kvality cestování z pohledu vztahu nabídky a poptávky, tedy vznik nových přetížených spojů, protože se v Praze zavedlo spousta vzduchovozících zbytečností, která lze zrušit.
Jahu
Sobota, 27. října 2018 - 19:10:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 812
Registrován: 8-2005
A pravděpodobný nový radní pro dopravu ... o dopravě toho moc neví.
Nenapadá mě žádný za posledních cca 15 let, který by o dopravě něco věděl, natož aby měl profesní zkušenost.
Neděle, 28. října 2018 - 00:36:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7736
Registrován: 6-2004
Jon_pimmon: Trochu rýpnu do vosího hníza [satan]

Např. za rok 2018 já odpracuji (pokud bych neměl dovolenou) 2000 hodin/250pracovních dní + mám neplacených cca 187 hodin na polední přestávku, takže práci dám za rok 2187 hodin + přečasy, kde já mám štěstí, že to je proplácené, ale znám spoustu kolegů co přijdou domu a buší prezentace do noci "zadarmo"

Pokud by si ty měl každý měsíc totožný příděl hodin, tak ročně uděláš 2 304 hodin, ale s tím, že ty hodiny (304)navíc jsou zaplacené + samozřejmě automaticky příplatky za svátky, víkendy, noci atd.

Ted to vezmu z čistě svého pohledu, tak je už celkem jedno jestli jsem v práci 8 hodin a nebo 10, protože ten den je stejně v háji a večer si stejně děti moc neužiju...

Závěrem, taky bych se na přečasy vysxxxx nemít manželku na mateřský, dvě děti, hypotéku... Takže chápu ty řidiče, kteří tenhle fond berou, protože to prostě na pásce je vidět. Ovšem i taky chápu ty řidiče co jsou svobodní a nebo už mají děti z hnízda a jsou bez výraznějších závazků...
Petr_k
Neděle, 28. října 2018 - 09:06:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12507
Registrován: 4-2003
Orky - problém je v tom, že mezi dopravci, jež často zastupují osoby naprosto odtržené od reality, nebude takový vynucený pokles příjmů přijat bez kvikotu. Bohužel vnímání lidských zdrojů je v tomhle stále poněkud zkreslené přístupem "lidí je jak sraček, na každýho jednou něco najdeme a na takovou flákárnu se stojí na personálním zástupy" [biggrin]

Otázkou je, jestli ROPID po nerušeném růstu neefektivity daném vnuceným přístupem "bezpodmínečně vyhovte všem, i kdyby na chleba nebylo" skutečně má připraven alespoň principiální plán, kde skutečně šetřit. (U IDSK přítomnost takového plánu nepředpokládám, pro Jareše je koncepce, vize, perspektiva a efektivita přebita nutkavou šoto-potřebou tvořit krásno do tabulek JŘ.)
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Fkam
Neděle, 28. října 2018 - 09:10:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3342
Registrován: 3-2011
Nejvíc mi vadilo, že když jsem měl třeba 30 hodin přesčasu, že jsem si nemohl vybrat za to volný den navíc. A on je rozdíl být v práci 8 hodin nebo 10 a víc hodin, po deseti hodinách jsem byl rád, když jsem se doplazil domů.
Teď mám 38 hodin pracovní týden a s tím, že když je hodně přesčasu, tak za měsíc mám 4-6 hodin navíc a to se už dá. Pokud jsou dlouhé služby a nejsou řidiči, tak ať se proškrtají spoje. V Praze beztak je spousta spojů opravdu k ničemu a bez užitku, kde se plýtvá řidiči. A myslím si, že přesčasy nemají být automatické, ale opravdu po domluvě a písemné souhlasu řidiče. Pořád někdo zapomíná, že pražský provoz je náročný a že i těch 8 hodin jezdit po Praze je víc než dost na psychiku a zdraví člověka.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Petr_k
Neděle, 28. října 2018 - 09:43:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12509
Registrován: 4-2003
Aby sis mohl vybrat den volna navíc, musíš mít za sebe někoho, kdo tě nahradí. V okamžiku, kdy se běžný vypravení flikuje brigádníkama z řad kancelářských, dílenských, manipuláků a důchodců denodenně, to reálný není a nebude, sestimsmiř. Rozsah provozu je daný a klientela toho využívá, takže s tím těžko něco uděláme, dokud nebude přípustno hrabat do krásna v JŘ.

Dýpý si v tomhle ohledu ještě nehrábl na dno (a nejspíš to ještě nějakou chvíli vydrží - záleží, co přijde dřív, jestli masivní nevypravení při příští epidemii rýmičky/sračky nebo že nějakýho doochodce, co se doma s bábou nudí a tak raději chodí do práce, vynesou z kabiny havrani v černým pytli a všimnou si toho media), takže Špička všech personálních problémů je stále v pocitu sucha a bezpečí.
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Neděle, 28. října 2018 - 10:35:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14491
Registrován: 10-2004
Petr_k: Myslím si, že základní příprava šetřícího plánu není časově významnější problém, pokud jsou k dispozici údaje o obsazenosti jednotlivých linek. Náročnější bude jej projednat, vysvětlit a nakreslit nové jízdní řády a věci s nimi související.
Neděle, 28. října 2018 - 13:00:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 88
Registrován: 11-2017
Jon_pimmon: ad výkaz služeb - slušnej humus! Doufám že za to byla alespoň čtyřicítka na účet, jinak bych na tvém mrštil stranickou DP legitimací bábě na personálním o lebeň, a šel hledat peníze jinam. Jakákoliv menší částka totiž za zničený biorytmus v takových směnách potažmo zdraví a mraky hodin totiž nestojí.

Nezlobte se ale na pár aktuálních výpotků si opět dále neodpustím reagovat [proud]

s tím, že ty hodiny (304)navíc jsou zaplacené + samozřejmě automaticky příplatky za svátky, víkendy, noci atd.

A proč by proboha neměly být všechny hodiny zaplacené dle zákoníku práce do koruny? To je snad naprosto automatické a opravdu mě děsí že to i dnes někteří berou jako bonus/ benefit neřkuli zázrak, že to někteří zaplacený mají a po právu!

je už celkem jedno jestli jsem v práci 8 hodin a nebo 10, protože ten den je stejně v háji

Jasně, s tímto přístupem vlastně vyhrává ten kdo je v práci 12 hodin a nebo ideálně pořád ne? Současný všeobecný tlak je ale na to pracovní 8,5 hodinovou dobu zkracovat a né smrdět v práci celý produktivní život. Zaznamenal jste to vůbec?

kde já mám štěstí, že to je proplácené, ale znám spoustu kolegů co přijdou domu a buší prezentace do noci "zadarmo"

Pokuď někdo něco dělá v kapitalismu pro zaměstnavatele zadarmo je to blbec, a pokuď ještě i po práci doma tak je to kardinální blbec! Čím dříve to pochopíte tím líp pro vás i celou společnost, neboť ti to kardinální blbci pak kurví normy práce nám všem co to chápeme.

Aby sis mohl vybrat den volna navíc, musíš mít za sebe někoho

Si zase chlastal Herkules ne? Proč by proboha měl zaměstnanec (navíc řadový) při nároku na volno/dovolenou, se starat o to kdo ho v ty dny nahradí?! To je věcí zaměstnavatele.

doochodce, co se doma s bábou nudí a tak raději chodí do práce, vynesou z kabiny havrani v černým pytli a všimnou si toho media

To už se stalo xy krát naposled třeba včera ve Zlíně, akorát si toho média zase nevšimly a to zcela cíleně. Ty se všímají jen toho co se jim hodí do aktuální propagandy vůdči ovčínu - nehodící se obvykle škrtne a dělá se že to neexistuje.
A i kdyby se to tam náhodou dostalo tak co? Nic - pár lidi ví o čem to je a ani se tomu nediví a ty ostatní to nezajímá, včetně toho personálního s jejich 30.letým dogmatem ve vykradených mozkovnách, že lidí je jak sraček, na každýho jednou něco najdeme a na takovou flákárnu se stojí na personálním zástupy - hlavně že je v kanclu tepelná pohoda a ve dvanáct se jde na oběd a v půl čtvrtý domů.

(Příspěvek byl editován uživatelem almužny_forever_1.)
Petr_k
Neděle, 28. října 2018 - 13:24:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12510
Registrován: 4-2003
Zjevnou nefunkčnost žádosti formulovaný stylem "chci volno, debilové, poserte se" by měl odhalit na první pokus i vychlastanej tupohlav, kterýho kvůli jeho tuposti vylili i od Arrivy, po právu a s radostí [lol]
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Neděle, 28. října 2018 - 13:40:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 89
Registrován: 11-2017
Běž si radši zase lepit beztak nemáš nic lepšího na práci a diskuze ti nejdou neboť ani nevíš na co má zaměstnanec ze zákona nárok. K ostatním tvým fabulacím se nemíním vyjadřovat už vůbec, a nebo jo - [lol][rofl][lol]
Neděle, 28. října 2018 - 13:54:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11577
Registrován: 4-2006
No hlavně že ty tomu rozumíš rozumbrado Hájku. Narozdíl od tebe není Petr k bonzák jako ty..
Máš sice vysoké sebevědomí ale smrdí........
Ps nikoho nemáš právo vyhazovat odsud. Nic ti tu nepatří. Tak se uklidní a šoupej nohama.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Neděle, 28. října 2018 - 13:59:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 90
Registrován: 11-2017
jééé vono to dolezlo i sem [rofl][lol][crazy] máš něco k problematice pražských autobusů nebo si jen přišel metat dětské invektivy atím zasírat diskuz k věci jako všude ?

Tak se uklidní a šoupej nohama.

..nebo?
Fkam
Neděle, 28. října 2018 - 14:26:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3344
Registrován: 3-2011
Tady souhlasím s Almužny_forever_1. To, že mám počet dost přesčasů a rád bych za ně volno, by mělo být automatické. Nemám problém třeba se šéfem se domluvit na tom, kdy. Aby to bylo pro obě strany ok, ale opravdu by mě jako zaměstnance nemělo zajímat, jestli nějaká náhrada v tu dobu za mě je nebo není. To je věcí zaměstnavatele. Tendence je pracovní dobu mít na těch 8 hodinách, někde i méně. Obzvlášť v dopravě je třeba mít pracovní podmínky takové, aby třeba přepracovaný řidič nezpůsobil průser.
To, co se děje třeba u dopravců v ČR, v PIDu nebo i u DPP, by v Německu neprošlo ani omylem. Divím se, že to nechává odboráře klidnými.

(Příspěvek byl editován uživatelem FKam.)
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Neděle, 28. října 2018 - 15:23:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7738
Registrován: 6-2004
almužny_forever_1: Nepochopil. Zkusím ještě jednou. :-)

Jiný zaměstnanec, než řidič, v práci trávi při fondu hodin 2000 ročně dalších 187 (při pauze 45 minut) kvůli povinným pauzám na oběd, protože si nesmíš pauza vybrat na začátku nebo konci pracovní doby. Navíc profi řidič má tyhle hodiny proplacené, narozdíl od jiných zaměstnanců.

Takže rozdíl mezi řidičem a jiným zaměstnancem se smrknul na 117 hodin ročně! Ted je otázka jestli opravdu řidič DPP má každý měsíc 192 hodin...

K pracovní době. Psal jsem to z čisté svého pohledu. :-) Děkuji, že přijimáte i jiný názor... Pokud někdo jede do práce hodinu a pak z práce hodinu, tak čistě logicky mi vychází být v práci 4x za týden po 10 hod než 5x za týden po 8 hod :-) Znovu jedná se čistě o můj soukromý názor!!!

Dovětek k ovcím. Ono se to projevuje a vidím u mé práce. Zkuste dnes přijmout člověka co má 25 a řekněte mu že pracovní doba má dvě směny. Od 8:30-17:15 a druhá 9:30 - 18:15... Do měsíce nadává, že se mu tady nechce hnít do 18 a že se na to může vykašlat a nevím co ještě... Jenže jaksi ve službách to moc jinak nejde... Aneb, když chce dotyčný pařit, tak chce aby mu jela noční tramvaj a nebo taxík, ale tu taky někdo musí řídit. :D

Pak vyvrátím několik mýtů.

Dovolená. Zaměstnavatel má právo ji nařídit! Klidně i celou, musí sice dodržet podmínky (např. 14 dní předem oznámit a musíte mít minimálně 1x rok 14 dní v kuse), ale může...

Přesčasy. Zaměstnavatel má PRÁVO Vám nařídit práci přesčas. A to včetně víkendů a svátků, protože práce v dopravě... Náhradní volno též není povinností...

Fkam: Podíval bych se na to obráceně:-). Na světě žije cca 3 mld lidí pod hranicí chudobu (dle Světové banky) K tomu dalších cca 2,6 lidí žije po hranicí příjmu cca 10 000 kč/měsíčně, což je cca 70% populace.

Pokud zůstaneme "doma", tak dál na východ EU mzdy klesají taky poměrně výrazně v řádech desítkách %[wink]

Je potřeba si říct, že ne každý se může mít tak dobře jako v Německu, ale rozhodně se nemáme tak špatně jako těch 70% obyvatel planety. Nebál bych se říct, že i 80-85% planety se má hůře než my[wink]

Samozřejmě snahy zlepšovat jsou na místě, ale taky je potřeba si uvědomit realitu a souvislosti ;-).

Díky všem kdo dočetli až sem[happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem 9001.)