Diskuse » Archiv 2020 » Železnice » Železnice bývalého SSSR » Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 19. 05. 2020 předcházející | další

Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 19. 05. 2020

dolů
   autor příspěvek
Pondělí, 10. února 2020 - 08:44:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 790
Registrován: 6-2019
Tak, IMHO to je jen počátek velkých změn. Většina těch vedlejších tratí zanikne, podobně jako v Rusku. Prostě nebudou mít čím jezdit a koho vozit.
Vyžnica má jeden pár nově nočních vlaků, údajně gruzopasažirskij (ale komu by se to chtělo v noci fotit...), druhý pár zrušen nebo jen není psaný. V Korostenu nejezdí nedělní varianta od severu přes Pidvenyj post na hlavní (asi se to vyjezdí přímo).
Zbytek jsem nezkoumal, vyrážím až za měsíc...
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Pondělí, 10. února 2020 - 10:46:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 711
Registrován: 3-2005
Bugear: to je vámi hřebík do hlavičky ťuknutý. Arménie geopolit. naprosto nezajímavá, že je to každému jedno. Ale ani ti Azeři na tom nejsou v tomto smyslu o moc líp, jelikož nikdo neřve na jejich podporu :-(
Pondělí, 10. února 2020 - 11:09:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 791
Registrován: 6-2019
Arménie je geopoliticky zajímavá leda tak pro Rusko (které má obrovské problémy samo se sebou) a je otázka jak dlouho ještě.
Ázeři jsou na tom znatelně lépe, jednak žijí i v Iránu a celkově je jich mnohem více, za druhé si dokázali s Tureckem a Iránem vyjednat výměnu území pro zajištění logistického koridoru Turecko - Nachičevan no a v neposlední řadě ještě furt těží v Kaspickém moři, což jim umožňuje nějak přežít. A vždycky se najde někdo, kdo bude zase šířit ultraortodoxní výklad koránu i za hranice Persie.
Ono je to hodně složité nějak hodnotit - povšimněte si, jak málo je informací například o posledním vojenském střetu pod Karabachem/Arcachem (abych neurazil) před několika lety.

Bugear: S myšlenkovým konstruktem, že díky NATO máme mít za "hodné" i Ázery, opravdu nesouhlasím.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Pondělí, 10. února 2020 - 13:03:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 712
Registrován: 3-2005
Ahmad: 21.1. jsem měl příspěvek okupanti zlí a okupanti hodní. Z toho vycházel Bugear při zmínce o "hodných" Azerech. Nicméně si myslím, že jako spojenci Turků bychom měli respektovat jejich "pobratimství" s Azery, navíc jsou přece obětí agrese.
Nutný je velký balanc. Jsme si přece s Armény nábožensky a kulturně bližší než s jejich sousedy..
Bugear
Pondělí, 10. února 2020 - 22:58:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3812
Registrován: 8-2005
@Jariss: Tak ono je to spíš podobné situaci po rozpadu Jugoslávie, ovšem s tím, že se jim etnické vyčištění území podařilo dokončit a nikdo nepřišel s místním Daytonem.
@Ahmad_Šáh_Masúd: To ale netvrdím, jen uvádím jak by to vypadalo, kdybychom se striktně drželi dělení podle bloků v aktuálně tripolárním světě.
»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
Neděle, 16. února 2020 - 16:08:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 822
Registrován: 6-2019
Pár dotazů k západní Ukrajině:
- je v Korolevu nějaká možnost noclehu? (taxi do Vinohradova mě už napadlo...)
- jezdí mezi Rachovem a Solotvinem i maršrutky neuváděné v autobusových vyhledávačích? Na sobotu mi to našlo jen dva spoje, což mi přijde hodně málo.
- Ходорів – Тернопіль-Пас. 6254 з 2019-12-08 по 2020-12-31 по пт., нд. s poznámkou з 08 грудня курсуватиме на ділянці Тернопіль - Рогатин крім 5 та 7 днів тижня lze dešifrovat, že v pátky a neděle jezdí jen mezi Ternopilem a Rogatinem nebo až do Chodorivu?
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Nechic
Neděle, 16. února 2020 - 18:17:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2683
Registrován: 4-2010
Korolevo je romská obec která je divočinou i pro Ukrajince. Byl jsem, je to zajímavý na pohled ty krojované cikánky, ale přes noc bych asi nezůstával, je to fakt díra. Co jsem však udělali, že jsme z Koroleva šli dál po silnici co vede podél trati ke kamenolomu, vlezli na trať, po mostě přešli řeku, došli k silnici a tam stopli maršrutku a dostali se do Chustu. Pokud máte dobrodružnou povahu je to fakt zajímavý [happy]

Pokud netrváte přímo na Korolevu, přímo u trati je obec Bene (před Vilokem), poptejte se v místním obchodě, kde vám paní obvolá známé a najde ubytování asi za 200 i s ochutnávkou vynikajících vín za extra 50 hřiven.

(Příspěvek byl editován uživatelem Nechic.)
Neděle, 16. února 2020 - 18:42:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 823
Registrován: 6-2019
Děkuji za vyčerpávající rady - píšu si, bude se hodit. O výsledcích místního šetření v rámci etnoturistiky budu informovat. [happy]
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Nechic
Neděle, 16. února 2020 - 19:20:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2684
Registrován: 4-2010
Tamní (Korolevo) trh poblíž nádraží je kulturní zážitek, který stojí za to vidět [happy]
Úterý, 18. února 2020 - 13:17:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21
Registrován: 4-2019
Já si dovolím navázat: kromě bus.com.ua je ještě nějaký jiný vyhledávač, třeba na maršrutky? Nebo co mi nenašel bus.com.ua, tak asi nejede a zbývá mi tím pádem jenom sehnat tágo? Díky.
Úterý, 18. února 2020 - 13:22:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 829
Registrován: 6-2019
Bus.com.ua stoprocentně neobsahuje všechny spoje. Maršrutky tedy vůbec a to bohužel ani v relacích, kdy ty autobusy de facto nahrazují. Ale nedá se z toho poznat, kdy je mezi městy silná maršrutkizace a kdy jen pár spojů za den.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Úterý, 18. února 2020 - 13:45:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 125
Registrován: 11-2019
Ahmad_Šáh_Masúd:
"je v Korolevu nějaká možnost noclehu? (taxi do Vinohradova mě už napadlo...)"
Booking.com nic neukazuje [happy] Dal jsem google street mapy a je to docela velká vesnice, takže s jistou bude někde číhat kožená bunda u žigula [lol]
Ahmad_Šáh_Masúd:
"jezdí mezi Rachovem a Solotvinem i maršrutky neuváděné v autobusových vyhledávačích? Na sobotu mi to našlo jen dva spoje, což mi přijde hodně málo."
Úterý, 18. února 2020 - 14:00:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 832
Registrován: 6-2019
Ah so... takže jsem vyprodanej. No, už jsem se přeinstradoval na Volyň, tam je také hodně co k vidění.
Do Potisí až v květnu, až bude na druhé straně řeky a hranice řádit fotovlak...
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Nechic
Úterý, 18. února 2020 - 15:11:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2687
Registrován: 4-2010
avtobys.in.ua taky vyhledává, ale samozřejmě na Ukrajině spoléhej se na to. Já jezdím stylem, že když je relace dostatečně do očí bijící, tak tam nějaký mafián s dodávkou vždycky bude [biggrin]
Úterý, 18. února 2020 - 19:31:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1269
Registrován: 4-2004
Litva po 12 letech znovuzprovoznila úsek z Mažeikiai na lotyšskou hranici ve směru Reņģe, hlavně kvůli Orlenu. Prý s výhledem na zavedení osobní dopravy: IRJ: Lithuania – Latvia rail link reopens
Úterý, 10. března 2020 - 09:52:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 896
Registrován: 6-2019
Dokončení z Polska:
Autobus z Lublinu projel bez potíží přechodem Ustyluh (vyhrazené pruhy pro autobusy, zatímco fronta aut a dodávek zhruba 5 km na mnoho hodin), ani nebylo nutné vystupovat z vozidla. A hned za přechodem jsem lačně obhlížel elektrizační práce na trati do Izova, která mě čekala druhý den ráno. Momentálně osazování sloupů TV po ukrajinsku - patkizace jen na náspech a tam, kde hrozí vyvalení, jinak sloup rovnou do země, jako za sajůzu.
Ve Volodimiru je v centru velký 3* hotel (cca 570 Kč za dvoulůžák, jinak 420 Kč za jednolůžák), kvalitní vytopený, teplá voda ... Ve městě je řada památek, valy po opevnění, rozhodně stojí za to projít všechno (fetky jen z mobilu).
V sobotu jsem došel na prázdný vlakový nádraží a vyčkal příjezdu spoje Kovel - Izov, v sobotu v podání poloviny sergeje a širokorozchodné PESY 630M-001 (která dříve pendlovala do Chełmu ...)! Po ošocení jsem nasedl do skoro prázdné PESY a za 18 Kč se pokochal jízdou do Izova. Nečekal jsem, že mě tam nechají fotit, ale tak rychlý pobyl mě vskutku překvapil. Na nástupišti v Izově jsem stál ani ne minutu. První milicioněr mě prověřil pas a konstatoval: "Koronavirusa máš??!! Jo, jasný bejku... Tak si nastup a jedeš dál, tady rozhodně nebudeš!" A šup šup, byl jsem vtlačen zpět do PESY, bez ohledu na mé protesty, že bych si chtěl dát s mladými pohraničnicemi ranní kávu (vlak se zatím plnil orgány směr neveřejná PPS Ludyn a to z 99 % lidmi do 25 - 30 let). A než jsem stačil vyzkoumat skutečný JŘ, vlak pokračoval k polské hranici, před most na Bugu, do poslední ukrajinské stanice Ludyn, u obce Ambukiv. Tam už je celá dráha oplocená, uhrabané písečné cesty podél vysokých plotů, neproklouzne ani myš. Vyměnily se směny a pak se souprava vrátila do Izova, aby pokračovala jako veřejný spoj do Kovelu. Velmi výživné!




Dopolední dýzltričkou jsem popojel do Červonohradu, na přípoj do Ravy Ruské (jeden spoj za 24 hodin). Hodina a půl se zdála dost, ale měl jsem co dělat všechno stihnout - ošotit zpožděné křižování, najít na bazaru slušný oběd, podojit pár hřiven a nenechat si ujet velmi zajímavý spoj Sokal - Rawa Ruská. V podání čmuchy/čmeláka a dvou šíleně olezlých plackart neměl chybu. Dráha sama to má za pár. Doly v okolí uzavřené, vlečky zrušené, trať rozpadlá, jízdní doba nějaký tři hodiny a to se nikde na nic nečeká. Pivo nebo koňak na cestu v podstatě nutný. Ale okolí je velmi zajímavé - nejdříve hodinu doly a pak blízká hranice, leckde je vidět do Polska. Pak dochované kostely a pak konečně Rava. Vrátil jsem se tam po skoro 20 letech od mé první návštěvy. Tenkrát jsem ještě jako mladý smrad projel záměrně přechod Hrebenne - Rava Ruská po evropském rozchodu, v očekávání jeho brzkého konce (což se taky stalo). Jenže tehdy byla jiná doba a orgáni nás prověřovali tak důkladně, že nám ujela DR1 do Lvova a museli jsme na noční rychlík maršrutkou (jinak by se zase nestíhal program na řepařkách).
V sobotu už jim vadilo jen focení, ale jinak vlak do Lvova jel a tímto jediným směrem to šlo tedy celé projet eulerovským dvojtahem od Volodymiru až do Lvova. Tam už bylo líp. Pelmeně v večeři a vyčkání (v placené čekárně za 35 hřiven za hodinu) na noční R 51 do Přemyšle (3 vozy, cca 420 Kč z webu UZ). A to byla vlastně poslední zajímavá věc - projetí Haličské magistrály z roku 1861 po rozchodu 1435 mm už z Mostysky II.
Poslední den jsem pak strávil u Krakova, ale o tom, zase v tématu Polsko někdy později. Čili přátelé, co jste nejeli, myslím, že jste zaváhali - bylo to sice krátké, ale hezké a vše vyšlo podle plánu, což tedy rozhodně nebývá pravidlem. Počasí OK, hnusně bylo jen odpoledne na prohlídce města, ale to se dalo přežít.



No a protože UZ mezitím zase obnovily osobní spoje mezi Pohřebištěm a Chrystinovkou (třikrát do týdne), tak další výpadek na východ očekávám brzy... Ono je tam fakt levně - hotely za pětikilo (ale viděl jsem i motel, kde by to stálo i o dost míň), jídlo za stovku, ale pořádný, fotit je pořád co... A pivo mají dobrý.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Úterý, 10. března 2020 - 13:33:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1565
Registrován: 11-2005
[ok][ok][ok]
Středa, 11. března 2020 - 10:17:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 909
Registrován: 6-2019
Moldávie uzavřela hranice (tedy ty, které kontroluje, od separatistů žádné zprávy) pro cizince, pouští jen Moldavany domů.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Nechic
Středa, 11. března 2020 - 13:40:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2700
Registrován: 4-2010
Ukrajina na 3 týdny zavírá většinu přechodů https://www.rbc.ua/ukr/news/karantin-ukraine-koronavirusa-kakih-o blastyah-1583920060.html
Středa, 11. března 2020 - 21:17:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 129
Registrován: 11-2019
To příhraničí na Ukrajině má hodně tratí... Jsem zvědavý, kdy nastane nějaké redukce. Úplně nelogicky není naprostá většina přechodů na Ukrajinu otevřena pro pěší [angry] Bohužel teď s infantem mám smůlu na cestování na hoooodně dlouho a to bydlím dost blízko PL/UA hranice
Sobota, 14. března 2020 - 22:52:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 169
Registrován: 12-2017
Já jsem dnes ráno odjel ze Lvova do Przemyslu Oděským, úplně v pohodě jen navíc měření teploty... Čop je uzavřen...
Neděle, 15. března 2020 - 14:59:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 921
Registrován: 6-2019
Bohužel teď s infantem mám smůlu na cestování na hoooodně dlouho a to bydlím dost blízko PL/UA hranice
Tak stará pravda říká, že jedno dítě žádné dítě[wink][happy]. Zatím to vypadá, že si tady v Evropě nikdo delší dobu nebude rajzovat z úplně jiných důvodů...
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Neděle, 15. března 2020 - 15:22:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7384
Registrován: 12-2011
Zatím to vypadá, že si tady v Evropě nikdo delší dobu nebude rajzovat z úplně jiných důvodů...

A je to dobře. Když šotouši nemají dost rozumu, aby seděli doma a neohrožovali ostatní, tak to za ně musí rozhodnout někdo jiný.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Neděle, 15. března 2020 - 15:52:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 922
Registrován: 6-2019
Jojo. Od 17.3. se ruší spoje:

Буде призупинено курсування поїздів:

▪️№ 5/6 Київ – Москва, останній рейс з Києва 14 березня, зворотно 15 березня;
▪️№ 24/23 Одеса – Москва, останній рейс з Одеси 13 березня, з Москви 14 березня;
▪️№ 53/54 143/144 Київ, Харків – Санкт-Петербург, останній рейс з Києва та Харкова 13 березня, з Санкт-Петербурга 14 березня;
▪️№ 62/61 Миколаїв – Москва, останній рейс з Миколаєва 14 березня, з Москви 15 березня;
▪️№ 74/73 Львів – Москва, останній рейс зі Львова 14 березня, з Москви 15 березня;
▪️№ 96/95-106/105 Кривий Ріг, Дніпро – Москва, останній рейс з Кривого Рога, Дніпра 14 березня, з Москви 15 березня;
▪️№ 47/48 Кишинів – Москва, останній рейс з Кишиніва 14 березня, з Москви 15 березня;
▪️№ 65/66 Москва – Кишинів, останній рейс з Москви 14 березня, з Кишиніва 15 березня;
▪️№ 86/85 Мінськ – Київ, останній рейс з Мінська 14 березня, з Києва 15 березня;
▪️№ 94/93 Мінськ – Одеса, останній рейс з Мінська 13 березня, з Одеси 14 березня;
▪️№ 100/99 Мінськ – Запоріжжя, останній рейс з Мінська 14 березня, з Запоріжжя 15 березня;
▪️№ 341/342 Кишинів – Москва, останній рейс з Кишиніва 13 березня, з Москви 15 березня;
▪️№ 361/362 Кишинів – Санкт-Петербург, останній рейс з Кишиніва 13 березня, з Санкт-Петербурга 15 березня;
▪️№ 375/376 Могильов – Львів, останній рейс з Могильова 13 березня, зі Львова 14 березня;
▪️№ 842/841 Кишинів – Одеса, останній рейс з Кишиніва та Одеси 15 березня;
▪️№ 856/855 Гомель – Сновськ, останній рейс з Гомеля та Сновська 15 березня.


zdroj: UZ
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Neděle, 15. března 2020 - 16:52:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7385
Registrován: 12-2011
To není vše, je zastavena i doprava do Polska.

Залізничне сполучення з Польщею повністю призупинено

Між Україною та Польщею повністю призупинено пасажирське залізничне сполучення. Низка поїздів скасована, а деяким обмежено маршрути курсування.

Зокрема, скасовано поїзда № 67/68 Київ – Варшава, № 89/90 Перемишль – Львів, № 51/52 Львів – Вроцлав, та безпересадкові вагони Київ – Вроцлав. Поїздам № 705/706 та № 715/716 Київ – Перемишль обмежено маршрут до Львова. Також Львів буде кінцевою станцією для поїзд № 35/36 Одеса – Перемишль, який відправляється у рейс з 14 – 16 березня. Про подальше його курсування буде поінформовано додатково. Продаж квитків на рейси, що відмінені, призупинено.

A rychlík do Rigy je také zrušen:

Поїзд 4 столиць не відправиться у рейс 16 березня у зв’язку з карантином у Литві та Латвії

Укрзалізниця вивчає можливість задіяння рухомого складу вказаного поїзда на внутрішніх маршрутах.

Нагадаємо, на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України № 288-р Укрзалізниця припиняє міжнародне пасажирське сполучення з 00:00 годин 17 березня (у ніч з 16 на 17) до завершення періоду карантину, спричиненого спалахом гострої респіраторної хвороби COVID-19, або до ухвалення відповідних рішень уряду.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Neděle, 15. března 2020 - 18:24:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7386
Registrován: 12-2011
Od úterý bude zastavena osobní doprava z Lotyšska do Estonska.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Pondělí, 16. března 2020 - 20:53:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 170
Registrován: 12-2017
Tak na Ukrajině začíná zítra režim jako u nás, jsem opravdu rád, že jsem to v sobotu tím Oděsko Přemyslským stihnul domů...
Středa, 18. března 2020 - 23:11:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7390
Registrován: 12-2011
Do litevského Kaunasu zřejmě poprvé dorazila klasická souprava po normálním rozchodu - evakuační vlak. Ta souprava je [bomba]

https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/is-vokietijos-trauk iniu-i-kauna-atvyko-61-keleivis-ju-sveikata-tikrinama-56-1291272# _
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Pružinskij
Středa, 25. března 2020 - 14:54:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3767
Registrován: 4-2015
Elektrizace v Lotyšsku hned tak nepokročí:
https://www.railwaygazette.com/infrastructure/latvian-railway-ele ctrification-project-on-hold/56099.article
West code was broken.

Sobota, 28. března 2020 - 08:36:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2237
Registrován: 11-2012
Když vidím toho reko čmeláka na odkazu. To je dílo CZ LOKO? Minimálně stanoviště by tomu napovídalo.
Na jejich stránkách jsem našel jen toho "Dvojbizona" dole v odkazech.
Její veličenstvo princezna Ája II. při výuce hraní na klávesy.
Statistik
Sobota, 28. března 2020 - 10:18:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6596
Registrován: 6-2004
Dalo to mooooc práce :-)
Sobota, 28. března 2020 - 13:03:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2238
Registrován: 11-2012
Děkuju Vám. Vůbec by mě nenapadlo hledat přes původního Čmeláka.
Její veličenstvo princezna Ája II. při výuce hraní na klávesy.
Statistik
Sobota, 28. března 2020 - 15:03:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6598
Registrován: 6-2004
Já to hledal ověřeným způsobem přes Google. Napsal jsem tam ČME3M. Odkazů samozřejmě vypadne víc, volil jsem pro snazší srozumitelnost česky psaný. Takže ano, "pomeranč" ČME3M je výtvor CZ Loko stavěný v Rize.
Sobota, 28. března 2020 - 17:13:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7399
Registrován: 12-2011
Litevci mají ještě nějakoho původního ČME3?
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Sobota, 04. dubna 2020 - 03:23:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 281
Registrován: 6-2016
Přehled omezení dálkových vlaků RŽD z důvodu koronaviru

Kvůli nastupující epidemii koronaviru v Rusku bude omezena řada dálkových vlaků. Zajímavostí je zde hned několik. Téměř žádný spoj nebude zcela zrušen, většinou bude omezena frekvence jízd. Zcela zrušen bude mj. zajímavý okružní rychlík 603/604 Moskva-Kijevskaja – Moskva-Paveleckaja (asi se inspirovali v Maďarsku [happy]). Překvapivě budou zachovány peážní vlaky přes Kazachstán (bez zastávek v KZ) a spoje z Moskvy a Petrohradu do kaliningradské exklávy (bez zastávek v Litvě, pouze pro obyvatele Königsbergu a okolí).

Přehled omezení spíše než reakci na krizovou situaci připomíná úsporná opatření, protože některé spoje budou zrušeny/omezeny až od května nebo od června, zatímco v době vrcholu epidemie pojedou bez omezení. Ještě víc mě překvapuje, že se s provozem dálkových vlaků v době karantény ve většině regionů vůbec počítá. Třeba v Moskvě platí už šestý den úplný zákaz vycházení (kromě cest do práce, za lékařem a nákupem potravin/léků). Nabízí se tedy otázka, kolik lidí těmi vlaky bude jezdit, když běžný občan nebude moci vyjít ani na procházku (cestování z Moskvy do regionů a opačně je ale zatím povoleno).
Statistik
Pondělí, 06. dubna 2020 - 12:11:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6604
Registrován: 6-2004
Včerejší nehoda v Lotyšsku
Úterý, 28. dubna 2020 - 12:04:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1020
Registrován: 6-2019
To jsou věci... Uzavřené hranice s Iránem (C-19) a přesměrování zboží severní cestou:
http://www.tcddtasimacilik.gov.tr/haber/435/
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Středa, 29. dubna 2020 - 22:55:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9350
Registrován: 5-2007
Ahmad_Šáh_Masúd: Doprava utešene rastie, ale prebrať (a zaplatiť) si na tej trati dodané zabzar, to nie [angry]
Středa, 29. dubna 2020 - 23:10:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1022
Registrován: 6-2019
No, přepočteno na vlaky na den je to pár kusů... a jen po dobu uzavření Iránu, jinak předpokládám, že budou RAI (Iránské železnice) opět hrát dominantní roli (levnější, operativnější, i celkově modernější). Zajímavá je ta délka vlaku skoro 1 kilometr, toho jsou asi schopní jen TCDD (a i tam se mi moc nezdá, že by měly na to odpovídající kapacity stanic), ADY a GR to nejspíš musí dělit (??).
Ono vůbec - z Evropy tímhle směrem od roku 1988 prostě chybí úsek Suchumi - Zugdidi (a Astara - Rašt, بخش مرکزی شهرستان رشت, Írán).

Stran plateb... Gruzie má okupovanou zhruba třetinu území a musí vydávat dost na armádu, je to malá země, žijící hlavně z tranzitní polohy. Vůbec je div, že tu rozpadlou sovětskou jednokolejku dali do provozního stavu.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Čtvrtek, 30. dubna 2020 - 01:35:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9351
Registrován: 5-2007
Gruzínsky úsek platil Azerbajdžán, inak by neurobili nič. Ale nejak im tie peniaze nevydali, resp. sa niekde vytunelovali. Vlaky sa možno ani nedelia, kolegovia to nemerali ale aj na tom Gruzínskom úseku boli pomerne dlhé.
Čtvrtek, 30. dubna 2020 - 20:24:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1587
Registrován: 11-2005
Prosím o pomoc, abych do článku nenapsal bludy.

Víckrát jsem se na Ukrajině setkal s netrakční ucelenou jednotkou (bez řídícího vozu) kategorie Intercity, taženou ČS4 či ČS8.

Podle všech indicií by se mohlo jednat o soupravu Ukrajina-2 (překlad), což by zhruba odpovídalo vzhledově (interiér i exteriér).

Nesedí mi na tom však pár věcí: podle odkazovaných zdrojů by mělo jít o devítivozovou jednotku, já jsem však pozoroval pětivozovou. Navíc se píše, že by měl existovat jediný exemplář, což se mi nezdá. Nic "podobného, ale trošku jiného" se mi však vygooglit nepodařilo[sad] Všude se píše jen o EKr1...

Navíc i samotný název jednotky se těžko hledá, protože výrobce (Krjukovský závod) ji nenazval nijak a mnou uvedené Ukrajina-2 ji přiřkli až novináři.

Díky za rozřešení.

(Příspěvek byl editován uživatelem libcha.)
Čtvrtek, 30. dubna 2020 - 20:45:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 178
Registrován: 12-2017
Libcha, jsou dvě pětivozovky, jedna ve složení jednička, dvojky , jednička a v druhém voze bar... Ta jezdí IC na Odesu, čela ma rovné... Druhá ve složení buzinec/jednička, dvojky , jednička buzinec zase bar ve druhém voze... Ta jezdí Kr Rog a Ternopil (obě IC jezdí pouze obden, takže jednu noc spí tam, druhou tam a má trošičku kulatější čela. V čele jsem postřehl DS3, ČS4,7,8... Nejčastěji ČS8
Pad
Čtvrtek, 30. dubna 2020 - 22:16:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 277
Registrován: 4-2003
Původně to bylo vyrobené jako jedna devítivozovka, pak k tomu dodali ještě jeden vůz, aby mohli složit dvě pětivozovky.

UZ je někdy nazývají МПЛТ-001 a МПЛТ-002 (міжрегіональний поїзд локомотивної тяги )
https://uz.gov.ua/passengers/scheme_of_passenger_car/403740/
Sobota, 02. května 2020 - 10:51:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 77
Registrován: 6-2018
Kdyby to někoho zajímalo, tak kamarád natočil sérii krátkých videí z únorového výletíku po železniční trati Mukačevo - Sjanky. Nejsou to vyloženě jen vlaky, i když taky tam jsou, ale i záběry okolí tzv. ukrajinského semmeringu [wink]

https://www.youtube.com/watch?v=UcKT7p2MBY4&list=PLU_usDNB21uRDIq Q3qhqepaqRNla63cgj&index=2&t=0s
El_ron_de_cuba
Neděle, 03. května 2020 - 15:06:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 542
Registrován: 2-2004
To mi připomnělo zajímavou poznámku v článku o železnici na Podkarpatské Rusi. Je to dva roky starý článek a autor tam zmiňuje že se spekuluje o existenci podzemní vojenské vlečky odbočující z tunelu. Mělo by jít o přeložku pod stanicí Ščerbin.
Středa, 06. května 2020 - 08:47:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 180
Registrován: 12-2017
Není to sice nejlepší kvalita, ale čitelné to je. Plán vyřazovaní.
Středa, 06. května 2020 - 10:43:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 738
Registrován: 3-2005
S.Godman,,,,kamaráda pochválit !!
Středa, 06. května 2020 - 14:25:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1040
Registrován: 6-2019
Zbraně se mění, zvyky zůstávají. Turecký "Tygr" na přehlídce v Nachičevanu:
https://www.savunmasanayist.com/trg-300-kaplan-fuzesi-nahcivanda- goruntulendi/?fbclid=IwAR38hb8Cv3sn490GEE0oSY1dkoCJBIzyaXAzlmTLts BsMZgsfDUfyVodHaU

Zjevně mají myšlenky na úplně jiné věci, než na usmíření.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

T4781
Pondělí, 11. května 2020 - 14:56:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 955
Registrován: 2-2010
Štítek na dveřích klubu Depo v Rize v Lotyšsku

Klub je zde
https://goo.gl/maps/HJgj9ZmBchzCzG4D7

Věděl by někdo, ze čeho to je? Díky [happy]
K6S 310DR - to je zvuk,tomu se nic nevyrovná!
Vyjíždí pomalu,ale jistě a za strašlivého rachotu-tak to je Zamráča
Až pojede kolem Vás,tak smekněte....
Sobota, 16. května 2020 - 17:09:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1280
Registrován: 4-2004
Samara, 8/2019, ranní venčení pejska


a nádražní budova z roku 2001:
Sobota, 16. května 2020 - 17:20:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13740
Registrován: 11-2002
Tomu se říká nádraží… [proud]
Úterý, 19. května 2020 - 15:24:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 181
Registrován: 12-2017
6 električek Эп2д, nově vyrobených už je na cestě na Krym. Takže po dvou motorových jednotkách na spoje Kerč - Anapa a třech zanovních "čtyřkách" má Krym jednu z nejmodernějších flotil regionálních vozidel v Rusku. Na dálkovou jsou тэп70 vyrobené v roce 2019. Opravdu se to za pár roků obměnilo k nepoznání. Žádné retro єр1, чс2 nebo вл8 se již nekoná.
Úterý, 19. května 2020 - 15:45:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11795
Registrován: 8-2012
Tak samozřejmě, když je to vystavka dostiženij russkogo nacionalizma. Sice nemocnice leckde v centrálním Rusku nemají teplou vodu, natož dýchací přístroje (a ty co mají občas shoří), ale výkladní skříň propagandy musí bejt.
電車オタク
Úterý, 19. května 2020 - 16:39:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10258
Registrován: 4-2003
Žádné retro

Jednotka zkonstruovaná v roce 1962, lokomotiva z roku 1973... no to není žádné retro.[lol]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Úterý, 19. května 2020 - 17:28:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4016
Registrován: 9-2003
Mne už kdysi v křídových papírech nějakého exsovětského mašinostroitěľnogo zavoda naplnilo nadšením, když jsem tam viděl (v dobách, kdy asynchronní IGBT mašina byla už na úpadkovém západě zcela běžná) přesný časový plán "v roce xx začneme vyrábět lokomotivy se stejnosměrnými motory a tyristorovou pulsní regulací, v roce x+3 s GTO tyristory, v roce x+5 s IGB tranzistory a v roce x+10 asynchronní. Že by třeba ty etapy mohli přeskočit, to by asi nebylo dostatečně systematické - při změně společenského zřízení kapitalismus přeskočili a mělo to (resp. má dodnes) strašlivé důsledky.
NOBLE BRICKS
Mladějov
Úterý, 19. května 2020 - 18:37:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14661
Registrován: 3-2007
Také myslím, že mohli vynechat polovodiče a vyvinout rovnou celovodiče [proud]

(viz jeden z českoslovensakých ministrů průmyslu v 50. letech)
Úterý, 19. května 2020 - 18:50:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11800
Registrován: 8-2012
To je přece jedno, že to má "non-retro" stejnosměrné trakčáky a nějakou reléově-stykačovou logiku [happy], důležité je, že "Для производства ЭП2Д не требуется поставок из Европы" [crazy].
電車オタク
Úterý, 19. května 2020 - 18:56:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 182
Registrován: 12-2017
A naše milióntá reinkarnace 810 je také známka vyspělosti....
Úterý, 19. května 2020 - 19:32:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11801
Registrován: 8-2012
No tak to jistě není, ani to tu nikdo netvrdí. A v Americe zase bijou černochy! [crazy]
電車オタク
Pikehead
Úterý, 19. května 2020 - 21:05:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6199
Registrován: 3-2007
T.H.: Pozor, nejednalo se o teplou vodu, ale o vodu tekoucí. Teplou vodu nemá polovina a 40% topí kamny v místnosti.

Nicméně souhlas se závěrem - priority jsou jasné.