Diskuse » Archiv 2020 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 18. 03. 2020 předcházející | další

Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 18. 03. 2020

dolů
   autor příspěvek
Čtvrtek, 12. března 2020 - 11:20:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 142
Registrován: 6-2016
Paes: NIJAK- jste trošku "mimo mísu". Musíte si info nad vaším ctěným příspěvkem řádně v klídku přečíst a zasadit do souvislostí[wink]
Mě spíš opakovaně překvapuje, že se vždy s ohledem na linkové vedení (4 a 21 příp. 16) omezení tram dopravy týká především Prahy 5, jako kdyby v jiných ( okrajových) částech Prahy omezení nebylo třeba.[nene]
Petr_k
Čtvrtek, 12. března 2020 - 11:51:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12986
Registrován: 4-2003
Koronavirus a chřipka mají stejný základ

Právěže nemají. Koronavirus je pravděpodobně mutace rýmového viru a zabíjí svým kumpánem - zápalem plic.

Jinak od zítřka pravděpodobně omezení/zákaz nástupu předníma dveřma na městských bus linkách a konec doplňkového prodeje jízdenek u řidičů.

(Příspěvek byl editován uživatelem petr_k.)
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Ploki
Čtvrtek, 12. března 2020 - 13:40:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 844
Registrován: 2-2012
PID: Hlavní město kvůli mimořádným opatřením znovu upravuje provoz autobusů. Linky metra a tramvají zůstávají nadále beze změny

Od pondělí 16. 3. 2020 se zavádí tyto změny pro autobusy:
na městských linkách nasazeny jízdní řády, které byly platné v letošním roce v lednu a únoru (na páteřních linkách to ve špičkách znamená prodloužení intervalu o 1,5–2,5 min)

...u městských autobusů dojde k fyzickému uzavření předních dveří, které nebudou určeny pro nástup či výstup cestujících, ale pouze pro řidiče (vzhledem k počtu vozidel bude realizováno postupně)


(Příspěvek byl editován uživatelem ploki.)
3xx jsou zkáza pražské MHD! Resp. pro ty, kteří cestují pouze po Praze. Koho baví čekat frontu na autobus? A pak vytahovat tramvajenku?
Čtvrtek, 12. března 2020 - 14:12:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 848
Registrován: 7-2010
Někteří tomu v úterý nevěřili, když se o tom začalo prvně psát, a dneska už je to oficiálně cestujícím sděleno 👏

Všechna ta opatření jsou správná.

Praha potvrdila prázdninový provoz od pondělí
https://mhd86.cz/2020/03/12/praha-potvrdila-prazdninovy-provoz-od -pondeli/

www.MHD86.cz[tramvaj] Dopravní magazín o městské hromadné dopravě. Dopravní akce. Komentáře, názory.
www.OMH86.cz[kecal] Osobní web vašeho oblíbeného komentátora.
Čtvrtek, 12. března 2020 - 16:43:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19
Registrován: 3-2018
Můžu mít na OMH dotaz? Proč sem dáváte odkaz na svoje stránky, kde popisujete opatření ještě v menších podrobnostech než je oficiálně?
Čtvrtek, 12. března 2020 - 16:56:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19510
Registrován: 8-2005
reklama, neasi.
SMYSLUPLNÁ TRASA LINKY 23: (jednosměrně): Pohořelec-Král.Letohr.-(bez zastavení na Malostr) Čechův most-Dlouhá-Masna-Václ.n.-Národní tř.-Staroměstská-Malostr-Pohořelec. Rychlý a jednoznačný návoz i odvoz turistů v relaci centrum-Hrad.
Čtvrtek, 12. března 2020 - 19:12:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1540
Registrován: 9-2005
Já se jenom divim, že za to už dávno nedostal BAN....
Ivoo
Čtvrtek, 12. března 2020 - 19:43:25  
Neregistrovaný host
Re: JardaČerný středa, 11. března 2020 - 21:51:58

To je pravda, že se UK distancuje. Také ordinovala studentům čakry ( o kterých vím, že fungují z vlastní zkušenosti) a dostala bludný kámen. Ale i přesto si zaslouží obdiv, že se nebojí říkat věci, o kterých se nesmí mluvit. Já už to vím 10 let z různých zdrojů i s vysoce postavených a opravdu jsem od té doby žádnou chřipku neměl a na některé události a věci koukám jinak. A když do toho zapojíte různé záhady aj (třeba seriál Vetřelci dávnověku či Dänikena, starodávné civilizace aj. Tak to vše dostává úplně jiný rozměr. A napadlo vás někdy, že mohou být informace o kterých nemáme vědět ač jsou prospěšné a dříve jsme o nich věděli? A to Déčko bereme v kanceláři všichni a funguje to.
odkaz
A navíc to bylo vědecky prokázané britskými vědci, kteří to testovali. Jedné skupině dětí dávali D3 a druhé placebo. Ta skupina s D3 měla menší procento dětí s chřipkou než ta s placebem.
Tolik odpověď. Přeji hezký večer.
Ostatním se omlouvám, musel jsem zareagovat. Myslel jsem to v dobrém.
[happy]
[vypravci]
Ivoo
Čtvrtek, 12. března 2020 - 19:48:20  
Neregistrovaný host
Omlouvám se za překlep ...z vysoce...[happy]
Čtvrtek, 12. března 2020 - 20:55:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1286
Registrován: 10-2012
Ivoo: Vitamín D je ok prospěšný, ale ten pobyt na slunci bez ochranných prostředků - no nevim nevim, možná tak před sto lety, když ještě nebyla porušena ozonová vrstva. Pokud si nevymyslela i to, že je jen ročník 1944, tak ozon snad nemůže ani pamatovat. Obávám se, že pár věcí z její práce je šíření nebezpečných informací.
..
- taky jsem neměl chřipku - v 80' byl starý Žižkov bez plynu jen na uhlí a když klekla vejtřaska a nebo uhlíři a nebylo uhlí, byla zima doma,nemohli jsme si ani hrát s tím uhlím nebo brigetama (stavění tramvajových vlaků z briket) - dnešní svět je zpovykaný i v mínus 3°C po ránu..
Strach - oslabuje.
Ivoo
Čtvrtek, 12. března 2020 - 20:59:35  
Neregistrovaný host
RE: JardaČerný
čtvrtek, 12. března 2020 - 20:23:07
Není. To že ochranné prostředky způsobují rakovinu a zabraňují tvorbu vitamínu D3 vím i z jiných zdrojů. A vím to již 10 let a nepoužívám je. A žiji a nic mi není. Samozřejmě to nesmí člověk přehnat. Bohužel jsou věci o kterých nesmíme vědět neb se to některým tam nahoře nehodí. Víte, co by to znamenalo, kdyby nám oficiálně řekli, že naše historie (planeta/lidstvo/události)byly jinak a kdyby se zpřístupnily vatikánské archivy?
Koukněte se na tento film. Je z českými titulky. Trvá trošku déle. Tomu co to natočil jde o život. První tým mu zlikvidovali.

odkaz
6957
Čtvrtek, 12. března 2020 - 23:30:08  
Neregistrovaný host
Na dobrou noc bych poprosil něco o iluminátech a chemtrails, děkuji [crazy]
Fkam
Pátek, 13. března 2020 - 07:30:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3759
Registrován: 3-2011
Nedělejte z toho viru kovbojku. Panika je to poslední, co by mělo být. [wink]
109 navštívených tramvajových provozů v Evropě
6 měst, kde jsem seděl v tramvaji úplně vpředu

Toho času provozní disponent tramvajové dopravy uprostřed jedné obrovské země

Každý den žiji, jako by byl poslední

Pátek, 13. března 2020 - 08:48:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3280
Registrován: 3-2004
Ivoo: Chápu, je snazší věřit tomu, že je za vším spiknutí, než si přiznat složitost dnešního světa, náhodnost jistých jevů a nemožnost je ovlivnit, ale aspoň ty stokrát vyvrácené a naprosté nesmysly vynechte na fóru, které se týká dopravy, díky. [happy]
Pátek, 13. března 2020 - 12:45:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 67
Registrován: 9-2016
Tak od pondělí 16. nevyjede linka 23. [happy]
Očekávejme za pár hodin bulvární článek od OMG. [proud]
Pátek, 13. března 2020 - 14:50:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19511
Registrován: 8-2005
Vida. všechno zlý je k něčemu dobrý.
SMYSLUPLNÁ TRASA LINKY 23: (jednosměrně): Pohořelec-Král.Letohr.-(bez zastavení na Malostr) Čechův most-Dlouhá-Masna-Václ.n.-Národní tř.-Staroměstská-Malostr-Pohořelec. Rychlý a jednoznačný návoz i odvoz turistů v relaci centrum-Hrad.
Ivoo
Pátek, 13. března 2020 - 15:47:10  
Neregistrovaný host
RE: Ústečák pátek, 13. března 2020 - 08:48:37
Ano svět je složitý Nejedná se o žádné spiknutí, jen v zákulisí probíhají procesy (i dlouhodobé) o kterých se nesmí vědět/mluvit. Bohužel nejsme na pravdu připraveni. A zatím nikdo neví, co by se stalo, kdyby to někdo oficiálně přiznal. Také tupě nevěřím všemu, co se kde napíše, ale některé věci krásně do sebe zapadají, když víte jisté věci. Někdo se již probudil a chápe. Někdo se ještě neprobudil a nechápe nebo nechce chápat. Ale máte právo na svůj vlastní názor. A třeba na takové wikipedii se taky úplně nedovíte celou pravdu a některé věci jsou tam cenzurovány. Vím to z vlastní zkušenosti. Třeba tento internetový pořad není jednoduchý pro některé na pochopení: odkaz (Pán ve videu má vysoce postavenou funkci a má přehled o vyšších procesech řízení). Důkazy jsou všude kolem nás jen je musíte umět najít. A některé věci jsem měl možnost vidět na vlastní oči a všechno krásně do sebe zapadá.
Jen jsem musel reagovat. Vše jsem myslel dobře. Pravda je někdy hodně bolestivá.
Ostatním se omlouvám. Musel jsem reagovat. Přeci jenom je to tady o dopravě. Reagovat už nebudu. Ať si každý i z těch odkazů udělá svůj vlastní úsudek než něco ihned odsoudí.
Přeji krásný hezký den.
[happy]
Pátek, 13. března 2020 - 16:24:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19512
Registrován: 8-2005
Ivoo: Vatikánské archivy se zpřístupnily - a prd.
SMYSLUPLNÁ TRASA LINKY 23: (jednosměrně): Pohořelec-Král.Letohr.-(bez zastavení na Malostr) Čechův most-Dlouhá-Masna-Václ.n.-Národní tř.-Staroměstská-Malostr-Pohořelec. Rychlý a jednoznačný návoz i odvoz turistů v relaci centrum-Hrad.
Ivoo
Pátek, 13. března 2020 - 18:39:09  
Neregistrovaný host
Re: Káem pátek, 13. března 2020 - 16:24:47
Ty přísně tajné nezpřístupnily. Další související záhadné informace třeba v těchto odkazech:

odkaz
odkaz
odkaz
odkaz
odkaz
odkaz
odkaz
odkaz
odkaz

Ať si každý udělá svůj vlastní úsudek.


[happy]
Pátek, 13. března 2020 - 19:52:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14
Registrován: 11-2018
Jak jsme se dostali od koronaviru k mimozemšťanům?[crazy]
Ivoo
Pátek, 13. března 2020 - 19:58:21  
Neregistrovaný host
Re:00P-3 pátek, 13. března 2020 - 19:52:22
Všechno spolu souvisí.
[happy]
Pátek, 13. března 2020 - 23:00:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 489
Registrován: 4-2019
Ivoo:
"Re:00P-3 pátek, 13. března 2020 - 19:52:22
Všechno spolu souvisí.
[happy]"
Kecy, kecy, kecy … Ale aspoň jsme se zasmáli.
Pátek, 13. března 2020 - 23:02:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8404
Registrován: 2-2006
Ivoo:
"Všechno spolu souvisí."
To, že jsi paranoidní, ještě neznamená, že po tobě nejdou ... [proud]
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Na trolly se nereaguje !!!
Sobota, 14. března 2020 - 05:15:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1287
Registrován: 10-2012
Možná je to zrušení 23 v rámci zákazu zábavy a kultury nad 30 osob.
Strach - oslabuje.
Fkam
Sobota, 14. března 2020 - 08:44:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3760
Registrován: 3-2011
Nicméně tato drastická opatření zaváděná českou vládou jsou víc než nesmyslná a zbytečně podporující paniku v lidech. Možná to má nějaké jiné pozadí a virus je jen záminka, kdo ví [wink]
109 navštívených tramvajových provozů v Evropě
6 měst, kde jsem seděl v tramvaji úplně vpředu

Toho času provozní disponent tramvajové dopravy uprostřed jedné obrovské země

Každý den žiji, jako by byl poslední

Sobota, 14. března 2020 - 08:49:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 850
Registrován: 7-2003
Možná je to zrušení 23 v rámci zákazu zábavy a kultury nad 30 osob.

Ono už se někdy v tříleté historii provozu téhle šotolinky stalo, že by s ní najednou cestovalo více než 30 osob?
Sobota, 14. března 2020 - 09:50:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3281
Registrován: 3-2004
Fkam: Děkujeme za hodnotný názor.

Fakt se tu radši věnujme té dopravě.
Sobota, 14. března 2020 - 10:18:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1653
Registrován: 1-2013
7036:
"Možná je to zrušení 23 v rámci zákazu zábavy a kultury nad 30 osob.

Ono už se někdy v tříleté historii provozu téhle šotolinky stalo, že by s ní najednou cestovalo více než 30 osob?"
Ano, stalo, ale musíme sečíst cestující ve všech pořadích, které jsou v danou chvíli na trati.
Fkam
Sobota, 14. března 2020 - 10:22:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3763
Registrován: 3-2011
Co se týče té 23, tak já spíš vždy zažil takovou obsazenost, že jsem si málokdy sedl. A to i na podzim. V centru mohlo být ve voze vždy kolem 30-40 lidí.
109 navštívených tramvajových provozů v Evropě
6 měst, kde jsem seděl v tramvaji úplně vpředu

Toho času provozní disponent tramvajové dopravy uprostřed jedné obrovské země

Každý den žiji, jako by byl poslední

pozorující
Sobota, 14. března 2020 - 10:23:12  
Neregistrovaný host
Fkam:
"Nicméně tato drastická opatření zaváděná českou vládou jsou víc než nesmyslná a zbytečně podporující paniku v lidech. Možná to má nějaké jiné pozadí a virus je jen záminka, kdo ví [wink]"

Těžko říci jestli je lepší stahovat kalhoty daleko před brodem nebo týdny mlčet a pak vyhlásit, že se tím nakazí 70 % obyvatel, jako to udělala Makrela. Už zastavili alespoň bundesligu?
Fkam
Sobota, 14. března 2020 - 11:01:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3764
Registrován: 3-2011
pozorující:
"Fkam:
"Nicméně tato drastická opatření zaváděná českou vládou jsou víc než nesmyslná a zbytečně podporující paniku v lidech. Možná to má nějaké jiné pozadí a virus je jen záminka, kdo ví [wink]"
Těžko říci jestli je lepší stahovat kalhoty daleko před brodem nebo týdny mlčet a pak vyhlásit, že se tím nakazí 70 % obyvatel, jako to udělala Makrela. Už zastavili alespoň bundesligu?"

Makrela je již minimálně 5 let úplně mimo a její vyjádření tu moc lidí nebere vážně. [wink]
109 navštívených tramvajových provozů v Evropě
6 měst, kde jsem seděl v tramvaji úplně vpředu

Toho času provozní disponent tramvajové dopravy uprostřed jedné obrovské země

Každý den žiji, jako by byl poslední

Petr_k
Sobota, 14. března 2020 - 12:26:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12988
Registrován: 4-2003
V rudým Německu je mimo asi 70 % národa, teď už není poznat, kdo byl blbej od začátku a kdo zblbnul v posledních pár letech [wink]
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Ivoo
Sobota, 14. března 2020 - 12:45:57  
Neregistrovaný host
Re Fkam sobota, 14. března 2020 - 08:44:05
[ok]
Ivoo
Sobota, 14. března 2020 - 12:56:08  
Neregistrovaný host
Re: Demon3 pátek, 13. března 2020 - 23:02:23
Nejsem paranoidní a nemám strach. Jen vím některé věci a měl jsem možnost to vidět i na vlastní oči. Proto na dění koukám jiným pohledem. A stále více se potvrzuje, že na tom něco je. A těch co už se probudili je docela dost, ale stále je také dost těch co se ještě neprobudili a nechtějí o tom ani slyšet. Bohužel to není jednoduché to skousnout. A nikdo neví, co by to udělalo se společností na celém světě. A také v televizi je teď na poli záhdad spousta zajímavých dokumentů, které potvrzují, že na tom něco také je. Ale každý má právo na svůj názor.
Hezký zbytek víkendu.
[happy]
Sobota, 14. března 2020 - 13:15:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13168
Registrován: 5-2004
Kdyz je minimalne 5 let mimo tak:
Nemci svejkujou jak Cesi
V Nemecku nebyly minimalne 5 let volby

Nebo oboje?

Jednu vec ale tahle epidemie predvedla snad i tem nejnechapavejsim - totiz ze cela EU i se vsema institucema je v pripade krize zcela k hovnu. Jo resit v klidku nazev rumu ci zakriveni okurek, to by slo. Ale resit v ramci eu treba karanteny regionu/statu hned kdyz to zacalo nebo zasobovani ochrannymi pomuckami, to uz da fusku.

Korunu tomu nasadil nas pirat - mistopredseda parlamentu - ktery vyrazil na vikend domu. Asi nema co delat v teto situaci....
Ivoo
Sobota, 14. března 2020 - 13:34:46  
Neregistrovaný host
Tohle řekl Trump než ho zvolili presidentem: odkaz
Fkam
Sobota, 14. března 2020 - 16:22:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3765
Registrován: 3-2011
Německo je oběť politické korektnosti a zelené neobolševické ideologie. Naštěstí pouze západní část, východ se drží při zemi a s rozumem.
109 navštívených tramvajových provozů v Evropě
6 měst, kde jsem seděl v tramvaji úplně vpředu

Toho času provozní disponent tramvajové dopravy uprostřed jedné obrovské země

Každý den žiji, jako by byl poslední

poznámka
Sobota, 14. března 2020 - 18:41:29  
Neregistrovaný host
Německo je strůjcem a nositelem politické korektnosti a zelené neobolševické ideologie.
Sobota, 14. března 2020 - 19:04:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 947
Registrován: 1-2015
Já to říkám furt, že piráti jsou leda na hovno a nemají řídit stát. To byla největší chyba, která se stala. Piráti se nesměli dostat k moci. No a o EU se radši bavit nebudu, nebo mě klepne. Ta Uršula den Lejnová kritizuje uzavření českých hranic. Ale Babiš ji krásně utřel, že on zodpovídá za občany. Naštěstí nejsme protektorátem a nemusíme poslouchat kdejakou německou Gertrudu.

A Šafr z Forum24 bleskově přišel s článkem plným lží a konspirací. Už je vidět, kdo kope za nás a kdo se pořádně odkopal.
"Pravda zvítězí, ale dá to fušku."

Jan Masaryk
Neděle, 15. března 2020 - 10:37:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 987
Registrován: 1-2007
Malý nepodstatný detail - zřejmě z důvodu koronaviru se sjednocuje noční provoz na celotýdenní. Takže interval 30 resp. 60 celotýdenně.
Neděle, 15. března 2020 - 10:52:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5997
Registrován: 7-2011
No, čekal jsem, jestli a kdy to někoho napadne, když jsou stejně putyky zavřený.
Neděle, 15. března 2020 - 11:53:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8439
Registrován: 6-2004
Bobik: Tak jestli přijde karanténa na celou ČR, tak bude víkendový provoz na celou Prahu bohatě stačit....
Neděle, 15. března 2020 - 12:00:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 948
Registrován: 1-2015
Od pondělí 16. března až do odvolání se ruší provoz linky 23.

[pozor]HLAVNÍM DŮVODEM DOČASNÉHO ZRUŠENÍ PROVOZU RETRO-LINKY 23, JSOU DLE AKTUÁLNÍCH INFORMACÍ POLOOTEVŘENÉ ZÁSTĚNY KABINY ŘIDIČE.[pozor]

[pozor]Pozn: Tento typ kabiny mají aktuálně ovšem pouze tři vozy určené pro linku 23.
"Pravda zvítězí, ale dá to fušku."

Jan Masaryk
Ivoo
Neděle, 15. března 2020 - 12:28:41  
Neregistrovaný host
Re:9001 neděle, 15. března 2020 - 11:53:08
Pravděpodobně to dnes večer vyhlásí. Naznačil to dnes Babiš v Nedělní Partii na TV Prima. Do práce a domu a nestýkat se moc s ostatními. A občas si dojít na nákup. Neb dost lidí je nezodpovědných a nechápou to jakým způsobem se to šíří. Takže provoz by byl asi ještě nějak omezen, ale možná ne, aby spoje jezdily poloprázdné a byl co nejmenší kontakt s ostatními. Uvidíme, co bude.
[happy]
Neděle, 15. března 2020 - 13:22:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8405
Registrován: 2-2006
Důvodem zrušení 23 a 41 nejsou polootevřené kabiny, nýbrž absence turistů.
O omezení denní dopravy se neuvažuje právě z důvodu zamezení těsnějšího kontaktu cestujících. Jiné by to bylo až s vyhlášením karantény v některé vozovně nebo garáži, případně s vyhlášení plošné karantény bez nutné přítomnosti v zaměstnání.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Na trolly se nereaguje !!!
Neděle, 15. března 2020 - 15:44:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 547
Registrován: 11-2007
9001:Karantena určitě přijde, když vidím na Facebooku tu plnou naplavku, cyklostezky, zahradky ...
Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen.
Neděle, 15. března 2020 - 17:17:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1288
Registrován: 10-2012
Zato v holešovické tržnici jsem byl dnes odpoledne na širém prostranství zcela sám, - ještě před pár lety naprosto nemyslitelná představa..
Strach - oslabuje.
Pondělí, 16. března 2020 - 08:07:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3972
Registrován: 1-2010
Jen drobný dotaz k výuce na Vysocanske. Opravdu by trasu od Polikliniky nahoru na Lehovec nezvládla linka X16? Ty midibus by tam stačily. Linku 36 jsem za dobu výluky použil už hidnekrat v různé časy ale nikdy nás v ní nebylo víc jak 7 lidi.
Tratě 020,021,022,030,031,032 a koridorová 010 jsou má srdeční záležitost [happy]

DP Hradec Králové [satan]

A=Končí na zastávce Kozlovka
F=Končí na zastávce Kingspan
T=Končí na zastávce Podzámčí
Pondělí, 16. března 2020 - 08:57:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 988
Registrován: 1-2007
Taky došlo k odstranění toho zábradlí na Lihovaru u zastávky směrem od Smíchova. Zřejmě by mohlo dojít výhledově k tomu, aby ta zastávka byla v obou směrech na znamení
Pondělí, 16. března 2020 - 09:33:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3282
Registrován: 3-2004
Adalbertinum: Já to jezdil a ve špičce to obousměrně k metru zásobovalo okolí voz. Hloubětín, to by minibus neutáhl ani náhodou.

Samozřejmě hovořím o stavu před karanténou.
Šmoula
Úterý, 17. března 2020 - 15:53:07  
Neregistrovaný host
Zdravím, koukám lidí jsou málo kapacity.
Připravil jsem pro omezení linkové vedení na COVID-19
1 - Biskupcova je dále pokračuje na lince 11 do Spořilova
2 - Nádraží Braník - přes Jiráskovo nám. Vypich (náhrada 17, 25) posílení jako kloubové tramvaje, dvojice
3 - Sídliště Modřany - přes Jiráskovo náměstí, Myslíkova - Sídliště Ďáblice (náhrada č. 2,8,10,17,21,24)
4 - není v provozu
5 - Nádraží Strašnice - přes Mezi Hřbitovy, Nákl.nádr.Žižkov - Radlická (náhrada č. 7,26)
6 - Černokostelecká - Lehovec (náhrada č. 7,8,25)
7 - zrušena linka (náhrada č. 5,6)
8 - zrušena linka (náhrada č. 3,6,18 a autobus do Podbaby)
9 - beze změny v provozu ruší metrolinka
10 - zrušena linka (náhrada č. 3,16)
11 - Biskupcova je dále pokračuje na lince 1 do Petřiny
12 - Odkloněna Nádraží Holešovice přes Troja do Vozovna Kobylisy za náhradu 17, přestup nejlépe na zástavce Nádraží Holešovice na lince 6 přes Veletržní.
13 - zrušena linka (náhrada 11, 22)
14 - je zkrácená Náměstí Bratří Synků - Palmovka
15 - je zkrácená Na Knížecí - prodloužená ÚDDP za náhradu 5
16 - Lehovec - Kotlářka
17 - zrušena linka (náhrada 2,3,6,12,18)
18 - Vozovna Pankrác - přes Čechův most, Stross. nám. jako dále lince 26 do Divoké Šárky (náhrada 8,17,26) nezajíždí do Podbaby náhradu na autobusy do Podbaby
20 - zrušena linka (náhrada 12,18)
21 - není v provozu
22 - beze změny v provozu ruší metrolinka
23 - není v provozu
24 - zrušena linka (náhrada 3,6,14)
25 - zrušena linka (náhrada 1,2,6)
26 - zrušena linka (náhrada 5,18,22)

Linky jezdí: 1,2,3,5,6,9,11,12,14,15,16,18,22
Linky nejezdí: 4,7,8,10,13,17,20,21,23,24,25,26
Úterý, 17. března 2020 - 16:20:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15224
Registrován: 10-2004
Šmoula: Jo a lidi budou řešit, co kam jezdí, či co nejezdí vůbec. Já bych šel spíše cestou prodloužení intrevalů, třeba něco jako 12/15/12 a víkendy celodenně 20, případně u vybraných linek dřívější ukončení provozu. Ale obávám se, že než by DPP nakreslil jízdní řády, tak by bylo po epidemii. [happy]
Úterý, 17. března 2020 - 19:10:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 949
Registrován: 1-2015
Orky: Správná úvaha, akorát to omezení bych si představoval víc. Víkendy bych dal 30 minut, těch lidí zase moc nejezdí.
"Pravda zvítězí, ale dá to fušku."

Jan Masaryk
poznámka
Úterý, 17. března 2020 - 20:35:04  
Neregistrovaný host
Zdravím, koukám lidí jsou málo kapacity.
...
22 - beze změny v provozu ruší metrolinka


Tady někdo zjevně dezinfikoval zevnitř...[crazy]
Úterý, 17. března 2020 - 21:21:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 276
Registrován: 6-2016
Dovolím si zapojit se do diskuse ohledně "koronavirového" omezení MHD. Stačí provést několik jednoduchých opatření a rozsah provozu se výrazně sníží (samozřejmě přiměřeně tak, aby byly zachovány rozestupy mezi cestujícími).

- Metro: Ve všech koncových úsecích všech linek pásmový provoz. V pracovní dny prázdninové intervaly (na C 2,5/5/3/10-20), o víkendu 10 min. ve dne (8-20 h), 20 min. večer + brzy ráno.
- Tramvaje: Prázdninové intervaly. Linky 2, 4, 13, 21, 23, 24 mimo provoz. Na metrolinkách 9, 17, 22 standardní intervaly. Víkendy celodenně po 20 min.
- Autobusy: Zrušit zbytné midibusové linky (kromě 117, 138, 203). Linky 155 a 166 v neveřejném režimu (pouze pro seniory). Ostatní autobusové linky jako dnes + další omezení (165 v PD dopoledne, 177 Chodov-Volha).

Případná další omezení v autobusové dopravě je třeba dělat velmi citlivě a v žádném případě neomezovat linky k velkým nákupním centrům. Dnes v 17:18 mě překvapila slušně obsazená 197 na odjezdu z Chodova směr Smíchovské nádraží, dost lidí zřejmě bylo nakoupit v Albertu.
Úterý, 17. března 2020 - 22:26:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 989
Registrován: 1-2007
Na webu zdopravy.cz se píše o zrušení linek 2,12 a 13.
Úterý, 17. března 2020 - 22:54:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 320
Registrován: 1-2015
Alex7:
"Případná další omezení v autobusové dopravě je třeba dělat velmi citlivě a v žádném případě neomezovat linky k velkým nákupním centrům. Dnes v 17:18 mě překvapila slušně obsazená 197 na odjezdu z Chodova směr Smíchovské nádraží, dost lidí zřejmě bylo nakoupit v Albertu."
183, 154 nebo 175 taky jezdí slušně obsazené. A příměstské spoje, to je kapitola sama pro sebe. 398 včera ráno nepobírala.
Středa, 18. března 2020 - 00:51:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 835
Registrován: 4-2006
Ve zmíněném článku se uvádí pokles poptávky ráno o 65 %, odpoledne o 75% a mimo špičky o 80 %. V takové situaci je plánovaný prázdninový provoz asi obhajitelný, ale i tak budou úseky, kde bude obsazenost vyšší, než by aktuálně bylo zdrávo (doslova). Zvážil bych špičkovou posilu 34 Kotlářka - IPP - Čechovo náměstí.

Naopak omezovat by asi šlo večer, kdy není moc legitimních důvodů být venku, a musí to opravdu vozit jednotlivce. Určitě by šla večer vypnout 15, nejspíš 8, 5, ideálně i 6 (14 ohnout na Výstaviště). 17 může mít večer i=20.

Už teď se ukončuje provoz vybraných busů ve 22:30, s výběrem linek v zásadě souhlasím. Vlastně by asi celý denní provoz šel ukončit dřív.

Taky se dají celodenně vypnout zbytné midilinky, ty žádný kapacitní problém nezpůsobí a nikomu chybět nebudou, teď už tuplem.
I am the passenger, and I ride and I ride...
Petr_k
Středa, 18. března 2020 - 09:06:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12990
Registrován: 4-2003
Jenže úplným zaříznutím např. 216 spustíš jiný kvikot
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Středa, 18. března 2020 - 10:29:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 216
Registrován: 8-2017
Když ono je otázkou co je cílem/prioritou ... jestli hlavně ušetřit, nebo nám, hákošům:-), nechat možnost dojet do práce MHD a současně nezvýšit riziko, že si budeme dýchat za krk, se všemi z toho plynoucími důsledky. Ta obsazenost je fakt malá, o tom žádná, ale je otázkou, zda to není dobře, i když to samozřejmě není zadarmo.
A je otázkou nakolik je v této situaci čas na metodu pokus/omyl, zejména s ohledem na dostupnost skutečně funkčních ochranných pomůcek.
Pokud DPP nejede personálně nějak na krev, tak bych se osobně držel spíš toho to nechat jak je, než riskovat, že to ROPID nějak dojebe ... sorryjako.