Diskuse » Archiv 2018 » Autobusy a trolejbusy » Doprava v Plzeňském kraji » Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 29. 08. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 29. 08. 2018

dolů
   autor příspěvek
Fedos
Pondělí, 13. srpna 2018 - 17:46:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4409
Registrován: 7-2006
Martin_j: A co konkrétně hledáš? Vůz 7P3 5197 je opravdu S 216 HDS, jen toho majitele tam nemáš a fotku teda nutno hledat až někde v cizině.
Pavel2
Středa, 15. srpna 2018 - 00:08:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16431
Registrován: 8-2002
pozor pozor, pan dopravce Minibusy Sedlák má nově bílýho Sprintera. vyhlašuju soutěž pro nejrychlejšího fotografa [happy]
nápověda - vůz se pohybuje v Plzni - dopoledne může stát v Lobzích ul. Dlouhá, odpo návoz/svoz do fabriky, RZ 7P1 0559.

podobnej kus provozuje i Seko Bus, tam by se taky hodil obrázek:
http://seznam-autobusu.cz/vuz/69831
Středa, 15. srpna 2018 - 23:47:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 199
Registrován: 9-2007
Fedos:
"Martin_j: jen toho majitele tam nemáš a fotku teda nutno hledat až někde v cizině."
fotka by možná i byla, ale tenhle vehikl se ke mně řítil v protislunku. Pak jsem ještě objevil že LB BUS má bílou Bovu, která není na seznamu, ale to už jsem foťák nestihl vyndat vůbec...
"Kdo Bakcha příliš velebí, pocítí to ráno na lebi. Pročež mudřec napomíná syna: střez se hochu, zlá jest kocovina!"
Sobota, 18. srpna 2018 - 13:15:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1662
Registrován: 6-2010
Zdravím, dotaz na pamětníky - v první polovině 90. let jezdila několik let na lince Plzeň - Vstiš (a zpět) Karosa LC 735/6 v tomto barevném provedení. Nevzpomene si někdo, co to bylo za vůz?


Pavel2
Sobota, 18. srpna 2018 - 18:37:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16433
Registrován: 8-2002
venca:
já pamatuju u ČSAD červenobílou C734... tady je: TC 85-24. LC nevím.
Sobota, 18. srpna 2018 - 20:45:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11421
Registrován: 4-2006
něco pro tebe Pavle SA nezná

pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Pěnkava
Sobota, 18. srpna 2018 - 21:00:55  
Neregistrovaný host
8U4 8825
Pavel2
Neděle, 19. srpna 2018 - 11:06:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16435
Registrován: 8-2002
7P4 7444:
je to pěkná záhada, aspoň pro mě, mostecká Kavka nadělala v RZ mrdník. doslova. [cunik] aby se v tom vyznalo. je velká pravděpodobnost, že 7P4 7444 se dřív jmenovala 8U4 8825, ještě dřív 8U5 3266 a ještě před tím možná i 8U2 4944. ale jistota to rozhodně není.
Neděle, 19. srpna 2018 - 15:04:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1663
Registrován: 6-2010
Pavel2: Tohle byla 100% LC. Pak tam ještě nějakou dobu jezdila také LC, ale s klasickými oranžovými pruhy (bez toho klínu vzadu), možná to byla ta červaná přelakovaná, nebo úplně jiná, to nevím. Tenkrát jsem SPZ nesledoval, ale řekl bych, že začínala PJ.
Fedos
Neděle, 19. srpna 2018 - 15:56:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4410
Registrován: 7-2006
Pavel2: Proč v tomhle případy ty pochyby?



(Ares promine)

Venca21: Asi nejdéle vydržela v tomto laku PJ 64-64 z filiálky Nepomuk. Není ten druhý zmiňovaný vůz právě ona? A vyřazena byla údajně právě poté, co vedení potkalo autobus, který neměl firemní nátěr... (ale víte, jak to s těmito JPP informacemi bývá).
Neděle, 19. srpna 2018 - 16:29:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1664
Registrován: 6-2010
Fedos: Ne ne, PJ 64-64 měla pruhy žluté (žlutooranžové, okrové... jak to kdo nazve), ta "Vstišská" je měla oranžové jako sekretariát ÚV ČSSD [happy]. A píšu, že to bylo někdy v první půlce devadesátek, tehdy jsem byl ještě středoškolák a trávil jsem tam prázdniny, takže tak do roku 1995. Pak už mohla / mohly být přelakovány do firemních zelených pruhů, ale to už tam nejezily. Já jsem to potom moc nesledoval, ale pak už tam jezdily spíš C 734, později C934 a jeden čas i nějaká LC se zelenými pruhy, ale jestli to byla některá ta původně červená, nebo oranžová, to fakt netuším.

Mě šlo spíš o tu červenou, jestli se někomu nevybaví, protože ten klín v zadní části je takový netypický - předpokládám, že jich u ČSAD Plzeň zas tolik nebylo, možná právě jenom tahle jedna.

Edit: Nevím která provozovna tenkrát zajišťovala linku Plzeň - Vstiš, dnes vše, co se ve Vstiši mihne je z Přeštic, ale netuším, zda tomu tak bylo i kolem roku 1995. Pokud ano, pak by se ten okruh potencionálních vozů mohl zúžit právě jen na provozovnu Přeštice.

(Příspěvek byl editován uživatelem Venca21.)
Pavel2
Úterý, 21. srpna 2018 - 06:33:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16436
Registrován: 8-2002
Fedos: za oknem jsem našel Provozní deník, kde jsou nadepsaný/přepisovaný 3 RZ. detaily karosérie z fotek jsem ještě nestudoval, jsem rád, že mám obrázky z aparátu v počítači. za minulej tejden mám nalítáno 3.000 km [happy]
Středa, 22. srpna 2018 - 20:25:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7400
Registrován: 12-2005
Zase něco.....

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pavel2
Čtvrtek, 23. srpna 2018 - 00:16:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16441
Registrován: 8-2002
kde?
Pátek, 24. srpna 2018 - 09:59:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 159
Registrován: 12-2015
Ono už je jasné, že Arriva bude na Plzeňsku nebo že možná? Viděl jsem článek z července, a tam se píše - Plzeňský kraj vyhlásí výběrové řízení na provozování veřejné autobusové dopravy v letech 2020 až 2030. Jak tedy proběhnout výběrka nebo už proběhly? Díky

Viz
https://zdopravy.cz/arriva-vyklizi-sever-moravy-a-slezsko-smlouvu -na-bilovecko-nepodepsala-15224/

„Uvolněné autobusy přerozdělujeme do dalších oblastí, kde budou potřeba a které se pro nás naopak otevírají, například na Plzeňsku či Zlínsku."
Martinmarilynmanson
Pátek, 24. srpna 2018 - 11:53:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10642
Registrován: 12-2007
Arriva možná myslí aktuálně provoz Domažlice, kde jsou stará vozidla nebo Hořovicko...
Be clever - use public transport!
Pátek, 24. srpna 2018 - 13:22:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11439
Registrován: 4-2006
Zlínsko ale moc nechápu.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Pátek, 24. srpna 2018 - 14:06:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7404
Registrován: 12-2005
P2 o pár set metrů níž než je u tutěch dovozů běžný. Hledej šmudlo.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Kejvačka
Neděle, 26. srpna 2018 - 06:32:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2216
Registrován: 10-2004
https://www.arriva.cz/file/edee/atcr/arrevue/arrevue_2018_3.pdf

Arrevue 3 / 2018, strana 2 - viz červeně podtržené:


Zde je uvedeno PLZEŇSKO (a Zlínsko). Je to citát, který uvádí mchour o několik příspěvků výše.

(Příspěvek byl editován uživatelem Kejvačka.)
Karosa řady 700 - nejlepší autobus
Martinmarilynmanson
Neděle, 26. srpna 2018 - 07:53:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10643
Registrován: 12-2007
Hezké, ale. Navíc PK bude soutěžit a chtít nové autobusy...
Be clever - use public transport!
Pavel2
Neděle, 26. srpna 2018 - 10:53:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16449
Registrován: 8-2002
m_100:
mluvíš řečí jinýho kmene a vůbec ti nerozumím [uhoh]
mohl bys prosím napsat název vesnice kdes to cvaknul?

MMM:
občas můžeš upustit do mejlu nějakou zmínku, že jsi dal na s-a fotku zajímavýho vozu [wink]
zanořil jsem se do archivu roku 2003 a jsou tam hrozný věci, na který jsme už dávno zapomněli. žlutobílá Karosa stavební fy Novoplan Beta, Mercedes O350 Tourismo na žlutých ROD u hrádeckýho Zýky, nový bílý Recreo na exportních značkách v plzeňským ČSAD a spousta jiných špeků.

hledal jsem Karosu 1P0 3550, protože mám dojem, že patřila nějakýmu Sedláčkovi z Nepomuka. už tenkrát čaroval na vrakosách s SPZ, tohle 1P0 3550 jsem zatím nenašel, ale po 15 letech můžu doplňovat historii šedobílý Oasy 902 na podvozku VW LT 55: http://seznam-autobusu.cz/vuz/53043
ta na 99% nemá s panem S. žádnou souvislost, náhodou jsem ji vyfotil na parkovišti mezi DK Inwest a Tescem Americká, ještě na žlutých SPZ. dodnes nevím komu patřila, kam jezdila, koho vozila, nic.

je to jako vždycky - začnu cosi hledat a objevím něco úplně jinýho [lol]
Pavel2
Neděle, 26. srpna 2018 - 10:58:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16450
Registrován: 8-2002
Arriva:
když čtu občas tu středočeskou diskuzi, tak z Arrivy asi nebudeme zrovna skákat nadšením. mají tam vedle ministerstva snů taky realizační oddělení, který dokáže ty ředitelský výzvy úspěšně převádět do šedivý každodenní praxe? [wink]
Neděle, 26. srpna 2018 - 15:02:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3111
Registrován: 6-2011
Pavel2: Ta modrá potvora stojí v Mokrouších. Viděl jsem ji tam 10.8 a od tý doby je i na s-a. Předpokládám majitele Mrázka [happy]
TC 51-80

K-anlýza zde!
Pavel2
Neděle, 26. srpna 2018 - 15:07:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16451
Registrován: 8-2002
6332:
dík, myslel jsem si to. ale z pana kolegy aby to skoro pokaždý páčili... jenom si z nás dělá dobrej den.
Neděle, 26. srpna 2018 - 22:21:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18359
Registrován: 5-2002
„Uvolněné autobusy přerozdělujeme do dalších oblastí, kde budou potřeba a které se pro nás naopak otevírají, například na Plzeňsku či Zlínsku."

Řekněme, že do Domažlic by se nějaký další autobus docela hodil. V inventárním stavu je deset autobusů, v provozu je jich v létě v sezóně v pracovní den sedm a ve středu ještě osmý. Aktuálně je Cross LE z linky na Javor už delší dobu v servisu po nehodě (někdo ho přehlédl a nacouval do něj osobákem) a ten zbytek... Začátkem měsíce byl v opravě Arway 0450, v úterý 7.8. se odstavila ostravská Sorka, protože z ní něco teklo, v neděli 12. šla jedna SORka do servisu, protože bylo něco se zadními koly, ve středu 15.8. jí následoval neoplan kvůli opotřebenému brzdovému obložení, pak se stalo něco s elektrikou v aresu, někde v mezičase šel na pár dní do servisu mercedes, ... A to je jen to, co vím.

Další průšvih je ten, že se to dává do externích servisů, které se opravě autobusu věnují, když na ní přijde řada a ne "hned, nejlépe včera".

když čtu občas tu středočeskou diskuzi, tak z Arrivy asi nebudeme zrovna skákat nadšením. mají tam vedle ministerstva snů taky realizační oddělení, který dokáže ty ředitelský výzvy úspěšně převádět do šedivý každodenní praxe? [wink]

Já do středočeské diskuze moc nekoukám, můžeš nějak shrnout, co je tam špatně?

Proč se ptám: Mám tam nějaké osobní zkušenosti s Arrivou Střední Čechy a rozhodně nemám pocit, že by firma jako celek byla "katastrofa na kolečkách". Byly problémy s nedostatkem řidičů především na PIDu, to jo, ale dovezlo se sem asi dvacet Srbů a situace už je lepší. V Praze obecně ty slušnější a schopnější řidiče přeplatí DP Praha, ale tady na západě naopak Arriva platí líp, než PMDP, a i chování k zaměstnancům a mezilidské vztahy jsou u Arrivy o dost lepší.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pavel2
Pondělí, 27. srpna 2018 - 09:05:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16454
Registrován: 8-2002
MJ, Arriva:
autobusy vám pošlou z Moravy, nakoupili tam nový bílý Crosswaye. třeba v Zábřehu, v Šumpu jich pár jezdí.

PID se podělal s integrací Kladna, kdy ČSAD KD naslibovalo/bylo dotlačeno (nevím) k něčemu, co nebylo schopno pokrýt a odjezdit. asi to dnes už bude lepší, jelikož v diskuzi furt někdo nepíše jak spoje nepřijíždí nebo jezdí narvaný a se zpožděním, tak to snad trochu funguje.

jaxe ukazuje, všechno je v lidech, když to vede pablb nebo neschopnej impotent, ukáže se to. před chvilkou říkali na Radiožurnálu, že Český poště narostl počet reklamací snad meziročně o 20%, týká se to hlavně doručování. proč asi, jestli to doručování všude mrdají tak jako u nás (Plzeň 12/Plzeň 26) nebo v ČB (depo Nemanická), ani se tomu nedivím.

třeba to ČB depo nám trvale jednu jihočeskou adresu doručuje o týden později, posíláme balík do ruky-DR, kterej má lhůtu na doručení následující pracovní den po podání. takže od jara jezdím týden co týden s jedním balíkem extra na PPL a ti to umí doručit včas [happy]

frontend pošty, tedy to, s čím přichází do kontaktu zákazník, jde podle mě už delší dobu do háje, stačí se podívat např. na čekačku když vlezeš na jakoukoli poštu, běžně 10-15 minut. ale to je na jinou debatu, tady jen jako ilustrace.
Pondělí, 27. srpna 2018 - 11:34:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7411
Registrován: 12-2005
Nejsou lidi taxe nediv. A dokud nebudou mít balíkáři, listoběžky a přepážky rozumný peníze tak lidi prostě nebudou.
Knap teď nasliboval hory doly..... Ale to před lety Elkán taky.
Takže se nechme překvapit.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pavel2
Pondělí, 27. srpna 2018 - 12:02:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16455
Registrován: 8-2002
já vím. a dokud je pošta nezaplatí tak nebudou.

v ČB naší zakázku pokaždý dělají jiný brigádníci. informace tam asi neproudí správným směrem, takže občas někam něčeho pošlou víc a jinde jim to zas chybí. pošta jim ani není schopná koupit pořádný stoly. balit A1 plakáty u ministolečku neumím ani já.

vzpomínám na loňský (?) letáky na zadním okně transitů - pěší nebo motorizovanej doručovatel denního tisku, mzda 80-100 Kč/h. s tím vstáváním ve 3/ve 4 ráno... neber to [biggrin]
Pondělí, 27. srpna 2018 - 13:40:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11442
Registrován: 4-2006
Martin Janda člověče neblbni Arriva je zlo je to fuj fuj.
Aspoň to tvrdí jistý pán který by Arrivu pokropil samopalem.
[biggrin]
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Pondělí, 27. srpna 2018 - 14:20:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17
Registrován: 11-2017
jistý pán který by Arrivu pokropil samopalem

Těch je a ještě bude, vlastně každý kdo má vzdělání a má s tímto podvodným spolkem zbabělých lemplů jakoukoliv profesní zkušenost. Předně ovšem je třeba začít s tím kropením u nýmandů kteří strkají rypák a vynašejí bohorovné soudy o věcech a lidech o kterých nic neví a ani vědět ze své laické podstaty existence ani vědět nemohou - jak jsi třeba ty [biggrin]

Mám tam nějaké osobní zkušenosti s Arrivou Střední Čechy a rozhodně nemám pocit, že by firma jako celek byla "katastrofa na kolečkách"

Čoveče panáčku obrýlený je vidět že tvé zkušenosti budou hodně povrchní. Možné je i fakt že co je a neni katastrofa na kolečkách má každý asi uplně jiná měřítka. Stejně tak kdo je a není dopravní odborník. Už jen z toho jak zde popisuješ maršrutkolchoz DB Domažlice pro mne splňuje přesnou definici takového bordelu. A v jiných kolchozech DB ASČ to není lepší - tam se většinou dokázalo jen portofolio komerčních linek seškrtat do nepoužitelných torz respektive úplné neexistence, nebo se přisát na cecek dotací ropidu i za cenu podvodů a lží jak všechno nasmlouvané odjezdí. Výsledky vidíme dnes a denně a to se toho ještě mnoho podaří nejen před Ropidem ututlat. O odborné kompetenci některých oblastních vedoucích těchto filiálek se zázemím na úrovni ukrajinských sovkolchozů lze právem podloženým fakty více než pochybovat. Ne, ani ta nálepka zaápodonacistické "DB company" tuhle očividnou katastrofu nezachrání - sliz bude slizem i kdyby se v šotolině válel. [lol] Smutné ovšem je že se i dnes najde prase ochotné rochnit se v tom s nimi a ještě u toho chrochtá blahem..

všechno je v lidech, když to vede pablb nebo neschopnej impotent, ukáže se to

Do kamene tesat a na školách přednášet! [ok] ono se jen stačí přečíst obsah a formu toho jejich plátku Arrevue či jak si to pojmenovali a je zřejmé že tam jiní už ve vedení ani nebudou. Tak obsahově duchem prázdné PR opravdu nemůže poslat do světa jako sebeprezentaci nikdo jiný než tebou jmenovaný. [wink]

(Příspěvek byl editován uživatelem almužny_forever_1.)
Pondělí, 27. srpna 2018 - 15:01:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18
Registrován: 11-2017
Takže se nechme překvapit.

To se necháváme překvapit už 30. rokem a z údivu nevycházíme, ovšem v pejorativním slova smyslu. Naštěstí už se dá ale dobře pozorovat že lidi mají toho čekání na zázrak za tu dobu od party zlodějských knechtů zaštitujících se demokracií plný zuby. [wink]
Pondělí, 27. srpna 2018 - 16:33:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11446
Registrován: 4-2006
Přesně to jsem očekával. Apropo vy jste almužno dopravní odborník?
To jste se pasoval sám?
Apropo nech si ty vzkazy ať chcípnu.
Je to průhledné.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Pondělí, 27. srpna 2018 - 21:06:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18360
Registrován: 5-2002
PID se podělal s integrací Kladna, kdy ČSAD KD naslibovalo/bylo dotlačeno (nevím) k něčemu, co nebylo schopno pokrýt a odjezdit.

Ředitel Kladna nemá PID rád. Takže si představ, jak asi ochotně dělá vše proto, aby to fungovalo. Ale vážně, slyšel jsem různé názory z různých stran a ono asi mají máslo na hlavě všichni. A navíc když je politická vůle "Ať je to TEĎ a nějak to zařiďte!"...

jestli to doručování všude mrdají tak jako u nás

Jeden autobiografický postřeh. Když jsi v práci spokojený, tak se snažíš. Pokud to tam nenávidíš, děláš jen to, co musíš a děláš to tak, aby ses nepředřel. Stačí?

almužny_forever_1

Tys nám tu chyběl [crazy]

je vidět že tvé zkušenosti budou hodně povrchní.

Právě naopak. Vím toho víc, než vůbec tušíš. A víc, než můžu a chci napsat. Ale to tady nebudeme pitvat dopodrobna.

Už jen z toho jak zde popisuješ maršrutkolchoz DB Domažlice pro mne splňuje přesnou definici takového bordelu.

Jaké vozy sem poslali, takové tu jsou. A nebo snad myslíš, že v jiných firmách jsou autobusy 100% pojízdné a bezporuchové? Nemají tam nezaviněné nehody? Autobusy se neopotřebovávají a jsou stále jako nové? Ukaž mi takovou firmu, prosím prosím!

Pé es: Vzpomínám na jeden dopravní podnik (ne "tady", ale "tam"), kde byla pojízdná dílna pořád v pohybu a pořád měla co dělat. A když řidiči psali a hlásili závady, dopadalo to tak, že něco se opravilo a někdy se to hlášení "ztratilo". V zimě člověk nevěděl, jestli si má do autobusu vzít teplé oblečení (= netopí) nebo plavky (= na první stupeň udělá z kabiny sanunu, na druhý peklo).
Ve srovnání s tím není zdejším vozům co vytknout.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pavel2
Pondělí, 27. srpna 2018 - 23:23:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16456
Registrován: 8-2002
Ředitel Kladna nemá PID rád. Takže si představ, jak asi ochotně dělá vše proto, aby to fungovalo.

to je jasný.

...slyšel jsem různé názory z různých stran a ono asi mají máslo na hlavě všichni. A navíc když je politická vůle "Ať je to TEĎ a nějak to zařiďte!"...

že je tam tým viníků z různých institucí jsem taky zaslechl/vytušil. a když jsem v rádiu slyšel povídat o problémech PIDu pana krajskýho radního pro dopravu Petrtýla, říkal jsem si, že to asi není člověk na svým místě...

ty personálie si ale musí středočeši nějak uspokojivě vyřešit.

Když jsi v práci spokojený, tak se snažíš. Pokud to tam nenávidíš, děláš jen to, co musíš a děláš to tak, aby ses nepředřel.

zpravidla to tak bývá.

Už jen z toho jak zde popisuješ maršrutkolchoz DB Domažlice pro mne splňuje přesnou definici takového bordelu.

jistěže by se všude hodilo, kdyby někde stál autobus navíc, do kterýho by v případě poruchy/nehody jinýho stačilo přijít, otočit klíčem a odjet. ale třeba na něj nejsou peníze a řeší se to komplikovanějším způsobem - když zdechne domažlickej bus, zajede se pro jinej do Hořovic nebo do Berouna. co já vím jak to mají ošetřený...
Úterý, 28. srpna 2018 - 01:13:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18361
Registrován: 5-2002
jistěže by se všude hodilo, kdyby někde stál autobus navíc, do kterýho by v případě poruchy/nehody jinýho stačilo přijít, otočit klíčem a odjet

Provoz je poněkud decentralizovaný, máš autobusy, které jezdí několik desítek kilometrů od garáží a "domů" se dostanou až ve chvíli, kdy musí do servisu, na STK a podobně.

V létě bydlí tři autobusy v Rudě/Alžbětíně (Pasov, Sušice, Javor), jeden v Nýrsku (Hamry-Drachselsried) a zbytek v Domažlicích. Plánované výměny se řeší obvykle tak, že vybraný řidič po skončení svojí směny odveze jeden autobus z místa A do místa B a druhý z místa B do místa A. Neplánované výměny se řeší operativně.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Úterý, 28. srpna 2018 - 08:59:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19
Registrován: 11-2017
vy jste almužno dopravní odborník?

Tak předně jsem odborník na genocidu veřejné autobusové dopravy páchanou (nejen) spolkem gordického uzle zaštiťujíc se značkou DB company v české republice. A tak přesně vím o okrádání řidičů, nezákoně krácených mzdách, chybně spočítaných samozřejmě ve prospěch spolku, nekompetentních THP pracovnících bez odborného vzdělání, bez vlastnosti napsat mail či dopis bez gramatických chyb, natož pak vést úsek či agendu v dopravní firmě, životně frustrovaných jedincích na postech přepravních kontrolorů se záměrem a jediným cílem - dál znepříjemňovat jakoukoliv cestou už tak těžkou práci těm co jsou ještě ochotni v těchto podmínkách u této firmy vzít volant do ruky (minimálně jeden sem chodí a myslí si že se o něm asi neví..) a mnoho a mnoho dalších podmětných faktů které už zajímají inspektorát práce. A se svými poznatky nejsem zdaleka sám ....
Přál bych ti mít tu šanci aby si i ty mohl někdy mluvit s pracovníky na postech letitých řidičů kterých se tyto věci bezprostředně dotýkají, a kteří mají nesporný mandát díky své praxi tyto věci hodnotit jako rovný s rovným, což jak víme u tebe díky tvému zdravotnímu postižení asi nikdy nehrozí, a tak tu dál budeš jen trapně mlít pantem bez elementární znalosti této problematiky.

Vím toho víc, než vůbec tušíš. A víc, než můžu a chci napsat. Ale to tady nebudeme pitvat dopodrobna.

Být tebou moc bych se tu na tvém postu nekasal.. Věř že já bych nejen tady mohl pitvat řadu věcí a lidí do podrobna..)
Pajzák
Úterý, 28. srpna 2018 - 09:32:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2021
Registrován: 6-2015
A protože jsi uvědomělý a ctíš na rozdíl od oné DB company zákony, tak jsi v tom za ty měsíce, co tu o tom kecáš, učinil příslušné kroky. Nebo se snad mýlím?
Úterý, 28. srpna 2018 - 09:42:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 20
Registrován: 11-2017
Pajzl: Kdyby si uměl a chtěl chápat psaný text, těžko by si svůj dotaz rozsahu takové stupidity položil, nebot častečná odpověď na něho se v něm opakovaně skrývá. Dále se mylíš předně v očekavání že nezainteresovné nicce tvého rozsahu budu jakékoliv informace já sdělovat nebo že by se kdokoliv ze zainteresovaných chlubil případným postihem - takže dal budeš zřejmě "out off info" jako ve všem . [kiss]
Pajzák
Úterý, 28. srpna 2018 - 09:44:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2022
Registrován: 6-2015
Takže jen kecy, kecy, chlubení, vyhrožování, kecy, naparování a skutek utek. Jako vždy.
Úterý, 28. srpna 2018 - 09:56:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21
Registrován: 11-2017
Pajzl: No přesně to co tady předvadíš celé roky ty - takže na člověka pobíhající kdesi ve stepích české asie tvého rozsahu to plně stačí. Navíc díky tvé dislokaci a dementalitě českého uvažovaní spokojence pracujícího za "hrst rýže", tě to zajímat opravdu nemusí. Dál požírej kořínky a do věcí "kolegů" se středních čech a metropole kteří se už nechtějí nechat dál okrádat či perzekuovat se ani nenamáhej montovat - nemáš šanci je vnímat natož pochopit. Ahoj ! [lol]
Pajzák
Úterý, 28. srpna 2018 - 10:06:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2023
Registrován: 6-2015
A opět jen kecy a kecy. Zkus mi, prosím pěkně, najít ve svých šroubovaných příspěvcích (ne, na vážnosti ti to nepřidává, spíše naopak) aspoň jeden, ve kterém bys jen bohapustě nekecal a nepapouškoval. Děkuji.
Úterý, 28. srpna 2018 - 10:17:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 22
Registrován: 11-2017
Pajzl: Opravdu nemohu za to že nechápeš psané sdělení, nebo si liný číst jeho rozvinutější formu. Pravděpodobně z důvodů zvyku konverzace na úrovni skřeků o dvou až třech slovných větách.
Jestli čekáš že "nějakou tu veš ve výsledku pověsíme na lampu u tvé chýše" (aby si jako taky viděl co se děje) tak to bohužel zatím ne z mnoha důvodů - a) žádná u tvé zemljanky zatím není pravděpodobně nainstalovaná, b) vše požaduje svůj čas - české soudnictví a justice velkou porci času c) dějiny se budou tvořit uplně v jiných místech této rozkradené republiky (jako obvykle už mnohokrát) než ty přijímaš kyslík. d) To že něco nevíš neznamená že se to neděje e) znova si pozorně přečti co píšu výše než budeš klást sady dalších přiblbých dotazů na které už ti nebude ani odpovězeno protože za to ty nestojíš. f) ahoj a polepši se [wink]
Pajzák
Úterý, 28. srpna 2018 - 10:25:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2024
Registrován: 6-2015
Tolik slov a žádná myšlenka, natož informační hodnota. Nejsi náhodou švagr?
Pavel2
Úterý, 28. srpna 2018 - 11:20:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16458
Registrován: 8-2002
vidím, že někteří tu máte zajímavý vztahy [biggrin]
viděli jste se vůbec někdy naživo nebo se znáte jen skrz klávesnice?

almužny:
nemohl bys aspoň naznačit čeho konkrétně se tvoje podání týkají?
tu krajně neochotnou kancelářskou babiznu/y ze středočeský Arrivy už ředitel vyhodil?
Pajzák
Úterý, 28. srpna 2018 - 11:45:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2025
Registrován: 6-2015
AF1 tu zná každého a na každého něco ví. To sis nevšiml?
Úterý, 28. srpna 2018 - 12:01:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11448
Registrován: 4-2006
Romíku alias Almužna jsi pouze blázen. Opravdu se jdi léčit. Tvoje nemoc tě jednou zahubí.
Býval jsi docela fajn člověk až tě zaslepila tvoje nenávist.
Na úřadech se ti smějí za rohem. Vem svoji důstojnost a dej se do rukou odborníků.
Ne těch dopravních ale psychiatrů. Nakonec zjistíš jak moc je svět hezkej a i lidi ti to budou
přát.

(Příspěvek byl editován uživatelem ares1.)
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Úterý, 28. srpna 2018 - 15:24:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 23
Registrován: 11-2017
nemohl bys aspoň naznačit čeho konkrétně se tvoje podání týkají?

Pavle, předně tu nejsme u soudu nebo na policii abych předkládal jakékoliv důkazy zde na diskuzním fóru byť bych to mohl samozřejmě udělat, tak ne - karty vyložíme tam kde to bude hrát v náš prospěch a né tady kde to čte kde jaká arriví donášková šmíra nebo bonzák [wink]

tu krajně neochotnou kancelářskou babiznu/y ze středočeský Arrivy už ředitel vyhodil?

A ted si mě dostal - nevím jakou [proud] Nepříjemných a nekompetentních vší které udělají pro tuhle otřesnou firmu víc škody než užitku tzn jejich existence ve funkcích je za "lógr drahá" tam přežívá totiž přehršel. Pokud myslíš tu o které je zmínka ve videu toho řidiče tak ta nedělá ostudu pod kolchozem středních čech ale pražské arriva city.

viděli jste se vůbec někdy naživo nebo se znáte jen skrz klávesnice?

Chlapce říkající si Aresekjednička sem v životě na živo neviděl, nicméně řidič ani nikdo profesí z autobusové dopravy to není 100% proto jsou jeho příspěvky odborně tak vágní [biggrin]
Úterý, 28. srpna 2018 - 19:15:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18362
Registrován: 5-2002
Pavel2: Tenhle anonym má úplně stejný styl vyjadřování, jako jistý Roman Hájek z Prahy na facebooku, což je úplně obyčejný autobusák, snad z dopravního podniku. Takže si asi představ, co tak asi tenhle člověk může mít za zaručené informace - nanejvýš tak sbírku drbů posbíranou od jiných řidičů někde na konečné.

K těm jeho "zaručeným informacím": Píše o věcech, o kterých nic nevím, takže neposoudím, jak moc má pravdu. Ale taky píše o věcech, o kterých toho vím víc než on. Takže ti můžu říct, že tady sepsal jen sbírku nesmyslů, splácal páté přes deváté, do souvislosti dává věci naprosto nesouvisející a tím vším se prolíná snaha poplivat Arrivu, co nejvíc to jde, i kdyby si ta svoje "zaručená fakta" musel vycucat z prstu.
Takže ho s dovolením nebudu brát vážně ani v situaci, kdy mluví o věcech, o kterých nic nevím. Nejspíš je to taky nějaká pokroucená realita a kecy z parkoviště.

Takže ho prosím neber tak vážně.

A pokud jde o firmu jako takovou: Firma je taková, jakou si jí udělají lidé, kteří tam pracují. Umím si představit, že v Praze mohou mít problém sehnat schopné a kvalitní řidiče, protože je dopravní podnik dokáže přeplatit. Naopak ve venkovských regionech pro tu firmu pracují řidiči všichni, schopní i neschopní, protože prostě nemají dost dobře na výběr. Spousta z nich se tam dostala tak, že nastoupila k úplně jinak pojmenované firmě, ze které se pak postupem času stala Arriva. Takže odsuzovat je za to, že tam pracují, je výplod chorého mozku.

A to nemluvím o tom, že v podmínkách každé firmy má na život řidiče největší vliv to, jakého má nad sebou vedoucího a dispečera, postava nějakého vzdáleného generálního ředitele někde na ústředí na něj má jen minimální dopad. Můžeme se bavit o tom, jak se liší Sokolov od zbylých provozoven AKV, můžeme se bavit o tom, jak se liší jednotlivé provozovny plzeňského ČSAD (pochválil bych člověka, který to tu občas čte, přesto konkrétní provozovnu uvádět nebudu).

A pak se můžeme bavit o tom, že každá pravda má své datum, každá firma se mění a mění se i poměry v ní. Takže třeba v jistém DP mi asi nejvíc vadí to, co "vzniklo" až v době, kdy už jsem tam byl. Heslo: Ba**er. No a pak mi vadí nějaké ty mezilidské vztahy na pracovišti, ale to je zas jiná pohádka.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
DPP
Úterý, 28. srpna 2018 - 22:02:36  
Neregistrovaný host
Dobrý den pánové,
Už se nějakou dobu s chlapama dohadujeme, že kdo je ta almužna.
A ejhle, on je to pan Hájek. Tak to je pěknej bonzák. Pane Hájek nemluvte jménem řidičů. To vaše bonzování vám nikdy nezapomeneme.
Většího hajzla jsme tu neměli. A on má ještě tu drzost tady dělat ze sebe odborníka. Přejeme vám diskusi bez toho individua. Zejména vy pane M.J., jste opravdu rozumný člověk.
Za nás řidiče Tibor.
Petr_k
Středa, 29. srpna 2018 - 01:02:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12443
Registrován: 4-2003
Není Roman Hájek jako Roman Hájek, tak bacha
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Pavel2
Středa, 29. srpna 2018 - 06:48:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16461
Registrován: 8-2002
almužny:
o důkazech jsem nikde nemluvil, ty si schovej pro příslušný instituce. mě jen zajímaly nějaký příklady věcí co je postihnutelný. ale zřejmě na tebe má hodně lidí pifku, takže jim nechceš poskytovat munici. to už si musíš přebrat sám proč nestojí skoro nikdo za tebou a jestli ti to za to stojí.

ten řidič na yt poskytl jeden konkrétní příklad žáby na prameni, kterou jistě jde dohledat. tedy znovu - už je ta babizna na dlažbě?

MJ:
jen klid, já vím, že dávno už ani v tištěných novinách neplatí pravda našich babiček co je psáno to je dáno anebo jiná hlásili to v rozhlase (tak to musí být pravda) [happy]
Pavel2
Středa, 29. srpna 2018 - 07:07:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16462
Registrován: 8-2002
změníme téma:

tohle je Irizar PB, ale pozor, na podvozku Mercedes. zdá se, že dojel po ose ze Španělska. téměř na den přesně po měsíci konečně dostal český RZ - 7P2 8227. což je ale trochu divný, čekal jsem že to bude další Roca Travelino, ale asi ne-e. navíc RZ nejsou ani plzeňský, mám podezření na Domažlice. to sice nemusí nic znamenat, když se dnes dá registrovat na libovolný ORP, ale je to divný, autobus stojí v Plzni. pokud ho někde uvidíte na cestě, prosím hlásit! [happy]
Středa, 29. srpna 2018 - 10:06:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24
Registrován: 11-2017
Pavel2: Uvedu konkretní za to častý příklad z mnohých nešvaru u spolku DB - odřídíš pro ně 250 hodin a budeš jich mít zaplaceno 180. Odjedeš dva víkendy - budeš mít v příplatku zaplacen jeden. Pokuď na to poukážeš svedou to na mzdovou účetní. Ta bude tvrdit že v podkladech pro výpočet mzdy je to v pořádku nebo se jí ani za celý měsíc nedovoláš pro jistotu. Když si tě podaří "dořvat půl firmy" rozklepou se a slíbí ti že to bude dorovnáno v rámci příští mzdy - a opět není navíc se tam znovu objevují chyby v tvůj neprospěch. A s tímto se setkalo u firmy Arriva bohužel opravdu mnoho řidičů. To by se ti líbilo???
Samozřejmě že na lidi mého charakteru kteří si nepřejí být okradani má mnoho zloděju podvodníku patolízalů a morálních prasat pifku, protože se jimi nenechám okrádat ani zastrašovat a veřejně sdělím taková fakta že zdaleka vše dle zákona a v pořádku vlastně nic. Pokuď ti hájení vlastních práv připadá nelegitimní pak se nemáme asi ale o čem spolu bavit. [wink]

Popisovaná babizna je ukázkový případ "žáby na prameni" každé firmy ve které je zaměstanana a ostudou HR oddělení firmy Arriva dá-li se to tak nazvat - ovšem má nějakého nadřízeného a vedoucího který její chování trpí a toleruje, no a to je v tomto případě jistý Damír - takže já viním Damíra že jí už dávno nevypoklonkoval, nikoliv bábu která se nezmění a je tam zaměstnaná z omylu a chyby pana vedoucího - možná i záměrně.. Jaký vedoucí takový tým [proud] Proč neni na dlažbě a páchá tam dodnes víc škody než užitku se optej tedy jeho.

Martin J : Díky! Ve svém příspěvku si v přímém přenosu si demonstroval své nadřazené uvažování zřejmě pod návalem nezvládnutých emocí (přesněji vzteku) a dokázal má slova o nadutosti a aroganci moci pracovníků THP spolku Arriva a zároveň klesnul na uplné dno smrduté žumpy současnosti vně firmy která se stejně dřív nebo pozdě provalí -

úplně obyčejný autobusák
si asi představ, co tak asi tenhle člověk může mít za zaručené informace - nanejvýš tak sbírku drbů posbíranou od jiných řidičů někde na konečné.

A ještě raději zbaběle utéct a vycouvat a to celé korunovat anonymní pochvalou vlastní existence pomocí příspěvku jako že DPP [lol] Když pomineme fakt že tvá úvaha je pouze tvojí doměnkou a s fakty o mé osobě má společného naprosté minimum (ani to jméno) tak to krásně demonstruje tvé naduté myšlení součansosti z pozic které zastáváš - co nějaký řidič může vědět - ten nás neohrozí přece - ukázkový moralní póvl!
Z podstaty svého vzdělání zkušeností a mezidlidské diplomacie jsem nikdy nesouhlasil s tím aby se spory mezi lidmi řešili tzv pěstmi, jako to TEBE potkalo už nepočítatelně od ruzných řidičů i ba dopravců, ale potom co si demonstroval své myšlení ve stylu "já jsem revissor a nějaký póvl typu řidič na mě nemá" se těm kteří si to s tebou vyřešili touto formou, se ani už vlastně nedivim.. I když já to budu řešit sofistikovaněji i nadále [wink] Ty se ale slovu bonzák opravdu vyhýbej.. - ty jo! [cunik]


(Příspěvek byl editován uživatelem almužny_forever_1.)
Středa, 29. srpna 2018 - 12:17:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 205
Registrován: 9-2007
almužny_forever_1 Martin J : Díky! Ve svém příspěvku si v přímém přenosu si demonstroval své nadřazené uvažování zřejmě pod návalem nezvládnutých emocí (přesněji vzteku) a dokázal má slova o nadutosti a aroganci moci pracovníků THP spolku Arriva

Normálně bych to snad přešel, ale je vtipný tady číst tohle, zrovna když pana M.J. znám a vidim jak mimo jsi...
"Kdo Bakcha příliš velebí, pocítí to ráno na lebi. Pročež mudřec napomíná syna: střez se hochu, zlá jest kocovina!"
Pajzák
Středa, 29. srpna 2018 - 12:35:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2033
Registrován: 6-2015
On je pan Almužna mimo od začátku svého působení zde, ale na druhou stranu se u málokterých příspěvků pobavím jako u těch jeho. Snaha vystupovat jako odborník, povýšenecké chování vůči ostatním diskutérům, rádobyznalost všech (přičemž zde jen papouškuje jména, co tu již zazněla, a po konkrétním dotazu na konkrétní osobu, která nefiguruje v obchodním rejstříku či na stránkách firmy, ví kulové), nelogické míchání hrušek s jablky, pokusy o zastrašení, monotématičnost příspěvků, rádoby odborně a světaznale psané texty s naprosto vágním obsahem, to se vidí skutečně jen u málokoho. Ale i pro mě platí, že se rád zasměju cizímu neštěstí a cizí tuposti, takže jsem vlastně rád, že jej tu máme.
Středa, 29. srpna 2018 - 12:51:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 826
Registrován: 7-2003
Dovolil bych si jen ještě jednou upozornit na příspěvek Petr_k #12443: Není Roman Hájek jako Roman Hájek, tak bacha.

V DPP aktuálně pracuje jako řidič minimálně ještě jeden další Roman Hájek, který je občas aktivní na FB, ale s jeho jmenovcem nemá kromě jména naprosto nic společného. Zásadní rozdíl ve způsobu vyjadřování i jednání mezi nimi je samozřejmě jasný na první pohled, ale přesto bych apeloval na všechny, co by je napadlo plánovat nějaké okamžité odvetné akce, aby si předtím provedli rozsáhlejší rešerši téhle kuriózní postavičky a nevyráželi za prvním jménem, které jim fb nebo google vyplivne.
DPP
Středa, 29. srpna 2018 - 13:58:36  
Neregistrovaný host
Milý Hájku už jsme ti několikrát říkali, ať přestaneš bonzovat.
Tady kopeš do Arrivy, ale pravda je jinde. Jednou jsme ti to už vysvětlili. On totiž pan Hájek donáší na řidiče. Já kvůli němu přišel o tisícovku. Kolegové ještě o víc. Jen se tady přiznejme ty šmejde.
Takže raději od něj dál.
Středa, 29. srpna 2018 - 14:39:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3116
Registrován: 6-2011
AF1: Když jsem tě v diskusi potkal prvně (ve vláknu Arrivy) vypadalo to že chceš kritizovat Arrivu a její chováni vůči zaměstnancům. V Arrivě jsem nikdy nepracoval a nebyla by to první korporace která jedná se zaměstnanci špatně... Teď ale nadáváš každému kdo vypadá že s tebou jen trochu nesouhlasí, to neni moc posun k lepšímu. Uvědom si že tou nenávistí ubližuješ víc sobě než Arrivě...
TC 51-80

K-anlýza zde!
Středa, 29. srpna 2018 - 15:08:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 25
Registrován: 11-2017
6332: Absurditou tohoto sporu zde je že většina mých oponentů jmenovitě například Ares1, Pajzák nemají s Arrivou cokoliv profesně společného, někteří dokonce ani se samotnou autobusovou dopravou (mimo jejich štozájmu) a jediným cílem je za jakoukoliv cenu (a bůh ví proč) oponovat proti mě. Věcné argumenty jim pochopitelně chybí neboť v tom profesně ani dislokačně zainteresováni nejsou. Já jsem již uvedl několik věcných zkušeností co mě na tomto spolku vadí + další zážitky lidí kteří odkazují na zkušenosti podobné. Chápu že přidat se k přesile je ale pohodlnější [wink]

Sirka: Pana M.J zná mnoho lidí v oboru, a každý ze svého uhlu pohledu. |Dovolím si tvrdit že naprostá většina řidičů ovšem ho vidí už nerada.. Osobně jsem proti němu samotnému ovšem nikdy nic neměl - každý se musíme živit jak dovedem, ovšem po tom co jsem přečetl v jeho příspěvku 18362, mě jako člověk vystupující jako ztělesnění slušnosti a zájmu o obor bez rozdílu zařazení dost zklamal. Nicméně je to pochopitelné - od lidí se kterými teď spolupracuje asi "načichl" v negativním slova smyslu jejich chováním.
Pajzák
Středa, 29. srpna 2018 - 15:13:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2035
Registrován: 6-2015
Tak já už nemám s Arrivou nic společného? Odkdy? Mám ti tu najít, jak jsi všem tvrdil, že v té firmě pracuji?