Diskuse » Archiv 2020 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 24. 04. 2020 předcházející | další

Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 24. 04. 2020

dolů
   autor příspěvek
Pondělí, 13. dubna 2020 - 01:49:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8470
Registrován: 6-2004
Petr_k: To je myslím podle zákoníku práce... Kdo má převedenou dovolenou musí ji dočerpat...Nám to dali do konce května...Prý z toho byl myslím i rok zpátky nějaký průser a vetší převody schvalovalo až vedení regionu...

Káem: A nebude spíš práce tak akorát? ;-)
poznámka
Pondělí, 13. dubna 2020 - 08:25:23  
Neregistrovaný host
9001: Máte u mne flašku, když to v tom zákoníku práce najdete... Bývávalo, že když zaměstnavatel nenařídil zaměstnanci čerpat dovolenou za loňský rok (a to ještě tu nad zákonný nárok, tj. nad čtyři týdny) do konce října, zaměstnanec nastupoval automaticky 1.11. na dovolenou. Nevím o případu, kdy by k naplnění tohoto ustanovení došlo (to byla taková typická socdem broskvovina), zrušeno bylo při velké novele ZP cca v roce 2011.
Nicméně platí, že zaměstnavatel dovolenou nařizuje a stanovení vnitřního pravidla, kolik dovolené se může převést do dalšího roku a do kdy se musí vyčerpat je legitimní. Řešil jsem v praxi případ, kdy na to nadřízený dlabal a v okamžiku, kdy zaměstnanec dostal výpověď z organizačních důvodů,tak "se zjistilo", že dotyčný má 84 dnů nevyčerpané dovolené. Pochopitelně, že v malé firmě to byla docela rána pro rozpočet...
Pondělí, 13. dubna 2020 - 11:51:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8435
Registrován: 2-2006
Dle zákoníku práce je zaměstnavatel povinen nařídit dovolenou vždy v roce, ve kterém nárok vznikl - v KS je obdobná formulace. Lze to obejít provozními důvody na straně zaměstnavatele nebo překážkami na straně zaměstnance a v takovém případě ji lze dle ZP čerpat do konce roku následujícího (kde jsou zase nějaké vyjímky), ale u DP je obvykle vnitřními předpisy (nikoliv KS) nařízeno její vyčerpání do 30.4. roku následujícího...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Na trolly se nereaguje !!!
Petr_k
Pondělí, 13. dubna 2020 - 13:33:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13013
Registrován: 4-2003
5735 - já teď čerpám chtěnou plánovanou dovolenou z nároku 2020. Akorát podle posledních zpráv nevím, jestli po dovolené budu mít kam nastoupit Nevyčerpané staré dovolené, pokud se dotyční nedohodli jinak, měly být vyčerpány snad do konce února. Ale když jsem chtěl den dovolené "navíc" (nemám rozplánovaný celý nárok na dovolenou, jako obvykle), abych si vyběhal výpis z dokumentace u praktika a pokusil se někde objednat na očním, tak dovolená dát nešla. Až poté, co jsem se poníženě snížil k požadavku na neplacené náhradní volno, mi bylo vyhověno... v době, kdy to už bylo ghovnu, protože pravidelné prohlídky řekly stop [lol]
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Pondělí, 13. dubna 2020 - 14:37:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2103
Registrován: 12-2007
Petr_k:
"5735 - já teď čerpám chtěnou plánovanou dovolenou z nároku 2020. Akorát podle posledních zpráv nevím, jestli po dovolené budu mít kam nastoupit [wink] Nevyčerpané staré dovolené, pokud se dotyční nedohodli jinak, měly být vyčerpány snad do konce února. Ale když jsem chtěl den dovolené "navíc" (nemám rozplánovaný celý nárok na dovolenou, jako obvykle), abych si vyběhal výpis z dokumentace u praktika a pokusil se někde objednat na očním, tak dovolená dát nešla. Až poté, co jsem se poníženě snížil k požadavku na neplacené náhradní volno, mi bylo vyhověno... v době, kdy to už bylo ghovnu, protože pravidelné prohlídky řekly stop [lol]"
Tak už to z Tebe leze.
1) Takže o dovolenou, kterou jsi nedostal, jsi žádal v okamžiku, kdy všichni věřili, že od března bude plný provoz. To se ani nedivím nemožnosti vyhovění Tvému požadavku. Nu, teď je tedy všechno jinak.
2) Ano čerpáš z nároku pro rok 2020, činí tak všichni. Ten nárok se sestává ze tří částí: nároku dle ZP, nároku dle KS a převodu z loňského roku.
3) Dovolená by se měla čerpat v roce, kdy na ni vznikl nárok. Pouze z mimořádných důvodů se převádí do roku následujícího (ty důvody celkem hezky popsal Demon3). Je tedy celkem pochopitelné, že čerpání "staré" dovolené by mělo být co nejdříve. Rozvrhnout dovolené je věcí zaměstnavatele. Pouze v případě, kdy tak zaměstnavatel neučiní, si může si zaměstnanec určit, kdy bude čerpat onu "starou" dovolenou. Jsou tam na vše nějaké limity, blíže viz ZP a KS.
4) Tobě snad hrozí výpovědí z pracovního poměru? To asi ne, viď. Proč by ses tedy neměl kam vrátit. Ano, hlásí se teď spousta řidičů, kteří jsou postiženi virem. Ne, že by snad byli nemocní, jen prostě nemají práci, když zájezdovka a mezinárodní doprava stojí. Ale ti zaplní jen ta dlouhodobě prázdná místa.

(Příspěvek byl editován uživatelem 5735.)
Pondělí, 13. dubna 2020 - 15:12:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3811
Registrován: 12-2007
5735: Hm, já jsem už před pár týdny tady napsal, že bude teď v DPP větší nabídka řidičů autobusů, vzhledem k omezené zájezdovce a mezinárodní dopravě. Bylo mi odpovězeno, že nikdo z dálkařů na autobusy VHD nebude chtít přejít. Ale jinak samozřejmě bude tlak na výběr dovolené - pokud je, tak celé loňské a výběr náhradního volna za přesčasy. Na straně druhé si ale vedení DPP asi uvědomuje, že by byla velká ztráta přijít o kmenové řidiče autobusů a tramvají, protože i když ne v tak velké míře jako před koronakrizí, se přece jenom provoz obnoví, jakmile krize pomine, a např. se vrátí děti a studenti do škol.
Pondělí, 13. dubna 2020 - 23:47:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 840
Registrován: 4-2006
Cywe tak oni s tou lanovkou prostě nedají pokoj ani teď. Jestli tohle projde, tak to bude největší zlo, kterého se aktuální vedení Ropidu na pražské dopravě dopustí. Zpackané linkové vedení se dá opravit, ale tohle zazdí systémové řešení, tj. tramvaj, už nafurt.
I am the passenger, and I ride and I ride...
Petr_k
Úterý, 14. dubna 2020 - 01:00:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13015
Registrován: 4-2003
5735 - ne, vypadá to na jiné důvody, proč nebude dovoleno se po dovolené vrátit (obdivuju, že tamtamy u vás ještě nezaduněly).

Ono se ten nárok na den volna kvůli zdravotní dokumentaci dá řešit i jinak. Ale to by jisté kruhy nesměly pak personálnímu řediteli brečet na ramínku, že zaměstnanci tuto možnost zneužívají [biggrin]
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Úterý, 14. dubna 2020 - 01:22:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2104
Registrován: 12-2007
Petr_k:
"(obdivuju, že tamtamy u vás ještě nezaduněly). "
To víš, neškolí se a tak není nikdo, kdo by ty drby od vás přinesl.
A nebo jsi ještě neudělal tak velkej průser, aby vedoucím stálo za to, aby nás tím unavovali.
Však Ty to tady vybleješ dřív nebo později sám.
Úterý, 14. dubna 2020 - 01:35:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2105
Registrován: 12-2007
Wagon:
"5735: Hm, já jsem už před pár týdny tady napsal, že bude teď v DPP větší nabídka řidičů autobusů, vzhledem k omezené zájezdovce a mezinárodní dopravě. Bylo mi odpovězeno, že nikdo z dálkařů na autobusy VHD nebude chtít přejít. "
To je v podstatě pravda. Ona to většina z nich bere jen jako dočasné řešení (a ani se s tím netají). Hypotéky a jiná svinstva nepočkají...
Úterý, 14. dubna 2020 - 08:00:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 71
Registrován: 9-2016
Jsem sice rád, že výluka na C se ukončila o den dříve, ale co spíš nechápu je ponechání prodloužených intervalů na dnes (14.4.)... A i B jezdí ráno podle normálních intervalů pro PD, ale C je má jako kdyby se jezdilo stále podle víkendů, takže ráno každých 10 min, poté se to zmenšuje na 5 po celý den, ale i tak... Jako neřekl bych, že bych měl dnes v metru odstup 2 metry od lidí a dost velkej dav se valil z obou souprav na Muzeu (cca 6:10 ráno)... Však dnes už je normální pracovní den, to nešlo operativně nasadit JŘ, který byl před výlukou? [sad]
Úterý, 14. dubna 2020 - 09:50:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3816
Registrován: 12-2007
5735: Nojo, ale mezinárodní a zájezdová doprava se pořádně obnoví až za rok, je docela možné, že někteří řidiči, kteří to mají za pár před důchodem, si nakonec řeknou, proč bychom se vraceli na nejistou dálkovku. Samozřejmě bude jich jenom málo.
Úterý, 14. dubna 2020 - 10:46:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 314
Registrován: 1-2010
Tak to je hustý, ono to takhle bylo dokonce naplánovaný - 10 min na C v ranní špičce v celé trase... Jak tohle může vůbec někdo vypustit?? Chápete někdo, jaký to má důvod? Když není problém s obraty a' 5 min na Pražského Povstání ani na Kačerově během dne, tak proč je to problém v ranní špičce??
Metro C 14.4.2020

(Příspěvek byl editován uživatelem snnopy.)
Úterý, 14. dubna 2020 - 11:09:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15233
Registrován: 10-2004
Snnopy: Nádherná ukázka toho, že i při velmi snížené poptávce v pracovní dny je aplikace sobotního grafikonu nevhodná. Omezení špičky o 75% oproti prázdninovému JŘ je školácká chyba. A bylo by to nevhodné i za předpokladu, že by ta výluka byla po celý den. Nedokážu si představit kombinaci sobotního výlukového grafikonu metra po 7-10 minutách a vazbu na XC po minutě, zvlášť první autobus po příjezdu metra.
Úterý, 14. dubna 2020 - 13:40:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 871
Registrován: 7-2010
ROPID udělil souhlas provozovat retro vozy na pravidelných linkách a naznačil scénář pro retrolinku 23
https://mhd86.cz/2020/04/14/ropid-udelil-souhlas-provozovat-retro -vozy-na-pravidelnych-linkach-a-naznacil-scenar-pro-retrolinku-23 /

www.MHD86.cz[tramvaj] Dopravní magazín o městské hromadné dopravě. Dopravní akce. Komentáře, názory.
www.OMH86.cz[kecal] Osobní web vašeho oblíbeného komentátora.
Úterý, 14. dubna 2020 - 14:21:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 315
Registrován: 1-2010
Ad 10 min intervaly metra - na aktuálně zveřejnili video Video metro C 14.4. - aktualne.cz
a ve zprávách jsem zaslechl, že náměstek Scheinherr chce řešit případné zkrácení intervalů metra na základě průzkumů [proud]. No snad aspoň za tenhle šlendrián dostane někdo odpovědný za uši.

Fakt nechápu, jaký by byl technický problém začít 5 min interval o 3 hod. dříve. Nejsem dopravák, tak třeba mi to tu někdo objasní.
Úterý, 14. dubna 2020 - 14:39:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15234
Registrován: 10-2004
Snnopy: Jde o výluku - takže opět selhání tvůrců výlukových opatření, tedy dopravního podniku. Nějak chlapcům nedošlo, že výluka končí v pracovní den. Ale těch selhání v přípravě provozu během výluk už je moc. Je čas, aby konečně i výluky chystal ROPID.
Technický problém je v tom, že ten grafikon musí někdo nakreslit a někdo schválit. A u metra do toho vstupují i takové věci jako kapacita zhlaví obratových stanic. No, zítra už výluka není, tak snad už bude klasický prázdninový JŘ.
Petr_k
Úterý, 14. dubna 2020 - 17:00:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13016
Registrován: 4-2003
Nesmysl. Někdo se očividně nezabýval tím, že s uspíšeným koncem výluky nebude mít část strojvedoucích zájem jít do práce, když jim běží náhrada za překážku a umožnilo jim to prodloužit si prodloužený víkend o jednu ranní Ono se to stejně nijak finančně neprojeví, jelikož řidičům busů zase běží 100% náhrada za zrušené směny...
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Úterý, 14. dubna 2020 - 17:17:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15235
Registrován: 10-2004
Petr_k: Na stránkách DPP stále visí výlukový JŘ s přerušením Kačerov - Pražského povstání podle sobotního grafikonu, tedy s intervalem 10 minut v období ranní špičky. Na tento grafikon navazuje linka XC s intervalem 1-2 minuty. Z toho je patrné, že sobotní grafikon byl plánován už dlouho a nejde o to, že se dneska jezdilo v celé trase (taky dle sobotního grafikonu). Zřejmě se dispečersky přešlo na standardní neprázdninovou sobotu. Už to, že někdo schválil sobotu v pracovní dny je obrovská chyba. A nedivil bych se tomu, kdyby někdo tohle schválil ještě před koronavirovým omezením, což by bylo teprve maso! DPP už několikrát ukázal, že výlukové opatření dělat neumí, tak ať ho nedělá. Ať si ho dělá objednavatel sám.
Petr_k
Úterý, 14. dubna 2020 - 17:33:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13018
Registrován: 4-2003
Jediné, co bylo skutečně nepromyšlené, je Scheinherrova huráakce "když oni to zvládli dodělat o 12 hodin dřív, tak to pustíme už od rána, dup dup nožičkou". Na to by ani plánování někým jiným nedokázalo adekvátně reagovat Proto se dispečersky přešlo na sobotní grafy, aby se to zvládlo personálně vyjezdit, jelikož personál očividně trval na tom, že plánované volno navíc se musí dodržet...
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Úterý, 14. dubna 2020 - 18:09:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 316
Registrován: 1-2010
Petr_k: už to tady zaznělo - na webu stále visí jízdní původně plánovaný JŘ s intervalem 10 min ranní špičce a 5 min v sedle https://pid.cz/zastavkove-jizdni-rady/?cid=993&from=1586815200&type=metro

To se mi tedy nezdá moc promyšlené a s dřívějším ukončením výluky to nesouvisí. A jestli chtěl DP jezdit s NAD i nad ukončenou výlukou, tak je jedině dobře, pokud si radní "dupnul nožičkou", protože to by byla pěkná Chocholouškovina...
(Nemluvě o tom, že se s variantou dřívějšího ukončení prací dalo trochu počítat.)

A přikládám JŘ pro jistotu jako přílohu:
application/pdfJŘ z I.P.P. směr Háje
Vyluka-Metro-C-2020-04-993_(190_102)T.pdf (127.4 k)

application/pdfJR z Hájů
Vyluka-Metro-C-2020-04-14-993_(286_101)Z.pdf (127.7 k)
Úterý, 14. dubna 2020 - 18:11:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 339
Registrován: 7-2010
Mouser: já bych tedy s tramvají nebyl takový optimista, podle mě je to rozhodování buď lanovka do cca 10 let, nebo tramvaj nikdy (50+ let). Než by vůbec mohlo dojít na tramvaj, už bude mít lanovka dávno po životnosti.
Úterý, 14. dubna 2020 - 19:04:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15236
Registrován: 10-2004
Petr_k: Tady je jenom jedna neskutečná amatéřina, kterou je sobotní jízdní řád v pracovní den s intervalem 10 minut, kdy je běžný prázdninový interval 2,5 minuty, tedy omezení o 75%!!! To, že se to o půl den zkrátilo je příjemný bonus. Už vidím, jak se tahle neskutečná amatéřina Dopravního podniku vpálí do ksichtu ROPIDu, který to bude složitě vysvětlovat za někoho jiného. Média jsou toho plná, všude se píše, jak bylo metro ráno narvané, ale nikdo neřekl, že to bylo kvůli sobotnímu jízdnímu řádu.
Úterý, 14. dubna 2020 - 19:22:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2106
Registrován: 12-2007
Snnopy:
"už to tady zaznělo - na webu stále visí jízdní původně plánovaný JŘ s intervalem 10 min ranní špičce a 5 min v sedle"
Nemohlo to být, abych tak řekl, z provozních důvodů?
Úsek Háje - Kačerov má k dispozici depo, ale v úseku Pražského povstání - Letňany deponovacího místa moc nebude. Kolik a kde mohlo být poodstavovaných souprav? Kde a jak se prováděla denní údržba? Neuvažovalo se, že třeba od nějakého času už bude sjízdná jedna z kolejí ve vyloučeném úseku a že se právě tudy doplní/vymění soupravy?
Neobhajuji vzniklou situaci, on celý tento víkend byl plný různých netradičních řešení (mimo výluky metra též výluka tram a s ní spojené zrušení některých linek bez náhrady či NAD jezdící v pásmovém provozu a to ještě jen někdy).
Úterý, 14. dubna 2020 - 20:00:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 317
Registrován: 1-2010
5735: Jak jsem psal, nejsem dopravák, to musí vysvětlit někdo zasvěcený. Ten záhadný technický důvod, proč není problém interval 5 min v období 9-20 hod. a je to problém v období 6-9 hod. Podle mne je důvod jasný - někdo si chtěl ulehčit práci i za cenu, že vystavil riziku stovky, spíše tisíce cestujících...
Úterý, 14. dubna 2020 - 20:33:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 841
Registrován: 4-2006
Svobodnik18:
1) Technická díla běžně žijí déle než se předpokládá na začátku. Kdo čekal, že žabotlamy nebo T3 budou jezdit 50 let? Jak dlouho se mluví o rekonstrukci Nuselského mostu? Uváděná životnost lanovky cca 30 let klidně může vyústit v 40-50 let reálného provozu.

2) Až lanovka dožije, logickou akcí bude ... obnova lanovky, ne její náhrada tramvají. Ani se nikdy nepovede časově zkoordinovat výstavbu TT s koncem životnosti lanovky, a těžko projde to spojení zase přerušit třeba na několik let bez náhrady.

3) Kdyby se úsilí vkládané do lanovky vložilo místo toho do tramvaje, mohla být tramvaj realizaci blíž. Ale prostě se nechce. Vždyť ani není srovnávací studie, TT nebyla do studie zahrnutá, protože by to bylo moc práce a výrobce lanovky stejně neumí přínosy TT vyčíslit. [happy] (Volně parafrázuju dřívější diskuzi, ale podstatu to vystihuje.) Tramvaj je považována za a priori nereálné řešení, před jakýmkoliv vyhodnocením. To je pak těžký.

Neboli to rozhodování je "zazdít, či nezazdít" to spojení. Zatímco třeba za 15-20 let může být klidně situace jiná a tramvaj může být reálná, lanovka to zabije navždycky. A to jen kvůli aktuální neochotě a neschopnosti pracovat na přípravě tramvaje. To je špatný argument.
I am the passenger, and I ride and I ride...
Úterý, 14. dubna 2020 - 20:44:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3817
Registrován: 12-2007
Mouser: V roce 2023 už bude jiné vedení magistrátu, protože volby budou v roce 2022. Obecně nebude dost peněz, ale asi metro D se začne stavět a možná také některé tramvajové tratě, třeba do Slivence. Takže se situace třeba ještě přehodnotí dříve než se kopne do země.
Úterý, 14. dubna 2020 - 21:34:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2107
Registrován: 12-2007
Snnopy:
"5735: Ten záhadný technický důvod, proč není problém interval 5 min v období 9-20 hod. a je to problém v období 6-9 hod. Podle mne je důvod jasný - někdo si chtěl ulehčit práci"
Kdepak, jasný důvod nemusí být právě tak jasný. Proto jsem se ptal na ty technologické věci.
Jízdní doba Pražského povstání - Letňany je 31 minut, zpět 27 minut (údaje ze ZJŘ), tj. oběh soupravy bude lehce přes hodinu. Při 10 minutovém intervalu potřebuji 7 souprav (oběh 70 minut), při 7,5 min. 9 souprav (oběh 67,5 minut), při 5 minutách 13 souprav (oběh 65 minut).
Od 9-ti hod. tedy bylo potřeba o 6 souprav více než v 5 hodin ráno.
Ptám se tedy zda opravdu je v tomto úseku dost deponovacích kolejí, kam se uklidí ty nejezdící soupravy (+ nějaká záloha), aby nepřekážely těm jezdícím?
Koukám na kolejové schema pražského metra a soudím (bez dalších znalostí), že by mohly být 3 soupravy v Letňanech, 1 na obratové koleji za stanicí Ládví, 2 v Holešovicích, 1 na Pražského povstání.
To by asi stačilo, leč stále nevím jak probíhá údržba, po jaké době se musí souprava odstavit a na jak dlouho.
Jak jsem psal na začátku - pokud to vysvětlí někdo opravdu znalí, můžeme zjistit, že co se zdá je jen sen a skutečnost je jiná.
Úterý, 14. dubna 2020 - 21:44:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15237
Registrován: 10-2004
5735: Loni o letních prázdninách, když byla výluka ve stejném úseku, byl interval fakticky stejný jako běžný prázdninový provoz. Když to šlo v létě, tak by to mělo jít taky. Připustíme-li, že to teoreticky nešlo, tak mohl být intreval ráno 5 minut, když byl intreval 5 minut přes den a ne 10 minut na vrcholu ranní špičky.
Úterý, 14. dubna 2020 - 21:50:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 340
Registrován: 7-2010
Mouser: S uvedeným vlastně nemohu úplně nesouhlasit. Dokud nevznikne studie, je to jen věc názoru.
Středa, 15. dubna 2020 - 16:43:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 318
Registrován: 1-2010
A dokonce to ještě DP veřejně popírá a tvrdí, že bylo metro ráno 6-10 posíleno -
"...Dnes proto metro lince C jezdilo podle sobotního jízdního řádu s posílenou ranní špičkou mezi 6:00 a 10:00, uvedla mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková."
Metro C čelilo náporu cestujících. Zřejmě kvůli omezení po výměně pražců
Středa, 15. dubna 2020 - 17:49:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 498
Registrován: 11-2008
Interval na C nebyl způsoben nedostatkem deponovacích kolejí.
1. Souhlasím, že na trase je cca 6-7 deponovacích míst. Na večerní interval je třeba dalších 6 souprav, které se dají odstavit na trase (a ráno vyjedou jako první). To již je 12-13 souprav
2. Lze využít odstavy na kolejích směrem ke Kačerovu, kde neprobíhá výměna pražců
3. Trasa C je v úseku PP-LE vybaveny propojkami na trasy A a B (včetně jejich dep). Příp. rozdílné zab. zař. lze v období slabšího provozu nahradit pro manipulační přejezdy jiným způsobem.
Čtvrtek, 16. dubna 2020 - 01:04:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8473
Registrován: 6-2004
Ve zkratce. Radši nic než lanovku....

Upřímně to spíš dřív postaví Pražský okruh a bude to jezdit severní autobusová verze 125...
Ivoo
Čtvrtek, 16. dubna 2020 - 22:58:27  
Neregistrovaný host
odkaz
[fotic][tramvaj]
Udělat se to musí.
Ivoo
Čtvrtek, 16. dubna 2020 - 23:04:31  
Neregistrovaný host
A z Pavláku na Karlák v poslední fázi by mohlo jezdit toto:odkaz, ale v nízkopodlažní současné verzi.
Pátek, 17. dubna 2020 - 22:11:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8477
Registrován: 6-2004
Ivoo: Se bojím, že současné kachny neumí jezdit v soupravě.
Pátek, 17. dubna 2020 - 22:31:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 72
Registrován: 9-2016
Ivoo:
"odkaz
[fotic][tramvaj]
Udělat se to musí."
2: v úseku Národní třída – Palackého náměstí odkloněna přes zastávky Myslíkova a Jiráskovo náměstí
3 a 92: v úseku Lazarská – Palackého náměstí odkloněny přes zastávky Myslíkova a Jiráskovo náměstí
6: od Palmovky ze zastávky Náměstí Republiky odkloněna na Bílou labuť
14, 93 a 95: v úseku Lazarská – Albertov odkloněny přes zastávky Myslíkova, Jiráskovo náměstí, Palackého náměstí a Výtoň
18: v úseku Národní třída – Albertov odkloněna přes zastávky Myslíkova, Jiráskovo náměstí, Palackého náměstí a Výtoň
22: v úseku Národní třída – Karlovo náměstí odkloněna přes zastávky Myslíkova, Jiráskovo náměstí a Palackého náměstí
23: mimo provoz
91, 96, 97 a 99: v úseku Lazarská – Karlovo náměstí odkloněny přes zastávky Myslíkova, Jiráskovo náměstí a Palackého náměstí
94: v úseku Lazarská – Zborovská odkloněna přes zastávky Myslíkova a Jiráskovo náměstí

176: pouze ve směru Stadion Strahov vedena přes zastávky Botanická zahrada a Výtoň
Taky se přemístí zastávka Palackého náměstí na Rašínovo nábřeží k tramvajové zastávce ve směru do centra.

Takže koukám, že zast. Jiráskovo náměstí bude pěkně přes den vytížená... :D 2, 3, 5, 14, 17, 18 a 22...[proud]
Pátek, 17. dubna 2020 - 23:35:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 341
Registrován: 7-2010
Už se přiblížily termíny uzavření stanice Opatov. 3xx odkloněny na Háje Opatovskou. Více https://www.praha11.cz/cs/media/aktuality/aktuality-z-prahy-11/pl anovana-rekonstrukce-stanice-metra-opatov.html
Sobota, 18. dubna 2020 - 00:05:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1682
Registrován: 1-2013
koukám, že zast. Jiráskovo náměstí bude pěkně přes den vytížená... :D 2, 3, 5, 14, 17, 18 a 22
Ona bude vytížená (kromě té linky 17) i Myslíkova ulice - a na křižovatce Myslíkova - Odborů dává tramvaj přednost...

https://mapy.cz/zakladni?x=14.4178994&y=50.0776303&z=19&pano=1&so urce=addr&id=11493231&pid=70105881&yaw=2.471&fov=1.570&pitch=-0.0 66
Ivoo
Sobota, 18. dubna 2020 - 13:25:21  
Neregistrovaný host
RE? Pechi
pátek, 17. dubna 2020 - 22:31:01
A co nahradí 6ku na Kubánské nám. Nebo že by 6ka rozdělena nadvě části?
Sobota, 18. dubna 2020 - 16:09:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 953
Registrován: 1-2015
No, takže vztah Nádraží Vršovice - IPP bude tímto narušen, navíc o lince 24, která by měla být v provozu CD/CT ani slovo, takže pro Vršovickou o víkendech jasné zhoršení, jediná linka, která pojede mezi Koh-i-noor a Otakarovou bude 7.
"Pravda zvítězí, ale dá to fušku."

Jan Masaryk
Sobota, 18. dubna 2020 - 19:52:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 73
Registrován: 9-2016
Hlavně nezapomeňte, že tohle je ta 1. etapa, která je jen od pátku 24. 4. 2020 (20:00 hod.) do pondělí 27. 4. 2020 (cca 0:30 hod.). Takže to tolik Vršovice zas neochromí. Proto o 24 není ani zmínka, jelikož se jedná o víkend, kdy nejezdí.
Neděle, 19. dubna 2020 - 13:06:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 954
Registrován: 1-2015
Pechi: To jsi mě uklidnil. No nicméně jsem zvědavej, co ty zbývající etapy. Ono to fakt nebude žádná prdel.
"Pravda zvítězí, ale dá to fušku."

Jan Masaryk
Pondělí, 20. dubna 2020 - 14:28:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19535
Registrován: 8-2005
Představu , že někdo jezdí od NádrVrš na IPP má jen jistý MŠ (Martine promiň)[proud]
SMYSLUPLNÁ TRASA LINKY 23: (jednosměrně): Pohořelec-Král.Letohr.-(bez zastavení na Malostr) Čechův most-Dlouhá-Masna-Václ.n.-Národní tř.-Staroměstská-Malostr-Pohořelec. Rychlý a jednoznačný návoz i odvoz turistů v relaci centrum-Hrad.
Pondělí, 20. dubna 2020 - 18:09:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8452
Registrován: 2-2006
Káem:
"Představu , že někdo jezdí od NádrVrš na IPP má jen jistý MŠ (Martine promiň)[proud]"
Tvrdí ten, co byl v oblasti naposled jako dorostenec a to ještě prstem na mapě.
Sorry, ale naběhl sis sám... [proud]
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Na trolly se nereaguje !!!
Ivoo
Pondělí, 20. dubna 2020 - 20:09:07  
Neregistrovaný host
Nějak mi není jasné, co se bude dělat ve druhé etapě: odkaz . Pokud by to byl oblouk od Moráně do Ječné, tak by měl být mimo provoz i úsek Moráň Albertov ( 14, 18, 24).

Někdo třeba etapy vysvětlí.
[happy]
Ivoo
Pondělí, 20. dubna 2020 - 20:13:12  
Neregistrovaný host
Nebo, že by se opravovala trať v ul. Na Moráni vždy jedna kolej?
[happy]
Pondělí, 20. dubna 2020 - 21:25:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8454
Registrován: 2-2006
Ivoo:
"Nějak mi není jasné, co se bude dělat ve druhé etapě..."
Vždyť je to tam napsané - čistě úsek Moráň - Palackého náměstí.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Na trolly se nereaguje !!!
Ivoo
Pondělí, 20. dubna 2020 - 21:56:23  
Neregistrovaný host
RE: Demon3 pondělí, 20. dubna 2020 - 21:25:58
Díky. Tím se to vysvětluje. Já myslel, že se dělá jen trojúhelník na Karláku.
[happy]
Úterý, 21. dubna 2020 - 09:55:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 74
Registrován: 9-2016
Linkové vedení po dobu druhé etapy výluky v oblasti Karlova náměstí (od pondělí 27. 4. 2020 cca 0:30 hod. do čtvrtka 30. 4. 2020 20:00 hod. a od pondělí 4. 5. 2020 cca 0:30 hod. do čtvrtka 7. 5. 2020 20:00 hod.) - jedná se o úsek Moráň – Palackého náměstí.

2: v úseku Národní třída – Palackého náměstí odkloněna přes zastávky Myslíkova a Jiráskovo náměstí.
3 a 92: v úseku Lazarská – Palackého náměstí odkloněny přes zastávky Myslíkova a Jiráskovo náměstí.
4: linka je zrušena
10 a 16: v úseku Moráň – Palackého náměstí odkloněny přes zastávky Botanická zahrada, Albertov a Výtoň
94: v úseku Lazarská – Zborovská odkloněna přes zastávky Myslíkova a Jiráskovo náměstí
Úterý, 21. dubna 2020 - 12:29:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19537
Registrován: 8-2005
ad D3 8452: řekl někdo, kdo měl šestku naposledy, když jezdila s krasinama a jedenáctku dostal ještě s dvěma vlečňákama. Sorry, ale to je tvuj neustálej problém, násobenej tvou izolací v kabince.
SMYSLUPLNÁ TRASA LINKY 23: (jednosměrně): Pohořelec-Král.Letohr.-(bez zastavení na Malostr) Čechův most-Dlouhá-Masna-Václ.n.-Národní tř.-Staroměstská-Malostr-Pohořelec. Rychlý a jednoznačný návoz i odvoz turistů v relaci centrum-Hrad.
Úterý, 21. dubna 2020 - 19:53:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8455
Registrován: 2-2006
KM: Asi trochu zapomínáš kde bydlim, sokolíku... [proud]
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Na trolly se nereaguje !!!
Úterý, 21. dubna 2020 - 20:43:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 956
Registrován: 1-2015
Káem:
"ad D3 8452: řekl někdo, kdo měl šestku naposledy, když jezdila s krasinama a jedenáctku dostal ještě s dvěma vlečňákama. Sorry, ale to je tvuj neustálej problém, násobenej tvou izolací v kabince."
Promiň Káeme, nemohu než reagovat. Byl jsi někdy v těchto končinách? Sorry, ale co vy Leteňáci můžete vědět o tom, kolik jede v šestce kaštanů?
"Pravda zvítězí, ale dá to fušku."

Jan Masaryk
Středa, 22. dubna 2020 - 02:01:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8488
Registrován: 6-2004
Pepan.1981: Káem je všudezdejší [proud]
Středa, 22. dubna 2020 - 12:53:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19539
Registrován: 8-2005
Pepan - odpověděl ti 9001. Najezdim toho MHD po Praze víc než D3. Vzhledem k tomu, že jsem 15 let (do loňské zimy) jezdil přes IPP v nejrůznějších denních dobách, vím velmi dobře, co a jak tam jezdí vytížený. Bez složitejch průzkumů. Jinak 6 jezdí pod Letnou, víš? Takže mi jede přímo k Vršovickýmu nádraží a vim kolikrát a kde se lidi vyměněj. Ale jinak mám 6 rád protože je to fakt vymeták a kdyby jezdila až na Lehovec a do Hostivaře, nemusely by jiný linky ani bejt. Nebo by při troše štěstí mohla bejt okružní a jistému MŠ by se splnil v rámci 6 sen o 19.
SMYSLUPLNÁ TRASA LINKY 23: (jednosměrně): Pohořelec-Král.Letohr.-(bez zastavení na Malostr) Čechův most-Dlouhá-Masna-Václ.n.-Národní tř.-Staroměstská-Malostr-Pohořelec. Rychlý a jednoznačný návoz i odvoz turistů v relaci centrum-Hrad.
Středa, 22. dubna 2020 - 13:05:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5243
Registrován: 12-2007
Ty být génius, okružní 6 ... kde se podepisuje petice za její zavedení?
Aby MŠ byl spokojen tak by na Kubáni a Palmovce mohla převlékat na 19 a zpět.
Středa, 22. dubna 2020 - 17:15:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8458
Registrován: 2-2006
Káem:
"Najezdim toho MHD po Praze víc než D3. "
Závidim ti to sebevědomí, teda jestli už to není samolibost...
Každopádně jen tím, že to tvrdíš ty, se to pravdou určitě nestane. [wink]
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Na trolly se nereaguje !!!
poznámka
Čtvrtek, 23. dubna 2020 - 07:36:20  
Neregistrovaný host
Dva píp - Káem a Bram a denně ušetřená čtvrt hodina (ne)pročítání K-repu... [ko]
Čtvrtek, 23. dubna 2020 - 12:11:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19543
Registrován: 8-2005
kdybses poznámko aspoň zaregistroval a neschovával se, srabe. [cunik] Jinak je pro mě poctou, že takový jako ty mě nečtou.
SMYSLUPLNÁ TRASA LINKY 23: (jednosměrně): Pohořelec-Král.Letohr.-(bez zastavení na Malostr) Čechův most-Dlouhá-Masna-Václ.n.-Národní tř.-Staroměstská-Malostr-Pohořelec. Rychlý a jednoznačný návoz i odvoz turistů v relaci centrum-Hrad.
Pátek, 24. dubna 2020 - 12:27:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 883
Registrován: 7-2010
Retro tramvaj jedna denně na lince 2. Větší najíždění potřebných kilometrů pro opravy vozů není asi potřeba, jak někteří dříve psali.

Retro tramvaje budou nyní jezdit jen na lince 2
http://mhd86.cz/2020/04/24/retro-tramvaje-budou-nyni-jezdit-jen-n a-lince-2/

www.MHD86.cz[tramvaj] Dopravní magazín o městské hromadné dopravě. Dopravní akce. Komentáře, názory.
www.OMH86.cz[kecal] Osobní web vašeho oblíbeného komentátora.